Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha valaki ismeri a Móri kórház szülészetét és az ott dolgozó szülészeket, kérem jelentkezzen, szeretnék bővebb infohoz jutni. Köszi
teo1
 
 


Szia Teo!

Szerintem a Szülészetek/kórházak topicban érdeklödj, ott biztos tudnak neked segíteniKép

Üdv, Tündér
tündér
 
 


Szia Teo1!

Én ismerek Móron dolgozó szülészeket, sőt mi több én is ott fogok szülni. Mit szeretnél tudni?

csibi
csibi
 
 

 
 

Szia Csibi!

Lehet, hogy én is Móron fogok szülni, kíváncsi vagyok milyen tapasztalataid vannak. Érdekel, hogy milyen a kórház, mennyire bababarát stb., milyenek az ott dolgozó orvosok, szülészek. Te kihez jársz?
Köszi a segítséged, írhatsz a freemail címemre is: sz.kallai@feemail.hu

Üdv, KÁLA
kÁla
 
 


szia! írtam mailt, de nem vagyok benne biztos , hogy megkaptad?! nézd meg légyszí!
üdv., csibi
csibi
 
 


KÁla! ...ez lemaradt :-)
csibi
 
 


Szia Csibi!

Nem kaptam meg az e-mailt, légyszi küldd el újra (ez már helyesen van írva):
sz.kallai@freemail.hu

Köszi
KÁLA
kÁla
 
 


Szia Kála!
Már nincs meg a levél amit írtam, írok másikat :-)
Móri kórház: - a fehérvári topikban írtam is, hogy hasonló
cípőben jártam mint Te, hogy a dokim kedves volt, csak épp
nem volt túl segítőkész. Mi már régebb óta próbálkoztunk,
és mindig csak azt mondta a sikertelenségünkre, hogy
"próbálkozzanak csak" .. Na aztán hosszú rágódás után
cseréltem le, és számomra nem is volt kétség, hogy a
Bácskaira cseréljem. Rövid időn belül ki is derült, hogy
mindkét petevezetőm el van záródva, Bácskai megoperált, és
rá egy hónapra bébink be is kopogtatott hozzánk. Nem kétség,
hogy jól választottam orvost. Így a móri kórház nőgyógyászat
- szülészetével kapcsolatban a műtétem során nyertem
tapasztalatot. Nagyon kellemesen csalódtam. Természetesen
nem az a modernizáció mint a fehérvári új NSZO-án, de nagyon
tiszta , pedáns osztály, kedves csapat, családias légkör.
Tudom, hogy van rooming in elhelyezés, de ezt állítólag
hamar kell jelezni a doktorodnak, hogy babáddal ilyen
szobában szeretnétek lenni, mert nem sok ilyen szobájuk van.
A vajúdót ill. szülőszobát csak képekről láttam eddig.
Egyébként a Schandl is jó doki, azaz szakmailag nagyon ott
van a szeren, de a modora nekem kicsit sem jön be. Valakit
nem zavar a közönyössége, közömbössége, engem zavarna.
Te most babát vársz, vagy most tervezitek?
üdv.,
...azért ide írtam végülis mert a postafiókod megtelt, így nem tudtam oda küldeni.
csibi
 
 


Sziasztok!

Teonak: én nem egész 3 hónapja szültem a móri kórházban Bácskai doktornál. Nagyon meg vagyok vele elégedve, biztos, hogy a második babámat is nála fogom szülni! A móri szülészet pedig nagyon emberbarát, tehát ha ezt választod, biztosan nem fogsz csalódni. Bár egyik másik orvos elég otromba....
Nau
 


Szia Nau!
Nagyon örülök Neked! Légyszí mesélj, milyen volt a szülészet, a személyzet, a Bácskai,? Hogy értesítetted mikor elindult a szülés? Te fehérvári vagy? Milyen volt az elhelyezésetek? Mennyi ideig tartott a szülés? jaj minden érdekel! :-)) Mesélj! Kisfiad vagy kislányod van? Nagyon gratulálok hozzá!! Apás szülés volt - mi nem akarunk Apás szülést.
csibi
 
 


Szia Csibi!
Én móri vagyok, úgyhogy ismerem a kórházat (sajnos Kép )és mondhatom, hogy a szülészet a legjobb az egészben. Nem egy Hilton, de tisztaság van, minden szobában van külön fürdőszoba, amit minden nap takarítanak is. A kaja kórházi, de nekem ehető volt. Az összes nővér (aki nem csecsemős) egyben szülésznő is, úgyhogy jó kezekben van az ember. Mindenki nagyon barátságos és segítőkész. A cscecsemősök is nagyon rendesek, ha pl. nem tudod hogyan kell fejni, azt is megmutatják, volt akinek a csomós mellét az éjszaka közepén kimaszírozták, szóval tényleg törődnek az emberrel. Egyetlen rooming in szoba van, de felvételnél szólni kell, ha oda akarsz kerüln, ha nincs is hely, ahogy megüresedik átraknak. Mikor én voltam, akkor 1 szabad ágy még maradt is. Szerintem válaszd azt, mert, ha már nem akarod, hogy a baba ott legyen, akkor úgyis visszaviszik és éjszaka amúgy sem lehet veled. A 22 órás etetésnél elviszik és csak reggel 7-kor hozzák vissza. Bácskai nagyon rendes vol a szülés alatt. Figyelt rám, végig velem volt a vajúdásnál is ( igaz ő újságot olvasott ). Többször megvizsgált vajúdás alatt és mindig elnézést kért a fájdalomért (mintha ő tehetett volna róla...). Nekem nem kellett őt külön értesítenem, mert 2 nappal túlhordtam Lénát.Berendelt csütörtökre, mert akkor ő az ügyeletes egész nap, és olyan frankón megvizsgáltak a nap folyamán többször is, hogy estére megindult a szülés. Persze előbb burkot kellett repesztenie. Du. 1/2 4-től 7-ig csak rugóztam a labdán a vajúdóban, mert nem éreztem semmit, jól elcsevegtünk a párommal és a sógornőmmel. Akkor már 5 centire nyitva voltam. Aztán utána már nem volt olyan mókás. 22:10-kor mentünk be a szülőszobára és 22:25-kor 3900 grammal és 60 cm-rel megszületett a kislányunk. Nagyon jó volt. Nekem az egész szülés egy hatalmas élmény volt, nem utolsó sorban Bácskai doktornak köszönhetően. Utána elláttak, a szülésznő is nagyon aranyos volt és visszavittek a szobába. Egyébként a párom is velem volt végig, bár először nem akart bejönni. Mire jött az idő, mégis úgy döntött, hogy jön. És nem bánta meg. Azóta is meséli mindenkinek, hogy milyen jó volt. Nekem pedig sokat jelentett, hogy nem voltam egyedül. De úgy tudom Móron nem csak Apuka mehet, be, hanem más rokon is, ha már szült. Én júniusban megyek az unokabátyám feleségével, mert az unokatesóm sem akar bemenni....
Most jó sokat írtam, de ha kihagytam valamit csak kérdezz, mert nem tudom még mi érdekel.
Te mikor szülsz? És tudod már, hogy kislány vagy kisfiú? Bácskai a dokid?
nau1
 
 


Csibi!

Nau1=Nau
Sajnos nem tudtam elküldeni az új azonosítómmal....
nau1
 
 


vagyis a régivel....
nau1
 
 


Nau!
Igen, Bácskai a dokim. Július 5-re vagyok kiírva. Nagyon csípem őt, jó választás volt. Én 10 évig máshoz jártam, tavaly cseréltem le a Bácskaira, de csak áldom az eszemet miatta.
Igazából azért kérdeztem , hogy fehérvári vagy-e, mert arra lettem volna kíváncsi, hogy hogy értetek be? :-) Én fehérvári vagyok.
Ezek szerint ahogy írod, a barátnőm aki még nem szült nem is jöhetne be velem? Még akkor sem ha ő is eü. dolgozó?
Ja, a bébink kisfiúcska :-) Mi nem is akartuk előre tudni, de olyan egyértelmű volt, hogy mi is észrevettük :-))
Végülis nálad 19h-tól 22h-ig tartott a kellemetlen rész? az nem olyan sok, nem? Persze tudom az is épp elég, még fél óra is, csak első szülésnél értem, hogy az még Istenes, nem? Bár jó nagy volt a kislányod!
Te jártál a terhesség alatt valamilyen tornára? szülésfelkészítő? Én még egyiken sem voltam. Itthon tornázgatok, ...ha van kedvem.. :-))

Jól vagytok? Léna szopik?
Bácskai szülés után is rendes volt? Bejárt hozzád?
na most megyek, üdv.
csibi
 
 


Szia Csibi!

Most raktam le Lénát aludni, szegény elég náthás és igen nyűgös volt ma. Még szopizik, főleg most hogy beteg többet is, mint szokott.
Akkor már neked sincs sok hátra! Izgulsz? Ne tedd,inkább csak a kíváncsiság miatt. Mivel fehérvári vagy, szerintem be fog idejében fektetni. Azt mondják első szülésnél nem megy olyan gyorsan, úgyhogy be fogtok érni. Hó sem lesz....Barátnőim a Heczelhez jártak és azt hiszem mindegyiknek be kellett feküdni amikor az orvos úgy látta. Szerintem bízd rá magad a dokira. Én teljesen meg tudtam bízni benne és ez volt a jó! Az én vajúdásom tényleg nem volt hosszú és visszagondolva nem is volt vészes. Persze akkor azt hittem leharapom a bordásfalat a falról! Léna jó nagy volt, de a doki mondta is, hogy nem lesz kicsi és készült rá, hogy ha császározni kell, az is meg legyen oldva. De szerencsére nem volt rá szükség. Szépen összevarrt és ennyi. Szülés előtt is bejött hozzám még délelőtt érdeklődni és utána is mindig, ha ott volt a kórházban. Szóval nagyon rendes volt.
Én itthon tornáztam végig Rékára, meg jártam úszni hetente 2x. De jó is volt. Most nem merek semmit csinálni a szoptatás miatt. Olyan jó sok tejem van és Léna is olyan ügyes. Most már lassan éesz valami rendszer az életünkben....
Gratulálok a kisfiúhoz!!!!Kép Mi lesz a neve? Azt, hogy a barátnőd bemehet-e, szerintem kérdezd meg. És javaslom, hogy kérd meg a dokit, hogy megmutatná-e a szülészetet, mert nekünk a védőnők megmutatták és mikor bent feküdtem, akkor is voltak ott fehérvári párok, akik bejöttek körülnézni. Jobb, mert nem idegen helyre mész.
Na, most én is megyek pihenni egy kicsit. Vigyázz magadra!!!!
nau1
 
 


Sziasztok!
Most olvastam elsőnek ezt az oldalt és gondoltam leírom az én "élményemet".2004 November végén szültem Móron. Én a Mohos dr. úrhoz jártam és nagyon megvoltam vele elégedve,a 35 héten annyira bevizesedett a lábam hogy mondta feküdjek be inkább az osztályra. Így is lett a 7 -es korterembe kerültem és ez a terem a Senkár dr. úr keze alatt folyik.Nagyon rendes volt velem és kedves már 2 hete benn feküdtem mire lement a víz a lábamról,de mikor már mehettem volna haza felment a vérnyomásom így nem engedtek. 4-5 hete lehettem benn , addigra minden rosszat átéltem de nem hál istennek nem velem történtek rossz bajok hanem a szoba társakkal. Lényeg a lényeg a szülésem megelőző napon szoltam a Senkárnak had szüljek inkább nála. Beleegyezett. Másnap hajnalban szúró fájdalmat éreztem az alhasamon,reggeli vizitnél szóltam is. 8 órakkor megvizsgált a Reidli /ő volt ügyeletben/vagy nem tudom ogy írja a nevét.Azt mondta hogy ez nem lessz meg ma nincs semmi baj és mit akarok én van még 1 hetem. Akkor már elkezdett szivárogni a magzatvizem mikor 10órakkor jobban fájt de nem rendszeres időközönként.Ekkor újra megvizsgált és szóltak a Senkárnak. Be jött megvizsgált és ennyi. A szülésznő szólt hogy biztos császáros vagyok a méreteim miatt, elég alacsony vagyok.De amikor kérdeztem az orvosom mikor császároznak azt mondta majd ha muszáj akkor. Megvolt az előkészítés amitől sűrűbb és erősebbek lettek a fájásaim. A párom megnézte az órát 13:30kor mentem be a szülőszobába, de akkor már nagyon fájt,és már jöttek a toló fájásaim.de azt mondta a dr. ne nyomjak még. Alig bírtam hogy ne nyomjak.Majd 4-5 tolófájás lement mire szólt hogy most lehet nyomni. 5 nyomás után behivatta a Riedlit.ire ő:"mivan nem tud nyomni én nyomjak maga helyett?".Ő nyomta a hasamat én is nyomtam a Senkár pedig vákummal próbálkozott. ez 14:15ig tartott ekkor megszületett a kisfiam. este 8ig ott feküdtem 2 tasak vért kaptam meg 1 plazmát. Másnap szálították át a fiamai Fehérvárra mert fertőzést kapott, a fejébe ödéma keletkezett,mivel a köldökzsinor a nyakán volt és úgy ment a vákum. A két tüdeje között ismeretlen eredetű levegő keletkezett és a ball tüdejébe gyulladás lett. Végül hála a PIC-részlegnem 1,5 hét után haza mehettünk.Mint kiderült ha császároztak volna nem lett volna semmi baja a fiamnak, ja és azt is megtudtam hogy a Senkár szokot inni, látták már úgy ittasan ügyelet alatt is. Szóval ez az én szülésem és úgy döntöttem nem szülök többet pár éven belül,de ha valaha még fogok akkor fehérváron. Kérdem én miért nem császároztak meg?Ha tudja valaki írjatok!
kismama21
 
 


Szia!
Feljebb írtam, hogy a szülészet és a nővéri személyzet rendben van, csak némelyik dokinak lóg egy-két deszkája. Hát pontosan erre gondoltam amit írtál. Én móri vagyok, de fehérvári orvost választottam. Nem véletlenül! Móron az egyetlen jó doki a Várkonyi, de az is inkább csak volt, mert már egy kövület! Nekem ez volt az első babám, ezért választottam olyan orvost, aki még él, amikor a másodikat várom. A fehérvári kórházban viszon a többi személyzet is bunkó! Legalábbis aki már járt ott, ezt mondja. A Riedl-nek pedig különösen rossz híre van Móron, úgyhogy egyáltalán nem lepett meg amit írtál. Ha nem annál szülsz, akit eredetileg megfogadtál, felejtsd el, hogy a többi orvos rádnéz. A Riedl meg csak a sját betegeivel normális. Egyébként én a Mohos kórtermében voltam, ahol még a Heczelnek volt egy kismamája meg neki egy. Hát kettőnkkel nem volt éppen kedves, csak azzal aki neki fizetett. Szóval sajnos ez van. Mi szenvedünk, meg még fizetünk is. De van barátnőm aki nem sokkal előttem a szőnyi kórházban szült, egy másik a győriben és mindegyikkel annyi rémség történt, hogy rendesen rajtam volt a para, hogy velem mik fognak történni. Ehhez képest minden nagyon rendben volt. De szerintem kicsit mindenki másként éli meg ezeket a dolgokat.

Kismama21, azért minden rendben van veletek? Nem lett aztán a kisfiúnak más baja? Mi a neve egyáltalán?

Ja, és úgy tudom azért császároznak ilyen nehezen, ha nem előre tudták, mert a Fein főorvos csak nagyon nehezen ad rá engedélyt. Volt olyan akinek komolyabb baja is lett és még egyéb. De nem akarok senkit megijeszteni...
nau1
 
 


Sziasztok!

kismama21! szörnyű ami Veletek történt! Viszont a kolleganőm móri, és ő is mesélt már rémségeket az szülészorvosodról. Igen, olyasmi rémlik mint amit a Nau is említ, hogy történt már komoly születési sérülés, sőt... egyéb esete is . Én nem bánom ha tudok ilyenekről, el nem ijedek a móri kórháztól, mert a szülészt választottam nem a helyet. Nem is engedném akárkinek, hogy hozzánk nyúljon. Persze tudom a helyzet kiszolgáltatott...
És most mizujs Veletek? A pici jól van?

Nau! A neve Kilián lesz , ...valószinű Kép. Nálunk ez egy időben hetente változott. A férjem nagyon szeretné a saját keresztnevét, én viszont azt mondom, hogy bár gyönyörű a neve, de gyermekünk külön egyéniség lesz, ill. a név azért van, hogy megkülönböztessen Kép Na szóval, egyelőre a Kilián a befutó. Jól megy a vezetéknévhez is , meg tetszik is.

A szüléstől egyelőre nem félek, bár pont azt mondtam, hogy ammennyire EDA ellenes vagyok, ill. amennyire nem félek még a szüléstől, majd biztos ott fogok "meghalni" a fájdalomtól... Kép Kép Egyébként is úgy tudom Bácskai is EDA ellenes. A lényeg, hogy pont úgy vagyok mint Te, azaz maximalisan bízok benne, így talán ezért nem is izgulok. Léna tényleg szép nagy baba volt!

Nekem is szép nagy pocim van, mindenki azt kérdezi nem ikrek-e? ..de nem! Kép Viszont én is örülnék ha természetes úton megszülhetném, persze csak ha nem lesz komoly indok a császárra.

Rékára én is tornáztam jó ideig, de mostanság elhanyagoltam.. Kép na majd újra kezdem. Ill. az intimtornát is ellustultam már.. Asszem megyek is behozni a lemaradást! ;)
csibi
 
 


Sziasztok!
A fiam neve Patrik és 3700grammal és 57cm-rel született. Alig van köztünk 95 cm.Már egész jól van de járnunk kell vele szemészetre meg fejlődés neurológiára,mert nem tudni hogy van e valami baja az agyában lévőktől ami volt. Én mindenkinek azt javaslom hogy mindenki jól és okosan düntse el kinél fog szülni,mert nem mindegy kiben bízik meg. Én megbíztam a Senkárban de csalódtam.igaz van aki dicséri azértis ő lett. De a Mohost is dicsérem. Amúgy az a 5 hét amit Móron töltöttem mindenkire mondtak jót és rosszat is. De főleg a Riedlire. Őt nem tanácslom senkinek. Kivéve ha sok a pénze. Ő azt mondják megkéri az árát.Na szióó.
kismama21
 
 


Sziasztok!
Csibi, a Kilián név annyira jó! A férjem itt ül a másik gépnél és még neki is tetszik, pedig ez nagy szó, mert mi alig találtunk nevet a babánknak. Ráadásul nálunk mindenki "kétneves" úgyhogy duplán gáz volt! Így Léna Karina lett a babóka. Annyira aranyos. Olyan jó lesz neked!Kép Szerintem most még el sem tudod képzelni. Én legalább is így voltam. Most is sokszor csak ülök és nézem ahogy alszik és még mindig nem tudom elhinni, hogy ez az én babaám.
Egyébként nekem is nagy hasam volt és Bácskai mondta is mindig, hogy kb. hány kiló, de szerintem ekkorára ő sem számított. Ne is félj! Remélhetőleg nem lesz semmi probléma, ha meg mégis lenne valami kis gixer, akkor előre kár izgulni. De nem lesz! Hidd el. Bizz csak a dokiban! És ne hanyagold az intimtornát, mert utána nagyon rossz lesz. Nekem legalább is furcsa volt egy két dolog, de hát én az intimtornát mindig elaludtam, mert este csináltam és nem is tudom meddig jutottam a számolással.Talán 10-ig...Kép Úgyhogy csak rajta!

Kismama, de ugye nincs semmi Patrikkal? Már úgy értem ez csak rutin, nem? Oxigénhiányos volt egyébként?

Na megyek zuhanyozni, mert megint eltelt egy fárasztó nap! Sziasztok!
Nau
nau1
 
 


szia Nau 1!
Még nem lehet megmondani hogy van e valamilyen visszamaradot betegsége.Lehet hogy lassabban fog tanulni vagy valami ilyesmi,egyenlőre annyi látszik hogy néha beremeg az ajka. De nem tudom hogy ez annak a jele vagy nem.De szednie kell a Notropilt.És mindíg vini kontrolra. És a szemészetre mert az is véres volt neki a szülés után az már meggyógyult félő volt hogy nem fog látni, de minden rendben .


És remélem itt mindenkinek minden rendben lessz a szülésnél.És utánna is.Sajna én így jártam de ez nem törvényszerű hogy mindenki így jár.
Azt hiszem ha valaha lessz a Patriknak testvére akkor fehérváron szülök. A Csetényihet járok most nagyon rendes velem. Amikor benn feküdtem szülés után mert miután a fiam odakerült szülés másnapján utánna én is ott voltam a szülészeti osztályon.Akkor ő rendes volt de mindenki más a nővéreket is beleértve főleg ők nagyon semlegesek és bunkók. Mikor jöttek be a korterembe még köszönni sem akartak,még egy mosoly sem volt az arcukon. De mindeggy nem ők a fontos hanem a baba és az anya egészsége. A többi nem számít. Amúgy mi a véleményetek a Csetényiről már ha ismeri valaki?
kismama21
 
 


Hali!
Kismama, te ilyen sokáig ébren tudsz maradni? Én Lénával együtt fekszem, kb. 8-kor. De így is egy hulla vagyok. Egyébként az én kislányomnak is néha beremeg az alsó ajka, főleg, ha izgatott vagy kicsit fázik. Úgyhogy nem feltétlenül baj, ha Patrik is ezt csinálja.
A Csetényit nem ismerem, viszont azt én is hallottam, hogy a fehérvári nővérek nagyon bunkók és magasan letojják, hogy a kismama és babája hogy érzik magukat. Szerintem ne keseredj el ezen. Ha bírod a közönyösségüket maradj Fehérváron, ha pedig úgy gondolod adsz még egy esélyt a móri kórháznak, akkor gyere ide. De gondolom ez jelenleg még úgysem aktuális.Én szívem szerint már most megszülném a másodikat, hogy minél előbb túl legyek ezen az igen fárasztó első pár hónapon, de azért még nálunk sem aktuális. Te fehérvári vagy egyébként?

Csibi, meg vagy még? Kép Hogy van a kis Kilián?

sziasztok!
nau
nau1
 
 


Hello Lányok!
Nem vesztem el, csak az elmúlt pár napban a keresztlányom volt nálunk. Ma du. már próbáltam egy üzenetet küldeni, de a társalgó nem engedett belépni..?! Kép
Kilián nagyon jól van, majd kirúgja a ház oldalát néha.. Kép Imádom, csak még szerintem fel sem fogom ésszel, hogy egy külön kis emberke mocorog bennem szüntelen.. Kép Így elhiszem, hogy Nau Te sem tudod még sokszor elhinni, hogy Léna a Te gyermeked..
Egyébként milyen baba Léna? Már csak, hogy azt írod, hogy az első pár-, nagyon fárasztó hónap..
Elkezdtem újra az intimtornát ;) Asszem a Rékára is vissztérek.
Kismama! A Csetényi nagyon jó orvos, nála jó helyen vagy, és még szerintem emberileg is nagyon kedves! És Patrik milyen baba? Eleven, nyugodt, aluszékony, éber, stb.?
csibi
 
 


Sziasztok!

Nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az oldalra. Én is móri kismama vagyok. Most járunk a 26. hétben. Annyi rosszat hallottam én is mostanában a móri dokikról, hogy már totál meg vagyok ijedve.
Az én dokim Deák Csaba. Hallottatok róla valamit? Engem azzal riogatnak, hogy csak a szülés végére ér oda.
Várom hozzászólásotokat!
Üdv!
holdfény27
 
 


Szia Holdfény!

Azt hittem ide már soha senki nem fog írni.. Kép
Deák Csaba... , hát nem tudom. Legyen vele nagyon szerencséd, én biztos semmi pénzért nem mennék hozzá. Nem riogatni akarlak tényleg, csak én a fehérvári kórházban dolgozok és hallottam róla ezt azt, pozitív nem igen volt közte.. Kép Viszont ha váltani akarsz, még nem késő. Ajánlom a Bácskait is, Heczelt is, most ment ki az Auth őt is.
Kisfiad v. kislányod lesz? Mi lesz a neve?
Én most vagyok a 31. hétben, kisfiunk lesz, Kilián. A Bácskaihoz járok és maximalisan meg vagyok vele elégedve.

Várlak még itt! Kép
csibi
 
 


Szia Csibi!

Köszönöm a gyors választ. Igazából nem lep meg, amit a Deákról írsz. A női megérzésem nekem is azt súgja, hogy nem igazán volt jó választás.
Még 12 hetesen próbálkoztam a Heczel-nél, de ő nem vállalt. Azt mondta, hogy már nem akar új betegekkel foglalkozni. (Amúgy most járunk a 26. hétben)
Ezen a héten felkerestem Bácskai doktort, hátha még elvállal. Nagyon normális volt, de sajna augusztusra már nagyon sok kismamája van. Erről is lecsúsztam.
Az Auth doktorról írnál pár sort. A neve ismerős, de pl. fogalmam sincs, mikor van rendelése. Egyáltalán itt Móron rendel-e?

Nagyon tetszik a Kilián név.:-) Nekünk is kisfiúnk lesz. Mi az Ádám nevet választottuk. Õ is nagyon aktív baba. Sokat mocorog, de az éjszakákat velem együtt átalussza. Remélem, megmarad ez a jó szokása.
Üdv Nektek!
Holdfény27
holdfény27
 
 


Szia Holdfény!

Móron lakik az egyik munkatársam, Kaiser Cecília, nem ismered?

Auth, ő szakmailag nagyon jó, Fehérvárról mentek ki a feleségével /Dr.Szőke Katalin/ nem olyan régen. Azt viszont sajnos nem tudom, hogy Móron van-e rendelése, egyetlen ötletem, hogy hívd fel az SZTK-t, és kérdezd meg. Szerintem kell lennie, mert akik ott dolgoznak, azok kapnak rendelést az SZTK-ban én úgy tudom. Itt Fehérváron magánrendelésük van az biztos, de ez nem lenne se kényelmes, se logikus ha ide kellene járnod.

Kilián éjszaka mondhatom, hogy szépen alszik, nyugodt, csak én nem tudok mindig aludni.. Kép Ez mondjuk az első perctől így van, hogy miért arról fogalmam sincs. Pedig tőlem régen a házat elvihették volna a fejem felől amíg aludtam.. Kép Most meg csak mézes tejjel tudok aludni, de pisilni így is legalább 2x, 3x felébredek.. Kép
26. hét, akkor Te most nagyon aktív idődet éled , nem? Kép Én is még elég aktív vagyok, csak hamar elfáradok. 1,5 hete voltunk a Bácskainál uh-on, és 2300gr-ra tippelte Kiliánt Kép Hát ezt azért már érzem néha.. Főleg ha a két lábát kétirányba dugja ki az oldalamon.. Kép ..Jaj de imádom ezt az érzést azért, hogy itt mocorog bennem egy kisember .. Kép Kép
Nekem is tetszik az Ádám név, sőt az Ábel is közel áll a szívemhez, így még lehet Ábel Kilián lesz. Csak a két név híve nem vagyok.

üdv.,k.
csibi
 
 


Hali!

Kösz a segítséget. Az SZTK-t mindenképen felhívom majd. (Ez nekem is eszembe jutott.)

Ti voltatok négydimenziós ultrahangon?
Minket az elején nagyon alaposan megnézett a Deák ultrahangon. Akkor azt mondta, hogy minden ok. Remélem, hogy ilyen infod nincs róla, hogy a terhes gondozást is elbénázná.
Egy kicsit parasztvakításnak tartom a 4 dim uh-ot, de elismerem hogy biztos nagy élmény.
Ti már voltatok ilyenen?

Ádám mocorgásában idáig csak egy kivetni valóm van., amikor a hüvelyem irányában rugdos aktívan. És persze a hasra fekvés is nagyon hiányzik.:-)

Te mennyit híztál? Képzeld én még csak 4 kg-nál járok. Pedig már 6. hónapnál járunk. Minden a pocimra ment. A körzeti dokim is azt mondta, hogy ne aggódjak e miatt. De elég furcsa. Nem erről szoktam hallani, ha valaki terhes lesz. Igaz, ha választani kell a két véglet közül, akkor inkább ezt választom. Hallottam olyan kismamáról is, aki 26 kg-ot hízott.:-(

A munkatársadat nem ismerem. Te melyik részlegen dolgozol a korházban?
Te, mint egészségügyes mit szólsz az otthonszüléshez?
holdfény27
 
 


Szia !

Mi voltunk a 15. héten 4D-n , tényleg nagy élmény volt azt látni, hogy még csak pár hónapja, hogy megfogant és most meg egy kifefjődött babyt láthatunk.. Akkor tudtuk meg azt is, hogy kisfiú, mert annyira evidens volt.. Kép
Mocorgás Kép Igen , ezt a hüvely felé való rugdalást én is éreztem, de csak egy hétig hál' Isten. Nekünk Kilián végig fejjel lefele volt, és egyszercsak gondolt egyet a 30 . héten és megfordult - megunta a fejenállást. Akkor éreztem ezt a hüvely felé rugdalást, így jöttem rá, hogy megfordult. Aztán rá egy hétre visszafordult, így már irányban van! Remélem így is marad. Sokat beszéltem Neki, hogy forduljon meg, és maradjon így, gyönyörűségem hallgatott rám! Kép
Hízás.. Kép Én 10 kg-nál járok, de szerintem ebből 5 a fenekemen van.. Kép Na nem baj, majd szülés után ledolgozom. Csak egészséges legyen!
Műtőben dolgozok/tam , és nagyon szeretem, de biztos nem tudok majd oda visszamenni az ügyelet miatt. Azaz nem is szeretnék, mert nem telefonon akarok gyermekemnek jó éjt kívánni. Te hol dolgozol?
Otthonszülés, felelőtlenség! Szerintem az Anya kényeleme akár a gyerek életébe is kerülhet. Bármikor történhet nem várt komplikáció..

Deák biztos jól nézte meg Ádámot, ne izgulj. Csak egyszer volt eddig uh-otok? Jól értem?

na megyek, mert még ezer a dolgom, üdv., K.
csibi
 
 


Sziasztok!

Némi tapasztalattal én is rendelkezem a móri szülészetről. A negyedik babát várjuk júli 13-ra, a tesók ott születtek. Összességében mondennel meg voltam elégedve, a személyzet tényleg nagyon segítőkész. Ami a babás szobát illeti minden alkalommal volt hely, szerintem érdemes azt választani, így már összeszokva jöttünk haza a babákkal. Ami a dokikat illeti van egy kettő akit mindenképpen kihagynék a Senkár és a Mohos például, túl sok elszúrt esetet tudok róluk. Bármilyen furcsa is én a Riedl-hez járok, mindegyik nála született, és nem kért előre semmit, sőt utána sem kapott nagy összegeket 5-10, majd legutóbb 3 éve 15 ezer forintot, most még semmit és maximálisan kedves volt mindig. Ez nem csak az én tapasztalatom a környezetemben többen nála szültek hasonló jó tapasztalatokkal. Persze én is hallottam rosszat is róla, de sajna mindegyikről. Az Auth helyettesítette ő is nagyon szippatikus volt.
A lényeg, hogy a sajátban meg tudjatok bízni.
Jó babavárást!
Csilla
lupus
 
 


Szia Csilla!

De jó, hogy hoztál infokat a szülészetről! Én júli 5-re vagyok kiírva. A Bácskaihoz járok.
Lenne is kérdésem, a szülésznőnek szokás adni valamit? Szülés után mennyivel kapom meg a babát. Pl. a szokásos ellátás után, amíg akár a szülőszobán kell lenni, megkapom Õt? Szopiztathatom már ott is? Nálunk nem Apás szülés lesz, mert szegény férjem rosszabul lenne mint én Kép, de ha elláttak minket csak még maradni kell, addig bejöhet hozzánk?
Lehet zuhanyoznk vajúdás közben? Mit vigyek magammal a vajúdáshoz. Bocs a hülye kérdésekért , de egyrészt első babám, másrészt nem láttam a szülőszobát. Úgy értem, hogy mit vigyek magammal, hogy pl. ha ott a zuhany, akkor kell törölköző, vagy ha ott adják a beöntést akkor egyéb tisztasági szerek is... Mégegyszer bocs a kérdéseimért.. Kép Kép
Üdv., csibi
csibi
 
 


Szia Csibi!
Amit tudok az 3 évvel ezelőtti infók, úgy hallottam azóta is fejlődött a helyzet.
A babát rögtön megmutatják, majd lemosdatják és utána még visszahozzák. Akkor sajna szopizni még nem hagyták ott, elvitték megfigyelésre, miután visszavittek a szobába a következő szoptatáskor már kihozták. A babás szobában is fokozatosan hagyták ott, illetve bármikor visszavitték ha kértük esetleg. Éjszakára sincsenek ott, de volt, hogy annyira tele voltam tejjel, hogy éjjel is kihozták, amikor felébredt.
A szülés után két órát kell a szülőszobán maradni, ott is bennt lehet a párod, jó volt utána nyugodtan kettesben.
A szülőszoba mellett van a vajúdó, ott adják a beöntést, zuhanyzó is van, szóval célszerű alapvető tisztálkodó csomagot külön pakolni. Ruhát adnak a szüléshez, az nem kell.
A szülésznőknek és a csecsemősöknek leginkább kávét, bobbont...stb adtak a hazajövetelkor.
Ha még érdekel valami kérdezz nyugodtan!
Üdv.
Csilla
lupus
 
 


Szia Csilla!
Köszi az infokat, jól jönnek. A szoptatás végett azért érdeklődök annyira, mert képzeld a védőnőm mesélte, hogy volt olyan Móron szült kismamája, aki sírva hívta fel, hogy van egy csomó teje, de mire kihozzák a babáját addigra megitatják cukros vizzel , így nem éhes... Mit csináljon? Aztán végűlis beszélt a gyerekorvossal és megoldódott a probléma. De ezek szerint Te is mondod, hogy éjszaka nem biztos, hogy kihozzák.. Kép Na majd meglátjuk.
Csomagolok akkor külön pár cuccost a vajúdáshoz is. Annyira várom már, közben meg elkezdtem félni is, hogy mi van ha nem bírom ki... Kép Kép Kép
Az elmúlt két napban nagyon fulladtam, és ez elég kellemetlen volt. "Kicsi" Bébimet 2 hete 3000gr körülire tippelte Bácskai, és még mostantól van 3 hét Kép , így lehet ez is hozzájárult a fulladásomhoz, de szerintem csak az időjárás viselt meg. A lényeg, hogy pont arra gondoltam, ha most ez ilyen kellemetlenül érint mi lesz a szülésnél.. Kép Egyébként nem vagyok egy elhagyom magam típus Kép . Valahogy ki fog jönni az biztos, hogy még egy sem maradt bent Kép Kép
Nem semmi egyébként, hogy a 4. bébiteket várjátok. Kép Minden tiszteletem a tietek! Tesók mennyi idősek ? Fiúk? Lányok? És a kistesó mi lesz? Hogy fogjátok hívni? Előkészületekkel megvagy? Én pont most fejeztem be a ruhái vasalását, még bepakolok és kész.. Kép
Üdv., Kriszti
csibi
 
 


Szia Kriszti!
Bocs, hogy sokára válaszoltam, de nem volt jó az internetünk.
Ha elég határozott vagy nem lesz gond a szoptatással, a harmadiknál én is a gyerekorvosnak szóltam, hogy hagyják kint majdcsak elkezd szopizni (nehezen indult neki, alig volt mérhető amit szopizott úgyhogy rásegítettek, de így nem is erőltette magát), végül is otthagyták, egy kicsit sírdogált, de aztán estére belejött, 2 éves koráig szopott, fél évig kizárólag, a tesójai ugyanígy. Nagyszerű lehetőség, mindig kéznél, mindig optimális, és a gyerekorvost csak oltáskor láttuk. Csak a kitartás a lényeg, meg, hogy mást (cumi, cumisüveg) ne kapjon.
A vajúdás nem a legkellemesebb, de elmúlik, a szülés meg már egy nagy élmény, végre te is tehetsz valamit, nem csak tűrni kell. Írtad, hogy a párod nem akar bemenni, csak a vajúdáshoz is beengedik a szülőszobán az én párom ott volt ugyan, de ott nem hiányzik, előtte viszont jól jön a bíztatása. A méret ugyan ijesztő lehet, de nem feltétlenül nehezebb attól. A nagylányunk Kinga 8 éves volt a legkisebb 3.5 kg, csakhogy nem fordult meg, császár lett, nem volt nagy élmény. A második Laura 6 éves a szülés előtti nap fordult meg 4 kg-os volt, meg voltam ijedve nem számítottam sima szülésre, de sima volt, minden okésan ment, csak kicsit lassan. A kisfiunk Gábor a 36 hetes uh-n fordult meg, 4.10-el simán született, most ismét kislányunk lesz ha minden igaz, Anna, már 28 hetesen a "helyén" volt. Amúgy nagyszerű csapat, jó velük lenni.
Az előkészületekről annyit, hogy a babaholmik ugyan összekészítve, de az egész alsó szintet tapétáztatjuk, festetjük, teljesen ki vagyunk pakolva, remélem időben kész lesz, elvileg pont 4 hetem van.
Üdv.! Csilla
lupus
 
 


Szia Csilla!

Jézusom, nem irigyellek a tatarozás miatt! Egyébként se egy kellemes dolog, leszámítva a végeredményt, nemhogy pocakosan. Azért kitartás!
Nekem még a táskám pakolása mindig hátra van, na nem azért mert nincs idő, csak még nem foglalkoztam vele. Remélem nem vajúdás alatt kell pakolnom, addig húzom az időt Kép Kép Kép
Nagyon várom már , igazából a szülést is és Kilián születését is. Most elkezdtem foglalkozni a homeopatias szüléstámogatással , meglátjuk beválik - e ?! Kép
Nagyon szeretném ha a szoptatással nem lenne problémánk, ill. ha baba-mama szobába kerülnénk. Most hallottam, hogy annyian fognak Móron szülni amikor én, hogy szerintem egymás hegyén hátán leszünk Kép
Na megyek, mert a kutyáim meg vannak őrülve valami miatt..
Üdv., Kriszti
csibi
 
 


Eddig nekem is mindig be volt pakolva ilyenkorra minden, de nem volt rá szükség, most nem sietek, még a harmadiknál is lett volna időm akkor bepakolni, remélem most is elkészül időre.
Mit jelent a homeopátiás szüléstámogatás?
Milyen kutyáid vannak?
Üdv., Csilla
lupus
 
 


Szia Csilla!

Van két drága keverék kutyusunk. Az egyik skótjuhász ill. németjuhász keverék, szerintem gyönyörű - úgy találtuk még 4-5 hetesen. Életemben nem volt ilyen hűséges hálás kutyám mint ő, mintha tudná, hogy megmentettük az életét Kép Majkkának hívják Kép A másikat úgy kaptuk, hogy olyasmi kutya mint a Majka és egy németjuhász keveréke. Na ehhez képest nincs akkora mint egy tacskó .. KépÕt is nagyon imádjuk /Beni, mint Bendegúz/ , bár vele vannak kaparós, virág kiásós problémáink.. Nagyon ki is használják azt , hogy imádjuk őket. Mondhatnám csont elvannak kényesztetve. Kép

Homeopatias szüléstámogatásról egy kismamától hallottam itt a forumon, akinek nagyon bevállt a dolog. Kb. annyit tesz, hogy homeopatias /teljesen természetes alapú, vagy növényi vagy állati eredetű/ készítménnyel előkészítem a méhszájat a tágulásra, utána meg a méhemet, gátsebemet, segítem a regenerálódásban! A méhszáj előkészítésével le lehet rövidíteni a szülés idejét, ill. ki lehet küszöbölni a nagyobb szöveti sérüléseket. Közben felvettem egy szülész - nőgyógyásszal is a kapcsolatot aki ezzel foglalkozik, és ellátott mindenféle jó tanáccsal, hogy mikor mit kell szedni. Õk már 5 éve alkalmazzák ezt szülőszobán. Hibát nem tudok elkövetni azt mondta, max ha rosszul alkalmazom nem hat. Én egyébként is nagyon a természetesség híve vagyok, így ezek a dolgok nekem különösen közel állnak hozzám. Meglátjuk.
Gyermekeid várják már a tesót? Gábornak jó dolga lesz, elkényeszteti majd a sok csaj Kép Kép Hogy álltok a tatarozást illetően? Hogy bírod ezt a szeles időt?
üdv.,k.
csibi
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 


Van valahol információ esetleg a neten a homeopátiás szüléstámogatásról? Én is szimpatizálok a természetes dolgokkal. A negyedik babánk nehezen maradt meg, harmadszorra sikerült és biztos vagyok benne, hogy nagyban elősegítette a gyógyteakeverék, amit ittam.

A tesót már nagyon várják, naponta kérdezgetik, mikor bújik ki végre.
A tatarozás halad, már "csak" a konyha kiürítése van hátra és a falak megvannak, utána még az ajtók, ablakok..., de már látszik a vége. Jó lenne egy kis nyugi a baba születése előtt.
A szél nem zavart annyira, a meleg jobban, nagyon dagad a lábam, hétfőn megyek dokihoz, tartok tőle mit fog szólni hozzá.
Üdv. Csilla
lupus
 
 


Szia Csilla!

Ezeken az oldalakon böngészhetsz, de sajnos részletes infot elég nehéz találni, azaz leírást adagolással együtt egy - egy szerről vagy problémához tartozó szerről.
www.homeopatia.lap.hu
www.homeopata.hu
www.boiron.hu sajna ez még csak készülőben van,
www.csaladinet.hu
www.nandu.hu
Viszont a homeopata oldalán lehet könyvet rendelni, ami részletesen foglalkozik a dologgal.
Együtt érzek a tatarozás miatt, asszem megyek is pihenek kicsit, mert nekem is lenne még mit tennem. üdv.,k.
csibi
 
 


Köszönöm az elérhetőségeket, túl sok konkrétat nem, de egy-két érdekes dolgot találtam. Kiváncsi vagyok majd a tapasztalatodra, bár szinte váltani fogjuk egymást, ha minden pontosan megy.
Üdv. Csilla
lupus
 
 


Szia Csibi!
Láttam a fehérvári kismamáknál a neved, beleolvastam és ha jól veszem ki a levelezésből még nem késtem le a homeopátiás szüléstámogatásról (kb 3 hetünk van hátra). Szeretném elkérni a doki e-mail címét, aki ezzel foglalkozik. Előre is köszönöm!
Üdv. Csilla
lupus
 
 


Szia Lupus!
Én is fehérvári vagyok, mi vagyunk aki Csibivel jól kiböngéztük a homeopátiát.Én ajánlottam neki és ő megmozgatott mindent érte.Nekem is ő mondta meg a doki elérhetőségét, aki ezzel foglalkozik már 5 éve.Ha írsz az emailcímemre akkor megadom neked is!Én egyébbként a Caulophyllum 9CH-T szedtem napi 5 golyót a szülés elött 4 héttel elkezdve. A Jászberényi doki más dózisban ajánlotta , attól, függöen ki mikor kezdi el a szedést. Lásd .fehérvári kismamáknál ezt is megtalálod !Szerintem válaszd ki neked melyik a szimpatikus és kezd el mihamarabb a szedést!
Azt nem tudom Móron van e patika ahol ez beszerezhető, de ha nincs akkor a fehérvári Liszt Ferenc utcai patikában beszerezhetőek.
Lehet hogy Csibi már babázik, mert nem írt nekem se , pedig naponta hosszú leveleket irogatunk egymásnak.Vagy csak elromlotta net-jük?
Sok sikert neked is !
Kriszti
/tamasbencze@axelero.hu/
bencze
 
 


Sziasztok, sziasztok!
Még nem babázok, sajnos Kép Örülök Lupus, hogy Te is kipróbálod a homeopatiat. Ha megírta Bencze a mail címét a dokinak, akkor mihamarabb vedd fel vele a kapcsolatot, mert nagyon tartalmas leírásokat küld. Még a babának is vannak ajánlások. Viszont igaza van Benczének, mihamarabb kezd el a szedését a Caulophyllumnak, még mielőtt a doki válaszolna. Én is 3 héttel előtte kezdtem a C30-at /azaz ha a héten megszülök akkor 2 Kép/ és mineden másnap veszek be belőle 1 adagot, azaz 5 golyócskát.
Aztán gyere ám majd a szüléstörténeteddel feltétlen, mert kíváncsi vagyok! Kép

JÉZUSOM Csilla! Nekem most esik le, hogy a Mohost semmiképp nem ajánlanád, engem meg a Bácskai neki ad át, ha jövő hétvégén szülnék mert akkor nincs itthon. Kérlek írd le miért, hogy képben legyek vele kapcsolatban. Ha nem akarod ide, akkor a csibi73@freemail.hu címre. Köszi.

Bencze, mindjárt megnézem a postáimat és válaszolok! Kép
csibi
 
 


Szia Csibi!
Remélem sikerül a Bácskainál szülnöd, a Mohost csak azért nem szeretném, mert ő túlzottan is a segítség nélküli szülés híve, ami ha minden rendben van, nagyopn jó. A homeopátia segítségével szépen zajló szülést remélhetsz, ha másoknak bejött neked miért ne jönne be!! Akkor meg mindegy melyikük van ott, amúgy, mint ember nagyon kedves készséges...
Csak pozitívan!!!
Holnaptól az én dokim is szabizik, s bár azt ígérte bejön ha Móron lesz gondolkodom, hogy jövő héten az Auth-hoz megyek ellenőrzésre és megkérem tartaléknak.
Minden jót!
Csilla
lupus
 
 


Írtam a homeopátiával foglalkozó dokinak, de valószínű nem fogom tudni már kipróbálni, reggel óta görcsölgetek, a nyákdugó is elment, ezzel ugyan néhány napot ki lehet húzni, de két hetet már biztosan nem.
Csibi te hogy vagy? Találkozunk?!
Üdv. Csilla
lupus
 
 


Szia ! Basszus! Akkor lehet Te már bent vagy szülni? Én meg még itthon és semmi bajom! Kép Kicsi Kiliánom jól érzi bent magát!
Akartam kérdezni, de már lehet lecsúsztam, hogy Móron is a 3 hónapnál nem régebbi dátumozású Házassági Anyakönyvi kivonatot kérik a gyerek Születési Ak-hoz? Állítólag a polg.mesteri hivatalban új dátumozásút kell kérni?!
Na mindegy, írj, hogy mizujs veletek? Ha nem találkoznánk akkor meg a születéstörténetedet is írd meg! üdv.,k.

Jaj, és nagyon köszönöm az infot a Mohosról!!
csibi
 
 


Szia!
Ne irigykedj, még megelőzhetsz. Tegnap délutánra szinte elmúltak a görcsök, ma se nagyon van, úgyhogy egyenlőre úgy tűnik szépen lassan halad a dolog. Úgyhogy rajta! Holnap délután úgyis a Bácskai rendel Móron, legalább helyben lenne. Beszéld rá Kiliánt itt a nagy lehetőség!
Eddig mindig elfogadták az eredeti hgázassági anyakönyvi kivonatot és a védőnő most sem mondott mást, gondolom jó lesz most is, én azt pakoltam be.
Üdv! Csilla
lupus
 
 


Halihó!!

Szóval még itt vagy! Kép Én is Kép A lábam viszont nagyon ödémás, ennyire még sose volt, sőt a hasam tegnap este óta szinte egyfolytában kemény.. Hmm..
Na meglátjuk, holnap az jó volna még Kép Kép Aztán már csak hétfőn. üdv.,k.
csibi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: