Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsú:
Nem hiányzik, mert maradt 7 magántanítványom, akikhez járok rendszeresen, szóval van mit csinálni. Meg novembertől járok majd intim tornára meg kismamatornára is szeretnék majd járni. Azonkívül van egy Westi típusú édes kutyám és egy vadászgörényünk, akik rendesen kitesznek több mint egy gyereket, szóval el vagyok, mint befőtt. Csak többet tudok aludni, ami viszont nagyon jót tesz. No meg nem szalad annyira a laklás, mint amikor még a suliban is dolgoztam. Kép

Ha némettel kezdett a lányod és jól fog neki menni, akkor sokkal könnyebben tanulja meg majd az angolt. Jól választottál! Kép Angol után általában nehezebben tanulnak meg a kicsik németül, a francia meg eleve nagyon nehéz. Kép

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


VadászgörényKép az izgi lehet, a Westi nem akarja "levadászni" vagy ő kinti kutyus? Honnan költöztetek Gyálra és merre laktok? Nem vagyok képben az utca név alapján.

A nyelvtanulásról én is ezt hallottam a legtöbb helyről, de a német nekem nagyon nehéznek tűnik... remélem a kiscsajnak nem!Kép

Zsú
berzebub
 
 


Szia Szú!

Édesek együtt. Nem, Bigyó nem bántja a Trinit, mert együtt nőttek fel. És Bigyókám egy nagyon intelligens és toleráns kutya. Együtt szoktak játszani. Kép

A Csontos József egy igen hosszúúú utca. A nagykőröcitől, egészen Gyál határáig megy hosszanti irányban. Mi a Széchenyi utcához vagyunk közelebb, a focipálya magasságánál. Van itt egy pár éjjelnappali, meg buszmegálló. Szóval alapvetően jó helyen van.

Én költöztem csak. A párom gyáli, így én jöttem. 2 szintes a ház, anyósom alattunk, mi meg a fönti szinten éldegélünk. A lakás maga nagyon szép, épp a nyáron újítottuk fel. Így lett sárga az addigi vendégszoba, mi most már gyerekszobaként fog funkcionálni. Igaz, most épp mindenes szoba még. Kicsit babonás vagyok és nem akarok január előtt elkezdeni berendezkedni.

Még olyan apróságokban sem tudtam dönteni, hogy milyenfajta ágyat vegyünk majd a kicsinek. Később átalakíthatót, vagy csak rácsosat. Szóval addid mindt tudok mérlegelni és kitalálni, hogy mit szeretnék. Kép

A német nehéz nyelv, de megéri megtanulni,mert nagyon jó alap. Nem annyira, mint a latin, de azért jó. Kép

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 

 
 

Szia Eszter!

Na pont erre jók az ilyen topikok, hogy a babaszoba berendezésével kapcsolatban is akár kikérd mások véleményét. Nekem pl. mindkét gyerkőcnél olyan rácsos ágy volt, amit 3 éves koráig tudott használni, egyik a másik után. 3 évesen már lehet olyan heverőt venni nekik, ami aztán addig jó míg szét nem nyűvi! Szeretnek a kiságyból "kinőve" nagy, felnőttes ágyban szunyókálni. De persze ez attól is függ, hogy terveztek-e kistestvért, mekkora a hely, stb. Nekem átalakítható rácsosággyal nincs tapasztalatom.
Jól viseled a terhességet, nincs émelygés...?
Szerencse, hogy még ez a pár nap ilyen szép idővel telik, nincs még kedvem a télhez.

Szép napot,

Zsú
berzebub
 
 


Szia Zsu!

Hát, nem viselem túl jól. Hányok minden reggel, nem tudok se hason, se háton aludni, mert nyom valamit, sex kizárva, mert még a gondolatától is bekeményedik a pocim, szóval kicsit kezdek hisztis lenni, de nem adom fel olyan könnyen. Kép

Mi is jó nagyokat sétáltunk Bigyókával. Kép Remélem holnap még bírja egy kicsit az idő, mert holnap délelőtt sétálnék még egy kicsit. Kép

Voltam hétfőn védőnéninél és mehetek AFPre, meg vizeletre, meg utána genetikai uhra. Kép Alig várom, hogy újra láthassam a kicsit. Kép

Lehet, hogy jövő héten elsétálok a dokimhoz is ezekkel a bajaimmal. Hátha tud rá valami okosat mondani. Kép

Puszi:
Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Majd írok bővebbne is. Most csak Eszternek, hogyha nagyon hánynál írass fel torecant. Keményedésre jó a MagneB6, hányás ellen még jó a B6 vitamin. Ha MagneB6 is keményedsz írány a doki!

Norci
norci
 
 


Sziasztok! Látom kihasznákjátok a hosszú hétvégét és teljesen eltűntök a környékről... Kép Pedig szívesen hallanék felőletek! Kép Hogy vagytok? Fű, kert, lakás? Törpék?

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!
Nahát nagyon örülök, hogy van gyáli topoic!
Én egy 34. hetes kismama vagyok és szeretnék csatlakozni hozzátok!
Magamról annyit, hogy 5 éve élek itt Gyálon, ide jöttem férjhez 26 éves vagyok! December 21.-re várom a pici lányunkat: Annát.
Tudnátok segíteni gyerekorvos ügyben? Kit ajánlotok? Mert nagyon tanácstalan vagyok ezen a téren!
napsugárn
 
 


Szia Napsugárn!

Örülök neked. Kép Sajna gyerekorvos ügyben én nem tudok segíteni, de feljebb olvashatsz róluk egy-két infót. Kép Én 16 hetes vagyokés csak április végére várom a törpét. Kép A nemét még nem tudjuk, de én úgy érzem úrfi van a hasamban. Kép
3 éve élek Gyálon, én is a páromhoz jöttem. Te merre laksz? Én a Csontos Józsefben.

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Napsugár!
Gyerekorvos ügyben én írtam fentebb. A többit nem ismerem, viszont dr. Bárczes Enikő meg nagyon túl terhelt, mert még mindig két körzetet lát el. Mivel februárban meghalt az egyik gyerekorvos doktornő. Fél v. egy éve volt a családnak amíg a praxist értékesíthette volna, de nem sikerült így átszáll az önkormányzatra a praxis érétkesítési jog. Akkor talán lesz v.ki új végre.
Ezt a hülye rendszert Kép , barátnőm azért hagyta abba a családorvosi rezidensséget mert sosem lenne pénze praxist venni, eközben meg vidéken hiány van család és gyerekorvosból.

Eszter, Napsugár!
Szerdánként van a Műv.házban kismama klub, ha van kedvetek nézzetek el, biztos kaptok sok használható tanácsot a többi kismamitól, főleg gyerkeorvos ügybne és szeritnem szívesen fogadnak egyelőre pocaklakókkal is Kép

Zsuzsa!
Nagyon eltűntél, remélem nem a munka temetett maga alá. Inkább élvezted a négy napot és pihentél egy jó nagyot!

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Eszter! Gratula a Pocaklakóhoz! Tudod már, hogy melyik kórházban fogsz szülni? Dokid megvan már?
Esetleg a nevét kigondoltátok már?

Én a Szt. Imrében fogok szülni! Aminek nagyon örülök, mert már régen kinéztem magamnak a kórházat és nagyon sok kismama dícséri!

Norci! Szia!
Ezek szerint elképzelhető, hogy Enikő doktornő már nem fogad több beteget? mert ez elkeserítő lenne! :-(((
napsugárn
 
 


Szia Napsugárn!

Igen, a Péterfyben fogok szülni Dr Abkarovics Gézánál. Õ a nődokim 10 éve. Kép
Nevek: Ádám vagy Hanna, de szerintem fiú lesz. Kép

Norci!

Köszi, de sajna szerdán tanítós napom van. Nem érek haza 7nél korábban és dél fele indulok itthonról... Kép
És hogy vagytok? Törpék?

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!
Na, akkor ez szuper, hogy megvan a Dokid. Legalább nem most ismered meg.

Meddig akarsz dolgozni?

Én 18.-ig dolgozom, utána kész, befejezem!
napsugárn
 
 


Szia Napsugárn!

Én már csak félig dolgozom, mert tanítottam egy középsuliban és mellette voltak a magántanítváyok. Sajna a napi 10-12 órás munkát nem bírtam és többször begöcsröltem. Így dokibácsim azt mondta, hogy lassítanom kell. Ezért suli kilőve, maradtak a magántanítványok. Kép Sokkal nyugisabb és csak 4 napot vagyok a városban. Nem sok különbség, de nem hanali 6kor kelek és nem éjjel 11kor kerülök ágyba és még főzni is van időm. Kép

Te mit dolgozol? Messzire jársz?

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!
Egy biztonsági cégnél vagyok területi vezető, de hál'Istennek egyre kevesebbet vagyok bent.
Aki átveszi a helyem, csak ellenőrzöm, segítem.
Mostmár inkább autóval megyek be, így sokkal könnyebb.
Sajnos a BKV-n tojnak rá, hogy mekkora pocim van, lökdösődnek, furakodnak fellöknek, és mostmár hideg is van, úgyhogy inkább az autót választottam. Nagy könnyebbség.

Szoktál járni valahova?
Első baba?
Babafelszerelés van már?
napsugárn
 
 


Szia Napsugárn!

Első baba. Kép Felszereleés az eddig egy babakocsi, amihez nagyon olcsón tudtunk hozzájutni. Kép Rakok fel róla képet. KépKép

Kedd-csütörök mindig bent vagyok a városabn, mert megyek tanítani a magántanítványokhoz. Kép Szóval bkvzom eleget. Kép

Nem írtad még, hogy merre laktok.

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!

Nagyon szép a babakocsi!
És jó színe van!

Mi a Mikszáthban lakunk!
Te??
napsugárn
 
 


Sziasztok!

A héten szabin voltam és őszi szüneteltem a gyerkőcökkel, ezért nem voltam gép közelben.

Szia Napsugár! Örülök, hogy csatlakoztál a fórumhoz, Eszternek biztos sokmindenben tudsz majd tanácsot adni!Kép 34 hetesen még a várost járod!? Ez igen! De azért vigyázz magadra!

őszi szünet villám gyorsan telt el, pici lány keddre 39 fokos lázat produkált, persze doki aznap nem volt, hát elég macerás éjszakánk volt, de már minden rendben.

Eszter: Tényleg szuper a babakocsi!
Norci: Mi újság, hogy vagytok?
berzebub
 
 


Szia Berzebub!

Mennyi idősek a gyerkőceid?
Tőled is megkérdezem: Nektek ki a gyermekorvosotok? Meg vagy vele elégedve?
Ha újra gyerekorvos választás előtt állnál, Õt választanád újra?

Köszi az infót előre is!

Szép napot mindenkinek!!!
napsugárn
 
 


Szia Napsugár!

Az én gyerkőceim már "nagyok" 7 és 10 évesek és nem Gyálra hordom őket orvoshoz. Két éve Kispestről költöztünk ki ide és az ottani gyerekorvosunk nagyon lelkiismeretes és megbízható, ezért oda hordom őket továbbra is.
Bérczes Enikő-ről több jót hallottam én is a szomszédoktól, szerintem nézd meg és ha szimpatikus próbáljátok ki!

Sziasztok!
Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a babakocsi dícséreteket. Nekem is naaagyon teteszik. Kép Főleg, hogy 5 pontos biztonsági öv van benne. Kép

Napsugár:
Mi a Csontos Józsefben lakunk, közel a Széchenyihez. Kép Meddig fogsz még dolgozni?

Zsú:
Kicsinek én is mindig meghosszabítottam a szünetet. Kép Csak én az arcüreggyulladást jobban preferáltam. Kép A lázat nem szerettem annyira és a szervezetem meg alkalmazkodott. Kép Bár volt olyan, hogy 7-be 39 fokos lázzal menetm suliba, mert anyu korábban indult, mint én és én meg nem értettem,hogy mitől vagyok olyan kába... Kép A jó kis gyerekkori lázak. Kép Nagytesó nem kapta el?

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Berzebub!
Megpróbálom az Enikő doktornőt, de szerintem már nem fogad több beteget, mert így is két körzetet lát el, egy helyett.

Eszter!
De most jól vagy? Minden O.K.! Ugyi!
Nekem másfél hónapja volt egy enyhe tüdőgyuszim (alapjáraton Aszthma mellett) és mostanra gyógyultam meg.
Hát azt hittem sosem kecmergek ki. Remélem a Babának nem lett tőle baja...

Ti mentek a nagy BNV-s Kismama bababörzére?
Én, ha addig nem szülök, megyek!

Lányok! gyűjt valaki ilyen dm-es matricát???<!--attachment: dm_matrica-290368.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*22.8*dm%2des+matrica*dm+matrica%2ebmp --><center><pre>
Képdm-es matrica
dm matrica.bmp (22.8 k)</pre></center><!--/attachment-->
napsugárn
 
 


Szia Napsugárn!

Köszi, már minden rendben velünk. Kép Egyenlőre nagyon várom már a következő uht, mert már lassan 2 hónapja nem láttam a picit...
Mi biztos, hogy megyünk a bababörzére, mert lesz ingyenes 4ds uh, amire szeretnék bekerülni. Kép Remélem bejön! Kép Meg jó lesz körbenézni is. Kép

Meddig akarsz még dolgozni?

Nem gyűjtök dm-es matricát. Macerás, mert elfelejteném. Kép

Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

A baba börze klassz dolog rengeteg jó holmit össze lehet vásárolni csak sajnos minél nagyobb a gyerek, annál kevesebb a ruha.
A 4D-s ultrahang klassz lehet, remélem sikerül bejutnotok! Kép))
Matricát én sem gyűjtök, mert nem igen vásárolok ott, évente max egyszer, kétszer!!!

A nagyfiam standardben hurutosan köhög mióta bejöttek ezek a jó kis nyálas idők, de őt szerencsére nehezebben dönti le a vírus, lekopogom, de már vagy két éve nem volt lázas és ez nagyon jó.

Pocaklakósok! Irigyellek ám benneteket, hogy Ti még a "nagy csoda" előtt álltok. Használjátok jól ki az időt, mert ha megszületnek a csemeték, soha többeb nem lesz semmire sem időtök!Kép

Szép napot mindenkinek!

Zsú
berzebub
 
 


Szia Vok! és Berzebub!

Nahát Eszter!

Azért kérdeztem a Bababörzét, mert én is megyek! + Anyu + Hugim is!

Jó nagy tömeg lesz az biztos, idén már voltam Kismama Bababörzén (mert előfizető vagyok és ingyenes belépőt küldenek) és akkor olyan tömeg volt hogy csak na!

Szoktam nézni a börzefigyelőt és már voltam néhány kissebb bababörzén is! Nagyon szép dolgokat lehet kifogni!

Igen a 4D-t én is tervezem, de kizárólag csak akkor ha nem lesz tumultus,(erre nem sok az esély) mert semmi kedvem a tolakodás, lökdösődéshez, feszült kismamákhoz.

Kizárólag akkor nem megyek ha szülök!
napsugárn
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenkivel minden rendben van még a pocaklakókkal is!Kép
Hát megjött ez a fránya hideg idő, tudtam, hogy egyszer beköszönt, de azért jó volt, hogy ilyen szép őszünk volt!
Képzeljétek, a bátyámnak kisfia született hétfőn. Dánielnek hívják a fiatalurat és 3600gr, valamint 54 cm. Õ is és a mamája is jól vannak!

Sziasztok!

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!

Jó rég nem írtam, azért ti írjatok mert olvasok.

Zsuzsa!
Gratulálok a bátyódéknak.

Eszter! Nem akarlak elkeseríteni, de az én lányomnak az 5 pontos biztonsági öv sem jelent akadályt. Amíg kicsi volt addig meg a két pontos is elég volt neki. A babakocsi attól mgé jó. mikor ideköltöztünk engem egyik anyuka kioktatott, hogy na ide az én kocsim nem lesz elég, itto lyna ásr vna, hogy nagyobb kerekű kellene. Egész jól kihúztuk a kissebb kerekűvel is.

Valamelyikőtök kérdezte a kombinált kiásgy dolgot. Nekünk sima rácsos volt/van + arra tehető pelenkázólap, szerintem praktikusabb mert egy idő után már a lakás bármely pontján pelenkáz az ember, ahhoz meg jól jön ha mobil a pelenkázó. + a kombinált kiságyak rácsoságynak annyira picik, hogy azt túl hamar kinövik a babók, visoznt a heverőhöz olyankor még kicsik. Első gyerek meg amúgy is sokat lesz anya ágyában.

Zsuzsa!
Ti nem penészedtetek be? Nálunk egy ponton penészedik a ház Kép a gyerekszobában (északi fekvésű és északkeleti fal) Nem tudtam hogy hidegfalra (főleg hogy nincs teljesen kiszáradva még a ház) nem tanácsos szekrényt tenni, főelg nem űgy hogy a falra van csavarozva Kép muszáj lesz átrendezni, meg le is festeni azt a falat. Szerencse hogy jó tágas így vannak lehetőségek az átrendezéshez.


Sziasztok.
Jó hétvégét.
norci
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek ma voltam a Kismama Bababörzén és bejutottam a Schöfi-Babavíziós 4D UH-ra.
Úgy örülök!
Annával minden rendben, most 35hét +3 naposan 2800 gramm.
A kép nem a legjobb, de kivehető!

Annyian voltak, hogy lépni alig lehetett de jó volt. Egész kimerültem!

Úgy örülök, hogy láttam a pici lányom. De sokkal élesebb és kivehetőbb a sima fekete-fehér (kórházi) 2D!!!
napsugárn
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám, csak sokat pihiztem mostanában, vagy Bigyóval sétáltunk kihasználva a szép időt. Kép

Napsugár!Gratula! Én nekem végül nem volt hangulatom tolongani. Kihagytam. Az egyik ismerősőm is bejutott. Õ volt a 37-38-dik, pedig már hajnalban ott volt. Kép Gratula a törpéhez!

Norci! Köszike. Kiságyat én kérdeztem. Még nem igazán tudtam eldönteni, hogy mi legyen. Kép Majd elválik. Kép

Zsu!
Ti hogy vagytok?

Mi holnap megyünk genetikai uhra és talán kiderül, hogy a pocaklakóm fiú avagy lány. Kép Már alig várom. Nagyon remélem, hogy megmutatja magát! Kép

Majd írok! Kép

Sziasztok!
Eszter

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Sziasztok!

Üdv a gyönyörű babáknak pocakban és azon kívül, valamint a kedves mamáknak!Kép

Hú, hát hogy hogy vagyunk... Sikerült az elmúlt napokban belekóstolnuk a tél "örömeibe"... Múlt hét pénteken reggel nem indult a kocsi, tehát két gyereket két külön suliba busszal vittem be + utána irány a repülőtér (munkahelyem), hát szép kis túra volt. Tőlünk 15 perc gyalog a 82 busz végállomása, volt nálunk két dög nehéz iskola táska, két hátizsák edzés cucc + az én motyóim. Fiam 20 percet késett, én 1 órát! Jó mi??? Tegnap ugyan én nem dolgoztam de ugyanez megismétlődött csak autóval... A 82-es vonala 7 óra után teljesen lefagyott, olyan volt mintha jégpályán közlekednénk a buszokról le is szállították szegény utasokat + egy kispolski az erdőnél az árokba fordult. Hát ez van, a fiam osztályfőnöke már kezd egy kicsit megorrolni ránkKép pedig a két év alatt amióta kiköltöztünk most késett másodszor és harmadszor, azért az szerintem nem olyan rossz!

Penészedés: nekünk ugye már két éves a házunk és eddig nem is volt semmi gond, de idén elkezdett először a kamrában totál körbe (ott ugye nincs fűtés) és mostmár a lakás egyéb (több) pontján is. Északon, keleten, meg ahol csak akarod Kép hát ettől eléggé kész vagyok! Nem tudom, hogy most még a télen ezzel érdemes-e kezdeni valamit! Nem lehet, hogy a padlás miatt van ez az egész, mert hogy az nincs leszigetelve rendesen. (felső sarkok?)
Legalább a gyerekek jól vannak, ez is valami!Kép Itt most megint esik a hó ennek ők nagyon örülnek, én már kevésbé!!!

Sziasztok!

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon szoktam már babanetezni, de azért néha benézek ide, mert a mi házunk is most épül Gyálon (Norcival már konzultáltunk is korábban Kép).
Most azért ragadtam billentyűzetet, mert látom, hogy szenvedtek a penésszel. Egyre több ilyet hallok, ezért próbáltam utána járni a dolgoknak, hogy lehetőleg sikerüljön majd elkerülnünk. Gondoltam, megosztom veletek a beszerzett információimat, amik egy építésztől származnak.
A penészesedés tulajdonképpen azért van, mert ezek a "korszerű" műanyag nyílászárók annyira jól zárnak, hogy gyakorlatilag nem tud szellőzni a helység. Az, hogy hideg a fal, vagy hideg van egy helységben, az nem jelent semmit ebből a szempontból, az a lényeg, hogy gyakran cserélődjön a levegő, ezért nagyon sokat kell szellőztetni, és ezért nem szabad a bútort sem rátolni a falra, mert akkor mögötte nem szellőzik, illetve ahol beépített szekrény van, érdemes nyitva hagyni kicsit az ajtaját. Ja, és állítólag tapétázni sem szerencsés az első éveben, de ezen ti már úgyis túl vagytok. Állítólag, ahol kéményes a cirko, ott még az is ront a helyzeten. Hát, tömören ennyi.
Mi sem tudunk már sokmindent tenni, mert az ablakaink meg vannak rendelve, de ha újra lehetne kezdeni, lehet, hogy inkább fa ablakok mellett döntenénk, illetve vannak már olyan műanyag ablakok, amikbe be van építve egy szellőző, csak az ugye drágább.
Nem tudom, mennyit tudtam ezzel segíteni, de talán érdemes megpróbálni, hogy amennyire az időjárás engedi, gyakran szellőztetni, ha nem is sokáig.

Sziasztok
Zsanett
zsana75
 
 


Szia Zsanett!

Hát igen ez utólag már sovány vigasz. Szellőztetni már nemigen tudunk ebben a hidegbenKép Viszont tényleg tapétázva van, akkor lehet, hogy ez rontott a helyzeten! Hát ez van, most már megpóbáljuk valahogy kiölni ezt a nyavaját! Állítólag van valamilyen spray, amivel le kell fújni, majd szárazra törölni, azután persze lefesteni. Nekünk már három szobát + a kamrát érinti az ügy. Hagy nem mondjam mennyire boldog vagyok.

Merre építkeztek? Van esetleg gyerkőc? Miért nem szoktál már babanetezni?

Sziasztok!

Zsú
berzebub
 
 


Szia Zsú!

A Mátyás király és Balassa utca sarkán épül a házunk, előre láthatólag nyáron költözünk.
Egy fiunk van, Vilmos, 8 és fél hónapos. Hasonló korú babák anyukáival társalogtam itt a babaneten elég intenzíven, így részben rá is untam, másrészt az sem volt jó, hogy sok időt töltöttem a gép előtt.

Ami a penészt illeti, én azon csodálkozom, hogy nektek csak idén jött elő. Én is hallottam ilyen spray-ről, és azt is hallottam, hogy hypoval kell lekenni, de attól tartok, ez csak átmeneti megoldás, mert újra elő fog jönni. Persze ne legyen igazam, de pl. apukáméknál is így lett, pedig ott nem is új a ház, csak az ablakot cserélték le műanyagra.
Nem tudom, nekünk sikerül-e majd megelőzni, azért én majd megpróbálom télen is gyakran szellőztetni, ha csak egy percre nyitom is ki, talán már az is elég ahhoz, hogy kicserélődjön a levegő.
Remélhetőleg ti már addigra túl lesztek a dolgon, és ha mégis előjön nálunk, majd megmondjátok, hogy hogyan sikerült kiirtani Kép.

Zsanett
zsana75
 
 


Sziasztok!

Zsanett üdv. itt.
Én eredetileg meszelni szerettem volna, mivel a mész átengedi a levegőt. Erre azt mondta az építésvezető, hogy az nem jó, mert még mozog az épület, és meg fog repedezni, muszáj tapétázni. Tegnap végre megnéztük mi a helyzet a szekrény mögött. Végülis kezdeti stádiumbna volt a penész, nem kellett átrendezni a szobát, ahol nagyon a falon volt a szekrény (rácsavarozva) ott nem volt gond, hanem ahol a szekrény és a fal közt egy ujjbegynyi rés van )nem ér faltól falig a szekrény), na ott volt penészes lemostam, lekentem, egyelőre ennyi aztán meglátjuk. Ott megpróbáljuk majd a penészölőt használni. Nem tudjátok mi a pontos neve és hogy ohl lehet kapni? Én nagyon ügyelek a szellőztetésre, amíg elmegyek délelőtt, leveszem a fútést és nyitva hagyom szinte az összes ablakot most is. Eddig a gyerekszobába kevésébé figyeltem, vagy nem mertem nyitva hagyni, mert utcafronti ablak, és mert nem akartam jégvermet csinálni, most arra a szobára különösen figyelek.

Zsu!
Tegnap reggel a sozmszéd kisfiú isk alandosan jutott el az iskoláig. Próbálkoztka autóval, de az erdőnél elakadtak ők is, majd visszahozták az autót próbálátk busszal, majd elakadt a busz is, újra visszajöttek és újram egpróbálátk autóval. Nem tudom hanyadik órára jutottak be.

Az tudjátok, hogy lesz v.mi busz járat vagy maga a 82-es ami ki fog menni az új ovihoz, meg valahol talán az Ady Endre útnál át lehet szállni a 94-es buszra. Állítólag a mostani helyi lapban benne vannak a tervek. Szóval Zsu neked se lesz negyed óra gyalog kijutni a buszig. + azt hallottam hogy mi utcánkat jövőre aszfaltozzák. Azt látom hogy a Mátyás királyon megcsinálták végig az esőárkokat (Zsanett az titeket már érint) szóval csak fejlődik ez a rész is valamit, a sok új házon kívül is. muszáj infrastruktúrát is fejleszteni.

Jó éjt
Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Én is hallottam a buszjárat meghosszabbításáról, de elképzelni sem tudom, hogy az ovinál merre menne tovább. Most ott egy utcát teljesen leaszfaltoztak tök jó szilárd burkolatot kapott, nem is ezt a mart aszfaltot amit a legtöbb helyre raknak, de a fél utcát terelő beton körívekkel kb. 50 méterenként elzárták, ami biztosan jó azért, hogy az autók ne száguldozhassanak (bár mindegyik terelő csak az egyik oldalon van!) de szerintem a busz sem fér így el!? Hát nem tudom???
Még mindig penész: nekem ma az egyik kollegám állítólag este behozza a csoda spray-t, majd akkor meg tudom a nevét is. Egyébként aztmondták, hogy háztartási boltban lehet kapni. Kicsit gondban vagyok ezzel, 10 éve nem láttam háztartási boltot... Biztosan van, csak hát nem járok mostanában olyan helyen. Ugye a nagy bevásárlóközpontokban meg kap az ember szinte mindent..., vagy nemKép
Hát igen, mi is abba a kavarodásba araszoltunk, elég ilyesztő volt tényleg a kocsiban. A tv, meg a rádió persze azt mondta, hogy midnen új jól járható, na igen lett volna csak ott...!

Na dolgozok is egy kicsit!Kép

Sziasztok!

Zsú
berzebub
 
 


Zsuzsa!
Vettme penészölút,biztos mai biztos festékboltbna Imrén.
Van háztartásibolt is (csak vegyiárujuk nincs) Imrén a Nemes utcában (Ha a Kisfaludyn mész és a Nagykőrösi felé kanyarodsz a játszőtér után). A Háztartási bolttól kb. 60 méterre van a Festék üzlet (postau táni sarkon). Kicsit furcásn nézett a cdaj hogy megelőzésnek akarom, "tudja előre, hogy hol fog penészedni?"

Jó éjt!
Norci
norci
 
 


Szia Norci!

Köszi az infót! Tényleg megelőzésnek akarod? Mi a neve a szernek és mennyibe kerül? Használata? Légyszi számolj be mindenről mert így karányony előtt megőrülök, hogy hogy néz ki a ház...

Előre is köszi!
Üdv. mindenkinek!!!

Zsú
berzebub
 
 


Zsuzsa!
900 Ft, simán le kell vele fújni a penészes felületet.
Igen megekőzésnek, ahol már volt penész (lemostam) azt a felületet fogom lefújni vele.
norci
 
 


Szia Norci!

Épp most jöttem ide és látom, hogy írtál, nálam még csak 14.40 van de a program a Te leveledet ,már 14.50-re írta...Kép Köszi hogy írtál!!!

Sziasztok!

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok lányok-asszonyok és babócák pocakban és azon kívül!

Nagy már a készülődés a karácsonyra? Az én környezetemben mindenki lázasan készülődik, nagy a hajtás! Év végére mindenki kifárad és most jön az év legszebb ünnepe! Olyan szépek felénk a házak este! Mindegyik ragyog a sok égősortól! Ez nagyon klassz találmány! A gyerekek is lázban élnek, ki az ajándékokat várja, ki a téli szünetet, és persze a havat!!!Kép Ami csak nem akar eljönni! Emlékszem gyerekkoromban én is imádtam a fehér karácsonyt!

Gyertek és írjatok, kíváncsi vagyok Ti hogyan készülődtök? Biztosan van mindenkinek tuti receptje vagy valami klassz ötlete az ajándékokra! Csajok mi van veletek???

Zsuzsa
berzebub
 
 


Szia Zsú!

Szerintem kihalt a topik. Kép
Nálunk minden rendben. Lakás ablakain ablakmatricák, amiket én csináltam, égősor a konyhaablakon, meg kopogtató az ajtón. Már megvettük a fát és alig várom, hogy feldíszitsük. Nálunk még csak kialakulóban vannak a szokások, mert ez még csak a 3dik karácsonyunk együtt. Még nincsen meg az igazi menü, mert mind a két anyuka halom kaját főz. Anyósom minden évben bepróbálkozik azzal, hogy "ugye akkor 24-én este lejöttök vacsorázni?" Én meg minden évben elmondom, hogy nem. Ezen teljesen besértődik. Csak ahhoz ragaszkodtam, hogy 24dike a mi napunk. 25-26 a nagyobb családé. Ezt valahogy nem akarja megemészteni. Kép
25-én reggel nála kezdünk, azán átmegyünk anyukámhoz ebédelni, majd hozzá újra le vacsorázni. Kép Szóval a 25dike az utazós napunk. Kép

Kb ennyi jut most eszembe.
Nálatok hogy megy a karácsony?

Ezster

Eszter
Kép
Kép
vok
 
 


Szia Eszter!

Nálunk az a helyzet, hogy mi 24-én az anyósoméknál szoktunk lenni du. utána haza rohanás és még otthon is vacsi és az ajándékozás. A férjemék családja nagy és összetartó család, az egyik testvére még otthon is lakik, így mindig úgy éreztem, hogy ne lógjon ki ő a sorból. Mikor megszülettek a gyerekek, de ennek ugye már 10 éve én is azt mondtam, hogy állj!!! A 24-e az családi ünnep és ugye már mi vagyunk a CSALÁD. De nem voltam elég határozott és mindig engedtem. Sajna én az ottani karácsonyokat ráadásul nem is érzem a magaménak, mert nagyon különböznek a szokásaik az általam gyerekkoromban megtapasztaltaktól...Kép Tavaly volt az első alkalom, hogy nem voltam hajlandó 24-én sehova se menni, mert az nagyon fárasztó, és otthon már nehéz este 8-kor hulla fáradtan meghitt ünnepet tartani. Idén elég fura lesz a karácsony, mert én 24-én és 25-én is dolgozok este 8-ig!Kép Sajnos senki nincs aki bejönne helyettem és ez elég rossz! Még nem is tudom tényleg, hogy s mint lesz!
Egy biztos én sütöm a hagyományos sütiket, zserbót és beiglit! Vacsira valami jó kis aszaltszilvás pulykát készítek, meg természetesen töltött káposztát.Mivel mostanában a muffin sütésbe is nagyon belejöttem biztosan lesz az is meg kókuszgólyókat gyártok, mert azt a kölkök nagyon szeretik. Hát ennyi, lehet, hogy tiramisu is lesz, mert azt meg én szeretem nagyon!Kép

Szép karácsonyt mindenkinek!

Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!
Boldog békés karácsont kívánok mindenkinek és boldog újesztendőt!

Az én anyósomék is örökké próbálkoztak a 24-ével. Mikor még cska keten voltunk el is jöttünk a férjemmel, de 23-áán tartottunk magunknak kettesbne meghitt vacsit. Így a többi nap is lejutottunk midnehova nem votl vita. Mikor lettek a gyerkők nem mentünk, viszont anyósék nem vették a lapot és ők bizony beállítottak 24-én. Nekik rohanás ovlt a Karácsony. Idén após kijelentette ők nem mennek sehova (igaz idén úgye a dédi is és mi is itt lakunk Gyálon szóval egyszerúbb). 24-én lesz ünenpi ebédm, délután ajándékozás, gyerekekkel játék és későn átmegyünk vacsorára hozzájuk. 25-én az én mindnekim hozzánk jön (szülők, tesómék) de az ünnepi kaját csak részben én készítem, mert mindenki készít Kép nem várják el tőlem, hogy a két ördögfióka mellett mindent én csináljak Kép
Délután meg dédihez megyünk, ennyi. 26-án meg azt hiszem megint itthon négyesben és egy nagyot ünnepelünk, játszunk az áj játékokkal Kép
Én tárkonyos pulykaragulevest készítek, salátákat és könnyú húsikat sajttal sütve. A fiam meggyespiskótát rendelt így sütök azt is, mrá csináltunk mézeskalácsot és lesz kossuth kifli

Zsuzsa!
Ez a melózás angyon rossuzl hangzik Kép részvétem
Az égősorok nekem nem tetszenek annyira, ok jó hangulat, csak kár hogy nem mindegyik ízléses, van ami a giccs fogalmát kimeríti.
norci
 
 


Sziasztok!

Szerintem a karácsonyi dekorációkra is igaz: a kevesebb: több elv. De ha belegondolsz ez az egész ünnep egy nagy giccs! Lehet szeretni vagy nem szeretni, de ez hozzá tartozik! Nekünk gyerekkoromban mindik a legeklektikusabban feldíszített fák maradtak meg az emlékeimben a leginkább én akkor még a harmóniáról mit sem tudtam és mivel nem volt pézünk gyönyörű összeillő díszekre a mindenhonnan kapott szedett vedett díszekkel operáltuk! Én még nem láttam ronda karácsonyfát, mintahogy ronda újszülöttet sem látott mág egyetlen szülő sem!Kép
Hát igen, a repülőtér az egy ilyen üzem! Ráadásul mi csak ketten váltjuk egymást, így nem várhetom el a kolléganőmtől sem, hogy 6 napot dolgozzon egyfolytában éppen ilyenkor, még akkor sem, ha januárban visszaadnám neki. Sokan mondták, hogy fura, hogy miért nem az dolgozik akinek nincs családja??? De én ebből nem csinálok ügyet, miért bűntetnénk bárkit azért mert még nincs családja, attól még ugyanolyan ember. Most így jött ki és kész! Azért ne félj nem teljes műszakot húzok le! tegnap is már 5-kor otthon voltam. És napokkal előbb el lehet készíteni a legtöbb sütit is! Plusz a férjem szakács és a kaját idén ő főzte!Kép
A gyerekek olyan édesek voltak, imádják eljátszani, azt hogy fogalmuk sincs hogyan kerül az ajándék a fa alá. Õk már nem kicsik és látták a csomagoló papírokat is egyéb rokonok ajándékán, de nem tűnik fel nekik! Jövőre még jobban vigyázok majd.
További kellemes ünnepeket és jó pihenést mindenkinek! Az elveszett fórumozóknak is!Kép
Zsú
berzebub
 
 


Sziasztok!


Mindenkinek nagyon Boldog Új Évet Kívánok!!! Szuper volt az esti tüzijáték, csak a kutyám ne félne ennyire ezektől az őrült zajoktól! Hát ez van egy évben egyszer ki lehet bírni!!!

Sziasztok!

Zsú
berzebub
 
 


Boldog Új Évet kívánok én is mindnekinek!

Norci
norci
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!

Én már nagyon régen babaneteztem, még boldog terhes-koromban. Azóta a még boldogabb anya-korszakomat élem a majdnem 5 hónapos kislányommal.
Sikerült jól lefárasztanom, így most alszik, én pedig egyik kezemmel az ebédemet főzöm, a másikal meg gépelek. Hahh, ilyen az anyák sorsa! :o)))

Látom, hogy milyen nagy lendülettel folyik a csevegés a gyáliak között. Ez annyira jó. Ugyanis már lassan két éve lakunk itt, és még szinte sekit nem ismerek.
A védőnőm meg állandan azt modja, hogy teljesen leterhelt a sok-sok kismama és a frissen szültett gyerkőc miatt.
Kár, hogy nincs valamilyen összejöveteli helyszín mint pl. baba-mama torna, vagy valami klub.
Esetleg ti tudtok ilyesmiről?
A védőnőt kérdeztem, hogy lenne-e rá igény, mert van egy nemrég szült gyógytornász ismerősöm, akit esetleg ide lehetne hívni baba-mama tornát tartani.
Szerintetek?

Üdv,
Léna

Léna
malena
 
 


Szia Maléna!
Gratulálok Kép Baba-mama klub szerdánként van délután a közösségi házban, mi nem járunk akkor pont alszik mindkét csemetém.
Tornára én nagyon vevő lennék.

Mesélj milyen volt a szülés, milyen a kicsi, stb.

Üdv.
Norci
norci
 
 


Szia Norci,

Köszi a babaklubról a híreket, azt hiszem, megnézem magamnak. Persze az a délután mikorjától is függ.
A gyógytornász csajszit meg a héten hívom.

Milyen volt a szülés...? Utána megegyeztem a férjemmel, hogy a következő gyereke(ke)t vagy ő hozza világra, vagy örökbe fogadjuk őket.:o) Azt hiszem, a 14 óra vajúdás és a 4 kg-os gyermek beszélt belőlem. Persze egy idő után kopnak a fádalmas emlékek, és máshogyan gondolok már rá. És persze nagyon megérte. Dalma egy tündér. Szinte alig merem mondani, de 2 hónaposan már 12 órát aludt este. Nagyon nyugis és nagy türelemmel visel minket, kezdő szülőket.
Sőt néha azon parázom, hogy túl nyugodt, és nem zörget, csörget, kiabál... mint más rendes gyerek.

Töltök fel képet róla.

Egyébként a Szent Imrében szültem, és mindenkinek nagyon tudom ajánlani!

Raktok fel ti is képet az apróságaitokról?

Léna
Kép

Léna
malena
 
 


Itt sikerült elkapni egy értelmes nézését. :o)Kép

Léna
malena
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: