Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

2006.január 14-én szombaton délelőtt bababörze lesz a XIX. ker. Teleki u. 50. sz. alatt a Kispesti Művelődési Otthon épületében.

Mindenkit szeretettel várunk!
muscacece
 
 


Sziasztok Lányok!

Itt vagyok én is, csak betegséggel indítottuk az új évet. Remélem, azért ez nem azt jelenti, h egész év a taknyolódás jegyében telik majd!

Kobold kezdte a taknyát, 29-én vittem dokinénihez. Láza semmi, de rondán köhögött. Már éppen tök jól volt, és vihettem volna kontrollra, h megkapjuk az igazolást a bölcsibemenetelhez, amikor a délutáni alvásból 3-án sírva ébredt, hogy fáj a füle.
Viszem az SZTK-ba, aholis közlik a betegfelvételen, hogy elvileg van rendelés a fülészeten, gyakorlatilag viszont nincs, mert a doktornőnek el kellett mennie. Menjünk a Jahn Ferencbe. (Ami egyébként tőlünk sokkal jobban megközelíthető, mint az Ady Endre...). Úgyhogy abban a randa, nyúlós időben mehettem még egy kört a beteg Kobival, meg addigra már én is elkaptam tőle, taknyom-nyálam egybefolyt....Szóval, irány visszafelé. Ott meg a doki konzíliumon volt, egy nő már egy órűja rá várt. Szerencsére nekünk már nem kellett sokat. Kezdődő középfülgyula, szerencsére szúrni nem kellett, csak kapott egy másik antibiotikumot.

Remélem, most egy darabig nem lesz beteg, bár ezen mindig mosolyog a doktornéni, amikor így búcsúzom tőle.

Kobak egyébként olyan drága volt tegnap (is). épp öltöztem reggel a fürdőben, mikor odajött, rámmosolygott és azt mondta: "olyan szép vagy, Anya". Azt hittem elolvadok.

Most húzok vissza ezerrel a munkámhoz, meg a takarításhoz - itt, az irodában semmit nem takarítanak, pedig elvben van takarítás, már megesz minket a kosz.

Puszi: Zsuzsa
cucó
 
 


Sziasztok!
Zsuzsa, remélem, meggyógyultatok már, bár ebben nyavalyás időben nem csoda, ha egyik betegség a másikat éri.
Anna, küldtem neked mailt takarítás-ügyben.

Na rohanok, csak épp beugrottam, nem tudom utolérni magam!

Tünde

Tünde
tünde28
 
 

 
 

„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Bocsi a nagy eltűnésért, de szokás szerint teljesen el vagyok havazva. Ez a január különösen brutális, mert február 1-től munkába állok, így mindent most szeretnék még elintézni. Ráadásul még tartoztam egy munkával az előző munkahelyemnek, és már belefolytam egy-két dologba az új helyen is. Ja, és három szülinap is van a hónapban, az enyémen kívül Kristóf és Lili is most született. Lili Mozarttal egy napon: január 27-én. Kép Ez két gyerekzsúrt és egy (szerencsére összevont Kép) családi bulit jelent.

Tünde,
Közönöm az intézkedést bejárónő ügyben. Válaszoltam e-mail-ben, remélem, meglaptad (akkoriban sokat vacakolt a T-Online). Időközben már én is találtam valakit, tegnap kezdett is. Nagyon klassz érzés volt, hogy estére eltűnt a vasalnivaló, pedig nem is vasaltam. Kép

Réka hogy van?

Nálunk én vagyok állandóan "dögrováson", november eleje óta gyakorlatilag soha nem voltam teljesen egészséges. Most is iszonyúan megfáztam hétfőn ebben a borzasztó hidegben. Szerintem abba kellene hagynom a szoptatást, mert attól gyengültem le ennyire. Azelőtt szinte soha nem voltam beteg. Legkésőbb tél végén abba is hagyom, addig nem erőltetem a leállást, mert úgy tűnik, hogy Lilinek viszont nagyon jót tesz. Továbbra sem hiányzott még egy napot sem a bölcsiből betegség miatt. (Kop-kopp: remélem, nem akkor kezdi el, amikor munkába álok...)

Hajdúszoboszló szuper volt (Lili is egészen jól bírta, bár állandóan kérdezte, hogy "mama, hó'?" Kép), kár hogy gyorsan eltelt.

Zsuzsa,
Én is remélem, hogy már meggyógyultatok. Kobold egy kis tündér, ilyen bókokra csak a fiúk képesek. Kép

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok erzsébeti mamák!
Én ugyan Zuglóban lakom, de most a barátnőm nevében szeretnék tőletek segítséget kérni. Kép Nemrég költöztek Erzsébetre, a Mártonffy utcába, és szeptembertől ovit keresnek a lányaiknak, az egyik 3,5, a másik 5,5 éves.
Kérlek, hogy ha van tapasztalatotok az ovikkal kapcsolatban, írjatok pár sort róluk! Főleg a Mártonffy utcai érdekelné őket Kép De Kispestre is át tudnak járni, ha ott nagyon jót találnak.
Családias, kedves ovit szeretnének, vegyes csoport előnyben, mert van egy még kisebb tesó is.
Köszi szépen, ha válaszoltok!
Klára
klara
 
 


Sziasztok Csajok!

Klára! Ovi ügyben sajnos még nem tudok segíteni, bár szeptemberben már Kobak is ovis lesz elvileg.

Anna!
Gyógyulj meg! Szedsz Elevitet vagy valami vitamint?
Szopit szerintem se most, télen hagyjátok abba, ha lehet, jó védettséget ad ez Lilinek.
Én továbbra is hol beteg vagyok, hol nem. Valahogy, valamilyen formában mindig visszatér ez a megfázásos nyavaja. Pedig én már október óta nem szoptatok és Elevit-et is szedek, márcsak azért is, mert hamarosan újra próbálkozhatunk a tesó projekttel.

De Kobi jól van, és ez a fő (lekopogom fafejemen): tegnap a 19-ből 8-an voltak a bölcsiben...

Puszi: Zsuzsa
cucó
 
 


Sziasztok!

Klára,
Tündéék járnak a Mártonffy utcai oviba, és mindig nagyon jókat ír róla. De ezt biztosan megerősíti majd személyesen is, ha erre jár. Kép A mi ovink is nagyon jó (bár éppen nem jár oda tőlünk senki, de járt és fog is járni), de az egy kicsit messzebb van.

Zsuzsa,
Igen, elvileg szedek Elevitet is meg C-vitamint is, már amikor nem felejtem el. Általában arról szokott eszembe jutni, hogy szedni kellenne, hogy már megint beteg vagyok. Kép

A Ti csoportotokban 19-en vannak?!? Az azért elég sok, nem? Nálunk 14 az elvi létszám, de az sem szokott meglenni soha.

Lili holnap lesz kétéves, viszünk tortát a bölcsibe. Kép

Gyógyulj Te is! Majdcsak vége lesz a télnek és vele a betegeskedéseknek is.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Varga Zsuzsanna vagyok. Most írok először a topicba! Nagyon aranyosak a gyerkőceitek! Én is Pesterzsében lakom a városközpontban. Első babánk 2005. november 18-án született, Lacika. Még tervezünk Neki kistestvért is, de hogy mikor az még a jövő titka. Kép Szívesen ajánlom figyelmetekbe a honlapom, ha valakit érdekel: www.zsuzsiruha.uw.hu, itt használt, de jó minőségű külföldi gyerekrucik között válogathattok.

Jobbulást Mindenkinek, aki még gyengélkedik!

Sziasztok!

-zsuzsi-
vargazs
 
 


Sziasztok!
Klára! Igen, ahogy Anna írta, a Mártonffy utcai ovit csak dicsérni tudom, nálunk mindkét gyereknek bevált, pedig még csak nem is ugyanahhoz az óvó nénihez jártak. Igaz, Réka lányom jelenleg is levelező tagozaton végzi, állandóan beteg, mióta ovis, most is itthon van Kép.

Anna! Rékát én is 2 éves kora után választottam el, és nem is volt beteg egészen addig, amíg ovis nem lett. Szerintem sem árt Lilinek egy kis támogatás, bár az is igaz, hogy a saját érdekeidet is nézni kell.Állítólag a macskakarom kapszula elég jó immunerősítő, Balázs szedte egy időben, neki segített.
Nálatom lehet tortát vinni a bölcsibe? Az oviba nem engedi be az ÁNTSZ, csak aJuniortól lehet rendelni, de nem mindig vállalják el Kép. Balázsnál minden gond nélkül vihettünk még.
Nálunk is szülinap-névnap-dömping van:Balázsnak 3-án lesz a névnapja, Réka szülinapja 17-én (a negyedik), Bogi (öcsémék kislánya) 24-én lesz 2 éves, és én zárom a sort 28-án a magam x évével (na jó, számoljatok: 1969-ben születtem...)Mi is összevonjuk, amit lehet, bár Balázsnak bulit is kell rendeznünk. Ráadásul idén valószínűleg egy kislányt hív csak meg, a többi mind fiú...Nem baj, túléljük!

Cucó! Remélem, már jobban vagy! Mikor kezditek a babaprojektet?

Na rohanok, ágyba dugom a kölyköket, ránk fér már egy kis nyugi, ha értitek, miről beszélek Kép!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Köszönöm szépen az infókat, akkor csupa pozitív. Kép El is mennek a napokban körülnézni, bár tartok tőle, hogy így, év közben nem fogják tudni átvenni a lányokat, mert nem lesz hely. Visszaolvasgattam, és szinte minden oviról csupa jót írtatok régebben is, hát hiába, jó hely ez az Erzsébet! Kép
Sziasztok,
Klára
klara
 
 


Sziasztok!

Jelentem, jól vagyok. Remélem, mos tegy darabig így is marad, mert már elegem volt a saját nyűglődéseimből. Persze inkább én legyek ramatyul, mint Koboldfülű. Hál'Istennek ő is egészséges. (Lekopogom fafejemen....)


Anna!
Isten éltesse Lilit! Hogy ünnepeltetek?

Hát, úgy vannak 19-en a csoprotban, hogy az három csopi egy szobában. De ez a lényeg: 19-en vannak egy szobában, tehát azért az elég sok gyerek ahhoz, hogy valaki mindig hordozzon valami bacit. Igaz, hogy pont emiatt is, szinte sosincs bent ennyi gyerek egyszerre. Főleg, hogy mostanság ki sem vihetik őket a hideg miatt, tehát bent punnyadnak egséz nap. Látszik is Kobin a kilométerhiány....

Tünde!
Már csak egy mikulást kell megvárni "hivatalosan", aztán elmegyek dokihoz, mert úgyis esedékes a rákszűrés, aztán ha minden oké, akkor kezdjük a projektet.
Remélem, most is hamar összejön és most már nem lesz semmi baj.

Klára!
Tényleg jó hely ez az Erzsébet, nagyon szeretünk itt lakni immáron 8 hónapja. Azelőtt sosem jártam erre, de nem bántuk meg, hogy látatlanba ide jöttünk.
Aztán számolj majd be ovis tapasztalataitokról.

Puszi: Zsuzsa
cucó
 
 


sziasztok
Hát én eltűntem egy időre, mert dec.22-én sikeresen elköltöztünk. Aznapra a 2-ik fiam másnapra a 3-ik fiam báránykás lettek. Rá 3 hétre a Bazsikám. Intézem a papírügyeket. Át írattam a két ovisomat meg az isisemet ide, mert nem tudtunk volna korán kellni és buszozni a tömegben.
vesedolog
Várnak vele 5-6 éves korig. Csak akkortájt fogják műteni ha még kell. Idáig úgy néz ki, mert még mindig nagyon kell neki a pelus éjszakára annyira bepisil. Most már íratom fel a pelenkát, mert a legnagyobb liberóbol is 2 kell neki éjjelre.
A Balázsal holnap megyek hematológiára kontrollra, mert a bárányka miatt a januári elmaradt.

vera

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok ezen a fórumon, de szintén erzsébeti. Júniusban érkezik az első babánk. Ahogy olvasgattam az eddigi hozzászólásokat, nektek már vannak gyerkőceitek. Van esetleg valaki, aki most várja a picúrt?
Ami még érdekelne, hogy melyik gyerekorvosokat ajánljátok? Mi a Vas Gereben utcába tartozunk. Ismertek ott valakit?
Van valahol a közelben baba-mama klub?
Előre is köszi a válaszokat.

Kép
Kép
szõkemelinda
 
 


Sziasztok,

egy három gyerekes anyuka nevében (és kérésére) írok, aki családoknál vállal takarítást (ált. Kispesten, Lőrincen, Erzsébeten, illetve a X. és XIV. kerületben). Most úgy alakult, hogy kevesebb a munkája, ezért új családokat is tud "vállalni". Szerintem nem drága; nem órabéres, hanem alkalmanként ötezer forintot kér, és ha kéred, vasal is :-))) Szóval ha valamelyikőtöknek szüksége lenne egy megbízható, fiatal takinénire, küldjön egy levelet a profilomban lévő e-mailre, és megadom a számát. (Állandó helyet szeretne magának, de vállal festés, felújítás utáni takarítást is, ill. egyszeri nagytakarítást, ha arra van szükség.)

Azért ide írok, és nem egy hirdetési netes lapba, mert ott már próbáltuk, és csupa szexajánlatot kapott... Itt meg azért ez nem fordulhat elő :-)))

Üdv, és jó egészséget nektek - Kata

Kép
Ákata
 
 


Sziasztok.
melinda
üdv itt. Sajna ez a topic nem nagyon forog.
Baba mama klubb az Ady Endrében a vöröskereszt házban van. Én nem járok oda, de sok ismerősöm igen. Akkor van játszóház a Wörössmarty utcában a bölcsiben.
A Vas Gerebenben én nem tudok jó orvost ajánlani, mert én mindegyikkel megjártam. Pl. A Závodszkival ha rá halgatok meghal a gyerekem. Ez hosszú történet majd leírom. A többit priviben. De tudok mesélni róluk.
Én a Vécsei lakótelepre járok az Ady Bölcsi orvosához most. Amúgy van a Zihla utcában egy doki aki egy alkalom 1000 ft, de az nagyon jó orvos hírében van. Csak magándoki.

Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Tényleg nem nagyon pörög ez a topic. Remélem, nem azért, mert mindenki kidőlt.
Jó sokáig nem voltam én sem, mert először taknyosak voltunk, majd három na bölcsi után fosós-hányósok. Mindketten. A párom meg magas lázas-torokgyulás, úgyhogy családilag nyögtünk otthon másfél hétig.
Most épp jól vagyunk, de nem merem elkiabálni. Pedig jövő hétre elvállatam egy maszek melót - tolmácsolás -, azt ha törik, ha szakad meg kell csinálnom, úgyhogy márcsak ezért is kérem a Jóistent, hogy legyünk egészségesek egy darabig.
A bölis farsangról is lemaradtunk, pedig állítólag nagy buli volt. Utálok varrni, de inkább varrtam volna jelmezt: terveink szerint Marsupilami lett volna Kobold, most az a kedvenc meséje a Minimaxon. Egész éjszakás hányás után is ugrándozott az ágyon, hogy "én vagyok a Marsupilami, huppápipi, huppá, huppá....".
cucó
 
 


Sziasztok!

Cucó,
Lili is hazahozta a hányós vírust a bölcsiből, és a párom is, én is elkaptuk. Szerencsére mindenki csak egy napig volt beteg, de addig nagyon. Lilit viszont csak negatív székletlelettel vették vissza a bölcsibe, így egy hétig itthon volt (ennyi idő alatt jött meg a lelet). Jól le is amortizálta a 71 éves anyósomat. Kicsit nehezteltem is a bölcsire, hogy mit szórakoznak ezzel a lelettel (a doktor nénink szerint is felesleges volt). Így egy hétig itthon volt Lili teljesen egészségesen, és ő is lemaradt a farsangról.

Amúgy mi jól vagyunk, csak az időnk most már gyakorlatilag 0. Február 1. óta munkába járok, amit nagyon szeretek, de a 24 óra most már végképp kevésnek bizonyul.

Remélem, Ti is tényleg meggyógyultatok végleg. Milyen nyelven tolmácsolsz?

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Ja, még valami: én a Marsupilamiról még életemben nem hallottam. Kép Lilit szerencsére egyáltalán nem érdekli a TV. Illetve most egyetlen dolog, a 101 kiskutya elkezdte érdekelni, azt kazettáról rendszeresen nézi. Úgy hívja, hogy "vava" (Vau-vau Lili nyelven. Kép)

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Nna, már megint van egy kis időm, hogy benézzek (most láttam: jan.31-én tettem utoljára...). Elég nagy volt a pörgés mostanában, fordítottam, tanítottam, zajlanak a középiskolai felvételik és három nyolcadikosom is van, akiket angolból ill. töriből készítettem a vizsgákra. Hááááááát... Lányok, akinek a gyereke betöltötte a 7. évét, sürgősen kezdjen el foglalkozni a kölökkel, hogy a középiskolás tananyagot legkésőbb 8. osztály félévkor tudja az a büdös kölyök... Jobb iskolákban ugyanis kb. ez a szint járja! Angol tagozatra némelyik feladatban középfokú nyelvvizsgára szükséges nyelvtani anyagot kérnek számon az iskolák(pl. a Headway Intermediate tankönyv 9. leckéjében szereplő "can't have been" szerkezetet), történelembőlpedig az egyik elit középiskola tavalyelőtti felvételi feladatsorában találkoztam olyan fogalommal, amit - szégyen-gyalázat - én csak a főiskolán, történelem szakon találkoztam! A fiam jövőre ötödikes lesz, azt hiszem, én is foglalkozom vele egy kicsit a nyáron. Begyulladtam, nnna!
Melinda! Merre laktok Erzsébeten? Mi dr. Molnár Imréhez járunk, de ő mostanában sajnos sokat betegeskedik, elég idős is már. Nem nagyon tudok kit ajánlani sajnos.
Vera, Cucó, remélem, kilábaltatok már a nyavalyákból! Anno Balázs is szerette a Marsupilamit, elsőben még nálik is felmerült osztályjelmezként farsangon.
Anna! Milyen a munka? A 24 órás nap szerintem is képtelenség, bár igyekszem az alvás rovására nyújtani...
Puszi!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Megint nem jártam a melóhelyem felé két hétig. Alighogy kijöttünk a fosós-hányósból, ami valóban nem tartott sokáig, jött a magas lázas, köhögős-taknyos. Kobika kezdte, mindnájan kidőltünk de én nem fetrenghettem, mert minden nap kellett valami dokinál üldögélnünk. Néhány nap múlva ugyanis Kobak visszaesett és tüdőröntgenre kellett vinni, szerencsére nem volt tüdőgyula, viszont másnapra középfülgyuszi lett, ami miatt háromszor is végigültünk 2,5 órát a fülészeten.
A bölcsi csopiban 19-ből 3-man voltak múlt héten, és 1 db gondozónéni a háromból.
Most már elegem van a betegségekből, de nagyon, meg ebből a télies időjárásból.
Olaszból tolmácsoltam volna, de nem tudtam menni, oly szarul voltunk mindnyájan.
Megyek, mert a lemaradásaimat kell pótolnom, hiszen sosem tudhatom, másnap nem kell-e megint otthon maradnom. Már olyan lelkifurdalásom van a kollegáimmal szemben.
Puszi: Cucó
cucó
 
 


Sziasztok!

Én eddig csak olvasgattam a fórumon, de most - mint erzsébeti lakos - szeretném jelezni, hogy itt vagyok, 25 hetes pocaklakóval együtt.
:-)))))))

Üdv mindenkinek: Tandika

tandika
 
 


Szia Tandika!

Üdvözöllek köztünk!
Először is gratulálok a pocaklakódhoz! Lehet tudni, fiúcska, vagy lányka lakik odabent? Első baba?
Sajnos, valahogy mostanság nem pörög a topic, majd egy hónap telt el hozzászólas nélkül. Remélem, a többiek is visszatérnek.

Puszi Cucó
cucó
 
 


Helló Cucó!

Nálunk első baba és a 20. héten voltunk 4D ultrahangon, ott azt mondták, kislány. Legközelebb csak egy hónap múlva megyünk ultrahangra, úgyhogy addig ebben a tudatban élünk. Bár úgy hallottam, nem nagyon szeretik megmondani, csak ha biztosak benne. És a 4D-n amúgy is jobban látszik minden. Aztán majd kiderül. Akkor sem lesz tragédia, ha közben "megkukacosodik". Bár bevallom, egy kicsit azért már beleéltem magam, hogy de jó, kislány, mert az elejétől az volt a megérzésem, hogy lány lesz.
:-))

Nem volt időm végigolvasni az egész topicot, nálatok mi a helyzet "nemileg", "darabszámilag" és életkorilag??

Tandika

tandika
 
 


Kedves Anyukák ,Apukák,Kismamák,Kispapák!

Mostantól a pelenka házhoz jön!
Szeretnél időt és pénzt megtakarítani?
Szeretném figyelmedbe ajánlani új pelenkafutár szolgáltatásunkat.
Kedvező áron vásárolhatók Libero és Pampers minőségű légáteresztő pelenkák.
Mini: 2 kg-6 kg = 33 .-Ft /db
Midi: 4 kg-9 kg = 35.-Ft/db
Maxi: 8 kg-16 kg = 37.-Ft/db
Junior: 12 kg-25 kg-ig =38.-Ft/db

Minimum rendelés 100 db. Az első,úgynevezett próba csomag amit a cég összeállít 10 , a kért méretnek megfelelő, de különböző mintájú pelenkából áll. Így több féléből tudsz válogatni a következő rendelés esetén. Szállítás 2-3 hetente. Fizetés a pelenka átvételekor a futárnak. Készpénzkezelési költség: 200 .-Ft/ szállítás
Ha felkeltettem az érdeklődésedet kérj bővebb információt Holló Krisztinától írj a hollokrisztina@invitel.hu ra, esetleg a hollokrisztina@hotmail.com MSN címre.
Vagy látogass el honlapunkra a www.pelenkacsomagkuldo.tar.hu ra.
Az ország bármely részéről veszek fel rendelést.

Köszönöm,hogy megtiszteltél figyelmeddel:
Holló Krisztina

Kellemes Ünnepeket Kívánok:

Kép

málna2162
 
 


Sziasztok, még megmaradt lányik, üdv közöttünk, Tandika!

Mit szóltok ehhez a gyönyörű időhöz?! (Csak el ne kiabáljam!!!)Rékát egyszerűen képtelen vagyok meggyőzni, a maga 4 év tapasztalatával határozottan állítja, hogy ez bizony már a nyár, hiszen rövidnadrágban lehet rohangálni a kertben, vagy mifene...

Remélem, mindenki kilábalt már a mindenféle nyavalyáiból, nálunk most épp egy kis szokásos és elhanyagolható orrfolyástól eltekintve béke van. Épp ideje volt már, nem elég, hogy Réka végigbetegeskedte az ovi első évét, Balázs is rendesen elkapta márciusban az elkapható összes vírust:2 hétig nyomta az ágyat a taknyos-köhögőssel, majd gyógyultnak nyilvánítva elment a suliba. Kemény 2 napig bírta, kedden már lázasan jött haza, azt hittük, simán visszaesett, de neeeeem... Másnap reggel kirakta a kisrókát a nappali szőnyegére (nem is volt olyan kicsi), következett egy hét hányós-fosós...

Cucó, lehet, hogy írtad már, csak én nem emlékszem: honnan tudsz ilyen jól olaszul? Csak a suliból, vagy van más is, éltél kint, vagy van valami családi kötelék? Én az angolt középfokig egyedül tanultam, aztán az ELTE TFK angol szakán végeztem, csak kíváncsi vagyok, általában érdekel a nyelvtanulás.

Tandika, Rékáról nekem is a 20. héten mondták meg, hogy kislány, szintén 4D-n. Szerintem általában csak akkor közlik, ha biztosak benne. Hol voltatok, melyik rendelőben? Én a Bartók B. úton, a Praxisban csináltattam, de a sógornőm a Megatoys-ban járt. Igaz, ő nem akarta tudni, így meglepetés-kislányuk született.
Nevetek van már? Hol fogsz szülni? Mi a harmadikat tervezzük (Balázs 10 és fél, Réka 4 éves), sajnos már jó ideje Kép, de azért nem adjuk fel.

Sziasztok!

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde!

Mi a Kleopátra-házban (13. ker.) voltunk 4D-n.

Nevünk is van. Amennyiben tényleg lány "marad", akkor Kíra lesz. Ha mégis fiú, akkor fogalmam sincs. De még van időnk kitalálni. Bár a múltkori levelem óta eltelt néhány hét, úgyhogy már a 27.-ben járok. :-))

Egyébként a Rókusban fogok szülni, és itt a fórumon több topicban is próbáltam infót szerezni Doffek doktor bácsiról, de sehol semmi válasz...

Egyébként Te is erzsébeti vagy?

Tandika

tandika
 
 


Sziasztok!
Tud valaki infót a Csipet-Csapat családi napköziről? Erzsébeten keresek olyan bölcsit, ahova heti 1 napra lehet vinni a picit, egyenlőre őket találtam.
Köszi!
kyrandia
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem írtam ide, gyanítom, hogy nem emlékeztek már rám. Sokszor benézek, de már alig ismerek valakit. Egy másik topic állandó lakója vagyok, annyi időm már nem marad, hogy több helyre is írogassak. Most is csak egy dolog miatt ragadtam billentyűzetet:

TandikaKép Megakadt a szemem Doffek doktor nevén. Én a Mávban szültem másnál, de ismerem. Szüléssel kapcsolatos tapasztalatom vele nincs, de csodálkoznék, ha valakitől negatívumot hallanál róla. Az Ogyei-be jártam mindkét terhességem idején szülői hivatásra felkészítő kurzusra, és ő volt az orvosszakértő. Ez egy beszélgetés-sorozat, nem is emlékszem, kábé 10-12alkalom lehetett, mindig volt egy film, aminek kapcsán beszélgettünk. A doktor úr nagyon haladó gondolkodású a szüléssel kapcsolatban, nekem nagyon szimpi volt a hozzáállása. Bármit meg lehet vele beszélni, nagyon türelmes, nagy tudású. A szakemberek, akik itt beszélgettek velünk, nagy hangsúlyt fektetnek a gyöngéd születésre, arra, hogy szülés után a baba szopizhasson, együtt lehessen az anyjával, lehetőség szerint a beavatkozásoktól mentes szülést támogatják. Nem tudom, Neked mennyire fontosak ezek a dolgok, nekem nagyon. Már őt választottad, vagy még infókat gyűjtesz, és utána döntesz? Sok sikert, jó egészséget!

Puszi mindenkinek!

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 



Szia Jucc73!

Nagyon szépen köszönöm a hózzászólást!

Az igazság az, hogy én már pár éve Doffek doki bácsihoz járok, és nekem is hasonlóan pozitív tapasztalataim vannak a hozzáállását illetően. Tehát alapvetően nem volt kérdés, hogy nála fogok szülni is. De azért szülni mégiscsak teljesen más, mint beszélgetésre és méhnyakrákszűrésre járni valakihez, ezért kértem a segítségeteket. Mindenesetre azt hiszem, csak megerősítésre / megnyugtatásra volt szükségem, hogy jól választottam. Azt hiszem, ezt most megkaptam. KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép

Köszi: Tandi

tandika
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktc 2009.11.22 21:53-kor.
ktc
 
 


Sziasztok!
Mi is Erzsébeten élünk, a kislányunk 22 hónapos lesz nemsokára.
Nekem most háziorvos-problémám van: a Vas Gereben utcába tartozunk, de nem igazán vagyok megelégedve doktor bácsink figyelmével, amióta Boróka betöltötte az 1 évet. Pedig rá triplán oda kellene figyelnie, volt némi problémánk a szülés körül...
Ajánlottak egy másik gyerekorvost (volt róla itt szó, a Zilah utcában rendel). Voltunk nála, tényleg kedves, türelmes, MEGVIZSGÁLTA a kislányom, minden kérdésemre válaszolt, szóval nagyon meg vagyok vele elégedve.
Most azon vacilálok, hogy váltsak-e hivatalosan is orvost, vagy inkább maradjon mindkét helyen kartonja Borónak, nehogy a végén két szék között a pad alá essünk. Nektek van ilyen irányú tapasztalatotok?
Segítségeteket előre is köszönöm!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára ktc 2009.11.22 21:52-kor.
ktc
 
 



Sziasztok Csajok!

Rég jártam Felétek.
Jól vagyunk, nem akarom elkiabálni, de március eleje óta nem voltunk betegek. Kobi jár a bölcsikébe, most éppen kiképzés alatt áll, szobatisztaság ügyileg. Szeptembertől ovis lesz, most már muszáj. Végülis a múlt hét hétfő óta bugyizunk a böliben, és már pénteken nem volt pisis ruha, tegnap is csak azért, mert "félrehordott" a kukija és lepisilte a nadrágját. :) Mondjuk alváshoz még adnak rá pelust, van hogy szárazan ébred, van, hoyg becsurog még. Viszont a hétvégén, amikor ugye nincs böli, ragaszkodik a pelusához. Nem macerálom miatta, végülis megértem, hogy ez még koncentrációt igényel neki, és a hétvége a pihenésé :D . Meg aztán a lényeg egynlőre úgyis az, hogy böliben-oviban menjen vécére.

Egyébként behalok a dumáján. A múltkor láttak Apával egy gyíkot. Én nem voltam ott, és este kérdezgettem, milyen volt a gyík és mit csinált. Magyaráz-magyaráz, majd egyszer csak azt mondja: "aztán belement a csatornába, hogy valami harapnivalóhoz jusson, mert éhes volt".... :D Jó, tuti, hogy elfogult vagyok, de szerintem ez elég választékos egy háromévestől.

Kivel, mi újság? Hogy vagytok?
Írjatok!
Puszi: Cucó
cucó
 
 


Sziasztok Mindenkinek!

Én is jól eltűntem mostanában...

Cucó! Szerintem most, hogy jön a nyár, jobban fog menni ez a bilizős dolog is, főleg ha nem olyan nyarunk lenne, mint most, hogy 10 fok van, hanem tényleg csak egy szál ruha kellene a gyerkőcökre.

A gyík-sztori nagyon aranyos volt!

Katica!
Nekem nincs még tapasztalatom gyermekorvos-ügyben, de ha úgy működik, mint a felnőtt háziorvos-rendszer, akkor szerintem mindenképpen választani kell egy orvost, és ő fogja átkérni a kartont a korábbi helyről, mert az nem lehet, hogy egyszer ide, egyszer oda viszed...

Egyébként mi is a Vas Gerebenbe fogunk tartozni, nekünk doktor nénink lesz, de nem tudom a nevét. Mindenesetre a védőnő azt mondta, hogy őszerinte meg leszünk vele elégedve.

Azon is gondolkodtam, hogy szerintetek érdemes a gyermekorvoshoz még szülés előtt elmenni és találkozni vele? Vagy ha hazajövünk a kórházból, akkor úgyis kijön és úgyis meglátjuk, hogy milyen a hozzáállása... ???

Tandi
tandika
 
 


Szia Tandi!

Szülés előtt nem sokkal érdemes a leendő gyerekorvost felkeresni tanácsadási időben, popsikrém, fürdetőkrém, alkohol, olaj meg miegymás ügyében, hogy amikor hazajöttök, ezek már meglegyenek (sőt, talán a kórházban is, ha rooming-in-ben lesztek, mert akkor a kezdetektől te fogod pelenkázni a gyerkőcöd).

Hányadik héten jársz? Fiad vagy lányod lesz? Hol fogsz szülni?

Nekem nem is volt gondom a gyerekorvossal, amíg Boró be nem töltötte az egyéves kort. Akkor megkérdezte, hogyan legyen: hívjuk/megyünk, ha szükséges, vagy nézzen ránk másfél-két havonta. Akkor mondtam, ha neki nem gond, jobban szeretném a rendszeres ránknézést. Azt mondta, nem gond. Most mégis az első variáció áll fenn, így elég ritkán látjuk (szerencsére). Lehet, hogy a pénzt hiányolta...

A gyerek háziorvosi rendszer egyébként bonyolultabb a felnőttnél, mivel szorosan összefügg vele a védőnői hálózat. Ha egy épületen belül váltok orvost, akkor még jó, de ha a választott orvos máshol rendel, a védőnőnk nem tudja vele tartani a kapcsolatot. Így inkább papíron maradunk nála, s ha Boró beteg, elviszem Kápolási doktor bácsihoz...

Újabb körkérdés: fülbevaló. Most gondolkodunk rajta (kislányunk 22 hónapos). Kinek, milyen tapasztalata van ebben a témában?

Előre is köszi a válaszokat!

Ktc
ktc
 
 


Szia Ktc!
Mi váltottunk gyerekorvost! A Vas Gereben utcai rendelőbe jártunk mi is, azért nem írom ide a volt orvosunk nevét (nő), mert van aki tökéletesen elégedett vele. Mi valahogy nem találtuk a közös hangot. A tapasztalat az azonban az, hogy kerületen belül nem nagyon lehetséges a váltás. mert van valami hallgatólagos megegyezés, hogy nem veszik el egymás betegit. Szerintem a védőnő miatt nem érdemes maradni. Mi a védőnönket a gyerek kb 6 hetes korában láttuk utoljára, nem mintha hiányozna! ( A lányom is 22 hónapos) Szóval mi egy másik kerületbe mentünk! Soroksárra. Hál istennek nem nagyon látogatjuk a doktornéninket! Szerintem vágj bele a váltásba, ha jobb az újabb dokinéni!
Üdv!Annamari
ganami
 
 



Sziasztok csajok!
Látom nagy doktornéni/bácsi tanakodás folyik :) .
Annak idején én nem mentem el a Kobold születése előtt a gyerekorvoshoz, hanem amikor a kórházból kijöttünk, másnap voltunk a védőnénivel, és hozták a recepteket is. Igaz, ez még nem Erzsébeten volt, itt nem tudom, hogy van.

Tegnap megvolt az ovis szülői értekezlet. Mondjuk nekünk, böliseknek sok újat nem mondtak. :) Remélem, nem lesz nehéz az átállás, mert max. egy hetem van rá.... Az a szerencse, hogy aki a böliből ebbe az oviba megy, az mind ebbe a csoportba kerül (5 gyerek, köztük a szerelme és a "második helyezett" kislány is. )

Nálunk a legújabb szokás a verekedés. Mónikával, a szerelmével, akivel eleddig folyton puszilkodtak, most folyton gyepálják egymást. De kőkeményen. Móni kezdte, de mostanság már Kobi püföli Mónit.
Próbálom kideríteni, mi lehet a háttérben, először megdöbbentett a dolog, aztán rájöttem, hogy nem akkor gáz ez: az agresszió is egy érzés, amit meg kell tanulniuk kezelni. Nagy baj nincs, nagy konfliktus nem lehet közöttük, hiszen ettől függetlenül is folyton együtt lógnak....

Na, mék dógozni egy kicsit.
Puszi:
Cucó
cucó
 
 


Köszike Annamari a tanácsot! Még rágódunk rajta egy kicsit. Valamelyik nap összefutottam a dokinkkal a lépcsőházunkban. Jó jelenet volt. Épp kissé sietős volt a dolgunk, Bori a babakocsiban várt rám, amíg visszarohantam valamiért. Ekkor jött lefelé a dokink. Kicsit bájcsevegtünk, majd miután meglátta kis betegét, döbbenten s talán zavartan jegyezte meg, hogy nem is tud a szemragasztásról, ő mikor kap erről papírt. Aztán talán eszébe jutott, hogy ő adott beutalót a szemészetre... Közöltem vele, hogy ha a vizsgálat után kapunk leletet, eljuttatom neki. Ennyit a figyelemről, amivel kitüntet bennünket!
Egyébként hajlok afelé, hogy ilyenmód két orvosa legyen a kislányomnak (egy hivatalos, meg egy pénzes). Ha valamiért nagyon muszáj lesz, vagy végképp elegünk lesz a doki stílusából (ehhez már nem kell sok), Soroksáron körülnézünk.

Cucó! A leendő ovitok egyben a körzetis is? Mi alapján választottátok?

Harivera, ismerős a fényképed, mintha mostanság láttam volna valahol... :D Na jó, nem hülyéskedek, olvastam a szüléstörténeted a Kismamában. Gratulálok a fiaidhoz! Régebb én is beküldtem a mi történetünket, de valószínűleg túl riasztó hatású lett volna... Mi egyébként három gyerkőcről ábrándoztunk, de a történtek után örülünk egynek is. Nekem így egyelőre álom marad a nagy pocak és a szülés.

Legyetek jók, végre nyári napokat kívánok magunknak!
ktc
 
 


Sziasztok.
KTC.
Hát az enyimet is igen átvariálták ám. Nem is tetszik nekem így. Olyan személytelen összekapkodotnak tűnik.
Mi történt hogy csak egyke lessz most?
Voltunk ma strandon és a gyerekek jól elfáradtak ám. Kép
Kép
Kép
Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Szia Harivera!

Részletesebben olvashatsz rólunk a Gyermekek-betegségek, s azonbelül a Méhen belüli retardált babák topicban.

Édesek a fiaid, ahogy kidőltek! 8) Mi még nem merünk menni strandra Borókával. Marad a napfürdő meg a pancsolás az erkélyen. :wink:

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Szia Ktc!
Az én lánykám (Annamária) is a Szabolcs utcában született! Beleolvastam az IUR-es topicpa, mert a mi korházi zárójelentéseünkön is szerepelt a retardáció. (38.hétre született 2600g, 50cm-rel). Én cukros voltam és nagyon szigorú diétát írtak elő, én azt gondolom, hogy ettől nem nőtt nagyobbra, szerencsére mára behozta! Egyébként 7 hónaposan felállt, és 15 hónapos kor óta folyékonyan beszél. Te kinél szültél és mikor? Írj privit, ha gondolod, majd értekezünk. Egyébként nálunk a tesó kérdés pont a szülés körüli rémes körülmények miatt van elnapolva!
Annamari
ganami
 
 


Szia Harivera!

Szívesen elolvasnám az eredeti szüléstörténetedet! Ha gondolod, küldd el privát üzenetben!

Képzeljétek, tegnap kapott Boróka fülbevalót! Még eltart 1-2 hétig a gyógyulás, remélem, semmi komolyabb gondunk nem lesz vele.

Ki, mit tervezett a nyárra?

Üdv. Ktc
ktc
 
 


oké ktc. de hosszú lesz.

20 éves voltam 1995. október 7-én házasodtunk össze a férjemmel.Már itt készülőben volt a baba,és karácsonykor meg is fogant. 96.október 05-re voltamkiírva.95 kg-val kezdtem a terhességet és a 6-ik hónapterhesen már 85 kg-ra fogytam le.( nem fogyóztam) Sajnos toxikózis gyanú miatt be kellett feküdnöm a 37-ik héten a Váci kh-ba. Pont bent feküdt egy barinőm aki ikreket várt.(Sajna neki orvosi felelőtlenség miatt meghalltak a babái)A gyönyörű higiénia miatt el is kaptam egy kis fertőzést. Október 9-én reggel szóltam hogy hasmenésem van és a lábam triplára volt dagadva. Na a hasmenés miatt nem kellett volna szólnom, mert pont másnap jött a köjál és így engem elkülönítettek. Wc-t és zuhanyzót is. A többiek akik kb 30 emberkéről szólt egy zuhin és 2 wc kellett osztozniuk. A dokim csak aznap volt utoljára mert utána ment vadászni. Mondtam neki hogy csináljon valamit hogy ma megszülhessek. Megnézett és mondta hogy már 2 ujjnyira nyitvavagyok és valamit csinállt velem amit később tudtam meg hogy a belső méhszájat birizgálta meg, mert arra felszabadul az a hormon ami megindítja a szülést.Ez 13-kor volt. kb. fél 16-kor elkezdődött egy 5 perces méhkeményedés és 16-kor szóltam a nővérkének hogy akció van. Leborotváltak, beöntés és lementünk a szülszobára ahol feltették a ct-t. Közben annyira megfeledkeztem mindenről hogy a férjem is jött be és nem talált az ágyamba meg ő nem is tudott az elkülönítésről. A lányok mondták meg neki hogy a szül.szobán vagyok. Akkor még kimentem hozzá, Ez 16.30-kor volt. 17-kor burkotrepesztettek és bekötötték az oxitocin infuzíót. Sajna feküdnöm kellett ami nagyon kellemetlen volt, mert rögtön erős fájásaim lettek.A doki odaszólt a szülésznőknek hogy majd kb. 22 körül megnéz.A férjemet is elküldte hogy ebből csak 23 óra körül lesz baba. Na 18 órakor már egybefüggő fájásaim voltak és a nővérke kérdezte hogy ennyire fáj? Én mondtam hogy igen. Megnézett és felkiálltott, mert eltűnt már a méhszáj és hogy szóljanak a dokinak. Idáig csak vigadalom volt ami ez után kezdődött, mert úgy kellett nyomnom ahogy ők mondták és a végén már el is sötédedett minden pár másodpercre. A doki csak úgy vette észre hogy a lábam el kezdett rángatózni. Ez 19.15-kor volt. Itt már velem volt 5 szülésznő és 2 doki. A dokin láttam hogy nagyon ideges. Az utána levő nyomásoknál már bele is könyököltek a hasamba(ami nekem nem fájt).Így lett meg 3200 g-al és 52 cm-mel 19.35-kor. A férjem pont akkor telefonált a szül.szobára mert a barinők fent az osztályon azért tudták értesíteni a férjemet (aki akkor ért haza, én mondtam neki hogy maradjon)mert itt a megszületés előtt csöngetnek fel a csecsemőosztályra és akkor csak én szültem.
A két órás megfigyelés alatt a férjem is megérkezett és lennt várt a sok kismamákkal rám.
21.45-kor felvittek tolószékben az én elkülönített szobámba és azt az élményt amit a többiektől kaptam akkor SOHA nem fogom elfelejteni. Az egész terhes patológia vagyis az összes lány kint várt engemet és tapsoltak nekem. Nagy élmény volt.A férjem meg nem fért oda.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Ő vele a szülinapom tájékában lettem terhes vagy is márciusban 1999-ben. Pont az évezred fordulóra vártuk így beneveztem az akkori milleniumi babára. Nem volt problémamentes terhesség,mert a 16-ik héttől keményedéseim voltak. A karácsonyi bulin még dolgoztam kint a mínuszokban. Ezt eddig minden évbe mentem és a főnököm ekkor is engem szeretett volna, de mondtam hogy ha ott jön rám a szülés akkor szervezze meg. De nem doliztam csak 12-éig. Nem mertem vállalni tovább és jó volt a megérzésem, mert aznap este mikor hazaértem és kitakarítottam a wc-t és a fürdőt utána a tv előtt leülve este fél 9-kor elkezdődött 5-10 perces keményedések. Vártam vele fél 11-ig mikor szóltunk az anyukámnak hogy a fiamra vigyázzon,és mentőt hívtunk. Pontban éjfélre beértünk az István kh-ba. Ott az ügyeletes orvos megvizsgállt és mondta hogy még nem repeszti meg a burkot, de már nyitva vagyok 2 ujjnyira. Szépen gyűlni kezdtünk mert jöttek utánam is. Kint zuhogott az eső. Hajnali 4-kor megrepesztették a burkot, mert csak keményedéseim voltak. Míg én dumcsiztam a többiekkel addig a párom aludt a vajjudóágyon. A burokrepesztés után is csak a keményedések voltak A dokim Befutott reggel fél 8-kor és akkor már 8 centire ki voltam tágulva. Még mindig nem voltak fájásaim. Adott egy kis szurit ami meghozta a jó erős fájdalmat és beinvitállt minket az egyik szül.szobába. Én még nem voltam biztos hogy tolófájásaim vannak, de a harmadik ekkor már erős összehúzódásnál szóltam a szülésznőnek és amikor megvizsgált rohant a dokiért, mert már kint volt a feje teteje a gyereknek. És akkor december 13-án reggel 7 óra 55 perckor megszületett 2850 g-mal és 51 centivel Csabi Fiam( amit 10 nap múlva egy fertőzés miatt a heim pálban 49 centit mértek).
Sajnos ő sárga let így kékfényezni kellett.

le 2001-ben lettem terhes egy vetélés után. Ő iker terhesnek indult, de elment az egyik és Petikémről csak később tudtam meg hogy a pocimban van. 2002.április 30-ra voltam kiírva. Zavartalan terhességem volt (ő vele is dolgoztam a mega-toysban ahol 8 hós terhesen kirúgtak). Április 26-án pénteken bementem egy barinőmmel (aki szintén Erzsébeti volt és szintén a dokimnál szült)a kh-ba, mert a doki mondta hogy ha úgy akarom szülhetünk aznap. Ki is voltam vele tágulva már 3 ujnyira. Reggel 8-kor felrakott zselét nekem meg a barinőmnek is de ők hazamentek. Én nem mertem amit jól is tettem, mert 10-körül mestruációs gyenge fájást észleltem. A doki megnézett és felmentük a szül.szobába ahol fél 11-kor megrepesztette a burkot. Telt ház volt ráadásul volt fent egy rubeolás abortuszos is aki a műtétjére várt.(ez majd később lessz érdekes) háromnegyed 11-kor már kezdtem érezni a fájásokat, ami elég sűrün jöttek. Szóltam is negyed 12-kor hogy kérek fájdalomcsillapítót, mert nagyon fáj. (A férjem a motyómért ment de előbb a legkissebb csemeténket helyezte el, mert pont otthon volt.) Szóltak a dokimnak aki szülőszobát keresett, de mind foglalt volt.(kettőben szültek a harmadikban meg egy doki szenvedett, mert becsípődött a dereka és nem tudott felálni)Így a vajjudóágyra visszatérve megnézett és már el volt tűnve a méhszáj. A szülésznők kicuccolkodtak a vajjudóhoz és kiküldték a többi kismamának a párjaikat. Nekem már nyomnom kellett és amikor nyomtam sajna nagyon bekakiltam. Ki is kellett cserélni alattam a lepedőt hogy a gyerek ne abba szülessen. Petikém 2002.04.26-án déli fél 12-kor 3350 g-al és 50 cm-mel született meg az apukája nélkül, mert ő kint rekedt. Akkor ért ide amikor már velem foglalkoztak és nem tudták behívni. De mivel jajgattam így hallotta az akciót, és mikor megszületett szóltam hogy engedjék be és ő látta először. Visszagondolva örülök hogy nem volt bent, mert ez a szülésem fájt a legjobban és nem tudtam visszatartani magamat, meg zavart az is hogy az abortuszra váró lány is végignézte a szülésemet meg sokan mások.
Sajnos ő betegen született. Nem kell nagyon roszra gondolni, csak egy kész kálvária volt amíg kiderítették hogy kórosan bukik amibe szerintem ha én nem megyek vele dokihoz a körzetim közönyössége miatt akkor ő már nem lenne, de szerencsére nem hallgattam rá. Ezt a betegségét műteni kellett. Van még neki egy pyelon tágulata ami nem szűkület miatt van hanem izomelhalás miatt.Eme betegség gyógyítására most várunk. Vagy is műtétre. Vissza van e miatt maradva a beszéd és mozgásfejlődése egy évet.


Jelenleg az utsó fiamat nagyon lánynak vártam. Vele 2003.nyarán lettem terhes. Zavartalan terhességem volt vele is. 2004.03.01-re voltam kiírva és azon imádkoztam ne hogy február 29-én szülessen. Megbeszéltük a dokival hogy mivel nyitva vagyok elsején megindíthatja. Be is mentem, csak rossz helyre és így ezt a dátumi szülést lekéstem. Másnap már a jó helyre mentem és de-őtt 10-kor bementünk a dokival a szülszobára. Megrepesztette a burkot mert 23 ujjnyira nyitvavoltam vele is. Ráraktak ct-gre és mivel megint telt ház volt, (a vajjudóban feküdtek a megszült kismamák a babákkal mert lent nem volt hely)az ikeás szobába kellett mennem ahol egy másik kismama vajjudott. A férjemre és barátnőmre várva beszélgetni kezdtünk. Nagyon jó élményem volt hogy a szülésznő bemutatkozott és mondta hoyg ő lessz aki segít nekem és ha van valami szóljak. Rám is nézett 10 percenként.Elég jól kontrolálható fájásaim voltak, csak mivel a barinőm egy vicces lány így szóltam neki hogy mikor látják hogy tornázom ne szóljanak hozzám, mert nem tudok a fájásra is meg rá is figyelni. Amikor felszabadult egy szülőszoba akkor bementünk,és nagyon jó hangulatot teremtettünk mi hárman. 1 órakor még mosolyogtam a fényképezőgépbe. Fél 2-kor a doki mondta hogy már teljesen eltűnt a méhszájam. kettő előtt nem sokkal a dokim adott egy izomlazítót, mert a babucim nagyon mozgékony volt és mindig elment a feje. szólt hogy rám néz 15 perc múlva de pár percre rá szóltam hogy jön a baba. A szülésznő bejött és látta a fejét a gyereknek. A dokim nagyon eltűnt és ott kiabált orvosért, mert nálam a gyerek fejét kellett fognia. Nyomnom nem szabadott, de így is jött kifele. Na mikor a dokim előkerült egy nyomásra kint is lett,2004.03.02-án du-án 2 óra 2 perckor 3250 g-al és 52 cm-mel de mivel nem sírt fel le kellett szívni a váladékot(itt nem nagyon szokás) és ütögetni egy kicsit. De minden oké vele.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Vera!
Nagyon jó volt olvasni a szüléstörténeteidet.
Jaj, egyre jobban vágyom én is újra átélni. Nekem ősszel volt egy vetélésem, és három hónapja próbálkozunk újra, remélem, most már hamarosan lesz pocilakóm.

Helyesek a fiaid, jól kifáradtak a strandolásban :D .
Melyik strandon voltatok?
Az erzsébeti strand üzemel? Milyen?
Jövő héten szabin leszek, el szeretném vinni Kobifülecskét. Még sosem volt strandon, nem tudom, mit fog hozzá szólni.

Szombaton megvolt Kobi első mozizása is, már hetek óta készül rá, amióta meglátta a Minimaxon a bemutatót. A Verdák... Nagyon jópofa film, még felnőtt fejjel is élvezetes. Persze remekül ki van ez találva, a Lurdy-ban voltunk és az összes üzlet kirakatában már gyerekmagasságban verdás cuccok figyelnek. Vettem egy matchboxot (Matuka, a régi vontató), Kobi nagyon örült, majd egyszercsak közölte, hogy ugye majd veszünk neki barátokat is, a piros versenyautót... :D

Ktc!
Igen, a körzetes oviba íratkoztunk. Nálunk szempont volt az, hogy közel legyen, mert nincs autónk. Csoportot pedig a nyílt napon választottunk, aszerint, melyik óvónéni a szimpi. A bölis csoportunkból 5-en jönnek ebbe az oviba - köztük Kobi szerelme is - és mind az öten ebbe a csopiba... :)

Puszi Nektek, remélem, nem melóhelyen, hanem a strandon csücsültök. :)
cucó
 
 


Szia Cucó!

Sajnos az erzsébeti strand idén sem nyit ki! Melyik oviba fog járni Kobi? Majd oszd meg velünk, kérlek a tapasztalataitokat (na, ez jó bonyolult szó lett!)! Igaz, minket még nem érint sürgősen az ovikérdés, de szeretnék időben tájékozódni. És melyik bölcsiben voltatok? Mi a Vörösmarty utcai bölcsi játszóházába járunk hetente kétszer. Nem tudom, más bölcsiben is van ilyen játszóház? Szerintem jó ötlet, sokan ki is használják az alkalmakat, várólista van.

Drukkolok az újabb baba ügyében!

Vera!

Köszönöm, hogy leírtad az eredeti változatot! Hát, tényleg mást hoztak ki belőle a szerkesztők!

Lányok, örüljünk az enyhébb időjárásnak! Strandolni talán még most is lehet, de legalább az éjszakák elviselhetőbbek! Nem tudom, a gyerkőcök örülnek-e a változásnak...

Legyetek jók!

Ktc
ktc
 
 


Kép
tünde28
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: