Új privát üzeneted érkezett!

szia Dorka, szorítok holnapra, hogy minden rendben legyen és sok szépet-kedveset mondjanak-lássatok a babócából!
Várjuk utána a beszámolót!
Hajni-fejfájásmentes napokat!
kINGA
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Köszi! Nem akarom elkiabálni, de most egy ideje nem igen fáj Kép Most inkább fő Kép Sajna!
Egyébként hogy vagytok? Ikrek még mindig a nagyszülőknél? És a nagyobbiknak hogy megy a tanulás?
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok lányok!

Megint eltüntem egy kissé, de annyi minden van mostanában. A férjem még vizsgázgat, de a szakdolija meg február 15-re kész kell legyen, így ahol tudok besegítek. No meg az itthoni munkálatok is.

Enikő: no mi volt a dokinál? és örülök, hogy jó védőnőt fogtál ki, mert biza vannak igencsak elképesztőek...

Kinga: szóval az ikrek lepasszolva és mgis csak ilyen röpke időkre jössz??? De hát gondolom van mit intézni, én is mikor néha Matyi nélkül elszabadulok csak megyek és megyek, hogy az előre megírt listámat kivégezzem.

Ildi: a hízásra visszatérve, én alapáratban nem vagyok egy gizda, sőt, és biza az elején hánytam is sokat, de mégis összeszedtem 12 kilót, nem is beszélve a szopis időszakra, bár a tejci eleinte kevés volt, ezért mindenféle homeós és egyéb természetes cuccal kísérleteztem, meg az őszilével, mert állítólag az tejserkentő Kép

Hajni: Nekem is szokott fájdogálni a fejem, sajna én nem csak a hideg, de egyéb dolgokra is érzékeny vagyok...
Nincs a teljes családról képetek? Vagyis magatokról? Tegyetek fel!!!

Na búcsúzom, megyek ebédelni, mert Matyi épp alszik.
Zita
zitus
 
 

 
 

Hát nem tudom, de nekem 2 napja nem működik rendesen a babanet. Egyszerűen nem küldi el a hozzászólást Kép Most is írtam egy elég hosszút, erre beköpi, hogy küldjem el újra. De hát az már elveszett Kép
Ildi! Nincs mind a 4-ünkről kép egyszerre, de megtehetem, hogy váltogatom a profilban a képet és akkor előbb utóbb mindinkit láttok.
Enikő!
Na, ne csigázz!
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Ti hogy tudtatok tegnap irni?!En deltol keso estig probaltam,es nem jott be a tarsalgo,mind azt irta ki,hogy irjak az adminisztratornak,es jelentsem a hibat...azt hittem,hogy valami operacios hiba,es senkinek nem jon be...erre most latom,hogy Nektek sikerult...
Pedig becsszora mar 1-kor,ahogy hazajottem,leultem,hogy megirjam:minden rendben volt,lattam megint a babat,mindene megvan,meretre is akorra,amekorra kell legyen,es folyamatosan mozog!Annyira jo volt megnyugodni ismet,es tudatositani ujra,hogy nem kell folyton aggodni,mert a bajok nem tortennek csak ugy,es ok nelkul,es ha jonni akar hozzank,akkor fog is jonni!Legkozelebb viszem a paromat is,szegeny,most csak annyival kell beerje,hogy folyton a kepeket nezegeti,amiket kaptam az uh-rol...
Legkozelebb csak 6 het mulva kell mennem megint,az Afp eredmennyel,amit egy honap mulva kell megcsinaltatno..kicsit hosszu ido,kb.2 hetig fogom megint birni parazas nelkul..
Koszi,hogy izgultatok ertunk,majd meg jovok,most megyunk vasarolni,mert a parom egy hete van karantenban,es ma mar olyan jol van,hogy felmentettem..
Sziasztok,Eniko.
dorka34
 
 


hogy miert irtam az "akkora"-t igy,nem ertem...Kép
dorka34
 
 


Szia Dorka!
Nagyon örülök nektek! Látod, nincs mitől félni. Mondom én, aki a másodiknál is vártam az UH-t mint a messiást. Kép
Egyébként nekem sem jött be a babanet. Írtam is az előző hozzászólásban, hogy nem működött. Ma meg reggel beengedett, de nem tudtam írni, mert mindig elszállt. Remélem most nem teszi ezt.
Hajni
cshajni
 
 


Hahó-nekem is elszállt a tegnapi levelem és egész d.u. nem engedett vissza.
Enikő-gratula a jó hírekhez,sikerült ma vanni valami apróságot a gyerkőckének, akár 1 zoknit-én mindegyiknél azt vettem örömömben az U.H.-ok után!
Itthon őriztem máig a majdnem 10 éves kölkömet,betegeskedett, csak hogy ne tudjam a listámat kipipálni gyorsmenetben.
Holnap nyakamba veszem a várost és kibámulom a kirakatok előtt magam-magam,sok (kis)gyerekes anya elérhetetlen luxusa gyanánt.
Zitus-megleltem a kérdéseid:negyedik-tervezett-terhesség gyanánt nem rohangáltam dokihoz, 5 hetesen nem látszott még a 2, utána csak az afp miatt mentem, mivel nem tudtuk a teherbeesés pontos dátumát, a méretből kellett tippelni a korára.
Akkor gyorsan megmérte a baba fejét és futottam is vérvételre.
Utána jött a fekete-leves, amikor nagyon nagy(dupla) lett az Afp, azt hittem, hogy most jön a kaparás...
Na akkor nézte meg rendesen a dokim a gerincét és derült ki, hogy 2 feje ven Képés persze a többi is duplán.
A nagy-Ábelem-a Balassiba jár, 8 évfolyamos gimi a 17. kerületben, ez viszonylag közel van és erősnek tűnik.
Habár a párommal mindketten reál végzettségüek vagyunk, a gyerkőc az én humán beállítottságomat örökölte, és bár kitűnő matekból, de szeretni jobban szereti az irodalmat, jól fogalmaz, rengeteget olvas...még akár rendes ember is lehet belőle KépKépKép
Megyek pakolni, leckét kikérdezni és apát etetni ha végre hazaér szegény.
Hogy vagytok a kicsikkel a nagy hidegben, mik a kinti-benti programok?
A 24 óra hossssssszú idő ám...
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Akkor tényleg rendszerhiba volt Kép
Ahogy olvasom te is mazohista vagy. Már ami a kirakatbámulást illeti. Sajna nálunk is csak a bámulás van. Pedig de össze vásárolnám mindent Kép
Nektek mi volt (van) a tapasztalatotok az általánossal kapcsolatban? Mit érdemes figyelni a nyitott napokon? Tudjátok, Bence szepemberben menne isibe, de még csak most keressük a jó sulit.
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok,
ezek szerint tenyleg a babanetnel volt a problema tegnap...
Kinga:nem vettem semmit,babonabol,pedig most mindenhol-Plusz,Tesco-babas akcios het van,nagyon olcson nagyon jo dolgokat lehetne venni...
Az ikrekkel kapcsolatban:amikor tegnap rakerdeztem,hogy mostmar akkor biztos-e,hogy egyedul van,az ultrahangos neni azt mondta,hogy persze,ez mar a hetedik hetin is biztos volt...ugyhogy most egy kicsit elbizonytalanodtam,hogy hogy is van ez,latszik az elejen,vagy nem?
Jo hir,hogy a Balassi jo iskola,bar nekunk ez meg nagyon nem aktualis,de a 17.-ik keruletben lakunk,es valoszinuleg 10 ev mulva is itt leszunk meg...
dorka34
 
 


Sziasztok!
Jó régen jártunk erre, de azért elolvastam, csak írni már nem volt hajlandóságom.
Nagyon örülök, hogy minden rendben a pocaklakóval, Enikő. Most aztán egyél rendesen, ne kettő helyett csak egészségesen és vigyázz magatokra. Gondolom majd a papírjaiddal kapcsolatos dolgok is alakulnak.

Kinga: én nagyon nehezen viselem a benti létet, és Matyi is néha napján. Azért ki-kidugjuk az orrunk, pénteken pl. a nővéreméknél voltunk a közeli faluan laknak. busszal mentünk és azóta állandóan keressük könyvben, tévében, sétakor a buszokat, Matyi kiejtésében: bu...

Hajni: kérdezel a suliba indulással kapcsolatosan. Én pedagógusként biztos valami olyan sulit fogok keresni, ahol nyugodt légkör van a tanárin belül, azaz nem hallani, hogy a kollégák vagy a vezetőség ilyen meg olyan. A volt munkahelyemen most nagy átszervezések vannak, az új dirinő sikakat kirúgott a régi(ide tartozom én is) gárdából és ezért a tanítás is laposul. Mert mindenki úgy megy be, hogy vajon holnap is kell-e jönnöm. Szerintetek, hogy lehet így egyáltalán odafigyelni a gyerekekre és problémáikra. De ezen kívül szeretném valami tagozatra is járatni és idegen nyelvet is ha van rá mód, illetve ne kellje túl messze menni, időben ott lehessünk érte és azért legyen múltja is a sulinak. Nálunk van 2 ilyen általános, ami tetzsik, az egyik sport a másik inkább az erőssége miatt tetzsik, de van egy zenesuli is, majd meglátjuk. Még odébb van. Azt viszont meg fogom jó előre kérdezni kik a lehetséges tanítónénik és utánuk kérdezni, mert nagyon sok múlik rajta, hogy meg tudja-e szerettetni a tanulást a gyerekkel.

Ildi: mi van veletek, gyerkőcök?

Meséljetek a gyerekkorotokról! Milyen volt, merre játszottatok, melyik általánosba jártatok, voltatok-e nyaranta valamerre, stb...
Mi a Sebes Kőrös partján laktunk, közel a rendőrséghez, így én gyerekkorom jó részét a Körösparton töltöttem ,illetve a ligetben és a strandon nyáron. Most,hogy voltunk néhányszor felnőtt fejjel otthon, olyan kicsinek látszott minden, mennyit játszottunk a gyaloghídnál is...Sokat jártunk vonattal kirándulgatni a szüleimmel, Révre, remélem jól emlékszem a nevére, és Sunkujusra. Nos, írok majd még, csak ma le szeretnék korábban feküdni, mert a múlt éjjel Matyi többször is fenn volt.
Zita
zitus
 
 


Sziasztok!
Tényleg megállt kicsit az élet.
Zita!
Hát lehet, hogy neked könnyebb dolgod van sulit keresni. De itt mi sok helyet kell megnéznünk. Te nagyrészt ismered az iskolákat a környékedről. Mi most költöztünk és egyiket sem ismerjük. Egyik-másik ismerősünk mond ezt-azt, de mindenki mást. SZóval nincs kialakult vélemény egyik iskoláról sem. Ezért nem csak a városi iskolákat kéne végigjárjuk, hanem elmennénk Budapestre is. Sok dolgunk van Kép De van jó hírem is. Ittvan anyukám. 2 hétig itt lesz velünk. Ilyenkor annyira jó, mert egy részét a háztartásnak rá lehet bízni és a gyerekek is nagyon szeretik Kép
Mennem kell. Írjatok!
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok,latom,csak el kellett kezdje valaki.Kép
Nalunk semmi uj,telnek szep lassan a napok-hetek,parom szerencsere meggyogyult,es en is megusztam influenza nelkul...
Ma kezdtuk a 14.hetet,mar funek-fanak meselem,alig vartuk,hogy mondhassuk,foleg igy,hogy az uh szerint is minden rendben van...
Az en szuleim is jonnek hamarosan,kb.2 het mulva,azert nagy dolog,mert meg nem voltak nalunk,nem lattak az uj lakast,meg egyaltalan a kornyeket sem,az utobbi 2 evben szinte ki sem mozdulhattak a hazbol,mert idos,beteg nagyszuleimet kellett apolni,hat,mostmar sajnos nem aktualis...
Mi is a Koros-parton laktunk,de a varos vegen,a Rogeriuszon,a vasuti hid mellett,kb.50 meterre volt a folyo...aztan 2 eve elkoltoztunk,a nagyszuleim miatt,egy nagyobb lakasba,nem nagyon messze,a Cantacuzino utcaba,ha ez mond valakinek valamit...en ott mar csak nehany hetig laktam-mert pont nyar volt,szabadsagon voltam-aztan koltoztem ki Pestre...
Na,engedek mast is irniKép
sziasztok
dorka34
 
 


Sziasztok lányok!
Hát nálunk zajlot az élet,egész héten,és én is ugy voltam vele mint a Zita,hogy benéztem,de nem volt lelki erőm írni.Eseményből dúgig voltunk,egy percig sem unatkoztam erről tett a lányom és az apja is!A múlt hétvégén ugy elesett a lány,hogy kis híján nem vakult meg,lefejelte az asztalt, félre lépet és rá esett a mellette levő székre(sikerült a profilba feltennem képet,nem tudom a képszerkesztővel lekicsinyítettem,de azért elég nagynak sikerült,majd még próbálkozom,ott látszik a lánynak a szeme milyen szépen vírit),de mindez még semmi,mert szombaton az apjával szaladgáltam az ügyeletre,mert az alatt meg összetört egy láda,megkapaszkodott valahogy valami vasba,de az meg beleállt a kezébe,de ugy,hogy látszott a csont,és még mindég nincs vége,mert a tegnap meg a lány elesett a nagyszüleinél,ugy,hogy leszedett a kamrából egy befőtött és szaladt vele,hát richtig,hogy elesett és összeroncsolta a kisújját,még az a szerencse,hogy nem tört el az üveg és nem vágta szana-szét magát!Ugy,hogy lányok volt olyan hetem,hogy nem kívánom senkinek sem,de hát én nem tudom mi volt,most nálunk?
Zita:én is jártam Réven mi is nagyon szerettünk ott,de rendszeresen Fekete-erdőre jártunk,nem tudom ismered e ?Azért írom,hogy jártunk,mert egy jó "kis banda"voltunk,akik mindég mindenhova együtt jártunk,most meg ahányan vagyunk annyi fele a nagyvilágba.Nem tudom ti,hogy vagytok vele,de nekem néha nagyon hiányzik a társaság,sokszor egyedül érzem magam,lehet azért is van mert nincs itt kint senkim,az én rokonságomból,biztos más mikor kint vannak a szüleid meg a testvéreid?De nem is a rokonokkal van a problémám,hanem az itteni emberek egészen mások itt körülöttünk,nincs egy valaki akivel összejárhatnánk,mindenki olyan magának való!Nekem meg nagyon hiányzik egy barátnő,otthon is mindég volt,érdekes itt nem sikerült találnom!Na de nem untatlak benneteket a problémáimmal!
Hajni:jó neked,most kicsit akkor pihensz,a te szüleid itt vagy kint élnek?Holnap megyek miklósra,majd gondolok rád!
Enikő:jó,hogy jól vagytok!hamarosan mész afp-re!Melyik korházba veszik le?
Kinga:te is nagyon eltüntél,élvezed még a liberalizmúst,bár már azt hiszem véget ért a hét!
na lányok adtam olvasnivalót,aztán lehet,hogy megint egy hétig nem jelentkezem,mert nálunk soha nem lehet tudni,hogy ép mit hoz a holnap?
Sziasztok!
dildi
 
 


halihó!!

Hát...írtatok rendesen,de a prímet ildi vitte el a családdal a hóna alatt...és én azt hittem a fiúk elevenebbek!
Ennél csak simább hetek jöhetnek, Ildi-kitartás és gyógyulást mindenkinek--akkor a párod most gondolom otthon van egy darabig?
Nekem is sokat jelentett a Köröspart, rengeteget futottam a "rogin" a vashíd meg a kishíd között, mint megszállott tájfutó.
A strandra is sokat jártunk mikor nagyobbacska lettem és a szilvásba-a hetedik gáthoz..mond ez valakinek valamit?
mi is sokat kirándultunk a szüleimmel és barátaikkal, szerencsére az akkori gyerekkori pajtásaim közül van aki most is közeli jó barátunk-szintén 5 gyerkőcöt nevelnek Kép és gyakran beszélgetünk.úÉlesd környékére a Köves körös partjára is sokat kirándultunk-sátoroztunk meg Bulzra jártunk-az a Királyhágó alatt van rögtön , szintén a Körösparton-oda már a mostani kedvesemmel is elmentünk, mint bohó fiatal egyetemisták.
De jó még csak emlékezni is ezekre a dolgokra...arra gyúrok én is, hogy hasonló emlékeket gyűjtsenek be az én kölkeim is!

Hétvégén a szokásos gyerekhangversenyre mentünk a BM Duna palotába, nagyon klassz volt, mint mindig, de most nem csak a szimfonikus zenekar zenélt, hanem a művészeggyüttes táncosai néptáncoltak-csoadaszép volt, nagyon élvezte a családom is, sőt szeptembertől már az ikreket is vinni akarom!!H érdekel valakit, szívesen részletezem...

A suliban szerintem a tanítónéni személye a legfontosabb-az első 4 évben feltétlenül, utána sem könyebb a döntés, sőt---a bőség zavara nagyon megnehezíti a választást és rengeteg szempont jön közbe, amit mind figyelembe kell venni a döntés előtt-kemény dió.Remélem nem döntöttünk rosszul mi sem, majd az élet igazolja pár év eleteltével!!

Bocs a regényért-már itthon az ikrek is, alig győzöm bepótolni az elmaradt anyamnetes napokat, nagyon tapadnak most.
jó éjszakát!
Kinga
pkinga
 
 


Sziasztok!
Hú, mikből maradtam ki, hogy 1 napig nem jártam erre Kép
Ildi! Sajnálom, hogy ennyire rossz napjaid voltak. De, mint Kinga írta, most már jobb lesz. Kár, hogy erre jársz és nem nézel be. Megbeszélhettük volna. Bár, a mai napom kicsit rohanós, de találhattunk volna 1 óra beszélgetési időt. Egyébként nekem is hiányoznak a barátok. Otthon nem telt el úgy nap, hogy ne jött volna valaki hozzám. Itt van pár barátnőm, de eltelik úgy hét, hogy egyikről sem hallok semmit. Kép ÉS igen, most pihenhetnék, hogy itt az anyu. De most csinálok én is mindent, mert legalább valaki vigyáz Matyira. Anyu még mindig Kolozsváron lakik, nem is költözne ki, apukám meg már nem él. De a bátyám Budapesten van. Bár, így is keveset látom.
Kinga! Köszi a sulis tapasztalatokat. Sajnos még ez sem vitt igazán előre. Még így is maradt a rostában 3+2 iskola. De a többit eldönti az iskolalátogatás és a tanítónénik megismerése.
Megyek, mert így biztos nem jutok 1-ről a 2-re Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok,
jo,hogy "visszajott"mindenki,irtam volna en is hetvegen,de pont ugy,mint Ti,lattam,sehol senki,hat en is kihagytam...
Ma egesz nap rossz volt a szamitogepunk,mostanra javitotta meg a parom,mar tiszta elvonasi tuneteim voltak,na,gondolom,majd nem lesznek,ha gyerek lesz,de egyelore eleg unalmas igy,egyedul itthon egesz nap...Nekem is nagyon hianyoznak a baratok,foleg a kollegak a kolozsvari munkahelyemrol,az utolso 2-3 evben nagyon jol osszejott egy fiatal tarsasag..van nehany baratnom itt,de miota kijottem,sokkal ritkabban talalkozunk,mint azelott,furcsa ez,tiszta paradox helyzet,de masok is panaszkodnak erre...Az en meglatasom szerint nemcsak a munka,a szabadido hianya hibas ezert,valahogy megvaltoznak itt az emberek...Na,persze,jo helyen panaszkodom en is erre,Nektek,akik mar jo par eve itt eltek,persze,biztos vannak kivetelek...
Ildi,remelem jobban vagytok mar,s elmult a nagy ijedtseg is,hat vigyazzatok Magatokra,s a sok-sok gyerkocre...
Eniko.
dorka34
 
 


Szia Dorka!
Én is így érzem. Megváltozunk szép lassan. Már nem örülök mindennek mint azelőtt Kép Kár! PEdig sokszor olyan szép tud lenni az élet, nem? Én olyankor érzem ezt amikor ránézek a fiaimra. Kép De tény, hogy nagyon kevés barátom van és lehet, hogy ebben én is hibás vagyok Kép
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Köszi az e-mailt,én is hasonló szép napot kívánok neked!Egyszer majd biztos sort keritünk rá,hogy találkozhassunk is,köszi a meghívást de most ugy sem tudtam volna élni vele,mert későn jöttünk haza,vagyis hát a gyerekek szempontából késő,két pici gyerekkel nehéz elindulni huzamosabb időre.Egyébként a barátnőmtől olyan 500-600méterre lakhatok,mert ahol el kell fordulni írja a tábla,hogy "óázis",nekünk a "Páratlan cukrázdánál" kell elfordulni.
Igen én is egyetértek veletek,nem csak mások de mi is változunk,és szerintem ez onnan kezdődik mikor családott alapítunk és gyerekek is születnek,onnan megváltozik minden,mert mindenki ugy van vele,hogy nem akarja a másikat zavarni,nekik már megvan a maguk élete,főleg ha te még nem vagy férjezett,nálunk legalább is ekkor kezdődöt a szétszakadás,És hát egy vagy több gyerekkel már nem is ugy lehet tervezni,hogy mindenkinek jó legyen!
Na jók legyetek lányok,és vigyázat ám az útakon,mert csúszik!!!!!Húrrá itt a hó!!!(aki szereti,mert én nem!)
Ildi
dildi
 
 


Szia Ildi!
Én sem szeretem a havat! Főleg azért, mert lapátolni kell Kép
Mi sokat jártunk a Páratlan cukrászdába. Kép Tényleg páratlan Kép
Hát, nem könnyű 2 gyerekkel barátságot ápolni. De ha nincs barátság, akkor még nehezebb! Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!Szerintem nagyon fontos, hogy legyenek barátaid. márcsak a példamutatás végett is...ezt másolják a gyerekeink!
Márpedig ki nem szeretné, ha felnőve a kölke a saját köreiben népszerű, közkedvelt, barátokkal bőven rendelkező, boldog embereke lenne?
Valóban nehéz, rengeteg plusz energia és áldozat-mint az emberi kapcsolatok zöme--de megéri!

sokszor akkor jönnek hozzánk, amikor más rendes ember már az ágyából nyomkodja a távirányítót nagyokat ásítva-nos, mi akkor nyitunkajtót, kedvesen, mosolyogva, kis falatozás majd hajnalig tartó társasozások-sok röhogéssel és persze állandó dumapartival tarkítva.
Nagyon szeretjük, utána olyan jó érzés lefeküdni, persze előtte jópárszor éreztem úgy, hogy nem vagyok én normális, alvás helyett kapcsolatokat ápolgatok...
Tehát lehet ezt csinálni,rengeteg energiával felszerelkezve, de fel is töltődik az ember benne...
Megyek eldugulok, mostanáig főztem, mert holnap játszóházat tartok itt Maglódon és csak ebédre érünk haza!
Mi imádjuk a havat mind, bár vezetni nem szeretek benne, de ma is akkora hancúrt csaptak 2 alkalommal, hogy csak na!
pkinga
 
 


Szia Kinga!
Te tartasz játszóházat? Akkor neked tényleg sok energiád van. Kép Nekem nem adnál belőle? Egyébként én is merítenék és töltődnék a baráti kapcsolatokkal, de sajna nekünk nincsenek ilyen barátaink. PEdig sokszor én is fennmaradnék hajnalig társasozni, vagy csak egyszerűen trécselni. Na, nem panaszkodom!
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Ugy látom ismét lefagyott ez a topic!Vagy csak a heti fáradalmakat pihenitek ki?
Nálunk változatlan a helyzet,már azt mondtam bennünket valaki elátkozott,ilyen nincs!Tegnap éjjel a Csenge lázasodott be,a doktornő azt mondta piros a torka,ma a Gergő kezdett el köhögni,most meg érzem,hogy nekem is kapar a torkom,ugy láttom mindenkin át fog vonulni.Holnap mehetek a fiúval meg saját magammal a dokihoz.
Lányok írja már meg valaki,hogy-hogy írjátok ezeket a sárga kis rajzokat,ami nevet meg szomorú,mert már idegesít,hogy sehol nem találom.
na minden jót mindenkinek,és vídámabb napokat mint nekünk van!
Ildi
dildi
 
 


Szia Ildi!
Én azért "fagytam" le, mert nálunk is beteg a kicsi. Persze most már az egész család. Matyika mászik ki belőle, mi meg be. Kép Hát ez van!
A kis rajzokat úgy kell csinálni, hogy egymás után beütöd a kettőspontot és valamelyik zárójelet. Ha a kinyitó, akkor szomorú lesz, ha bezáró, akkor mosolyog. Így ni: Kép Kép Ennél vannak jobbak is, de én még nem tudtam meg, hogy hogyan kell csinálni. Bár nem is volt időm keresni. Biztos van itt is a segédanyagok címszó alatt valahol.
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
hat tenyleg elcsendesedtunk,olvasni azert mindig jovok,csak irni nincs kedvem..Jo Nektek,hogy szeretitek a telet,meg a havat,en kevesbe,foleg most,hogy elromlott az autonk,es bkv-val kell kozlekedni,szornyu...
Raadasul visszajott a hanyingeres korszakom,nem is ertem,hogy van ez,2 hete mar semmi bajom nem volt,aztan most par napja megint,tegnap is egesz delelott hanytam,es a kajakra,szagokra is sokkal erzekenyebb vagyok,mint az elejen...Es dagadok,mint egy balna,igaz,elotte sem voltam nadszal,terhesseg elott sikerult 15 kilot magamra szednem,raadasul alkatilag olyan vagyok,hogy mindezt a hasamra,ugyhogy most ugy nezek ki,mintha legalabb 7 honapos lennekKép
Nalatok latszott mar 14 hetesen?hogy nyugodjak meg...
Na,sok energiat ehhez a hethez,es gyogyulast a gyerekeknek!
Eniko.
dorka34
 
 


Szia Enikő!
Megnyugtatlak! Én a terhességem előtt kövérebb voltam mint a terhességem vége felé! Kép Sajnos 3 évig hormonkezeltek, hogy teherbe eshessek. És ez megtette a magáét minden helyen. Mondjuk nekem is a hasamra rakódott a legtöbb.
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Hát akkor sorstársak vagyunk!A két gyerek nálunk is jobban van de most meg már én hozzám kellett kihívni a dokit,mert köhögök,fáj a torkom és be vagyok rekedve,na meg a fejem az akkora,hogy jó,hogy el tudom cipelni a nyakamon,úgy fáj.Állitólag valami vírust szedtünk össze.a párom még nincs benne,de ami késik az nem múlik!
Hajni az első gyerekkel vagy a másodikkal hormonkezeltek?Nekünk is a Csenge nagyon nehezen jött össze,a fiút meg nem terveztük ilyen korán,csak hát azt hittük,hogy a lány is olyan nehezen sikerült,hát a fiúval sem lesz máskép,és bizony nem igy volt,mert nem azt mondom,hogy elsőre de másodikra tutti össze jött.Most már nem bánom,de az elején nagyon féltem tőle,a kis korkülömbség miatt.Jó gyógyulást!Ildi
dildi
 
 


Újra én!
Béna vagyok,nekem nem mennek ezek a sárga micsodák,csak a kettőspont ás a zárójel jelenik meg!Na meg leszek nélküle is!
dildi
 
 


Szia Ildi!
Nekem mind a kettőnél hormont adtak. Bence nagyon hamar összejött (egyáltalán nem biztos, hogy szednem kellett volna), de Matyival durva volt. Kép
Amíg írsz addig csak kettőspont, zárójel, de amikor elküldöd nekünk, akkor átíródik arcocskává! Kép Próbáld ki.
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Kissé eltűntem, de próbálok most már rendszeresen írogatni. Csak olyan nehéz, mert hát este ezt-azt meg kell csinálni még és éjfél szokott lenni mire ide érek, elolvasom a dolgokat és írni már nincs hangulatom.
Pénteken voltunk egy jót bulizni, dumcsizni, egyik barátnőmknél, 30. szülinap alkalmából. Jól telt, és Matyi is jó gyerek volt addig itthon vigyáztak rá a nővéremék.

Én alapjáratban nem vagyok sovány alkat és biza a terhesség meg főleg a szopizás miatt jópár kiló feljött, amitől azótasem szabadultam meg, pedig már szobabiciklizem is(bár ha heti 1x akkor sokat mondok Kép )

Barátokról: nekem talán szerencsém van, mert a középiskola és az egyetem alatt is sok barátot szereztem. Ezek közül vannak haverok és nagyon mély barátok is. És nagyon jól érzem magam a kollégák egy kis csapatával is, annak idején sokat jártunk dumálni, egyebek. De most sokat változott a suli, sok tanárt elküldött az új igazgatónő és legtöbbjük egész közeli barát. Így én se sok jóra számíthatok ha visszamegyek egyszer. Az nagyon jóól esik, amikor eljönnek és nem feledkeznek meg rólam, de persze nekik is sok a feladat, sokfelé vannak kötöttségeik így hát van, hogy csak telefonon értekezünk. A váradiak közül az ovit, ált, iskolát végig egy nagyon jó barátnémmal együtt éltük át, ő most Németországban él, és ővele tarom emilen, telefonon és évente 1x személyesen a kapcsolatot. És már itt a neten is akadtam ismerősre, barátra, ha ezek nem is olyan mély, de mégiscsak jól esnek, ha írnak és keresnek, int ahogy ti is hiányoztok, ha egy nap nem tudok jönni és olvasni benneteket!!! Kép

Ildi: Bal oldalt Társalgó címszó alatt van olyan, hogy alapvetés és ott a formázásra lépve megtalálod a kis jeleket is, hogy hogyan kell "alkotni". Amúgy Hajni jól írta le: vagyis : ), de nincs közte szóköz!
A nagyon mosolygós meg : O(vagyis kettőspont és nagy o betű, a szomorú fej meg : (, de remélem erre nem lesz szükséged!!! És nincs szóköz a jelek között.

Kinga: hogy sikerült a játszóház? Mesélhetnél róla bővebben.

Hajni: hogy vagytok? Mi is szinte folíamatosan meg vagyunk fázva, ha abba is marad pár napra a köhögés, akkor aztán orrcsorgás és újra kezdődik elölről.

Enikő: és ti? Te mit csinálsz napközben? Hogy telnek a napjaid? Én annak idején, mikor veszélyeztetett terhesként itthon maradtam, állandóan takarítottam és nem bírtam a fenekemen ülni.

A havat én is utálom, és úgy néz ki Matyit sem kápráztatta el, a szánkózás még az elején csak-csak tetszett, de a hideg és a hó nem Kép

Megyek, mert be kell szaladnom a suliba az adópapírokért, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!

De jó, hogy ennyi barátod, haverod, ismerősöd van Kép Irigyellek! Bár biztos ez rajtam is múlik.
Mi is betegek vagyunk. Sajnos Matyi nehezen gyógyulgat. Bár épp most evett (mert eddig azt sem tette igazán) és kicsit nevetgélt is a nagymamával. De még mindig köhög. Kép És most már az apja is.
Mennem is kell, mert hazajött Feri és úgy látom őt is dajkálni kell.
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!

Az én Matyim is köhög, még álmában is, olyan kis elesettnek látszik, na de napközben gézengúz. Amúgy meg ő sem eszik, csak leginkább tejet iszik és szopizik, a darabos nem akaródzik. Holnap megpróbálom elvinni egy spec fül-orr gégészhez, ha rendel a magánjában. Nagyon félek, nehogy valami arcüreg vagy homloküreggyulladást összeszedjünk. Jobbulást nektek is!

Ja és ti mit szedtek a köhögésre?

Jó éjt, Zita
zitus
 
 


Szia Zita!
Matyi már kezd jobban lenni. Tegnap már kiabált a kajáért. MOndjuk csak vacsorát evett, de már ez is előrehaladás. De ő 2 napig még tejet sem igen akart elfogadni Kép Nekünk Ambroxolt írt fel a doki néni a köhögés csillapítására és ha lázas, vagy fáj neki a torka akkor Nurofent. Meg persze az antibiotikumot, ami a Klacidbaby. Nem tudom mi használt neki, de ma reggel már nem hajnalban ébredt, hanem fél 7-kor. Kép SZóval kicsit jobban kezdődik a mai nap Kép
Remélem nálatok sem lesz komolyabb.
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Jaj,annyira sajnalom,hogy igy tarol a betegseg Nalatok,biztos nagyon nehez lehet szegeny kicsiknek is,amugy valami torok,-es arcureggyulladas jarvany van,a parom munkahelyen mindenkin vegigsoport,a parom is ezzel fekudt itthon 10 napig,o is Klacidot szedett...tiszta szerencse,hogy meg nem kaptam el semmit,igaz,szinte egyaltalan nem jarok ki a hazbol,csak a boltig vasarolni,meg vissza,hetek ota ma lesz az elso nagyobb utam,delutan talalkozom egy baratnommel,kicsit felek is,mert egy zsufolt plazaba megyunk...
Amugy eleg monoton az eletritmusom,hazimunka,teve,ujabban az internet,gyakorlatilag egesz nap egyedul vagyok itthon,de majd felev mulva mashogy lesz,ha mar harman leszunkKép
Na,gyogyuljatok meg,es Kinga,en is kivancsi vagyok a jatszohazi elmenyekre!
Eniko.
dorka34
 
 


Szia Enikő!
Nem unalmasak a napjaid? Ez azért elég rossz lehet. Vagy direkt zárod be magad? Ne félj a baciktól. Nem beteg vagy, csak terhes!!!! És odabent őt nem igen érheti semmi baj! Kép Hidd el, nem szabad ennyire begubóznod. Saját tapasztalatból mondom. Amíg Bencével voltam terhes én is alig mozdultam ki és utána már kedvem sem volt hozzá. Egészen addig, amíg ez annyira be nem zárt, hogy depressziós lettem egy másfél éves gyerke mellett. Nem volt egy sétagalopp kijönni belőle. Azóta minden porcikámmal azon vagyok, hogy nem egymagamban töltsek el egy napot. Ha lehet mindig jövök-megyek. És még így is elő-elő jön a depressziós hangulatom. Tényleg ne zárd be magad.
Hajni
cshajni
 
 


Szia Hajni!
Hat,nem tudom,mennyire tudatos ez a begubozas,az teny,hogy alapjaraton sem vagyok egy extravertalt tipus,de azert Kolozsvaron megvolt a tarsasagom,es leszamitva az utolso 1-2 evet,amikor rengeteget dolgoztam,es masra nem maradt sem erom,sem idom,szoval addig eleg bulizos,meg kocsmazos voltam...aztan,miota itt vagyok,minden megvaltozott,egyreszt,mert az elejen csak az volt a fontos,hogy egyutt legyunk a parommal,es mindenki mast kizartunk az eletunkbol,igy lassan eltavolodtak a baratok,bar a nagyreszukert nem is kar,ahogy mar irtam,eleg csunyan csalodtam nehanyukban..Aztan az is van,hogy kulvarosi keruletben lakunk,en nem vezetek,meg nem is lenne mit,amikor a parom dolgozik,ugyhogy miutan felfedeztem itt a kornyeket,nagyon nincs hova menjek,foleg egyedul,meg most az is volt,hogy valoban aggodtam az elso 3 honapban,hogy ossze ne szedjek valamit,meg nem is volt kedvem ebben az idoben sokat maszkalni kint...
Nem mondom,hogy ez igy jo,mielott terhes lettem,mar kezdtem kiakadni attol,hogy egy eve mar gyakorlatilag "casnica" lett belolem,foleg,hogy azelott nagyon aktiv volt a szakmai eletem,de most ez nem annyira veszes,mert van mar ertelme annak,hogy itthon vagyok,vigyazok magamra,es keszulok az "uj eletunkre".
Biztos tobbet kimozdulnek,ha lenne kivel,de pl.tegnap delutan is talalkoztam egy regi baratnommel,es szornyu volt,2 ora utan mar csak hallgattunk mindketten,es alig vartuk,hogy elvalhassunk...
Ha jon a baba,biztos minden megvaltozk majd,az ismerosoknel pont azt latom,hogy attol lesznek depressziosok,hogy nincs egy szabad,nyugodt percuk sem...
De Ti biztos tobbet tudnatok errol meselni.

Ildi,mind varom mar,hogy kiprobald:sikerul-e mosolygos figurakat csinalnodKép
udv,Eniko.
dorka34
 
 


Szia Enikő!
Ne haragudj, nem letámadni akartalak. De nekem olyan rossz emlékeim vannak azokról az évekről, hogy mikor olvastalak minden előjött és szívem szerint meglátogattalak volna, csak hogy ne maradj egyedül! Nekem is nagyon rossz, hogy itthonülős vagyok, ahogy írod "casnica". Ez a "jómód", mármint az, hogy itthonmaradhatok, nem kell dolgozni feltétlenül, nem tesz jót nekem sem.
Most viszont mindenkinek írom! Nem lenne kedvetek egy találkozót megbeszélni? Mármint találkozzunk valahol, valahogy! Annyira jó lenne látni is titeket, nem csak írni nektek! Mit szóltok?
Hajni
cshajni
 
 


Jaj,dehogy haragszom,sot aranyos,hogy aggodsz miattam...es tenyleg a jomod miatt van,hogy nem vagyok rakenyszerulve..
A talalkozas elsosorban Rajtatok mulik,Nektek nehezebb mindent osszehangolni,es idopontot egyeztetni,en egyelore barmihez,barkihez tudok alkalmazkodni...
dorka34
 
 


Szia Dorka!
Látom te is sokat jársz erre Kép
Rajtam szinte sosem múlik. Álltalában ráérek, és ha nem akkor is próbálok időt szakítani. Lássuk a többieket. Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!

Nos akkor a talival kapcsolatban. Nagyon szeretnélek én is megismerni titeket, csak épp nekük egyelőre nem megy, mert nincs autónk, Feri tanul az államvizsgára és Matyival nehézkes elindulni busszal. De ha esetleg úgy döntenétek, hogy eljöttök felénk, nos az jó lenne, nagyon szívesen látnálak titeket. Ha így nem akkor csak a jobb idők beálltával lehet róla szó Kép

Enikő: van valami hobbid? Én a szülés után kezdtem üvegfestegetni és szalvétázni, nos anyira belelendültem, hogy az ablakokat, Matyi szobáját jól kidekoráltam, meg már a barátoknak is készítgetek ezt-azt, sőt fűszertartót és egyebeket. Igaz én csak éjjel érek rá, meg mostanában nem is nagyon szoktam, de már alig várom mikor tudok újra kreálni valamit. Vagy kötögette is annak idején ezt-azt Matyinak és persze rengeteget takarítottam, főztem és jártam a várost. Bár ez utóbbi pénz hiányában nem esett túl jól.

Matyim tegnapra bepöttyösödött, a doki szerint lehet, hogy a 15 hós oltás utóhatása, de köhög is. Na várunk még, hátha a dokinak van igaza.

És ti Hajni? hogy vagytok?

Kinga, Ildi: Merre jártok? Kinga még tart a játszóház? Nos, Matyinak is kellene egy ilyen non stop, mert fáradhatatlan. Igaz most elaludt, mert az éjjel kriminális volt.

Megyek, vacsizom, mert párom holnap vizsgázik, meg mai is, ami jó lett. Bárcsak már a holnapiről is jó hírekkel szolgálhatnék...

Kellemes szerda estét, Zita
zitus
 
 


Sziasztok!
Hú de jó ötlet én benne vagyok a találkozásba!KépCsak hát az van,hogy mikor,mert szerintem is nehéz lesz összeegyeztetni!Nekem minimum egy hétre tudnom kell előre,mert ugy kell egyeztetnem a párommal,hogy akkor ne csináljon magának programot.Igazság szerint már én is gondoltam rá csak nem mertem előhozadokni vele,mert gondolom mindenkinek ilyenkor télen nehézkesebb!Kép
Zita a párod mi lesz ha nagy lesz?Miből vizsgázik?(nem gunyolódásnak szántam a "nagy leszt")
Hát lányok ugy látom ronda a helyzet mindenkinél egézségileg!Kép Mi hála kezdünk helyre vergődni,én az antibiotikumtől kicsit jobban lettem,remélem mindenkin keresztül vonul ez a vírus fertőzés!(mármint az én családomon,és nem lesz visszatérő)
Na akkor dumáljuk majd meg,hogy mi legyen?
Mindenkinek minélelőbbi gyógyulást!
Próbálkoztam az arcocskákkal nem tudom,hogy fog sikerülni?!Kép
Ildi
dildi
 
 


Ugyes voltal,Ildi,sikerult!Kép
dorka34
 
 


Sziasztok lányok!
Látom felvillanyoztalak titeket!
Mi lenne, ha nem napokban, hanem hetekben gondolkodnánk. MOndjuk tűzzünk ki egy elég távoli időpontot (azért ne legyen túl távoli) és tartsuk magunkat hozzá. Jó előre beírjuk a naptárba és akkor nincs vita, mindenki "elkéredzik" addigra!
Már csak azt kéne tudni, hogy melyik az a hely, ami elég közel van mindenkihez. Mi Pesthez lakunk közel (Szigetszentmiklós), de nekem van autóm, tehát szinte bármi jó! Meg persze számoljunk, hányan jönnénk. Én Matyival. Tehát 2! Kép
Zita!
Kezdünk kivergődni a nyavajából. Mármint Matyi. BÁr ma megyünk doki nénihez, tehát utána okosabbat mondhatok. Anyu még beteg és ma reggel már én is rendesen tüsszögtem. Hát elválik.
Ildi!
Itt vannak az arcocskák Kép Ügyi vagy!
Többiek!
Hol vagytok? Talán csak nem vagytok betegek? Kép
Hajni
cshajni
 
 


Sziasztok!
Szerintem is jo otlet hetekben gondolkozni a talalkozast illetoen,talan ezek a jarvanyok is elvonulnak addig,meg az ido is enyhebb lesz...Mi a 17.keruletben lakunk,nem vezetek,tehat mindenkepp Pest lenne jo nekem...
Kepzeljetek,ma hogy megijedtem:a parom ma vette ki a laboreredmenyeimet,es rogton hivott,hogy a rubeola,meg a cytomegalovirus pozitiv,es az elsot koveto 3 het mulva meg kell ismetelni..csakhogy ez a datum mar egy hete lejart,mert mar egy honapja volt az elso vervetel,csak nem mentem el idoben az eredmenyert.Na,gyorsan felhivtam a dokinot,hogy akkor most mi van,persze megnyugtatott,hogy nincs semmi baj,sot,ez csak azt jelenti,hogy gyerekkoromban mar atestem ezeken a fertozeseken,es ha 2 het mulva csinaltatom meg ujra,ugyis jo,akkor amugyis kell mennem az Afp-re...meg,hogy a korhazak,meg laborok mindenkit ijesztegetnek,meg visszahivnak ujabb vervetelre,mert minden ujabb vizsgalat nekik plussz penz...Nektek is vissza kellett menni anno?vagy mar nagyon regen volt,nem emlekeztek...
Kinga merre jarsz?Most amugyis lebuktal,mert privatba hulyesegeket kuldozgetni van idod...Kép
udv,Eniko.
dorka34
 
 


Szia Enikő!
Engem hetente cibáltak ide-oda Bencével. Matyival már ügyesebb voltam és határidő naptárral mentem és logisztikailag egyeztettem mindent. Bencével elküldött a védőnő vérvételre. Köv. héten az eredménnyel elmetem újra hozzá. Köv. héten doki, megint vérvétel. Eredményekkel védőnénihez is, és így tovább. Nem volt olyan hét, hogy ne kellett valahova, valakihez menni. Pedig hülyeség. Meghatározott időközönként kell bizonyos vizsgálatokat elintézni és annyi! Na, de az ember a saját hülyeségeiből tanul, vagy máséiból Kép
Kinga! Ejnye Kép
Hajni
cshajni
 
 


Hajni,biztos is,hogy igy van,ahogy mondod,csak tudod milyen ez,nem mersz okosabb lenni az orvosoknal,akarhogyis azt sugjak az osztoneid...
Kinga,legyszi kuldd el a lanyoknak is a mailt-ha meg nem tetted-hogy nehogy rosszra gondoljanak...
Eniko.
dorka34
 
 


Szia Enikő!
Azért az orvosok is emberek és nem a te bőrödben vannak. Nem árt időnként ellenkezni velük, vagy legalább felvetni a te elképzeléseidet is. Hátha az is jó amit mondasz és elfogadja! Akkor mindkettőtöknek jó lenne!
Kinga! Ne hidd ám el neki. NEm fogunk megsértődni. Kép
Hajni
cshajni
 
 


Szia Enikő!
Azért az orvosok is emberek és nem a te bőrödben vannak. Nem árt időnként ellenkezni velük, vagy legalább felvetni a te elképzeléseidet is. Hátha az is jó amit mondasz és elfogadja! Akkor mindkettőtöknek jó lenne!
Kinga! Ne hidd ám el neki. NEm fogunk megsértődni. Kép
Hajni
cshajni
 
 


NA, tessék! Előbb el sem akarja fogadni, aztán 2x küldi el. Bocsánat lányok!Kép
cshajni
 
 


Hajni,latom Te is egyfolytaban gepkozelben vagy,ugyhogy Neked tovabbkuldom,amit Kinga kuldott...
dorka34
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: