Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Azért hoztam létre ezt az új topikot,mert csak 2020-ban írt történeteket találtam.

Hátha van olyan kismama aki ugyan így járt mint én és van tapasztalata a témával kapcsolatban.

Az első genetikai UHn-mindent rendben találtak:szív,gyomor,nyakiredő,orr csont.
Kombinált teszt eredménye a legjobb. Nagyon alacsony kockázat. 

Túl vagyok a II. genetikai UH-n. Petsre mentünk a Czeizel intézetbe, minden eredményünk tökéletes,méretek megfelelőek, kivéve a gyomor... Hasüreg: jelenleg az átlagosnál kisebb gyomortelődés látható. Itt a biometria alapján a magzat 19hét 3 napos volt. Itt még nem ilyedtünk meg annyira mert a doki közölte, hogy ez az esetek 99%-ban azért van mert előtte űríthette ki a babóca a gyomrocskáját és általában 1 óra szükséges hozzá hogy a normál állapotát vissza nyerje. Hozzá teszem aludt a babóca. Diagnózis:magzati rendellenesség nem látható. Javaslat kontroll 2 hét múlva.

Vissza mentünk kontroll vizsgálatra a tegnapi nap folyamán. 
Kisbabánk megint aludt, a doki elkezdte vizsgálni és kb 5 perc múlva abba hagyta a vizsgálatot és közölte, hogy a gyomornál ismét az látható ami múltkor... ahgy kimondta az uht le is vette a hasmról.. meg se próbálta más szögből nézni vagy megmozgatni a hasamat, hogy mozduljon meg a baba. Nagyon elkeseredtünk... Azt mondta véleménye szerint nyelőcső szűkület állhat fent vagy ki se alakult a nyelőcső,a második verziót azt mondta végül, hogy kizárná, de ez is fenn állhat. Javaslata genetikai tanácsadás és semmi további kontrol Uh vizsgálat. Magzatvíz normál mennyiségű volt mind a 2 alkalommal.
Nagyon kiakadttunk.. Tanácstalanok vagyunk...

Volt valakinek mostanában ilyen tapasztalata?
Mi arra a döntésre jutottunk a párommal, hogy elfogadjuk a genetikai tanácsadást,meghhalgatjuk mit mondanak(szintén a Czeizelbe), illetve bejelentkeztünk egy másik orvoshoz UH-ra,aki a Dál-Dunántúlon a legjobb genetikai ultrahangos.

Nagyon el vagyok keseredve, volt már 3 szülésem és egyiknél se volt semmi gond! Ez most nagyon megrázott!!!

Ha valaki esetleg járt hasonló módon vagy akár van bármi infója szívesen fogadok minden tanácsot,ötletet.

Köszönöm előre is.

Szép napot!
molly2023
 
 


Szia! Ugyenebben vagyunk jelenleg mi is :( 24.hetesek vagyunk ma. Egyelőre genetikai tanácsadás lesz, azután várunk, eldönti az idő. Nekem is többedig ismétlésre kevés a gyomortelődése. :( egyelőre átlagos a magzatvíz. Bálint Dr úr azt mondta, nagy bajrs nem gondolna. S Izgulunk nagyon mi is...
angie0620
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: