Új privát üzeneted érkezett!

Norki megelőzött.... :)
Sajnálom, hogy ilyen rosszul sült el a szenteste nálatok... remélem jobban van a kiscsajszid...

Én most kaptam jóhireket pont, anya hivott, hogy beszélt Zolival, és anyósék elvállalják a fiaimat szilveszterre, igy tudunk anyuékkal menni vidékre nagynénémékhez. Most komolyan, hát én ennél drágább anyóst elképzelni sem tudok!!!! Nem saját unokái és mégis elvállalja őket! El sem hiszem, hogy van még ilyen ember, ha nem tapasztalom magam, ebben a mai önző, rohanó világban. Teri egy külön kis sziget... :)
És megjött anyuékhoz az ex válópapirja, amit ugye a nője miatt kellett anyáékhoz postáztatni, mert a csaj visszaküldte a postással, hogy nem lakik azon a cimen olyan nevü ember.... :evil: szemét dög, de ráb--szott, mert anyuék cimét megirtam a biróságnak, hogy az a levelezési cime a jövőben, mert sajnos az eredeti ciméről az élettársa elküldi a postást.... :) de sinen vagyunk, kezemben az ő idézése is, igy január 21-én (névnapi "ajándék") :evil: lesz az első tárgyalás.... szurkoljatok majd értem, meg hogy minél hamarabb kitüzzék a másodikat és ha megjön a végzés időben és össze tudunk házasodni Zolival, mindannyiótokat meghivok egy ebédre hozzánk, csajos-babás partira.... ezt lehet készpénznek venni!!!!!! Hacsak nem szülök meg idő előtt :shock: :lol:

No, ragadjon a jókedvem át mindenkire!!!!!!! :)

Pusz: Ági
Vendég
 


Hello lányok,
üdv mindenkinek,
Norkini, remélem meggyógyultok hamar mindannyian!!! Én most parázok kicsit az influenza járvány miatt (állítólag jön, tvben hallottam)- beoltva nem vagyunk, Andris is csak januárban kapja első oltásait- úgyhogy egyenlőre annyit teszek, hogy nem (nem nagyon) megyünk zsúfolt helyre, pl. Mammutba.
A levegőre azért kimegyünk, tegnapelőtt 1 órát sétáltunk a dunaparton - mindketten élveztük.
Pumpo, :roll: milyen tányérkészlet? Másik fórumon írtál róla? Éljenek az aranyos anyósok :lol: :lol: !!! És csudijó szilvesztert nektek!
Klara, merre jársz? Rendeződtek a viszonyok, jó lett a karácsonyotok?
Bogen: köszönjük, Andris tegnap püfölte először az ágyba aggatott játékokat, annyira örültem. Hogy rájöttem hogy kell videot venni a mobilommal, meg is örökítettem!
Klara írta korábban (1 oldal) hogy a suttogó és aludj jól gyermekem tüzelőnek :evil: való leginkább- az tényleg igaz, hogy mindegyik a saját módszerét tartja egedüli jónak. Én suttogót olvastam, majd eltettem, majd újra elővettem, de néhán dolgon kívül nem jön be.
De :roll: hogy ne csak nyűgös bébikről legyen szó...
szilveszter: borkóstoló, Füred, balatonpart, holdfény és befagyott tó tervezett- Andrisra felváltva vigyáznak nagyszülők!
Jóéjszakát, megyek fürcsizni, és álometetni! (Kapott 90 ml tápot nyolckor mert önzőanyuci teniszezni ment... kiváncsi vagyok mennyit eszik majd)

KépKép
medveme
 
 


Két kényeztetős kép... Kép
Kép

KépKép
medveme
 
 

 
 

Hello!

Orsi, szerintem még az előző oldalon irtam a tányérkészleteket :)

Andris továbbra is ennivaló :) legyen már jobb idő vagy tavasz, hogy végre élőben is lássam... :)

Önzőanyuci! Suttogó kuka, ha ilyen kirohanásaid vannak tőle :lol:
akkor leszel tökéletes szülő, ha úgy neveled, ahogy te jónak látod!!!!!! És ő pedig akkor lesz kiegyensúlyozott babuci, ha anya nem görcsöl holmi unatkozó emberkék könyveinek sorain.... :lol:
Amig anyuci görcsöl, addig Andris is görcsölni fog.... önzőanyuci menjen csak máskor is teniszezni, mert babuci sokkal jobban fogja értékelni, hogy anya jól érzi magát.... babuci mindent megérez, ugyanúgy, ahogy a pociban is tette... idekint folytatja, sőőőt, most már nem csak pocikeményedéssel válaszol, hanem erőteljes hangját kieresztve adja tudtunkra, hogy nem tetszik neki valami!!!! :)

Ági
Vendég
 


Ági: szorítunk ezerrel és küldöm a ++++++++++++-t!!! Az ebéd meghívásra pedig már előre "gyúrok", szavadon fogunk :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Orsi: Tök jó, hogy így el mersz menni teniszezni, meg szilveszterezni...hát, én ha elmegyek 1-2 órát vásárolni, meg szombatonként suliba, már attól ki vagyok akadva, amíg nem érek haza és azon stresszelek, hogy mi lehet kicsikémmel! Hogy csinálod ezt ilyen könnyen? Nekem is ezt kellene!
Amúgy 3 napja az én kisfiam is többet eszik, mint eddig ... és tápcsival kell pótoljam, mert tejem alig a bal cicimben, a másikban meg annyi mint eddig... szóval, biztos több az igényük!!!
Andris pedig tényleg nagyon aranyos!

Norkini
: Jobbulást a piciknek, Neked pedig kitartást!

Kicsit még a napokban el vagyok/leszek tűnve, mert jan. 5-én kell leadnom a suliban 3 házi dolgozatot, s babóka mellett ez lassan megy...másra nem nagyon marad energiám, időm... megyek is! :roll:

Kép
bogen
 
 


MINDANNYIÓTOKNAK NAGYON BOLDOG ÚJ ÉVET KIVÁNOK!!!!!

Kép

Ági
Vendég
 


Hát, csajok!
Ma nagyon rossz élményben volt részem! 16.30 óta nem aludt a kicsi fiam...akármit is csináltunk vele!
20-kor fürdettük, aztán a szokásos napi 1 tápcsi következett volna, de olyan sírós, nyűgös lett hirtelen, hogy semmi sem volt jó! Visítva sírt, nem tudtam megnyugtatni sem... remegett is néha. Aztán mindenfélét csináltam, mire nagy nehezen elfogadta a cumis üveget és bekajcsizott...és bealudt "végre" evés közben!
Mi történhetett?! Mi lehetett? Ilyen eddig még sosem volt!!! Remélem egy darabig nem is lesz, mert majd' megszakadt a szívem :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
bogen
 
 


BOLDOG ÚJ ÉVET!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kép

Kép

Kép
bogen
 
 


Irdatlan mennyiségű havat lapátoltam el az elmúlt 1,5 órában!!! Így nagyon élvezem a nappalink melegét, a forró csokit és a netet!!! :roll: :wink: :twisted: :twisted: :wink: :roll:

Kép
bogen
 
 


Sziazstok lányok, előszöris boldog új évet mindenkinek,
nagyon jól sikerült a szilveszterünk, minden kb.úgy alakult,ahogy elkpézeltem :D
tudatosan szoktatom Andrist ahoz, hogy ne csak hozzám kötődjön, hogy később is lehessen másra bízni. Persze nagyon jóban vagyok anyámmal és anyósommal, ezért tehetem meg-ez szerencse kérdése.
Bogen-ez nekem ismerős-Andris akkor tesz így (hogy kézben, kedvenc pózában ringatva, hordozgatva is bömböl) amikor egyszerűen túl van ingerelve, túl sok ember foglalkozottt vele és fáradt! Ilyenkor leteszem (ordít) általában 5 percig bírom, akkor elalszik vagy visszakapja a cumit vagy felveszem de sötét helyre igyekszem vele menni és nem ringatom nagyon.

Na nem írok tovább sötétben (többiek tvznek), holnap jlentkezem!
Pusssz

KépKép
medveme
 
 


MEDVEME:
Örülök, hogy jól sikerült a szilveszteretek!!!
Ilyenkor Andrist viszitek a nagyikhoz, vagy ők jönnek?!
Nálunk sajnos anyósomra nem merném 5 percnél tovább rábízni a gyereket...:(
Anyukám pedig nagyon más nevelési módszereket vall, ő állandóan felvenné, ringatná, cumiztatná.... és pillanatok alatt rászokik Balázs.
... meg mondom valójában nekem nem egyszerű elszakadni, neked nem jár állandóan azon az eszed, hogy mi lehet vele?!?! Hogy csinálod?

Amit írsz, igen én is ilyenekkel próbálkozom, de hiába 20-30 percig is képes ilyenkor ordítani, amit nem bírok elviselni...kihozom magunkhoz és ott jól elgőgicsél olyankor, de persze nem alszik!!!
Cumit eredetileg nem akartam adni neki, nem fér bele az elképzeléseimbe, de aztán kb 3-4 hetes korában "megtörtem" és adtam neki, ha hasfájós volt és más nem segített...de az a rossz azzal, hogy mikor már majdnem elalszik, akkor kiesik a szájából és újra felébred ettől és sír... ezt órákig tudtuk játszani...és ugyanúgy nem aludt el... akkor meg minek?!
6 hetes kora óta nincs hasfájás sem, meg cumi se! Nem hiányzik egyáltalán, nincs ettől többet fent, nem zaklatottabb ... és legalább tartom magam az elveimhez. Én jobbnak látom, ha nem szokik rá, de ez biztos "szakmai ártalom", nagyon sok ellenérvet tanultunk anno az egyetemen fejlődéslélektanból, meg tapasztaltam. Nyilván ez szülő kérdése, meg kötődés, de mit tudom én! Annyira bennem van... ez az első függőség!!!
:!:

Ti beadatjátok Andrisnak a Rota vírus elleni szérumot?!
Jan 7-én kapja meg Bazsi a 2.hónap végi kötelező oltást, és akkor kapja meg a Rota1-t is. Remélem jól fogja viselni!!!
Rohadt drága ám ez a szérum 17.000 Ft, s még egy lesz, 1 hónap múlva...az szintén ennyi!!! :evil:

Kép
bogen
 
 


Sziasztok!
Bocsánat az eltűnésért :)
Először egy szánkózós képpel jövök:
Kép

Rotavírus: mi voltunk vele kórházban is (László). Igazából az a baj, hogy ez is olyasféle, mint az influenza, van a vírusnak ezernyi alfaja, és az oltás úgysem tud védeni mindegyik ellen. :? Ráadásul ha nem jár gyerekközösségbe nagyobb tesó, akkor kicsi az esély, hogy egy baba megkapja. Azt meg nem tudom, hogy mennyi a hatóideje, ha bölcsibe,. oviba kerül a gyerek, akkor még tart vajon a védelem? Hozzá baromi drága. Hogy őszinte legyek, annak ellenére sem adatnám be, hogy eléggé megszenvedtünk vele. (Mellesleg a kórházban azt mondták, hogy azok után sem lettünk védettek, hogy az egyik fajtáján átestünk. Max. abban bízhatunk, hogy kevéssé erős tünetekkel jön elő, ha netán újra elkapjuk.)

BÚÉK mindenkinek :)
Klára
klara
 
 


Klara!
Hol voltatok szánkózni??? Nekünk is kéne venni szánkót.... szerintem a 11-es végállomásán lehetne szánkózni....

Én sem adattam be a rota-elleni oltást. Anya is mondta, hogy azért nem sokat ér, mert csak egy fajtája ellen véd és több fajtája van.... :roll: és hát az ára is elég húzós, főleg igy.....
Kullancs ellen igen, az még elfogadható volt.... hepatitis ellen is oltva lettek....

A szilveszter elég jól telt nálunk is, ahhoz képest, hogy szörnyen indult, de ezt most nem részletezem utólag.... a lényeg, hogy eljutottunk a célig.... teszek egy-két képet....

Zolim szerpentintúltengésben szenved és baromira hasonlit rám alulnézetből :) mintha ő várná Zsófit.... :)
Kép

Nagynénémék házikója, ahol szilvesztereztünk:
Kép

A Duna 1-jén délelőtt:
Kép

És egy tegnapi pocikép (még mindig mintha csak meghiztam volna):
Kép


Kedden meg majd jövök a 4D-s Zsófiképekkel.... :) megyünk uh-ra :lol: :lol: :lol:

Ági
Vendég
 


Sziasztok!

Ági, a 11-es végállomásánál is voltunk, de ez a kép a Baba utca-Őzgida utca környékén készült. Nem igazán volt alkalmas szánkópálya, de a szánkónk sem az igazi, ez inkább kisebb babáknak való, ráadásul egyszemélyes, és nem csúszik túl gyorsan. Nekünk is kéne másik... :?
A suliban megint ki van írva valami nyílt dolog, asszem 25.-ére? De azt ugye tudod, hogy az egyháziakba korábban kell jelentkezni, mint a sima államiba? Tájékoztató itt, remélem, sikerült a link. :) Febr. 16. a felvételi beszélgetés időpontja.

Többiek? Babuskák hogy vannak?
Norka, most látom csak, krupposok vagytok ti is? :( Hol voltatok, melyik kórházban? Azóta jobban van a lánykád?

Pusz, Klára
[/quote]
klara
 
 


Sziasztok!
De jok a kepek! :) :)

Klára- nem kruppos Jázi, hanem asztmas :( De elvileg kinovi, sot mar kb. egy eve nem volt semmi gond, most valoszinu pulmonologia lesz ismet. A Budaiban voltak Apaval karacsonykor. Azota kilabalt antibiotikummal, viszont tegnap ota baranyhimlos :) Nagyon orul neki, fogggalmam nincs miert, de boldog a pottyeivel. :)

Ági - harja UH es kepeket varjuk! :) Picit irigykedem a pocakodra! Mostalaban mindenki babat var a kornyekemen es ujra elkapott a feeling.

Bogen- en sem tudtam elszakadni a csajoktol. Az elsotol foleg, pedig jo lett volna, most iszom a levet,hogy majd' 5 evesen neha meg mindig hiszti van ha elmegyek baratnozni, igaz ez mar amolyan "hatalmi, birtoklo" harc reszerol.

Medvedme- mizujs? Hogy telnek napjaitok?

Mi Pécsett szilvesztereztunk, jokat buliztunk, gyerkocoket eloszor eletukben anyoseknal hagyva. Jo volt nagyon ujra csitrinek lenni. :)

Nora
norkini
 
 


Hahó!
Hú Norka, egy ideje barira vadászok Janka lányom számára... Ha közelebb laknátok, lehet, hogy lennék olyan pofátlan, és megkérném, hadd nyalassam be vele! :P Ide s tova lassan 5 éves, épp ideje lenne, hogy túlessen rajta. Oltatni nem igazán akarom bari ellen.
Asztma, az is jó lehet... :? Gellért kruppos, de még eddig mindig sikerült otthon kikezelnem.. :)
Baba itthagyása: ó, nekem sem ment sose. Még most is úgy vagyok vele, ha nagy-nagy ritkán elmegyek valahová nélkülük kimozdulni, hogy folyton az jár az eszemben, mit csinálhatnak, pedig már nagy lovak. :P
Jó éjt!
klara
 
 


Klara- Jázi februarban lesz 5 eves, Janka mikor? Meg nem viseli meg annyira,hogy nem mehet emberek koze, mert Pécsett rengeteg baratjaval talalkoztunk,de szerintem het elejen mar kritikus lesz. De az udvarra szerencsere ki tudunk menni. Szoval hetfon nem,de ha veletlen raszannatok magatokat esetleg kedden szivesen latunk Titeket barisodni :)
Gyerkoc nelkul eddig en is folyton ezen filoztam, mi lehet odahaza? De most szilveszterkor valahogy megtort a "varazs. Olyat buliztunk Apaval, soksosksok eve eloszor,hogy bevallom nem nagyon jutottak eszunkbe a lurkok. Viszont masnap reggel rohantunk hozzajuk. :)

Most barikor miatt kicsit felborul a rend itthon (nincs ovi ugye) igy ZApa most hetvegen vegig dolgozik,hogy hetfon o lehessen a csajokkal mig en dolgozom. Na sebaj, megyek legozni.
Jo hetveget mindenkinek! :)
norkini
 
 


Sziasztok!

Bárányhimlő... :) nálunk először Atis volt, aztán mikor kiment belőle, jött a Barnus.... egymás után hála égnek, 2 évvel ezelőtt! :)
Engem akkor rúgtak ki a melóhelyemről, mikor Atis bárányhimlős lett, mondván, akkor a kicsi is el fogja kapni, az legalább egy hónap betegácsi, tehát nem lehet rám számitani, megbizhatatlan vagyok :evil: nekem jó kis emlékeim voltak róla.... :evil:
No, de mindegy, elmúlt az is....

Nekem sosem voltak gondjaim a kölköcök otthagyásával... Atist az elejétől úgy szoktattuk, hogy sokat nagyizott, imádott ott lenni, szinte minden második hétvégét náluk töltötte.... Barnus nehezebb eset volt, mert másfél éves koráig cicizett, fél éves koráig szinte csak anyatej... igy nem nagyon tudtam otthagyni sehol, mert a cumisüveget nem fogadta el egyáltalán... akkor kezdtem szoktatni máshova is, amikor már hozzátápláltuk és elvolt a gyümikkel meg főzelékekkel..... de igazából mikor végleg elvettük tőle a cicit, akkor tudtam otthagyni. Nehezebb volt, de megszokta. Most már bárhol megmaradnak, csak az a fontos nekik, hogy ismerjék az illetőt, meg a helyet... Szilveszterkor azért volt egy kis fenntartásom, hogy fognak Zoli anyujáéknál megmaradni, mert addig kb. 4x látták őket és egyszer voltunk náluk, karácsonykor. De nem volt gond, nagyon jó gyerekek voltak. Én csak akkor szoktam mindig "náluk járni" gondolatban, ha olyan helyen vannak... olyan helyen???.... az csak az apjuknál van... ott nem érzem őket biztonságban és mindig azon jár az agyam, hogy mit csinálnak, vigyáz-e rájuk rendesen, nem-e hagyja ott őket... Az nagyon rossz, de az a baj, hogy oda meg muszály leszek odaadni, ha meglesz a válás.... pedig oda nem szeretem, minden másvalakihez igen! :)
Vendég
 


Sziasztok!

Nóra, Janka is februári! Febr. 8. :) (Iderakom a vonalzóimat, azon látszik, ki mekkora. :)) Ugye jól rémlik, hogy Hidegkúton vagy Máriaremetén laktok?
Ági, hát ez rosszul hangzik, ez a ti baris sztoritok. :?
Gyerkők otthagyása: na igen, nálam is sok múlt a szopin, csakhogy enyémek 2,5 és 3,5 éves korukig szopiztak, így az időpontok kissé kitolódtak. :P

Pusz,
Klára
klara
 
 


Klára, én leválasztottam magamról Barnust másfél évesen :lol: már akkorra nem volt olyan sok tejem, csak épphogy pár csepp estére és nagyon kivoltam a töksi miatt, mert csak rajtam volt hajlandó elaludni. Muszály volt "megszabadulnom" tőle! :lol:

Lecsaptam ma a vaterán a babakocsinkat! :) Családi kupaktanácsot hivtam össze, anyát és apát is megkérdeztem, mellik légyen :) és erre esett a választás, árban is nagyon jó, igaz használt, de szerintem nem igazán lehet megmondani, hordozó is van hozzá, meg bundazsák és esővédő.... 23000 Ft-ért! :) Ráadásul itt lakik az eladó a III.kerületben! Ehhez tudom majd öltöztetni a csajszit, mert néztünk szürke-narancsban meg fekete-citromban is ugyanilyeneket, de ahhoz nem igazán menne a rózsaszin ruha vagy pléd.... nem igaz???? Ehhez viszont minden tökéletes, jó, nem egy kifejezett lányos kocsi, de szerintem tök elegáns ez a szinösszeállitás....
Véleményeket kérek! Ime a járgányunk:

Kép Kép Kép

Pussz: Ági
Vendég
 


Ági, szerintem szuper, és nagyon jó árban vetted! :) Mi ez, Graco? Nem értek hozzá igazán...
klara
 
 


Ahha, Graco... :)

Nekem mindkét fiúnál az volt (a szétesett 2 db Pierre Cardin után) és nagyon meg voltam elégedve vele... nagyon birta a strapát, igy nyugodt szivvel veszem meg használtan, tudom, hogy nem lesz gond vele! Csak a fiúknál nem ilyen travel systemes volt, hanem simán hordozó nélkül, mert hordozót kaptunk vkitől, de sajna azóta visszaadtuk, mert ott is bébi lett, és szerintem meg most már nagyon le volna strapálva, nem is akarom újra elkérni :)
Inkább igy néztük együtt.... néztem ugyan külön is, de egyáltalán nem volt olcsóbb, sőt, még drágább lett volna, és ráadásul a Graco hordozók magukban használtan is 10fölött vannak :shock: a kocsik meg 16körül igy ez jobban megérte! Már alig várom, hogy itt legyen.

Holnap meg jön a kiságy.... :)

No, én meg menek alunni...

Pussz
Vendég
 


Szuperül néz ki szerintem a babakocsi, Ági!!!
Én vadi új pierre carden babakocsit vettem Balázsnak, az is travel system. Nagyon jó szolgálatot tett eddig, remélem nem fog szétesni olyan hamar, mint Neked! Jó drága volt... mennyi időt bírt ki nektek?!

Kép
bogen
 
 


Holnap megyünk csípőszűrésre, aztán oltásra és mi beadatjuk a Rotarix-et, mert itt a környéken tavaly végig ment a kisgyerekeken... ki tudja miért?! Aki be volt oltva az kimaradt belőle...

kullancs ellenit mikortól érdemes beadatni?! Azt én is szeretném, én is voltam oltva gyerekként... gondolom, ha már 1-2 éves akkor van jobban értelme...

ami még alternatív oltás és beadatjuk az az agyhártya-gyulladás elleni aztán slussz...

Azért kicsit izgulok, kicsi gyerekként én is végig rettegtem az oltásokat, s most felnőttként rettegek majd fiamért!!!

Kép
bogen
 
 


Bogen, agyhártya-gyulladással kapcsolatban melyikre gondolsz? Amelyiket 1 éves kor alatt 3 részletben, afölött egyben adják be? Azzal várjátok meg sztem az egy éves kort. Addigra az immunrendszere is erősödik, mi mindkét gyereknél orvosi tanácsra csak akkor adattuk be. Kullancsosat enyémek még egyáltalán nem kaptak. Bárányhimlővel kapcsolatban kezdünk gondolkodni, hogy beadassuk-e Jankának, mert valahogy csak nem akarja elkapni sehogy se, és lassan már ideje lenne.

Norka, közben eszembe jutott, hogy kedden fogászatra megyek, így aznap kiesik a barisodás. Esetleg csütörtök-péntek? Vannak még új pöttyei Jázinak? Mert elvben csak addig fertőz. :)

Babakocsi: alattunk Peg Pérego is ment tönkre, igaz, eleve nem új volt, és itt a hegyen elég nagy megterhelésnek volt kitéve. :? Szerintem ha lenne még egy babám, akkor megpróbálnék vele inkább kendőzni, főleg mert itt a buszokra babakocsival csúcsidőben szinte lehetetlen felférni. :?

:) Klára
klara
 
 


Bogi!

Az első PC kocsink két hónap múlva, a második (esernyőre csukható sport) egy hónap után, annak a kereke hagyott ott a körúton... :evil: bár nekem az elsővel is kerékgondok voltak, mert fix kerekes volt és olyan nyolcasokat irt, hogy öröm volt nézni! :evil: Kóválygott a gyerek alatt a kocsi! Pedig vadi újan vettük, 7 éve volt 35000Ft !!!! Az esernyős meg 14000.- szóval marha drága... és egy nagy kalap sz...rt sem ért... mikor visszavittem a szervizbe, hogy garanciális és csinálják meg a kerekét, elküldtek melegebb égtájakra, hogy biztosan nem rendeltetésszerüen használtam és azért ment tönkre.... úgyhogy nekem egy életre elég volt belőle.....
Azért figyeld a kerekeit, hogy tuti fixen vannak-e a helyükön..... :roll:

Klára, nekünk a Graco mind nagyon birta a hegyet... oké, több is volt, de nem azért mert tönkre ment volna, hanem mert babakocsi-mániás voltam és mindig másik tetszett meg.... :) két Mirage-t egy Citysportot és egy Stadium Duo-t ettünk meg :) de mindet eladtam és úgy vettem újat... egyedül a Citysport adta meg magát már a két fiú után Barnusnál az utsó pillanatban... nem birta a két gyerek súlyát egyszerre már :wink:
Ezért vettem megint Graco-t, ez nem fog otthagyni!!!! :)

A kendő nekem nem igazán.... :roll: nem is volt és nem is lesz :) kengurunk volt, az lesz most is, de csak ritkán használtam és akkor amikor még csak pár kilósak voltak.... nem birja a gerincem sokáig a súlyt... ezért fáj már most is ennyire, sajna.... nekem elvileg szülni sem lett volna szabad egynél többet.... :roll: sem 5 kilónál többet emelni :lol: de sosem voltam az a betartom amit a doki mond fajta :)
Vendég
 


Az agyhártya gyulladásos oltást én sem most gondoltam beadatni, a mi dokink is azt mondta, h 1 éves kor fölött, csak már most tudom, hogy tuti megkapja Manóka!!!

A bárányhímlő elleni oltást meg a dokink nem javasolja, mert nem nagyon hatékony... sokan akik megkapták az oltást azok is elkapták később... szóval, fen tudja!!!

Hát remélem a babakocsink fogja még bírni... most kezdtem csak használni. Amúgy ez nem fix kerekű. Forog elől mindkét kerék... én is drágán vettem 35000 Ft-ért, ugyan most nyáron... :roll:

Kép
bogen
 
 


Ági, bejelöltelek iwiw-en. :)

Bari: én sem akarom oltatni ellene. De még ovisként túl kéne lennie rajta.

Én sem kendőztem sok sikerrel, a kenguruhoz meg már fél évesen túl nehezek voltak, de a babakocsis bkv-zásról van pár horror élményem. Az egy dolog, hogy a buszra hányszor nem fértünk fel, de amikor odacsukták a kocsit a felszállásnál, másik gyerek meg közben már felszállt, na az elég ijesztő volt. :?
klara
 
 


Klára, én meg visszajelöltelek... :wink:

A babakocsis bkv-zásról nekem is vannak horror-élményeim, igy volt, hogy inkább feltoltam a hegyre a gyerkőcöt, jó kis fogyi-túra szülés után... :)

Ide nem is irtam még, voltam ma doki bácsinál.... kaptam beutalót a vérkép, terheléses vércukorra, uh, vizsgálat.....
Teljesen zárt méhszáj :) uh: bébi a 25.hétnek megfelelő méretü mindenhol, tökéletes szivhang és köldökzsinóráramlás... és már a második doki szerint kislány, egymástól teljesen függetlenül :D
Holnap újra látom, de azért az más lesz... :)
Vendég
 


Most már akkor egészen biztos, hogy kislányod lesz! Gratula! És nagyon örülök a pozitív híreknek, hogy minden a legnagyobb rendben Veletek! Csak így tovább! :lol:

Mi tegnap voltunk csípőszűrésen egyik oldal 1/a, a másik oldal 1/b. Tudja valaki, hogy mit jelent ez a besorolás?!
4 hónapos korában kell visszamenni kontrollra...

...délután pedig megkapta az oltásait kisBalázsom! Nagyon stramm fiúcska, képzeljétek el, amikor beadták neki a szurit NEM sírt, csak könnyes lett a szeme és lebiggyesztette a száját!!! Aztán persze, utána (gondolom, amikor már feszít, fáj a szérum) elkezdett sírni, de amint felvettem abbahagyta és rámerőltetett még egy mosolyt is!!! Imádni való kis figura!!! :wink:

Kép
bogen
 
 


Sziasztok!

Nézzétek meg a köv. oldalt!

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Szaisztok!

Üdv.
maci1981
 
 


Halló sziasztok, én is itt, csak tunya voltam írni!
Holnap megyünk oltásra, kicsit be vagyok ijedve, úúgy sajnálom szegénykémet, biztos zokon fogja venni. Kettőt is kap, mert pneumococcus ellen is szeretném beoltatni!
Ági látom te nagy szakértője vagy babakocsiknak, :shock: nem semmi!!! Én kaptam anyósoméktól graco kocsit, szeretem is, de irtó nagy (aligalig fér be a liftbe), nehéz: három lépcsőt le-fel kell cipelneam a kapubejáratban) ,és most hogy ilyen :roll: eljárósak lettünk, a kocsi csomagtartóját teljesen kitölti.
Gondolkoztam azon, hogy eladom, és nézek másikat.. a tied nagyon jól néz ki!!! Ez mennyire csukható össze (a hordozó nélküli rész?) VAjon gyártanak még ilyet?
:lol: Zsófi egészségesen fejlődik, hurrá, csak így tovább!
Bogen, látom hasonló elveket vallasz mint én (cumit kivéve): megpróbálom minél kevésbé rászoktatni Andrist, hogy kézben legyen. sajnos gyakran igényli, főleg délután, amikor nyűgösebb. Te mivel foglalod le? Mellette vagy sokat és beszélgettek? És ha sír, hagyod? (mert ugye néha mást is muszáj csinálni)
Andris már 6 kg, nekem sem szabadna cipelnem elvileg (3x műtötték a gerincemet), szóval azt csinálom, hogy amig jó neki hogy az ölemben ücsörög, addig benne vagyok délutánonként a játékben, de ha annyiranyűgös hogy ott is tekereg, akkor irány a kiságy)... szeretnék még idősebb koromban is lépést tartani vele, (velük: egy fiútesót el tudnék képzelni) sportolni meg kirándulni, ha nem lesz addigra gerincem nem sokat ér majd az anyjával, nem?

Mesélek még a szilveszterről, Andris a teraszon elaludt, hagy írni:
szóval Füreden voltunk, egy panzióban, és szerencsére anyósomék meg anyukámék is el tudtak jönni. Sétáltunk nagyokat, csoadszép tiszta hó volt minden, 30-án borkostolón voltunk a hegyen, fűtött fahát, Andris az emeleten aludt, szilveszter este meg felváltva vigyáztak a gyermekemre... Jó dolgom van, mert minden nagyszülőre bátran rábízom a gyerkőcöt, jó kicsit másképp állnak hozzá, dehát anyámnál feljődik a szókincse (és nincs felvéve), anyósoméknál meg járkálás közben visszaszerzi az ősbizalmat :D
Hú nagyon hosszú lettem már, sziasztok!!!

KépKép
medveme
 
 


Ja és jut eszembe: Klara: 2,5 évig szoptattad??? Húúú Én max 7-8 hós korig gondoltam... [img]
Többiek, mikor kezdtek hozzátáplálni?
Még egy kép a napokból (kis komoly megfigyelő)http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1199797092.7895.jpg[/img]

KépKép
medveme
 
 


Kép

KépKép
medveme
 
 


Hát, itt nagyon cuki Andris!!! És neki is már mekkora haja van!!!!
Balázs is kereken 6kg, tegnapi mérés alapján!!! Nagyon egy húron pendül ez a két kissrác :P
Ti merrefelé laktok?! Hova szoktatok menni sétálni?!

2 babakocsink van, az egyiket a lakásba, a másikat az utcára használom. Így sokat van itthon is babakocsiban, odatolom ahol épp dolgom van, beszélek, hozzá, zenét teszek be...kb fél-egy órát bír így nyugisan lenni, ha kezd nyekeregni picit játszom vele, grimaszolok, mosolygok neki és akkor megint bírja egy darabig.
Ha már nagyon nyűgi felveszem 2-3 percre és utána visszateszem... vagy ha már eleget volt ébren viszem a kiságyba és lefektetem! Nagyon nem szokott ilyenkor sírni - sírni akkor hagyom, ha lefektettem és van, hogy 10-20 percig zakatol, mire elalaszik.....
Este 18-19 között kel, s akkor bármit is csinálok nyűgi, akkor vele szoktam lenni csak - akkorra nem időzítek feladatot, meg a férjem is hazaér és akkor már főleg ő van vele. Ő felveszi sokat, cipeli!!! Este kb 20-ig megy ez, akkor szopi és 21 körül fürdés és 21.30-ra ágybatesszük, alvás. Mostanság már csak 4ig alszik... de az is nagy öröm, hogy nem kell már kelnem éjjel hozzá!!! Néha felébred, panaszkodik 1-2 körül, de mivel nem megyek oda hozzá, abbahagyja kb 5-10 perc alatt! Ha nagyon rákezd, akkor odamegyek hozzá, de nem veszem ki, csak simogatom, s visszaszokott aludni :wink:

Oltás miatt pedig ne aggódj, mi tegnap estünk túl rajta!!!
:evil: Nem volt vészes, tényleg!

Én is rengeteget lépcsőzök a babakocsival, mert nekem 15 lépcsőfokot kell megtenni...és a mi kocsink is nagy és nehéz!!! :shock: Utálom is ezt, de legalább stabil, kényelmes, biztonságos a kocsi! Én szeretem!

És még kérdezted a hozzátáplálást is, hát mivel nekem nincs sok tejem, már 6 hetes kora óta napi 1 étkezés tápszer, így 5-6 hónapos kora körül el fogom kezdeni a hozzátáplálást - főleg a tápszert szeretném kiváltani vele, akkor legalább mégis csak természetes kaját eszik... aztán ki tudja hogy alakul. Jó lenne, ha sokáig tudnék szoptatni, de nem úgy néz ki :(

Kép
bogen
 
 


Na, én is jó hosszú lettem!!!
És még képet is rakok be: Kép Mérgelődik

Kép Mosoly

Kép
bogen
 
 


[quote="medveme"]Ja és jut eszembe: Klara: 2,5 évig szoptattad??? Húúú Én max 7-8 hós korig gondoltam... [img]

Sőt, Jankust 3,5. :P
klara
 
 


[color=green]Sőt, Jankust 3,5. :P [/quote]

Ja de természetesen már korábban hozzátápláltam, fél éves kortól kezdtük, mondjuk nem ment valami könnyen. :?

Cukik a képek nagyon. Micsoda kis fazonok ezek a fiúcskák! :P
Medveme, kifejezetten fiútesót szeretnél? A kislányok is tündériek ám. Mindegyiknek más a fő aranyossága, de nagyon örülök, hogy van nekünk mindkettő. :) [/color]
klara
 
 


Sziasztok!

Egyre szebbek a kispasik... gyorsan szülök egy csajszit hozzájuk, csak nehogy összevesszenek majd rajta :lol:

Ma voltunk 4D-n.... 860 gramm.... :shock: nem is tudom, hogy fér a picike pocakomba. Arcát belefúrta a méhlepénybe, de egy óra könyörgés-hastánc (tényleg) :) -piszkálás után azért kicsit engedett.... tiszta apja ez a lyány!!!!! :) A szája folyamatosan nyitva volt, dugdosta a nyelvét, mosolygott... megvan az összes ujja, lábon-kézen... :)

Medveme! A Graco-ból is van többfajta, amit mi vettünk (azt is ma hoztuk el, nagyon szupi és nagyon szép állapotban van) az kisebb tipus biztosan... mert van nagy Graco is, én néztem minden tipusát már.... ez hordozóval együtt kb. 7 kiló lehet... nagyon könnyü!

Babucinak vettem tegnap itt nálunk a turiban (ajánlom nektek is itt a Bimbó úton, a 11-es busszal az Ady Endre utcai megállónál kell leszállni és kicsit visszafelé gyalogolni, télleg kicsit) én évek óta odajárok... vannak márkás-nem márkás, drágább és nagyon elérhető áron is ruhák és nagyon igényes! Szóval egy kis kötött pulcsit, kemény 300 ft-ért, igaz, hogy majd 6-12 hóig irja, de ennyiért nem tudtam otthagyni....

Zsófibaba:

Kép

Pulcsikája:
Kép
Vendég
 


Hol van pontosan az a turkáló?! Én ugyanis autóval közlekedem az utóbbi években (fene a lusta seggemet! :evil: ) és így gőzöm sincs melyik buszmegállónak mi a neve! Pontos címet nem tudsz?! Vagy mi van a közelben?! A Rózsadomb Centerbe szoktam járni, ahhoz képest merre van?!?!
És szombaton is nyitva?

Gyönyörűséges Zsófi, jó lesz ha már ő is itt lesz köztünk és szórakoztatja a pasikat :P
És a pulcsika is bezsongatott, tök aranyos!!! :wink:

Kép
bogen
 
 


Hahó?! Hol vagytok?! Ugye, nem beteg senki?!?! :wink:

Kép
bogen
 
 


Szia Bogen!
A turkáló a Törökvész úton lefelé van, ahol lekanyarodnál a kis körforgalomhoz, ott továbbmenve, kicsit még lejjebb, a Tapolcsányi utca alsó torkolatához közel. Egy autószerelő van ott szemben. A 11-es busz Ady E. és Aranka utcai megállója között. Még pont nem parkolózóna, de nehéz helyet találni. Ha a Rózsadomb Centertől csorogsz lefelé, akkor már az út végefelé. Szóval nem a Gábor Áron utcai körforgalomnál, azon túl kell haladni, követve a 11-es buszt. De szerintem nem olyan nagy szám. :? Ti merrefelé is laktok? Kijebb, ugye?
Tényleg, hol vagytok, többiek? :)
Klára
klara
 
 


Ezen sem fogunk összeveszni Klára :wink: nekem bejött, mindenkinek mások az igényei :wink:
Meg én szeretek turizni és más babaturi nincs igazán a környéken, én legalábbis nem találtam.
A körúton van még egy turkáló, de az vegyes és már megszüntették a fix áras ömlesztett babaruhákat, árazottak lettek és szerintem nagyon drágán adják ahhoz képest, amilyen állapotban vannak a rucik náluk. Amig fix egységáruk volt, addig sokat jártam oda, de mostanában hanyagolom erősen. Ez hozzánk baromi közel van, gyalog kemény 5 perc :) és én tényleg Atis születése óta járok oda, adtam is el náluk ruhákat meg vettem is nagyon sokat.... NEKEM bejön... :)
Vendég
 


Ági, kb akkor nyílt az a turkáló, amikor Gellért pár hónapos volt. :) Végül is a környéken valóban nincs jobb, de azért több km-t nem autóznék miatta. :wink: Igazából lassan már én is nyithatnék egy turkálót, a kinőtt és alig hordott ruháinkból. :?
klara
 
 


Klára!

Hálózsákra igényt tartok, ha van eladó... :) 56, 62, 68-as kellene... ha van... :)
Vendég
 


Hálózsákból milyen? Aminek ki lehet dugni az oldalán a karját, vagy olyan, aminek saját ujja van? ...
klara
 
 


56-os méretet nálunk senki nem hordott, úgyhogy az biztos nincs :P Vagyis ha van, akkor tutira vadiúj. :lol:
klara
 
 


Jaj Ági, látom a másikon, kengurut is keresel. Na az is van nekünk, megkímélt, egyszerű-aranyos, érdekel?
klara
 
 


Kenguru meg hálózsák..... még megvárom, Era mit ir vissza.... de ha van képed, megnézem, meg hogy mennyiért....
Szörnyü, milyen anyagias lettem... :)
Vendég
 


A hálózsák mindegy, milyen.... lehet kezes meg kéz nélküli is :lol:
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: