Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Nekem is van ilyen tárcsám.A menzi első napja nekem: június 24.
Szerintem a fogantatás napja:július11.
Nálam szerintem stimmel.Neked mi nem stimmel?

Kép

Timi
tftimi
 
 


Hát nekem elvileg a menzi első napja június 4!
A fogantatásról nem tudok mit mondani, mert mi akartuk Kirust és minden nap együtt voltunk ennek érdekébe...
Nekem ezen a kütyün rajta van, hogy a terhességi tesztnek pozitívnak kellett volna lennie elvileg már július 2.án...
Na most én az első tesztet július 6.án csináltam és negatív lett...ezután vettem pár napra rá egy második tesztet és az lett pozitív július 11.én...szóval lehet nekem máskor volt a peteérésem, és nem akkor amikor az átlagnak lennie kellett volna...és ezért késik Kirus?
Mert ha azt nézem, hogy július 11.én volt pozitív a teszt, akkor viszont ugye megváltozik a születés időpontja, és akkor március 20...vagy ha csak egy kicsit teszem arrébb, mert mondjuk azt mondom, hogy lehet júlis 7.én már pozitív lett volna, akkor meg március 16...szóval érted amit leírtam?
Csak mert ha a menzihez ragaszkodunk akkor egy hét túlhordásnál tartok, de ha meg a terhességi teszthezm akkor meg azért annyira nem vészes a túlhordás, vagy még nincs is, csak holnap lesz...
De én már nem tudom minek kell hinni... :cry:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szia!

Értem amit mondasz,szerintem ha előtte rendszeres volt a menstruációd,akkor inkább a teszt a megbízhatatlanabb.
Szerintem már terhes voltál,csak még a teszt nem mutatta ki.
A biztos az a vérvétel amit nekem is csináltak.Abból lehet 100%osan megállapítani a terhességet.Nekem is a teszten csak egy nagyon halvány 2. csík jelent meg.


Kép

Timi
tftimi
 
 

 
 

Dóri!
http://www.gportal.hu/portal/markasrucik/
Ezen az oldalon olvashatsz egy kicsit arról a láncról amit mondtam, de a babaszoba.hu oldalon az aprók között mindig van egy kettő eladó, ha gondolod nézd meg :)

Holnap délelött megyek dokihoz aztán majd jövök és megírom mit mondott!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Na ezt figyeljétek!Én ezen teljesen kiakadtam:

http://www.oep.hu/portal/page?_pageid=3 ... ema=PORTAL


Ha nem írnak ki április 1-ig a Szabolcs utcában,akkor nagyon megszívom.Császár után van hogy 100.000-et kell fizetni.
Ja a másik meg ,hogy a szívműtéteimmel (amit kb. 6 évente kell ismételni), kilenc éves korom óta a Városmajori Klinikára jártam.Most mehetek máshová?Marha jó.Ja és pont a Jánosba tartozunk szinte minden téren.Az meg egy akkora ratyi-szar kórház.... :twisted: .Na mindegy...

Egyébként hogy vagytok?

Akíra:mesélj mi volt a dokinál!

Kép
Kép

Timi
tftimi
 
 


Na találtam még valamit:

,,Április 1-től aki beutalási körzetén kívül szeretné kezeltetni magát, annak ki kell fizetnie az orvosi ellátás költségének 30 százalékát, legfeljebb 100 ezer forintot. Egy szülés OEP által fizetett költsége ma 85-170 ezer forint lehet, így a betegnek ebben az esetben 28-57 ezer forint kellene fizetnie. Ez a rendelkezés az átállás során nem vonatkozik arra, aki már korábban választott orvost. Értelemszerűen a sürgős eseteket is a legközelebbi kórházban látják el, ilyenkor nem számít a beutalási körzet."

Aki már korábban választott orvost arra nem vonatkozik?Én pl. még mindig a XII.kerületbe járok a körzeti orvosomhoz,akkor szerintetek az maradhat?És a szívdokim.Ti ezt értitek?Mert én nem.Lehet hogy túl szőőőke vagyok :D .
NA pusssz
Kép

Kép

Timi
tftimi
 
 


Dóri:

Most olvastam a másik topikon,hogy az Orsit ma visszahívja a dokija a kórházba és megindítják neki a szülést.
Szorítsál nekik!!!!



Kép

Timi
tftimi
 
 


Na hova tűntél?

Megszületett a Kiruci.Császárral.
Ja én meg hétfőn(26.-án) megyek reggel a műtétre.
Úgyhogy 3-an leszünk császárosok.



Kép

Timi
tftimi
 
 


Itt vagyok, és minden nap drukkoltam, meg gondoltam rátok, de Gábor rá van tapadva a gépre, mert határidős munkája van, néha éjfélig is dolgozik, úgyhogy azt már nem várom meg.
Most vettem észre, hogy kérdeztél még jóval előbb valamit, amire nem válaszoltam. BOCS! Nem vettem észre.
Szóval a császár után tényleg nem lehet enni 24 órán át, utána 1 napig csak levest, meg pépest, aztán szép lassan vissza lehet állni. Ez azért kell, hogy a belek beinduljanak...
Nekem a műtét után 1 pillanatra odatették Boldit a mellkasomra, de gyorsan be kell bugyolálni, nehogy a testhőmérséklet után megfázzon, úgyhogy ki is vitték, ott apja várta, és neki egy picit odaadták, de csak 1-2 percre. De ez kórházfüggő ám!!!

Drukkolok neked is nagyon hétfőn, de addig még megpróbálok jönni ide.


Orsi: nagyon-nagyon sok puszit küldök, és gratulálok a kis Kirucihoz!!!!!!! Teljen benne rengeteg örömötök, és sok boldogságot kívánok!!!


Timi: ha van még "utoljára" valami, amiben így virtuálisan segíthetek, csak szólj! Az egészségügyi reformokon én is totál kivagyok, neked meg pláne szar a szívműtétek miatt. Az azért, ugye mégsem egy kis vacak műtét...

:roll:

Mi a gond a szíveddel, egyébként? Valami születési dolog?


pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Dóri:

Köszi az infót,egyenlőre nincs kérdésem.
Kiskoromban súlyos szívrendellenességgel születtem,amit kb. 50%-os eséllyel de túléltem :D ,nagyon jól sikerült a műtét.Most szívritmus szabályozóm van mert 9éves koromban lement a saját pulzusom 40re és akkor már muszály volt betenni a ketyerét.De nem kell megijedni,mert ugyan úgy sportolhatok meg minden,semmiben nem korlátoz, az ingerület átvezetéssel volt gond. Tudod ezt a készüléket 6-7 évente cserélni kell.
2005-ben cserélték utoljára.

Ti jól vagytok?És a fogacska?

Na pussz

Timi
tftimi
 
 


dóri:

Írt az Orsi.Jól vannak.Vasárnap jönnek haza.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia!

Köszi, jól vagyunk, de az a fránya fog csak nem akar kijönni... Pedig már 9 hónapos mindjárt! :shock:
A hétfői hidegfrontot nagyon nehezen viselte, el sem akart mellőlem mozdulni, úgyhogy végül magamra kötöttem a kengurúban, és úgy főztem, meg csináltam a dolgokat. Picit nehéz volt, de legalább megvolt a súlyzós edzés. :lol:
Azóta szerencsére nyugi van, jól eljátszik a kis szőnyegén, ki-be pakolássza a játékait a játékoskosárból, utánam mászik a konyhába. Ma már egész meleg volt délután, úgyhogy kitettem aludni a kertbe.
Te hogy bírod az utolsó napokat? Nem fáj már minden mozdulat? Én nyáron már nagyon kivoltam a végén. Elefántnak éreztem magam, és alig vártam, hogy "kitegyem" a kis súlyt. :D
puszi neked is, Orsinak is, ha beszélsz vele! [img]1174594744.25.doc[/img]

Kép

Kép
odod01
 
 


Na, nem sikerült feltöltenem a képemet...
odod01
 
 


Szia!

Köszi egész jólvagyok,szerintem már átestem a holtponton.Meg mostmár csak 3 nap,azt kibírom valahogy.Csak nehogy előbb elinduljon azon parázok.
Viszont olyan hülyeséget álmodtam.Végig álmodtam a császármetszést,de az elejétől a végéig.Nagyon szar volt.
Láttam, hogy van kengurutok.Szerinted mikor érdemes azt megvenni?
Ti béreltetek mérleget vagy vettétek?Ha bérltétek akkor honnan?
Én találtam egy gépkölcsönzőt Budaörsön,de remélem lesz szabad gépük.
A gerincszurit milyen tűvel adgyák?Mennyire fáj?

Na pussz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Szió!

Kengurut csak 4 hónapos kortól ajánlják a gerince miatt, és nekem anya odaadta azt, amit még a hugommal használt (ez Hauck márkájú). Én nagyon szeretem, de már biztosan van jobb is...
Mi vettünk egy régi típusú, nem digitális mérleget 3000-ért, a Kútvölgyi Kórházból. Biztos jobb a digitális, de mi ezt is alig használtuk, úgyhogy örülök, hogy nem vettünk sok tízezerért... Mivel Boldi nagyon jó evő volt, csak hetente 1x kellett mérnem. Arra ez is jó.
A gerincközelit nekem 6 órással adták, azaz 6 órán át nem emelhettem a fejem. (Van 12 órás is, az szarabb lehet.) Tompa a vége, hogy ne sértse az idegeket. Én egyáltalán nem éreztem, amikor beadták.
Képzeld, amikor még nem tudtam, hogy császár lesz nekem, álmodtam egy olyat, hogy szülök, de magát a szülést nem álmodtam meg, csak hogy előtte vagyok, meg hogy utána hozzák a babát. Érdekes, hoyg tényleg így is lett. (Közben nem éreztem semmit.) Meg láttam az arcát is, és az is stimmelt utólag. Érdekes...

Kitartást és ne félj, ám! Mindjárt itt van Réka!!!! :lol:

Kép

Kép
odod01
 
 


Szia!

Én is álmodtam,hogy "szülök",de konkrétan nem kellett nyomni meg ilyenek,de akkor még nem is tudtam,hogy terhes vagyok.Ráadásul ezt akkor hajnalban álmodtam,amikor meghalt párom nagymamája.Akkor hajnalban a párom is felkelt nem tudni miért.Nagyon érdekes.
Csak arra emlékszem,hogy odahozzák a babát és mindenki happy.
Na drukkoljál nekünk :D .
Amint lehet jelentkezem.Majd írok smst az Orsinak.

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Tegnap hazajöttünk a korházból, kis engedménnyel hazaengedtek előbb, hisz mindketten jól voltunk és nem igen akartunk ott maradni :lol:

Mindjárt teszek fel ide is pár képet Kyrusról :)
Aztán ha lesz egy kis időm jövök olvasni is :)

Csak Kyrus még nem tudja eldönteni, hogy jó kislány legyen- e vagy se :D
Szóval kicsit összevissza vagyunk még, de remélem hamarosan beáll egy rendszer!
Bár nem tudom mennyi idő kell hozzá, de reménykedek!

Lehetne az is a topic neve, hogy császárosok :lol:

Timi neked nagyon drukkolok holnapra, jó lesz ha végre már láthatod, hidd el :) És tök mindegy mennyire fáj a seb, és minden, akkor is csak arra kell gondolni, hogy ő milyen tündéri, és miatta megérte! Semmi más nem számít...legalábbis nekem! :D

Na most megyek csak rakok fel pár képet! Aztán majd még jövök!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Orsi: gyönyörű, édes kis babátok van!!!! Milyen volt a bentlét, meg a "szülés"? Ha esetleg ide nincs időd leírni, de más fórumon leírtad, add meg a helyet, és onnan is sszívesen elolvasom. Tudom, milyen ilyenkor írogatni...
Próbálj az üres időkben te is pihenni, mert hamar ki lehet ám purcanni. :lol:

Timi: nagyon drukkolok nektek, biztos minden rendben lesz!!! Aztán várunk ide vissza az élményekkel, a császáros-fórumba. :D

pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Sziasztok!

10perc mulva indulunk.Hát nem sokat aludtunk.
Orsi a képek erőt adnak :D .

SZORÍTSATOK!!!

Timi
tftimi
 
 


Timinek tegnap megszületett a kislánya, 3950 grammal és 57 centivel!

Neki is jó nagy babója lett :)

A korházba elég rémes volt...nem igen szeretem a korházi légkört, ezért is harcoltam ki magamnak, hogy szombaton már hazaengedjenek, itthon is lehet lábadozni :)
Férjem itthon van velem két hétig, ugyhogy maximálisan tud nekem segíteni :)
A szülésről majd megpróbálok írni, de nem most, hanem majd előre megírom és csak ide bemásolom :)
Ha sokáig alszik most, akkor talán még most le is írom, de nem igérem, viszont pár napon belül tuti leírom :)

Egyenlőre annyit, hogy nagyon jól eszik, de sajnos ugy néz ki, hogy hasfájós baba, sokat kűzdünk a pocival...de remélem ezt hamar kinövi!

Na most megyek, de majd még jövök!
Remélem ti kint élvezitek ezt a jó időt :)
Én is szivesen kint lennék már, de még nem lehet!
Majd egy két hét mulva :)
Fogacska? Kibujt már? Vagy küszködtök még?
Megnézted azt a láncot?

Na szép napot nektek :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nah sikerült eljutnom odáig, hogy leírtam a szüléstörténetemet!
Ugyhogy ide is berakom...bocs, hogy ilyen hosszú lett :)

SZÜLÉSTÖRTÉNET:

2007.03.20.

Reggel 10 órára kellett visszamennünk a szokásos CTG-re, amire immáron két naponta jártunk! Tudtam, hogy most a dokim is ott lesz és megvizsgál, és mivel már túlhordtam Kyrát egy hete, nagyon reméltem, hogy most már történni fog valami!
Amikor kijött a doki, közölte, hogy most megvizsgál, de bárhogy is áll a dolog, előre szól, hogy most már itt kell maradnom, mert befektet!...Hát nagyon örültem neki, de ekkor kezdtem el igazán aggódni…tudtam, hogy meg kell szülnöm, de rámtört a para rendesen :D
Na szóval megvizsgált, és hát nem igazán volt megelégedve a dologgal, hisz egy kis előrelépés sem volt tapasztalható a legutóbbi vizsgálatokhoz képest…
Február 26.án még azt mondta, jól haladunk, és hamarosan baba lesz…ott meg is állt a dolog, nem tágultam, nem történt semmi…
Mondta, hogy menjek nyugodtan haza, szedjem össze a dolgaimat, és egy 3-4 óra múlva tud majd befektetni, és megindítani a dolgot…
Hazamentünk, és nagyon idegesen dél körül visszaértünk a kórházba…természetesen őrültek háza volt, minden baba ki akart jönni, tehát mi vártunk, hisz minekünk nem akart megszületni a babánk!
Végül 3kor sikerült bekerülni az egy ágyas szülőszobára és megindították az oxitocin infuziot…3 órán keresztül adagolták nekem, egyre gyorsabban, de semmi nem történt…elvileg voltak fájásaim de én ezeket nem éreztem…aztán mondta a doki este 6-kor, hogy menjek vissza a szobámba, és 8kor jöjjek vissza egy ctg-re, mert valószínűleg kicsit lassabban reagál a dologra, de addigra tuti megindul…hát visszamentem, de mondanom se kell egy deka fájásom nem volt…
Hát ez annyira nem tetszett a dokimnak…nekem se, de nem tudtam mi fog következni!
Mondta, hogy nagy valószínűséggel baj van, mert ez nem normális ahogy reagál (nem reagál) a dologra!
Szóval mondta, hogy sajnos a következő lépés nem lesz kellemes, mert magzatvíz tisztaságot kéne néznie, de mivel majdnem teljesen zárt a méhszáj ez fájdalmas lesz…hát nem volt kellemes az tuti, mondhatni ez volt a szülés legfájdalmasabb része…de nem volt más megoldás, meg kellett tudni, hogy biztonságos-e neki a bent lét, lehet-e még várni, vagy cselekedni kell…
Hát sajnos kiderült, hogy már nem volt tiszta a magzatvíz, hanem zöldes színe volt, úgyhogy azonnali császárt kellett nálam alkalmazni…
Iszonyatosan szomorú lettem…mindenre számítottam, de erre nem…jól ki is sírtam magam…hisz természetes úton akartam szülni, de persze tudtam, erősnek kell lennem, és mindegy milyen áron, de Kyrusnak ki kell kerülnie onnan, mert baja lehet belőle…
Úgyhogy gyorsan előkészítettek, katéter, és minden ami kell, gerincérzéstelenítés, aztán már vágtak is!
A legborzalmasabb az volt, hogy én semmit nem olvastam el a császárról, mert el sem tudtam képzelni, hogy velem az megtörténhet, hogy nem tudom megszülni a lányomat…(hát szóval ezt a hibát ne kövesse el senki)!
Végül 21:11 perckor 3900grammal és 55cm-el végre megszületett a lányom!
Sajnos rögtön elvitték, csak egy pillanatra láthattam…aztán miután felöltöztették visszahozták nekem egy percre, kicsit megnézhettem, megpuszilgathattam, de sajnos csak ennyi, mivel ki voltam kötözve, nem ölelgethettem meg…
Aznap már nem is láthattam…másnap reggel 6-ig kellett várni mire megkaphattam…ez az idő a végtelenségnek tűnt…egy percet se aludtam, csak azt vártam, hogy végre, 9 hónapnyi várakozás, vágyakozás után magamhoz ölelhessem az én csodámat…
Végül másnap reggel megkaptam, és azóta én vagyok a világ legboldogabb mamája!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


De jó! Már mindannyian pocakmentes anyukák vagyunk!!!!

GRATULA NEKED IS, TIMI! Nekem is 57 cm-rel született Boldi, szép hosszú!

Orsi: köszi a beszámolót, azért lehet, hogy nem véletlen,hogy velem hozott össze a sors, mert csak nálam olvastál a császárról, amit Timinek írogattam. Azért abból talán lejött egy-két dolog, bár elhiszem, hogy kiakadtál, amikor megtudtad, én is így voltam vele.

Na, most már mindenki túl van az első nehézségeken, most jön a java. :lol:

HASFÁJÁS ELLEN: kólikatartás(egy dokinéni javasolta): helyezd az alkarodra a babót úgy, hogy a feje a könyököd felé nézzen, a tenyeredben lesz így a hasa, amit nyom a testsúlya, meg te is masszírozhatod, így kijönnek a felesleges gázok... Boldi imádott így lenni. Meg masszírozd neki sokat a pocakját!

Boldinál a fogacska még mindig nem akar kijönni, lehet, hogy császárt kéne alkalmazni. :lol: Szerencsére, már nem szenves tőle, csak rág mindent ezerrel, úgyhogy megpróbáljuk lánc nélkül legyűrni a dolgokat, de köszi a tippet, még lehet rá szükség!

Jó pihizést és babázást!

Kép

Kép
odod01
 
 


Végül lehetett Kyra, y-nal?

Kép

Kép
odod01
 
 


Hát igen, azokat a dolgokat olvastam csak amiket ti irogattatok, de hát a tudatlanok legnagyobb nyugalmával nyugtáztam, hogy szerencsére nekem ilyenre nem lehet szükségem...hát tévedtem...de talán jobb is így, lehet jobban ráparáztam volna...
Most már mindegy...ma már ki is szedte a dokim a varratokat, ugyhogy boldog vagyok most már, fürödhetek, és talán most már gyorsabban fog gyógyulni a dolog :)
Azt nem tudom, hogy lehetett-e a Kyrát y-al, mi beadtuk ugy a papírt, aztán majd meglátjuk, hogy elfogadják-e...
Elvileg holnap vagy hétfőn megy érte a férjem, akkor rögtön kiderül :) Addig reménykedek :)
Megpróbálom ezt a tartást, remélem bevállik!
És neked nem volt olyan, hogy felcserélte a gyerek a nappalt az éjszakával?
Mert nálunk most az van, hogy nappal 3-4-5 órákat alszik gyönyörűen, éjjel meg rengeteget van fenn, van hogy 4 órán keresztül nem hajlandó visszaaludni, nézelődik, és él mint hal a vízben...nem értem miért... :roll:
Remélem azért hamar túl lesztek a fogzási mizérián, drukkolok, hogy minnél hamarabb, minél fájdalommentesebben éljétek túl ezt az időszakot! 8)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nah, szép jó reggelt :)
Most volt párom elhozni a születési anyakönyvi kivonatot, és sikerült y-al anyakönyveztetni :)
Hát én nagyon boldog vagyok!
Most már törvényesen is Kyra az én kis csillagom :)
Na megyek is, csak ezt akartam!
Ja és teszek fel pár humoros kis képet :)

Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nah az orrpiszkálós kétszerment fel, az első amit akartam meg nem ment el...na felteszem az elsőt is mégegyszer...

Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Szió!

Hát, ilyen éjszaka-nappal felcserélőset csak fél évesen csinált, de szerencsére hamar abbahagyta... Kicsiként nagyon rendes volt, éjjelente kb. 3-4 óránként kért enni, nappal meg 2,5órát bírt, de közben szunya volt. Ez ment kb.3 hónapig, majd elkezdett 2 szopi között nem aludni, és akkor le kellett valahogy foglalni. Ez elég nehéz volt...
Az éjjeleket azóta sem alussza át, de szerencsére csak egyszer ébred, 2 körül, aztán "csak" 6körül. Sajna utána gyakran már nem alszik vissza.

Lehet, hogy egyszerre 3foga ki fog bújni, mert már egy picit átlátszanak az ínyén! Ujjé! :lol:

Kitartást, amíg beáll a rendszer! Addig bármi megtörténhet... :shock:

pussz

És gratula a névhez! Tényleg jobb y-nal!!!

Kép

Kép
odod01
 
 


Olyan édik a képek! Boldinak is van egy ilyesmi rucija, ami olyan, mint egy medvebunda (a tiétek tigrises)! Olyan cukik a fülecskék rajta!
odod01
 
 


SZIA TIMI!!!

Láttam a wiw-en a képeket! Hát, Boldi nem tud majd választani a két csodás csaj közül! :lol:
Gyönyörű kislányod van neked is!!! Remélem, a következő babánk nekünk is egy édes kislány lesz! (Bár a fiú is jó...)

Ha van időd, írd meg, milyen volt a szülés, meg az azt követő napok! (Vagy ha el tudom olvasni más fórumon, add meg az elérhetőségét!)

Orsi: mizu? Kyrus felismeri már a nappalt meg az éjszakát? :D

Kép

Kép
odod01
 
 


Sziasztok!

Köszi Dóri a gratulációt.
A császárt leírtam nagyjából a 2007-ben szülünk új című topicban.Nem volt rémes,csak a fejem fájt pár napig utánna.Ma kezd elmúlni.
A pocitartás nekünk is bevált.
Majd még jövök.Puszi

Timi
tftimi
 
 


Nah itt vagyok :)
Hát most ugy néz ki teljesen felismerte ma éjjel, hogy aludni kell :D
22:30tól aludt egészen 5:00ig... 8)
Aztán meg egy kis szopi és visszafeküdt és még 9ig aludt, na szóval ilyen az én jó kislányom :lol:
Hagyja a mamit alukálni...jólesett végre aludni egy kicsit éjjel :lol:

Timi, akkor lehet megemelted a fejed amig nem kellett volna?
Mert, hogy nekem is mondták, hogy műtét után x-óráig nem szabad emelni a fejet...sajnállak! Szegényke, rossz lehet, de legalább már kezd elmulni...az azért jó :)

Az jó lesz ha a következő kislány lesz mert mi meg kisfiut szeretnénk másodjára (persze még egy lány is jöhet) szóval lehet vőlegényt, menyasszonyt választani :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nah, igaz hogy nem értek rá, de én azért felteszek pár új képet :D

Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Timi! Mi ez a lustulás? Semmi beszámoló az első napokról? Vagy minden szabadidődben alszol?

Orsi:hogy megy az alvás? Mármint Kyrusnak... Minden rendben veletek? A képeket látva, igen! Nagyon szépek vagytok!
pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Hát Timi jól elmerült a babázás rejtelmeibe :lol:
Mi nagyon jól vagyunk, sokat alszunk, eszünk :)
Jövőhéten elkezdjük a hosszú sétáinkat is :)
Nincs kedvetek csatlakozni?

Dóri, nálatok mikor kezdődött a nappali fentlét? Mármint, hogy egyre többet van fenn, egyre kevesebbet alszik... :roll:
Mert nálunk a nappalok már eléggé ilyenek, hogy sokat van fenn, nézelődik, és így egyre kevesebb dologra jut időm...éjszaka, csak egyszer próbálkozik meg a nézelődéssel 5 körül, de azt eddig sikerült rövidre zárnom! És hamar visszaalszik...de nappal nagyon sokat van fenn....vagyis egyre többet! Ez normális igy alig három hetesen? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hát bocs,hogy eltüntem :? ,de eléggé lefoglal a babu.Réka elég sokszor felkel az éjszaka.Próbálom napközben behozni a lemaradásomat :). Tegnap is éjfélkor sikerült ágyba kerülnöm, és 3kor keltünk enni,utána 4kor sikerült elaludnom ,és fél7-kor megint ébresztő :shock: .Nem egyszerü a helyzet :shock: .
Nekünki s egyre több a nappali (d.u.-i) nézelődés.
A jövő heti séta szerintem nekünk még kicsit korai lenne,mert csak hétfőn leszünk 2 hetesek,de utánna esetleg megdumálhatjuk.
Képzeljétek a tejcsim azóta sem indult be sőt...
Sajnos tápszer van azóta is :( .


Orsi a képek nagyon édesek :D .

Lenne egy kérdésem...A Réka nagyon sokat büfizik :? .Már vettünk minden féle cumisüveget,hátha az a gond,de továbbra sem javul a helyzet.Nektek nincs ilyen gond?Vagy ez mitől lehet?Van hogy evés után még 1 órával is akkorát bukik...én meg nem merek egy csomó ideig elaludni nehogy megfulladjon szegény.Tiszta para vagyok.

Na puszi mindenkinek.

Timi
tftimi
 
 


Na sziasztok!

Timi, hát sajnálom, hogy ilyen nehezen indulnak a dolgok, de kitartás!
A levegő nem árt neki szerintem, mi már 2 hetes kora elött kivittük, hisz nem egy koraszülött kis nebáncsvirág, igy én nem szórakoztam vele, és hát imádja a levegőt, és hogy ring a feneke útközbe, és nekem is jót tesz a séta :)
De persze te tudod, hogy te mikor akarod őt kivinni, ebbe senki nem szólhat bele :)

A cumisüvegről nem tudok semmit, mi nagyon ritkán használjuk, csak ha el kell mennem valahova és nem vagyok itt etetési időbe, különben nálunk szopizás van...
Azt nagyon sajnálom, hogy nem indult meg a tejed, de szerintem ne add fel és tedd mellre! Mert őt is tutui megnyugtatja, ha nem is jön belőle semmi, és a másik meg, hogy 40 napig megindulhat! Szóval én tuti minden alkalommal megpróbálnám mellre tenni!
A bukás meg a sok böfi is annak az oka, hogy sok elvegőt nyel a cumisüvegből...hát nem tudom, de a 2007 babás mamás topicba van valaki aki ugyanigy járt és emlékszem, hogy ő kapott valami jó fajta cumisüveget, és elmult a probléma, mert ugye a cumin lévő lyuk nagysága számít!
Szóval szerintem kérdezd meg őket, más ötletem nincs!

Dóri veletek mi ujság? Húsvétolás apával? :)
Na majd jövőhéten minden visszaáll a normál kerékvágásba :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy írtatok!!!
Timi: én is javaslom a sok mellretevést!!! Tényleg akkor is jó, ha csak megnyugtatni kell, de nagyon jó a kapcsolat elmélyítéséhez! A büfi-buki dolog normális, de gondolom azért félsz a fulladástól, mert háton altatod, úgy meg tényleg félrenyelhet éjjel. Én mindig hason altattam, így ami ki akart jönni, kijött, nem szaladt a torkára, hanem kifolyt a lepedőre.

Orsi: nekem a nappali fentléttel mázlim volt, kb. 2 hónapos koráig a szopik között aludt, így én is tudtam pihenni, meg "rendezkedni". Aztán, amikor elkezdődött a nézelődés, már nincs több nyugi... :shock:

Utána egészen addig unatkozott (nyűgösködött), amíg el nem kezdett felemelkedni, meg forogni. Ez lefoglalta.

Nem tudom, hogyan altatjátok (hason/háton) a babákat, de napközben legyenek sokat hason, hogy erősödjön a hátuk! Amióta ezt a bölcsőhalált bedobták a köztudatba, annyi gerincferdüléses, gyenge izomzatú gyerkőc lett, mert nem merték hasra tenni őket, hogy csak na... :(

Jó babázást! puszi

Kép

Kép
odod01
 
 


Sziasztok!

Dóri:
Hát igen...a védőnő meg mindenkiazt mondta,hogy háton kell altatni a babát.


Képzeljétek tegnap is hajnal 2kor ettünk,utánna 3 részletben szépen kihánytuk az egészet :? .
Utánna persze 2 óra mulva megint sírt,hogy éhes :shock: .
Felhívtam az orvost és felírt egy másik tápszert.Remélem javul a helyzet.
Ma elmegyünk az első sétánkra :D .Csak a rétig (1km).
Nemsokára összehozhatjuk akkor a találkát ha szép napos idő lesz :D .

Pussz nektek :D

Timi
tftimi
 
 


CSINÁLTAM ÉN IS VONALZÓT :D :D :D

Kép

Timi
tftimi
 
 


Na sziasztok!

Rohanok, főzök mosok vasalok takarítok...első nap apa nélkül csak mi ketten...hát nem olyan könnyű...
Na de mindegy, túléljük, legfeljebb majd úszik a lakás...
Na csak pár mondat!
Én hason altatom, hisz van légzésfigyelőnk, nem lesz semmi baja...és mondjuk Kyra hasfájós is, tehát jobb is neki a hasán, így könnyeben alszik el!
Persze a védőnő nálunk is mondta, hogy utána gyorsan fordítsam ám meg, ha elaludt...hát nem igen szoktam...ő mindig jelzi, hogy hogyan szeretne aludni...ugyhogy én ráhagyom...sokat alszik a hasán, de van, hogy a hátán...ahogy neki tetszik...
A korházba is küldtek hozzám egy gyógytornászt mert nagyon beállt műtét közbe a vállam, és segített kimaszírozni, és ő is mondta, hogy nem jó a babák gerincének a háton alvás...szóval engem meggyőzött :D

Épp vállogatom a 62es ruhákat Kyrusnak, mert már kezdi kinőni a kis 56os bodykat! A rugik még majdnem mind jók, de hát a bodyk...pattannak szét rajta :lol:
Jól táplált kisasszony :lol:

Szerintem egy két héten belül lesz szép napos idő amikor nyugodtan találkozhatunk :)
Már alig várom, hogy lássalak titeket :)

Jó érzés volt vonalzót csinálni Rékának mi? :)
Én is ugy örültem, hogy végre előrefelé számolunk nem hátrafelé :D

Na most megyek is tovább, még van a felmosás meg még egy két adag mosás...na meg főznöm is kéne...jesszus mennyi minden :shock:

Na pápá 8) :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Megpróbáltam hasra tenni, hát annyit nyügizett meg mozgolódott,hogy inkább megfordítottam :D .De azért próbálom átszoktatni.Nekünk is van légzésfigyelőnk,úgyhogy csak nem lesz gond.
Képzeljétek az új tápszert lekopogom úgy néz ki ,hogy beválik.Azóta nem nagyon van büfi és még egyszer sem bukott :D .Maradjon is így.Látszik a Rékán,hogy jobban is izlik neki a dolog.
Hát a mai sétánk szeritem elmarad mert nagy szél van meg nincs is túl jó idő.

Na pusz

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Hát teljesen kivagyok :( .Most a reggeli is kijött egybe :( .A gyerekorvos meg csak 4től rendel.

Lányok egy kérdés:

Császár után kb. meddig vérzik az ember?

Pusz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi, nagyon sajnálom, hogy Réka ennyire bukós, remélem hamar megoldódik a helyzet!

Hát hogy mennyi ideig vérzik az szerintem egyén függő...hallottam már olyat, hogy van aki csak pár napig, de olyat is hallottam, hogy 6 hétig... :roll:
Én még nem tudom, mert én még vérzek, így 3 hét elteltével is...elég érdekes mondjuk nálam, mert egyik nap azt hiszem, hogy na most már mindjárt vége, mert alig, vagy épp semmi, aztán másnap halál sok megint...nem tudom én, hogy hogy van ez, és hogy meddig természetes...
Dóri, neked, hogy volt ez?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hát nálam is így van egyik nap alig vérzek,a másikon meg eléggé jön.
Találtam a neten olyan tápszert ami direkt bukásos babáknak van.Van több féle is.Gondolom azt fogják felírni majd.

Egyébként hogy vannak a babák?
Boldi fogai hogyvannak?
Kyra hogy alszik az éjjel?
Nálunk most nem volt olyan vészes az este.Fél 12kor lefeküdtünk,és csak 3kor volt egy ébresztő,aztán fél 7kor.Egész jó lenne,csak nem lenne rosz ,hogyha 10-11körül elaludna.Este mindig nyügi. :(





[/img]

Timi
tftimi
 
 


Hát remélem, hogy az a tápszer jó lesz nektek! Olyan rossz amikor egy baba keservesen sír és nem tud mit tenni az ember...megszakad a szivem nekem is amikor Kyrus nyüglődik a hasával... :cry:

A császár után ti mit tudtok, mennyivel lehet elkezdeni a hasizmot meg a tornát? Mert én már nagyon szeretnék emberi cuccokat felvenni, de torna nélkül ez nem fog menni... :roll: :(

Kyra egész jó kislány hasonlóan alszik mint Réka, ő is csak egyszer kel fel 1-2 között és egyszer hajnalba 5-6 között, de ő is nehezen alszik el éjjel! Fürdetés után sokáig érzi ugy, hogy neki nem kell aludnia...nem is tudom miért gondolja ezt így...szóval nehéz! Ma meg reggel óta nem akar aludni...néha bealszik fél órákra, de igazából nem alszik méllyen, és sokszor felsír, szóval nem tudom mi lesz így, szerintem már olyan fáradt, hogy attól nem alszik....na meg én se tudok ledőlni mert mire elaludnék fenn is van...:(
Na de majd csak lesz jobb is! Na most megyek!

Szép napot mindenkinek!

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!


Na kaptam még egy sugárba hányást a nyakamba :( .Megőrülök.
Már mind a ketten 2X átöltöztünk.

Orsi:Én direkt megkérdeztem a dokit sportolás ügyben és azt mondta,hogy a varázsszó (minden téren :D ) 6hét.
Nekem még van 1 hónap.
A ruháktól én is kivagyok :? .Szinte semmi sem jön rám.Még mindig a kismama cuccokat veszem fel ha menni kell valahová.Vajon mikor lesz rám jó megint a 38as gatyám?Lehet,hogy soha :shock: .
Hát lefekvésnél meg ha leülnék kajálni tuti,hogy a Réka is elkezd éppen ordítani.Nem semmi.Mintha direkt csinálná a kis boszi.Ja meg ahogy lefeküdnék,hogy én most akkor alszom egy picit tuti van vm. nyöször. :)

Na pussz

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

El se hiszem :D .Képzeljétek 11kor elaludtunk és most 8 óra és csak 1x kellett felkelnem 4-től 5-ig és még mindig alszik :D :D :D .
Bárcsak minden este így maradna :D .Ja és azóta 1x sem hánytunk.Azt mondta a gyerekorvos,hogy jobban oda kelll figyelni a büfiztetésre.Azóta mintha jobb lenne a helyzet.Pedig kiröhögtem,hogy ez hülye.Na mindegy.
Ma d.u. megpróbálunk felsétálni a rétig.Remélem jó idő lesz.Kiváncsi vagyok hogy fogja bírni a földutat (ami nálunk katasztrófális) a babakocsi.Szegény gyerek a meg agyrázkódást fog kapni :shock: .
Nektek hogy telnek az éjszakák?

Pusz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Vérzés-ügyben: nekem szinte pontosan 6 hét volt, de utána 1 hétre rá megjött a menzim, úgyhogy baromi boldog voltam... Mondjuk utána többet nem jött, csak fél év múlva... Ez normálisnak mondható, ha az ember szoptat, de azért beparáztam, hogy újabb baba lesz. :lol:

Nálunk Boldi csak hason szeretett aludni, úgyhogy úgy tettem le, sosem volt semmi baj, pedig légzésfigyum sem volt. Fogunk még mindig nincs, de már nem érdekel, majd jön, ha akar... :shock:

Hát, lányok, amíg beáll a babák rendszere, még sok ilyen ösze-vissza napotok lesz, de amikor már azt hiszed, nem bírod tovább, jön egy jó nap, amikor hagy aludni, meg házimunkát végezni. Akkor lehet erőre kapni a következő szar napokra. :lol:

A tornával szerintem is várjatok a 6 hetes kontrollig! Nekem is új ruhákat kellett vennem utána, de fél év múlva teljesen visszahúzódott a hasam, és már nagyok az akkor vett gatyók. Azért van pár cucc, ami azóta sem jön rám, pedig kilóban annyi vagyok, mint terhesség előtt. Érthetetlen...

Jó lenne egy nagy közös séta, ha már úgy látjátok, bírják a babák!
Addig kitartást és sok átszunyókált éjszakát kívánok!
Ja, cukik a vonalzók!!!
pussz

Kép

Kép
odod01
 
 


Na sziaszok:)

Séta ügybe részünkről mehet a dolog:)

Én minden nap több órát sétálok vele, ugyhogy felőlem sétálhatunk hárman (hatan) is :)
Timi te hogy állsz vele? :)
Nagyon várom már, mert olyan jó idő van, és uncsi egyedül sétálni :)

Az alvás és az evés nálunk két napja elég drasztikus, de kibírom :D

Tényleg igy volt eddig nálunk is, hogy amikor már ott tartottam, hogy kész vége, nem bírom tovább, akkor jó kislány lett és hagyott pihenni két napig, aztán ujra rákezdett :D

Egyébként kifinomult érzékük van ahhoz a babáknak, hogy mikor akarnék nekilátni enni, vagy mikor akarnék aludni egyet...olyankor tuti rázendít :lol:

A tornával akkor megvárom mit mond a dokim! Pedig már nagyon jó lenne megszabadulni a feleslegtől :?
De hát mindegy, majd lemegy...

Timi örülök, hogy jobb már a helyzet, és talán ez a tápszer jobb és bevállik! És egyébként teszed azért mellre is? Próbálozol még?

Dóri neked egyébként mi lenne a jó séta szempontjából? Merre szoktatok sétálni?

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: