Új privát üzeneted érkezett!

Szia Panna!

Nehéz megnyugtatót írni ilyen esetben. Tény, hogy az elsõ néhány hét a legkritikusabb idõszak a sugárzások káros hatását tekintve. A sugárzás okozHAT károsodást. De éppen a HAT miatt nem 100%, hogy okozott. A dokik tényleg azt szokták mondani, hogy ha súlyos bajt okozott, akkor nem fog megmaradni, magától elvetélne.
Megpróbálom beleélni magam a szituba, én mit tennék. Annyiban voltam hasonlóban, hogy koraterhesen több olyan laborgyakorlatom volt (egyetemen), ahol izotópos mérés volt.
Nagyon nagy kérdés, hogyan áll az ember az esetleges abortuszhoz. Azaz, ha olyasmi kiderülne, hogy nem érte ugyan végzetes károsodás, azaz nem vetélsz el, de valami károsodás mégis éri, ami késõbb kimutatható, akkor hogyan döntenél.
Elsõre úgy lennék vele, hogy várnék. Ha meg akar (tud) maradni, maradjon meg, ha isten úgy akarta, hogy hozzám költözzön, hadd jöjjön. Viszont fokozott ellenõrzésre járnék, sok UH-ra, genetikai vizsgálatra stb, minél elõbb, hogy kiderüljön történt-e károsodás. És aztán az eredmények függvényében még mindig lehet dönteni. (nem tudom a genetikai szûrõvizsgálatokat (amniocentézis, korionboholy mintavétel) mikor lehet legkorábban csinálni, de úgy szokták, hogy utána még "belefér" egy esetleges abortusz.) És itt jön ez a kérdés, hogy akkor mit csinálnék.
Dehát lehet, hogy ez az akkor az lenne, hogy nem történt baja. Addig meg káposztáskõ.

Lehet, az az egyszerûbb, ha most, még egyszerû módszerrel elvetélni. De nem tudhatod, hogy esetleg ezzel egy egészséges életet pusztítasz-e el. Ez is lelkiismereti kérdés, hogy tudnál-e ilyet vállalni. Én nem .

Írásomat ne tekintsd "tanácsnak", ez inkább csak egy elmélkedés a történetrõl. Nagyon nem irigyellek, az biztos.
Kívánom, hogy sikerüljön megnyugtató megoldást találnod, és hogy döntésed jónak bizonyuljon késõbb is! Sok erõt kívánok hozzá!

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Nagyon köszönöm az "elmélkedést". Tegnap rossz volt a szerverünk és nem tudtam válaszolni. Nagyon nehéz a döntést meghozni. Tegnap voltam a saját dokimnál akinél a fiamat is szültem. Hallani sem akar terhesség megszakításról. Szerinte a természetre kell bízni. Azonkívül megkérdeztem még vagy 15 orvost, és megoszlanak a vélemények. Már most a "padlón" vagyok elkeseredésemben és arra gondolok mi lesz a kilenc hónap alatt ? A babának se tenne jót a 9 havi stressz. Azonkívül is egy nagyon stresszes idõszak van a hátam mögött. Most fejeztem be a második egyetememet. Még hátra van az államvizsga. Az is kikészített.
Az orvosok nagy része azt mondta, hogy a röntgenorvos tudja megmondani a legjobban a választ. Õ tudja, hogy milyen régi géppel és mekkora dózist kaptam. Megkerestem Õt is, és hát azt mondta, hogy nem szabad kockáztatni. Nem tudja garantálni, hogy a kismedencémet nem-e érte sugár. Ha érte véletlenül akkor 90% hogy a magzat károsodhatott.

Te is babát vársz? Hányadik hónapban vagy ?
Minden jót kívánok és sok, sok boldoságot nektek.

Panni
rpancs
 
 


Panni!

Igen, ez tényleg nehéz idõszak lesz, nehéz tanácsolni bármit, de itt a babaneten a legjobb helyen vagy, mert itt mindig akad valaki, aki tud egy jó szót, egy kis bíztatást adni.
Az én ominózus, sugárdózisokat kaphatott fiam immár 9 éves lesz hamarosan... Teljesen egészségesen született. (azóta történetesen allergiás meg van egy pár egyéb, de nem hinném, hogy bármelyik ráfogható a kezdetekre, csak azért néha eszembe jut). Van két tesója is, õk 7 évesek lesznek (ikrek). Momentán nincs baba a pocakomban, de egyre jobban fontolgatom...
Az egyetem meg baba körüli stresszes idõszak is ismerõs, a nagy harmadév végére, a kicsik államvizsga után alig két héttel születtek...
Azért ha lesz fejlemény, meséld itt el, jó?
Én is kívánok minden jót nektek, szia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Szia Ildi!


Hétfõn délután megyek egy új, de ismerõs orvoshoz, ahol még egyszer alaposan átrágjuk az ügyet, megvizsgál stb. Utána döntök úgy úgy gondoltam. Persze majd írok ahogy van valami fejlemény.
Szerintem gyönyörû egy nagy család. Én úgy voltam hogy ha fontolgattam és tervezgettem mindig kitoltam az idõszakot hogy egy picit késõbb. A kisfiamat nem terveztük akkorra, de nagyon örvendek hogy összejött hamarabb, mert a tervezgetéssel lehet még mindig halogatnám. Cak azért írom, mert írtad hogy fontolgatod, hogy még egy babát szeretnél. Vágj bele.
Jaj most jut eszembe nem tudod véletlenül hogy ha véletlenül megszakítják a terhességet mennyi idõ után lehet megint próbálkozni? Biztos megmondja hétfõn ezt is a doki, csak kíváncsi vagyok.

Panni
rpancs
 
 


Szia!

Azt nem tudom pontosan, csak hogy amikor elmegy valakinek a babája, akkor fél évet szoktak mondani, hogy annyit várjanak. Gondolom a mesterséges befejezett vetélés (missed abort.) és a mûvi vetélés orvosilag eléggé ugyanaz, így eszerint félévet gondolok én...
Sokat jár rajtatok az agyam azóta is, azt hiszem, ha abban a helyzetben lennék, akkor várnék, rábíznám a döntést egy felsõbb akaratra.

Ildi
u.i:bíztatást köszönöm Kép.

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Azért ahogy látom nem tünt el teljesen a nyuszikánk. Nem tudok itt rendesen írni, mert itt van ezen a topicon állandóan. Ma du. volt egy kis idõm belenézegetni a babanetben és láttam, hogy régi motoros vagy itt. Majdnem mindenütt hozzászolsz. Rég mûködik már ez a honlap ? És hogy Én eddig nem vettem észre...
Ma egy picit jobb a kedvem, talán csak azért mert van egy szabad hétvége elõttem és arra gondoltam,hogy hétfõig elásom az ügyet. Kár addig is aggódnom. Az az érzésem, hogy strucc politikát folytatok a hétvégén. Tudod, ha arra gonodlok, hogy ráhagyom egy felsõbb akaratra és nem lesz egészséges a baba, esetleg tolókocsiban kell leélje az egész életét? Mert az orvosok azt mondták, hogy nem tudják garantálni, hogy nem történt semmi.

Na majd írok hogy mizujs kedden.

Panni
rpancs
 
 


Szia Panni!

A babanet már két éves múlott, én is lassan két éve, hogy látogatom. Sokat változott a két év alatt, ahogy egyre többen megtalálták. Eleinte családias volt, mindenki mindenkit ismert (már úgy értem net-módra ismert), a topikok is átláthatóak voltak. Most már annyira sokan vagyunk, hogy inkább sok kisebb (ez is vagy 50 fõ körül néha) társaság tart egybe, azok a fõleg élõ topikok.

Olvastam Erazmusz írását az esetedre. Remélem, ma sikerrel jársz, és sikerül megnyugtató döntésre jutnod. Várom írásod!

Szia:
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Nagyon aranyos vagy hogy aggodsz miattam. Írtam egy valaszt Erazmusznak. Olvasd el. Teljes káosz van már a fejemben. Du. 4-re megyek. De szerintem többre nem jutok. Már van egy pár igen meg nem véleményem. Most kapok majd megint egyet a kettõ közül A dontes az enyém, csak sajnos nagyon nehez meghozni. A ferjemnek van egy tavoli rokona, akinek fogyatekos gyereke született es 35 evig kellett forgassak, etessek a szülõk az ágyban, és a teljes életük így telt el. O ezt latva, azt szeretne, hogy szakítsuk meg ezt a terhesseget es menjünk biztosra. Csak En sajnos nem vagyok meggyozodve hogy jo-e.
Majd írok azert a fejlemenyekrõl.

Panni
rpancs
 
 


Kedves Panna!

Olvasgattam amit írtál, a másik topicban is. Bár tudom, hogy nem ugyanaz az eset, nálunk a következõ volt:
kb. 6 hetes terhes lehettem, amikor fogröntgent csináltak, ólommellény volt rajtam. Utána teljesen rosszul voltam, hogy mi lesz a babulekkel, mikor meg tudtam, hogy terhes vagyok. Egészséges kisfiú lett.
Remélem, hogy megoldódik a problémád, és minden jóra fordul!
Szia:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi Ágci!

Sajnos tényleg nem ugyanaz az eset. Engem kb 15 percig röntgeneztek. állva, fekve, stb. Mikor lefektettek a geppel együtt teljesen szabadon volt a kismedencém és a patkóbélrõl is csináltak felvételt, ami már csak egy pár centire lehetett. Olomköpeny sehol. A röntgenorvost azt mondta, hogy Õ nem tudja garantalni, hogy nem-e erte röntgensugar, meg szerinte akkora dózis sugarat kaphattam a 15 perc alatt, hogy meg utána is pár nap kell hogy a szervezetbõl teljesen eltünjön. Én nem értek ezekhez, mert nem vagyok benne szaki, de ilyen vélemények után Te mit tennél ?

Panna
rpancs
 
 


Szia Ildi!

A tegnap a doki elküldött genetikai tanácsadásra. Ma du. megyek. Kíváncsi vagyok a véleményükre. Habár fogalmam sincs hogy milyen vizsgálatot tudnak végezni. Ha végeznek...
Ez a doki a Bajcsi kórházban rendel, de a Bartók Bélán van megánrendelõje és Kálmán Sándornak hívják. Egy ismerõs doki irányított hozzá. Nem hallottál róla a topicokban? Mint régi motoros...

Panni
rpancs
 
 


Szia Panna!
Mi volt a genetikusnál? Mit mondott?

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci!

Voltam tegnap du. Kikérdezett hogy belefáradtam és a teljes családfánkat felrajzolta. Ki mikor szült, milyen betegségek voltak stb. Aztán rátértünk a témára. Azt mondta, hogy az gond lehet hogy báriumot ittam hogy a röntgen kimutassa a dolgokat és az ahogy végigment rajtam egész (2-3 nap ) amig a széklettel kijött az végig sugározhatott. És az nagyon közel lehett a babához. Na de most jön a remény. Jövõ kedden megnézik 4D -s ultrahangal. Azt mondta, hogy az orvos aki megnéz Középeurópa egyik legjobb ultrahangosa. Jövõ kedden már kéne a babának szívhangja legyen. Akkor eldõl, hogy él-e és fejlõdik-e a magzat.Másfél hete 3 mm-es volt. Ha azóta nem fejlõdött semmit akkor gond van. Ha lesz szívhang akkor semmi baj, ha nem akkor mennem kell terhességmegszakításra. Szerinte is a minden vagy semmi törvény érvényes. Hát nagyon reménykedem... Ami aggaszt, hogy állandó görcseim vannak (nem nagyok, de érzem) és az elsõ terhességemmel nem volt ilyen.

Panna
rpancs
 
 


Szia Panna!
Azért ez biztató! Majd írd meg, hogy mi volt, jó? Addig pedig próbálj meg pihenni jó sokat, és valahogy nem idegeskedni! Nyugodtan szedhetsz MagneB6-ot, vagy magnézium tablettát hátha segít a görcsöket leküzdeni, bár lehet, hogy ez inkább lelki eredetû. Próbálj megnyugodni, jövõ héten sokminden eldõlhet!Kép
Remélem a legjobbakat!
Ha nem nagy kérés, írd meg légyszi a doki nevét, és hogy hol csinálja a 4D-s uh-t. Inkább az e-mail címemre, profilomban megtalálod. Köszi.
minden jót neked:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Panna, nyugi, a görcsök valszeg pszichoszomatikus alapon vannak, bár hülye tanács, de nyugodj meg, ezzel te magad is hozzájárulhatsz egy kicsit a pozitiv kimenetelhez. Ne izgulj, minden kiderül majd az UH-n, de én kivánom neked a legjobbakat. Sok szerencsét, sikert...
És egészséges kis pockot mutató 4d-s felvételt!! Irj hogy mi van, addig nyugi. Magnézium jó, szedj, nekem is kellett igaz a végén, de nagyon jó volt a görcsökre. Pihenj sokat, ne nagyon erõltesd meg magad!
Puszi:ZA
zorkanya
 
 


Sziasztok!


Köszi a biztatásokat ! Nagyon jól esik. Ma veszek B6-ot remélem abba maradnak a görcsök. Majd írok hogy mi van.
Ezeket a kis fejecskéket hogy kell beszúrni???


Panni
rpancs
 
 


Na kipróbálom (:-) , (:-( , :-) , :-(
rpancs
 
 


Nem jött be.
rpancs
 
 


Kép
Kép
Kép
rpancs
 
 


Mert írtál - ezt közé. Nem kell. Csak : ) szóköz nélkül.
Ágci
Kép

Kép
Ágci
 
 


Hurrá, csak megy ez. Köszi Ágci!
rpancs
 
 


: )
zorkanya
 
 


Szia Panna!
Mi volt az uh-n???
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Panna!

Mi a helyzet??????

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Milyen érdekes: most egy hónapig nem néztem erre, és most éppen ma írtál Te is. Hát az ultarhangon sajnos megállapították hogy semmi szívhang nincs és állítólag üres volt a petezsák. Így mûtöttek. 3-4 hónap múlva megint próbálkozhatunk. Ebbõl eltelt egy. Alig várom hogy a következõ 3 is elteljen.
És Te hogy vagy? Mi lesz a követekezõ babával? (:-)
rpancs
 
 


Szia Panna!

Sajnálom Kép De talán így volt a legjobb.
Nálunk egyelõre semmi Kép
Az a néhány hónap hamar elmegy, aztán hajrá Kép Kép

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Új tag vagyok, most regisztráltattam magam. Szeretném a véleményeteket kérni, esetleg ha valaki volt már ilyen helyzetben. Ma reggel a teszt alapján derült ki hogy terhes vagyok. Már van egy 4 éves kisfiam. Nagyon örvendünk és szeretnénk még babát. De az a baj hogy két hete gyomorröntgenen voltam, mivel sok savam volt. Hogy ne kelljen a tükröt lenyelnem megnéztek röntgennel. Valószínû hogy akkor már 2-3 napos terhes lehettem a számításaim szerint. Nagyon aggódomm hogy nem-e történt valami baj a babával. Felhívtam a röntgenorvost. Õ azt mondta, hogy nagy a kockázat és nem szabad megszülni mivel a gyomorröntgen esetén erõs sugárzásnak voltam kitéve, és hogy egy inekcióval még el lehet indítani a vetélést.
A nõgyógyászom azt mondta, mikor felhívtam, hogy ha valami baj lenne akkor magától elvetélnék. Ha nem nincs semmi baj.
Szerintetek mit tegyek? Sajnos nem tudok most örvendeni mert nagyon aggódom. Nagyon szeretném, de mi van ha tényleg károsodott a baba ???
Panna
admin (admin)
 


Sziasztok!
Örülök hogy rátok találtam, bár inkább ne lenne "szükség" rá hogy írjak...Kép
2 napja derült ki(itthoni terh.teszt) hogy terhes vagyok! Ez önmagában egy csodaszép hír lenne, csakhogy az elmúlt hetekben átestem több olyan vizsgálaton amin nem lenne szabad terhesen. Egy hete volt egy teljes medence és gerinc röntgenem,+fogászati rtg, és ráadásul antibiotikumokat kell szednem már 2 hete. Nagyon félek! Annyira rettegek hogy ha megmarad a baba akkor fogyatékos, sérült lesz, vagy más gond lesz a terhesség alatt. Ja, és összesen kétszer ha együtt voltunk, azt is védekezve. Mit csináljak????
bocok
 
 


Ennyire korán két dolog történhet tipikus esetben: károsodik az embrió, és akkor nem marad meg, vagy nem károsodik és akkor egészségesen fejlődik tovább ("minden vagy semmi elv" )
nem tudom ez megnyugtató-e.... Kép
csicser
 
 


Szia!
Közben annyi történt, hogy voltam a dokimnál, ő is pontosan ezt a minden vagy semmi elvet mondta, bár a neten olvasgatva (genetikusok, stb) nem vagyok ennyire optimista. Az UH-on mindössze egy 33mm-es petezsákot láttak és mondták hogy még nagyon kisterhességről van szó, max 5 hetes. Ilyenkor nem kéne már szívverést látni? Szóval most várunk a köv. UH-ra (még 1 hét) és a doki szerint még az is lehet hogy a "természet megoldja" a dilemmámat. Hát ennyi a szomorú hír. Köszi hogy írtál!
bocok
 
 


Bocok!
Mi lett veletek?
hukmuk
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: