Új privát üzeneted érkezett!

Tiszta íriggyé tesztek ezeket a cuki mazsolákkal!! :P
Olyan édik.

Klauszka, a férje holland. Az esküvö körüli idöszak jó volt. De örülök egy kicsit, hogy vége van. Én eléggé stresszes, aggódó tudok lenni. Meg most itt van a hugom esküvöje, 2007 szeptemberében. Alig várom.

Hogy hány gyereket szeretnénk??? Hát ezen már gondolkoztunk egy kicsit..... Most viszont örülnék, ha ezzel az elsövel minden rendben lenne. Izgulok, nagyon......
Amúgy valószínü, hogy kettöt. Eleinte egyet szerettem volna, de nekünk az egyik családban sincs kisgyerek, és a közeljövöben sem várható. Félek, hogy kicsit, söt nagyon "egyke"lenne.......De ez mé a jövö zenéje....

Kérdezted, hogy miben másabb itt a terhesgondozás. Mindenben!!! Bár én még otthon nem voltam kismama. :wink:
Pl: a terhesség alatt egy szaktanácsadónöhöz jársz. Nekünk nincs is igazán jó szó rá. ö készíti el az ultrahangot is. Ha a terhesség komplikáció nélkül zajlik, akkor nem is látsz orvost, mert ö egyben szülész'nö is. Ha viszont valami komplikáció lép fel, akkor azonnal az orvoshoz küld. Császáros szülés is csak orvosnál lehetséges. Ahogy én látom, ennek az a lényege, hogy az orvosokat tehermentesítsék.

Egyébként tudod, hogy mitöl hullik a hajad?
gabcsi76
 
 


Gabcsi,

szülés után szokott... :cry:
De pl. az én esetemben mi lett volna? Spontán indult, és császár lett belőle. :shock:
Nem vagy nagyon egyedül odakint? Dolgozol?
Hát én is nagyon aggódós vagyok. Össze olvastam mindent a szülésről és gyermekbetegségekről. Nagyon féltem Elót, a férjem szerint nyuszit nevelek belőle. De én úgy aggódok mindenért! Ma pl. szerzett egy moncsit a szemecskéje alá, mert az egyik játékba belefejelt. Nagyon jófej gyerek, alig sírt, de én nagyon megijedtem. A férjem meg nevetett. :roll:
Nincs hányinger???? Engem az elején nagyon megkínzott. Aztán felugrott 22 kiló, és a víz kínzott meg a végén. :(

Hahó többiek, Helguci, Csilla, Szilvi, Ildi, Eszter!!! Mi van veletek :?: :?: :?:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem!
Márk sajnos beteg lett, de hála már elég jól van. Az éjszakák egy kissé megvisletek minket és inkább pihentem napközben.

Üdv Gabi! :P

Most csak úgy álltalában írok, mert már fáradt vagyok.

Lakás: mióta MÁrk meg van, a dohányzó és a két fotel száműzetésben van, hogy a szoba közepén a babóca tudjon jönni-menni. Ez így a legpraktikusabb és kénylemesebb. Sztem nem érdemes a dohányzóra terítőt tenni, mert sokszor a földön köt ki, valamiért nagyon érdekes számukra, hgoy mindent a földre dobhatnak :roll:
Valahogy érzem ha be kell mennem a konyhából rápillantani Márkra, mert ha valami rosszban sántikál, nagy a csend :lol: Olyankor megpróbálom a szemem elé terelgetni, vagy valami másra hívom fel a figylemét. Totál zárt a konyhánk, de valahogy mégsem jutott eszembe a jároka. Nekem sem tetszen ha egy iylen pici helyen kellene gubbasztanom.
Nekünk van ugyan könyvünk a "gyerekneveléshez", de inkább ösztönből teszema dolgomat vele kapcsolatban....
Bár ki tudja, mi lesz, aha pl. a dackorszakhoz jutunk. :shock:

Ezzel kellett volna kezdenem, édesek nagyon a gyerekek!!!!!!!!


Az elején nem voltam elégedett a védőnővel, ő az idősebb korosztályhoz tartozik, de már egy kissé megváltozott a véleményem.
Túl sűrűn nem járt hozzánk, de amikor szükségem volt rá, feljött.

Mensi:ha jól emlékszem nekem is a 4-5 hónap környékén jött meg először. Márk megérezte :( Abban a pár napban sokat küzdöttünk a szopival.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.
Fáradt vagyok, megyek szuszizni.

Sziaszotk!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 

 
 

Mi baja volt Márki babának????? Mikor lesz kistesó? :D

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok,

de csúnya idö van nálunk. Nagyon esik,,,, ráadásul azért utálom ezt az idöt, mert ilyenkor a kutyusunknak sincs kedve sétálni. Elég komikus, ahogy az esernyö alatt sétál. :lol:

Klauszka, gyógypedagógus vagyok. És jelenleg egy pár nap szabin. Már nem tart sokáig.l... :evil:

Hányingerem van böven..... :oops: Mondjuk az a furi,'hogy nagyon fitten kelek, tele vagyok energiával. Aztán ez el kezd fogyni.

A kék foltoktól meg ne félj annyira. Ha Eló elkezd járni, rengeteg lesz belöle. :lol:
gabcsi76
 
 


Hát igen, főleg, ha Eliza rám fog hasonlítani. Ugyanis a terhesség alatt 3x estem le a lépcsőn... :oops:
Gyógypedagógus? Testtel, vagy lélekkel foglalkozol?
Nálunk még hallgat az idő. Légy szí ne küldd errefelé, sétálni szoktunk délutánonként! Sajna Eló csak a babakocsiban hajlandó aludni napközben. A kiságyra rá sem néz.
Nekem is volt hányingerem, hányásom... :cry:
És ehhez még az is hozzájárult, hogy állandóan álmos voltam. Volt, hogy elaludtam - szó szerint - egy tárgyaláson... Ciki volt. :oops:

K.
Kép
klauszka
 
 


Értelmi fogyatékosokkal foglalkozom.

Elaludtál egy tárgyaláson?? Hát az elég mókás lehetett. Remélem akkor már tudták, hogy állapotos vagy. :wink:
gabcsi76
 
 


nem, még nem. :lol:
beszéled a nyelvet jól? ez kulcskérdés ebben az estben, nem?

K.
Kép
klauszka
 
 


Persze, beszélem a nyelvet. Annélkül nem boldogulnék a munkahelyemen. :D
gabcsi76
 
 


Sziasztok!


Klauszka:

Márk náthás volt és láza is.
Mára már csak köhög és még szippantani kell az orrát. Az kész horror. :cry: Már az orrcseppnél kiakad, szegényem csak ordít, aztán a porszívózás következik rúgkapál, tekergeti magát, nagyon nehéz kivitelezni. Megkérdeztem a dokit, hogy csináljam :shock: , már megy egyedül is. Az ő érdekében sajnos muszáj!
Annak viszont örülök, hgoy ez volt az első betegsége (leszámítva a 3 napos lázat).

A kistesó akkor jön amikor akar. Mi rajta vagyunk az ügyön :wink: Bár a Márk sem volt túl gyors, így azzal számolok, hogy a kistesó sem lesz pikk-pakk köztünk. :o

Alukálni egy tárgyaláson :lol: . Hogy magyaráztad meg :shock: :?:

Kék foltok: Ma Márk sikeresen lefjelte a szekrény élét, amikor apája épp nyitotta ki. Volt nagy sírás-rívás. Rögtön jelentkezett a kék csík. Nálunk állt. működik, hogy olyankor eltereljük a figyelmét és már lám-lám nem is fáj. :D

Gabcsi
Nagyon nehéz lehet ez a szakma. De gondolom van szép és eredményes oldala is. Hogy bírod?

Nálatok, hgoy van? Szülés után mennyit lehet otthon egy kismama a csöppel? És mikortól lehettek otthon pocakosan?

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok! :D

Bocs,hogy csak most irok de a számitógépünk rosszalkodik ..nem mindik tudjuk bekapcsolni. :cry: persze ha sikerül mindig "jövök"ide

Szilvi..

Jó bulást kicsi fiadnak!A mi kis Szabink is átesett már párszor a náthán,megfázáson..láza sosem volt,csak "folyott" a kis orra s köhögött.Szivnunk kellett az orrát..orrszivó-porszivót használtunk.Eleinte félt tőle,sirt de aztán megszokta../mondjuk igy/Kapott rá cseppeket s persze a szokásosat adtuk:Panadol szirup s Calcimusk -ot.
Amióta Szabi mászik,feláll..mi is átrendeztük kicsit a szobát,polcokat: felraktunk olyan dolgokat.tárgyat ami nem a kicsi kezébe való:disztárgy,üvegtál,..stb. Én ugy próbálom csinálni,szoktatni "magunkat,Szabit,hogy csak ott játszon a szobájába ahol ott a sok játék.A nappaliba vagy a hálóba nem engedem be..illetve hát bemenni bemehet csakne ott üljön le s játszon..legyen egy helység a lakásba ha valaki jön hozzánk rendbe legyen,fogadóképes legyen a szoba.


Klauszka..

Szerintem nem baj ha aggódos vagy.. :wink: én is igen féltettem Szabit/talán még most is/pl. ha egy kicsit fujt aszél már öltöztettem is be,egyik szemem mindig azt leste vajon épp mit csinál nehogy baj legyen.

Gabcsi..

Belenéztem én is az esküvői képekbe..nagyon jók lettek.Hollandiában még nem voltam biztos igen szép ország! :roll: nehéz lehet értemifogyatékosokkal foglalkozni.Sok megértés,türelem kell hozzá..

Mi jól vagyunk! :D itt is igen rossz most az idő nem tudunk kimenni sétálni.Szabika is megvan.minden érdekli csak éppen a sok szines szép játéka nem.pl.mobiltelefon.kislámpa.ébresztősóra...stb. most adtam neki először szőlőt/szüret volt a napokba nálunk/s megette! :D pedig féltem,hogy nem bir vele...

Sziasztok minden jót! :D

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok, csak ma Pesten voltunk Toncsival kontrollon. Azt mondta a doktornéni, hogy a nyaki és vállövi izmokban a hypotónia megszünt. Vagyis már ügyesen tartja a fejecskéjét, viszont még álláskor a lábfejét lefeszíti, úgy hogy erre kaptunk egy gyakorlatot. Összességében meg volt elégedve a doktornéni :) .

Nálunk az orrszipkázás könnyen megy, játéknak tekinti, csak mindig meg akarja fogni :D .

Márknak mielőbbi gyógyulást!

Sziasztok!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Jaj, én még nem mertem kipróbálni az orrszívást.... nekem az horrornak tűnik. :evil:
Pedig igazad van Szilvi, muszáj az ő érdekében, különben a kis fülecskére megy, és az már nagyon gáz... Hát, nem magyaráztam meg az alukálást, úgy tettem, mintha mi sem történt volna... :lol:
Helguci, nálam a kinti alvásnál történő takargatás mókás. Minden alkalommal, amikor kimegyek ránézni (szigorúan minimum 15 percenként..) az Elizára, megigazítom a takarót. Hol leveszem, hol ráteszem. Nem bírom eldönteni. Aztán jön anyósom, ő is igazít rajta kettőt, majd megint én következem. Jó játék. :lol:
Csilla! Büszkék vagyunk Toncsira. Igazából miért kell tornázni? mi az a hypotonia (jól írtam?) :?: A háziorvosod javasolta?
Tényleg, milyen pelenkát használtok lányok? Mi idáig Pampers-öztünk, de semmivel nem volt jobb a Profi pelenkáknál. Aztán most Liberot vettem, mert a múltkor az állta a sarat (sok-sok kakát :D ). Hát, meglátjuk.
Gabcsi, vannak már nevek a kalapban?

K.
Kép
klauszka
 
 


Végre csend van már, a kisasszony biztos kifáradt ma (utazás, várakozás, IKEA), nyűgöske volt este, de már alszik.
Nekünk elektromos orrszívó van, az elején sírt tőle, de szerencsére nem hangos, meg először mindig odateszem a kezéhez, arcához és így nem zavarja. Mondjuk nem túl erős, de mindig kiszívja. Szerintem fontos használni, mert akkor csak mindig lenyeli :? .

Miután hazaengedek minket a kórházból, vissza kell járni kontrollra Pestre 3 havonta. Az első kontrollon utaltak be minket neurológiai vizsgálatra, mert fekvésből ülésbe húzáskor Toncsi nem tartotta a fejét a hátával egy vonalban és a fejét csak a végére húzta függőlegesbe. A hypotónia az izom tónusának alulfejlettsége, az izom laza, nem elég feszes. (a lábfeje viszont túlfeszes :? )
Az előző kontrollon azt mondták, hogy jelentősen csökkent a hypotónia, most meg hogy megszünt :D . Már csak a lábacskájának kell helyre jönnie!

Lehet, hogy az ő mozgásfejlődése is kicsit lassabb lesz, bár tulajdonképpen még csak 4 és fél hónapos lenne, ha időben születik. Ezt arra írtam, hogy még nem forog (bár 1x már sikerült, bár az csak véletlen volt :lol: , pont az 5. hónapos szülinapján).

Én Libero párti vagyok, a Pampers-t útálom. Nem szív rendesen! Különben a kórházban is a Liberot, Rossmann vagy DM-es pelenkát javasolták.

No megyek vacsizni
Hali

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Hát igen, Toncsi Elcsivel lenne egyidős.
Melyik kórházba jártok?
A Rossmant és DM-est nem ismerem.
Toncsi is keveset alszik napközben? Éjszaka kel még? Hogy álltok a szopival és a hozzátáplálással?

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Csilla!
Örülök hogy Toncsi rendben van! Marcinál pont fordítva volt; neki a nyaka volt feszes és a lába hypoton!
Hova jártok dokihoz?

Gabcsi!
Üdv a csapatban!

Mi voltunk pénteken oltáson;szerencsére most sem lázasodott be Marcipánom; most egy ideig nincs oltás! :wink: Kint van az összes foga; tökre örülök neki!

Puszi
Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok!


Mi Liberot használunk..az vált be.Bár van mikor az is annyira tele van s főleg azesti alvás után kicsit kiszivárog a pisi de amugy semmi gond vele. :)

Csilla..

Ne aggódj ,hogy a kislánykád még nem forog..majd fog!s mindent behoz majd.Mi kisfiunk is igen lassan kezdte el a forgást,kuszást s a mászást is.A gyógytornászunk azt mondta,hogy idő kell neki s ha tornáztatjuk akkor talán még "szebben" is fog majd idővel pl. menni mint a hasonló koru babák vagy akik hasonló "cipőben" járnak/ koraszülöttek /

Klauszka..

Én ahogy emlékszem Szabinak először krumplit,almát adtam pépesitve /van egy jo kis gépem azzal csináltam /.Először csak 2-3 kanálkával-mokkáskanál ,hogy szokja az izét majd 3-4 kávéskanállal ..aztán egy fél adaggal/ kb.fél adag tej s fél adag krumplipép./ha jól emlékszem de nem biztos nem akarok rosszat mondani :!: kb.5hónaposan keztük mi az átállást s ekkor már Szabi 6-7szer evett s ebből eleint egy evése már főzelék volt s fokozatosan tért rá a főzelékekre.De hozzá kell tennem,hogy Szabi igen könnyen tért át a gyümölcsre,főzelékre s most is rendkivül jó evő! :D
Van egy könyvem amiböl ellestem pár ötletet...Meg vannak jó kis bolti üveges ennivalók bébi étel ,amit már 4hónapostól lehet adni. / ennek ellenére azért csak jobb amit maga csinál az ember bár nem mindig van energiája pecsmegelni a kaja elkészitésével/

Elkezdtem Szabit a bilizésre szoktatni / lehet,hogy korai..de talán ártani nem ártok vele.. /s ügyeskedik ..néha..van mikor már 3-szor is belepisil ..persze vagy egy jó 10-15 percet trónol a bilin. :)

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Helga
van valami oka, hogy Szabit már most bilizteted? Ő érdeklődik utána?Még nincs másfél éves, nem korai ez még? Vagy esetelg közösségbe fog járni?
Huh, most jól megrohamoztalak. De tényleg érdekel, mert én nem gondoltam sose, hgoy ilyen korán elkezdjem biliztetni.

Ildi
Hogy hogy egy hónappal később kapta meg Márcipán a szurit?
Gratula az összes fogacskához. Ezek szerint nem kínozta meg a kicsi fiadat a fogzás... :D
Mi beadattuk Márknak az agyhártyás szurit egy éves kora előtt. (Ez két oltás)Most derült ki, hogy szükség lesz még egy harmadik szurira is, hogy emlékeztesse a szervezetet. :( Úgy néz ki, hogy majd a 15 hós oltáskor fogja megkapni. Már most rettegek, szegénykémet úgy sajnálom. Ezt a szívást!

Csilla
nálunk is nagyon nehezen indult meg a forgás. Fél évesen még csaka stabil oldalfekvésig jutott el, tehát még nem fordult hasról hátra, se fordítva. :shock: Ne aggódj, főleg,hogy elégedettek Toncsival a kontrollon.
Nagyon nyugodt baba volt Márk, ahová tettem ő ott maradt és játszott. :D Persze most már nem lehet rámondani, hogy nyugodt! De nem baj, nagyon édes kis gézengúz. :lol:

Klauszka
mi is almával (a sárgával,mert az édes és csak azt ette meg) és krumplival kezdtünk félévesen.
Előtte a tejpépet vezettük be (úgy 5 hónaposan), vacsi helyett. Aztán már kevertük a tejpépet a gyümivel reggelire is a szopi után.
Főziket 6 hósan kapott. Leginkább főztem neki, sütőtököt, céklát, amikor már lehetett kapott bele csirek húst. Persze kapott bébiételt is. Nagyon jó evő, nincs vele gond.

Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Hahaha megfordult :lol: . Éppen tornásztunk és fordítgattam, majd hanyatt feküdt és egyedül megfordult a hasára, aztán visszafordítottam és megint megfordult! Olyan ügyes.
A múltkor pont azt mondtam, hogy miért nem veszi már észre ez a bébi a lábát, másnap már a szájába cibálta, meg a játékait is a lábával rugdosta. Mindem vágyam így teljesüljön :D !

Különben a SOTE II. Gyermekklinikára járunk a Tűzoltó utcába dr. Balázs Máriához. Megyünk jövő hét kedden is, csak akkor az általános kontrollra Pataki doktornőhöz.

Változó, hogy nappal mennyit alszik Toncsi, volt úgy hogy reggel 9-től délután 4-ig 5 percet aludt :shock: . Általában azért délelőtt és délután is alszik fél-egy órát. Éjszaka egyszer szokott kelni és kb. 9 körül teszem le aludni. Pedig régebben volt, hogy átaludta az éjszakát, de most visszaszokott a felkelésre. Valószínű kevesebbet eszik egyszerre és gyakrabban.
Éjszaka szopizni szokott, meg reggel is, aztán tápit kap, utána délután-estefelé szopi, aztán estére megint tápi. Mostanában már elkezdtük a gyümit, barackot és almát kapott eddig.

Én is be akarom adatni az agyhártya elleni szurit, de csak 1 éves kora után (bár már előtte feliratom és kiváltom, így olcsóbb :wink: ).

Nálunk még nincs fog, bár már sokat rágja a kezét (meg mindent), meg nyáladzik, de még nincs nyoma.

Megyünk sétálni, süt a nap.

Hali
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok,

mi most jöttünk meg a sétából. Elcsi csak az autójában hajlandó aludni, így kénytelen vagyok minden délután sportcipőt húzni. Egy órát szoktunk sétálni, de valahogy megérzi, ha hazaérünk. Ahogy belépünk a kapun, rögtön kinyílik a szeme és feltámaszkodik. Elcsi pont az ellentéte a gyermekeiteknek, ő már 2,5 hónaposan átfordult. Sajnos ( :?: ) nagyon gyors a fejlődési üteme, mindent előbb csinál a koránál. Gyanítom, hogy 8 hónaposan már menni fog.... Nagyon erős baba, alig bírom követni majd.... :?
Viszont októbertől úszni járunk, hurráááááááááááááááááá!!! Volt már valaki közületek? Toncsinak és Szabinak nem javasolták?
Marcinak gratula! :P Mikortól kaphat fogkrémet?
Helguci, engem is 1.5 évesen kezdett anyukám a bilire szoktatni. Hamar rá is szoktam... :D

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Lehet,hogy korai még a bikiztetés....de ártani nem ártok vele ugy gondolom.Mi annak idején már egyévesen biliztünk...bár tudom manapság azt mondják,hogy kb.2-3éves korukra érnek meg rá...

Nem viszem még bölcsibr Szabit vagy olyan közösségbe ahol esetleg előny lenne ,hogy már bilizik Szabi..Én próbálgatom rászoktatni magamtól a bilire... :) nekem is jobb lenne ha mondjuk esetleg jönne a kistesó ..már szobatiszta lenne. :) Persze nem drasztikusan szoktatom rá a gyereket a bilire..hanem játékosan..s közbe őis játszik.A kezébe adok neki valamit amivel elvan pl.legó,plüssjáték s közbe várok kb.10-15 percet szoktam várni / ja és ott ülök vele szembe én is /
De ma igen ügyes volt ezen a téren :D délutáni alvásután mikor felkelt mondom neki,hogy most pisilünk a bilibe..s ment a fürdőbe / ott tartjuk / ráncigálja a bilit s mutat bele hogy oda lesz a pisi...s ahogy levettem a pelust már is belepisilt s nem is keveset :D

Mi vittük Szabit babauszásra..mondta a doki ,hogy esetleg kipróbálhatjuk vele..de szegénykém annyira megfázott utána,hogy ugy döntöttünk,hogy marad inkább a torna.


Szabinak egy évesen vettünk bébi" fogkefét eleinte csak néha próbáltuk mosni a fogát mostanába már naponata egyszer..nem mindig sikerül mert most meg csak rágja s játszik vele.... :D


Sziasztok
Helga

Kép
helguci
 
 


Sziasztok!

Délután is megfordult 2x! Nagyon belejött :) .
Pont most kérdeztem a doktornőt a babaúszásról, de ő egyáltalán nem javasolta éppen a megfázás, fülgyulladás és társai miatt.
Nekem annak idején folyton fel kellett szúrni a fülem, utána meg meg is műtötték mind a kettőt. Lehet hajlamos is rá :? . Nem akarom átélni mint velema szüleim, hogy 1 hónapig kórházban voltam 8 hónapos koromban és ott mondták a nővérkék anyunak, hogy felálltam :?

Ez aztán a bilizés!

Most már alszik Toncsi, éhes vagyok, meg át kell adnom a férjemnek a gépet, dolgozna :? .

Jóccakát lányok és manók,
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Na, most jó kedvet csináltatok az úszáshoz... :D
Nem elég, hogy bazi drága?????? :lol:
Én is éhes vagyok, de már nem eszek. (Van még 9 kilóm leadni... :evil: ) Tényleg, ti hogy vagytok ezzel? :oops:
TONCSI, NAGYON ÜGYI VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

K.
Kép
klauszka
 
 


Csilla!

Gratula Toncsinak, nagyon ügyes! Csak így tovább! :wink:

Szilvi!
Marci nem kapta később az oltást; ő most töltötte a 18hónapot! :D
Fogakkal nem szenvedett szerencsére; csak az utolsó hetekben volt dilipók tőle.De mondjuk összesen hat foga jött egyszerre! :roll: De szerencsére túl vagyunk rajta!

Klauszka!
Marcinak még nem fogkrémmel mossuk a fogát; én úgy tudom csak akkortól lehet ha már tud köpni!De simán fogkefével már régóta mossuk; sőt ő nyújtja a kezét érte! :D :D :D
Nekem kb 10kg-t kéne leadnom! :roll: :roll:

Ildi

delfinke
 
 


Mikor tud köpni a gyerek? :lol: Az hogy derül ki, hogy már tud? :lol:
Jaj, ez a rohadt súlyfelesleg... én 22-t híztam, le is szúrt az egyik orvos, mert ödémás lett a lábam. legközelebb okosabb leszek. bár a kezdeti hányinger miatt ettem később sokat. na, mindegy, majdcsak lemegy, de útálom, hogy 31-es farmert kellett vennem!!!! és hogy nem jönnek rám a ruháim.

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!


Én a terhességem alatt 14kg szedtem fel / igaz,hogy 7hónapra született Szabi..igy lehet ha rendes időbe szültem volna még rámjött volna plussz 3-4kg. /De szerencsére elég hamar leadtam :D a felesleget...áprilisba született szabi s szeptemberbe már rám jött a nyári kis nadrágkosztümöm. Igaz,hogy talán az alkatom miatt is sikerült igy leadnom../ 180cm vagyok s most kb.61-62kg / s mondják,hogy akik szoptatnak s van anyatejük azok is hamar visszaszerzik az alakjukat.Én 9hónapig szoptattam...

Hogy mikor tud köpni a gyerek? én nem tudom....de szerintem még odébb van az nálunk is... lehet,hogy csak 2éves koruktol?...

Toncsinak én is gratulálok ..ügyeske.. :D

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


sziasztok,

tegnap nem voltam, de olvastalak benneteket. Sajnos ez a vandalizmus teljesen levette az energiámat. Egész nap televíziót néztem, interneteztem. Borzasztó, hogy egy pár vandál mire képes. De nem rontom a kedveteket. Ott vannak nektek azok a gyönyörü babák........ Mindenkinek nagyon kellemes napot kívánok.
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Vandalizmus :twisted: !!!

Én a terhesség alatt 17 kg-t szedtem fel, amiből a kórházban leadtam már 1-et szülés előtt. Viszonylag szerencsés alkat vagyok, mert nekem szinte csak a hasam nőtt (no persze, azért puhult máshol is :? ). De én szülés után kb. 2 hónappal már a régi nadrágjaimat hordtam :shock: . Még ugyan nem annyira kényelmesek, de venni nem akartam újakat. Most kb. még 2-3 kg lehet rajtam. De nem fogyókúráztam, inkább az idegeskedés hozta meg a hatását már az elején. Inkább a kilókat választottam volna :roll: . Szóval Klauszka, nem szabad fogyizni szoptatás alatt. Ráérsz majd arra utána is :)

Már ma is megfordult 1x :D . Most már abba se hagyja? :lol:

Most éppen alszanak a Nagyival, miközben én porszívóztam :lol: Már horkol is valamelyik, bár gyanítom, ez még nem Toncsi :wink: .

Kezd derülni az ég, megyünk cimbizni. Van egy Csengus nevű "bajtársunk" hasonlóan indult az élete, csak ő még a 31. héten megszületett. Majd este még benézek.

Szép napot!
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Klauszka,

szerintem se fogyózz. Nem jó az szoptatás alatt. Inkább próbáld meg a nassolást elhagyni. Vagy vacsora után egyél csak gyümölcsöt. Talán az segít.

Horkolás...hmmmm. Hát azzal megvoltam áldva ma éjszaka. Tegnap volt a kiskutyusunk 3 éves. Ennek örömére megengedtük neki, hogy a szobánkban aludjon. Nagyon nehezen aludtam el, és a férjem (mivel meg van fázva) iszonyatosan elkezdett horkolni. Rá két percre Dundi ( a kutyusunk) is. De milyen erösen. Nem volt szívem felkölteni egyiküket sem. Inkább gyönyörködtem bennük úgy 1 óráig. Mind a ketten olyan elégedetnek, boldogank látszottak. :lol: :lol:
gabcsi76
 
 


Csilla, Helga pfúj! :lol: Szégyentelenül szerencsétek van!!!! :twisted:
Az én 165 centimhez 65 kg társul, és ez sok. Bár a melleimen kétségkívül van egy-egy fél kiló, de a többi mehetne....
Igaz, engem a kedvesem Kistehénnek becézett terhesség alatt. :lol:
Gabcsi, én is utálom ezeket a hülyéket. Abszolút nem normálisok, annyira felháborító, amiket művelnek. Hollandiában milyen az idő? Itt most süt a nap, sétaidő van. Ki is fogjuk használni.
Csilla, most már sportot fog belőle Toncsi csinálni! Ezután már arra kezd izmozni, hogy fordítva is sikerüljön! :lol:
Tegnap este már csak egy turmixot ittam tejből és aloés vaníliaporból, ami fedezi a test szükségleteit, de nincs kalóriaértéke. A májpástétom meg ott stoppolt a hűtőben... nem vettem fel. Muszáj.... :cry:

K.
Kép
klauszka
 
 


Jó idö van. Süt a nap, de azért fúj a szél. Jól felöltözve viszont kellemes sétálni. Ki is fogom használni.

A mell kérdés 'nálam is gázos. Bár még a terhességem elején járok, de már most elégedetlenkedek.

Az isten jó nagy golyókkal áldott meg. (D kosaras vagyok). És most, ahogy megduzzadtak..... jövö héten megyek melltartót venni.
Bár ez tuti, hogy csak a kezdet. Úgy érzem, hogy csak egy nagy darab mell vagyok. A férjemet természetesen nem zavarja. :evil:
gabcsi76
 
 


Hú Gabcsi, és még mi várható tejbelövelléskor!!!! Én szó szerint megijedtem tőlük! Arra már a férjem is azt mondta: jézusom... :shock:
A Dundi magyar név. A férjed tudja, mit jelent? :D

K.
Kép
klauszka
 
 


Igen, ö keresztelte el. :D

Nagyapámank volt egy kutyuja, akit dundinak hívtak. Nagyon szerette mindkettöjüket. Azóta már nagyapám meg a kutyus is meghalt. :cry:

Ugyhogy innen ered a név.
gabcsi76
 
 


Akkor lehet, hogy még várok a melltartó vételével. Még elhordozgatom a régit. Bár itt is ott is kibuggyan. :roll:

Jézusom, milyen kosarat kellesz vennem??? Bele se gondolok. :oops:
gabcsi76
 
 


Van a D után is méret?????? :shock:
Ja, a tejbelövellés csak 1-2 napig tart! :lol:
Én akkor nem fértem bele a hálóingembe, képzelheted... :oops:

K.
Kép
klauszka
 
 


Persze, hogy van.
Tudom, hogy otthon nehéz venni, mert anyukám is itt szokta a DDs melltartókat beszerezni.

A D után létezik még: DD, E, F, G
És nem hiszed el, ha besétálsz egy fehér nemü üzletbe, ezt ott mind megtalálod.
gabcsi76
 
 


Hali!

Hát engem ez a téma sajnos nem nagyon érint, most is csak 75-ös B melltartót hordok. El sem tudom képzelni azokat a méreteket!

Szóval ma lett a kismanóm féléves!

Most kicsit nyügi, úgy hogy megyek is!

Hali
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Boldog féléves szülinapot Toncsinak!!!!!! :lol:
Megünnepeltétek egy kis szopival? :lol:
Gabcsi, legközelebb jobban körülnézek! :lol:
Akkor te flamandul tudsz?

K.
Kép
klauszka
 
 


Köszönjük a köszöntést!

Túrórudis tejcsit kapott (áttételesen) :lol: Meg vettem üveges gyümipépeket, majd holnap megkóstolja.

Különben a maciszerkót egy barátunktól kapta Angliából.

Van nekünk albumunk is:
http://www.babanet.hu/album/main.php?album=9500

Hali
Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 


Sziasztok!


Én is most 75 b-s melltartót hordok...mikor volt tejem bizony 85b -s kellett azt hiszem.Most ugy érzem mintha "összeaszott" volna a cicim.. :D

Gratulálok én is Toncsinak!

Klauszka..

Ne aggódj a méreteid miatt..a pasik azt mondják / legalábbis az én férjem../,hogy az a jó ha lehet egy nőn mit fogni.. :D



Megyek ebédet csinálni..most spenót lesz krumplival,főt tojás s desszertnek egy kis turórudi..

Sziasztok Helga

Kép
helguci
 
 


Gratula Toncsinak!!1 :lol:

Ma reggel megijedtem,mert hívtak a tanácsadóból, hogy ma reggelre volt idöpontunk, és nem jelentünk meg. :shock:

Nagyon megijedtem, és mondtam a csajnak,hogy nekünk szeptember 29-én van a megbeszélésünk. Erre kiderült, hogy kétszer kell mennünk. De az asszisztens nem magyarázta el világosan. Az elsö megbeszélés 45 perc a második 15 perc lesz.
Mindakettöt sikerült jövö péntekre tenni. :lol: A férjem örült neki, mert így csak egy nap szabit kell kivennie.

Klauszka, hollandul beszélek. A flamand a holland nyelvnek egy dialektusa, amit Belgium északi részén beszélnek.
gabcsi76
 
 


Csilla, megzabálom Toncsit!!!! Majd én is csinálok albumot, lesz miből válogatni, több, mint 400 képünk van már róla (mióta megszületett :lol: )
Gabcsi, számolj majd be, hogy mit mondtak! Ja, azért élt bennem ez a flamand, mert a mi ismerőseink Belgiumban laknak... :idea:
Helga, imádom a spenótot, küldesz? :lol:
Megjöttünk az Anyatej Világnapja rendezvényről. Szupi volt!!!!
Volt hordozókendő tanfolyam, de Elcsi követelte magának a szopit. Hát lemaradtunk. :wink:
Én is 75B-s melltartót hordtam, ami terhesség idején 85C-re változott... :oops:

K.
Kép
klauszka
 
 


Sziasztok!

Toncsinak nagy-nagy gratula a maga fél évéhez :D

Klauszka
teljesen megértelek. Rólam sem megy le 10 kg és én is 162 cm vagyok 61 kilóhoz. :evil:
Nálam semmi nem ment le a szopi alatt. Sőt 1 kg feljött. Sztem nem igaz, hogy a szopi fogyaszt, ez inkább alkati kérdés :?
Most kezdtem el edzőterembe járni. Nem tudom, hogy lesz rá időm, de ugye ez is csak akkor ér valamit, ha rendszeresen mész. :cry:


Gabcsi
ha kényelmetlennek érzed a melltartót, akkor inkább folyamatosan vegyél egy-két darabot. Sztem megér annyit, hogy ne "paszírozd" össze őket.Már most vehetsz kismama melltartót.
Én is folyamatosan vettem és bár rongyosra nem használtam őket, nem bánom, hogy végig kényelmes volt.
Tudom, hogy az elején tartasz, de amire még nem bánom,hogy beruháztam, az a pocaktartó. Nekem nagy segítség volt az utolsó 3 hónapban, szinte végig rajtam volt.


Helguci
Ha szeretitek a spenótot ajánlom a spenótos nokedlit. Isteni finom és babáknak is simán lehet adni. Bár gondolom már Ti is mindent esztek :D
Ha érdekel, a Stahl honlapján megtalálod.


Ildi,
Ja, hogy a 18 hós oltást kapta. Látod, annyira nem figyeltem még az oltási rendet, hogy csak a 15 hós oltásig jutottam. :roll:
A kis törpéd még most is ébred éjszaka vagy már átalussza?

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Csilla
tök édi Toncsibaba!
Puszi a pocijára
Kép


A kisfiamról itt láthattok képeket, persze csak ha érdekel :D

http://www.babanet.hu/album/main.php?album=10462

Jó éjszakát :!:
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi, megnéztem a képeket. Nagyon édes!!!!

Végülis mi a lényege a pocaktartónak? Már én is hallottam érte.
Kismama melltartót mindenképp fogok venni.
gabcsi76
 
 


Szilvi, én is megnéztem! Micsoda szőke herceg!!!! Nagyon édibébi. :lol:
Én utálom az edzőtermet.... :x Most mit csináljak? :?
Jók a kismama melltartók, de rohadt drágák. Legalábbis én darabját 6e-ért vettem, és annyira azért mégsem vagyok tőlük elragadtatva. A 35 fokban nem szellőzött olyan jól, bár akkor semmi sem szellőzik eléggé. Ja, és hogy el ne felejtsem, anyósom szerencsésen összemosta őket, így most lett 3 db rózsaszín melltartóm (és nincs fehér és vajszínű...) :lol:
Na, megyek lecsót főzni.

K.
Kép
klauszka
 
 


Igen, láttam, hogy húzos az ára.
Mondjuk én azon is leültem, hogy mennyibe kerülnek a kisbaba ruhák.

Valószínü, hogy majd használtan fogok egy párat venni. Sajnos én vagyok az elsö állapotos a családban. Nincs kitöl örökölni. :cry:
gabcsi76
 
 


Egyébként mi a különbség a kismama és a szoptatós melltartó között?

Most biztos butát kérdezek.... :oops:
gabcsi76
 
 


Ma elég furin ébredtem. Olyan érzésem volt, hogy csak álmodom ezt az egészet, hogy állapotos vagyok. Aztán eszembe jutott, hogy miután a terhességitesztet megcsináltam, készítettem egy fotót. Ugyhogy gyorsan elökaptam a kamerát és feltöltöttem a képet a pc-re.
Ugye milyen szépen lehet a két csíkot látni? Valójában elég nevetséges, hogy így lehet két csíknak örülni.... :lol: :lol: :lol:

Vonalzót még mindig babonából nem akarok csinálni. Majd péntek után. Már csak egy hét. :roll:
Kép Terhességiteszt
gabcsi76
 
 


Sziasztok!

Én meg valamelyik nap álmodtam, hogy állapotos vagyok és már jó nagy pocim van? Hát még egy kicsit korán lenne. Bár én imádtam várandósnak lenni :D !

Márk baba nagyon szép kisfiú!

Én nem vettem kismama melltartót, csak kivettem a betéteket a régiekből :wink: . Aztán szoptatósat vettem hármat, (az a lecsatolhatós), a kismama nem tudom milyen :roll: .
Klauszka, úgyis a rózsaszín a divat :lol: .

Mi szerencsére elég sok babaruhát és holmit örököltünk. Kaptunk kiságyat, matracot, ágyneműt, kádat, pelenkázót, "szagzáró" szemetest és ruhát, ruhát, ruhát. Egyedül babakocsit kellett vennünk.
Mondjuk kellett egy kis felújítás itthon (ablakcsere, ajtót tettünk az emeletre, padlószőnyeg, festés), nem is nagyon maradt volna pénz másra.
Bár most unokatesóméknál ikrek jönnek, úgy hogy amit ruhát kinőttünk, azt lassan vissza is kell szállítanunk. Néha a szívem szakad, olyan édi ruhák és 2x ráadom, aztán ki is nőtte :roll: .
Nálunk van egy nagyon jó kis turi, annyi szuper babaruhát turiztam onnan. Pl. vettem nemrég 2 hosszú ujjú body-t, 2 nadrágot, 2 kantáros nadrágot, 1 pulcsit és nem fizettem 2000 Ft-ot sem. És annyira jól néznek ki. Ha nem felejtem el, teszek fel képet. Bababoltban ennyiért talán 1 ruhadarab kijön!

Én terhesség előtt karatéztam, már nyaggat a férjem, hogy menjek vissza (ő az edző). Vagy magamra kötöm a bébit, vagy hordozóba viszem a terembe. Majd meglátjuk, csak félek, hogy a tejcsi látná kárát.

Gabcsi, hányadik héten is jársz?

Most elutazott a férjem a hétvégére, itt van anyu, talán a takarítással is haladunk egy kicsit. Megyek is

Csilla

Csilla

Kép

Kép
csillala
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: