Új privát üzeneted érkezett!

@pimpoka:


Kedves Pimpoka! Szívből gratulálok Juliannához!
Pont a minap láttam a nevedet a régi hsz-ek között és eszembe is jutott, hogy nem sokat hallani felőled, de ennél jobb visszatérés nem is kell, ilyen hírrel:)
A szülés leírása meg remek példája a van gyors és "szép" szülés kategóriának, remélem sokaknak biztatás is
Tesók hogy vannak a legkisebbel? Gyors összeszokást és minden jót Nektek, azért jelentkezz még néha, hogy mi újság felétek.

Kép
moncsih2
 
 


@kismacko81:


akkor tervek szerint nekünk 1 napon lesz a császárunk hónapot felezünk
kitartást addig is, már csak 12 nap

Kép
moncsih2
 
 


@szilvi16:


na én nem rúgtam bele semmibe és mégis olyan fájdalom kínzott tegnap egész nap, vagyis éjszaka is már megvolt és reggel bedagadt lábbal ébredtem és alíg tudtam mozogni tegnap - bal lábfej főleg az oldalsó "bütyök" rész, borogatás, pihentetés, de még ma sincs túl jól...
szóval jobbulást Neked!

Kép
moncsih2
 
 

 
 

Sziasztok!

Pimpoka! Szívből gratulálok! Hiányoztál is a csapatból, mint pl. Sodrika és a régebbi hozzászólók, úgyhogy ha ezt bárki csak olvassa, azért írjon néhány sort, hogy tapasztalatot cseréljünk és persze megtudjuk, hogy mi lett Vele!?

Nem tartottak bent szerencsére, mivel fejvégű a baba, úgyhogy itthon várhatjuk, hogy beinduljon. Reggel 8:00-11:10-ig ültünk a kórházban, mert 1 db szakorvos volt, akire éppen 2 császár várt és nem tudta addig ellátni a többieket. Hozzáteszem, nem egy kis budapesti kórházról van szó, emiatt kissé fel is háborodtam...

Szép napsütéses hétvégét Nektek!
viktria
 
 


@viktria:


végülis nem baj ha nem tartottak bent, nem? otthon mégiscsak jobb "várakozni"...

nekem kedden kellett ctg-re mennem, ugyancsak Bp, olyan fél10 körül értünk oda, vagy valamivel előbb és 13.15-kor  végeztünk...hát a párom teljesen kiakadt (el is mentünk közben bevásárolni, elintézni ezt-azt), én magamhoz képest egész jól viselem ezeket, csak az a baj, hogy pl. levegőtlen helyen kell várni, sokszor nincs hely le se ülni, mert sokan jönnek 2-3 családtaggal, ha meg elfogyott a nasim innom és ennem kell, de a mosdó kvázi használhatatlan állapotban van és mégsem vihetem magammal a 10órait+ebédet...
nővér egyedül foglalkozott párhuzamosan 2-3 kismamával és a be-befutó orvosokkal, a ctg gépek nem működnek rendesen, rohangálnia kellett az ügyeletes orvos után szülőszoba és ambulancia között, hogy írja alá a ctg leleteket, szóval sok helyről sebzik ez a rendszer akkor leszek nyugodt ha Babócával együtt egészségesen hazatérhetünk


Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van?!
Baudry???

Pimpoka: Sok boldogságot a kislányodhoz! Remélem néha be tudsz jelentkezni, hogy mi van veletek.

Viktria: Sajnos a legutóbbi ctg-nél én is ezt tapasztaltam. Csúszás, ügyeletes orvos sehol, hogy aláírja a leletet. Remélem pénteken, amikor a következő ctg lesz, nem fog így elhúzódni.

Szilvi16: Jobbulást!

Moncsih2: De jó! 12 nap már tényleg nem sok, csak győzzük kivárni.

Vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Helló mindenki a helyzetem ugyanaz mint Pimpokának csak én még egyben vagyok nyomon követem a dolgokat amennyire tudom de annyi Mindenre reagálnék mire elovasom nincs elég időm a válaszokra így bele sem fogok kérlek ne haragudjatok! :oops:

Kép
Kép
Kép
sodrika
 
 
 
 


Sziasztok ma voltam dokinál, csináltak ctg-t, ultrahangot, és megvizsgált. A placentám már szépen érik, a méhszáj megvan rövidülve és puhulva, szóval szépen haladunk előre, azt mondta még hamarabb is meglehet a babóca :) De még nem nyitódok! Csütörtökön megint ctg, addig meg várunk és sokat pihizünk! :)

Remélem mindenki jól van, szép vasárnap délutánt, vigyázzatok magatokra :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Moncsih, Kismacko, köszönöm, szerencsére gyorsan gyógyul, már tudok járni, amit az első éjszaka után nem tudtam elképzelni :).
Pimpoka! Gratula! Én annyira irigykedem, hogy vannak akik már túl vannak rajta és a picikét tartják a kezükben. Én is elkezdtem szedni a homeos bogzókat és iszom a málnalevél teát. Foggalmam nincs, hogy ez használni fog e, de végülis miért ne. Amennyiben a medencés szülőszoba szabad lessz, vízben fogok szülni, ami a dúla szerint nagyon sokat tud segíteni. Picikém rengeteget mozog, pedig azt mondták egyre kevesebb lessz a magzatmozgás, hát az én babócám napközben szinte egész végig ébren van és néha teljesen magatehetetlen leszek a sok rúgdosástól. Keményedés és josló fájás viszont szinte egyáltalán nincs. Hogy álltok a kilókkal? Megállt a hízás? Én utolsó héten inkább fogytam 0,5-1 kg ot, igaz előtte 2 kg jött fel 2 hét alatt. Annyira zavart egy ideig a súlyom, most ott tartok, h egyáltalán nem érdekel mennyi jön még fel, csak már tartsam a karomban a kicsikémet. Legyen itthon a család szeretetben és egészségben!
szilvi16
 
 


Sziasztok!
Pimpoka, gratulálok! Azt hiszem mindannyian ilyen szülést kívánunk magunknak!
Mi még egyben vagyunk, de már nagyon nehéz a poci.... az utóbbi két napban annyit mozgott a Pirinyócska, hogy lejjebb is tornázta a hasam... Apróbb görcsök, nyilalások vannak, de semmi komolyabb.Mi is megálltunk a hízással, kb 12 kilónál, amit nem is bánok... :) Nagyon "szép" zebracsíkos lett a pocim, ti hogy álltok ezzel?
Milyenek az éjszakáitok? Én szépen beálltam a négyszeri pisijáratra, gyakorlatilag már óramű pontossággal kelek az adott időben...
Nna, megyek takarítok egy kicsit, mert újabban azon agyalok hogy nehogy rendetlenség legyen, amikor mennem kell szülni... Tisztára meghülyültem így a végére....
Puszi mindenkinek!

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Hogy vagytok?

Szilvi16: Fogalmam sincs, hogy most hány kiló lehetek. Utoljára december közepén mértek, akkor 70 kiló voltam. De engem sem érdekel, úgyis lemegy. Keményedés nálam van, jóslófájás szerencsére eddig nem volt, igaz, a magnéziumot még szedem. Remélem összejön neked a vízben szülés, biztos jó lehet!

Minka87: Nekem "napsugár" formájú csíkjaim lettek, pedig kentem és kenem magam bőszen. Ez van. Az éjszakáim nemcsak a 3-4 pisilés miatt hosszúak, de sokszor forgolódom, néha a gyomorsav miatt nyűglődöm és újabban az izzadás is végigkíséri az alvási időt.

Ma voltam az altatóorvosnál, nem volt semmi extra, viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy a párom bent lehet-e a műtét alatt. Ezt még pótolni kell. Pénteken vérvétel, ctg és ultrahang.

Írjatok, hogy mi van veletek!


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! Gratula mindenkinek aki túl van rajta. 2015. január 1-én 17:50- kor 3600 grammal 53 cm-mel megszületett Kristóf babánk :) Részleteket majd később írok és töltök képet is a gyönyörűségemről.Amíg tudtok aludjatok sokat!!!! :) Puszi nektek

Kép
baudry
 
 
 


Baudry! Gratulálok és nagyon sok boldogságot, jó egészséget kívánok! :-) De jó Nektek!
Mindenképp várjuk a beszámolót.

Kismackó! Szinte ugyanezek a tünetek nálam is megvannak az izzadás is megvan este.
Annyira kitolja magát a babuka, hogy nem tudom eldönteni, attól fájdogál-e a hasam. Ma vagyunk 38 hetesek és 4 naposak. Végülis még van idő. Holnap este megyünk dokihoz, kíváncsi vagyok, hogy nyílik-e a méhszáj.

Szép hetet Nektek!
viktria
 
 


@baudry nagy gratula, egészséget boldogságot a kiegészült családnak!
@minka87 nekem is vannak ilyen rendetlenség/takarítés kényszerpillanataim, de szerencsére az energiaszintem szabályozgatja Konyhafiókokat ürítettem/takarítottam, de még a hivatalos iratokat/egyetemi jegyzeteket/könyveket akarom átnézni, kidobálni belőlük, minap kimostam az összes vendégpapucsot, a virágok átültetésén töprengek és azon, hogy készítek egy listát amit Anyukám majd elvégezhet amikor jön segíteni az első hetekben
Én nem lettem nagyon zebra, legalábbis elől hason nem, szerintem nekem a combrész a kritikus...Naturland kismama krémet használom kb. 7 hónaptól, előtte csak sima nivea testápoló volt...
Ma voltam védőnőnél nagyon jófej volt ismételten ma is főleg a lelki nyugtatásra fektette a hangsúlyt, hogy ne idegeskedjünk első napokban, nem kell 25 véleményt meghallgatni, a babát nem szabad állandóan kézben dajkálni, meg kell tanítani neki a különbséget a nappal és éjszaka között, hogyan kell ápolni - köldök, szem, fürdetés.
Holnap kora reggel megyek dokihoz+ctg, remélem sikerül elintézni a vérvételt is és még a kenetet kell levenni...Jövő hét szerdán bevonulás  a khzba és lemaradok a Szulejmanról
Már babásoknak pihentető éjszakákat és könnyű nappalokat, többieknek meg kitartást, a baba eső elindult, mindenki sorra kerül lassan

Kép
moncsih2
 
 


@baudry:


Szívből gratulálok a picihez, sok erőt egészséget és boldogságot hozzá :) Vigyázzatok nagyon magatokra! És várjuk a beszámolót! :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Baudry: Gratulálok a kisfiadhoz, sok boldogságot! Majd ha lesz időd és energiád, légy szíves írd meg, hogy milyen volt a szülés.

Moncsih2: Te melyik kórházban fogsz szülni? Én a Dél-Pestiben. Az orvosom hétfőig szabin van, utána még talán megvizsgál egyszer. A császármetszés napján reggel kell bemennem a kórházba. Így nem maradok le a Szulejmánról. (kivéve, ha a kisfiam előbb ki akarna bújni)

Remélem minden kismami jól van. Lassan mindenhol megszületik a baba. Addig is pihengessetek!


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok! Kezdem összeszedni magam, csak rátesz egy lapáttal ,hogy betegeskedünk én is apa is... Szokták mondani, hogy szülés előtt álló kismamákat nem éri riogatni. Gondolom azzal mindenki tisztában van ,hogy fájdalommal jár, de tuti ,hogy abban a percben el is felejti az ember, amint a mellkasára teszik a babóját :) Ráadásul nem is olyan szörnyű ;) 1-én fél 9 kor elfolyt a magzatvíz, 9re értünk be a kórházba. délig semmi fájás ezért elindították az oxitocint és 17:50- kor ki is bújt :) Szóval nem hagyta anyát sokat szenvedni. A kórházbanlét szörnyű volt...sokat sírtam, mert nem tudtam cicire tenni , első baba, szerencsétlenkedtünk ő is én is. Hála az égnek mára már tökéletesen megindult a tejci is és bár bimbóvédő segítségével, de jó nagyokat szopizunk:) Szóval kezdünk megnyugodni, bár az alvás hiányzik kicsit :P  Tegnap is meg ma is megvizsgálta a védőnő, kicsit besárgultunk, de azt mondta,hogy ma már sokkal szebb a színe. Kaptunk rá cseppeket , úgyhogy minden rendben lesz :) Remélem ti is jól vagytok!? :) A kép pedig önmagáért beszél, minden szenvedést megér:)

Kép
baudry
 
 
 


Baudry!!!! MEg egyszer GRATULA! Naagyon irigykedem ám és szerintem a többiek is . Csodaszép baba és az a mosoly egyszerüen elolvadok tőle. Gondolom jó már otthon lenni és csak magatokkal foglalkozni. Hihetetlen, hogy 9 kónapon keresztül várunk egy pici mosolyra és bármennyire pici, egyszerüen mindent elsöprő érzés.

A már babázóknak sok pihentető alvást, sok tejecskét és ennyire csodaszép mosolyokat kívánunk, nekünk várakozóknak pedig kitartást, nincs már sok és mi is babázhatunk.

Szép estét mindenkinek!
szilvi16
 
 


Baudry! Annyira gyönyörű, mosolygós Babácskád van, hogy belekönnyeztem, ahogy ránéztem! Tényleg egy csoda és elhiszem, hogy szerelem volt első látásra! :-) Legyen benne nagyon sok örömötök és élvezd ki minden pillanatát, mosolyát! Gratula mégegyszer. :-)

Lányok! Lehet, hogy mégis császáros leszek, mert Hunor buksija nem illeszkedett be pontosan, hanem a doki simán kilöki alulról és azt mondja, ha beindulna a vajúdás és rossz helyzetben feszül oda a feje, akkor feleslegesen szenvedek én is meg ő is. Ráadásul teljesen zárt a méhszáj, mert nem feszíti. Valami ilyesmi a lényege...
Ctg rendben volt, tegnap kicsit lustika volt, de ez a -12 fok odakint nagyon durva. Ráadásul szombatra +10-et mond.
Csütörtökön megyünk be a klinikára reggel, akkor ismét ctg és megnézi dokibácsi. Szerintem akkor el fogja dönteni, hogy mi legyen.
Én is már naponta takarítok és igyekszem rendet hagyni. Új lábtörlőket vettünk meg kicseréltem az előszobában a kis szőnyeget. Fészekrakási mizéria nálam is van, hogy csinosak legyünk, mire hazajön a Picikénk :-)

Drukkolok mindenkinek Csajok, hogy könnyen túl legyünk rajta és mielőbb babázhassunk!
viktria
 
 


Baudry: Még egyszer gratulálok! Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, gyönyörű kisfiad van! Minden fájdalmát elfelejti az ember, ha ránéz a gyermekére.

Viktria: Mikorra vagy kiírva?

Még 8 nap van hátra a császárig, el sem hiszem, hogy mindjárt a kezemben tarthatom a második fiamat.

Kitartás minden kismamának!



Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Nekem tegnap volt kórházas napom - vérvétel, uh, kenetvétel, ctg. Az ambulancián az éppen beosztott doki csinálta az uh-t és jól megijesztett, hogy a baba feje a koránál 2-3 héttel kisebb. De a saját dokim tanácsára megnézetem még máshol is és az adatok alapján valami nem stimmel a kórházi géppel, mert mm-teljesen megfelel a 38-ik hétnek, csak a gép 34-35 hetet jegyzett minden értéknélKicsit megijedtünk a párommal, de a saját dokim véleménye+az utánanézés kicsit lenyugtatott. Azért várom, hogy holnap reggel megnézzék...A sokkal kisebb fej arra utalhat, hogy retardált, ezért volt a pánik. A párom teljesen kikészült egész délután/este táblázatokat és cikkeket olvasott. De mivel eddig egyik vizsgálaton sem mondtak ilyet (azok meg profi gépeken történtek 3 alkalommal is magánklinikán) én úgy érzem, hogy ez itt a doki/gép szerencsétlen kombója...

@kismacko81 én az Uzsokiban leszek, remélem:) most próbálom intézni az adminisztrációt mert a terhesgondozás máshol történt, hosszú történet:)

@baudry ez a Kristóf gyermek tündéri Könnyű napokat nektek, egyetek-pihenjetek-aludjatok eleget

@viktria nem irigyellek, ez az állandó bizonytalanság...de ha előre lebeszéled magaddal, hogy lehet A és B terv is, talán picit könnyebben tudod majd végigcsinálni. Ugye nekem tervezett császár, de gondoltam arra is, hogy ki tudja valami miatt olyan gyorsan beindul pl. hogy a gyerek a szülőcsatornában van már, akkor a természetes szüléssel kell végigcsinálni jól. De biztos jól megijednék, nem mintha a császártól nem félnék picit
Könnyű napot mindenkinek és számoljatok be a fejleményekről:)

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!

Még mindig semmi változás nálunk, azon kívül, hogy 2 napja brutálisan vízesedem. Minden oké amúgy, mert ma a ctg-n néztek vérnyomást és vizeletet is. Doki azt mondta, hogy hétfőn reggel ismét szeretne látni, ha nincs semmi fájás, akkor megbeszéljük a császár időpontját. Valószínűleg a Pici buksija nincs bent teljesen, de hétfőn ultrahang is lesz.

Kismackó, január 14-re vagyok kiírva, most vagyunk 39 hetesek.
Moncsih, sajnos én is így vagyok vele, hogy mivel sokáig császárra készültem, egy kicsit én is félek. :oops:

Már kb. 3,5 kg a baba, elgondolni is fura, hogy fog alul kiférni. Baudrynak is kijött. Na de ki fog jönni, vagy így, vagy úgy. :-)

Ti hogy vagytok a vízesedéssel? Csíkjaim sajnos vannak, hiába kenegettem.
Jósolófájások egyáltalán nincsenek... Nektek, hogy telnek a napok?
viktria
 
 


@ viktria ki fog jönni az a baba:) mi is a mai mérések alapján 3115 g-nál tartunk, kedden 3200-at mértek és még egy hétig gyarapodhat Babóca:) szerencsére nem látom már a hasamtól a régi műtéti hegemet ahol elméletileg majd kiveszik, különben én is ezen agyalnék hogy fog ott kiférni
Vízesedés nekem is szörnyű, de lényegében hónapok óta - kézfejem annyira fáj...reggel nem fér a lábam a 3-4 számmal nagyobb papacsba...
Na de kitartást neked is, meg mindenki másnak is, hamarosan mindenki babár ringathat:)

Kép
moncsih2
 
 


Sziasztok!
Baudry, gratulálok, nagyon cuki kisfiú!!
Mi is egyben vagyunk még, bár én már nagyon a végét járom, úgy érzem... Egyre nehezebben tudok járni, ráadásul a legváratlanabb pillanatokban nyilal bele a fájdalom a hüvelyembe, általában az utca közepén... Gondolom attól, hogy nagyon lent van már a feje a Babucinak.
Szerencsére én csak minimálisan vizesedem így a végére, inkább csak a bokámon tűnik fel, hogy estére milyen buci lesz... Ami rosszabb, hogy a kézfejem, az ujjaim nekem is nagyon fájnak reggelre, mintha egész éjjel ökölbe szorított kézzel aludtam volna...
Kitartás mindenkinek, már csak napjaink vannak hátra és végre babázhatunk!!!

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok! Tegnap voltam ctg-n mindn rendben volt, én ma már bepakoltam a bőrödbe rajtra kész vagyok :) Elég gyakran érzem mostmár a görcsöket, meg a derkam is nagyon sokat fáj egyre jobban! Kedden megyek dokihoz, csütörtökön meg a kórházba ctg-re meg megvizsgál a szülésznőm, de azt mondta lehet nem is fog kelleni mert addigra megszülök :) Hát már nagyon várjuk, tegnap olyan  feszült voltam, meg ideges azt mondta a párom mintha kifordultam volna magamból, csak úgy elkapott a sírás is a semmiből, dúlnak a hormonok! Lehet már érzem a végét!

Kitartás mindenkinek, írjatok ki hogy van :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Hello mindenki!

Mi is ma voltunk CTG-n és picikém ügyes volt. Mozgott néha de nem vitte túlzásba. Doki meg is dícsérte, hogy ügyes fiam van. :) Ma megkaptam a beutalót a kórházba és jovő hét pénteken megyek először oda, ha addig még terhes leszek. Én már nagyon várom, h kipottyanjon és ezt el is mondom neki minden nap. :) Hangulatom nekem is csípős, tegnap kutyus is érezte....csak végig vonultam mellette és húzta össze a fülét, furán viselkedett, de szerintem érezte az én feszült hangulatom. Nekem a derekam tegnap óta fáj és a gyomorsavam egyre rosszabb. Vizesedést nem tapasztalok csak a mérlegen. 2 kg ingadozás van, ami nem normális, viszont semmi más nincs szerencsére. Most, h itthon vagyok, napi rendszerességgel jógázok és minden nap kimegyek egy min 30 perces sétára is. A hüvelyi nyilalás miatt viszont szivesebben megyek párom társaságában mint egyedül. Csomagom már rég készen áll. 1 hete iszom a málnalevél teát és szedem a homeos bogyókat, de a méhszájam még mindig zárt.

Várjuk a beszámolót mindenkitől. Szép napot nektek,
szilvi16
 
 


Sziasztok!

Mostanában eléggé inaktív voltam, neharagudjatok érte. Lemaradtam aztán annyit írtatok, hogy mire elolvastam már sosem volt erőm írni.

Gratulálok mindenkinek akinek már megvannak a manók! :) Irigykedem! :)
Mi még egyben vagyunk, habár már eléggé nehezen megy minden. Fájdogál is, vizesedem is és ez a gyomorsav... volt, hogy arra keltem, hogy feljött és ahogy felakartam ülni, hogy kimenjek a mosdóba valahogy visszament, de sajnos a tüdőmbe, majd meg fulladtam, aztán a köhögéstől meg be is görcsöltem, szóval rémálom, fél órákat alszom. De már a vége felé vagyunk, kibírjuk ezt a keveset, meg amúgy is megéri! :)
Nemtudom, hogy mi a normális mivel első babás vagyok, de csak szerintem furcsa az, hogy a 32 hét után csak a 38 héten megyek megint dokihoz? Mert a 32 hetesen mondta h 36 hetesen vérvétel és azzal vissza hozzá, ezzel nincs is baj, de a dokim aszisztense "nemtudott" időpontot adni csak a 37+6 hetemre, kérdeztem, hogy nem e gáz, hogy ennyi idő eltelik a 2 vizsgálat között, aztmondta nem, a dokimat is hívtam ő is azt mondta,hogy nem gond. A streptomat is úgy vetettem le, dec 23án rendezgettem a papírjaimat és akkor tűnt fel, hogy az még nincs meg és mivel eléggé hazavágta már antibiotikumokkal így nem akartam azt, hogy ha beindul a szülés és nincs még eredményem, akkor nyomják belém. Felhívtam, hogy akkor most mi van, erre azt mondta, hogy akkor most befáradhatok ha akarok és leveszi. Ekkor voltam 35 hetes,de meg sem vizsgált meg semmi, csak levette a mintát és kb kidobott a rendelőből, merthogy én voltam az utolsó betege aznapra. Ja és arról nem is beszélve, hogy a kiskönyvembe azt írta, hogy volt már ctg-m 32 hetesen, pedig arra azt hiszem emlékeznék és abban sem vagyok biztos, hogy a szülésig lesz-e mert a magánrendelőjében nemtudom, hogy van-e és ugye akkor már 38 hetes leszek. Mit gondolok erről? Dokit váltani így az utolsó másodpercben sem fizikai sem lelki energiám nincs már, nővérem nála szülte a 2. babáját és ódákat zengett róla. :S Meg ugye a kis boriték, párom már azt mondja, hogy 1 forintot nem adna ennek az emernek, de én nemtudom.. :S Bocsi, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de régen nem írtam. 
Itt van pár pocakfotós képünk, itt még csak 33 hetesek voltunk, habár azóta is kb ugyan ekkora a pocakom! :)


az utolsó megy egy duplakép, a 20 és a 33 hét közötti változás :)

További szép napot nektek, aki már akkora mázlista annak  jó babázást, a többieknek meg sok pihit és kitartást! :)
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 



ez lemaradt, csak, hogy lássátok, hogy hol tartunk :)
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy mindenki jól van!
Anncsa, nagyon  jók lettek a képek!

Vizesedést én is bokatájékon tapasztalok, gyomorsav is kínoz.
Ma voltam ctg-n, közben sokat mozgott és csuklott is a kisfiam. Vért is vettek, kellett vizeletet is vinnem, hogy legyen friss laboreredmény a császárig. Voltam ultrahangon is, ahol megint olyan értékek jöttek ki, mintha az adott hétnél (38. hét) nagyobb lenne. A becsült súlya 3940 gr, ami szintén 39 hetes babára utal. Kicsit idegesít, hogy akkor most mi van, remélem minden rendben lesz vele.

Pihenjetek és vigyázzatok magatokra!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!

Anncsa, csodaszép pocid van, nagyon jó képek. Nekem máig nem voltak csíkjaim, de tegnap óta szakad szét a köldököm környékén a bőröm, annyira fáj, ebből már tuti csíkosodás lessz. Kenem minden nap, de szerintem nem segít :(
Ez az időjárás viszont teljesen kikészít. fáj a hasam, nyomás érzés van az egész csípőmben és a hüvelyem jobban nyilall mint eddig bármikor. Tegnap bevásárló túrán voltunk és az sem tett jót, h órákon keresztül totzogtunk (kb 6-7 óra). Egyelőre picike lapít, nem akar kijönni, pedig mar minden perc egy feladat.
Szép napot nektek!
szilvi16
 
 


Hello! Mizujs veletek? Én már számolok vissza, a kiírt napig még van 8 napom, már nagyon izgulok :) Hétvégén elég erős fájásaim voltak 20 percenként éreztem azthittem hogy már itt az idő, de semmi el is múlt aztán! tegnap este rámtört a pánik hogy mi lesz a szülésnél, de aztán próbáltam nyugtatgatni magam! 

Mindenkinek kitartás már tényleg nincs sok hátra :) Aztán jelezzetek mi van veletek :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is még egyben vagyunk, de a mai sztorit el kell meséljem. Reggel 7:15-re ctg-re kellett menni a kórházba. Egy órát ültem ott, mert a baba bealudt. Utána 15 perc séta, csokievés. Visszamentem, majd 10 perc után közölték, hogy kórházi össznépi megbeszélés lesz mindjárt, egy óra múlva jönnek, addig várjunk kint. Utána vissza a ctg-re, ott megint elidőztem egy 15 percet. Utána ultrahang vizsgálat, Picivel minden oké. Súlya kb. 3700 gramm, koponya szélessége 10 cm. Nagyfiú... :-) Megvizsgál a doki, majd elkezd szivárogni valami víz. Azt mondja, sétáljak kint fél orát, hátha magzatvíz. A vizsgálaton kiderült, 1 ujjnyira nyitva vagyok és pici vérzésem lett ettől a vizsgálattól. Utána visszamentem, de a doki ebédelni ment, vártam ismét fél órát. Na utána megbeszéltük, hogy a héten császármetszés, mivel nem szivárgott több víz, nem akár beindulni és 14-re vagyok kiírva. Nagy a baba, a szemem miatt meg nem kockáztatnak, nehogy visszaromoljon.. A héten már tuti babázom, de ez a nap felért 5 óra vajúdással. :-)
Nálam amúgy sajnos még semmi fájás, néha kemènyedek, de ennyi.

Mindenkinek kitartás és várom a híreket! Én is jelentkezem, ha hazajöttünk a kórházból. Ma vagyunk 39 hét 5 naposak. :-)

Puszi
viktria
 
 


Sziasztok!

Mi is meg vagyunk még, szépen egyben... Jövőhét keddre vagyunk kiírva, fura belegondolni, hogy most már tényleg csak napok vannak hátra! Egyik este volt egy fájásom, vártam, hogy hátha lesz több is, de nem... A Pirinyócska szinte semmit  sem mozog, csak néha kidugja a fenekét...De úgy látszik jól érzi így magát, pedig idekinnt több hely lenne... Holnap megint nst, jó lenne ha vizsgálat is lenne, kíváncsi vagyok mekkorának saccolja az uh és a méhszájam állapota is érdekelne.
Puszi mindenkinek és kitartás!!

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Mindenki még egyben? Mi még igen. Fájásokat én sem tapasztalok, bár a sok frontot azért megéreztem. Csütörtökön van a nagy nap, addig még bármi lehet. Kicsit félek, hogy nem lesz-e rossz neki, ha a szülés beindulása nélkül egyszerűen csak kivágják a hasamból. Szívesebben várnám meg, hogy magától induljon el a folyamat, a heg csak kitart.

Írjatok, hogy mi van veletek!


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Sziasztok!
Ma voltam én is ctg-n és utána az aláíró orvos elkezdett azzal idegesíteni, hogy a kiírási dátum 23, nem 21, az nem helyes...Egész idő alatt ez ment 21-23, hiába mondtam, hogy most mindegy mert 2 nap múlva császár, ő csak mondogatta, hogy nem mindegy a túlhordás szempontjából, hogy mikor indítják el a szülést...

Babóca regngeteget csuklik, naponta többször. Remélem jól van. Holnap reggel 7-re kell bemenni a kórházba, már nagyon várjuk és persze kicsit izgulunk. hogy mikor kapom a babát, mikor adják  a páromnak, hogy leszünk...Ma megkaptam a kenet eredményt ami negtatív lett, a vércsoport is ok, vérkép akárcsak eddig, nem tökéletes, de reméljük, hogy rendben leszünk:) Gyomrom fáj, nyom, rettenetes rosszul alszom...
Végre 90%-os  a készültség, szinte minden a csomagban van:)

@anncsa így a vége felé kicsit furi, hogy ritkábban kell menned, de ha nincs panasz, akkor ne idegesítsd magad. A ctg-t el kellene viszont kezdeni 35-36-ik héten és általában abban a kórházban ahol szülni fogsz, kérj időpontot a kórházban, vagy kérdezd meg mi a módja...Melyik kórházba mentek majd? A szülésnél jó lenne ha megbízol a dokiban, akár fogadott, akár ügyeletes. Jók a képek! Majd mesélj, hogy mi a helyzet.
@viktria végre valamit döntött a dokid, de a szemed nem újdonság, ez alapján eddig is lehetett volna dönteni, hogy császár és kész, ne variáljanak annyit.
@kismacko81 csütörtökön ügyesen! nekünk azt mondták a császáros felkészítésen, hogy érdemes elmondani a babának, hogy ki fogják venni, sokan lesznek körülötte, egyből fény stb., de nyugtatni akár csak szóban és mielőbbi bőrkontaktust létesíteni vele, anyuka, apuka. Ne fogd fel ezt olyan tragikusan, neki is jobb ha úgy fogod fel, hogy segítenek neki a világra jönni és Te ott leszel folyamatosan vele:) Hajrá, hajrá!

Többieknek is minden jót és jelentkezünk ha hazatérünk:)

Kép
moncsih2
 
 


Moncsih2: Köszönöm a biztatást! Szorítok neked csütörtökön!

Kép

Kép
kismacko81
 
 


Hello! Tegnap voltam dokinál minden rendben van a pöttöm már nemigen mutatta magát nagyon lent van a fejecskéje, csak a fülét mutogatta :P Fél újjnyira vagyok nyitva tudom nem sok, de szépen haladunk. Mondjuk azt hittem már beküld a kórházba mert nagyon rosszul voltam majd be szakadt a derekam, és annyira görcsöltem, de estére át ment. Játszik velem ez a gyerkőc :)

Remélem ti is jól vagytok :) Jelezzetek ki hogy van, szép napot Nektek :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok!
Nálunk beindulni látszik végre a dolog! Hajnalban elment a nyákdugóm egy része, azóta is ilyen nagyon-nagyon halvány rózsaszínes folyásom van, bár fájásom az semmi, de azért reménykeltő a dolog! Most persze vigyorgok, de azért reggel levert a víz, amikor éreztem hogy valami folyik ki belőlem... Aztán lenyugtattam magam, elvégre erre várok már egy jó ideje...
Puszi Mindenkinek!

Kép
minka87
Győr
 
 


Sziasztok!

Látom még mindenki egyben van.Tartsatok ki már bármikor beindulhat és végre babázhattok ti is.
Nekem a kicsi Olivér nem sok időt hagy.Szombaton már 1hónaposak leszünk.Sajnos borzasztó hasfájással küzdöttünk hetekig.De a hétvégén megoldódott a probléma hála az espumisannak és hét eleje óta már tudunk éjszaka aludni,és csak 2szer kelünk fel akkor is csak enni.Növöget mint a gomba,már 4500gramm a kis drágám.Kedden megyünk státuszra,már alig várom.Nagytesó is beleszokott a babázásba,nagyon sokat segít,bár némi problémánk akadt a féltékenykedéssel.
Végre megjavult ez a vacak is így itt van pár kép a drágáimról.
Sajnos tejcsi nincs így tápisak vagyunk,de nem baj a lényeg hogy jól van és gyarapszik szépen.Imádom a sunyi vigyort a képén mikor tele a hasa.Nem tudok betelni vele.

Vigyázzatok magatokra!Kitartást és gyors szülést mindenkinek,nagyon szorítok nektek! Puszi :)


 

KépKép
argizsu87
Detk
 
 


Sziasztok! Mizujs veletek? Nagyon csendbe van mindenki, itt már elindult valami :P

Én tegnap voltam a kórházban ctg-n azzal minden oké, meg is vizsgáltak,sajna abszolút még nem vagyok nyitva, igaz mondták hogy nem is kell de azért félek hogy nem is fogok nagyon nyitódni ha ilyen fájások mellett sincs semmi látszat :( és a kicsi feje sincs befixálódva a szülőcsatornába, amire viszont azt mondtá hogy már megkellett volna történni első babánál. Egy kicsi el is rémísztett a szülésznő, mert azt mondta ha nem lesz változás akkor még lehet császár lesz belőle :( Hát kedden megyek megint dokihoz, bízok benne, hogy azért addig valahogy kitudjuk csalogatni a kis Csongort. 

Remélem mindenki jól van, aki még egyben van jelezzen mi a helyzet!!!!! Szép napot :)

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok! 
Nagy hírem van! :) 2015 január 12-én délután 17:20kor megszületett Kicsikincsünk, Román-Bebők Viktória 51cm és 2640 gramm! apgar 10/10! Gyönyörű! Igazi csaj, szép szőkésbarna lobonccal :) 
Sürgősségi császárom volt 160/91-es vérnyomással, placenta elöregedett, ctg és a vérvétel is rossz volt... terhességi toxémia, hipertomia... de szerencsére minden rendben van velünk, habár kicsit fáj még néha, amikor felülök, meg viszket ahogy gyógyul a vágás, de 1 szavam sem lehet, 17:00kor utolsó puszi apácskának- érzéstelenítés, baba szülesztés, varrás és 17:40kor kitoltak a műtőből. 
A manó szépen eszik, tejem rengeteg, szoptatás után fejek még 90-120-akat... :D
Röviden ennyi, de mennem kell, hív a Hercegnőm! 
De itt van a Kicsilány:


További szép napot nektek, kitartást!! :)
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


@anncsa:


Gratulálok a babucihoz, nagyon szépecske :) igazi kiscsaj! Nagyon vigyázzatok magatokra és sok boldogságot az egész saládnak :)


Többiek hogy vagytok? Valami fejlemény valakinél????

Kép
csollaredina
Komárom
 
 


Sziasztok Lányok!

Anncsa gratulálok, gyönyörű babátok van! :-)

Örömmel tudatom Veletek, hogy a kiírt időpontban, 2015. január 14-én, 11:50 perckor megszületett Kicsi fiam, Hoffmann Hunor! Gyönyörű babuci, vilagosbarna hajacskával, képet majd később tudok csatolni.
14-én reggel bementem ctg-re, majd megvizsgált a dokim, mert mondtam, hogy fájdogál a hasam alja. Elkezdett folyni a magzatvíz vizsgálat közben, amibe már belekakilt a Kicsi, ráadásul a buksi átmérő 37,5 cm, ami első babánál nehéz szülést okozna. Császármetszéssel szültem meg, már sokkal jobb, mint az első 2 napban, akkor égett a sebem rendesen, de a Picim mindent feledtet! :-) Már itthon vagyunk, gyakoroljuk a szülői szerepet, tej most kezd beindulni, úgyhogy 60 ml tápit eszünk 3 óránként és közben próbálok fejni. A Baba nem szívja rendesen, aztán abba is hagyja, mert nem folyik. :-)

Veletek mizújs? Írjatok!
viktria
 
 


Sziasztok! Hát ezek a babók úgy látom nagyon kihúzzák az idejüket:) Anncsa, Pimpoka nektek gratulálok, édes babák:)Remélem mindenki jól van. Mi igen bár mi is küzdünk azzal a fránya pocakkal , ami persze az éjszaka közepén tetőzik. Bevallom töredelmesen fáradt vagyok :) Még szerencse , hogy a mamák besegítenek.Csajok kitartást nektek ! Csatolok egy képet , amikor nekem is vannak szabad perceim:P Puszi Mindenkinek.

Kép
baudry
 
 
 


Szóval a kép, mert előbb valamiért nem csatolta :)

Kép
baudry
 
 
 


Sziasztok!

Gratulálok a gyönyörű babákhoz!

15-én délután 1 óra 37 perckor császárral megszületett Zsombor kisfiam. 3800 gramm és 52 cm. Ma haza is engedtek minket a kórházból, tejelválasztás még csak most indult be. Próbálok képet csatolni.

Vigyázzatok magatokra, aki még egyben van, annak drukkolok, hogy minden simán menjen.


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Az előbbi képet a kórház fotósa csinálta (minden babáról készül fotó). Csatolok még egyet, ez az első kép róla. Ezt a párom készítette a műtőben.


Kép

Kép
kismacko81
 
 


Kedves anyukák és leendő édesanyák!

Paku Patrícia vagyok a győri Széchenyi István Egyetem végzős szülésznő hallgatója. Diplomamunkámhoz szeretném az Önök segítségét kérni. Kutatásomban azt vizsgálom, hogy a szülésznőknek milyen szerepe van a várandósságra való felkészítésben és a várandós gondozásban. A kérdőív önkéntes, anonim. Nagyon szépen köszönöm előre is! További szép napot! :)

https://docs.google.com/forms/d/1VigGLV ... c/viewform
pakupatri
 
 


Sziasztok! Nagy örömmel tudatom, hogy január 15-én, csütörtök reggel a világra segítették Hannah babát, aki 3470g-mal, 55cm-rel és azonnali felsírással igazolta vissza, hogy érzi a környezet változást
Kezdeti nehézségek vannak, de tegnap hazajöttünk a kórházból és igyekszünk egymáshoz szokni. Az előzetes uh-k nem tévedtek, dús hajkoronája van Igyekszem majd képet is csatolni.
Remélem Ti is jól vagytok és szívesen olvasom a híreket, jelentkezzetek

Kép
moncsih2
 
 


Új vonalzó teszt:)

Kép
moncsih2
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: