Új privát üzeneted érkezett!

Szia potykamanó!

Köszi a jótanácsot a mikroszkóppal.

A Pusztai dr. tényleg nem vállal szülést?
Nekem még nem mondta,bár most voltam nála először.
Sajnálnám,ha igy lenne.Azt hittem megtaláltam végre a nőgyógyászomat.

Te is hozzá jársz?
Ha igen,akkor kinél fogsz szülni?

Öt év,az nagyon hosszú idő,hogy lehet azt kibirni?
Hogy viselte a férjed?

Mi még csak másfél évnél vagyunk,de én egyre depisebb leszek amikor megjön és ezzel együtt egyre elviselhetettlenebb is.

Az időzitett szeretkezések meg egyre nehezebbek,bár próbálok nem arra koncentrálni közben,de ott van a levegőben mindig!

Bocs,hogy igy kitálaltam,remélem nem baj.

Minden jót kívánok nektek!
móni28
 
 


Móni,
szia, most láttam, hogy hol dolgozol. Akkor mi ismerjük egymást, az anyukám is ott dolgozik, a festéken az Éva:)
A mikroszkóppal kapcsolatban akartam csak neked írni, még ismeretlenül, csak most megörültem, hogy tudom, kinek írom. Szóval Lili nekünk is "mikroszkóppal" jött össze, egy év után. Nekem egy 1500 Ft-os van PG53-nak hívják, bármelyik gyógyszertárban lehet kapni, és nagyon jól mutatja a dolgot, legalábbis mindig lehetett elég egyértelműen látni vele.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Móni - Nekem is PG53 volt a mikroszkóp amit Lina írt lentebb. Kicsi kerek vizszintesen szétcsúszós. Neked nem az van?

Több ismerőstől is halottam, hogy Pusztai dr. valami más irányba kezd maszekon, de azért úgy látszik vállal még más pácienseket is, gondolom amíg a másik dologgal nem indul be. De már említette egy kismami ismerősömnek, hogy valószínű a szülést nem tudja majd vállalni.

Én nem hozzá járok, nem ismerem csak hallomásból, de az én orvosom sem vállal már szülést így váltanom kellett. Dr Szabó Gáborhoz megyek, de még csak egyszer találkoztunk.

Öt év bizony nagyon hosszú és voltak hullámvölgyek rendesen. De meg fogsz lepődni, amikor már leálltunk a lombikkal (suliba is jártam, dolgoztam is sok is lett volna egyszerre) és pihire raktam magam azon a téren, és nem foglalkoztatott a dolog, vagyis éppen terveztük másfél év után hogy újra belevágunk akkor jött a baba, csak úgy spontán. :lol:
A férjemnek van két fia az előző házasságból, így könnyebb volt ebből a szempontból. Jól viselte, jött velem amikor kellett és mindig Ő adta az erőt amikor nekem már elfogyott. Sokat biztatott, szóval büszke vagyok Rá, és örökké hálás leszek Neki ezért.

Ne hagyd hogy depi uralkodjon el Rajtad! Tudod, mindig csak pozitívan! Próbálj bízni és erős maradni, és ne forogjon mindig a dolog körül a gondolatod, mert az tényleg nem jó! Görcsösen akarni sem jó! Tudom, nem könnyű, de meg kell próbálni átprogramozni kis fejecskédet a könnyed pozitív gondolatokra. Lazíts! Látod, nekem is akkor sikerült amikor már nem akartam annyira! Fura, de sok ilyet hallani!

Sok szerencsét, és kitartást kívánok a dologhoz!!! Szurkolok Nektek!!!!

Kép
potykamanó
 
 

 
 

Szia Móni!

Igen Katalin vagyok, csak a felhasználónév kiválasztásánal annyi volt a kati, hogy nem engedte már. A gyed, és gyes előtt a megyei egészségbiztosítási pénztárnál dolgoztam.

Akartam már képet tenni fel Petiről, csak túl nagyok. Majd valahogy kicsinyíteni kell.
Férjem is tud délutánonként, estefelé segíteni, mert szerencsére minden nagyszülő él még, sőt a férjem szülei majd egy utcányira.
Szóval a gyerek elé g nyüzsi, de azért nem panaszkodhatok , mert van segítség is.

Húú mindjárt jövök még..
Vendég
 


Potykamanó!
Nekem a Ladányi volt az orvosom, legalábbis az előző terhességemmel hozzá jártam terhesgondozásra. Nagyon vegyesek a vélemények róla tudom, de velem mindig korrekt volt. (bár ismeri apukámat és lehet hogy azért????!)
Van egy nem egyszerű stílusa, de hát istenem, ő ilyen. Hallottam mástól, hogy durván vizsgál, én ezt soha nem tapasztaltam, sőt néha alig éreztem.
Most majd nyár elején, tavasz vége felé szeretnénk újra babát, még gondolkodom hogy visszamenjek e hozzá, de nem kizárt, őt már legalább ismerem.
Amúgy a szülésemnél-illetve császár lett- végül nem volt ott mert dec. közepén volt, és a fia Amerikában él, és mindig Karácsony előtt megy ki hozzá, és ez pont akkorra esett. De a helyettese KOrányi doki is rendes volt velem.

Neked ki a dokid?
Vendég
 


Ja és Móni, én is 28 éves vagyok, február 28-án leszek 29 éves. :lol:

Amúgy sok anyukától hallottam már hogy az első baba azonnal összejött a második meg jóval később. Nem tudom miért van ez így, de tényleg kitartás, egyszer úgyis sikerül.
Meg aztán ha megunjátok a spontán próbálkozást, asszem 2 év után , lehet gyorsítani is a dolgon. Inszem, vagy lombik.
Bár most akarják a finanszírozását csökkenteni, remélem nem fogják.....
Nővéremnek inszemínációval fogant meg a gyönyörű kislánya. Megyek, puszi
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon örülök nektek és köszönöm a bíztató szavakat!
Aranyosak vagytok!

Linacska

Akkor mi tényleg ismerjük egymást,jó,hogy találkoztunk itt is!
Ráadásul még egy suliba is jártunk!
Kicsi ez a Kecskemét!Nem? :lol:

Nekem is volt az a PG 53,de azon sem láttam semmit!
Én ugylátszik nagyon béna vagyok ehhez!
Ami nekem most van az már egy fejlettebb,ezen már rajta van a világítás,és nagyít is!A neve Babystart,és 8000-.-ba került.
Az orvosom egy másik tipust mondott,de az 12000-. Maybe Baby a neve.Szerintem ezek között már nem sok különbség lehet.

Potykamanó

Tényleg sokszor hallani ilyen csodákat !
Az biztos,hogy minél jobban akarunk valamit,annál nehezebben jön!Tudom,hogy nem szabadna görcsölnöm a dolgon,ez néha sikerül is,de nagyon nehéz.

Megígérem,hogy pozitív próbálok lenni!

Kacika

Azt tényleg jó lenne tudni,hogy a képeket,hogy lehet lekicsinyíteni!
Nagyon jó lehet,hogy ennyi mindenkire számíthatsz!

Na megyek ,mert megérkezett a férjecském!

Puszi mindenkinek
:D :D :D :D
móni28
 
 


Szia Moncsi,
hát igen, a másik kecskeméti fórumon is összeakadtam két évfolyamtársammal is, de olyan jó is egyben. Mikor szültem, akkor meg pont az osztálytársammal kerültem egy szobába. Általánosba is meg középsuliban is osztálytársak voltunk.
Amúgy a PG53-on úgy lehet jól látni (legalábbis nekem úgy sikerül), hogy a fény felé fordítod, és nagyon összenyomod. Ha csak összehajtod, úgy nem látszik, tényleg szorítani kell össze.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok lányok!

Én még új vagyok itt, most regeltem.
Nekem is a Pusztai volt az orvosom. Sajnos tényleg új irányban kezdett el maszekolgatni és kismamákat nem vállal be most már.
2 gyerkőcömet nála szültem és maximálisan meg vagyok vele elégedve.
Nem pénzéhes, rendes, normális orvos.
Sajnos "rossz" helyzetbe kerültem mert elvetéltem a 8. hétben és bizony nem volt a kórházban kihez mennem hirtelen. De felhívtam és a Bakó Ferencet ajánlotta a műtétemhez. Nagyon rendes doki, hallottatok róla valamit? Most dolgozni fogunk a 3. gyerkőcön mert beleéltük magunkat és azt hiszem őt fogom választani hamár így összekerültünk. :( :wink:
Nagyon nehéz a választás mert annyira nem ismerem a dokikat. Már 5 éve a Pusztaihoz jártam, előtte meg nem volt fontos a dolog.

Kata
katlin
 
 


Szasztok Lányok!

Kacika
Mi újság nálad?A gyerkőcöd még mindig nagyon izgága?
Gondolom elég sok munkát ad neked,mit csinálsz amikor nem vele foglalkozol?Van valami hobbyd ami egy kicsit kikapcsol?

Linacska
Jó lehetett ismerőssel lenni a korházban,mégsem olyan elveszett az ember mint egyedül.
Amúgy nehéz volt a terhességed ,meg a szülés?
Ki az orvosod?

Katlin
Üdvözöllek minálunk!
Nekem is volt egy vetélésem ,másfél éve .10 hetesen ment el a babám.
Én nagyon nehezen lettem túl rajta(ha egyáltalán túl lehet ezen lenni).
Sajnos azóta nem sikerül ujra teherbeesnem.Majdcsak összejön!

Sajnálom a Pusztai Dr.-t ,mert bár még csak egyszer voltam nála,nagyon szimpatikus volt.
Sajna Bakó Ferenc nevét még nem hallottam.
Hol rendel?

Én régebben az Altorjai Dr.-hoz jártam.Nagyon aranyos doki,de ő a Szolnoki korházban dolgozik.
Sok jót hallottam már a Dr.Nyirádi Tamásról is .
Én is dilemmában vagyok,hogy kihez menjek,ha egyszer eljutok a terhességig.

Üdv mindenkinek,sziasztok
móni28
 
 


Szia Moncsi!

A vetélésed után teherbe estél? Mit mondtak miért volt? Vagy nem tudták? :(
Szerencsére nem voltam annyira rosszul, persze nem volt a helyzet bíztató, de szerencsére van 2 kópém :wink:
Annyit kell velük foglalkozni hogy gyorsabban túljutottam rajta. Már a következő babusra koncentrálok ezerrel. Igaz 3 hónapot ajánl mindenki a következő teherbeesésre de már várom.
Beszereztem én is egy PG/53-at. Az talán nem olyan nagy befektetés.
Nekünk gyorsan összejött mind a 3 ezért nem is izgulok annyira.
A fiam 4,5 éves a lányom meg 2,5 és most lett volna augusztusra a 3.

A bakó állítólag a Kútitól visszább rendel ahol az új gyógyszertár van. Még én sem voltam nála.
A Pusztai a Horthyt ajánlotta nagyon még. Mások szerint is nagyon jó.
Szabó Gábort is hallottam még hogy jó, meg a Nagy Károlyt aki szintén fiatal.

Üdv: Kata
katlin
 
 


Kacika -
az én orvosom sem vállal már szülést így váltanom kellett. Dr Szabó Gáborhoz megyek, de még csak egyszer találkoztunk.

Nagyon sokat nem hallottam még a Ladányiról, egy ismerősöm sem járt hozzá. De ha ismerősöd akkor biztos még inkább odafigyel Rád, nem? Legalábbis gondolom! És akkor kár váltani, mert nem könnyű a választás.

Móni - boldogulsz már a mikroszkóppal? Altorjai dr-t nekem is ajánlották a másik topikban, és tetszett is amit mondtak róla, de én sem mertem bevállalni egyelőre a Szolnok miatt. De ha az új nem válik be talán ott kötök ki! De azért szeretném ha beválna mert nagyobb biztonság érzetem van hogy a kecskeméti korház közel van!

Katlin - üdv itt! Én Bakó Ferenccel a korházban találkoztam többször, a genetikán mindig Ő rendelt amikor éppen mentem. Nagyon szimpatikus és mindig rendes volt, de ennél többet nem tudok róla.

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok, újra itt vagyok, Petikém feladta a dolgot, és elaludt.

Potykamanó!
Igen én is úgy gondolom érdemes maradnom a Ladányinál.

Amúgy eleinte nagyon gondolkodtam , hogy Szegedre menjek szülni majd a 2. kal (majd ha lesz persze)
Tudtak is ajánlani 1-2 jó dokit, de mi van ha nem lesz a 2. terhességem olyan problémamentes mint az első?!
Meg nagyon jó volt, hogy ide Kecskemétre minden nap be tudott jönni a férjem, és az egész család. Oda biztos nem jönnének látogatóba maximum 1 vagy 2 szer. Szóval marad a jó öreg kecskeméti kórház.

Móni!

Sikerül már használni a kütyüt?
Igazából amikor nem Petivel vagyok, az ilyenkor délben van 1-2 óra, ilyenkor alszik. Én ekkor szoktam netezni, meg este , mert Őkelme 8 kor már ágyban van. Mi a férjemmel ilyenkor beszélgetünk, tévézünk, olvasunk. Mikor mit.
Illetve amikor néha délutánonként elkérik a nagyszülők, akkor többnyire takarítok, és/vagy főzök.
Szóval a hobbikra nem nagyon jut gyyerkőc mellett idő, erre készülj fel, de megéri! :D


Szia Katlin!!

Mennyi idősek a gyerekeid, és milyen neműek?
Most szeretnétek harmadikat? Ha jól olvasom!

Mi nyár elejére tervezzük a 2.kal a teherbe esést.

Üdv mindenkinek!
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap végre rájöttem,hogyan kell nézni a mikroszkópot!!!
Örület,ugye!?
Messzebbről kell nézni és ugy lehet látni.
Biztos azért,csak akkor leszek,benne,ha peteéréskor más látok majd.

Katlin
A vetélésem óta még nem sikerült teherbe esnem.
Hogy miért történt,nem derült ki,bár nem is vizsgáltak meg tulságosan.
A következő mensim alatt kell laborvizsgálatra mennem,remélem kiderül majd valami.Nagyon izgulok miatta.

Amúgy otthon vagy a gyerekekkel,vagy dolgozol?

Most megyek,mert fáradt vagyok!
Sziasztok,jók legyetek!!!




[/quote]
móni28
 
 


Kacika - egyetértek, mert én is félnék ha a terhességgel vidékre kellene járogatni, főleg azok után, hogy nekem voltak gondok is. És ha beindulna a szülés és Pestre kellene felkavarni vagy Szegedre vagy bárhova azért rendesen bennem lenne az ideg, hogy odaérünk-e időben, és ha már az elején nem lehetek nyugodt, akkor már az egész rosszul indulna számomra! De sokan nem csinálnak ebből ügyet egyébként, egy Barátnőm is Pestre jár és nem aggódik! :roll: Én meg csak csodálni tudom érte!

Móni - örülök, hogy rájöttél a mikroszkóp csínjára! Ügyi vagy! Nemsokára változást fogsz látni benne és akkor hajrááááá! :lol: Az érdekes, hogy nem mondtak semmit a vetélés okára! Bár nem értek hozzá, biztos van olyan eset amikor nem tudják. :?: Milyen idős volt akkor a terhesség?

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok!

Kacika-
Igen, most tervezzük a 3.-at mivel sajnos így jártunk. Véletlenül jöttek a gyerkőceink. Éppen lemondtunk a 3.-ról, úgy dönöttem hogy elmegyek majd valahová dolgozni mivel előtte 3 műszakba jártam így oda nem akartam visszamenni.
December elején derült ki hogy terhes lettem. Nagyon meglepődtünk, de bevállaltuk. Júniusban lesz a lány 3 éves, azért is kell "sietnünk".
Mondjuk az utolsó terhességem is érdekes volt mert amikor előszőr mentem a Pusztaihoz azt mondta 4 hetes és akkor már 7-nek kellett volna lennie. A terhességem kezdetétől beteg voltam: megfázás, erős köhögés, hányás, hasmenés....
Szerintem lehet hogy azért is történt ez a dolog, vagy csak egyszerűen alapból volt valami balhé.
Szerintem ezt már senki nem fogja megmondani nekem. A főorvos is azzal "bíztatott" hogy nem fog kiderülni.
Annyira nem viselt meg a dolog mert van 2 gyerkőc aki eltereli a figyelmet, de azért lekileg instabil vagyok még.
A jövőre koncentrálok, alapból ilyen a természetem. A rosszat szelektálom.

Móni -
Igen otthon vagyok még gyesen, és emellett üzletelgetek mindenfélével. Abból bejön egy kis mellékes. Szerencsére a férjem aránylag jól keres így nagyjából elvagyunk.
Hát engem sem nagyon vizsgálgattak. Délben műtöttek és 3-kor már otthon voltam.

Remélem nincs komoly baj mert ha 2-szorra is megtörténik akkor biztosan megzuhanunk.
Eddig nem volt baj, ha beszéltünk a gyerekről már jött is. :lol:
Sőt a fiammal amikor terhes lettem akkor műtötték altatással az orromat, meghalt az apukám és akkor kezdtük felújítani a lakást: festés, csempézés, vásárlás...
És nem volt baj. Időben született egészségesen 3850 g és 53 centivel.

Én is beszereztem egy PG/53-at. Majd fogok kérdezni ha nem látok semmit. :shock:
Sok fórumon hallottam hogy nem szuperált a készülék. Rá kell jönni a csínjára.

Különben unokatesóm is elsőre elvetélt, rá 10 hétre terhes lett, megszületett a kisfia és másfél hónap múlva jön a következő fiúcska is.

Üdv: Kata
katlin
 
 


Móni,
nem mondhatnám, hogy nehéz volt a terhesség, meg a szülés, csak a terhességre kellett egy évet várni. Komoly gond nem volt, csak mire rájöttek, az tartott sokáig. Én a Horti Tamáshoz járok, nagyon aranyos, anyu a Baumaxban ismerkedett meg vele, visszatérő vevő volt, aztán nála kötöttünk ki évekkel ezelőtt, de nem bántam meg, sőt, el sem tudnék mást képzelni.
A szülést indítani kellett, de ennek ellenére burokrepesztéstől 3 óra alatt meg volt Lili, első gyerek, négy kilós, jól szét is szedett, de kibújt :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Potykamanó

A vetélésem 10 hetesen történt,de az egész terhesség fura volt,mert végig barnás-véres folyásom volt.Az akkori orvosom szerint,ez nem baj,de azóta megtudtam,hogy nem normális dolog.Talán ha nem dolgoztam volna,mint veszélyeztetett terhes,akkor akár meg is maradhatott volna.Én úgy érzem,hogy egyszerüen nem jó kézbe kerültem.Ezért mentem most másik orvoshoz.

Az orvosok szerint amelyik baba elmegy,azzal biztosan valami bajság volt,tehát jobb igy.Ebben is lehet valami,mert régen az asszonyok végik dolgozták a kilenc hónapot,elég keményen,mégsem volt baj.

Van egy kolléganőm,aki 2hetesen tudta meg,hogy kismama és még aznap a vizsgálat után el is vetélt.Neki még gyógykaparásra sem kellett menni,söt meg sem vizsgálta utána az orvos,csak telefonon beszéltek.Az orvosa ugyanaz volt mint nekem,Ő is most váltott a Pusztaira.Na erröl ennyit.


Mindenki
Szerintetek mennyire jelenhet rosszat,ha az utolsó két mensimnél,elötte 2-3 nappal-utána 2-3 napig,sőt a ciklus közepén is 1-2 napig barnás maszatoló folyásom volt.Most a ciklus közepi,elcsúszott,mert a 19.napon volt és most csak 1 napig tartott.Most a 20.napon járok és kicsit fáj a hasam jobb oldalt.
Sajnos elfelejtettem mondani az orvosnak múltkor,most jutott eszembe.
Nincs tippetek,mi lehet ez????

Na mostmár megyek teregetni.
Jók legyetek,puszi mindenkinek

:lol: :lol: :lol: :lol:
móni28
 
 


SZiasztok!

Móni, feltétlenül kérdezd meg az orvost, ő fog tudni biztosat mondani. Nekem eddig mindig normális, átlagos volt a mensesem, de a tesómnál voltak néha ilyenek amikről te is írsz. De hogy ez baj volt e vagy ez is normál, azt nem tudom sajnos.

Nincs olyan valaki köztetek, akinek esetleg volna tapasztalata a Miréna-val? Méhen belüli fog.gátló. eszk.
Nekem gyakorlatilag nincs mellette menstuációm. A doki szerint akkor kell levenni -tervezett teherbeesés előtt - amikor a vérzés van, de nekem nincs? Akkor mikor menjek levetetni?

További jó hétvégét mindenkinek! :D
Vendég
 


Sziasztok!

Én is kecskeméti vagyok, és babát szeretnék. Már van két fiam az előző házasságomból, és most szeretnénk egy vagy két közöset a párommal. Október óta próbálkozunk sajna sikertelenül. Altorjai az orvosom, én már beválaltam a távolságot kétszer (Kiskunfélegyháza) a szülés előtt 2 nappal kellett befeküdnöm, tehát nem sokkal voltam tovább a korházban, mint másutt. 7nap.

Móni van egy topik (Fogamzás-Hőmérőzés), ahol azt mondják ez a nem megfelelő progiszint miatt van, feltétlenül beszélj az orvossal!
klarissza32
 
 


Sziasztok!

Linacska - Lili 4 kg-val született?!!? Nem semmi! És Te annak idején mennyivel születtél? Én kicsit félek a nagy babától és azt mondják ez öröklődik (nem tudom igezuk van-e?), én is és férjem is 4 kg-val született!

Móni - Megkérdezhetem, hogy ki volt az akkori orvosod amikor a vetélésed történt? Privátban is írhatod, ha nem akarod ide! Egyébként a barnás vérezgetés nem mindig jelent nagy bajt, de ha rendszeres akkor azzal bizony pihenni kell,, és persze az orvosnak ki kellene derítenie, hogy mi is az oka a dolognak! Barátnőm "végig barnázta" a terhességét és egészséges kisbabája született, viszont sokat kellett feküdnie és semmi házimunka, porszívózás, emelgetés, cipegetés, meg ilyenek kizárva. A mostani kavarodással ami jelentkezeik Nálad szerintem is kérdezd meg a dokit. Nem tudok rá mit mondani! Lehet abban is valami amit Klarissza írt, de akkor kezelni kell, tehát ígyis-úgyis el kell vele menj az orvoshoz!

Klarissza - üdv a topikban. Remélem mihamarabb sikerül a baóca! Félegyházán kinél szültél? Altorjai dr-ról sok jót hallani!

Kép
potykamanó
 
 


Potykamanó
én csak 3,4 kiló voltam. A férjem is e körül. Amúgy a 38 hetes UH-n azt mondták, hogy nem lesz egy nagy baba, csak 2,9-re mérték. Aztán szülés előtti délutánon 3,6-ra, és 3950 lett.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linacska :lol: - szóval ennyire pontosan meg tudják határozni a baba méretét?! Az jó. Szóval fel lehet akkor készülni a vásárlással előre?! Én nem bírtam ki és az auchanban vettem nem régen egy három darabos kombidresszt, mert annyira cuki volt (és csak 850Ft :) ) viszont 52 -es méret. Anyukám is és az ismerősök is azt mondják rá sem fogom tudni adni a babára egyszer sem?! :roll: Mégis mekkora méretű rucikat kellene venni? Vagy honnan tudjam egyáltalán ha még az uh-on sem tudják megállapítani, hogy mekkora a baba?! Vagy a cm-t pontosabban meg tudják mondani? Hiszen már a korházba is vinni kell valami rucit neki! Vagy legyen inkább nagyobb, mint kicsi?

Kép
potykamanó
 
 


Szia potykamanó, szóval én vettem a fiaimnak 56-os rucikat, de a második olyan "pici" (50cm)volt, hogy kellett venni kissebbet is, tehát szerintem biztos jó lesz egy- két hétig (napig) :lol:
klarissza32
 
 


Potykamanó,
a centit még kevésbé tudják mérni, anno nekem a nőgyógyász megpróbálta összeadni, hogy ekkora a lába, ekkora a feje, törzse..., de azért ez nem az igazi. Én 56-ost vettem, jó is volt az 52 centis lányomra. Na meg az sem mindegy, hogy keresztbe mennyit vesz fel.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szerintem is mindenképp kell 2-3 db az 56-osból, meg pár a 62-es méretből is. Így akár kisebb akár nagyobb lesz a baba, akkor sem kell rögtön ruhát vásárolni rohanni :roll:
Üdv klarissza, remélem hamar sikerül baba.
Vendég
 


Sziasztok!

El fogok menni orvoshoz,de az még kb.2-3 hét,mert jövő héten kell a laborvizsgálatot megcsináltatnom,és még utána kb.10nap múlva kell mennem,hogy a peteérést is tudja nézni.
A maszatolásom elmúlt,de még mindig enyhén fáj valami oldalt,épp csak annyira,hogy érezzem-valami nem jó.

Kacika

Sajnos nem ismerem ezt a fog.gátló eszközt,de szerintem te is menj el orvoshoz,nehogy későn derüljön ki,hogy esetleg valami bajság van.Vagy hivd fel telefonon.

Potykamanó

Elküldöm a doki nevét priviben.
Amúgy szerintem sem baj,ha van kissebb ruha is a bébinek,mert tényleg nem tudják jól saccolni a súlyát.
A barátnőmnek is azt mondták,hogy átlagos 3-kg-os babája lesz,ennek ellenére majdnem 5-kg-os lett a Máté baba.
Nagyon meg is szenvedtek mindketten.A baba tüdőgyulladást kapott és ujra is kellett éleszteni,az első kb.10 napot inkubátorban töltötte antibiotikum kezelés mellett.Sajnos azóta is sokat beteg,de már 8 hónapos ,igazi kis vasgyúró.

Katlin
Hogy boldogulsz a mikroszkóppal?

Linacska
Nagyon tüneményes a kislányod!
Mikorra terveztek tesót neki?

Klarissza
Légy üdvözölve!
Én is olvastam,hogy a progiszint okozhat ilyet,majd kiderül,nemsokára.


Puszi mindenkinek


:lol: :lol: :lol: :lol:
móni28
 
 


Móni,
hát úgy gondoltuk, hogy februárban még nem, majd márciusban, vagyis márciustól. Egyrészt, hogy így biztosan lesz két év Lili meg a tesója között, másrészt meg hogy ne legyen skorpió :D Csak anyunak ne mondd, mert kiszekírozza a belemet, hogy mikor lesz már második unokája. Liliről sem tudott, csak mikor már megvolt.
Mondjuk Lilinek is kellett egy év még összejött. A baj csak az, hogy 2005-ben csak 172 napot dolgoztam, így a hiányzó 8 nap miatt (amúgy 7 év 172 napot dolgoztam folyamatosan) valahogy vissza kellene mennem fél évre dolgozni, hogy normális pénzt kapjak :( A stratégia már megvan, remélem össze is jön, de majd meglátjuk. Előbb legyen kistesó!!!

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Klarissza, Linacska, Kacika - köszönöm szépen a babaruha mérettel kapcsolatos válaszotokat. Tényleg nem került sokba az a babaruci, így nem mondható semmiképpen pénzkidobásnak és ha tényleg picúr lesz a babó akkor meg direkt jó. De köszönöm a tanácsot és veszek több méretet, 56-ost, 62-est is, a nagyobbakba valamikor biztosan belenő majd. :lol:

Lina - sok szerencsét és sikert a kistesós tervekhez! :lol:

Móni - sajnálom, hogy ilyen bajságok voltak a barátnőd babójával!

Kép
potykamanó
 
 


Potykamanó
köszi, remélem minden ok lesz, jövő héten vagy utána el akarok menni nőgyógyászhoz, hogy elejét vegyük a dolgoknak, ne utólag derüljenek ki a gondok, mint Lilinél. A lényeg, hogy jó lenne, ha ebben az évben sikerülne, hogy GYES-en már ne kelljen lennem, mert az anyagi csőd.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok,


Új vagyok ebben a topikban, csak azt szeretném elmondani, amit a dokikkal kapcsolatban épp, most tapasztaltam. 2005-ben született a fiam, Seregély Attila segítségével, velem nagyon rendi volt végig a terhességem alatt is és a kórházban eltöltött 6 napban is mindig bejött és megnézte, mi hogy megy. 2006-ban a sógornőm járt hozzá, utólag ki is akadt tőle, bocsi már menetközben is néha. Neki az egyik szülésznő Bakó Ferencet (?nem tuti a kersztneve) és Szabó Gábort ajánlotta. Pusztiról én is azt hallottam, hogy vmi szám.gépes üzletbe kezdett, de állítólag voltak neki érdekes műtétei is, inkább nem részletezem, nem akarom elvenni senki kedvét senkitől. A lényeg, hogy nagy dilemmában voltam, hogy visszamenjek-e ezek után hozzá, mert most szeretnénk 2. babát. Végülis visszamentem és nem bántam meg, ugyanolyan volt, mint régen. tehát tuti lehet mindenkiről jót és rosszat is hallani, de valószínűleg dokiból is meg kell találni a megfelelőt, mint az életben a társat. Nekem bejött Seregély, másnak lehet, hogy nem, remélem nem kiabálok el semmit, de ha meg így lenne menetközben váltanék. de tényleg remélem nem kell.

Ja, Ladányiról is hallottam ezt is azt is. A bartánőm, aki kicsit parázós fajta nála szülte az ikreit, imádja, mert éjjel-nappal hívhatta, ha vmit nem tudott. Egy másik anyuka elmenekült tőle Szegedre, mert mindig azzal riogatta a doki, hogyha ez lesz, akkor befekteti a kórházba, ha az lesz, akkor is. Szóval 2 ember sem egyforma.

mindenkinek sok sikert az első, a második és a harmadik babákhoz.

Jó éjt!

geli08
 
 


Sziasztok!

Linacska -
A lényeg, hogy jó lenne, ha ebben az évben sikerülne, hogy GYES-en már ne kelljen lennem, mert az anyagi csőd.
- ezt hogy érted? Lehet hogy csak én vagyok a bénabakter és nem fogtam fel. :roll:

Geli - szió, köszi hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat. Minél több van belőle annál jobb. Legalábbis én mindenkitől szerettem meghallgatni a tapasztalatát, aki csak ahhoz a dokihoz járt aki mellett én döntöttem. És igazad van, lehet mindenkiről egy kis rosszat is hallani, de erről speciel az a véleményem, hogy az orvos is ember és követhet el hibát (persze senki nem szeretné, hogy éppen nála történjen ez), és minden egyes terhesség más és más és a természet is adhat olyan problémát, amit az orvos nem biztos, hogy időben észlel és esetleg nem úgy kezeli ahogy kellene, és akkor már ott is van annak az adott személynek a negatív tapasztalata. Szóval én úgy voltam, hogy minél kevesebb negatívumot hallottam az már jónak mondható, esetleg olyan negatívumot ami nem is mindig az orvos miatt történt. Nekem fontos volt a hallottakban maga a személyiség és az emberi hozzáállás, és ha az pozitív, akkor már jó.

A Seregély Attilával egyszer az ügyeleten találkoztam. Teljesen rendes volt és alapos, kicsit laza stílussal, ami nem baj szerintem, ennél több tapasztalatom nem volt Vele. Ha Te már voltál is Nála és nem is bántad meg, az szerencsés dolog, annak örülni kell. Ha bízik az ember abban akit már kiválasztott, az hasznos szempont.

Móni, Kacika, Klarissza - merre vagytok? Mi van Veletek?

Kép
potykamanó
 
 


Szisztok!

Azért nem jelentkeztem,mert semmi érdekes nem történt velem.
Hála Istennek,tegnap végre elmúlt az oldalfájásom.
Kicsit megijedtem,mert már egy hete fájt.
Most az egyszer várom,hogy megjöjjön a mensim,hogy végre kiderülhessen,hogy mi bajom van!!

Potykamanó
-Hogy viseled a terhességet,sokat vagy rosszul?
Mi volt a legkorábbi terhességi jeled?
Megkaptad a privimet az orvos nevével?

Gondolom mindenki más babázik,azért nem jelentkeztek ugye?

Geli
üdvözöllek
Köszi,hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat.
Nem könnyű a "tökéletes" orvost megtalálni,én még keresem az igazit.
Úgy örültem,hogy rátaláltam a Pusztai dokira,erre ő már meg nemsokára másba fog!Ez a pech

Mindenkinek puszi
móni28
 
 


Móni - a legkorábbi terhességi jelem, hogy kimaradt a mensim, mert olyat sosem csinált, illetve 1-2 nap késés, de akkor még nem hittem a tarhességben mivel azt mondták nem is lehet így babánk. A hasam az fájt, enyhén görcsölt mintha erölködne, hogy megjöjjön, de nem jött :lol: Két hét kimaradás után mentünk el dokihoz. Persze tesztet csináltam, de az első kétes (halványka) lett, a második már vastag rendesen, de azért csináltam egy harmadikat is. Rossz volt a közérzetem, és mikor már az első uh-ra végre eljutottunk, akkor 6 hetes voltam. Aztán kezdett jönni az étvágytalanság és a folytonos hányinger (szerencsére hányás nélkül).
Nem kaptam meg a privit. :roll: :(

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok!

Móni- Köszi szépen, boldogulok a PG/53-mal.
Éppen tegnap kezdtem el és ma van is peteérésem csak sajna még nem lehet próbálkozni. :? Egészen jól sikerült a dolog már elsőre, bár ennek a képe nem tiszta. Nem tudom miért. Mondjuk kéz alól vettem, de nem használta a csajszi mert egy drágábbat vett és azzal próbálkozott.
Remélem nem lesz semmi komoly baj veled, szurkolok.

Anita- Üdvözöllek! :)
Az én orvosom a Pusztai volt és nagyon meg vagyok elégedve vele a mai napig. Amikor elvetéltem egyből intézkedett, mondta mi legyen, mivel ugye ő már nincs a kórházban.
Nekem a Bakó Ferencet ajánlotta, aki így a műtétem alatt és után is normális, kedves volt. Úgy dönöttem megpróbálom a 3. babánkhoz. Egy ismerősünk szült már nála és ő is meg volt elégedve.


1 hét múlva megyek konrollra, már nagyon várom hogy mit fog mondani. De úgyis tudom hogy nagyon semmit. :cry:
De legalább azt megtudom hogy mikor jöhet a baba leghamarabb. Én már rákészültem az áprilisra teljesen. Úgyhogy Linacska együtt küzdünk majd a babaprogramért.

:D
Nálunk 21 hónap van a két gyerkőc között, de nagyon nehéz volt az elején. Most már jó mert a lány tanul a fiamtól, sokszor a hülyeséget jobban....Pont egy éves volt Bubu amikor a Niki megfogant.
Nálunk is nagy súlyúak voltak a drágáim, de mi is az apjukkal, viszonylag.
Fiam 3850g, lányom 3700g volt.

Üdv: Kata
katlin
 
 


Potykamanó
úgy értettem ezt a GYES témát, hogy ha Lili két éves koráig, vagyis decemberig megfogan a kistesója, akkor valahogy megoldom, hogy visszamenjek fél évre dolgozni, aztán táppénz, és a kistesóval újra TGYÁS és GYED. Mivel úgyis csak egy gyerek után kapok ellátást, legalább az legyen jó. Kistesó nélkül 2008-ban nekem már csak a GYES kemény 23000 Ft-ja járna :(

Katlin,
remélem hamar összejön a babóca, nem kell sokat küzdeni :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Tegnap megint hallottam egy rossz hirt!
Említettem már nektek,hogy egy kedves kolleganőm is hasonló helyzetben van ,mint én,csak őneki kicsit összetettebb bajai is vannak.Szóval ő is velem jött el a Pusztai dr.-hoz és ugyanazokat a vizsgálatokat írta fel neki,mint nekem.Eddig nincs is baj.

A baj csak ott kezdődik,hogy az Eü.reformok miatt,úgy néz ki,hogy maszek orvos nem küldhet el tb-s vérvételre(stb),csak fizetősre.
Ez nem biztos,hogy így lesz,de a kolléganőmnek most arra kellett menni,és 20000ft-ot fizetett!

Én ezen teljesen ledöbbentem,és mivel nekem is mennem kéne,most úgy döntöttem,hogy lesz ami lesz Hétfőn elmegyek az Sztk-ba,rendes nőgyógyászatra,nem maszekhoz!
Mi sajnos nem tudjuk ezt a pénzt kifizetni,akármennyire is szeretnénk!
Ráadásul még igy is az eredményre 1 hetet kell várnia!!!!

Katlin

Biztos minden rendben lesz veled!Nekem annak idején 3 orvos teljesen mást mondott a vetélés utáni várakozó időröl.
Az egyik azt mondta,hogy minél hamarabb próbálkozunk annál jobb,a következő 3 hónapot,a harmadik pedig legalább fél évet javasolt!!Na ennyit erről!!Igy legyen okos az ember.?!

Linacska
Mi az a TGYÁS??
Biztos csak én vagyok ilyen hülye,de fogalmam sincs ezekről a dolgokról,pedig lassan kéne már tudnom milyen lehetőségeim lesznek,ha majd odakerülök.

Potykamanó

Megpróbálom ujra elküldeni priviben az orvos nevét,hátha most sikerül.

Bocsi,hogy ilyen hosszúra és panaszkodósra sikeredtem,de szörnyű lett a hangulatom!

Puszi mindenkinek
:lol: :lol: :lol: :lol:
móni28
 
 


Linacska - értem, értem, szóval a mostaniról hamarabb visszamennél dolgozni!!! Mostmár letisztult a dolog.

Móni - megkaptam a privit. Mindjárt írok.

Kép
potykamanó
 
 


Sziasztok,


Móni,

sajna ezt a fizetős módszert, már ismerem a fiam miatt, aki élelmiszerallergiás és jelenleg magándokihoz járunk, ott is súlyos pénzek pötyögnek, de a vérévételt én is megpróbálom itteni orvos ismerősökkel megoldani.

a Tgyás, az első 6 hónapban jár, az kb. annyi, mint a fizetésed volt korábban, sőt talán egy picit több. Ezt ha jól tudom szülés előtt egy hónappal már el lehet kezdeni, de akkor csak a baba 5 hós koráig kapod, utána jön a GYED, ami 2 éves korig jár, ennek tavaly a plafonja 80ezer volt, vagy a fizud 70%-a, az idén talán emelik a plafont. És végül, meg sajnos, amit lina is írt a haramdik évben marad a szégyentelen összegű GYES, hogy egy átlag anyuka nehogy otthon tudjon maradni a csemetéjével 3 éves koráig, vagy minimum egy szuperül kereső apa kell hozzá, meg no hitel. Nekem sajna egyik sincs, így én is azért szertnék Gergőnek mihamarabb tesót, hogy ne csússzak át a GYES-be. Azaz szabi és táppénz jön utána, remélem. Ha aug-ig nem sikerül teherbe esnem, akkor sajna vissza kell mennem dolgozni.


Potykamanó,

remélem jól vagytok. Igen, Seregély tényleg laza, de nekem pont rá van szükségem, mert a sok hülyeség amit hallok, mindig beparáztatott. Az előső terhességem alatt Vészhelyzetet néztem, és a következő alkalommal az első nem a baba szívhangja volt, amire kíváncsi voltam, hanem arra, hogy hol a köldökzsinór. Jót nevetett, de megnézte alaposan. Ezután tettem le a kismamás könyveket, és utána meg olyan gyorsan jött minden, hogy csak ak órházban tudtam olvasgatni, mit is kell tenni egy kisbabával, ha haza viszem. 2 héttel korábban szültem a kiírtnál és az utsó héten, még dolgoztam.

geli08
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltőntem, benéztem máshova is.
Jól vagyunk, csak Petikével mindig menni kell, ha meg itthon vagyunk akkor játszani vele együtt. Ami nem baj, csak nem sok időm maradt netezni.
De most alszik :lol: ....még...

Potykamanó, hogy vagy, hanyadik heted is ez?

Móni, sajna ezek a változások rengeteg pénzt húznak majd ki az ember zsebéből, ami amúgy sincs tele pénzzel....

Úgy néz ki jövő hónapban leveszi a doki a méhen belüli eszközt, utána várni kell 1-2 hónapot, aztán hajrá...... :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam tegnap az sztk nőgyógyászaton.Nem is olyan szörnyű,mint ahogy gondoltam!
Szép a rendelő és mindig ugyanaz az orvos rendel:Pataki István.
Megkaptam a beutalót,de nem volt egyszerű!Állítólag ő sem adhat igy,hogy előtte nem nála voltam.Kellett volna az összes eddigi leletem,ami sajna nem volt nálam.
Végül nagynehezen megkaptam,de azt mondta,hogyha kifizettetik vele,akkor küldi nekem a számlát!!!
Az Izsáki utra kell mennem holnap a vérvételre.
Tudja valaki,hogy ott hol van a labor?
Még nem voltam ott,csak beteglátogatóba.

Amúgy azt javasolta a doki,hogy menjek oda a meddőségi központba.
Lehet,hogy holnap azt is megnézem.

Geli
Köszi az infókat,mostmár kezdek képben lenni!
Ezt a Tgyást is a tb-nél kell intézni és mindenkinek jár?

Kacika
Jó,hogy visszatértél!
Szurkolok nektek,hogy gyorsan összejöjjön az a bébi.Bár miért is ne jönne,igaz?

Potykamanó
Nincs egy UH képed a babáról,amit fel tudnál tenni?
Tudod már ,hogy fiad,vagy lányod lesz?
Névlehetőségek vannak-e már?

Mi annakidején,csak a fiú névben egyeztünk meg rögtön ,a lány nagyon sokára jött össze,nem találtunk olyat ami mindenkinek tetszett volna.Végül abba maradtunk,hogy a fiú-Bence,a lány pedig Viktória lesz!!Ez marad igy továbbra is!

Klarissza
Mi a helyzet nálad?
Van valami változás baba ügyben?
Téged elküldött az Altorjai vizsgálatokra,kapsz valamilyen kezelést?

Linacska
Te milyen tesót szeretnél majd a Lili mellé?Fiút vagy inkább mégegy kislányt?

Na jók legyetek,puszi mindenkinek!
:lol: :lol: :lol: :lol:
móni28
 
 


Móni,
hát szívem szerint megint egy kislányt, de apa meg szeretne egy kisfiút. Én valamivel nyugodtabb vagyok, mert ugye a lányom már "megvan", tehát akár kisfiú is lehet a második.
Hú, ez nagyon gáz, amit írtok, hogy fizetni kell a vizsgálatokért. Komolyan, ha elküld a saját dokim majd a vizsgálatokra, akkor fizessek érte...röhej. Ha eltöröm a barlangban a lábom, azt sem fizeti a TB, mert extrém sport (tuti nem voltak még föld alatt, akik ezt kitalálták...), csak akkor azt nem értem, miért fizetek én még mindig TB-t.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok
Olvasgatom a topicot, de sajnos olyannan még nem találkoztam akinek az izsáki uttal lett volna tapasztalata és azon belül Godó professzorral...:-(
Aki tud róla valamit, vagy Dr Nemes Andrásról kérem irja meg!!!
Igaz az hogy Godó professzor szegedről jár át és 11 és délután 3 között van csak a kórházba?Hogy lehet igy szülni nála?
Bármilyen info jöhet: noramss@freemail.hu
Köszi
viziok
 
 


Viziok,
mire vagy kíváncsi az izsáki úttal kapcsolatban? Godóról nem tudok infót, de szültem már a kórházban. Nemes Andrásról csak annyit tudok, hogy a szobatársam nála szült, és mikor bejött hozzá, mindig megkérdezte tőlem is, hogy hogy vagyok, és az én lányomat is megcsodálta. Ez elég szimpi volt. Ja, és olyan két hónappal később a Tescoban előttem állt a sorban, és köszönt....

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szia Linacska
Godohoz szeretnék jánri, vagyis hozzá járok, de kezdenek kétségeim lenni...
Nem a proffal kapcsolatban, vagyis nem a szaktudását illetöleg... emberileg is minden ok vele, csak ugy hallottam hogy ő nem jön át szegedről a szüléshez. szóval ha akkor szülsz mikor bent van akkor minden rendben, de mi van ha nem...
Akkor ügyeleteshet kerülsz???
Vagy arra az esetre választhatsz másik dokit?
Azért kérdezem mert ha igen akkor lehet hogy még most kellen válatanom Nemes dokira(róla annyit tudok hogy mikor a mütött a prof ö volt a másik doki és nagyon szimpi volt)
azért köszi az infokat....
Továbbra is keresnék olyan anyukákat aki Godó doktornál szültek
viziok
 
 


Sziasztok,


Móni,

sajna a tgyást nem tudom hol kell intézni, mert a férjem rohangált a papírokkal szülés után, de hogy hol merre, már sajna nem emlékszem, de azt hiszem a munkahelyen intézi az ilyen dolgokat, mint tgyás, gyed. A férjem az egyszeri anyaságiért ment, talán a Kincstárhoz??? Meg elment személyesen a taj kártyájáért, pillanatok alatt kész lett, azt egyébként postán is kiküldik, csak kicsit tovább tart. Lakcím kártya szintén postán jött, adókártyát meg apehnél kell igényelni, aneten van hozzá nyomtatvány.

Viziok,


Godóról sajnos és sem tudok semmit, de a Nemest sokan dicsérik, mind szakmailag, mind emberileg. Én szt hiszem még soha nem találkoztam vele. Ma megyek a dokimhoz a kórházba, ha eszembe jut rákérdezek.

Jó éjt!

geli08
 
 


Viziok!!
Én voltam a Nemes dokinál a Fráter utcán 4D uh-on. Ott nagyon rendes volt, 2 szer voltunk nála egyébként nem ismerem.

A Godót sem, de nem hiszem hogy csak 11 és 3 közt van a kórházban, mert annó (bár ez 2004. dec-ben volt) minden vizitnél ott volt, és egy szobatársamhoz mindig feljárt, és nem csak 11-3 közt.
De esetleg kérdezz rá nála, hogy hogy is van ez, biztos elmondja.

Linácska! Érdekes, minden ismerős akinek lánya van, újra lányt szeretne, akinek fia van, ott már vegyes a kép. Nekem fiam van, és imádom, de talán legközelebb lányt szeretnék. Azért fiúnak is nagyon fogunk örülni ha az lesz.
Vendég
 


Viziok,
annyi jó doki van, de a Nemest abszolút nem ajánlom, velem nagyon görény volt, de olyat is ismerek aki hozzá járt és nagyon megbánta. Még szép, hogy a Fráter utcában rendes, ott aztán tejel az ember rendessen, csúnya lenne, ha még ott is úgy viselkedne. Godó meg tényleg elég keveset van, a szobatársamhoz a titkárnőjét küldte csak fel, ő maga tán kétszer volt fönt öt nap alatt. Persze ő szimpatikus volt emberileg, de a Nemes :twisted: ...
balim
 
 


Kacika,
lehet, hogy ez csak azért van így, mert ugye mi magunk is lányok vagyunk. Ha az apukákat kérdezzük, biztos nagyobb százalékban mondanak fiút. Legalábbis a férjem azt szeretne, bár szerelmes a lányába :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok
Nagyon köszi az infokat Godórol meg Nemesről....
Ha majd legközelebb megyek hozzá rákérdezek, hogy hogy is megy nála a szülés meg ilyenek... :D
Balim
Nemes emberileg volt gáz?Meg lehet kérdezni hogy mi volt?

Anita:
Bár gondolom csomo mindent kérdeztél a dokidtol,esetleg nem felejtettél el nála rákérdezni Godóra?Elöre is köszi
viziok
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: