Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mara,
Üdvözlet a kis Bobo-nak, végül beoltották? A kis Balázskám 9 hónapos, úgyhogy nemhogy chat-elni másra sincs nagyon idõm az én kis perpetum mobile-m mellett.
Üdv mindenkinek, rohanok mert Balázska kertészkedik....
edusmamee

p.s.: képzeljétek megvarrtam a praktikában levõ jegesmedve játszószõnyeget. klassz lett. ha valakinek szüksége van a felnagyitott szabásmintára szivesen másolok neki belõle.
edusmamee
 


Sziasztok!

Edusmame, pedig a chat-en engem is gyakran megtalálnál ám Kép Meg az icq-n is.

Képzeljétek, a kicsi lányom most második éjszaka, hogy estétõl reggelig aludt KépKépKép Azért még nem bízom el magam, lehet ez még simán véletlen is.

Játszószõnyegen én is gondolkodtam, de aztán én úgy döntöttem, hogy mi nem tudnánk kihasználni, mert Flóri mellett úgysem tudnám a földre lerakni a picit. Pedig van egy nagyon aranyos viziló szabásmintám.

Gabi
bgabi
 
 


Sziasztok nyiregyi kismamák!
Befogadtok egy új tagot magatok közé?
Én is Nyíregyen lakom, és két gyermekem van. Dorka, a nagylányom már ötödikes, Bence a kicsi fiam pedig jövõ héten lesz 1 éves.

Örülök, hogy rátok találtam, bár be kell vallanom, hogy kaptam egy „fülest”, hogy létezik ez a topic, és így tudok rólatok. Már csak meg kellett keresni. Na, ez sem ment egybõl, de végül is sikerült.

B. Alexandra! Nem tudom, aktuális-e még a fürdõgatyó vásárlás. A Géza utcán van, de el van téve a raktárba, kérni kell. Szerintem, ha szárast veszel (biciklisgatyó) akkor egyáltalán nem baj, ha 92-es a méret, nekünk is olyan van, 3 hónapos volt a picurom, mikor vettük, akkor térd alá ért neki, de azóta belenõtt.
Ahová mi járunk úszni, a Lugasba, ott is árulnak pici gatyókat, ezek kisebbek, mint a 92-es, de ez is mind biciklis szabású.

Mi nem a Kalovits-ra járunk, van a Lugasban egy másik babauszi is, a miénk szombat reggel 8-tól van. Azért szeretek ide járni, mert teljesen egyénre szabott a program, nincs semmi megkötés. Minden babánál egyénileg döntik el, hogy megpróbálkozhat-e a következõ feladattal. Ja, és addig maradunk vízben, ameddig jólesik.
Megmondom õszintén, nekem a Kalovits módszer nem annyira tetszett, megnéztem a bemutatkozó foglalkozást, (ami ingyenes volt) de végül nem mentünk be a vízbe.
Ha valakit érdekel, szívesen írok errõl, de inkább csak magánban.

simonss@nexus.hu

Ez egy kicsit hosszú lett.

Ildi
simsi
 

 
 

2 éves kisfiamnak barátot keresek akivel néha játszhatna nyíregyháziak hívjatok!!!!! közös séta barátkozás 20/3483087 42/317092 andi618@freemail.hu
andyka
 


Szia edusmamee!
Ne haragudj,hogy csak most tudok válaszolni.Boti nem kapta meg az oltást.Azt mondta az orvos,hogy már nem beteg,de azért várjunk rá egy pár napot,nehogy baj legyen.Napközben én se érek rá chatelni,hanem este,mikor már alszik a gyekõc,elrendeztem mindent,levezetésként egy kicsit jólesik chatelni, netezni.Kb.félóra,egy kicsit kikapcsol az ember.Aztán én is ájultan zuhanok az ágyba,elalvási problémáim nincsenek.Kép)
Ez a hét zûrös volt egy kicsit:a párom munkahelyén gond volt a számítógép hálózattal,úgyhogy hajnalba járt haza,minden rám maradt itthon,alig gyõztem.Teljesen kikészültem.Ráadásul eltüntek a kutyáink,idegbajt kaptam.Szerencsére megkerültek már.Sóstón lakom,és Levelekrõl hozták vissza!!!
Ezek után családi össznépi buli volt.Ebbe az volt a jó,hogy nagyon finom volt minden ennivaló és Botit agyon dicsérték,hogy milyen édes.Hozzáteszem,hogy egész nap kb.másfél órát aludt,annyi érdekes dolog történt ott.Este fél kilenkor tudott csak elaludni.Na de másnap:szinte egész nap aludt.!!!
Most vittük még csak másodjára nagyon sok ember közé,de élvezte,egész idõ alatt mosolygott,és nevetgélt.Szinte egyáltalán nem sírt.
Zárom soraim,nagyon várom,hogy írj.
Mara
mara
 


Szia Gabi!
Mikor szoktál chatelni?Hol?Milyen néven?
Még mindig alszik a kislányod éjszaka?Mennyi idõs?
Ki a Flóri?
Remélem nem vagyok tolakodó,Csak nagyon belelendültem.
mara
mara
 


Szia Ildi!
Én befogadlak Téged,Kép,bár én is nem rég jöttem ide.Szombatonként sokan járnak úszikálni?Milyen korú gyerekek járnak?
mara
mara
 


Sziasztok!

Ildi!
Üdv itt! Gyere gyakran!

Andyka!
Az én kisfiam is 2 éves, de bölcsibe jár. Júlisban lesz csak végig itthon.

Mara!
Bánhidi néven szoktam chatelni, itt a babaneten, és a nap bármely idõszakában megtalálható vagyok. Mikor hogy van idõm és kedvem. De az icq-t jobban szeretem. Ott is megtalálható vagyok, gyakrabban.
Flórika a kisfiam, 25 hónapos. A kislányom pedig 3 hónapos. (egy gyors kérdés, ami engem nagyon érdekel: a Te babád hány szurit kapott a 3 hónapos oltás alkalmával? sürgõs!)
A kicsi lányom az éjszakák 50%-át átalussza. Másik 50%-ban egyszer felkel enni. Szóval érdekes. Egyszer kihúzza reggelig, egyszer meg tart egy evészetet éjszaka is.
Egyébként a fejlécben ha a nevemre kattintasz, láthatsz is képet a gyerekekrõl.
Ha Sóstón laksz, akkor lehet, hogy ismered is Edusmamee-t, mert Õ is, de ezt majd Õ elmeséli. Én Sóstóhegyen nõttem fel, szüleim és a férjem szülei is ott laknak. Most bent vagyunk a városban.
Férjed hol és mivel foglalkozik, ha meg szabad kérdezni, csak a számítógép hálózat miatt kérdezem, mert a párom informatikus.
Még egy kérdés, kihez jártok orvoshoz?

Na most ennyi.
Sziasztok
Gabi
bgabi
 
 


Sziasztok, én is most találtam ide, remélem engem is befogadtok. Bánhidit és Marát már ismerem a chat-rõl.
Én is Nyíregyen szültem. Benedek most lesz 6 hónapos.
Egyébként van egy szoptatási segédeszköz boltunk a nyírfa téren, ha valakinek szüksége van valamire, jöjjön el .
Bgabi! Zoli, mondta, béreltél ki mérleget. :-)
séva
 
 


Sziasztok!

Éva!
Igen, béreltem mérleget, mert gond van a tejemmel, mondhatnám igen komolyan elment. Még harcolok, de már nem igazán bírom sem idegileg, sem fizikailag. Valószínûleg napokon belül megyek cumisüvegért is, mert Flóri nem adja a sajátját oda a húgának, így kénytelen leszek neki újat venni.

Lányok, mindenkitõl várnám, hogy írjátok már meg, kinek ki a kezelõorvosa, mennyire vagytok megelégedve vele, kimegy-e házhoz, kb. mennyiért, ad-e telefonszámot, amin esetleg hétvégén is lehet hívni, és még amit elmondanátok róla. Nem kizárt, hogy orvost szeretnék váltani, ezért várom az információkat.
Köszi

Sziasztok
Gabi
bgabi
 
 


Séva!!!!!!!
Hiába kerestelek a chaten,nem találtalak.Szólni akartam,hogy a múltkori találkozónk elmarad,mert beteg lettem,Boti meg elég csúnyán elkapta tõlem,még csak most lett igazán tünetmentes.Hétköznap délután mikor vagy bent a boltban?
mara
mara
 


Séva!!!!!!!
Hiába kerestelek a chaten,nem találtalak.Szólni akartam,hogy a múltkori találkozónk elmarad,mert beteg lettem,Boti meg elég csúnyán elkapta tõlem,még csak most lett igazán tünetmentes.Hétköznap délután mikor vagy bent a boltban?
mara
mara
 


Szia Gabi!
Nem néztem oda mikor az oltást kapta,de csak egy injekciós tût láttam.A 4 hónapos oltás az ,ami két szúri.
Dr Kálmán Enikõ a gyerekorvosunk.Igaz õ Nyirszölösön rendel,de van rendelése a Korányin is.A sóstói orvossal nem voltam megelégedve,ezért váltottam.Enikõvel nagyon meg vagyok elégedve!!!Ha érdekel miért,majd részletezem.
Telefonszámot nem ad,de nem is kértem mondjuk,de tulajdonképpen egész nap megtalálható vagy a Korányin vagy Nyírszölösön.
A párom a Taurus-ban dolgozik rendszergazdaként.
mara
mara
 


Gabi!
Hát le se tagathatják a gyerekek ,hogy testvérek!!
SZÉPEK!!!
mara
mara
 


Sziasztok csajszik,

De jó hogy itt vagytok. Külön üdvözlet az újaknak: Mara, séva és Ildi remélem jól érzitek majd magatokat köztünk.

Az én kis manóm tegnap volt 10 hónapos. Hihetetlen, hisz csak most született... Alig alig van idõm mostanában átmentem hobbyanyuba már két hete csak varrok. Jegesmedve, foglalkoztató falvédõ, kisnyúl
De nagyon hiányoztatok, ezért végre itt vagyok.
Mara, merre laktok? Még az is lehet hogy látásból ismerjük egymást... nem lepõdnék meg. Észrevetted, hogy asóstón rengeteg kismama sétáltatja a kisbabáját egyedül....?
Gabi, mibõl gondolod, vagy látod, vagy érzed hogy elmet a tejed? Csak azért kérdem, mert eleinte nálunk sem volt minden rendben, de szépen rendezõdött, olyannyira hogy Balázs még mindig 5x szopikál minimum amellett hogy 3 bébiételt is megeszik még mellé. A lányod klassz csaj. Igaz 3 hónapos koráig Balázs is csak ritkán riasztott éjjel, no de aztán........8 hónapos korában volt úgy hogy 1,5 óránként keltem föl hozzá. Aztán úgy döntöttem ez sem neki sem nekem nem jó igy, és 3 nap alatt komolyabb sirás nélkül átáltunk az éjszaka átalvására. ha erre hamarabb rászántam volna magam........
a gyermekorvosunkat meg ismered. gyakorlatilag az utolsó oltásnál találkoztunk utoljára. lehet, hogy én is váltanék. érdekelne engem a Dr. Kálmán Enikõ, irsz róla még Mara? Látod most vissza sirom a Varga doktornõt.
Lányok tavaly a kismama egyik számához mellékeltek egy olyan táblázatot, ami szerint kiszámolható volt, hogy egy adott életkorü anyuka melyik hónapban milyen nemû kisbabát tud gyártani. Nincs meg valakinek? az enyém elveszett valahol, és nagyon szeretnék egy hugit, hátha ez bejön..... (megnéztem Balázsra bejött, a nõvérem két gyermekére is)
De ha más tuti tippetek van csak árrasszatok el vele. Gabi rád külön számitok, hiszen nálatok már ott van a tudás....
gyümölcse
Ildi, leirod az úszásos tapasztalataidat? a Kalovits módszerrõl, meg arról ahova ti jártok? szerintem másokat is érdekelne...
edusmamee
edusmamee
 


bocs de nagyon siettem, úgy látom rengetegszer nyúltam mellé.... majd legközelebb ügyelek a helyesirásra is.
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
De jó, hogy máris ennyien válaszoltatok!
A mi doktornénink Dr. Nagy Edit. Nyírpazonyban orvos. A védõnõnk javasolta, ha meg tudjuk oldani, hogy Benedeket átvigyük oda, válasszuk õt. Nem csalódtunk benne. Az az igazi gyermrkorvos. 50 év körüli, imádja a gyerekeket. Már az elsõ alkalommal megadta az otthoni számát is. És nem csak velünk jó, mert látom, hogy a többi babával is. Oltásnál, mikor beadta a szurit, azonnal felveszi a gyereket, megnyugtatja. Õt bátran merem ajánlani.

BGabi! hallom, hogy ma már voltál cumisüvegért is. Ne add fel!!!!!!! Nekem sem volt egy gramm tejem sem, a 2. hét végére, de fejtem, fejtem, 2 óránként fél órán át. sajnos Bubu nem szopizott. Te pedig szoptass, gyakran! Esetleg utána még fejjél is 5-5 percet! Nem baj, ha fejésnél nem jön semmi, majd 3-4 nap múlva fog. Bubu 5 nap múlva lesz 6 hónapos, még mindig csak anyatejet kap, most kezdem ismertetni almával, stb. Én lefejem neki az egészet, és üvegbõl issza meg. De neked hidd, el még könnyebb lesz, mert a picurod legalább szopik. Ha kérdésed van, írj , vagy Zoli is kész szoptatási tanácsadó lett. :-)))

Mara! sajnos nem nagyon volt idõm chatelni. Hétköznap nem vagyunk bent , csak szombatonként. Most is bent leszünk, gyertek be. Remélem már jól vagytok.
séva
 
 


Sziasztok!

Mara!
Melyik sóstói doktornõvel nem voltál megelégedve, Varga doktornõvel, vagy a helyettessel?
Köszi a gyerkõcök dícséretét. Van még sok-sok kép róluk a weblapunkon.

Edusmamee!
Sajnos tudom, hogy nincs elegendõ tejcsim. Már most mérem is. És a hatalmas, keserves sírásból ez egyértelmû volt, és hogy benyomott utána cumisüvegbõl 150 grammot, ez is magáért beszélt.
Az éjszaka átalvásához azt a módszert én nem fogom tudni alkalmazni, egyszer az alsó szomszéd miatt, aki elõszeretettel veri a radiátort, ha a gyerek sirdogálni merészel, másodszor pedig azért, mert akkor a Flórit felsírná. Így nálunk nem megoldás, hogy éjszaka hagyjam sírni a kicsit, illetve fordítva, a nagyot.
Varga doktornõvel pedig pont úgy vagyok, mint Te. Visszasírom. És ezt majdnem hogy szó szerint is értem. Nekünk most Csatári doktornõt ajánlották több irányból is, lehet, hogy hozzá fogunk menni. Egyébként tegnap voltunk harmadjára dr. Bujdosó Erikánál. Emlékszel, már beszéltünk róla. Nagyon rendes, segítõkész. Ui. Flórián tegnap ebéd után 39,6 fokos lázzal ébredt fel a bölcsiben, hívtak is rögtön. Aztán este kiderült, tüszõs mandula gyulladása van Kép Aztán este már újra 39,2 volt a láza Kép
Tervezitek a második babát?

Éva!
Tudom, nem szabad feladni. De estére úgy kivagyok, hogy úgy érzem, nem bírom már. A gyakran szoptatás sem volt megoldás, mert a baba éhezett, és két nap után már olyan keservesen sírt, hogy úgy voltam vele, ilyet nem szabad egy babával tenni. Inkább adtam neki pótlást. És amikor idõm engedte, fejtem egy kicsit. Csak sajnos arra sincs lehetõségem, hogy bármikor fejjek. Fõleg most, hogy Flórián itthon van, és nagyon nyûgös. Vele is kell foglalkoznom. Na meg a láza, elég ravasz, mert a kúp sem viszi le teljesen, nagyon oda kell figyelni. Az éjszaka is kész tragédia volt. Szóval így nehéz.

Na most ennyi.
Sziasztok
Gabi
bgabi
 
 


Gabi!
Most olvasom, hogy Flóri beteg. Kép Jobbulást kívánok neki. Gondolom most hatványozottan fáradt vagy, keveset tudsz pihenni. Ezért a tejcsi mennyisége is csökken. Próbálj meg aludni, mikor alszanak a gyerkõcök Kép . Minden házimunka ráér!

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!
Nagyon belelendültetek, ez a jó, van mit olvasni. Én nem tudok túl gyakran belépni, kicsit döcög az internet kapcsolatom, de azért igyekszem legalább hetente egyszer elõfordulni itt.

Úszásról: (vigyázat, hosszú lesz!) Ahová mi járunk, az szombaton reggel 8-kor kezdõdik, és 10-ig tart. Nem kell pontosan érkezni, csak kb. ezen az idõponton belül legyünk. (ellentétben a Kalovits-sal, ahol idõpont szerint kezdenek) Általában 8-ra kevesen jönnek, a többség 9 körül ér oda. Van úgy, hogy többen vagyunk a medencében, van úgy, hogy csak ketten. Igazán nem nagyon számoltam, mert nem mindenki ugyanannyi ideig van vízben, a pici babák csak 10-15 percig, a nagyobbak tovább. A medence ugye hûvös, és ha átfagynak, át kell vinni õket a meleg vízbe. De a nagyobbak egy kis melegedés után visszamehetnek még a hidegbe, ha akarnak.
Életkorok. Ez is nagyon vegyes, elég sok pici (3 hó)baba volt, amikor mi kezdtünk, de õk már mind megnõttek. (10-14 hó) Most minden korosztály képviselteti magát, 3 hó-tól 2 évig. Meg persze, vannak nagyobbak is, akik szintén itt kezdték, és most már a kistesót hozzák, de a nagyobbik gyerek is ott pancsol.

Ami a Kalovitsban nem tetszett. Mikor odamentünk tájékozódni, (mert ugye az elsõ összejövetelt úgy hirdették, hogy ingyenes foglalkozás) akkor rögtön elõ a nagykönyvet, beírták az adatainkat. Hiába mondtam, hogy még csak tájékozódunk, fel lettünk írva, és kész. Ezután a kezembe nyomtak egy papírt, ami tele volt azzal, hogy mi az elõírás. Ami kiakasztott, hogy nõi személyeknek tampon használata kötelezõ (így!)
Aki odajár, árulja már el, betartja ezt valaki?
A másik pedig az volt, hogy ki voltak rakva csodaszép rózsás, csicsás úszógatyók valami dzsörzés anyagból, elémrakták, hogy abból válasszak, és csak abban mehet vízbe a gyerek. Mikor rákérdeztem, hogy ha van saját gatyónk, az nem jó? Erre a válasz: Hát, nem hiszem, de megkérdezi. Na, kérdezés után kiderült, hogy nyugodtan lehetünk a sajátunkban, de csak ha biciklis. De a gatya alá rá kell kötözni a gyerekre egy liberó pelenkavédõt.
Ezt egy kicsit feleslegesnek tartom, ugyanis ha pisil a gyerek, az ebbõl is simán kicsorog, csak éppen nem szellõzik úgy a gyerek bõre, a hideg vízben pedig a gyerekek nem kakálnak. De tényleg, nálunk nem kell ez a védõ, és még egyszer sem fordult elõ baleset. De ha netán mégis, akkor a szûk kis gatyó úgyis megtartja.
Tehát, õk idõre kezdenek, maszírozással, ami szerintem elég sok idõt elvesz az úszástól. Valamelyik gyereknek nem is tetszett, mászott volna el, valaki élvezte. Utána mentek együtt a vízbe. A lényege ugyanaz minden uszinak, vagyis igazából egyik se úszás, hanem vízhezszoktatás. A fogások, gyakorlatok ugyanazok. Itt a boldogságprogram annyiból áll, hogy a szülõk körbe-körbe húzgálják a gyerekeket, és közben énekelik, hogy süssfelnap. Mikor mi ott voltunk, az egyik kisbaba sírt, de azért õt is rendületlenül húzgálták tovább.
Nálunk nem jellemzõ a sírás. Egy-két nyafitól eltekintve, nem is sír senki. Mert ha mégis sírásra állna a szája, akkor anyuci kiviszi, megeteti, vagy átmelegíti, és késõbb nyugodtan visszajöhet, ha akar. Ellentétben Kalovitsékkal, ugye ha ott kiviszi, közben vége a foglalkozásnak, nemigen mehet vissza, mert jön a következõ csoport.
Végül is, úgy láttam, hogy a lényeg ugyanaz, de nem mindegy, hogy 7-8000-et fizetünk, és viszonylag kötött a program, vagy kevesebbért is megkapom ugyanazt, egyénre szabottan.
Azt nem tudom, írtam-e már, most nem keresem vissza, de nálunk alkalmanként kell fizetni, ha mentek, nincs havi bérlet, meg majd leússzátok, ha pl. beteg a gyerek, de ki kell fizetni.
Egy dolog tetszett a kalovitséknál, hogy valami jót is írjak. A játékok, meg a hempergõ szivacs, ahová le lehet tenni a gyereket, ja, és a pelenkázó lapok az öltözõben. Ez nálunk sajnos nincs, de végül is, simán nélkülözhetõ.

Ja, még azt fontosnak tartom elmondani, hogy nem akarok vitát errõl a témáról, nem azért írtam, ez csak ez én meglátásom. természetesen sok embernek tetszik a módszerük, sokan oda járnak, akkor nem lehet rossz. Ezért is írtam volna szívesebben magánban, de ha már arra kértetek, hogy írjam le nyilvánosan, akkor nekem az a kérésem, hogy ne vegye senki vitaindítónak, amit írtam.

Azért a centrálról írhatna valaki, hogy ott milyen az uszi, arról még nem hallottam eddig semmit.

Az én fiam egyébként már kb. 40-50 percet is eltölt a vízben, simán alámerül, ha elengedem a víz alatt, felkapálózik, a medence szélérõl beugrik (inkább vetõdik) a víz alá, és ha hátrabukfencezünk a vízben, akkor nevetve jön fel. (ez utóbbi újdonság neki, még csak keveset csináltunk)
És ha megérkezünk, akkor már az öltözõben visongat, a vízben is, be nem áll a szája, egyszóval imádja az egészet. Én csak ajánlani tudom az uszit mindenkinek, mindegy, hogy hova, melyik módszerre jártok, de aki teheti, minnél hamarabb jó elkezdeni.
Ildi
simsi
 


Sziasztok lányok,

Ildi nagy köszönöm neked amiért leirtad az úszásos élményeidet!!!!!!! Azt hiszem egy jó módszert is el lehet rontani a rossz szervezéssel.
Nagyon felkeltette az érdeklõdésemet az a csoport ahova jársz. Hogyan lehet jelentkezni, és mennyibe kerül, mire érdemes figyelni amikor elõször viszi úszni a csemetéjét egy anyuka, és mit vigyen magával? Véletlenül nem láttatok valahol Pampers féle úszópellust?
Gabi mi újság? Remélem minden ok.... Sok okosat nem tudok irni tejcsi ügyben, de az egyik barátnõmnél volt valami hasonló, és képzeld a kislánya 1 hét tápszeres pótlás után visszaált az anyatejcsire. Beszélgettünk róla Böbével, és valószinûleg az történt, hogy 3 hónapos kor körül megemelkedik a babák igénye, amitõl bBöbe bepánikolt, és leki alapon nem volt elég tejcsije. Amikor belenyugodott hogy végül is szpotat, és mellette ad pótlást és igy is minden rendben van, szépen visszaállt minden a rendes kerékvágásba. Hátha nálatok is igy lesz. Sok alvás, sok laktoherb tea, és a Varga drnõ szerint napoztatni kell a cicit, ezt most pillanatnyilag esetleg szoláriummal lehet megoldani, de elég egy kis otthoni arcbarnitó is. Megjegyzem annak idején nekem ez bejött.
Nagyon szurkolok nektek sokat gondolok rátok.
edusmamee
edusmamee
 


Szia edusmamee!

Szoktál járni a tescoba?
Ott, a gyerekmegõrzõben ki van téve egy szórólap, azon rajta van a telefonszám, amin tudsz érdeklõdni. Én sajnos nem tudom ...
Nekem elmondták telefonon annakidején, hogy otthon próbáljam egy kicsit szoktatni a babát a vízhez, a vízhõmérséklethez, és a lebegéshez. És mi elmentünk egy alkalommal csak nézelõdni, úgy, hogy nem mentünk a vízbe. Én azt hittem, hogy még picike Bencus hozzá (3 hónapos volt) de ott kiderült, hogy pont a legjobb korban van a kezdéshez.

De ha egyszerûen odajössz a lugasba, szombaton, kb. fél 9-re, (fürdõruhát ne felejtsd otthon! :-)) akkor ott is választ kapsz a kérdéseidre. Az elsõ alkalom ingyenes szokott lenni, mert ilyenkor még csak az ismerkedés folyik a vízzel, és kiderül, hogy fog-e tetszeni a babának. Egyébként 1200 Ft egy alkalom. (remélem, nem fog emelkedni, mert már elég régen ennyi)

Örülnék, ha összefutnánk ott!
Ildi
simsi
 


Hali,

Én is örülnék ha összefutnánk, csak az a baj, hogy az én kismanóm 8- fél 9 tájban ébred. Mire utaztatható állapotba kerülünk alsó hangon 9 óra, ráadásul sóstó-lugas nem egymás mellett van. tehát fél 10 mire odaérünk, és mire le/átöltözünk éppen vége is a bulinak. Szerinted 10 hónapos korban késõ egy ilyen programot elkezdeni? Igaz Balázs nem fél a viztõl, nem bánja ha végig csorog az arcán azt sem, de azért egy nagy medence mégis más mint egy kiskád....
Képzeljétek elindult a kismanóm, és nagyon élvezi, igaz eddig még nem esett el egyszer sem, igy tele van önbizalommal.
Nem tudjátok véletlenül, hogy a Tescoban (aTesco Cafe részén) kirakott patchwork takarókat ki gyártja? Gyönyörûek. Elhatároztam hogy megtanulok, és majd nagymama koromban ezt fogom csinálni:-))))
edusmamee
edusmamee
 


Helló!

10 hónapos korban gyáltalán nem késõ. Jár oda gyerek, aki ebben a korban kezdte, nem is egy. Csak ilyenkor kicsit más módszerrel kell szoktatni, mint csecsemõkorban, de ezt majd az oktatók részletesen elmondják.
Bencus is aludt még kisebb korában, mikor elindultunk, én átraktam a hordozóba, betakartam, és mentünk. Igaz, akkor nyár volt, és nem kellett annyit öltöztetni, úgy könnyû :-)

Más kérdés: Áruljátok már el, ti hogy szoktatok babakocsival bemenni pl. a Reno cipõboltba, vagy a Skálába??
Ildi
simsi
 


Bánhidi, te vagy az, akinek a fiacskája elsöprõ fölénnyel nyert valamikor tavaly az egyik havi foto-s szépségversenyen, igaz? Az operátor kiírta, hogy legyenek szívesek, és ne küldjenek egyazon IP-rõl több száz szavazatot.. Nem kopott el az egered a sok kattintgatástól? Ennyit rólad...
EZ NEM SZEMÉLYESKEDÉS, SE NEM RÁGALOM, HANEM TÉNY, AKI NEM HISZI, JÁRJON UTÁNA!
Lyzette
 


Kedves Lyzette!

Nem kopott el, mert nem volt mitõl. Különben is utálom a bunkó embereket, ennyit meg rólad. A progi ip-t ellenõrzött, ami ugyebár kapásból kizárta az egy órán belüli újraszavazást. Ráadásol nekünk nem telefonos modemünk van, így hónapokon keresztül azonos az ip címünk. Arról nem beszélve, hogy a proxy szerverrel mûködõ cégektõl eleve nem lehetett szavazni az ip ellenõrzés miatt.
bgabi
 
 


Más.

Ildi!
Én régen ha ilyen helyre mentem, felcipeltem a babakocsit babástól. Nem mertem volna lent hagyni a babakocsit még úgy sem, hogy megkérek egy eladót, hogy nézzen rá.

Képzeljétek, már harmadik hete betegeskedünk. Flóri alig hogy meggyógyult, vissza sem tudott menni a bölcsibe, már megint beteg, úgyhogy ma Õt is viszem az orvoshoz. Noémi meg lassan egy hete beteg, neki sajnos tüdõgyulladása van, úgyhogy szurira járunk. Én is belázasodtam, csak hogy ne maradjak ki a sorból.
Hát ennyit rólunk.

Kellemes hetet mindenkinek
Gabi
bgabi
 
 


Kedves Bánhidi, ez csak jó kifogás, dilettánsoknak. Ha Broadband-rõl vagy, akkor csak a szerverazonosítóig tudnak visszakövetni, kábelmodemes elõfizetõ pedig van egy pár ezer Nyíregyházán. A te azonosítód: nyirpr01 broadband.hu csakúgy, mint a többié. He-he
Amúgy ismerlek látásból, azt is tudom, melyik 10 emeletesben laksz az Ószõlõn, majdnem minden nap látlak.

Tudsz róla, hogy a hátad mögött rajtad szoktak röhögni a chaten?

Lyzette
Lyzette
 


Lyzette!

Neked nincs jobb dolgod????
Névtelen
 


Lyzette!

Akkor a legegyenesebb dolog lenne odamenni Hozzá és SZEMÉLYESEN elmondani. Az itt történõ "kibeszélésnek" semmi más célja nincs, mint a magadra történõ figyelemfelhívás.

Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Kedves kis Lyzette,

amennyiben nem vagy rendben magaddal fordulj szakemberhez, ugyanis aki másokban keres hibát, másokat nyilvánosan sérteget annak a pici kis lelkében van egy nagy defekt. nem szégyen ez, mindenkinek van, vagy lehet. nagyon sok remek pszichológust ismerek. Talán elég egy szó: tolerancia. Ismered?
Ha bajod van a legegyenesebb dolog direktben megbeszélni az érintettel. Minden más ferde. Szerinted rajtad hányan röhögnek most? És ezután akákárki elolvassa majd ezt az oldalt szerinted a Gabi vagy a te pártodon állnak majd?
Elárulom hogy nagyon rossz fényt vetsz magadra azzal hogy megjelensz valahol és rögtön vagdalkozol. Még eddig semmi értelmeset nem hallottunk töled, úgyhogy ha ennyire vagy képes talán indulj el a barbiemamee után!
EzÚton kérek mindenkit aki itt szeretné megváltani a világot, vagy felfedni a nagy igazságot mások kárára,legyen az igaz vagy valótlan TEGYE AZT MÁSHOL!!!!!!!!!!!!!!!

edusmamee, aki elinditotta ezt az oldalt... és nem szeretné ha viták és csatározások szinhelye lenne. Tegyétek ezt máshol jó?!!!!!!
reagálást a mellékelt emilre fogadok el
edusmee
 


Maszlag....
Ti jól megtaláltátok itt egymást.
Lyzette
 


Lyzette,
azért csak gondolkodj el rajta!!!!! (lehetõleg sokáig és máshol)
te viszont jól egyedül maradtál. ez is elárul valamit rólad....
edusmamee
 


Lányok, mit csináltok húsvétkor?
Elmentek valahová? vagy várjátok a locsolókat?
edusmamee
edusmamee
 


Edusmamee:
Még nem tudom, mit csinálunk, de biztos nem leszünk itthon.
séva
 
 


Mi is ezt tervezzük, de eddig semmi jó ötletünk nincs hogy hová is kellene menni, amit a csöppség is élvezne.... és nincs nagy tömeg. Van valami jó ötletetek?
edusmamee
edusmamee
 


Hát mi ha így haladunk, akkor tuti itthon leszünk. Egyszerûen képtelenek vagyunk meggyógyulni. Noémi ma fogja kapni az utolsó szurit, erre mára én újra belázasodtam. Félek, most megint a gyerekek következnek.
Gabi
bgabi
 
 


Gabi, jobbulást neked és egész családodnak! Ha tudunk valamiben segiteni csak szólj!!!!!!!!!
Lányok, nem tudjátok véletlenül miért nem lehet a Tescoban egy értelmes bébiételt kapni már hetek óta? De ugyanez a helyzet a Corában is. Eltüntek a Hipp és a Kecskeméti bébiételek a polcról. Már csak a Billában és az Interspárban vannak de ott azért nem olyan nagy választékban és persze drágábban. Tudtok valamit errõl?
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
Ugyan sosem voltam nyiregyi,de ott tanultam...
Rossmann vagy Drogeria Markt nincs nálatok? Elvileg a Rossmann árulja a kecskemétit a legolcsóbban(mármint akción kivül,alapáron nézve.)Most a bébidesszertek akciósak,legalábbis Pesten,de szerintem ezek az akciók országosak a hálózatokon belül,nem?


Lyzette szövegelése nevetséges,pont az ellenkezö hatást érte el,mint amit szeretett volna,ha volt is valaki,aki eddig nem szimpatizált Bánhidival,most még az is mellé állt..:-) ilyen stilust...Figyelsz,Bánhidi,a Nagy Testvér figyel:-)) csak azt nem értem,ha Lyzette tudja,hol lakik Bánhidi,miért nem mondja meg a magáét szemtöl szembe...szóval mégis gyáva nyuszi,aki csak arc nélkül,hátulról tud fröcsögni...azért kicsit hátborzongató,nem szeretném,ha engem utálna ennyire valaki...vajon mi baja Bánhidival? Netán ugy érzi,miatta maradt le a gyereke valami nagy-nagy nyereményröl?:-)

Üdv
Puposnünüke (csak lusta regisztrálódni)
Névtelen
 


Hali nünüke,

van nálunk rosmann és drogerie markt is, csak hát mindkettõ a belvárosban, és elég macerás megközeliteni õket. ráadásul kenyeret tejet sem árulnak, és olyan kényelmes egy helyen megvenni mindent. nekünk a tesco esik útba, szerettem is ott vásárolni.... na mindegy.
A Bánhidi témára visszatérve, úgysejtem hogy a nagyfokú irigység a mozgatórúgó. Neharagudj Gabi a pletykálkodásért :-))))))))))))))))) Szóval Gabinak van egy közismert anyósa, aki nagyon sikeres, aranyos, közismert személyiség Nyiregyházán. (Weber kórus anno, Nine for songs most ha igy ismerõs)Nekem énektanánárom volt a Zrinyiben és nagyon szerettük. Szóval azt hiszem ilyenkor egyes emberek ben kialakul egyfajta pszihopata irigység, és ha ez a lélek (vagy lélektelenség?) olyan anatómiai testtel párosul amibõl kimaradt a gerinc akkor kapunk egy ilyen Lyzette-t.
Most nagyon szégyellem magam, hiszem a szinvonalára sûlyedtem, de mentségemre legyen mondva én ha ismerném személyesen is vállalnám a véleményemet, mi több kiváncsian meghallgatnám az inditékait. Ugyanis egyetlen ember sem csak fekete vagy csak fehér.... sem a Gabi sem a Lyzette.... ja és persze én sem..... :-))))))))
Mindenesetre Lyzettnek ez a húzása mélyen elitélendõ és jól elvágta magát. Azt hiszem rossz lesz neki ha kiderül ki is õ valójában....

edusmamee
edusmamee
 


Edusmamee!

Elárulod mikor voltál zrínyis? Esetleg webberes is voltál?
Én 93-ban végeztem és szintén nagyon szerettem Magdi nénit.
Na csak bocs, hogy idepimaszkodtam, de hiába lakunk Pesten, azért több mint 20 évig ott laktam a környéken.Kép

Tikk
tikk
 
 


Helo Nelly,
örülök hogy idetaláltál. Képzeld annyira szenilis vagyok, hogy meg kellett néznem melyik évben is végeztem. Mostmár legalább tudom hogy 1991-ben. Nem voltam kórus tag, a kórus szerencséjére. (A kisfiam az egyetlen rajongója a hangomnak, de csak addig amig meg nem tanul különbséget tenni a zaj és a zene között). Viszont d osztályba jártam, és állitólag az osztályunknak úgy együtt jó hangja volt, igy sokat szerepeltünk a koncerteken. Nagyon szép emlékeke ezek, hála Magdi néninek. És nem húz vissza a szived Nyiregyházára????? Mikor jártál itt utoljára????? Ha régen, Lehet hogy sok mindenre rá sem ismernél.....
üdvözlettel:
edusmamee
edusmamee
 


Szia Edusmamee!

Járok azért arra, mert a szüleim még mindig a környéken laknak. Most is készülök hazamenni egy kis idõre. Én is d osztályba jártam. Akkor neked is voltak kollégista osztálytársaid. Most annyira nem ugrik be abból az évfolymból senki, talán ha Joó Katyus osztálytársad volt, akkor tudom.
Egyébként tényleg nagyon sokat változott a város. utoljára októberben voltam az öcsémék eljegyzésén, azóta a pici miatt nem mozogtunk nagyon. Na de majd most.

szia

Nelly
tikk
 
 


Szia Nelly!

Én is Budapesten laktam 5 évig. Aztán csak visszaköltöztem ide. Na, nem a szívem húzott ennyire vissza, csak mikor jött Bubu, nagy dilemmába estünk, hogy mit csináljunk. Neveljük-e fel panelban, amit nem akartunk, vagy költözzünk vissza Szabolcsba, ahol tudunk egy kertes házat venni. Végül a kertes ház mellett döntöttünk. Azóta is vágyom vissza. Te hogy kerültél fel? Merre laktok? Mi Káposztásmegyeren laktunk.

A bébiételekkel kapcsolatban pedig annyit, hogy én is a Rossmannban veszem õket, mert olcsó, ráadásul igen nagy választék van belõlük. Egyébként hogy vagytok a bébiételekkel? Mindig azt adjátok, vagy csak néha? Inkább fõztök a picuriknak? Nekem az a baj, hogy nincs idõm semmire, mert Bubu imád ölben lenni :-)), így nem jut idõm fõzõcskézni. Bár biztos jobb lenne, mert csak pár hete ismerkedünk új ízekkel, így gyakran én eszem meg a maradékot.
séva
 
 


Sziasztok,
Hát képzeld Nelly, a Joó Katyus osztálytársa voltam, egyébként õ most itt rezidens orvoskodik a Szemészeti osztályon. Faragó Ancsa meg itt lakik a közelünkben és van neki egy bûbájos kis Barnabása (4-5hónapos). Én nagyon szeretek itt lakni, szerencsére a férjem is. Már alig várom hogy nyár legyen, és Balázzsal mehessük a strandra (kb. 10 perc séta tõlünk).
A bébiételekkel kapcsolatban lehet hogy ezután meg kell szerveznem hogy a Rosmannba vásároljak. Egyébként kb. felel-fele arányban adok bébiételt és házi kaját Balázsnak (most õ nemsokára 11 hónapos lesz) Eleinte csak bébiételt adtam, pont azért amiért te is, egyszerûen nem volt idõm fõzõcskézni, inkább a picire forditottam azt az idõt, meg úgy voltam vele, hogy nem is tudtam még pontosan mit is ehet, igy legalább kitanultam, azt is hogy mit ehet, és hogy mit szeret. Szerintem nagyon jó dolog a bébi étel örülök hogy van.
Lányok, ti mikor kezdtétek el a szobatisztaságra szoktatást csemetéiteknél? Tegnap ugyanis anyósom közölte, hogy az õ kisfiai már 1 éves korukban teljesen szobatiszták voltak. Ezt hivják úgy hogy a megszépitõ idõ távlatában minden jobbnak tûnik, vagy tényleg igy van????????? Kezdjem el a biliztetést? Minden könyvben azt olvastam hogy másfél éves koráig kár erõltetni. Mi agyakorlat????
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
Jó, hogy van egy ilyen oldal az interneten, mert mikor alszik a gyerek, jól esik egy kicsit beszélgetni, megosztani a véleményünket, vagy csak egyszerûen csevegni, hasonló helyzetben lévõ anyukákkal. Nekem 10 hónapos a babám, és egy égedelem, most éppen alszik. A babaúszásról azt szeretném kérdezni, hogy nem nagyon hideg a víz, mert mi voltunk, amikor Gergõ 2-3 hónapos volt, csak mi a Central Hotelben, de ott rettenetesen hideg volt ac víz, annyira, hogy a mélylila volt. A Lugasban azt mondták, hogy addig ne vigyük amíg a gyerek nem bírja a 30 fokot, naponta 1 fokkal csökkentsük a fürdõvizet, míg el nem jutunk a 30 fokig, így is tettünk, de mire a 32 fokig eljutottunk a gyerek beteg lett (megfázott ), én azóta nem merek próbálkozni, pedig jó lenne. Tudtok olyan bölcsit, ahova 1-2 órára vigyáznak a gyerekekre?
Zsuzsa
 


Én a bébikaját a dm-ben veszem, de nekem nem nagy távolság elsétálni a plaza-ba. Sokkal jobb áron van, mint pl. a tesco, és néha akcióznak is. A tejpépet is innen szerzem be.

Edusmamee, hol jártál te a corában? :-)) Vagy csak elírás?

Szobatisztaság: Szerintem arról lehet szó, hogy mindig azonos idõben csücsültették a gyereket bilire, és így sikerült elkapni a pillanatot. Talán a gyerek belsõ órája is ráált a dologra. De ez nem azonos a valódi szobatisztasággal, mert nem a gyerek szól, hogy bilire, 1 évesen kötve hiszem, hogy jelezné. Még nem is érett rá, hogy szabályozza a dolgokat. Mert szerintem valahol ott kezdõdik az egész. Elõször utána jelzi, hogy tele a pelus, majd egyre inkább sikerül idõben szólnia. De erre tényleg csak 1,5-2 éves kora körül érett, amikor érti is, hogy mit akarunk tõle.
Úgyhogy én nem is foglalkozom ezzel, majd észreveszem, ha ott fogunk tartani.
Meg a mai pelenkák kényelmesebbek is, mint a régi textil, amiben jobban érezte a gyerkõc a nedvességet, ez is oka, hogy kitolódik a szobatisztaság kedete a régi idõkhöz képest.

Zsuzsa! Én egy darabig csökkentettem otthon a fürdõvíz hõmérsékletét, de aztán abbahagytam, mert féltem, hogy megfázik. A medencében mégiscsak jobban mozog. Egyébként ahogy nõtt, úgy bírta egyre tovább, és tovább a hideg vizet. Elsõ alkalommal csak 10 percet voltunk bent, és jól átfagyott. De azért van a meleg medence, hogy ott át lehet melegíteni, és így sosem volt semmi gond. Hidd el, megszokják. Fõleg már 10 hónaposan.
Ildi
simsi
 


Sziasztok Lányok!

Szeretném a segítségeteket kérni. Új rovat készül a Babanetre, ehhez szeretnék olyan információkat gyûjteni, hogy az egyes vidéki nagyvárosokban milyen bababarát területekkel, társaságokkal, cégekkel találkoztatok. Ha van ilyen, milyen jellegû ez a szolgáltatás, esetleg cím, telefonszám is lehetne, hogy könnyebben utánuk tudjak nézni.

Az információkat az szdia@axelero.hu címre várom.

Ezer köszönet érte elõre is:

Dia
Dia
 


Hali Ildi,

hát nem elirás, a hosszú hétvégén elmentünk meglátogatni a dorogi barátnõmet, és ilyen esetekben mindig útba ejtjük az ikeát -merthogy ott kulturáltan lehet megszoptatni, tisztába tenni, megetetni a picit, és persze futkoshat is egy kicsit- és ezúttal a corát is, mivel bébiételt szerettem volna én naiv. ezért érdekelne, hogy hogy lehet az hogy az ekkora hipermarketek polcairól hónapokon keresztül eltûnik a bébiétel??????????
egyébként néhány héttel ezelõtt beszélgettünk kismama barátnõimmel arról hogy nálunk nincsenek ilyen bababarát területek, és arról beszélgettünk ki hol volt kénytelen szoptatni, amennyiben arra vetemedett hogy gyermekével együtt a társadalomba próbált kiszocializálódni.
tényleg ti találkoztatok már ilyen babarát területtel?
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok Lányok!

No, azt hiszem, konkrétabban leírom, mire vagyunk kíváncsiak. Olyan helyeket keresünk, ahol vannak bababarát, gyerek-, családbarát szolgáltatások, úgymint: pelenkázóhelyiség, szoptatóhelyiség, gyermekmegõrzõ, gyermek WC, babamenü, stb. Vagy olyan taxistársaság, ahol annak ellenére biztosítanak gyermekülést, hogy elvileg ez nekik nincs törvényileg kötelezõvé téve.

Szóval ilyesmikre gondoltunk, nem már meglévõ bababarát helyekre, területekre, csak olyanokora, akik esetleg már elindultak ezen az úton.

A méleket még mindig szívesen fogadom.

Puszi:

Dia
Dia
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: