Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

A 24. hétben járok, és a doki ma az uh közben azt mondta, hogy kevesebb a magzatvíz a normálisnál.
Kaptam gyógyszert, szerintetek segíthet?
Nagyon meg vagyok ijedve, nehogy valami baja legyen a kisbabánknak.Kép
Esetleg tudtok hasonló esetről, és végén mégis happy end lett?
andi70
 
 


Persze :-)
Az a lényeg hogy a babának rendben van-e a veséje, telődik -e a hólyagja, illetve esetleg Neked nincs-e betegséged.
Ha ezek rendben vannak, ne aggódj Kép
Milyen gyógyszert kaptál egyébként?
csicser
 
 


Helló!

Nekem is kevés a magzatvizem. A 24. héten még átlagos volt, de a 28.-on már kevés.Azóta egyfolytában pihennem kell. Gyógyszert nem kaptam, csak "szellemi és testi pihenésre" lettem ítélve, amit persze olyan nagyon nem tudok betartani. Ki bír egész nap feküdni? És persze azóta már két keringéses ultrahangon voltam, de továbbra is kevés. Persze én is nagyon izgulok, de az se használ. Holnap kell megint mennem dokihoz, remélem semmi baj nem lesz. A múltkor már a befekvéssel ijesztgettek, de ugyanakkor meg azt mondják, hogy nincs semmi baj, ez sok esetben előfordul, és nincs probléma. De a pihenést tényleg nem árt megfontolni. Egyébként most 32 hetes vagyok. Mondták még, hogy koraszülés is lehet belőle, de én legtöbbször ezt a sok magzatvíznél olvasom. Azért ne aggódj! Biztos rendben van minden.Nekem még a hasam is elég pici, legalábbis egy hét hónaposhoz képest.De ez is lehet a kevés magzatvíz miatt.
sheraton
 
 

 
 

Van terhességi diabéteszem és magas vérnyomásom.Kép Ezek okozhatják, hogy kevés a magzatvíz?
Illetve nem is kevés, hanem eddig átlagos volt, tegnap meg azt mondta a doki, hogy az átlagos alsó határán van. És olyan furcsa kérdéseket tett fel,hogy hány éves vagyok, hányas lett az afp-m.
Szóval lehet, hogy azért van, mert nem pihenek eleget.Kép Tényleg, elég sokat dolgozom.
Lehet így valami baja a bébinek?
andi70
 
 


Diaphyllint kaptam egyébként, napi kétszer egyet kell bevennem. Keringésjavító - állítólag.
andi70
 
 


Hát ha cukorbeteg vagy, és magas a vérnyomásod, és sokat dolgozol... akkor a manócska lehet hogy nem érzi odabenn magát tökéletesen...
(ugye nem dohányzol?)
Tényleg pihenned kéne, én heteket töltöttem ágyban terhesen, és tudom jól milyen *** de az eredmény számít!
ennek ellenére egyáltalán nem biztos hogy baj lenne, hiszen a magzatvíz mennyisége becslésen alapul, szubjektív. Ha egyértelműen gond lenne, az orvosod befektetne.
Te mindenképpen kulcshelyzetben vagy: a cukor és a magas vérnyomi karbantartása, pihenés....

bőven lehet belőle Happy End! Hajrá!
csicser
 
 


Nem dohányzom! És szeptembertől nem vagyok hajlandó bejárni dolgozni, a következő héttől 20-ig pedig szabin vagyok.Kép Úgy azért könnyebb lesz, és remélem, a babácska is jól érzi majd magát.
Ez alatt a három hét alatt lesz "szerencsém" eleget feküdni is, holnap mindjárt egy kórházi fekvéssel kezdem (=vércukorprofil).
KÖszi az infót!
andi70
 
 


Jól teszed, ha pihensz, szülés után majd bezzeg Kép Kép Kép......
majd megírod mi lett a profil eredménye?
LÁttam hogy kérdeztél Gyuritól a diabetes fórumban, csak elsiklott a kérdés felett... szerintem őt érdemes kérdésekkel nyaggatni, nem úgy ismerem mint aki ne válaszolna... Kép
csicser
 
 


Egyelőre jó lett a vércukorprofil eredménye. De még csak a 25. hétben vagyok. Sajnos, a babácska egy hét lemaradásban van.Kép Úgyhogy szerintem, sajnos, jó esélyem van arra, hogy a terhesség előrehaladtával inzulinra lesz szükségem.
A doki szerint nem tesz jót a babának a diéta, de vércukrom miatt viszont muszáj folytatnom.
andi70
 
 


Gratulálok a jó profilhoz!!!

Ha nem tartod a diétát és a cukrod eszetlenkedni kezd az még rosszabb a babusnak, nem?
Figyi, komolyan ajánlom Gyurit, mégiscsak jobban el tud látni tanácsokkal mint ilyen mezei kismamák mint pl. én Kép
csicser
 
 


Gyuri is csak azt tudja mondani (végigolvastam a diabéteszes fórumot), amit jelenleg csinálok. 150 gr-os diéta, ha nem segít, jön az inzulin. Gyuri a Szabolcsba akarna küldeni, nekem meg eszem ágában sincs váltani, teljesen meg vagyok elégedve a dokimmal (nem ő tehet róla, hogy cukros vagyok).
andi70
 
 


Sheraton!

Ha még olvasol minket, jelentkezz, légy szí!
Mi lett, hogy vagy? Javult a helyzet?
Nekem sajnos nem lett több a magzatvízem.
Ha a jövő hétre nem javul a helyzet, befektet a doki a kórházba. És nem szabadulok majd könnyen, azt mondta.Kép
andi70
 
 


Helló Andi 70!

Köszönöm szépen, jól vagyok. Illetve mikor-hogy?A legutóbbi ultrahangon már átlagos volt a magzatvizem, bár hozzátették, hogy éppen az alsó határon van. Legközelebb a jövőhéten kell mennem. Közben feszül a hasam.Elég sok a folyásom, amire néha már azt hiszem,hogy magzatvíz. KépÚgy érzem,már nem sok van hátra.
Remélem Neked is jobb lesz. Mint írtam a múltkor, engem is többször a befekvéssel ijesztgettek, de mivel a keringéses ultrahang rendben volt, így nem kellett benn maradni.Hátha nálad is oké lesz. Szoritok Nektek.Persze én is mindig izgulok. Jövőhéten is úgy megyek oda, hogy vajon benn kell-e maradni? Lehet megint kevés lesz a magzatvíz,mivel a múltkori jó hír óta nem bírtam magammal, és eléggé kifárasztom magam minden nap. Kép De holnaptól megint kicsit többet pihenek.
sheraton
 
 


Helló Sheraton!

Ma voltam a Szabolcs utcában, egy jó uh-s dokinőnél. Azt mondta, semmi nagy rendellenességet nem lát, nem kell parázni. EGyszerűen arról van szó, hogy az én gyerekem nem átlag súllyal fog születni, nem 3,4 kiló lesz, hanem "csak" 3 kiló.
Egyébként én nagyon alacsony súllyal születtem, talán ez is közrejátszik ebben.
A magzatvízre meg úgy fogalmazott, hogy árnyalatnyival kevesebb, mint az átlag.
Szóval ennyit számít a pihenés? MOst én is az ágyból írok... szedem a gyógyszert (ami eddig nem használt), és innom kell a vörösbort... Sajnos, van benne szénhidrát... Hát, nem vagyok egy könnyű eset, mondta a dokim.
Örülök, hogy jobban vagy, Te már a 34. hétben vagy, ugye? Hú, most lesz aztán izgi, mert azért most már bármi történne, hidd el, nagyon jók az esélyek, a kisbabád ha koraszülött is lenne, akkor is nagyon jók lennének az esélyei az életben maradásra (megbetegedés nélkül).
Kérjél hüvelyi afp-t, ha gondolod, abból kiderül, hogy szivárog-e a magzatvized. Nekem csináltak, nincs semmi gond.
andi70
 
 


Halihó Andi!

Örülök,hogy rendben vagytok.Az nem baj,ha "csak" 3 kilós lesz a baba.Elég megszülni.Én nem tudom,hogy az én babám mekkora lesz.A 4D-s ultrahangon azt mondták elég nagy, de az már 6 hete volt.Csak nem tudom hova bújik,mert a pocakomon nem látszik,hogy olyan nagy lenne.Bár mondták,hogy biztos jobban elfér a medencémben.Ráadásul még nem fordult meg a kis drágám,ezért is aggódom egy picit.
Szerintem a pihenés tényleg sokat segít,csak vigyázni kell,mert én már majdnem depis lettem a sok fekvéstől. Én már tényleg 34 hetes vagyok.Sőt, pénteken töltöm a 35-öt.Lassan tényleg mindent be kellene szereznünk,és végre eldönteni a babóca nevét.
Köszi a tippet a hüvelyi afp-re,még nem is hallottam róla,lehet jövőhéten megemlítem a dokinak.
sheraton
 
 


Sheraton, mennyit feküdtél?
Én nem nagyon bírok. Reggel 9-ig, maxi. Utána napközben fenn vagyok.Kép
Nekem meg akkora már a hasam, hogy senki sem gondolná, hogy lemaradásban van a pocakomban a babácska. Nekem nagyon előreáll a hasam.
andi70
 
 


Én reggel kb.7-ig feküdtem ágyban,aztán már csak a kanapén heverésztem.Tévéztem,interneteztem.Egy kis rendrakás,de a porszívózást a férjem intézte,főzni nem főztem,a városban nem mászkáltam.Magyarán a négy fal közé szorultam.Volt kb.5 nap,amikor egész nap ágyban voltam,épp csak enni keltem fel.
Az jó,ha nagy a pocid.Én még most is kapom az ismerősöktől,hogy ne vicceljek már,hogy 8 hónapos vagyok.Néha ezek rosszul esnek.Ugyanakkor sokan megdícsérnek milyen csinos vagyok,hátulról nem is látszik,hogy babám lesz.A csinos szó enyhe túlzás,de tényleg nem sok felesleget látok magamon.Pedig a mérleg nagyon sokat mutat.Kapom is mindig a letolást a védőnőtől.Csak tudnám mitől jönnek a kilók,pláne hova tűnnek.Alig eszem.De a hasam nekem is előreáll.
sheraton
 
 


Sheraton? Neked átlag szerint fejlődik egyébként a kisbabád? Az enyém 2 hét lemaradásban van, és most mondta Gyuri, hogy sajnos, lehetnek olyan genetikai rendellenességek, amik uh-val nem látszanak, de okozhatják a fejlődési lemaradást.
Most jól beijesztett.
Úgy, de úgy szeretnék már végre szülni, és megtudni, mi az igazság!
andi70
 
 


Szia Andi!
Nekem az ultrahangon azt mondják,hogy a fejlődési ütem megfelelő. De én is félek az olyan rendellenességektől, ami esetleg nem látszhat.Most,hogy közeleg a nagy nap,örülök,hogy végre minden kiderül,de félek is,nehogy gond legyen.Márpedig én is elég túlzásba viszem az aggódást.Pláne mikor az AFP-ről azt gondoltam,hogy alacsony,és nem hallgattam senkire.Azért még mindig izgulok.
Próbálj meg ne stresszelni!Én úgy gondolom,hogy ha gond lenne,biztos mondanák.Gondolj bele,régen még ultrahang se volt,és valószínű nem is volt ennyi idegeskedés.
sheraton
 
 


Sziasztok kismamik!
Nekem is hasonló problémám van. Ikrekkel vagyok a 30. hétben. Múlt hétfőn azt mondták, hogy az egyik babánál az átlagosnál kevesebb a magzatvíz. 25-én mennem kell megint uh.-ra, hogy megnézzék,állandóan fennáll-e a probléma. Ha akkor is gond lesz, az orvos szerint infúziót fogok kapni. Azt egyébként nem mondták, hogy miért veszélyes a kevesebb magzatvíz.
Egyébként nekem is magas a vércukrom.Kép

Azt olvastam egyébként, hogy fekvő helyzetben jobb a méh vérellátása. Én elég sokat fekszem és a babáim is egy héttel nagyobbak a koruknál.

Andi, nem ismerjük egymást az nlc-ről? Ott zsuzska75 a nevem.Kép

Vigyázzatok Magatokra!
eszter28
 
 


Andi 70!

Mi újság? Rég jelentkeztél. Minden rendben van? A magzatvíz mennyisége?
Én ma vagyok 37 hetes, már járok minden héten NST-re. Babóca még mindig csücsül, csak nem akar megfordulni. Szóval most emiatt izgulok nagyon. Nem akarok császárral szülni, pedig nagyon úgy néz ki.
sheraton
 
 


Eszter! Ismerjük bizony egymást!

Sheraton!
Megszületett a babám.Kép)))))))
szóval nem volt kis probléma, amiről írtam. Az lett a vége, hogy megállt a keringés a köldökzsinórban.Kép A szülés előtt pár órával pedig toxémiás kaptam.Kép
A szülés császárral ment. Burokkal vették ki a gyereket.
Nagyon picike. 660 gr-mal született, de túlélte! Kicsi a bors, de erős!Kép) elég jól alakulnak a dolgok egyelőre, csak nagyon lassan haladunk.

Mindenkinek sok puszi!
Egy boldog anyukaKép
andi70
 
 


Andi!

Szívből gratulálok. Örülök,hogy minden rendben van veletek. Nagyon megleptél.Egy távoli ismerősöm babája 600 gr-mal született,már 1 hónapos,és állítólag jól vannak.Szóval ne izgulj!
És kislány, kisfiú? És hogy hívják Babócát?
Erre a császáros dologra kíváncsi lennék,a tapasztalatokra,mivel nagyon úgy néz ki,hogy nálam is az lesz. Ha van kedved és időd, írj! Esetleg írj emailt! szissza1@freemail.hu
Gondolom mostmár igencsak elfoglalt vagy.

Nagyon jó egészséget kívánok mindkettőtöknek, és jó gyarapodást!

Puszi
sheraton
 
 


szió! írok privit.Kép
Lány lett, Anna. Nagyon édi,mint egy kismanó.Kép
andi70
 
 


Kedves Andi!
Pici Annádnak a fejlődéshez / növekedéshez nagyon sok erőt és szerencsét kívánok! Kép
Időnként megírod, hogy vagytok?
csicser
 
 


Sziasztok!

Lekerült a gyerkőc a lélegeztetőről.Kép Jól vagyunk, leszámítva, hogy elkaptam valami nyavalyát, már egy hete kínlódom, látogatni sem tudom a kisbabát.
Apa jár most látogatni, most írt nekem, hogy készülhetek, lassan etethetem majd a tejemmel a gyereket. Végre, ezt is megértük.Kép
andi70
 
 


Andi 70!

Merre vagy? Rég hallottam felőled. Remélem minden rendben van veletek. Azóta már természetesen nekem is megvan a kisbabám, és pont ma 2,5 hónapos. Nem írtam eddig, Babó minden időmet leköti, meg nem is nagyon ismerek itt senkit. Ha erre jársz, tudasd mi van veletek.
sheraton
 
 


Helló!

Minden rendben, a gyerek itt ül az ölemben, és veri a billentyűzetet.Kép
Ismét terhes vagyok. Rettenetesen félek, hogy megint toxémiás leszek.
Veletek?
andi70
 
 


Most olvastam csak bele ebbe a levelezésbe... Ha erre jártok, írjátok meg, mi lett veletek!! (Nekem is kevesebb a magzatvizem, most vagyok a 34. hétben, és állítólag terhességi diabéteszem van.)
nikolade
 
 


Sziasztok! Hasonló "problémával" küzdök én is. Kevesebb magzatvizet állapított meg az uh. és most a kontroll uh. is, de az orvosom azt mondta nincs gond, mert a veséi rendben vannak, az eredményeim jók lettek. Én most járok a 22. hétben. Tudom, hogy minekinél eltérően alakul a terhesség, de ha vki szintén hasonló cipőben jár, írjon. Mert egyenlőre én sem tudom, hogy most akkor mi lesz?
londi
 
 


Nikolade, Londi, mi újság?

Azért Londi, szerintem az ilyesmi mindig gyanús. Próbálj minél többet pihenni, feküdni. Sokat segíthet.Kép
andi70
 
 


Sziasztok! Hát egyenlőre semmi újság. Jövő héten megyek dokihoz vizsgálatra, aztán majd ő akkor megmondja, hogy mikor kell uh-ra mennem. Próbálok nem stresszelni és görcsölni.
londi
 
 


Milyen sűrűn szoktál dokihoz járni, Londi?
Nekem, alighogy valami probléma adódott, hetente kellett mennem ultrahangra.
Sőt, most a 2. terhességnél már naponta volt áramlásvizsgálatom, és napi 3 ctg-m volt!
andi70
 
 


Hú! Hát nekem eddig havonta egyszer kellett mennem. Lehet, hogy ezt is dokija váltogatja?
londi
 
 


Gondolom, dokija válogatja. Egyébként mi újság?
andi70
 
 


Hello! Jövő héten megyek 4D-s uh-ra, utána szerintem a dokim saját uh-os dokinőjével is meg akar majd nézetni. Nagyon kiváncsi leszek, mit mutat majd az uh.
londi
 
 


Sziasztok!

Nekem is kevés magzatvizem volt, az okát nem tudták, nagyon alacsony vércukorszintem volt a terhesség alatt. 29. hetes terhes voltam, amikor az ultrahang vizsgálat kimutatta az alacsonyabb magzatvízszintet. Befektettek a klinikára, a további időt szülésig bennt kellett töltenem. Mindez 2001.február 08-án történt, és 2006.április 11-én megszületett a kislányom, aki egészséges, gyönyörű és két hét múlva lesz 5 éves. Hogy miért volt kevés vizem, mai napig nem tudom, úgyhogy nyugi!!! (Minden nap dyafillines infúziót+c vitaminos infúziót kaptam, a végére pedig tönkrementek a vénáim.)Igazából szerintem nem tudják az okot.

Kép

Kép
jurem
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: