Új privát üzeneted érkezett!

Hát én sajnos nem tudok többet, meg egyelőre a batárnőm sem. De gondolom, a kórházban lehet érdeklődni róla. Vagy itt az istvános topikban.

Anna
tinalila
 
 


Dorki (ha jársz még erre Kép),

Fülescsacsival tervezzük, hogy elmegyünk vasárnap erre a programra:

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/118983/224310.html?1116286616

Van kedved csatlakozni? Ha igen, írj már egy e-mail-t a profilomban levő címre (én a Te profilodban nem találtam címet)!

Köszi!

Lányok,
Másnak nincs kedve jönni? Kép

Anna
tinalila
 
 


Hahó!

Mi van itt? Vagy inkább nincs? Teljesen kihalt?

Anna! A barátnőd jár már az új dokijához? Tud már valami infót?

Andi
diandie
 
 

 
 

Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 



Sziasztok!
Biztos nem emlekeztek mar ram, regebben irtam ide.
Junius 16.an megszuletett Attila kisfiam, aki lassan eleri a 6kg is Kép
Igazabol azert irok, mert setapartnert keresek. Az Ady Vorosmarty kornyeki kismamik jelentkezeset varom. Kerlek dobjatok egy emailt, mert nem tudom a kis lurko miatt mikor tudok benezni. Nagyon rossz egyedul setalni. Cim: juci@myrealbox.com

udv
Judit

Atti
Kép
Andris
u]Kép[/url]
ezvicc
 
 


Sziasztok!

Szeretném felvenni a kapcsolatot Annával (Tinalila). Segítséget szeretnék kérni tőled, így ismeretlenül. Iskolaválasztás előtt állunk a hat éves lányommal, és a Stromfeldbe tartozunk. Te biztos sok mindent el tudnál mondani a suliról. Ha lenne kedved válaszolni egy-két kérdésemre akár itt, akár saján e-mail címen, válaszolj nekem légy szíves! Sokat segítenél vele. Előre is köszönöm!

Ja, és Judit! Én is épp így voltam ezzel a kérdéssel hat évvel ezelőtt. Rossz volt egyedül sétálni. Nekem nem jutott eszembe jobb, mint hogy megkérdeztem a védőnőnket (akit tökre szeretek azóta is), hogy kinek van a környéken kb. akkora babája mint nekem, és mikor már tudtam, merre laknak, mindig "véletlenül" arra sétáltam. Aztán mikor láttam őket, "rárontottam", hogy "Szia, nekem is ekkora babád van?" vagy valahogy így, aztán már ment minden magától. Ez hat éve volt, és azóta a legjobb barátnőm lett. Bár már rég elköltöztek, a barátság megmaradt.
Na jó, ez csak egy ötlet volt!

Sziasztok. Anita.
bogyó
 
 


Sziasztok!

Na, végre egy kis élet! Kép

Én időnként be szoktam nézni, és mindig csalódottan állapítom meg, hogy semmi mozgás. Így egy ideje már le is szoktam a nézegetésről. Még szerencse, hogy Anita e-mail-je alapján ismét idetaláltam. Kép

Anita,
Szívesen válaszolok a kérdéseidre. Akár itt, akár mail-ben. Általánosságban annyit tudok mondani a Stromfeldről, hogy nem rossz suli, de a tanítónőt nagyon meg kell nézni. A lányométól mindenkit óvva intenék, a fiamé viszont nagyon jó. Szerencsére, illetve sajnos egyiknek sem elsős osztálya lesz jövőre. Kép
Szóval kérdezz bátran!

Judit,
Gratulálok a babához! Kép Sétálásban sajnos nem tudok segítni. Mi elég messze lakunk Tőletek, és mivel van kertünk, nem is megyünk túl gyakran sétálni. A védőnős ötlet nagyon jó szerintem, bár inkább csak kertes házas környéken kivitelezhető.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna! Tökre örülök, hogy jelentkeztél. Igazából konkrét nevek is érdekelnének, de egyelőre van még csomó más, ami érdekelne, úgyhogy szerintem most még jó itt, a topikban. Hátha mást is érdekel. Nagyon fura, hogy ti engem nem ismertek, én viszont már sok mindent olvastam rólatok régebben. Ez olyan hülyén hangzik, nem leskelődésképpen, csak inkább annyi időm sosem volt hogy bekapcsolódjak, viszont sokszor kerestem információkat erről-arról (doki, kórház, ovi, iskola), és így akaratlanul is beleláttam a leveleitekbe. Kíváncsi lennék, például hová tűnt az a lány, azt hiszem talán Tündének hívják, akik kisfia és kislánya mellé szerettek volna még egy babát, de sajnos az elején elveszítette. Te sokat leveleztél vele.
Egyszer kérdeztem tőled, akkor még Kajszi néven, hogy mi lett a munkáddal? Elgondolkodtatott akkoriban a döntésed, hogy bár nagyon szeretted, és sokáig megtettél mindent, hogy megtartsd, aztán mégsem ment a kislányod bölcsibe és nem tudom, végül megmaradt-e a munkahelyed. Most mi a helyzet nálad? És mennyi idősek a gyerekek?

Na de visszakanyarodom a sulihoz. Igazából az ottani élet érdekelne. Úgy látom szépen rendbentartják kívülről az épületet, de ebből nem derül ki számomra, milyen lehet a felszereltsége. Miért mondja mindenki, hogy tanárnénit kell választani? És ha szülni megy, vagy akármi közbejön neki egy év múlva? Vagy inkább ne legyek ilyen pesszimista?! Szóval úgy általában mesélhetnél ezt-azt. És a tagozatok? Ha jól tudom, tesi, rajz meg még valami van. Azok milyenek? Jaj, annyi minden eszembe jutott, de egyelőre elég, ha ezekre győzöl válaszolni! Kíváncsian várom!

Andi! Rólad pedig arra emlékszem, hogy a dögkeselyű fönököd folyton megjelent, mikor épp levelezni akartál! Gondolom már nem dolgozol. Hogy bírod a végét? Hogy is vagy pontosan kiírva? Augusztus végére, ha jól olvastam. Már biztos nagyon várod, hogy túl legyél a nehezén ebben a marha melegben.

Hát egyelőre ennyi. Örülnék, ha minél többen visszatérnétek vagy bekapcsolódnátok. Mostmár én is írogatok majd sűrűbben, akkor is ha már túltárgyaltuk a sulitémát! Bár az még soká lesz!

Na, sziasztok. Anita.
bogyó
 
 



Sziasztok!

Anita,
Így, Kajsziként emlékszem Rád! Kép Arról leveleztünk egy éve, hogy legyen-e még egy gyereketek vagy sem. Eldöntöttétek már? Kép

Tündével egyszer-kétszer találkoztam a suliban azután, hogy már nem írt ide. Azt mondta, már nem nagyon van ideje, inkább nyáron volt. Igaz, hogy azóta megint nyár van, de gondolom közben leszokott a Babanetről. Kép Meg talán már dolgozik is azóta, hiszen megnőtt közben a kicsi lánya.

Dolgozni nem azért nem mentem vissza, mert Lilit nem akartam másra bízni. Itt lakik velünk egy nagymama, aki ugyan "csak" a nagy gyerekeim nagymamája, de Lilit is ugyanúgy szereti. És vállalta is volna, hogy vigyáz rá, meg én is rá mertem volna bízni.
Annak, hogy nem mentem vissza két oka volt: Az egyik, hogy arra gondoltam, hogy 12 év megfeszített munka után megengedhetem magamnak, hogy arra kérjem a főnökömet, hogy egy évig hadd legyek hat órában. Õ ezt meg is ígérte, csak később és mellesleg derültek ki olyan dolgok, hogy ez azzal jár, hogy elveszítem a korábbi pozíciómat, és hogy olyan emberek kerülnének fölém, akiket magamnál sok szempontból tehetségtelenebbnek tartok. (Persze férfiak...) A másik, hogy ennek a kis incidensnek a kapcsán komolyan el is gondolkoztam azon, hogy mennyire ambícionálom én azt a munkát, amit eddig világéletemben csináltam. És arra jöttem rá, hogy nagyon szívesen váltanék. Bár eddig tényleg nagyon szerettem, de minden ember életében vannak fordulópontok, és ez enyémben most eljött egy. Azért ebben az évben itthonról még dolgozom a munkahelyemnek, de januártól végleg búcsút veszünk egymástól. Ettől függetlenül januártól már dolgozni szeretnék valahol máshol, mert én nem vagyok igazán itthon ülő típus. Bár nagyon élvezem ezt a két évet, de úgy érzem, hogy ennyi éppen elég volt, szeretnék újra dolgozni. Pedig itthonról is folyamatosan dolgozom, nemcsak a munkahelyemnek, hanem csináltunk egy családi vállalkozást is, annak a beindítása is sok munka volt.

Na, de a lényeg:
Szerintem jól felszerelt suli a Stromfeld, az pedig különösen nagy előnye, hogy van uszodája. Valóban van képzőművész és sport tagozat, a harmadik osztály pedig sima. Kristóf ilyenbe jár. Oda a körzetis gyerekek automatikusan bekerülnek, a másik kettőbe felvételizni kell. A sportba nagyobb a túljelentkezés. És az iskolaotthonos rendszerben megy, a másik kettő napközis.
Abban igazad van, hogy a suli is fontos, nemcsak a tanítónő. De a Stromfeld szerintem az a suli, ami alapvetőn rendben van, csak azon belül fontos, hogy ki is lesz a tanítónő. Bár nagyon rosszakat azon kívül, akihez a lányom járt egy évig, senkiről sem hallottam.
Szerintem egyébként tényleg nem érdemes nagyon messzire hordani a kislányodat, ha a Stromfeld ott van a szomszédban. Én a nagylányommal megjártam, mert először a Nagy Lászlóba írattam, ami egyrészt messze volt, másrészt botrányos volt az oktatás. De ezt egy éve alaposan kiveséztem Tündével. Kép Ezért csak egy évet járt a Stromfeldbe negyedikben. Õ most már kisgimibe jár, a fiam pedig most megy harmadikba.

Hát egyelőre ennyi, várom a további kérdéseket! Kép

Puszi:

Anna

U.i.: Bocs, hogy ilyen hosszú lettem. Kép
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna! Már nagyon vártam, hogy jelentkezz, és tökre örülök annak, amiket írtál a suliról. Féltem, hogy rosszak a tapasztalataid, és akkor elbizonytalanodtam volna. A lányod melyik "kisgimibe" jár? Gondolom 8 osztályosba, ha negyedik után ment oda. Azok nekem is nagyon tetszenek. És emlékszem, voltak gondok a kislánnyal, vagy lehet, hogy nem is igazi gondok voltak azok, csak rémlik, hogy jártatok vele pszichológulhoz. Azért emlékszem, mert érdekesnek találtam, hogy ilyen fiatalon is lehetnek megbeszélnivaló gondok, az meg tök szimpi volt, hogy észrevettétek, és elvittétek őt.
Stromfeld: milyen az uszodája? És az mit jelent a gyerekeknek? Csak a sporttagozatosok járnak oda rendszeresen, vagy minden tornaórát ott tartanak, vagy elképzelésem sincs. Szóval?
És mi a véleményed a napköziotthonos dologról? Én is olyanba jártam annak idején első és második osztályba. Én nagyon szerettem, és ha lehet szeretném Dórinak azt. Az az igazság, hogy van egy állítólag aranyos tanárnéni, akinek jövőre lesz elsős osztálya. Úgy értem nem most, hanem a köv. tanévben. Az apukáját ismeri az én apukám. Ja, mi úgy lakunk, hogy két ház van a telken, az egyikben a szüleim, a másikban egészen külön, hátul a kertben, ott meg mi. Na szóval, azóta apukám finoman minden hónapban megjegyzi, hogy higyjem el, jó helye lenne itt a kisunokájának ebben a suliban. De ovit is a legjobban igyekeztem neki megtalálni, ami sikerült is. Csakhát ugye ezért elcuccolom őt ötödik éve minden nap Kispestre. De borzasztóan szereti az első naptól fogva. Akkor ugye másfél éves volt. Szóval ezért gondolkodom ezen ennyit. De egyre szimpatikusabb. Főleg ha még mesélsz majd róla. Mert igazán így lehet megtudni róla a dolgokat, a nyílt nap is fontos, de az inkább csak a külsőség.
A Nagy Lászlón meg meglepődtam, mert zseniképzőnek hívják, és azt gondoltam, talán kicsit embertelen, nagyüzemi, de biztos alapos az oktatás.
Szóval egyébként is gondolkodtam a sporttagozaton, de szeretnék többet tudni róla. Ha tudsz, akkor tőled, ha nem, akkor később próbálkozom még máshonnan informálódni. Egyrészt azért lenne jó, mert az a napköziotthonos, ezt már korábban olvastam valami kiadványban, másrészt mert jó lenne ha a lányom rendszeresen tudna mozogni anélkül, hogy esténként el kelljen még hordani őt valahová. Milyen lehet a sporttagozat? Úgy értem, gondolom a lányoknak és a fiúknak nem biztos, hogy ugyan azt jelenti. Vagy igen? És a felvételin csak a mozgást meg ilyesmit nézik?
Meg kicsit, persze, csak ha van kedved, mesélhetnél az elsős időszakról, nincs még talán olyan messze Kristófnál.
(Igyekszem a kérdéseimmel csak annyira bombázni, hogy nehogy elmenjen tőle a kedved! Úgyhogy szépen beosztom!)

Munka: teljesen egyetértek veled. Eljön az idő a változtatáshoz, és érezni kell, mikor minden jel arra utal, hogy ezt most kell megtenni. Én mindig azt mondtam, hogy szeretned kell, amit és ahol csinálsz napi 8-10 órában. Mert, ha nem szereted, az boldogtalanná tesz. Persze, nekem a te világod más, sokkal fontosabb és sokrétűbb a munkád, meg tőlem egy családi vállalkozás is messze állna (sajna). Kicsit irigyellek érte, de tudom, hogy rengeteg munka és felelősség van mögötte. Kíváncsi lennék mi az, de csak ha akarod, akkor válaszolsz.
Én ugyan azt a munkát csinálom pályakezdő korom óta (titkárnő vagyok), tulajdonképpen ugyanannál a cégnél, de mégis egy-két évente más-más területen. Most március óta vagyok ezen a helyemen, nagyon szeretek itt lenni. És jó is ez a sok kényszerű váltás, mert így nem unalmas, és már nem nagyon van olyan, cégen belül, akit ne ismernék. Meg persze rengeteg barátot is szereztem közben.
(Tudom, hogy már irtó hosszúra nyúltam, de én örültem, hogy te is hosszan kifejtettél mindent, azért próbálok majd rövidebb lenni!)

Tünde: Tagnap nézelődtem még itt a babaneten belül más területeken. (Kivételesen tegnap még marhára ráértem!) És valahol olvastam róla, hogy májusra várták a harmadik bébijüket! Tökre megörültem, mintha ismerném őket! Ezek szerint sikerült nekik mégis a harmadik baba!

Na mostmár tényleg elküldöm, mert nem bírom abbahagyni!!! Anita.
bogyó
 
 


Szia Anita!
Dolgozó szülőknek szerintem is az iskolaotthonos rendszer a legjobb, sokkal jobb, mint a napközi. Heni a Nagy Lászlóban volt iskolaotthonos, és az az egy tényleg jó volt benne. Õ a Stomfeldben már nem is járt napközibe, hiszen akkor már nagy volt, ebéd után egyedül is haza tudott jönni. Kristóf viszont másfél évig napközis volt, amit ő nagyon imádott, mert lehetett a barátaival játszani, meg a napközis tanítónő is nagyon aranyos. Tanulni viszont semmit nem tanultak, a lecke sem volt mindig hibátlan. Úgyogy miután Lili megszületett, és már nem volt nagyon pici, kivettem Kristófot a napköziből. Õ ezt nagyon sajnálta, de muszáj volt vele foglalkozni, mert - bár nagyon okos - vannak részképesség zavarai, amiket fejleszteni kell.

De visszatérve a Stromfeldre: az uszodát nemcsak a sportos gyerekek használják, hanem bizonyos félévekben mindenkinek van ott testnevelés órája. Kristóféknak tavaly volt úszás, most nincs. A sportosoknak viszont folyamatosan van. Ezen kívül van nekik népitánc és a fiúknak foci. A lányoknak is van valamilyen sport, de nem tudom, hogy micsoda. A lányoknak egyébként könnyebb bekerülni a sportosztályba, mert sokkal több a fiú jelentkező, és fele-fele arányban veszik fel őket. A felvételin csak a mozgást nézték, a tornateremben kellett mindenféle feladatot végrehajtaniuk. Azért tudom, mert Kristóf is felvételizett, de nem vették fel. De ezt nem bántuk meg, mert nagyon jó tanítónőhöz került.

Szívesen mesélek az elsős időszakról, csak kérdezz konkrétat légy szíves, mert különben hajlamos vagyok nagyon belefeledkezni. Kép

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Először is köszönöm, hogy készségesen válaszolgatsz! És itt az utánpótlás:

Iskolaotthon: én úgy gondoltam, hogy azért jobb talán az első két vében (mert azt hiszem csak akkor van minden iskolában) mert akkor lassabb az átmenet az ovis élet és az iskola között. Úgy értem, hogy egy kis tanulás délelőtt, pihenésképpen játék, ebéd aztán délután újra tanulás. De ha nem így van, javíts ki, mert én már régen jártam suliba, lehet, hogy ma már nem így van.
Első: érdekelne például, hogy hogy zajlik az első napjuk? Meddig lehet őket bekísérni eleinte?
Meg úgy általában hogy zajlik az étkeztetés? Van "éttermük"?
Tanulnak nyelvet, ha nem is az első évtől kezdve? Én mondjuk úgy gondolom, nem kell rögtön elsőtől. Előbb tanuljon meg magyarul olvasni, írni, aztán ráér felsőben nyelvet tanulni. Meg nekem fontos, hogy mozogjon eleget. Ezért is tartanám jónak a tesitagozatot. De ezek szerint te is, ha először azt próbáltátok. De szerintem sem veszített vele a kisfiad semmit, hogy mégsem oda került. Az a lényeg, hogy szeressen oda járni. Nem tudod egyébként, hogy kik lesznek elsős tanító nénik a 2006-2007-es tanévben?

Egyébként Lili lányod mennyi idő most? Ha viszed majd oviba, hová fogod?

Kérdezted, hogy döntöttünk végül második baba ügyben. Hát éppen most került újra napirendre a kérdés. Én nagyon szeretném, és most már talán apa is. Azt hiszem most értük el Dórival azt a kort, amikor újra szívesen babáznánk. Most úgy tűnik minden együtt van hozzá, csak mióta ezt megbeszéltük otthon, bár nagyon boldoggá tesz, közben hülyére aggódom magam, hogy mi lesz, ha itt az új helyemen megtudják, hogy szülni készülök. Egyfolytában azon gondolkodom, hogy lehet úgy rendezni, hogy legyen majd visszaút ha újra dolgoznék. Tiszta ciki, március óta dolgozom csak itt. Hát nem tudom.

Szia. Anita.
bogyó
 
 


Szia Anita!

Iskolaotthon: önmagában nem garancia arra, hogy lassabb lesz az átemenet az oviból a suliba. Ez az iskolától függ. Nálunk Heni volt iskolaotthonos a Nagy Lászlóban, és az minden volt, csak lassú átmenet nem. Csak pár példa: Az első nap szétültették őket aszerint, hogy tudnak-e olvasni. Kép Már elsőben komoly biológiát tanultak (szem részei, emberi test csontjai, stb.). Németből már akkor diktáltak nekik szavakat, amikor még magyarul sem tudtak írni. Ja, és szinte mindig kaptak leckét, pedig az iskolaotthonnak az az egyik lényege, hogy nincs házi feladat.
Egyébként a Nagy Lászlóban és a Stromfeld sportban is negyedikig végig iskolaotthon van, nemcsak az első két évben.

Elsős élet: Az első nap persze nem volt semmi komoly, és csak két-három órát tartottak meg. Kristóf tanítónénije azon a véleményen volt, hogy ha lehet, már első nap se kísérjük be őket, később pedig még kevésbé. De az évnyitón mindenkinek adott egy Pumuklis kitűzőt, és elmagyarázta, hogy másnap abba az osztályba kell menni, amelyiknek az ajtaján egy nagy Pumukli-rajz van. A legtöbb gyerek (Kristóf is) lelkesen és büszkén ment önállóan másnap az osztályba. Első nap azért titokban követtem, hogy megtalálja-e a termet a második emeleten, de miután nem volt semmi gond, másnaptól már mindig elváltunk a kapuban.
De lehet (sőt biztos), hogy más tanítónők ezt másképp csinálják. Nálunk az is könnyebbség volt, hogy Heni is odajárt, ő is istápolta Kristófot az első napokban.
Az első hetekben mindig hordták a Pumuklis kitűzőt, így ha elkóboroltak, mindenki tudta, hogy melyik osztályba tartoznak. Kép

Órarend szerint csak negyediktől van nyelv (angol vagy német), de külön már harmadiktól lehet tanulni (pénzért). Azt elég sokan szokták választani.

Sajnos nem tudom, hogy kik lesznek 2006/2007-ben az elsős tanítónénik, de majd alkalomadtán érdeklődöm.

Lili most volt másfél éves július végén. A Stromfeld melletti oviba fog menni, hiszen a nagyok is odajártak, és nagyon szerettük. De előtte megy még bölcsibe is januártól, a Mártírokba, ahol szintén kitaposták már neki a nagyok az utat. Kép Oda már be is írattam, nagyon várják.

Baba: ha az első után vissza tudtál menni, akkor miért kérdéses, hogy most vissza tudsz-e? Nem ugyanaz már a főnököd? Az hogy van, hogy tulajdonképpen mindig ugyanott dolgoztál, de most március óta mégis új helyen vagy? Tényleg nehéz ügy a baba és a munka összeegyeztetése. És azért tényleg fontos lenne, hogy vissza tudj menni dolgozni, ha akarsz. De azért a gyerek persze fontosabb szerintem. Szorítok, hogy sikerüljön megoldást találni.
A kislányodat beavattátok abba, hogy kistestvéren gondolkodtok? Kép

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Az iskolaotthonos megoldás egyre jobban tetszik, az meg különösen, hogy 4 évre szól. Persze, bízom benne, hogy felveszik Dórit a sporttagozatra. Amit a "szétültették az olvasni tudó és nem tudó gyerekeket"-ről írtál, azon kiakadtam, de remélem ez amiatt van, amit a Nagy Lászlóról mondanak, hogy zseniképző. Amit meg az első napról írtál, az is tök szimpi. Egyre jobban tetszik, amiket mesélsz a suliról. Ennél többet máshol sem találnék, és biztos mindenhol van előny és hátrány egyaránt, ami a szolgáltatásokat illeti.
Még az étkeztetésre nem válaszoltál, pedig kíváncsi lennék, az hogy zajlik.
És minden infot nagyon köszönök, mert nagyon megnyugtató volt. A nyílt napra elmegyünk, körülnézünk majd, aztán meglátjuk.

A Mártírok bölcsi nekem is tetszett, csak én túl korán, egy éves korában próbáltam bejárni vele oda. Két nap után rájöttem, hogy kicsi még, nem tehetem meg vele és magammal sem. Úgyhogy visszamondtam a munkahelyemet, ahová hívtak vissza, és kértem még egy évet. Így aztán nem járt oda. Utána meg már kimondottan olyan ovit kerestem, ahová két évesen vihetem, hogy ne kelljen egy évvel később újra keresgélnem, neki meg váltania. Ma már egyszerűbbnek tűnne, hogy három évesen új közösségbe kerüljön, ráadásul láttam, milyen könnyen vette az akadályokat, de akkor még borzasztóan féltettem mindentől.

Baba: képzeld, tegnap beszéltem a főnökömmel, mert nagyon nyugtalanított a dolog. És tök jól áll hozzá. Hozzáteszem, neki is két éves kislánya van, és hasonló cipőben járnak mint mi, úgyhogy nagy szerencsém van vele. Annyit kért, saját érdekemben, várjak két-három hónapot, hogy ne szóljanak meg, hogy még alig dolgoztam itt, máris terhes vagyok. De ugye nem megy ez tapsra, ki tudja mikorra jön össze meg stb. Úgyhogy lassan hozzálátunk! Szóval ezt is elsimítottam, segít mindenben a főnököm, és visszavár minél előbb. Persze, az még soká lesz, bármi is lehet addig.

Főnök: Ez egy nagy cég, de erről többet nem tudok mondani. 9 évig volt egy főnököm, de ő nem egy helyen dolgozott, hanem ahol éppen szükség volt rá, és mindig vitt magával. Most azonban különváltak útjaink, ő vidékre költözött és meg a cégen belül egy új szervezethez költöztem. Új emberek, új helyszín és új munka. Nagyon szeretem, de mindenképpen felette áll a család, az életünk. Abból csak egy van, és hosszú távú befektetés. A többi (sajna) változó.

Ui.1.: Már csak egy jó nőgyógyászt kellene találnom! Azt hiszem meg is van a köv. témám!!!

Ui.2.: Nem ciki, hogy kibéreltük magunknak ezt az oldalt? Így nem fogjuk fellendíteni, max jól kibeszélgetjük magunkat!

Szia. Anita.
bogyó
 
 


Szia Anita!

Szerintem semmi ciki nincs abban, hogy itt beszélgetünk ketten. Kép Elvégre szívesen látunk bárki mást is, akinek van kedve bekapcsolódni.Kép
Persze e-mail-re is válthatunk, mert érdekelne pl., hogy hol dolgozol. Bár lehet, hogy még magánban sem beszélhetsz róla. De én is a nőgyógyászomról inkább magánban írnék (ha erre vonatkozott az Ui.1 Kép)

Étkeztetés a Stromfeldben: hát semmi különös. A fiaméknál mindig együtt megy az egész osztály, a napközis tanítónéni viszi őket. Az osztály nagy része úgyis napközis, de aki nem (mint pl. mostmár Kristóf), az is velük megy. Heni negyedikben teljesen önállóan oldotta ezt meg. Az osztályában a gyerekek vagy napközisek voltak, vagy nem is ebédeltek ott. Õ volt az egyetlen, aki ugyan nem volt napközis, de ott ebédelt. De általában ő is megvárta a napközis osztálytársait. De ha sietett, akkor ő tudott egyedül gyorsabban végezni. A kaja elfoghadható, a fiam szinte mindig megeszi. (A lányom nagyon válogatós, de azért többnyire ő is megette legalább egy részét.) Egyébként a napköziseket lehet napi háromszori étkezésre is befizetni (reggeli, ebéd, uzsonna). Az elsősöket az első hónapra be is szokták, hogy már a közös reggeliken össze tudjanak kovácsolódni. De később erről a legtöbben leszoknak, mert így a reggeli miatt korábban kellene menni. Uzsit pedig lehet itthonról is vinni.

A Stromfelddel kapcsolatban egyébként jól látod a helyzetet: semmi különös nincs benne, nem mondom, hogy kimelkedő suli. De - a Nagy Lászlós tapasztalatok alapján - arra jöttem rá, hogy alsóban nincs is szükség kiemelkedő sulira. És amire szükség van, azt szerintem tudja nyújtani.

Egyszer kérdezted, hogy Heni hova jár suliba: az ELTE Radnóti Gyakorlóiskolájába. Emiatt elég sokat utazik (Zuglóban van), de egyébként nagyon jó és nagyon szeret oda járni.

Ja, és azt is kérdezted, hogy miről szól a családi vállalkozásunk. Hát íme egy kis reklám: www.pepitahollo.hu. Kép


Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Sziasztok lányok!
Végre van újra gépem (kicsit meghalt a nyáron), netem és még időm is. ÚGY MEGHATÓDTAM azon, hogy még emlékeztek rám!

Bogyó, sajnos nem én vártam babát májusra Kép , de azért nem árt, ha belémbeszélitek Kép ! Eddig még nem jött össze, de most épp türelmesebb korszakomat élem: kiléptem a suliból, ahol dolgoztam (angolt tanítottam), és vállalkozóként teszem ugyanezt. Ez a helyzet eléggé új, van mivel lefoglalnom magamat, új kihívások, stb., így nem görcsölök annyira a baba miatt. Remélem, a nyugalom megteszi majd a hatását...
Egyébként egyetértek veled abban, hogy nem feltétlenül szükséges a gyerekeknek 1-2. osztályban idegen nyelvet tanulniuk, épp elég az a tananyag, amit kötelező megtanulniuk! A fiam 3. osztályban szakkörben tanulgatott angolt, idén kezdik (most negyedikes) heti 3 órában. Igaz, itthon foglalkozom vele én is, de csak az utóbbi 2 évben kezdtük komolyabban.

Anna! Milyen részképességzavarai vannak Kristófnak? Járatod valahová? Balázshoz tavaly járt egy fejlesztő pedagógus (a szem-kéz koordinációját és a hallását kellett fejleszteni), szerintem idén is folytatjuk.

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Jé, egy elveszett bárány! Kép Kép Kép

Szia Tünde,
Kristófot végül elvittem a FIMOTA Központba, ahol úgy tudom, Ti is jártatok. László Zsuzsa emberileg nagyon nem volt szimpatikus, de szakmailag azt hiszem, meg tudok bízni benne. Ö (és a kollégái) azt hozták ki, hogy Kristóf hihetetlenül intelligens (142-es az IQ-ja), nem hiperaktív, viszont beszédértési zavara van. A beszédet állítólag egy ötéves gyerek szintjén érti. Ezt úgy kell érteni, hogy az automatikus beszédértéssel van baja. Ha nagyon koncentrál, akkor persze megért mindent, de abba hamar belefárad. LZS úgy magyarázta, hogy úgy érti a beszédet, mint ahogy a kezdő vezető vezet. Mindenre külön kell figyelnie, nem megy rutinból. Ki akarta vetetni a gyerek manduláját, merthogy szerinte legtöbbször a túl nagy orrmandula miatti hallászavar áll a háttérben. De végül ebbe nem mentem bele, háromból két fülész állította, hogy teljesen felesleges lenne a műtét. (Az az egy, aki szerint szükséges lenne, együtt dolgozik LZS-val.)
De állítólag a fejlesztőpedagógusa tud segíteni Kristófnak, el is kezdünk járni hamarosan. Csak még nem jutottam hozzá, hogy bejelentkezzek. Úgy tudom, hogy hozzá Ti is jártatok, és jókat írtál róla. Ezért is merek belevágni. (Meg azért, mert a fejlesztés már "csak" 2.500 Ft óránként és nem 6.500 Ft, mint a diagnosztika.)
Hozzátok most házhoz jár valaki?
Annak, hogy a harmadik gyerek összejöjjön szerintem is az a legjobb módja, ha nem is foglalkozol vele. De azért én szorítok! Kép

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!
LZS-val kapcsolatban nekem is hasonló érzéseim voltak, valószínűleg eléggé hajt a pénzre. Több fejlesztő pedagógusa is van, aki nekünk a legtöbbet segített, valamilyen Anikó néni volt, és elég messziről (talán Érdről???) járt be. Balázs imádta, és én is éreztem, hogy ez kölcsönös. Hozzánk most házhoz jár egy a kerületben lakó fejlesztő pedagógus, aki szintén nagyon szimpatikus, és úgy tűnik, érti a dolgát. Mindig kapunk gyakorolnivalót is, ami szerintem alapvető, mert heti 1-2 alkalommal lehetetlen "fejleszteni". Mi azért hagytuk ott László Zsuzsát, mert minden évben új fejlesztő pedagógust kaptunk, ami nem túl szerencsés, Balázs nehezen tette túl magát rajta.
Egyéblént Balázsnak is voltak-vannak hasonló problémái, mint Kristófnak, kaptunk is differenciáló feladatsorokat. Magnót kellett hallgatni, és bizonyos szavak felbukkanását figyelni, miközben a háttérben hol énekeltek, hol beszéltek, hol egyéb hangok voltak hallahatóak.
Henivel mi újság? Teljesen sikerült beilleszkednie a suliban? Hogy áll a barátkozással? Otthon vagy még, vagy beindítottad a saját vállalkozásodat?

Bogyó, rájöttem, mi okozhatta a félreértést! Amikor eltűntem Kép, elfelejtettem frissíteni a profilomat, így az ott szereplő baba sajnos a meg nem született kisfiam volt Kép.

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde,

A FIMOTA-nak megint sikerült kiakasztania. Megbeszéltem a fejlesztőpedagógussal az időpontot. Sajnos nem ugyanaz, mint a Tiétek, mert ő nem Anikó.

Néhány óra múlva visszahívott, hogy tudom-e, hogy a fejlesztés előtt még két vizsgálatot meg kell csinálni, amelyek darabja 7.000 Ft. És utána a fejlesztés ára 3.000 Ft óránként. Namost eddig 40.000 Ft-ban van a diagnosztika. És ebben az árban nincs benne, hogy írásos szakvéleményt adnak. Az még plussz 2.000 Ft. És határozottan abban maradtunk LZS-val, hogy a diagnosztikának vége, mostantól csak fejlesztés van, alkalmanként 2.500 Ft-ért. De közben árat emeltek, bár nem tudom, hogy 4%-os infláció mellett mire föl emeltek 20%-kal. De megnyugtatott a nő, hogy januárban már nem fognak emelni. Hihetetlenül anyagias, unszimpatikus társaság. De most hagyjam ott őket, amikor már ennyi pénzt beleöltünk a dologba? Addig mindenképpen maradok, amíg az írásos szakvéleményt ide nem adják. (Ez nem csak 2.000 Ft, hanem 2-3 hét is.) Utána viszont szerintem otthagyom őket. A Ti pedagógusotok vállal még gyereket? Alkalomadtán megkérdeznéd Tőle, hogy nem vállalna-e minket? Õ mennyit kér és mennyire vagy vele megelégedve?

Bocs, hogy most csak erről írtam, de totál kiakadtam.

Egyébként idén is tüntetünk szeptember 20-án az akadálymentes közlekedésért, csak most a Kossuth téren a Parlament előtt. Nem jöttök el? Kép

Üdv,
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Háááát, nem vagyok benne biztos, hogy emlékeztek rám, én is eltűntem alaposan. Nagyjából egy évvel ezelőtt kezdtem írogatni ide, amikor Erzsébetre akartunk költözni. Aztán októberben sikerült is, és egy darabig jártam ide rendszeresen, de aztán annyira kihalt a topic, meg időnként vagy netem, vagy gépem nem volt, hogy jól elmaradoztam. Mostanában be-be néztem, de nem igazán volt olyan téma, amihez hozzászólhatnék. Most van egy kis időm gondoltam, jelentkezem.
Nálunk annyi változás történt, hogy január óta várjuk Balázs kistesóját Kép. Nincs már sok hátra, a 38. héten járok. Úgy néz ki, ő is kisfiú lesz Kép Elég rosszul kezdtem a terhességet, 16 hétig folyamatos hányinger, hányás, rosszullét, utána még jó darabig "élvezhettem" mindezt csak esténként, utána egy kis nyugi pár hónapig, most meg már megint kezd terhesség lenni ez az állapot. Persze a babucit nagyon várjuk, ezt a kis időt már csak kibírom Kép Balázs júliusban 3 éves lett, ő is tündérien áll a dologhoz-egyelőre. Nappal teljesen szobatiszta / ez pár nap alatt alakult ki nála Kép / , az éjszakai dolog majd egy újabb menet lesz.

Most csak ennyit, mindenkinek szép hétvégét!

/ja, eredetileg Jucc volt a nick-nevem, de egyszer nem engedett be ezzel a névvel a babanet, úgyhogy újra kellett regisztrálnom, ezért változott Jucc73-ra /

Judit

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Sziasztok!

Jucc,
Üdv újra itt! Kép Te vagy, aki Újpestről költözött ide? (Bocs, ha összekeverlek valakivel.) És hol laktok? Hogy érzitek Magatokat Erzsébeten? Balázs jár már oviba?

Gratulálok a babához! Kép Hol fogsz szülni?

Tünde,
Válaszolok a többi kérdésedre is, a múltkor annyira felhúztam magam a FIMOTA-n, hogy csak arról tudtam írni.
Heninek szerencsére nagyon bejött a Radnóti, imád oda járni. Kép Barátai is vannak, akikkel nyáron is sokat voltak együtt. Van egy csepeli lány, ő lakik hozzánk a legközelebb az osztályból, és szerencsére össze is barátkoztak. Annyira beilleszkedett az osztályba, hogy az én (iskolában) mindig visszahúzódó és nyuszi lányom négyest kapott magatartásból, mert az órákon folyamatosan röhögcsél. Ennek persze nem örültem, de annak igen, hogy végre jól érzi magát. Kép Azért megbeszéltük, hogy ezt órák alatt idén nem kell ennyire látványosan kifejezni. Kép

Ami a munkát illeti:
Ebben az évben még tanácsadóként bedolgozok a korábbi munkahelyemnek. Emellett a férjemnek csináltunk egy saját vállalkozást (lakáskarbantartással, felújítással foglalkozik), annak segítek elég sokat az adminisztrációjában és a marketingjében. Ez júniusban indult és annyira bejött (lekopogom), hogy a párom szeptemberben már nem is ment vissza tanítani. Azután, hogy januártól velem mi lesz, még nem tudom.

Szép vasárnapot! Kép

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna, sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataitok vannak a Fimotában Kép . Ki lenne a fejlesztő pedagógusotok? Csak nem László Zsuzsa testvére? Ui. tavaly már ő is ott dolgozott, korábban azt hiszem, csak az időpontokat kellett vele egyeztetni, meg egyéb adminisztratív teendőket végzett, de lehet, hogy rosszul tudom. Mindenesetre megkérdezem a mi Ildikó néninket, van-e még ideje. Tavaly 2000 Ft volt nála egy (60 perces) óra, szerintem ez - főleg azzal együtt, hogy házhoz jön - kifejezetten baráti ár.

Örülök, hogy Heni így kinyílt! Szerintem kifejezetten jó hír a 4-es magatartás Kép! (Tavaly év végén Balázs is 4-es volt, mi is örültünk... Kép)

Szept. 20. sajnos keddre esik, megnéztem. Keddenként előre gyakorlom, milyen lehet 3gyerekes anyának lenni: Bogi, az öcsémék másfél éves kislánya ilyenkor a miénkKép, mert az anyukája tanul, az apukája pedig épp Ukrajnában dolgozik, és csak 2hetente jön haza 1-1 hétvégére Kép. Ráadásul dolgozom is mellette, így elmenni nem tudok, de lélekben veletek vagyok!

Úgy látszik, ez az év a pályaelhagyó pedagógusokéKép!

Jucc! Nagyon örülök, hogy ilyen jó hírrel toppantál be újra! Kép Mi lesz a baba neve? És mikorra vagy pontosan kiírva? Az én Balázsom szept. 21-én született, a ti Picitek is hasonló időpontban várható, ha jól számolom (talán kicsit később, de sohasem lehet tudni!) Jó, hogy Balázs ennyire "nagyfiúsan" áll hozzá a kistesóhoz, bár lehet, hogy a Balázsok már csak ilyenek!Kép Nálunk sem okozott gondot soha a testvérféltékenység, igaz, az én fiam már 6,5 éves volt, amikor Réka megszületett. Várjuk majd a képet a bébiről!!!

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Anna, Tünde, aranyosak vagytok, hogy így érdeklődtök!

Igen, mi jöttünk Újpestről, ez aztán a memória! Kép
Jó itt nekünk Erzsébeten, én szívem szerint maradnék is itt, de még ki tudja, mit hoz a jövő. Mindenesetre pár évig még biztos maradunk. Egyébként a központban lakunk, majdnem az Intersparral szemben.
Balázs még nem jár oviba, várunk vele még egy évet. Kispesten szeretnénk járni a Waldorf oviba, oda eleve 4 éves kortól várják a gyerekeket, ráadásul úgyis itthon leszek a picivel, nyugodtan maradhat ő is. És nem is igényli az elszakadást, elég zárkózott gyerkőc, nem fog ártani neki egy év még itthon. Az oviba egyébként járunk hetente egyszer, és ismerkedünk a szokásokkal, gyerekekkel, óvónénikkel, ovival.

A baba nagy valószínűséggel Gergely lesz, bár apja még mindig nem biztos benne. Ha lány lett volna, Réka lett volna ő is Kép
A szept 21. már OK lenne tőlem, aznap jön vissza a szülésznőm a szabijáról, de addig nem szeretnék szülni. Egyébként okt. 4-re vagyok kiírva, és a Mávban szülök majd.
Teszek majd fel képet a piciről ,addig pedig itt van egy Balázsról, és a babájáról Kép

További szép estét, jó éjt!

Judit
Kép

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Sziasztok!

Anna! Tegnap láttalak az RTL Klub híradójában! Tökre örültem, hogy megismertelek! Jó sok mindennel foglalkozol!
Visszaolvastam kicsit mióta nem jártam itt, és tökre meglepődtem amit Kristófról írtál. Vajon mitől lesz valakinek ilyen magas az IQ-ja?

Tünde! Bocsáss meg, ha régi rossz emlékeket ébresztettem fel benned a babával kapcsolatban. Egyébként meg onnan gondoltam, hogy nemrég elkezdtem újra látogatni a babanetet és valahol egy kórházas vagy szüléses topikban olvastam Tünde28 néven (de ezek szerint valamit elnéztem) hogy kisbabája született. Mégegyszer ne haragudj. Egyébként mi is épp itt tartunk, ahol most ti. Csak nekem egyelőre egy gyerekem van, egy 6,5 éves kislányom, és mellé szeretnénk kistesót. Mostanra túl vagyok a megelőző vizsgálatokon, jövő hónaptól meg indulhat a babaprojekt. Úgyhogy fel a fejjel, és élni kell csak úgy, mint előtte. Aztán össze fog jönni!

Judit, téged meg nagyon irigyellek. Szeretnék már ott tartani ahol te. Az első terhességemmel én is szinte végig hánytam, amit szörnyű volt akkoriban. Remélem előre letörlesztettem, és a másodiknál nem lesz már ilyen gond. Szeretném nagyon kiélvezni a 9 hónapot. Mert három gyerekem úgysem lesz már.

Sziasztok. Anita.
bogyó
 
 


Sziasztok!
Na, kezdenek lecsengeni a demo utóhullámai, és végre lesz időm egy picit gyakrabban jönni.

Tünde,
Hát a fejlesztó pedagógusunk vezeték neve valóban ugyanaz, mint LZS-é. Kép Egyébként tulajdonképpen szimpi volt (eddig egyszer voltunk nála most pénteken), de ettől függetlenül el akarok onnan jönni, amint kezemben lesz a szakvélemény. Úgyhogy nagyon örülnék, ha megkérdeznéd Ildikó nénit, hogy vállalná-e Kristófot kb. novembertől. A 2.000 Ft szerintem is nagyon jó ár.
Öcséd mit csinál Ukrajnában? És meddig lesz ez így? A sógornőd tényleg szülésznő lesz? Korábbban azt írtad, ezt tervezi. Kép

Judit,
Én azért emlékeztem UP-re, mert az én párom is onnan költözött ide négy éve. Kép Örülök, hogy jól érzitek itt Magatokat. Az én nagy lányom október 3-án született, szóval lehet, hogy amikor mi őt ünnepeljük, Te akkor hozod majd világra a babádat. Kép

Anita,
Jó, hogy újra jelt adsz Magardól. Kép (Megkaptad azt a mail-emet, amiben az orvosomról írtam?)
Kristóf lehet, hogy örökölte a magas IQ-ját. Kép Mondjuk a családban tényleg sok okos ember van, az első férjem pedig kiemelkedően az volt. Én inkább azt nem tudom, hogy mitől alakult ki benne a beszédértési képesség zavara. Azért remélem, hogy sikerül ezt megoldani, mert olyan rossz látni, hogy egyáltalán nem teljesít úgy, mint amilyen okos. A pszichológus szerint azért nincsenek egyelőre komolyabb tanulási gondjai, merthogy ilyen okos. Ezzel ellensúlyozza, hogy nem ért meg mindent abból, amit mondanak neki.
Az RTLKlubban nem valami előnyösen néztem ki a zuhogó esőben, kapucnival. Kép Ebből a szempontból nagyon pechesek voltunk, évszázados hidegrekord volt.
Nem akarlak elkeseríteni, de én mind a három terhességemet végighánytam. Én eddig nem is ismertem magamon kívül senkit, aki szintén végig hányt volna (eddig az ismerőseim között a legtöbb 6 hónap volt), de akkor íme egy sorstárs. Kép vagy inkább Kép De azért szorítok, hogy Te a másodiknál megúszd.

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe Kispesten nyílt játszóházunkat,ahová 3éves korig várjuk a kicsiket szüleikkel együtt.
Családias hangulatú játszónkban szakképzett óvónők tartanak készség- és kézügyesség fejlesztő foglalkozásokat minden nap.Ezen kívül szerdánként zenebölcsit,csütörtökönként pedig játékos angol foglalkozást tartunk.

Nyitva: kedd-szerda-csütörtök de.9-13 óráig,du.15-19óráig.

Cím:1194 Endresz György u.28.
További infóért hívjátok a 06 20 9 476 243-as számot.

Orsi
aja
 
 


Sziasztok!

Röviden bejelentkezem:

Szeptember 29-én megszületett kisfiunk, Gergely, 3520 grammal és 56 cm-rel. Villámgyors szülés volt, jó emlék marad Kép Gergő profin szopizik az első pillanattól, tejci is van bőven. Tesója is nagyon kedvesen bánik vele, bár néha nehezen bír magával, olyankor nekiáll tombolni. Pihenni még nem volt időm, de remélem, hamar beleszokunk a kétgyermekesek életébe!
Mindenkinek minden jót!

Judit

Gergő 3 naposan:
Kép

[color=#0000ff:97cc209566]Judit+Gergõ+Balázs[/color:97cc209566]
jucc73
Érd
 
 


Szia Judit!

Gratulálok! Kép Gergő nagyon szép, és örülök, hogy jól mennek a dolgok. Kívánom, hogy maradjon mindig így. Jelentkezz majd, ha lesz egy kis időd!

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Jucc, gratulálok a kisfiadhoz, tündéri baba! Szerintem is szuper név a Gergő, mi is gondolkodtunk rajta a második gyereknél, de hát ugye ő Réka lett Kép. Balázs biztosan hamar lehiggad, tulajdonképpen természetes, hogy egy kicsit felpörgött most. Szép napokat nektek!!!

Bogyó, ne aggódj, nem akadtam ki azon, amit írtál. Most optimista napjaimat élem Kép, nem rágom magam. Épp ma 1 éve derült ki, hogy nincs a babának szívhangja Kép, most már csak történnie kell valaminek!

Anna, elküldöm neked Ildikó néni tel. számát, hivatkozz nyugodtan rám! Öcsémnek van egy kis cége (2 személyes), és kaptak egy megbízást Ukrajnában (telekommunikációval foglalkoznak), és kettőjük közül ő beszél jobban angolul. Egyelőre december végéig lesz kint, kéthetente hazajön 1-1 hétvégére a családjához (most is itthon van, hétfőn államvizsgázik!!!). Januártól még nem tudni, mi lesz. Elég nehéz a helyzetük így. Sógornőmet nem vették fel szülésznő szakra, mert nem felvételi volt, hanem csak elbeszélgetés, és olyanokra járt pontszám, mint pl. van-e egészségügyben eltöltött gyakorlata, publikált-e eg.ügy témaában vmi tudományosat, ill. van-e eg.ügyi előképzettsége. Összesen 2 dologra kapott pontot: a (mérnöki) diplomájára és a nyelvvizsgájára. Most egy OKJ-s képzést csinál (csecsemőgondozói), ami iszonyú kemény, orvosi latintól kezdve anatómiáig mindenfélét tanulnak, és van több mint 200 óra kórházban és bölcsiben eltöltendő gyakorlat is, amit szintén nem egyszerű elvégezni egy másfél éves, nem bölcsis gyerek mellett. Keddenként, a tanfolyam napjain így is a miénk Bogi, de egész hetekre így, munka mellett mi sem tudjuk elvállalni. Szerencsére az én szüleim már nyugdíjasok, így ők bevonhatók.

Na felébredtek a kölykeim, és rögtön enni akarnak Kép. Írjatok majd, most mennem kell.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok.
Először is gratula Juditnak /itt is/ Gergőhöz.
Többieknek:
Örülök hogy kezd fellendülni a topic megint, mert nyáron nem nagyon volt itt forgalom.
Velünk annyi minden történt hogy egy kisregény lessz majd belőle, de nem most.
Röviden jelenleg annyi hogy a Bazsi vérével szenvedünk, mert a vas szintje nulla körül van, és nem hajlandó a szirupot és a cseppet sem bevenni, ha meg igen akkor meg kihányja. Így marad a vénás szuri.
Majd ha lessz időm akkor bővebben mesélek.
Mi most kezdtük el a bölcsit és rosszabbra számítottam a Bazsinál, de nagyon élvezi.
Sziasztok
Vera és népes családja.
Kép

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


sziasztok!!

Eddig csak olvasgattalak benneteket, de ha nem baj én is csatlakoznék hozzátok..Kép
Amúgy a 2005-ös tavaszi babás topikból vagyok...
Rólunk annyit, hogy: mi is Erzsébeten lakunk az Attila utcában, kisfiam idén március 28-án született, 3200gr, 53cm-el, most már 8400gr és nagy zabagép..Kép

Vera!!
Mi ismerjük egymást a sétálóutcából...Kép
Nekem van a göndör fürtös kislurkóm, teszek fel képet hátha rájössz..Kép

Judit!
Én is gratulálok a pici fiúhoz, nagyon sok boldogságot, egészséget és sok örömet evvel a kis csöppséggel!!

mindenkinek szép napot kívánok


kinga
cica29
 
 


íme a nagyfiam....Kép

Kép


U.i: Vera, gyönyörű a családod!!!!Kép
cica29
 
 


Sziasztok!

Én új belépő vagyok, most fedeztem fel ezt a topic-ot. Ha megengeditek, csatlakoznék Hozzátok.
Júniusban költöztünk Erzsébetre, a Napraforgó Lakókertbe (Mártírok útja).
Nagyon szeretünk itt lakni, főleg a belvárosi (VIII. és IX. kerület) nyüzsi után.
Van egy két és fél éves kisfiam, Ádám, becenevén Kobold, aki egy nagy kópé. Jelenleg a bölcsivel küzdünk, Kobi ugyanis nem hajlandó aludni, a gondozónéniknek meg már potyog a hajuk tőle. Egyébként jól elvan, játszik, jobban eszik mint otthon, de amint meglátja az ágyakat, kitör a ribillió.
Gratulálok Jutkának Gergő babához. Gyönyörű kisfiú!
Én is a MÁV-ban szültem. Küldök egy képet - elég régi ugyan - Koboldfülű Aladárról.
Puszi: Cucó
cucó
 
 


Sajnos a kép túl nagy terjedelmű, úgyhogy majd máskor küldök. Bocs'.
cucó
 
 


Sziasztok!

Üdv minden újnak! Kép

Tünde,
Öcsédéknek tényleg nem lehet könnyű most. Biztos írtad már, de elefeljtettem: ők is Erzsébeten laknak?
Sógornődnek meg nem semmi a váltás, ha eredetileg mérnök! Dolgozott is mérnökként? A saját gyereke születése késztette arra, hogy ekkorát váltson?
A fejlesztő pedadógus telefonszámát nagyon várom (e-mail cím a profilomban). Köszi előre is!

Cucó,
A Napraforgó Lakókert az, amelyik a Vasút soron van? Mert ha igen, akkor mi nagyon közel lakunk egymáshoz. Ti is a Mártírok úti bölcsibe jártok? Mi is most kezdtük el a kislányommal múlt héten. Először elég jól ment, de ezen a héten sír minden reggel. Kép Szerintem most jött rá, hogy ez most már mindig így lesz. Kép Õ egyébként elég sokkal kisebb, mint a Te kisfiad, mégcsak 20 hónapos.

Kinga,
Nagyon szép a kisfiad! Kép Mesélj róla! Mióta laktok Ezsébeten?

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anna!
Mi már 7 éve lakunk Erzsébeten, előtte a 18. kerületben laktunk. Boti első baba, elején elég hasfájós volt, az Infacol valamit enyhített, de a megváltás a bűvös 3. hónap betöltése volt..Kép
Még most is szopizik, de már délben a szopi után adok kis főzeléket, du. gyümölcsöt és este elalvásig 2 óránként kér enni a drágám...Kép 9-kor este lefekvés.... amúgy jó kisfiú, persze neki is megvannak a hisztis időszakai amikor nem lehet mit kezdeni vele...mostanában kezdte el, hogy amint kilépek a szobából rögtön sírva fakad, alig tudok valamit megcsinálni ha ébren van....lehet valamit elrontottam..?..Kép

Cucó!
Kisgyerekként ugyanez volt velem is, nem akartam aludni az oviban és kénytelenek voltak a szüleim hazahozni, mert zavartam a többi gyereket...Kép lehet a fiam is örökölte..?..Kép

jó éjszakát

üdv.

kinga
cica29
 
 


Sziasztok!
Tinalila!
Igen az a Napraforgó. Igen, mi is a Mártírok úti bölcsibe járunk, még az is lehet, hogy a gyerkőcök egy csoportban vannak. Mi a Bea nénihez járunk, de ott van Éva és Margó néni csoportja is.
Tegnap végre mosolyogva fogadott a Margó: Kobi aludt egy órát! Nagy szó! De nem merem még elbízni magam, mert szegény már elég tikkadt lehetett az egész heti délutáni nemalvástól és a 6 órai keléstől. de remélem, hogy talán javulásnak indult a helyzet. Ma reggel is nyafizott, de már legalább nem üvöltött, szépen bement a szobába is sírás nélkül, pedig ma ő volt az első.
Egyébként meg szerelmes, azt mondja a gondozónéni, hogy egész nap sülve-főve együtt van egy Móni nevű kislánnyal, pusziszkodnak, szeretgetik egymást, tegnap is cuppanós csókkal búcsúztak a kerítésnél. :-)

Cica!
Megszakad a szívem a fiamért, de nincs módom hazavinni délben, mert háromig dolgozom, ráadásul Óbudán... Remélem, most már tényleg megszokja valahogy...
cucó
 
 


Sziasztok!

Kinga,
Biztos, hogy nem rontottál el semmit, a héthónaposak már csak ilyenek. Kép Lesz ez még nehezebb is. Mármint bármit is csinálni mellette. Kép

Cucó,
Mi Teri néni és Timi néni csoportjában vagyunk. Ha szemben állunk az épülettel, akkor a baloldali ajtón kell bemenni, és a fürdőszobából nyíló első csoportszoba. Nekem a nagy gyerekeim is odajártak, így már ismerős helyre mentünk vissza. Nálunk Lili ma nem sírt először reggel, de azért nem volt vidám. Viszont a gondozónők szerint folyamatosan "melegszik fel", és ebédre már virágos jó kedve van. Kép Tegnap le is akart feküdni, pedig ő a héten még nem aludt ott, azt majd jövő héten kezdjük.
Nem semmi messze dolozol! Tömegközlekedsz vagy kocsival jársz? Mikor kezdtél el dolgozni? A szülés előtti munkahelyedre mentél vissza?

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok, jól fellendült ez a topikKép!
Anna, elküldtem neked a telefonszámot, remélem, megkaptad! Ha nem, szólj, és küldöm újra.
Az öcsémék egyébként Csepelen laknak, ami szerencsére nem a világ vége, így össze tudunk dolgozniKép, ha pl. gyerekfelügyeletről van szó.
Sógornőm dolgozott mérnökként, csak nem igazán szerette, ráadásul akkoriban egy kft-nél dolgozott, és kevesebbet fizettek neki, mint a diplomás minimálbér!!!Én pedagógusként többet kerestem, mint ő!

Kinga, szerintem sem benned van a hiba, ez az úgynevezett "szeparációs félelem", ami ebben a korban jelentkezik (biztos Boti is olvasta a szakirodalmatKép ), és teljesen normális. Később, főleg ha majd elindul, még nehezebb lesz, szóval fel a fejjel! Kép

Cucó, úgy tűnik, hogy a kevés alvásigény tényleg örökölhető, sőt, megkockáztatom, hogy elég, ha az egyik szülő ilyen. Nálunk a férjem képes bármikor elaludni, ebéd után, munka után, stb, én meg beérem 5-6 óra alvással naponta. Naná, hogy egyik gyerekem sem a férjem természetét örökölte!Kép

Réka lányom 3,5 éves, most kezdte az ovit, de elég sokat betegeskedik. A héten egy napot járt, kedd reggelre már lázas volt megint Kép. A férjem fizette be az ebédjét a múlt héten, jött is haza vigyorogva, hogy kész spórolás ez a gyerek, a szeptemberi lemondások miatt összesen nem fizetett 100 forintot novemberreKép.

Réka egyébként nagyon nyitott személyiség, imádja az ovit, az óvó nénik szerint már hangadónak számít, pedig még többet betegeskedett, mint amennyit járt oviba. Balázs is szeretett oviba járni, de ő azért sírt az elején, sőt, ha jól emlékszem, középső csoportban volt egy időszak, amikor újra sírdogált reggelenként. Remélem, Rékával ez kimarad, mert én is borzasztóan megszenvedtem! Sírós bölcsisek anyukái, fel a fejjelKép! Balázs a végén már akkor volt szomorú, amikor nem mehetett oviba!

Én sem tudok képeket feltenni a gyerekekről, mint Cucó,mert túl nagy terjedelműek a fotók! Úgy tudom, valahogy meg lehet ezt is oldani, (vmit lehet állítani a kép tulajdonságainál, azt hiszem),de fogalmam sincs, hogyan. Tud valaki segíteni? Előre is köszi!

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Anna!
Mi meg a jobb oldalon megyünk be a bölcsikébe.
Nem akarom elkiabálni, de talán megtörik a jég: csütörtökön és pénteken is aludt már Ádám 1-1 órát, és tegnap is menni akart :-). Ma reggel volt egy kis nyafi, de már nem ordított, és vigyorogva szaladt Margó néni karjaiba, vissza se nézett, puszit sem kaptam. :-).
Egyébként júniusban mentem vissza, május 7-én járt le a GYED, utána felgyülemlett szabi, majd nyáron anyósomhoz hordtuk a gyerkőcöt, Lakihegyre. A szülés előtti helyemen vagyok, nem volt biztos, hogy visszavesznek, de szerencsére lett egy új projekt, amire visszavettek. Hát, messze van: 99-es busz a Könyves K krt-ig, majd 1-es vili a Flóriánig, jó esetben egy óra bocollászás.

Tünde!
Nem is lehetne másmilyen a Kobold, férjem és én sem voltunk hétalvók. De talán a rendszeresség rászoktatja az ebéd utáni pihire. Otthon is aludt még, alszik még, csak nem 12-kor, hanem fél kettő-kettőkor. De alszik másfél-két órát.

Drukkolok, hogy Réka hamar túljusson a betegeskedő időszakon. Mi szept 1-jén kezdtük a bölcsit, de két nap után két hét betegácsi következett. Azóta nincs komolyabb, most egy picit tortyog ugyan. Drukkolok, ne is legyen, maradjon meg ez a folyamatosság, hogy tényleg megszokja a bölcsit.

Cucó
cucó
 
 


Ja, Kinga, Neked akartam írni, hogy az teljesen normális, hogy Boti sír, ha kilépsz az ajtón és nem lát. Ebben az életkorban már realizálódik bennük, hogy anya elmehet. Azt viszont még nem tudják, hogy ha nem látnak éppen, az nem jelenti azt, hogy anya nincs, megszűnt létezni. Ez még egy darabig így lesz, tudom, kellemetlen, én is végigcsináltam, ráadásul egy idegbajos sógornővel a sarkamban - átmenetileg együtt laktunk abban az időben brrr-, aki folyton engem szekált és okolt, hogy az én fiam milyen sírós, és hogy biztos gyengék az idegei... Pedig ez a normális. Ez jelenti azt, hogy kötődik hozzád, a baj az lenne, ha sosem sírna utánad. Majd másfél éves kora körül jön el az az idő, amikor már elég lesz neki, hogy hallja, hogy ott motoszkálsz a konyhában, míg ő a szobában foglalatoskodik valamivel.
Úgyhogy, fel a fejjel.
cucó
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Sajnos nem kaptam e-mail-t Tőled. Próbáld meg újra légy szíves. Cím a profilomban. (Igaz, hogy eddig az "axelero.hu"-s változat volt ott, de most már kijavítottam "t-online.hu"-ra. De elvileg még az "axelero"-snak is működni kellene.)

Én is drukkolok, hogy Réka minél hamarabb túl legyen a betegségeken. Én nagyon örülök neki, hogy ma telt le a harmadik hetünk a bölcsiben, és betegségnek még semmi jele. (kopp-kopp) Igaz Lili általában sem beteges, eddig egyetlen egyszer volt beteg, akkor viszont olyan különlegességet sikerült produkálnia, ami elvileg Magyarországon nincs is: kanyarós volt. Persze még a 15 hónapos oltás előtt.

Egyébként nálunk is egyre jobb a helyzet: az első két héten csak pénteken jutottunk el oda, hogy Lili nem sírt, de a hétvége után hétfőn mindig újra kezdte. Ezen a héten viszont már szerda óta nem sír, megy be szépen magától. Mondjuk nem túl boldog arccal. Kép De délután mindig nagyon vidáman jön ki, a gondozónők szerint az egyórás kötelező felmelegedési idő után már teljesen ottonosan és jókedvűen viselkedik. Kép

Cucó,
Ti hány óra felé mentek a bölcsibe? Mi 3/4 8 körül. Egyszer összefuthatnánk. És elhozni mikor szoktad Kobit? Én eddig még mindig viszonylag korán hoztam el Lilit, mert hamar felébredt. De tegnap már aludt fél 3-ig, így mától megpróbáljuk az uzsonnát is. Ha sikerül, akkor jövő héttől 1/4 4 körül megyek majd érte. Legalábbis az idén, amíg itthonról dolgozom. De nagy valószínűséggel januártól elmegyek állásba, ami nem lesz egyszerű három gyerek mellett. De olyan munkát találtam, amihez nagy kedvem lenne. Babonából nem mondok róla többet, mert még nem 100%, de már 90%.

Kinga,
Merre vagy? Kép

Mindenkinek szép hétvégét! Használjátok ki, állítólag nagyon jó idő lesz (legalábbis vasárnap).

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!

Én is nagyon szívesen találkoznék Veletek. Mi korábban járunk, 7.15-7.30 körül érünk be és 4 óra körül érek oda érte, de van hogy csak fél ötre.
Képzeld, most már alszik másfél órát naponta! Megtört a jég! Most már ringatni sem kell, magától efekszik Kobi, picit simogatja a gondozónéni és már alszik is. Utána csendesen szöszmötöl, amíg a többiek is fel nem kelnek.
Gondolom, Ti is kaptatok egy "beszoktatás összegzése" c. irományt az üzenőfüzetbe. Olyan boldog vagyok, mert csupa jót írtak Koboldról és rajta is látszik, hogy milyen jól érzi ott magát, már nem nyafog, hogy nem akar menni.
cucó
 
 


Sziasztok!
Anna, elküldöm a tel.számot megint, remélem, megkapod! Mi idén megpróbáljuk önerőből teljesíteni az évet Kép, aztán ha gondok lesznek, megint segítséget kérünk Ildikó nénitől, ha még beférünk. Lekopogom, eddig nem volt gond, bár épp ma vesztem össze a fiammal a nyüves leckefelírás miatt! A leckefüzetet addig használja, amíg év elején felírja rá a nevét (mondjul az fontos volt, hogy pont olyan National Geographic-os legyen, mint a tolltartójaKép)

Réka most épp nem beteg, drukkolok is nagyon, nehogy belerondítson az őszi szüneti programokba! Igaz, a csoportban van valami orrfolyós nyavalya, de remélem, most már megússzuk!

Drukkolok, hogy bejöjjön a munka, amiről NEM írtálKép! Hááát, nem könnyű megoldani 3 gyerek mellett, hogy anya+feleség+házitündér+dolgozó nő is legyél, nekem is folyton rövidek a 24 órás napok! Ma reggel ráadásul még el is aludtam, fél 5 helyett 6-kor másztam ki az ágyból, hát olyan is a napomKép. Még szerencse, hogy a férjem tegnap este megfőzte Kép a mai ebédet, mert erre már végképp nem maradt volna időm reggel, azán ehettünk volna ebédre megint tojásrántottátKép.

Cucó, nekem nagyon tetszik ez az üzenőfüzet a bölcsitekben! Ez minden bölcsiben megszokott dolog? Nem lenne hülyeség az ovikban is csinálni hasonlót, bár ők már nagyobbak, talán többet mesélnek otthon. Réka magyaráz is rengeteget, csak legyen, aki meghallgatja, de Balázs annak idején nem volt ennyire közlékeny. Igazi hapsi: amíg nem sós a spenót, nem szólKép.

Sziasztok, mennem kell a lányomért az oviba.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde!
Nekem is tetszik az üzifüzet. Egyébként meg hapsija válogatja: Koboldnak egész nap be nem áll a csőre. Ezt is írták róla: kedves beszédes kisfiú.
cucó
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk!
Rég jártam itt. IdQközben megszületett a lánykánk, már 3 hónapos lesz 8-án.


Még jövök majd vissza!

Üdv mindenkinek!
Andi
diandie
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: