Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Úgy látom, ilyen topik még nem jött létre, hát hajrá, tegyünk érte!
Aki decemberre vár babát, csatlakozzon!

Üdv: Ekruzs
ekruzs
 
 


Szia!
Már én is gondoltam rá, hogy indítok egyet, de eddig a novemberi topikban aktívkodtam, mivel még nincs időpontom de számításaim szerint nove vége-dec eleje lesz, gondoltam oda is beférek. :)
Te hány hetes vagy? Én 9. 

dumo
Budapest
 
 


Szia! Egy ideje én is lesem, hogy van-e ilyen topik, aztán gondoltam, egye fene, elindítom, lesz, ami lesz. Én vasárnap töltöttem a 8 hetet.
ekruzs
 
 

 
 

Sziasztok!
Akkor én is csatlakoznék, mi is decemberre várjuk, a 7-8. hétben járok.
Holnap megyünk újra dokihoz, már alig várom.
Boldog babavárást
csipibogyó
 
 


Ti mit számoltatok, mikorra várható? Én holnap megyek a védőnőhöz, remélem aranyos lesz. Aztán vmikor rá kell venni magam a vérvételre is (esküszöm attól félek a legjobban :oops: ) pénteken pedig UH. Nem győzök mit kamuzni a melóban, h mi ez sok késés/korán lelépés. :-D

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. December 1 a kiírt időpontunk. Mi 21-én megyünk Down szűrésre az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központba Hajdú Krisztinához, remélem minden rendben lesz. Boldog porblémamentes babavárást kívánok mindenkinek.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Tegnap voltam UH-on, így van "hivatalos" végdátumom is: dec. 16. És én is holnap megyek védőnőhöz. Dumo, félsz a vérvételtől? Ezek szerint első gyerkőc lesz? :) Rossz hírem van: van annál rosszabb is... Ez nem riogatás, inkább bátorítás, hogy nyugi, túlélhetők ennél még sokkal rosszabb dolgok is :)
ekruzs
 
 


Megvolt a védőnő, nagyon aranyos. Vérvételre talán a pénteki UH előtt ráveszem magam. Már nem halogathatom. :-)
Igen, első baba, még nincs rutinom. Épp a mosdóban ülök és várom, h akkor most hányunk vagy alhatok végre. Bár eddig megúsztam. Ti hogy vagytok?
Nekünk első számítás szerint Dec. 9. lesz. :oops: :oops: 8-)

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni hozzátok, december 5-re várjuk a babánkat, most vagyok a 10. hétben. Már van egy kislányunk, aki 6 éves és egyelőre még nem tud a kistesóról. Szeretnénk elmenni az Isetnhegyire down szűrésre, és ha ott minden rendben, akkor mondjuk el neki

Védőnőnél már voltam, hétfőn pedig megyek a kötelező vér- és vizeletvizsgálatra. Eddig annyira sokat voltam rosszul, talán most enyhülnek a hányingerek, így könnyebben indulok útnak a kórházba

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


@firenze: Akkor kb. egyidosek vagyunk. Nekem dec 7. a datum.

Ma voltam UH-n a MAV/Honvedben, eleg lehangolo hely.... de Maszat 9,5 hetesen mar 27 mm!
Down szűrésre erdemes elmenni magan dokihoz? Nem eleg amit a 12. heti genetikai UH-n mondanak? foleg ha jo az eredmeny. :)

dumo
Budapest
 
 


Dumo: szerintem egyénfüggő, ki megy el erre a plusz vizsgálatra. Az első babámnál fel sem merült bennem, de akkor 29 éves voltam, nem féltem, hogy bármi baj lehet. Most a korom miatt tartottam fontosnak, mert elmúltam 35 és ilyen "matuzsálemnek", mint én, már javasolják

Miért lehangoló a kórház? A hellyel, vagy a hozzáállásukkal van baj?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Dumo,
Gratulálok a kis Maszathoz. már én is elmúltam 35 éves, ezért is megyek szűrésre, bár a kisebbik fiammal is voltam. Ott leveszik a vért és mire vége az uh-nak addigra megmondják az eredményt. Természetesen nem kötelező de én így vagyok nyugodt.

Firenze,
én is ebben reménykedek, hogy jobb lesz, bár ezen a héten nagyon rosszul voltam. a fagyasztott gyümöcs és a gyömbértea jót tesz ideig óráig.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili, én is az Istenhegyire megyek, tegnap sikerült bejelentkeznünk, május 27-re kaptunk időpontot. Én kicsit izgulok, bár próbálok pont olyan pozitívan állni hozzá, mint az első babánál
Hajdú Krisztinához szerettem volna menni én is (érzelmi okokból, anno hozzá jártam a kislányommal, nála láttam először az uh-n a kis petezsákot), de sajnos azt mondták, hozzá szinte lehetetlen időponot kapni.

Sikerült csinálnom vonalzót, most az uh és az orvos szerintit írtam be (dec. 2.), mert a védőnő és a doki nincs szinkronban a végleges időpontot illetően. Igaz, ez csak 3 nap különbség, úh nagyjából mindegy is 

Rosszullét: nekem volt olyan nap, hogy 6x kellett kirohannom a mellékhelyiségbe Az első babánál is sokat kergetett a róka, de ennyiszer nem. Már várom a betöltött 12. hetet, a kislányommal aznap úgy elmúlt a sok rosszullét, mintha elvágták volna.

A gyömbértea sima filteres, vagy áztatod a gyömbért valamiben? Lehet, hogy kipróbálom, ha ilyen jól bevált.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Gyomberteat sokan mondjak...de sajnos utalom mar a szagat is...uh inkabb kicsit szenvedek.  Bar ezek szerint en tok jol vagyok hozzatok kepest... Csak kicsit szoktam emelyegni, alapbol a gyomrom rossz, meg neha  a szam ize is, de igazabol nincs hanyingerem es enni is birok (foleg edessegt, sajnos). Azert persze nem olyan mint 2 honapja. :) 

MAV: nekem a sotet, balkan-style folyoso volt igazabol picit sokkolo...a szep fenyes felujitott AEK utan...de majd megszokom, csak elsore kicsit nyomasztonak tunt. Meg biztos izgultam is az UH miatt.
Bocsi ha hulye kerdes, de nekem az nem vilagos, hogy a kotelezo 12. heti kotelezo genetikai UH mellett (ami ugye szinten Down szures, vervetel stb.) meg egy ugyanolyan vervetels/UH-s tesztet csinaltattok magandokinal vagy o egy teljesen mas vizsgalatot vegez akkor? Nyilvan ha nem jo az eredmeny, akor erdemes tobb helyrol megerositest kerni, da ha ok, akkor eleg a 12. heti, nem?

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok. Számításaim szerint december 26-án érkezik a babánk.  Én is már 36 éves vagyok. Van egy 8 éves kislányom és egy 6 éves kisfiam. A páromnak is van két gyereke, most pedig érkezik a közös. Nem számítottunk rá, de ha már a sors megadta, akkor annak biztosan oka van. 
Boldog, nyugodt babavárást mindenkinek!


Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


Dumo: Az a különbség a kötelező 12. heti és a kombinált teszt között, hogy a kötelező 12. heti genetikai ultrahanghoz nincs vérvétel. Ott csak az ultrahang van, ahol a nyaki redő méretét és az orrcsont meglétét vizsgálják a készülékkel. Megnéztem a védőnőtől kapott kötelező vizsgálatok sorrendjét, és ott nem említ a 12. hétben vérvételt (első szülésemnél sem volt).
A kombinált teszt annyiból "több", hogy az ultrahangot valami nagytudású géppel csinálják, és kiegészül kifejezetten ehhez a genetikai uh-hoz fontos vérvétellel. A vérvétel és az uh értékeiből számolnak egy arányszámot arra nézve, mekkora a kockázat a fejlődési rendellenességre.
Remélem szakszerű voltam, de talán van itt olyan, aki már volt kombinált teszten, és ír még valami okosat Király
Ha a 12. heti kötelező genetikai uh jó, akkor szerintem sem kell semmi plusz vizsgálatra elmenni, ahogy Te is írtad

Azsukka: üdv köztünk! Nagyon jó, hogy lesz közös babátok, és csodás ajándék lesz a karácsonyfa alá

Ekruzs: Milyen volt a védőnő?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok! Csatlakoznek en is hozzatok. Abban a nagy szerencseben van reszem, hogy 2 babat varok, elozetes szamolasok alapjan pedig a Jezuska fogja hozni oket, mert december 24.-re varjuk. Ikreknel mondjuk nem sok esely van arra hogy ezt a datumot tartsuk:)
Hetfon voltam ultrahangon, ket szep petezsakot lattunk bennuk szikholyaggal valamint ket pulzalo szivvel;)
Mar most imadom oket!!!!
Nekem terhessegi tuneteim nem igazan vannak, neha nem kivanok egy-egy etelt vagy a gyomromat nem erzem 100%osnak, de meg a melleim sem feszulnek olyan nagyon.
Nem tudom ti hogy vagytok vele de en tokre izgulok ertuk, sokat beszelek hozzajuk hogy nojenek szepen es minden legyen rendben. Es meg 5 het a 12.hetig...:)
19.en megyek ujabb ultrahangra, ha ott minden rendben, akkor kell mennem a vedonohoz. Alig varom!:)

hbnori
 
 


@firenze: Köszi a választ, nekem tökéletesen érthető volt. Bár picit elbizonytalanodtam, hogy bejelntkezzek e kombináltra vagy sem. Végülis ártani nem fog, viszont legalább nem parázik az ember ha megerősítik, hogy minden rendben van. Na ezt még átgondolom. :)
@hbnori:  Gratula a 2 babócához! Van iker a családban vagy véletlenül sikerültek duplán? :) Világ életemben arról álmodoztam, hogy fiú ikreim lesznek...de azért örültem amikor csak 1 szívhang volt az UH-n...

dumo
Budapest
 
 


@dumo: Nem voltak a csaladban, bar titkon ikreket szerettunk volna. Igazabol ok lombik bebik, es mind a ketten velem maradtak. Valoszinuleg ezert is feltem oket ennyire,mert olyan sokat vartunk rajuk es most nagyon boldogok vagyunk veluk:) ♥

hbnori
 
 


hbnori, gratulálok a két babócához! Nálunk vannak ikrek a családban, de én nem szeretnék  azt hiszem, félnék a feladattól.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


@azsukka; koszonom:) biztosan nem lesz egyszeru az elejen, de nem banom egyaltalan:) olyan jo erzes belegondolni h ket kis Mano fejlodik bennem akik belolunk lettek. Majdnem napra egyidosek vagyunk, Te hogy vagy?

hbnori
 
 


Sziasztok!

hbnori: gratulálok a két babához! Biztosan nagy feladat, de mellé dupla öröm is lesz
Nálunk is vannak ikrek a családban, de azsukkához hasonlóan én is inkább egy babát szerettem volna.

Terhességi tünetek: nekem az összes van, felváltva, olykor pedig mind egyszerre

Tegnap vettem pocakkrémet. Ti tervezitek már, hogy mivel kenitek majd magatokat a csíkok ellen? Én úgy gondoltam, hogy napi 2x krémezem, és este olajozom. Állítólag az olivaolaj és a mandulaolaj is nagyon jó rá. Utóbbinak egyelőre szerintem még nem bírnám az illatát
Az a durva, hogy még nem vagyok 12 hetes, de már látszik a hasam, ezért nálam már aktuális a krémezés téma

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


hbnori, kislányomnál nem voltam rosszul, kisfiamnál reggelenként, most meg délután vagyok irtó rosszul.  Nincs étvágyam, émelygek és fáradt vagyok. 
firenze, én az első kettőnél sem krémeztem magam, most sem fogom. Szerencsére nem csíkosodtam, remélem ez most is elkerül. 

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


En kremezem magam, mert a beultetes utan nalam hiperstimulacio lepett fel ami kovetkezteben elkezdett a hasam megtelni folyadekkal. Ettol akkora hasam lett 2 nap alatt mintha holnap szulnek. Hat nem volt kellemes, a borom pedig szana-szejjel szakadt. En akkor vettem ra a dm-ben olajat, azzal kenegettem. Mar kisebb a pocakom es nagyon szepen lassan eltuntette az olaj a rengeteg csikot es pirossagot. Nekem amiota babakat varok szaraz lett a borom, de olyan szinten hogy hamlik mindenhol. Ezert testapoloval is kenegetem folyamatosanmert egyebkent ugy viszketek mintha agyon lennek csipve mindenhol;)

hbnori
 
 


Sziasztok!
Én is szeretnék csatlakozni hozzátok. Most léptem a 10. hétbe, első baba lesz, a mi kis csodánk
Majd csak a 12. heti ultrahangon tudjuk meg, hogy pontosan mikorra várható, mivel 2 hetes csúszásban vagyunk (hosszú ciklus miatt).
Izgulunk, hogy minden rendben legyen és nagyon vigyázunk a kis pocaklakóra.
monci2
 
 


Szia monci! Gratulalok a babahoz:) mit jelent hogy ket hetes csuszasban vagytok? A hosszu kciklusod miatt kesobb derult ki h babat varsz?

hbnori
 
 


Én is ma léptem a 10. hétbe és ezt megünnepelvén egész nap szenvedek. :-D
Nekem alapból van egy kis hasam, úh bízom benne ott elfér a baby még pár hónapig nagy csíkozódás nélkül. :oops: De ha a Dm-es olaj jó, a jövőben beszerzek egyet.
Viszont néha mikor nyújtózkodom olyan mintha izomlázam lenne a hasamban. Nektek nincs vmi hasonló? Lehet csak a mozgáshiány, de mostanában semmihez sincs erőm/kedvem...

dumo
Budapest
 
 


Szaisztok!

Én is csatlakoznék hozzátok. A mi nagy napunnk december 5. Így elvileg ma vagyok 10+2.
A hányiger már kiborít, így nagyon várom már a 12. hét végét. Ő lesz a második babánk. Már vagy egy 3,5 éves kislányunk.
Én is jelentkeztem az Istenhegyi Klinikára 12.heti down szűrésre. Mi május 28-ra kaptunk időpontot Hajdú Krisztinához. Nem ismerem őt egyáltalán, de az írásokból láttam, hogy elég népszerű. Én is már elmúltam 35 éves, ezért mindenkéépen szerettem volna ezt a vizsgálatot.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
frida87
 
 


akarom mondani: mindenképpen

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
frida87
 
 


Dumo, nekem ez a dm-es Alverde olaj tetszik. Direkt kismama pocira valo olaj. Jol apol,szerintem nagyon kellemes az illata. Mivel en maximum minimalis emelygessel kibirom, ez is eddig 3x fordult elo engem az illata nem zavar hanem nagyon tetszik. Jol apol, hagyom a boromon s vagy rahuzom a polot(nekem nem hagy nyomot)vagy a felesleget letorlom. De valoban csunya lett nagyon szegeny hasam es szepen rendbe tette.

hbnori
 
 


Frida, monci udv koztunk :)

Azsukka, mazlista vagy, hogy ilyen jo a borod :) Nekem a 38. hetig nem repedt meg, addig naponta 3x kentem. Akkor viszont hirtelen nott, es a koldokomnel megrepedt. Nem gaz, de most szeretnek mindent elkovetni, hogy ne legyen tobb :oops:
En dm-es babylove kremet vettem, olaj majd akkor, ha nem emelygek :D

Ma en is punnyadt vagyok, meg du is rossz volt a kozerzetem, pedig ugy egy hete mar csak delelottonkent voltam cefetul :evil:

Ma barnaztam is, uh fekudtem tobbnyire, es bar nem ez az elso, mindig megijeszt :(

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Szia hbnori!

Annyit jelent, hogy nem szabályosan a ciklus 14. napján fogant a babóm, hanem 2 héttel később. Így a ciklusom alapján most kellett volna a 12. hétbe lépnem, de a baba méretei alapján még csak a 10. hétbe léptem. Húú remélem érthetően írtam.
7 hetes terhességet állapított meg az orvos amikor voltam és akkor mondta, hogy inkább a 12 hetes Uh-on mond dátumot, mert még akkor biztosra megnézi hol tarunk.
monci2
 
 


monci, frida, sziasztok!
dumo, nekem is néha szurkál és feszül a hasam, de nem vészes. A hangulatom viszont annál inkább.  Néha már magamat sem viselem el.  Remélem ez hamar elmúlik.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


Húú, de jó sokan lettünk! Üdv mindenkinek!

Firenze kérdezte, hogy miylen volt a védőnő? Van már egy 16 hónapos kislányunk, úgyhogy a védőnőt már jól ismerem :) Egyébként nagyon aranyos volt: olyan időpontot adott, hogy ne kelljen várnom. Tudja, hogy a kisasszonykámat nehéz sokáig nyugton tartani :) (Bár most volt bébi csősz, de akkor sem hátrány, ha hamar végzek.)

Ami a csíkokat illeti, nekem is mázlim volt, mert nem lett egy sem. Remélem, most sem lesz.

A rosszullétekkel pedig eddig hiper mázlista vagyok, mert 1-1 apró hányingeren kívül eddig még elkerültek a rosszullétek - ami annál is inkább nagy szerencse, mert általában egész nap egyedül vagyok az örökmozgó kislányommal. Nem tudom, mit csinálnék, ha még ráadásul pocsékul is érezném magam és folyton ki kellene rohangálnom.


Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
ekruzs
 
 


@azsukka:
Ne is mondd, én is hisztis lettem kicsit, már párom is aggódik... :lol: bár engem a dekoncentrálság zavar, főleg a meló miatt. Olyan nemtörődömnek tűnhhetek, de még akkor sem közlöm velük, majd talán 1 hét múlva.
Ekruzs: lefoglal a nagylány, nincs időd rosszul lenni, mázlista! 8-)

Ez az Istenhegyi klinika a N°1 vagy azért mehetek máshova is? Kleopátra házban van egy, arról vki esetleg tud vmit?

dumo
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ma reggel letudtam a kórházban az első vér- és vizeletvizsgálatot. Balkán-hangulat itt is volt dumo, uh átérzem a kórházzal kapcsolatban álalad leírtakat
Nehezen indultam el, mert reggel megittam 2 dl vizet és visszajött vagy fél liter Nagyon várom már, hogy jobban legyek, mert elég kimerítő, hogy már másfél hónapja minden nap így indul Arról már nem is beszélve, hogy sokszor így is záródik
Eredményem egy hét múlva lesz, remélem minden oké lesz. Én vittem üvegben pisimintát, ezt legközelebb is így fogom, sokkal kényelmesebb, mint ott megoldani a kis pohárba.

Dumo: hasfeszülés nálam is van, ilyen izomláz-féle meg inkább akkor, ha nagyon sokat öklendeztem és sokat voltam rosszul, akkor fáj a rekeszizmom.

Istenhegyi: én már 4x voltam ott (nőgyógyászati vizsgálat, vérvétel, rákszűrés), és nálam a leg-leg mind emberi hozzáállásban, mind szakmailag. Nálam nem volt kérdés, hogy oda szeretnék menni, és az orvosom is azt mondta, hogy a saját feleségét is oda küldené. Ez azért is volt számomra szimpatikus, mert a magánklinika, ahol a dokim rendel, szintén végez ilyen kombinált tesztet, de mégsem azt javasolta, hanem amit ő szakmailag a legjobbnak tart.
Az szól még mellette, hogy 1-1,5 órán belül van eredmény, valamint a honlapjukon lévő tájékoztató szerint nem minden orvos csinálhatja ezt a vizsgálatot, csak aki vmi FMF-vizsgával rendelkezik. Az FMF-es orvosok listája itt található: https://courses.fetalmedicine.com/lists?course=1
Csak annyi, hogy Mo-ra rászűrsz. Ha benne van a választott doki, akkor szerintem biztos jó. Én - ha már sok pénzt adok ki a vizsgálatra - szeretném ha profi csinálná.

ekruzs: az jó, ha kedves és szimpi a védőnőd Én a mostanit nem ismertem, mert nemrég költöztünk új lakásba, de a találkozáskor szimpatikusnak tűnt.
Az első védénőm, akihez a kislányom születésekor tartoztunk, borzasztó volt. Egymásnak ellentmondó dolgokat mondott a szoptatásról, képes volt a legváratlanabb pillanatban becsengetni (pl. mikor szoptattam, vagy végre alaltattam a babát, illetve olyan is volt, hogy sétából mentünk fel és ott ácsorgott az ajtónkban) Úgy érzem, ez után a védőnő után megérdemlek egy normálisat

Akinél van már nagytesó: a nagyobb gyerkeknek elmondtátok már a kistesót?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


@firenze: csak nem te is a MAV-ban voltal? :D
Neked menned kell az eredmenyert? En kerdeztem de nekem azt mondtak felkuldik a dokinak, es majd amikor megyek hozza (28-an) akkor megtudom, ha meg van vmi gaz ugyis szolnak...vagy ez nem igy van es inkjabb csorogjek rajuk az a biztos? amugy nincs sajat dokim, egyenlore meg siman az AEK/Honved rendelesre jarok...


dumo
Budapest
 
 


Nem, én a Szent Margit Kórházhoz tartozom, de a leírásod alapján kb. a MÁV-al azonos a dizájn

Nekem azt mondták, 1 hét múlva a kiskönyvvel menjek vissza az eredményért, vagy ha én nem tudok, akkor vmelyik családtag is elhozhatja, ha nála van a kiskönyv. A kislányom nagymamája szerencsére hétfőnként ott rendel, úh nekem ő hozza el.
Nekem sincs ott saját dokim, mondtam is a nővérnek, aki levette a vért, hogy csak körzetileg tartozom ide, máshogy nem

Ha bizonytalan vagy, szerintem egy telefont megér, hogy megkérdezd, bemehetsz-e érte esetleg te személyesen.

Dokiválasztás: a MÁV-os topikba nem olvastál bele? Hátha van olyan orvos, akiről jókat írnak, és "kipróbálnád"?

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak! Gratulálok és boldog babavárást kívánok!

Firenze,
én vettem gyömbért lereszeltem és beáztattam forró vízbe, megvártam még kihűl leszűrtem és megpróbáltam meginni. Nem szabad sokat lereszelni mert erős. Pocak már nekem is látszik. Eddig szerencsés voltam mert nem repedt a bőröm, de én is kentem folyamatosan már az elejétől.

hbnori,
üdv a lombikos klubban. Nekem is lombikos babáim vannak. Hova jártatok?




Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili,
De jo akkor te is tudod hogy milyen is ez:) nalad hogy voltak a babak? Minden siman ment? Lehet mondjuk, hogy en vagyok egy kicsit paras de alig merem magam beleelni mindamellett, hogy a vilagon a legboldogabb vagyok a ket Manocska miatt:) mi a versys clinicsbe jartunk/jarunk. Ti?

hbnori
 
 


dumo, a munkahelyemen még csak a főnöknek mondtam el. A kolléganőim majd megtudják, ha látszik rajtam. Fél éve dolgozom itt, és nem igazán fogadtak be, úgyhogy örülök is, hogy eljöhetek.
A Kleopátra házban még 2005-ben voltam 4D ultrahangon, nagyon kedvesek voltak. Azóta nem is élek már Pesten, és nem is tudok a helyről semmit.

firenze, az én pesti védőnőm is ilyen volt, folyamatosan hívatlanul állított be, és hülyeségeket beszélt. Az itteni védőnőt még nem ismerem.
A gyerekeknek még nem mondtuk el a kistesót, sőt, még anyukámék sem tudják. Nem fognak örülni, mert amikor összeköltöztem a párommal, az volt a legfőbb intelmük: csak nehogy gyereket szülj, mert a végén még egyedül maradsz három gyerekkel.  Szóval ezzel még várunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers
azsukka
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ma is rosszulléttel nyitottam a napot  de abban bízom, hogy már csak 1 hét a bűvös 12-ig, és akkor végre jól leszek, ehetek jókat, és nem kínoz ez a sok róka

azsukka: sajnálom, hogy a szüleid így állnak hozzá, gondolom téged csak féltenek, azért mondták. De biztosan megenyhülnek, szerintem senki sem bír ellenállni egy babaillatú, bársonyos bőrű kis tüneménynek
Nálunk is kicsit cifra a helyzet, nekem ez a második házasságom, a kislányom az előzőből született, de nálunk nagyon örül a család szerencsére, nagyon várják már, hogy újra babázhassanak. Főleg anyukám, aki imádja a nagylányt, de már sokat emlegette, hogy jó lenne egy újabb unoka

Nálunk inkább egy kis aggodalom van, mert tavaly októberben volt egy vetélésem, amit nagyon nehéz volt feldolgozni   Ezért (is) várom annyira a betöltött 12. hetet

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Lili, köszönöm a gyömbéres választ! Lehet, hogy majd kipróbálom, remélem bírni fogom az illatát.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Hello Csajok! Mit szoltok ehhez a szep idohoz...?
Kepzeljetek, 2 napja egesz jol vagyok (felbecsulhetetlen erzes, hogy nincs emelyges, egeszen elfelejtettem milyen is) visznot cserebe allandoan farkas ehes vagyok...szerintem 2 nap alatt felszedtem vagy 2kg-t, egesz nap zabalok...ugye ez is elmulik?

Bejelentkeztem vegul a Klaopatraba kombinalt tesztre, meggyoztetek, megiscsak 31 vagyok...biztos amit tuti.   Az a bajom csak, hogy pont 28-an megyek a MAV-ba is genetikai UH-ra meg ide is a kombinaltra csak du. de igy legalabb tuti ugyanannak az eredmenynek kell kijonnie. :D

Veletek mi ujsag? Mindenkinek megvolt mar az elso vervetel/vedono vizit stb.?

dumo
Budapest
 
 


Reggel borzasztó volt az a viharos eső, de most végre kisütött kicsit a napocska

Szerintem a rosszullétek után most a farkaséhség normális Pár  napja én is jobban vagyok valamivel, szerencsére már "csak" reggelre korlátozódik a rosszullét. Nekem is jobb az étvágyam, ami nem is baj, mert 2 kg ment le az elmúlt hetekben Ma milánóit készítek, pedig 2-3 hete még ki lehetett volna üldözni a világból az illatával Sőt, eddig főzni sem nagyon bírtam

De poén, hogy egy napra van időpontod! Mindenképp írd majd le a két eredményt, nagyon kíváncsi vagyok

Védőnő: aki volt már, mindenkinél rá van kattanva a védőnő a max. 10-12 kg-os hízásra?! Tőlem kérdezte, hogy mennyit híztam az első babánál, és mikor mondtam, hogy 13-at, azt mondta nem rossz, de jobb lenne a 10-12 közt maradni

Ruhák: rátok még nem szűkek? Nekem 2 farmerom maradt, amit be tudok gombolni. Gondolom inkább a puffadás, mint a baba, pár cuccot beszereztem már itt-ott (leggings, szoknya), de ilyen hűvösben egyelőre marad a 2 farmer felváltva

Többiek, írjatok majd, kivel mi újság, ki hogy van!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Sziasztok!
Orulok, hogy kezdtek jobban lenni. Nekem tovabbra sincsenek hanyingeres tuneteim. Ugyh egyenlore en ezt megusztam.
Sztem teljesen normalis a farkasehseg, mert en is ehesebb vagyok mint eddig viszont ti meg jol ki is lehettek ehezve a rosszulletektol.
A ruhaim ram a hiperstimulacio miatt reg nem jok, illetve a felsok kozul van 1-2 ami alkalmas a hordasra. A hasam mar kisebb egyebkent most ugy egy 4 honapos kismama kinezetem van:) mikor oriasi volt mar be kellett szereznem kismama farmert is mivel mas nem volt. Egyebkent a leggings jo megoldas jol tagul, kenyelmes viselet, viszont a kesobbiekben annak is van kismama megoldasa es annak nagyon jo a tartasa has es derek tajt.
Nektek is volt neha marha rossz kedvetek? En napok ota ezzel kuzdok, reggel mar igy kelek, aztan elmulik. Illetve a borom olyan szaraz h az egesz testfeluletem hamlik hiaba kremezem. Kozben meg az arcom bezsirosodott az elmult heten. Nalatok ilyenek?
Illetve hogy birjatok az ultrahangok kozotti idoszkokat? Engem megesz a kivancsisag...;)

hbnori
 
 


@hbnori:  ne is mondd, olyan ragyas lettem mint 16 evesem sem...borzaszto..  de nem aggodom, azt mondjak elmulik...uh. ebben bizom en is.  Rossz kedv is van, vagyis inkabb kedvetlen vagyok, amolyan nem erdekel semmi erzes, nem veszes, de nem en vagyok. Bar talan a heten ez is javult picit. az elmult 2-3 het volt eleg tragikus, mar a parom is aggodott neha... :)

nekem alapbol van egy kis hajcim, ez most ennyiban valtozott, hogy regen siman behuztam a hasam, most meg akarhogy erolkodok, nem megy, kipuffed...szoval emiatt ugy nezek ki mint akit tuletettek...de ez meg nem a baby, csak siman az alaphasam. Bar kg-ban pont annyi vagyok mint 2-3 honapja, szoval erdekes, hogy csak latszat koverseg. :)

Az en vedonom egyenlore meg nem paraztatott a kilokra, de kesobb biztos szolni fog, ha jocskan fole megyek az elvartnak. Amitol alkatom miatt felek, mert hajlamos vagyok a hizasra, bezzeg fogyni azt nem tudok...


dumo
Budapest
 
 


A leggings nálam is mentőőtlet volt, egyrészt jó lesz a tunikák alá, másrészt - mivel nem ajánlott a napozás - szerintem fehér leszek mint a meszelt fal, úgyhogy legalább eltakarja a sápadt bőröm Ha érdekel valakit, a C&A-nál 900 Ft körül volt darabja, térd alá érő, így nyáron is vállalható. Olyat vettem, aminek kicsit lazább a dereka, aztán majd visszahajtom, ha szűkebbnek érzem.

Vettem a Liddl-ben két kismamaruhát a múlt héten. Nagyon jó árban volt, tiszta pamut és még csinos is, hihetetlen kombináció Egyelőre lóg rajtam, mint libán a pulóver, de nyárra gondolom kifeszítem

Ragya: rajtam is van Első terhességnél gyönyörű volt a bőröm, ezért fiúra tippelek, bár alapvetően nem hiszek az ilyen babonákban és előjelekben, amik a gyerek nemére utalnak.

Hangulat: nekem úgy 2 hete volt rossz, most alakul, néha az időjárástól is függ.

Ti szedtek vitamint? Ha igen, milyet?
Én most Hipp Natal szirupot iszom, mert az Elevittől lehánytam a cipőmet is Mellé 2 db Magne B6-ot naponta.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
firenze
 
 


Lidl-ben én is vettem egy gatyát meg egy felsőt, tök jó minőség és olcsó! Bár még azért pár hónapot várni kell, hogy legyen mit beletnni.
Ha a patis bőr fiúra utal, akkor az enyém tuti az lesz! :)

Én Gravidát szedek, de van, hogy kihagyom ha nem vagyok jól. Igazából egyik doki sem mondta, h mit kéne szedni, uh. ezt kezdtem el. Vérvátel óta meg még nem voltam kontrollon, annak meg az eredményétől függ gondolom, hogy kellene-e valami mást is szedni.
Vagy ti csak magatoktól szedtek pl. magnéziumot és egyéb vitaminokat?

dumo
Budapest
 
 


Jaaaj a lidlben en is vettem ket leggingset meg ket ruhat;) rajtam is log meg,de majd kitoltjuk;)
Akkor ezek szerint nalam is fiuk lesznek? ...:) kivancsi leszek.bar en sem hiszek benne.
En Trimeszter vitamintszedek, ez nagyon uj, keressetek ra. Nekem nagyonbevalt, nem vagyok rosszul tole. Nagyon jokat irnak rola, mondjuk en oda jartam lombikra ahol kifejlesztettek, es az a speckoja h 3 trimeszterre van osztva es ugy vannak adagolva a vitaminok. Egy szo mint szaz: nekem bevallt.
Plusz meg szedek 3x2 magnerotot, mert szokott gorcsolgetni a hasam az elmult egy hetben. De ahogya neten keresgeltem ez normalis ahogy nyulnak a szalagok. Csak ijeszto:/

hbnori
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: