[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Szabolcs megyei anyukákkal ismerkednék - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm szépen a gratulációkat, kedvesek vagytok!

Akkor egy pár kép:
Kép
Kép
Kép


Dóra: Most olvasom csak! Isten éltessen sokáig!Kép

Anita1

Ui.: Petra: majd írok bővebben is!

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Anita1!
Szívből gratulálunk Botihoz, nagyon cuki!

Zsuzsi!
Boldog névnapot neked!

Flóra és Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!
Anita én is gratulálok. Ezen a 3. képen nem is úgy néz ki mint egy most született gyerkőc. Gyönyörű nagy baba.
Most csak ennyi, ígérem még jelentkezek
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 

 
 

Sziasztok!

Csilla!
Köszönöm szépenKép pont az apától kapott mikrofonos fülhallgatót próbáljuk beüzemelni, hogy tudjak a barátnékkal msn-n traccsolni.. Kép

Anita!
Gratulálunk Botondhoz! Gyönyörű baba, teljesen olyan mint a 4D-s uh képen KépKép

Szép napot mindenkinek:
zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!
Zsuzsinak sok boldog névnapot,Dórának boldog szülinapot(bocsi hogy csak most) és a legfontosabb:
Anita!!!!
Gratulálok a gyönyörű babádhoz!!!!KépKép
Azon az alsó képen akkora hatalmasnak néz kiKépGyönyörűségesKépKép
Írjál majd ha van időd,milyen volt a kórházban?Milyenek az első napok?
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Anita1! Gratulálok a kis jövevényhez, nagyon tündéri! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek! Kép

Zsuzsi! Boldog névnapot!

Most nem bírok többet írni. Ádi mostanában felébred éjszakánként, és már úgy elszoktam tőle, hogy most hulla fáradt vagyok. Biztos megnőtt az étvágya. Megyek pihizni.

Üdv, Annamari

Ádimama
 
 


Zsuzsa!

Sok Boldog Névnapot!
Kép
Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Újra itthon.

Anita1!
Gratulálunk!
Nagyon szép a kisfiatok!

Zsuzsi neked is sok boldog névnapot kívánok!

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Köszönjük szépen a dícséreteket, kedvesek vagytok!Kép


Zsuzsi! Nagyon boldog névnapot kívánok én is Neked!
Kép

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Anita1!

Ha van egy kis időd, akkor írhatnál az élményeidről. Hogy telnek a napjaitok? TEjcsi? Sebed, nem fáj? Milyen szobában voltál? Milyen baba Botond? CSászár közben altattak, v. eda-t kaptál. Megindult- e már a látogatók hada?...

Dóra!
Hogy sikerült a keresztelő?

Nem is írtam, pénteken mi még az esőben is sétáltunk (amikor elindultunk nem esett). Még jó, hogy kitalálták az esővédőt. Kép
Lassan visszavezetjük a délutáni sétát is.

Már nagyon várom a csütörtököt, kiváncsi vagyok az új Brendonra. Zolkoval már meg is beszéltük, hogy délelőtt megyünk, hátha akkor nem lesznek millióan, v. akkor lesz tömeg (remélem akkor még sokan dolgoznak)?

MÁra ennyi, ugy láttom szabad a fürdő. Mostmár magammal is foglalkozhatok. Manó már alszik.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis időm, írok pár sort!

Úgy érzem, szépen kezdünk összehangolódni Botonddal. A szopi nagyon szépen megy, igazi zabagép! Fejnem is sikerül. Az egyetlen problémám, hogy egyelőre csak védővel (védőben) tudok szoptatni, mert az első napok kínkeserves próbálkozásai miatt nagyon kisebesedett, kirepedtek a bimbókKép Remélem, hamarosan elhagyhatjuk, és még jobb lesz minden!
A kórházban a szopis tanácsadó sokat segített, mert a csecsemősök segítségére hiába is várt az ember. (Körmöt is csak egy kis jatt fejében voltak hajlandóak vágni...Kép )
Szombaton szinte egész nap az örzőben voltam, így csak este találkozhattam a kisfiammal. Nagyon megviselt, hogy egyből el lettük választva egymástól! Hétfő estig egy 2 ágyas szobában voltam, hétfő délután szóltak, hogy van hely alapítványiban (hiszen feliratkoztam még a szülőszobán, amikor nem tudtuk, hogy fognak alakulni az események)! Kicsit félve, de belementem. Még az este jó is volt, de éjszaka... a gyerek üvöltött, én hiába pakoltam cickóról-cickóra, bármit csináltam, csak nem nyugodott. Persze tiszta éhes volt, így kénytelen voltam betolni az újszülött osztályra, és kértem, hogy etessék meg... (akkor egy végtelenül aranyos nővér volt éjszaka). Persze nem aludtam szinte semmit, hanem nekiálltam fejni, borogatni a melleimet, és inni-inni-inni. Nem tudom, ennek a hatására-e, vagy már amúgy is beindult, de keddtől elkezdett belövelni a tejcsi, és onnantól kezdve elválaszthatatlanok vagyunkKép
Igény szerint szopizunk, egyelőre kb.3-4 óránként, de ha kell, hamarabb. Éjszaka ált. 2-szer kelünk (bár az egyik már bőven hajnal)Kép Szóval, eddig sokkal pozitívabb, mint vártam, de még ki tudja, mi lesz...Kép

A sebem szépen gyógyul, hihetetlen erőt ad hozzá a kisfiam, hiszen már a kórházban is csak az volt bennem, hogy muszáj erőltetnem a járkálást, erősödni kell, hgoy el tudjam látni a gyermekemet!
Néha még kicsit kellemetlenül feszül, de sokkal rosszabbra számítottam!

Császár alatt nem altattak, EDA-t kaptam! Igazság szerint azt már előbb bekötötték, mert kértem a vajúdás alatt! Nekem nagyon hatásos volt!
Semmi képpen nem akartam aludni, látni akartam a kisfiamat kinti élete első pillanataiban! Végtelennek tűnő 6 perc volt az első vágástól kezdve...

Látogatók sorra jelentkeznek, de igazság szerint nem nagyon látom akadályát, mert nagyon szépen alakul az életünk! Eddig áldott jó gyermekünk vanKép


Egyelőre ennyi, én is lepihenek a következő szopiigKép

Anita1

Ui.: Milyen új Brendon? Hol?

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok,

CSak egy gyors üdvözlet erejéig jöttem.
Dóra, Zsuzsa bár kicsit megkésve, de isten éltessen benneteket névnapotok alkalmából.

Anita1,
Nagyon jó volt olvasni a beszámolód. Még azért elég friss bennem is az élmény és így téged olvasva újra átélem én is az első nagyon szép napokat. AZóta meg csak még jobb minden. Kívánom, h. a folytatás is ilyen jó legyen, mint az eddigiek.

Én megyek is, mert férjem ma szabin, ugyhogy megyek a fogorvoshoz és egy kicsit sétálni ebben a jó időben-végre.

SZép napot mindenkinek.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Szuper idő van, most 2 órát voltunk kint. Felmentünk a városba, bevásároltunk a DM-be és utána még sétáltunk, mindenki a saját lábán. Már elég ügyes. hazafelé azért babakocsiban jött. Remélem, ezzel vége is a télnek és a hidegnek, meg a depiskedésnek is.

Anita1!
Nekem is nagyon rossz volt, hogy rögtön elvitték császár után Flórát és utána is alig akarták megmutatni. Persze kikönyörögtem, éjfélig nem tudtam aludni (22-kor kerültem fel az osztályra) és akkor becsoszogtam a csecsemősökhöz, hogy még szinte nem is láttam, hadd nézzem már meg. Igazából akkor tartottam először a kezemben. Olyan jó volt! Most is könnybe lábadt a szemem.
Hát ezt hozta ki belőlem az élménybeszámolód. Köszi, hogy megosztottad velünk!
Mivel fejed a tejcsit?

Tündi!
Egyszer írtál vmit a mosóporokról, hogy mit ajánlott a védőnőd. Mit is? Nem nekem kellene már, hanem egy barátnőmnek.
Mi már nagyok vagyunk és most fogok először mosni Ökonet-es mosóporral, remélem, beválik.

Jolka!
Jöttök klubozni szerdán?

Zsuzsi!
Én is / mi is hazsnáljuk az msn-t, csak chatelésre. Micsoda jó dolog! Az a baj, hogy mindig estére kerül rá sor, és annál később fekszem le.
Március elején fogunk menni végül Flórávl terepszemlézni a bölcsibe, mert hirtelen kellett két anyukának is gyorsan beadnia és ők így előnyt élveztek. Természetesen, hiszen mi még csak nézelődünk. Az egyik állítólg 6 hónapos, milyen pici! Mit tudnak azzal kezdeni ott?
Kristófnak eldőlt az ovi?

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Gyönyörű idő van, gondolom, mindenki megy sétálni? Mi már vissza is jöttünk, Bence kint alszik. Tegnap voltunk a háznál Bencével együtt, olyan jó volt látni, hogy szépül, azért persze van még híjja.
Mi is délelőtt megyünk a Brendonba, mondtam is a férjemnek, hogy úgy készüljön, nem nagyon kellett győzködni, imád Bencének vásárolni.
Tegnap volt nálunk a három barátnőm, nagyon élvezte Bence, hogy kézről kézre jár. Az egyikük áprilisra várja a babáját, fél év lesz köztük, tök jó, és Õ is fiú.

Zsuzsi!
Én is nagyon boldog névnapot kívánok! Lehet már tudni valamit baba-ügyben?

Anita1!
Nekem is nagyon jó volt olvasni a beszámolódat, először úgy olvastam, hogy csak védőnővel tudsz szoptatni egy kicsit ledöbbentem! Jó hülye vagyok!? Nagyon szép baba Botond, és hatalmas, gratulálok és minden jót kívánok Nektek! Gondolom, nagyon büszkék vagytok! A Pazonyi úton fog nyílni a Brendon, csütörtökön! Állítólag jó kis akciók lesznek és minden vásárló ajándékot kap, bár én még nem láttam a szórólapjukat, csak ismerősöm mondta.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket a nyíregyházi szülészetről. Ha bármilyen információval segíteni tudtok, azt nagyom megköszönöm! Már van egy 5 éves kislányunk, Õ Budapesten született a SOTE I.klinikán és nagyon rossz véleménnyel vagyok a klinikáról. Remélem, most jól döntöttem, hogy itt szeretnék szülni.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!

CSodás idő van. Majd 3 órát voltunk kint. Manó nagyon élvezte, főleg, hogy kevesebb ruha kelett már. Remélem most már marad , de a pocláda mást mondott. Kép
Az egész utat végig beszélte és gyakorolta az új tudományát. Integetett mindenkinek. Kép
Millió kismamam/anyuka volt kint, lehetett tracspartizni is egy jót.
Délután lehet megint megyünk.

Msn, nagyon jó dolog.
Most beszéltem egy régi o.társammal. Most nagyon beindult a infó csere az iwiw segítségével. Az idén már szervehetem is a gimis találkozót és a fősulist is. Kép
Ugyan Zolkoval még fősulis korunkba megbeszéltük, hogy nem chat-ünk (sok pár szétt ment miatta, de nálunk nincs ilyen veszély, csak félt Kép ) De itt csak ismerősökkel beszél az ember.

Csilla!
Megyünk, ha minden igaz. De akkor már márciustól nem fogtok jári? Kép

Még mi sem kaptunk szórólapot, minden nap megnézem Kép

Anita1!
Tényleg élmény olvasni az élménybeszámolódat. Remélem most már te is gyakrabban jössz, hogy ár meg van a kisfiad. Kép

Zsuzsi!
Én is rég rágom már zolkó fülét, de még mindig nem kaptam meg a mikrofonos füllhalgatót, na és a webkamerát. Megveszem titokba. Kép ÁÁ nem. Inkább majd hízelgek egy kicsit. Kép

Most már megyek, mert Márk lassan ébredezik.

Sziasztok Jolkajolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Szia Emese!

Üdv. az oldalon.

Nekem csak jó élményem van, semmi rosszat nem tudok mondani. A többi korházhoz képest szépen fel van újítva. Na és a látogatók hada sem zavar a kórtermekben. 2-4-6 ágyas szobák vannak(jól tudom?), na és az alapítványiak. az utóbbit már nem tudom, hogy mennyi, többiek biztos jobban tudják. Korházban kérés nélkül nem nagyon segítenek. De ha nincs probléma, akkor nem is kell.
Szerintem érdemes megcsinálni a szül.felkészítő tanfolyamot. (szülészet kartonózójába jelentkezhetsz) Itt legalább megismered a korházat is, és fontos/érdekes infókat mondanak.

Mikóra vagy kiírva?

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Voltunk ma baba-mama tornán, tök jó volt! Megmérték a testzsír százalékunkat, egész jó lett az eredményem. Bence is élvezte, végig kitartott, csak a kocsiban aludt el.

Emese!
Én is üdvözöllek! Szerintem is nagyon jó a nyíregyházi szülészet, én is csak jót tudok róla mondani. Nekünk papás szülés volt, így egyágyas szülőszobában voltunk, az nagyon jó volt, aztán baba-mama szobában, ami négy ágyas. A nővérek egy-két kivétellel tényleg nem sokat segítenek, de nekem a szobatársaim segítettek.

Csilla!
Bevált az ökonet-es mosópor?

Tünde!
Hogy vagy, túlélted a fogorvost?

Petra

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Először is: Emese! Én is üdvözöllek a topiconKép

Nekem még elég friss az kórházról az élményem, hiszen 11-én született meg a kisfiam!
Összességében nekem is pozitív a véleményem a Szülészettel kapcsolatban. Nálunk is papás szülés volt (egy darabig), egyágyas szülőszobán voltunk. Nagyon tetszett, hogy nem olyan kórházi jellegű, tehát nem tiszta kék, zöld minden. A szülésznőm is kellemes pasztell sárga pulcsiban volt. Számomra nagyon megnyugtató volt. Ha a körülmények engedik, nagyon rugalmasak: lehet sétálni, ülni...stb. Én ültem a vajúdó labdán, kértem, hogy emeljék fel a szülőágyat, mert nem bírtam fekve... Nálunk végül császár lett, de a műtőben is "pozitív kép" maradt meg, ami a felkészültséget illetve. Hihetetlen összpontosítás, jó csapatmunka folyt, és nagyon kedves volt mindenki! Az örzőben is sikerült egy kedves nővért/szülésznőt kifognom, aki szó nélkül hozott inni, szívószálat, később kekszet (amíg a család nem futott be a dolgaimmal). A csecsemősök között 1-2 segítőkész ember van, de jobbára nem lehetett rájuk számítani, amíg kétágyasban voltam. Aztán az alapítványiban jobban mertem (meg kellett is) segítséget kérni, ha tetszett nekik, ha nem! Ugyan nincs összehasonlítási alapom, de nekem semmi bajom nem volt a kórházzal az 5 nap alatt! (Csak a kiszolgáltatottság érzete, de az mindenhol megvanKépKép)
Jó volt így hazajönni, hogy tudtam kezelgetni a köldökét, pelenkázni, és valamennyire megismertük egymást már a kórházban.

Nagyon köszönöm, hogy ilyen szeretettel fogadtátok a beszámolómat, igazán jól esett, hogy így örültetek neki!

Nem is hallottam róla, hogy itt is lesz Brendon. Nagyon kíváncsi vagyok rá, de a csütörtöki megnyitó azt hiszem, nálam kimaradKép Azért majd várom a beszámolókat! Sapikat kellene vennünk, mert a nagyszülőktől kaptuk őket, és egy kivételével kicsik lettek a 36-os fejkörfogathozKép

Szerintetek érdemes kölcsönözni legalább 1 hónapra mérleget? Nem is igazán azt akarom tudni, hogy hízik - e Boti, mert az látom, hogy kerekedik, meg van elég kakis, pisis pelus! Csak pl. jó lenne tudni, hogy mennyiket eszik egy-egy szopi alkalmával. Vagy teljesen felesleges?

Ti mit csináltatok, mikor a babák csuklottak! Én általában megkínálom a másik cickóból, mert abból először még úgyis vizesebb tej jön, ami szomjoltó! De van, hogy már nem kell neki... Akkor hagyjam, míg magától abbamarad a csuklás?

Ha leesik a köldökcsonk, meddig kell még alkohollal kenni? És a hintőporozást meddig kell folytatni? Már nagyon fityeg, és lehet míg leesik, nem jön a védőnő, hogy megkérdezzem!

Csilla: Örülök, hogy megoszthattam veled is a történetünket! Én ugyan nagyon nem készültem fel a császárra, ezért is rázott meg nagyon lelkileg, most nagyon jó érzés, hogy egy picit ismét "átélhetted" velünk, a ti születéseteket. Remélem, lesz még kismama a topicban, és én is átélhetem más által is! (Ez jó kacifántos lettKép)
Avent ISIS mellszívóval fejem a tejcsit!

Petra: Örülök, hogy tetszett a torna! Sokan voltatok?

Tényleg nagyon szépek ezek az első napok, és ami számomra annyira felemelő, hogy a férjemmel még jobban összekapcsol minket ez a gyerkőc. Mert hát eddig is nagy volt a szerelem, most egyszerre még erősebb ez a kötelék közöttünk, és ez csodálatos érzésKép

Remélem, nem haragszotok a sok kérdésért!

Nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek!

Anita1

Anita
Kép
Kép
_anita_
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok a sártengerhez? Még jó, hogy hétvégén rendbe raktam a kocsit(babakocsit), lehet előről kezdeni. Volt ma pár alvázmosás. Kép

Anita1!

Hogy érzed magad? Nem vagy fáradt, tudsz piheni? Ugyan ilyenkor még rengeteget alszanak a kicsik.

Köldökcsonk? Nekünk majd 1 hónapig megvolt. Az utolsó héten szinte már olyan volt mintha egy kis cérna tartotta volna. Mire leesett, nem nagyon használtam alkoholt. Szép tiszta köldek lett.

Mérleg: Nekünk nem volt, szerintem felesleges, ha szépen fejlődik. Mi csak a tanácsadáson mérjük, nagyon jó látni hónapról-hónapra a gyarapodást. Pocakosan még a legdrágábbat akartam megvenni, de szerencsére letudtam besszélni magam róla.

Csuklás: Nálunk rengeteget csuklot Márkó. Eleinte én is tejcsit adtam (korházban forralt vízzel is próbálkoztam), de nálam sem mindig fogadta el. Most már citromlevet kap, ez bejött. És még szereti is. brrr.Kép
1-2 hós koráig azt hiszem még nem adtam.

Nem csak az első napok a szépekKép Mi még mindig a felegekben vagyunk. Minden nap újjal lep meg benünket a gyerek.

Focival mi lesz? Párod jár tovább? Nálunk igen. Most talán jobban viselem, mint Manó előtt, most már nem vagyok itthon egyedül. Csak ne kellene annyi fáslit mosni. Állítom, sokszor Zolko úgy nézz ki egy-eg meccsen mint egy múmia. Sok sérülése miatt, mindenét betekeri. Kép
Már a sebész doki (ismerős) is eltíltotta, de folytatja tovább.

Most már megyek én is, még teregetni kellene. Kép

Sziasztok
Szép álmokat mindenkinek
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


A szülészetről talán sokat mond az, hogy én fogadott orvos, és szülésznő nélkül szültem, és max. megelégedve távoztam. A csecsemősök között kb. fele-fele, aki segít, és kedves, mint aki nem. Jó, igaz, ez 5 éve volt. A babás szobában mások a szabályok, hagyják az anyukákat egyedül boldogulni-babázni, de ha szóltunk, mindig kaptunk segítséget. Jó volt a babás szoba szerintem.

Anita, ha már leesett a köldökcsonk, akor már nem kell kezelni, úgy emlékszem. Hülyeséget nem akarok írni, de úgy rémlik, hogy miután leesik, akkor már be is gyógyul. És nyugodtan fel lehet emelni, alátörölni az alkoholos vattával, az nemfáj a babának, viszont hamarabb gyógyul.
De nálam ez már régen volt. Javítson ki valaki, "frissebb" kismama, ha tévedek.
Nagyon cuki a kisfiad, jó képek!

ja, majdnem vettünk egy tűzhelyt, de kibontattam, és kiderült, hogy nem is tud annyit, mint amit a prospektusban reklámoztak. :-(((

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!

Emese! A szülészetről: a szülés szempontjából minden rendben volt, bár nekem volt orvosom is meg szülésznőm is. Igaz, amíg a szülőszobán feküdtem megfigyelésen, addig nem voltak ott, de a többi szülésznő és az ügy. orvos is rendes volt velem, figyeltek rám. Este fél 8-kor mentünk be az egyágyas szülőszobába (papás volt, óriási élmény, azt hiszem egyedül ki se bírtam volna), 23.10-kor pedig megszületett a kicsi. Doki, szülésznő végig bent volt.

A gyerekágyasról már nincsenek ilyen jó élményeim... Kép Bár lehet, hogy én vagyok túl érzékeny. Baba-mama szobában voltunk, ezt egyáltalán nem bántam meg, mert ahogy a többiek is mondták, már a kórházban megismerhettük egymást a kisfiammal. Azért volt nehéz, mert szinte mindenki első babás volt így nem nagyon tudtunk segíteni egymásnak, a csecsemősökön meg nem nagyon lehet kiigazodni. A segítőkészségük attól függ, éppen milyen lábbal keltek fel. Amíg én bent voltam, gyakori volt, hogy ballal...
Ádi sokat sírt bent, nem tudtam miért, mentem megkérdezni, hogy mi lehet a baja, mindig uaz volt a válasz: éhes. Akkor is ha 2 perce hagyta abba a szopit. Nem hitték el, hogy a gyerek szinte egész nap cicin van. Az egyik nővérke meg akarta etetni tápszerrel, hogy ne "éhezzen", de Ádám még el is fordította tőle a fejét. Akkor látták be, hogy nem az éhségtől sír. A pocija fájt szegénykémnek. Sokat szopizott... Na mind1, lehet, hogy túlreagáltam az egészet, így utólag már nem olyan szörnyű. A másodiknál már nem fogok kiborulni, és most, hogy tudom, mi baja lehet egy ilyen csöppségnek, tuti, hogy alapítványiba megyünk majd. Oda legalább Apa is bejöhet.

Anita1! Mi kölcsönöztünk mérleget, de azt mondom, többet idegeskedtem, mintha nem lett volna. Ha szépen növekszik (ránézésre simán meg lehet állapítani, meg ugye kinövi a kis ruháit), van elég pisi-kaki, és jól is érzi magát a baba, akkor minden rendben. Ha sokáig szeretnél szoptatni, azt javaslom, szerezd be a Szoptatás című könyvet, én sok segítséget találtam benne. Lehet, ha nem olvastam volna el, már feladtam volna. És még nem beszéltem a jótanácsot osztogatókról, akik azt hiszik, nekik kell gondoskopdni arról, hogy ne haljon éhen a gyerekem. Mert szerintük csak azért sírhat, mert éhes. Már kiütést kapok ezektől a kérdésektől: "Biztos hogy van elég tejed?"
"Nem éhes ez a gyerek?"
"Nem kellene venned egy doboz tápszert? Csak a biztonság kedvéért..." stb. Ilyenkor már a hajamat tépném. Mindent úgy csinálj, ahogy TE jónak gondolod, ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak!

Ádám sokat csuklott. Én is cicit adtam neki, ha nem kellet, akkor semmit, elmúlt magától is. Kisbabáknál természetes, hogy csuklanak, nem kell megijedni tőle, idővel ritkulni fog.
A köldökét én még egy-két hétig kezelgettem, miután leesett a csonk.

Hű, azt hiszem, kicsit elszaladt velem a ló... Ne haragudjatok érte! Kép

Üdv, Annamari
Kép

Ádimama
 
 


Sziasztok!

Ismeritek a Babazene c. cd-t? Nekünk megvan az 1-2. rész is, nagyon szereti Bence.

Annamari!
Nagyon édi Ádám. Mennyi idős is?

Jolka!
Nem félsz citromlevet adni Márknak? Én a fogai miatt nem adnék, na és elég savas a gyomrának.

Anita1!
Én nem adok semmit Bencének ha csuklik, amíg Õt nem zavarja. Látom rajta, ha nyugtalan, akkor adok cicit, de általában nem kéri. Magától elmúlik, ne foglalkozz vele, amíg Botondot nem zavarja.
Mérleget egyébként minimum két hónapra lehet kölcsönözni, ez 5000 forint, de tényleg fölösleges, ha van bőven tejcsi és Botond nyugodt, boldog és szépen gyarapszik.
Nekem a gyerekorvos mutatta meg, hogy jól be kell nyúlni a csonk alá az alkoholos fülpiszkálóval és a hintőport is be kell kotorni alá, így nekünk 16 nap után leesett, aztán még pár napig volt egy kis alvadt vér benne, addig használtuk az alkoholt.

Emese!
Nekem még az tetszett nagyon a nyíregyházi kórházban, hogy a szülés után a megfigyelési időben a családdal és a babával lehettem a családi szobában. Szerintem ez nagyon jó.

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Nekünk is meg van a babazene, de miótta Manó meg van nem is hallgattuk. Nekem nem tetszett, bőgtem tőle...Lehet, akkor még érzékenyebb voltam. Kép

Citromlé, nincs vele semmi gond. Fogaival nem igen érintkezik, kanállal kapja.

Mindenkinek ájánlom a www.udulesicsekk.hu oldalt.
Nézzétek meg az "együtt pihen a család" c. pályázatot. felnőtteknek 40 gyerekeknek 20eft ü.csekket lehet kapni. Persze 10 és 5 eft önrész melett. Szerintem megérné. Csak előtte még meg kell csináltatni Márk adókártyáját. Ezt egy anyuka ajánlotta, mire nem jó a séta. Kép

jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


sziasztok!
Mi még csak most jöttünk haza aszülőktől!A keresztelő nagyon szép volt, Petike jól viselkedett, nagyokat aludt míg mi a vendégekkel foglalkoztunk.Gratulálok aANITA!!!
Most megyek, mert petike enni akar

Kép
dora1980
 
 


Sziasztok! Köszönöm szépen a felvilágosításokat, sokat segítettetek. Az első benyomásaim Nekem is jók voltak. Mint már említettem 5 évvel ezelőtt Budapesten a SOTE I.klinikán szültem, mert elég jó nevű és jól felszerelt intézménynek tartották, és nagyon sokan ajánlották. Ez nem jelentett semmit, mert hiába ott is fogadott orvosom volt, olyan szépen elrendezték a szülési procedúrát, hogy a lehető legrosszabb emlékeim fűződnek hozzá,tiszta rémálom volt. Majdnem a kicsi lányom és persze az Én életembe került. Remélem most nem fogok csalódni.
Jolka! Július 24-re vagyok kiírva, és ha minden igaz most egy kisfiúval.

Kép

Kép
jurem
 
 


Sziasztok!

Ma kint voltunk a Sóstón sétálni. Ráadásul busszal, mert az autó szervízben van fényezésen, miutána egy tróger állat lábbal benyomta a motorháztetőt (ott volt a lábnyoma). Na, a lényeg, tök jó volt. Flóra kifelé élvezte a buszozást, ott a sétát, ráadásul meglátogattuk kereszetapát, az öcsémet, aki a Krúdy-Vígadóban dolgozik. Hazafelé már kómázott, azóta is alszik. Végre hármasban voltunk!

Ha láttok vhol fehér inget, blúzt, szóljatok! Most azt szeretnék Flórának, mert van egy olyan cuki kis mellénye és csak együtt bírom elképzelni. De normálisat sehol sem láttam.

Jolka!
Hallom, megismerkedtél Csabival. Kép Kép Nem szokta a címem használni, csak elmentettem és így pont rám kattintottál, míg ő át akart jelentkezni. Mindenesetre jót mosolygott a dolgon.
Május egytől lesz bölcsis, addig klubozunk. Márc-ban csak vizitre megyünk, mert a múltkor egyedül voltam.
Vettem Flórának egy cuki felsőt az S. O.-ban, bár fehér blúzért indultam, de az olyan drága volt, hogy nem bírtam kiadni érte annyi pénzt (5500huf).

Petra!
Végül még nem próbáltam ki, de szólok az első pár mosás után.
Nekünk is van mindkét babazene.Sokat hallgattuk pocakban, meg míg apró volt, de most már jobban csípi Halász Juditot és a Bújj, Bújj zöld ág c. albumot. Ez utóbbin gyerekek énekelnek, Flóra úgy táncol rá!!

Petra! Anita2!
Ti már biztosan felvettétek a szoc.pol-t! Világosítsatok már meg! Mennyi jár 1 és 2 gyerek után? Mennyi hazsnált és új lakásra? És ami most van lakásunk, arra már nem lehet felvenni, így utólag?

Tünde!
Voltam az Új utcai bababoltban. Nagyon aranyos volt az eladó és tényleg nagy a választék. Meg is dícsértem őket. Ajándékba is ott vettem meg a bodyt és Angyalkának is vettem.

Dóri!
Akkor nálatok nagy keresztelő volt? Raksz fel képet?

Emese!
Császáros voltam és maximálisan elégedett voltam az orvosommal, aki fogadott volt. Nem volt szülésznőm és altatóorvosom, de ők is kitették értem a lelküket, még a könnyeimet is törölgették. Hálásan emlékszem rájuk.
Viszont a csecsemősöket utáltam, csak akkor segítettek már, amikor átkerültem Alapítványiba. De utólag megtudtam egy ismerőstől, hogy rájuk van parancsolva, mert az ugye fizetős szoba és onnan nem távozhat rossz élményekkel egy anyuka sem. Szóval legközelebb is Alapítványiba mennék.

Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Szia Emese!

Gratulálok a kicsihez. Akkor 5 éve még fente laktattok? Hogy kerültettek Nyíregyre?


Csilla!
Az msn ugy megörültem, hogy fent vagy, egyből írtam is. Erre a férjed válaszolt. Kép Most jelentkeztél be megint. Vajon te vagy most? Kép

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Már el is mentél. Kép
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a köszöntést Kép aranyosak vagytok, hogy gondoltatok rámKép

Csilla!
Már voltunk a múltkor a Kert közi oviban, csak pont értekezlet volt, megpróbálunk majd alnézni, de sajnos nem mindig érünk rá egyszerre a párommal, és ő is szeretné látni...

Petra!
Holnapra kellene megjönnie, de sztem csütörtök reggel már csinálok egy tesztet... izgulok... mindenesetre kb másfél hete minden este már 7-kor álmos vagyok és 9 előtt alszom is, és péntek óta már 3x sírtam el maga vagy meghatódásból vagy egy apróság miatt. A cicim még nem fáj viszont...

Emese!
Üdvözöllek én isKép nekem is magáról a szülésről, és a szülés közbeni törődésről jó emlékeim vannak, mi is papásan szültünk és a családi szobát is míximálisan kihasználtuk. Babás szobában voltunk, de a szobatársak segítettek csak... úgyhogy az utógondozástól nekem is savanyú a szám íze...de hát ez biztos azon is múlik, hogy ki mennyire van elanyátlanodva...

Majd még jövök...
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Én is boldog névnapot kívánok utólag is ZSUZSA!!
igen, elég sokan voltunk(20fő)? hát nagy acsaládunk hála Istennek!És ami a legjobb, hogy Petikének még van 2 tündéri dédnagymamája, akik immádják!!
a hátfájás engem is gyötör, néha már sírnii tudnék tőle!Mi lehet erre a megoldás?
Tudja vki, h. lehet e szoptatás alatt szaunába menni?A hétvégén megyünk a hegyekbe, és ott van szauna a panzióban.kihasználhatom????

Kép
dora1980
 
 


Dóri!
Most volt róla egy cikk: lehet menni, csak utána nem szabad hideg vizbe ugranod! Kép

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Az újak közül még nem mindenki tud róla, hogy van egy táblázatunk, amiben szerepelnek az adataink és a gyermekeink adatai, így jobban nyomon tudjuk követni, ki kicsoda és ki a gyerkőce. Aki szeretne bekerülni a táblázatba, küldje el nekem az adatait. Most nem a saját gépemnél vagyok, de kb. ezek az adatok szerepelnek benne:
felhasználónév, név, születési idő, foglalkozás, gyermek neve, szül. ideje, szül. súlya-hossza, e-mail cím, weboldal ahol fényképeket lehet nézni rólatok. Címem: pinterpe@freestart.hu
Aztán mindenkinek elküldöm a bővített változatot.

Csilla!

Egy gyerek után 900E forint, két gyerek után 2,4M forint, használt lakás vásárlás vagy lakásbővítés esetén pedig ennek a fele.
Bővebben itt olvashatsz róla:
http://www.magyarorszag.hu/ugyintezo/ugyleirasok/vagyon/ingat/alllaktam/szocpolm ert

Ismerem a Bújj, bújj zöldág-at is, szerencsére nagyon sok ilyen zenénk van, egyik kedvencem a Nálatok laknak-e állatok? még gyerekkoromból, ismeritek?

Zsuzsi!
Szorítunk! Nekem egyáltalán nem fájt a mellem terhesség alatt, tehát ez nem kizáró tényező.

Emese!
Tudjátok már, mi lesz a neve a kisfiatoknak?

Petra

Kép
ppetra
 
 


Petra,
Nekünk magasan a Babazene 3.része jött be legjobban, már lehet eldudolom magamtól is. Nagyon szereti Zalán, viszont amit egyszer Komár Laci v.melyik számára levágott ... hááááát ... megállapítottuk a férjemmel, h. nincs valami jó ízlése a gyereknek. Ja, Laci bá a Slágeren szólt, nem tartunk itthon tőle cd-t.

Csilla,
AZt hiszem én addig, amig a gyerek ruhatárát szinte egyik hónapról a másikra le kell cserélni nem megyek SO és társai boltokba, mert csak a szivem fájna utána, egyszerűen semmi értelme komolyabban beruházni. Amúgy nem szakadt ruhában járatjuk a gyereket igy sem, mert a keresztanyja ellátja Sp.o-ból vagány ruhával, de szinte 3-4 alkalommal adok rá egy-egy ruhát és már el kell tenni. Mikor érjük el azt a kort, h. már akár huzamosabb ideig is hordani fogja a gyerek a ruháit?
A kis menyasszonyjelöltünkről csinálhatnál fotót az új ruciban ... bár irtam bennnünket még foltos ruhában sem tudtatok megfutamítani.

Emese,
Üdv közöttünk. Ha nem titok tényleg megoszthatnád velünnk, hogyan kerültetek Nyh-ra?
A lányok, amit leirtak, akércsak én irtam volna le. Nem értem miért, de a szülőszobában még minden tökéletesen működik, majd filmszakadás ....totál magunkra maradunk.Ennyi erővel haza is jöhetnénk pár órával szülés után.

JOlka,
Köszi az üdülésicsekk tippet. Egy próbát megér.
AKi volt már Mo-on ilyen gyerekbarát wellness csodában leirhatná tapasztalatait.

Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Én igényeltem üdülési csekket, az egyik gyerkőcömre, mert a másiknak még nincs adószáma. Kb. egy hónapja küldtem el, de még nem kaptam választ. De az is lehet, hogy nem fogadják el, mert a főnökömnek csak a harmadik igénylő után jutott eszébe, hogy a munkáltatói igazolásra két aláírás kell. Az enyémen csak egy van. Mit gondoltok, tényleg ennyire fontos?
Úgy gondoltam, hogy ha lesz csekk, akkor Mo-on nyaralunk, ha nem, akkor külföldön.
Horvátországról van valakinek valami infója? Én voltam ott, még a háború előtt, de nem dobtam el az agyam. Nem vágytam vissza. Közben meg annyian dícsérik, meg sokan mennek oda, hogy mostanában elkezdett érdekelni.

KépKép
simsi
 
 


Sziasztok!
Ugy gondolom szabad orvosválasztás van , és mindenki ott szül, ahol szeretne. Menjetek magánkórházba, és kiváncsi leszek a véleményetek
Üdv. ÁGI!
csajszika
 
 


Igen, és szólásszabadság is...
Az orvosokkal senkinek nem volt baja, ugye lányok?

Kép
nycsilla
 
 


Tündi!
Nem is gondoltam én, hogy szakadt ruhába jár a gyerek, nagyon elnézést kérek, ha valami bántó / sértő megjegyzést tettem. Bár nem emlékszem vagy nem volt tudatos.
Nem vagyunk márkamániások, sőt írtam már én is, hogy nem futja S.O.-ra, csak ha a keresztanyja vásárol neki vagy ha kapunk rá pénzt.
1éves kora körül már 80-as méret lesz jó és az kitart másfél - 2 éves koráig. Mi még 80-ast hazsnálunk, de venni már 86-ost szoktam. Úgyhogy nemmsokára eljön az az idő, mikor ti is konstansan fogjátok tudni uazokat a ruhákat rá adni.
Készítek róla képet és felrakom, nagyon jól áll neki.
Mi már voltunk ilyen Wellness-hotelben, ami még bababarátnak is van mondva, de akkor még gyerek nélkül, ill. pocaklakóval. Hát, én nem sok mindent láttam a bababarátságból. Persze ez csak egy a sok közül. Ami itt van közel az osztrákoknál, nem jut eszembe a neve, azt nagyon dícsérik.

Petra!
Köszi az infót. Az akkor igaz, hogy csak 35 éves korig lehet felhazsnálni és csak az OTP-nél? (A férjem májusban 34.)

Simsi!
Mi még nem voltunk Ho-ban, de éppen most akarunk lefoglalni egy ismerőstől egy házat. Természetesen Flórával együtt mennénk. Sőt mivel egy egész ház, lehet, hogy szülőkkel. Tök jó lenne, ha mindkét részről megoldható lenne, mert olyan szép kis családunk van. Már 1 éve ezt tervezzük. Remélem, összejön.
Tényleg mindenki dícséri.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok Lányok!

Most kicsit kieste a fórumozásból, nincs is időm visszaolvasni.
Tegnap végre megkaptuk a 2 hós oltást, pontosabban Kornél kapta, én nem. Kép Jól viselte, épp csak addig sírt, míg megszurták. Most nem is mérettem le, egy hét alatt úgysincs szembetűnő változás. Estére viszont kicsit belázasodott. Adtam is neki kúpot, amit nem igazán díjjazott. Dodi sosem nyavajgott miatta, de Kornél bébinek nagyon nem tetszett. De átaludta az éjszakát, több mint 8 órát aludt egyben. Kép Még most reggelre is maradt egy kis hőemelkedése, kapott megint egy kúpot, és már alszik is.
Regnegeteg fejlődött tegnap. Kép Szinte be nem állt egész délután meg este a szája. Imádom ahogy gőgicsél!!!! És már ahogy hason feküdt és a kezemet a lábához tettem, nyomta megát előre felé. Kis ügyi. És elég ügyesen tartja már a fejét, sőt felső testét. Valószínűleg közre játszik az is, hogy ő hason alvó. Ugyanis mesélte a rokonunk, neki már 4 hónapos a gyerek, hogy egyszerűen le se tudja tenni hasra, mert akkor ordít. Így nem igazán tud fejlődni a kis nyak és hátizma. Mondta is neki a dokinő, ha továbbra is így lesz, akkor lehet gyógytornára kell vinni.
Na pusszantás csajok
Mentek holnap a Brendonba? De mennék!!!!!!
Sajna mi kihagyjuk, az apa totál kiürítette a kasszát a tv vásárlással (nem mintha létfontosságú lett volna)
Üdv, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!
Csak gyorsan bekukkantok hozzátok míg Balu bilizik.Mostanában eléggé elhanyagoltuk,de most nem hagyja hogy ráadjam a pelustKép
Libero pelit vettem és az is tök jól néz ki!Régen tök egyszerű volt,most meg szép mintás!
Mi is idén nyáron akarunk menni Horvát o.-ba,tavaj még túl kicsi volt Balu azért nem akartunk!A mi ismerőseink eddig csak jót mondtak róla,állítólag a Balaton sem olcsóbb.
Csilla!
Hát meg nem mondtam volna a férjedről hogy 34 éves!!!
Az biztos hogy a 80-as és a 86-os ruhák sokáig jók!Legalábbis Balázs alig akarta kinőni ezeket.Most is 86-ost használunk,de van ami még nagy is.
Ezt az üzenetet nem nagyon értem amit "csajszika" írt!!
Zsuzsimanó!
Nagyon szurkolok hogy összejöjjön!!!!!
A barátainknak is lesz megint babájuk,a kicsi most 7 hónaposKép
Anita!
Örülök hogy ilyen jó élményeid voltak!!!!
A védő miatt ne aggódj!De ha le akarod szoktatni róla,hamar kezdd el,mert Balu még most is csak azzal hajlandóKépIgaz,semmi rosszat nem látok ebben,csak furcsaKép
Anita!
Nekem is azt mondta kerianyám annak idején hogy néha fektessem hasra hogy erősödjön,így is tettem és ő is szépen emelgette magát.
De édes lehet ahogy gőgicsél KornélKép
mi me4gyünk holnap a brendonba,de csak délután.
Ha valaki megy délelőtt,megírhatná hogy érdemes-e menni!Mik vannak....
Ági
csagi
 
 


Sziasztok mindenkinek!
Tuzal! Ez egy hosszú történet, de ha gondolod és többieknek- gondoljátok szívesen megosztom veletek. 2000-ben mentem férjhez, egyébként én is Szabolcsi vagyok, (ja és persze jut eszembe egy költői kérdés: honnan tudjátok, hogy Emese vagyok?) Pesten éltünk,(Én most sokat vagyok itt, de a férjem mai napig ott dolgozik, és ingázunk egymáshoz hetente), és az esküvő után dolgozni kezdtem ott, de nemsokára kiderült, hogy babát várok. Ajánlották sokan az I.klinikát, hogy ott milyen jó, minden szuper. Elmentem, annyira nem fogott meg, személytelen régi épület,ráadásul a hírhedt VIII.kerület, de mégis elit klinikának tartották, nagyon jó orvosokkal, a professzor Dr.Papp Zoltán. Lehet, hogy ismerős is a neve. Ajánlottak egy orvost, ráadásul nyíregyházi a felesége, úgyhogy eleinte semmi problémám nem volt vele. Elég furcsa a rendszerük, hiába fogadott orvosod van, mindenről más dönt. Az ultrahangos vizsgálat pedig maga volt a "gyönyör", úgy beszéltek veled mint a kutyával. Volt egy doktornő, szerintem vénlány, aki olyan durva volt, mint egy pokróc, volt olyan ismerősöm, aki egy kicsit ducibb volt, ráírta az ultrahangos papírjára:" Vaskos anyai hasfal miatt pontos értékeket nem tudtam mérni!" Normális?? Úgy beszélt az anyukákkal, mint ... nem is találok rá szavakat. 29.hetes terhes voltam, amikor bementem ultrahangra, és közölték velem, hogy egy kicsit kevesebb a magzatvizem, nem vettem- e észre, hogy egy kicsit erőssebb folyásom van vagy hasonló. Keressem meg az orvosomat. Megmutattam neki az eredményt, persze a babával minden rendben volt, persze hogy befektettek. Ez volt február 08-án, és egészen a szülésig bennt élveztem a vendégszeretetüket. Na persze ott aztán minden megtörtént. 23-24 hétre születtek meg a babák, genetikai rendellenességek, már komolyan mondom azt hittem megpusztulok. Ezt nagyon nehéz volt lelkileg is feldolgozni, főleg egy kismamának, akivel minden rendben van és nem érti, hogy miért fektetik be. Mivel a családom, rokonok, ismerősök itt élnek Nyíregyházán és környékén, látogatni sem tudtak, anyukámék is csak hétvégén jöttek fel. Higyjétek el, nagyon nehéz volt. Minden vizsgálatot elvégeztek, és minden rendben is volt, de hát úgy tartották jónak az okosok, hogy feküdjek már bennt szülésig. Megszerettem volna tudni, mi lesz a születendő gyermekünk neme, hát azt hiszitek megmondták? Nagyon szemetek voltak. Így hát nem tudtuk, hogy mi lesz, de már nem is érdekelt, csak szabaduljak meg onnan. A szülés előtti csütörtöki napon levittek a professzorhoz, mint a lovakat a vásárba, aki vizsgálat után közölte velem, hogy akár már haza is mehetnék, éppen eleget voltam már bennt, legyek otthon húsvétra, megindítják a szülést, a következő héten szerdán. Miért? Kérdeztem. Jól vagyok, a baba is jól van, akkor miért kell beleavatkozni a természet dolgaiba? Persze ahogy én megijedtem, úgy megijedt a babám, is és úgy gondolta, hogy ezt nem várja meg és kijön Õ magától is. 10 nappal korábban egy kedd hajnalban jelzett. Levittek reggel 6.30-kor a szülőszobára, azzal, hogy burokrepesztés, fájáserősítők és stb. Jött az orvosom, hogy ma délre megszüljük a babát. Csakhogy semmi sem történt. Sem fájáserősítőt nem kaptam, sem burokrepesztést nem csináltak, csak hagytak úgy szenvedni mint a kutyát. A férjem megunta, nekiállt az orvosomnak, hogy miért hagyja, hogy ennyire szenvedjek. A válasz: A természetes szülés hívei. Na ennek az lett az eredménye, hogy este 10 órára 40 fokos lázam lett, a gyerek szívhangja az egekbe. Kitámolyogtam a szülésznőkhöz, akik rám sem néztek egész nap, hogy nagyon rosszul vagyok, jött egy, de akkor már látta hogy baj van. Azonnal összeszaladtak az ügyeletes orvosok, és vittek császározni. Oxigénhiányos állapotban emelték ki Jankát,rohantak vele még csak nem is láthattam, de hálát adok Istennek, hogy semmi károsodás nem történt, egy tündéri, gyönyörű kislányunk van, aki nagyon eleven, okos. Jobbat nem is kívánhatnánk. Ha nincs Hajdú Júlia docensnő aki egy országosan is elismert doktornő, nem tudom mi történik. A történtek után nagyon szégyellte magát az orvosom, hogy így alakultak a dolgok. Azóta még a klinika felé sem mentem. Most nagyon félek a szüléstől is, de reménykedem, hogy nem lesz semmi problémám. Hát így kerültem Nyíregyházára, szerintem érthető is. Több megfontolásból: Ha bármi problémám van, mindenki itt van. Tájékozódtam az orvosok felől, ajánlottak többet is, amíg választottam. Most még nagyon megvagyok Vele elégedve. Bár a történetemet Neki is elmeséltem, papírjaimat,zárójelentésemet megmutattam, érthetetlenül áll a történtek előtt, azt mondta, hogy nem érti miért kellett bennt feküdnöm, amikor nem volt problémám, ráadásul azon csodálkozott el a legjobban, hogy a nagy Baross utcai klinikán történt meg mindez. Most lehet, hogy ezért is ilyen rendes velem, és állandóan nyugtatgat, hogy nem lesz semmi baj, minden rendben van. Ja és képzeljétek! Ne nagyon panaszkodjatok az itteni gyerekágyra, láttam már a kórtermeket, az alapítványit. A klinikán amikor lekerültem a gyerekágyra rögtön lehozták a kicsit, pedig császáros voltam. Nemhogy a gyerekhez felkelni, még meg sem bírtam fordulni kínomban. Be sem lehetett adni, a nővérek ordítoztak, durvák, gorombák voltak. Nem mertünk semmit sem kérni. Ráadásul a szobák koszosak, gusztustalanok voltak. És ott nincs alapítványi, oda mész ahová raknak. Ennyit erről. Hogy a történetet tovább fokozzam, mivel császáros volt a kislányom, besárgult, de nem volt vészes, de 7 napra kiengedtek, hiába mondtam, hogy én egyre sárgábbnak látom. Hazajöttünk anyukámékhoz, még sárgább lett, amikor bevittem ide a nappali klinikára. Egy doktornő teljesen felháborodva kérdezte, hogy hol szült anyuka? Mondtam Budapesten. Kiakadt, hogy hogy tudták kiengedni a babát, úgy hogy 2 fajta olyan baktérium van a vizteletébe, ha egy héttel később viszem, akár a veséje is leállhatott volna. Nagyon megjártam Pesttel, érthető, hogy felőlem lehet akármilyen hiper-szupermodern kórház ott mégegyszer nem szülnék. Hát "röviden" ennyit. Ha valamire még kíváncsiak vagytok, szívesen válaszolok rá.

Kép

Kép
jurem
 
 


Bocs Jolka, az előbb elfelejtettelek. Még nem tudom, hogy mi lesz a neve. Nekem az is furcsa, hogy ilyen hamar megmondták a nemét. Több név is felmerült, de lehet, hogy az apukája nevét fogja kapni.

Kép

Kép
jurem
 
 


Bocs Petra! Te kérdezted, hogy mi lesz a neve a kisfiamnak, csak véletlenül Jolkának küldtem.

Kép

Kép
jurem
 
 


Csajok!
Akartam még írni, hogy a Kállói úton nyílt egy tök jó turi. Hétfőn voltam és vettem Flórának egy kordinget és két hosszú ujjú felsőt. Nagyon szépek, szinte újak. Ha arra jártok érdemes benézni. Felnőtt cuccok is jók. Hát persze nem mind, de nekem tetszettek.
Cs.

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok,

Emese (neved benne van a profilidban),
A történetedhez nincs mit hozzáfűzni .... azt hiszem ennyi borzalommal már a FÓkuszban mutogathatnának. Még olvasni is rossz volt. A kiszolgáltaottság amúgy az egyik legsz.rabb dolog a világon na ebből neked bőven kijutott. Sajnálom. SOk szerencsét a nyh-i kórházhoz.

Csajszika,
Tényleg irunk hideget, meleget is a kórházi élmelnyeinkről, de összességéen korántsem annyira negatív, amit leirunk. Az én munkahelyemen is, ha megkérdeznénk az emereket, mennyire elégedettek, ugyanez lenne a helyzet van, aki elégedetten távozik és van, aki nem .... valahol ez természetes.
Senki sem bántó szándékkal irja le a tapasztalatait, a másik oldalt meg mi nem ismerjük. Ha te ott vagy, gondolom nektek sem könnyü az élet, hiszen nagyon sok baba, kevés ápolónő. Ez ma Mo-on köztudott dolog.

CSilla,
Egyáltalán soha semmi bántót nem irtál a ruházkodásunkkal kapcs-an, csak nem tudtam beilleszteni a mosolygó smilet. Ezek szerint félreérthető voltam. Bocsi. Azért képet készíthetsz az új ruciról.
Pontosan hol van a turi? Bár szerintem nekem nagyon messze van.
SZép napot.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Mesi!
Nagyon duuuurvaaa! Szerintem az itteni orvosokban nem fogsz csalódni. Nekem volt fogadott orvosom, de a többi is uúgy rám nézett, igyekezett szavakkal biztatni, mind kedves volt. És az alapítványi szoba nekem nagyon bejött, legközelebb is fogom kérni.
Kit választottál végül? Mármint dokit.

Tündi!
A kórházzal szemben van egy új épület, társasház és annak az aljában van a bolt. Bejárat a Kállói út felől.
Voltunk Jolkával klubozni és csináltunk képeket mindketten, majd tezsünk fel.
Te is rakhatnál fel a vőlegényünkről, hadd lássuk mennyit fejlődött! Kép

Jolka!
Flóra kaja nélkül bevágta a szunyát. Gyorsan terítek, aztán én is húzok aludni.

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Emese! Ez nagyon gáz. Te szegény Kép
Engem 34 hetesen fektettek be, mert nyitva volt a méhszáj, és csak az egynapos műtéteseknél volt hely. 3 nap alatt kb 15-en vetették el a gyereküket. Nagy élmény volt, amikor én azon izgultam, nehogy vmi baja legyen a babámnak. 3. napon mondtam a dokinak, hogy haza akarok menni, mert nem bírom tovább.

Petra! Ádám 2-án lesz 4 hónapos. Majd küldöm az adataimat.

Röjtökmuzsajon van egy jó kis kastély wellness szálló, a Szidónia, egy éve voltunk ott a férjemmel (ott hoztuk össze ÁditKép). Barátaink szoktak odajárni gyerekekkel, állítólag nagyon élvezik.

Ádi nem szeret hason feküdni, csak úgy hajlandó, hogy én hanyattfekszem, és ő úgy fekszik hason a hasamon. Olyankor mondókázok meg énekelek neki, ő meg kacag. Így minden nap eltöltünk vagy fél órát, aztán megunja. Remélem ennyi elég neki(?).
Még soha nem aludt hason.

Délután megyek fogorvoshoz. Gyökérkezelés. Brrrrr!

Üdv, Annamari

Ádimama
 
 


Sziasztok!

Használt már valaki Fixies pelenkát? Tapasztalatok? Csak azért kérdezem, mert a szomszédunk pelenkaboltot nyitott (sajnos nem a szomszédban), és hozott pár mintát. Fixies-t is, nagyon jónak néz ki, és a midi csak 35 forint/db. Mondjuk nekünk már maxi kell, de még a midi is jó volt visítva. Nem tudom, a maxi mennyi, de biztos nem 50 forint, mint a Libero. Amúgy 120 db-os kartonnal lehet venni.


Emese!
Tényleg szörnyű a történeted, megértem, hogy ezek után nem akarsz Bp-n szülni. Szerintem nagyon jó választás a nyíregyházi szülészet, csak bíztatni tudlak, minden rendben lesz!

Tünde!
A Babazene 3-t még nem hallottam, de ha tényleg annyira jó, beszerezzük.

Csilla!
Hú de irigyellek, hogy mentek Horvátországba. Biztos tök jó lesz.

Dóra!
Válaszoltam neked, de mindig visszajön egy üzenet, hogy "ez a cím nem létezik"
A válaszom: Köszönöm az adatokat! Egy excel táblában van a táblázat, majd elküldöm Neked is, csak még várok 1-2 napot, hogy a többiek is küldjék el az adataikat, aki akarja.
Várom az adatokat a többiektől is!

Mennem kell, felkelt Bence.
Sziasztok!
Petra

Kép
ppetra
 
 


Hú jó beindult ma a fórum, most kinyomtatom és így olvasom el, mert közbe Márk is felébredt, elneteztem az időt. Kép

Ja pár kép a klubról:
Vigyázz Zálán, Márk is megkörnyékezte Flórát. Kép
Kép
Kép
Márk és Flóa
Kép
Csilla és Flóra
Kép

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


PETRA eljött a leveled, nem tudom miért írja ezt a freemail!

Kép
dora1980
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: