Új privát üzeneted érkezett!

Szép estét! :D

Már mi is egyre jobban vagyunk, de még a szagokkal nem tudok megbarátkozni. :D
MA voltam UH-n mivel párom dolgozott. :S Sajnos azért nem tudott velem jönni mivel decemberben úgy volt hogy januárba Füzesabonyba menjek 12.-ik hetes UH-ra, ezért párom kivette a szerdát és elmentünkoda. De ott közölték hogy nem végeznek 12.-ik UH-ot. És emiatt péntekre kaptam időpontot Gyöngyösre, de így szabit nem tudott kivenni... De a Védőnő se mondta hogy ott nincs ilyen, sem az orvos... Érdekes...Ja a másik meg az hogy képet nem adtak mivel ott nem tudtak nyomtatni...
Pedig annyira vágytam már rá hogy itthon is legyen képem már manóról :S

És a mai UH-n kb 3 percet voltam benn és az sem hüvelyi UH volt, nem tudom hogy ez mennyire számít vagy nem. De szerencsére minden rendben van a pici pocaklakómmal :) Ennek nagyon is örülünk! :D


Nagyon szép hétvégét kismamik!!! :D
bubucsibe
Vámosgyörk
 
 


Sziasztok! 

Én sajnos nem számolhatok be jó hírekről, ugyanis a tegnapi kombinált genetikai tesztünk pozitív lett. 
Ez természetesen nem azt jelenti, hogy biztosan beteg a baba, de az 1:925-ös arányszám nálunk sajnos 1:148-ra nőtt. Jövő csütörtökre kaptunk időpontot genetikai tanácsadásra, ahol elmondják a lehetőségeket. Valószínűleg magzatvízből történő kromoszómavizsgálatra lesz szükség. 
Nálam az ultrahang több mint egy órán keresztül tartott. Ez nem csak amiatt volt, mert rendkívül alapos az orvosom, hanem mert sajnos kiderült, hogy a méhem nagyon be van süllyedve a kismedencébe, a beleim pedig elé voltak torlódva. Kétszer feküdtem a hasi géphez és kétszer csinált hüvelyi ultrahangot is. A doki szerint olyanok voltak a látási viszonyok a vizsgálat alatt, mint amikor egy 120 kg-os kismamát vizsgál (én 70 kg vagyok). A baba persze egyfolytában hátat fordított nekünk, akárhogyan is maszírozta, löködte, nem mutatta magát. A köldökzsinór pedig a válla és a nyaka körül helyezkedett el, ami épp annyira rögzítette, hogy ne tudjon szabadon mozogni. 
A belső szervei mind rendben vannak, de sajnos 4 mm-es nyaki redőt és bizonytalanul látszó orrcsontot állapított meg. Elképzelhetőnek tartotta, hogy a baba köré tekeredett köldökzsinór miatt ödémás a nyaki rész és emiatt mutatkozik vastagabbnak. Én sajnos ebbe az információba nem tudok kapaszkodni, hiszen az orrcsont sem látszott tisztán. 
26 évesen meg sem fordult a fejemben, hogy bármi ilyen gond előfordulhat. Már épp elmúltak a rosszullétek és kezdem jól érezni magam ebben az állapotban, de sajnos nem sokáig tartott.  Egész éjjel a témával foglalkozó blogokat bújtam, rengeteg pozitív példát olvasva kicsit lecsengett az első nagy ijedtség, de úgy tűnik nehéz hetek várnak ránk. Remélem a jövő heti genetikai tanácsadáson okosabbak leszünk és hamar a végére járunk a dolognak.


Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Vmelinda, ez a bizonytalansag a legrosszabb, nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen a babaval es jovo heten mar pozitiv hirekkel szamolhatsz be.

Babucsibe, sajnalom, hogy nem kaptatok kepet. Foleg igy, hogy a parod ott sem lehetett veled a vizsgalaton 
A lenyeg, hogy jol vagytok, az a legfontosabb!

Lilypie Pregnancy tickers
hoppla
 
 

 
 

bubicsibe
már hasit csinálnak ilyenkor és a korházakban valóban 3 percet szánnak egy uhura sajna és képet sem adnak, én ezt anno ugy köszöböltem ki h lefényképeztem a monitort... 

Melinda
Nagyon sajnálom, hogy ilyeneken kell átmennetek. Ha kiderül, hogy down szindrómás  a baba, hogy döntötök? 

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok! :)
Végigolvastam az elmúlt egy hét történéseit nem voltam internet közelben . (Jé és lehet élni nélküle :D na azért voltak elvonási tüneteim :D )

vmelinda: drukkolok ,hogy minden rendben menjen. Próbálj te is kicsit megnyugodni :)

Mondom én aki nagyon megijedt hogy tegnap volt egy enyhe vérzés de nagy görcsök nem hálaistennek.Teljesen más ez a terhesség mint az első igaz eltelt azóta 15 év :) Védőnőt hívtam pihenjek  feküdjek. Hetek óta ezt teszem mert nem dolgozhatok. Pedig nővérként dolgozom egy igen nehéz osztályon és imádom a munkám a betegeim hiányzik nagyon. De olyan sok aktív kórokozó van megint hogy nem kockáztatok . Az első baba elvesztése után még inkább parázok mindenen. Pedig tudom nem kellene . Csak hát....  Ma megejtettem a fogorvost is miután 1 hete ügyeletre kellett mennem vele gyökérkezelni kellene de a terhesség alatt az illetve a későbbi tömés nem javasolt . Maradt az ideigleines és reménykedjünk hogy kihúzza egy darabig mert ha nem akkor a fog megy a levesbe ... :( 
Jövő héten két ultrahangom is lesz egy itt a lakóhelyemen egy meg a jövőbeni lakóhelyemen ahol meglesz a genetikai vizsgálat is . Para van ezerrel.:)
Vigyázzatok magatokra  meg a bébikre :) Szép napot mindenkinek :)

Brigi :)
borabora27
 
 


Sziasztok!

Melinda, ezerrel megy a szurkolás, én pénteken megyek erre a vizsgálatra, be vagyok tojva.
A fogászati dologra visszatérve, nekem nagyon gyullad az ínyem, valami tipp ez ellen? Mondta a doki a fogselymet, de nem tudom mennyire használ. Szeretném megtartani a szép fogaimat.

Jó pocaknövesztést mindenkinek :)
szappanka
 
 


Köszönöm a bíztató sorokat! Szerencsére ma hívott a dokim, hogy már szerdán mehetek konzultálni, így egy nappal kevesebbet kell várnom. 
Az első nagy kétségbeesések után már nem látom annyira borúsnak a helyzetet, megpróbálunk pozitívak maradni! 

Szappanka, ne legyél betojva, hiszen pénteken láthatod a Picidet és biztosan minden rendben lesz vele! :)

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Melinda nyugi!!!  Minden rendben lesz!!!!!! :) Küldöm a pozitív energiát!

Kriszti
Kép
Kép
csuri10
Kaposvár
 
 


Sziasztok.
Tegnap én is túl estem a 12. Heti UH-on. Az ember arra számít hogy határtalan boldogsággal fog kijönni onnan. De nekem sem így alakult.
Bár a nyaki redő rendben van, orrcsont nem volt látható :( ez down korra utaló jel. Egy világ omlott össze bennem. :( ma megyek kombinált tesztre tehát lesz még egy UH. A vérvizsgálatot most már nem is tartom fontosnak hisz csak egy százalékot közöl, nem fogja egyértelműen kimondani hogy beteg e a baba vagy sem :(

Nem tudjatok hogy a magzatvíz mintavételnek mikorra várható eredménye? Pát nap? Vagy hetek? Illetve mintha olyan is rémlene hogy azt csak a 18. Hét környékén csináljak mert 10cl folyadékot vesznek le. Vki tud erről vmit?

Melinda együtt érzek..én is fiatal vagyok, 29 éves..sose gondoltam rá h elő fordulhat velem ilyesmi..csak azon izgultam h dobogjon a szive..és amint megláttam megnyugodtam..teljes boldogságban néztem végig az UHot.csak a végén jött a fekete leves :(
Majd írd meg h mi volt a tanácsadáson!!

Judit
csutak85
 
 


Csutak, ne aggódj! A genetikai ultrahangon mindent megnéznek alaposabban, úgyhogy kívánom, ma jó hírekkel térj haza. Még én sem tudok semmit a kromoszómavizsgálat menetéről, de holnap a genetikai tanácsadás után okosabb leszek. Majd megírom mi volt és te is írj, hogy mit láttak a mai vizsgálaton! Szurkolok!

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, mi július 20-ra várjuk a második gyermekünket. Van már egy lányunk,aki 3és fél éves.
Ma kaptam meg a kombinált szűrés eredményét és a Down-kór kockázata 1:1000, tehát pont határérték. Mellette az orrcsont szépen látszott, at tarkóredő is normális, de azért izgulok. Az orvosomhoz is csak ma megyek, kiváncsi vagyok mit javasol.


Enikõ
vacak2
 
 


szia vacak. A doki nem fog javasolni semmit. nekem is épp 1:1000 volt a 2. fiamnál és rá se hedírtettk.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Szia Brigi!

A dokinál épp most voltam és azt mondta, hogy hú az én korom és, hogy csak a prenatest, vagy az amnio a 100 %. A prenatestre nincs pénzem, az amniot meg nem fogom megcsináltatni, mivel az 1:1000 arány Down arány és az 1:100 vetélési arány köszönőviszonyban sincs, az uh- meg semmit sem mutatott.
Na most légy okos?????


Enikõ
vacak2
 
 


Ha UHU-n nincs semmi akkor nem értem mért hozta rád a frászt?! Az én dokim 1:1000-en átlépett.... És jól is tette. A prena valóban rohadt drága. Az amnio meg kockázatos. Én lenyugodnék a helyedben. 

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Jo reggelt!
Melinda, nagyon drukkolok mara, remelem nincs semmi baj es megnyugszol.
Csutak, mi volt tegnap az UH-on ? Minden ok?
Vacak, szerintem is nyugodj meg. Nem ertem  sok orvos miert paraztatja a kismamakat. A te korodban az mit takar? 40 felett vagy? 
Ma megyek influenza elleni vedooltasra. Ti beadatjatok? 2 het mulva pedig vedono. Mar ugy varom. Hallhatok szivhangot 


Lilypie Pregnancy tickers
hoppla
 
 


Sziasztok :)

Csutak ne aggódj  nagyon szorítok ,hogy a genetikain minden rendben legyen. Az elvileg pontosabb képet ad. 
Hoppla én nem adatom be magamnak az influenza elleni oltást de én nővér vagyok és alapból nem adatom be magamnak :) Az egészségügyi dolgozók nagyon kis része adatja be (sicc ! ) Én egyszer adattam be két hétig nyomtam tőle az ágyat olyan beteg voltam . Úgyhogy köszönöm nem. Meg amennyi vírussal és baktériummal találkoztam a 15 év alatt amig folymatosan dolgoztam  valami védettségem csak kell hogy legyen , :) (remélem )

De én senkit nem beszélek le róla és biztos hogy véd elvileg azért találták ki :)

Jövő héten a genetikain  nekem is a korommal fognak előhozakodni ??????? 36 leszek az idén ........   hmm..
kedves orvosok :D

Brigi :)
borabora27
 
 


vmelinda : Nked ma van a genetikai tanácsadás ugye ? megírod majd hogy hogy zajlik? íÉs nagyon szorítok ,hogy rendben menjen minden :)  Pozotív energia ezerrel megy  !!!!!  


Brigi :)
borabora27
 
 


Igen, ma este megyek, mindenképpen leírom, hogy mi volt!

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Vmelinda: Pihenj addig egy kicsit és nyugi. Nagyon szorítok :)

Brigi :)
borabora27
 
 


A genetikus megnézte az eredményeimet és indokoltnak találta a kromoszóma vizsgálatot. Mivel minél előbb szeretnék diagnózist, chorionboholy-mintavételre megyek hétfőn Budapestre az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba. A méhlepényből történő kromoszómavizsgálatnál nincsen kitenyésztési idő és helyben végzik az elemzést, ezért 4-5 nap alatt ereményt fokunk kapni. Esetemben az anyai vérből történő vizsgálatot nem javasolták, mert több más ok is állhat a rossz eredményeim hátterében, amit csak teljes kromoszómavizsgálattal lehet megállapítani.

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Köszönöm a megnyugtató szavakat, mára sikerült nekem is lerendeznem a dolgot magamban is. Felhívtam az Istenhegyin az egyik biológust és kiértékeltük a leletemet és szerinte egy csomó dolgot nem vettek figyelembe (pl a korom helyett az embriók lefagyasztásának idejét kellett volna figyelembe vegyék, meg az értékek megfelelnek egy ikerterhességének, mivel az enyém is annak indult)
Ma felkerestem egy másik nőgyógyászt, aki máris szimpatikusabb volt az eddiginél, úgyhogy átpártolok hozzá.
A korom? (38  )

Én is egészségügyis vagyok és soha nem adattam be influenza oltást. Szerencsére ilyen betegségek engem az első terhességemnél is elkerültek, pedig sok emberrel dolgozom.

Melinda Drukkolok, hogy minden ok legyen a mintavétel során, nagyon profi az a gárda.


Enikõ
vacak2
 
 


Jó reggelt lányok :)

Melinda szorítok hogy Pesten rendben legyen minden. És jobb tudni mindent az elején . De nem lesz baj.
Vacak neked is megy a drukk ,hogy a nőgyógyász beválljon , Akkor te  tudod a legjobban velem együtt mennyit számít egy orvos beteg kapcsolat még akkor is ha nem mi nem vagyunk betegek.:)

Én meg most szorongok de nagyon de megyek délelőtt védőnőhöz ő majd megnyugtat vagy nem .
Hogy lehet ,hogy nem érzem magam most terhesnek ? Hálaistennek a rosszullétek kb másfél hete elmúlottak de se mellfeszülés se  semmi.És eddig megvolt. Nem volt nagy görcs meg semmi extra tünet de azért aggódok  rendesen...........
Tudom de parázzak feleslegesen  de ......  
Legyen szép napotok  délután majd jelentkezem 
Brigi

Brigi :)
borabora27
 
 


Sziasztok,

Én is szeretnék csatlakozni a fórumhoz. Ma 14+2 napos terhes vagyok, a második babánkkal.
Van már egy lassan 3 éves kislányunk, és úgy néz ki érkezik neki egy hugi :)
Mi már voltunk genetikai vizsgálaton az Istenhegyi Géndiagnosztikán. Ott szerencsére minden rendben találtak. Remélem a 18 hetes Uh is jót mutat majd, utána merek majd fellélegezni. Mert volt a családban már genetikai rendellenesség, ami csak a 18. heti Uh-on derült ki.
Az Istenhegyin nagyon profi orvosok dolgoznak. A nagylányunkkal amikor terhes voltam kellett csinálni egy biopsziát mert nagyon rossz lett az egyik értékem és 1:66 arány jött ki. Szerencsére mindent rendben találtak, és a baba is megmaradt, de azt a 4 napot nem kívánom senkinek sem.

Kitartás, Vmelinda

Andi
meszand
 
 


Csajok! Nektek nem szokott lenni migrénes fejfájásotok? Mit csináltok olyankor, hogy elviselhetőbb legyen?



Kép
szoszi1
 
 


Sziasztok!
Beköszönök én is. Első gyerkőc, 13. hét (bár kedden a 12. heti genetikai uh-n olyan méreteket produkált a gyerekem, mintha már be is töltötte volna a 13 hetes kort :)) Én nem indultam simán, gyakorlatilag a 6. héttől a 12.-ig végig görcsöltem, 8.-on volt némi vérzés is, szóval ment a plusz progeszteron meg kb. végig feküdtem. Mostanra ezek a bajok úgy tűnik, tényleg elmúltak, ahogy ígérték. Erősen növekszünk, és már csak a puffadás keseríti az életem.

A Down-szűréstől én és be voltam tojva, igaziból kombináltat nem is akartunk csináltatni, mert rengeteg falspozitív eredményről hallottam. De az orvos meggyőzött, hogy jobb azt tudni, mert akkor orvosilag meg mindenhogy lehet rá készülni... Az uh-n viszont mintaszerű lett eddig, a kombináltos véreredmény meg majd valamikor jövőhéten jön meg. Remélem, ezzel ennek a körnek vége is lesz.

Az Istehegyiről én is nagyon jókat hallottam (bár én végül nem oda mentem kombináltra, de a vért így is ők elemzik, asszem). Drukkolok, hogy minden jó legyen, Melinda! De az tuti, hogy ott jó kezekben leszel!

Csutak: én azt olvastam több helyen, hogy az orrcsontot egyáltalán nem találják meg mindig egészséges piciknél sem, szóval ez csak egy dolog. És a 12. heti genetikai ultrahang is önmagában csak 50-60%-os pontosságú. Ezért szokták kérni a vérvételt, mert azzal 90% köré lehet hozni a megbízhatóságot. Viszont a vérvétel teljesen biztonságos, míg a magzatvizes sem 100%, de az viszont kockázatos. Na, de ha voltál kombnálton, akkor biztos ki is okítottak már. Hogy sikerült?  

Illetve kérdés - bár ez a fentiekhez képest nevetségesen hétköznapi: Gondolom, már mindenkinél aktuális a ruhatár felfrissítése. Én kb. egy hete nem bírok már semmi korábbi cuccot magamra húzni nadrág és szoknya fronton, mert minden szorít, kényelmetlen. Ti hol szereztetek be kismamaruhát? Többgyerekesek anyukák, nektek mi vált be, mire ruháztatok be korábban?

Ági
----

Lilypie Pregnancy tickers
dziewczynazielony
Budaörs
 
 


Sziasztok.

hát Melinda lehet hogy hétfőn találkozunk az Istenhegyiben méhlepény mintavételen...
gyorsan leírom a rövidített sztorit mert kíváncsi vagyok a véleményetekre.

részt veszek az optimális családtervezésben és ott a programban benne van a kombinált teszt..
de gondoltam tuti ami tuti elmegyek egy olyan helyre is ahol nagyon jó az UH készülék. Ez volt hétfőn, Timmerman Gábornál (profi a szakmában biztos hallottatok róla), ő mondta hogy minden ok, nyaki redő 2 mm, de orrcsont nem látszik és ez gyanús.. csináltassam meg a kombinált tesztet minnél hamarabb.

ezért keddre átetettem a opt. családtervezéses kombinált tesztet.. elvileg péntekre vagy hétfőre lesz eredmény. az UH a doki mindent a legnagyobb rendben talált. nyaki redő: 2,14 mm orrcsont van..
viszont a készülék elég elavult... csoda hogy a "gyereket megtalálta" a monitoron.... szóval úgy voltam hogy kerül amibe kerül engem nem hagy nyugdni, elmegyek az istenhegyibe is..
Ez volt ma:

az UH: orrcsontot lát, de miután megmondtam hogy Timmermannél voltam hétfőn és ő nem látott elbizonytalonodott és azt mondta hogy van de lehet hogy halványabb ezért hipopláziás (halványabban látszik mint elvileg kellene) és a nyaki redő: 2,7 mm. ami szerintük egy kicsit magas, de várjuk meg a vérvétel eredményét..

vérvétel: 1:73 -al magas kockázatúnak minősítettek..
az korom alapján már közepes kockázatú (1: 942) vagyok- ezt sem értem mert a 29 életévemmel nem hiszem hogy öreg lennék és az UH eredményem ezt rontotta le 1:73-ra

dehát van orrcsont és 3mm alatti tarkóredő ami normális elvileg.. csak én nem értem...
vérvételes kromószáma szűrést nem javasol...legyen méhlepény szúrás..

na most legyek okos... meg nem is értem az egészet... hisz határérték alatti eredményeim lettek...
nagyon remélem hogy megjön holnap a másik kombinált.. kíváncsi leszek hogy ha ott tökéletes az UH eredményem milyen kockázatba fog sorolni...
mert van egy olyan érzésem hogy csak azért vagyok magas kockázatú az istenhegyibe, mert van papírom egy orrcsont hiányról és nem mernek bevállalni egy kis/közepes kockázatú leletet, inkább hasbaszúrást tanácsolnak...

nem tudom mi tévő legyek... egy kicsit úgy érzem hogy fölöslegesen kockázatokbak teszem ki magunkat miközben a lehető legnagyobb rendben van minden...

:(:( az ember mindig boldog babavárást képzel el.... :( eléggé el vagyok kenődve :(

Judit
csutak85
 
 


a Timmermann az én dokim és valóban nagyon elismert uhus és a legjobb géppel dolgozik. Ez az eset az amikor én sem tudnám, hogy mit tegyek. :( Annyira sajnálom, hogy ilyen helyzetbe vagytok ennien. Bár még én nm vagyok túl a 12hetes uhun... 

Ami a kismamaruhákat illeti én leggings+felső mániás vagyok. :)


Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek :)

Ezek után amit leírtatok kezdek félni a jövő heti ultrahangtól meg a genetikai viszgálattól :( Főleg úgy hogy tegnap óta vérezgetek rendesen... De a védőnő szerint egyenlőre ne aggódjak . Ok megpróbálom ......

Brigi :)
borabora27
 
 


Vérezgetsz? és ezt nem kéne dokinak megmutatni?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Csutak,
sajnálom, hogy neked is jönnöd kell, bár a szavaidból úgy veszem ki még nem döntötted el teljesen mi is lenne a legjobb!
A genetikai uh óta én is folyamatosan latolgattam, sőt még a genetikai tanácsadásról is úgy jöttem ki, hogy talán nem a legjobb döntés ez az eljárás. Tovább nehezíteti a helyzetem, hogy a párom teljesen ellene van, nem szeretné, hogy megcsináltassuk. Nem könnyű a döntés, mi a legjobb ilyenkor? Én arra jutottam, hogy elmegyek, mert nem tudnám úgy kihordani ezt a babát, hogy ne tudjam, minden rendben van vele! 
Nem tudom, hogy lehet ennyivel alacsonyabb az arányszámod, mint nekem, hiszen nálunk 4 mm a tarkóredő és "csak" 1:148 lett a kockázat. Vegyes véleményeket hallok a kombinált teszt megbízhatóságáról, bennem is kialakult egyfajta bizalmatlanság az egésszel szemben, de kezemben ezzel az eredménnyel nem tudnék tétlenül ülni és bízni abban, hogy fals az egész. 
Tegnap felhívtam mégegyszer Istenhegyet, mert voltak még kérdéseim az eljárással kapcsolatban. Főleg amiatt izgulok, hogy le tudják venni a mintát, mert elég rossz a méhem és a méhlepény helyzete, úgyhogy nem biztos, hogy hozzá tudnak férni. Viszont magzatvizet csak a 15-16. héttől vesznek le. Igaz, hogy hétfőn már a 15. hetet töltöm, de ha nem lesz elég magzatvizem újra kell menni egy hét múva. 
Majd írj, hogy milyen lett a másik kombi eredménye és hogy mit döntöttetek a hétfővel kapcsolatban! És fel a fejjel!!! 

Borabora, 
ne aggódj a genetikai vizsgálat miatt! Remélem jövő héttől már mi is vidámabb hírekről fogunk beszámolni! Mikor mész a vizsgálatra?

 


Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Sziasztok!

A vérezgetés csökkent inkább olyan menstruáció előtti állapot enyhe barnás váladék . A védőnő azt mondta ne aggódjan rajta .Várjuk meg a hétfői ultrahangot. Nem görcsölök meg semmi más tünet nincs. Közben az ismerőseim körében kiderült hogy szinte mindenkinek voltak ilyen tünetei .Csak nekem meg azért furcsa mert az első terhességemnél nem volt ilyen .Sőt ott semmi panasz nem volt , Na nem is végződött jól. Lehet hogy ennyit számít a kor? Akkor 21 voltam most 35.Fene tudja. 
Hétfőn lesz egy sima uh és szerdán megyek Pécsre ott is ultrahanggal nyitok és utána a genetikai vizsgálat. Mindenesetre ha fokozódnak a tüneteim akkor azonnal megyek be a kórházba. Most megy a pihenés ezerrel. Aztán hétfőn minden kiderül. 
Tapasztalat legjobban az egészségügyis dolgozók paráznak . :)

Brigi :)
borabora27
 
 


Én sose véreztem (kopp-kopp) így nekem ilyet olvasni para.  A védőnőre meg tuti nem hallgatnék... 

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Udv az ujaknak!

Csutak, Melinda a legjobbakat hetfon. Remelem jovo het vegere mar mindketten fellelegezhettek.

Az oltast mar negy eve beadatom minden evben. Nem szokott semmi mellekhatasa lenni es nem tudom, hogy emiatt vagy sem de beteg sem szoktam lenni. 

A kombinalt teszttel kapcsolatban nem hivtak, szoval gondolom jo lett az eredmeny. A lanyomnal 1:50000 volt a riziko faktor, a korom alapjan pedig 1:698. 32 voltam akkor. Most 35 vagyok szoval biztos alacsonyabb ez az ertek.

Kismamaruhak: masodik baba, szoval van egy adag kismama cucc amit mar elo is kerestem kimostam es HORDOK. Mar nagyon latszik a hasam. Az elozonel kb 5-6 honaposan volt ekkora
Legtobb a Nextbol es Mamas&Papasbol van. 1-2 jo farmer szerintem alap. Es en a has alatti szabasut szeretem. Meg felsok kardiganok. Bar nyar lesz mire nagyon nagy lesz a pocak, szoval 1-2 nyari ruha is jol johet. Es kenyelmes cipo ami tamsztja a labad! Es szoptatos melltartok. Emlekszem en mar a 6 honaptol azokat hordtam a normal melltartok mar kicsik voltak.

Lilypie Pregnancy tickers
hoppla
 
 


Sziasztok!  Csatlakozom én is hozzátok :)
puszedli19
Cegléd
 
 


Mi ma lettünk túl a 12 hetes UH-n. Mindenünk van, és jó méretben, de csak és kizárólag popsit vagyunk hajlandóak mutatni. :) Egyelőre tojik ránk és jól elvan :D

Akiknek további macera van még hátra, csak és kizárólag pozitív gondolatok, egyik ismerősömnél valóban minden magas lett, végül szúrták, és nincs a babának semmi baja, úgyhogy növekszenek szépen lassan. És ez mindenki másnál is így lesz!!! :)

Várom a beszámolókat, eredményeket! :)

szappanka
 
 


Sziasztok.
Na megszületett a döntés.. elmegyek hétfőn..bár nem tartom én magam sem teljesen jó döntésnek...de nem merem bevállalni h ne derüljön ki hogy ha mégis baj van :(
De a következő babánál (majd a leendő kistesónál) ezt már tuti nem fogom végigcsinálni...tanultam a saját esetemből és a 12. Hetes uh ra már úgy megyek h megcsináltatom a fizetős vérvételes kromoszómaszűrést szóval az esélyét sem adom meg h ez megismétlődjön.
Melinda, Te hányra mész?
Nekem 11re van időpontom..
Te hogy vagy? Hogy viseled ezt az egészet?

Remélem a többiekkel minden rendben :)

Judit
csutak85
 
 


Csutak, 
nekem 10.40-re van időpontom. Én egész hétvégén nyugodt voltam, de most kezdek megint aggódni. Azt már én is megfogadtam, hogy a következő babánál meg fogom előzni ezt az egészet! 
Tudsz valamit arról, hogy egyből utána el lehet-e jönni, vagy kicsit lefektetnek ott? Mi Győrből megyünk, a szüleim visznek, aggódok, hogy nem lesz-e megterhelő utána egyből elindulni haza. 



Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Húú.. akkor egymás után leszünk...
Nekem azt mondtak h fél-egy órát ott lehet pihenni és akkor orvosi felügyelet alatt van az ember..
Utána meg fekvés otthon. Én kivettem a keddet és a szerdát is..biztos ami biztos alapon...
Ha nem gondolok rá akkor én is jól vagyok de ha eszembe jut akkor a gyomorgörcs megvan :(
Elvileg találkozunk akkor holnap :(

Judit
csutak85
 
 


Csutak, Melinda!!
Nagyon drukkolok nektek!! :) Biztosan minden rendben lesz!! Nekem is több ismerősömmel is előfordult, h elsőre beijesztették őket, majd szinte kivétel nélkül az Istenhegyire mentek és ott meg tudták nyugtatni őket, h minden ok a babával. Azóta mindannyian életet adtak már a makk egészséges gyermeküknek!! :)) Veletek sem lesz másképp!! Fingers crossed!!! :)))

Én most a 15+4 napon vagyok, a 12. hetin minden rendben volt, de a korom miatt (39 èves vagyok és első baba) csináltattam prenatestet, ami szintén negatív lett és megtudtuk, h kislányunk lesz :))) 

Nekem nagyon furi, de rajtam még szinte semmi nem látszik (csak a melleit nőttek 1-2 méretet), de még mindig a korábbi ruháimat hordom, pedig örököltem egy pár kismama cuccot a hugimtól, de egyenlőre még a fiókban lapulnak... Most csütörtökön belépünk az 5. hónapba. Most már azért várnám, h gömbölyödjek picit :)))

Mindenkinek további kellemes babavárást!! :))
Vikka


Lilypie Pregnancy tickers
vikka111
Szombathely
 
 


Igen, mondhatom, hogy sajnos találkozunk... :( Addig te is próbálj pihenni és megnugodni! Reméljük a legjobbakat! Én is vettem ki szabit.

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Sziasztok. 

Én sajnos ma hajnalban elvesztettem a babát  . Megindult a vetélés és műtéti úton fejezték be. Hát össze vagyok törve rendesen . De már ki engedtek  a kórházból . Most megpróbálom magam összeszedni testileg lelkileg. Elég erős nő vagyok de azért most egy kicsit nehéz lesz. 

vigyázzatok magatokra és babákra. Holnap gondolok mindenkire aki vizsgálatra megy. :)

Brigi :)
borabora27
 
 


Brigi!
Annyira de annyira sajnalom. Mielobbi felepulest neked. Tudom min mesz keresztul az elso babat en is hasonloan vesztettem el , kismutet lett a vege. Azzal a kulonbseggel, hogy nekem nem indult meg a veteles hanem az UH-on derult ki, hogy mar nem el :( Nekem is megszuntek a koraterhes tunetek ugy a 10. Het korul. Nem konnyu feldolgozni de sikerulni fog. Tiszta szivbol kivanom, hogy a kovetkezo terhesseged minden problematol mentes legyen es gyonyoru egeszseges kisbabad szulessen. 

Melinda, Csutak! Mennek a drukkok holnapra. 

Szappanka 



Lilypie Pregnancy tickers
hoppla
 
 


Brigi
Sajnálom

Melinda, Csutak
DRukkolok!

Mi rendben vagyunk. A vizsgálatok szerint egészséges kisfiúnk lesz
Nekem már a kismama-nadrágok a kényelmesek

Kép
preggowomen
 
 


Óhhh Brigi rettentően sajnálom!!! Kívánok neked mihamarabbi testi és lelki felépülést!! :) 



Lilypie Pregnancy tickers
vikka111
Szombathely
 
 


Nagyon sajnálom Brigi, hogy ez történt. Tudom mit érzel, tavaly sajnos én nekem is ezt kellett átélnem. :( Kívánok neked mielőbbi fellépülést, mind testileg, mind lelkileg!
Ne adjátok azért fel a próbálkozást! <3



Kép
szoszi1
 
 


Istenem Brigi! Nagyon sajnálom, ami történt! Sok erőt és kitartást kívánok!

Én túl vagyok a mintavételen, szerencsére sikerült levenniük. Most fekszem és fekszem és várok és várok. Péntekre ígérték az eredményt. 

Csutak, neked is sikerült? Hogy vagy?

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok, ha lehetséges. 2015. július 02-re várjuk a babánkat. 

Érdeklődnék, hogy vannak-e esetleg itt győri, vagy Győr környéki kismamák? Szívesen beszélgetnék velük kifejezetten a győri viszonyokról (kórház, orvosok, ultrahang, stb.), mivel első babás vagyok, és elég kevés a tapasztalatom, információm e téren. Már több fórumra is benéztem, de mintha elbújtak volna a győriek... Vagy csak én vagyok ügyetlen a keresésben. Ha itt nincs senki Győrből, tudtok esetleg olyan fórumot, ahol lakóhely szerint csoportosulnak a kismamák?
hrit
 
 


Pontosítok, mivel itt a babaneten is van pár olyan topic, amit keresek, de mindegyikben elég nagy a pangás. Szóval jelenleg aktív, lakóhely szerinti fórumot nem tudtok? Vagy olyan kevés kismama netezik, fórumozik azonos helyről, hogy nem létezik ilyen?
hrit
 
 


sziasztok

először is Brigi rettentően sajnálom ami veletek történt.
ami megnyugtató lehet, hogy anyumnak előttem volt egy spontán vetélése és utána amikor velem terhes lett minden zökkenőmentes volt, tehát még egyszer biztos hogy nem történik meg!!
sok erőt és kitartást kivánok Nektek

na én is túlestem a mintavételen. Szerintem Melinda még láttalak is és nagyon jó volt látni hogy saját lábadon szinte mosolyogva jöttél ki a szobából.
túlélhető  volt, most én is fekszem és fekszem és pihenek. :)
és nagyon pozitívan várom a pénteket. nekünk is addigra igérték az eredményt.
Egyre valószínűbb hogy kisfiú :D de pénteken ez is kiderül.

köszönjük a sok drukkolást és mindenkinek jó babavárást!! :)

Judit
csutak85
 
 


Mosolyogtam mert egy fél kő esett le a szívemről azzal, hogy levették a mintát. Úgy nézték, hogy nem férnek hozzá, de aztán pisiltem 2x meg kicsit megnyomkodtak, hogy félremenjenek a dolgok és sikerült! Most kicsit feszül a hasam, de gondolom ez normális. Ezek szerint nálatok látszott most is valami a kukacból? :) Örülök, hogy te is pozitív vagy, reméljük a legjobbakat! 

Igen, én is köszönöm mindenkinek a sok pozitív hozzászólást és bíztatást! 

Hrit, 
én győri vagyok, de jelenleg Szombathelyre járok dokihoz, mert Sárváron dolgozom. Viszont tervbe van véve, hogy Győrben szüljek, úgyhogy szívesen fogadom a tapasztalataidat és az információidat az ottani helyzetről!

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers

Melinda
vmelinda13
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: