Új privát üzeneted érkezett!

Lili eddig nagyon jól elvolt a babakocsiban, kiváncsi vagyok, majd fog-e változni, ha már ügyesedik felállás terén. Tegnap este olyan furcsa volt, hogy letettük aludni a kiságyba, és nem sírt, hogy tiltakozzon, hanem egyszerűen felállt, és kiabált, hogy vegyük már észre!

KépKép
editmaci
 
 


:mrgreen: :mrgreen: Tegnap pont azon rötyögtünk Sanyival este, hogy hol van már az az időszak, amikor Lilit letettük valahová és ott maradt. Kb. 35-ször jött ki a konyhába este, míg én mosogattam, Sanyi meg vacsorát csinált. Ami még nem lenne baj, de pakol. :shock: :shock: A legújabb hobbija, hogy az egyik szekrényből áthordja a cuccot a másikba. Alapvetően ott gondolkodtam el, hogy venni kéne gyerekzárat az ajtókra, amikor tegnapelőtt este pakoltam össze a játékait, és találtam közte egy zacskó csigatésztát, egy zacskó kukoricadarát meg a botmixer fejét... :? :lol: :lol: :lol: :lol: De a gyerekzárakkal nekem meg szokott gyűlni a bajom, Lili meg elég kreatív ahhoz, hogy kb. 3 nap alatt rájöjjön a nyitjára.

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!

Előre is elnézést a majdani elírásokért, háromnegyed 4-kor keltem. Szal elég álmos, fáradt vagyok.
Gyerekzárat mi már vettünk, igaz a fiókokra még nem, pedig Zsombi állandóan a sütő alattit pakolja ki az alattunk lakó legnagyobb örömére. Feszt maffint akar sütni... :mrgreen: :mrgreen:
Zsomborka néha már unja az ülést a babakocsiban, akkor megfordul, feltérdel, feláll, midezt 2 mp alatt! :oops:

KépKép
KépKép
anittik
 
 

 
 

Lehet, hogy egy szakácsnő csírái kezdenek kibontakozni benne!!!!

Mi is nosztalgiáztunk tegnap Imivel. Amikor kisebb volt Lili nagyon sokat masszíroztuk esténként. Gondolta Imi, hogy megpróbálja megint! :roll: Hát inkább egy pankrátor mérkőzére hasonlított, ahogy küzdött vele, hogy Lilit egy helyben tartsa. Nem nagyon sikerült neki. Én úgy röhögtem rajtuk. Akkor jutott eszembe, hogy utoljára amikor csináltuk még úgy feküdt ahogy letettük, meg alíg mertem megfogni, nehogy kicsússzon a kezemből.
Lehet, hogy közhely, de tényleg nagyon gyorsan repül velük az idő, és olyan hamar elmúlik az amikor nagyon picik!

Csak én vagyok így vele, vagy ti sem mindíg tudjátok követni a napokat? Ma is úgy rácsodálkoztam a naptárra, hogy már 23. van??? :oops: :roll: Csak mennek a napok egymás után, a manók meg egyre nagyobbak lesznek! :wink:

Nekem most vagy két hete megint úgy elkezdett hullani a hajam? Ez lehet tavaszi megújulás? Vagy csak a fejem jelez, hogy menjek már végre fodrászhoz? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Mi még csak a konnektor dugókat raktuk be.

KépKép
editmaci
 
 


Hát, a szakácsNŐnek nem örülnék, ha az lappangana benne. A szakácsban még kiegyezek! :wink: Az én hajam is hullik, de nekem a szőkítéstől, szerintem, mert csak a szőke hajszálak jönnek ki... :(

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Bekötve, Kriszti?! Kis Houdini... :lol:
Edit! POnt most néztem én is, hogy a klaviatúrán vannak hajszálaim :shock: :shock: (fekete a klavi, ezen látszik.) Pedig nekem a szoptatás alatt se hullott, úgyhogy biztos a tavasz miatt. Vedlünk. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lili is a pizzatepsit szokta ütni a kézi habverővel. :lol: :lol: Az alattunk lakó még nem szólt. :lol: :lol:
Napokat se tudom követni, meg úgy alapvetően sok mindent nem. :oops: Pedig a memóriámmal soha nem volt baj, sőt, de mióta gyerekem van... :shock: :shock: Ami vele kapcsolatos, arra emlékszem, de volt már olyan, hogy nem emlékeztemn arra, hogy zuhanyoztam-e reggel, felhívtam-e valakit, akit kellett; gázt, villanyt, ajtót rendszeresen többször visszamegyek megnézni.
De a héten pl. főztem úgy kávét, hogy filter és víz. Ugye maradt benne egy kicsi az előzőből, így színe volt neki. Csodálkoztam is, hogy milyen gyenge és híg. Tényéleg csak a kávét hagytam ki.

KépKép
pedina
 
 


Meg néhány betűt....Meg néhol több lett...
Lili nagy lelkesen fotóz a telefonommal :lol: :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Kriszti, azt még Lilire írtam, de Zsombi is egy kis mini Kovács Lázár ezek szerint!!! :lol: :lol: :lol:

Ja, okos haj elhagyja buta fejet!!

KépKép
editmaci
 
 


a vállkötelet levettem, mert akkor nem tud rendesen felülni, és idegesíti. de a brendonban kikötöttem a derekát is, hogy tudjon nézgelődni, ez lett az eredmény. amúgy bekötve is megfordul, csak akkor ottmarad a lába, és nem érti a tényállást.

a maffinformával meg a ráccsal Zsombi a követ csépeli... :oops:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nálunk is meg van lazítva erősen a vállpánt, de a derekán nem szoktam, mert egyszer nem kötöttem be, és mint a kis sikló, már csúszott is ki a karfa alatt. :lol: :lol:
Barátnőm onnantól, hogy jártak a gyerekei, nem használt babakocsit, így tapasztalatból már azt mondom: nagy hülyeség. Sok emelgetéstől, meg cipeléstől kíméli meg magát vele az ember. Ismerőseink majd' kétévese még babakocsizik, és maximálisan igaza van abban, hogy ha valahová el is akarnak jutni gyalog, akkor a legegyszerűbb megoldás.

KépKép
pedina
 
 


Felkelt a minizsrnok! Kajabál.

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Na ilyet is régen csináltunk! közel 1,5 óra harc után aludt el Lili. Mikor leért a feneke a kiságyhoz úgy üvöltött mint akit nyúznak éppen!!! :oops: :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Edit! Biztos csak azért, hogy el ne bízd magad..
Lilóka is fordítva működik: ha esik, nagyot koppan, szuri, akármi: 10 mp sírás, 10 hüppögés, és már mászik is le az ölemből, megy tovább dolgára. De ha nyűgös, fáradt és rászólok, csak annyit, hogy "nem" üvölt, mint a sakál, és ha emellé még le is akarom fektetni, akkor zeng a ház. :shock: Ezt hívják hisztinek? :?:
Eni, készülődtök?

KépKép
pedina
 
 


Hello Pasik és Csajok!
Ja, Edi, készülődünk. Kismadaram alszik, előtte csiripelt hosszú időkig... :lol: Vagyis nyígott. Itt is esik, és ő ezt utálja. Viszont most elnyomta álommanó. Sikerült hajat is mosnom, így az nem marad holnapra. Kipucoltam a cipőket, bár nyakig érő sárban mindegy. :? Kész a lista, ami tartalmazza, mit ne hagyjunk itthon, amire Benőnek szüksége lehet. De ti is tudjátok, erre nem lehet felkészülni. István is kérdezte, hogy mennyi textilpelenkát vigyünk?! :shock: Gőzöm sincs. Nálunk ez olyan szinten fogyóeszköz, főleg, hogy Benő folyamatosan bukik... (Szóval engem nem lehet elkábítani azzal a dumával, hogy "bezzeg amikor ti kicsik voltatok, tucatszámra mostuk-vasaltuk a pelenkát - ÉN IS!!!) Röviden és tömören pakolgatok. :roll: Elhiszitek, hogy terhesség végén még merengtem azon, hogy mit veszek majd fel hugom esküvőjére és hasonlók, most meg akár melegítőben is elmennék smink és minden egyéb nélkül??? Nem a hugom iránti tiszteletlenség.

Ja, és nem mellékesen, be vagyok tojva. A lelkes néptől a leginkább. Meg attól, hogy "útban leszünk a babakocsival", mint ahogy az ki lett nekem fejtve. :?
vbea
 
 


Eni, ki volt az a "rendes", aki azt merte mondani, hogy útban lesztek a babakocsival? Hát csak tán elmész a tesód esküvőjére, és viszed egyetlen Szemedfényét is, aki még olyannyira kicsi, hogy a legkényelmesebb neki a babkocsi anyája óvó karjai után. Aki ilyet merészel mondani, az azt sem érdemli meg, hogy észrevegyék!
Jó készülődést! Holnapra pedig a lehetőségekhez mérten jó szórakozást és kevés gyereksírást! :wink: Biztos nagyon szép leszel, de ott már nem te számítasz!!! :mrgreen: :mrgreen: :wink:

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Nehéz lenne nem észrevenni azt, aki szerint a babakocsi útban lesz... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eni, ha még olvasol minket: ha valami otthon maradt és kell, szólj, adok. Mármint ha van. :lol: :lol:
Mi építőztünk egy nagyot. Nehéz volt meggyőzni Lilit, hogy ugyanolyan buli az építőkockákat szétszórni a szobában, mint a tamponjaimat a fürdőben. :oops: :lol: :lol: Vagy két napja rákapott. Alig várja, hogy níitva maradjon az ajtó, már kotor is befelé. :wink:

KépKép
pedina
 
 


Na, az útban levés valahogy úgy hangzott el, hogy "hoztok babakocsit? nem tudlak hova tenni titeket a babakocsival, mert mindenhol útban van...". :oops: :? Szóval gyerkőc jön persze, de ürügy is, mert amint lehet, elhúzunk melegedni és tévézni szüleimhez. Jó nagy a ház, legalább lehet benne gyereket sétáltatni. Itt elég macerás, amikor csak úgy nyugszik meg, hogy ölben van, és mozgásban. :lol:
Edi, gondoltam rá, halálkomolyan, hogy végső kétségbeesésemben ráadjuk majd Lili vmelyik 80-as gatyáját, ha minden kötél szakad. Tulajdonképpen az egész repertoárt visszük a ruhatárból, de egy-egy rosszabb nap akár az egész is kárba vész... :? Megyek, rámolok tovább.
vbea
 
 


Most hallottam, hogy meghalt Kaszás Attila :cry: :cry: Nagyon sajnálom :cry: :cry:

KépKép
pedina
 
 


Én is olvastam reggel. Engem teljesen ledöbbentet. :cry: :cry:

Hogy vagytok Edina? Meggyógyultatok már?

Délután korzóztunk vagy 2 órát a városban, mikor hazajöttünk meg kisütött a nap! :lol: :lol: :lol: Na, mindegy, de legalább egy kicsit kimozdultunk már!

Eni, remélel jól bírjátok a mai napot! Főleg Beni! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Na, végre megint itt a jó idő.
Nem tudom mi lesz ezzel az óraállítással. Lili ma 3 órát aludt napközben (kétszerre), most fél hatkor felébresztettem. Nem vette túl jó néven... :?
Edit, köszi, már jól vagyunk. Kicsi köhögés van néha, de nem vészes.
Szerintem Lilinek megint foga jön, mert folyik a nyála és nem nagyon akar enni.

KépKép
pedina
 
 


Viszont végre megint "jó" a Babanet órája :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Kivárás a taktikájuk! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Nem volt vészes a tegnap este. Lili 3/4 9 körül aludt el, és reggel negyed 9-kor ébredt. :wink:
Szombaton itt voltak egy barátnőmék, és hoztak neki egy bazi nagy zacskó pillecukrot. :shock: Ez két okból is hiba volt (bár nekik nem mondtam :wink: ):igyekszem nem túl sok mesterséges adalékanyagot adni Lilinek, így ezt sem kapja meg; másrészt meg én is imádom, úgyhogy szép lassan fogy. :shock: :shock: :shock: Már megint 65 kiló vagyok. :?
Tegnap úgy sajnáltam, hogy nem vittük a fényképezőgépet. Anyáméknál Lili ült a lépcsőn, vele szemben a kutya, egymáshoz dugták az orrukat, és így ültek vagy fél percig. Eszméletlenek voltak. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
pedina
 
 


Benedek már 2 hónapos?! :shock: :shock:

Boldog szülinapot, Beni!

KépKép
pedina
 
 


Halihó!

Benedeknek boldog hófordulót! Remélem jól érezte magát a lakodalomban :wink:

Megrendeltem a babakocsit, a 109-3-ast, amelyik nem volt gyűrött a fotón. :wink: Szerdán hozza a futár. Nagyon örülök neki, már csak annyi kell, hogy a másik elmenjen. :lol:

K

KépKép
KépKép
anittik
 
 


Sziasztok!

Boldog hófordulót Beninek!!!!

Elég fárasztó napom volt ma. Itt volt a anyu, és kitakarítottuk a lakást. Ablakpucolás, függönymosás, stb. Csupa ínyencség. Kicsit elfáradtam mentálisan mire végeztünk! Reggel hagytam, hogy egy órát játszanak Lilivel, de egész nap meg volt őrülve érte. Persze megkaptam a szokásos kioktatást, hogy mit egyen, mikor aludjon, mit adjak rá, stb.

Edina, jó lehetett Lili meg a kutya együtt!! :lol: :lol: :lol: Egész jól aludt, ahhoz képest, hogy napközben is sokat aludt!

Eni, hogy telt el a lagzi??? Nem volt útban senkinek a babakocsi??? :lol: :lol: :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok!
Ó, Edit, ne mondd! Én vasárnap cirka másfél óra után úgy éreztem, hogy muszáj eljönnünk anyáméktól, mert gáz. :shock: :shock:
Egyrészt egyfolytában etetni akarta, amikor mondtam, hogy nem nagyon eszik - persze, hogy Lili kiköpdösött mindent. Utána húzta magával mindenhová, hiába mondom, hogy ezt vagy azt NEM, mindent megenged neki (össze is tört egy nippet- hajrá), kioktat, hogy mit hogy csináljak, de a legidegesítőbb, hogy szándékosan meg se hallja, amit mondok, és csak azértis az ellenkezőjét csinálja. Pedig egyszer már kifejtettem neki, hogy ha folyamatosan az ellenkezőjét teszi annak, amit kérek, csak azért, hogy jó fejnek tűnjön, nem fogom odavinni a gyereket. Ha egyszer megtanulja, hogy vannak dolgok,amihez nem lehet hozzányúlni, akkor miért kell megengedni neki?! Pl. nem nyúlhat a tűzhely gombjaihoz. Kb. 1 hét alatt megtanulta, de előtte anyáméknál mindig leszedte. MOst már ugye nem nyúl hozzá, erre anyám direkt leveszi és a kezébe adja, mert "Lili szeretné". És ha Lili a kútba szeretne ugrani?!

KépKép
pedina
 
 


Anyámnak is az evés a mániája. teljesen kétségbe tud esni, ha azt mondom, hogy Lili nem eszik nem jól, nincs étvágya! Csak engem is felhúz vele!

Mióta áll Lili egy kész tortúra az altatás. Mint egy kis keljfeljancsi! Letesszük :arrow: feláll!
Tegnap délután már elsétált a kanapé egyik végéből a másikba, Igaz néha még összekeverte, hogy melyik lába következik, de szépen haladt! Olyan édi volt. Meg ahogy sikongat magának!!! Hallani kellene!
Szépen el tud jutni minden szekrényhez, így elkezdődött a tényleges kipakolás is!!!

KépKép
editmaci
 
 


Nálunk a pakolós korszak még mindig tart.... :?
Nekem egy ismerős anyuka mondta, hogy ha már áll és mászik a gyerek érdemes megtanítani arra, hogy ágyról tolatva jöjjön le, mert kevesebbet fog esni. :idea: :idea: Lilinél bevált. Egy ideig megfordítottam, amikor elindult lefelé, utána már csak annyit kellett neki mondani, hogy "tolat", most már képes idegen helyen a
szőnyegről is letolatni - biztos, ami biztos. :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Ez nem rossz ötlet! már csak azért sem, mert Lili már most is sokat esik, és bizony néha koppan a feje! :( Azt meg csak remélem, hogy az ágyról nem fog leesni.

KépKép
editmaci
 
 


:cry: :cry: Ez most az az időszak nekik, amikor sokat esnek, odazárják az ujjukat.... :cry: Nálunk az ülés tanulásával kezdődött (sokszor elborult) és fogalmam nincs hol a vége. :?
Lili ágyról is esett le többször, volt olyan, hogy álmában :cry: :cry: De alapvetően nagyobb baj nem történt szerencsére. :roll:

KépKép
pedina
 
 


Állásból eddig még Lili olyan szépen huppant a fenekére, de az újját már vagy kétszer oda zárta a fiókhoz meg a szekrény ajtajához!

Edina, te már csak akkor vettél Lilinek cipőt amikor járt? Most vettünk Lilinek egyet nem olyan régen, de az még inkább csak kocsicipő. Igaz kemény a talpa, de nem olyan jó a sarka, meg a belseje, ahhoz, hogy abban járjon. Itt bent meg szerintem nem kell, olyan jó idő van, meg nagyrészt a szőnyegen "gyalogol"!!

KépKép
editmaci
 
 


Nem, én korábban vettem, amikor stabilan állt, de szerintem nem kellett volna. Bár legalább nem fázott a lába télen. :lol: Amúgy szerintem nem mostanában fog Lili elindulni. Én is abba a hibába estem, hogy azt hittem, hogy felállás után hamar jön a lépegetés is. Lili szeptember közepén állt fel (vettem is cipőt neki), és igazán márciustól mondhatom azt, hogy jár. Azt mondják akkor kell nekik cipőt venni, amikor már stabilan járnak. Idebent Lilin csúszásgátlós zokni vagy puha talpú cipő volt sokáig, mert nálunk járólap ill. laminált padló van, és csúszik. Mostanság adnék rá rendes utcai szandit, de lehúzza. :lol:
Szóval szerintem ráértek még azzal a cipővel.

KépKép
pedina
 
 


Akkor jó, én is így gondoltam. Idebent még nem adok rá semmit, zokni van rajta mindíg, nem hiszem, hogy felfázna. Ha meg kimegyünk akkor meg a kocsiba jó az a kiscipő amit vettünk neki.

Képzeljétek ma Lili megette a sóskapürét! :lol: Nem azt mondom, hogy mosolyogva, de ette! Azért most egy pár napig megint nem adok neki!

KépKép
editmaci
 
 


Sziasztok, köszönöm a köszöntéseket Benő nevében! Csajok, nagyon gyorsan repül az idő, ahogy Edit, te is mondtad... Mennek a napok egymás után, repülnek a hetek. Hát ennyi. Alig várom a kettes számú gyerkőcöt. Ezt most komolyan mondom. :wink:

Tegnap nem jöttem, mert bár délelőtt egy kicsit ráértem volna, de délután folyamatos jelenlétet igényelt Beni. Vannak napjai, amikor "anya kell neki". Nem jó sem a cumi, sem az alvás, addig nem nyugodt, amíg nem fekszem mellé. :roll: Na ez volt tegnap.

A lagzit meglepően jól bírta, tulajdonképppen betettük az autóba, el a szertartás-lagzi helyszínére, kivettük, át a babakocsiba, VÉGIGALUDT MINDENT. Zenekar tamtam, engem idegesített, baba cumózott. Bár ismerem eléggé ahhoz, hogy lássam rajta, így is izgatott, csak épp próbál alfába menni. Persze megkaptam mindenkitől, hogy összetehetem a két kezemet, mert ilyen áldott jó gyerekem van. :shock: Állati, hogy ezt 2 percből leszűrték az emberek. Én meg ismét vacak anyának érezhettem magam, amiért panaszkodom olykor. :oops:

Napocska pedig kisütött, épp akkor, amikor a szertartás elkezdődött. :D A hugom gyönyörű volt.

Babakocsit eltoltuk az útból. :lol:
vbea
 
 


Ezek a Lilik!!! :D
vbea
 
 


Eni, ha vigasztal a tény, Lili ma ilyen. Csak ölben hajlandó lenni, ha nem így történik: sakál módjára ordít. :shock: :shock: :shock: A játszótérről hazafelé úgy "fizettem le", hogy ne ölben kelljen cipelni, hogy odaadtam neki a kocsikulcsot. Kb. fél centin múlt, hogy ne húzza végig a szomszéd autóján :shock: :shock: :shock: Reggel azzal indított, hogy felhívta a Pontos időt, majd a nagyanyját. :? :? Az az isteni szerencse, hogy ki is hangosítja egyúttal, így mindig hallom, hogy beszél valakivel. :lol: :lol: :lol: 3 órája csinálok egy rohadt rakott krumplit, de még nincs a tepsiben :shock: :shock: :shock:
Egy barátomnak van két eladó jegye a szombati Experidance előadásra. Érdekel valakit?

KépKép
pedina
 
 


Kész a rakott krumpli. Külön érdekessége, hogy a hosszú elkészítési idő egyetlen másodpercében sem jutott eszembe, hogy meg kéne sózni :shock:
Amúgy már én senkinek nem mondok semmit. Mármint a frázisokon kívül, mert rájöttem, hogy mindenki tőlem faszábban tudja, hogy mit kéne csinálnia, ennie, felvennie stb. a gyerknek. Ill. vélhetően rajtam kívül mindenki tökéletesebben neveli a gyerekét. :lol: :lol:
Úgyhogy standard válaszaim vannak a :jól alszik? jól eszik? jó gyerek? és hasonló kérdésekre. A mostani kedvencem: mit eszik már? Most soroljam fel?!

KépKép
pedina
 
 


Na, én sem szoktam ezekre a kérdésekre kimerítő választ adni! Néha olyan hülyéket kérdeznek az emberek!

A rakott krumplit nagyon imádom! Most jól meg is kívántam, hétvégén lehet, hogy csinálok is!

Pénteken megint szülinpozni megyünk, a változatosság kedvéért! Már unom! :oops: :roll: Ha jól számolom a jövő hónapban nem lesz semmi. "Csak" a megismerkedési évfordulónk!

KépKép
editmaci
 
 


Nálunk apa lesz 32 áprilisban. Meg anyám névnapja. Asszem május és június nekünk szünet. (bár anyám tavaly humoránál volt, és felköszöntött pedagógusnapon:lol: :lol: :lol: )
Aztán júliusban Lili névnapja, meg anyám szülinapja, és a tesóm névnapja.... :shock: Meg ha tartanánk, akkor júliusban lesz 5 éve, hogy megismerkedtünk. :lol:
Lilim őrület ma. Egész nap hisztizik, hogy vegyem ölbe. A Született feleségek második felét végigaludta. Ennyi volt a délutáni szunya. Viszont a rakott krumplit gyűrte befelé, mint a parancsolat. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Helló!

Tegnap este nagyon nyűgös volt Lili, mert megint nem aludt délután. Megfürdettük hamarabb, ennek következményeként ma extra korán- 6 után néhány perccel- ébredt. :shock:
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de én egyszerűen nem bírom magam utolérni az alvásban. Persze van amikor nem tudok aludni éjszaka, de ilyenkor reggel még olyan jó lenne vagy két :!: :!: :!: óra szunyóka!

Ma jön egy barátnőm, aki a Semmelweisben fog szülni, megkérdezem majd tőle, hogy mit tud az új rendszerről, mert a Megyeihez tartozik egyébként!

KépKép
editmaci
 
 


Mi ma 8-ig aludtunk, és az egész napos tegnapi hiszti után kb. 5 perc alatt elszunyált. Természetesen a Grace klinikát már megint nem láttam, sőt a Vészhelyzet végét sem :shock:
De amúgy az elmúlt egy évben kb. 5-ször keltem én is magamtól és hamarabb, mint Lili. Pedig nem alszik rosszul, mégse bírom magam kialaudni. Mi van azokkal, ahol a gyerek még rossz alvó is?!
Ó, ma 8 hónapos Lili?
BOLDOG SZÜLINAPOT, LILI!
Erre az új rendszerre én is kíváncsi vagyok. A barátnőm nem fizetett semmit hivatalosan, mert a dokija volt épp az ügyeletes. Amúgy amikor kérdeztem, akkor mondta, hogy természetesen kifizeti az OEP-nek/kórháznak, amiért bejön a doki, de a dokinek is ad pénzt.... :? És szerintem szinte mindenki így gondolja ezt, aki eddig is adott hálapénzt. Nem ettől fog megszűnni. Én eü. dolgozó vagyok, abban az intézményben, ahol szültem. Takács mondta is mindenkinek - tudjuk, hogy kollégákkal elvileg "jobban bánnak". Ahhoz képest ugyanakkora ívben voltam lesz*rva, mint bárki más, vagy a mellettem fekvő ÁNTSZ-es csaj :lol: :lol:
Na, annyit azért megtettem, hogy én a nővéreknek nem adtam semmit. Az egyik csecsemősnek akartam, mert ő tényleg rendes volt velem nagyon, de amikor eljöttem nem dolgozott, így nem adtam. Mondták, hogy a ruhába "kell" tenni a csecsemősöknek pénzt, tettem is, de amikor fél óráig szívattak, hogy nincs bent a záróm, most nem az én gyerekem jön, és egyéb okosságokkal, akkor kivettem. :lol:

KépKép
pedina
 
 


Basszus, bocsi. Nem akartam vastaggal... :oops: :oops: :oops: :oops:

KépKép
pedina
 
 


Én is csak a dokinak adtam, a csecsemősöknek nem. Nem voltam elájulva a munkájuktól, és mint egészségügyist engem is lesz*rtak! Ami nekem azért volt furcsa, mert hozzánk mindíg úgy jöttek eü. dolgozók-akár másik kórházakból is, hogy egyértelmű elsőbbséget éreznek mindenhol! :roll: :shock: Nem várja az ember el, hogy körbe ugrálják, csak egy kis odafigyelést szeretne!

A hálapénz szerintem sem fog megszünni, csak most több helyre fogunk fizetni, nem csak zsebbe!

KépKép
editmaci
 
 


éreznek=élveznek! Korán keltem ma!!!

KépKép
editmaci
 
 


NST-re jártam egy csajjal, ő és a férje is kórházban dolgozik. Ő mesélte, hogy egyetlen egyszer szólt az UH-ban, hogy ő itt dolgozik - 3 órát várt. Ill. a kezdet kezdetén munkából szaladt át a laborba, fehér köpenyben, és közölték vele, hogy nem ráér?! - és szintén a végére hagyták. :lol: Amúgy direkt nem is szóltam sehol, mert tényleg ráértem, csak azért furcsa volt. Szokott működni azért a kollegialitás. Sőt az egyik nővértől meg is kaptam a beosztást: mondta neki Takács, hogy én is itt dolgozom. Mire nővérke: de a kórlapomon az van, hogy tanár vagyok. Hogy tudtam ilyen mélyre csúszni?! :shock: :shock: :shock: Nem szoktam az ilyet szó nélkül hagyni, de ekkora baromság hallatán azért az én hangom is elment. :lol: :lol: :lol:
Én ebből a szempontból nagyon a magánosítás mellett vagyok, mert legalább lenne verseny a dolgozók között is, és érdeke lenne, hogy normális legyen, mert különben elküldik a p*csába.

KépKép
pedina
 
 


Nálunk a terhesgondozáson , meg a tüdőszűrőben van kiírva, hogy kórházi dolgozókat előre veszik. A gondozáson mindig első voltam, de ha nem, akkor nem szóltam, ráértem. A tüdőszűrőbe meg egyszer mentünk át a kolléganőmmel, hogy megcsináltassuk. Virítottunk a "Semmelweis" feliratú pólóban, szóltunk, hogy sietnénk, erre azt mondták, hogy mindenki siet! Na, köszi! Nem vagyok szemét, nem kívántam neki, hogy a haematológián találkozzunk, de szívesen belerugtam volna!

KépKép
editmaci
 
 


Nálunk a nőgyógyászaton láttam kiírva csak...Mármint, hogy soron kívül. Amúgy életem során 2 doki nem vett el tőlem parát, mert eü. dolgozó vagyok:egy nőgyógyász és egy szemész. Meg a szülészorvosom felezte a magánrendelése tarifáját, ha rákérdeztem. Ha magamtól adtam, elvette... :lol: :lol:
Amúgy sokszor nekünk is akartak adni, és nekem speciel baromi kínos volt. :shock: A legemlékezetesebb egy idős néni, akinél szóltam, hogy tegyék már valami normálisabb kórterembe (nem a szokásos lecsúszott egzisztencia volt, csak demens szegény), erre egy tízezrest akart érte a lánya a zsebembe dugdosni. Szinte elszaladtam. Másnap a nővérpulton hagyott nekem egy bazi nagy ajándékkosarat. Persze jöttek a pikírt megjegyzések, mert a nővérek egy része baromira elvárta a parát, nekem meg tök szar érzés volt, hogy miért nem természetes az, hogy kedves egy ember, miért érzik azt, hogy ezt külön meg kell fizetni?!

KépKép
pedina
 
 


Igen, sajnos velem is előfordult, hogy azért adtak parát, mert "alapból" kedves vagyok! Ez olyan rossz érzés, mert ez lenne a normális, mégis ez a legfurcsább az embereknek. Egyébként hallottam már nővéreket úgy beszélni betegggel, hogy eü-sként én szégyelltem magam. Minket simán kirakna szerintem a főnökünk, ha meghallaná, hogy nem normális hangnemben beszélünk.

KépKép
editmaci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: