Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Tegnap voltam orvosnál, de sajnos nem derült ki, hogy kisfiú vagy kislány lakik-e a pocakomban. Nem baj, a lényeg, hogy minden rendben van a babócával és szépen fejlõdik, úgy tûnik semmi gond.
Van egy jó hírem az Authhoz járóknak! Azt mondta, hogy õ már kb. fél éve csak felszívódó varratot használ. Mikor jártam a szülési felkészítõ tanfolyamra, néhány lány bement a kórházba megnézni a szülészetet és ott azt mondták, hogy nem túl általáános a felszívódó varrat használata. Ezért, gondoltam inkább rákérdezek az orvostól is.
Réka! Voltál szülési felkészítõ tanfolyamon? Hogy tetszik?
Liz
Liz
 


Szia Liz,
Igen voltam a múlt héten tanfolyamon. Az elsö részt egy nagyon fiatal orvos tartotta,a második rész meg gyakorlatból állt. Csak egy gond van vele,hogy ez a tanfolyam novemberben ér véget és az utolsó alkalommal lehetne bemenni a kórházba. És akkor nekem már tárgytalan mert ha minden igaz szeptember végén megvan a baba.Majd valahogyan át kell szervezni,hogy még a szülés elött be tudjak menni a kórházba.
Hányadik hónapban vagy? Te voltál már bent a kórházban megnézni a szülészetet?

Réka
réki
 
 


Szia Réka!
A kórházba nyugodtan bemehetsz elõbb is. Minden hétfõn délután 4-tõl meg lehet nézni a szülészetet. Még én sem voltam, de a védõnõ mondta, hogy erre van lehetõség. Mikor én jártam a felkészítõ tanfolyamra, akkor néhány lány bement és megmutattak nekik mindent. A kórházi védõnõ mutatja meg, azt hiszem, bár ebben nam vagyok biztos. Szóval emiatt ne aggódj, külön is be lehet menni, nem csak csoportosan. Nekünk pl. nem is szerveztek ilyen csoportos látogatást.
Nekem most ez a 21. hetem, november 15-re vagyok kiírva.
Szia!
Liz
Liz
 

 
 

Szia Liz,

ez nagyon jó hír,hogy hétfönként be lehet menni a kórházba. mert akkor valamelyik héten bemegyek. Vettetek már valamit a babának?

Réka
réki
 
 


Sziasztok!

Két rosszullét között jelentkezem. Liz majd megy Neked az e-mail! Kép
Egyébként nagyon megnyugodtam, hogy az Auth felszívódó varratokkal dolgozik mert 2 éve még nem így volt és bevallom õszintén nekem gyötrelem volt a varratkiszedés. Még ma is kísért az emléke...

A kórházlátogatás tényleg nagyon hasznos dolog. Mi csoportosan mentünk oda és a szülészet fõnõvére vezetett körbe bennünket, majd késõbb egy nagyon aranyos csecsemõs nõvér is bavatott bennünket pár dologba. Éppen amikor ott voltunk 2 szülés is lezajlott, mindenki nagyon megijedt a hangoktól. Kép

Sebi
Sebi
 


Sziasztok!
Bocsi a hosszú hallgatásért, de igazolt távolléttel voltam csendben: július 11 -én megszületett (Móron) a kisfiam, Ákos. 3200 g és 55 cm.
Szóval nem nagyon jutottam lélegzethez és bevallom még nem olvastam el részletesen az azóta írt hozzászólásokat sem, de megróbálom a napokban ezt bepótolni.

Amit kérdésként láttam: Nagy dokihoz továbbra is úgy jártam, mintha hozzá tartoznék, senkinek nem tûnt fel, csak a védõnõmnek, mivel õ Szõke doktornõhöz tartozik. Próbált is rávenni, hogy menjek az õ rendeléseire, de vhogy nem volt "kedvem" váltani.

Tornázni végig jártam, az utolsó elõtti héten is ott voltam, de aztán mivel el kezdett csordogálni a magzatvíz (felül repedt a magzatburok) napokkal a szülés elõtt, már nem erõltettem a dolgot.
A légzésrõl annyit, lányok, hogy az egyetlen, aminek hasznát veszitek, az a bizonyos "nagy levegõ be és hosszan kifúj" féle levegõvétel. Ez jó a fájdalom leküzdésében az utolsó percekig. Mindenképpen járjatok tornázni és elõkészítõre, nekem sokat használt.

Na mára ennyit, még jövök............ :-)

Üdv: Ágota és Ákos
Ágota
 


Szia Ágota!

Hatalmas nagy gratula a kisfiúhoz! Kép
Már nagyon vártuk a híreket Rólatok! Reméljük azért egy kis rövid (vagy hosszú) szüléstörténetet is olvashatunk Tõled!

Vigyázz magadra és a pici fiúra! Kép

Sebi
Sebi
 


Köszönöm, Sebi.

Nem tudom, hogy jól jönne -e Nektek, hogy az én sztorimat megtudjátok, nem hiszem, hogy az élmény jót tenne -e a lelki felkészülésben a szüléshez. Nem volt vmi szerencsés lefolyású, sokat szenvedtem én is, a baba is. A vége felé a császár is felmerült, szóval inkább nem akarok rémtörténetekkel traktálni benneteket.
Röviden csak annyi, hogy mivel felül repedt a magzatburok, a szülést el kellett indítani (egyébként csak vizsgálatra mentem aznap Mórra, nem szülni) este 20:00 körül és reggel 6:25 -kor született meg a baba. A császár a hosszú kitolási szakasz merült fel, mert egyszerûen nem tudtam kitolni, csak nagysokára és az orvos segítségével. De kijött, meglett, egészséges és ez a lényeg. Remélem, Nektek jobban sikerül, Ti erõsebbek lesztek. Ezért mondom, hogy sokat tornázzatok és gyakoroljátok a légzéstechnikát !! :-)

Puszi: Ágota
Ágota
 


Szia Ágota!
Már nagyon vártuk, hogy visszatérj és hírt adj a babáról!!!Én is gratulálok a kisfiúhoz! A legfontosabb, hogy egészséges a baba!!!
Te jól vagy, vagy nagyon megviselt a szülés? Mennyit ideig kellett a kórházban maradnod? Szoptatni tudtál rögtön? Bocsi a sok kérdésért, de ilyenkor olyan kíváncsi az ember! Kép
Vigyázz magadra és a kisbabára is!
Puszi
Liz
Liz
 


Szia Liz, köszönöm az aggódást!
Nem gond, ha sokat kérdezel. Én is ezt tettem, és szerencsére mindig akadt, aki válaszolt. Ezért is határoztam el, hogy ha majd túl leszek a szülésen, én is segítek az elõtte állóknak.

A szülés megviselt, de nem sokkal jobban, mint mást. Egy db -ig a nõvér kísérgetett a fürdõszobába, de aztán az is ment hamarosan egyedül is.
A kórházban 4 teljes napig voltam bent és az 5. napon engedtek haza. Aggódtam, hogy mivel a baba egy kicsit besárgult, talán nem engednek el minket, de aztán meg sem említették elbocsátáskor.
Inkább az volt a gond, hogy nem evett eleget a pici, mert nagyon kemény volt a mellem, rettenetesen fájt, sõt nálam az is bezavart, hogy nem kifele forduló a mellbimbóm, hanem tök sima, nem emelkedik ki a bimbóudvarból, így szegénykém elég sokat kínlódott a szopással, talán el is ment a kedve tõle.
Itthon vettünk egy rendes mellszívót (Chicco), mert a hagyományos harang alakú elég gyenge, + egy bimbókiemelõt. Így a kettõ együtt már elég jól mûködött szopizásnál. Sõt annyira bevált, hogy 1 hete már egyik sem kell. Nagyon macerás volt, de megérte.
Végülis az elsõ naptól, ahogy kihozták nekem a babát a kórházban már szopizgatott, és ettõl nagyon hamar be is indult a tejtermelés. A lényeg, hogy úgy állj hozzá a dologhoz, ez a természet rendje, nekem is mûködni fog, be fog indulni a tejtermelés, fel sem merülhet Benned az ellenkezõje.

Na, mára ennyit, legyetek jók, Ti is vigyázzatok magatokra ebben a nagy melegben.

Üdv: Ágota
Ágota
 


Liz, ha még jársz a Nõvédelmibe tornázni, megtennéd, hogy elkéred Erika mobilszámát? Szeretném õt is értesíteni a babáról.
Úgy emlékszem, augusztusban nyáriszünetet tart.

Elõre is köszi: Ágota
Ágota
 


Szia Ágota!

Nem hiszem, hogy elrémítéenél minket a szüléstõl. Engem biztos nem, mert én már étéltem valami hasonlót. Én 1 napig vajúdtam, õgyhogy el tudom képzelni min mentél keresztül. Habár szerencsére nekem akitolási szak nagyon könnyû volt, pedig már igencsak fogytán volt az erõm, de kb. 3-4 nyomásra meglett a babus.
Deténlyeg az a lényeg, hogy mind a ketten jól vagytok és egésszéges a babus.

Nekem is Chicco mellszívóm volt (van) és szerintem is nagyon jó. Bizony a szoptatás nem egy könnyû dolog. Bevallom õszintén én annakidején nem gondoltam, hog yilyen nehéz lesz a kezdet, ugyanis nekem is annyi tejem volt, hogy kõkemény volta a mellem, a nõvérkék meg nemigen akartak segíteni.

Szóval ha van kedved írd majd le a sztoridat. Persze ha márcsa túltetted magad az egészen. A Kismama magazniba is néha elég horrorisztiku szüléseket lehet olvasni.

Ja! Ma volt itta a védõnõ és azt mondta, ha minden rendben megy,aakkor én már az új szülészeten fogok szülni! Kép)) Állitólag szuper jó lesz. Minden egyes vajúdó és egyben szülõszoba külön lesz és a kórtermek is csak 4 ágyasak lesznek és lesz hozzá zuhanyzó meg WC is. Nagyon kíváncsi vagyok. Kép

Üdv.:
Sebi

Ui.: Isme mi van Veled?
Sebi
 


Sziasztok!
Ágota, köszi a válaszokat! Sajnos nem jutottam el tornázni, mert képtelen vagyok elszabadulni a munkahelyemrõl elõbb. Meg aztán az orvosom is azt javasolta, hogy vigyázzak a tornával, mert állandóan fáj a csípõm és nem biztos, hogy jót teszek a tornával. De azért én elkértem a védõnõtõl egy terhestorna kazettát és így tudok otthon egy picit mozogni. Pénteken azonban megyek a Nõvédelmibe, akkor elkérem a mobilszámot, ha addig nem sikerül megszerezni, jó?
Puszi
Liz
Liz
 


Lányok! Hol vagytok???
Sebi
 


Sziasztok Lányok!
Csatlakozva Sebihez, én is azt kérdezem, hol vagytok?? Nagyon eltûnt mindenki.
Ágota, sajnos a nõvédelmiben nem tudják az Erika mobilszámát. Tényleg nyári szünet van, majd csak szeptemberben indul újra a torna. sajnálom, hogy nem tudtam segíteni. Kép Hogy vagytok? Minden rendben van a babával?
Üdv mindenkinek
Liz
Liz
 


Elég ritkán tudok ideülni, de azért, ha van egy kis idõm, benézek Hozzátok.
Köszönöm, Liz, hogy utánajártál, majd benézek egy "tornás napon" Erikához személyesen.

Puszi Mindenkinek: Ágota
Ágota
 


Sziasztok!Szült valaki Móron közületek??
rizsa
 
 


Tarnainé: Szia!
Ágota szült Móron! (úgy emlékszem)
Sebi
 


Tarnainé!

Szia!
Én most szültem 1hete Móron a második babámat.Az elsõt Fehérváron szültem,igy van összehasonlitási alapom.Ha van valami kérdésed irj magánba.Szidi723@freemail.hu


Teddy
Teddy
 


Csatlakozom Teddy -hez. Én is inkább emil címet adok, mert ide ritkán tudok jönni.
agota71@freemail.hu

Üdv: Ágota

Ui.: Móron szülõk! Ti is Heczelnél?
Ágota
 


Fehervari Anyukak!

Van valakinek tapasztalata vagy hire a velencei Mikkamakkarol?

Elsosorban a kisbabak-mamak foglalkozasa erdekel.

Judit
Judit
 


Sziasztok Csajok!
Én egy bodajki anyuka vagyok. Januárban Fehérváron szültem elsõ gyermekemet. A kórház lehangoló, én az orvosom miatt szûltem ott (Auth András). Móri kórházról jobb híreket hallottam, ismerõsöm is ott szûlt. Nekem viszont egy jó orvos sokat jelent, ezért biztos megint ott szülök ahol Õ praktizál. Tíszí
tíszí
 


Szia bodajki anyuka! Kép

Én is az Auth doktorhoz járok. Most tartok a 34. hétnél. Az elsõ kisfiamat is Nála szültem. Akkor még rosszabbak voltak a körülmények a kórházban, mint most. Ugyanis akkor nem volt az újszülött osztálynak vezetõje.
Reménykedtem, hogy én már az új szülészeten fogok szülni, de sajna nem jött be. Egyébként tényleg nagyon fontos a jó orvos és szerencsére a szülésznõkrõl is csupa jót lehet hallani.

Üdv.: Sebi
Sebi
 


Sebi miért mikorra igérik az új szülészetet nem tudod?
Gartulálok a 34.hetedhez. Hogyan bírod a pocak mellett a kisfiadat, emelgetések meg ilyesmi, sikerül azért kerülni? Kisfiú vagy kislány lesz a pocaklakód?
Isme
isme
 
 


Sziasztok lányok!

Augusztusban költöztem a városba Pestrõl. A kisfiam július 24-én született.
Szeretnék minnél több ismerõsre szert tenni.

Nóri!

Nagyon eltüntél, nem tudok neked emilkét írni. Ha erre jársz jelentkezz!

Djeszter
djeszter
 
 


Djeszter sajnos monstanság nagyon eltünt mindenki errõl a topicról sajnos. Kép
Nóriéknak most éppen nincs otthon internet, úgyhogy nagyon ritkán vagy nem is tudom, hogy ide is be tud-e nézni. Azért, ha beszélek Vele mondom, hogy kerested. Kép
Sebi olyan kár, hogy eltüntél, lenne még kérdésem, 21-én megyek elõször az Authoz lenne pár gyakorlati kérdésem. Kép
Isme
isme
 
 


Isme!

Akkor fel kellene éleszteni ezt a topicot.
Fehérváriak! Hol vagytok?

Jól olvastam? Már van egy 2 év körüli fiad?
Most is babát vársz?
Nekem két fiam van. A nagyobbik 7 és fél éves. A Tóvárosi suliba jár.
A pici nagyon eleven. Tettem róla képet a profilomba. Ha érdekel nézd meg.

Djeszter
djeszter
 
 


Djesztre, hát akkor már nagyon nagy fiad van. Kép Megnéztem a pici képét nagyon édes. Kép Direkt így akartátok, hogy ekkora korkülönbség legyen köztük? Jó megvannak egymással?
Melyik kórházban szültél?
Munkahely miatt költöztetek ide, vagy csak megelégeltétek a fõvárost?
/Bevallom én nem szívesen laknék ott az biztos. Kép/
Családi házban laktok? Mi sajnos panelben. Kép


Hát, a hasamban pedig pár hetes, úgyhogy még nem sokan tudják, de remélem minden rendben lesz. Kép
Már sajnos volt nálam gond, de most szedek gyógyszert és nagyon várom a jövõheti ultrahangot is, szívhangot hallgattunk a múlthéten, hát hiába második baba, egy csoda volt. Kép

Isme
isme
 
 


Isme!
Gratulálok pici magzatodhoz. Kivánok sok-sok egészséget. Meglátod minden rendben lesz, csak vigyázz magadra!
Persze tudom, hogy egy 21 hónapos baba mellett nehéz pihenni. Ha nem titok milyen gond volt nálad? Mire szedsz most gyógyszert? Mit szeretnétek, kisfiút v. kislányt? Bár tudom, hogy ha valami gond felmerül, akkor már csak azt akarja az ember, hogy egészséges legyen.
Tényleg így van, mindegy, hogy hányadik baba, fantasztikus látni és hallani is.

Nálunk tulajdonképpen véletlen, hogy ekkora korkülönbség van a két fiú között. Több ok is volt. Volt doki bácsim nem javasolta az újabb babát, és a páromat is meg kellett gyöznöm, hogy legyen. De már nem bánom, Nagyon jó így.
A két fiú nagyon jól el van egymással, nagyon szeretik egymást.
Pesten szültem a MÁV korházban.
Fehérvárra költözés: én pesti vagyok, a párom fehérvári. Laktam már itt 2,5 évet, de munka miatt visszamentünk Pestre. 5 évig laktunk ot, de elég volt. Itt sokkal nyugisabb az élet. Bár mindenképpen úgy terveztük, hogy mire Dani iskolába megy addigra fix helyre kell költözni. Így visszajöttünk. A párom persze továbbra is feljár Pestre.
Egy társasházban lakunk, tetõtérben.

Djeszter
djeszter
 
 


Djeszter, gond nem tudom/tudják mi lehetett, már a kisfiam elõtt is volt és most nyáron is egy sikertelen terhességem,ezek nagyon korán, már az 5-6.héten mindkettõ, így most minden eshetõségre kaptam hormongyógyszert, hátha hormongondok miatt volt probléma... Kép

Mindenesere most nagyon bizakodó vagyok, hisz már a 8.héten tartok és szívhangot is hallotam, tehát fejlõdik szépen. Kép KOPP-KOPP Kép))) Én nagyon várnék egy kislányt, dehát persze ha kisfiú lenne sem küldeném vissza a gólyával, ahogy mondják is csak azt, hogy egészséges legyen. Kép

Hát, pihenni nem igen lehet egy picivel, fõleg, hogy cseppnyit sem tud egyedül eljátszni, pedig olyan, de olyan fáradt vagyok egész nap gondolom a hormonok kavarognak itt benne. Kép
Viszont az is nehéz, hogy nem emelhetek, cipekedhetek, ez a legnehezebb egy pici mellett...

Menniyre volt furcsa újra a pelenkázás, szoptatás stb., hogy már jóval nagyobb kisfiad van? Éjszaka tudtok aludni, hagy a picurka?

Olyan kár, hogy a többiek így eltüntek errõl a topicról, hahó lányok tessék ide és vissza is taláni. Kép

Isme
isme
 
 


Djeszter!
Azt nem tudom/tudják, hogy mi lehetett a gond igazából, de már kétszer a kisfiam elõtt és most nyáron is volt egy sikertelen terhességem. Mindkettõ nagyon korai volt, az 5-6. hétig tartott csupán, most kaptam hormongyógyszert, hátha hormonálisan volt gond....Kép

Ezúttal nagyon bízakodó vagyok, mert már a 8.hetemben tartok és már szívhangot is hallgattunk, feljõdik szépen a picurka. Kép KOPP-KOPP Kép
Nagyon örülnék egy kislánynak, de persze azért egy kisfiút sem küldenék vissza a gólyának, hisz ahogy mondják csak egészséges legyen az a lényeg. Kép

Hát, nagyon nem lehet pihenni egy 21 hónapos mellett, fõleg, hogy nagyon nem játszik el egyedül.
Viszont a legnehezebb, hogy nem emelgethetek, cipekedhetek és, hát ez tényleg nehéz egy 21 hónapos mellett.

Nagyon furcsa volt annyi év kihagyás után újra babáznod, újra szoptatás, pelenkázás? Éjszakázással hogyan álltok, hagy aludni a picurka?

Olyan kár, hogy a eltüntek a többiek a topicbõl, de jó lenne, ha sokan ide és vissza találnának. Kép

Isme
isme
 
 


Elsõre pedig azt írta ki, hogy gond van, próbálkozzak kis idõ múlva, erre mégis mindkettõ hozzászólás itt van. Kép
Pedig másodszorra újbõl össze kellett szednem, hogy mit is írtam elõre, jól megtréfált a Babanet. Kép
isme
 
 


Szia Isme!

Hogy vagy? Remélem minden rendben.
Jól értem? Úgy írtak neked gyógyszert, hogy nem nézték meg tényleg hormonális gond volt e?
Mi is lány szerettünk volna másodszorra. Minden praktikát be is vetettem. Az eredményt láttad. Ma már nem cserélném el 100 lányra sem.
Tulajdonképpen nem volt furcsa újra szoptatni, pelenkázni stb. Volt idõm felkészülni.
Éjszakázás van. Most állt át arra, hogy 4 óra körül ébred. Eddig 1 körül is ébren volt. Tudnám értékelni, ha végre kialudhatnám magamat.
Nagy fiad jól alszik?

Igen, kár, hogy a többiek nem jönnek. Ismerted õket személyesen is?

Djeszter
djeszter
 
 


Szia!
A fiacskám nagyon jól alszik szerencsére,lekopogom, már pár hetes kora óta. Kép Este fél8-8-kor letesszük, aztán néha 6-7 óra körül felkel tápszerezni aztán alszik is rögtön tovább, de nem is mindig kel fel enni, és aztán reggel fél8-9-ig alszik. Szóval jó kis alvókája van szerencsére. Kép
Ja, aztán délben újra alvás kb. kettõig.

Nem volt hormonvizsgálat, elsõ után azt mondták, hogy gyakran megesik a terhességek korai idõszakában, aztán jött a kisfiammal Õvele semmi gond nem volt, gyógyszert sem szedtem, gond nélküli volt a terhességem. Aztán most nyáron olyan korán volt, hogy lett egy pozitív tesztem, aztán már a gond is volt, szerencsére most spontán volt, mert elsõre mûvileg lett befejezve, szóval nem ajánlotta fel most sem a doki a kivizsgálást, aztán én azért el akartam menni másik dokihoz, de addig húztam az idõt, hogy jött a picurka. Kép Így minden eshetõségre készen adták a gyógyszert...

Nórit ismerem csak személyesen, itt a Babaneten "találkoztunk" aztán pedig élõben is már jó párszor, pont egyidõsek a kisfiaink (1 hónap különbséggel). Kép Nagyon jó, mert nincs más kisgyerek, baba a közvetlen környezetünkben és azért biztos kell, hogy legyenek baba-gyerkõctársaságban is. Kép

Hú, hát nem semmi Nektek, hogy 4-kor kel... Aztán napközben kétszer alszik vagy többször is? Mikor teszitek le este?
Mindig kell foglakoztatni vagy el tudja kis idõkre foglani magát? A kisfiam soha nincs el még mindig egyedül.
Szoptatsz még teljesen, vagy kell néha tépszer is? Elkezdtél már kipróbálni Neki fõzelékeket?

Isme
isme
 
 


Szia Isme!

Bocsi, egy kicsit el voltam "havazva".
Irigyellek, hogy a fiad átalussza az éjszakákat. Danival nekem sem vold gondom. Kb. 4 hónapos korától alszik éjszaka. Igaz õ akkor már tápszert kapott.
Marci még mindig szopik, most kezdtük a napi 1 gyümit 2 szopi között. Egyenlõre nem nagyon érdekli. Februártól kezdjük a fözelékeket.
Most egy kicsit megváltozott Marci. Este 9 - 1/2 10 között teszem le aludni (ez korábban 8 körül volt) és most tovább alszik 3/4 6 - 6-ig.
Napközben minden szopi között alszik kb. fél órát. Szerencsére elvan magában is. Korábban mindig ott akart lenni, ahol én, de most szívesen eljátszik a saját kiságyában is.
Igazán nem lehet könnyü neked, ha Roland nem játszik egyedül. Hosszú távon fárasztó lehet. Nem?
Érdekes, hogy nem csináltak nálad hormon vizsgálatot, de õk tudják. Remélhetõleg minden rendben lesz. Két babát szeretnétek vagy lesz több is?
Ti merre laktok? Mi a Prohászka és Horváth keresztezõdéstõl nem messze.

Szia

Djeszter
djeszter
 
 


Szia!
Én is nagyon ritkán jutok ide sajnos, meg most, hogy itt a picur, aki a legutóbbi ultrahang szerint már komoly 2 centiméteres Kép, nagyon fáradt vagyok állandóan.
A kisfiamat sajnálom, mert vannak napok, hogy mozdulni sincs erõm, persze ezt egy ekkorának nem tudom megmagyarázni, aki rángatna ide-oda, meg hancúrozna...
Te érezted magad nagyon fáradtnak a terhességed elején?

Beszéltem a Nórival: ezen az e-mail címen el lehet érni:
zoyi@freemail.hu
Emlékezett Rád persze és örült, hogy kerested. Kép

Bár most 2 hétig nem jönnek, mert tegnapelõtt egy bárányhimlõs kislánnyal utaztak egy buszon-2 üléssel mögötte és a védõnõjük szerint lehetséges, mivel csppfertõzéssel terjed, hogy elkaphatta a kisfia. Úgyhogy 2 hét karantént tart otthon a Nóri... Kép

Mennyit, mennyi idõre mentek le sétálni a picivel ezekben a hideg idõkben, meg fõleg a mostani ködös idõben?
Nektek van járókátok, szoktad hagyni a picit egyedül is elnézegetni? Én azon gondolkodom néha, hogy lehet, hogy ott rontottam el, hogy nem lett járóka és nem hagytam, hogy a Roland egy kicsit magától is felfedezze a világot és most ezárt nem játszik el egyedül, egész nap kézben volt, a dolgaimat meg akkor végeztem mikor aludt, vagy más foglakozott vele...

Szia!
Isme
isme
 
 


Szia!

De jó, hogy megtudtad Nóri mail cimét! Mindjárt írok is neki. Köszi! Kép
Igazán komoly méret az a 2 cm. De jó! Minden rendben volt az UH-n? Itt fogsz szülni Fehérváron?
Én is nagyon fáradt voltam a terhességem elején. Úgy kb. 4 hónapig. Volt olyan, hogy alig tudtam felkelni. Nekem ezért is volt jó, hogy Dani már ilyen nagy és önálló. Reggel felkelt egyedül, megmosakodott, felöltözött. Nekem már csak annyi dolgom maradt, hogy levigyem az oviba. Szörnyû idõszak volt.
Remélem te hamar túl leszel rajta. Mennyi idõs vagy most?
A gyógyszert végig kell szedned?

Nálunk kötelezõ a napi kétszeri séta. Teljesen mindegy, hogy milyen az idõ. Danit el kell vinni a suliba, és ez 2* fél órát jelent. De nem is baj. Nekem nem árt a mozgás, Marci meg jó edzett lesz. Doki nénink és a védõnõ is tudja, hogy minden nap kinn vagyunk és nem mondták, hogy nem lehet bizonyos fok alatt.
Ti jártok sétálni?

Járókánk nincsen, de szerintem nem is kell. Daninak volt, de nagyon nem szerette (talán nem látott ki belõlle a sûrû háló miatt). Marci el van a földön. Leterítek neki egy takarót és azon játszik. Van egy baba tornáztatója (nem tudom mi a neve) most is azzal játszik. Csörög, zörög. Nagyon szereti.

Nem biztos, hogy Nóri fia bárányhimlõs lesz, Dani ovis csoportjában már 1 hónapja tartottt a járvány, mire Dani elkapta. Gondolhatod, én meg nagy pocakkal. Szerencsére már voltam bárányhimlõs.

Djeszter
djeszter
 
 


Szia!

Sikerült felvenni a kapcsolatot a Nórival? Majd, ha kicsit jobb idõ lesz esetleg szervezhetünk valamelyik játszótéren hármas, akarom mondani + gyerkõcök találkozót, biztos tetszene a kicsiknek, meg persze nekünk is kell a kikapcsolódás. Kép
Mennyire vannak ismerõseitek Fehérváron, hogy nemrégen költöztetek ide?

Hát, volt egy kis ijedség a múlt héten, mert egy kicsit barnázódtam 2 napot, az elsõ nap után voltam dokinál, szerencsére a babánál nem látott gondot, mindent rendben talált. Viszont azért persze ideges vagyok, mert azóta is volt barna egy kicsit, hát csak azt ne,hogy gond legyen...Kép

Amúgy pedig megyek a héten már a kiskönyvemért, mert a doki szerint már ideje, hisz ez a 10.hetem. Kép
Igen, itt fogok szülni Fehérváron, ha minden rendben lesz és ebben persze bízok. Kép
A gyógyszert elvileg a 12.hétig kell szednem, de még nem mondta a doki, hogy a leállás hogyan lesz...

Én 28 leszek idén augusztusban, Te?

Mi is napi kétszer megyünk általában sétálni, messzire nem tudunk elmenni sajnos,csak a ház körül, mert a babakocsi nagyon nehéz nekem most emelgetni, a kisfiam meg nem igazán akaródzik sokat sétálgatni még...

Na, mennem kell nem akaródzik a kisfiam ma elaludni, pedig már háromnegyed 9...

Szia!
Isme
isme
 
 


Szia!

Igen, sikerült felvennem a kapcsolatot Nórival.
A tali jó ötlet. Csak legyen egy kicsit jobb idõ.
Esetleg nincs olyan hely ahol össze lehet jönni rossz idõ esetén? Hallotttál valamit a Mikkamakkáról, ami a Budai úton van?

Elvileg van néhány ismerösöm a városban, de nem nagyon tartom velük a kapcsolatot.

Hogy vagy? Remélem minden rendben a bébivel?!!!!

Én idén már 31 leszek. Brrr!!!! Még leírni is szörnyû.

Szia

Djeszter
djeszter
 
 


Szia!
A Nóriékkal voltunk már a Budai úton ahol a Mikkamakka van, ott hétvégén a Csemetében, ugyanabban az épületben van, de csak szombat és vasárnap, jól érezték magukat ott a gyerkõcök nagyon. Két órahosszára mentünk eddig egyszerre, mikor voltunk, óránként 25o Ft. Viszont most egy ideje nem voltunk, mert a Nóri párjának jutott eszébe, hogy ilyen influenzás, megfázásos idõben nem igazán jó a közösség, mert mindent átragaszt egymásra a sok gyerek. Legutóbb is volt különben egy kisfiú az apukájával, tiszta piros volt a szeme, és köhögött, de azért levitték a többi gyerek közé.Kép
Szóval, most ezért szüneteltetjük a játszóházazást, se a kisfiamnak, se nekem most nem hiányzik valami betegség...
Volt, hogy a Nóriékkal a belvárosba mentünk sétálni, legutóbb pedig itthon rendeztünk játszóházat a gyerkõcöknek, egymás játékai újak úgyis egymásnak. Kép

Lekopogom, hogy hogy vagyok. Kép Pihenek sokat, délben én is alszok, nem emelgetek... Kép

Nahát, tényleg szörnyû, hogy tényleg milyen öreg vagy. Kép
Szerintem, kb, 2o év múlva szeretnénk ezt mondani, hogy 3o körüliek vagyunk azt hiszem. Kép

Akkor a picurid nem is igen szokott kisebb gyerekekkel találkozni, hanem csak a testvérével, nem is nagyon szoktatok eljárni sehova?

Tényleg tudtok olyat , hogy a pároddal kettesben elmentek valahova, mozi, vacsi vagy ilyesmi? Mi nem nagyon, talán 3 hónapja voltunk vacsizni, de nem nagyon szoktunk kettesben lenni.

Na, épp most holnapra havazást mond, pedig már úgy várnám a tavaszt. Kép

Hogy vagytok? Ugye nem keveredtetek Ti sem semmi betegsége, megfázásba eddig?

Szia
Isme
isme
 
 


Szia!

Igaz! Akkor a Mikkamakka egyenlõre zárolva. Pedig épp most kezdhettünk volna oda járni (6 hó). Pesten voltam jó pár éve a nagyobbik fiammal, nagyon tetszett.

Na igen, bele sem merek gondolni, hogy rohannak az évek. 30, 40, 50... Bár mindenki annyi idõs, amennyinek érzi magát. Én 25 vagyok.Kép

Tulajdonképpen Marci csak a bátyusával találkozik, meg néha a tanácsadáson egy-két gyerekkel. Éppen a héten voltunk. Marci nagy udvarlásba kezdett egy 5 hónapos kislánynak. Járt keze-lába és hatalmasakat sikkangatott.Kép Nagyon jó kedve lett. A kislány meg csak nézte, hogy mit akar.
Szerintem nagyon szeretné a hasonló korú babákat. Önmagát is állandóan lesi a tükörben és közben fülig ér a szája.Kép

Nem nagyon járunk sehova, mert reggel és délután ugyis menni kell Dani miatt (iskola), és ilyen rossz idõben nincs kedvem még harmadszorra is lecipelni a babakocsit.Kép
Tényleg jöhetne már a tavasz. Én már megvettem a vetõmagokat is. Mennék a kertbe egy kicsit kertészkedni.

Utóljára másfél éve voltunk a férjemmel kettesben, és ez most nagyon sokáig így lesz. Amíg a gyerekek akkorák nem lesznek, hogy egyedül lehet õket hagyni, nem tudunk sehova elmenni. Ez így elég rossz, de már megszoktam.Kép

Mi sajnos alaposan kivesszük a részünket a betegségekbõl. November elején az elsõ torokfájásos betegséget sikerült összeszednem, amibõl csak 2 hónap alatt sikerült kimásznom. A borzasztó az volt, hogy Marci is másfél hónapig beteg volt.Kép Az öt hónapos oltását még mindig nem kapta meg. Talán február elején. Most pedig valamilyen hurutos poci baja van.Kép Még nem tudjuk, hogy mi. Hétfõn lesz meg az eredmény.
Most már remélem befejezzük.
Csütörtökön még fel kell vinnem Pestre a Szemészeti Klinikára, mert mióta megszületett állandóan váladékozik a szeme. Már mindkét könnycsatornáját átmosták, de az egyik csak nem akar meggyógyulni.Kép

Most jó hosszú lettem.
Vigyázz magatokra!
Szia
Djeszter
djeszter
 
 


Isme!

Írtam neked mail-t.

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltüntem, de nem sokat neteztem mostanában. Már nem olyan jó a gép elõtt ülni. Kép
Mostmár bármikor várható a babám megszületése, be is vagyok zsongva! Szokott idejárni még valaki?

Hahoo!

Sebi
Sebi
 


Szia Sebi!

Velem még nem találkoztál, mert új vagyok. Mostanában nem nagyon jár ide senki. Én minden nap benézek, de ...
Isme szokott néha írogatni, õ most babát vár. Remélem minden rendben nála.
Te mikorra várod?
Azért ha tudsz gyere. Jó lenne, ha feléledne ez a topic.
Minden jót.

Djeszter
djeszter
 
 


Djeszter írtam Neked mailt az itt megadott címedre. Kép

Isme
isme
 
 


Djeszter: Szia!

Én mostanra várom, vagyis bármikorra. Már a 39. héten járok és nagyon-nagyon izgatottak vagyunk. Kb. 4 napja elég kemény jóslófájásaim vannak, tartanak pár órán keresztül, aztán kész. Mindenki nagyon várja a csimótát. Kép Õ lesz a 2. babám. A nagyobbik fiam 2,5 éves múlt.

Én is sajnálattal láttam hogy kihalt ez a topik, de van egy másik fórum, ahol sok fehérvári kismama illetve anyuka van. Ha érdekel a címe megírhatom!

Üdv.: Mindenkinek:
Sebi
Sebi
 


Szia Sebi!

Nem véletlenül az indexen van az a topic?
Jól sejtem, hogy neked szurkolunk ott nagyon?

Djeszter
djeszter
 
 


Sziasztok,
Eddig még nem írtam ebbe a rovatba, de most jutottam el oda, hogy szükségem lenne fehérvári segítségre. A kislányom 1 éves és úgy tûnik, hogy el tudnék menni dolgozni - heti 2-3 nap - és szeretnék találni egy tapasztalt, megbízható baby-sittert. Elsõsorban nagymamakorúra gondoltam, de ha valaki fiatal és megfelel, akkor õ is jó lenne. Nagyon örülnék, ha valaki tudna segíteni ebben a nagyon nehéz kérdésben. Az esetleges segítséget elõre is köszönöm.
Sebi, nekem is megírnád azt a másik topicot, ahol sok fehérvári kismama irogat - ott is érdeklõdnék baby-sitter ügyben... Köszi.
A babaváróknak kellemes babavárást, valamint gyors és könnyû szülést kívánok!
Manok
manok
 
 


Szia Manok!
Itt találod:
[url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9087861&uq=147" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9087861&uq=147[/url]
isme
 


Djeszter: Szia!

Bocsi, hogy ilyen késõn válaszolok, csak idõközben megszületett a kisfiam. 2003. február 14-én délután 18 óra 17 perckor jött világra Gergõ 4530 grammal és 59 centivel.

Az a fórum pedig tényleg az indexen van. Kép))

Most viszont mennem kell, mert fürdetjük a picit.

Látom isme megadta a fórum címét! Kép)

Üdv.: Sebi
Sebi
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: