Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok, csatlakozom en is. Ma vagyok 7+4 napos, tegnap voltam eloszor dokinal, mar volt szivhang is, de ott 6+2-nek mertek. Azt mondta a doki, ne vegyem komolyan, ilyenkor meg nem pontos. Csak  aggodtam (aggodom), mert juliusban volt egy vetelesem 7 hetesen, de megnyugtatott a kis dobogo sziv latvanya :)
Nem Magyarorszagon elek, ugyhogy biztos vagyok benne, hogy itt mashogy vizsgalnak mindent, azert remelem, lesz, amihez hozza tudok szolni :)
Legkozelebb 20-an megyek, akkor is csak ultrahang lesz, ezt mar tegnap kozoltek. Csak ilyenkor olyan lassan telik az ido..... :)
adriennjapan
Tokyo
 
 


@adriennjapan:
Szia! Üdv! Gratula :-)

Igen...lassan megy az idő, de élvezni kell minden percét.
Tapasztalatból mondom, h visszasírja az ember ezt a csodálatos időszakot...gondolok itt az egész terhességre!
Minden rendben lesz, ne izgulj! Csak pozitívan :-D

Kép
helgus22
 
 


Üdv "Márti" neked is!

Igazából nekem mindegy, h zárt v publikus a csoport. Gondolom a topik indító tudja bezárni...vagy újat kell létrehozni? Ezt nem tudom...

Kép
helgus22
 
 

 
 

Üdv az új csapattagoknak!

Adrienn
Miért ne tudnál hozzászólni? Elmesélheted, hogy milyen a japán eü. ellátás, terhesgondozás! Hogy kerültél oda?



Nekem teljesen mindegy, hogy nyitott, vagy zárt a topik. Semmi olyant nem írok úgysem, amit bármikor, bárki előtt ne vállalnék fel. Akkor szoktam elmaradni egy-egy csoporttól, ha azok átköltöznek a facebookra... elvből ellenzem azt....

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Sziasztok, a hétvégén szülinapoztunk, azért nem jöttem. Kicsit elfàdadtam. Mondtam is a csalàdnak, hogy bocsi, mert olyan vagyok mostanàban mint egy rigolyàs öreg nénike akinek mindig van valami ami fàj... :) Üdv az újaknak!!! Adri, mesélj!!!Mit csinàltok olyan messze? ;) Nekem is mindegy, hogy zàrt vagy nyitott, talàn majd amikor màr képeket töltögetünk fel pocakròl csalàdról miegymàsról, talàn jobb a zàrt, mert sajnos sok a beteg ember... Mi a vèleményetek? Van még egy ötletem. Èn amìg nem volt màjusi topik, addig az àprilisiakat olvasgattam... anno 2006ban is fórumozdam itt és mi pl. az őszi babàk voltunk. Szóval, az àprilisiban nincsenek sokan, és keveset is tudnak ìrni éppen ezért. Ha esetleg meginvitàlnànk őket, kialakulhatna egy szuper topik, hisz ők màr egy, két, hàrom héttel előrrébb jàrnak ;) hasznos lehet nekünk is az ő tapasztalatuk, no meg ki tudja, lehet, hogy közülünk is néhànyan àprilisban szülünk, vagy éppen ők màjusban :D Nem sértődök meg, ha nemet mondtok ;) Szép napot mindenkinek!

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!
Szüreteltünk a hétvégén,nem tudtam írni...Voltam pénteken védőnőnél.Hát így elsőre szupi csajszi!!! :-)
El kellett ma mennem a terhesgondozóba,javaslatot kérni a betegállományhoz,meg progeszteront iratni,mert nem lesz elég 21-ig,akkor kellmennem 12 hetes uh-ra.És képzeljétek !!Olyan rendes volt a doki,ha már kivárzam a sorom,nézzünk szívhangot!Hát csuda szupi volt hallani!!! :-D

anne80
Vác
 
 


Kaptam egy fotót is,amit nem tudok feltölteni.... :oops:

anne80
Vác
 
 



anne80
Vác
 
 


Mégis sikerült! :-) Igaz kicsit furcsán... :lol:

Szerintem jó ötlet összeolvadni az áprilisiakkal!Nekem május 4-et mondott a védőnő mensi szerint,úgyhogy ebben benne van az ápr.vége.Gergőm 12 nappal érkezett hamarabb a kiírt időpontnál.

anne80
Vác
 
 


Rendben! Ha zárt lesz, szívesen csatlakozom:-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
ti0marti0
 
 


Anne
Babszem


Képfeltöltést is meg lehet oldani, akkor is ha nyitott marad a topik. (gmailon lehet fotoalbumokat létrehozni és akkor pl egy helyen is vannak a képek)
Akár egy 2016 tavaszi topik is létrejöhet!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


@anne80:
Jajj, de szuper fotó! Annyira szeretem ezt az időszakot! <3

Én is ma voltam a védőbe. A héten megyek vérvételre, amitől előre félek, mert ilyenkor sok vért levesznek, legalábbis 4 papírt kaptam. :(
Ekg-ra is kaptam már időpontot.
Minden hétre jut valami, nincs unalom!

Megtörtént a családban a bejelentés. :) volt, aki ledöbbent, h ilyen hamar, de volt,aki számított rá. Anyukám pl. úgy húzta ki belőlünk...ő már múlt héten látta rajtam, állítólag megváltozott az arcom és a járásom. Elkérte a múlt heti nőgyógyász eredményemet, amit persze nem kapott meg, hanem kreatívok voltunk és minden családtag egy borítékot kapott képpel.
Örült mindenki végülis!

Én amondó vagyok, h ne egyesüljünk. Szerintem ha sokan lennénk, elveszítenénk a fonalat.

Kép
helgus22
 
 



Kép
helgus22
 
 


Áhh...rossz képet rakott be! Nem ezt adtuk, hanem hasonlót!

Kép
helgus22
 
 



Kép
helgus22
 
 


Végre...tehát ezt! :)

Kép
helgus22
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak!
Adrienn: Úgy látom, már nem csak én vagyok Magyarországon kívülről, bár azért én közelebb :-) kicsit furcsa, h más országban máshogy mennek a dolgok, de a végeredmény úgyis ugyanaz lesz és a babók együtt fejlődnek! :lol:
Mostanában én csak csendben olvasgattalak titeket, elég sűrű programok voltak. Még tart a házfelújítás, de közben már át is költöztünk, szeretnénk indítani egy vállalkozást...szóval nem unatkozom.
A következő vizsgálatom még egy örökkévalóság lesz, csak 28án kell mennem. Ti írjátok, hogy menni kell ide-oda, hát itt meg semmi. Az első vizsgálaton (szept 21) uh, vérvétel, vérnyomásmérés megvolt, aztán a következő alkalom több, mint 1 hónap. Viszont jövő héten hazamegyünk, emiatt lenne egy kérdésem. Szerintetek 10 hetesen megéri 4d uh-ot csináltatni? Olyan kíváncsi vagyok rá!
Bocsi, h hosszúra sikerült, de már olyan régen írtam.
Mindenkinek szép napot!
Ja, és nekem mindegy, h zárt vagy nyílt a csoport és az összeolvadás is! ;-)

dabida
Németország
 
 


@helgus22:
Köszi! :-) Nagyon kreatívan közöltétek a nagy hírt! :-)
Dabida!Veszíteni valód nincs a 4 D-vel,de szerintem korai...meddig maradtok itthon??Egy héttel később talán már érdemesebb lenne.A genetikai uh is a 11-14 hét között van legalábbis itthon.Ez az én véleményem csak...amúgy legszivesebben én minden héten mennék... :-D De ha Téged megnyugtat menj el! ;-)

anne80
Vác
 
 


@lombikbaba:
Az! :-) A párom szerint felborult süni! :lol:

anne80
Vác
 
 


Egy hetet leszünk Magyarországon, 9+6 leszek hétfőn, amikor megyünk, szóval ha mondjuk péntekre kapnék időpontot, akkor lennék 10+4. Annyira jó lenne látni! De gondolom ezzel mindenki így van :-)

dabida
Németország
 
 


@dabida:
Szia! Nézegess 4d képeket:) szerintem sok értelme még nincs. Bár ha kíváncsiak vagytok, 12 ezer Ft körül van egy kukucska. Mi 4 hetente látjuk, igaz csak 2d-ben.
Számolj be mindenképpen! :)

Kép
helgus22
 
 


Nálunk összesen 3uh van, annyit fizet a biztosító. Viszont olyan ellátást kapok az állami biztosítással, mint otthon egy magánrendelőben és az orvosok a hálapénzt még csak hírből sem ismerik. Egerben 10 ezer Ft a 4d, szóval azt hiszem ennyit bőven rááldozhatunk. A kíváncsiság pedig nagy úr :lol: ha megyünk, mindenképp beszámolok. (Szerintem menni fogunk, ha nem jön közbe semmi ;-) )

dabida
Németország
 
 


Sziasztok, 

Dabida, találtam neked egy ilyet, lesd meg :) 

http://picibaba.hu/pocakkal/ultrahang/1 ... felvetelek


Sokan monstátok, hogy "egyesülhetnénk" az áprilisiakkal, most akkor mi legyen? Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy onnan mindenki átjönne, de kedves gesztus lehetne. (És nincsenek sokan, hogy olyan nagy zűrzavar lenne itt, lessetek be, ha gondoljátok)

Képzeljétek, tegnap annyira görcsöltem, hogy bementem az ügyeletre, a frászt hozta rám.. Még sírtam is. De megvizsgáltak és semmi baja Töpörtyűnek :) Sőt, kiderült, hogy egy héttel nagyobb, úgyhogy valószínű május eleje lesz a napunk :) A vizsgálatokat is át kellett ütemezni egy csöppet :)

Helgus, nagyon klassz ötlet volt ez a kép :)

Anne, jó a kép, annyira jó látni a babákat ilyenkor (is) :)   



Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


A görcs valószínű attól volt, hogy alig ettem (nem voltam toppn, na) le is baltázott a doki rendesen :D

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


A méret is kimaradt, bocsi: 2, 89 cm :) ;) Óóóóóriáááási :D

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@jadeybenyjaz:
Jujjj, de kis cuki!

Tessék odafigyelni! Görcs kevés folyadék fogyasztástól is lehet.
Magnéziumot nem szedsz?
Én egyenlőre csak pezsgőtabit fogyasztok, de biztos kell szednem. Nálam a 20.hét után a keményedések voltak gyakoriak.

Kép
helgus22
 
 


@dabida:
Biztos lenyűgöző lesz :)

Én 4 hetente fizetek 10ezret a magánrendelésen :(
De megnyugtat és így megéri nekünk. Mindkét fiúnknál hozzá jártunk és csak az előnyét láttam a fogadott orvosnak. Sajnos ilyen itt a rendszer...

Kép
helgus22
 
 


Helgus, köszi, valószínű a folyadékot sem vittem túlzásba  Igen, szedek, már lassan annyi gyógyszert kapok, hogy azokkal jól lakok :D

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 


@dabida:
Egerbeeeeeeeen???Egri vagyok én is,ott nőttem fel,jártam suliba...hú de hiányzik...a családom egy része ott maradt,én 16 éve nem élek már ott...De Egri leánykának vallom magam!!! :-D

anne80
Vác
 
 


@jadeybenyjaz:
Jajj!!Nagy lehetett a riadalom...vigyázz nagyon magatokra!!!

Én követem az áprilisiakat...valami azt súgja áprilisi babázás lesz...

anne80
Vác
 
 


Helgus
Ötletes a kép

Dabida
10 hetesen nem igazán éri meg a 4d. Még olyan igazi babaformája sincsen, a szűréshez is korai... de te döntesz!
3 hivatalos uh szerintem elég. (amikor ikerterhes voltam, akkor csináltak +1 UH-t szülés előtt)

Én abba a kórházba járok terhesgondozásra, ahol dolgozunk. A gondozást szülésznők végzik, orvos akkor lép be a gondozási folyamatba, ha valami nagy gond van. Szülést is szülésznők vezetik le. (az IR és a trombophilia nem olyan tényező, ami miatt nagyon kellene orvosi kontroll pluszban).
És a statisztikák nem rosszabbak, mint Mo-n, sőt....

Jadeybenyjaz
Én is szoktam olvasni az áprilisiakat és a júniusiakat is. Még én is eshetek bármelyikbe is.
Nekem az IVF-es gyerekeim is mindig nagyobbak voltak az UH-s méretek alapján.  Nem olvasták a táblázatot...




Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


@adriennjapan:  
Üdv a klubban! :) Gratulálok neked és örülök, hogy velünk vagy.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zsuzsmi 2015.10.06 15:31-kor.

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


@helgus22:



Ez nagyon jó, nekünk is ki kéne találni valami hasonó kreatív dolgot, hogy így közöljük a családdal a "megváltozott" állapotunkat! :)
Nálunk még mindig nem tudja senki, csak anyukám és mi. :)

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


@jadeybenyjaz:


Vigyázz magatokra! Igyál nagyon sokat, sokat, sokat, de ezt gondolom nem kell mondanom. És próbálj meg enni is, bár az mostanában nekem sem megy, mert ami be megy sokszor ki is jön. :(

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam a kontroll uh.-és minden ok, hát sajna fotóm még nincs, de a lényeg hogy láthattam és végre szívhang is volt. Ma vagyok 9 hetes és a dátum május 11. :) És 24mm a kis drága. A következő már nekem is a 12 hetes uh. lesz, plusz hétfőn találkozás a védőnénivel. :)

Lilypie Pregnancy tickers
zsuzsmi
 
 


@lombikbaba:
Jól sejtem, h Németországban vagytok? Ha igen, megkérdezhetem merre?

dabida
Németország
 
 


Zsuzsmi
Gratulálok!

Dabida
Egy évig éltünk Németországban. Chloe Heidelbergben született. Aztán átköltöztünk a tengerentúlra
Te merre laksz No-ban?

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Oh. Mi Türingiában, a Harz hegység lábánál lakunk.

dabida
Németország
 
 


@zsuzsmi:
De jó...láthattad ismét! Már milyen "nagy" :)

Én most úgy érzékelem, h gyorsan megy az idő! Bár nem bánnám, ha ennek a hányingeres korszaknak vége lenne! :(

Kép
helgus22
 
 


Sziasztok! Tímea vagyok!
Csatlakozom én is Hozzátok! :) Először is, örömteli és élménydús babavárást kívánok Mindenkinek! :) Egy barátnőm, akinek nemrég múlt 2 éves a pici fia, azt mondta, hogy életem legszebb 9 hónapja jön most. Legyen igaza!! :)
Én most 6+5 hetes vagyok ha minden igaz. :) Az utolsó menzeszem aug. 21-25ig volt. Tizenévekig szedtem Yadine-t. Augusztus 20-án abbahagytam, mert úgy gondoltam elég régóta szedtem már, és ha babát szeretnék, tuti hónapokba fog telni, mire "kitisztulok". Hááát, konkrétan egy hétbe tellt...  A szeptemberi nemvárt elött már 3 nappal 3 pozitívat teszteltem! :O Először kicsit sokkot kaptam, de nem azért, hogy jajj most mi lesz, hanem, hogy milyen gyorsan teherbeestem!! (szóval ha fiú lesz, tuti Forma1-es lesz ) Voltak fura tüneteim, ezért is teszteltem olyan gyorsan. Naponta 3-4 alkalommal menzesz szerű fájásaim voltak, csak kb. dupla akkora fájdalommal. Nem volt vészes, de éjjel azért felkeltem rá. Ezek szerencsére mára már elmúltak, és az orvosom azt mondta, hogy ez ilyenkor teljesen normális, nyúlnak a méhizmok, tágul a méhfal. Éjjelente kijártam pisilni, illetve a melleim érzékenyek lettek és már mostanra egy kosárméretet nőttek. (párom ennek eszméletlen örül, és már alig várja a 8. hónapot  férfiak...) 5 hetesen voltam az első uh-on, akkor megbizonyosodtunk, hogy méhen belüli terhesség, és 7mm*12mm-es petezsákom volt akkor. Legközelebb október 20-án megyek uh-ra, de már másik orvoshoz, mivel Ausztriában élek. Az első vizsgálatot otthon magyarban csináltattam, mivel mikor pozi tesztem lett, pont rá 4 napra utaztam haza, így felkerestem az otthoni nögyógyim.
Én Femibion 800-at és Magne B6-ot szedek. Hányni nem hányok, de émelyegni szoktam, illetve inkább az van, hogy nem kívánok semmit, kis adagokkal is jól lakom. Inkább sósat és savanyút, mint édeset. Viszont baromi aluszékony lettem az elmúlt másfél hétben, este 10kor már csicsi van, és 8-9 előtt fel sem kelek. Söt, nappal is 3 óránként el tudnék aludni, de ahelyett inkább lekötöm magam, séta, olvasás, házimunka..
Szóval, elvileg 20-án már látni és hallani is fogom a kis pocaklakót, akkora 8+4 hetesek leszünk. 
Nektek egyébként vannak olyan tünetek, amik csak most, a 6-7 hét környékén jöttek elő? Én mindent bevállalnék, cserébe ha elkerülne a hányás, mivel vendéglátásban dolgozom.  Bár mindeddig nem volt, és jó lenne ha így is maradna.. 


ptimea83
 
 


Az áprilisiakkal egyesülés nekem ok.

A zárt topikot nem tudom, hogy hogy lehet megcsinálni. Ezt a mostanit lehet zárttá tenni, vagy ujat kell csinálni?
Mondjuk annyit hozzá tennék a zárt topikhoz, hogy talán a 12-13hetet érdemes lenne meggvárni, hogy aki csatlakozni szeretne még ne keljen külön kérvényeznie.

De ha szeretnétek zárttá teszem valahogy a topikot... Csak sikerült :D

Velünk minden ok.
Nálam ujabba tünetként megjelent a fejfájás. Hányinger, émelygés sokkal kevesebb már.

Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Sziasztok. Lehet még csatlakozni hozzátok? Nekem augusztus7-én volt az utolsó menstruációm, szeptember 21-én voltam először orvosnál, aki valami gyulladás mellett találta meg az én kis babócámat is. 20-án megyek legközelebb vizsgálatra, sajnos egy hete van egy kis barnás folyásom így csak reménykedem, hogy májusig a csoportban maradhatok. :) Épp próbálok védőnőhöz időpontot szerezni és keveset emelgetni munka közben.
Gratulálok mindenkinek a babaváráshoz! :)
rencsi06
 
 


Sziasztok. Lehet még csatlakozni hozzátok? Nekem augusztus7-én volt az utolsó menstruációm, szeptember 21-én voltam először orvosnál, aki valami gyulladás mellett találta meg az én kis babócámat is. 20-án megyek legközelebb vizsgálatra, sajnos egy hete van egy kis barnás folyásom így csak reménykedem, hogy májusig a csoportban maradhatok. :) Épp próbálok védőnőhöz időpontot szerezni és keveset emelgetni munka közben.
Gratulálok mindenkinek a babaváráshoz! :)
rencsi06
 
 


Sziasztok. Lehet még csatlakozni hozzátok? Nekem augusztus7-én volt az utolsó menstruációm, szeptember 21-én voltam először orvosnál, aki valami gyulladás mellett találta meg az én kis babócámat is. 20-án megyek legközelebb vizsgálatra, sajnos egy hete van egy kis barnás folyásom így csak reménykedem, hogy májusig a csoportban maradhatok. :) Épp próbálok védőnőhöz időpontot szerezni és keveset emelgetni munka közben.
Gratulálok mindenkinek a babaváráshoz! :)
rencsi06
 
 


Üdv Timi és Rencsi(boldog névnapot! )!
Rencsi!Beszéltél a dokiddal?Szerintem ne várj 20-ig...
Jó ha tud róla hogy barnázol!
Még jó hogy maradsz májusig!! ;-)

Molme nekem is fejfájós időszakom van...gyógyszer nélkül elég rosszul viselem!De a család felváltva maszíroz,így könnyebb kicsit...

anne80
Vác
 
 



Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


Timi
Szép időszak a várandósság 9 hónapja, de van, amikor az áldott állapot átvált terhességbe!

Kép
Chloe 2010.07.02.
Lia&Oliver 2012.11.20
Adam 2014.06.26
lombikbaba
 
 


@ptimea83:
Szia Timi és Rencsi! Gratula nektek is!

Timi:
Nekem a 6.hét körül kezdődött a hányingeres, undorodós, puffadós időszakom. Mai napig tart, sőt rosszabb lett. Pénteken kezdem a 9.hetet.
Inkább édes dolgokat eszek. Húst egyáltalán nem fogyasztok.

Szerencsére itthon vagyok a 2 évesemmel, így könnyen megoldom, ha éppen nyűgöm van.

Rencsi:
Én is azt tanácsolom, h ne várj addig. Lehet csak hormonpótlásra lenne szükséged és megszűnne a barnázás!
Nem kell egyből rosszra gondolni, de te se stresszelj addig...inkább nézesd meg magad!

Melinda:
Nekem még mindig mindegy a topik láthatósága :)
Beszélgetni mindenképpen jövök!
Bírod a 2gyerekes, munkába járós, kismamás időszakot? :)

Kép
helgus22
 
 


@lombikbaba:
Jajj, de jót nevettem! Köszi :D

Én visszagondolva mindig imádtam kismamának lenni, de mikor benne voltam, volt időszak, h a végét kívántam! :)

Második terhességem alatt, nagyon sokat voltam rosszul, sokat feküdtem. Most ezt tuti nem tudom megoldani, így nagyon remélem, élvezni fogom minden percét :D

Kép
helgus22
 
 


Rencsi, menj el akàr az ügyeletre. 1. megnyugszol 2. Ha bàrmi van, még időben adhatnak gyógyszert és akkor is megnyugodhatsz.

Molme, hogyan fuzionàljunk, van ötlet? Ők jöjjenek àt? Kevesebben vannak, az biztos. Írtam nekik és néhànyan màr írtàk, hogy örülnek nekünk :)
A lezàràssal meg még vàrjunk ahogy írtad. Jönnek majd még :)

Ma megyek védőnőhöz éééés ma vagyunk 10 hetesek ;)

Lilypie Maternity tickers
jadeybenyjaz
Budapest XIV. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: