Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
BMárti!

2 évesek a fiaim. Levente és Nándor. Szõkék barna szemmel. Nagyon energikusak, úgyhogy a máltain is csak szinte látásból ismerem az anyukákat és a gyerekeket, mert én folyton utánuk rohangálok. Megcsinálják mindíg a programot!
Teljesen kiakadtam ma, hogy mikor mentünk fel a lépcsõn mindíg szoktuk mondani, hogy egy-kettõ. És most kilencig elszámoltak. Nagyon meglepõdtem. Biztos a nagyi szorgoskodott.
Azért választottam a Schulteisz K.-t mert mikor szültem a mellettem fekvõ anyuka ajánlotta nekem. Mondjuk renszeresen akkor volt a fiúkkal is baj (sérv) mikor pont nem Õ rendelt, de azért ha csak lehet hozzá megyünk.
Nekem semmi bajom nincs vel kivétel az amit minden orvosban otálok, hogy úgy kell kihúzni belõlük minden szót, mert ugye nekik minden evidens és nem is gondolják, hogy nekünk nem. Amúgy nem vagyunk hülyék mindent megértünk, ha elmondják.
De a szakértelmével még nem volt semmi probléma. Sõt baromi hálás lehetek, hogy az elsõ nap elmonta mit kell csinálni egy sérvel és hogyan veszem észre. Nagy mázli volt, mert tényleg ki is jött mind a kettõnek. Ha ezt nem tudom nagy gáz is lehetett volna!
Az iker kocsi az abban külömbözik a testvér koscitól, hogy mind a két ülését vizszintesig lehet ereszteni. Ellenben a testvérkocsival aminél az egyik csak részben dönthetõ mivel oda egy negyobb gyereket feltételeznek.
De nekünk jelen esetben mindegy, hogy melyik, mert már nem számít. A lényeg, hogy ne legyen egymás melletti, mert az csak akkor jó ha nem megyek vele sehova. Kép
Lacika mennyi idõs? Ki most az orvosotok?
Ugye a törpike üzletrõl beszéltél végig, mert az utolsó kettõ írásban már minimanóztál.?
Ha valóban új manus van akkor átzarándokolunk. Bár lehet, hogy oda lesz a délelõttünk, de bevállaljuk. Legalább jobban esznek és alszanak majd! Kép
Valóban vicces lehetett az ember. Szerintem hanyatt esne, ha én a két gyerek összes holmiját odahordanám! Lehet, hogy a jelenlegitõl is nemhogy a kinõttektõl.Kép
Tényleg ti is bevásároltatok a Corában a nagy akcióban?
Megnéztem a kisfiad képét. Õt már többször is láttam. Nagyon aranyos. Mennyi idõs?

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Szia Vikics!

Hát, most elbizonytalanítottál! Törpike vagy Minimanó? Passz. Arról a boltról beszélek, ami a Hollós Korvin Lajos úton van. Ott azt mondta a pasi, hogy az a testvér kocsi, aminek csak fel tud állni a hátuljára a nagyobb gyerek. Persze, mint már írtam, feltûnõen jártas a témában! Kép

Különleges szépségûek lehetnek a fiaid a szõke hajukkal és barna szemükkel! Te is úgy leszel (duplán! Kép) mint én, pár év, és nem gyõzöd a csajokat szétzavarni! Kép Az én kisfiamnak gyönyörû kék szemei vannak, és ahogy nézni tud velük máris... Kép Tavasztól csatlakozunk vele a máltain futkosók táborába! Már most se képes nyugton maradni, annyi idõre se, hogy el tudjon aludni! KépKép

Dr. Schulteisz véleményét nem ismered véletlenül pl. azokban a kérdésekben, hogy hátra kell-e (és ha igen, mikor) húzni a kisfiúk letapadt fityma bõrét a makkról, és kell-e cipõt hordania egy járni tanuló csemetének még a lakásban is? A mi orvosunk Dr. Nagy Erzsébet, de eddig még csak olyan tanácsokat kaptunk tõle, ami homlokegyenest ellenkezõje volt annak, amit a téma konkrét szakértõi mondtak.

Ugye nem a cicás képet láttad a profilomban? Mert az csak egy vicc volt, de abban a topikban is sokan félreértették, ahol írkálni szoktam, úgyhogy most, hogy több helyre is írtam, gyorsan lecseréltem egy jó kis portréra, amin tényleg Lacika látható. Kép Õ 2001. december 23.-án született, úgyhogy elmúlt már 13 hónapos. Világra szóló nagy csibész máris, nem tudom, mi lesz még belõle! Kép

A CORA-ban voltam, jól fel is húztam magam. Kép Leírtam régebben a doktornõnkkel kapcsolatos gondjaimat is az "osztály"-ban, és most a CORÁ-s tapasztalataimat is. Megkeresem, és átkopizom ide õket, végül is helyileg inkább ide tartoznának.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


A CORA beli akcióról:

Ma kezdõdnek a baba-mama hetek. Na, elkocogtunk szétnézni. Érdekeltek volna az akciós babazoknik és harisnyák, úgyhogy a zokni és harisnya rovatban kezdtem. Na, ott nem volt belõlük egy szál se. Gondoltam grrr..., és átmentem a bébi osztályra szintén akciósként hirdetett Nestlé körte bébidesszertért. Vagy 10 percig percig keresgéltem, de a Nestlé kaják között minden volt, csak körte nem. Grrr... Mikor dühödten ott akartam hagyni az egészet, akkor megláttam (közvetlenül a "Babazoknikat és harisnyákat keresse a zokni osztályon!" tábla alatt) az akciós zoknikat, és a harisnyák közül a 790 Ft.-osat. (Az árat csak a katalógus miatt tudom, kiírva nem volt.) A zoknik úgy voltak ömlesztve, mint valami túrkálóban, méret és szín vegyesen. 15-20 perc bányászás után sikerült 5 különbözõ 22-23 méretût kiválasztanom. Harisnya kétféle mintával volt. Az egyik féle 68-74-es, a másik 80-86-os méretben. Az 590 Ft.-ért hirdetett sima fehér harisnya sehol. Akartam még venni szintén akciós textil pelenkát, de abból se volt egyetlen darab se a baba-osztályon.
Megnéztem még a pelenkákat. Dobtam egy hátast, hogy a Pampers pelenkák milyen drágák, és egy újabb grrr...-t, mert nem volt nagy csomagos Huggies pelenka M-es méretben. Viszont volt kis csomagos. Az volt kiírva alá, hogy Huggies pelenka, M-es méret, 31 darabos, 1599,- Ft, 51,58 Ft. darabja. Na, ez már egészen jól hangzott volna... ha a felírat felett nem 27 db.-os csomagok lettek volna. Ja, és a szintén akciósként hirdetett Pampers popsitörlõ duopack-nak se volt se híre, se pora a bébiosztályon. Volt helyette egy darabos és dobozos, jó drágán.
Eszembe jutott, hogy kell még elemet is vennem, mert Lacika játéktelefonja lemerülõben van, úgyhogy átvágtam a CORA-n a mûszaki osztály felé. Nini, a fõbejárattal szembeni akciós kirakodásban is vannak babás dolgok, csakhát nekem a másik bejárat volt közelebb. Na, itt találtam körte desszertet, és kétféle tejpépet, Nestlét és Mildit. Az ára egyiknek se volt kiírva. Az összehasonlíthatóság kedvéért a baba-osztályon lehetett kapni Milupa és Mildi tejpépeket. De (valami öröm!) megtaláltam a textil pelenkákat és a fehér harisnyákat is. Hurrá. A harisnyák rúdra fûzve voltak, a rúdra az volt kiírva, hogy 62-92 méret. Ha viszont jól megnézegette az ember lánya, volt rajta hihetõbb számozás is, 74-es méretig. Kép De ahhoz, hogy erre rájöjjek, végig kellett bogarásznom az összeset.
Visszaballagtam az illatszer osztályra, persze nem volt gólya-teszt, de amikor onnan elindultam a kenyeres rész felé, akkor felfedeztem az illatszer és a cipõ osztály között felhalmozott Huggies pelenkákat, amik (bár nem voltak benne a katalógusban) szintén akciósak, méghozzá egészen jó áron, 50 Ft. alatt jön ki darabja. Felmarkoltam belõle egy csomaggal, végiggondoltam, hogy nem is kell kenyér, és tovább mentem a tejtermékekhez.
Tejfölbõl és kefírbõl a 4 db.-os családi csomagolást szoktam venni, kicsit olcsóbb is, és jobban el lehet helyezni a szatyorban, nem dõl-borul egész úton. Na, de most kefírbõl nem volt. Sebaj, vettem 4 különállót, és tovább mentem a zöldséges felé. Ott, a tejes pult belsõ végénél, halomban álltak a családi csomagolású kefírek, egy jó nagy betûs AKCIÓ felírat alatt. Akkor már egészen hisztis voltam, szépen kipakoltam a 4 db. különálló kefírt oda, az akció felírat alá, és vettem helyette egy 4 darabosat.
Eléggé szándékos szívatás ízét érzek az egésznek, mert ha nem járom be 4-5 körben az egész árúházat, nem számolok utána mindennek, és nem figyelek oda nagyon, akkor simán meg tudják velem vetetni a legdrágábbat mindenbõl, miközben én el vagyok varázsolva, hogy milyen kedvezõek is az akcióik.

-----------------------------------------

A CORA sztorihoz még egy kis adalék: Megvettem ugye az akciós zoknikból 5 párat. A katalógus szerint az összetételük: 75% pamut, 12% poliamid, 2% elastán. Itthon megnéztem, ott nem ellenõriztem, mégse vagyok eléggé bizalmatlan. Kép Kimostam, kiveszem a gépbõl, hát, szinte száraz a tapintása. Kép Gyanús lett, kiszedtem a papírját a kukából, hát, azon bizony ez állt: 80% acryl, 20% spandex. Igaz, gõzöm sincs, mi az az acryl és mi az a spandex, de az tuti, hogy pamutot messzirõl se látott a zokni. Létezik (mûködik?) szerintetek Magyarországon olyan, hogy fogyasztóvédelem?!?! Kép

BMárti
bmárti
 
 

 
 

Doktornõ téma:

Nem találom a régebbi hozzászólásomat az "osztály"-ban, úgyhogy inkább majd újra leírom valamikor a jövõ héten. Most rohanok csomagolni, mert délután elutazunk haza, a szüleimhez. Lacika is felébredt végre, lehet zajt csapni! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


A CORA áruház tényleg elég gáz, én ruhát soha nem veszek vagy csak nagyon ritkán a gyerekeknek, de magát az áruházat se negyon szeretem mert mindig egy csomó pénzt költök és úgy megyek oda hogy nem kell igazán semmit vennem. A napi vásárlást a pluszba bonyolítom le igaz hogy egy csomóan vannak de ez még jobb mint a jégcsillag a büdös husukkal meg az éppen hogy jó tejükkel. De talán jó hír hogy idén talán elkezdik építeni óbudán az AUCHAN áruházat. Ha voltál már benne tudod hogy a ruhák elég aranyosak és olcsók szóval jobb mint a CORA. Amúgy ez életem elsõ levele ugyanis csak tegnap kötötték be az internetet, remélem jól csináltam mindent.
eszter (eszter)
 


Szia Eszter!

Szeretettel üdvözöllek a Babaneten! Szuper, hogy még csak most kötötték be a netet, és máris idetaláltál! Kép Minden jól csináltál, és örülök, hogy ismét eggyel többen lettünk! Kép

Nem tudod véletlenül, hogy hol lesz az AUCHAN? Szerintem is jobb, mint a CORA, dehát itt ez van közel.

Egyébként én is mindig úgy járok, mint te. Beugrok a CORA-ba egy-két apróságért, és egy vagyont hagyok ott. Viszont végül mindig oda megyek, mert szinte minden náluk a legolcsóbb, csakhát itt van ez az átok, hogy ott meg sokkal több mindent megvesz végül az ember lánya. Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Az AUCHAN a szentendrei ut vonalán lesz ott ahol autóval lefordúlsz békás felé, a római strand és van ott egy benzinkút a jobb oldalon a között. Van ott egy nagy üres telek nagy betonoszlopok állnak rajta. Elég nehéz körbehatárolni de remélem érthetõ valamennyire. Amúgy mindig bedobálják a postaládába az óbuda újságot egy kávé mellé azt is jó olvasgatni, szóval abban olvastam, remélem igaz is.
Mint friss internetes köszi az üdvözlést. Milyen jó ha alszik a gyerek lehet valakivel "beszélgetni" igaz szerintem ez a lakás rovására fog menni, mivel annyi dolgom lenne de én nem azt csinálnám inkább a számítógép elött ülök. Szép kis anyuka vagyok, bár az is igaz hogy megvár a házimunka.

Eszti
eszter (eszter)
 


Szia Eszti!

Emlékszem arra a betonoszlopos telekre. Gyalog sajnos messze lesz, de a nagybevásárlást, mikor Életem Párját is magammal cipelem, és kocsival megyünk, valószínûleg ott fogom elintézni, ha tényleg megépül. Az Óbudai Újság elég hiteles forrás szerintem.
Igazad van házimunka ügyben. Sokszor nálunk is szalad az egész lakás, én meg itt ülök, és mindenféle kifogásokkal (pl. alszik a gyerek, csöndben kell lenni. Kép) inkább Babanetezek. Most is csomagolok, mindjárt elutazunk, de azért nyomok néha egy-egy frissítést, hátha írt valaki valami érdekeset. Kép
De mostmár tényleg megyek, kellemes hétvégét kívánok mindenkinek, és kikapcsolom a gépet, hogy kisebb legyen a kísértés. Kép Én komolyan netfüggõ vagyok! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Sziasztok!

Márti!
Nekem az ilyen tanácsokat mindíg is a védõnõ adta. Õ nézte meg, hogy mi van vele és mit kell csinálni. Szerintem aze az orvosok rangon alúlinak tartják.
A védõnõ meg azt javasolt, hogy finoman húzogassuk. Mi húzogattuk is több mint egy éven át és semmi eredménye nem volt. Lehet, hogy rosszul csináltuk, nem tudom.
November közepén voszont a Levinek kijött a sérve és ki is záródott úgyhogy rohantunk vele a Jánosba ahol visszatették neki a helyére. És akkor megbeszéltük az orvossal, hogy sort kerítünk a mûtétre (sérv). December elején meg is mûtötték és ilyen korban már tarmészetes, hogy mûtét alkalmával megnézik a kukijukat és megcsinálják azt is. Meg is csinálták. Azután még 2-3-szor mentünk vissza kontrollra. De most már teljesen tökéletesen vissza lehet húzni és nem tapad már le.
Ennek örömére elvittük a Nándust is és az ambuláns rendelésen neki is megcsinálta azonnal a doki. vele is vissza kellett meni még 2-3-szor és azóta neki is minden rendben. Kép
A mezítláb járásról nem tudok semmit. Én amikor csak lehet úgy járatom õket, mert szerintem az rossz nem lehet. Sõt cipõben is olyat szoktunk venni (Salus) aminek a sarka van ferdén lenyisszantva és nincs belsõ kiképzése. Mert állítólag ha már kiskorban megtámasszuk a lábboltozatát akkor azok az izmok, inak elrenyhülnek. A ferde sarok meg úgy is arra kényszeríti, hogy mozgassa azokat az izmokat.
Bár annyi teória van mostanában errõl atémáról, hogy az a jobb ha minnél több embert megkérdezel.
Ha most tanul járni és a helyedben néha azért ráadnám a cipõt csak, hogy szokja. Na hogy aztán késõbb mejd ne akarjon benne menni.
Csak nem állapotos vagy? Ha igen nem lehet egyszerû a kis manóval meg a kicsit nagyobbal.
A születési dátuma nekem nem teljesen tiszta. Most vagy 2002 dec.-ben szülletett Lacika és 13 hónapos. Vagy 2001 dec-ben (ahogy írtad) és akkor 25 hónapos.
A fiúk 2002 jan. 10.-én születtek.
A Lacika képét néztam a profilodben. Irtó szép kisfiú. valóban nagy nõcsábász lesz! Nálunk is a nagy barna szemekkel úgy tudnak nézni. Fõleg a Levente, még olyan csibészül mosolyog is. Rendkívül közvetlenek és barátkozók. Bármelyik arrajárót meg le tudnák venni a lábáról. Még azt is aki nem szereti a gyerekeket.

A Corával nekem semmi gondom nem volt még maximum mint Eszeternek, hogy egy rakás pénzt el lehet költeni.
Illetve egyetlen egyszer sikerült anyósnak egy mérethibás ruhát venni, de addíg ordított amíg kicserélték. (Azt mondták, hogy kimostuk már és összement)
Én nem a mostani akcióban vásároltam henem a múltkori 50%-ban. Föleg gatyákat vettem 800-1500 Ft-ig, kabátokat meg pulcsikat. Mindegyik tökéletesen mûködik. A világon semmi balyuk és nagyon szépek. Sõt mivel este hat után fizettünk még 10% kedvezményt is kaptunk! (Ez már sajna megszûnt)
De annak én is örülök, hogy lesz Auchan, csak nem látom, hogy egy újjal is hozzá nyultak volna eddíg a területhez. Azt tudod Eszti, hogy mikor lesz kész?
Na most már befejezem mert ébredeznek a fiúk.

Vikics

KépKép
vikics
 
 


vikics!

sajnos erre nem emlékszem csak arra hogy megkapták az engedélyeket, de szerintem karácsony elött biztosan megépítik mert kell nekik a pénz. Amúgy én is néztem a leértékelést a corába de mire leértékelik én addigra már annyi ruhát összevásárolok, hogy már nem kell a gyerekeknek semmi.

Valamit írtál a kukiról csak sajnos rohanok az oviba a lányomért, nekem is van egy fiam 2 éves és hát nem is tudom azt mondták csak óvatosan huzogassam, de neki nem megy vissza csak egy kicsit a tetején, az orvos azt mondta, hogy így jó de én nem tudom jó-e. Amikor lekerül a pelus mit csinálnak majd vele fogalmam sincs

rohanok elmegy a buszom.
eszter
eszter (eszter)
 


Sziasztok!

Eszter!

Én is sok ruhát veszek a fiúknak, mert imádom õket öltöztetni, de ha lehet mindíg megnézem a babaosztályt (bár most már lassan kinõjük)van-e valami jó árban.
De a múltkor elhülve vettem észre, hogy akkorát nyúltak a fiúk, hogy az összes gatyájuk kissé bokalengetõ lett. És hát én azt nem tûrhetem. El is mentem és vettem párat. Aztán jött ez az akció pont kapóra és vettem még párat fele annyiért. Megjegyzem jövõre is vettem egy csomó mindent. Kabátokat, kertészgatyókat nagy számabn. Kép Remélem nem nyúlnak annyit a nyáron. De hát nyáron is szokott néha hideg lenni, dzsekibõl meg jóóóval nagyobbat vettem.

Azt írtam, hogy mi megcsináltattuk a kukijukat. Most már tökéletes és nem tapad már vissza. A Jánosba bemész és ambulánsan 2 perc alatt megcsinálják. Aztán még 2-3x kell visszamenni és kész! Szerintem humánabb mint évekig finoman huzogatni. Nekünk a Dr. Gyüdi csinálta mindkettõnek. Kicsit nyers néha, de ért hozzá.
Nálatok sincs még szobatisztaság? Vagy nem is erõlteted?

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Nálunk sincs szobatisztaság és nem is erõltetem mert még szerintem nem érett meg rá, igaz, hogy 2 éves de még nem szokott szólni ha csinál valamit a pelusba, jó néha ráültetem a WC-re de semmi eredménye. És azért sem próbálkozom vele mert még hideg van hogy félpucéron rohangáljon, és ha mindent összepisil nem szárad meg a szõnyeg és ami nem utolsó minek idegesítsem magam azért mert mindenhova odapisil így is elég rumlit csapnak. Majd tavasszal kezdjük a próbálkozást akkor már nincs hideg ha az utcán bepisil nem fázik meg. A lányommal is így csináltam és szinte gond nélkül sikerült a pelenkától megszabadulni, igaz hogy nagyvécézni még 3 évesen is a pelusba csinált, nem tudom miért de mindig elbújt és úgy csinálta, ha nem adtam rá pelenkát akkor inkább 2-3 napig nem vécézett így hagytam gondoltam úgy se látja senki és egyszer csak mondta hogy neki nem kell a pelus õ vécére megy és kész leszokott magától veszekedés nélkül.

Amúgy hány évesek voltak a fiúk (ezekszerint ikrek?) amikor megcsinálták és pontosan mit csináltak vele, és fájt nekik. Ezért szerettem volna másodikra is lányt mert tudtam hogy a fiú gyerekekkel annyi baj van mármint a kukiukkal.

Anett
eszter (eszter)
 


Sziasztok!
Anett!

Én is ugyanezen oknál fogva nem erõltetem. Csak mivel ebben a korban már mindenki dicsekszik a gyereke szobatisztaságával már kezdtem azt hinni, hogy én csinálom rosszul. A fiúk sem szólnak, ha bepisilnek, vagy kakilnak. Sõt, ha megérzem és megkérdezem ki volt egymásra mutogatnak. Ez nagyon vicces szokott lenni. Bezzeg este lefekvés után ha megkérdezem, érdekes módon mindenki bekakilt. Persze egyik sem csak ki akarnak jutni legálisan a szobából. Kép
Igen ikrek a fiúk. Levente és Nándor. Januárban voltak 2 évesek és a Leventének decemberben a Nándusnak meg januárban csinálta meg a doki. Csak az elsõ nap volt vacak, mert mikor pisiltek akkor csípte õket. De aztán a világon semmi. Persze a 2-3x-i doktori adjusztálásnak semelyik nem örült, de már túl vannak rajta. Én egy kicsit mérges is voltam, hogy egy évig cseszekedtünk a huzigálással egy orvos meg egy hét alatt potot tesz a dolog végére.
Én mindíg fiút szerettem volna, mert azokkal szerintem kevesebb a baj. Saját pédámból okulva, azért mert lány voltam kevesebb helyre mehettem el meg mindenféle lehetetlen idõkorlátozásokkal. Bár a mai biztonság mellett szívem szerint még magamat sem engedném ki az utcára sötétedés után. Kép Kép
Ti merre felé laktok? Ki a védõ és doktornõtök?

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Vikics!

Mi a hegyfelöli oldalon lakunk a Hollós K. u.-ban. A védõnénink a Ferencziné, az orvos Dr. Hont Judit. Én birom õket igaz a dr. nénit sokan szidják de velem rendes és ami fontos a gyerekeimmel alapos.
Nekem mindig azt mondja az orvos, hogy nem szabad eröltetni a kukiját nehogy berepedjen a bõr mert akkor amig pelenkás a pelenka miatt elfertözõdhet. Amúgy ezt utálom mert mindenki mást mond és neked aki a legjobbat akarod a gyerekeidnek, neked kell kiválasztanod melyik lehet a jó megoldás. Hát igen szegény lányom õ volt az elsõ gyerek vele próbálkoztam mire rájöttem arra hogy úgy is a gyerek irányit téged még ha ezt észre se veszed, akkor szokik le a pelenkáról ha õ akar és sorolhatnám, ez van.

Akik annyira dicsekednek hogy nekik milyen hamar szobatiszta lett a gyerekük, gondold el õk mennyit szenvedtek, veszekedtek a gyerekkel amíg tényleg szobatiszta lett, jó lehet hogy büszke rá és persze mind azt mondja nem volt nehéz szerintem meg elég nehéz volt neki csak utólag már nem tûnik annak.
Én választom a könnyebb utat ami nem jár annyi veszekedéssel. Gondold el az enyém is januári 26-án született még csak most kezdi azt csinálni amit kérek tõle pl. tegyük el a játékot, a cumisüveget ne dobd el ha már nem kell mert mindenhonnan a kakaó vagy a szörp csöpög, hanem tedd az asztalra és sorolhatnám, szóval szerintem az enyém még nem alkalmas arra (igaz hogy 2 éves) hogy szobatiszta legyen. A másik minek siessek vele még van rá 1 éve mivel õ pont 3 évesen megy oviba szóval még van idõ.

Az energia legyen veled!
Anett
eszter (eszter)
 


Sziasztok!

BMárti!

Teljes mértékben átérzem a dühödet a Coraval kapcsolatban. Engem is pont a babazoknik és a körtés Nestlé érdekelt volna. Mi vasárnap délelõtt voltunk a Cora-ban és az összes akciós zoknijuk elfogyott, sõt azt se tudták megmondani, hogy lesz-e még. Körtét pedig az egyik hátsó sarokban fedezett fel a sasszemû férjem.
Ráadásul ha nem figyelünk oda a párommal, a pénztáros kétszer húzza le a 700 Ft-os ruha árát. Elõször még neki állt följebb, de miután rájött, hogy tévedett, befogta a száját. Hát, ennyit a vevõbarát kiszolgálásról.
Egyébként mi is a Schulteisz doktornõhöz járunk.

Bodorka
Bodorka
 


Sziasztok!

Anett!

Én összesen két gyereket néztem végig akik szobatiszták lettek. Az egyik 2,5-3 éves korára lett az, bár neki erõsen beleszámított, hogy 2 éves korára megszületett a testvére és persze a féltékenység...
A másik a testvére volt aki már két éves kora elõtt a rendes wc-re járt önként. Persze mert a "nagy" testvér is azt csinálta.
Nálunk a fiúk azért sokat segítenek nekem olyan téren, hogy tedd ide-tedd oda. De minden újat elutasítanak. Pl.: Bili, BKV, uszoda....
A buszra az Istenért nem ülnének fel, meg semmira ami megmozdul alattuk kivéve az autót. De ha lesz egy kis idõm beszoktatom õket. Kép
Én is jövõ januárba akarom õket oviba adni, de még nem tudom hová?! Te hova akarod beadni? Van valami építõ jellegû tipped?

Bodorka!

Neked mi a véleményed a Schuiltesz doktornõrõl? Te is meg vagy vele elégedve?

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Sziasztok,

Én ismerlek Téged Vikics! Mi is sokat jártunk a Máltaira nyáron,a kislányomat Lilinek hívják,most lesz 2 éves,én rövid hajú szemüveges lány vagyok.

Hédi
Hédi
 


Ja, még a cora témához!
Mi akciós, digitális lázmérõt szerettünk volna venni az akció elsõ napján,de nem volt.Az egyik eladó azt modta,hogy már elfogyott más pedig azt,hogy még nem is jött.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok!

Vikics!

Meg kell szoknom hogy ez internet ahol mindenki olvashat így hát sziasztok!
Nekem a lányom a Mustármag óvodába jár, én nagyon szeretem mert nagyon jól foglalkoznak a gyerekekkel. Vegyes csoportok vannak ami nekem jó mert a kicsi tud a testvérével járni és így talán könnyebben beszokik, bár már elõre félek mert elég anyás és ha idegen jön elbujik nem néz rá egy idejig.
Szóval nagyon jó az ovi, járnak tornázni, úszni, ha rossz az idõ és sáros az udvar elmennek sétálni az ovin kívül vagy felülnek a buszra, kimennek a piacra. A nagycsoportosokkal külön foglalkoznak, elég vastag feladatgyûjteményük van amit minden nap csinálnak. Amúgy ez egy hagyományörzõ és keresztény óvoda ami annyit jelent, hogy ma például elviszik õket templomba mert van ma valami,(ciki de nem tudom mi mert én nem szoktam járni) vagy halottak napján elmentek a temetõbe gyertyát gyújtani, ebéd elött és lefekvés elött imádkoznak, és a bibliából különbözõ történeteket beszélnek meg vagy eljátszanak.

Amúgy nálunk is van nagy testvér és minket is lát a Wc-n de õt csak a wc kefe vagy a felmosó éredekli onnan, bilit meg nem szeretnék venni neki mert nincs kedvem azt pucolni, örülök ha leszokik a pelusról és öt év után végre nem kell kakit pucolnom a fenekükrõl, hát én nem fogom utána a bilit pucolni szerintem azt még rosszabb.

Anett (eszter)
eszter (eszter)
 


Ja, még a cora témához!
Mi akciós, digitális lázmérõt szerettünk volna venni az akció elsõ napján,de nem volt.Az egyik eladó azt modta,hogy már elfogyott más pedig azt,hogy még nem is jött.

Hédi
Hédi
 


Egy jó pont a corának, tegnap úgy 18h körül voltunk gyerekestül és láss csodát szinte senki sem volt, a gyerekek találtak kis kosarakat is és rohangáltak végig, jól el is fáradtak, máskor meg ki se lehet venni a kicsit mert valaki elgázolja a kosarával.

Anett
eszter (eszter)
 


Azért egy jó pont a corának, mert tegnap voltunk úgy 18h körül és szinte senki nem volt. Még kicsi kosarat is találtunk a gyerekeknek, egy jót rohangáltak vele mert végre lehetett, máskor meg mindenki mint az õrült vásáról a kicsit ki se lehet venni mert félek, hogy valaki elgázolja a kosarával.

Anett
eszter (eszter)
 


Sziasztok!

Hédi!
Nem a szilke utcában laksz?

Anett!
A bilimosással kapcsolatban nem külömbözik a vélleményünk csak nekem egyenlõre nincs más megoldás, mert arra is csak úgy hajlandóak ráülni ha a nagy könyvet nézegetjük közben. Ez pegíg két gyerek és egy WC mellett lehetetlen.
Hol van az a Mustármag ovi?

Hát a mai történetemet le kell írnom mert nem mindennapi.
A hétvégén vettünk végre egy babakocsit. A fiúk imádják, mert az apjuk azt mondta, hogy pont olyan mint apa autója és azóta ki sem akarnak szállni belõle. Reggel ki is akartam próbálni. Felöltöztünk, mint akik a Himalája megmászására készülnek. Kocsi kinyit, két gyerek betesz liftbe be. A kocsi nem fért be!!!! Ugyanaz a márka csak egy ki8csit más típus és nem féééértt beee!! Teljesen kiakadtam, folyt rólam a víz. Kocsi ki, összecsuk. Közben persze mondanom sem kell, hogy a fiúk nem csendben vigyázzállásba voltak. Összeszedtem õket kocsi, gyerekek liftbe be. Nyomom a gombot semmi! Az ajtót nem lehetett becsukni. Nyugi! Mondotam és megberheltem az ajtót, hogy becsukódjon. Visszafelé ugyanez csak 6 liter tejjel a hátamon. És ez még semmi! Megírom ezt a szép kis litániát mire Levi fiam idejön és egy kecses mozdulattal rátenyerel az escape-ra. A levél meg hussss!
Azt hiszem ez nem az én napom. Kép

A corába mi hétfõn és kedden szoktunk járni, mikor hogy jön ki a lépés. Ilyenkor nincsenek annyian. A dömping szerintem csütörtöktõ kezdõdik, meg aznap ha valamilyen akció indul.
Ez az én tapsztalatom.
Na most befejezem gyorsam mielõtt nem jön még egy támadás a levél ellen.

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Szia Vikics!

Az ambuláns rendelés is a Jánosban van kuki ügyben? Kell hozzá beutaló, vagy csak úgy beállíthat az ember? Milyen idõsek voltak a fiúk, amikor megcsinálták nekik?

Cipõ ügyben az a hívatalos ortopéd orvosi szakvélemény, hogy minél többet jár a gyerek mezitláb, annál egészségesebben fejlõdik a lába. A nagynéném járt kezelésre, és megkérdezte. Szóval tuti, hogy ebben a témában is finoman szólva elavult nézeteket hirdet a mi doktornõnk. Kép Ja, le se írtam még, hogy miket mondott! Bocs. Hamarosan nekiveselkedek! Kép

Abban igazad van, hogy néha rá kell(ett volna) adni a cipõt Lacikára, hogy szokja. A hétvégén megpróbáltuk kivinni a hóba játszani, õ meg leült, és hisztizve húzkodta le a cipõt a lábáról. Kép

Remélem, hogy nem vagyok kismama, de szerettem volna erre bizonyítékot látni. Kép Lacika már elmúlt 13 hónapos, és nekem 6 hetes korában volt meg legutóbb a menzeszem. Akkor, alig múlt el a szülés utáni vérzés, és már meg is jött. Azóta meg semmi. Pedig már egy bõ hónapja, hogy csak reggel és este szopizik a Kis Prücsök. Continuint szedek, azt mondják, hogy az nem túl megbízható. Igaz, hogy szeretnénk még gyereke(ke)t, de én még korainak érzem. Szóval csak egy megnyugtató negatív eredményt reméltem a gólya-teszttõl. Kép

A születési dátum kérdését gondoljuk át mégegyszer! Kép Most 2003. február eleje van, így 2002. decembere óta még csak 2 hónap telt el, sõt, december vége óta alig több egy hónapnál, nem? Ha a fiúk 2002. január 10.-én születtek, akkor kb. 2 héttel fiatalabbak Lacikánál. De nem azt írtad, hogy 2 évesek?! Na, mostmár én is elveszítetem a fonalat! Egy a tuti: Lacika 13 hónapos múlt. Ebben biztos vagyok! Kép

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Hédi!

Hiába várom a válaszodat, hogy hol és mikor tudnám megnézni, és ha tetszik megvenni azt az overált, amirõl beszéltünk. Ha elkelt már, akkor is szólj légyszives, hogy nézzek máshol, ne várjak rád.

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


BMárti!

Nem tudom kell-e beutaló a kuki dologhoz, mert én a sérv miatt mentem sos-ba. De itt egy telefonszám kérdezd meg!: 458-45-24. Ha a dr Gyüdit kéred hivatkozhatsz ránk is mer valószínûleg emlékszik ránk. Kép
A fiúknak most csinálták meg 1 hónapja kb. 2 évesek!!

A mannzesszel kapcsolatban nekem szopizás után még pár hétig semmi nem volt. pedíg a végén már nekem is csak jelképeset kaptak a fiúk.

A dátommal azt néztem át, hogy a fiúk is 2001-ben születtek, csak azt nem számoltam bele, hogy a Lacika decembere nem elõbb volt mint a fiúk januárja. Itt képzõdött némi zavar. Kép Szóval kiderült végre, hogy közel egy év van a fiaink között.

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Szia Bodorka!

Te tudsz esetleg valamit Schulteisz doktornõ álláspontjáról a kuki és a cipõ kérdésekben? Vagy õ ilyesmivele gyáltalán nem foglalkozik?

BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Vikics!

Ha a te fiaidnak is csak majdnem 2 évesen csinálták meg a kukijukat, akkor igazam lehet, hogy ráérünk még ezzel. Kép

A mensi ügyben is megnyugtatóan hangzik, amit írsz (mire jó a Babanet! Kép). Persze hallottam én már sok helyen, hogy a mensi ügyében szoptatás közben minden normális, és csak 6 héttel az utolsó cicire tevés után kell beállnia, de még soha nem beszéltem olyannal, akinek sose jött meg közben.


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia,

Márti! Ezer bocs,múlt héten nem voltam internet közelben,az overál még aktuális,csak sajna én már dolgozom így csak délután lenne jó.

Vikics!Nem a Bálint Gy.u.20.-ban lakunk.Párszor beszélgetünk nyáron a játszótéren.A kenyérmorzsát is ellopták a babakocsival együtt Kép)) ?Emlékszem mindig volt a kocsi csomagtartójában.

Én is szeretek itt lakni.Csak !
- Az utóbbi idõben szerintem nagyon koszos lett a lakótelep,kislányommal mindig azt beszéljük meg,hogy a kutyus már megint hova nem kakilt oda.
- Mi a férjemmel együtt mind a ketten Börsön dolgozunk,jelenleg 6 órás vagyok,így megtudjuk oldani a bölcsit,de ha ismét 8 órás leszek nem tudom mit fogok csinálni.
- Már így is egy halom pénzt költöttünk a lakásra,még mindig kénne,de már sajnálom rá.Úgy se tudom annyival drágábban eladni.

Hédi
Hédi
 


BMárti!

Hát akkor most beszélhetsz! Nekem soha nem jött meg közben.
Kép

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Sziasztok!

Vikics!

A Mustármag ovi a hegy felöli oldalon van a lakótelep legszélén a faluban egy "családi házban" Ezüsthegy u. 70. szám alatt van.

Anett
eszter (eszter)
 


Sziasztok!

Micsoda forgalom van itt ma!

BMárti,

Mivel nekem egy 9 hónapos édes kisleányom van (lásd a profilomat), így kuki kérdésben nem vagyok járatos. Ami a cipõt illeti, mintha rémlene, hogy a Schulteisz dokinéni is azt javasolja, hogy minél késõbb adjuk a gyerekre a cipõt, annál jobb.

Vikics,

Mi is meg vagyunk elégedve a dokinénivel. Mivel én a "ridegen tartás" és a "laza nevelés" híve vagyok, és úgy vettem észre a doktornõ is inkább ilyen típus, ezért minden oké vele.

Bodorka
bodorka
 
 


Sziasztok!

Hédi!

Igen a morzsákat is ellopták, de azt szerencsére nem mindet, mert a nagy részét éppen elõzõ nap adtuk oda az éhezõ rigóknak. Imádják a fiúk a madarakat és még azt is oda szokták adni amit éppen esznek. Kép
Fel tehetné rólatok egy képet a profilodba, mert most már bosszant a dolog!
Amúgy ha lány lett volna az egyik fiú én is Lilinek hívtam volna. Esetleg Lilla.

Anett!

Köszi az ovit, de az nekünk elég messze van. Vagy meg lehet közelíteni hátulról is? (A Cora felé vezetõ út felõl)
Bár ez valószínûleg hülye kérdés volt, mert ott megy a hév.

Bodorka!

Mi az a "ridegen tartás"? Eléhg hülyén hangzik. Kép
De a laza nevelé az nálunk is helyén van. Elég sajátos a stílusom, de ezek szerint bejött, mert mindenki dícséri a fiúkat.
De az tény, hogy a Schulteisz doki nem liheg túl semmit. Mint ahogy én sem. Néha a falra tudok mászni az anyósom aggodalmától is. Tudod az a típus aki ha kettõt tüsszent a gyerek már rohanna vele a rendelõbe, ahol legjobb esetben is összeszedné azt a vírust amitõl tartunk. Kép
Nemrégiben is hõemelkedésük volt és folyt az orruk. Bevallom õszintén nem mentünk le a fent említett dolgok miatt az orvoshoz. Úgyis azt mondta volna amit tõlem is kaptak. Lázcsillapító (ha kell), orrcsepp, orrszívó, köptetõ ha köhög és vitamin. Na ebbõl nekünk már egy kissebb patikára való van mindíg otthon. Kép
Tényleg aranyos a kislányod!

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Szia Vikics,

Betettem a fényképünket a profilba,remélem jól.

Hát mi is lazán neveljük a gyereket,meg is látszik rajta !
Hisztis egy lány lett,mindig az van végül amit õ akar.
A gondozónõ kérdezte a beszoktatás alatt a tulajdonságait,mondtam,hogy akaratos és makacs,õ ellenkezett.2 hete közölte,hogy elég "erõs" egyéniség a gyerekem,nem lesz piskóta nagy korában.
De különben egy Tündér! 2 éves lesz a jövõ héten,folyamatosan beszél,verseket mond,énekel.

Hédi
Hédi
 


Sziasztok!

Hédi!

A profilod nem látható. Valami nem stimmel, nézz utána!
Most már igazán megnézném!!
Visszamentél dolgozni? Vagy csak fogsz?

Vikics

KépKép
vikics
 
 


most újra megpróbálom..

Hédi
hedvig
 
 


Szia Menta,

És Te inkább panelban laknál, mint egy kertes házban?
Miért?
Én mindig panelban laktam,de úgy szeretnék egy kis kertes házat.A családom nem ért velem egyet,szerintük nem tudom,hogy mibe vágok bele.
Mekkora a lakásotok - elnézést a kérdésért -,hogy 3 gyerekig terveztek ide?

Hédi
hedvig
 
 


SZIASZTOK!

Laza nevelés? Hát gondolom nálunk is az megy mivel megpróbálok minnél kevesebbet veszekedni a gyerekekkel. Nálam a laza nevelés a veszekedés elkerülését jelenti. Pl. a kicsi mindig mindent szétpakol a lakásban, gondolom a tietek sem különb, de nálunk úgy van a lakásban minden, hogy már nem tud rosszat csinálni, most már a kanalakat is kiszedtem a helyükrõl mert azt is elérte és 1 nap kb. 3-4 alkalommal dobálta ki õket amit utána megint ell kell mosni, inkább fogtam egy beföttes üveget és feltettem a csap mellé a kanalakat, ja és a fürdõszoba ajtót is tegnap óta zárom mert kinyomta az összes fogrémet és kezet mosott a folyékony szappannal persze víz nélkül. Szóval lehet hogy én is lazán nevelek. Nagyon én sem tiltok nekik semmit persze vannak határok amit be kell tartani (nem verjük az ablakot, radiátort, stb.) de szerintem neked is nyugotnak kell lenni hogy lazán nevelj, én is probálok nem ideges lenni de ez néha elég nehéz, fõleg este fele.
Fõ a nyugalom amíg ezt a levelet írtam a hátam mögött a virág alól kilapátolta a földet, ez van, ha úgy fogom fel hogy úgy is kell porszivózni akkor nem olyan nagy probléma.

Arra mindig megpróbálok odafigyelni, hogy az utcán sose veszekszek velük, mert gondolom ebben egyetért mindenki hogy annál csúnyább dolog nincs ha az utcán megvernek egy gyereket. Hát én láttam már olyat sajnáltam nagyon

ANETT
eszter (eszter)
 


Sziasztok,

Anett! Mennyi idõs a gyermeked ?
Én már voltam úgy,hogy rácsaptam a popsijára az utcán,miután leszaladt a járdáról.Verni egyébként se verjük,néha kap a popsira,kezére,de ennyi.Én inkább beküldöm a szobájába,és akkor tudja,hogy rosszat csinált.
Ha az Apja küldi be,akkor nem megy be pl.
Õ szerencsére nem pakol nagyon ki semmit,eddig eszébe se jutott a virágföldet pl.kipakolni,pedig elérhetõ.
Õ is szétpakol,én meg este pakolok vissza.Bölcsiben kaptam is érte,hogy a Lilike nem pakol maga után össze.Na bumm!

Vikics! Igen,én már dolgozom.Tavaly október óta,kisebb-angyobb megszakításokkal.
Nem bírtam már a bezártságot,teljesen depi lettem,és persze az állásomat is védeni kellett.
Lili a tél folyamán állandóan beteg volt,így egy hetet dolgozom,egyet otthon vagyok vele.

Hédi
hedvig
 
 


Sziasztok!

Hédi! Akkor hagyjuk inkább. Így sajnos nekem nem fog összejönni, mert estefelé én már nem nagyon tudok kimozdulni. Gondolom, hogy ha dolgozol, akkor a délután alatt nem kora-délutánt értessz. Sajnálom.
Teljesen egyetértek veled mindabban, amit a lakóteleprõl írtál. Mondjuk én még csak 3 éve lakok itt, így nem tudtam, hogy régebben nem volt ilyen mocsok, de sajnos máshol is ezt látom, úgyhogy ez nem konkrétan a békásmegyeri lakótelep bûne. Kutyapiszok és szemét mindenütt. Kép Tavasszal már járni fog a kisfiam, hát, nem tudom, hol fogom merni kivenni a kocsiból, hogy szaladgálhasson. Kép Munkahely-ügyben is egy cipõben járunk, én a Petõfi híd budai végénél dolgoztam, hát, gyerek(ek) mellõl már nem nagyon fog menni, hogy naponta kétszer 1 órát tömegközlekedéssel töltsek. A lakás is dettó, kicseréltettük az ablakokat mûanyagra, de már a parketta is elég hüm-hüm, a 3 éves festés se éppen szép már, és az elõzõ lakó áltál fúrt lyukak is ott csúfolkodnak még a csempében. Kép Ahhoz, hogy tényleg minden klassz legyen, még egy milliót rá lehetne költeni. Kép

Bodorka! Bocs, nem is tudom, miért nem jutotteszembe a profilodba bekukkantani! Pedig érdemes, tényleg nagyon aranyos a kislányod! Kép
A doktornõtök keresztnevét elárulnád még? Nem õ véletlenül az Amália? Voltunk egyszer egy Amália nevû nõnél, sajnos a vezetéknevére nem emlékszem, de nagyon kedves és szimpatikus volt.

Hédi, Vikics! A Lili nekem is nagyon tetszik. Ha lány lett volna a fiam, én is azt szerettem volna, de az Apja hallani se akart róla, õ Csengét vagy Fannit akart, amik meg nekem nem tetszettek. Még jó, hogy fiú lett, így megúszuk az összeveszést. Kép


BMárti

BMárti
bmárti
 
 


Szia Márti,

Mikor csináltattátok a mûanyag ablakokat?
Õszintén mondva nekem a Lili volt az utolsó választás,én Katát vagy Dórát szerettem volna,de gyermekem apjának ezek nem tetszettek.
Ha fiú lett volna Milánnak hívjuk.
A következõ - ha lesz - Maja vagy Milán lesz.
Sajnálom az overált.

Hédi
hedvig
 
 


Hédi!

Dehogyisnem! Sokkal szívesebben laknék kertes házban, de csak olyanban, ami már annyira szép és felújított, mint most ez a lakásunk. Én nagyon kényelmes vagyok, ezért majd ha egyszer tényleg elköltözünk, akkor már elmondhatom, hogy legalább kihasználtuk ezt a kis lakást is. Egyébként 56 (vagy 57?) nm-es. 1+2 fél szoba. Tudod olyan, mint amilyen házban ti is laktok, csak a középsõ lakás.
Menta
menta
 
 


Sziasztok!

Hédi!
Most már emlékszem rád!
Milyen újra dolgozni? Megmondom õszintén nekem annyira nem hiányzik. Az elején én is kishíjján megkattantam, de most már internettel kezelem.Jó, hogy van. Én mindent innen intézek amit csak lehet.Amúgy én is dolgozok, csak itthon. Kedden és csütörtökön a nagyinál vannak a fiúk így én is ki tudok kapcsolni, mégha az munkában merül is ki.

Anett!

Sejtheted nálunk mi van a lakásban?! Sõt mi nincs?? Hát tapéta az már nem igen! A saját szobájukban elég tisztességes munkát végeztek, oda már nemsokára kitûzöm a palesztín lobogót, a miénkhez még szerencsére nem nyúltak, de a nappalit is szépen megpucolták. Azon kívül valamiféle irritációt vált ki belõlük bármiféle matrica. Mintha azt mondanák nekik "kaparj le!".
Ezek a dolgok sem tudnak már felizgatni. Mondjuk az elsõ alkalom elg megdöbbentõ volt, de azt kihevertük és most már a mindeggy kategóriába került. Persze azért nem hagyom szó nélkül, ha meglátom, csak nem készít már annyira ki.
Hát igen az anyaság megedzi az embert fizikailag és idegileg is néha.

BMárti!

Nekem a Párom (Károly) azt akarta, hogy Karcsika meg Atika legyen a nevük,mert ez náluk családi tradíció. De én hallani sem akartam róla azt mondtam, hogy olyan lehet ami mindkettõnknek tetszik. Persze a párom családja is nyomta a szöveget, hogy muszály Karcsikának nevezni az egyiket. Erre én meggyártottam az ideológiát, hogy milyen dolog az, hogy ikrek közül csak az egyik kapja az apja nevét. És akkor majd az egyik névnapján mindíg világra szóló buli van a másikén meg nem? Ezt nem lehet csinálni! És a kompromisszumot is elkészítettem íme:
Magyar Levente Károly és Magyar Nándor Attila. Ennyi! Ha majd nagykorukba úgy gondolják lehetnek akármik is.

Menta!
Tündéri a kis Helena!

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bókokat a kislány nevében is!

Vikics,

A ridegen tartáson azt értem, hogy nem óvom a széltõl is. Pl. három hónaposan már vittük magunkkal táborozni. Egy faházban laktunk, és a tábor többi (többnyire férfi)lakói imádták. Nagyon élveztük!

BMárti,

A doktornéni hivatalos neve: dr. Schulteisz Katalin. Õ egyébként nem az a mosolygós fajta, inkább jó fejnek mondanám. A férjem (aki most itt áll mellettem, és közbekotyog) azt szereti benne, hogy határozott.

Anett,

Jókat szórakoztam az írásodon. Ezek szerint Te sem unatkozol otthon. Az én babám még annyira nem pakol, inkább mindig utánamjön mindenhova. Ha pl. teregetek, akkor az alsó részre teszem az õ ruháit, és azokat már õ is szívesen rendezgeti. Ilyenkor megköszönöm, hogy segít.

Bodorka
bodorka
 
 


Sziasztok,

Kezdem szerencsésnek érezni magamat,Lili nem rombolja a lakást.Még minden egyben van!Mondjuk õ elérkezett sajna a tévés korszakba,képes fél délután a Hófehérkét nézni.
Jól elneveltük!Már alig várom,hogy tavasz legyen és vihessem ki a máltaira.Azt imádja!Amióta tél van,az éjszakát sem alussza végig,állandóan felébredezik.

Igen,én már dolgozom teljes erõvel.Elég szar - már elnézést a kifejezésért -,de sajna nem igen volt más választásom.A lelkem és a pénztárcánk is igényelte.(Kész vicc,most számoltam össze az e havi rezsi csekkeket,és majdnem 4OeFt.)

Vikics, Te mit dolgozol otthon?

Hédi
hedvig
 
 


Sziasztok!

Hédi!
Ne ájulj el, mert a mi rezsink is kb ott van (pedíg most a tavalyi 18e fûtés helyett csak 12e volt), de most a dupla gyes egy kicsit helyreránt minket. Mondjuk nem lehet panaszom, mert mindenünk megvan, de már úgy utálom ebben a formában a lakásunkat, hogy legalább arra is tudok majd pénzt fordítani. Most úrrá lett rajtam egy újjítási láz is. Mindent eladok ami nem tetszik, meg a helyet foglalja és az árát kipótolva olyanokat veszek amik tetszenek illetve én is belekzdek majd nyáron egy járólapozásos, csempézéses projectbe.
Tényleg tudja valaki kb mennyiért dolgozik egy ilyen "csempész" ha ebben a fázisba nem kell sok csempét leverni? Esetleg egy megbízhatót a közelben?
Régebben hostesskedtem elég sûrûn egy cégnek és mikor már kikerekedtem megcsináltam nekik az összes autójukra az útnyílvántartást.Most már ez a harmadik év, hogy én csinálom nekik. Egy éves anyag feldolgozása kb 3-4 hónap (26 autó). Elég bonyolult, mert nekem kell kitalálni, de jól fizet.
Azért ha oviba mennek a fiúk jövõre valami normálisat is kéne keresnem. Bár elég szkeptikus vagyok a dologgal kapcsolatban, mert mindenhol azt hallom, hogy gyerekes anyákat nem szívesen vesznek fel.

Bodorka!

Akkor én is ridegen tartok! Kép Bár az elején nem így volt, mert nagyon picik voltak és koraszülöttek. A tetejében még tél is volt, hasfájósak az összes lehetséges sérvel. Kép
Meg aztán a mi pakkunk egy natúr hétvégi kiruccanáskor is megroggyantotta a csomagtartót. Gondolhatod egy dupla mózeskosaras egymás melletti ikerkocsi + 2db utazóágy+ autósülések+cumik és egyéb tisztántartó fürdetõ és ruhafelszerelések+millió pelenka, tápszerek. De jó, hogy ennek már vége! Most már csak némi pelenkát kell vinnünk és pár elmaradhatatlan kisautót. Vége a rémes motyózásnak!

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Sziasztok!

Vikics!

Nagyon helyesek az ikreid! (MOst jutottam el oda, hogy megnézzem...) Nem mondom, mi is tisztességesen felpakolunk, ha meglátogatjuk vidéken a nagyiékat!

Egyébként mi már túl vagyunk a járólapos témán, de nekünk a sógor csinálta, úgyhogy ebben sajna nem tudok segíteni. A tapétázást meg magunk csináltuk. Szerintem egész jó lett... Khm...

Bodorka
Bodorka
 


Sziasztok mindenkinek !

Már szerencsére annyian irkáltok ide hogy nem tudom követni ki kicsoda, tudjátok én még új vagyok itt.
Mi is felújítottuk a lakást a gyerekek születése elõtt (5 éve) de hát már nagyon lelaktuk. Nem is gondoltam volna hogy ilyen hamar tönkre megy minden. A konyhabútor is ki lett cserélve annó most is ki kéne cserélni, igaz én még jobban elrontottam mert szalvétatechnikával befestettem az egészet (visszagondolva nem is tudom hogy volt rá idõm) és hát nem lett valami jó, bár aki megnézte mindenkinek nagyon tetszett de nekem nem nagyon, de végülis annál jobb amilyen volt, mert a kompozástól kikopott ahol a gyerek a kompal neki ment és a konyhabútor anyaga valami furnéllemez ami ha vizet kap beszívja és elkezd foszlani, a milyenkel ez történt.
Festés az megoldottam mert már az is ránkfért de én nem akartam egy alkohol szagú festõt kerülgetni a lakásban napokig hát nekiláttam és kifestettem. Vettem egy euro 2000-t és azzal, hát lehet hogy mégegyszer nem állnék neki de kész és szerencsére volt annyi eszem, hogy mindent fehérre festettem, mert a fiam aki amúgy 2 éves most kezdett el rajzolgatni persze néha a falat is megtalálja, sajnos, de hiába csapok a kezére nem ér semmi ahogy kiteszem a lábam újra folytatja.
Ez van az anyák sorsa ez.
Írta valaki, hogy dolgozik a gyerek mellett megkérdezhetem tõle hogy bírja. Mert én nem tudom, hogy csinálnák meg mindent ha dolgoznom kellene igaz már nekemis csak 1 évem van. Szóval az nem semmi hazahozni a gyereket, ugye vele is kell foglalkozni, fõzni, mosni, teregetni, takarítani és ha ez mind kész ugye gondolom van mindenkinek férje is. Azért ez nem semmi, csodálom azokat az anyukákat akik ezt mind megtudják csinálni. én ismerek olyat akinek 3 gyereke van dolgozik és még tanul mellé.
Egy kicsit lepcses a szám, igaz ebben az esetben a kezem, bocsi.

Az energia legyen mindenkivel.
Anett
eszter (eszter)
 


Bodorka!

A tapétázást mi is magunk csináltuk csak már elfogyott az energiánk erre a témára. És valahol egyenlõre fölöslegesnek is tartom. Most is alíg bírtam ki nevetés nélkül, mert ezen már nem lehet mit csinálni. 8 körül lefektettük a fiúkat és a villanyt is leoltottam. 10 óra magasságába hangokat hallok a gyerekszobából. Majd elkezdek hallgatózni és a következõt hallottam "kapi, kapi tapéta" és az én Nándor fiam a vak sötétben (épp csak beszûrõdik a fény) térdel az ágyában és lelkiismeretesen pucolja a falat 5mm-es darabokban. Majd mikor meglát rámmososlyog. Na ez az edzés! A vicces az, hogy már egy cseppet sem voltam mérges.
Járólapozni meg nem mernék minden szakértelem nélkül. Kép

Vikics

KépKép
vikics
 
 


Sziasztok,

Munka és bölcsis gyerek mellett elég kemény a háztartást vezetni.Port törölni mostanában nem tudtam,"néha" jut idõm felmosni és porszívozni.Persze közben könyvet olvasunk,gyurmázunk,rajzolunk...
Két hetente kiveszek egy nap szabadságot és akkor megpróbálok mindent megcsinálni egyszere.
Már elõre is félek a tavasztól,mert akkor az egész délutánt a máltain fogjuk tölteni,akkor marad az éjszakai takarítás,mosás.

Felújítás...Mi mikor ide költöztünk nagyjából mindent megcsináltunk(festés,kövezés,kád,mosdó,wc csere),konyhában is viszonylag új bútor van.Idén szeretnék - ha nem sikerül a lakáscsere projektem - nyílászárokat és radiátort cserélni.És persze ki is kell festeni..

Hédi
hedvig
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: