Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy írok, de én is kispesti vagyok.

Az én védőnőm a Berzsenyi rendelőben van, az Europark mellett. Nagyon aranyos, bármit kérdezhetek tőle, rámszánja az idejét, bármikor hívhatom. A legjobb az egészben, hogy amikor én féléves voltam, akkor költöztünk Kispestre, és pont ő járt ki hozzám, tehát Anyunak is ő volt a védőnője. :lol:

Ráadásként, az én babámnak is az lesz az orvosa, aki még nekem volt anno, mikor kicsi voltam, jó mi? :lol:

Szép napot mindenkinek!

Judit

KépKép
b_judyt
 
 


Szia Judit!

Üdv itt. Az első fiamnál, szintén úgy jártam mint most Te. Ugyanaz a védőnéni, és ugyanaz a doki volt, aki még annak idején hozzám járt. De sajna elköltöztünk onnan. Hol fogsz szűlni?

Tücsi: Mondtam a zsibbadást a dokimnak, azt mondta sajna velejáró probléma. Vizesedni még annyira nem vizesedek. Jaj, már csak egy hét és vége a melónak. Már tényleg nagyon várom.

bluebox
 
 


Szia Judit, dehogy baj, hogy írsz, talán lassan összegyűlnek a kispesti babázók :)

Látom, már az izgalmas szakaszba értél :) A MÁV-ban lehet még szülni egyáltalán? Én nem bírom már követni, hogy hol mi van ...

Márti, szerintem mire neked véget ér a meló én is makkegészséges leszek (és remélem, nem is fertőznek össze a büdös kölkök :) ) - úgyhogy majd megkeresem, hogy melyik kertben száradnak a babaruhák. ;)

A frontokat te hogy bírod?

Képzeld, a nővérem és köztem is 16 év korkülönbség van, mi is féltestvérek vagyunk :)

T.
20150827140659
 
 

 
 

Szia Tücsi!

Ma voltam a védőnéninél, Ritánál, mondtam Neki, hogy Te meg én szoktunk egymással beszélgetni, de még soha nem találkoztunk. Mondta, hogy a héten szerdán ott voltatok. Már bekészítettem a korházi pakkunkat. Jövő héten kezdem el kimosni a kisruhákat. A héten szépen szétválogattam. Nem volt kismunka:)
A frontokat nagyon nem bírom, és képzeld Kristóf babánk teljesen ki van tekeredve. A doki is mondta, hogy ritkán lát ilyet!!!! Remélem azért időben befordul a helyére. Szegénykémnek, nagyon nincs már helye:(

bluebox
 
 


sziasztok!

Látok itt ismerőst.... :D :D

Tücsi,
Bocsi hogy nem jelentkeztem de kicsit rosszul viseltem a terhesség elejét :cry: :cry: De most már minden oké, újra fitt vagyok :D Jesszusom, Mira már 6 hónapos??!! :shock:

A többieknek is sziasztok!

Remélem, hogy nem baj, hogy csatlakozom... Hogy milyen sűrűn tudok jönni az rejtély, mert van egy 23 hónapos örökmozgó lánykám aki végkimerülésig pörög! :D Sokat járunk játszótérre, bár most leginkább a kertünkben koptatjuk a füvet, szórjuk szét a homokot és ezerrel hintázzunk a szomszédok nagy örömére. :D

MI a Nagysándor J. utcában lakunk, a Mészáros L. utcához közel egy nagy sárga házban.... :lol: Az én védőnőm, Stollmerné Fitter Ilona és a háziorvosunk a Csonka doktornő. Anno nekem is Ő volt, szóval nekem sem ismeretlen... azonban a Földi doktornőt is ismerjük, mert általában Réka akkor beteg amikor a mi doktornénink szabin van.... a helyettese pedig a Földi doktornő, csak jókat tudok róla is mondani.

Én a Kútvölgyiben szültem a kislányomat és most is ott fogok augusztus közepén.. A kórházról csak jókat tudok mondani, bár az tény, hogy a város másik felén van.... De hát az orvosomért mindent! :D

Látom, többen már a finishben vagytok!! Nagyon szorítok értettek, könnyű szülést kívánok!

Most mennem kell mini manó hív.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok!

Szerencsére lehet a Máv-ban szülni, bár állítólag nagyon sok kismami van, teltház :D
Csak jut majd nekünk is egy ágy :lol:

Babóm nagyon jól érzi magát idebent, nem nagyon kiváncsi még a szüleire :lol:

Kellemes hétvégét mindenkinek!

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Szia Vica! Örülök, hogy minden rendben veletek, gondoltam, hogy elsodort az élet (és reménykedtem, hogy nincs nagy baj) :)
És persze gyere társalogni, amikor tudsz. Remélem, hogy a jövő héten eljutunk a Templom téri játszótérre (időjárás függő), Brúnónak már réges rég beígértem. Esetleg nem társulunk?

Igen, Mira már hat hónapos és ma - nem egészen szabványosan, de így hozta az élet - krumplit evett pörköltszafttal, kétpofára (már bocs, de tényleg) :) Ugyanis az van, hogy nem akart enni hetekig, a tápszert nem fogadta el egyáltalán. Kiderült, hogy vashiánya van, azt pótoljuk és egyébként meg kicsit hamarabb elkezdtük a hozzátáplálást, azt viszont nagyon élvezi. Doki néni is mondta, hogy vannak ilyen gyerekek... úgyhogy nálunk az almalé után a husileves jött :)

Csonka doktornővel én nem nagyon találom a közös hangot - szerencsére ritkán kell, bár előfordult már, mert Földi doki nénit meg ő helyettesíti.

Judit, nagyon izgalmas a vége - Vivi meg szerintem tudja, hogy mi jó neki, ilyen csúnya időben még hadd pihengessen bent. Remélem, hozza magával a szép időt nekünk :)

Márti - ja, szerdán előadtuk a szokásos börleszkünket, most éppen rátörtünk a kismama tornára :oops: de a két gyerekkel, alvásidőben (és hülye szélben, éppen múló középfülgyulladással) nem jutottam el az egészséges rendelésre, muszáj volt a betegrendelés idején menni, párommal és autóval.
Hogy van kitekeredve Kristóf? Ha nagyon furcsán fekszik, okozhatja a zsibbadást, hogy itt nyom, ott nyom.
A babaruha válogatás nálunk is súlyos volt, mindent csak ömlesztve raktam ki a padlásra anno. (Most már rendesebb vagyok :) ) Viszont nekem szuper segítségem volt, Brúnó lelkesen pakolt velem :)
Esetleg te nem társulsz be egy játszóterezésbe? Vagy már mozdulni sem akarsz?

Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Ti is a Templom téri játszóra jártok???? Ez szuper!!!!! Mi tavaly nyáron ott voltunk szinte minden nap.... Igaz a nagy melegben kihagytuk.... Mi is tervezzük, hogy jövőhéten megyünk már egy kicsit játszóterezni, de persze ma reggel olyan csúnyán elkezdett Réka köhögni, hogy csak néztem.... SZóval most csak reménykedem hogy nem lesz beteg

Amúgy a Csonka doktornőre visszatérve, nekem semmi bajom nincs vele, de most kiakadtam kicsit, mert megint 1 hónapig van szabin.... Amivel nem is lenne baj, csak Rékával mindig ilyenkor történik valami.... És persze ilyenkor más doktornő nem jön ki hozzánk, hanem bekell vinnem a beteg rendelésre :evil: Múltkor is összeszedtük a hányást ill. hasmenést :( Amúgy én nem is tudtam hogy lehet dokit választani....

Anno, mi is hamarabb kezdtük a hozzátáplálást mert kevesebb volt a tejci, viszont Rékába sehogy sem tudtuk beleerőltetni a tápszert. Kb. 4 félét próbáltunk ki, de egyiket sem fogadta el.... De a ciciről sem szokott le, 14 hónapos koráig szopizott :D

Judit,
az egyik ismerősöm most szült a MÁV-ba, és nagyon meg volt mindennel elégedve.... Vivike pedig még a lehető legjobb helyen van!

Megyek befejezem az ebédet...

Szép hétvégét mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Évi, nem járunk oda, csak egyszer voltunk, de nagyon élvezte Brúnó. Már beígértem neki, de ahogy elindultunk, kétszer, borzalmas idő lett, le kellett fújni :(

Beszéljünk majd!
T.
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Üdv, akivel még nem beszéltem:)

Tücsi: Köszönöm a meghívást a játszótérre, de komolyan mondom, már nem merek elindulni szinte sehova sem egyedűl. Pénteken amikor jöttem haza a védőnénitől (Ritától) amikor száltam le a 68-as buszról ügyesen benéztem az utolsó lécsőt, és enyhén szólva letérdeltem:) Sajna a hasamtól már semmit nem látok:( Nagyon nagy a hasam, és nagyon hamar elfáradok. Teljesen kiszámíthatatlan lettem. Tudom, szörnyű. Már fogalmam sincs, hogy hogy fekszik Kristóf:( Mindenesetre egyre szarabbul érzem magam. Remélem, ha befordul a helyére egy picit jobb lesz. Az első terhességemnél nem voltak ilyen problémáim. Tudom, eltelt közben 16 év.
Na mind1. Csak lesz valahogy:)

Minden jót Nektek, ha tudok, akkor jelentkezem egy közös játszótéri bulira, Kristóffal:)

bluebox
 
 


Rendben, Márti - de azért addig vigyázz magadra! De ha erre jársz, beleshetsz :)

T.
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Rendben Tücsi, úgy lesz:)
Képzeld, tegnap voltunk Kikába, és vettünk egy nagyon szupi komódot Kristófnak. Felteszem:)

Pussz!
Kép

bluebox
 
 



Szia Márti!
Vicces az új vonalzód :)

Jó a komód - minden más, ágy, babakocsi, ilyenek megvan?

Tücsi
20150827140659
 
 


Szia Tücsi!

Igen minden megvan már:) Csak össze kellene már raknunk. Félek, nem fogom júniusig húzni......... Holnap, holnapután Apa is itthon lesz, megbeszéltük, hogy berendezzük a szobát, hogy elférjen minden. Aztán, hogy minden a helyére kerűl-e, az nem biztos. Amig nincs kész a szoba, nem tudok hozzálátni a babacuccok kimosásáához. Pedig már tényleg nem nagyon tudok mozogni:( Ma pl. nem tudtam felkelni az ágyból. Kristóf tegnap elte óta keresi a helyét. Most délután fél 5-kor megtalálta! Keresztben:( Már nagyon kényelmetlen ez az állapot. Én aki mindig örökmozgó voltam, most itt vergődök mint egy partravetett hal:) Sebaj, türelem tudom.
Hát........ tömören ennyi:)

Kép

Ez a kép pontosan március 8-án készűlt éppen főzés közben, a pólóm is árulkodik erről:)
Tudnivalók: 152 cm vagyok. 48kg-al indultam, most 66 kg vagyok:(

bluebox
 
 


Azta micsoda pocak!
Hű, de irigyellek, az enyém mindkétszer olyan kicsi volt... Látod, minden relatív :)
Jó pakolászást, vigyázz magadra, még ha kényelmetlen is, Kristóf még bent van a legjobb helyen.
T.
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Márti, jó nagy pocak, nekem most van ekkora :lol:

Jó egészséget!

KépKép
b_judyt
 
 


Halihó!

Judit, kitartás, én nagyon irígyellek, hogy bármelyik nap megjöhet a babóóóóóóóóóóóóóóó! Még semmi jele??????
Szorítok, azért ha túl vagy rajta, ugye dobsz ide is egy képet????
Én nagyon várom.

Tücsi: Köszönöm a bíztató szavakat.
Ma mégis nekiláttam a mosáshoz.
Már nagyon készülök!!!!
Kristóf is, ha jól érzem.

bluebox
 
 


Sziasztok!
Évi, hogy vagytok, Réka jobban van?

Judit, várjuk a híreket, a hidegfront nem hozta meg Vivit?

Márti, azért pihenjél, hiába vagy örökmozgó, tudod, hogy majd pöröghetsz eleget a babával :)
Kristóf meg még csak ne készülődjön annyira.
Sikerült kimosni a ruhácskákat?

Nálunk Mirababa végre eszik rendesen, hízik is, ahogy kell. A hétvégén jelmezbáloztunk (jobb későn...), Brúnó nagyon élvezte, hogy volt más gyerek is, már hiányzik neki nagyon az ovi, de még nem merem küldeni, tuti egy héten belül hazahozna valami betegséget (és akkor még jó, ha csak valami felsőlégútit és nem hányós-hasmenőset).

További jó hétvégét!
Tücsi
20150827140659
 
 


sziasztok!

Na mint ahogy azt sejtettem, Réka sajnos beteg lett... Múlt vasárnap éjjel belázasodott, 39-re ment fel a láza és 2 óra alatt sikerült levinni neki 38-ra.... Pedig hűtőfürdőtől kezdve már mindent bevetettünk... Reggel mentünk dokihoz, (Ambroczky??!!! na hozzá soha többet!! :evil: ) semmit nem mondott, csak megkérdezte, hogy járunk e bölcsibe... mire én válaszoltam hogy nem!!! Erre akkor hol szedte össze ezt a betegséget???? Azt hittem, hogy menten leütöm.... Szóval nem a kedvességéről híres... Mint kiderült elkaptuk az influenzát... Még mindig taknyos RÉka, sőt sajna én is és a férjem is elkapta.. Úgyhogy most itthon lábadozunk..

Ezért nem is hívtalak Tünde, mert szinte alig mozdultunk ki itthonról. Remélem, hogy a héten szépen lassan eltávozik tőlünk a takonykor és akkor mehetünk játszóterezni!!!!! :D

AMúgy hova jár Brúnó, melyik oviba???

De látom, nem maradtam le semmiről, még mindenki egyben van!! :D :D

Márti,
Kristóf még tényleg maradjon csak bent!!! VIszont szupi, hogy már elkezdted ki mosni a kisruhákat!!!!! :D AMúgy meg van már mindenetek???

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok!
Évi jobbulást mindenkinek! Vigyázz magadra is!

Brúnó most a Napraforgó oviba nem jár. Egyébként teljesen jó hely, ha az infrastruktúrát nézem és nagyon jó csoportba került, nagyon jók a nénik. Hiányzik is neki nagyon, hát, még kicsit ki kell bírnia.

Hétfőn, ha végre nem lenne olyan bolond szél, akkor megpróbálok végre elzarándokolni a kölkökkel a Blue Kidsbe, Brúnó cipőállománya suttyomban lefogyott (elég hirtelen tört ránk ez a helyenként nyárias idő), Mirának is kell egy-két darab. Nem egyszerű rékliszabású kombidresszt venni (a neten találtam, ja, ötezer forintért, hahahaha).

Szép napot!
T.
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Évi: Köszönöm kérdésed, végre már mindent megvettünk Kristófnak. Hála, mindent kimostam:) Túl vagyok a nehezén:) Mármint az itthoni teendőkön. A többi még ránk vár, de megbírkózunk vele:) Apa is jön Velünk szűlni, Ő szeretne ott lenni, én nem erőltetem. Max. kiküldöm, ha látom hogy nagyon sápad:) Réka gyógyúl???? Remélem igen. Szegényke, nem elég hogy ilyen pocsék szar az idő, még beteg is lett :( Jobbulást.

Tücsi: (tényleg, hogy szólítsalak? Tünde, vagy Tücsi?) Nem is kérdeztem. Túl vagyok a ruhamosáson:) Az a baj, hogy elmegyek egy aranyos kiszokni mellett, és meg kell hogy vegyem :? Ez már nem normális :D

Tudtok valamit Juditról?????????


Úgy érzem, Kristóf kezd a helyére kucorodni. De jó lenne, szegénykém nagyon keresi a helyét, már nagyon nem fér el :?
Mondtam neki, kitartás, már csak pár nap :)

bluebox
 
 


Szia Tücsi!
Nézd mire bukkantam:

Judit írta:Sziasztok!

Megszületett pici lányom Puskás Vivien 04.10-én 21:23-kor 3150gr és 54cm-rel:)
A szülés nagyon fájdalmas volt, de megérte, gyönyörű baba, imádjuk

Judit

bluebox
 
 


Sziasztok!

Nem maradt időm ide is megírni a jóhírt, de látom terjed :lol:
A kicsilány gyönyörű, éjjel 4 órát ráztam a popsiját, tetszett neki az új hely biztos, nem akart aludni:) Ellenben velem :lol:
Amúgy jól vagyunk, a szülés fájdalmas volt nagyon, de csütörtök reggel még nem gondoltam volna, hogy este a karomban tarthatom:)
Imádjuk a lánykát, ahogy elenged, teszek föl képeket. Visszaolvasni még nem volt időm, remélem mindenki jól van:)

Judit

KépKép
b_judyt
 
 


Szia Judit!

Itt is nagy-nagy gratula!!!!!!!!!!!!!!!4
Ha lesz egy pici időd, nagyon érdekelne a szüléstörténeted, márha megosztod velünk:)

Nagyon irígy vagyok!!!!!!!!!!!!!!!!!

Képeket, képeket, képeket...... sok-sok képet kérek!!!!!!!!!!

Azért próbálj picit pihenni, hátha hagy egy picit a lányka:)

Egyébként az első fiam, 3500 gr, 54 cm-el született:)

bluebox
 
 


Sziasztok!

Micsoda jó hírekre érek ide :)

Gratulálok Judit, jó egészséget és sok tejcsit kívánok nektek! Várom majd én is, hogy mesélj!

Évi, remélem már jobban vagytok - bár pont most sokat nem veszítetek ezzel az idővel :(

Márti, vigyázz magadra, túl ne hajtsd magad! Szerintem a kiszokni gyűjtés nem rossz hobbi :) sok fogy belőle. De én inkább kerülném a drága boltokat a helyedben :)

Bagoly mondja... mi hétfőn eljutottunk a Blue Kidsbe, beszereztem néhány rugit, valahogy olyan, mintha egy méret kimaradt volna Brúnónál (nem, valójában nem maradt ki, de a nagyobb méretet kellett neki venni, mert széltében felvette ami hosszában felesleges volt :oops: ). Meg vettem két helyes ruhácskát, mintának jó lesz, barátnőm majd varrhatja zsákszámra a többit :)

Brúnónak meg a zoknit (na ugye...) nem lehet eleget venni, és a környéken egyedül a Blue Kidsben van olyan, ami 97%-os pamut (rém büdösödő lábú és érzékeny bőrt örökölt mind a kettő, nem lehet nejlonzoknit hordani). Nem vicc, anyósom lehordott minket, amikor Brúnó újszülött volt, hogy hogy mondhatunk ilyet, nem lehet büdös a lába egy csecsemőnek. Mi csak annyit mondtunk, hogy szagolja meg és utána nyilatkozzon; zokni le, orra alá tart - és persze kitört a röhögés, tényleg büdös volt a baba lába :D

Na persze ezt a történetet már nem sokáig mesélgethetem, mert meg fog sértődni a felcseperedett gyermek :)

Itt is vannak nagy hírek: Mira tegnap a járóka hálójába kapaszkodva ült fel, ma már teljesen egyedül. Sőt ma már két lépést tudott mászni, ezt többször is bemutatta. Így tényleg nem lehet hízni...

Szép napot mindenkinek!
Tünde
20150827140659
 
 


Sziasztok!
Ezt a sógornőm ma ajánlotta, nekünk viszonylag közel is van:
http://www.babaholmiolcson.hu/index.php
T.
20150827140659
 
 


Szia Tücsi!

Előszőr is nagy gratula Mirához, igazán rohamosan fejlődik:) Nagyon ügyi babóca!!!!! Tomi fiam is hasonló adottságokkal rendelkezett:) Remélem Kristóf is ilyen ügyes babó lesz:)
Ha nem nagy kérés, raknál fel a gyerkőcökről fotókat??? Nagyon kíváncsi vagyok ám:)

Tegnapi sztorim:
Elmentünk Apával a doktor bácsihoz :) Mielőtt elindultunk volna, pont eszembejutott, hogy milyen szerencsém volt, akármikor mentem a magánrendelőben, mindig ott volt a dokim. Gondoltam, mi lesz ha majd egyszer megyek és közlik velem, hogy elrohant szülést levezetni........ Hát tegnap bekövetkezett......... Az aszisztens csajszival beszélgettünk, mert azért felmentem, gondoltam elkérem a táppénzes papíromat. Szóval nagyon sok mindent meg tudtam legalább kérdezni, hogy mik a szokások a Dél pesti korházban. Aztán egyszercsak telefon érkezett, a doki volt az kérdezte, van-e valaki a rendelőben, mert ha igen beszalad még mert vége a szülésnek. Persze hogy megvártuk, hisz én már nagyon szerettem volna, hogy mondjom nekem valamit, mert éreztem valami nem kerek. Szóval megjött, megvizsgált és döntött!!!!! Kristóf nem fordult be és 99% hogy már nem is fog, hisz nagyon befészkelte magát a drága. Nagy babának néz ki, vagyis a doki szerint szép fejlett baba:) Neki 4 kg-nál kezdődik a szép fejlett baba :roll: Mivel az első szülésem vákumos volt, merthogy a k.zsinor hossza durván 20 cm volt, ezért mondta, h ogy nagy a valószínűsége, hogy ennél a babánál is rövid lesz, viszont 2x nem vákumozhatnak. Megkérdezte tőlem, hogy én hogy szeretnék szűlni. Mondtam, hogy számomra ez nem kívánságműsor, ami a legjobb a babának és természetesen nekem is. Abban maradtunk, hogy meglátjuk hogy alakulnak a dolgok. Ha elkezdődik a szűlés és minden szépen könnyen halad, (farfekvéses) akkor simán, ha bármi komplikáció adódna, vagy úgy látja nagyon nehéz lenne megszűlni, akkor császár!!!!
No ez történt tegnap. Most pedig rohanok, mert jönnek értem, megyek a házi dokimhoz leadni a papírokat, hogy kapjak lóvét.
Pussz.

bluebox
 
 


Sziasztok!

Még alszik a Drágám, így tudok írni gyorsan. Köszönöm a gratulációkat,jólesik. Nagyon élvezem a babázást, csak ne lennék ennyire fáradt:)
10-én egész nap fájdogált a hasam, elég erősen, de rendszertelen volt, így nem gondoltam semmire. Délután 5-kor elfolyt a magzatvíz, tudtam, hogy elkezdődött. Rohamosan jöttek a fájások, túl gyorsan csökkent a fájások közötti idő, féltem, hogy nem érünk be a kórházba. A bátyám jött értem fél 8-ra, akkor már 5 perces fájásaim voltak és erősen véreztem. Úgy voltam vele, hogy inkább hívjunk mentőt. De csak beértünk a kórházba negyed óra alatt, a dokim is bent volt 10perc alatt. Nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar beér, de megnyugtató volt a jelenléte. 8-ra értünk be a kórházba, akkor már 4 ujjnyira ki voltam tágulva és 3 percesek voltak a fájások. Dokibácsi még tágított rajtam, majd 21:23-kor megszületett a kismanó. Nem kaphattam már fájdalomcsillapítót, mert nem maradt rá idő, borzasztóan fájt a szülés, azt hittem ott maradok. Túléltem, de ilyen iszonyatos fájdalmat nem tudom hogy képes mindenki elviselni:) De mikor a pocimra tették a kis nyöszörgő lila babám, elmúlt a fájdalom és hihetetlenül megkönnyebbültem.

Hát ez a mi történetünk. Megpróbálok feltenni képet is, aztán megyek, mert ébredezik a Kismanó :lol:

Remélem mindenki jól van!!

KépKép
b_judyt
 
 


Kép Kép Kép

KépKép
b_judyt
 
 


Szia Judit!

Gyönyörűséges Vivike. Jó egészséget, sok türelmet és mégtöbb tejcsit kívánok Nektek.
Tényleg hamar túl voltál a szülésen. Irígylésre méltó:)
Magamnak is valalmi hasonlót szeretnék :)

bluebox
 
 


Judit, még egyszer gratulálok neked, ügyesek-gyorsak voltatok :)
Vivike gyönyörű, formás, nagy baba!

Pihenj nagyokat és szoptass sokat, mással ne is törődj!

Márti, drukkolok, hogy ne legyen majd komplikáció, jobb azért császár nélkül.
Ma, fürdetés (apai feladat nálunk) után hallom fentről párom meghökkent hangját: "te, az normális, hogy feláll a gyerek?", ugyanis Mira odanégykézlábazott egy nagypárnához, szépen felkapaszkodott rá, majd felnyomta popóját az égbe, aztán megpróbált felegyenesedni, úgyhogy, hogy egyre feljebb kapaszkodik, de az már sok volt neki, billegni kezdett, úgyhogy inkább leült. :) Így tényleg nem lehet hízni, jön a madárkalitka, érzem: betszem és aztán egész nap üldögélhet és csipegethet ;)

Ja, képek itt a babanetes fotóalbumban, a Bruno es Mira címszó alatt.

Szép napot nektek!

Tünde (ha lehet választani, akkor ezt szeretem jobban)
20150827140659
 
 


Szia Tücsi!

Megnéztem a fotókat. Gyönyörűszép csemetéid vannak, le a kalappal :) Büszke anyuka lehetsz :) Mira pedig egy kis vasgyúró! Vége a "nyugodt" életetetnek :) Sebaj, végre itt a nyár :)

Ma voltam a Dél pesti-be UH-n. Megerősítették sajna, hogy szerintük, császár lesz :( Kezdek hozzászokni a gondolathoz.

bluebox
 
 


Sziasztok!

Márti, köszi - fene büszke vagyok, elhiheted :)
A császár sem egy rémes dolog, nekem mind a kettő az volt, a lényeg, hogy mindenki jól legyen. Ha itt a www-mre kattintasz, megtalálod az én császárom történetét.
És mi volt még az UH-n, mit csinált éppen Kristóf?

Judit, hogy vagytok? Hogy megy az összeszokás, szopizás? Sikerül aludni?

Évi, hogy vagytok?

Remélem, holnap végre nem lesz szél és ki tudok menni mindkét gyerekkel, be is kellene vásárolni, meg jó lenne már sokat-sokat kint lenni. Párom nem dolgozik (éljen a sztrájk :) ), úgyhogy nyugis nap lesz.

Mindenkinek szép napot!

T.
20150827140659
 
 


Szia Tücsi!

Az UH-on csak megerősítették, hogy szerintük ez tuti császár. Nagyon befészkelte magát a "drágám". Lelkileg már felkészűltem a császárra, azt hiszem. Egyébként úgy néz ki Kristóf a hasamban, mint egy függőágy :) A fejénél van a lába, meg a keze, és csücsűl. Ma nagyon sokat izgett-mozgott, meg a fejét dobálta. Ehez párosult hogy csuklott vagy 10 percig. Nagyon nem tudott magával mit kezdeni, hát el kezdtem simogatni. Előbb ugye ahogy lenni szokott bekeményedett, majd megnyugodott és elaludt Ő is :D

bluebox
 
 


Sziasztok!
Márti, milyen jó is az, ahogy ficereg bent :) Ennél már csak az a jobb, amikor elkezdi a nyálas babapuszikat osztogatni. :)

Mirától már kapjuk őket, nem rendes puszi, nem tud cuppantani, hanem nagyra tátott szájjal jól összenyálazza az arcunkat, majd hihetetlenül kedvesen ránk mosolyog :)

Judit, hogy vagytok? Hogy van Vivike?

Évi?

Mira éppen abszolút függ tőlem, ha eltávolodok, az esetek többségében hisztizik, szabályosan ordibálni kezd, hogy mit képzelek, ha meg megyek vissza, akkor majdnem elrepül, úgy hadonászik és visong örömében. Ugye mondani sem kell, hogy elolvadok tőle?

Brúnó meg csak szimplán jó fej egész nap - igen, lehet irigyelni! :)

Szép napot nektek!
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Judit: Azért néha csak egy pár sort, igazán írhatnál, nagyon kíváncsi vagyok Rátok! Tudom nincs időd :D Bárcsak nekem ne lenne már :)

Tücsi: Édes lehet Mira! Azt hiszem azért én két pici gyerkőccel már meg őrűlnék. Kár hogy ilyen sok időt kihagytam az első gyerekem után :(
Sebaj, most mindent kezdek előről. Szinte az újdonság erejével hat rám minden.
Te mit csinálsz hajnali fél háromkor????????????? Mert hogy én nem alszom már egy hete, azt már megszoktam :(

Szép napot mindenkinek.

bluebox
 
 


sziasztok

Először is nagy-nagy gratula Vivikéhez!!!!!! :D Nagyon szép kislány!

Tünde,
Mírának is nagy gratula, 1x csak azt veszed észre, hogy szaladnod kell utána :lol: Ja, igen és megnéztem a képeket..... Tündéri szépek a gyerköcök!!!! Tényleg, Te hogy tervezed: lesz harmadik????? :D

Márti,
Már neked sincs sok hátra.... Én azt mondom, hogyha császár akkor császár.... Tényleg az a lényeg, hogy mind a ketten jól legyetek és persze egészségesek.

Rólunk röviden... Rékának továbbra is folyik az orra, egyszerűen nem tudunk kimászni ebből a takonykorból... AZ éjszakánk is nagyon ramaty volt, bár most néztem az időjárásjelentést és hát nem egyszerű időt mondanak délutántól... Szegény lánykám meg lassan elmehetne időjósnak mert a szar időt mindig megérzi. Amúgy jól vagyunk, Lili szombaton tombolta ki magát a pocakomban, de annyira hogy néha már fájt. Azóta csendesebb...

Most szaladok tovább... Befejezem az ebédet...

Ui: a héten nem de jövőhéten nagyon szeretnénk menni a játszóra.... Valaki??????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Szia Vica!

Jól eltűntél. Jobbulást Rékának. Milyen a mostani terhességed?? Nem meséltél semmit :(

bluebox
 
 


Sziasztok!

Vivikével kezdünk összeszokni, hízik szépen, lassan eléri a 4kg-ot, aztán alig több, mint 3kg-mal született :lol:
Még mindig szenved a hasfájástól, az infacol nem jött be neki, majd a mecsek teát próbáljuk ki, hátha...

Lassan Kristóf is itt lesz közöttünk, már nem hagyja az Anyukáját aludni :lol:

Kicsit irigylem a pocakos mamikat, nagyon szívesen átélném újra a szülést minden fájdalommal együtt, annyira csodálatos volt. Alig várom, hogy jöjjön kistesó Manókának :D

Játszótér?? Mi is úgy szeretnénk már menni, de sajnos az még odébb van.

Szép estét mindenkinek!!

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!
Hát, csak éjjel van időm ilyesmire... már hogy itt üljek.

Judit, mire itt a jó idő, jöhettek ti is a játszóra :)

Évi, nálunk két kritérium van: ne legyen szél és ne legyetek betegek :) Mirát tudod, féltem a fertőzésektől. De ha a héten minden összejön, persze, hogy mennénk már a játszóra!!!

Köszi - gyönyörű Rékáról régen láttam képet, tehetnél fel te is!
És tényleg, mesélj egy kicsit a pocaklakóról! Mit szól hozzá Réka?

Tényleg, Márti, nagyfiad mit szól, hogy jön egy kistesó?

Harmadik - hát, kb. hetente beszélgetünk róla :) nem eldöntött még, egyelőre biztos nem (hehe), kicsit kellene majd dolgozni, meg nem lenne szerencsés akkor egy kistesó, mikor Brú pont az iskolát kezdi, meg azt is meg akarjuk látni, hogy alakul élet Mirával. De lehet, hogy kicsit később igen. Rákaptam erre a babázós dologra :)

Ti hogy tervezitek?

Judit, hát, pont most olvastam a kismamában, hogy 10 hónap különbséggel szült valaki :) De hidd el, lesz még sok csodálatos nap addig is, míg jön a kistesó. Mindenkinek elmondom, hogy nekem másféléves kor körüli időszak volt a legkedvesebb, amikor hirtelen kinyílt a kisember... Persze mindegyik korszak jó, csak másért. De az nekem meghatározó élmény volt.

Na megyek, etetek és alszok egyet.

Szép napot mindenkinek!
Tücsi
20150827140659
 
 


sziasztok!

Mirának boldog 7. hófordulót!!!

Tünde,
Természetesen csak akkor megyünk mi is a játszóra, ha Rékának elmúlt már ez a takonykorszaka... Azért nem is mondtam, hogy a héten. :D

Hármaska: először szeretném már Lilit a kezemben tartani :D DE persze tervben van hármaska is (hátha fiú lenne :D ) de nem most... Én is szeretnék visszamenni (vagyis nem :oops: (gondolom sejted, hogy miért) , de anyagilag szükség lesz rá) és majd egy pár év múlva újra szülni.

Amúgy nem tudom, hogy mi van, de ritka szar éjszakáink vannak... Az elmúlt 2 éjszaka, folyamatosan dobálta magát Réka, nagyon sokszor fent volt.... Mondjuk azt tudjuk, hogy megérzi a frontokat de ez a mai éjszaka eléggé kiakasztott.... :cry: Remélem, hogy ma már rendesen csicsikál....

MÁrti,
A mostani terhességem nagyon rosszul kezdődőtt.... Rékával is voltak rosszulléteim, de most... ha csak azt írom, hogy non-stop a mellékhelyiséget béreltem???? :D Gondolom mond ez valamit... SZerencsére a 12. héten mintha elvágták volna, és azóta nagyon jól vagyok... Mondjuk most a pocakom iszonyatosan megindult :D Pont ma voltam a védőnőnél... eddig 6 kg-ot híztam.. :oops: Próbálom visszafogni magam, mert nem szeretnék megint +30 kg-val szülni menni... Tényleg, Te mennyit híztál???? Réka nagyon sokat simogatja pocakomat, sokat beszél Lilihez (úgy hívja hogy Lilike), este Ő kenni be a pocakom és énekelni is szoktunk hugicának. Igazából nem tudom, hogy ez most összefügg-e hogy jön a kistesó vagy sem, de az elmúlt 3 hónapban nagyon sokat babázik és persze a babáját Lilinek hívja :lol: Remélem, hogy ez a szeretett később is megmarad, főleg amikor hazahozzuk Lilit. :lol:

Judit,
HÁt nem csodállom, hogy szeretnél megint pocakos lenni... Én bevallom őszintén, hogy eléggé féltem anno a szüléstől de mire oda kerültem, hogy irány a kórház addigra valahogy ez elmúlt... Aztán csak a gyönyörű emlékek vannak és bízom benne, hogy a mostani szülésem is legalább olyan szép lesz mint amit anno Rékával átéltem.

Segítsetek egy kicsit: Réka most éli a hiszti korszakát... De néha elég keményen tudja előadni... Sokszor elmagyarázom, hogy ezt nem szabad de egyszerűen azt nem érti meg, hogy szakadó esőben nem tudunk kimenni homokozni, vagy éppen hintázni.... Na ilyenkor aztán bepörög és ezerrel síkitozik és hisztizik... TI mit csináltatok ilyenkor??? Vagy csak az én kislányom tisztel meg ezzel....

Hú kész regényt írtam!!!!!!!!

Szép napot!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok lányok!

Ti melyik játszótérre szoktatok járni? Mondjuk Vivike még kissé fiatal a játékhoz, csak kíváncsiskodom :lol:
Jövőhéten végre lemegyünk sétálni, igaz csak a ház körül teszünk egy kört, de érzem, hogy babónak és nekem is nagyon-nagy szükségünk van rá. Azért kicsit sok egész nap bezárva lenni a lakásban. Az erkélyi levegőztetés után pedig olyaaaan jót alszunk :lol:

A hisztihez még nem tudok hozzászólni, de előre félek én is tőle. Azt olvastam vhol, ha hisztizik, sír a gyerek, akkor úgy lehet elvonni a figyelmét, hogy elkezded utánozni. Állítólag nagyon meg fog lepődni, ugyanis nem ezt várja tőled. És elfelejti, hogy miért is hisztizik :lol:
Tapasztalatom még nincs benne, cak olvastam vhol, de egy próbát megér, nem?? :wink:

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsi, eltűntem :? Igazából átraktam magam olvasói üzemmódba :) A héten be kellett mennem dolgozni, mert képzeljétek kiderűlt a kolléganőmről, hogy nem is vesehomokja van, hanem veszélyeztetett terhes. Puff neki, már nem is jön dolgozni. Nem kicsit szivatott meg engem és a kolléganőmet-NŐVÉREMET. Mérgesek és dühösek vagyunk rá, amiért így csinálta ezt az egész dolgot!!!!!!!!!!!! Na mindj :(
Képzeljétek, a Jáhn Ferenc korház babásai topikba bejelentkezett egy szülésznő!!!!!!!!!!!!!!! Hát a höldgy, egy tünemény!!!!!!!!!!! Írtam neki levelet és nagyon aranyosan válaszolgat is rá. Nagyon megtudott nyugtatni, rám is fért. Már vágom a centiket!!!!!!!!!! 41 NAP és Kristóf talán már a saját ágyacskájában fog aludni, nem a pocakomban!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bluebox
 
 


Sziasztok!

Judit, mi a Vas Gereben utcai buszvégállomás (68-as) melletti játszótérre járunk, meg néha a Templom térire, de egyszer-kétszer a Kós Károly téren is jártunk. Én általában olyat keresek, ami nyugis helyen van és védett, autó véletlenül sem tud behajtani (láttunk már ilyet...). Ennek leginkább a buszvégállomás melletti játszó felel meg.

Játszótérre elmenni levegőzni neked sem butaság, vannak ott olyanok pici babával, akik a nagyobb tesót viszik, kicsit barátkozni, beszélgetni nem rossz hely. :)

De, képzeld Évi, voltunk a Templom téri játszón pénteken egy rövidre, mert mentünk zöldhulladék gyűjtő zsákot venni és útba ejtettük. Brúnó nagyon élvezte. Ti hogy vagytok?

Hiszti - hát, néha előfordul nálunk is, de szerencsére nem túl vészesen, a tesó érkezése azért gyakoribbá tette, erre azért készülj.
Én az Ebada kölyke hisztizik könyvet nézegettem, meg a Picik és kicsik címűt. Meg persze mindenhol összeolvastam tücsköt-bogarat. Én amit próbálok csinálni, az az, hogy

1. nem mondom feleslegesen, hogy nem, tisztán kényelmi, vagy "miért ne" alapon nem tiltok meg valamit, nem hergelem feleslegesen a gyereket - vagy legalábbis nagyon igyekszem, azért nem megy az mindig olyan jól

2. ha már kimondtam a nemet, akkor igyekszem tartani magam a dologhoz (na jó, alkudozni lehet, ha olyan témáról van szó, pl. hány kisautó jöhet fel és egyebek)

3. hiszti típustól függ, hogy csak akkor állok vele szóba, ha lecsillapszik annyira, hogy érthetően elő tudja adni a panaszát vagy eleve igyekszem megölelgetni, lenyugtatni - általában minden hiszti azért így végződik, mert Brú kéri egész pici kora óta, hogy bújjak hozzá ilyenkor; ő is érzi, hogy nem így akar viselkedni, csak még nem bír uralkodni magán

4. igyekszem nyugis körülményeket biztosítani általában

mondjuk nekem könnyű dolgom van, mert Brú nem egy nagyon határozott, kemény gyerek, sokkal inkább egy bújós cica, egy kis galamblelkű tündérfiú (csak hogy elfogulatlan maradjak, utóbbi becenevet a bölcsis gondozó néni adta egy hét után)

Mirával, azt hiszem, nem lesz ilyen egyszerű :)

Márti, szerintem ne idegeskedj. (Gondolom azért volt valami oka a lánynak is, hogy így járt el. Nyilván ő is a babája szempontjait tartja szem előtt maximálisan. Jártam hozzá hasonló cipőben én is, ismerősöm is.)

Jó, hogy van valaki, akitől kérdezhetsz, ahol én szültem, ott is szokott segíteni egy nagyon-nagyon kedves-rendes szülésznő - bár neki nincs köze a kórházhoz, gyeden volt otthon eddig, ő szimplán hiper-rendes :)

Kell még menned dolgozni?

Nálunk a heti program Mirának az ülés, állás gyakorlása volt, ma átváltott arra, hogy a járókában oldalazva lépeget :shock: asszem jön nekem az extra sportos korszak hamarosan...
Brúnó meg rajongva-visongva figyeli és tájékoztat minket is az újdonságokról (mindig ő veszi őket észre először) :)

További jó hétvégét!
Tücsi
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Tücsi: Természetes hogy a kollegina a baba érdekeit tartja szem előtt!!!!!!! Nem is ez a probléma, hanem az eljárás!!!!!!!! Majd ha személyesen is találkozni fogunk és érdekel a story elmesélek mindent!
Nagyon édi lehet Mira ahogy próbálkozik :) Nincs is annál nagyobb öröm részükről, amikor végre eljutnak a kis céljukhoz!!!! :)
Sajnos még megyek a héten dolgozni.
A hétvégén itthon is jó kidolgoztam magam. Nem kellett volna! Jól elfáradtam :?
Holnap megyek dokihoz. Kíváncsi vagyok mit fog mondani. Gondolom mégjobban megerősíti a császár dolgot :?
Sebaj, túl éljük :wink:

Szép napot mindenkinek.

bluebox
 
 


Sziasztok!

Nos megjöttem a dokibácsitól. Megerősítette a császárt. Nem fordult be Kristóf, viszont már most 3 kg körüli a súlya. Már nem meri megkockáztatni a spontán szülést. Elmesélte, hogy fog történni a műtét. Mondta, ha eddig nem pakoltam össze a korházi cuccomat, akkor most mihamarabb tegyem meg. Ő biztos tud már valamit :P
Mondtam, hogy én már összepakoltam.
Jövő hét hétfőn CTG-re megyek, kedden meg megint a dokihoz. Úgy búcsuzott tőlem, hogy reméli még találkozunk jövő héten :wink:

bluebox
 
 


Sziasztok!
Merre jártok Judit, Évi?

Márti, persze, hogy érdekel!

Hát, remélem, hogy még pocakosan látlak azért! Nem kell annyira kapkodni Kristófnak! A császár meg tényleg nem vészes, tudok egy helyet, ahol meg tudod nézni, hogyan fest egy műtét, ha érdekel.

Mira szorgalmasan gyakorolja az ácsorgást és a guggolást, hogy ne csak elzuhanni tudjon :)
De az ülés már nem izgatja, úgyhogy a biciklizésünk még csúszik :(

Szép napot!
Tünde
20150827140659
 
 


Szia Tünde!

A gondolataimban olvasol. Nagyon érdekelne az az oldal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P
Előre is köszönöm.

bluebox
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: