Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Csatlakoznek en is hozzatok. Az USA-ban San Francisco mellett lakunk immaron tobb mint 3 es fel eve. Van egy 15 honapos kislanyom es egy kilenc eves nagylanyom.

Andysj
andysj
 
 


Szia Móni, én King of Prussia-ban lakom, tehát nem túl nagy a távolságKép
Szeretném a kicsit gyerekek közelébe vinni és olvastam, hogy te viszed Gymboree play class-ba, akkor ezek szerint van a közeletekben ilyen lehetőség, ha megkérlek megadnád a címét, még nem sikerült rákeresnem az interneten, ugyanis az én eleven fiacskám szinte alig hagy időt másra. Jöhet e-mail is.
És a többi anyuka mit csinál már napok óra? Kép
enn
 
 


Enn, hat tenyleg kozel vagy, 3-4 merfold lehet Kép
Irtam emilt...

Moni
mon
 
 

 
 

Szia Móni, megkaptam a mail-t, nem sokára válaszolok rá, most baba-program vanKépa fürdőszobában
enn
 
 


Sziasztok lanyok1

En az Usa-bol irok es szivesen leveleznek itt elo kismamakkal anyukakkal.mi most a 35-dik heten jarunk es kisfiut varunk(David Andras).Missouriban lakunk a ferjemmel aki itt tanul egyetemen.
Valaszotokat varom!
Gabi75
 


Gabi75!

Ha levelezni szeretnel, kattints a profilomra baloldalt ott megtalalod az e-mail cimemet.

Gratulalok a hamarosan megszuleto kisfiadhoz.

Andysj
andysj
 
 


Szia Andysj1

Irok neked es orulok hogy letezik ilyen topic is ahol kudfoldon elo kismamak,anyukak beszelgethetnek.
Te milyen gyakran szoktal ide feljonni?

Szia ha van idod irjal!
GABi 75
 


Szia Gabi75!

A topikokat eleg gyakran olvasgatom, tobbnyire naponta. Igaz van, hogy naponta tobbszor is Kép Ez fugg a csaladi programoktol.

Mikorra varod pontosan a kisfiadat?

Andysj
andysj
 
 


Szia Andysj!

A fiamat aug.25-re varom.Remelem nem jon sokkal hamarabb habar voltak problemaim.Elmult heten pl.tobb oran keresztul volt mehosszehuzodasom persze ugy ertem 10 percenkent,es igy lement 3 percesre.Be is mentem a korhazba,ahol megijedt a nover hogy ebbol szules lesz olyan erosek voltak a kemenyedesek persze nekem nem fajt csak ereztem hogy a mehem bekemenyedik.Majd kaptam ket szurit mindket karomba es attol jobb lett.Azota eltelt 4 nap meg eddig minden rendben van.Most kezdtem hetfon a 36-dik hetet.De ez a 29-dik hettol kezdodott es kethetente 1 napot van ilyen sok contractiom,amugy telejsen normalis a tobbi napokon szinte alig van.A mehszajom teljesen zarva van,hat ezen is ledobbent a Dr.nom hogy ilyen sok es ilyen erossegu mehosszehuzodasoknal nem nyilt meg a mehszaj.
Egyebkent irtam neked levelet,ha van idod majd valaszolhatsz.
Szia
Gabi
GABi 75
 


Gabi75!

Valasz e-mail ment.
Pihenj sokat!

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok,

Jordan vegre elaludt, igy talan lesz idom kicsit olvasni es irni is.

Andysj: A SF Bay Area melyik reszen laktok? En Berkeley-ben laktam kozel ket evig, IMADTAM, es a mai napig vagyom oda vissza (most innen a Midwest-rol). Nekunk fantasztikusan jo magyar tarsasagunk volt Kaliforniaban. Tobbnyire velem korabeli PhD hallgatok, frissen diplomazott computeresek, stb. Nehanyukkal meg ma is tartom a kapcsolatot. Neked magyar a ferjed?

Valaki kerdezett korabban a gyerekorvosokrol:
Ha nem vagy megelegedve az orvosoddal (barmilyen), minden rossz erzes nelkul valaszthatsz egy masikat. A biztositod tud adni egy listat (vagy az Interneten megtalalod) az orvosokrol. En meg terhesen kerestem gyerekdokit. Volt kb. 5-6 ajanlasom masoktol. Keszitettem egy egyszeru kerdoivet magamnak, tobb pl-ban kinyomtattam. Mindegyik dokihoz kertem idopontot (ingyenes 10 perces Introduction) es vegigmentem veluk a kerdeseken. Mindegyik szuper kedves volt (ez a dolguk), otthon osszehasonlitottam a valaszokat es utana dontottem, hogy ki legyen a gyerekem orvosa. Jordan most mult egy eves, maximalisan meg vagyok elegedve az orvosaival es a doki mogott allo egesz csapattal. A kerdeseim mindenre kiterjedtek: hol vegzett az orvos, Board Certified-e, elerheto-e zaras utan, mi a velemenye a szoptatasrol, vedooltasokrol, stb.

GABI75: Udv kozottunk. Hogy birod a meleget? Kell jarnod NST-re?

Jo hetveget mindenkinek.

Judit
Judit
 


SZiasztok lanyoks!

Andysj!Megkaptam a leveled majd irok reszletesebben mint itt.

Judit!
Es persze mindenki!

Van egy nagy problemam amin nagyon sokat idegeskedem.6 hettel ezelott mivel sokat kemenyedett a hasam koraszules gyanuja miatt vegeztek nalam STReptococcus bakterium vizsgalatot es pozitiv lett.Az orvosom nagyon jo pofa de szerintem felelotlen.Azt mondta ne aggodjak keves baba kapja meg es szules alatt adnak majd antibiotikumot.Igen am de azota utana olvastam es annyi rosszat hallottam arrol hogy mennyi problemat okozhat a babanak ,hogy mar rettegek es azon imatkozom hogy csaszarozzanak meg (amit persze egy porcikam sem kivan csak a baba biztonsaga miatt szeretnem).Ket napja a TLC-n lattam egy Baby storyt es azon elmondta a no hogy neki is ez volt kapott antibiotikumot es szules utan 17 nappal meghalt a baba mert megkapta.Otthon (Mo-on) ezt szules elott hetekig antibiotikummal kezelik hogy szulesnel ne legyen problema.Kerdem en hogy itt miert mindent mashogy csinalnak.Erazmus (szulesz-nogyogyasz ) azt irta hogy harcoljam ki hogy irjanak fel antibio...de itt ezt nem lehet ti is tudjatok.Akkor meg mitevo legyek?Ha ennyire veszelyes miert nem csinalnak semmit?Hetfon kezdem a 37-dik hetet.
Ti mit tudtok errol.Nincs valami ismerosotok akitol ezt megkerdeznetek itt kint hogy tenyleg csak ilyen egyeszeru az egesz hogy csak szulesnel adnak?VAgy ha ilyen veszelyes miert nem indokolt a csaszar?
Kerlek irjatok nekem mit tudtok errol.Nagyon feltem a fiamat hiszen mar most fontosabb nekem mint sajat magam.Annyira szeretem ot!

JUdit!MI az az NST?(Szivhang,mehosszehuzodas vizsgalo?)Azt minden heten megcsinaltak nekem ha arra gondolsz.
a legkondi miat elviselem a meleget de utcara csak este megyek max.
Nektek is jo hetveget !
GAbi
Gabi75
 


Kedves Gabi!

Olvastam a fenti leveled.
Néhány héttel ezelott láttam, hogy az indexen (www.index.hu) azon belül is a Velvet alatt van egy fórum amin egy USA-ban élö nögyógyász ad tanácsokat. Próbáld megkérdezni öt is.
Minden jót és azért tudasd, hogy végzödött a dolog.
Luca
Luca
 


Szóval azt akartam írni, hogy az USA-ban élö MAGYAR nögyógyász.

Bocs.
Luca
Luca
 


Gabi,

En is pozitiv voltam Streptora!!! Allamonkent valtozik, hogy milyen vizsgalat kotelezo terhesseg alatt. Ami Magyarorszagon termeszetes modon resze a terhesseg kovetesenek, az itt az USA-ban sajnos nem feltetlenul az. Okok: penz, biztosito...az HMO-ban resztvevo orvosok azert kapnak premiumot a biztositotol, hogy nem kuldenek tobb pacienst (egy meghatarozott szamnal) tovabbi vizsgalatokra. En MI allamban elek jelenleg, itt sem kotelezo a Streptoc. B. vizsgalata. En kinyomtattam az Internetrol egy orvosi kutatas eredmenyet, ami a veszelyeket reszletezte. Ezzel 'felfegyverkezve' mentem a dokimhoz. Csak mondtam neki, hogy nekem ez egy fontos dolog (elo sem kellett vennem a cikket); tudta o nagyon jol, hogy nekem van igazam. Ketto percen belul meg is csinalta a tok egyszeru vizsgalatot, nehany nap mulva hivtak, hogy pozitiv. Mi a ferjemmel irtunk Birth Plan-t, abba kiemelve rairtuk, hogy antibiotikumot kell kapjak szules alatt. Ez igy is tortent, attol fuggoen milyen hosszu a vajudas, nehany orankent beloknek egy adagot. Hala Egnek, Jordan egeszseges mint a makk. Sajnos en is tudok esetrol - itt az USA-ban - ahol a baba a fertozes miatt (nem felderitett, nem kezelt) egesz eletere kihato agyserulest kapott.
A hathetes postpartum viziten a doki emlitette, hogy a praxisuk (kb. 6 doki) a hotol kezdve, mindenkinek kotelezoen megcsinalja a vizsgalatot. Szoval ha itt elsz az USA-ban (a health care eleg gyenge) tartsd nyitva a szemed, fuled, olvass magazinokat, konzultalj a regi magyar nogyogyaszoddal telefonon, vagy e-mail-en, stb. Mindenkeppen mondd a dokidnak minden! viziten, hogy te Strepto pozitiv vagy es aggodsz. A paroddal pedig arra figyeljetek, ha varatlanul, tavol a sajat dokidtol, orvosodtol indul be a szules, akkor feltetlenul mondjatok a korhazi csapat tagjainak, hogy neked kell az antibiotikum! Maguktol eszukbe sem jutna adni. Szoval szerintem senki sem fogja azt mondani, hogy emiatt szukseges a csaszarmetszes. Az NST (non-stress test) az amire gondoltal, szivhang-mehosszehuzodas vizsgalo.

Remelem minden rendben lesz a babocaddal, szoritunk neked! Ha van kerdesed irj, vagy ha gondolod, szivesen megadom a tel.szamom.

Sziasztok
Judit
Judit
 


Szia LUca!

Koszi a cimet majd megnezem.

JUdit!

Koszi hogy leirtad hogy neked is volt mostmar kicsit megnyugodtam.Nekem itt csinalt az en orvosom (Usa_ban)erre tesztet szoval nem Magyarorszagon.Itt derult ki hogy pozitiv lett.
O is azt mondta hogy szulesnel ha o nem er be mire en akkor mondjam hogy pozitiv lett a teszt es adnak antibiotikumot.
Bocsi most mennem kell de majd meg irok.
Orulnek ha megadnad a szamodat.
Az enyem 417-777-21-48

szia GAbi
Gabi75
 


Gabi,

Elkuldtem a szamom e-mail-ben. Meg nehany napig otthon talalsz, aztan csutortokon repulok Jordan-nel Magyarorszagra!!

Sziasztok,

Judit
Judit
 


Sziasztok,

Csatlakoznek en is hozzatok. En is kulhonban, az USA-ban (New Hampshire allamban) elek, mar majdnem 7 eve. Kislanyom, Reka is itt szuletett, 30-an lesz 9 honapos.

Gabi,
Latom Judit mar megnyugtatott, de azert en is leirom, hogy en is Strep B pozitiv vagyok, es
Rekaval sem volt semmi gond. A 36. heten rutin-szeruen teszteltek a korhazban (nem is gondoltam
hogy ez nem mindenhol van igy), es meg mielott megkaptam az eredmenyt a kezembe nyomtak egy nyomtatvanyt miszerint azert a szules kozben adjak
az antibiotikumot, mert szerintuk ha mondjuk napokkal/hetekkel elotte adjak, attol meg a szules elott visszajohet a baci. Nalam vegulis az volt hogy burokrepesztessel meginditottak a szulest (mert az elozo napi vizsgalaton mar 5 es 1/2 centi voltam) igy kaptam egy adag antibiotikumot mielott megrepesztette a doki a burkot es 4 orara ra egy masik adagot.
Szerintem arra erdemes figyelni, hogy majd ha oda kerul a sor akkor ha lehet idoben erj be a korhazba, hogy vagy 2 adagot be tudjanak adni
(4 orankent adjak) mielott megszuletik a baba.
Egyebkent ha jol tudom a nok ~30%-a StrepB hordozo, ugyhogy ebbol kiindulva eleg rutinosan kezelhetik mar ezt a dolgot a szuleseknel.
Bocs ha tul hosszu voltam.

Judit,
Irigykedem, hogy Te mar jovo heten indulsz Magyarorszagra. Meddig lesztek? A ferjed is megy
veletek ? (bocs ha mar irtad)

Udv,

Zsike
zsike74
 
 


Sziasztok,

Zsike:
Jo, hogy rank talaltal. Teged mi kergetett ( Kép ) az USA-ba? A ferjed amerikai? A kislanyotok neve Reka, hogy ejtik ki itt Amerikaban? Nalunk a ferjem (amerikai) egyaltalan nem volt ellene a magyar nevnek, de nem talaltunk semmi olyat amivel itt is egesz eletere jol boldogulna. Nekem a Mate tetszett, de hat az itt nagyon MAST jelent, Peter az Apukam neve, azt nem akartuk. A paromnak meg tetszett volna a Zsolt, de az itt Jolt lenne kiejtve, szoval igy lett a manonk Jordan.
Augusztus 29.-ig leszunk Magyarorszagon, mar nagyon varom. A ferjem (Bruce), elfoglalt ugyved, most nem tud velunk jonni (bar mondta, hogy meg meglephet Kép ). Januarban voltunk vele egyutt otthon, es novemberben egy naaaaagy csaladi talalkozora ismet harmasban megyunk.
Ti milyen surun jartok haza? A csaladod jar ki latogatni?

Gabi:
Megkaptad az e-mail-em?

Sziasztok,
Judit
Judit
 


SZia JUdit!

A tel.szamod megkaptam koszi majd hivlak.Orulok hogy vannak itt kint magyarok akivel lehet beszelgetni vagy tanacsot kerni.

Szia Zsike 1

Koszi te is megnyugatattal mostmar,habar nagyon aggodo tipus vagyok.(DEhat melyik kismama nem?aki szereti es varja a babajat)Ti merre is laktok?
GABi 75
 


Sziasztok,

NH deli hataran, egy Pelham nevezetu kisvarosban lakunk (kicsit kevesebb mint 1 ora autoutra Bostontol).
Ugy kerultunk ide, hogy a ferjem (aki szinten magyar) kapott egy erdekesnek igerkezo allasajanlatot (programozokent), s ugy dontottunk megprobaljuk egy kis idore. Gondoltuk ha nem tetszik nehany honap utan hazamegyunk, ha meg igen akkor 3 evig, a vizum lejartaig maradunk... Aztan teltek multak az evek, en is elhelyezkedtem, vizumot hosszabbitottunk, hazat vettunk es meg mindig itt vagyunk...
Haza csak evente egyszer jarunk sajnos, amint tudjatok itt nem viszik tulzasba a szabadsagot.
Iden szeptemberben megyunk majd (mar alig varom).
Errol jut eszembe, Judit, ha mar ilyen nagy "hazautazo" vagyKép nem tudsz valami jo olcso
utazasi irodat ajanlani?
Meg csak az en szuleim latogattak meg minket, kozvetlenul azutan hogy Reka megszuletett. (De jol is jott a segitseg Kép
A "Reka"-t altalaban "Rika"-nak ejtik eloszorre, de altalaban eleg konnyen megjegyzik a helyes verziot. Tudom hogy valaszthattunk volna "nemzetkozibb" nevet is, de meg ~3 honapos kismama voltam amikor mindketten beleszerettunk ebbe a nevbe, ugyhogy inkabb masodik keresztnevnek
kapott a leanyzo egy "Emma"-t karpotlasul.
A fiu nev az nalunk is problemas volt. Nekem is
tetszett a Mate nagyon, de hasonlo okokbol en is lebeszeltem hamar magam. Vegulis az "Aron" nevvel
mentunk a korhazba, de oszinten szolva nem voltam 100%-ig kiegyezve vele, meg jo hogy lanyunk lett.
Na ideje aludnom lassan, mert mindjart sir a dragam a "hajnali" szopiert.

Udv,

Zsike
zsike74
 
 


Sziasztok!

En is gyarapitanam a Svajcban elok szamat!! Mi a francia reszen vagyunk!

Udv
Petrakovacs
Névtelen
 


Sziasztok!

Eleg reg nem voltam gep kozelben.
JUdit! megkaptam a szamod es az email cimed is megvan.Mikor lenne jo neked ha felhivnalak?MIkor nem zavarlak?Egyebkent jo nyaralast kivanok1

GAbi(37+3)
GAbi75
 


Sziasztok!

Judith!
Mi San Jose-ban lakunk, Berkeley-tol delre. Nekem is nagyon tetszik itt California-ban, teljesen megertelek.
A ferjem is magyar, egyutt jottunk ki majdnem 4 eve. A nagyobb lanyom Magyarorszagon szuletett, a kisebb pedig itt kint.
Kellemes nyaralast!

Zsike!
Udv.! Mi is tobbnyire csak evente egyszer jarunk haza. Kivelet az idei ev. Iden minket latogatnak meg baratok, rokonok. Tehat majd jovore megyunk. Hacsak maskent nem alakul.

Andysj
andysj
 
 


Sziasztok!

Én csak nosztalgiából nézek ide be nagyon ritkán.

Barbus!
Tényleg nagyon szuper Coloradoban élni, én ott éltem 16 hónapot.

simine
simine
 


Sziasztok!

Én csak nosztalgiából nézek ide be nagyon ritkán.

Barbus!
Tényleg nagyon szuper Coloradoban élni, én ott éltem 16 hónapot.

simine
simine
 


bocs, ezt nem tudom hogy csináltam
simine
 


Sziasztok!

Itt Barbi, ujra New Jersey-bol Kép

Reg nem jartam itt mert Magyarorszagon voltunk, de orommel latom, hogy fellendult a topic. Nagyon szupi volt otthon, de nagyon faraszto is, igy most ezt pihenjuk ki.

Gabi: Az a magyar amcsi nogyogyasz az interneten nekem is adott anno tanacsot, eleg hamar, es eleg jot, szoval ajanlom en is. Es persze csak ismetelni tudom: itt mindig mindent kerdezni kell, legyel eroszakos, es koveteld ki magadnak ami jar. Sajnos ebben mar kezd rutinom lenni Kép
Kulonben lehet, mar meg is van a kicsi?

Zsike: Rekaval majdnem egyidos Kristof, a kisfiam. O 18-an volt 9 honapos.

Andysj: San Jose ugye nincs messze San Diego-tol? Azert kerdem, mert lehet, hogy a ferjemet athelyezik januartol, es akkor mi is Californiaba koltozunk. Igazabol nagyon orulnek neki, meg sosem voltam a nyugati parton, es kezdek besokallni New Yorktol meg Jersey-tol. Milyen ott az elet? Meseljetek californiai lanyok, nagyon erdekel.

Simine: hat, igy most lehet, Colorado elmarad, de ki tudja, mit hoz a jovo. Remelem azert hamarosan legalabb latogatoba eljutok oda. Es te mit csinaltal ott 16 honapig?


Moni: akkor sikerult talalnod tarsasagot a kozelben?

Rolunk most annyit, hogy szeptembertol estenkent megyek vissza tanitani, igy 3 este nem en fektetem majd le a fiam,hanem apa, de meg mindig jobb, mintha nappal mennek el, es valaki idegen vigyazna ra. Kicsit faj a szivem emiatt, de ugy vagyom mar ujra dolgozni. Ti dolgoztatok/dolgoztok itt?

Mindnekit udvozlok
Barbi
barbus
 
 


Szia Barbus!

Igen, Enn-el felvettuk a kapcsolatot Kép
Orulok hogy jol ereztetek magatokat otthon. Sokfele jartatok? Mi is mindig elfaradunk a rokonlatogatasoktol Kép
Mit tanitasz? En most keresek allast, de nem sikerul Kép Hiaba, csak latszik az oneletrajzomon hogy 7 eve dolgoztam utoljara...Megcsinaltam ugyan ket certification-t, de meg igy is rosszabb helyzetben vagyok mint a frissen vegzettek. Na majd csak lesz valami.
Tenyleg nem tudja valaki hogy volunteer lehetoseget hol lehet talalni? A neten kerestem, de nem nagyon van olyan ahol szamitastechnikai tudas kell..

Udv
Moni
mon
 
 


Szia Moni!

Orulok, hogy talaltal baratot a kornyekeden. Huu, mi allandoan rohantunk otthon, nagyon belefradatunk, de azert jo volt Kép

Moni, milyen allast keresel? Ha ertesz a szamitastechnikahoz esetleg tudnad tanitani is? Mert itt high school-okban, hasonlo helyeken mindig inditanak tanfolyamokat, erdemes lenne oda bekuldened a resume-dat. Milyen certificate-ed van?

En otthon angol tanar voltam aztan itt megszereztem a Master's degreet Nyelveszetbol es egy nemzetkozi angol tanari papirt is. Igy ezzel egy community college-ban tanitok ESL-t, vagyis angolt. Csak 3 este lesz oram,. pont jol jon ki, mert a masik ket nap a ferjem jar egyetemre az MBA-ert. O is kulonben szamitogepes.

Udv
Barbi
barbus
 
 


Szia Barbus,

ja hogy angol tanar vagy, ugy konnyuuuu Kép) Nekem Oracle DBA es Oracle Developer Certificate-em van, de tanitani nem akarok. An angolom sem eleg jo, meg nem is szeretek tanitani, otthon tanitottam foiskolasokat fel evig, de nem tetszett. Nekem az valo, ha szep csendben ulhetek a gep elott, es hagynak problemakat megoldani Kép)
mon
 
 


USA-s lanyok, egyszer valaki felvetette hogy chatelhetnenk egyet valamikor este...marmint nekunk este Kép Volt azota ilyen? Vagy volna kedvetek hozza? Egy pentek vagy szombat este?
Moni
mon
 
 


Kukaczról tudtok valamit? Ezer éve nem láttam...
kíváncsi
 
 


Kukacz, Kíváncsi és többiek Svájcban!
De jó Rátok találni! Én Lausanne-ban lakom és ha már ezen az oldalon találkozunk, kérdezném, tudtok-e (főként francia svájci részen) megbízható, jó nőgyógyászt, aki jobb esetben németül/magyarul beszél? Esetleg itt szültétek a kisbabátokat? Szívesen várnék néhány élménybeszámolót tapasztalatszerzés céljából, ugyanis a férjemmel mi is belevágtunk a "babaprojektbe":-))) és ha minden jól megy itt Svájcban szeretnék szülni.Már teljesen rá vagyok cuppanva a babatémára, főként erre a babanetes oldalra, olyan jókat olvasok itt. Szóval, ha van időtök és kedvetek, ÍRJATOK!!Köszi
Etyus
Etyus
 


Sziasztok lanyok!

Orommel tudatom hogy a fiam megszuletett aug.14-en delutan 5 orakor 3250 gr-al es 54 cm-el (38 hetre+3 napra).11-enleszunk 4 hetesek es mar most 59 cm es 4500 gr.A neve DAvid Andras
Gabi75
 


Gabi, nagyon sok örömet és nagyon jó egészséget kívánok mindkettőtöknek (sőt, mindhármótoknak)! Kép
kíváncsi
 
 


Gabi,
Én is egészséget és boldogságot kívánok kis családodnak/hoz! Kép
Solya
solya
 
 


Kamelia,
Nalunk sem volt semmi a lakasban. Aram, telefon sem, azt mar magadnak kell intezni! Nem tudom mennyi idore jottok?!
Konyhat mi az IKEA-ban vettunk (a legolcsobbat), de erdemes nezni hasznaltat, ujsagban, pl. Inserat. Csak ott az a baj, hogy a meretekre nagyon oda kell figyelni. Azokat beepitett gepekkel egyutt adjak altalaban.
Vannak un. Haushaltsauflosung-ok, amikoris a nemet megunja a cuccait, vagy eppen koltozkodik, vagy netan megboldogult nagyneni lakasat akarja kiuriteni, es hazi bolhapiacot rendez a lakasban. Itt eleg olcson hozza lehet jutni lakberendezesi targyakhoz. Bar en meg nem igazan voltam ilyenen. Biztos ez is ugy van, hogy ki kell fogni, van ebbol is jo, meg rossz, amikor nem talaljak el az izlesedet!
Lakast nezni szinten helyi ujsagbol erdemes. Sok ingyenes ujsagot dobnak be, azok tele vannak aprohirdetessel, foleg ingatlanossal. Sajna ezt mi sem tudtuk, azt hittuk csak kozvetitok leteznek, egyeb mod nincs. Pedig van. Csak nehez ugy intezni a dolgokat, hogy mar itt legyel, legyen szallasod, es ugy tudj meg lakas utan kajtatni.
A parodat az otthoni cege kuldi ki, vagy itt kint talalt maganak allast? Biztositasotok lesz? Irhatsz mailt is!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Kamelia,
Itt mar nezted a hirdeteseket?
http://www.quoka.de/

Tudtok nemetul? Szolj, ha valamiben kell segitseg, allok rendelkezesedre, amennyiben idom engedi!

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Szia Zsuzsi!
Rég láttalak!
Te mondd, ki az a Kamélia? Sehogy nem találom, hogy kivel beszélgetsz...Kép
Még egy kérdés: a körömvirág németül Calendula? Vagy az valami más?
Köszi!
kíváncsi
 
 


Kíváncsi,
azt hittem csak én vagyok "vak". Kép
A calendula körömvirágKép
Na, mára békén hagylak! Kép
Solya
solya
 
 


Judit

Most latom csak hogy Te is Michigan allamban elsz,es hol pontosan??
A noverem is ott el es jol jonne neki magyar tarsaasg,mert alig ismer magyarokat es azok is inkabb oregek.
Johet a valaz emilben is.
Koszi:
Kataa (egy masik topicban amr irogattunk regebben,emlekszem Jordanra; ))

Kép
Kép
kataa
 
 


Kamelia a friss babas topikban kerdezett valamit, de mivel ott eleg off, ezert ugy beszeltuk meg, hogy ide valaszolok.
Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Gabi, en is gratulalok a kisfiadhoz Kép
mon
 
 


O az a Kamelia, akinek az a
"igen nagy port kavart"topicja volt annak idejen?
Mar megvan a masodik baba? Huu, szalad az ido
Jol vannak, rendejottek, megoldodtak a problemak?

Gabi, gratulalok a babocahoz!!!
Mi lett az eu. problemaval amiben itt is, es az Erazmustol is tancsot kertel? Rendben van/vagy?
Norcsa
 


Sziasztok Lanyok,

Nagyon jo volt Magyarorszagon!!! Az utazas viszont eszmeletlenul faraszto volt. Mindenesetre megerte, Jordan is nagyon elvezte a nagyszuloi figyelmet es kenyeztetest. Olyan edes volt, minden reggel megpuszilgatta Apja fenykepet. Minden este beszelt Apaval telefonon, igy nem felejtette el, es a ferjem is megnyugodhatott, hogy Jordan emlekezett ra.

Gabi75: Nagyon GRATULALUNK David szuletesehez!!! Kép
Gondolom most el leszel havazva, de tudod a szamom, ha barmi kerdesed van (szoptatas, egyebek) nyugodtan hivjal.

Zsike: mi altalaban az Interneten veszunk rep.jegyet. Az Expedia.com-ot hasznaljuk, evek ota az tunik a legolcsobbnak, meg sose volt veluk problemank. Konnyu a helyfoglalas, credit kartyaval fizetsz, ket nap mulva az ajtod elott a jegy.

Andysj: nagyon irigyellek San Jose miatt. Utoljara egy szakmamhoz kapcsolodo kiallitason voltam ott. San Jose-ban eleg sok magyar fiatal lakik, meg lehet, hogy talalnank kozos ismerost is!

Barbus: San Diego eleg messze van San Jose-tol. San Francisco-Los Angeles kb. 5-6 ora vezetes (highway, nem a part menten), onnan San Diego meg egy 2-3 orara van, egesz lent a mexikoi hatarnal. San Diego-ban rengeteg amerikai tengeresz van, ott van egy hatalmas bazisuk. Nekem szemely szerint San Francisco a kedvenc varosom Kaliforniaban.

Kataa: hol lakik a novered? Mi jelenleg Grand Rapids-ben lakunk, Detroit-tol es Chicago-tol kb. 21/2-3 oranyira. En is emlekszem rad masik topikokbol!

Magyarorszagon egy Babanetes kedves segitsegevel magyar nyelvu meseket vasaroltam videon (mar eleve az amerikai rendszerre). Ha valakit erdekel, maganban tobbet mondok rola.

Mennem kell, megprobalom kis poronytyomat alomba szoptatni. Jelentkezzetek!!!

Jo ejt,

Judit
Judit
 


Judit

Hat ilyen nincs : ))) ok is ott laknak,kb 30 percre a varostol.
Howard Cityben,bar ez nem igazi varos,hanem csak oda tartoznak.A ferje Grand Rapidsben dolgozik,a noverem is neha amikor tanit az egyetemen.Bar most egyre kevesebbet mert jon a 3.baba novemberben(van mar neki 2 iker kisfia ,2.5 evesek ).
Es ti hol laktok,bent a varosban??
En nagyon szeretem a varost,olyen europaias,nem?
Ugy orulok hogy vegre itt is van Magyar,mert ok jarnak egy Magyar klubba,de oda inkabb oregek tartoznak es a gyerekeik akik mar nem beszelnek magyarul.Ti ismertek mas magyarokat is?
Ha van kedved felvenni vel a kapcsolatot,szivesen megadom az elerhetosegeit.

Pusz
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Kataa,

Ez vicces! A novered melyik egyetemen tanit? Ugyanis en is college professor voltam mielott Jordan megszuletett! 1998 ota voltam teljes idoben az Aquinas College-ban.

Szemely szerint en nem vagyok elragadtatva a varostol es egyaltalan az allamtol. Talan azert mert evekig eltem az USA mas reszein, ahol sokkal jobban ereztem magam. A ferjem Virginia allamban nott fel. Minket most csak az o munkaja kot ide. Az USA-ban van egy hulye rendszer, hogy az egyik allam nem fogadja el a masik allamban szerzett licenceket (a diplomat igen). Igy a ferjem, aki ugyved, ujra kene vizsgazzon egy masik allamban ahhoz, hogy ugyvedkent praktizalhasson ott is. Ehhez pedig egyenlore semmi kedve.

Tudom melyik klubrol irtal, mi is elmentunk egy talalkozora, de csak idosebb (56-os) magyarokkal talalkoztunk es a magyarul nem beszelo kovetkezo nemzedekkel.

Persze, hogy jo lenne felvenni a novereddel a kapcsolatot. Irj a nevem alatt lapulo e-mail-re. Ti is ki szoktatok jonni latogatoba?

Zsike, Barbus, Andysj, Gabi75: hol vagytok?

Udv,
Judit
Judit
 


Hello Judit

Irtam az emiledre valaszt.Egyebkent en is mentem hozzajuk Alex szuleteseig minden evben,volt hogy 2* is.Azota meg nem mert varok meg a hosszu uttal: ))
Tegnap emlitetem a noveremnek hogy Rad talatam,es orult neki,varja az emiledet,megirtam a cimet Neked: ))
Puszi
Kataa

Kép
Kép
kataa
 
 


Sziasztok!

Mi még itthon vagyunk, jövőre lehet hogy kimegyünk Ausztriába. Van egy kisfiunk aki akkor megy nagycsoportba, és ott kezdhetné az iskolát is. Kérlek Benneteket, ha van valakinek tapasztalata ezen a téren, Írja meg nekem! Érdekelne az is, hogy ott milyen a tanév időbeosztása, mert nekem gyakran kellene néhány napra hazajönnöm, az édesapja viszont állandóan ott lenne. (Mikor év véget a tanév hogy velem jöhessen, stb.)

Köszönettel: Manka
mankazs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: