Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
JuditKép!
Minden rendben volt a mesékkel?
Most csak azért ugrottam be, mert kaptam egy levelet, a Józsi keres Téged, mert az a cím, amiről írtál neki, valami miatt visszadobja a leveleket.
Légyszi' vagy nekem, vagy neki írj megint, hogy tisztázzuk a címedet!

Szia
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Barbus!
California-rol csupa jokat tudok mondani. Kép Mi nagyon szeretunk itt lakni. Orulok, hogy idekoltoztok. Sajnos a tavolsagrol koztunk nem tul jo hirem van. Ugyanis San Jose eszakon van, mig San Diego delen Californiaban. Autoval kb. 7-8 ora vezetesre.

Gabi!
Utolag gratula a kisfiadhoz!!!!!KépKépKépJo egeszseget az egesz csaladnak!

Judit!
Tenyleg sok magyar lakik erre-fele. Lehet, hogy talalunk kozos ismeros. Kép
Sajnos surgosen Magyarorszagra kellett mennem, ezert nem jelentkeztem eddig. De mostantol mar leszek megint ujra.

Jo hetveget mindenkinek,
Andysj
andysj
 
 


Etyus,

csak most olvastam a hozzaszolasodat. En tudok egy magyar orvost Murtenben, nögyogyasz, jo fej, csak nekem messze van (Zürichben lakunk), igy nem jarok hozza, de mar voltam nala.
Irj emilt, megirom a cimét!
Remélem még nem késö!!!

Üdv mindenkinek,
Süncsi
süncsi
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi Uj-Zelandon vagyunk, es par hete megszuletett a Kismanonk. Viszont teljesen elfelejtettunk utannanezni, hogy mi is a teendo ilyenkor (marmint a magyar reszt)...

Tudnatok segiteni, hogy hogyan es hol lehet elintezni, pl. hogy magyar utlevelet, anyakonyvi kivonatot stb. kapjon? Es amit csak Mo-on lehet, azt pl. a nagyszulok is el tudjak intezni?

Koszonom,

batkamano
batkamano
 


Helyi Magyar Nagykovetseg: ok tovabbitjak a budapesti erre illetekes hivatalokba...jo sok ideig tart.
csippi
 


Sziasztok!

Május óta Bécsben élünk kis családommal, férjuram + 10 hónapos kisfiam. Csak körülnéznék, hogy lakik-e errefelé valaki, aki olvassa ezt a topikot.
Üdv azért Nektek is, tengeren túli lányok! Kép

Sziasztok

Mmandula
Mmandula
 


Keresd KíváncsitKép
solya
 
 


Szia Mmandula!!!

Mi is Becsben elünk, a ket gyerköccel (4 eves es 14 honapos) es osztrak baratommal!!!Kép
En mar reg itt elek, bar csak egy evre terveztem a nyelvtanulast...Kép es hat mar 14 eve itt vagyok...
BAr nem vagyok mindig szorgos iro es valaszolo, de azert legalabb elarulom, hogy itt (14.kerület) lakunk mi is!
Ti Becsmelyik reszen laktok?
Tudsz nemetül?
Meddig tervezitek a maradast?
A ferjed is magyar?
NA, most ilyen illetlenül elarasztottalak kerdesekkel...Kép
CSak annyit valaszolj, amit nem erzel tolakodasnak!!!Kép

Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Szia Kryss!

De jó, hogy találtam itt valakit!
Mi a 18. kerületben lakunk, előreláthatólag még 1,5 évig... A férjem magyar, a BOKU-n dolgozik. Ha minden jól megy, most októbertől kezdek majd németül tanulni az egyetemen, mert én ugyan általában megértem, hogy mit mondanak az osztrákok, de maximum angolul tudok nekik válaszolni.

Tündéri a kislányod a fotón! Majd teszek én is fel fotót a fiamról. Gondolom, otthon vagy Te is a kicsivel. Vagy dolgozol? 14 év alatt meg lehet tanulni németül, talán majd nekem is sikerül Kép

Mmandula
Mmandula
 


Mmandula,
engem is megkereshetsz, ha a belvárosban jársz! Megihatnánk egy kávét, ha hagynak a gyerekeim...Kép Írj mélt, ha érdekel!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Mmandula,
most látom csak, hogy textilmérnök vagy! Jaj, de izgi, mert én is! Kép Igaz, nközi nyugdíjügyint., az nem! Kép
Kíváncsi

Kryss, itt válaszolok a több hete írt üzidre: semmi gond! Örülök, hogy azért emlékszel rám! Kép (Igaz, annyi nyomot hagyok a neten, nem nagyon hagyom, hogy elfelejtsenek!) Te is jöhetsz kávézni, ha hagynak a gyerekek! De németül nem tudok ám! Kép
kíváncsi
 
 


Sziasztok lanyok!

MIndenkinek koszonet a gratulaciokert!
Akinek van ideje az megnezheti a fiam albumat David Andras Bori neven.
Engem is erdekelne hogy itt az Usa-ban hogy kell a babanak utlevelet intezni.Minden mast megkapott.
Sziasztok!
Gabi75
 


Sziasztok,

Ezer eve nem jartam erre, Jordan mellett lehetetlenseg a szamitogep ele ulni.

Csi:
Bocs, hogy eddig nem jeleztem vissza, de tenyleg nem neztem ide be. A kazettak szuperek, nagyon jo lenne listat kapni a megrendelheto mesekrol. A magyarorszagi e-mail megvaltozott, de az amerikai maradt ugyanaz. A nevem alatt megtalalod! Megegyszer nagyon koszonom neked a kozvetitest!

Gabi75:
Mivel David itt az USA-ban szuletett, neki automatikusan megkerheted az amerikai utlevelet. (Hiszen automatikusan amerikai allampolgar). A fobb postahivatalokban lehet nyomtatvanyt kerni, es ott is kell a kervenyt beadni. Kell hozza fenykep, a szuletesi anyakonyvi kivonat (mindharmotoke), ket csekk (az osszegre mar nem emlekszem). Jordan utlevele nagyon hamar megerkezett.

Batkamano:
Mindent hivatalosan le kell fordittatni. Az ugyintezes egyszerubb ha otthon vagytok. Nekunk tolmacsot is kellett vinni az Anyakonyvi hivatalba, mivel a ferjem nem beszel magyarul. Neki kellett kijelenteni, hogy hozzajarul a magyarorszagi bejelenteshez. Mara mi azt hiszem mindent elinteztunk. Jordan kettos allampolgar, Magyarorszagon is van biztositasi kartyaja, stb. Ja, amennyiben az eskuvotok kulfoldon volt, eloszor azt kell honosittatni, csak utana lehet a baba ugyeit intezni.

Kataa:
Ha esetleg bekukucskalsz: talalkoztam a novereddel es a fiaival, nagyon helyesek. Remelem fogjuk tartani a kapcsolatot. Olyan jo volt hallani a gyerekeket egymas kozott magyarul beszelni!

Na azt hiszem ki kell segitenem a ferfisereget a konyhaban!

Udv mindenkinek,
Judit
Judit
 


Szia Kiváncsi!

Irtam emilt, köszi a meghivást!

Mmandula
Mmandula
 


Szia Kryss!

De jó hogy Rádtaláltam! Nekem van egy négy és fél éves kisfiam és egy hét hónapos kislányom. Ha minden igaz, egy éven belül megyünk Innsbruckba. Tudnál segíteni nekem abban, hogy mit érdemes tudni az osztrák óvodai rendszerről? Mi kell a tankötelezettséghez, milyen a tanév időbeosztása stb. A férjem menne ki dolgozni (fogadja a munkahely, olyan biztosítást és ellátást kapunk majd mint a kintiek). Köszi a segítséget!

Manka
mankazs
 
 


Judit
Bekukkantottam!!!
Csak megkoszonnem hogy bementel hozza a korhazba.Kar hogy mi ilyenkor nem lehetunk ott.
Remeljuk meg bent marad a pocaklako egy darabigKép
Puszi Jordannak is
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok lanyok!

Judit,Andysj!
Lenne egy kerdesem de persze mindenkinek is szol.A baratnom azt mondta hogy itt az Usa-ban jar egy magyar ujsag,biztos ti is tudtok rola,ha igen megirnatok hogy mi a neve es hogyan lehet megrendelni?

Egyebkent jol vagyun
k a fiam nem igazan akar hagyni aludni ejszaka,de a sogornom szerint ez termeszetes hiszen magyar baba.Kép
Nappal aludna ejjel tobbet fent lenne.
A fiam most 8hetes es 2napos,7hetesen volt 5750gr es 61cm.nagyon no a dragam ,de most egy par napja nem akar csak 5perceket szopozni es mar tiszta ideg vagyok.Igazabol azert idegeskedem mert eddig 15-20perceket szopizott 1,5orankent most 3orankent eszik 5-7percet es utana kimered es orditani kezd.Valami baja lehet attol tartok,valamio zavarhatja.
Felteszek egy kepet ha nem banjatok!

Mindenkinek puszi!

Kép
Gabi75
 


Sziasztok!

Gabi!
Nagyon aranyos a kisfiad. Meg egyszer gratula Kép
Nem tudom a baratnod milyen ujsagrol tud en a kovetkezokrol tudok:

Panoráma, Magyar nyelvü országos havi magazin
http://www.hungarian.net/panorama

Hungarian name: Amerikai Magyar Népszava & Szabadság
English name: N/A - [Hungarian language newspaper, available in Ohio/USA by subscription]
Name & Address of Publisher: Kálnoky, Inc.
P.O. Box 6673
East Brunswick, NJ 08816
Phone: 732 254-2904
FAX: 732 254 3529
Editor: Mr. Eugene Kálnoky; Mr. Julius Kálnoky

English name: California Hungarians
Hungarian Name: Californiai Magyarság
[Published weekly, except last two weeks in August; available in Ohio/USA by subscription]
Mailing address: Californiai Magyarság
PO Box 370305
Reseda, CA 91337-0305
Phone: 323 463-3473 or 818 996-6229 or 818 996-3510
Fax: 213-384-7642
E-mail: calhun@pacificnet.net
Publisher: Attila Fényes; Editor: Mária Fényes

English name: Hungarian Word
Hungarian Name: Amerikai Magyar Szó
[Published weekly; available by mail, contact publisher for yearly subscription rates]
Mailing address: Hungarian Word
130 East 16th Street
New York, NY 10003
Phone: 212 254-0397
Fax: Call first, then 212- 254-1584
E-mail: Papparch@aol.com
Editor: Ms. Kinga Molnár
Contact person: Mr. Lászlo Papp
Publisher: Hungarian Word, Inc.



Weekly Newspaper published in Hungarian.
Send subscription requests with your check to:

Californiai Magyarság -- Subscription
PO BOX 4437
Thousand Oaks, CA 91359-1437
Phone: 805-497-1236
Fax: 805-497-1337
e-mail: calhun@pacificnet.net

udv.
Andysj
andysj
 
 


Andysj!

Koszi szepen a cimeket en a nepszavara gondoltam.
Megegyszer koszi!
elegge megvan halva mostanaban ez a topic nem?
Hogy vannak a gyerkocok?
Mit csinalsz mostanaban?

PUSzi GABi es DAvid
GAbi75
 


Judit, ha nem gond,én megkeresnélek magánban a mesékkel kapcsolatba,jó?
Barbi

Kép
Kép
barbi
 
 


Gabi!

Koszi, jol vannak a gyerkocok. Nalunk kicsit tulzsufolt volt eddig minden. Vendegeink voltak, majd elutaztam, majd megint vendegek, kozben a ferjem utazott el.... tehat a szokasos. Meg most szinte minden nap van edzese a nagyobb lanyomnak, szombaton van a versenyuk. (Cheerleading)

David hogy van? Es te hogy erzed magad?

Andysj
andysj
 
 


Kiváncsi, Kryss!

Este 7kor megemlékezés lesz a Favoritenstrasse 15nél/ben. Ha a fiam jó passzban lesz meg férjuram is hazaér a szorgoshangyáskodásból, elnézünk. Ti?

Kiváncsi, jövő 7en kedden vagy szerdán vagy csütörtökön összefuthatnánk, ha Nektek megfelel.

Mmandula
Mmandula
 


Mmandula,
nincs kizárva, hogy ott leszünk! Ha igen, biztosan visszük a fiúkat/a fiúk egy részét. Egy testvér-babakocsink van, sötétkék mintás, arról megismersz! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Mmandula!

Hat, meg szerencse, hogy ugysem tudtam volna menni, mert vartam haza a fiamat...Es amugy is csak most olvastam hogy lesz a megemlekezes!
Egyebkent en meg SOHA sem ünnepeltem oktober 23.-at! Amikor kijöttem Becsbe, meg nem volt, es eddig meg soha nem adodott ugy, hogy otthon legyek!Kép
Megneztem Zalant, nagyon helyes mosolygos!Es nagyon gyorsan elkezdett szaladni!

Mi hetfön megyünk a dokineninkhez, aki a 18.-kerületben rendel (Iglassegasse)!

Kivancsi!
Hat igen, lehet Teged latni! Csodallak, nekem ennyi lehetösegem nincs gephez kerülni.Bar gondolom, az ötböl mar nagyon önallo a többseg es akkor figyelnek az öcsi(k)re is!Kép
Persze a Te fiaidat is mar megcsodaltam parszor, lattam az albumot!Kép

De azert egyszer jo lenne összefutni Veletek!!!
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Manka!
Most lattam, hogy irtal nekem es meg nem valaszoltamKép!
Eddig en ilyen kerdesekkel nem nagyon foglalkoztam, de megprobalok utanajarni!
Tudsz nemetül?
Kryss

Szep napot, jo kedvet!
Kryss
Aaron (1999.X.13.)
Rebecca (2002.VII.23.)
Lea (2008.VI.19.)
Miriam (2010.X. 8.)
kryss
 
 


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Kaptunk,egy játékot külföldről,magyar nyelvű tájékoztató nincs benne,sajnos angolul csak kicsit tudok,annyira nem,hogy megértsem mit kell tenni vele. Megtenné nekem valaki,hogy lefordítja? A szöveg rövid, ide leírom.

Fasten an end of the threed at 20cm.Above the floor(to the footof a chair for example),then,tightenit horizontally holding the other end to your foref:inger,then put the puppet cnthe threed passing itthrought the carboard tonguewhich is onthe back of the puppet...With a lightly moment of your finger,he puppet will move too. If you move yourfinger forward the puppet will sit down,if you move finger 3ack the puppet will stand up, its better to play with two persons,one to move the threed and the other to make the show.

Nagyon szépen köszönöm!
Noémi
Névtelen
 


Szia Kryss!

Kiváncsival összefutottunk tegnap a megemlékezésen. A műsor nem tudjuk, milyen volt, a srácokat futtattuk a folyosón Kép Nekem nagyon jó volt magyar emberek közt lenni, még ha csak egy órára is. Mi 8kor leléptünk, mert fáradt a csemete, aztán a villamoson hazafele el is aludt. Amint letetem itthon az ágyába, rögtön felébredt és negyed 12ig pörgött.

Mi jövő 7en valamelyik nap találkozunk ismét a Kiváncsi-családdal. Tüneményes a két legkisebb fia Kép Neked lenne kedved és időd valamikor összefutni?

Üdv

Mmandula
Mmandula
 


Noemi,
megprobalom, remelem nem ertettem el nagyon, a tobbiek majd kijavitanak ha igen Kép

Erositsd a zsinor egyik veget 20 cm-rel a padlo folott (pl. egy szek labahoz), majd kosd a masik veget a mutatoujjadra vizszintesen tartva.
Ezutan helyezd a babut a zsinorba ugy, hogy keresztulmenjen a babu hatuljan levo karton nyelven. A kezed mozgatasaval a babu is mozogni fog. Ha az ujjad elore mozditod, a babu leul, ha hatra mozditot, a babu felall.
Legjobb ha ketten jatsszak, az egyik szemely mozgatja a zsinort, a masik eloadja a musort.
mon
 
 


Szia Kryss!

Fogjuk rá hogy tudok: van egy szakfordító diplomám, de hét éve kaptam és azóta csak két hetet tölthettem Németországban, tartok tőle hogy lassanként passzívvá válik a tudásom. Majd belejövök. Ha nem lenne Neked nagy fáradság utánajárni a dolognak, nagyon megköszönném!

Manka
mankazs
 
 


Moni!
Köszönöm szépen!
Noémi
Névtelen
 


Tündi!Ide írjál és nézd át az archívot.Kép
linato
 
 


Kedves Lanyok,

Nem tudom mennyire el meg ez a topik, sajna csak most talatam ra. Mi is USA-ban elunk ferjemmel(szinten magyar) Washington DC mellett, van egy 3 eves es egy 5 honapos gyerkocunk. Remelem be tudok kapcsolodni hozzatok, most egyenlore meg az archivot olvasgatom, hogy megismerjelek benneteket.

Angi
angela2
 
 


Szia Angela,
udv a topicban! Mi Philadelphia mellett elunk. Miota eltek kint?
Gyere a chatre is! Delutan 3-6 kozott valamikor vagyunk nehanyan.
Moni
mon
 
 


sziasztok lányok! Nem is tudom mit keresek itt, mert még babám sincsen (sajnos nem jön össze), ráadásul Magyarországon élünk. Talán csak a vágy, mert nagyon szeretném látni Amerikát, és régi vágyam, hogy ott éljek. Egy kicsit irigykedem, milyen jó nektek. Nem tudom, milyen lehetőségeink lennének, ha kimennénk, ha egyáltalán kapnánk vízumot. Ti mindannyian kiküldetésben vagytok? Senki nem vágott csak úgy neki a világnak? Ha valaki úgy érzi tudna segíteni nagyon szépen megköszönném. Jó babázást, kellemes életet kívánok mindannyiótoknak!
(Ha valami butaságot csináltam vagy mondtam bocsánat új vagyok a NET-en!)
Névtelen
 


ETYUS!!!
Jarsz még erre???
Vendég
 


GABI, igy, utooolag gratulalok!!!Kép Minden OK??? Kivanom, hogy aranyozza be napjaitok a Csöppség!!!A Picikéd majdnem 1 évvel fiatalabb az én Fiamnal!!!(Szept 14.-i)
Etyusrol tudtok valamit???Kép
Vendég
 


Sziasztok!
Tundinek hivnak Bostontol 30 percre Beverly-be lakom.Van egy tunderi 4
eves kisfiam.Nagyon szeretnem megtudni hogy lakik e valaki itt a kozelbe?Remelem valaki valaszol.
misike
 
 


Szia Misike,

En sajna kicsit delebbre elek, Rockville, MD, de udv itt. Nekem van egy 3 eves es egy majd nem 5 hos. En is csak most talaltam ra erre a topikra. Miota eltek kint? Hol szuletett a manoka?

Moni,
Latom erdekel a volunteer allas , en is igy kezdtem, ha van kerdesed szivesen megosztom a tapasztalatomat.

Angi
angela2
 
 


Angi,

Udv kozottunk. Nagyon sokan vagyunk az USA-bol, biztos talalsz valakit a kozeledben is. Nekem a ferjem reven tobb rokonom is el Washington D.C. kornyeken, D.C.-ben es MD allamokban, o pedig eredetileg Virginia allambeli. Most jut eszembe, van egy regi orvos baratom is ott a felesegevel, talan majus kornyeken szuletett a babajuk. Mindketten magyarok. Majd rakerdezek, hogy szeretnenek-e kapcsolatot felvenni veletek.

Nevtelen,
Semmi baj, hogy bekukkantottal. Erdekes volt olvasni a leveled. Nem tudom, hogy masok hogy vannak ezzel, de en nagyon ugy erzem, hogy Magyarorszagon egy nagyon elferditett kep van Amerikarol. Ez az ismeretlen, tavoli orszag ahol mindenki jol el a filmekben bemutatott hatalmas hazakban es nagy SUV-kel viszik az iskolaba a 3-4 jol oltoztetett es elkenyeztetett csemetet. Tudni kell azonban, hogy itt sem kolbaszbol van a kerites. A dolgozok evi tiz nap szabadsagot kapnak, az anyak hat het szulesi szabadsag utan vagy visszamennek dolgozni, vagy (tobbnyire) elveszitik az allasukat. Ha nincs beteg biztositasod, soha az eletben nem fogsz kilabalni a szamlahalmazokbol (mar ha valaki hajlando ellatni biztositas nelkul). Az atlag amerikai csaladnak minimum 8000 dollar adossaga van a bank fele. Ez statisztikai kimutatas. De ez sok csaladnal felrughat akar 50000 dolcsira is. Tudnod kell, hogy itt meg a fagyit is credit kartyaval veheted, magyarul penz nelkul, a gond csak az ha nem fizeted ki a ho vegen kiallitott szamlat. Persze mondhatod, mi is itt vagyunk valamiert. Es ez igy van! En 96 ota elek itt. Amerika nekem valami fantasztikusat adott, amit szerintem masok is tapasztalhatnak magukon. Az pedig a LEHETOSEG!. En a lehetoseget kaptam, hogy friss diplomaskent alkossak itt valamit, majd lehetoseget es vegtelen bizalmat kaptam, hogy professzorkent alkalmaztak 26 evesen. Ez az oriasi kulonbseg Magyarorszag es az USA kozott. Magyarorszagon sose kaptam volna meg ezt a lehetoseget, itt viszont bizonyitottam es maximalisan elfogadtak. En ebben latom az USA nagyszeruseget. Meg abban, hogy itt jobban elfogadjak a massagot, legyen az serult emberek, vagy mas vallasuak, stb. Meg rengeteget dumcsizhatnank errol, de mar igy is eleg hosszu voltam. Remelem nem sertettelek meg ezzel a hozzaszolassal (ez nem volt szandekom).

Misike,
Egy masik nagyon jo baratom van a Harvard egyetemen. Magyarok, harom kisgyerekkel, majd oket is megkerdezem, hogy akarjak-e a kozvetitest.

Andysj, Gabi75,
Hogy vagytok?

Judit
Judit
 


Judit,

Csak egy gyors kerdes. Nem vagy te veletlenul soproni eredetileg? Ma ugrott be, hogy ismerek valakit akinek szinten Judit a neve, az USA-ban el, ugyved a ferje, Jordan a gyereke es korra is durvan annyi idos lehet mint te.

Agi

Kép
Kép
agi
 
 


Szia Angela!

Udv. itt. Mi is az USA-ban elunk, San Jose, Californiaban.

Szia Misike!
Udv. itt.

Szia Judit!
Egyetertek azzal, amit Nevtelennek irtal. Sajnos tenyleg teves kep el az emberek tobbsegeben. A barataink is meglepodtek, mikor meglatogattak minket.

Ti hogy vagytok?

Andysj
andysj
 
 


Szia, Angéla! Kép
Csak megakadt a szemem a neveden - ugye, együtt voltunk a pocakostopikban? Eszembeszoktál jutni, mi lehet veletek! Mióta Judit megszületett, nemigen jelentkeztél, igaz? Hogy vagytok?

Márti+Vilka
márti
 
 


ETYUS???
Vendég
 


Szia Marti,

Igen egyutt voltunk pocisok, neha meg beleolvasok a friss kisbabiba, de irni nem nagyon szoktam. En 8 het utan visszamentem dolgozni, igy tenyleg keves idom volt/van irogatni. Hogy vagytok, ritkan talalok rolatok beszamolot.
Jucus nagyon szepen fejlodik, mar hason rakuzemmodban bejarja a lakast, sot egy hete felfedezte a negykezlabra allas oromet is, bar meg altalaban orra zug, de gyakorolja ezerrel.

Judit,
Amit irtal abban teljesen igazad van. Mikor egy eve hazalatogattunk, mindenki csodalkozva nezett rank, miert nincs meg hazunk es csak egy autonk, mintha itt ezt csak ugy osztogatnak. A masik ami szamomra furi volt a rosszindulatu irigykedes, pedig szerintem sokan akik arrol almodoznak, hogy kijojjenek alapvetoen nem merik megtenni a vegso lepest es elindulni az ismeretlenbe. Ezzel tenyleg nem megbantani akartam senkit, csak nem olyan konnyu az elet itt, mint ahogy otthon gondoljak, foleg az elso egy ev nehez szerintem.

Andysj,
Udv itt is, mult het penteken este meg visszatertem a chatre, de pont elottem leptel ki, nehezen tudtam ravenni Matyit, hogy anya egy kis kozossegi eletet is elneKép

Angi
angela2
 
 


Judit,
Megkerdezhetem mit dolgozol, nem muszi valaszolni.
Jordan mennyi idos? O az elso manoka vagy van tobbi is?

Angi
angela2
 
 


Sziasztok,

Agi,
Minden stimmel, kiveve a Sopron. En eredetileg szekesfehervari vagyok, kijovetelem elotti ot evet pedig Budapesten toltottem egy fosulin. Azert 'hatborzongato' a hasonlosag a masik ismerosodhoz. Kép

Andysj,
Jo tudni, hogy mas is igy erez. Kép
Regen hallottunk feloletek is. Tudom nagyobbik lanyod mar iskolas, mennyi idos a kicsid?
Mi, koszi, jol vagyunk. Jordan 16 honapos. Rendkivul erdeklodo, kedves kisfiu. Rengeteg szot mond. Erdekes figyelni, hogy hogyan sajatit el ket nyelvet egyszerre. Vannak szavai, amiket csak az egyik nyelven mond, de mar tobbszor bizonyitotta, hogy ennek ellenere tokeletesen megerti a masik nyelven is! Aztan vannak szavak amiket nehany hetig csak magyarul mond, majd nehany hetig csak angolul. Es persze, sok szot tud mindket nyelven. Erdekes, hogy az apjanak, szinte soha semmit sem mond magyarul! Fantasztikus, hogy milyen okosak ezek a picik! Nalatok, hogy ment a nyelvek tanulasa? Erosebb mar az angoljuk a magyarnal?
Jordan is biztos jobb lesz angolbol, amint suliba kezd jarni. Nekem viszont nagyon fontos, hogy megtanuljon beszed mellett irni es olvasni is magyarul. Arra gondoltam, hogy jovo nyaron, ha Mo-ra latogatunk, akkor beiratom egy fizetos bolcsibe, csak nehany orara. Volt mar valakinek ebben tapasztalata?

Kedves Nevtelen,
Remelem nem riasztottalak el innen. Termeszetesen szivesen valaszolok a tobbiekkel egyutt a kerdeseidre Amerikaval kapcsolatban. A kijovetellel kapcsolatban azt kell magadtol kerdezned, hogy milyen kepessegeid vannak, amiket itt is tudnal hasznalni, mennyire erted es beszeled a nyelved, milyen iskolai vegzettseged van, ismersz-e valakit, aki anyagilag, lelkileg tamogatni tud az elso idokben, mennyi penzt tudsz kihozni a kezdeshez, tisztaban kell lenned az itteni arakkal, hogy tudd, mennyi kell a 'tuleleshez', stb. Amennyiben kimerito, megnyugtato valaszokat tudsz adni magadnak ezekre a kerdesekre, akkor kezdhetsz el gondolkodni azon, hogy akkor mikor es merre… Ez persze megint csak az en gondolatmenetem, masok lehet, hogy mast javasolnak neked.

Angi,
Orulok, hogy te is megtamogattad a velemenyem. Jelenleg stay-at-home mom statuszban vagyok Jordan-nel, aki 16 honapos. Egyenlore el sem tudom kepzelni, hogy mas (daycare vagy babysitter) nevelje. Jordan elott egy helyi egyetemen dolgoztam. Te dolgozol? A ferjed mit csinal?

Judit
Judit
 


Judit,
ne haragudj, hogy így ismeretlenül "lerohanlak", csak olvastam a névtelenhez intézett soraidat, és kapóra jött, hogy végre kérdezhetek valakitől, aki USA-ban él. Pont arról, amit írtál: hogy lehet évi 12 nap szabadsággal együttélni? Ez kezdő szabadság, vagy azért a munkával töltött évek számával nő? Hogyan lehet felkészülni ennyi szabadidő mellett értelmiségi állásokban a következő feladatra? Vagy erre jár külön alkotói szabadság? Hogyan fizetik, illetve támogatják meg szabadidővel a tanulmányokat, ill. a folyamatos önképzést, ráképzést? Mit tesznek a gyermekes anyák a nyári szünetben a gyerekekkel, ha nincs szabadságuk?
6 hét szülési szabadságot írtál, no meg azt is, hogy stay-at-home státuszban vagy. Na most ez hogy van? Jár valami a 6 hét után még, vagy egyéni biztosítástól függ, hogy jár-e, vagy hogyan alakul?
Bocsi, hogy így elhalmoztalak kérdésekkel, de ezek már régóta motoszkálnak a fejemben.
Köszi a válaszokat!
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Judit,
Mindketten kutatokent dolgozunk, eredetileg o kapott postdoc allast, aztan kijovetelunk utan nekem is sikerult allast szereznem. Igen dolgozom, mondjuk annyiban jobb a helyzetem az atlagnal, hogy 5 percre lakom a munkahelytol(ez ugye itteni viszonylatban csucs) valamint a fonokom nagyon megerto, igy szopiztatni hazajarok. Mi talaltunk egy szimpi magyar holgyet es o vigyaz Jucusra, Matyi pedig mar 3 eves es childcare-ben van.
Szerintem bolcsibe sem muszaj beiratni Jordant, eleg ha az otthoniak beszelnek hozza, jartok jatszoterre, irto hamar felszedi majd hidd el. En Matyin latom, o az ovi elott tiltakozott az angol ellen, nem ejtett volna ki egy szot se, pedig lattuk rajta, hogy sokat ert, most pedig gyonyoruen kezd beszelni.

Kivancsi,
Bar Juditot kerdzted azert talan tudok en is segiteni. Itt szules utan tenyleg 6 het van (illetve csaszi utan 8) es eldontheted visszamesz vagy megszunik a munkahelyed. Egyes helyeken kaphatsz par honap fizu nelkuli szabit, hogy otthon legyel a csimotaval kicsit tobbet. Sajnos igy a szopioztatas is sokszor kerdeses. A 6 het letelte utan viszont nem jar semmi tamogatas. Alt. a nok kesobb szulnek itt akkor viszont egymas utan 3-t es sokan otthon maradnak addig amig a legkissebb is sulis lesz, akkor mennek vissza foleg reszmunkaidoben dolgozni, vagy vegleg otthon maradnak anyukanak.
A szabi tenyleg keves, bar a letoltott munkas evek szamaval no, valamint mindenkinek van ugynevezett "sick day", ennek mennyisege munkaadotol fugg, ezt is osszegyujtheted, hogy egyszerre vedd ki, mondjuk, ha gyereked van eselyed sincs ra. A suliszunetben sok program van gyerkocok szamara( bar az aruk sokszor huzos), illetve babysitter van veluk. Ha a mama dolgozik ez altalaban szukseges, mert 11 even aluli gyerek egyedul nem maradhat otthon, igy suli utan valaki kell aki vigyaz rajuk.
A tovabbkepzesrol csak az en munkahewlyemrol tudok beszelni, itt minden lehetoseget megteremtenek ra, sajat szamitogep mindenkinek, internet, nagyon sok konferenciara kuldenek, amit persze fedeznek, heti 2-3 meeting, tovabbkepzesek....
Remelem tudtam segiteni, Judit javits ki ha valamivel nem ertesz egyet.
Te hol elsz, hany manokad van?

Angi
angela2
 
 


Angi,
szia, én Budapesten élek, bár most Bécsben lakom. A dolog átmeneti.
Elrettentő magyar szemmel, amit írtál! Szerintem így elég nehezen nevelhető egészséges utódnemzedék. Képzelem, milyen stressz lehet ott gyereket vállalni, ahol apuka fizetése nem elég a család eltartásához, vagy ahol anyukába akár csak egy kicsi hivatástudat is szorult.
Akkor én inkább nem is sírok! Kép (Igaz, nem is szoktam, legalábbis emiatt.)
Köszi a választ, kíváncsian hallgatom, amit még mondtok erről! Kép
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Sziasztok!
Jaj, de regen jartam mar itt. De latom, vannak meg itt "regi"lanyok is.Kép
Kivancsi, azert nem olyan nagyon szornyu am a helyzet! Kép En evek ota nem dolgozom (eleget!Kép ), 3 gyerekunk van, a ferjem egyeduli keresetebol elunk, sajat, gyonyoru kertes hazban, 2 kocsi, utazgatunk, mindenunk megvan.
Ahogy Judit,Angela is irta, nagyon sok no NEM megy vissza dolgozni, hanem a gyerekek elso eveiben itthon marad (ami szerintem nagyon szuper), persze lehet kozben tanulni, tovabbkepzesre jarni.Szoval mi sem unatkozunk am!
Azt hiszem egyszer mar kicsit "osszevesztem" Judittal, mert azt irta, hogy en biztos valami nagyon posh kornyeken lakom, hogy itt az en ismeroseim bizony nem mennek vissza, csak evek mulva dolgozni.
Sajnos most el kell rohannom, de kesobb meg visszanezek...es nagyon szivesen irok meg ezekrol a dolgokrol.
Minden jot!
Kachina
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: