Új privát üzeneted érkezett!

Nekem a dokim azt mondta, hogy nincs is 4D-s UH...Az 2dimenziós, csak valahogy össze van rakva 3 dimenzióba. Ahhoz képest mi van a leletemen: Uh 4D

KépKép
pedina
 
 


Na ez télleg jó! Kép Kép Kép Kép lassan megyek haza, tornázni vágyom! Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Mai délelőttömet a tgyás, gyed, gyes, családi pótlék és egyéb mozaikszavak bűvöletében töltöttem. Ha azt mondom, hogy a negyedét sem értem, akkor marha közel vagyok az igazsághoz. Kép

KépKép
pedina
 
 

 
 

Ezekre én is nagyon kíváncsi vagyok, mi mit jelent... Amit tudok: tgyás szülés után kb 5.5 hónapig jár. utána 2 éves korig a gyed, aztán a gyes 3. életévig. A gyed max összege 83000 ft, amiből lejön 8.5% nyugdíjakármi, és a fizutól függ. A gyes tavaly 24700 ft volt, fixen, és ebből is lejött a 8.5 % nyugdíjjárulék. Vagyis mindkettő "fizetés", az idő beleszámít a szolgálati időbe. A gyed alatt nem, de a gyes idején lehet dolgozni, napi 4 órában, vagy ha hétvégén is akkor heti max. 20 órában. És akkor az már adóalapot növelő tényező, vagyis adózni is kell belőle, minthogy a fizetésből is. Asszem ennyit tudok én, de ez nagyon kevés. Pl. a tgyásról semmi infóm nincs. Vagyis gondolom az jár a születés és a 5.5 hónap között.

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nem tudom miért írt át a doki. Elméletileg a papírforma szerint 16 hetesnek kellene lennem. De csak 12 vagyok a gyerek mérete szerint. Voltam 3 különböző embernél uh-n és mind ugyanúgy a júl. 20. hozta ki szülésnek. Most meg jön ez az okos, előveszi a kis korongját és közli, hogy 8 nappal tolódik a szülésem. De akkor nem 4, hanem 5 hetes eltérésben leszek. Majd jön a gyerek amikor jönnie kell. De azért elég gáz ez a 30 napnál nem régebbi házassági is, mert végülis a 8. hónaptól bármikor szülhetek és akár rá is húzhatok 2 hetet. Nem tudom miért nem fogadják el legalább 1 évig az eredetit.
Olyan beszólásai vannak a dokinak, hogy ha Robi bent lett volna biztosan kap egyet tőle. Hogy bánhatnak akkor a cigányokkal, ha velem ilyen fasz volt...

Kép
tokajkincse
 
 


Én úgy értelmeztem ezt a tygás történetet, hogy a szülési szabadság ideje alatt jár, ami 24 hét, azaz durván 5 és fél hónap, ezzel egy malomban őrlünk KépA tgyást és gyedet is a fizetésed határozza meg, a gyes az fix, valami 25.000. A családi pótlékot most emelték, esetünkben,mint egygyermekes nem egyedüállók kapunk havi 11.000 Ft-ot.

KépKép
pedina
 
 


Ez a 30 napnál nem régebbi házassági akvi. kiv. komoly? Hallottam már, de nem akarom elhinni...A barátnőmék nem házasok, náluk apasági nyilatkozatot kértek, úgyhogy ezt nem tudom tőle megkérdezni. De ez akkora baromság! Miért kérjem ki valaminek a másolatát 2000-ért, amikor 1. nem jár le, 2, megvan az eredeti...?! Na, ezt meg fogom kérdezni a védőnőtől. De van olyan ismerősöm, aki azt mondta, hogy ő az eredetit vitte, és nem volt gond...

KépKép
pedina
 
 


Én 3 hónapot tudok a házasságival kapcsolatban, de lehet, hogy tévesek az infóim. Majd én is utánakérdezek. Ti még viszonylag jó helyzetben vagytok, de nekem Monokról kell kikérnem... Kép Így jár, aki különcködik... Kép

Van ilyen, hogy egyszeri anyasági juttatás: asszem tavaly az olyan 55000 Ft körül volt, nem tudom mennyiben változik. Ja és a magzati adókedvezmény van még idén?

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Orsi! Én ezt nem értem. Hogy lehet az, hogy ennyire eltérőek az eredmények? Nem csoda ha bosszant!

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Most megyek, jók legyetek!!!

Puszi: Kriszti

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Én úgy tudom, hogy 30 napnál nem lehet régebbi, mert csak ekkor kerül az apa nevére a gyerek. Ki volt írva az uh-nál.
Az az idegesítő, hogy azok, akik "látták" a gyereket egy véleményen voltak a korát illetően. Õ meg rámnéz és eltolja.
Megszűnik a családi adókedvezmény az idén. Én pont jan. 6-án töltöttem be a 91. napot. Vagy ki tudja már.
Az Afp-n meg azért lepődtem meg, mert azt mondta a védőnő, hogy napra pontosana 16. héten kell levenni.

Kép
tokajkincse
 
 


Máris archiváltak bennünket? Mennyiségben nem cáfolunk rá az előző fórumra Kép.
Most találtam ezeket: http://www.kismama.hu/cikkonly.php?id=61&cid=9394 és http://www.kismama.hu/cikkonly.php?id=61&cid=10156

KépKép
pedina
 
 


Hát én ennél a kedves főorvosnál voltam... Nekem nem volt szimpatikus, de nagyon nem!!!!!!!

Kép
tokajkincse
 
 


Mi az az EDA?

Kép
tokajkincse
 
 


Juj, Hardonyi? Róla ma mesélték, hogy első találkozáskor közli, hogy akkor vállalja a szülést, ha 6-szor elmész magánrendelésére, és 3-szor a kórházba...Összegeket nem mondtak, de el bírom képzelni...
Az EDA epidurális (gerincvelői)érzéstelenítés, állítólag csak a nagyobb fájdalmat nem érzed tőle, a tolófájásokat nem befolyásolja.
Amúgy a barátnőm az első gyereket a Semmelweisben szülte, a másodikat a Megyeiben, azt mondja, ha mégegyszer sor kerül rá, akkor Semmelweis, mert ott nem volt annyira futószalag, egy a sok közül-érzése. De hallottam már vasgyári kórház-pártiakat is. Szerintem mindenkinek ez egyéni igénye szabja meg, hogy mit tart jónak. Az én dokimat pl. egy ismerős csajnak, aki szintén babát vár, feketelistára tették az ismerősei "udvarol" megjegyzéssel. Kép Ja, udvarol, ha az udvarlás, amikor bemész hozzá, és közli, hogy "itt a legszebb kismamám". Szerintem csak oldja a szorongást. Amikor 4 éve operált, be voltam szarva tőle, hogy fájni fog, ha kihúzza a draint. Erre ő fogta a kezem, és nővérke húzta ki, közben meg egyfolytában "udvarolt" és a röhögéstől nem arra figyeltem, amit a nővér csinál...

KépKép
pedina
 
 


Jó reggelt!
Tegnap este rá kellett jönnöm, hogy a másállapot, az más állapot, és én sem bírok mindent. Egész nap pakolgattam meg takarítottam, magamhoz képest ugyan visszafogottan, de estére megbosszulta magát. Ráadásul Lilibálint egy fél liter kólával feltuningolva olyan bulit csapott... Szóval a gyerek ugrált, én fáradt voltam, a hasam meg fájt. Komolyan azt hittem, hogy megszülök. Kép 8 héttel korábban...Betojtam. Aztán rájöttem, hogy ezek max. jóslófájások lehetnek, mert rendszertelenek, és nem erősödnek. Én ilyet mindig menstruáció előtti napon érzetem: nem fáj, csak érzem. Úgyhogy ma fekvés.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok, jó reggelt!
Edina! Pihenj nekem!
Képzeljétek, tegnap kaptam egy hírt, a volt szomszédunk kisebbik lánya (25 éves) megszülte első babuját. 5 perces fájásokkal mentek be Tiszaújból Miskolcra, és már 3,5 ujjnyira volt kitágulva! Onnantól kezdve, hogy elkezdődtek a fájások a baba megszületéséig 3, azaz három óra telt el!!! Első gyerekkel! Na ehhez mit szóltok?
Ja, a tegnapi kismamatorna kiváló volt Kép Rá kellett jönnöm, hogy olyan izmaim is vannak, amikről eddig nem is tudtam. Akkor jólesett a mozgás, de ma reggel úgy ébredtem, mint akit kerékbetörtek Kép

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nekem azt mondta a védőnő, hogy csak a 20 héttől mehetek, mert akkor már nem vetélhetek el a tornától. Ja és orvosi javaslat kell hozzá. Bár tegnap a doki simán lekövérezett, így biztosan kötelező lesz járnom!
Mikor csinálják meg a másik fórumot?

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi, már az is megy! Kép
Én tegnap csak megnéztem, hogy milyen a torna. Nekem tetszik. Igazolást nem kért a csajszli, de a gondozáson meg fogom kérdezni a védőnőt és a dokit is, hogy járhatok-e.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


A kismamatorna és szülésre felkészítő torna ugyanaz? Amit amcsi filmekben látsz, hogy anyu meg apu együtt liheg? Állítólag tornát csak annak javasolnak, aki amúgy is járt, csak most lightosabban kell nyomni, és akinek semmi gond nem volt a terhességgel. Még mindig nem vagyok 100-as, úgyhogy csak fekszem pizsiben a nappaliban és Jóbarátok maratont rendezek. De még az első éven sem jutottam túl...KépGyorsan is lehet szülni. A barátnőm az elsővel éjfélkor kelt fel, fél kettőkor mentek be, 7-re megvolt. A második gyerekkel viccesebb volt: fél hétkor küldött egy SMS-t, hogy "szerintem ma szülök, fáj a derekam", fél 11-kor meg jött a másik, hogy 7:50-kor megszületett a baba. A kocsiból a szülőszobára ment, meg rászóltak, hogy "anyuka még ne nyomjon, apuka még öltözik". Kép Remélem nekem is ilyen szerencsém lesz. Éhes a gyerekem, majd szétrúgja az oldalamat... Eszünk egy kis meggyet. Ja, ne higgyétek, hogy a kívánósság csak az első trimeszterre igaz. Én akkor egyáltalán nem voltam az. Most is jelzi, mit szeretne. Én eddig tejet csak kávében ittam, most napi 1 liter a szintem. Utáltam a meggylevet, egy hónapja csak azt iszom, meggydzsemes kenyérrel, holott egyáltalán nem vagyok édesszájú. Imádtam a füstölt dolgokat, nem kívánom. Bár enni ilyenkor már inkább többször keveset, mert a sav az gyün - mint A tanúban a Tisza...

KépKép
pedina
 
 


A két torna szerintem ugyanaz. Mi itt most tanultuk a légzőtechnikákat, a lihegést is. Azt mellkaslégzéssel kell, pihegni, csak olyn felületes légzés. A másik a pihentető légzés. Azt hasba kell beszívni 4 mp-en keresztül, és hasból kiengedni nyitott szájjal 4-5 mp-en keresztül. Aztán a "fájós-tolós" légzés: mellkasba be, át hasba, onnan nyomni! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szerintem ez tök hasznos! Akarok majd én is járni!
Amúgy meg van ahol csak úgy szülhetsz a férjeddel, ha van papírkája, hogy részt vett ilyen oktatáson. Itt nem tudom kérik-e, de Nyíregyen igen!

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok,

Anittik, amit most leírtál a légzéstechnikáról, az kicsit elborzaszt. Próbáltam itt az irodában, de nekem nem megy, főleg, ami a "fájós-tolós" légzést illeti... Leginkább azért vagyok minderre képtelen, mert nem olyan régen beszédtechnikán tanították a "hasi légzést". Azóta annyira sikerült elsajátítani, hogy így élek:-) Csajszik, ez egy döbbenet! Ez a tgyás, az mennyi? Folyamatosan azon röhögök egyébként, hogy minden kismama "gyesen" van, holott az egy év:-) Na, ha vki nagyon érti már, az szóljon. De eddig, amit leírtatok, az vhogy így van, hm... azt hiszem. A belügyminisztérium honlapja?
Edina drága, pihenj, polcold fel a lábad, és igyad azt a meggylevet! Jaj, ezek szerint ha terhes leszek, lehet, hogy két kézzel túrom a pacalt???
Pusszi.
vbea
 
 


Bealudtam. De jellemző, hogy mi az első mozdulatom kelés után....Nyúlok az egérhez Kép. Valamelyik kismamás újságban volt egy cikk, hogy hogy kell gyakorolni a légzés. Asszongya: üljünk törökülésbe, és tekerjünk a hasunk köré egy széles övet vagy sálat. Vegyünk mély levegőt. Ha jól vesszük a levegőt, akkor a pocaknak nőni kell, amit a sál szűkülése is jelez. Ha ez nem következik be, így gyakoroljunk, az öv segít, hogy ráérezzünk a technikára.
Elgondolkodtunk ezen a köldökzsinórvér-dolgon. Tudjátok mennyi? 342.000 Ft. lemondtam róla, sajnos. Viszont míg kerestem a légzéstechnikát legutóbb vásárolt újságomban (azt hittem abban van) találtam listát a vizsgálatokról. Orsi, eszerint 16-héten veszik le az AFP-t és annak eredményével a 18. héten kell menni UH-ra. Viszont látom, hogy nekem lassan heti kétszer NST-re kell mennem. "Pihenjen anyuka, sokat." Hogy?! nem mindenki lakik a kórház szájában, mint én...
Közben megtudtam, hogy miért nem szeretik a megyeiben az EDA-t. Állítólag a baba túlságosan belustul tőle, és lehet, hogy neked nem fáj, de tovább tart, mert nem segít a kijövetelben, szó szerint ki kell nyomni.
Eni! Ezeknek a mozaikszavaknak én a csaladinet.hu-n és a magyarorszag.hu-n néztem utána. De nem értem. Ma megkérdeztem a munkaügyest, hogy mi jobb nekem: ha szülésig táppénzen vagyok, vagy ha elmegyek szülési szabira 28 nappal előtte. Nagyon okosan nézett rám... Olvasom ezeket az újságokat, és csodálkozom azon, hogy vannak anyukák, akik dilemmáznak olyanon, ami nekem tök természetes. Pl. nekem tök egyértelmű, hogy ha nem muszáj, nem akarok császárt; együtt akarok lenni a babával már a kórházban is, mert innentől kezdve nem arról szól az életem, hogy ki tudom-e pihenni magam és naná, hogy szoptatni fogom, neki ez a legjobb.

KépKép
pedina
 
 


A tgyás az tulajdonképpen a táppénz összegével azonos, a fizu 70%-a. Ha jól értelmeztem. De még úgyis kimegyek a TB-s nőcihez, ésd mindent leírok, amit mond.

Ja, én a védőnőtől kaptam egy kis papírt, amin a vizsgálatok sorrendje van. Ott is az volt, hogy az AFP 16-18. hét között. csak mindenki igyekszik a 16. héten megcsináltatni. De én nem tudtam, nekem 16+5naposan vették le a vért. Vagyis a 18 hetes UH a 19. héten lesz. Kép
Mostanában gondolkodtam azon, vegyek-e ilyen kismamaújságokat. De igazából csak az érdekelne, amiben szabásminta van... nem mintha tudnék varrni, de legalább elvihetném a varrónőhöz. Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sok okos dolog van ám bennük. Legalábbis előszörre... Kép Gondolom, hogy utána már sok újat nem tudnak mondani, de én még egyelőre iszom az információkat. Az első kettőt Sanyi vette, a harmadikat a barátnőm hozta, azóta én is vettem KépPl. az egyikben az van leírva, hogy hogyan kell pelenkázni, lépésről lépésre. Barátnőm lányán már próbáltam, most mondjam, hogy nem is olyan egyszerű? Pl. első alkalommal kezemben maradt a ragasztószalagKépDe én kaptam egy könyvet: A baba első 18 hónapja a címe. Nagyon praktikus. Igyekszem mostanában lapozgatni, hogy "beépüljenek az infok", és ne gyerekkel a vízben kelljen megnézni, hogy akkor hogy is kell megfürdetni?! Kép

KépKép
pedina
 
 


Na ja KépKépKépKép A pelenkazassal ugy vagyok, hogy a kornyezetemben eleg sok kisbaba volt mindig. A pelenkak meg nem valtoztak annyit, hogy ne tudjam hasznalni - remelem.
En abbol a konyvbol okosodom, amit a vedono hozott elso alkalommal. Abban eleg sok dolog benne van.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


halihó
rityak
 
 


Szia!
Te is miskolci kismami vagy?

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szia!
Te is miskolci kismami vagy?

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Most hívtam a biokémia labort! Jó az AFP-nk!!!!!!! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Jó reggelt! Sziasztok!
Végre aludtam egy tisztességeset. Valószínűleg hosszú ideig nem lesz erre alkalmam. Lányok, (mit lányok, asszonyok Kép) biztos mondták már, hogy addig aludjatok sokat amíg tudtok, de ez igaz. Nagy pocakkal - főleg nektek nyári babákkal - nem lesz egyszerű dolog az alvás. Terhesgondozáson mit mondtak: aludjak a bal oldalamon. Nem tudok a bal oldalamon aludni, pláne, hogy a gyerek is ott fekszik általában. Szerencsére most már jól vagyok. Hétfőn megyek dokihoz, most azon parázok, hogy elvileg Lilibálintnak be kellett volna fordulnia, és nekem nem úgy tűnik. (ezt bebizonyítandó oldalba is rúgott...)De hát ez én dokim meg az utolsó UH-s leletem 2 hét eltérésben van.
Szia Rita (gondolom), üdv köztünk Kép.

KépKép
pedina
 
 


Éljen, éljen!!!Kép

KépKép
pedina
 
 


Gondolhatod, majd kiugrottam a bőrömből. Kép Annyira izgultam, hogy mi lesz, ki sem vártam a 2 hetet. Múlt kedden vették le a vért. Holnap megyünk lehet UH-ra!!!!!! KépKépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Para-anyu vagy te is? Kép Ezért utálom ezt a mostani rendszert, amiben a terhességet "kezelik". Szinte az az alapfeltevés, hogy beteg vagy, mert folyton vizsgálnak, holott az én dokim mindig azt mondja, hogy egy nő akkor a legegészségesebb, ha terhes. Emiatt nem azzal kezdesz neki egy vizsgálatnak, hogy úgyis minden rendben lesz, és nem aggódom, hanem: mi lesz ha baj lesz, és ha mégse, akkor örülünk. Én már ott tartok, hogy már a negatív vizeletlelet miatt is nagy kő esik le a szívemről. Kép
Miért nem úgy állunk a dolgokhoz (mert még statisztikailag is erre van nagyobb esély), hogy minden rendben?
Hétvégén apu kifesti a gyerekszobát. Kép

KépKép
pedina
 
 


Ahogy azt írtad is, ez nem feltétlenül mi hibánk. Ezt nevelte belénk az egészségügy. Az orvosok jó alaposan álcázzák azt, hogy nem vállalnak felelősséget az álalaposságukkal.
Eddig volt az ara-para, most meg anya-para. Kép Kép Kép A vizeleteredményt énis mindig jó alaposan megnézem, meg a vérképet is, nem mintha tudnám, mi mit jelent. de mindig ugyanolyan ph-jút pisilek... Kép
Milyen színű lesz a szoba?

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sárga. (Az uniszex)KépAlul narancsos, közte macis bordűr, felette napsárga. A hálószobánk volt, kék a padlója meg a függöny, az marad. Ezért a bordűr sárga és kék. Sanyi kérdezte, hogy milyen magasra ragassza. Mondtam, hogy ezt kell eldöntenünk, hogy mit szeretnénk: hogy egy vagy hogy 2 évesen kezdje el a kis kezével felfeszegetni Kép. Barátnőm kisfia egy éves lesz februárban, ő már nagyon ügyesen szedi le a tapétát...Kép

KépKép
pedina
 
 


Az nagyon szép lesz! Jó választás. Mi is olyat szeretnénk majd, ami semleges. Kép
A gyerekek nagyon értenek a tapétaleszedéshez, és a tapéta-össze-visszarajzoláshoz filctollal, hogy ne lehessen lemosni se... Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Küldtem nektek pocakos képet mailben. Most megyek és főzök gyermekem apjának valami finomat. A ti férjetek is marha büszke magára? Kép Az enyém csak úgy feszít mellettem, ha megyünk valahová. KépBár, ha orvoshoz, akkor úgy kell vele csinálni mint a gyerekkel: újság, innivaló, szendvics, meg valami játék, hogy ne unatkozzon...Kép

KépKép
pedina
 
 


Jó nagy pocid van! Kép mikor lesz nekem ekkora... Bár ha így haladok, akkor nemsoká, de az inkább háj lesz...
Holnap megyünk UH-ra. Zolit rábeszéltem, mert ő inkább jövő héten akart.
Az orvoshoz én is viszek innivalót, könyvet, mert én sem bírok sokat várni. Egy férfi meg szerintem alapvetően ilyenkor türelmetlenebb, meg ruhavásárláskor (már ha nem neki lesz a ruha).
Az én uram is büszke, simopgatja a hasam látványosan, munkahelyenKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Mi hétfőn megyünk doktorbácsihoz meg védőnőhöz. UH-ra elvileg csak 24-én kell mennem, de lehet, hogy a dottore is megnézi a bébikét, hátha most már nem felejtem el a nagy gyönyörködésben megkérdezni, hogy fiú vagy lány...KépAz UH labort ráadásul azért utálom, mert ott a fejem mögött van a képernyő, és ki kell tekeredni. A doki rendelőjében meg pont rálátok.

KépKép
pedina
 
 


Nekem meg az UH-n a monitor félig háttal van, és görnyedezek, hogy lássak valamit. De oda szokták fordítani, hogy ha magyarátznak, akkor értsem, miről beszélnek. Kép Már nagyon várom a holnapot! Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Szia mindenkinek!
Én még nem vagyok kismama, de erre az évre tervezzük.Gondolom majd segítetek néhány dologban.
rityak
 
 


Vbea is csak tervezi, úgyhogy nem vagy vele egyedül. Amiben tudunk segítünk, ezt a - lányokat ismerve - látatlanban meg tudom ígérni. Kép

KépKép
pedina
 
 


Nagyon köszönöm!Kedvesek vagytok!
rityak
 
 


Jó reggeleket!
Ma megkezdődik a gyerekszoba projekt. Persze most van szar, nyálkás idő, hogy ne száradjon rendesen. Szorítsatok: apu úgy döntött, hogy szekrényt csinál a gyereknek. Kép Nem a kézügyességéért szerettem bele, maradjunk annyiban. Kép

KépKép
pedina
 
 


KépKépKép
Csajok! Akkora kukink van, hogy még! Majd kiverte a szememet a monitoron!!! Kép Mostmár hivatalosan is hívhatjuk Zsombinak Bülbit. Kép Olyan boldog vagyok!
Zoli már tudta a UH-n mit kell figyelni, mit mérnek, ilyenek. Mondták is a nők, hogy oks, ők csak vizsgálnak, apuka meg magyaráz! Kép 10 perces videót kaptunk a 2,5 perces helyett. Nincs nyúlszája, nincs nyitott gerince, nincs dongalába, baloldalt van a szivecskéje, és 4 cm-es a buksija! Állandóan beszélt, be nem állt a szája! Tüneményes! Kép
Edina! Nyugi, mire jön a babu, addigra a festék is megszárad!!! KépKép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


KépÓh, nem a festéktől félek én...Kép Inkább a szekrénytől...Kiderült, hogy a kiságyat is lapraszerelve hozzák...jaj.
Te Kriszti! Nekem a genetikai UH nem volt 10 perc...Ott közölték, hogy minden ok. Egyedül azt mutatta meg a doki, hogy hogy ver a szíve, meg mozog a gyomra meg a veséit. Lilibálint képét is kimerevítik mindig és úgy mérik le, mert ficánkázik...Ficánkázásról jut eszembe: tanácsadáson mindig megkérdezik: rendesen mozog a baba? Honnan tudjam, hogy milyen az, amikor rendesen mozog a baba?! Mozog. Mondtam nekik, hogy szinte csak bal oldalon mocorog, erre azt mondták, hogy ez tök természetes...Meg a mozgásának csak bizonyos százalékát érzed, nem? UH-n is folyton mocorog, látom, közben meg nem érzem. Úgyhogy ő akkor is mozog, ha nem érzem...
Szóval Zsombitok lesz. Kép Akkor nálad csak bejött a népi megfigyelés: voltak "reggeli" rosszulléteid. De ezen az alapon Lilibálint meg Lili lesz? Pedig én évek óta meg vagyok arról győződve, hogy fiam lesz. Bár a hasam hegyes...Na, majd kiderül. Bánja a kánya, csak egészséges legyen.

KépKép
pedina
 
 


Így voltam ezzel én is, de titkon reméltem, hogy fiú lesz. Kép Éppen tegnap éreztem a púpomtól jobbra-lefelé 3 rúgást. És ma kiderült, hogy nem képzelődtem, mert ott van a lábacskája. Olyan hihetetlen, hogy a méhem már a köldökömig ér! Kép
A népi hagyományok más módon is megmondták, hogy fiú lesz. Mai napig alig győzöm a savanyú ízű kajákat enni. Kefír az mindennap lecsúszik, savanyúalma, papradicsom (majdnem éretlen). Szóval nálam bejött. Kép
A pocakom nem tudom, milyen - fiús, lányos. De várom róla a véleményt: www.kep.tar.hu/anittik kismami a mappa címe.Kép

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Megnéztem. Hááát. Mit tudom én. De mindegy is, ha egyszer ott a kukac Kép. De abszolúte kismama pocid van. Nekem nem volt még ilyenkor. Zsombi nagy lesz, ugye? Ahogy elnéztem az esküvői képeiteket, ti sem vagytok épp alacsonyak. Én kicsi vagyok a magam 162 centijével, Sanyi meg 182, de az a macis alkat. Ha a baba rá ütött, akkor elég lesz megszülnöm. 29 hetesen 1,273 kg volt, meg 31 centi.Erre mondta a dokim, hogy lesz vagy 3,60 - 4 kiló... Bár az a súlybecslés is. Egyik barátnőm 4,20-szal szülte a fiát. A kislánynál azt mondták neki, hogy nagyobb lesz. Erre 3,40-nel született.
Én nem bírom a paradicsomot. Egész nyáron nem is kívántam, meg azóta se. Ugyanígy a paprikát. Viszont nálunk a meggy az abszolút sláger. Meggylé, meggydzsem, meggybefőtt, meggyes rétes...
Basszus, nem vettem be a vasat!
Utálom, a vasas pezsgőtablettáktól hányni lenne kedvem, erre rágótablettát kaptam. Ami ugyan csokis, de beleragad a fogadba. Egész nap olyan érzésem van, mintha vasúti sínt nyalogattam volna...

KépKép
pedina
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: