Új privát üzeneted érkezett!

Bayar:)

A dokimnak hála van ez a kedvezményünk,amúgy 330 lenne.
Ami nagyon tetszett,hogy ráérnek és figyelnek is mindenre,és csak pár 4-5 baba van egyszerre max a csecsemősöknél.

Anno amikor a nagyobbik született 40 csecsemő mellett a drága nővérke üvöltette a megasztárt én meg kint sírtam,mert nem tudtam kihozni magamhoz(nagy baba volt épp koponyával és két napig nem tudtam felkelni ájulás nélkül az ágyból a vérnyomásom,hogy is mondjam nem volt toppon(60/50)).

Remélem most könnyebb szülésre számíthatok,de most meg a vérhígító miatt nem nagyon tudnak fájdalomcsillapított adni,csak bizonyos idő után.

Mindenkinek gyors és könnyű szülést előre is,holnap már én is okosabb lesz,hogy meddig leszek még egybe 8),de azért kívánom,hogy elérje az összes kismama a 37 hetet :P

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Gabella! Jó az a babakocsi! Én is szemeztem kék-narancssárga-drapp összeállítással, de aztán maradt a kv-szín :)

Suprise, amúgy a számolgatás nem mindenhol van, nálunk a kórház ad ki egy táblázatos papírt, azt kell X-elgetni!
Felkeléstől számolva kell 20 mozgásnak lennie (12 óra alatt), de a hullámzás meg a simi az nem számít annak, csak az erősebb rúgások! :) Max délután 6-ig kell produkálnia!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Vajon mi lehet Vircsikével?

Nekem pár nap óta fáj a fejem, nem erősen, csak olyan nyomott, meg szédelgek, meg erőtlen vagyok, meg nyűgös, meg újabban a hasam is többször befeszül. Meg fáj néha a babamocorgás...

Amúgy minden oké.

Nem semmi árakról írtok! Nem is az a gond, hogy magánkórházban ilyen árak vannak, hanem hogy a mezei kórházakban hasonló pénzeket akasztanak le "hálapénz" címen. És ezt nagyon utálom. Ezért is nincs fogadott orvosom, most sem.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

 
 

Sziasztok!

Szia Katapetra!

Megint 400 grammot hízott a picink egy hét alatt így már elvileg 3600 gramm.A jó hír viszont,hogy a buksija nem nőtt sokat,így elvileg meg fogom tudni szülni.Bármikor szülhetek,mert bő 1 ujjnyira nyitva vagyok

Suprise!
Nekem a dokim ma azt mondta,hogy csak 0,4 kell majd szúrni magam szülés után 6 hétig:)

Magánkórház illetve klinikák.
Hát igen nagyon magasak az árak,de én is úgy vagyok vele mint Katapetra, ismerik minden bajomat,és ragaszkodom az orvoshoz.
Vele és párommal még egy medence partján is megszülnék:),mert a szülés fájdalmát a szép környezet sem enyhíti.
:oops:

Remélem mindenki rendben van

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok, én holnap megyek újabb NST-re, és méhszájvizsgálatra...kivi leszek.

Cica: Nőttök ti is szépen ám :D Jó, hogy jöttél!
Drukkolok, hogy minél előbb kibújjon "pindurka" :)

Málnalevélteát, én a dokim véleménye nélkül kezdtem el...36. betöltött hét után egy csésze tea, mindig ugyanabban az időben, majd hétfőtől(37+3) már 2-vel szeretnék inni....

Én holnaptól megpróbálkozom ezzel a nem kissé intim módszerrel, a gátmasszázzsal...hátha jelent majd valamit...

Pusszantás mindenkinek, most megyek már csicsikálni, mert mindjárt kelni kell....:)

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


[b:a72e92cb4b]Vircsit[/b:a72e92cb4b] majd megnézem, ha megyek NST-re a kórházba, ha addig nem jelentkezik! :?

[b:a72e92cb4b]Katapetra[/b:a72e92cb4b] akkor egy hullámhosszon vagyunk! Én is ezeken gondolkodom! :) Akár priviben is, de írd majd meg, hogy milyen a masszázs, én is sokat olvastam róla, bár ahogy mindennél, ennél is van pro és kontra...

Amúgy mi az a fejméret, aminél azt mondják, hogy nem lehet természetes úton megszülni? Vagy ezt is orvosa válogatja?

Nekem pár napja nagyon sokat megy jobb vagy bal oldalra, de majdnem úgy, hogy kinyomja a hasam falát, aztán nem kapok levegõt! :?

Ma csavargás lesz a városban... :D
Gyertek majd a hírekkel!!! :)
bayar
 
 
 


Általában 10 cm az idõre született babák fejátmérõje, és az is 10 cm, mikor azt mondják, eltûnt a méhszáj, 5 ujjnyi a tágulás, lehet nyomni.

És a babák feje, vagyis koponyacsontja nincs is még összeforrva, tud kissé formálódni születés közben. Nekem is Lackó egészen csúcsfejû volt születése után. :) Pár óra alatt pedig szépen visszakerekedett.
gabella
 
 


Akkor talán a mienkén nem lesz "nagyfejû" 31 hetesen volt 8 cm-es... :)

De tényleg vannak olyanok, akiknek nagyon kis csúcsos :)
A nõgyógyász barátom szakmai ártalomból kifolyólag felnõtt emberekre is meg szokta jegyezni, akinek nem kerek a feje, hogy biztosan hüvelyi úton született :D
bayar
 
 
 


Na sziasztok!
Ígéretemhez híven én is beszámolózok, na de semmi olyannal, amivel terveztem.
Ugyanis.
Szerdán délután, miután felkelt a kisfiam és vele én is, nem voltam jól. 5körül már hánytam, aztán onnan elindult a lavina. Egész nap, éjjel hánytam és ment a hasam felváltva. Egy korty víz nem maradt meg bennem. Egész éjjel és hajnalban ébren voltam és küszködtem, hogy ne haljak bele. Már tervezgettük, hogy hogyan is oldjuk meg az ügyeletet, miközben a kisfiam alszik békésen a másik szobában...
Aztán reggelig kihúztam, akkor aztán be a sürgõsségire és bent is fogtak. Befektettek a fertõzõre, szerencsére egyedül egy szobába, elkülönítve, külön wc-fürdõ, nehogy nagyobb legyen a baj, mint amekkora volt. Mindenféle vizsgálat, infúzió és 2 nap alvás. Nem viccelek. Szombat reggel már sírtam, olyan éhes voltam. Ugyanis kõkeményen diétáznom kellett és csak ihattam.
Aztán szerencsére szombaton haza is engedtek.
Ám mindeközben a férjem is elkapta, úgyhogy a gyerkõc végig anyukámnál volt, férjem otthon, én a kórházban :) Szép.
Aztán hazamentem, fõzés, fertõtlenítés a férjemnek, aztán mentem is anyumékhoz. Azóta is itt vagyunk, ugyanis a férjem még mindig beteg, bár most már "csak" hörgõgyulladása van. :? :shock:
Szóval így jártunk.

A pénteki randim aztán el is maradt a dokimmal, de szerencsére éppen õ UH-ozott, így megbeszéltük a holnap délelõttöt.
És azért pár adat került a papíromra:
Kingusom: BDP 87 mm, AC 277 mm, FL 66 mm
Ezekre az adatokra számol a neten egy kalkulátor kb 2100 grammot, ugyanis nekem sem mondanak súlyt soha.
Ja és ami abszolút bosszant, hogy múlt hét csütörtökön, amikor is éppen a 34. hetet töltöttem, kérdõre vont a dokim, hogy biztos e a 34, mert bizony csak 32. hétre utal :shock: És felfelé kerekítette, így írt a zárómra 33 hetet!
Ja és c 3100 lett, az még semmi, de úgy fest nálam is kezdõdik vmi :)

Néztem a fotókat, olyan nagyon szép kismamik vagytok. Irigykedem erõsen.

És Katapetra ez a szoba olyan szép lett :) Nagyon ügyesek vagytok.

Bayar, asszem te kérdezted a fotelt. Nekem is ilyen van, az elsõ gyerekhez vettük, de annyira nem volt praktikus, mint vártam. Nekem nagyon alacsonyan van, nehéz volt felpattanni gyerekestõl, aztán pedig túl keskeny is volt, mindig odavágtam a karfába szegény gyerek fejét vagy lábát :)
De azért használtam elég sokat.

Málnalevél teát jó, hogy mondjátok, már el is felejtettem, de beszerzem én is.
Ja és még egy varázsszer azoknak, akik túlhordanának. Homeopátiás bogyesz: Caulophyllum C??? Most nem jut eszembe, hogy milyen hígítású, de ha otthon leszek és érdekel vkit, megírom.
Nekem egyszer kellett csak bevennem, hajnalra már megvolt a baba :)

Ja és ha már homepátia: URTICA URENS C5 a szoptatáshoz. Tök jó volt, nekem bevált. Hátha rászorul vki.

Gabella, tök jó a babakocsi :) Nagyon tetszik. Nekünk kék lesz :) Azt örökli a kislány. Tényleg, nevetek már van? Vagy csak lemaradtam, ugyi?
Olvastam a tüneteidet, mintha csak diktáltam volna. Nekem detto. Fõleg a nyûgösség, meg az, hogy rettenetesen tud fájni a babamozgás. Rendesen szurkál, karistol. És ami új, hogy totál beazonosítható, amikor a medencecsontomba vagy a bordáimba kapaszkodik. Olyan kellemetlen.

Jaj lányok. Én olyan tájékozatlan vagyok. Hogy képzeljek el egy ilyen gátmasszázs dolgot? Ti magatoknak? Mivel? Hányszor? Hogyan?
Ha nagyon ciki itt, meséltek róla priviben? Bár a gátmetszés volt a leglightosabb része a szülésemnek, de azért kihagynám ezt is, ha van rá mód. Hátha segítene egy kis massz :wink: :lol:
szandriii
 
 


Sziasztok!

Szandriii: ÚÚÚÚÚ, szegénykém, tudom mirõl beszélsz kb. egy hónapja volt nekem ugyanez, csak másnapra, már a viz megmaradt bennem, délután pedig ananászt is tudtam enni, igy nem voltam dokkernél....hát ezek a dolgok rohadtul nem hiányoznak az embernek....egyébként sem, nemhogy most! :twisted:
Az Uh mértekre nem adj!
Úgy érzed beindult valami? Hát mondjuk a 3100, egyértelmûen ezt jelzi ;) Hú de izgi!
Én a DM-ben vettem kimondott gátmasszázsolajat, és este fürdés után elketdem bemasszirozni, besimogatni(elég hülyén hangzik, mi? :D)arra a területre. Én igy képzeltem el, ja kb. 5 percig...

megérkeztem Nst-rõl (végül csak ez lett, mert a doki külön és hosszabban szeretne megismerni, tudjátok aki eddig volt szabira ment, és ha elõbb jönne a baby, mint augusztus, akkor nála szülnék).
Hát a gép nem mutatott semmi extrát, de nekem hajnalban már nem egyszer görcsölt a hasam. Folyásom normális...nyákdugesz még nem távozott. :)
Hétfõn vizsgálat, és konzi az "új" dokival...csütörtökön újabb nst.

Pusszanat, és ha van hir, azonnal gyertek ;)
katapetra
 
 


Szandri akkor további jobbulást! Gyógyulj!!! Nekem meg méhszáj méretet nem mond, csak súlyt meg a többit... Hosszt sem például!

Majd Katapetra beszámol a massziról :) -reméljük!!!
Amúgy van a neten róla "útmutató", meg hogy mivel kell, van speckó olaj is a DM-ben.

A homeósról annyit, hogy a "szülésznõm" holnapra összeírja, hogy mit szedjek + a málnalevél tea!
Akiket kérdeztem 10/9 esküdött rá... hát ártani nem árt! Valamiben hinni kell! Én kipróbálom az tuti!!!
Eddig ezt ajánlották, ezeket... Ezt lehet variálni, napi váltással stb... Na majd ha kiokosodtam, akkor megírom még!

[i:11ef191e77]36. héttõl:
CAULOPHYLIUM 30 CH és CIMICIFUGA 30 CH naponta 1 X 5 golyó
Ezt a kettõt lehet vajúdáskor felváltva bekapkodni!

Málnalevél tea:
1,5 liter vízbe 2 evõkanál teafüvet forralunk, 10 percig állni hagyjuk leszûrjük egész napra elosztva fogyasztjuk. Ízesíteni lehet cukorral, mézzel, citrommal.

38. héttõl:
ARNICA 30 CH naponta 1 X 5 golyó
Szülés után naponta 3 X 5 golyó[/i:11ef191e77]
bayar
 
 
 


Köszi bayar, ezek tök hasznos infók nekem....

Akkor az útmutató :lol: remélem senki nem fog megbotránkozni...ez volt a DM-es dobozban...

Kép

hetente 3-4 alkalommal 5-10 percig....
katapetra
 
 


:lol: Jó kép!
Nyugi!
Szerintem olyan nem olvasgatja, akit nem érdekel a téma, ha meg igen, akkor látott ilyent is!

Én is így képzeltem el amúgy! :)

De még van 2 hetem rá.

[u:c86e68f25c]Na de mi is az a 3100???[/u:c86e68f25c]
bayar
 
 
 


Én már vettem málnalevél teát. Remélem használni fog! A gátmasszázsra edig nem gondoltam, de jó ötletnek tartom. Hátha segít valamicskét!
A homeós bogyókat nekem is ajánlotta a védõnõ is, jobbnak tartom, mint a gyógyszereket! Még a hashajtón is gondolkodok, mert nem engednek haza addig a kórházból, amíg nem voltam wc-n, és nekem az nem túl könnyen megy. :?

A 3100 a méhnyakat és a méhszájat jelenti. A méhnyak még nem rövidült meg, de a méhszáj egyike már nyitva van egy ujjnyira. Én legalábbis így tudom.
miyori
 
 


Igen jól mondja miyori a méhnyak még megfelelõ hosszúságú, de a külsõ méhszáj nyitva van...
katapetra
 
 


Sziasztok!

Szandri! Jaj, nem semmi, amin keresztül mentetek. Remélem, mostmár jól lesztek mindannyian.

Gátmasszázs. Mesinél mi búzacsíra olajat használtunk erre a célra, és nekem apa "segített", de azért csodát nem tett, meg hát mivel az elõzõ szülésnél is vágtak, és Mesi 4250 g-mal született, és jobb is, hogy vágtak, mert Lackó után csúnyán lettem összevarrva, de Mesinél szépen "ki lett javítva". Most nem is számítok másra, mint hogy vágni fognak, csak abban bízom, hogy szépen össze leszek stoppolva. :)

Azt még nem találtam ki, akarok-e homeo-bogyókat, málnalevél teát használni, de még idõm is van. 17-én megyünk az elsõ ctg-re, meg akkor megyek dokihoz is, akkor leszünk 36 hetesek. Majd az ott hallottak után lehet, hogy máshogy döntök. Eddig úgy vagyok vele, lesz, ami lesz.

Méhszáj, méhnyak állapota. Szerintem azért 33-34. héten már az se gond, ha rövidül a méhnyak, vagy kezd nyílni a méhszáj. De ez se mutat semmit, nem lehet kiszámolni ez alapján, hogy mikor indul be a szülés, vagy mennyire lesz gyors.
gabella
 
 


Nekem eddig 1x nézte a doki, hogy mi a helyzet a méhszájammal, amikor kenetet vett! 26. vagy 28. héten...
Nem tudok róla, hogy 36. héten néz-e, mert a tervezetben, amit adott nincsen beleírva. Kíváncsi leszek...

Azt én sem bánnám, ha lassan-lassan kinyílna és nem nulláról kezdeném a vajúdásnál!

Hallottatok olyan megfigyelésrõl, hogy az elsõ mozgás érzékelésétõl pontosan 5 hónapra szül az ember? :)
Tõlem ma ezt kérdezték, de én nem tudom napra pontosan, mikor volt az elsõ érzékelt mozgás, csak kb... de szerintem akkor rengetek túlhordás lenne... :?
bayar
 
 
 


Ez egy érdekes megfigyelés! :-) Ez alapján én augusztus 10.-én szülnék! De én azért nem hiszek az ilyen dolgokban! :) Mondjuk azt nem bánnám, ha inkább egy héttel korábban jönne, mint késõbb.

Nekem a méhnyak a 27.héten már csak 2-es volt, de a doki nem mondott azóta se semmit, meg ezt is csak a kiskönyvbõl láttam. Tehát tényleg igazad lehet Gabella, hogy az nem sok mindent jelent még ilyenkor.
miyori
 
 


Sziasztok!

Akkor nekem ez az 5 hónap pontosan július 25-én lesz :), nem rossz idõpont! :) bár én nagyon bizom a 21-ében, vasárnap este megszülethetne :) (5. házassági évfordulónk)
katapetra
 
 


Huhh az már csak egy hét Katapetra! Nem egy kicsit? Én egyre többet félsz gondolok a szülésre, és be kell hogy valljam, hogy nagyon tartok tõle, de szeretném látni a kisfiunkat!

Remélem Vircsi jól van! Ti tudtok esetleg róla valamit?
miyori
 
 


Miyori, szerintem ezzel mindenki így van! :)
Én is mindig arra gondolok, pedig nekem még nem 1 hét van vissza, és remélem augusztus elõtt nem is akar kibújni.
Ez tök természetes! :)

Ha Katapetra nem jönne pár napig, akkor az már gyanús lesz, és akkor nagyon drukkolunk!!! :)

[color=red:9c667ad6b1]És legalább 1 mondat erejéig mindenki ugorjon be a nagy nagy örömködés közben, hogy tudassa velünk is a jó hírt!!! [/color:9c667ad6b1]

Ha megyek NST-re akkor megkérdezem az osztályon, hogy mi van vele, vagyis meglátogatom, ha bent lesz, de gondolom, mert nem adott még újabb hírt magáról!!!

Jó éjt!
bayar
 
 
 


Közben megküldte a szülésznõ az adagolást, én így fogom szedni:

Betöltött 36. héttõl kezdve egyik héten hétfõtõl péntekig Caulophyllum 5CH napi 1x5 golyó, hétvégén Arnica 9CH napi 1x5 golyó. Másik héten hétfõtõl péntekig Cimicifuga 5CH napi 1x5 golyó, hétvégén Arnica 9CH napi 1x5 golyó.
Ezt hetente felváltva a szülés megindulásáig. Szülés megindulásától óránként felváltva a Caulophyllumból és a Cimicifugából 5 golyó. Szülés után rögtön Arnica 5 golyó, innentõl kezdve naponta 3-4x5 golyó.

Jó hétvégét! :)
bayar
 
 
 


Sziasztok, ma 11:20-kor, 3800g-al :) megszületett Nèmeth Benjàmin. Folyt a magzatvìz, de a lepèny is megpiszkálòdott, ìgy megcsàszàroztak, nem akartak kockàztatni. Jòl vagyunk, gyönyörû kisfiùnk lett....mèg csak egy picit szeretgethettem, de nemsokára behozzák :) puszi, ès minden fàjdalmat megèr!
Csodàààs èrzès
katapetra
 
 


Szia Katapetra:)

Hatalmas gratula:)
Nem a szülész módja számít,hanem az,hogy a pici egészséges és te minél előtt regenerálódjál.

Akkor csak 3 nappal előztelek meg titeket:)
Sok tejcsit puszi
8)
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


[size=18:d56b8761f1][color=darkblue:d56b8761f1]KATAPETRAAAAAA!!!!
Gratulálok!!!! El sem hiszem! Az elsõ "augusztusi" baba megérkezett!!! :)

Ez gyors volt akkor! Élvezd minden percét, és majd gyere azért beszámolóval néha!!! Apa akkor nem is ért oda...
Az a lényeg, hogy jól vagytok! Nem semmi a súlya 37 hetesen :)
Szeretgesd, ölelgesd! :) [/color:d56b8761f1][/size:d56b8761f1]
bayar
 
 
 


Szívbõl gratulálok Katapetra!

És én még az egy hetet találtam közelinek! :-)

Rengeteg boldogságot kívánok a kisfiatokhoz, neked pedig gyors felépülést!
miyori
 
 


Sziasztok!

Katapetra! Szívbõl gratulálok! Sok örömet, boldogságot kívánok nektek!

Azt hiszem még nem írtam róla, de úgy néz ki, hogy nem Esztergomban szülök majd, mivel a dokim átment a Péterfy-be. Nem nagyon szeretnék idegen orvosokkal kezdeni, így inkább megyek utána. Persze még van egy kis idõm átgondolni a dolgokat, de jelenleg Pest felé billen a mérleg. Marci baba faros, nem is tartom valószínûnek, hogy befordulna, ezért elég sanszos a császár.
keyra78
Piliscsaba
 
 


Katapetra!
Isten hozta Benikét. Szívbõl gratulálok és jó egészséget kívánok!

Még én is egyben vagyok, de engem ez az idõjárás változás borzasztóan megvisel, nem tudom Ti hogy vagytok vele. Alig tudok haladni a készületekkel néha olyan alacsony lesz a vérnyomásom, hogy szédelgek.
A legutóbbi vérképem sem lett a legjobb (nehéz is a levegõvétel). A véralkotók eléggé a limit alatt vannak (Vas, Hgb, hematokrit). Pedig szedem ám a vasat, de úgy látszik nem tudnak feltöltõdni a vasraktárjaim, vagy egybõl felhasználja a baby.
2. CTG alapján minden ok volt.
A babóca feje még magason, méhszáj teljesen zárt.
ghkriszpi
 
 


[color=red:718514362c]Katapetra! Szívbõl gratulálok! Soksok tejecskét és boldogságos baba-mama perceket kívánok Nektek!
Isten hozott Beni baba :) ![/color:718514362c]

Hát úgy látszik el kezdenek potyogni ezek az augusztusi babák is :)
szandriii
 
 


Köszönjük a gratulációkat, és ime egy fotó a kis Kincsünkrõl!

Kép
katapetra
 
 


Én is sok szeretettel gratulálok, Kata! Tényleg szép nagy lett Benike! Jó egészséget nektek!
gabella
 
 


Gyönyörû a kisfiatok Katapetra!

Majd várjuk a beszámolót, ha lesz egy kis idõd és kicsit jobban fogod már érezni magad!
Addig is sok boldogságot kívánok Benihez!
miyori
 
 


Sziasztok, mindenkinek köszönöm a kedves szavakat!

Akkor most talán gyorsan letudom irni a mi kis szüléstörténetünket!
Pénteken már igen sajgó derékfájással járkáltam, de más nem fájt, igy azt gondoltam, biztos csak elnyomtam egy ideget, ahogy a táboroztatás ideje alatt ücsörögtem.
Másnap hajnalban volt egy erúsebb méhösszehúzódásom, és utána éreztem egy olyat, mintha bepisiltem volna...de ezt a hüvelyembõl érzetem...felkeltem és akkor látom, hogy valami vizes, ám véres dolog folyik le a lábam között...keltettem anyukámat, hogy itt esemény van...a vér neki is gyanús volt, akkor irány a kórház!
1 óra alatt beértünk(mivel vidéken voltam), jött egybõl a dokim(mert közben felhivtuk a kórházat, hogy úton vagyunk)feltettek NST-re...közben már azért jöttek az enyhe fájáások, deréknyilalások, úgy 15-20 percenként.
Az NST után megultrahangoztak, volt méhszájvizsgálat, ahol már bõ 2 ujjnyira nyitva voltam, viszont a vérzés oka is kiderült...méhlepényem, ami eddig is mindig problémát okozott, most a végére is megtréfált...sajnos megpiszkálódott a méhösszehúzódások hatására, igy a doki nem mert kockáztatni, idõben benne voltunk, babát szép nagynak látta...császárt javasolt. Természetesen egybõl beleegyeztem nem is volt kérdéses...Benike legyen biztonsában, jó helyen.
Elõ is készitettek, bevittek megkaptam a spinális érzéstelenitést, ami a fogorvosnál érezhetõ inyszuri fájdalmának a FELE! (ettõl nagyon féltem)DE igy tök jó volt, mert rosszabbra számitottam.
Gyorsan lefektettek, mert az érzéstelenités egybõl hatott, na az durva, nem fájdalmas, de durva, hogy nem érzed a lábad, azután a derekad, de valóban semmit...
Ajtó nyitva volt, anyukám láthatott, én is õt közben, ez erõt adott...mert szegény férjem indult, egybõl, de hát ugye a császár max egy órás mûtét, az út meg 8 óra :(
Mondták mikor elkezdték, hogy :Na most kezdõdik a mûtét, de semmit az ég világon nem éreztem!!!!
Szóltak, hogy mindjárt kint a baba, ez kb. 10 percre rá volt, ahogy elkezdték...kivették, akkor egy pillanatra láthattam, majd vitték a vizsgálóba, ott hallottam, ahogy felsir...potyogtak a könnyeim....csodás kis rekdet férfias hangja volt...felöltöztették, és odahozták nekem egy puszira...na akkor ismét neki a bõgésnek....mármint, én :D
Engem is rendbetettek, és kivittek a vizsgálóba, szólt a szülésznõ, hogy ha fáj, akkor ad fájdalomcsillapitót, ahogy ment ki az érzstelenitõ, ugy erõsödött a féjdalom, de nem volt durva, egy kis adagot azért kikértem magamnak, ezzel is könnyebb volt. Majd odahozták a karomba Benjámint :') csak néztem, és csodáltam...és hálát adtam Istennek, hogy minden rendben volt!
Majd jött egy mûtõs átett a egy kocsira, áttoltak az osztályra...ott be az ágyba, na ezek az átpakolások nem olyan kellemesek, mert már érzel mindent...de elviselhetõ.
Majd 6 óra múlva meg kellett próbálni felülni, és szép lassan felállni, ez talán a legnehezebb rész az egészben, de muszáj elkezdeni, mert annál elõbb lesz könnyebb...

Ma vagyok 2. napon, hogy megtörtént a császár, de 100x bevállalnám, mert csodáss érzés Édesanyának lenni!

Puszillak benneteket, búcsúzom, mert hozzák a töpörtyûmet :D
katapetra
 
 


Huhhh hát én teljesen elérzékenyültem, ahogy olvastam az írásodat! Annyira érzõdik belõle a boldogságod!
Még el sem hiszem, hogy én is nemsokára ilyen csodás érzés részese lehetek!
miyori
 
 


Aranyos vagy Miyori!

Vàrjuk a következõ kis fòrumos babàt!!! ;) kicsi fiammal együtt :)
Hajrà csajok!
katapetra
 
 


Jaj de jó volt olvasni :)

Egy javaslat a kedves olvasóknak, ne evés közben kezdjenek hozzá, mert a nyelés és az elszoruló, sírós torok együtt nem jóóóóóóóóóóóóó!

Még egyszer gratula!
Azóta a férjed megérkezett? Mit szólt?
Cicizéssel hogy álltok?
szandriii
 
 


[color=blue:292c0c241d][/color:292c0c241d][size=18:292c0c241d][/size:292c0c241d][color=blue:292c0c241d]Katapetra óriási gratula!Isten hozta Benikét!
[/color:292c0c241d]
Hát én is megkönnyeztelek titeket!És nagyon szép formás és mennyi haja van!Mégegyszer szívbõl gratulálok!Mesélj majd hogy vagytok?Tudsz-e szoptatni?Illetve mindenre kiváncsiak vagyunk!Nagyon jó babázást Édesanya :) !
suprise
Bátaszék
 
 


Viszont úgy éreztem ezzel a csodás hirrel ne akartam egy helyre írni de én ismét kicsit depis lettem!1 hét alatt fogytam 6 kilót!Nem tudni mitõl Babó azt mondják jól van mert a haskörfogatom meg van meg mocorog de most nekem is kell figyelni h mennyit mozog de nálam azt mondták hogy a napi 10-nek kell meg lenni!Tegnap az egész délutánomat végig bõgtem!Most próbálok minnél többet enni mert így most csak plusz 3 kilónál tartok amire azt mondják hogy azért ahhoz még kell felszedni!Vircsikérõl senki nem tud még mindig semmit?Bayar írtad hogy majd megnézed de nekem úgy rámlik hogy már hazaköltözött és Pécsre jár?Vagy én emlékszek rosszul?Na jó lenne róla is tudni már valamit!

CICAMICA jól értelmezem hogy te is megszültél?ha igen tõled is várjuk a történetet!És legfõképp gratula!De képet is látni szeretnék elõbb-utóbb!
suprise
Bátaszék
 
 


Katapetra! Nagyon aranyos a babátok! :)
Én is kivi vagyok, hogy hogyan boldogultok egymással? Evéssel? Apával milyen volt ez elsõ találkozás?
Lassan mehettek is haza! :)

Fb-on írtam Vircsinek, hátha azt nézi, de ha azt nézi, akkor csak benéz ide is... Jövõ héten megyek be a kórházba kedden talán.

Suprise!! A hormonok tombolnak, vagy más oka is van a hangulatváltozásodnak? Mert, ha az elõbbi, akkor az talán természetes, néha engem is elkap, hogy huuhhaa nem sok van vissza, de szerencsére ezen kívül nagyon várjuk már!

Kriszti, akkor elvileg te vagy a következõ :) aztán
Szandri-31 és
Gabella-32,
Keyra-34,
Miyori-37,
Suprise-38 és
Én-39 :)
nappal!
bayar
 
 
 


Írt Vircsi!
[b:81f9ef0976]Katapetrának gratulál!!!!![/b:81f9ef0976]

Õ is hamarabb fog szülni a toxémia miatt. A jövõ hetet kihuzza és sorra kerül. - ezt írta. Majd még informálódom!
Bent van a kórházban és marad is, már csak a babával megy haza! Itt vannak Veszprémben.
bayar
 
 
 


Igen, fogy az idõ nagyon!
A hetekkel én most nagyjából képben vagyok, annyi, hogy ugye a védõnõ és a "korong szerint" szerdán leszek 36. hetes, a fogantatástól számítva csütörtökön, a menzeszhez számolva pedig pénteken. A lényeg, hogy hivatalosan 14-15-16-án kellene majd szülnöm. Aztán meg csak reménykedhetek, hogy most nem húzok rá 8 napot.

Holnap (mivel korong szerint 36 hetes leszek) megyek vérvételre, ctg-re meg dokihoz. Kíváncsi leszek, mit mond. Fura, hogy már "csak" egy hónap van hátra!

Vircsikének továbbra is ezer drukk!

Aki még van a facebookon! Nem jelöljük be egymást?
gabella
 
 


Én is szívesen felvenném veletek ott is a kapcsolatot. Ha úgy gondoljátok megírom a nevem pü-ben.
miyori
 
 


Felõlem is mehet a fészbuksi.
Kell egy zárt csopi és akkor ott is jöhet a mehet, meg majd aztán a bébik képei :)
Nyam nyam, nagyon várom :)

Vircsi, hajrá Nektek! Drukkolok én is.
szandriii
 
 


Na mehet a fészbuk szerintem is, akik maradtunk így páran! Viszont, engem lehet, hogy nem tudok jelölni, mert úgy vagyok beállítva a nem kívánatos emberek miatt....

De ha külditek a neveteket, akkor keresek és jelölök! Azért én is küldöm! :)
bayar
 
 
 


Szandri, Bayar, Miyori! Küldtem privit!
gabella
 
 


Szandri, Bayar, Miyori én is plusz Gabella!
ghkriszpi
 
 


Szandrit kivéve (még nem kaptam tõle választ) mindenkit bejelöltem, vagy visszaigazoltam. Hozzunk létre zárt csoportot face-en?
miyori
 
 


Már van egy bizonyos zárt csoport a face-en, augusztusi babásokkal tele, de ott hoxás meg anyatanyás fórumról is vannak. Meg innen is, katapetra, keyra78 meg én. Egy cipõben járunk, így egy helyen vagyunk, sosem volt belõle gond. De ha gondoljátok, lehet külön csoportunk is!
gabella
 
 


Meghívlak titeket, hogy tudjatok véleményt mondani, oké?
gabella
 
 


Sziasztok!

Én is küldtem pü-t Szandrii, Bayar, Miyori és ghkriszpi.

Én is kicsit korábban szülök majd. Valószínû a 38. héten lesz a császár.
keyra78
Piliscsaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: