Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Sajnos nekünk elég messze van az a játszótér, majd felfedezzük az itteni lehetőségeket :lol:
Tegnap megvolt az első sétánk, hát nem volt egyszerű :) Amíg leértünk, visított a drágám, kint a friss levegőn már megnyugodott kissé.

Lányok! Ti már tapasztalt anyukák vagytok, mit csináljak Vivikével? A másfél órát sem alussza végig, és állandóan cicin lógna, persze túleszi magát, jön vissza a tej, majd újra enni kér, pedig már biztos nem éhes. Szégyen, nem szégyen, próbálom a cumira szoktatni, meg adok neki néha teát. Tegnap este 2 órán keresztül visított, nem tudtam semmivel sem megnyugtatni, majd kimerülten elaludt. Úgy sajnálom szegényt, nem tudom mi lehet a baja :cry:
Ti nem voltatok sosem ilyen helyzetben? Nem volt sírós a babátok? Igaz most még csak az a dolga, hogy sírjon, meg egyen, de szerintem ez már túl sok :cry:

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Márti :)
http://www.babycenter.com/2_how-c-secti ... 1286554.bc

Judit - hát, kitartás!
Mira nagyon sírós baba volt, volt olyan, hogy egész éjszakákat végigbömbölt, értsd szó szerint. Átjöttem vele a másik szobába, hogy a fiúkat hagyja aludni és itt sétálgattunk, ringattam, tornáztattam, puszilgattam, simogattam, etettem, böfiztettem felváltve - nagyjából mindegy volt, hogy mit csinálok. Az Infacol kicsit segített a böfizésen, de egyébként az idő számított.

Kétségbeejtő, rém fárasztó, de ez van.

Okok lehetnek: túl fáradt, melege van, fázik, túl sok az inger, túl rövid időt töltött még kint :)

A szopizás nemcsak az evésről szól, hanem a bújásról, cummogásról, megnyugvásról - te vagy az egyetlen biztos pont neki :) még minden annyira, de annyira új: gondolj bele, még nem egészen háromhetes!

Persze a sok evést sem bírja még a kispocak: nemrég olvastam, hogy arányosan annyi folyadékot kell befogadnia, mintha te egy vödörrel innál egyszerre, tehát inkább az a csoda, ha egy baba nem hasfájós.

A cumizással és a teával nem az a baj, hogy szégyen, hanem az, hogy csökkenti a szopás hatékonyságát, ami visszaüthet.

Én, ha neked lennék, kipróbálnám a hordozókendőt, így szinte egész nap lóginyázhat rajtad, ha az megnyugtatja, de legalábbis akkor, amikor már nagyon kezd kiakadni. Nálunk ez segített a legtöbbet. Ezt újszülött kortól lehet használni, van hordozókendős topik is a babaneten, ott többet megtudhatsz, vagy esetleg egyszer összefuthatunk, megnézheted :)

Nem nagyon valószínű, hogy túleszi magát, egy kisbaba arra nemigen képes, amennyire tudom... Inkább többször kellene megpróbálni böfizni, hogy az egyszerre túl sok levegő ne hozzon vissza tejet is. Ebben segíthet még az infacol, az egy trutyi, ami a sok kis buborékot segít összeállítani nagyobbakba, hogy hamarabb ki tudja büfizni Vivi.

Kitartás, a népi bölcselet azt mondja, mindenkinek jár egy ilyen és egy nyugis baba - te letudod az elsőnél :)

Nálunk Brúnó hiper nyugis volt, most Mirával megkaptam :)

Tényleg kitartás, hétről-hétre jobb lesz, nagyobb fordulópont az egyhónapos, a hathetes, a háromhónapos kor. Addig meg gyere, panaszkodj!
:)

Szép napot mindenkinek és jó hosszú hétvégét!

Tünde
20150827140659
 
 


Judit,
nem voltam elég egyértelmű, azt hiszem, nem ítélek el én senkit a cumi miatt, sőt nálunk is van, autózásnál gyakran használjuk, mert ott nem tudom mindig másként megnyugtatni.

Csak sokszor nem tudják a fáradt, kétségbeesett kismamik, hogy mennyi gubancot okozhat később a cumi és nem eléggé tájékozottan mérlegelnek, döntenek.

Csak ennyi!
Küldtem privit is!

T.
20150827140659
 
 

 
 

Sziasztok!

Tündi, köszönöm szépen. Megnéztem. Hát............................. :roll: Inkább már túllennék rajta.

bluebox
 
 


Sziasztok!

Szia Tünde!

Köszi szépen, hogy válaszoltál, azért mostmár nyugodtabb vagyok. Voltak már olyan gondolataim is, hogy vmit nagyon nem jól csinálok, nem vagyok jó anya, esetleg nem szeret a gyerekem? :oops:

De így megnyugtató, hogy más babák is lehetnek sírósak, majd elmúlik ez is. Az a baj, hogy körülöttem sehol nincs baba, a családban sem, még a szomszédoknál sem, hogy esetleg egy kicsivel tapasztaltabb lehetnék. De úgy vagyok, hogy kivárok, igaz most nagyon nehéz, de ezt az időt is megpróbálom kiélvezni, hiszen hamar elmegy.
Addig meg jövök és sűrűn panaszkodom nektek, jó?? :lol:

Kellemes hétvégét!!

Judit

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!
Márti, elhiszem :) de az a jó, hogy menetközben nem látod! ;)

Judit, szerintem ne izgasd magadilyenek miatt, csináld a legjobban, ahogy tudod és nem lesz gond :) Tudod, Vivike sem tudja, hogyan kell ezt csinálni, neki is te vagy az első anyukája. A szeretet meg csak ilyenkor alakul ki MINDEN kisbabában és (szerintem valójában tényleg minden) anyukában: most ismerkedtek és most töltötök el rengeteg időt együtt. A sok babusgatás, nyűglődés, együtt küszköds szüli a szeretet.

És utólag rájössz majd, hogy milyen gyorsan megy el ez az időszak. Gyere panaszkodj bármikor!

Egyébként én is így voltam, hogy nagyon kevés csecsemőt láttam közelről, mielőtt szültem volna; igazán közelről pedig egyet sem, de a második gyerek után azt gondolom, hogy persze, sok dologgal kapcsolatban sokkal nyugodtabb az ember, ha már babázott, mert már ismeri. Viszont minden gyerek más, ahogy minden ember más, úgyhogy mindig lesznek meglepetések :)

További jó hétvégét!
Tünde
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek a Júniusi babavárók topicjából, vasárnap reggel az egyik lány már elvonúlt szűlni. Annyira megijedt az egész topic :wink: Még mindig nincs róluk semmi hír. Én ma egyetlen percet sem aludtam :cry: A derekam leszakad, a hasam alja is kiszakad, már nagyon szenvedek :cry: Ma megyek CTG-re. Holnap meg dokihoz :?
Majd jelentkezem.

bluebox
 
 


Sziasztok!

Ne hari hogy ennyire eltűntem de ezer egy dolog összejött. Ballagás hegyek, dokihoz mennem kellett a terheléses cukor eredményért (szerencsére minden eredmény jó lett!).... Aztán intéznem kellett a táppénzes papírt, mert Réka mindjárt 2 éves lesz, és inkább táppénzre megyek...

Szóval voltam bent a munkahelyünkön (Tünde, ha hiszed ha nem szinte csupa ismeretlen ember jött velem szembe, elég ijesztő volt :cry: ) ott is elintéztem amit tudtam.... Úgyhogy már csak a háziorvoshoz kell elmennem.

Aztán Rékát elvittem szerda este a dokihoz, mert már elegem volt hogy még mindig folyik az orra és köhög... Kaptunk gyógyszertári köptetőt és úgy néz ki hogy most már túl vagyunk rajta!!

Márti,
Nyugi, az nem jelent semmit, hogy 1 hónappal hamarabb szülni megy valaki. A sógornőmnek is nem egyszerűen számolták el a szülés időpontját, majdnem 1 kerek hónappal jött a kicsi fiú és egészséges volt!! Szóval nyugi.... De látom, Te már nagyon szeretnéd hogy Kristóf kibújjon.
Az hogy fáj a derekad, hasadalja az szerintem a frontnak is köszönhető.... Annyira szar idő van most, hogy nem is csodállom ha ma sokan megszülnek..... Majd írd meg, hogy mi volt a CTG-én. AMúgy bizti elkerülte a figyelmemet, de már megvan a császár pontos ideje???

Judit,
Hát nem igen tudok neked segíteni, mert Réka szerencsére nem volt sem hasfájós sem sírós.... Igaz, hogy olyan volt mint egy időjós mert a szelet és az esőt nem bírta.... Na akkor bármit csináltam is vele semmi sem használt.... Ja és az első 3 hónapban nálunk az volt, hogy este 6-tól 1/2 8-ig bömbi hegyek voltak, de nem jöttünk rá hogy az miért is volt!!
A cumival én sem nagyon kavarnék be, bár ha már nem látsz rá más megoldást...... Réka nem fogadta el sem a cumit, sem pedig a cumisüveget!!! Bármennyire akartam bele tuszkolni, az istenért nem fogadta el.... Szóval én feladtam.

Tünde,
Nagyon ügyes Mira!
Érdekes, hogy Brúno milyen nyugis volt, általában azt szokták mondani,hogy a fiúk a hasfájosak. Na én kíváncsi vagyok, hogy Lili milyen lesz!
Brúno megy már oviba??? Vagy még otthon van??? Remélem, hogy Ti is meggyógyultatok!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziassztok!

Vica: Nincs még meg a császár ideje. Amikor elfolyik a magzatvíz, vagy elkezdenek a fájások jönni, repűlni kell a korházba, telefonálni a dokinak, addig előkészítenek a műtétre, aztán megjön doki bácsi és Kristóf baba már kinn is lesz :wink:
De szépen hangzik :lol:
A CTG-n minden rendben volt.

A lány, aki szűlt a topicunkban sajna 3 héttel hamarabb :cry: Sajnos, tüdőgyuszit kapott a bba, de a szerencse, hogy 3 kg fölötti babó :lol: Biztos minden rendben lesz :roll:

bluebox
 
 


Sziasztok!
Röviden, mert elájulok: remélem, mindenki jól van, örülök, hogy meggyógyultatok, Évi! Kristóf azért még maradjon bent :), remélem, a korábban jött babóval minden OK.

Évi, el tudom képzelni, jártam bent én is a nyáron :( érdekes lesz visszamenni (hehe), de pl. van, akinek kb. tíz év után tök jól sikerült, messze van, nem foglalkozom vele.

Pénteken háromnegyed tízre megyünk tanácsadásra, belesek majd a játszótérre, hogy nem vagytok-e ott. :)

Mi köszönjük, jól, Brúnó a héten elkezdett oviba járni, meglátjuk meddig tart és mit hoz haza... :(

Judit, hogy vagytok?

Szép napot mindenkinek!
Tünde
20150827140659
 
 


Hahó!

Tünde,
Mi tervezzük, hogy megyünk pénteken mert Rékával nem lehet bírni. (persze ha nem esik az eső!!)
TE jó ég, nem tudsz aludni???? HOgy bírod ezt, hogy ilyen későn fekszel le??????

Márti,
Örülök, hogy CTG-én minden rendben volt.
Sajnálom, hogy tüdőgyuszija van a babának, de ha már 3 kg-os akkor nagy baj nem lehet, kap antibiotikumot és már mehetnek is haza.
Hú, már nincs sok hátra neked!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Évi, akkor pénteken vsz. találkozunk. Az még nem is olyan késő volt. Majd elmesélem :)

T.
20150827140659
 
 


Sziasztok!!!!!


Nézzétek el nekem egy pici időre, de egoista vagyok nagyon és most csak magamra tudok gondolni már értelmesen kommunikálni sem tudok, be vagyok .........va :roll: :roll: :roll:

Már csak 29 nap!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bluebox
 
 


Márti,
Mi mindent elnézzünk neked!!! :lol: :D Nyugi!!!!!!!!!!!!!

Tünde,
MI kb. 10 fele indulunk holnap a játszóra, persze ha az idő is engedi!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok!

Tegnapelőtt belázasodott a babám, az én sírós manókám meg sem szólalt, csak hüppögött:( Mikortól számít lázasnak a baba? 38,5-től? Ráadásul pont aznap délelőtt volt kint a dokinéni, ő nem talált semmit, gondolom akkor nincs nagy baja, nem?
Ráadásul a páromban is csalódtam, nem segít nekem semmit, tegnap este fürdetés helyett elment egy haverjához. Nem babusgatja sosem, én pedig alig bírom órákig rázni az 5 kg-os popsiját. Van bennem egy kis félsz, hogy a lánykám az apját jobban fogja szeretni, mint engem, pedig ő nem törődik vele :cry:

Hogy ne csak panaszkodjak, sikerült a Táncsics utcai rendelőbe időpontot kérnem a 6 hetes csípőszűrésre, a Heim Pálba csak júliusra tudtak adni. Igy 6 hetesen meg tudják nézni a 6 hetes szűrést :lol:

Szép napot, remélem mindenki jól van!

KépKép
b_judyt
 
 


Szia!
Láz 38 fok felett van (ha popsiban méred, akkor fél fokot le kell vonni, hogy a tényleges értéket kapd), kúppal csillapítani kell, ha nem megy le, akkor hűtőfürdő vagy priznic. A lázas állapotot komolyan kell venni a babáknál, mert még hamar kiszáradnak. Ha esetleg hasmenés is lenne, lássa mindenképp orvos.

Ha elesett, akkor azért lehet gond, orra nem folyik? Azt pucolni kell mindenképp.

Szerintem pároddal türelem, idő kell neki, is, hogy beleszokjon. Általában célszerű nagyon konkrétan megmondani, hogy miben tud segíteni és jobb, ha nyugiban átbeszélitek a helyzetet, még mielőtt nagyon elkeseredetté válna valamelyikőtök.

Általában jót szokott tenni, ha kicsit kettesben maradhatnak, pl. hathetes kontroll :) ;)
Akkor jönnek rá néha, hogy az is meló, amit te csinálsz a babával.

Előbb-utóbb úgyis elbűvöli a kiccsaj és igen, úgyis szerelmes lesz bele, a lányok már csak ilyenek :)

Hiába, kell egy fiú is :)

Majd írd meg, mi van Vivivel. jó?

Tünde
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom mit írjak :wink: Igazából Velünk mostanság nem történik semmi. Azt hiszem kicsit lenyugodtam. Folyamatosan járok dokihoz, UH-ra, áramlásvizsgálatra, CTG-re. Képzeljétek, a topicunkban, már a 3. kismami megy szűlni. Mondtam nekik, hogy lassan átírhatjuk májusi topicnak :wink:

Judít: Én is csak azt tudom javasolni, mint Tündi. Türelem, és határozott, de nyugodt beszélgetések Apával :wink:

Tündi: A héten, ellátogathatok felétek???? Írtad, hogy szeretnél még pocakosan megtekinteni :wink: ?

Vica: Köszönöm, hogy ilyen elnézőek vagytok velem :wink:

Mindenkinek kellemes babázást, sok egészséget, sok tejcsit, akit persze érint. És nagyon sok boldogságot. Majd jövök :wink:

bluebox
 
 


sziasztok!

Judit,
Hogy van Vivike??? Lement a láza???? Remélem,hogy most már sokkal jobban vagytok!
Apához pedig kitartást! Együtt kell ezt az időszakot átvészelnetek! :wink: Eljön azaz idő is, amikor majd nem tudod kivenni apuci kezeiből! :D

Tünde,
Bocsi,hogy végül nem mentünk pénteken a játszóra, de bezártak minket a lakásba. Jobban mondva én saját magunkat. :lol: Csütörtökön elmentem autóval és minden íratom, lakáskulcs az autóban maradt, persze a férjem péntek reggel ment dolgozni és magával vitt mindent. Szóval egésznap bent kuksoltunk a lakásban :cry:

Viszont egy előnye volt, hogy rendet raktam Réka ruhái között :lol:

Márti,
Azért ennyire ne búcsúzkodj, reméljük még nem mész szülni! :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok!!

Tündi, köszönöm a pocaklátogatást. Élőben még gyönyörűbbek a porontyaid :wink:

Vica: Te még nem is tudod, ma beindultak a fájások, voltam reggel CTG-n szép kis görbém lett. Nem nagyon akartak hazaengedni a korházból, amíg nem vizsgál meg valaki, de mondtam,hogy úgyis megyek délután dokihoz, jól vagyok engedjenek csak haza :wink:

Nos, voltam dokinál. Nem hiszitek el, de semmi. A méhszáj változatlan. Doki rátette a kezét a hasamra, és közölte, hogy Jézusom ez a pocak csak gyerekből áll :wink: Jót nevettem, de már nagyon nehéz, és semmit nem nyílik a méhszáj, pedig úgy érzem Kristóf már mindent megtesz :wink:

Pénteken ismét CTG-re megyek. Remélem, lesz már valami változás. Siettetni már tényleg nem akarom, hisz tényleg mindjárt itt a kiírt időnk is, csak már nagyon nehéz a kis "batyúm" :wink:

Mindenkinek sok-sok pusza. Ha legközelebb nem pénteken jövök erre :wink:

bluebox
 
 


Sziasztok!

Judit - hogy vagytok, hogy van Vivi?

Vica, semmi gond, nagyon lógott amúgy is az eső lába. Azért arra jöttünk haza :)
Ez ilyen rendrakós hét, én Brúnó ruhái között pakolásztam (pakolászok már hetek óta...).

Márti, várom a híreket :)

Az ovi kerek egy hétig tartott, aztán jött a nátha-kehács, de jövő héten már megy Brúnó és eddig úgy tűnik, Mirát sem nagyon terítette le, de ő most van az elején még. :(

Úgyhogy most játszótérre inkább nem megyünk, hogy ne hurcoljuk körbe a vírust. Jövő hét?

Szép napot mindenkinek!
Tünde
20150827140659
 
 


Elfelejtettem boldog szülinapot kívánni Rékának!
T.
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Rövid bekukk :P Minden rendben van velünk, voltunk CTG-n a joslófájások 8-10 percesek. Kb jövőhétre várják a szülést. Reméljük, nem akar hamarabb kibújni. Ha változás lenne, akkor jelentek. Kellemes hétvégét mindenkinek :P

bluebox
 
 


sziasztok!

Csak gyors bekukk!!

Átnéztem a júniusi topic-ba és ott olvastam, hogy MÁrtit ma 1-kor császározzák!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Innen drukkolunk Neked!!! Fel a fejjel!!! Remélem, hogy minden rendben van!

Majd később még benézek, hogy mi a fejlemény!

Tünde,
Jól vagytok??? Mi ma délelőtt megjártuk a játszóteret, mert holnaptól elég rossz időt mondanak... Hát mit mondjak... Réka már alszik, úgy el fáradt!!

Judit,
Ti hogy vagytok???

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Hűha, nagy drukk Mártinak, várjuk a híreket!

Judit?

Vica, kösz, megvagyunk, Brúnó meggyógyult, elkezdett megint oviba járni, Mira is lassan kilábal. Pech, hogy pont most jön a rossz idő. Te hogy vagy? Rossz időben mit tudsz csinálni Rékával?

Tünde
20150827140659
 
 


Tünde,
HÁt tegnap egész délután feküdtem ugyanis Lili nem egyszerűen mocorgott. Hányingerem volt, szédültem, fájt a fejem stb. Tehát minden rossz elő jött... Bár szerintem az időt éreztem... Réka is olyan volt mint a kisördög, folyamatosan a hülyeséget csinálta :(
Hát ilyen rossz időben általában rajzolni szoktunk, vagy éppen fakockával játszunk, vagy épp a szobájában főzőcskézünk... valamit mindig kitalálunk. A TV vagyis jobban mondva a mese nem igazán köti le....

LÁttam, hogy Mártit végül mégsem császározták tegnap.... Drukk azért megy továbbra is!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Csak nagyon gyorsan:
Évi, remélem, jobban vagy - jövök egy jó hírrel, Mártit ma (izé, tegnap, szóval hétfőn reggel) megcsászározták, szép nagy, egészséges baba Kristóf. Gratulálok, sok tejcsit és jó egészséget kívánok, Márti!

Judit? Hogy vagytok, mi van veletek?

Tünde
20150827140659
 
 


Éljen, éljen, éljen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagy gratula Mártinak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nagyon jó egészséget és sok-sok tejcit!!!! Majd gyere és mesélj!

Tünde,
Jól vagytok??? HOgy bírjátok ezt a meleget????

Mi megvagyunk, bár ezt a meleget nagyon nehezen viseljük. Réka most már 3 hete teljesen szobatiszta szerencsére. Sikerült egyik napról a másikra átállni.... Azt hiszem hogy összetehetem a két kezem....

Judit,
Vivike hogy van??? És Te???

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok Lányok!

Újra itthon :P :P :P
Csak rövid bekukk, rakok Nektek is képeket, aztán majd jövök mesélni. Köszönöm a gratulációkat :P :P
Adataink: 3700 gr 50 cm :P

Kép

Kép

Kép

Kép

bluebox
 
 


Márti,
Jaj de édes Kristóf!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mégegyszer szívből gratulálok!
HOgy vagytok????

Tünde??????

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Mártinak!!

Én azért nem voltam, mert 3 hetet kórházban töltöttünk Vivikével. Agyhártyagyulladása volt, nagyon beteg lett, féltem, hogy elveszítem :cry:
Ma jöttünk haza, már jól van, meggyógyult, ismét a régi és én nagyon boldog vagyok :lol:
Nehéz volt ez a három hét, én még ennyit sosem sírtam, de szerencsére időben bevittük a kórházba, és valószínű, hogy nem lett maradandó károsodása.
Igyekszem visszaolvasni és sűrűbben jövök!
Szép estét!

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Jaj, Judit, mi történt, hogy betegedett meg a kicsikéd? Örülök, hogy már jól vagytok!

Márti! Gratula még egyszer, nagyon szép baba Kristóf! Mesélj majd!

Vica, hogy vagytok?

Egy másik kispesti fórumon felbukkant három másik kismami, áthívtam ide őket.

Rám kicsit rámjár a rúd: huzatot kaptam egy hete, nagyon vacakul vagyok, hangom alig, ráadásul tegnap megrándult a lábam, úgyhogy most már bicebóca is vagyok.

Gyerekek szerencsére jól vannak, úgyhogy azért nem panaszkodom.

Szép napot mindenkinek!
Tünde
20150827140659
 
 


Sziasztok!
Már másodszorra kaptam javaslatot erre a fórumra, úgyhogy betévedek ide :) Majd írok többet is, most csak beköszöntem.
(Múltkor is be akartam köszönni, csak akkor valami baki miatt nem ment fel, és nem volt kedvem újrapróbálni, de most itt vagyok :P)

Üdv
Timi

Kép
hellot
 
 


Szia Timi!
Üdv itt! Gyere, mesélj egy kicsit, merre laktok, merre jártok sétálni, ilyesmi :)

Tünde
20150827140659
 
 


Sziasztok Lányok!!!!

Előszőr is, ugye Vivike teljesen meggyógyult??????? Vigyázz nagyon a picire. Sajnálom, hogy így jártatok, és remélem tényleg minden rendben van már Veletek.

Timi, üdv közöttünk :P

Röviden, a történetem:

Május 19-én bementem a kórházba, mert fájásaim voltak, de nagyon furcsán, inkább olyan összefüggő 1 nagy görcs, kicsit megijedtem. CTG-re raktak 3 perces fájást mutatott. Felkerűltem a szülőszobára, ismét CTG. Aztán konzílium, és ekkor a Tanár Úr úgy döntött, hogy mivel időközben rendszertelenek lettek a fájásaim nem engedélyezi a császármetszést. Azt mondta, hogy vagy el kell hogy follyon a magzatvíz, vagy teljesen szabályos 3 perces fájásnak kell lennie, hogy engedélt adjon a műtétre. Ezért várnom kellett kerek 1 hetet, hát mit mondjak....... szépen beindúltak a fájások. A csempét vakartam a szülőszobán. 1 hétig bent voltam a korházban, mert nem láttam értelmét hazajönni, hiszen veszélyeztetett terhes lettem időközben napi CTG-re kellett volna bejárnom a korházba.
Szóval május 26-án reggel 8óra 10 perckor császármetszéssel világrajött Kecskeméti Kristóf :P 3700 gr 50 cm :P
Jól vagyunk, rengeteget szopizik, hála van miből. Már nagyon ki mennék Vele sétálni, de nem engedik. Engedelmeskedünk. Ha lesz egy picit több időm, jövök írok Nektek. Addig is legyen szép napotok.

bluebox
 
 


Sziasztok!

Márti, még egyszer gratula! Milyenek az éjszakák? Milyen baba Kristóf, hogy bírod az első napokat? És nagyfiad mit szól a kistesóhoz?

Nagyon offtopic leszek, nem fogok ilyet sűrűn csinálni, csak egy egyetemista barátnőm kérdőív kitöltetős melót kapott. Egy 5 perces kérdőívet kellene kitölteni, ha valakinek belefér az életébe. Egy keresztnevet kérnek, de az nem kötelező, viszont egy valid telefonszám vagy e-mail-cím kell, hogy a projekt vezetői le tudják ellenőrizni, hogy tényleg kitöltette-e a kérdőívet. A főnöke megígérte, hogy nem lesz semmi zaklatás, egy-két ember kaphat telefont vagy e-mail-t, hogy látta-e a kérdőívet.
Lehet magyarul és angolul is kitölteni, de ha magyarul tölti ki valaki, akkor a barátnőmnek még le is kell fordítania, tehát, ha valaki bírja a nyelvet, akkor legyen olyan jó és angolul töltse ki. Június 11-ig kellene nekem elküldeni, én továbbítom a lánynak.

Aki hajlandó rá, mondja, küldöm a kérdőívet (ami egyébként a szerelemről tartalmaz pár kérdést).

Tünde
20150827140659
 
 


Tünde, én szívesen kitölteném, de nem tudok angolul, így is mehet azért?

Kristóf-baba már 13 napos, hogy szalad az idő :) Amúgy nagyon édes a képeken, sok-sok boldogságot, erőt, egészséget mamának és babának :D Amúgy előre tudtad, hogy császár lesz? Bocsi, kicsit le vagyok maradva :oops:

Tünde, másik fórumon olvastam, h írtad, hol van az a Blue Kids? Vivici kezdi kinőni a ruháit, kellene egy-két dolog. Mondjuk mi a Skálában szoktunk vásárolni, de szívesen megnéznék más kínálatot és árat is, előre is köszi!

KépKép
b_judyt
 
 


Sziasztok!

Judit, ha priviben adsz egy e-mail-t, akkor elküldöm a kérdőívet, magyarul is mehet, persze, nagy segítség a barátnőmnek, így is már szóltak neki, hogy nem 20 kérdőív kell, hanem 30, nem 14-ére, hanem 11-ére :evil: a szokásos munka bosszúságok. És még ez a megbízhatóbb meló, csak átmeneti, egyszeri felmérésről van szó; nehéz diákként munkát találni, ami mellett tanulni is lehet..

A Blue Kids a Fő utcában van, a József Attila utca és az Üllői út közötti szakaszon, az egyik lakótelepi ház aljában, nagyjából szemben a patikával. Meg érdemes megnézni a piac hátuljánál (hú, az utca nevét nem tudom, de arról a utcáról nyílik, ahol a posta van) is a használt gyerekruhást.

Az új ruhák iszonyú drágák és a használtak közt is rengetegszer nem újszerű, hanem egyértelműen vadiúj ruhák vannak. Sokszor kinövik a rucikat, mire megkapják, sorra kerülne; ilyenkor még olyan gyorsan nőnek :)

Lehet, hogy holnap mi is elnézünk oda :)

Hogy van Vivike?

És Kristóf baba? No és Évi lányai? És az "újak"?

Nálunk csúnya kalandok voltak, Mira leesett az ágyunkról, túlszaladt a szélén, persze a fején landolt. Persze péntek délután. Ügyelet, röntgen, miegymás, szerencsére minden rendben van. Viszont tegnap éjszaka elkezdett lázasodni, valószínűleg a foga miatt, de így is meg kell mutatni a doki néninek, mert az alapbetegsége miatt már indulhatott is az antibiotikum kúra.

Összességében is jól van, megy, mint a motoregér, és ahogy nézem, csendben elkezdett kísérletezni a kapaszkodás nélküli felállással: négykézlábra áll, kitolja a fenekét az égnek és próbálja felemelni a kezét a talajról, de nem érzi túl biztosnak magát, mert vissza is tappancsol rögtön, amit cseppet sem bánok, mert így is hajmeresztő dolgokat csinál.

Nagyon más természet, mint Brúnó, ő sokkal nyugisabb volt ilyen kicsinek is. Brúnóról nehezebb írni is, csak rajongani lehet, mert bár néha meggagul, mert azért féltékeny a tesóra, de még így is egy tök rendes gyerek. Már tud udvarias lenni, nagylelkű lenni, gondoskodó lenni, szemmel láthatóan felnőtt a nagytestvér szerephez.

Szóval, Heni kérdezte, hogy milyen két gyerekkel: hát, zajlik az élet :)

Jó hétkezdést mindenkinek!
Tünde
20150827140659
 
 


Szia Tünde, és persze Mindenki :P

Nekem is jöhet a kérdőív, de én is csak sajna magyarul tudom kitölteni :cry: 2 nappal ezelőtt voltam itt, egy rohadt hoslszú levelet írtam Nektek, aztán elszállt. No, az agyam is, úgyhogy még1x gyűjtök ihletet és jövök írogatni Nektek, ígérem. Hála, minden rendben van Velünk :wink:

email cím: bluebox@citromail.hu

bluebox
 
 


sziasztok!

Hát én is elkerültem mostanában a fórumot :cry: , de nem igazán akartam nyavalyogni nektek.... Ez az idő teljesen kikészít, éjjel nem bírok aludni, nappal szédelgek stb..... Szóval múlt héten kicsit padlóra kerültem, mert én úgy képzeltem, hogy majd trappolunk Rékucival a játszóra és mint régen megy minden a maga tempójában. na hát ez nem így lett. Sógornőm a héten államvizsgázik, megígértem neki hogy segítek.... Főzök, vigyázzok az unokabátyusra stb. Szóval tudom, hogy bazira elhanyagoltalak titeket..

Judit,
Szomorúan olvastam, hogy Vivikével mi történt, viszont annál nagyobb öröm, hogy most már minden rendben van Vele. Hogy vettétek észre, hogy baj van???

Márti,
De jó hogy leírtad a Veletek történteket! Bevallom, hogy én néha bekuksiztam a júniusiakhoz, hogy mi van Veletek! :D Milyenek az éjszakáitok? Hogy bírja Kristóf ezeket a frontokat???

Tünde,
Szegény Mira, de a lényeg, hogy nincs semmi baja. Réka is egyszer leesett az ágyról, pánik felsőfokon.... Persze ez mind dec. 24-én történt. :? Mit mondott a dokinéni a lázra?? Nekem is küldheted a kérdőívet, bár az internetünk eléggé szarakszik úgyhogy azért 100 %-ra nem ígérem, hogy visszatudom jutattni....

Timi,
Üdv itt! Gyere, és mesélj magatokról. Bár mintha a másik fórumon annak idején olvastalak volna :?

Turi: hát én találtam egy nagyon tutit! Igaz, sajna a városban van, a Keletihez közel... De nagyon jó, Rékának nagyon sok nyári ruhát vettem ott... Nadrág:450 Ft, polók: 200 Ft, Farmerruci: 650 Ft stb.... Amúgy az Üllői úton is láttam egy angol turit, ha az 50-es villamossal megyünk akkor a Kossuth tér utáni megállónál (Határ út felé) kell leszállni és kicsit visszasétálni... nem tom, hogy milyen de gondoltam hogy elnézek egyszer oda is. Vagy esetleg Ti ismeritek???

Magunkról: mi jól vagyunk, Réka pörög ezerrel, a szája folyamatosan jár... Lili is nagyon aktív, csak Ő belülről. :D Nagy ficánka művész a kisasszony, de inkább ilyen legyen. Holnap mennem kell laborba, Budára a kórházba... Gondolhatjátok.

Megyek, egy kicsit lepihizek...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Sziasztok!
Köszi lányok, rendesek vagytok, küldtem a kérdőívet :)

Évi, kitartás, vigyázz a nagy melegben, 30 fokot ígérnek megint. Meg óvatosan, pocakosan (pláne így a vége felé közeledve), egy kisgyerekkel azért már indokolt visszavenni a tempóból.

Márti, kíváncsian várom a híreket. :)

Mirát látta a doki néni, egyrészt jót mulatott azon, hogy milyen egy sajtkukac, másrészt azt mondta, hogy piros a torka (gondolom én fertőztem össze szegényt, pedig igyekeztem vigyázni - vagy valamit lenyalt a kb. kétmillió dologról, amit a szájába nyomkod). Úgyhogy antibiotikum kúra folytatódik, pocak már kezd is legyepálódni, ahogy kell. Láza szerencsére azóta nem volt, tegnap éjszaka ugyan megelőzésképp kapott egy fél kúpot, ma már nem, kíváncsi vagyok, mi lesz.

Hát, az Üllői úti két turkálóban nem annyira jó a gyerekruha kínálat, ami a gödörrel szemben van, még jobb, kaptam ott egy-két jó rugit, de nagyon piciket.

Szép napot mindenkinek!

Tünde
20150827140659
 
 


Sziasztok!

Na, de nehezen szánom rá magam a fórumozásra!
Vica: igen, próbálkoztam én már másik fórummal is, leírtam a történetemet.
Most röviden ide is leírom: tavaly aug. 2-án született Csabi, aminek nem igazán örültünk, mert okt. 27-re vártuk. Beindult a szülés, nem sikerült leállítani, császár... Azt mondta a doki, hogy tüdőgyuszit kapott odabent.
Most viszont már nagy a boldogság, egészség, minden rosszon túl vagyunk. Csabi már feláll (kapaszkodva persze), a szobáját már teljesen bababiztosra próbáljuk átalakítani, mert bárhova odaér egy fél pillanat alatt (te jó ég, mi lesz, ha egyszer nem tudjuk a szobájában bent tartani!).
Sajna én eléggé begubózó alkat vagyok (minek menjek ki, ha egyszer szellőztetéssel tisztább levegőt kap a gyerekem a negyediken, mint az utcán az autók között...). Ez nem magam miatt sajnos (már megszoktam), csak nem akarom, hogy majd Csabi is ilyen legyen. De azért néha kimegyünk ám!
Hát hirtelenjében ennyi. Próbálok visszaolvasgatni, hogy én is képbe jöjjek veletek kapcsolatban, de ha van, amit nagyon utálok, az az, ha egy fórumban vissza kell olvasnom, hogy képbe jöjjek... Na, mondjuk egy oldalnyit. :P

Üdv
Timi

Kép
hellot
 
 


Szia Timi!

Sajnálom, ami veletek történt, de a lényeg, hogy Csabi-manó egészséges, tartsa meg jó szokását :lol:
Amúgy merre laktok?

Én tegnap vittem vissza Vivi-babát kontrollra a kórházba, vettek vért tőle, persze csak a fejéből tudtak, ahol a legfájdalmasabb(szerintem) :cry:
Utána pedig a két hós oltásra, hát szegénykémet egész délután nem bírtam megvígasztalni :cry:
De ma már minden ok:)

Szerintetek 2 hónaposan rövid időre kenguruzhatunk már??

Judit

KépKép
b_judyt
 
 


Helló!

Az Eötvös utcában lakunk.
Annak idején volt, hogy Csabinak a fejébe nyomták az infúziót, és állítólag az kevésbé zavarja, mintha a kezébe nyomnák, kevesebb ott a fájdalomérző ideg. Inkább csak anyuka kap jobban szívrohamot, ha a gyerek fejéből lóg ki egy tű. Szóval ezen nem érdemes aggódni szerintem. :)
A kenguruhoz nem értek. Mi kendőzünk, és azt egész pici kortól szabad.

Timi

Kép
hellot
 
 


Szia Timi!

Eötvös utca hányban laktok? Ugyanis mi is itt lakunk :lol:

KépKép
b_judyt
 
 


Judit, kenguruzni akkor szabad, ha már tud önállóan ülni a baba. A kendő nagyon jó, én is javaslom, azt lehet újszülött kortól is. Megkötni sem nehéz...

Timi, nem kell itt olyan sokat visszaolvasni :)

Tücsi
20150827140659
 
 


Eötvös 6. 4.em.

Kép
hellot
 
 


Sziasztok!

Lenne egykérdésem, hátha...
Gyermeke(i)m (unokáim dédunokáim) jövőjére gondolva szeretnék áttérni a minél környezettudatosabb életmódra. Tud valaki ajánlani valami igencsak jó bioboltot, amit babástul könnyen megközelíthetek? Valamint kacsintgatnék az Ökonet termékek felé, de az egyetlen "kapcsolatom" jelenleg egy fóti illető, és még nem sikerült vele összehozni egy randit. Jó lenne egy kispesti kapcsolat...

Üdv
Timi

Ja, állítólag ma pont péntektizenharmadika van. Annak idején mi pont péntektizenharmadikán mondtuk ki a polgári igent. :D

Kép
hellot
 
 


Ümm, én összesen két bioboltot (na jó, három, sőt négy), ismerek, fogalmam sincs, mennyire jók, néhány egyszerű dolgot szoktam ott vásárolni. Az ökonetről meg azt sem tudom, hogy eszik-e vagy isszák.

Szóval: Templom téren, a játszótérnél van az egyik biobolt, a másik a piacon, a csarnok részben az emeleten, a harmadik a csarnokrészben, de középtájt és lent, a negyedik meg kifelé, az Ady Endre úton (kifelé baloldalon, de még a Vas Gereben, sőt talán a Kossuth L. utca előtt) - de ott nem is jártam még soha, mindig csak villamosról láttam.

Tünde
20150827140659
 
 


Ilyen szinten én is tájékozódtam már, reméltem, hogy talán valaki többet tud mondani a bioboltokról.
Az Ökonetet néha eszik, néha isszák, de legfőképpen takarítanak vele. Ez egy magyar termékcsalád, környezetkímélő mindenfélével. Még csak másoknál láttam, amikor vendégségben voltam, szóval nekem sincs tapasztalatom. A folyékony szappanjuk szagát nem szeretem, de az öblítőjüktől nagyon kellemes illat terjengett a bátyámék lakásában. És állítólag jók a termékek. Gondoltam, kipróbálnám itthon is. (A környezettudatosság sajnos egyelőre kimerül nálam a szelektív papír és műanyag gyűjtésben és a felesleges áramok lekapcsolásában.)

Timi

Kép
hellot
 
 


Sziasztok!

Úgy tűnik, sikerült egy újabb kispesti fórumot megölnöm. Ahova én beteszem a lában, ott megszűnik az élet. :? (Vagy csak egyszerre nyaral mindenki???)
Úgyhogy ezennel szépen csendben visszavonulok a magam kis remeteéletébe, és hagyom, hogy folytassátok a pár hete még oly lelkes társalgást. :)

Viszlát!
Timi

Kép
hellot
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: