Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!!!!

Hát akkor megosztom veletek a boldogságomat. Ismét babát várok!!!!!!!!!!!! Nem terveztük, besikerült de nagyon örölünk. Tulajdonképpen csak egy fél évet akartunk még várni, de mostmár mindegy. Még csak 9 hetes a picike, de remélem minden rendben lesz mostmár, mivel kicsit rám ilyesztett. 5 hetes voltam amikor elmenten a nõgyógyihoz, aki közölte hogy egyszerûen nem látja a gyermeket a hasamban. Vagy méhen kivüli, vagy elhalt. Az elsõ terhességem sajnos a 6-7 héten ugyanigy halt el. nem volt szivhangja. 3 hét múlva visszamentem felkészülve arra hogy mûtét. De ott volt és volt szivhangja. hát gondolhatjátok az örömömet........
20 hónap lesz a két csemete között, kicsit azért megvagyok ilyedve mi lesz. Várom a tapasztalataitokat, tanácsaitokat, hogy is lehet két kicsivel boldogulni????????
edusmamee
edusmamee
 


Szia Edusmamee!

Jaj de jó hír KépKépKépKépKép Gratulálok Nektek KépKépKépKépKép
Tudod ugye, hogy kicsit irigy vagyok ám KépKépKépKép

Nálunk 22 hónap van.
Bele fogsz rázódni, majd meglátod!
Vigyázz magadra!

BGabi
bgabi
 
 


Hali Gabi,
Nem is olyan rég még én irigykedtem, végre eljött a te idõd is :-))))))))) remélem hasonló képpen kislányunk születik, de ha fiú hát annak is végtelenül örülök majd.
már megnyugodtam. ha 2 gyerek hát 2 gyerek menni fog, mert mennie kell. És még holl lesz ez kockás kis csapatához képest.... Minden elismerésem a kockásé egyébként.

Kérdésem: ti mit fõztök picinyeiteknek?????? úgytûnik kifogytam az ötletekbõl, hátha valami végtelen egyszerû és nagyszerû dolgot tudtok ajánlani.....

Mara: fehér szinû a kutyusotok? és a babkocsitok váza narancssárga??? jó lenne, mert egy nagyon szimpatikus anyuka tolta a babkocsit, akinek a hajszine is nagyon tetszett!!! (autóból láttam egy pillanatra) jó lenne ezzel az anyukával egyszer együtt sétálni..... :-))))))
p.s. remélem simsi nyaral, és jól kipiheni magát. Készül valaki valahová a nyáron???? ebben a témában is várom a tippeket
edusmamee
edusmamee
 

 
 

Sziasztok!

Régen nem jártam már erre, és jólesik, Edusmamee, hogy nem felejtettél el!
Simsi, köszönöm a napvédõ felvilágosítást, nem megyünk napra 11 és 3 között. (Mellékesen a hõség miatt sem, de az UV miatt sem.)
Edusmamee, te nem tudtad, hogy 10 hetes terhesség elõtt nem szabad orvoshoz menni, mert mert még olyan pöttöm a pöttöm, hogy nem látja, és csak ijesztget mindenfélével? (Én is a saját bõrömön tanultam meg, amikor a tervezett elsõszülött 6 hetes volt, rohantam nagy boldogan, és vártam mint a filmekben, hogy boldogan gratulál a terhességhez - ehelyett nagy hümmögve azt mondta, egy petezsák van itt, de nem lát benne semmit... Végigzokogtam egy hetet. A drágám azóta 4 éves... Az ikrekkel (szintén tervezett) kivártam a 12 hetet (hamarabb úgysem csinál semmit, 12 hétre úgyis visszahív), azok aztán látszottak rendesen... Azóta sem tudom hogy vezettem hazáig, hogy senkit nem ütöttem el útközben. Fogalmam sincs hogy kerültem haza. Edusmamee, még megérheted! ;-)
Kaja:
idõigénye, míg meghámozol egy krumplit, és turmixolsz egyet (a többihez nem kellesz):
- egy (nagyobb) krumplit meghámozni, vízzel, vegetával mikróba tenni (fõ)
- egy virslit megfõzni
- a fõtt krumplit, a virslit és egy banánt (és vizet, hogy pépesebb legyen a végén) összeturmixolni.
Az ikrek imádják, és azt üzenik, szokjon rá mindenki, mert tápláló, laktató és gyorsan készen van.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre!
puszi, Kockás
kockás
 
 


Sziasztok lányok,

az az igazság az én elsõszülöttem már 5 hetesen gyönyörû szivhangot produkált, ezért gondoltam, hogy a másodszülöttem is igy lesz. hát remélem minden rendben van vele, már megkezdtük a 11. hetet....
Ellenben én is azt tanácsomolom, és ha ismét állapotos lennék biztos hogy én sem mennék a 10. hét elõtt orvoshoz. Remélem ezt a tanulságot nem kell többé hasznositanom :-)))
Hogy még most is kiderülhet hogy ikrek????????? kizárt a mi családunkban sehol egy iker...........
Kockás: Balázska pusziltatja az ikreidet és üzeni hogy jó az izlésünk. A válogatós szememfénye tegnap este vigan bevágta a banános virslis burgonyát. Én is megkóstoltam, hát mit mondjak bizarr volt, de ez lehet az állapotom miatt van. Újabban pl. nyilt téren sem birom elviselni a cigeretta füstöt...........
Kockás irjál még receptet!!!!!
Mindenkitõl várom a csemetéje kedvenceit, hátha Balázsnak is izlik majd......... Nagyon reménykedem, hogy egyszer csak jó étvágyú gyerek lesz és követelni kezdi az étkezéseket..... (hiú ábránd????????)
üdv: edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
Megjöttem!
Nagyon jó volt egy kicsit kikapcsolódni, meg fürdeni a velencei tóban. Olyan meleg volt a vize, mintha termál lenne.
Bencuskám sokkal mozgékonyabb volt az idegen helyen, ott sokkal több volt a felfedezni, és megmásznivaló, mint itthon. Két embert lefárasztott rövid idõ alatt.
Amikor hazaértünk, bejárta a lakást, megnyugodott, hogy itthon van, és szépen lecsücsült játszani.

Edusmamee gratulálok!!!

Az én csemetém kedvence a sóska, úgy felnõttesen, tejjel habarva.
Most töltött cukkinit csináltam, paradicsomosan, azt is falta két pofára. Ezt olyan töltelékkel kell készíteni, mint a töltött káposztát, de nem árt egy tojás is bele. A cukkikat hosszában kettévágom, a héját nem kell lehámozni, mert amelyik belefér egy fazékba, az még nagyon zsenge. A közepét kikaparom, a fazék aljára teszem, rá a megtöltött cukkiniket, és sürített paradicsommal felfõzöm. (csak azért részletezem, hátha valaki nem ismeri, nagyon finom) Gyors rizst használok, akkor hamar kész van. Bencusnak összeturmixoltam, és a nagy melegben nem melegítem, hanem szobahõmérsékleten adom neki a kaját, sokkal szívesebben megeszi.
simsi
 


Na, hová tûnt mindenki????
Hol vagytok?
Írjatok!!!!
Mit csináltok a nagy melegben? Sóstó, strand, egyéb?
Nem igaz, hogy senki sem jár erre!
s.
simsi
 


Helló,
úgy látszik mindenki nyaral!
Mi a nagy melegben benn maradunk a hûvös (26 és nem 36 fok) házban. Reggel 9-10:30-ig vagyunk kinn, és délután 5 után. Egy kis vizes mûanyag pancsolónak veszem a legtöbb hasznát, mert én is 5 percenként vizezhetem magam, és a gyerekeket is le tudom hûteni idõnként. Az viszont fix, hogy bemenés elõtt mind le van mosva a kertben, és ömlik belõlük a homok minden lépésnél a szõnyegen. Van egy homokozónk is, de azt egyelõre nem ajánlgatom, mert a kicsik még csak másfél évesek, és nem alkalmasak homokozásra - kivéve a homokszórást, amitõl a 4 éves dührohamot kap, és akkor az egész szomszédság minket hallgat...
Az a legjobb, amikor ebéd után mindenki lefekszik. Én egy fél óra- óra alatt eltakarítom a délelõtti romokat, és leülök kávézni rendben, csendben. Már ezzel a napi boldog negyedórával is megelégszem - mondta volna nekem ezt valaki 10 éve, biztosan kinevetem!
Ha lizingelném az ikreket, el tudnék menni a naggyal valami strandra. Hova érdemes? Nagyon érdekelne, hogy mit, hol, mennyiért kap az ember - azaz fõleg a gyereke, mert én úgysem tudok elmenni úszni... azt majd 5-10 év múlva. :-)
Írjatok a strandokról! (A Júlia fürdõt ismerem.)
puszi,
Kockás
kockás
 
 


javítás:
nem ömlik belõlük a homok. bocs.
kockás
 
 


Helló Kockás!
Úgy látszik, ketten maradtunk.
Írok gyorsan egy strand körképet, de ez csak a saját váleményem. Azért kíváncsi lennék, mások hogy látják.

Sóstó, tó: Ide járunk a leggyakrabban, szeretem, mert átlátható, akárhová kódorog el a nagyobbik (12) mindig szem elõtt van. A kicsi tud homokozni a tóparton, vagy a sekély vízben játszik.A vízhõfok kellemes, a vízminõség jó, a kiírás szerint. Van egy meleg vízû gyerekmedence is, igaz belefekszenek a felnõttek is, így nem nevezhetõ gyerekmedencének, de meleg víznek jó. A belépõ 400 és 280 Ft, 3 éves kortól, ha jól emlékszem. De 16 óra után már bemehet a felnõtt is gyerekáron.

Sóstó, strand: itt ezer éve nem voltunk, mégpedig azért, mert nincs egy olyan medencéje, ahol a kicsi és a nagy is biztonságosan fürödhet. Vagyis lenne a termál víz, de én abba nem szeretek belemenni.

Leveleki tó: Elõnye, hogy olcsó, de kocsi kell hozzá, hogy odajussunk. A tó nagyobb, mint a sóstó, a part elég jó, kajázási lehetõség van, mosdó-wc kicsit ócska, de van.

Nagykálló: Itt két éve voltunk utoljára, egy nagyon szép, rendezett strand, hatalmas sport térrel, (tollas, röpi, lábtenisz, focipálya), 3 medence van, kettõ termál, egy úszó. Az a baj, hogy kisgyereknek nincs igazán medence, hacsak a termálba be nem visszük. Nem tudom, azóta változott-e a helyzet. A belépõ olcsó.

Tiszaújváros, körforgalom után: Ez egy kicsit messze van, de nagyon megéri elmenni, mert szuper a strand. Belépõ kicsit borsos (1000, és 800 ft) de cserébe tiszta, rendezett a környezet, tiszta medencék vannak. Van hullámmedence, minden órában, örvény, mindig félkor. (az örvény egy keskeny folyosó, amin egy erõs vízsugár viszi végig az embereket, egy össznépi marhaság, de nagyon jó) vízmasszírozó. Ezenkívûl óriáscsúzda a nagyoknak, egy széles kiscsúszda mindenkinek, meleg víz, fedett, és szabad, szauna, úszómedence. Ja, és a gyerekmedence egy vár, van benne kiscsúszda, és zuhany. Ide nem engedik be a felnõtteket, még a lábukat sem tehetik bele.

Hajdunánás:Itt tavaly voltunk, szintén nem túl drága hely. Sok medence van, a gyerekmedence elég nagy. A víz tisztának tûnt, egyedül az zavart egy kicsit, hogy nem kékek a medencék, hanem, barnák. A strand elég nagy, és tavaly koncertek, és elõadások is voltak egész nap. Van szauna is, elég jó.

Ennyi hirtelen, ha valaki tudja, bõvítse ki. Ha kíváncsiak vagytok ezenkívûl másra is, akkor kérdezzetek!

Kockás, te milyen gyakran cserélgeted a vizet a medencében? Nekünk is van ilyenümk, de az én Bencém azt csinálja, hogy belemegy, kimgegy. megint bele, megint ki. Talán tetszik neki az, hogy át kell lépni a medence falát, nem tudom. De tesz egy kört az udvarban, és viszi be a koszt a lábával a medencébe. pedig oda tettem egy lavórt, hogy az a lábmosó, de kicsi még ahhoz, hogy megértse.

Neked három gyerekkel igncsak lehetetlen vállalkozás a strandolás! De mit szólnál hozzá, ha összefognánk, és kimennnk együtt a tóra. Ketten, ill. a nagylánnyal 3-an szemmel tudnánk tartani a gyerkõcöket, és lehet, hogy õk is jobban elvannak így. Mi csak délutánra megyünk, 2-fél 3-ra érünk ki, ekkor már nem annyira erõs a nap. Ha érdekel, írj egy mailt, a simsi@freemail.hu-ra! A héten itthon vagyunk, és 20-a után. Talán még össze tudjuk hozni az idén.
simsi
 


Kockás, én jól elhívtalak a strandra! :-))
Ilyen vacak, esõs idõt, mint amilyen most van...
Na, hátha 20-a után...
üdv
simsi
 


helló Simsi, helló Többiek!

Hátha elõkerülnek a többiek is, hamarosan!
21-dikén tervezem, hogy elmegyünk a naggyal (4) a tóra (reggel 9-tõl). A kicsiket lízingelem a bölcsibe, hátha nekem is lesz néhány nyugodt percem. (Esõnap 24-dike, szombat)
Hívj, ha egyeztessünk! 417946.

1-2 hétre megint eltûnök innen.
Simsi, köszönöm szépen a strandi leírásokat! Igazán hasznosnak ítélem, és - amint látod - a tavat választottam én is. Most már csak a jó idõ jöjjön!!!!

Gyerekek, segítsetek! Van nyelvész közöttünk?
Azt tudom, hogy "lovat" mondunk, de nekem a "víziló" esetében jobban hangzik a "vízilót" mint a "vízilovat". Mi a szabály?

csók, Kockás
kockás
 
 


szerintem viszont nagyon rosszul hangzik. 1:1
vizilovat. ez már nem bántja a fület.
szabályról sajna nem tudok.
anita
anita
 


Kockás!

Megfõztem Benedeknek az általad leírt receptet. (krumpli+virsli+banán) Nagyon ízlett neki. Nincs még pár ilyen gyors és finom ötleted? :-))

Éva
séva
 
 


Kedves Lányok-Asszonyok! :o)


Bár már elkerültem Nyíregyházáról, ott nõttem fel, ott éltem legszebb kamasz éveimet, s az összes rokonom a mai napig ott lakik - így érthetõ módon NAGYON közel áll a szívemhez.
A Kossuthban végeztem 91-ben, azóta szinte otthon sem vagyok (iskolák, külföld, férjhez menés-elköltözés). Jó lenne, ha ismerõsökre bukkannék Köztetek, vagy egyszerûen csak hallanék bármit is arról a vidékrõl.

Üdv Nektek: Ági
Névtelen
 


Mi van lányok? Megkezdõdött az iskola, és mindenki el van foglalva?
A nagy érdeklõdésre való tekintettel adok ötletet - nálunk heti rendszerességel (!igazán!) van:
- tegbegríz (állandóan jól sikerül, ha betartod az arányokat: 1 dl tej, 1 evõkanál gríz, 1/2 evõkanál cukor. Forrón hígnak tûnik, de ne aggódj!)
a specialitásom benne, hogy teszek ici-pici sót is bele, és reszelt citromhéjat/narancshéjat. Isteni. Gyors.
- tejberizs (1 dl rizshez 3 dl tejet és 1.5 e.k. cukrot kell számolni. ezt mazsolázom - de lehet citromhéjazni is)
15 percig kell fõnie utána 30 percig lefedve állnia. Fõvés közben idõnként meg kell keverni, különben nagyon összeáll.
- túrós-tejfölös tészta (anyósom házilag gyúrt tésztájából :-) ) A túrót és a tejfölt az asztalnál ki-ki maga teszi rá.
jó étvágyat!
És még valami: tejberizsbõl mindig sokat készítek, a maradékból rizskochot készítek másnap, és megy be a mélyhûtõbe. ezek a folpackos kockák jelentik újabban az üveges bébipapi utódját, amikor 10 perc múlva ebéd kell, és nincs semmi.
puszi,
Kockás.
u.i. üdv. neked Ági! Írj magadról!
kockás
 
 


Szia Kockás!

Már azt hittem behalt tõlem a topik... ;o)
Mit is írjak magamról?
Most novemberben leszek harminc, Százhalombattára kerültünk, itt élünk, de a férjem mér a fõvárosban dolgozik és valószínûleg én is oda megyek vissza a gyerekek mellõl. Na igen, a gyerekek. Hogy is hagyhattam õket egy ilyen topikban az utolsó helyre? :o)
Szóval, nálunk jöttek, mint az orgonasíp: 4, 2 és 1 évesek. Két kisfiú után jött egy Annácskánk, aki tipikus harmadik gyerek: felnõ a többi között, hálás minden jó szóért és figyelemért, mosolygós kis tündér.

Más most nem jut az eszembe - ha van valami, csak kérdezzetek nyugodtan!
Simsi, én azt hiszem ismerlek Téged az Indexrõl! (Ágibági)
Jól sejtem?

Na, jó éjt Nektek: Ági
Ágibági
 


Sziasztok!

Gondoltam, megkérdezem, érdekel-e itt valakit. Szeretnék eladni pár dolgot, amit már nem használunk.
Szóval van egy PegPerego Milano XL babakocsink, ami nagyon jó állapotban van, valamint egy CAM hálós járóka, amit szinte soha nem használtunk. Ezen kívül eladó még egy Baby Sense légzésfigyelõ is. Ha valakit érdekel, írjon a mail címemre. A profilomban megtalálható.

Kipróbáltam én is a krumpli-banán-virsli receptet, nagyon nagy reményeket fûzve hozzá. De sajnos nálunk nem vált be. De azért én is szívesen olvasok jó kis gyors babakajcsi recepteket. Fõleg, hogy Noncsika rettenetesen válogatós, nehéz a kedvére találni.

Edusmamee! Mi van veletek? Hogy vagy? Mekkora már a pocakod?

Üdv. itt Ágibági

Sziasztok:
Gabi
bgabi
 
 


Sziasztok Lányok!

Nálatok megvannak még azok a francia gyerekruha-üzletek, amiket emlegettetek? (Plaza, ill. Kossuth téri OTP mellett)
Mert képzeljétek, ami hozzánk közel volt, a Camponában, az megszûnt! Annyira-de annyira sajnálom!!!

Ágibági
Ágibági
 


Helló Ágibági!

Jól gondolod, hogy ismersz :-))
Én már az elsõ hozzászólásodból sejtettem, hogy te vagy az. Örülök, hogy idetaláltál.

Az üzletek még megvannak.
---

Kockás, kérlek ne haragudj, hogy nem jelentkeztem aug végén, de kicsit magam alatt voltam abban az idõszakban.
Ja, és a suli is elkezdõdött :-))

Mi is sokszor grízt vacsizunk, és ugyanilyen arányokat kísérleteztem ki, mint te. Talán csak a cukorból teszek bele feleannyit, a tetejére pedig nesquick kakaót szórok.

simsi
simsi
 


Sziasztok csajszik,

jó sok kihagyás után jelentkezem, nálunk a családban (a tágabb családban) átmentek a dolgok egy mexikói szappanoperába, és bár nem minket érint hanem a sógoromékat, mi sem tudjuk kivonni magunkat a történések alól. Röviden : szakitottak, mire a csajszi bejelentette hogy terhes. Szóval csõbehúzzák a sógorom. errõl ennyit.
Ismét fiam lesz, gyönyörû gyerek és igen mozgékony. A 26. héten vagyunk és a hasam nem nagy hanem óriásiiiiiiii. Igaz még csak 5 kg-ot hiztam. (ez sok vagy kevés???)
Nemrég voltunk nyaralni, úgyhogy tele vagyok energiával, derûvel, nyugalommal, boldogsággal, napfénnyel. Kell valakinek????? :-))))))))
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok,

szeretném a gyerekszoba falát feldobni valami nagyobb poszterrel, vagy festett figurákkal. Van valakinek ebben gyakorlata? Esetleg tudtok olyan helyet ahol nagyobb méretû gyerekszobába való posztereket lehet vásárolni? A festésrõl azt hallottam, hogy van aki ezzel foglalkozik, de kb. 20 000 Ft-tól indul az ár. Akkor inkább magam. Ha van ötletetek, esetleg kép is nagyon hálás lennék. Köszönöm elõre is.
edusmamee
edusmamee
 


Edusmamee, ha szeretnéd meg tudom szerezni a falfestõ csaj elérhetõségét. Nagyon ügyes, referencia a Bocskai u. 5. sz. alatti dufartban lévõ gyermekorvosi rendelõ.

Gyerekek, másoknál is olyan rettenetes divat ez a "Master Crock" kártya? A 4 éves óvodás sírva fogadta az apját az oviban, mert mindenkinek van egy rakás ilyen harcos kártya, és neki nincs. Az apja megsajnálta, és elmentek a könyvesboltba érdeklõdni a dolog felõl. :-))) Ott finoman szólva megmosolyogták õket és felvilágosították, hogy a Chips-ben találni.... Jaj! Így jár, aki nem vesz chipset...
puszi,
Kockás
kockás
 
 


Hát az nagyon jó lenne! Mármint a festõ csaj neve és telefonszáma. Esetleg árat is tudsz????
Mi Sóstón lakunk és tegnap bedobtak a postaládánkba egy Sóstóról szóló kis füzetecskét. Ebben hirdeti magát a Hétszinvirág bölcsõde, és azt irja játszóházat is üzemeltet, ahová elvileg bárki mehet. Tudtok errõl valamit???? Esetleg próbáltátok? Van valaki akinek oda jár(t) a picinye?
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
A falfestõ csaj ... né Sarkadi Katalin 06-30-4851361. Remélem nem bánja a reklámot. Nagyon szépen dolgozik (láttad a rendelõt?), de nem tudom mennyiért. Ne mondd neki, hogy Kockás adta a számot, mert lehet, hogy furcsán fog nézni :-)
A Hétszínvirágból én elhoztam a gyereket és bölcsõdeváltásunk volt 3 évvel ezelõtt. Lehet, hogy más csoportban más gondozónõk jobbak lettek volna, de általános véleményem errõl a bölcsirõl, hogy TÚLSÁGOSAN elment profit-orientált intézménybe. Lehet, hogy nincs igazam, ez magánvélemény.
puszi,
Kockás
kockás
 
 


Kockás mégegyszer ezer köszönet. Biztosan nem bánja a reklámot Kata, amit én is folytatnék. Szóval gyönyörûen dolgozik, nálunk megcsinálta mindkét gyerekszobát, és komolyan mondom azóta a hangulaom is jobb abban a szobában. (Bár lehet csak én vagyok ilyen bolond, hogy szeretem ha szép dolgok vesznek körül) Egyszerûen remek lett. Micimackó témában szerintem verhetetlen. És ami a lényeg Balázsnak nagyon tetszik. Ha érdekel valakit az ár: négyzetméter ára van 2-5000 Ft-ig, micimackó 4000 Ft, de alku tárgya nálunk pl. mondott egy nagyon jutányos kerek (lefelé kerekitett) összeget, kb annyit amennyit én rászántam.
Játszóház témában: felhivtam a Hétszinvirágot, majd cirka 2 napig dühöngtem. Na õket viszont nem reklámoznám.... Az igazgató helyettessel beszéltem, bár néha úgytûnt a fallal. Azzal kezdtem hogy nem akarom a csemetémet bölcsibe adni, csak idõnként gyerektársaságba vinni, ahol más gyerekekkle 1-3 órát játszhat. Mire a válasz: most nov. elején felesleges már beiratni bölcsibe, dec-ben úgyis csak 2 hétig lesznek, majd januárban érdeklõdjek van-e hely. Erre nyeltem eggyet és ismételtem. Erre õ is ismételete a válszt. Na most vagy én vagyok fogyatékos, vagy õ, vagy nincs tisztában a következõ kifejezésekkel: nem akarom bölcsödébe adni, játszóházba szeretném vinni.
Volt már valaki a Váci mûv. házban levõ játszóházban??????
Még egy praktikus kérdés: nem tudjátok hová költözött a Pótor optika melletti szivacsos????? Vagy hol lehet méretre szivacsot venni? (nem ágybetétet, hanem sima mezei szivacsot keresek)
elõre is köszi, egyébként veletek mi van??????????????????????????????????????????????????????
edusmamee
edusmamee
 


Boldog Új Évet lányok!
Egy hétre továbbképzésre kell mennem Pestre, a férjem meg eltörte a lábát. Itthagyok rá három kicsit (5,2,2). Azt mondják, ilyenkor a jót kell meglátni a dologban. Tényleg, mennyivel jobb, hogy nem a keze tört el... :-))) Most olyan lett, mint egy nagyapa: ott találod, ahol hagytad ;-)
és nem szalad el a gyerekszobából sem, ha egyszer bement hozzájuk játszani.
Remélem Ti Mindannyian jobban vagytok, mint most én!
puszi,
Kockás
kockás
 
 


Sziasztok!

Igazából nem tudom, hogy jó helyen vagyok-e vagy nem. Most járok itt elõször. Nyíregyházi anyukákat vagy kismamákat keresek. Most várjuk az elsõ babát, és papás szülést tervezeünk. Tud valaki errõl nekem egy két infót modani, hogy Nyiregyen ez, hogy mûködik? A szüléselõkészítõ tanfolyamra mindenképpen kell jönni a kispapának? Különben nem engedik be?

Várom a válaszokat. Köszönöm
szuszu
 


Szia Szuszu!

Nekünk is papás szülésünk volt 2001. 09.04-én. Fantasztikus élmény volt! Igen kell tanfolyamra járni, 3 alkalommal az azülészeti ambulancián ki van írva a telefonszám, ahol be kell jelentkezni. Ezek jó hangulatban teltek. 1. alkalommal egy filmet néztünk meg a szülésrõl, utána kérdezhettél bármit. A 2. alkalommal babaápolásról beszéltünk, a 3. alkalommal szétnéztünk a szülészeten. Megnéztük a szobákat, és a szülõszobát is. Apuci pedig ezek után kap egy igazolványt, a tanfolyam elvégzésérõl. Remélem segítettem.
Egyébként kinél fogsz szülni? Én Papp Károlynál szültem, és maximálisan meg voltam elégedve vele. Utána pedig alapítványi szobában voltam.

Üdv, Éva
séva
 
 


Szia Éva!
Éva!

Köszi a választ. Holnap megyek is a kórházba bejelentkezni. Én Albert Lászlóhoz járok. Eddig rosszat nem hallottam róla, és szimpatikus is nekem is meg páromnak is. Az alapítványi szobán én is erõsen gondolkodom, mivel úgy tudom, hogy máshova nem jöhetnek be látogatók, és állandóan valamilyen társalgóba kell kimenni, ha valaki jön hozzád. Az elsõ 5 napon szülés után, nem árt ha a család is ott van mellettem néha, mivel elég nehezen viselem a kórháznak még a látványát is. Remélem 5 nap után pedig jöhetünk is haza.

Üdv.Szuszu
Szuszu
 


Sziasztok!
Most vagyok itt elõször. Nyíregyházi anyukákat keresek, akik ellátnak némi jótanáccsal. 2002. dec. 27.-én szültem. Elsõ terhességem, és rögtön 2 babám lett. Rám fér néhány jó tanács. Elõször is az, hogy hogyan rövidítsem le az étkezések idejét, mert mire minkettõt megetetem, megbüfiztetem, és végre sikerül elaltatnom, akkor kezdhetem elõrõl. Nagyon fárasztó.
Éva! Én alapítványi szobában voltam, igaz, hogy máshova nem jöhetnek be látogatók. A család a babát is csak úgy láthatja, ha a csecsemõs nõvérek kihozzák, és üvegablakon keresztül megmutatják 1-2 percre.
prucok
 
 


Sziasztok!

Prucok, vigyázz magadra, mert a kondid nem sokáig fog így tartani!
Próbáld meg õket egyszerre etetni, és odaadni valakinek büfiztetni, lefektetni. (vagy büfiztesd magad- azt mondta nekem egyszer egy gyermekorvos, hogy ami nem jön fel az elsõ 3 percben (!!!), azt majd a kiságya magányában kipúzza (bocs).
Az altatással kapcsolatban pedig, ha most nem tanul meg elaludni, még négyévesen is altathatod - ami nem egy leányálom. Lefektetés, simogatás, puszi, szép álmokat, vége. (Sírni szabad egy kicsit, te sem tanulsz meg mindent rögtön elsõ hallásra, látásra.) Hosszabb sírás esetén bemegyünk, simi-simi, semmi baj azt mondjuk, és kimegyünk. Vagy lefekszünk a szõnyegre aludni.
Az enyémek most kétévesek, nem beszélek a levegõbe.
Lányok, szóljatok, ha nincs igazam!
puszi,
Kockás
kockás
 
 


Szia Prucok!

Milyen az alapítványi szoba? Már az orvos kell szóln, hogy oda akarsz menni. Valahol azt hallottam, hogy még jóval szülés elõtt értesíteni kell arrõl az orvost, hogy listára vegyenek. Bemennek oda is a nõvérek? Fürdetni neked kell a babát. Teáztatni. Volt, aki azzal riogatott, hogy rá se néznek a nõvérek babára no meg rád, ha veled van egész nap. És alá is iratnak veled egy papírt, hogy minden felelõsség téged terhel.
Röviden: Mit kell errõl a szobáról tudni? A nõvéreknek is "illik" pénzt adni? Mennyit? Hála még nem voltam betegként kórházban, így semmi tapasztalatom ezen a téren.

Ha más is tud információt ezzel a doldoggal kapcsolatban, szívesen veszem.

Üdv.:Szuszu
Szuszu
 


Sziasztok,
egészen friss információim vannak az alapitványi szobbáról, mivel pontosan 1 hete jöttünk haza onnan a második fiammal.
Elõször is a szülõszobán, a szülésznõnek kell jelezni hogy oda szeretnél kerülni, ha jól tudom lefoglalni csak akkor lehet, ha programozott szülés lesz. Oda is bemennek a nõvérek csak hivni kell õket. Persze aláiratnak veled egy papi rt, hogy a saját felelõsségedre vagy ott, de gyakorlatilag bármiben segitenek. Csak fürdetéshez viszik el a babát illetve ha kéred. Reggel és este bejönnek megkérdezni mi újság van e problémád, illetve ott a telefon az ágy mellett belsõ számon lehet õket hivni. A pici ellátásához mindent adnak, pelenkát is, kivétel a popsitörlõ, amit nekünk kellett bevinni. 2 évvel ezelõtt még azt is adtak. Bár kapsz babacsomagot és abban van popsitörlõ minta, úgyhogy nagy vész nincs. Én úgy láttam a nõvérek elvárják a pénzt. Én csak egyiküknek adtam, aki végig segitõkész volt, akinél Gergõ született is. 1000 Ft-ot. Szerintem ha valaki megengedheti magának az alapitványi szobát nagyon megéri.
edusmamee
edusmamee
 


Sziasztok!
KockáS Köszi a jó tanácsokat. Sajnos nincs velem egész nap senki, úgyhogy nekem kell büfiztetni, elaltatni. Ráadásul az egyik "kérõdzõ típus", úgyhohy ha nem büfiztetem meg jól, akkor cserélhetem percenként a pelenkát a feje alatt, de lehet, hogy a ruháját is. Ugye a kétévesekkel már könyebb?! Szerencsére a házimunkával nincs gondom, de a gyerekek egész nap az enyémek, sõt még éjszaka is, mert mindenki más dolgozik körülöttem.
Az alapítványi szobáról: valóban alá kell írni egy papírt, hogy a felelõsség a tied, de ezt alá kell írni akkor is ha csak sima babás szobába vagy. A nõvérek segítenek, de kérni kell. Sajnos ketten vagy hárman vannak 60-70 gyerekreÉs még a frissen születetteket is nekik kell ellátni. A nõvérek nem szívesen jönnek be az alapítványi szobába, mert nem akarnak zavarni. De ha kéred õket, akkor szívesen segítenek.Nekem csak jó tapsztalataim vannak. Elõre nem lehet lefoglalni az alapítványi szobát, sõt lehet, hogy 1-2 naot sima kórteremben kell töltened, mert nincs hely az alapítványiban. Nem baj ha nem szólsz az orvosnak, elég, ha a szülõszobán döntesz, hogy milyen szobába szeretnél menni. Sõt, ha elõször 1 napot pihenni szeretnél, és sima kórterembe akarsz menni, akkor is átkérheted magad másnap akár alapítványiba /ha van hely/, akár babás kórterembe. Viszont ha veled van a baba nem adnak pótlást.
Sziasztok!
Prucok
prucok
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat. Mikor van programozott szülés? Lehet császárt is választani, vagy csak szükség esetén alkalmazzák.
31 hetesen az orvos azt mondta, hogy már 1950 gramm és a fej átmérõje, az a BPD 85 mm. Elég nagynak tûnik a baba a korához képest (újságokban olvasott adatok kevesebbet írnak "elõ" a 31. hétre). Én viszont elég kisméretû vagyok. Sokat "szenvedni" nem akarok, és elég sok rémtörténetet hallottam már, lehet vajon kérni az orvost, hogy ha hosszúra nyúlna a dolog, akkor inkább császárral szüljek? Volt valakinek ilyen tapasztalata, vagy hallottatok valamit ebben a témában?
Sziasztok!
Szuszu
szuszu
 


Szia szuszu!
Programozott szülés csak akkor van, ha már a 41 hetet betöltötted, vagy valami nincs rendben./ a babának nem tökéletes a szívhangja, bezöldül a magzatvíz stb/ Császárt nem lehet választani, és nem is lenne jó ha lehetne. Sokkal több veszéllyel jár egy császármetszés, mint egy normál szülés, nem beszélve arról, hogy szerintem sokkal fájdalmasabb, bár nem próbáltam, de a mûtét sebe biztos, hogy tovább fáj, nem beszélve arról, hogy a gyereket is nehezebb ellátni, mert nem nagyon tudsz felkelni.Egyébként szerintem a szülés nem szenvedés, igaz, hogy fáj, de ki lehet bírni, és tudod azt, hogy a végén ott van a várva várt apróemberke. Egyébként nagyon jó fájdalomcsillapító a gáz, amit adnak. Kinél fogsz szülni?
Szia
névtelen
 


Szia névtelen!

Köszi a választ. Albert Lászlónál fogok szülni a tervek szerint. Egy-két ismerõsöm nála szült,és egész jókat mondtak róla. Mivel õ lesz az elsõ baba, így nagy tapasztalatom nincs az orvosok terén, leszámítva az évenkénti szûrést, de emiatt is a kórházba jártam.
Hol vannak bababoltok. Épp babakocsi és kiságyszivacs után járunk. Voltunk a Kelettel szemben az amerikai bababoltban, a Géza úton. Hallottam, hogy van egy a Szent István úton.
Kinek mi a tapasztalata a babakocsik terén. Még ha csak az árak jelentenék a legnagyobb gondot(némelyik kocsi szörnyû drága), de még a típusról sem tudjuk mi a jó. Ezek a többfunkciós kocsik feladják a leckét. Jó a nagy mózeskosaras, vagy a bébihordozós a jobb?(igaz ez olyan drága, leszámítva amit a Cora-ban láttunk)Mire kell egyáltalán vigyázni ezen a téren? Ha van valakinek tanácsa azt nagyon megköszönném.

Sziasztok
Szuszu
Szuszu
 


Szuszu!
Bababolt van még a Kossuth utcán, a 14 emeletessel szemben, valamint az Új utcán, a vége felé, az Enikõ bababolt, van szintén a Kossuth utcán, pontosabban picit beljebb, az Emberke bababolt.
Valamint van egy az Ungvár sétányon, de ott csak ruhák, viszont tûrhetõ áron.
Babakocsiról rengeteget tudnék regélni, mint még sokan mások, volt már rengeteg féle kocsim, de a döntéshez tudni kellene, milyen környéken laksz, mennyit kell cipelned, jársz-e autóval, stb, stb. Ja, és tényleg rettenetesen nagy szerepet játszik a pénztárcád Kép

Prucok!
Örülök, hogy idetaláltál Kép

Edusmamee!
Nektek meg hatalmas nagy gratula!!! KépKépKép

Üdv.
B.Gabi
bgabi
 
 


Szuszu!

mi csecsemõmérleg, és légzésfigyelõ kölcsönzésével, és eladásával foglalkozunk házhozszállítással. Ha valamelyikre szükséged van, hívj! 42/ 337-028.

Edusmamee!

Neked nincs szükséged valamelyikre?

Üdv, Éva
séva
 
 


Szuszu!

Ha nem bírod majd a fájadalmakat, kérhetsz EDA-t is. Nekem nagyon jó volt. Végig közremûködtem a szülésneél, de alig éreztem fájdalmat. Az alapítványi szoba nagyon jó, a férjem egész nap velünk volt, volt, hogy csak este 10-kor ment haza. Én is pici vagyok, de ennek semmi köze ahhoz, hogy nem tudsz hüvelyi úton szülni. A medenceátmérõd számít.

Éva
séva
 
 


Újra én írok. Szóval. Én is felhívtam még december elején a Hétszínvirágot, én is csak játszõházba akartam vinni Bendit. Velem nagyon kedvesek voltak. Megengedték, hogy bemenjünk, heti 2x, 2-3 órára. Mégsem mentünk, mert megtaláltam a Tesco-ban a játszóházat. Szerdánként 9-13-ig Baba-mama klub van, ami ingyenes. 1-3 éves gyerkõcök, az anyukák pedig beszélgetnek. Gyertek Oda! Én is megyek szerdától.

Immár, harmadszor, Éva.
séva
 
 


Edusmamee!
Mind a kettõ érdekelne. A légzésfigyelõt szokták bébicsõsznek emlegetni? Ha igen olyat lehet vennénk is. Mérlegen nem gondolkoztam, de nem is tudtam, hogy lehet kölcsönözni is. Úgyhogy mindenképpen jelentkezem.

Üdv.
Szuszu
szuszu
 


Szia Éva
Mi is tõletek béreljük az apnoe monitort, de most már mindig legurulnak róla, így nem használjuk. Még van 1,5 hónap-nem veszitek vissza?
prucok
 
 


Sziasztok!
Prucok! Ilyen hamar legurulnak róla? Nekünk Baby Sense volt, és egészen 1 éves korig használtuk, Noncsikánál. Semmi gond nem volt vele, nagyon elégedettek voltunk.
B.Gabi
bgabi
 
 


BGabi
Nem szeretnek rajta aludni, sokszor felébrednek, mikor leteszem õket rá, és ha kiveszem alóluk, akkor szépen alszanak
Prucok
prucok
 
 


Prucok!

DE visszavesszük, csak hívjál, mert nem tudom ki vagy.
42/ 337-028, 70/299-6341
A bolt a Nyírfa téren megszûnt, ott ne keress, de házhozszállítással mûködik a kölcsönzés tovább.

Üdv, Éva
séva
 
 


Szuszu!

Nem edusmammee írta, a mérleg, és légzésfigyelõ kölcsönzést, hanem én, séva!

Üdv, Éva
séva
 
 


Prucok!
Rájöttem az email-odból, hogy ki vagy, nálatok kettõ gép is van, ezért nem ígérem, hogy teljes áron visszavesszük.

Éva
séva
 
 


Prucok!
Berakjátok a kiságyban a matrac alá? Mert a miénk annyira vékony lapocska volt, hogy egyáltalán nem lehetett érezni, hogy ott van a matrac alatt, így a babát sem zavarta.
BGabi
bgabi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: