Új privát üzeneted érkezett!

uxi
egy bajom van, hogy nekem tök idegen az, hogy egy újszülött a sportrészben feküdjön, mégha teljesen dönthető is. Nekem vhogy a mózes a heppem... :roll: Igaz még nem láttam újszülöttet sportrészben, csak az agyam nem tudja befogadni... ha látnám lehet h meggyőzhető lennék...

Zizien
A HAuckkal igazából az irányíthatósága volt gond, egy kavicsban lképes elakadni és a sportrésze ahogy beletettem a gyerket az volt az érzésem, h kisesik, nem tartja... nem igazán tudom ezt elmagyarázni, de mikor kipróbáltuk az abc design-t egyszerűen abba úgy passzolt a gyerek és azóta is imádjuk, abban biztosnágban érzem. De az sztem elég indok, h egy kavicsban képes elakadni... a falnak mentem dühömbe sokszor...

Amugy vaterán találtam olyan tesókocsit amihez van egy mózes és egy autósülés. Viszont az ujak között csak horrror áron van az alap kocsi 160.e és ahhoz lehet külön megvenni a tesónak szükséges mózest és autóshordozót. Viszont az ötlet tetszik, h létezik ilyen. lecsapnék a vaterásra, de nem merek... még annyira korainak érzem, pedig olcsó... :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


szanita
125ös vérnyomitól még nincs fejfájásod sztem. Ez a rohadt idő csinálja... nekem is hol szétrobban a fejem, hol szédülök... ha beáll az idő már jobb lesz. és igenis vegyél be gyogyit, m a szeizel is írja, h a migrénes fejfájés az a babánál is görcsöket okoz.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


szereztem zsír új omron felkaros vérnyomi mérőt és védőnő is mért ma 125 mindkét eredmény, ugy h 2x1 tabit szedek védősuna szerint a 125 jó. és azt is mondta h az is megemelheti a vérnyomást ha epére hatót eszünk, min t pl káposzta...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fatamorgana 2013.03.18 18:55-kor.

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 

 
 

Nekem is Omron van, nagyon megbízható. Olyan a digitális lázmérőnk, és az infralámpánk is. És babamérleget is olyat szeretnék. A vérnyomimérőnél az a kicsit ijesztő, amikor azt méri, hogy szabálytalan szívverés. A két hét alatt kétszer történt ilyen. Lehet csak csuklottam mérés közben vagy nem tudom, de nem a mozgás, mert azt is külön embléma jelzi, ha mozgást érzékel. Majd rákérdezek, mert kiskoromban volt szívzörejem, amit állítólag kinőttem.
EKG- n még nem voltam. Oda a nőgyogyi küld? És kell már az elején menni, vagy csak később? Háziorvostól kérhetek EKGra beutalót?

Most 109/70 a vérnyomásom. A reggeli 125höz képest....Biztos, hogy ez a hullámzás is a bajom, és az időjárás. Olvastam, hogy a hormonok miatt terhesség alatt kialakulhat a frontérzékenység. Juppi :lol: De szerencsére elég volt a reggeli egy szem Panadol, sétáltam is 2 órát, most néha érzem, de már viselhető.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Ekgra házidoki küldött. igazábül a nődoki mindig ír egy levelet a házidokinak, h hova küldjön :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


még nem olvastam a leírást,így nem tudom melyik jelzi a szabálytalan szívverést. :)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Zizien
Szóval, ahány ember, annyi féle, nem lehet tanácsot adni. Csak gyakorlatban derül ki, kinek mi a jó.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Teljesen igazad van! :wink:

Babakocsi nekem azért elég komoly gond lesz. Hiszen a babáim születésekor még alig másfél éves lesz a kisfiam. Még jó, hogy a "nagy" már 4 lesz :lol: :wink:

http://kocsibaba.blogspot.hu/


Szanita
Fejfájás nagyon sok mindentől lehet. Nekem ma a melegfronttól fájt, be is vettem egy Algopyrint...
(paracetamolt is lehet bevenni :wink: )
Vérnyomásban van bizonyos ingadozás :wink:
Szabálytalan szívverés: akár a légzéssel is összefügghet (terheseknek szaporább a szívműködésük normálisan is, mint az átlag embernek :wink: )
EKG: nekem a nőgyógyász szokta rendezni a vizsgálatokat, az ekg-t is (most még nem voltam semmilyen vizsgálaton, mindenem volt a lombik előtt :wink: )

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


sziasztok!
Kovinénak jobbulást kívánok!!
Gyógyszerről meg megkérdeztem a nőgyógyászom mert nekem a fogam szokott fájni és azt mondta Panadolt lehet bevenni.Mást nem ajánlott.

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Monayka
Ha a fogad szokott fájni, akkor érdemes lenne elmenni fogorvoshoz! Nagy baj lehet egy-egy fájós, gyulladt fogból!!!!!

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Szanita, mi most Angliában vagyunk, itt a kutyát nem érdekli a kismama a 20. hétig :D Kicsit más a rendszer, szerintem borzalmas :D Szóval nekem csak olyan "pult alóli" ultrahangjaim vannak/lesznek, de nem is bánom ... Akkor megyek, amikor akarok. Mostanában a hányingerem miatt nem sok hangulatom volt, a múltkor is behánytam az autóba :(

Crysta, én most fogtam fel, mi vár Rád :D Atyaég, minden tiszteletem, akkor is, ha az ikrek nem a Ti döntésetek volt/ak.(Mármint, hogy egyszerre két baba jöjjön :) ) Bevallom, én a második babától is parázom, hogy hogy fogom a mindennapokat megoldani két kicsivel (én rengeteget vagyok egyedül a fiammal, a párom állandóan dolgozik), szóval, hozzád képest én csak hallgassak.
Neked hogy ment a két gyerekre való átállás?

Fatamorgana, ezek a testvérkocsik nekem is tetszenek, csak az áruk durva ... És aztán, ki tudja, meddig használja az ember.
Viszont, ha annyira jó árban láttál, én a helyedben megvenném ... Mennyi az a jó ár?

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


crysta 87 majd megyek fogdokihoz csak azt mondta a nődokim hogy a 12.hétig úgy sem nyúl a fogaimhoz a fogdoki,addig felesleges elmennem hozzá.De azért köszönöm a tanácsot,minden tanács jól jön,első babás vagyok és remélem leszek is hisz még hosszú az idő szülésig.

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Zizien
Minden a mi döntésünk volt! (IVF :wink: )
Két gyerekes lét: nem kell túlbonyolítani, túlmisztifikálni!
(És én gyerekezés mellett szakvizsgára készülök, nyelvettanulok :wink: )

Monayka
majd megyek fogdokihoz csak azt mondta a nődokim hogy a 12.hétig úgy sem nyúl a fogaimhoz a fogdoki,addig felesleges elmennem hozzá

Mindig tanul valami újat az ember! :oops: :roll: :evil: :evil: :evil:
Ekkora butaságot ritkán hallani!!!! Fogászati kezelés lehet az első trimeszterben is! Egy rossz fog sokkal nagyobb bajt okozhat (gyulladásos góc...akár vetéléshez is vezethet)! Érzéstelenítő használható, fogtömés, foghúzás, fogkő-eltávolítás elvégezhető!
Amivel óvatos az ember, az a röntgen! DE szükséges esetben, pocaktakarással, a mai modern, digitális gépekkel azt is meg lehet csinálni!!!!
Én kb. 3 havőnta ellenőriztetem a fogaimat! Már most is voltam... és a gyerekeimet is viszem!

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Monayka!
Az én fogdokim is olyan,hogy simán ellát az első trimeszterben.Mondtam neki,hogy babát várok,erre ő: gratulálok! Ennyi :D Szóval lehet mindent mint nem terhesen,a fog tekintetében. Röntgennél meg dupla-tripla köpenyt kapsz.Bár ha óvatos akarsz lenni max röntgent nem kérsz,de a többinek nincs akadálya. :)

Kép
Kép
Kép
nokedli83
 
 
 
 
 


Crysta, nem vagy semmi :) Gratulálok!

Hát ilyet én sem hallottam, hogy első trimeszterben tiltott a
fogdoki!
Egy rossz fog nagyon nagy galibát tud ám okozni, míg a fogorvosi kezelés veszélytelen mamára-babára egyaránt ....

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Zizien
Megvettem kemény 30e ftért :D

http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 60734.html

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


monayka
fogdologgal kapcsolatban igazuk van a lányoknak, sőt nekem Gordonnál a lelkmre kötötték h az első vizsgálatok között legyen, az EKGval együt kaptam rá beutalót.
Nekem tökéletesek a fogaim, de van egy mű, mert kitört és annyira szarul volt felhelyezve, h állandó gyulladásban volt tőle az inyem... nálam akár ez is okozhatta a koraszülést. Ezért most mielőtt babás lettem lecseréltettem a fogam és már nem is gyulladt. :) Igaz kva drága mulatság volt, de egy egészséges terhességért mindent!

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Nnna megjöttem a dokitól,aki nagyon kedves volt egyébként.:)

A baba a korának megfelelő és minden rendben.:) Képet nem kaptam sajna,de majd legközelebb,akkor már úgy is több látszik belőle. Uh-s néni mondta,hogy hohó ott a kis cserebogár. :) Tényleg arra hasonlított leginkább :D

Kép
Kép
Kép
nokedli83
 
 
 
 
 


méretek? :)
kaptál ide oda beutalót?

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Fatamorgana
Alapvetően nem rossz a kocsi, csak mennyire strapabíró?
Nekem eléggé gyengének tűnik a nagyobb gyerek ülését tartó rész :?

Kép

Az a rész csak úgy lóg a levegőben, semmi alátámasztása nincsen, és a tartórudak se tűnnek olyan vastagnak...

Nokedli
Jó, hogy minden rendben van a babáddal :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Fogorvos:

Ha ez "megnyugtat" mindenkit, nekem két húznivaló fogam van, amire lassan rá is szánom magam :cry: Kb. terhességem első hetén kezdett begyulladni az egyik gyökérkezelt. Nem fáj egyáltalán, de a fog felett van az ínyemen egy gennypukli :cry: Voltam fogorvosnál kb. 5 hetesen, azt mondta várjuk meg a 12.hetet, m. húzni kell, sajnos nem megmenthető. Másik fogam szintén már gyökérkezelt, és fogta magát és töméssel együtt kettétört. Szerencsére mind a kettő hátul van, és nem fog látszódni a hiánya.
Nőgyogyit kérdeztem, azt mondta persze, hogy lehet húzni, röntgenezni is. Szinte furcsállta a kérdést :lol: Úgyhogy holnap fel is hívom a fogászatot, és túlesem rajta :(

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


crysta
megnéztem egy csomó kocsit és az összesnek ilyen a koncepciója, h lóg a levegőben a tesó rész... igazából nekem fél évre kell kb, annyit meg csak kibír, ha már 3tesót kibírt az eladó szerint. :roll:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Fatamorgana!

Egy crl méretet kaptam:21mm
Beutalót nem,csak,hogy menjek vissza 12 hetesen UH-ra.

Anita!

Hjajj... sok erőt a fogászathoz! Remélem hamar túl leszel rajta!

Crysta!

Köszi :) Mi is nagyon örülünk.:)

Kép
Kép
Kép
nokedli83
 
 
 
 
 


Én csak azt mondtam amit nekem mondott a nőgyógyászom a fogdokiról:-)

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Fatamorgana
Birja ki! :wink:

Szanita
Gennypukli :evil: :evil: :evil:
Azt azért minél előbb kezelni kell!

Monayka
És szerinted a nőgyógyász mennyit ért a fogászati dolgokhoz? Nem véletlenül van külön nőgyógyász és fogorvos :wink:
(Ha jól emlékszem, akkor orvosi egyetemen egy féléves tantárgy a fogászat... a fogorvos meg azt tanulja 5 éven keresztül... :wink: )

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Crysta: Igen, tudom, koraszüléshez is vezethet:( Azért kell kihúzni. Csak tépelődtem hetekig, hogy mi a jobb, 12. hét előtt piszkálni, vagy megvárni vele.
Amellett döntöttem, hogy várok. De a héten-jövő héten megszabadulok tőle :roll: Szerencsére tényleg nem fáj.

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Brumi Maci bababoltot ismeritek? Az csak webshop, vagy a 9. ker.- ben is lehet vásárolni? Vélemények róla?

Ezt a babaszobát néztük ki:
(+ágyneműtartó+kókuszmatrac)

http://www.brumimaci.hu/termek/faktum_m ... s_mintaval


Babakocsi: Az egyberudas az harmonikára hajtós, ugye? És a két fogantyús az esernyős? Nekünk jobb lenne az esernyős, de kinyitva jobban tetszik az egyberudas (és valamelyikőtök mondta is, hogy könnyebb tolni) Már látatlanul is bajban vagyok:)

Kép
Kép
szanita084
Budapest IV. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Hagyjuk ezt a fogorvos témát, úgy utálom...ez nem gátol meg abban, h rsz esen járjak, de sokszor kiborulok... nyilván nem én vagyok a fogdokim kedvenc betege. Most egy legutolsó töméscsere jön a jövő héten, aztán kész vagyunk. Mióta szültem kétszer, sokkal rosszabbul tűröm a fájdalmat....más is tapasztalt ilyet???

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Szanita,szép ez a baba szoba, meg árban is oké, de ha elfér nálatok, esetleg érdemes lenne megkérdezni, h nincs-e a nagyobb (70x140-es) ággyal. Azt tovább lehet használni.

És a boocsi: igen, csak a két tolókarosak csukhatók esernyőre.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Fatamorgana, ez tök jó! Persze kép alapján nem lehet megmondani, mit fog kibírni, de ennyiért én is megvettem volna! Kiváncsi leszek, milyen élőben!

Szanita, ez gyönyörű, nagyon tetszik! De én is a 70x140-es kiságyat ajánlom, szerintem kényelmesebb, bár tény, hogy ha "szerencséd" lesz, a babád úgyis utálni fogja a kiságyat :D
Viszont az én 2 éves fiam most a 70x140-es kiságyból próbálkozik kimászni, nem is értem, miért nem mélyebbre csinálják ... Tényleg, nem tud valaki az átlagosnál kicsit mélyebb kiságyat??? Még nem tenném gyerekheverőre, mert akkor aztán tényleg egy pillanat nyugtom sem lenne, de így meg félek, hogy fejre fog állni a próbálkozásai eredményeképpen ...

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szanita
Szép az a babaszoba :lol: :lol: :lol:

Pann
Akkor a kedvedért megpróbálom magam visszafogni! :wink:

Zizien
Szerintem, léteznek mélyebb kiságyak...csak mennyire kényeles abba mondjuk nagy pocakkal behajolni?
Olyan 6-7 hónapos terhese voltam, mikor Miki kapott normál ágyat, mert nehezemre esett kivenni már a kiságyból.
Most is már gondolkozom, nézelődök, hogy Tomit is inkább át kellene költöztetni rendes ágyra...
Ésszerűbbnek tartom
-nem kell annyit emelgetnem
-csak egy kiságyat kell akkor venni.... :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


sziasztok!

hááát babakocsi és babaágy ügyben nekem is majd kell valahonnan segítség...fogalmam sincs, mi a jó az ikreknek:)

keveset írok ide, mert az UH előtt azt gondoltam "minek írogatsz, neked még UH-od se volt!" most meg "minek írogatsz, még nem is jársz a 12. héten"

tiszta hülyeség, nem?:))

fogorvos témához, nekem még nem mondták, menjek, de van egy, amit tuti javítgatni kell, szóval jövőhéten irány a fogdoki, bár én a röntgent nem engedem:) szerencsére olyan helyen van, amiről van neki egy régebbi felvétele, meg hát elvileg egy kisebb lyuk brrrrrr (nagyon félek amúgy, sőt, rettegek...)

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Maternity tickers
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


Sziasztok lányok!

Úgy látom,nagyon parás ez a fogorvos téma.Én már voltam kb. 3 hete,semmit nem talált,bementem,átnézte,kijöttem.Én amúgy is úgy vagyok a fogorvossal,hogy adja be az injekciót,aztán akár egy ló is pofon rúghat! :) Nem félek tőle,bár igaz,nem is kell sűrűn járnom,nem rosszak a fogaim.Minden fogam megvan még,egy sem hiányzik.Egyet húztak általános iskolában,azt mondta a doki,ehelyett már nem fog nőni.Hát nőtt.Szóval teljes az állomány. :D
Én a vérvételtől tartok,de attól nagyon.Pedig úgy néz ki,hétfőn mehetek a kombináltra.Pénteken megyek a 12 hetes uh-ra és ott kapom a papírt.
Babakocsi ügyben nem nagyon nézelődöm,mert párom nővérétől kapunk minden ilyesmit,kocsit,bébihordozót,ruhákat,légzésfigyelőt...mindent.Bár jobban szeretnék újat és magam venni olyat,ami nekünk tetszik,de pénzkidobásnak tartom,ha úgyis megkapjuk.
De nagyon jó nézegetni a képeket,amiket kiraktok! :)
dina2013
 
 


Sziasztok, szeretnék csatlakozni Hozzátok, ha lehet. Október végére várom első kisbabám. :D
tunderke13
Dunakeszi
 
 


Sziasztok,
szeretnék csatlakozni Hozzátok, ha nem zavarok. Október végére várom első kisbabámat. :D
Holnap megyek orvoshoz és már nagyon várom milyen fejlődést láthatok és hallhatok.
Kép
tunderke13
Dunakeszi
 
 


Tündérke, üdv köztünk :D
Holnap mesélj! :wink:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Tündérke
Üdv itt! :lol: :lol: :lol:

Debramorgan
Ikres ismerőseim egy része az első időkben egy ágyban altatta a két (három) babát. Amikor már jobban mozgolódtak, akkor lettek külön költöztetve. Aztán van, aki mindjárt külön tette a gyerekeket...
Babakocsi: van egymás mögötti, és egymás melletti variáció. Érdemes először kipróbálni, hogy neked melyik variáció esik jobban kézre, melyikkel tudsz jobban közlekedni, melyik fér be jobban a kocsiba...

http://www.pishposhbaby.com/baby-jogger ... -2013.html
Nekem most pl. ez a kocsi a favoritom...

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


crysta, az tuti, hogy két kis ágyuk lesz, nem látom értelmét annak, hogy később úgyis meg kelljen venni, mert szerintem egy idő után biztosan zavarják egymást, de egymás mellé teszem az ágyakat az elején, aztán kialakul:)

kocsiból az egymás melletti tetszik, nézegettem már 1-2 darabot, de persze élőben teljesen más, alig várom, hogy nyakunkba vegyük a várost nézelődni:)))

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Maternity tickers
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


sziasztok!
Megismerkedtünk ma a védőnénivel.Nagyon kedves 45-50körüli nő,nem baj legalább tapasztaltabb.Vagy csak én látom idősnek:-)
Megkaptam a kiskönyvet,megmérte a magasságom és súlyomat.Kikérdezett engem s az Apukát is adatokról.Kaptunk magazinokat is meg menni kell orvosi vizsgálatokra 2hét múlva.Napokon belül kijön családlátogatásra is.Szóval ennyi.
Fogdokis tanácsokat meg köszönöm szépen.
Szia Tündérke:-)

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Crysta, köszi! :oops: :D

Tündérke, üdv köztünk, mesélj magadról! :wink:

Dina, én úgy jártam, h jártam egy fogdokihoz, akinél csak bementem és kijöttem, de soha egy röntgent nem csinált, aztán miután ki kellett húzni az egyik fogamat, átmentem egy másik dokihoz. Csináltunk egy panoráma rtg-t, és azóta csinálgatjuk a fogaimat.... :? Egyébként akkor már nekem sincs semmi bajom, ha sikerült beadni az injekciót, és megbizonyosodtam róla, h hat is. Nem tudom miért, de sokszor nem megy jó helyre a tű, érzem az áramütést a nyelvemben, és amikor a szájsebészeten húzták a fogamat, akkor meg alig hatott az érzéstelenítő...brrrrrr. Hát ilyenek miatt vagyok ki a fogorvostól. Ha "csak egy szúrás és gyerünk" lenne, nem nyávognék. :(

Mi holnap du. megyünk a 12. heti szűrésre. Kombinált tesztet csináltatunk, de csak jövő héten lesz a vérvételnek eredménye. (Ahogy már írtam.) Remélem azért holnap, azon kívül, h meggyőznek róla, h minden rendben, arra is kapunk tippet, hogy fiú vagy lány a baba. :roll:

Zizien, mi két évesen vettünk Gergőnek rendes ágyat, hogy nehogy azt érezze, hogy a baba kitúrta az ágyából, és nem emlékszem, hogy bármi probléma lett volna az átállással. :roll:

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Debramorgan
Én úgy tervezem, hogy az első időkben (hónapokban) a mi hálónkban lesznek a babák, ilyen ágy mellé tehető ágyban. Hogy éjszakai szoptatásoknál ne kelljen felkelni, átmenni a másik szobába, hanem csak az ébredező gyerekért nyúlok és már ehet is :wink:

Pann
Lenne mondandóm, de megigértem, hogy visszatartom magam :wink:
Várjuk a holnapi uh-s beszámolót!

Én majd a jövő héten megyek... meg a védőnőhöz is :wink:

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Crysta,aranyos tőled, de most már kíváncsi vagyok. :oops: :mrgreen: Mit mondanál?

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Nekünk G bolcsoben volt a mi halonkban mig 3 orankent kelt enni, aztan ahogy tobbet aludt ejjel, ment az agyaba a szobajaba.
Most is ez a terv, plane h a kicsi ne keltse fel Gordont a sirasaval. 8)

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tündérke,üdv köztünk! :)

Pann,így érthető a viszolygás a fogorvostól,nekem még semmi ilyen tapasztalatom nem volt,talán azért is veszem könnyebben.
Mi is holnap megyünk a 12. hetes uh-ra,csak este 8-ra,és kicsit ideges is vagyok,hogy rendben legyen minden.Kombinált tesztre hétfőn megyek.Állítólag,ha gyakorlott az orvos és jó a gépe,akkor már a 12 hetesen tud mondani valamit,hogy milyen nemű lesz a bébi.Én örülnék neki.

Lányok,ti nem puffadtok??? Nekem néha akkor a hasam,mint egy 6 hónapos várandósnak.
dina2013
 
 


Jó Reggelt!
Nekem is nem olyan rég húzták egy fogam és beletörték,aztán másnap menni kellett szájsebészetre ott ugyancsak beletörték.Van lyukas fogam de ha megint megszenvedtetnek,de hát akkor is menni kell:-)
Én egy picit eleve dundi vagyok,van pici pocakom de most ki van kerekedve,nekem is mindig puffadt,mindig óvom a pocim,legszívesebben bukósisakot raknék rá:-)
Engem a szagok kikészítenek,hányinger aztán blööö ,jön a róka...de olyan hirtelen.Ritkán van ez de akkor aztán..
Remélem most már szép idő lesz,elég volt a havazásból meg mindenből...

Kép
monayka25
Debrecen
 
 


hát nekem az 5. héttől látszik, 9 hetes vagyok, tegnap egy távoli ismerős ahogy meglátott, rákérdezett...:D bár elvileg a két baba miatt "durvább" a puffadás. mondjuk én szeretem ezt a kis pocikát.

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Maternity tickers
debramorgan
Budapest XX. kerület
 
 
 
 


sziasztok!

Hátha érdekel valakit, a barátnőmanyukája csinálja őket, gyöngyékszerek. :D

https://picasaweb.google.com/1069209763 ... le7fqquVFw

Andi

Kép

Kép

Kép
andóca
Budapest III. kerület
 
 


Pann
Áramütés a nyelvben: előfordul :wink:
A n. mandibularis egyik ága, a n. lingualis látja el a nyelvet. Másik ágak mennek a fogakhoz és a pofa nyálkahártyájához. Arra a részre adjuk be a helyi érzéstelenítő hatású gyógyszert, ahol ez az eloszlás található. És előfordul, hogy kicsit hozzáér a tű az ideghez :wink:
Ha jól van beadva az injekció, elzsibbad a nyelv elülső 2/3-a a középvonalig, az alsó ajak fele, az állcsúcs is. De elzsibbadhat a garatfal is (olyan érzés, mintha be lenne dagadva az ember torka, nehezített a nyelés)
Érzéstelenítők a duzzadt, gyulladásos szövetekben kevésbé hatnak!!!! Elég egy pulpitis és már nem lehet tökéletesen elérzésteleníteni a fogat!
Ezek miatt is érdemes minél előbb menni a fogorvoshoz, nem megvárni, hogy nagyobb baj legyen!
A fájdalomérzetnek van egy pszichés komponense! Ha valamitől nagyon félünk, akkor a legkisebb kellemetlenség is elviselhetetlennek tűnik! :wink:
Mi volt UH-n?

Dina
UH-s beszámolót várjuk!
Puffadás nálam nem jelentős...

Monayka
Szájsebészet :cry:
Előfordul, hogy foghúzás során letörik a fogból egy darabka (beletörik), de erre vannak módszerek, hogyan lehet a letört darabot kiszedni :wink:
Bukósisak a pocakra :lol: :lol: :lol: :lol:

Debramorgan
Én olyan nagyon nem veszem észre, hogy most nagyobb lenne a pocakom jelentősen, mint az előző terhességeim során :wink:
Nem is mindig veszik rajtam észre...

Kép
Kép
Kép
crysta87
 
 


Nagyszerű. Amit egyszer elküldtem, most nincs sehol. :x

Crysta, köszi az infókat, most már legalább tudom, h valszeg miért nem hatott a fájdalomcsillapító foghúzásnál. Fogászati továbbképzés. :) Egyszer-kétszer egyébként tényleg ültem ilyenen (vki helyett), de ott durvább dolgokról volt szó... :shock:

Voltunk kombi teszten, a vérvételnek jövő szerdán lesz eredménye, de az uh-on minden rendben lévőnek tűnt, 1.2 mm a tarkóredő, van orrcsont, koponyaüreg az agyféltekékkel, négy üregű szív, gyomor, húgyhólyag, két láb, két kar, és megfelelő számú ujjacska mindkét kézen. Hmmm...a lábat nem tudom, azt nem néztük. Néztük a nemét is, de iszonyatosan izgett-mozgott, ha az arcát néztük, azt takargatta, ha a nemét, akkor azt. Volt, h egyszerűen hátat fordított. :lol: Szóval tippünk van, de mivel egybevág a megérzésemmel, beírtam a vonalzóra. 8)

Dina, nálatok mi volt???

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Ja, EKG-n is voltam, de semmi izgi. Vártam egy órát, h bejussak, és kaptam egy papírt, h minden oké. Legalább ez is megvan.

Hasméret: Ma derült ki, h a kollégák azt tippelgették a tegnapi értekezleten, h ez vajon babás pocak-e. :lol: Hát ennyire látszik. :) Ma rákérdeztek, természetesen megerősítettem.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
pann3
Budapest
 
 


Pann grat a kisfiùhoz! :wink:

Apa állandóan fiamozza a jövevényt... Én nm érzek semmit,de remélem 2án kiderül... :lol:

Brigi
KépKép
KépKép
KépKép
fatamorgana
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: