Új privát üzeneted érkezett!

Várok mindenkit, akinek nemrég lett pozitív a tesztje, vagy már az első ultrahangon is túl van, és idén szeptemberre várja első vagy többedik babáját. Bíztassuk egymást, izguljunk együtt, most, az elején is, amikor még csak kevesen tudják, mert "sorstársak" között könnyebb átlendülni a kezdeti nehézségeken.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szió!!!Már alig vártam, hogy valaki megnyissa a topikot Mi majdnem egy cipőben járunk, van egy tündéri 11 és fél hónapos lánykám,látom neked sem sokkal idősebb a kisfiad!34 éves vagyok, decemberben döntöttük el,hogy jöhet a kistesó és január 1-én már két csíkom volt.Nekünk nagy szerencsénk van, mindkét babónk az első hónapban már összejött!!!Már voltam dokinál, jövő kedden megyünk megint, szeptember 11-re vagyok kiírva....  Nekünk mindegy milyen nemű lesz, nekem már teljesült a vágyam,mert nagyon kislányt szerettem volna!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék én is. A lányommal is nagyon jó volt itt beszélgetni anno,csak vmi miatt oda nem tudok belépni. 
Nekünk külön-külön van gyerekünk,hasonkorúak,fiú,lány,közösről szeptemberben döntöttünk és úgy néz ki össze is jött. Holnap megyek orvoshoz,mert múltkor még "csak" a petezsák látszott.

Mindenkinek sok szépet,jót kívánok a 9 hónapra...meg ami utána jön

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 

 
 

Szió Nima!!!Üdv. közöttünk!!!Tüneteitek vannak?én fáradékony vagyok és szinte egész nap enyhe hányinger Nektek milyen volt az első szülésetek?én 5 héttel korábban szültem, de Nóra nem volt koraszülött, 2680 grammal és 44 cm-rel született.Bementem uh-ra 35. héten, mondta a doki egyszerre menjek NST-re, akkor már fájásokat mutatott a gép, de én semmit nem éreztem, csak egy kicsit keményedett a pocim.3/4 5-kor délután elfolyt a magzatvizem, fél 6-kor lettek egyből 2 perces fájásaim és röpke 34 perc alatt megszületett a kislányom Mondta is múlt héten a dokim, a 2. 20 perces szülés lesz  Apás szülés volt, nagyon jó, hogy a férjem mellettem volt...Nagy szerencsénk volt, hogy épp nem dolizott,mert beteg volt, különben be sem ért volna.Ettől félek, hogy nem ér be a 2.-nál,mert kőműves és általában tőlünk 100 km-re dolizik...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hjaaaaj Hajni pedig ha igaz amit mondanak és már az első is Supermenként távozott akkor a második gyerek katapultál Apa előre vegye ki a szabadnapot. Bár akkor ki tudja mikorra ha Nóra is korábban jött
Nekem volt korábban két megszakításom. Az elsőt végig rókáztam amíg lehetett,másodiknál kevésbé,Majánál meg semmi bajom nem volt.
Most hát...nem is tudom. Furcsa. Kis émelygés van,de hányingerem inkább evés közbe van. Amíg le nem nyelem a falatot. Eltelik fél perc,elmúlik,majd ha eszem tovább megint émelygek. 
Szülés Majával teljesen rendben volt,pöccre pontosan. Kivéve,h elrepedt a farcsontom,úgyhogy majd ha itt az ideje akkor beszélek orvossal erről,mert császárral emimatt nem szülnék. Inkább még egy repedés,mint császár. 

Én is fáradékony vagyok  Már megkaptam,h este fél 8-kor már húnám a lóbőrt REmélem elmúlik

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Én eléggé étvágytalan vagyok...Alig bírok valamit magamba nyomni...Mi jövő kedden megyünk dokihoz, utána vérvétel,védőnő,belgyógyász,fogorvos....
Én is annyira tudnék alukálni...Nóra mostanában elég nyűgősen alszik,éjjel is közöttünk kötött ki.Pedig amyúgy alszik fél9,9-től reggel 8, fél 9-ig.olyan fél 7 felé felébred megissza a tápit és alukál tovább...én kb. 10 felé alszom el és 6 előtt már fent vagyok,mert akkor megy apa, visszaaludni meg nincs értelme, mert tudom Nóra mindjárt kel 

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Örülök, hogy ilyen gyorsan jelentkeztetek, üdv és gratula nektek!

Hajni: nem semmi gyors szülésed volt! Van egy ismerősöm, aki 36. hétre szült augusztusban, neki az utcán sétálva kezdett el szivárogni a magzatvize. Pár órás vajúdás után végül császárral lett meg a kislánya (szintén Nóra). Ő sem lett koraszülött, 2,5 kg fölötti súllyal született.

Nima: elhaltak, betegek voltak vagy még nem tudtátok vállalni azt a két terhességet?

32 éves vagyok és ez a harmadik terhességem. Erik előtt volt egy missed abom, a 8. héten elhalt, de már 7 hetesen sem voltak biztatóak az életjelei. Akkor nagyon kivoltam, de Erik hamar jött utána, a következő ciklusban. És pár hét múlva feledtedte velünk a megpróbáltatásokat. Erik is, és a kistesó is gyakorlatilag első próbálkozásra összejött.

Több okból kifolyólag (myopia, relatív téraránytalanság, terhelő előzmény, haránt fekvés) már egészen a terhesség elejétől szinte biztos volt a császár. Szinte mindenkitől azt hallom, olvasom, hogy "jaj, csak császárt ne!" A magam részéről egyáltalán nem éltem meg negatívan magát a műtétet. Teljesen tudatomnál voltam, amikor kivették és a mellkasomra tették, a jéghideg műtőben az a meleg kis test mocorgott rajtam - sosem felejtem el azt az érzést! Ami a fájdalmakat illeti: igen, fájt utána 2-3 hétig a seb, de nem állandóan, inkább csak olyankor, amikor keltem-feküdtem az ágyból. A kórházban több anyukával beszéltem, és azok is panaszkodtak fájásra, akiknek gátmetszésük volt. Meg a tejem egy nappal később indult be, mint a hüvelyi szülés esetén. Ey év alatt szépen elhalványult a sebem, szinte kifehéredett, és olyan mélyen van, hogy a legkisebb tangabugyiból sem látszódna ki. Az orvosom kétségtelenül szép munkát végzett. És a varratszedés is teljesen fájdalommentes volt. Itt is olvastam a terhesnaplóban a múltkor, hogy mekkora drámának élte meg Csumpi Koppány születését, csak mert császárral lett meg. Én nem érzem magam kevesebbnek azért, mert nem tudtam megszülni, családi vonás a téraránytalanság, ezt már gyerekkoromban elfogadtam, így nőttem fel. Engem az lepett meg, amikor szülés előtt két nappal az NST-n még haránt feküdt, majd amikor elfolyt a magzatvíz, és bementünk a kórházba, közölték, hogy befordult, e még éppen nem rögzült a feje, lehet, hogy hüvelyi szülés lesz? De azért tudtam azt is, hogy reggel úgyis bejön az orvosom (fájásaim nem voltak, sejteni lehetett, hogy pár óráig még nem történik semmi), aki majd szépen megműt, mert úgysem vállalná fel a fenti okok miatt, hogy hüvelyi úton szüljek.
Persze nem tudhatom, milyen az, amikor a farcsont elreped, vagy miért zárod ki eleve a császárt, de kíváncsi vagyok az érveidre!

Erikkel 7 hetesen kezdődött a hányós korszak, átlag heti 2×, a 14. hétig. Ehhez képest most jól vagyok, evés közben (elsősorban reggel) émelygek egy kicsit. Aggódtam is emiatt, persze tudom, hogy minden terhesség más, csak az elsőnél sem volt rosszullétem. Az UH azonban megnyugtatott, jók a méretei, jó erős a szívhangja, és az orvosom is biztatott.
Kb 6 hetes kortól vettem észre, hogy a hajhullásom (a természetes) jelentősen lelassult, és az 5. héttől igen erős székrekedés alakult ki, ezek azok, amik az előzőt is végigkísérték. Ami új, illletve ellentétes az előzőhöz képest, hogy fájdalmas pattanások leptek el, mint tinédzser koromban.

Jövő héten kapja meg Erik az MMR oltást. Az "R" a rubeolára utal. Azt kell tudni, hogy élő vírust fog kapni, aminek hatására a három betegség lezajlik a szervezetében. Én még nem voltam rózsahimlős, és tudomásom szerint nem vagyok védett, remélem, hogy nem betegszem meg, nem kapom el Eriktől. Elfelejtettem rákérdezni a védőnőtől, aki ma volt itt emiatt, illetve csak később kapcsoltam, pedig elmagyarázta az oltást, és előtte szó volt a terhességemről is. Írtam neki egy e-mailt, de a babanetes rendelőben is találtam egy ilyen felvetést, és a válasz szerint nincs veszély rám (ill. a magzatra) nézve.
Ha már oltás: novemberben kaptam meg az influenza ellenit, sosem szoktam beadatni, de most megelőzépképpen, tudva, hogy újabb babát akarunkvállalni. Mondtuk ezt a háziorvosnak is. Ő állította, hogy nem okoz gondot, hiszen akkor még nem voltam terhes. Az oltás a fogantatás előtt egy-másfél hónappal volt.

Nekem egyébként karácsonyra lett zebracsíkos a tesztem, mivel karácsonyi születésűek vagyunk a férjemmel, csodás karácsonyi ajándék volt ez.

A 2012. novemberi babavárók topicban kezdtem el fórumozni, nagyszerű kis társaság jött akkor össze. Persze voltak lemorzsolódások, illetve páran átmentünk a FB-ra, de még mindig aktív itt is a zárt topic. Remélem, ebben a topicban is hasonló jó kis társaság jön majd össze! Azt szeretném, hogy jó ideig maradjon nyitott a topic, mert vannak, akik csak később, bizonyos vizsgálatok megnyugtató eredményei után szeretnének csatlakozni. Ezért anonimitásunk megőrzése miatt azt javaslom, hogy a későbbiekben arc nélküli pocakfotókat töltsünk csak fel. Nyilván, később majd bezárul a topic, de szeretnék minél több jelentkezőnek lehetőséget és időt adni. (Azért ne várassatok minket sokáig! )

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Császárral kapcsolatban nekem más a "bajom". Inkább abból indul ki,h már szültem egyet,mintsem,h félnék a műtéttől meg a vágástól,tej megindulásától,stb...Sőt! Igazából a gátmetszlésen túl a farcsont repedés miatt én hosszabb ideig gyógyulgattam,mintha vágták volna a hasam. Sajnos a farcsont repedés elég makacs dolog. Így szülés után se kihúzva magam nem tudtam ülni a gátsem miatt,se hátrébb helyezve a testsúlyt a farcsontom miatt. Mégis ennek ellenére akkora élmény volt számomra,h én újra és újra átélném. Ha lehet és remélem minden rendben lesz vállalva az újabb repedést is inkább magam "csinálnám" ezt a részét. NYilván pro és kontra. Valaki alapból császárt is kér.

Én is 2009-ben voltam itt topicba. Ott is nagyon jó volt a társaság. Ők átmentek FB-ra,itt már nincs.

29 éves vagyok. Az első két terhességemből az egyik védekezés mellett,a második sajnos linkség miatt nagyon fiatalon volt. Megtartani az apa miatt nem tartottam meg és az apát elnézve (azóta van már gyereke) azt hiszem jól is döntöttem,mert vannak gondok az idegeivel Maradtunk két lépés távolságban barátok. Maját se terveztük,de Vele volt egy biztos párom akivel már nem vagyok együtt,de szerencsére nagyon jó barátok maradtunk és a mai napig nagyon szeretem és örülök,h Ő az apukája,mert nagyon jó kis természetű gyerek,ami nyilván Neki is köszönhető. Most először életemben jött egy döntés,h gyereket szeretnék. Szóval Ő az első tervezett gyerek. És hát mit ne mondjak,nem könnyű várakozni ilyenkor

Hajni remélem Nóri hamar visszaáll. Szokott ilyen lenni,szokott el is múlni 

Makkmarci igen,egyetértek. Én is többet majd az "öltözőben"

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Én is topikoztam Nórával, a 2013. márciusi csopportban, mi a facebook-on folytattuk és most is ott vagyunk   Szerintem nincs semmi gond a császárral, fő a baba egészsége....Én simán szültem és mondhatom, amíg el nem múlt a vérzésem,addig nagyon fájt ott lent, szerintem a betét irritálta...  Ma elég jó napom ma, kivéve, hogy reggel annyira háningerem volt, de nem jött semmi...Tegnap annyira hulla voltam....Legszívesebben feküdtem volna egész nap  Nekem ez olyan furi,mert Nórival 6 hóig doliztam... Neveken gondolkodtatok már?Nekünk már régóta megvannak: fiú:Tamás,mint az apja, lány: Hanna

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni: fogakkal hogy álltok? Elindult már a kislányod? Hányszor kap tápit? Meddig szoptattál? Eriknek most jött ki a 2. foga, de fölül egyszerre 6 (!!!) jön, valószínűleg ez okozza a napok óta tartó hasmenését is. Mert más baja nincs. Ő még nem jár, de a szülei sem kapkodták el (13 és 15 hó). Erik még reggel tápizik. Sajnos nem sokat tudtam szoptatni, illetve ő sem mutatott hajlandóságot. Fél évig sikerült a tejtermelést fenntartani, fejéssel. Nekem a Laura most a kedvenc, fiú névben nincs ötlet, de ezen később gondolkodunk majd.

Nima: Az életben adódhatnak olyan alkalmak, amikor kénytelen az ember ezt a döntést meghozni. A kislányod mosolya nyilván feledteti veled a múltat. De tekintsünk pozitívan a jövőbe!

Tényleg, a fáradékonyság nálam is megvan már egy ideje.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nórának 8 hósan jött ki, a 2 alsó foga, azóta semmi....Nem nagyon enged a szájába.Nóra már, ha csak az egyik kezét fogom megy...Nagyon mozgékony, apa mindig mondja duracell elem van benne  Tán ennek köszönhető, hogy Nóra rengeteget eszik, 6x egy nap.3x még tápit,mert Nórám nem nagyon iszik folyadékot,20-30 ml-t...De etethetném 5x is. Nóra fél 7:180 tápi, 9: 120-150 gyümcsi + kiflivég, 11: 210 tápi, 14: 200-250 közötti főzi, 17: parízeres kenyér, vagy gyümcsi, vagy joghurt,krémtúró  20: 250 tápi... 2680 grammal született,most olyan 9 kg  De van, hogy csak üveges pépeset eszik,gonolom akkor érzi jobban a fogait, ma pl. evett zöldséges krumplit,készítettem sárgarépa főzit, csak 80-at evett, de üvegesből megevett egy egészet.... 2 tetés között is majszol, kiflit,kukut,kenyeret,kölest.... Délelőtt 11.kor alszik el a tápin, de csak fél-1 órát, de ebéd után nagyot alszik, most is alszik 3 óta 

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Pocaklakónk

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 



Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Dejooooo :) remelem elso korben,h holnap latunk szivverest es minden ok lesz. De,h mi is kapunk ilyen kepecsket :)

Nevet mar mi is tudjuk,mert nekem voltak mindig ahitott neveim es szerencsere nem lett vita targya :D Fiunal Ábris,lanynal Milla. Aztan ket neve lesz ugyis,mint Majanak,az meg keplekeny. Parom szerint bar lany fele hajlanank,de szerinte O csak fiut "tud" :D remelem meglep majd. Ha meg nem az kihivas lesz :)

Joejt lanyok!

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék.

Az első UH már megvolt, dobogó szívecskét láttunk. Két hét múlva megyek újra, illetve holnap a védőnőhöz, mert a hatéves fiam vinnem kell oltásra, és ha már ott vagyok kiadja a kiskönyvem is.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske, üdv. közötünk!!!Azta 4 gyerek, nem semmi Látom a többiek már nagyobbacskák!!!És hogy vagy?
Csajok, egy hülye kérdés, ha azt írta a dokim múlt héten a papíromra, hogy élő terhesség,akkor már dobogott ugye a szívecskéje is?
Ti hány évesek vagytok? Én 34 leszek márciusban, apa 36 lesz...Szerintetek megcsináltassam a genetikai vérvételt is?Azt hiszem azt 12 hetesen kell....

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Szia Hajni!

Sajnos engem eléggé gyötör a hányinger, naponta 6-8x szaladok is a fürdőszobába. De azért a köztes időszakokban már jobb. A múlt hét volt rettenetes, amikor állandóan rosszul voltam. 

Szerintem csak akkor írják, hogy élő terhesség, ha van szívhang. 

Én is 34 vagyok. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Szia Boeske! Latom Te mar gyakorlott anyuka vagy :) Negyeske tervezett volt? 3 fiu utan lanykat szeretnel? :)

Hajni igen,akkor. Nekem a multkori leleten csak petezsak van,az volt lathato. Gondolom ilyen picin csak a sziv ami arra enged kovetkeztetni,h el.
Mai uhun mar mi is lattuk dobogni a szivet. Eleg idegesek voltunk elotte. Parom meg engem is uberelt :D

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Nima, hatalmas gratula a kis szívdobogáshoz  Mi majd kedden megyünk este...Akkor ügyeletes a dokim és mindig akkor megyünk,mikor apa hazaér.Minden uh-n,vizsgálaton velem van Lányok, a férjem megint nagyon kislányt akar.Nekem mindegy....Először apa annyira fiút akart és amikor a doki 16 hetesen mondta, hogy szerinte lány, komolyan sokkot kapott, ahhoz képest most csak lányban gondolkozik...Nóra apa nagy szerelme, így hívja Nekem van egy olyan megérzésem, hogy fiúnk lesz

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni: szerintem a szívhangot csak 6-7 hetesen mutatja ki az UH. Az, hogy élő terhesség nem ugyanazt jelenti, hogy jó FHR. De az, hogy "élő", már eleve jót jelent, hogy létrejött, fennáll. Gondolom, a petezsák mérete is szerepel. Esetleg szikhólyag is látható volt már akkor? Nekem 5 hetesen petezsák+szikhólyag is megvolt már, ami jó jel. Azóta a szikhólyag is nőtt. Ma esti UH?

Nima: szuper, hogy van szívhang! Micsoda különleges neveket választottatok. Az Ábrist még nem hallottam, de Millát sem ismerek.

Boeske: üdv itt! A védőnő most is húzta a száját a kiskönyv miatt, hogy mivel volt előzmény, várjunk a 12. hétig. Én meg mondtam, hogy a dokim a következő alkalommal ebbe akar írni. Erikkel is ezt csinálta. Az, hogy egy vetélés óta volt egy egészséges terhességem, amiből egészséges gyerek született, neki még nem elég meggyőző. No komment. Amúgy sem csípem...

Jövő héten kapja az MMR oltást, és elmondta a védőnő, hogy ez élő vírus, ami olyan tüneteket okoz majd, mintha megbetegedne, csak enyhébbek lesznek a tünetek. Ezt jól megfogalmaztam. Aztán elbizonytalanodtam, hogy nem tudom, kaptam-e oltást (tudomásom szerint nem), és biztos, hogy nem voltam rubeolás, ezért nem tudom, hogy most Erik megfertőz-e. Az e-mailemre nem válaszolt még, de van a családban is védőnő, akinek körülírva (terhességeme nem említve) felvázoltam ezt, de megnyugtatott, hogy az élő vírussal beoltott gyerek nem fertőz. Ez megnyugtat. Mondjuk biztos nem én vagyok az egyetlen, aki kis korkülönbséggel vállal gyereket ebben az országban.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Nima!
Igen, tervezett gyerkőc az összes.:)
Tényleg jó látni a dobogó szívecskét, gratulálok!

Hajni?
Remélem jó híreket hozol.

Makkmarci!
Akkor nekem nagy szerencsém van a védőnőmmel. Simán kiadta a kiskönyvem, és drukkol, hogy ne legyen megint baj. 



Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!!!Mi múlt héten voltunk dokinál, igaz elméletileg csak 5 hét+5 napos voltam, de a doki szerint 6 hetes voltam az uh szerint, így lehet, hogy volt már szívhang,nem tudom...Majd csak jövő kedden megyünk...
Nálunk ma volt a védőnő, megnézte Nórát,mert lassan 1 éves lesz Megmondtam, hogy terhes vagyok, de csak 2 hét múlva megyek hozzá, mert jövő héten szabin lesz....Örült a pocaklakónak 
Csajok, ma olyan rosszul voltam, a telefonom meg tegnap elromlott, nem tudtam senkit sem hívni, nem volt itthon senki, Nóra aludt....Átmentem a barinőmhöz,hogy jöjjön át,mert tényleg azt hittem elájulok...Elkezdtem foltokat látni,mintha villámlana a szemem, persze be is pánikoltam,hogy mi lesz, ha Nóra felébred és rosszul vagyok...Szerencsére apukám épp hazaért és anyukám is, most pihengeteg...Szörnyű volt.Vérnyomásom jó, a pulzusom 90....

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni, pihenj! Nekem is volt ilyen korábban. (Nem a mostani terhességnél.) A pulzusom az egekben volt, órák alatt rendeződött csak. Pihenés, pihenés, pihenés!!! Valahogy azt hittem, tegnap voltál UH-on.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Hajni nekem az egyik vendegem ajult el ketszer is terhesen. Nem evett rendesen. Mi most voltunk kulfoldon es az egesz napos koricalas kovetkezmenye volt,h reggelitol estig csak gyumolcsot ettem. Ugy leesett a vercukrom,lasapadtam,faztam,de vert a viz,le kellett fekudnom. Ettel rendesen?

Vedonovel kapcsolatba nem tudjatok mikor kotelezo ugymond? Mert mi marcius 1-el koltozunk,ergo vmikor marciusba mar mas cimunk lesz. En csak akkor gondoltam menni vnhoz.

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Csajok, nektek lesz fogadott orvosotok,szülésznőtök?Én olyan jó helyzetben vagyok, lesz nekem mindkettő, de itt a celli kórházban úgy van, hogy annyit adsz, amennyit gondolsz  Én egy éve 20-at adtam a szülésznőnek és 30-at a dokinak.A fogadott dokimhoz mindig akkor megyek,amikor ügyel,este 6-7 felé,amikor apa hazaér.A szülésznőt a 35. hétig lehet kiválasztani, ha akarsz és ő mindig bejön,amikor a dokihoz megyünk ill. ő csinálja az NST-t...

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok!
én is csatlakoznék.
ma voltam Uh-n, dobogott a pici szíve :)
második kisbabánk lesz, már van egy 3 éves Kisfiam.
én is szeptember 11-re vagyok kiírva, de ez nálam az eddigi gyakorlatok alapján nem jelent semmit :)

Kép
Kép
judysz
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok

26 éves vagyok a férjem 28 éves , Szentendrén élünk.
Van 2 gyermekünk , Krisztián 2010.03.06.án született , Lilla 2012.01.09.én született.
Mind a két gyerkőcöt simán szültem.
Az első terhességem alatt semmi gondom nem volt , csak annyi , hogy majd 20 kg felszedtem , de azon kívül semmi.
40.dik hétre szültem , több mint 12 órát vajúdtam , éjjel 2-3 óra körül kezdődtek az enyhe fájások , délelőtt 10 óra körül bementünk a kórházba , délben elfolyt a magzatvíz és délután negyed 6 kor született meg a fiam .
A második terhességem alatt viszont minden volt az első és az utolsó trimeszterben , hányás , hányinger , sokszor éreztem magam rosszul , itt szerencsére összesen 3 kg szedtem fel.
40.dik hétre szültem Lillát is , kb. 7 órát vajúdtam , éjjel 4 körül kezdődtek az enyhe fájások , 7 kor már a kórházban voltunk 10kor elfolyt a magzatvíz s fél 12kor született meg a kislányom.

Január 2.án tezsteltem és pozítiv lett az eredmény , tervezett baba volt.
Hétfőn voltam orvosnál , elvileg minden ok , volt már szívverése a babónak , uh alapján 6 hetes , menzi alapján majdnem 9 hetesnek kéne lennem , 2 hét múlva mennem kell újból kontrollra.

Fogaim mostmár rendben vannak , előzőhéten lettem kész , rendbe tették a foagimat , így azzal nincs gondom , belgyógyászat megvolt , labor majd 30.án

Gratulálok mindenkinek a babákhoz!

renianya
Szentendre
 
 


De jó, vannak új csatlakozók!!!!!!!Üdv. közöttünk!!!
Judysz!!!Egy napra vagyunk kiírva, csak én Nórámat 5 héttel korábban szültem...
Renyanya!!!De jó 3. baba!!!szívem szerint nálunk is lenne, de majd meglátjuk,egyelőre jöjjön csak a 2.
Ki hol lakik?Mi vas megyében
ma úgy nézem pityergős napom lesz,még azon is könnyezek,hogy ketten csatlakoztak hozzánk

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Judysz,Renianya udv itt!!!

Judysz mit jelent,h nem jelent semmit? Ruben koran jovos baba volt?

Reni akkor mikor volt utoljara? Nekem olyan 1 het,par nap csuszas van,de ez nem olyan sok,mint a 3 het meg ereztem is,h kesobb volt peteeres.

Hajni no para :D En barmikor barmin kepes vagyok sirni :D parom meg is jegyezte mar,h ki vagyok kelve magambol. Meg neha a viselkedesem alapjan satankat varom a pocakba :D kell most turelem hozzam,nagyon varom,h ez a 12 het leteljen.

En meg nem tudom mi legyen. Kistarcsan szuletett Maja,mi oda tartozunk. Meg voltam elegedve a dokival,de most szulesznot fogadnek inkabb es egy uzsokis ismerosom a Tetenyi utiba ajanlott egyet nagyon. Ha O mondja az ugy is van. Ellenben messze. Asszem ulok rajta meg 2-3 honapot :)

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Én pontosan tudom,mikor lettem terhes,mert mindkét babámnál ovutesztet használtam, most a legerősebb a 12. napon volt,így dec. 17-én eshettem teherbe....
Nima, velem jól járt a szülésznőm, 34.héten taliztunk először, de csak bejött a kórházba,mert tesóm is nála szült és megnézte,így taliztunk...35.héten pont dolizott este 6-ig és ugye én gyorsvonat voltam, fél 6-kor lettek fájásaim és 6.04-kor meglett Nóra 
Még valami foglalkoztat,Nórának levetettük az őssejtet és az szerintetek nem jó a kistesónak is?Apa szerint nem,vetessük le a Pocaklakónak is...
Ma amúgy nem szédölgök,de visszatért az egész napos hányinger és nem tudok kajára nézni....

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni en csak akkor vettek tesztet amikor elterveztuk,h jojjon. Azt is csak azert,mert bar elhatatozas szeptemberben volt azert elotte se tettunk ellene. Szoval kivancsi voltam,h ezen a teren rendben van-e? No de a lenyeg,h akkor beleastam magam es kiderult,h az alapjan se lehetsz biztos a fogantatasba,hisz a teszt csak a hormont mutatja ami segit a kilokodesbe,nem magat a kilokodest. Meg hat a bekuldott apai hadosztalyok is eltevednek parszor mig oda ernek :D

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csatlakozok!

Én 5 és fél hetes vagyok, tegnap voltunk nőgyógyásznál. Jövő héten kell majd menni ultrahangram utána mehetek majd csak a védőnőhöz, már a lelettel. Kiskönyv, aztán labor.
Már úúúúgy várom...  
Tünetek tekintetében én is osztom a nem-vagyok-éhes változatot, sőt.
Napok óta dekára tartom a súlyom, ami eddig sose volt az elmúlt 33 év alatt...
A porcelánedény látogatása viszont (még) nem aktuális, bár nem tudom elhinni, hogy megúsznám!
De ezzel jár, úgyhogy nem látom problémának (még)! :)

Kép
mbarbara
 
 


Üdv az újaknak!

Nima: védőnő: nekem mindháromszor 7 hetesen állította ki a kiskönyvet, de utóbbi kettőnél fenntartásokkal, mivel már "volt előzmény". Ezt nagyon ki tudja hangsúlyozni. Nem illetné meg a védőnő kifejezés szerintem, hiszen nekem az jön le, hogy nem akarja védeni a várandóst az első 3 hónap alatt. Csak amikor már "biztos", hogy megmarad a gyerek. Szép, mi? De megkaptam végül most is. Egyébként azt tudom, hogy nem kötelező a 12. hét előtt kiállítani, csak az a lényeg, hogy legyen meg benne a 4 orvosi pecsét a gondozásról. (A 0. UH pont a 12. heti, amikorra meg kéne lenni szerintem, akkor viszont hülye a törvény...) Tud valaki pontosabbat?

Mennem kell, hív a "főnököm".

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Udv Barbara es gratulalok! O elso gyerkoc?

Koszonom Makkmarci! Igen erdekes hozzaallas! Nekem szerencsere Majanal nagyon proaktiv kis vn-m volt. Es remeljuk "nem van" oka ilyen negativan hozzaallni a dolgokhoz!

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


nima: a menzim utoljára november 21-25 ig tartott , így ez szerint már majdnem 9 hetes terhesnek kéne lennem , de az uh azt mutatta , hogy 6 hetes.
azt mondta , hogy 2 hét múlva menjek vissza.
nekünk nagyon szimpatikus ,kedves , aranyos védőnőnk van .

tüneteim most már vannak , kedd óta , étvágyam úgy ahogy van , de szédülés , hányinger az van.
Akkor most bekaptam egy vírust , hányás-hasmenés , a gyomrom teljesen ki van már , akkor a gyerekeim is hánytak ma többször , úgy hogy most betegesen vagyunk.



Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Több, mint egy hétig beteg volt Erik, valami hurutos felső-légúti vírus, ami rámen az emésztőrendszerére, ettől aztán gyakran volt kaka. 6 nap után sem látszott a javulás, visszavittem az orvoshoz, de türelemre intett, mondván, hogy lassan ürül ki a szervezetéből. És valóban, tegnap már visszaállt a rend a pocakjában, a szokásos egy adag volt, így tejpépet is mertem már neki adni uzsonnára. Meg egy kis husit az ebédjébe. Annyira nem volt vészes ez a doki szerint, hogy csütörtökön be is adta neki a 15 hós oltást+a prevenart, így holnap nem kell mennünk. Nem is bánom, mert a tanácsadás időpontja pont alvásidőben van, vagyis amikor az ebéd utáni alvását tölti, 1 és 3 között. Nekem is megvan a kiskönyvem, mivel csütörtökön összefutottunk a védőnővel is a gyerekorvosnál.

Tegnap volt egy kis hányingerem, de nem lett hányás belőle. Eddig még nem is volt. Apa az este ügyesen megtalálta szívhanghallgatóval a pici szívhangját. Biztos, hogy az övé volt, mert a hasam másik részén az enyémet is megtaláltuk, ami az övéhez képest jóval lassabb volt. Elvileg pedig csak a 12-14. hét után lehet megtalálni, de nekünk már most sikerült. Nagyon-nagyon hosszú ez a 4 (már csak 3) hét várakozás a következő UH-ig... De aztán ott leszünk a 12. hét küszöbén!! Egyébként nekem már egy picit látszik a pocimon (vékony vagyok, de van egy kis pocakom alapjáraton is), így aztán nem tudom, mennyire tudjuk titokban tartani a nagyik előtt. Ti kivel osztottátok már meg a kis jövevény hírét?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!!!Mbarbara üdv. közöttünk
Jajj csajok, mi is kínlódunk ezerrel...Az én nagyétkű lánykám nem akar enni...Már annyira el vagyok keseredve...Eddig legalább a tápi ment, de most az se...Azért eszeget, de tápiból is csak olyan 150-160 ml-t, főziből nem eszi meg az enyémet, csak az üvegeset, de abból is válogat és nem eszi meg mindet.Úgy kell elterelni a figyelmét, hogy nyissa a száját...Már annyit sírdogáltam.Nem tom mi lehet ez...Uzsonnára tegnap is csak egy krémtúrót (90 gramm) evett meg, amikor a 200 gyümcsit simán le szokta nyomni...Egy dekát nem hízott 1 hónap alatt.Holnap kiviszem a okihoz, hátha  atorka, de szerintem csak a szokásos szöveg lesz,jönnek a fogai...
Holnap megyek uh-ra is!!!!
De egy jó hír, már van étvágyam és az egész napos gyengeség is kezd elmúlni
Szép napot Mindenkinek!!!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Köszi csajok! :)


Első baby lesz, már ami "saját" címszó alatt futó projektet illeti. A férjemnek van egy kislánya, 7 éves, de Ő csak 2-hetente jön hozzánk. (gyakorolok...)
Részemről az étvágyam a 0-val egyenlő, simán rosszul vagyok az éjszaka kellős közepén is, és bármikor tudnék aludni!!! 
Hála az égnek, a férjem megértő, poci-simi, nem baj, pihenjél!-nyugtatással elmúlsztaj a lelkiismeretfurdalásom, de nem mindig tudom magam rávenni, hogy de-de, nagyon is össze kéne pakolni azt a sok lim-lomot, amit a komód fiókja rejt... :(

Mi még nem osztottuk meg a hírt, szombatig várunk, akkor elmondjuk anyu szülinapján! Lesz ám meglepetés! :))
Amitől inkább félek, az a munkahelyi bejelentés,...

Szerdán megyek UH-ra, hát, félek is, meg alig várom, egyszerre.
A 2 héttel ezelőtti mindenen-sírok hangulat megint el-elkap, mindegy, hogy újságot olvasok, egy hirdetést látok meg, jöhet bármi...
Remélem, kicsit melegszik az idő, bár sose voltam fázós, de mostanában elég gáz a helyzet.

Esténként nektek nem szokott lenni hőemelkedésetek? Normális ez??!


Kép
mbarbara
 
 


Mbarbara!Miért félsz bejelenteni a munkahelyeden?Én már az esküvőnk előtt mondtam a munkahelyemen,hogy szeretnénk utána babát és még azt is mondtam, hogy egymás után kettőtÉn Nórával 6 hónapig még doliztam....Nálunk a tesók,szülők tudják, majd a holnapi uh után mondom meg a munkahelyemen is és jövő héten megyek védőnőhöz,aki már tudja,mert 1 hete volt nálunk...De tudjátok, ha elmegyek védőnőhöz,akkor már sokan látnak és indul a pletyó....Kis helyen lakunk...
Irigyellek egy picikét abban Barbara, hogy tudsz pihenni én néztem tegnap az órát, este fél 8-kor már tudnék aludni....De csak 10-11 felé jutok el odáig és 6-kor kelek....Nóra 8-kor fürdik,eszik és 9 felé alszik el...De sebaj,lehetne rosszabb is, mert éjjel alukál,mint a bunda!!!!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Hajni: szerintem is a foga miatt eszik kevesebbet, de ha úgy érzed, tényleg jobb, ha megmutatod az orvosnak. Eriknél is előfordul, hogy kevesebbet eszik, ő nem nagyon szokott 200-nál többet ebédelni, viszont ettől a több, mint egy hetes diétától jobb étvágya lett. Nem csodálom. Nem szoktuk vinni mérésre, csak a kötelezőkön voltunk az első évben. Itthon csak személymérlegünk van, néha ráteszem, de most nem akartam, mert félek, hogy feleslegesen stresszelném magam, ha 10 kilónál nem mutatna többet. Nem csodálnám, ha fogyott volna, mintha a hasa is kissé bentebb lenne. Majd 2-3 hét múlva, amikor kiheveri ezt a diétát. És neki is volt idő, amikor a "papírforma szerint" több tápit kellett volna ennie, de nagyon sokáig 200-nál többet nem evett. Volt, amikor visszaesett 150 ml-re. (ő csak reggelire kap tápit) Aztán pár hete, amikor zsinórban megette már a 200-at, egy kanállal többet kapott (így lett kb. 230 ml), majd újabb 2-3 hét múlva még egy kanállal emeltem az adagján. Szárazra szívja a cumisüveget, így 270-et eszik minden gond nélkül. Jó, néha előfordul, hogy 10-20 ml-t hagy, de általában elfogy. Totál felhúztam mindig magam, amikor válogatott, hogy miért nem hajlandó enni, de átmeneti állapot volt. 1 éves koráig naplót vezettem arról, hány grammot evett, és hány millit ivott. Most is mérem még az adagját (de már nem vezetem naplószerűen), de nem parázok, ha egyszer-egyszer csak 120 grammot eszik ebédre. Vagy álmos, vagy a foga, vagy nem ízlik annyira, vagy több volt a tízórai, vagy előtte itta magát tele vízzel.

Barbi: (remélem, nem haragszol, ha így hívlak) Enyhe hőemelkedés normális lehet. Lázasnak, betegnek érzed magad, vagy csak találomra méred? Ha kerülget valami téli kórság, jobb az óvatosság, a magas láz az, ami veszélyes a picire. 38 fölött már érdemes szerintem csillapítani, de ha valaki pontosabbat tud itt köztünk, biztos helyesbít majd. Egyébként én pont hőmérőzéssel estem most teherbe, még jó, hogy ezt csináltam, mert a tervezetthez képest két nappal hamarabb volt peteérésem. Bár UH is megerősítette a készülődő petét, kellett a hőmérőzés is hozzá, hogy el tudjuk találni a napot. Dec. 23-án mértem utoljára, végig fent volt a hőm, még 37 fölé is ment háromszor (trifázisos görbe), majd 23-án este sikeresen eltörtem a hőmérőt, és 24-én teszteltem. Olvastam régebben, hogy tartósan fent marad a hő teherbeesés után, ez jelzi, hogy megfelelő a progeszteron mennyisége.
Én nagyon szeretném a 12. hetet megvárni a nagyszülők beavatásával, Erikkel ez nem sikerült. De rajtam már látszik, főleg, ha jól vagyok lakva. Eriket a munkahelyemen is 7 hetesen közöltem, mert volt egy kis komplikáció, ki is írt az orvosom veszélyeztetettnek. Most még ott nem szólok. Tekintve, hogy ahol eddig dolgoztam, onnan elköltöztem, és nem tervezem, hogy oda térnék vissza. Ezért sem vártunk a 2. babaprojekttel.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Sziasztok!

Hajni azért ennyire ne legyél elkeseredve! Bár sztem most nagyban közre játszanak a hormonok,h most sírdogáltál a nem evés miatt. Remélem jobb lesz,de semmiképp ne keseredj el!!! Maja is nagyon lassan hízós,még a mai napig vékonyka kislányka. De nekem mindig az volt mérvadó,h az izmai tónusa ne "beteges" kinézetű legyen és ha a kedve jó akkor simán csak ilyen időszak van. Ez jön,megy! Nem kell aggódni! Ha többet sír,nyűglődik,látod,h nincs jól és a kis testecskéjén is azt veszed észre,h változott és nem tűnik a vékonyságon kívül egészségesnek akkor doki. Egyébként meg ne vedd a lelkedre ennyire! 
Vn-nél még úgy is feltűnnél,h egyébként Nóra miatt is időnként mész?

Makkmarci szerencsére akkor a nehezén túl vagytok! Remélem most már tényleg csak a kilábalásnál jártok!

REni kíváncsi leszel a legközelebbin akkor mit mondanak korral kapcsolatba. Bár már ilyet is hallottunk. Javulást az egész családnak!!!

Mi a közeli családnak elmonduk. Férjemnek is,mert jelen helyzet szerint,mivel nem váltunk el az Ő nevére kerül a gyerek És nem ezt tartom vicccesnek,h ezen nevetek,hanem már kínomba,h ez abszurdum,h válás után is egyébként ez még így lehet. De intézkedés alatt a dolog. Lesz ami lesz.

Maja is hirtelen belázasodott szombaton Anyuméknál. 10 perc alatt ment fel 38.9-re,úgyhogy párom kisfiát inkább gyors haza vittük. Szegény páromat sajnáltam,mert az utazásunk miatt keveset látta mostanába. De most megint itt van,mert úgy néz ki egy éjszakás nyavaja volt. Majánál ez elő szökött fordulni. Mondhatnám,h szerencsére,mert védekezik a szervezete gyors. Lehet most is annak volt köszönhető,h másnapra már rendbe lett.

Kép
Kép
nima
Budapest
 
 


Sziasztok!
Új vagyok még, első terhesség, elméletileg 7 hét 2 napnál járunk. Nagy a boldogság (legalább akkora mint a hányinger) mert már fél éve próbálkozunk. De végre összejött. Már túl vagyok két uh-n mert csütörtökön (egy héttel az első vizsgálat után) sajnos vissza kellett mennem a dokihoz mert maszatoltam. Ismét uh, de azt mondta ne ijedjek meg annyira, írt fel Utrogestan hüvelykapszulát, azóta szerencsére minden tiszta :-)
Kb egy hete szinte folyamatos hányingerrel küzdök, hol a savanyú, hol az édes segít, iszonyatosan fel vagyok fújódva, úgyhogy megy a szenvedés, de már most azt érzem, hogy a kis Pöttyöcském mindent megér.
Ti mit tesztek hányiger ellen?
Üdv mindenkinek: Viki

Kép
kviki87
Tiszakécske
 
 


Sziasztok!

Gratulálok minden kismamának ;)

Gabi vagyok 37 éves, a párom 40 és szeptember 23.ra vagyok kiirva.
Nekem ez a 4. terhességem de sajnos az előzőeket elvesztettük( 11, 6, és 8,5 hetesen.) 
Mi Angliában élünk és itt nagyon könnyen veszik a várandóságot, ami azt jelenti pozitív teszt után van egy vérvétel és vizelet aztán van kb 9-13 hét között egy UH. Ahol akkor nézik a Down szindrómát ha külön kéred. 
Aztán egy másik UH 18-21 hét között és 26-28 hét között, + pár vérvétel és ennyi. 

A 3-dik babánkkal hazarepültünk és előtte itt csináltattam magánklinikán UH 6,5 hetesen ami csak 5,5 hetesnek felelt meg a méretek alapján minden jó volt, mire hazaértünk 8 nap múlva a klinikán csak egy missed abortion lett belőle. Ott a magánklinikán mindent elkezdtek kivizsgálni csak 3 hetünk volt, DNS is ami szerencsére nem mutatott eltérést méhsövény kizárva  . A dokik azt javasolták kezdjünk el a lombik programon gondolkodni mert igaz hogy mindig elsőre pozitív tesztünk volt és ez jó, de valamiért nem maradnak meg.
Visszajöttünk itt bejelentettem a 3-dik vetélést is, és itt csak a 3-di után kezdenek el vizsgálódni ha kéred....

Végre szerencsések voltunk, megtalálták, hogy a trombózisra való hajlamom 3x mert Anti-phospholipid szindrómám van, ami habituális vetélést okoz. Itt csak a baba szívhangját felfedező UH-tól adnak valamilyen hHeparin injekciót a 37. hétig, meg aspirint végig. Otthoni dokimmal konzultálva ők a pozitív teszttől progeszteron hormont, hogy védje a terhességet, azt 12. hétig, és a Heparin injekciót ők is a 37. hétig. 
Mivel itt a kórház nem látta indokoltnak a hormont , keresnem kellett egy magánorvost aki itt is felírja(elvittem a leleteimet elmondtam mi történt és pont azt mondta mint az otthoni dokim.)

Holnap leszek 6 hetes és pénteken voltam UH a kórházban ahol a dokinő nagyon kedves volt és úgy düntött bár szívhangott nem látott, hasi UH-val :) mégis kiirta a Heparin szurit és péntek óta szúrom magam, napi 1x. 
Február 11-án megyek UH-ra remélem minden rendben lesz......és végre végig tudjuk vinni a szülésig !!!

Eddig se vérvétel se semmi nem volt, én nem bánom csak minden jól alakuljon mindent megteszek érte. A Tesóm védőnő szóval van aki segít, de csak tanáccsal és bíztatással, mert messze vagyunk. 



geregabi
London
 
 


Elvileg nem kéne félnem, (munkahelyi bejelentés), de azért ott van a kisördög, hogy mi van, ha nem vesznek vissza (senki nem pótolhatatlan)? De valószínűleg túlspilázom a dolgokat (az örök aggódó). De a pakliban ugye benne van... :(  A főnököm jó fej, neki is van 2, de hát ki tudja...
A hőmérőzést szimplán ellenőrzés jelleggel vetettem be, mert égett az arcom, mint a Reistag. Elvileg betudom a legyengült immunrendszernek, aztán ha mégis lenne valami, jövő héten(?) még úgyis bennem lesz a laborvizsgálatnál... (remélem nem!!  :))

Kép
mbarbara
 
 


Egész nap güzülök, mire hazaérek, nekem általában annyi, pedig neki kell állni azért ennek-annak! :)
De igazad van, annyiban szerencsés vagyok, hogy egyelőre nicns egy másik gyerkőc, aki napi 24 órában igényel még, amikor hazaérek (meg akkor is, amikor még nem)!
De már alig várom!

Én is beszéltem már a védőnővel, és nálunk (is) falun ez futótűzként terjed. Hát még ha fizikai valómban is meglátnak (mert ugye (talán) bemondásos alapon még nem biztos semmi sem) a védőnőnél, akkor már biztos az egész falu tudni fogja! Ami igazából nem zavar, sőt! :)

Ez mondjuk annyiban nehezíti meg a helyzetet, hogy férjem kislányának azért jobb lenne, ha tőlünk tudná meg a kistesó-hírt, mint mástól...

Ti hogy mondtátok meg a baba-hírt a gyerekeiteknek? Mi inkább attól félünk, hogy a "másik" oldaltól fogja majd azt hallani, hogy mert az új babát majd jobban fogják szeretni, mint téged, és nem is fogsz hiányozni nekeik (mármint nekünk). Holott ez bőven nem igaz, de 2 hetente ugye nem sok alkalmad van (főleg apának) az ellenkezőjét bizonygatni... :(

Kép
mbarbara
 
 


Sziasztok!

Viki!
Na akkor sorstársak vagyunk, én is elég pocsékul vagyok, bár amióta hányok is (átlagban 6x egy nap), azóta legalább a köztes időkben jobban érzem magam. B6 vitamin segíthet a hányingeren, nekem egy homeopátiás szer is segít néha, de igazábaól az idő fogja megoldani a problémát. Legalábbis nálam.

Gabi!
Nagyon drukkolok! Tényleg szerencse, hogy megtalálták a vetélések okát, így már nem lesz semmi baj. 
Én 4-et vesztettem el hasonló módon, de nálam nem találtak semmit. 

Végre elintéztem a vérvételt, most már csak az EKG van hátra.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Kviki és Geregabi üdv. közöttünk és boldog babvárást Vigyor
Ma Nórát kivittem a dokinőhöz, szerinte semmi baja, csak jönnek a fogai, egyszerre 6!!!!Dehát elkezdi ennyi idősen, nem csak 2 fognak kellene lennie!!!Most én mit csináljak ezzel,hüle dokinő!!!
Ma uh!!!!!!Szorítsatok!!!!
És íme egy kép a pici pociról!!!

Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hajni1980
Répcelak
 
 


Sziasztok leendő Édesanyák!

Jósvai Barbara vagyok, a Semmelweis egyetem szülésznő szakos hallgatója. Azon kismamák segítségére lenne szükségem, akik első kisbabájukat várják. Szakdolgozatom az első gyermeküket váró édesanyák felkészültségét vizsgálja. Nagyon megköszönném, ha páran lennétek kedvesek kitölteni a pár perces kérdőívemet! :) (10 perc alatt kitölthető) Csak másoljátok a linket a böngésző keresőjébe, keressetek rá és már indul is a kérdőív!
Köszönöm együttműködéseteket!!

Üdvözlettel: Barbi

www.kerdoivem.hu/kerdoiv/711341274/
barbaraj
 
 


Sziasztok, nagyon jó itt kicsit elidőzni, mert a páromon kívűl még senki nem tudja a babánk érkezését. 
A cégnél nem szólok, itt legkésőbb szülés előtt 15 héttel kell szólni hivatalosan, bár addigra mindenkin látni is 

Nagyon szerencsés vagyok, mert nekem semmi tünetem nem volt az előző és a mostani terhesség alatt sem eddig. Csak a védőnő tesómtól tudom, nem olyan kellemes ő nagyon émelygős volt. Azon kívül, hogy ebéd után néha álmosság tör rám,  és hazafelé a buszon nehezebben viselem az illatokat. 
Szóval, mindenkinek mielőbbi jó közérzetet kívánok aki érintett  
Csütörtöktől pihenni tudunk egy kicsit, és aztán ismét munka, lehet jobb most az elején hogy  babóca jobban tudjon erősödni meg fejlődni. 

Lenne egy kérdésem,
 az első 12 hétben ki mennyire mellőzte a nyakig melegvízben (nem forró)való fűrdést? A tesóm nem ajálja, mert 3 vetélésem is volt, de ma szerencsésen eláztam és jól esne de nem merem, megkockáztatni. 

Holnap lehet már nem lesz időm itt időzni, mert csomagolunk.
Mindenkinek szép hetet és minden jót kívánok  legkésőbb febr. 11-én itt!



Hajni 1980, és Boeske köszönöm!
geregabi
London
 
 


Hajni1980, remélem szép élmény volt a mai UH.
Mi is nagyon várjuk de hol van még febr. 11 reggele????? 
geregabi
London
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: