Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok! mi újság veletek?

oh értem, Laura. és ez már nem változhat annyit a várandóssággal, h optimális legyen a mérete?

én tegnap voltam nődokinál. csak jöv7re kaptam időpontot ultrahangra, addig még semmi biztosat nem tudunk. (itt a kerületi nőgyógyászaton külön van az ultrahang és oda külön időpontot kell kérni ...... szóval még nem lettem okosabb)
de talán annyi pozitívum van ebben, h jöv7 közepén amikor megyek, már biztosan lesz szívhangja is a kicsinek és többet is fogunk látni belőle, mint amennyit most láthattunk volna.

a véleményetekre vagyok kíváncsi: ti a családjaitokkal mikor közlitek a jó hírt? mi a párommal nagyon szeretnénk már minél hamarabb elmondani, szóval például a jövő heti sikeres ultrahang után. de akkor még csak a 7. héten fogok járni .. és nem túl korai vajon ekkor még közölni? de a napok így is csigalassúsággal telnek, kétlem h ki tudnánk várni a november végét az örömhírrel ....

Lilypie Pregnancy tickers
porcukker
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, hogy új tüneteim jelentkeztek....egyik a ZABÁLÁS! Állandóan mást ennék, pl. napok óta ettem volna krumplistésztát...tegnap megcsináltam, ettem belőle, nem kellett...helyette májkrémes kenyér kellett, majd utána sport szelet, aztán meg húsleves és a legfontosabb a kőrözött! És szerencsémre, hogy ilyen rendes Férjem van, ő szaladt a boltba/étterembe és hozott mindent.

Ti tapasztaltok ilyet?

A másik a cicifájás...eszméletlenül érzékeny a mellem és brutál módon feszül.

porcukker: Nekem van egy plusz csigolyám, összenőve a farcsontommal, így a kitolást valószínű nem fogom tudni végigcsinálni. De erről még konzultálnom kell egy ortopéd szakorvossal.

Nálunk a szűk család tudja, kivéve Nagymamámat. Ő nagyon idős és nem akarom, hogy ha ne adj Isten történik valami, akkor felzaklassa magát. De jövő hét kedden megyek orvoshoz, ha lesz szívhang és minden rendben lesz, akkor elmondjuk neki is. 
Illetve a közeli barátok/barátnők is tudják, mivel velük nagyon sűrűn összejárunk és annyira rosszul voltam, hogy muszáj volt elmondani, meg a legtöbb magától is rájött.

Én úgy vagyok vele, hogy nem vagyok babonás, ha valami rossz fog történni az nem ezért, illetve sajnos a 39. héten meg a szülésnél is történhet bármi, és legalább mellettünk állnak majd, ha bármi van...

Megkérdezhetem, hogy melyikőtök hány éves? Csak kíváncsiságból... Én 23 éves vagyok és 1 éve vagyok Férjnél!
szcso
 
 


nagyon szépen köszönöm szcso, h elmondtad ezeket. kicsit megnyugtattál : )

én is akartam már életkort kérdezni tőletek : ) én 26 vagyok.

én világéletemben imádtam enni, édes után sósat, aztán savanyút, aztán újrakezdeni a sort, szóval .. ha valami majd feltűnik ilyen téren, az inkább az lesz, ha vmit nem kívánok : ) de engem ez a hányingeres-kívánós-nem kívánós vonal eddig szerencsére elkerült. néha talán picit émelygek, de egyáltalán nem akadályoz semmiben.

Lilypie Pregnancy tickers
porcukker
 
 

 
 

Sziasztok! 
Én is csatlakoznék, elvileg június 16-ra várom a kistesót! ;) Már túl vagyok vagy 4 pozitív teszten, de dokihoz csak a 6. héten megyek.
Már van egy lányom, 3 és fél éves. :)

Kép
Kép
thnoemi
 
 


szia thnoemi, gratulálok neked!!! : ) üdv a csapatban!

Lilypie Pregnancy tickers
porcukker
 
 


szcso: fuuu, ne is mondd, a zabálás nálam is meg van :D szintén mint te... mindenre van gusztusom, de mégis semmire :D amint belekostolok valamibe rájovok, hogy nem is azt szeretnék enni :D a cicifájás pedig a tegnapi este eszméletlen formát öltött, azt sem tudtam hogy feküdjek az ágyban. :D

porcukker: nálunk csak anyum, nővérem, sógorom, illetve az ujdonsult apuka tud csak. Megvárom a 16-ai kivizsgálást, és aztán jöhet a nagy bejelentés :)

thnoemi: Gratulálok ! üdv a csapatban. Már lassan olyanok vagyunk itt mint egy kis család :)

én 23 éves vagyok és nem olyan rég kezdtünk bele a babaprojektbe, mondván ha jönni akar úgyis jön :)

Már nagyoon nagyoon mennék a dokihoz és még olyan messze van a jövő hét péntek :D a türelmetlenségem határtalan :) 
 

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


szcso: fuuu, ne is mondd, a zabálás nálam is meg van :D szintén mint te... mindenre van gusztusom, de mégis semmire :D amint belekostolok valamibe rájovok, hogy nem is azt szeretnék enni :D a cicifájás pedig a tegnapi este eszméletlen formát öltött, azt sem tudtam hogy feküdjek az ágyban. :D

porcukker: nálunk csak anyum, nővérem, sógorom, illetve az ujdonsult apuka tud csak. Megvárom a 16-ai kivizsgálást, és aztán jöhet a nagy bejelentés :)

thnoemi: Gratulálok ! üdv a csapatban. Már lassan olyanok vagyunk itt mint egy kis család :)

én 23 éves vagyok és nem olyan rég kezdtünk bele a babaprojektbe, mondván ha jönni akar úgyis jön :)

Már nagyoon nagyoon mennék a dokihoz és még olyan messze van a jövő hét péntek :D a türelmetlenségem határtalan :) 
 

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


Köszi a befogadást!
Én az első babámmal is benne voltam/vagyok egy csoportban, igaz, velük átköltöztünk egy közösségi oldalra. 

Nagyon jó volt, hogy meg tudtunk beszélni mindent az egyidős gyerkőcökről. Még találkoztunk is többször személyesen is, olyan jól alakult a csoport. 

Úgyhogy most, hogy beindult a ksitesó projekt, azonnal kerestem a neten, van-e hasonló topic. Köszönöm annak, aki indította! 

Amúgy 28 éves vagyok és óvónéni  Idén ballag a nagycsoportom, ezért is így terveztük a kicsit, hogy végig tudjam nagyjából vinni őket, meg hát nekünk ez az ideális korkülönbség  két gyerek között, és mostanra jutottam el oda, hogy újra vágyok egy babára. De dolgozom, amig lehet, mert az elsőnél már a 3. hónaptól táppénzen voltam, és hát mit ne mondjak, nem vagyok az az otthonülős tíus. 

Kép
Kép
thnoemi
 
 


thnoemi: nekünk első baba lesz :) Párommal sokat beszéltünk róla, én mindig is inkább családcentrikus fajta voltam és alig vártam hogy eljojjon az az ido mikor belevághatunk :) 
Anyukáméknál most csináljuk át a felső szintet, a saját kis rezidenciánkat, igaz elég sok munka van még vele, úgyhogy bele kell húzni, de meglesz :) Igaz hogy nem saját egyenlőre, de annak is eljön az ideje. Én még az egyetemi padot koptatom , most kezdtem a mesterképzést,úgyhogy még 2 év :D remélem győzni fogom :) 

Gondoltam picit storyzok egyet itt nektek :) A szülés témához, hogy ki hol szeretne, nem nagyon tudok hozzászolni, mivel Szlovákiában élek :D nálunk nincs is olyan hogy védőnőt kell keresni :) 

Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


Sziasztok! Először is gratulálok az újaknak.
Látom sok téma előkerült. Én 31 éves vagyok. Mindenképp lesz magánorvosom,mert hát úgye nem biztos,hogy egyszerű lesz a várandoságom.
Nálam étel undor van, semmit nem kìvánok,csak eszek mert muszáj.



minimanostar
Szekszárd
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni :) Először is gratulálok mindenkinek!:D Ha minden igaz, a kalkulátor szerint június 13-ára várjuk, femibiont szedek, eddig két pozitív teszt, 28-án tudok menni az orvosomhoz (magán), első és tervezett baba, 34 éves vagyok, csak a párom és én tudjuk (babona). Tünetek hol vannak, hol nincsenek, inkább a derekam és a hasam érzem, éhes vagyok és álmos :)
kisbogika
 
 


Sziasztok! Sajna benyaltam az ovisaimtól egy jó kis köhögős vírust, most nagyon parázok, hogy nehogy ártson a kicsinek. A nagylányom is kezd belemenni, úgyh masszív lesz a kistesó, sajnos ez a kisebbek sorsa, hogy mindent elkap majd a nagytól. 
Én is magánba járok, de még 3 hét van az időpontig, mert akkor már hallható a pici szívverése. 
Ja és én is terhességi cukorral hordtam ki az elsőt, úgyh nagy a valószínűsége, hogy most is diétára leszek fogva,amit csak hellyel közzel tartok be. 
Amúgy semmi tünetem nincs, a naggyal sem volt,azon kívül, hogy megnőtt a pocim. 
Mi is csak a szűk családnak beszéltünk róla, a leendő nagytesó előtt nem beszélünk róla még. De 1 éve hallgatom, hogy kistesót szeretne.  Neki majd csak a 12 hét letelte után beszélünk róla, vagy még később.
Addig is gyűjtöm a szakirodalmat, hogyan előzhető meg a testvérharc. 

Kép
Kép
thnoemi
 
 


sziasztok!

Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra! Gratulálok a pozitív tesztekhez és mindenkinek problémamantes és boldog babavárást kívánok!

Eredetileg csak az ultrahang megerősítése után akartam írni, aztán úgy döntöttem, ha emlékszem a több mint 10 évvel ezelőtti jelszavamra és nicknevemre, akkor bejelentkezem. Korábban már írtam ide, egy másik korosztályos csoportba, amikor a nagylányomat vártam, Ő már 10 éves elmúlt! Az elmúlt másfél évben volt két vetélésem, ezért óvatosabb vagyok.. Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek... Nálunk senki sem tudja, csak a férjem, most a nagylányt sem avattuk be, mert lelkileg őt is megviselték a babák elvesztései
nemethlaura
, mi kb egy időben tartunk, Te talán két-3 nappal járhatsz előttünk. Számításaim (ovulációs teszt+hőmérő) szerint ma vagyok 5 hét 1 napos, hétfőn megyek ultrahangra, bízom benne, hogy már lesz szívhangja a babának! Drukkoljatok kérlek! Múlt kedden volt egy kis para, pici rózsaszín csík a WC papíron, senkinek sem kívánom az érzést, ezért 3 HCG vérvételen már túl vagyok (szept. 30 106, okt 2. 264, okt 5. 783) Szerdától péntekig 10 évet öregedtem, nem volt semmi tünetem, azt gondoltam, hogy nem sikerült. Hétfőn nagyon örültem a 783-as eredménynek! Hát csajok, a nagylányommal a 10 évvel ezelőtti terhességem sokkal könnyebb volt, kb fogalmam sem volt a hcg szintekről, most meg nagyjából napra tudok, hogy mik a határértékek... Tényleg mintha lelessult volna az idő, nagyon várom a hétfői találkozást a Kicsivel, reméljük megmutatja magát az ultrahangon... Utána még 7 hét extrapara a 12. hétig, aztán talán már a nehezén túl leszünk... Valószínű én vagyok a "rangidős" a csoportban  41 éves voltam az idén. Nekem csak nagyon kevés tünetem van, pici émelygés, de így volt a lányommal is, egyszer hánytam csak, nyataláskor az olasz szerpentineken. Most örülnék mindenféle tünetnek, mert az azt jelezné, hogy minden rendben odabent. 
wester2004
 
 


Sziasztok Júniusi Babavárók! Gratulálok mindenkinek, ez a legcsodálatosabb érzés a világon :)


Én a hétvégén teszteltem pozitívat, miután egy jó ideje késett már, de addig nem is gondoltam, hogy emiatt (ugyani az orvosok kevés esélyt láttak arra, hogy természetes módon lehet majd babám). A hét elején el is mentem orvoshoz, mert nem tudtam elhinni :) az 5.hét elején vagyok, június 6-ra vagyok kiírva. Úgy néz ki minden rendben szerencsére :)
Olyan jó, hogy van itt már egy ilyen kis csapat, együtt éljük át ezt a csodát és meg tudunk egymással mindent osztani. Elolvastam mindent, amit leveleztetek eddig és azt hiszem minden kérdésemre választ kaptam :) úgyhogy máris köszönöm!
Én 23 éves vagyok és ez az első babám :) A párom is örült neki, pedig egyáltalán nem terveztük, sőt... De én már most szeretem, pedig még csak akkor mint egy lenmag:)

Előre is sok boldog pillanatot kívánok mindenkinek a terhesség során:)

noe92
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Kicsit magunkról...újabb tünet..fél óránként járok pisilni Azt hittem, ez csak a végefelé jön, de úgy látszik már elkezdtek a szerveim átalakulni.
A másik, hogy elvileg 19.-én kellene visszamennem a dokihoz, de úgy terveztem, hogy jövő héten visszamegyek...erre a Férjem ma leteremtett, hogy üljek a seggemen nyugodtan és várjam ki a 19.-ét. És ne húzzam ki a gyufát már most a dokinál, hogy túlbuzgó vagyok.... De olyan nehéz várni....

thnoemi: Üdv a csapatban, gratulálok a kistesóhoz! De jó, még egy rutinos kismami, aki ráadásul óvónéni is...lesz kitől tanácsot kérni. Sajnálom a betegséget, jobbulást! Egyébként pont akartam kérdezni, hogy nem félsz, hogy a sok gyerektől összeszedsz majd mindent? Meg a sok hajolgatás, emelgetés...én lehet, hogy nem bírnám terhesen. Meddig tervezel majd dolgozni, ha minden rendben lesz?

kisbogika: Neked is üdv és nagy gratula a babóhoz! 

wester2004: Téged is üdvözöllek és Neked is nagy gratula!! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen és sajnálom, hogy ennyi parán vagytok túl, már most!

noe92: Természetesen Téged is üdvözöllek és nagy gratula!! Tök jó, hogy minden rendben van, mit látott a doki Nálad? Egyébként nekünk sem tervezett baba, de annál nagyobb örömmel várjuk.

De jó, hogy hárman is egyidősek vagyunk noe92 és devisltimi.

Csajok tudom még odébb van, de mit szólnátok, ha a 12. hét után bezárnánk a csoportot?  Én nagyon örülnék Neki, ha képeket is meg tudnék osztani Veletek, meg olyan dolgokat, amit egy nyitott csoportban nem szívesen tennék. (pl. igazi nevem,mivel nekem nagyon ritka nevem van)
Illetve lehetne úgy zárt a csoport, hogy tudjanak még jelentkezni, de csak az látná, amiket írunk, akit beengedünk....mit szólnátok ehhez? 
Meg tök jó sokan kezdünk lenni és lehetne később, mikor már mindenki volt orvosnál és minden rendben, csinálni egy táblázatot is, hogy ki mikor, hol fog szülni, kisfiú vagy kislány babája lesz-e, ilyesmi, hogy könyebben nyomon tudjuk egymást követni. Ehhez mit szólnátok?
szcso
 
 


@szcso: Nálam petezsákot biztosan és mondta, hogy haloványan ugyan, de ő már látni véli a szikhólyagot is, de biztos ami biztos visszarendelt jövőhétre is, mert mondta, hogy csak azután "enged el 2-3 hétig" ha már dobog a szíve... nagyon rendes orvos :)
Amúgy most olyan érdekes tünetem lett: este vagyok rosszul. Van olyan, aki este érzi ezt az... émelygést? (vagyis azt érzem éhes vagyok, de nem kívánok ilyenkor este már semmit..)


Én benne vagyok, nagyon jó ötletnek tartom, hogy osszunk meg mindent egymással:) - remélem jövőhéten már kapok is képet a pöttyöcskéről  és remélem hamarosan mindenki más is :)


Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


jaj most vettem észre, hogy ezt a kérdést nem nekem szegezted elég regi már a telefonom és összevissza jelez mindent a babaneten (érdekes, mert máshol nem)..

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok! Szerintem is jó ötlet a csoport lezárása a 12. hét körül, hiszen vélhetően mindenki jobban "megnyílna".
Nekem azért is nagyon jó ez a fórumos csoport, mert ugyan sok nő rokonom van, de ők egyelőre nicsenek beavatva  Ennek egyik oka, hogy orvos még nem is látott, uh hivatalosan még várandós sem vagyok

kisbogika
 
 


szcso: szerintem is lezárhatujuk késobb a csoportot. Kicsit családiasabb lesz úgy és sokkal privátabb :) Különben tényleg, most hogy mondod, vagyunk itt egy páran egy korosztály :) 


Nekem az újabb tünet hogy émelyegtem reggel elég rendesen, remélem ebből nem lesz rendszer :D :D

Csajok már annyira nagyon türelmetlen vagyok :) hogy lenne már jövő hét péntek :) ma hívtam a dokit és kértem id♪pontot :) úgyhogy egy hét múlva 9-re :) már alig várom.



Gigi

Lilypie - Personal pictureLilypie Angel and Memorial tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Pregnancy tickers
devilstimi
Szlovákia
 
 
 


Szcso: petezsákot látott biztosan, de visszarendelt jövőhétre is, hogy nézzük rendben halad -e a fejlődés :) remélem rendben halad, mert a tüneteim csökkentek valahogy. Mármint a cicim még mindig fáj, de a hasszúrka szinte teljesen abbamaradt és nem tudom, hogy ez jó-e vagy sem. Ti hogy vagytok a has/derékfájdalmakkal? Emellett mondjuk a furcsán új farkaséhség az van, néha úgy érzem, hogyha 15percen belül nem eszem, elájulok, viszont nem kívánok semmit. Ti hogy vagytok vele?:) Ki mikor megy orvoshoz?
noe92
Budapest III. kerület
 
 


sok szeretettel gratulálok az új kismamáknak! : )

Laura: én is szoktam este émelyegni, sőt éjjel is előfordul. szóval ez szerintem teljesen normális, ne ijedj meg.

ez az émelygés elindult pár napja nálam is, de ma reggel rendesen hányingerem volt és már csak akkorra múlt el, mire beértem a munkahelyemre. szurkoltam nagyon magamnak végig a bkv-n ....
nekem jól esnek az ételek, de mégis folyamatosan émelygést érzek és ezért nem zabálom túl magam. viszont nem is érzem azt, h feneketlen lenne a bendőm, én inkább az eddigi életemben voltam így, h állandóan ettem volna : ) most ebben az állapotban 2-3x is meggondolom és ez egy jó kontrollt ad nekem. nem gondoltam, hogy lesz valami, amiért majd önszántamból jobban fogok figyelni az elfogyasztott mennyiségekre, de úgy tűnik most épp ebbe a fázisba érkeztem. ami nem is baj, mert én a terhességet megelőzően szedtem magamra kb. 5-6 kilót, úgyhogy nem hiányzik még felesleges háj.

én még mindig szoktam görcsölgetni, meg baromi fáradt vagyok .. a nyakam és a tarkóm meg szerintem csak azért akar kiszakadni a helyéről, mert hanyagolom 2 hónapja a mozgást : / semmi más ez, csak lustaság.

én csütörtökön megyek orvoshoz jövő héten, akkor lesz az első ultrahang. nagyon várjuk!!!

Lilypie Pregnancy tickers
porcukker
 
 


ami még fontos: én rendeltem ma egy könyvet a magzati kapcsolatanalízisről. nagyon sok jót hallottam róla! van olyan ismerősöm, aki rendszeresen járt ilyenre a terhessége alatt és nagyon jók a tapasztalatai most is, hogy már lassan egy éves megszületett a babája. nektek is ajánlom figyelmetekbe ezt a módszert, akit érdekel.

http://www.helikon.hu/termek/ismeretter ... sinor/390/

Lilypie Pregnancy tickers
porcukker
 
 


Én 19 nap műlva megyek dokihoz, ami egy örökkévalóságnak tűnik, de hamarabb nem volt időpont. Meg egyébként is csak 4+4-nél járok, uh kb. el is zavarnának, h menjek vissza később.
Én inkább a derekamat érzem és a ciciket, a hasam csak puffadt.
kisbogika
 
 


Érdekesnek hangzik ez a könyv, és megvan a könyvtárban (rákerestem). :D
kisbogika
 
 


Sziasztok! Csatlakoznék én is, nagyon remélem, hogy a végéig maradok!!! sajnos volt egy 8 hetesen elveszített terhességem, most ismét megpróbáltuk. Teszt pozitív, kalkulátor szerint júni 7 a dátumunk. Dokinál még nem voltam, pont a korábbi tapasztalatból. Ha nem lesz semmi gond akkor másfél hét múlva megyek először, betöltött 7. Héten. tünetek a has és derékfájás felváltva, hányinger. Tehesvitamint szedek már a terhességet megelőzően, dr. Czeizelt.
Most leginkább én is 12. Hetet várom, hogy az aggódásból kicsit felszabaduljunk.

Gratulálok Nektek és jó babavárást kívánok!

Kép
zsely
Budapest
 
 


Sziasztok!
Üdv az újonnan érkezőknek és gratula a kis babszemekhez! 

Az esti émelygés nálam is megvolt, de elmúlt, a lányommal abszolút nem émelyegtem egyszer sem. Helyette puffadok és pisilni járok. 

Az oviban már évek óta nem kapok el semmit, átestem a beavatási bacilus szertartáson az első évemben. Azért is gondoltam, hogy maradok,amig lehet. Nagycsoportom van,így se hajolgatni,se emelgetni nem kell senkit, ügyesek már nagyon. Viszont nem szeretném őket úgymond cserben hagyni, ezért nagyon jó lenne farsangig kihúzni. De persze józan ész határain belül,ha kitör az influenza járvány, a lányom és én is otthon maradunk. De ugye ha itthon is ülnék, a lánykám hozná haza a bacit, így is úgy is be kéne járnom érte az oviba, szóval kb. ugyanaz, mintha ott lennék. 
Na,de majd kiderül, hogy alakulnak a dolgok. 


Kép
Kép
thnoemi
 
 


Valaki kérdezte már a dokit, hogy a tőzegáfonya tablettát ajánlja-e a terhesség alatt?
Elviekben segít megakadályozni a hólyaghurutot a terhesség alatt, de hát azért ezt csak a neten olvastam.
Én csak később tudok dokihoz  menni, így egyelőre nem tudom tőle megkérdezni...
kisbogika
 
 


Kisbogika: én évekkel ezelőtt állandóan hólyaghurutban szenvedtem és a tőzegáfonya semmit se segített:S Sokkal hatásosabb a NOW (ez a márka) D-mannóz vagy D-mannose pora, ami lényegében egy cukor, amihez hozzátapadnak a bacik... ezáltal szerintem terhesség alatt is lehet szedni, de persze akkor 1OO%, ha az orvos mondja :) ha éreztem, hogy baj lesz, megittam napi 2-3 pohárral és másnap makk egészséges voltam :)
noe92
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok!  Szeretnék hozzátok csatlakozni.
27 éves vagyok és a harmadik babánkat várjuk.
Van már két kisfiam 4 és 2 évesek. Én is 23 voltam, amikor az első babánk született.
Ha minden jól megy akkor valamikor június közepe körül fog érkezni.
A nőgyógyásszal csak a jövőhéten fogok valamikor beszélni úgyhogy az első vizsgálat és a teljes bizonyosság még odébb van. Addig meg szétizgulom magam. Egyenlőre csak pár pozitiv tesztem, a folyton leeső vércukorszintem és a hatalmasra puffadó hasam van. 
Csak a párom és az unokanővérem tudják. Barátokat és a családot majd csak az ultrahang után szeretnénk beavatni.
talma88
 
 
 


Köszi noe, majd rákérdezek erre is :D
kisbogika
 
 


Sziasztok,
csatlakoznék én is hozzátok!

Marquise, Kisbogika, Laura, titeket már ismerlek babatervezős topicból is, jó hogy itt is találkozunk 


Magamról röviden:
35 vagyok (hajj, én leszek vajon a korelnök?), harmadik babánkat várjuk, a kalkulátor szerint június 22-re (külön poén, hogy a férjem és én is júniusiak vagyunk).
Van már egy 6 és egy 4 éves lányom (ennek fényében nem nehéz kitalálni, hogy a Férj fiúra vágyik)  Hármaska abszolút tervezett, vágyott baba, a 4. próbálkozós hónapban sikerült. 

Tüneteim (persze a pozi tesztet leszámítva)  egyelőre csak egy kis mellfájás és hébe-hóba pocakhúzódás. Dokihoz majd csak november első vagy második hetében, 7-8 hetesen akarok menni.

Mindannyiunknak nyugis és boldog babavárást :)
Viki

zsuci
 
 


Üdvözöllek itt Zsuci (Viki) :)
De jó, egyre több lesz itt a tapasztalt anyuci :D
Ha ez vígasztal, nem egészen két hónap múlva utólérlek
Boldog babavárást mindenkinek! :D
kisbogika
 
 


@kisbogika:


köszi :) Mitagadás, nagyon jó itt lenni 
igen, vigasztal :) de csak egy kicsit, a korelnökségért való versenyben ezüstérmet nem osztanak 


zsuci
 
 


Kedves Zsuci!

Örülök,hogy másik kétgyerekes anyuka is van itt.
Mi is terveztük és vártuk a harmadik gyerkőcöt, azért mégis megvagyok egy kicsit illetődve. Nálunk is az a helyzet, hogy a kalkulátor szerint június 18.-án fog érkezni nekem meg jún 13.-án van a névnapom meg a szülinapom, anyósom meg jún 18.-án született. Két őszi fiú után nagyon tudnék értékelni egy nyár eleji babát.
talma88
 
 
 


Kedves Zsuci!

Örülök,hogy másik kétgyerekes anyuka is van itt.
Mi is terveztük és vártuk a harmadik gyerkőcöt, azért mégis megvagyok egy kicsit illetődve. Nálunk is az a helyzet, hogy a kalkulátor szerint június 18.-án fog érkezni nekem meg jún 13.-án van a névnapom meg a szülinapom, anyósom meg jún 18.-án született. Két őszi fiú után nagyon tudnék értékelni egy nyár eleji babát.
talma88
 
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, minden oké, csak kicsi zűrös volt a hétvégénk! Nektek hogy telt?

Holnap megyek orvoshoz reggel, szurkoljatok, hogy minden rendben legyen! (és esetleg már szívhang is legyen..szerintetek van rá esély mensi szerint 6 hét+6 napnál?)

Tudom, hogy még korai, de képzeljétek, teljesen azt érzem, hogy kisfiunk lesz! Ami azért furcsa, mert egyébként nagyon kislányt szeretnék, a Férjem pedig kisfiút...de napok óta úgy érzem, hogy bizony tökösünk lesz..kíváncsi leszek, hogy bejön-e az anyai megérzés. Mindegy egyébként, csak egészséges legyen!

Zsely: Üdv köztünk és gratula a babához! Küldöm a sok pozitív energiát +++++++++++!

thnoemi: Jobban vagy?

talma88: Téged is üdvözöllek és gratula a kistesóhoz! 3 csemete...nem semmi.  Gondolom a 2 herceg után, jó lenne egy hercegnő ugye?

zsuci: Üdv köztünk és gratula nektek is a kistesóhoz!! Ti pedig fiúra gyúrtatok akkor a 2 kislány után!


szcso
 
 


Kedves Szcso!

Szerintem reménykedhetsz, hogy már lesz szívhang.
A második babánknál az 5.héten még nem, de a 7. -en már volt szívhang.
Olyan izgalmas ez az időszak. Minden jót kívánok neked holnapra és szurkolok.
Majd mesélj nekünk, hogy mi volt.
A kisfickók után szívesen kipróbálnám milyen egy kiscsajjal az élet.
De természetesen az én párom is fiút szeretne még harmadjára is.
A megérzések általában jók lehet, hogy csakugyan kisfiatok lesz.
talma88
 
 
 


talma88, hű, akkor nálatok is zsúfolt lesz a június :) Mi mondjuk nagyjából belőttük középre , mert az én szülinapom a hónap legelején, a férjemé a legvégén van, a mini meg a közepére várható. De nálunk például a kisebbik lányomnak és a nagyimnak ugyanaznap van a szülinapja - de még egyikük sem panaszkodott emiatt 

Egyetértek amúgy veled, a tavaszi/nyári időszak ideális a babázásra :) Saját tapasztalat, mert nálunk az egyik lány tavaszi (április) a másik nyárvégi (augusztus eleje) - őszintén szólva, mi tudatosan gyúrtunk megint tavaszi/nyári gyerekre és annyira örülök, hogy összejött 

szcso, 6+6-nál már kell lennie szívhangnak és lesz is, nyugi :) Várjuk a holnapi fotókkal illusztrált beszámolót! :)

Ami a nemet illeti, én mindig is fiúkat akartam, nem is nagyon tudtam mit kezdeni az infóval, amikor a nagylányomnál kiderült 18. hetesen, hogy kiscsaj... Aztán annyira belejöttem a "lányos anyaságba", hogy a második gyereknél már kimondottan láynt szerettem volna újra. Mondhatnám, hogy harmadjára már teljesen mindegy, de a szívem mélyén én még egy kislányt szeretnék  (mondjuk ezt a férjemnek semmi pénzért el nem árulnám) 
zsuci
 
 


Ahhoz adjatok tanácsot, hogy hogyan lehet túlélni a hosszú várakozást az első ultrahangig
kisbogika
 
 


Kicsit visszaolvastam...

szcso, én anno a Gravidától és az Elevittől is rosszul voltam, csak a Femibion vált be (a doki is azt javasolta). Az első trimben a 800-ast kell szedni, k**** drága (4000 Ft körül egy 30 napos adag), de én kizárólag attól nem hánytam sugárban (bocs).

Van még valaki, aki az Imrében tervez szülni?
zsuci
 
 


Sziasztok!

Ma voltam ultrahangon és el vagyok kenődve. Hivatalosan ma vagyok 6 hetes, de biztosan később fogant a Picike, szept 17-18 körül, mértem ovulációs teszttel is és a hőmérsékletem is azt jelezte. Na de így is 5 hét 4-5 napos vagyok és mindehol azt írják, hogy az embrió mérete 3 mm-es ebben a korban. (Később biztosan nem fogant, 5 napos terhességet nem mutatott volna ki a teszt szept. 27-én...) Petezsák, szikhólyag van, embrió még nincs. A doki szerint ez nem rossz eredmény, de én aggódom... Csütörtökön megyek vissza. Laura, Veletek mi a helyzet? Jól emlékszem, Te is ma voltál dokinál?
Korelnökséghez: 41 éves vagyok, remélem a topicban megőrzöm a körelnöki rangomat :) Drukkoljatok kérlek!!!
wester2004
 
 


wester2004: azert nem írtam mert UGYANEZ van velem. 4het6napnal (de minimum 4het5) járok. nekem 29en lett pozitív a tesztem (bar korabban nem csináltam, úgyhogy nem tidom pozitív lett e volna).
Szoval igen, tegnap voltam dokinal, azt hittem már szivverest fogok latni, hiszen a tüneteim egyre erősödtek: állandó mellfajas, állandó pisiles, fáradtság egesz nap, enyhe emelyges.
nekem méretet nem mondott az orvos, de csak a szabályos petezsákot látta (szikholyagot se mondott, de nem tudom azert e mert nem volt). Elküldött sürgősségi HCG-re, aminek kedden tudom meg az eredményét.
az orvos nekem is mondta, hogy sok ilyet látott, még ne aggódjak. de en nem tudok nem aggódni: azota bőgök mint egy gyerek es részben már eltemettem, hiszen a tüneteim is csökkentek: a mellem szinte nem is faj.... tehát a HCG-m valoszinuleg csökkent.
Sőt ami rosszabb, hogy megnéztem ilyen esetben mi a teendő, ha 2-3 hetig nem jelenik meg az embrió... es hat a legrosszabb dolog, ami történhet.

Remelem nálad a tünetek még megvannak (?) és csak bújócskázik a picike. Irj, ha barmi fejlemény van!!
- persze remelem nalam is csak bújócskazik, de egy percig se akarom csalfa reményekkel hitegetni magamat.

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


wester2004: azert nem írtam mert UGYANEZ van velem. 4het6napnal (de minimum 4het5) járok. nekem 29en lett pozitív a tesztem (bar korabban nem csináltam, úgyhogy nem tidom pozitív lett e volna).
Szoval igen, tegnap voltam dokinal, azt hittem már szivverest fogok latni, hiszen a tüneteim egyre erősödtek: állandó mellfajas, állandó pisiles, fáradtság egesz nap, enyhe emelyges.
nekem méretet nem mondott az orvos, de csak a szabályos petezsákot látta (szikholyagot se mondott, de nem tudom azert e mert nem volt). Elküldött sürgősségi HCG-re, aminek kedden tudom meg az eredményét.
az orvos nekem is mondta, hogy sok ilyet látott, még ne aggódjak. de en nem tudok nem aggódni: azota bőgök mint egy gyerek es részben már eltemettem, hiszen a tüneteim is csökkentek: a mellem szinte nem is faj.... tehát a HCG-m valoszinuleg csökkent.
Sőt ami rosszabb, hogy megnéztem ilyen esetben mi a teendő, ha 2-3 hetig nem jelenik meg az embrió... es hat a legrosszabb dolog, ami történhet.

Remelem nálad a tünetek még megvannak (?) és csak bújócskázik a picike. Irj, ha barmi fejlemény van!!
- persze remelem nalam is csak bújócskazik, de egy percig se akarom csalfa reményekkel hitegetni magamat.

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Kitartás lányok, nagyon szorítunk nektek! Minden rendben lesz!
kisbogika
 
 


Hüvelyi vagy hasi uh-t csináltak nektek?
kisbogika
 
 


köszönjük:) es bocsánat, hogy ennyire baljósan írtam le a dolgot, de azt hiszem nekem így könyebb feldolgozni... az esetleges veszteséget.

nekem kizárólag hüvelyi UH-t csinált az orvos. De eleg jó orvos és szerintem eleg jó gépe is van, úgyhogy abba se tudok kapaszkodni, hogy biztos csak a gép nem mutatta, vagy az orvos nem kereste eléggé:S

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Zsuci: én is a Szent Imrében tervezem a szülést! Reméljük nem lesz gond addig! Elvileg Neked mikor lesz esedékes?

wester2004, nemethlaura:  nagyon szorítok nektek, hogy csak vaklárma legyen! Mikor mentek ismét ultrahangra?

nekem is van egy kis -talán biztató- hírem, az ügyeleten kötöttem ki barnázással, de az uh alapján minden oké (lekopogom!!!) VigyorÉs korának megfelelő, ennek ellenére azért kaptam egy kis hormonpótlást, de ez a legkevesebb, amit most tehetek. Viszont azóta úgy felerősödtek a tüneteim... a hányást még nem próbáltam NevetésDe igen közel vagyok hozzá. Ezt most a saját szervezetem vagy a hormonpótló váltja ki? 
Mondjuk teljesen nyugodt akkor leszek, ha látom az uh-n, hogy növekedik a kic csöpség Vigyor
zsely
Budapest
 
 


Zsely, hű, örülök, hogy minden rendben :) Visszanéztem, neked június elején van a várható dátum, igaz? Akkor szerintem ezeket a tüneteket már magadtól produkálod  

Nekem a kalkulátor szerint június 22. a céldátum, de okulva az előző tapasztalatokból (az első lányom 2 héttel, a második 2 nappal terminus előtt született) + figyelembe véve a rövidebb (26 napos) ciklust és a (szerintem) középidőnél korábbi fogantatást, én pár nappal korábbra saccolom... Meglátjuk :)

wester2004, hát akkor örömmel átengedem az elnökséget és nagyon drukkolok, hogy maradj! :)

Laura, drukkok mennek neked is! Mikor nézitek meg újra a babát?
zsuci
 
 


köszönöm a drukkokat.. most ismét érzem a reményt, de rettegek felhívni az orvost. Az UH előtt (egyelőre kérdéses, hogy mikor lesz, ha lesz újra) még meg kell nézni a tegnapi hCG ereményét. Ha 1000 alatt van, akkor  szinte felesleges az UH, akkor nincs remény. Ha szép magas, akkor még van remény. Ez estben szerdán reggel még egy hCG vérvétel ÉS szerintem akkor lesz UH is.

Lilypie Pregnancy tickers
nemethlaura
Budapest I. kerület
 
 


Sziasztok, 
Laura, nagyon szorítok Neked, hogy minden rendben legyen! Én hcg vérvételre most nem megyek, múlt hétfőn voltam, azt mondta a doki, hogy elvesztettük a fonalat, ilyenkor már csak 3-4 naponta duplázódik, addigra meg úgyis megyek újra ultrahangra. Te mikor mész? Az a baj, hogy nem tudom eldönteni, hogy ilyenkor tényleg van még remény, vagy csak a kötelező várakozás... Nekem az előzmények- két vetélés - miatt tovább nem engedett várni az első ultrahanggal, szívem szerint én csak a 6. hét végén mentem volna, amikor már teljesen egyértelmű, hogy van életjel, vagy nincs. Azt értem, hogy van, akinek később lesz szívhang, ha később volt  a fogantatás, de tesztelés után, amikor a hcg már megjelent a vérben, nem tudom, hogy normális-e ha "bujkál" és nincs szívhang... Az is rossz, hogy én tudok relaxálni, autogén tréningezni és elképzeltem, hogy hétfőn ott lesz a 3 mm-es embrió és szívhang és nagy pofáraesés volt, hogy nem... Férjemnek is mondtam, hogy most érzem, hogy minden rendben lesz, nagyon optimistán álltam eddig a dologhoz... És megőrjítő ez a várakozás... Tüneteim nem nagyon tudnak csökkenni, mert eddig is alig voltak, kicsit érzékenyebb a mellem, de ennyi. Kitartást nekünk és mindenkinek boldog babavárást és kevesebb parát!!!
wester2004
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: