Új privát üzeneted érkezett!

Szia Eniko!

Koszi, jol vagyok. Tul egy muteten, egy hormonkezelesen varom a csodat! (Meg mindig :( )

Altalaban olvasom a forumokat, csak nem szolok hozza, mert nem vagyok a neten minden nap. Most szabin vagyok, ugyhogy tobb idom van.

Remelem a gyerkoceid joj vannak!

Udv

Zsuvi
zsuvi
 
 


sziasztok.

tea azert visszajohetnel :)

eniko a lombikosokat olvasom ott irjak allandoan az infot kis* rol.asszem valami tenyesztes meg bacik meg ilyenek mind negativ lett,ami jo.valami feltoltesrol beszelnek(magzatviz)de ezt nem igazan ertem.
minden nap eszembe jut kis* hisz az o kenyeret sutom.sokat gndolok rajuk,es nagyon drukkolok.

zsuvi azert tudod remenykedni mindig lehet.jaj en is felek hogy elkapok valamit.tavaly pont stimukor voltam nagyon beteg.a parom szerint ki kellene hagynunk a kritukus idoszakot es csak aztan stimuzni,de en nem szeretnek olyan sokat varni.

Kép
monyo83
 
 


Helóka!

Nem tüntem el... :lol: csak hagytam a páromat hogy a napokban többet rabolja a gépet!!!

Voltunk a konszulton és bejelentkeztünk a lombikos programba!
Ahogy apának javul egy kicsit az eredménye, kezdhetjük!
Nekem is és páromnak is most meg kell csinálnunk egy csomó eredményt ( vérvételek, szakvélemények, vizelet, hormonvizsgák..stb)
Ma voltam vérvételen, mikor menyújtották a számlát, majd leszédültem!!! Örület!!!!

Ha valamit szeretnétek tudni a vizsgálatok kapcsán, kérdezzetek nyugodtan! Amit tudunk, segitünk egymásnak, hiszen nekem pl. nincs kivel itthon megbeszélni ezeket a dolgokat! Még a szüleink sem tudnak ezekröl a dolgokról. Több ismerösöm is hasonló cipöben jár mint mi, de nem tudom hogy ök honnan szedik össze a szükséges infókat és erröl nem beszélgetünk ha találkozunk.
Pedig szükségünk lenne egymásra!
Azért is örülök hogy itt van egy ilyen oldal. Bár nagyon kevesen vagyunk, de mégis segithetünk egymásnak. Esetleg mások is csatlakozni mernek ha életben tartjuk a topikot!

Nem tudom elképzelni hogy itt nálunk ennyire tabu még ez a téma. Hol vannak a vajdasági problémás párok? Én itthoni oldalakon keresgéltem, de azokra szinte csak kéthavonta ir valaki!!!!

Puszi mindenkinek és drukkok akiknek kell!!!
tea77
 
 

 
 

szio.

tea orulok hogy visszatertel es latom hogy valamelyest jobb a kedved.(titkon kovettelek a masik topikon :oops: :wink: )
jaj engem nagyon erdekelne hogy milyen hormonokat neznek nalad es menyibe kerul ha minden igaz nekem is nemsokara lesz hormonvervetel,nagyon felek menyibe fog kerulni,elegge le vagyunk egve :roll:
nem tudom hol vannak vajdasagi probalkozok :roll: a szerb oldalakon latom folyik az eszmecsere de en nem tudok szerbul igy oda nem irhatok.
"szerencsere" itt a faluban van egy sorstarsam,vele szoktam errol a dologrol beszelni,ugyanahhoz a dokihoz jarunk.

ma csinaltam lh tesztet es halvanyan mar latszik a masodik csik,remelem beerosodik es lesz pem hogy tudjak hormonra menni.

Kép
monyo83
 
 


Szia!

Mindjárt mondom az árakat, de kérlek ird meg hol lehet kapni LH tesztet? A gyógyertárban úgy néztek rám, mintha űrport kértem volna!!!! :shock:
tea77
 
 


FHS,LH,E2 és Prolaktin, valamint THS, T3 és T4

Ezeket kérte a doki. Összesen 2.860 dinárt kellett fizetnem. Azt hittem menten összeesek!!!!
De én a körzetinél kiirattam a beutalókat, igy remélem valamennyivel olcsóbban megúsztuk mintha a Medlabban csináltatom.
Hétfön pedig a párom megy a vérvételre, neki nem tudom mennyi lesz, de mi már leégtünk!!!

Ja, nem baj ha titokban követtél.... :lol:
tea77
 
 


lh tesztet magyarorszagi segitseggel rendeltem.ha gondolod osszefoghatunk es rendelhetunk kozosen.
a terhesegi teszt valami 96 frt volt asszem az lh teszt pedig valami 126frt.csak az a baj hogy 50 es kiszerelesben van.kepzeld vettem 50 terhesegi tesztet az ember majd elajult mikor meglatta.
nalunk nem lehet kapni,nekem folyton a minimikroszkopot nyomkodtak a kezembe mikor kertem.

a verveteled meg nem is kerult sokba.nekem tavaly volt LH FSH tesztoszteron es inzulin+terheles es negyezervalamenyit fizettem.na ott mar nem is a verveteletol voltam rosszul.most meg tobbre szamitok :?

Kép
monyo83
 
 


50 terhességi tesztet???? :lol: :lol: :lol:
Jó vagy!!!!

Szóval azt mondod nem volt sok ezér a mindenért? Akkor jó! De te is az államiban csináltattad, vagy magánúton? Azt javaslom akkor, hogy mindenképp megéri az államiban. Engem itt a körztetin megcsapoltak és küldik a mintát az újvidéki poliklinikára. Jövö pénteken megyek az eredményért.

Gondoltam hogy sokkal olcsóbban megússzuk, de akkor tényleg jól jártunk. Pedig minket egy Újvidéki laborba küldtek, a Genesis-be, de gondoltam túljárok az agyukon, hiszen a poliklinika eredményeit is el kell fogadniuk!!! Amit itt nem tudnak, majd azt akkor ott.
tea77
 
 


Takarékoskodnunk kell és okosak kell hogy legyünk, mert könnyen túljárnak rajtunk, föleg azért mert tudják hogy mindent megfogunk tenni a babáért!

Én vettem mikroszkópos kütyüt, de semmit nem ér!!!!! :evil:
tea77
 
 


na bedagasztottam a kenyeret:)

ja 50 terhesegit es 20 darab lh tesztet vettem :)ebbol mar nem sok van :oops: na tesztfuggo vagyok es kesz :lol: :lol:
mikroszkopos kutyu nekem is van,apu hozta regen canadabol es anyunak nem kellet igy ideadta nekem.hat nekem is osszevissza mutat mindent.az biztos vedekezesnek tuti nem hasznalnam :?

magan uton csinaltattam a szabadkai megalabban.muszaly maganuton mennem mert magandokihoz jarok.

Kép
monyo83
 
 


De monyó Drága!
Nem azt mondtad hogy a dokid benn dolgozik a klinikán? Szólsz neki hogy neked ez sok lenne magánlaborban, bemész hozzá a klinikára, és kiirja ott a beutalókat!!!!!
Ha rendes, megcsinálja!!!!! Különben is már otthogytál nála egy csomó pénzt és ez amúgy sem az ö zsebébe menne!!!!

Te csináltál kenyeret??? :shock: Kenyérgéppel?
tea77
 
 


hiaba iratom ki a korhazban en ugy tudom a hormonokat nem nezik meg csak privatul,ha nem igy van akkor rosszak az ertesuleseim.
a sogornom a korhazba ment es akkor is privatul kellet hormonvizsgalatra mennie.
ami sokba kerul az az inzulin+terheles.a tobbi hormon szerintem nem anyira gaz,vagy nem tom.

minden nap sutok kenyeret,nem geppel egyszeru lernivel(na ezt nem tudom hogy irjak)egyszer kiprobaltam es azota a parom nem hajlando bolti kenyeret enni :? nagyon orulok neki :twisted:
most sutottem magamnak graham kiscipokat nagyon fincsi:)

Kép
monyo83
 
 


Most le kell tünnöm, de 6 körül még jövök!!!

Puszi!
tea77
 
 


Nekem ezeket az eredményeket elvállalták a poliklinikán. Lehet hogy neked másra van szükséged! Mostmár én sem tudom...

A kenyérsütés engem is érdekelne!!!!
Én meg útálok kenyetet vásárolni, mert nem csomagolják be, meg kézzel fogdossák!!!- Hányok ettöl!

Ha nem tart sokáig leirnod, várom a receptet!!!!!!! Most szabin vagyok, ki is próbálhatnám a tudományom!!!!

Puszi, mostmár tényleg megyek!
tea77
 
 


Sziasztok lányok!

Tea, örülök. hogy megint írtál!

A hormonos beszélgetésetekhez nem tudok hozzászólni, de a tesztek ezúttal engem is érdekelnének. Azelőtt Monyó, kínáltad őket nekem, de nem kértem. Most már egyre inkább úgy tűnik, hogy rá vagyok szorulva :(
A terhességi nem annyira fontos, nekem általában előbb jön meg mint 28 nap, úgyhogy nem is jutok el addig, hogy késsen és teszteljek.
Szóval ha 50 van egy csonagban, nekem kellene a fele! Vagy ha Tea is kér, akkor a harmada.
Ha jól számolom, a teljes kiszerelés kb. 25 eur lenne?

Puszi

Zsuvi
zsuvi
 
 


szia zsuvi.

megvarjuk mit mond tea es akkor intezkedem.nem igerek elore semmit mert eleg bonyolult.
itt egy csajtol kell megkerdeznem hogy lekuldene e nekem szegedre anyu atmegy es elhozza.nem merem serbiaba elkuldetni nem tudom ideerne e.szerinted?

tea recept estere jon :wink:

Kép
monyo83
 
 


szia monyo

szerintem kuldheti nyugodtan postan is!

Hogz terited meg a postakoltseget annak aki kuldi?

Zsuvi
zsuvi
 
 


Helóka!!!

LH tesztek nemhiszem hogy kellenének. Nincs mihez, hiszen csak lombik jöhet számitásba. Nem reménykedhetünk a spontánba. Én kerestem itt az LH teszteket, de miután tudjuk apa eredményét, felesleges kiadnom akár egy dinárt is érte.

monyó!

LH teszteket ne küldess szerintem postán, leküldik majd a vámra, mert nem tudják majd hogy mi...Elöbb megérkezik ha anyud átmegy érte....
tea77
 
 


tea terhesegi erdekel?

zsuvi.A tesztek arat es a postakoltseget valami rozsaszin csekken teszi fel anyukam.
ugyanis a csaj felteszi elkuldi privibennekem menyit kell fizetnem es en meg elkuldom neki a csekken a penzt,csak ezt akkor tudom megcsinalni ha megy at anyu.

Kép
monyo83
 
 


tea.

kenyerrecept(kis* isteni receptje)

Hozzávalók:
- 50dkg liszt
- 3dkg élesztő
- 1 ek. cukor
- 1kk. só
- 60ml olaj
- 2,5dl langyos víz
- 1-2 késhegynyi aszkorbinsav /gyógyszertárban lehet kimérve tasakban kapni, nem létfontosságú, de szebben megkel a kenyér és nem lesz olyan "nehéz"/

Az élesztőt jelen esetben nem szoktam keleszteni.
Az összes hozzávalót alaposan ki kell dagasztani, nem tudom van-e konyhai robotgéped, s annak dagasztólapátja, mert azzal hamar megvan és kézkímélő is Smile
A cukorral és a sóval vigyázni kell.
Én úgy szoktam belerakni az edénybe, hogy alulra a folyadékokat /víz, olaj/; erre a lisztet, a tál bal oldalához a sót, a jobb oldalához a cukrot, és középre egy mélyedésbe az aszkorbinsavat, s erre az élesztőt.

Ha egyszer lesz kenyérsütőgéped, abban is így javasolják, s nekem a sima sütőnél is ez vált be nagyon.

Langyos helyen keleszteni kell kb. 1 óra hosszáig, utána kissé átgyúrni, "szögletes" sötőformába tenni /de nekem jénai tálban is megsült!! Smile/ és 190 fokos sütőben 30-35 percig sütni.
Én a sütés idejére teszek a sütő aljára egy tányérban vizet, így megfelelő lesz a sütő páratartalma, illetve a sütés vége előtt kb. 5-10 perccel a kenyeret lekenem vízzel, kicsit fényesebb lesz a teteje!

Kép
monyo83
 
 


Helóka!Én,és a párom 1éve szeretnénk babát.azt hittük amikor eldöntjük,hogy holnaptól nem vigyázunk,a következö hónapban már terhes leszek.nem igy lett.meddöség pontos okát még nem tudjuk.most váltottam orvost,az előző csak a pénzemre hajtott.most már nem verne át,köszönve a babanet-nek,innen sok infot belehet gyűjten
krisztina29
 
 


szia krisztina udv itt :wink: jo hogy itt vagy:)

Kép
monyo83
 
 


Helo Monyo!milyen diétába kezdtél?Én az a tipus vagyok aki mindig 'majd holnaptól'kezdem a fogyizást :oops:
krisztina29
 
 


nem fogyokura egyszeru dieta napi 5* i etkezes es minel kevesebb edeseg meg kenyer.

jobban vagy mostmar lelkileg?

Kép
monyo83
 
 


igen,a doki mindig elhiteti velem,hogy van remény.megint zavarodott kedvében volt,most a paravánt rugta fel.persze komoly maradtam.te mikor mész
krisztina29
 
 


hat hetfon vagy kedden amikor elvalal.
nekem multkor az ultrahangra valo zsele fogyott ki azzal benazott,muszaly volt rohognom,nem birtam ki :lol:

az tuti hogy kerem a vervetelt ha nem akarja dokit valtok,elegem van a totyorgesbol.

mindjart irok privit.

Kép
monyo83
 
 


Van taposóm,meg hasizom gyakorlatokhoz valamilyen gumi szallag.ha kell kölcsön adom.Jó porosak :lol:
krisztina29
 
 


tenyleg kolcson adnad?komolyan :shock: jaj az nagyon jo lenne.ha bevalna en is venek.

irtam privit nezd meg bar latom az utolso mondat felesleges.
privi fent van.

Kép
monyo83
 
 


Megtaláltam.Én se felejtem el a vérvételt,föleg a pajzsmirigy miatt.csak mindig kikell parázni.ugyis felkell majd hivnom,és ha sor kerül a klomidra,elötte lehet kérni fogom
krisztina29
 
 


Megyek,lecuppanok a gépröl.az ember már nyafog.Örül a nemsokára megrepedö tüszönek :wink:
krisztina29
 
 


lehet en is megprobalom majd a stimut de bizti nem most,most sok lenne vervetel meg meg a stimulalas.
meglatom.
neked most Uh volt csak?meg mindig annyiba kerul?

Kép
monyo83
 
 


Szia Krisztina!

Mi is úgy gondoltuk hogy összejön az elsö hónapokban....két és fél év telt el.... :cry:
Milyen vizsgálatokon estél át eddig? Mindent rendben találtak? Apa nem volt kiskatonaszámlásáson? Nagyon sok esetben ez is lehet gond....

Monyó!
Köszike a receptet! Megkóstizzuk....
Nincs értelme a terhességi teszteknek sem.... :cry: . Ha nem maradhatok spontán terhes...

Most nem történik nálunk semmi, hétfön megy apa vérvételre, hormonszintellenörzésre....hétha ott találunk valamit amin lehet javitati könnyüszerrel......
tea77
 
 


Szia mindenki!Az elözö dokimnál volt stimu,mivel nem volt peteérésem.1évvel korábban abbahagytam a fogigátlót,lehet annak a következménye.Semmi mást nem talált,csak állandóan cisztákat,és tömte belém a gyógyszereket.a mostani dokim nem talál cisztát.A párom a jövöhéten megy megnézetni a katonákat.Érdekelne,hogy idöpontot adnak,vagy már felkészülve kell menni?
krisztina29
 
 


Szia Krisztina!

Az en parom a Megalabban volt (ott mar nem csinaljak tobbet), oda vinni lehetett a mintat. Ugy tudom, a Medlabban helyszinen kell adni, ami eleg gaz... nala minden rendben volt, nalam endot talaltak, amit azota megmutottek, de a baba nem jott ossze igy sem. :(

Zsuvi
zsuvi
 
 


Hello!igen,a helyszinen kell leadni a mintát,de belement.Mikor mütöttek,és hol?
krisztina29
 
 


Ja,és Monyonak válaszolva:manuálisan vizsgált,és uh is volt,1000dint fizettem.stimuhoz neked milyen gyogyszert irt még ki a doki?
krisztina29
 
 


sziasztok.

tea sajnalom hogy a spontan babanak nem sok eselye van,majd segit a lombik.hip hop terhes leszel. :wink:
a kenyer olyan surubb allagu lesz,en az aszkorbinsav helyett sutopoert teszek bele.sok sikert:)

zsuvi a tesztekrol meg beszelunk,megkerdem anyut mikor megy.

krisztina elore be kell jelentkezni,minden masodik hetfon lehet leadni a mintat.amikor felhivtam oket ezt mondtak.

nekem meg kiirt egy fel drb bromokriptint(gondolom neked is)13 nap kell menned ugye?2*1 (klomid)et irt fel gondolom.ja es pe utan utrogestan 2*1.
nekem most rakszures is kell :?

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok mi ujsag van erre*?

phpBB: Kép
phpBB: Kép
lauracska
 
 


Hello!Nekem a doki a 3-7ig napig 1x1 clomidot irt ki,a többit ki se tudom olvasni,talán dexasen????,azt se tudom kiolvasni,hogy mikor,és mennyit,utrot nem irt.10-11napon uh.majd felhivom,a férjem eredményét ugyis tel. keresztül beszéljük meg.
krisztina29
 
 


a dexason az tesztoszteroncsokkento :shock: az meg minek neked :roll: ?
nem gepelete?

Kép
monyo83
 
 


Nem,ezeket a papir hátuljára irta,ne mondjam milyen kézirással.Én pedig itthon néztem át rendesen.mindenképpen fek kell majd hivnom,és lesz majd pár kérdésem.te mikor jelentkezel be?
krisztina29
 
 


Krisztina,

a pecsi Nogyogyaszati klinikan mutottek 2007. majus 2-an.

Zsuvi
zsuvi
 
 


Krisztina ja igy ertem,hat eleg hulye irasa van amugy :? nekem kiirt valamit amikor fajt a torkom de ket patikaba voltam es nem tudta senki kiolvasni.aztan jottem ra hogy Neoangin,csak lemaradt a gin :shock:
holnap reggel hivom meglatom mikorra kapok idopontot.
te meg hidv fel a megalabot hogy minel hamarabb kapjatok idopontot.lehet mar jovo hetfore kapnatok is :lol:

zsuvi igy mar ertem amit privibe kuldtel.hajra!!!!

tea valami fejlemeny?

Kép
monyo83
 
 


sziasztok.

ma este 6ra megyek a dokihoz,beparaztam mert valami barna folyasom van vagy mi :? ilyen meg soha nem volt ciklus kozben :cry:

Kép
monyo83
 
 


Kicsit ciki erröl irni,nekem az éjszaka folyamán 1csepp vér került az alsonemümre :shock: Akkor monyo lehet jobb is,hogy még ma mész a dokihoz,igy lehet megtudod a barnázás okát.nemsokára indulunk a városba.zsuvi megértelek,hogy már május ota szerettél volna valami eredményt!!Tudod már hogyan tovább,ha nem jön spontán a baba?
krisztina29
 
 


krisztina akkor ez neked a peteerestol van tuti.

meglatjuk nekem mitol van :?

Kép
monyo83
 
 


Várom majd,hogy jelentkezz!Nyugodj meg,eddig még nekem se volt ilyen.be is ijettem reggel.Most rákszürést kérsz,meg vérvételt?
krisztina29
 
 


krisztina mind a ketot.holnap tudok jelentkezni hogy mi volt(vagyis ide holnap tudok irni)neked megirom telora.

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Drukkhegyek a dokikhoz, akiknek kell!

Monyó!

Nem lehet hogy neked is a Pé-től van pecsételésed? a 17. cn még simán befér egy peteérésnek!!!!

Nálunk semmi hír, apa megy majd csütörtökön vérvételre (azt hiszem akkor küldik Újvidékre a mintákat ), addis semmi. A én vv-eredményem pénteken érkezik.

Látom a kiskatonavizsgálatot lebeszéltétek. Mi Újvidékre mentünk mintát adni, 5 nap karentiával kérték és úgy is kapott idöpontot. Azt nem mondták hogy csak bizonyos napokon lehet. Szerintem bármikor lehet.... (nem tudom...)

Ha kell még infó a jobb minöséghez/ karentia alatt:
- 5 nap NO SEX,
- No Alcohol
- No cigi,
- Semmi szénsavas ( víz, kóla....stb..) !!!!!

Puszi!!!
tea77
 
 


Még annyi lenne a kérdésem,hogy mennyi idö,mig meglesz a spermavizsgálat eredménye.elöre is köszönöm a választ
krisztina29
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: