Új privát üzeneted érkezett!

Oxigen: És miért nem? :-)

Bodza_bébi:
Kattints rá (pl.) az én hozzászólásom mellett kéken látható "Cocas" nickre - ill. bárki máséra - és ott meglátod.
cocas
 
 


Sziasztok.

Mit szolnátok mondjuk a február 15-höz. Az egy szerdai nap a jövő hét utáni héten.
Csak a gyerekeket hozzátok, meg ami nekik kell.

Oxi: Te hol szültél? Biztos le van írva, csak most nem olvastam végig az előzőeket. Valami ilyesmi helyen szeretnék én is. Azt hiszem Pesten 4 olyan szülészet van, ahol újszülött intenzív is működik.

Erről jut eszembe, hogy ha adóztok és esetleg nem döntöttétek még el, hogy kinek adjátok az egy százalékot, akkor ittmost leírok egy alapítványt. Õk a Tűzoltó utcai gyerekkórház újszülött intenyív részlegének az alapítványa. Most egy új inkubátort akarnak venni. Egészen komolyan mondom, hogy az a tíz nap amit mi ott töltöttünk megdöbbentő tapasztalatokat nyújtott. Ember feletti az erejük a kedvességük és a türelmük. A szülőkkel is, de a babákkal főleg. Egész éjszaka lehet nekik telefonálni pl. hogy hogy van a baba. Megmondom őszintén, hogy biza nekem is volt olyan, hogy éjjel valami nagyon rossz érzésre ébredtem és borzasztó jó volt, hogy felhívhattam őket és magnyugtattak, hogy velem ellentétben Lacus nagyon nyugodtan alszik is egyre csak javul az állapota Kép Vérprofik, csak az anyagi helyzetők szűkös.

Szóval: Máthé Erzsi Alapítvány a koraszülöttekér

adószám: 18696901-1-13

Én megfogadtam, hogy ezentúl mindig elküldöm nekik az 1 százalékot, mert Isten ne adja, de még mis is kerülhetünk ilyen helyzetbe, és bárki a családomból.

Lányok, akkor várunk titeket a fiúkkal babástól.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Bea: Hihi, látod, megfelelő emberek a megfelelő helyen találkoznak Kép

Cocas: Mert valami mindig közbejön. Meg az ember lánya gátlásos ugye, hogy sok mama, és én biztos nem vagyok eléggé szépügyesokosszocializált és összeszokott. Így mindig volt valami kifogás Kép

Sildi: 15-e felírva! Kép
Én a Szent Imrében szültem, csecsemő - intenzív ott sincs, de a neonatológus nagyon figyelt a kicsikre. Gyanítom, ahol baj volt, azonnal intézkedett, nem várt órákat.
Kicsit messze van, de a dokimhoz ragaszkodtam, és nem bántam meg, hogy nem jöhetett be senki, akkor sem, amikor 2 hetet bent voltam még pocakkal, és szülés után sem. Sokkal jobban össze tudtunk hangolódni a babával.

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

 
 

Oxigen:
Ahogy hallom, szinte mindig van uj is a csapatban meg olyan is aki nagyon regen volt utoljara, stb...
Nem mindenki összeszokott ott sem.
cocas
 
 


Cocas: Te agitáló Kép Tudom, hoyg már kérdeztem, de hol van és mikoris? Szitaagyú kismama vagyok Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Cocas: Köszönöm az infót.Kép

Oxi: Szívesen igénybe venném a maszírozást. A jövő hét Neked nem jó, ugye? Ugyan nem tőlem kérdezted a Baba-Mama Klub helyét, de a címük: Szt. Imre Plébánia, Szt. György terem, Kápolna u. 6. Ha jól tudom, akkor a lóversenypálya melletti utca. Én lehet, hogy lenézek kedden (bár hetek óta ezt mondom...Kép). Jön valaki?

Sildike: 15-e oké. Ott leszünk.

Bea
bodza_bébi
 
 


Ááááááá... Miért kedden van mindenhol minden? Nekem akkor van torna, de Fóton is, és ezek szerint Dkeszin is a klub... Ez valami szabvány? KépKép

A jövő hét nekem nem nagyon jó, kedden (minden kedden van) jön anyum, és remélem sokáig marad. Nagyon régen láttuk egymást, messze lakik, nehézkes a találkozás most, hogy Viki ilyen kicsi.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxi!

Ez a klub de. 10-től van. Az sem jó?

B.
bodza_bébi
 
 


Lányok!

Mi a véleményetek a bébikompról? Hol jót, hol rosszat hallok róla... Ja, és mennyi idős kortól ajánlott?

B.
bodza_bébi
 
 


Én nem agitálok, csak egy - úgy tűnik sokaknak bevált - programot ajánlok.

Egyébként pontosak az infók. ( http://www.dunakeszi.hu/babamama.html )

Az időpont meg azért ez, mert a szervezőknek - munkájukból kifolyólag ez a nap a jó, a picibabáknak és az anyukáknak pedig ezen belül a délelőtt. (Korábban még nem jó, ebéd után hajcsika, délután meg már...)
cocas
 
 


Sziasztok!

Először is Sinez kérdésére válaszolva, igen szeretnénk még minimum 1 babát, de ha ő is fiú lesz, akkor szerintem bevállalunk egy negyediket is, hátha jön egy csajszi. Apának is kell egy rajongó. Kép

Bea: Mi vettünk a Bazsinak egy bébikompot. 6 hónapos volt, amikor meglátogattuk Svájcban egy barátunkat és ott a kisfiúnak volt. Nagyon tetszett Bazsinak is. Szinte látszott a kis arcán, hogy kinyílt neki a világ. Már ezért megéri megvenni. Amúhy azt mondta az orvosunk, hogy napi 15-20 perc nem árt, és a gyerekek nagyon hamar megunják, amint rájönnek, hogy mászva tulajdon képpen sokkal több helyre beférnek. Nálunk is ez történt, kb. 2 hétig volt nagy újdonság a bébikomp, aztán jött a mászás és szépen elfelejtettük. Ha gondolod előszedem a padlásról a miénket, hogy Bodza kipróbálja. Van olyan baba, aki nem is szereti.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Anno nekünk (1986-87 és 1992-93) mindkét gyermek használta a bébikompot. Nagyon szerették,addig mindenképen, míg nem tudtak járni, de utána egy kis ideig még használták, mikor már fáradtak voltak, mert abban jókat ücsörögtek is, a kis asztalkáján meg játszottak.
cocas
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az infókat.

Sildike: Kedves vagy, szívesen kipróbáltatnám Bodzával, mielőtt esetleg veszünk egyet.Kép

Üdv,
Bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Sildike: Ez szuper jó dolog! Klassz ilyet hallani manapság, az egykék világában!!!! HAJRÁ!
Mi eredetileg 3 babánál állnánk meg, imádnám, ha nagy család lennénk, sok gyerkőccel, öregkorunkban pedig sok-sok unokával, dédunokával...
:-)))

Csao,
A.
sinez
 
 


Sziasztok!
Bea: Kedden 10től van a torna is. Kép
Bébikomp: Vikinek van, kb 10 percig van benne naponta, elég is neki, de nagyon élvezi, hogy majdnem állhat benne és úgy halad, mint a "nagyok". Kép Amikor elunja, hogy követ, akkor játszik a tálcáján, de meg is unja hamar. Egy játéknak jó szerintem.

Cocas: Ugyan, nem akartam én bántani senkit, csak mennék mindenhová, ha nem egyszerre lenne. Csak nem tudok szétszakadni Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxi!

Viki miket csinál már?

B.
bodza_bébi
 
 


Oxigen:
Nem is gondoltam, hogy bántó szándékkal írtad, csak én is leírtam az okokat, amiért itt (is) kedden délelőtt van.
cocas
 
 


Bea: Húúúú, soroljam? Kép Stabilan ül, húzza magát fel, állásba. Hátrafelé mászik Kép (De tényleg, mint egy rák Kép) Sokat dumál, de még nem mindent értek, nem adtak hozzá szótárt Kép. Sokat és mindenfélét eszik. Kép Kacag, tapsol, pacsizik, pápát int, meg ilyenek Kép
Szerintem nagyon okosügyesszép Kép
És Bodza?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Szia Oxigén!

Bodzácska is hasonlókat csinál.

Ül, négykézláb mászik nagyon gyorsanKép. Több, mint egy hónapja áll, pár hete már teljesen stabilanKép. Ha fogom a kezecskéjét akkor már pakolja egyik lábát a másik után.Kép (Persze erre nem akarom rászoktatni, mármint arra, hogy fogom a kezét és úgy megy.) Annyira édesKép A dumcsizás az nálunk is megyKép, úgy szeretem a hanját. És amikor nevet, vagyis kacagKép Hát... igen, nincs is szebb hang a világonKép. Asztalcsapkodás, pápázás, érdeklődés minden után...Kép

b.
bodza_bébi
 
 


Bea: Nagyon édes lehet Bodza is Kép
Én most eltűnök egy kicsit, kaptam frankó gégegyulladást, hangom nincs, nyelni se tudok, viszont ezerrel lázas vagyok. Kép
Ahoyg jobban leszek, jövök.

Oxi

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Most van egy kis pihim. Vége a Balázs napi őrületnek, és még nem kezdtem el a készülődést Bazsika pénteki szülinapjára.

Kezd halódni ez a topik. Merre vagytok?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Halihó!

Én is nagyon remélem, hogy nem fog behalni ez a topik!

Képzeljétek, ma voltam a Baba-Mama Klubon. Nagyon jól éreztük magunkat. Tök aranyos mindenki, a szervezők, az anyukák, a gyerekek. Bodzácska is jól érezte magát. Még soha nem volt ennyi bébi között. Aranyos volt nagyonKép

b.
bodza_bébi
 
 


Bodza_bébi:
Melyik baba-mama klubon voltál? Dunakeszin?
cocas
 
 


Bodza_bébi:
Most néztem a profilodat, látom dunakeszi vagy, így gondolom a Kápolna utcában voltál.
Tényleg tetszett?
Csemetéd nem járatta meg az "új" kisautót, vagyő még pici hozzá? (Állítólag -nejem szerint (Márti) - sikere volt a gépnek a gyerekek körében.)
cocas
 
 


Szia Cocas!

Igen a Kápolna utcában voltam és tényleg tetszett. Bodza élvezte a számára új játékokat. Kisautó? Mi lányok vagyunk. Nem, nem autózott, de volt ott egy állvány azt imádta, jól beletudott kapaszkodni. Ha jól emlékszem egy kisfiú sokat autózott... A nejed is ott volt? Ugyan bemutatkoztam mindenkinek, de képtelenség ennyi nevet megjegyezni.

b.
bodza_bébi
 
 


Bea: De irigyellek, én most mennék bárhová Kép
De majd meggyógyulok...
A topic meg csak ne haljon ki, ha már végre ilyen közel találtam embereket Kép

Sinez?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Szerintem se haljon ki a topic! Éljen a topic!!!

Oxi: Remélem jövő szerdára meggyógyulsz és jöttök.

Sinezt én is hiányolom. Lehet, hogy elutaztak valahova.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Oxi: Jobbulást kívánok, vigyázz magadra nagyon és remélem szerdán találkozunk.

Sinez hol vagy? Nem ér eltünni...

Én annyira örülök, hogy ilyen jó kis csapat jött itt össze....

b.
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok újra hozzátok? Már vagy 2 hónapja is van hogy írtam, de aztán egy csomó dolog közbejött, de mára már - remélhetőleg - rendeződtek a dolgaink, így ha befogadtok, akkor írnék gyakrabban.

Csilla
bogacsi
 
 


Persze. Szia Csilla. Meggyógyultatok már?

Bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Csilla, légy újra üdvözölve, és írogass szorgalmasan!

Lányok, ez a gégegyull. egyre rosszabb Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Szia Csilla, bár mi nem leveleztünk én is üdvözöllek. Természetesen ha ráérsz szerdán Téged is szívesen látunk gyerekestől.

Oxi: GYÓGYULJ MEG SZERDÁRA!!!

Nálunk elindult a megakészülődés Bazsika szülinapjára. Holnap lesz és vasárnap tartjuk a családal. Csak a szűk család 18 fő lesz.
Képzeljétek holnap megyünk az állatkertbe. Van ott egy játszóház és apa szabit vett ki, hogy Bazsikát elvigyük a szülinapján. Nézzétek meg az interneten, nekem nagyon tetszett. A legjobb, a szülőmegőrző. Kép Majd megírom, hogy milyen volt.

Lányok a kisebbik fiam csúcsszuper. 4 hónaposan 67 cm, 8320 g, és kétszer már átfordult a hátáról a hasára. Kép Annyira cuki, majd meglátjátok amikor ébren van folyton vigyorog.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Bodza_bébi:
Persze hogy ott volt a nejem, ő az egyik szervezője (és ő volt az ötletgazdája) a klubnak.
Õ a Márti, a 3 szervezőből - nem tudom mindhátman ott voltak-e - a "legkevésbé fiatal". :-)
Õ általában le szokott ülni a gyerekek, anyukák közé.
(Nomeg a másik két lány - általában - szemüveges.)
Így már tudod kiről van szó?
cocas
 
 


Cocas: Húúú, bocsánat, nem emlékszem. Jövő héten majd jobban megfigyelem.

Oxi: Jobbulást!!!Kép

Sildike: Sok Boldogságot a nagyfiúnak! Érezzétek jól magatokat, aztán várjuk az élménybeszámolót!Kép

b.
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Jujj, de hinyoztatok!!! Ebben a beteges időszakban még a gépem is összeszedett valami vírust! Fanni újra benáthásodott, szobafogságban vagyunk: úszni sem tudtunk menni, meg baba klubba sem! Viszont a hétvégén elmegyünk Dunakeszire, megnézzük az építkezést! Szívem szerint holnap költöznék! Akkor nem maradnánk le a Sildike féle buliról. :-)) Egyelőre azt tudom, hogy lehet eltévedni Dunakeszin. Terveim szerint megnézzük a veresegyházi Mackófarmot is. Állítólag kint vannak a macik, jön a tavasz!!

Csilla: Üdvözöllek!

Sildike: Nagyon-nagyon boldog szülinapot kívánunk Bazsikának! Gratula Lacikának is!
A szülőmegőrzőt tinédzserek szülei is igénybe vehetik? Szerintem lenne rá igény. :-)))

Oxi: Tuti recept: napi 500mg C-vitamin+mézes tea! Egy napig fájt a torkom, most már "csak" náthás a hangom, de kutya a bajom. :-)))

Pusszantás,
A.
sinez
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak gyorsan beugrok a szülinapi készülődés közben.

Ha valakinek nincs programja hétvégére a gyerekkel, akkor az Állatkerti Játszóházat nagyon merem ajánlani. Pazar volt. Képzett bébiszitterek felügyelnek a gyerekekre. Egyedül is be lehet engedni őket, amíg Ti a párotokkal kávézgattok, és végre egy kis nyugalomban tudtok dumcsizni.

Sinez: A bulira mindenképpen gyertek el ha tudtok. A Mackófarm nagyon jó program. Mi Bazsival többször is voltunk már és nagyon tetszett neki. A farkasok egy kicsit jobban érdekelték, mert azok elevenebbek voltak, és követtek minket a kerítés mellett. Ha szerencsétek van, akkor van a medvefarm előtt egy lovarda és a lovak kint szoktak legelészni. Oda lehet menni megsimogatni őket. A Bazsu azt is nagyon élvezte.
Egyébként mi le szoktunk menni a Duna partra is. Van a révnél egy sétáló rész és ott van egy Part-Cafe nevű hely, ahol nagyon jól főznek, nagyon finom a kávé és a sütik és nagyon gyerekcentrikusak.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Hello!

A Mackófarm hol van Veresegyházán? Könnyen megtalálható? Mi még nem voltunk ott soha.

Nyáron mi is relatív sokat voltunk a Part Caféban, tényleg jó hely. A forró csoki is isteni és bármely más kaja is.

Bodzának is sajna kicsit szörcsög a nózija. Annyira édes, minden hapcizás után nevet.Kép Imádom a csajt. Szerdáig kikezelem, ígérem. Bár nincs láza, a hangulata is jó és az étvágyával sincs semmi baj. A receptünk: C vitamin, párásító és illóolajterápia.

Üdv,
bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Ritkán előfordultam itt régebben, bár mi nem Dunakeszin lakunk, hanem bent a szigeten. Keresek játszóházat a kisfiamnak Dunakeszin, és most találtam egy olyat, hogy Pöttöm Palota, csak hát üres a honlapjuk... Megvannak? Nem tudtok róla valamit? Régebben jártuk néhányszor a Kölyökvárban a Rév utca közelében, az zseniális volt, de megszűnt érdeklődés hiányában, el is sirattam itt néhány hónapja. Az Auchan-ban nem nagyon szeretem a játszót, mert a nagyok száguldoznak, az enyém meg még csak 2 éves múlt. Elég drága is, talán 1200 Ft/óra. De azért néha bemegyünk. Amíg pici volt, addig nem volt rossz ott az a bekerített kis kuckó, direkt kis tökiknek. Ja, és 1 év alatt ingyenes volt akkoriban. De én igazából most ezt a Pöttöm Palotát keresném.

Köszi a segítséget!

szirom

Ui: a Part Café helyén régebben a Csónakház vendéglő volt, nagyon romantikus, meleg hangulatú, nagy kandallós, nádbútoros hely, isteni kacsacombot sütöttekKép. Nekünk fura utána ez az új étterem, nekem kicsit steril. De a teraszt szerencsére meghagyták ők is ilyen klassznak, csak lenne már nyárKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Szirom: A Pöttöm Palotát nem ismerem, viszont mi most voltunk pénteken az Állatkerti Játszóházban és az nagyon jó volt. Igaz, hogy 800 Ft egy óra, de képzett játékmesterekre bízhatod a gyereket, amíg esetleg kávézol, vagy eltültesz egy nyugodt beszélgetős úrát a pároddal. Az interneten meg lehet nézni, nagyon igényes az egész kialakítás és sok játék van.

A Part Café szerintem most is nagyon meleg hangulatú hely, nem csak a teraszt, de a nagy kandalót és az isteni kacsasültet is megtartották.Ráadásul olyan finom csokifelfújtat mint amit ott csinálnak nem nagyon ettem még. Hozzánk ha vendégek jönnek, mindig oda megyünk velük kajálni és eddig még mindenkinek nagyon tetszett. Igaz, hogy nádbútorok már nincsenek, de nagyon kényelmes összebújós kis fotelok vannak. Kép
Amúgy a nyár tényleg jöhetne már. Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

A Mackófarm elmaradt, azaz áttettük későbbre, remélem max. a jövő hétre. Mi is szülinapoztunk: az unokaöcsém 5. szülinapját tartottuk.

Sildike: Nálatok hogy' sikerült a szülinapi buli? Veresegyházán a lovakat tutira meg kell néznünk, Fanni imádja őket. Nálad hogy van ez: hagyják a gyerekek, hogy internetezz?! Én még telefonálni is csak röviden tudok, mert kitör a lázadás, Fannikám azt hiszi, hogy kimarad valamiből, ha nem telefonálhat Õ is. (Persze, a játéktelefon az nem jó!) A gép elé egyenesen le sem merek ülni, ha ébren van, mert azonnal nyomkodni akarja a billentyűzetet.

Oxi: Mi van Veled? Jobban vagy már?

Csilla: Mennyi idős babád van?

Üdv,
Anita
sinez
 
 


Anita: Nálunk a Laci szinte még az egész napot átalussza, a Bazsi pedig vagy itt ül az ölemben, vagy pedig épít, vagy játszik valamivel. Szerencsére elég nyugis gyerek. Telefonálni viszont ő is nagyon szeret.

A szülinapi buli nagyon jól sikerült.Annyi legot kaptunk, hogy egy gyengébben felszerelt játékboltban biztos nincs ennyi.Kép

A lovakat a Bazsi is imádta. Minden félelemérzet nélkül azonnal odament hozzájuk és adta nekik a szénát.

A Mackófarm lassan nálunk is aktuális, mert Bazsika is emlegeti már, hogy mikor megyünk farkasokat nézni.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Anita: Nálunk a Laci szinte még az egész napot átalussza, a Bazsi pedig vagy itt ül az ölemben, vagy pedig épít, vagy játszik valamivel. Szerencsére elég nyugis gyerek. Telefonálni viszont ő is nagyon szeret.

A szülinapi buli nagyon jól sikerült.Annyi legot kaptunk, hogy egy gyengébben felszerelt játékboltban biztos nincs ennyi.Kép

A lovakat a Bazsi is imádta. Minden félelemérzet nélkül azonnal odament hozzájuk és adta nekik a szénát.

A Mackófarm lassan nálunk is aktuális, mert Bazsika is emlegeti már, hogy mikor megyünk farkasokat nézni.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Köszi Sildike!

Ismerem az állatkerti játszót, nekem is tetszik, szoktunk is menni, de egyszerűbb, ha nem kell bemenni a városba. Ezért keresek Dunakeszin játszótKép Az én fiam nem kel 9 előtt, ebédre viszont haza kell érnünk, mert ha a kocsiban alszik el, abból rövid, kevésbé pihentető alvás lesz általában. Délután 4 körül viszont már nem nagyon indulok el vele a városba.

Azért köszi!

szirom

Ui: akkor úgy fogalmaznék az étteremről, hogy MÁS voltKép

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Lányok, ki tud jönni szerdán?

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Mi tudunk menni. De mit szólnál, ahhoz, hogyha a többiek még mindig betegek, akkor átraknánk a jövő hétre?

B.
bodza_bébi
 
 


Nekem jó a jövő hét is. Egyenlőre még bármelyik nap lehet.
Bea: Megjelöltelek az iwiw-en. Nem is tudtam, hogy Te is fent vagy. Én nagyon szeretem. Rengeteg régi ismerősömet fedeztem fel ott.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike!

Úgy látom nem jelzett vissza senki. Hahó csajok! Merre vagytok? Még reggel megnézem a topicot és ha nem írnak vissza a lányok, akkor tegyük át jövő hétre. Oké?

Mindjárt megyek az iwiw-re megjelölni. Én is nagyon imádom, szintén rég elveszett ismerősökre találtam rá. Tök jó.

b.
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Én most kezdek magamhoz térni, a jövő hét sokkal jobb lenne, nem mennék fertőzni senkit.
Viki mától kap megint cicit, nagyon édes volt, ahogy rám nézett a nagy szemeivel, amikor húztam fel a pólóm, hogy megint lehet neki szopizni Kép Tiszta lelkes volt, pedig féltem, hoyg nem kell már neki többé.

És én is vagyok wiwen Kép Ha már majd többet leszek itt, akkor mindenképpen keresgélek.

Szirom: Én sajna nem tudok semmit ezekről a játszóházakról.

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Lányok!

Nekem teljesen jó a jövő hét szerda is.

Oxi, megjelöltelek a WIW-en.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Akkor legyen a jövő hét szerda.

Oxi: megkereslek az iwiw-en én is.

bea
bodza_bébi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: