Új privát üzeneted érkezett!

Szia Erika!

Zsolti május végén lesz 7, Anna 3éves lesz május végén és Bence pedig 1múlt.

Jobbulást nektek.
Hörgő gyulladás? mit szedtek rá?
Mióta van?
Sodal szirupot próbáltátok már? Köhögés, gége-, légcső- és hörghurutra van.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia!
Igen ismerem a szirupot.Közben Lilinek lett még tüdőgyulladása is.De már kifelé jövünk belőle.Ti hogy vagytok?Taksonyban volt már farsang?Mik lesznek a gyerekek?Itt az oviban 20.-án lesz farsang.Lili katicabogár lesz.Merre felé laktok taksonyban?
Üdv:Erika
szherika
 
 


Szia!

Zsolti Teletubbies volt, mivel farsang nem volt nyitott, így Anna nem lehetett pillangó, de nem baj, majd jövőre.:)
Ő csak jövőre megy oviba.

Taksony végénél van egy új lakópark, ott lakunk...ti merre felé?

Tüdőgyulladásra: homogene 9 a legjobb!

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 

 
 

Sziasztok Haraszti Anyukák!

Én is egy leendő sorstárs vagyok Harasztiból. 1 hetem van hátra szülésig és bevallom őszintén eléggé izgulok! :shock:

Azért azt jó látni, hogy van egy ilyen segítő fórum.
Mi nemrégiben költöztünk ide, szóval még igencsak ismerkedünk a várossal. Jól jön minden babás info.

Épp gyerekorvos választóban vagyunk...

Szép napot!

Lilla
lilla*
 
 


Szia Lilla!

Örülök, hogy teis jöttél.:)

Nálunk 3 picurka van és Taksonyban lakunk.
Viszont sokat járok Harasztiba...melyik részre költöztetek?

1heted:) De jó! Hol szülsz?

Ha szeretnél kérdezz nyugodtan, szívessen válaszolok.

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok,ha nincs ellene kifogásotok,mivel áprilistól én is haraszti anyuka leszek.
Április végén költözünk Harasztiba.
Három kislány anyukája vagyok,Panna lányom 3 éves,Luca és Sára ikerkislányaim pedig másfél évesek.
Gyerekorvos választás előtt vagyunk,és nagyon megköszönném ha segítenétek ebben.

Előre is köszönöm
Csilla

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Szia Lilla,Csilla és persze Sziszi.

Nekünk,a Kovács Zsuzsa a gyerekorvosunk.Mi nagyon meg vagyunk vele elégedve.Házhoz is jön,és hétvégén is jól elérhető.Nagyon gyerekcentrikus,kedves.Nem tömi a gyerköcöt feleslegesen antibiotikummal,nállam ez jó pont.
Ki hol lakik,illetve hol fog lakni??
Bármi kérdés van irjatok nyugodtan!!
Lilla szoritok neked!!
Ha megvan a bébi tessék ám jelentkezni!!Addig is kitartás...

Üdv:Erika
szherika
 
 


Szia Sziszike 1000!

Hát igen, 1 hét....vagy tán még annyi sem :P
A Péterfyben szülök Pesten. Remélem időben beérünk :D
Bár talán első babánál még nem fenyeget ez a veszély....

A Bezerédiben lakunk egyébként.
Előre is köszi a segítséget, egyelőre még annyira a szülés körül forog az agyam....

Kovács Zsuzsa doktornőről tudsz esetleg valamit?

Szép napot!

Lilla
lilla*
 
 


Szia Lilla!

Nekem mindegyik huncutul késett.:)
Zsolti 8napot, Anna 16 napot és Bence 14napot.

A vége a legnehezebb.

CAULLOPHYLUM 9 CH-T , ami a tágulási időt lecsökkenti.
Cimicifuga recemosát : Cimicifugát szülési fájdalmak enyhítésére.
Arnica:vérzékenység csökkentésére,fájdalmak csökkentésére,szöveti sérülések gyorsabb gyógyuása.

Sztem ezek nagyon jók, ha gondolod írok, majd róla bővebben.

Málna levél teát iszod?m: erősíti a méh izomzatát, és könnyíti a tágulást.
napi 3-4 csészével igyál belőle!

Péterfy-t ismerem, én az utolsó kettőt az Uzsokiban szültem, nem messze.:)
Zuglóból jöttünk ide lakni és ti??

Biztosan beértek. Majd szorítok!

A doktornővel, egyszer találkoztam vele, de mi nem hozzá járunk, hanem a Taksonyihoz.
Kedves, bármikor lehet zavarni Kovács Zsuzsa doktornőt, így énis csak ajánlanám neked, ritka az ilyen.

Orvosi rendelők, ügyelet: Damjanich u. 23. és 32.; 24-370442, hétvégén 24-370304 (fogorvosi rendelők is)
Gyermekorvosi rendelők: Fő út 35.; 24-260-421 és 260-422.

Tiis ezekszerint új lakóparkba költöztetek?, ott van egy szupi kis játszótér is.:)

Nálam első kettőnél magzatvízszívárgással kezdődött, a fájások utánna jöttek..elöszőr 6és fél óra volt, de ebből 3óra, ami rossz.
Nekem 3óra volt illetve mindig a rossz és utánna egy jóleső meleg, a fájás közben pedi arra gondoltam ez az egész életemből 3óra rossz, de utánna egy csoda lesz mellettem.:)

Amikor Annát szültem olvastam egy cikket, az volt benne minden nő, aki szűl egy Istennő, én hiszek ebben.:)

Könnyű szülést neked, ha eszedbe jut valami, akkor meg csak kérdezz.:)

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Erika:

Lilinek a hörgő gyulladása hamar elmúlt?

Hogy vagytok?

Üdv köztünk Csilla!

Hova költöztök?

Anna és Panna közt fél év van a javatokra és az ikrek és Bence közt is.:)

Pannának van anyakönyvezve?

Nálunk Anna, de Anna-Pannának hívom :) Egy angyal.

Képet rakhatnál róluk fel!

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Rólunk pár kép

Zsolti:

Kép

Bence:
Kép

Anna:
Kép

Zsolti és Anna:
Kép

Kép
sziszike1000
 
 


Lilla: Kovács Zsuzsáról sokat tudok,kérdezz bátran.
Sziszi:Nagyon édesek a gyerekek!!
Hogy kell képet felrakni?Segítenél?
Köszi:Erika
szherika
 
 


Szia Erika!

Köszi.:)

Természetesen segítek..600*600 as a legnagyobb kép, amit felrakhatsz.
Első lépés, így a kicsinyítés.

Utánna van a szöveg alatt, új válasz küldése, ide szoktál te beleírni, a fehér rész alatt pedig olvashatod: melléklet feltöltése.
Tallózás, most kiválasztod a képed, majd a feltöltésre nyomsz.

Remélem érthetően írtam le, ha elakadsz, írj.

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Erika!
Köszönöm az információkat a doktornénivel kapcsolatban.
Ha lehet,akkor őt választanám,mert amit írtál róla,az alapján szimpatikus.Az antibiotikumokat én sem szivesen adom a gyerekeknek,csak nagyon indokolt esetben.

Lilla!
Nem is fogunk olyan messze lakni egymástól :)
Mi a Temető utcára költözünk.
Sok sikert és kitartást kívánok a szüléshez.

Sziszi!
Nagyon tündériek a gyerekeid.
Panna lányom így van anyakönyvezve.
Majd megpróbálok képet is feltenni róluk,csak a kicsinyítéssel vannak még problémák :D

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Sziasztok!

Kezdtem örülni, hogy kicsit fellendül a topik, ne tessék eltűnni!

Csilla: köszi.:)
Majd várom ám a képeket!!!

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Kép

Sziasztok!

Csak ekkora méretben sikerült feltenni a képet.
Balról jobbra:Luca,Sára,Panna.

Üdv:Csilla

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Szia Csilla!

Nagyon helyesek a lányok!
Pannának is jó fürtös haja van, nagyon tetszik!

Látom őkis szeretnek pakolgatni.:)

Én egész nap pakolhatok utánuk.

Hogy vagytok?

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Szia Sziszi!
Köszi a lányok nevében :)
Az nem kifejezés,hogy szeretnek pakolni.Ha egész nap próbálnék rendet tartani,akkor sem sikerülne :D
Írtad,hogy sokat jártok Harasztiba.Hova szoktatok menni?
Van ott valami jó kis játszótér?Mondjuk a mi környékünkön(Temető utca piachoz közeli része)?
Már nagyon várom az áprilist,hogy költözzünk.Meg persze a jó időt :) Úgy azért könnyebb a gyerekekkel is,ha jól kiszaladgálják magukat a friss levegőn.
Ti merre laktok?

üdv
Csilla

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Sziasztok!

Néhány szó magamról:
Van egy kislányom, Lilla, aki másfél éves.
Mi 2 éve lakunk Dunaharasztiban, a Határ úti lakóparkban.
Gyermekorvosunk: Dr. Gellért Zsuzsanna
Mi nagyon szeretjük, mert már sok betegségen átsegített minket. Mindig türelmes, és segítőkész volt, bármikor hívtuk is.
Csepelről költözünk ide, és nagyon szeretünk itt lakni. Egy jó játszótér azért hiányzik a környékünkről, remélem nemsokára építenek egyet ide is

:lol:

Most vagyunk túl egy egy hónapos kórházas időszakon.
Égés (forrázás), majd influenza (tüdőgyulladás gyanúja), majd Rota vírus (hányás-hasmenés-kiszáradás).
Ezeket, az égésen kívül mind a kórházban kapta el a lányom (Bethesda).

:cry:


Szerencsére már 2 hete újra egészségesek vagyunk.
:D

Üdv,
Zsuzsi

KépKép
zsuzsi és lilla
 
 


Sziasztok!

Örömmel jelentem, hogy kislányom, Hanna márc.6-án világra jött!
Leírhatatlan boldogság!!!
:D

lilla*
 
 


Sziasztok!

Lilla!
Szívből gratulálok kislányod születéséhez!
Sok boldogságot és jó egészséget kívánunk nektek.

Zsuzsi!
Sajnálom,hogy ennyi mindenen kellett keresztülmenjetek a kislányoddal :(
Örülök,hogy már jól van.
Lilla majdnem egyidős az én lányaimmal.Ők májusban lesznek két évesek.

üdv
Csilla

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Sziasztok!

Örömmel látom, hogy éledezik a fórum. Rengeteg kismama van Dunaharasztiban, érthetetlen miért nem volt nagyobb a mozgolódás, illetve most is lehetnénk többen. Na, nem elégedetlenkedek. :)

Üdvözlet az újaknak, Babáknak és Mamáknak egyaránt!

Mi, aki, esetleg nem olvasott vissza addig, másfél éve költöztünk Dunaharasztiba, a Bezerédibe, van egy lassan három éves kislányunk, és mi is nagyon szeretünk itt lakni.

A doktor nénink Gellért Zsuzsanna, mi is elégedettek vagyunk vele nagyon, rettentően ért a gyerekek nyelvén, velünk is mindig készséges volt, bár most kicsit elbizonytalanodtam. Ugyanis székelési nehézségeink vannak, hullámzó a helyzet, hol kiváló, hol siralmas, és kissé furcsa volt, hogy amikor elmondtam mi nem hatott a nehéz napokon, ajánlani nem ajánlott semmit, kaptunk egy beutalót a Heim Pálba. Tudjátok esetleg, hogy ő hogyan áll a homeopátiás dolgokhoz?

Lilla,
gratulálok a babához, jó egészéget, sok tejcsit, és rengeteg örömöt kívánok!
Kinél szültél? És milyen volt a kórházba jutás?
Én is ott szültem a kislányom, bár akkor még nem innen mentünk, viszont maradnék a következő babára is ott.

Jó babázást mindenkinek, üdv.
szinti
 
 


Sziasztok!
Lilla,
Mi is gratulálunk Hanna-babához. Az unokahugimat is így hívják! :D
Mennyivel született? cm, g? Könnyű szülés volt?
Sok erőt az első hetekhez!

Szinti,
Nekünk is voltak székrekedési problémák, és a doktornő azt ajánlotta, hogy igyon sokat Lilla. Megpróbáltam jobban odafigyelni, és amióta rendesen iszik, azóta sokkal jobb a helyzet.

Csilla,
Ti merre laktok?

Lányok,
Ti szoktatok járni zeneovis foglalkozásra itt Dunaharasztiban? Hallottam róla, de nem tudom milyen lehet. Mennyi idős gyerekeket visznek oda?

Bölcsi: jártok bölcsibe? Mi a véleményetek róla? Mi most jelentkeztünk, de iszonyú túljelentkezés van... Talán-talán sikerül szeptemberben bejutnunk... (reménykedem)

üdv mindenkinek! Most már megyek altatni...
Zsuzsi

KépKép
zsuzsi és lilla
 
 


Szia Csilla,
oké, most olvastam vissza egy pár hozzászólást, és látom, hogy áprilisban költöztök a Temető u. környékére.
Én Dunaharasztiban csak 2 játszótérről tudok. 1 a Bezerédi lakóparkban van (szerintem az közel van hozzátok), egy pedig a Dunaparton.

Üdv,
Zsuzsi.

KépKép
zsuzsi és lilla
 
 


Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni,tudja-e valaki mikor van az ovodai beíratkozás?Vagyis meddig lehet beíratni a gyereket?

Szinti!
Hogy hívják a kislányodat?
Nem is fogunk olyan messze lakni egymástól,és nekem is van egy három éves kislányom Panna.

Üdv:
Csilla

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Sziasztok!

Lilla: Nagyon sok erőt, boldogságot, tejcit a kislányodhoz!
Ha lesz erőd vagy időd, írj...már nagyon lestem mikor írsz, gondoltam, hogy a kishercegnő van a dologban.:)
Hanna nagyon szép név, nekünk a vezeték név miatt lett Anna.

Kép

Mi Taksonyban lakunk, az új lakóparkban.
Szép hely imádom és haraszti csak 2perc.:)

Ovi beiratás május első hetében van...

Zsuzsi: sajnálom, amiket keresztül mentetek, de azt mondom ez legyen e legnagyobb baja az életben.
A forrázás, hogy történt? Mit forrázott le?
Bethesdát meg ismerjük...volt hozzá szerencsénk.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi,
a mikróban felmelegített kávé vizet borította magára. A mellkasa és az egyik alkarja égett meg. az alkarján csak nagyon kicsi rész, a mellkasának pedig a fele (össz. 12%, másodfokú), de már nagyon szépen gyógyul, már alig látszik. Állítólag 1-2 év múlva semmi sem fog meglátszani belőle.

Ti miért feküdtetek a Bethesdában?

Lányok,
tud valaki egy jó babysittert? Egész napra kéne 1 hónapban kb. 1 -2 teljes hétre. Nemsokára megyek vissza dolgozni :cry: , és a bölcsi sajnos egyenlőre reménytelennek látszik...

Üdv,
Zsuzsi

KépKép
zsuzsi és lilla
 
 


Szia Zsuzsi!

Szívessen vigyáznék Lillára, ha gondolod, de nálunk.

Mi Zuglóban laktunk és odajártunk, Annának volt egy hugyúti fertőzése, amikor kederült(1éves se volt), hogy 1cmes veseköve van.

Zsoltinak volt egy égése a kezén, a szuper cirkó a melegvíz helyett forrót engedett, de nem fektettek ekkor be.

Neogranormon-t használtam égésekre és aloe verát. te még kezeled? Mivel?

Mind a 2, amit mondok, azért jó, mert a hám többi rétegében is hat... a gyulladást, égést csökkenti, gyógyítja.

MINDENKI: Van kedve vkinek találkozni?

Sziszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a gratulációkat, nagyon aranyosak vagytok.
Kicsit kimaradtam a fórumozásból Hanna baba miatt... :D de most, hogy több, mint 2 hetesek vagyunk, talán több időm lesz...Naív vagyok, mi? :D

3150 grammal és 58 cm-vel született a kisasszony és elég szépen besárgult őkelme, úyhogy az első 10 napban állandóan csak aludt volna. Mindig úgy kellett keltegetni, hogy szopizzon és természetesen a szopizásba is belealudt. Pedig csak 2850 grammal jöttünk ki a kórházból...
Azóta szépen lement róla a sárgaság, de még mindig borzasztóan lusta szopó. Tudna valaki tanácsot adni, hogy mit lehet tenni egy ilyen lusta kutyával? :?: :?: :!:
50-60-70 nagy ritkán 80-kat eszik, kb. 1 óra alatt, legtöbbször folyamatos piszkálgatás közepette. Büfiztetés közben szokott újra magához térni és megint enni kér, aztán 2 perc alatt újra bealszik a cicin...
A legnagyobb bajom az, hogy félek így nem lesz később elegendő tejem. Már kétféle tejleszívóba beinvesztáltunk, de egyikkel sem tudom leszívni a maradék tejcit. Pedig biztos, hogy marad még a szopizás után, mert Hanna tud utána is enni...illetve tudna, ha akarna. Lehet, hogy az én mellem anatólógiailag alkalmatlan a leszívásra? :D
Iszom a laktoherb teát, szedem a homeopátiás bogyikat, iszom, mint a gödény,de nem lesz ennek jó vége...
Kovács doktornő javaslatára esténként kap a kisasszony tápszer pótlást is, aminek nagyon nem örülök, de olyan kis picike, hogy állandóan attól félek éhen fog halni...
lilla*
 
 


Nem anatológiailag, hanem anatómiailag csak már beszélni sem tudok. :oops:

Ezt a szopizási mizériát leszámítva, Hanci egyébként egy kisangyal. Hihetetlen, hogy ennyire lehet valakit szeretni.

Szinti, kérdezted a szülést:
Orbán dokinál és Cser Kati szülésznőnél szültem, és áldom az eget, hogy volt fogadott szülésznőnk, mert nagyon nagy biztonságérzetet adott, hogy ő végig velünk volt.
Egyébként is a kórházzal, az összes dokival, aki ránk nézett, megvizsgált (voltak páran!) , a nővérekkel nagyon meg vagyok elégedve!
A bejutás terén mázlink volt, mert hajnal 5-kor folyt el a magzatvíz, úgyhogy nulla forgalom mellett nem volt nehéz gyorsan bejutnunk a kórházba. :D
Este lepődött meg csak szegény férjem mikor ment volna haza, hogy kerékbilincset kapott a kórház előtt, mert kicsit jobban ráállt a járdára, mint kellett volna...Pedig hősiesen kitatott a 11 órás szülés alatt. Igaz, jobban elfáradt, mint én! :D
lilla*
 
 


Szia Lilla!

Én úgy szoptattam, hogy egyikből evett a másikat szívtam le, nekem a Medella elektromosa vált be a legjobban.
Újonnan 18, használtan fele.

Minden babának más étvágya van, emiatt ne aggódj a lényeg, hogy fejegess szorgalmasan. 3hónaposan és 6hónaposan van nagy ugrás.
6hónál adod neki, majd a gyümiket, ha kevesebb, de addigis szorgalmasan szedd le.

Amikor szopik az egyikből megindul a hormon, ami segít, hogy jól jöjjön a másikból is, de, ha van kérdésed, írj privit, vannak még ötletek...:) Bevállt dolgok.

Most mennem kell, hogy tellt a húsvét????

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Lilla,
az a lényeg, hogy NE AGGÓDJ!!!!! Az én kislányom is 3160 g-mal született, és 2820 g-mal mentünk haza. A kórházban egyáltalán nem szopizott, csak aludt, aztán meg azért ordított, mert nem tudott szopizni (csak 3 hetesen tanultunk meg, addig csak bimbóvédővel ment). Lefejtem a tejet, és cumisüvegből adtam neki. Itthon az első pár hétben 20-30-50g-kat evett, de nem zavart, mert elkezdett gyarapodni a súlya. Amíg növekszik nincs baj, én soha nem adtam a lányomnak tápszert, ha adtam volna, lehet, hogy nem küzdök annyira, hogy legyen tejem.
Minden szopizás után teljes mellmasszázs, és MEDELA elektromos mellszívós lefejés következett (kb 10-20 ml jött le) :lol: , nevetségesen kevésnek tűnik, de megérte, mert 3 hét múlva már elég sok tejem lett, és mindvégig (1 éves koráig) kielégítette teljesen a kislányom igényét. Ezután már nem is mértem mennyit eszik.

Sziszi,
Köszönöm az ajánlatot, majd megbeszéljük priviben a részleteket.
Dunaharaszti melyik részén laktok?

Üdv,
Zsuzsi

KépKép
zsuzsi és lilla
 
 


Zsuzsival kell pár dologban egyetértenem!

A medella elektromosát használtam énis, a mell masszázs is jó!
És a kűzdés, nos igen..mindig vannak egyszerűbb és nehezebb utak, kűzdeni kell, és nem adtam tápszert nekik, talán tényleg ezért is voltam kitartóbb, amiket olvastam azok alapján: tápszer kicsi, majd nincs elég tej, majd csak tápszer.

Lilla: Ha van egy kis időd írj!
Hogy tellnek a mindennapok?

Kép
sziszike1000
 
 


Hol vagytok?

Lilla: hogy megy a szopi?
HOgy bírod?:)

Zsuzsi: mivel kenegetitek?
Ő, hogy viselte?

Csilla: május első hetében vannak a beiratások, ha jól tudom.
Gyere teis gyakrabban!

Szinti: miket próbáltatok?
Ha gondolod írok homeos megoldásokat.:)

Erika: teis nagyon eltűntél ám!



Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok Lányok!

Szoptatás terén a helyzet változatlan: egyelőre elég Hannának a tejem, de fejni nem tudom. Most készülök beruházni valami tejfakasztó csodabogyóba, hátha az segít...
Egyébként minden rendeben a kisasszonnyal. Vasárnap volt egy hónapos és 3,60 kg. ..2,85- tel jöttünk haza...úgyhogy pocakosodunk:)
Babázni pedig egyszerűen szuper! Egyre élvezetesebb ahogy fejlődik a kis tündér.

Lányok, valaki meg tud nyugtatni hajhullás ügyben? Azzal riogatnak a kolleganőim, hogy szülés után 3 hónappal irtózatosan fog hullani a hajam. Ugye van, aki rá tud erre cáfolni????!!! Vagy van esetleg valami ellenszeretek erre a problémára?
Korábban már volt ilyen jellegű problémám egy begyulladt fog miatt és az is szörnyű emlék...szóval nem szeretném újra átélni!!!

Apropó haj: Tudtok esetleg ajánlani jó fodrászt itt Harasztiban, vagy a környéken?

Üdv.

Lilla
lilla*
 
 


Szia Lilla!

Nekem nem hullott a hajam!!!!!!!
Pedig 3 manóm is van.:)

Amúgy, ha félsz szett a revalidot vagy sztem bőven elég a vitamin pl. Elevit vagy amit szedtél terhesség alatt.

Nekem az volt a tapasztalat, hogy nincs hajhullás.

Szoptatás: Laktoherb teát ittam, ami nagyon jó volt!!!

Ha még ezek után érdekelne a tejserkentő szer neve, akkor itt van az is:
A tejserkentő: URTICA URENS 5 CH: NAPI 2*5 GOLYÓ, de hallottam már kúra szerűen is (3 nap 3*5 golyó, 2 nap 2*5golyó, és 1 nap 1*5 golyó, aztán szünet, én így szedtem !)

VIGYÁZZAT MERT UGYANEZ A URTICA URENS 15 CH-BAN PONT AZ ELLENTÉTÉT VÉGZI, EZT A TÚLZOTT TEJTERMELÉS LEÁLLÍTÁSÁRA SZEDIK!

Mellgyulladásra a Belladonna 9 ch- ajánlják napi 3*5 golyócskát.

Fodrász: Harasztiban a DM utcájában kell menni és a következő utcában balra van , de megnézem neked a héten talán -pontosan.

Gratulálok a pocakosodáshoz.:)
Képet is kérünk!!!!!!!!!!!!!

Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Bocs, hogy eltűntem, de annyi munka van a kertben... Meg készülök állásinterjúkra is.

Sziszi,
Aloe 99 %os géllel kenjük, de már csak esténként, mert már alig látszik. Amikor leszedték a kötést, Alsol krémmel kellett kenni + Aloe géllel. Éppen ma állapítottuk meg a párommal, hogy szinte már alig lehet észrevenni a foltot. Remélem nyárra teljesen elmúlik
Lillus, a kislányom, éppen itt van mellettem, és egyfolytában a gyerekeidre mutogat, és azt mondogatja: "Anya gye' , anya gye' " , ami azt jelenti, anya gyerekek. :-)))

Lilla,
Lactoherb teát ittam én is. Nekem hullott a hajam, elég sokat és sokáig, de a hajam nem lett laposabb, csak a hajmosásoknál volt kellemetlen, hogy mindenhol hajak voltak. De ez természetes.

Fodrász: Wella szalon, Erzsébet u. ban. DM-től a Fő út felé kell menni az Erzsébet u.-ban. Szerintem nagyon jó, és nem is túl drága. hosszú haj vágás 3600 Ft volt tavaly.

Na, mennem kell, mert nélkülem nem alszik a kicsi...

KépKép
zsuzsi és lilla
 
 


Szia Zsuzsi és persze Lilla ,te kis tündér!

Biztos neki is hiányzik a közösség, a gyerekek közt levés.
Ha van kedvetek, időtök , gyertek át jhéten valamikor.

Aloe 99% os gél nekünk is mindig van itthon a spray-s verzió,de maga a növény is van.
Hiszek benne, mert tényleg hat.

Biztosan hamar elmúlik és hamar túl lesz rajta.
A nyár segít.


Mennem kell, Bence baba pakol.:)

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok,
olvaslak Titeket, csak írni kevés az idő munka mellett.

Zsuzsi: köszönöm a tippet ivás ügyben, ahogy figyeltem ez is meghatározza a dolgot, de szerencsére ez már nálunk régóta rendben van, odafigyelnek rá a napköziben is, itatják rendesen a gyerekeket, és én is igyekszek „tukmálni”. :)
Ezen kívül egyébként próbáltunk szájon át ható dolgokkal segíteni, pl. lekvárok, aszalt szilva gyümölcsben, és lében, aszalt áfonya, frissen facsart narancslé, amit csak javasoltak, minden alá alávetettük szegényt. Aztán volt normaflore kúra, és végül gyógyszerész segítségével homeos bogyó. Volt már piros pontos jutalmazós módszer, úgyhogy a sok próbálkozás után lassan már kezdem dilisnek érezni magam. Egy szó mint száz, arra jöttem rá, hogy kizárólag lelki úton lehet nála kezelni, csak rajta múlik a dolog.

Sziszike,
fentiekhez még, hogy sajnos fejből nem tudom a homeos bogyó nevét, de bevált, amit választottunk, úgyhogy köszönöm, ez most megoldódni látszik, illetve sokszor használ, de ha nem akarja, a fene fenét ehet, akkor sincs "eredmény". Viszont jó tudni, hogy van egy hozzáértő homeos emberke a csapatban! :)

Lilla,
Nekem is ő volt szülésznőm, és ha valóban újra ott fogok, és vállalja, újra ő lesz. Sokat köszönhetünk neki, bár mivel császárom lett, nem fizikálisan, hanem főként lelkileg, előtte, utána, közben….

Csilla,
Az én kislányomat Biankának hívják, viszont még a kórházba menet is dilemmáztunk, hogy Panna vagy Bianka legyen. És milyen érdekes, hogy mostanában Bianka rettentően rá van hangolódva a kistestvér kérdésre, mindenáron kislányt szeretne, és nemrég hallotta egy ismerős kislány Panna nevét, azóta bele van szeretve, hogy az ő kishúgát Pannának fogják hívni.

Találkát már korábban is próbáltak szervezni itt a lányok, több-kevesebb sikerrel, aztán azóta egy-két kivétellel el is maradtak a lányok.
Mindenesetre nagyon örülök a felvetésnek, és mivel én már dolgozok, amennyiben délutánra szervezitek, egy 5 – fél 6 magasságában esetleg mi is részt tudnánk venni.

Tud valaki segíteni, hogy hogyan megy az oviba való jelentkezés, beíratás dolog. Teljesen zöldfülű vagyok :) , minden ezzel kapcsolatos információ új.

Szép napot!
szinti
 
 


Szia Szinti!

Szervezhetünk egy délutáni talit is.:)
Neked melyik napok jók?

Ovi: születési anyakönyvikivonat, tajkártya , egészségügyikiskönyv, amit vinned kell.
Május első hetében szokott lenni, de már előtte ki van írva, illetve megkérdezheted mikor lesz.

Ha érdekel még valami, nyuigodtan, kérdezz.

Szép napot: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Kádúszás otthoni környezetben 2 hetes kortól; Babaúszás 3 hónapos kortól a dunavarsányi Igazgyöngy Babauszodában szerdán és vasárnap 9.00-12.00.
TESTVÉRKEDVEZMÉNY!

Bejelentkezés: Álló Zsuzsa 20-377-8690;
www.babauszas.atw.hu

Viczkó Andrea
Úszóoktató
30-407-8301
viczkoa
 
 


Sziasztok!

Elnézést,hogy így eltüntem,de mostanában összejöttek a dolgok.
Már csomagolok,ugyanis két hét múlva költözünk.
Már nagyon várom,de kicsit félek is tőle,hogy fogják fogadni a gyerekek.Főleg a két kicsire gondolok,mert nekik még nem tudom elmagyarázni,miért változik hirtelen meg minden.
De azért nagy izgalommal készülődünk:)

Sziszi!
Köszi az információt a beiratkozással kapcsolatban.Akkor már ott leszünk,és remélem sikerül,már mint,hogy felveszik a gyereket az oviba.

Szinti!
A Bianka is szép név.A Pannát én szerettem volna nagyon,és szerencsére apának is tetszett.Így nem volt nehéz meggyőzni:)
És mikorra tervezitek a kistesót?

Lilla!
Szerintem ez a hajhullás nem mindenkinél törvényszerű.
Nekem egyik szülésem után sem hullott a hajam.Ez valami hormonális változásnak lehet a következménye.

Mi is szivesen elmennénk a talira,ha esetleg májusban lenne.

Szép napot mindenkinek
Csilla

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Szia Csilla!

Nálunk hamar elfogadták, ők szeretik ebben a korban mára változást a felfedezni valókat, újabb teret adsz csak evvel nekik, sztem nem lesz gond.
Amire figyeltem a saját ágy, takaró, alvótárs esetleg, nos nálunk inkább ezekhez ragaszkodtak...de mei napig, ha visszamegyünk, tudják az utat, még a pici Anna is, pedig akkor csak 1,5éves volt.

Sok sikert a beiratáshoz és a költözéshez is!!!!!

Nálunk nagy a túljelentkezés, és közölték, hiába leszünk oviba való érettek, nem veszik fel valószínű, mert csak a nagycsoport kötelező vagyis, akinek kistestvére van és anyuci otthon vele, oldja meg a másikat is.

Nekem Annám van:) Én Anna-Pannának szólítom...:)
Ha jól nézem kb. 8hónap van köztük, mekkorák vagytok?
Mi 110es nadrágot és 116os elsőket hordunk ált.

Szép napot!

Szszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Szia Sziszi!

Az én Pannám nem túl nagy gyerek,három és fél éves és végre elértük a 14 kilót.A kis hugai meg már majdnem 12 kilók és még nincsenek két évesek.Panna 104-es ruhákat hord.Amit ő kinő az már szinte jó a kicsiknek.
Te nem is szeretnéd beadni Annát oviba?
Akkor lehet nálunk is ez a helyzet az ovival?Főleg,hogy GYES-en leszek a kicsikkel,lehet fel sem veszik?Pedig én nagyon szeretném ha járna oviba,mert jót tenne neki a hasonló koruak társasága.
A hugai még a romboló korszakukat élik,ezért Panna nem nagyon tud tőlük építeni,festeni,gyurmázni,szóval nem olyan egyszerű.
Majd májusban kiderül,hogy felveszik vagy nem.
Ti hova szoktatok járni a gyerekekkel?Ha ott leszünk,és persze ha lesz kedvetek,akkor közös programokat is szervezhetnénk.Ti is abban korban vagytok amiben mi:)

További szép napot!
Csilla

Kép
Kép
csilla_33
 
 


Sziasztok!

Súllyra lehet nem vagytok sokak, de magas sztem a lányod.

Anna: 17kiló körül lehet.
Magassága 109cm körül.

Szívessen találkoznánk veletek, majd, íj, ha már itt vagytok, vagyis addigis.:)

Ovi: szerettem volna, ha felveszik és megis próbálom, természetesen, de a vezető szerint túl sok reményt ne fűzzek hozzá....nem baj próbálkozni szabad.:)
1hónapja adták kb. át az új ovit, reménykedem, hátha lesz hely neki is, amúgyis csak a délelőttökre vittem volna be.

Drukkolok, hogy felvegyék Pannát!

Szép napot: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Én is jól eltűntem, de babalátogatós sáskajárás van nálunk mostanában, úgyhogy örülünk, hogy élünk...:)
Egy előnye van ennek is: estére Hanna is szépen elfárad és reggelig durmol. De egyébként sem panaszkodhatom az alvókájára. :)
Maradjon is így!!!:)

Köszi a válaszokat hajhullás témában...ezek szerint talán van remény! :)

Én is drukkolok az ovistáknak a sikeres felvételihez!!!:)
Olyan távolinak tűnik még nekem ez az ovi kérdés, aztán ahogy olvasgatlak titeket,az a benyomásom,hogy talán nem ártana már így 6 hetesen beadni a jelentkezésünket...:)

Üdv.

Lilla

lilla*
 
 


Sziasztok!
Nem tudom- lehet még ehhez a topikhoz csatlakozni?
Jól eltűntetek!
Mi Majosházán lakunk, de a délegyházi topik kihalt ezért gondoltam ide írok, hátha még visszajöttök!
Nekünk van egy 8,5 éves nagyfiunk és julius elejére várjuk a kistesót . ( szintén fiú)
Gyönyörűek a gyerekek a fotókon, ennyi gyűrűs hajú manót!

sziszi1000!
Az ovival kapcsolatban:
Nemrég olvastam egy nagyon jó cikket ebben a témában- pont erről volt szó, hogy ahol tesó van ott nem akarják bevenni az oviba a nagyobbat.
Szerintem pont az lenne a lényeg, hogy a saját kortársaival is játsszon egy kicsit, ugye egy nála kisebb gyerek nem annyira tudja lekötni, tanítani...
Lényeg: semmilyen jogszabály soha sehol nem írja le, hogy az óvodavezetők erre hivatkozva viszautasíthatnának, ez egy teljesen jopgalap nélküli gyakorlat!
Azt tanácsolták a cikkben, hogy kérjünk az elutasításról és annak okáról írásos nyilatkozatot ( sokszor itt elakad a dolog..., de nem szabad hagyni magad!) és a helyi önkormányzatnál lehet panaszt tenni.
Én biztosan megtenném, ha ilyet tennének velem- ne ők döntsék már el, hogy a gyermekemnek mi is a jó!
Sok olyan sztorit hallottam, ahol évekig nem vették be emiatt a gyereket és az utolsó évben is csak délig- szerintem felháborító!
Remélem jöttök még erre, mindenkinek szép tavaszi napokat kívánok!
csirike

Ui: a találkozásból lett valami?
csirike
 
 


Szia Csirike!
Mi még itt vagyunk, csak nagyon ritkán jutok el odáig, hogy legyen egy kis időm "társalogni" a neten.

Lilla most beteg, illetve már gyógyulgat, de közben állásinterjúkra is járok, amire készülnöm kell itthon esténként, mert a gyed ideje alatt minden teljesen kiment a fejemből, most meg már lassan vissza kéne mennem dolgozni. Aug 3-án jár le a gyedem.

Sziszivel találkoztunk 1,5-2 hete, nagyon aranyosak. Voltunk Taksonyban játszótéren. A két lány is jól kijött egymással.

Jó nagy korkülönbség lesz a gyerkőcök között. Az egyik barátnőm gyerekei és a párom és z öccse között is 8 év van, és nagyon jól kijöttek egymással.

Üdv, most mennem kell.
Zsuzsi

KépKép
zsuzsi és lilla
 
 


Sziasztok!
Én már kb. 4 éve lakom Harasztiban.Kisfiam lassan 2 éves lesz.

Bebe
bebe79
 
 


Sziasztok!

A haraszti weboldalt tanulmányozva nagy örömmel láttam, hogy létezik itt a babaneten egy haraszti anyukás topic is. Ha nem bánjátok, szívesen csatlakoznék hozzátok!

A második kisfiam születéséig még aktív tagja volt egy szülészetis topicnak, de aztán a két kispasim annyira felpörgette a mindennapjainkat, hogy szinte alig jutott időm bármire is. Nem mintha most annyira sok szabadidőm lenne, de megkísérlem a talán lehetetlenek tűnőt, hogy újra aktívan fórumozzak ;)
Annyira szereték hasonló cipőben járó anyucikkal és babájukkal megismerkedni!!!

Rólunk röviden:
A férjem kb. 20 éve, én 10 éve élek Dunaharasztin, az első kisfiunk születése előtt belekóstoltunk a fővárosi életbe, 2 évig 13. kerületi lakosok voltunk…Ákos fiunk is oda született, majd a szívünk mégiscsak visszahúzott bennünket Harasztira, ennek már 2 éve.
Életem értelmei: Ákos 27, Szabolcs pedig 10 hónapos. (persze idetartozik az apuci is, aki ha már az életkornál tartunk, ő 29 esztendős )
Ákossal szinte minden úgy alakult csecsemőkorában, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, ezért is voltunk annyira bátrak, hogy kis korkülönbséggel vállaljuk a kistesót. Nahát ahogy az lenni szokott, de talán nálunk még hatványozódtak a nehézségek, Szabival már nem mentek olyan könnyedén a dolgok. Extra hasfájás, végbélnyílásszűkület, tejfehérjeérzékenység…..és mire mindezt az orvosok diagnosztizálták, jó hosszú időnek kellett eltelni, és jó sok átvirrasztott éjszakának. Szerencsére a sorsnak köszönhetően végül jó kezekbe kerültünk és mára minden rendben van velünk.
Ilyen témákban elég nagy a tapasztalatom, csak kérdezzetek, ha hasonló cipőben jártok!
Hasonló aktuális téma a fogzás: Ákosnál egy fogacska kibújását sem vettük észre, Szabinak most érkezik a 7., de minden egyes fogacska kitörése min. 2 hetes kínszenvedéssel jár. Extra mennyiségű nyáladzás, éjszakai nemalvások, nappali nyűgösség…szegénykém annyira nagyon érzékeny….dentinox, homeopátia talán egy picikét segítenek.

Egyébként mi is sikeresen elkaptuk ezt a fránya takonykórt, egy hete én is benne vagyok a srácokkal és nem nagyon akar elmúlni az orrfolyás. Szabinak még hőemelkedése is van....

Most lassan elköszönök , mert hamarosan ébrednek a drágaságok!

Remélem minél hamarabb sikerül mindannyiotokat megismenem és a topic is fellendül!!!

Nagyon szép napot kívánok :)

Niki
tsniki
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: