Új privát üzeneted érkezett!

Gtimi,
sajnálom, hogy be kell feküdnöd. Remélem hamar megindul kifele Máté is.

Andi,
simára készülök, remélem nem lesz gond és nem kell császár. A lányokat is simán szültem.
Az alkoholmentes sör nekem is bejön, főleg ilyen melegben. Szépen növöget Balázs.
A Gripe Watert Briginél próbáltunk, kicsit macerás volt nekem beadni, mi is sok mindennel próbálkoztunk, de sajnos a babáknak idő kell mire átállnak a tejre.


Bence,
a császár már biztos?

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: nem enyhítette a fájdalmat a Gripe Water?
Sima szülés? Nem semmi, h harmadjára is bevállaltad :)
Mondjuk tényleg elviselhető fájdalom, nem panaszkodom.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Andi!

A kamilla teát nem próbáltad még?Talán az is segithet.Greepe Watert én a rossmannban láttam már.

gtimi83
Győr
 
 

 
 

Gtimi: a kamilla teára azt mondják, h allergizál.
Egyébként chamommila vulgaris homeós bogyót raktam eddig a vizébe, abban is kamilla van.
A Gripe Water-t nem lehet most sehol sem kapni. Tegnap meghozta a férjem, de nem adtam be neki. Nem aludtuk éjjel, de most nem a hasfájás miatt, hanem amiatt hogy napközben sokat hagytam aludni és nem is evett sokat a meleg miatt. Éjjel ezt pótolta, szinte végig a cicimen volt.
Tegnap óta nem adom az espumisant és úgy tűnik, jobb a helyzet. Lekopogom...

Ti hogy vagytok? Hogy bírjátok nagy pocival a meleget?

Többiek hová tűntek megint? :roll: :roll:

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Mi még mindig egyben.Holnap megint Nst lesz meg magzatviz vizsgálat ami nem épp kellemes dolog.Nagyon félek az inditástól a héten két baba halt meg az anyja hasában az inditás után itt a kórházban.Isten ments hogy ilyen történjen de igy is nagyon félek az inditástól mert már tudom mi vár rám most meg mégjobban.Ma már sirtam is mert iszonyatossan félek és hiába könyörgök Máténak nem akar kijönni.Már mindent kipróbáltunk amit lehet. :cry: Ma már tonicot is ittam hátha de semmi.

Andi!

Én napi 4 zuhannyal viseltem a meleget és megy a venti egész nap és éjjel is.

Próbáltátok a Gripet?Használ Balázsnak?

gtimi83
Győr
 
 


Andi,
igazából mi is sok mindent próbáltunk, de nálunk nem igazán használtak. De ez babafüggő szerintem.
Őszintén császárt nem szeretnék, mégis hasi műtét. Mondjuk nálunk nem "lehet" kérni. Elméletileg csak indokolt esetben császároznak.

Timi,
még mi is egyben. Holnapra vagyok kiírva. Azt hiszem itt 1 hetet engednek ráhúzni utána indítás. Én is azt szeretném ha magától indulna be ő is.
Szörnyű amit a babákról írtál.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Gtimi, Kriszta: kitartás nektek! Drukkolok, h ne kelljen nálatok indítani!

Gtimi: a két baba egy anyától volt? Mi történt? Nem hiszem, h az indítás okozta, biztos volt más oka is.
Veled ez nem fog megtörténni!!!
Homeós bogyókat nem szedsz? Próbálj ablakot mosni, hátha bejön.

Kriszta: én sem kértem volna császárt, még ha lehetett volna sem. Egyébként bele sem ment volna az orvosom.


Mi ma jöttünk haza a kórházból. Isteni csoda, hogy nem történt tragédia velünk.
Csütörtökön a babánk a teraszon várta a babakocsiban a fürdést. Nem biztosítottuk ki a kocsit és egyszer csak azt láttam, dől el. Két lépcsőfokott zuhant a betonra.
Szerencsére Balázs baba nem esett ki és egyből felsírt. Látszólag nem volt baja, de én nagyon nem voltam nyugodt. Bevittük a János kórházba, ahol megröntgenezték, majd úgy döntöttek, bent tartanak minket 48 órás megfigyelésre.
Éjjel monitorra kötözve figyelték a pulzusát, szívverését. A kiságya mellettem volt, de én attól rettegtem, h beletekeredik a kábelekbe. Borzalmas éjszaka volt, semmit sem aludtam. Gyűlöltem magunkat, amiatt, h én felelőtlenek voltunk.
Másnap koponya és hasi uh volt, egy csomó orvos megvzsgálta Balázst, tehát nem volt rossz ez a két nap. Elvileg mindne rendben vele.
Ezután a babám egész délután ordított a hasfájása miatt. Kiderült, h a kórházban sem tudnak ezzel mit kezdeni. Egy kedves nővér megszélcsövezte, így tudott kakálni.

A János kórház előtt ismételten le a kalappal! Az orvosok, nővérek egytől-egyig kedvesek, segítőkészek, normálisak voltak.
A szobával is szerencsém volt, mivel csak első éjszaka volt szobatársam, ezután csak mi voltunk máig.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Jajj Andi!De jó hogy nem lett nagyobb baja Balázsnak.Szerintem én ott haltam volna meg.Matyi egy párszor már lebucskázott a lépcsőn de akkor már tudott menni és szerencsére mindig ott voltunk hogy elkapjuk igy nem lett baja neki.

Nem egy Anyukától volt a két baba.Az egyiket konkrétan tudom hogy levált a lepény és ezért halt meg.Mert a barátnőm ott volt épp akkor szült a mellette levő ágyon és hallott mindent.A másikat is hallotta sajnos.

Holnap fekszem be reggel 8-kor a kórházba meg is inditják reggel felteszik a ballont aztán majd kapok infúziót ha nem tágulok eléggé akkor császár.Drukkoljatok hogy minden rendben legyen.Majd jelentkezem ha kijöttünk mert onnan nem bizti hogy tudok irni.

gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok!
gyorsan bejelentkezem!
Pár képet teszek nektek! Ezek még a kórházban készültek!
Velünk minden rendben csak nem sok időm van mert Benjire nagyon kell figyelni egész nap. Rafika nagyon jó kisbaba! Eszik, alszik. :)

Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Andi,
nem semmi amin keresztülmentetek. Örülök, hogy Balázs jól van.

Zuzmi,
nagyon édes Rafika. :lol:

Timi,
az egyik ismerősöm tesójáénál is levált a lepény szülés közben, sürgősségi császár lett, de úgy néz ki a baba jól van. :cry:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!

Vasárnap délelőtt, nem sokkal 11 óra után megszületett a kislányunk, Zsófia. :)

Június 25-re voltunk kiírva, de vasárnap hajnalban - a hajnali vihar után - elfolyt a magzatvíz, ezért indultunk a kórházba. Ott pár óra előkészítés és várakozás után felsírt a kicsi ... és megszületett Zsófi.

Jelenleg nem tudok többet írni ... boldog vagyok és ... ennyi, boldog vagyok és a könnyeimmel küszködök. Köszönöm nektek az elmút hetek, hónapok segítségét.

András
redy22
Szolnok
 
 


Gtimi: drukkkolok, h minden a legnagyobb rendben legyen!

Zuzmi: nagyon szép kisbaba Rafika! Kitartást neked!

Kri: mi újság veled? Mikor fekszel be? Már csak te, Gtimi és Bence maradtatok, ugye?

András: Hatalmas gratuláció Zsófika születéséhez! Legyetek mindannyian egészségesek és boldogok!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Redy,
gratulálok Zsófia születéséhez!

Andi,
mivel a doki módosította az eredeti kiírást +4 nappal, így 27-én töltöm a 40. hetet + 1 hét várakozás és utána indítanak, ha nem indulna be magától. A doki ma nst után vizsgált és szerinte még fent van a baba. :roll:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!Ma du 14:49-kor megerkezett Mate.Tegnap este 10 kor indult spontan a szules.3670g es 51 cm.A tobbit majd ha hazaertunk.

Redy!Gratulalunk nektek is.

gtimi83
Győr
 
 


Gtimi: szívből gratulálok nektek!
Spontán szülés? Örülök, h sikerült.
Majd mesélj, milyen volt! Várjuk a képeket is.

Mindenkitől várjuk a képeket, egyébként.


Kri: neked meg kitartást. Jóslóid sincsenek még?

Babások: hogy vagytok? Hogy bírjátok a strapát?
Mi még mindig rengeteget szenvedünk a hasfájással..
Már nem tudom, mit próbáljak ki.
Ráadásul székrekedés is van most már. Tudtok erre valamit?
Most tornáztatom itthon, ahogy tudom, de viszem nemsokára babamasszázsra, hátha segít.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok! csütörtökön hajnali 3 35-kor megszületett a kisfiam Dominik 2800gr-mal 50cm császárral. vasárnap jöttünk haza jól vagyunk picit besárgult de nem vészes, írok majd részleteket,és képet is sziasztok :)

KépKép
bence27
Dabas
 
 


Kép

KépKép
bence27
Dabas
 
 


Bence: hatalmas gratula nektek is! Nagyon helyes kisbaba!
Várjuk a beszámolót!

Kri: már csak te maradtál:) Izgulunk

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Timi, Bence!
nagy-nagy gratula a kisfiúkhoz! :lol: :lol: Nagyon édes Dominik!

Tényleg itt maradtam sereghajtónak. :lol: :lol:

Andi,
vannak jóslóim minden nap, úgy tűnik kicsi fiúnk úgy döntött próbáljam ki milyen az ha ráhúzunk. Ha már a csajok jobban igyekeztek kifele. :lol:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Köszönöm a gratulációkat.

Timi, gratulálok én is nektek!
redy22
Szolnok
 
 


András: én nem felejtek ám!
Mikor lesz a meztelen örömfutás a Jánosban? :P :P :P

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap engedtek ki minket a kórházból gyorsan irok is.Mindketten jól vagyunk Máté nagyon sokat szopik.Szinte mindig cicin van csak azzal alszik el máshogy nem.Tejem van szerencsére mondjuk csinál is magának a törpe.

A szülés.

Szombaton nagyon gyanus volt hogy rengeteget mozog Máté a pocakban még éjjel is pedig akkor nem szokott soha és másnap is folytatta szóval megállás nélkül.Vasárnap délelőtt már fájdogált kicsit a derekam de betudtam a takaritásnak aztán este 10 körül ki kellett mennem wc-re és utánna hirtelen valami fura fájdalmat éreztem allul meg olyan pukkanást.Mondom zolinak lehet elfolyt a vizem de nem viszont elkezdett kijönni a nyákdugó amit kissebb görcsök kisértek.Aztán ezek a görcsök kezdtek 10 percesekké válni majd 7-9 percenként követték egymást.1 óra körül szóltam Zolinak hogy keljen fel mert eléggé vérzek és be kéne menni a kórházba mivel másnap reggel kellett bemennem igy is úgyis felvettek volna.Bementünk megvizsgáltak ekkor még eléggé hátul volt a méhszájam és csak 2111 volt kaptam ágyat lefeküdtem aludni de nem nagyon tudtam mert ugye a görcsök jöttek és egyre erőssebbek lettek.Reggel felkeltem hogy kimegyek pisilni ekkor végig folyt valami a lábamon de nem gondoltam hogy a magzatviz mert nagyon kevés volt.9 -kor megvizsgált a dokim mondta hogy 2 újnyira nyitva vagyok és kérdezte mikor folyt el a magzatvizem.Mondom milyen viz?Itt aztán nem folyt el semmi.Aztán mondta hogy de mert már bent nincsen.Mondom akkor reggel az volt ami kijött. :D Ezután megkaptam a beöntést aztán indulás a szülőszobára.10 órakor bekötötték az oxit és vártunk.A fájások erősödtek de nem igen akartam tágulni még 1 órakkor is csak bő 2 újjnyi voltam.Ültem labdán szülőszéken de nem tágultam.Már lehivták a főorvost is hogy nézzen meg viszont ő azt mondta megvan az már 3 új is.A dokim még elment császározni egyet aztán jött hogyha most 10 percen bellül nem szülöm meg ezt a gyereket akkor megoperál.Na most jött a fekete leves.Tolófájások még sehol jött mégegy doki és elkezdték kinyomni a gyereket belőlem az egyik allul tágitott a másik nyomta a hasam + ugye nekem is nyomni kellett. 2 nyomás után már látszott Máté feje és az 5. nyomásra lett meg 15 perc alatt.Igazából a szülés nem viselt meg annyira és most is azt mondom hogy simán vállalom a harmadik babát is ha úgy hozza az élet és megadatik nekünk. :D De a gátmetszés az nem embernek való dolog.

gtimi83
Győr
 
 


Gtimi: nagyon ügyes voltál!
Miért sietették a szülést? Nem nagyon értem.
Legszívsebben én is három gyereket szülnék!

Milyen Mátéval otthon?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Kivel mi újság? Nagy a csend most a fórumon, pedig olyan jó lenne megbeszélni a babás dolgokat!

Kriszta: mi újság? Baba megszületett már?

Mi megint szenvedünk a szopizással :(
Nem megy neki a kórház óta.. Másfél óra alatt is max. 70-eket szív ki, majd hisztizik. Úgy ordít a kaja után, h az nem emberi. Megint fejek és cumiüvegezek. Esténként kénytelen vagyok tápot adni. Miért van ez? Teljesen kivagyok.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Andi!

És ha elhúzod kicsit az időt a 2etetés között?Próbáld ki hátha éhessebb lesz és többet szopik.azért sürgették a szülést mert ugye az előző császi volt meg ugye cukros is voltam.

Mi jól vagyunk.Máté éjszaka alszik és napközben is többnyire alszik csak enni kel fel.Matyi imádja!Egyfojtában szeretgeti mindig fogni akarná.

gtimi83
Győr
 
 


Andi,
nálunk semmi változás, még mindig egyben. Csütörtök óta napi nst + 2 naponta vizsgálat, nézik a magzatvizet is. Várakozó állásponton vagyunk továbbra is. :lol: :lol:

Mind a két ciciből eteted Balázst? Ezt az oldalt ismered? www.lll.hu

Timi,
Briginél nekem sem volt tolófájásom, csak a doki mondta, hogy mikor nyomjak és úgy "segített kipréselni" a babát, hogy ráfeküdt a hasamra. Bettinél már volt tolófájásom, így jobban éreztem a különbséget. A varrás részét én is utálom, Betti is kellett, mert a szülésznő szerint az előző varrás mentén nem tágult eléggé.
:cry: De akkor már kevesebbet stoppoltak. :oops:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Gtimi: Máté szopikázik rendesen? Átalussza az egész éjszakát?
Mondjuk ő nem olyan kicsi mint Balázs volt, nagyobb a gyomra, így többet tud egyszerre enni.
Mi még csak tegnap voltunk 3700 g-osak meztelenül. Még mindig kicsik vagyunk, de nagyon szépen fejlődünk. Ma már elcsomagoltam pár kinőtt ruhát :)
Nem nagyon tudom kiéheztetni, mert úgy ordít hogy megszakad a szívem. Egyébként most lekopogom, de megint szopizik elég jókat. Nem tudom, miért van nála sokszor szopási sztrájk.
Képzeld, én kedden megyek megint a cukorterhelésre. Neked is kell majd menned?

Kriszta: jaj, nagyon szorítok nektek! Nem félsz a szüléstől? Kíváncsi vagyok, hogy én hogy leszek majd a második szülés előtt. Nekem mondjuk továbbra is hiányzik a várandóság és a szülés utáni első napok időszaka. Nosztalgiázom ezerrel.
Mindkét ciciből etetek és ismerem a La Leche Liga oldalát. Nagyon jó tanácsokat adnak, de én sok mindent( pl. bimbóvédőt) nem tudok elkerülni vagy úgy csinálni, ahogy írják. Gondolkodom a szoptatási tanácsadón is, de szerintem sokat nem tudnak már ilyenkor segíteni. Teljesen el van rontva a gyerekem :?
Belülről varrtak vagy a gátadat?

Van két jó módszerem székrekedésre:
Magamnak: a meleg laptopomat ölembe helyezem 10 percre. Semmi más nem hat! Terhesen hasmenésem volt, amióta szoptatok, azóta székrekedéssel küzködök, de most már megtaláltam a tuti módszert :)
Bébinek: pár korty cukros kamillatea, ami inkább oldat, mert kevés vízzel csinálom. Ez a hasfájására is jónak bizonyult, már nem veszem a drága szereket, amik nem hatottak.

Többiekkel mi újság? Gyertek kicsit beszélgetni!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok! Gratulálok én is az új babásoknak! Most van egy kis időm gyorsan leírom a szüléstörit én is: SZóval csütörtök éjfél elött elfolyt a magzatvíz,és erős görcsök jöttek kb 10 percesek.Már napok óta éreztem éjszakánként,hogy görcsölgetek,de semmi komoly nem volt addig.Keltettem az uram,anyósom,jött át a nagyobbikra vigyázni,mi meg indultunk a kórházba,KB 20 perc alatt beértünk ekkor már 5 percesek voltak,de csak bő ujjnyi méhszáj.Magzatvíz csordogált,de enyhény sárgás volt,ctg rendben.Bejött az ügyeletes doki,elmondta hogy meg fog császározni,mondjuk nem mondott újat,mert amúgy is ki voltam írva a császárra.Gerincbe kaptam ézréstelenitést,de vagy 5 ször szúrtak meg mire eltalálta.A műtétből semmit nem éreztem,de nagyon rosszul viseltem mert alig kaptam levegőt,nagyon elzsibbadtam.Mikor kiemelték rögtön felsírt,elvitték megvizsgálni,9/10 apgarral minden rendben volt.aztán még varrtak össze megmutatták megfoghattam nagyon jó volt,apának is megmutatták.Őrzőben lábadoztam,oda is behozták,aztán mikor felkelhettem utánna végig velem volt,csak este 11 kor vitték el a babákat.Tejem is szépen beindult,mostmár ügyesen szopizik,van mikor óránként.Védőnő szerint tartsam a 3 órás etetést,de nem hallgatok rá ha éhes adok neki nem érdekel nem hagyom most még sírni,amig ilyen pici.Az elsőnél is tartottam és mindig bömbölt.Éjszaka egyszer kel fel enni,de amugy kíbírná reggelig is csak hallom hogy nagyon száraz a szája azért adok neki.Mérlegünk nincs,az elsőnél is túlparáztam magam mindig a méregetéssel,ugyhogy most eszik amit eszik havonta ugyis megyünk mérésre.Nagyjából tudom már hogy mennyit szívott ki.Kicsit besárgult,de már nem látszik csak halványan.Szerencsére nagyon nyugodt baba,teljesen ellenkezője a tesónak :) most ennyi még jövök ha időm engedi sziasztok :)

KépKép
bence27
Dabas
 
 


Bence: jaj, de jó hogy jöttél!
Örülök, h minden rendben van veletek is!
Szerintem se halgass a védőnőre a 3 órás etetéssel. Nem lehet elviselni a keserves sírásukat, nekem megszakad a szívem.

Én egyre nehezebben bírom az éjszakázást, alszom el a gyereken..

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Bence jo hogy jottel es irtal magatokrol.En is rateszem matet ha keri.Mint ahogy most is.Ma meg tegnap eleg sokat rajta van.

Andi igen szepen szounk es ejjel alszunk.Akkor is rateszem mert a melleim nem birjak fejni meg nem igen szeretek ejjel.Fekve nem tudsz szoptatni hogy tudj aludni te is kicsit?Nem olyan rossz Balu gyarapodasa most 1 honapos nem.Majdnem 1 kilo az boven jo am.

gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok Mindenkinek! :)

Visszaolvasni most nincs időm, majd valamikor pótolom, csak tudom, hogy hiányoltatok, így belépek pár percre. Mindenkinek köszönjük, aki gondolt ránk, szerintem túl vagyunk a nehezén.
A fiúk egy hónapig voltak a PIC-en, hála az égnek minden rendben velük, semmilyen koraszülött-betegség nem maradt náluk!
4 és fél hete vannak itthon, azóta nincs időm semmire. Anyum segít, eddig csak két napot maradtam egyedül velük, de azt is túléltük. :) Szépen fejlődnek, már 3200 és 3600 g-osak, mindent egyszerre csinálnak, alvás - nyűgösködés - szopi, így gyakran ketten is kevesek vagyunk hozzájuk.
A Facéra lassan kerülnek fel a képek, tegnap léptem be előszőr :)
Megpróbálok majd hozzátok is jönni néha, talán ahogy nőnek, könnyebb lesz - jelenleg nem hogy hosszabb időt bírnának ki két etetés között, hanem kevesebbet, úgyhogy megint emelni kell az adagjukat. Amúgy szopiznak (egyszerre :) ) , kapnak lefejt anyatejet is meg tápszert is. A nyűgösködéssel, kalimpálással mi is küzdünk, a chamommillát próbáljuk mi is bevetni, kisebb-nagyobb sikerrel.
Ellenőrzésekre járunk a korházba szemészetre, illetve Dávidot meg kellett műteni, mert kijött a lágyéksérve (ezt a Jánosban csinálták a múlt héten, bent feküdtünk három napot)
Most ennyi voltam, megyek fejni, mert szétdurran a cicim :)
Mindenkinek jó egészséget, kitartást, sok tejcit és átaludt éjszakákat kívánok (magamnak is, mert csak egy 4 órás ciklusuk van a srácoknak, amúgy három óránként kelnek enni...)
Sok puszi!

thimmy
Gárdony
 
 


1-jén 17.10-kor megszületett sereghajtóként Bence baba 3890 g és 57 cm. Indították mert visszatértek az eredeti kiíráshoz. Jól vagyunk.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!

Kri!
Gratula a kis sereghajtohoz aki nem is olyan kicsi!

Mi jol vagyunk.Ma voltunk mereckedni egy het alatt 45 g hijjan visszaszedtuk a szuletesi sulyunkat 3670-el szulettunk es most3625 g Mate.Mostmar megnyugodtam hogy van tej boven.

gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok!

Jó nagy pangás van ezen a fórumon most már :(
Tudom, hogy nem azért mert mindenki nyaral :) Talán majd jövőre, ugye?

Gtimi: A gyerekem nagyon jól fejlődik, most már 4020 g. Már kétszer egy nap tápozunk, sajnos így nagyon beindult a hízás. Elhízott babát sem akarok, de ordít a kajáért, nem tudom mit csinálni. Fekve is szoktam etetetni éjjel, de olyankor nem tudok aludni mert aiatt parázok, h lenyeli a bimbóvédőt.
Veletek mi újság? Még mindig alvás van éjszaka? Veletek alszik Máté?
Nagyon szépen fejlődtök!

Thimmy: nagyon örülök, h bejelentkeztél. Jók a Facebook-os képek is nagyon!
A János kórházban pont elkerülhettük egymást, mi 20 és 22. között feküdtünk bent. Mindkét babát bevitted?
Édes lehet, ahogy mindeketten egyszerre szopikáznak! El sem tudom képzelni, hogy csinálod az egyszerre etetést. Tudom, van olyan hogy hónaljtartás, de nekem 1 babát sem sikerül úgy etetnem. Te kézi fejővel fejsz? Hogy bírod? Én piszkosul utálom, de ez van!
Kitartást nektek! Remélem hamarosan többet alszotok.

Kriszta: nagyon sok boldogságot kívánok nektek!
Sikerült Bence babát is természetes úton megszülni?
Nem lehetett egyszerű 3890 g-ot kitolni. Hogy bírtad? Le a kalappal előtted is! Gyere majd te is a szüléstörténeteddel, ha lesz egy kis időd. 3 gyerek mellett gondolom nem sok van.

Zuzmi: hogy vagytok? Hogy bírja a kisfiad az inzulinozást? Rafi baba még mindig mintagyerek? Hogy bírod 3 gyerekkel? Van segítséged?

Babeeke, Bogi, Ficere, András, Bence: hogy vagytok? Hogy megy a szopizás? Hasfájás van?

Mi megvagyunk, habár még mindig nagyon nehéz. Férjem szabin volt a héten és állandóan úton voltunk.
Most voltunk fotózáson, majd rakok fel képeket.
Voltunk az Istenhegyin a koponya, csípő, hasi uh-n. Sajna epekő gyanú van Balázsnál, ki kell vizsgáljuk hogy így van-e. :(
Én voltam a 6 hetes kontrolon, minden ok. Fél év múlva elkezdhetjük a kövi babaprojektet a doki szerint, de én 1 éves kóráig akarok azért várni.
Voltunk babatornásznál is. Nem kötött Balázs baba és a szopizásnak sincs akadálya. Egyszerűen csak lusta, emiatt szívhatok a fejéssel.
Továbbra sem alszunk sokat.

Írjatok!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!
Gratulálok mindenkinek aki azóta megszült mióta nem voltam!
Bocsánat az eltűnésért,de nagyon nehéz egyedül összehangolni mindent. Benji nagyon jól viseli a dolgokat szerencsére. A kajálásnál van néha gond,mert szeretne tovább játszani amikor enni kellene. De olyankor megyek utána a kajával és megoldjuk. :) Vércukormérés és az inzulint engedi. Nagyon okos.

Rafika még mindig mintagyerek szerencsére. :)

Jövök majd ha időm engedi,de szoros a napirend. Segítségem már nincs lassan 1 hete. De azért elboldogulok,csak nincs időm semmire.
Puszi mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi: kitartást neked!
Reméljük mielőbb tudsz majd jönni!

Rakok fel képeket a fotózásról:

Kép

Kép

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Andi!

Nagyon szupik a képek és Balu nagyon édes!Remélem nem gond ha igy Baluzom bár nem tudom ti becézitek e.Nem azért irtam a hizásotokra hogy nem jó.Épp ellenkezőleg látom hogy szépen fejlődik.Nem hinném hogy elhizott lesz.Matyit is tápoznom kellett annó a szopi mellett és abszolótt nem lett elhizott.Ez inkább alkatfüggő.Majd fél év múlva mikor többet mozog a kis lába meg a keze nem hizik ám ennyit.Matyi is 1 kilókat hizott az elején havonta.

Máté egy szobában alszik velünk.Igyekszem a kiságyban altatni amennyire lehet de van hogy a cicin alszik el és akkor nem mindig rakom át mert mire észre veszem magam addigra kel hogy enne már.

Éjszaka alszunk de a nappalok nagyon siróssak.Szerintem nem elég a tejem.Ma voltunk méreckedni és csütörtök óta nem hizott csak 95grammot a védőnő azt mondja hogyha hétfőig nem hizik eleget akkor sajnos kelleni fog pótlás neki ami ugye tápszer.Ezt nagyon nem szeretném ezért most fejek és iszok mindenféle tejserkentőt ami létezik ezerrel. :(

gtimi83
Győr
 
 


Gtimi: tudom, h nem azért írtad, csak megerősítettem én is :)

Fejjél csak, így lesz sok tejed. Nekem bejött, 2 napja fejek szopizás után 20 perccel kb. fél órán át. Így sikerült napi egy tápra átállni, de holnapra már lesz elég tejem, h ne is legyen táp, legalábbis remélem. Szerintem fejéssel lehet a legjobban a tejet serkenteni, úgyhogy nem kell nektek az a táp. Kitartást!
A Karmaláz nekem nagyon bejött, köszi h írtad. Kár, h drága.

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok! Andi nagyon jók a képek! :) mi még nem voltunk mérésen,holnap lesz 3 hetes 1 hónaposan viszem majd.Voltunk a nyelvét felvágatni,pontosabban a nyelvfék volt egy picit lenõve,de észre sem vette hála az égnek nem sírt.Nem szeretném elkiabálni de eddig ugy néz ki egy minta gyerek :D eszik alszik,hasfájás nincs.Remélem igy is marad.Az elsõnél sokat éjszakáztunk nagyon hasfájós volt,állandóan sírt.Most 1x kel fel,de volt hogy reggel 5 ig bírta ha este jól beetettem.Tejem dögivel,nem merek fejni mert még több lesz attól félek,és úgy folyik a gyerek szájába,hogy fuldoklik mert nem bírja nyelni...mielött cicire teszem ki szoktam fejni kézzel a mosdóba.Fagyasztóba nem teszem mert az elsõnél is elraktam és nem ette meg,mert rossz íze volt.Asebem már szépen gyógyul,de fáradt vagyok még.A nagyobbik jobban lefáraszt,most többet kell vele is foglalkozni,nehogy féltékeny legyen.A déli altatás nehéz mert egyszerre kell õket etetni,altatni.Este apa segít,a nagyfia az övé,megfürdeti,megeteti,leteszi aludni,nekem akkor csak a pici marad :) még mindig utál fürödni végigordítja az egészet...Motst teljesen ki pöttyösödött az arcocskája,doktornõ azt mondta tejtõl van.Abõre is elég száraz,még hámlik is itt-ott gyógyszertári fürdetõvel kenegetem az talán beválik,mert jó zsíros.na nyekereg megyek megnézem sziasztok :D
bence27
Dabas
 
 


Bence: köszi :)
A hasfájás szerintem elkerül titeket, mert már elmúlt 2 hetes. :)Mázli! Nálunk, mint kiderült, éhség volt, nem hasfájás :(
Náha persze tekereg, de akkor csendben van, nem sír olyan keservesen, mint amikor éhes.
Nagy szerencséd van a tejjel. Nekem megette a mélyhütöttet, lehet nem volt rendesen lezárva a doboz. Én a mélyhûtõ legfelsõ polcára tettem, ahol csak jégkockát tartok. Próbáld ki, kár azért az értékes anyatejrt. Jó lesz késõbb a bébikajákhoz is, ha nem eszi meg másképp.
Nekünk is a fürdetõt ajánlotta hámlásra a gyerekorvos annak idején, be is jött. Mi még a Rossmann saját márkás bébiolaját is használtuk, az is jó volt. A kiütésekre pedig a köldökápolásból maradt hintõport javasolta a doki.

Tökjó, hogy most már az én tejem is kezd alakulni. Ez tesz boldoggá, úgy belémtömték az anyatej fontosságát, h nem tudom feladni. Mondjuk nagyon kemény munka ez az állandó fejés. Kár, h az én drágám nem tud úgy szopni, ahogy kell, pontossabban ravasz és lusta.

Tegnap megvolt az elsõ igazi, rémísztõ hisztink is.
Órákig próbáltuk itthonról elindulni, mert vagy jött a kaki, vagy megint éhesek, vagy nyûgösek voltunk. Nagy nehezen kijutottunk a kocsihoz, majd miután ott szerencsétlenkedtem a babakocsi összecsukásával, úgy elkezdett Balázs ordítani, hogy ki kellett kapjam a hordozóból. Majdnem bekékült a kezemben és nem vett levegõt. Utána összeomlott mint egy rongybaba és csende maradt. Félelmetes volt! Persze, nem mentünk sehova utána. Ma viszont sikerült elmenünk. Nem tudom, mi baja volt tegnap. Állítólag olyan 5-6 hónaposan kezdik az ilyen levegõt venni elfelejtõ hisztiket. Veletek volt már ilyen? Tudom, ilyenkor hideg vizet kell rá önteni :(
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Andi nálunk is van ilyen sirás.Ilyenkor az arcába kell fújni egy kis levegõt és abbahagyja mert meglepõdik.

Majd holnap több idõm lesz és talán tudok reagálni még.
gtimi83
Győr
 
 


Merre vagytok? Mi újság?

Mi tegnap megint rohantunk az ügyeletre, mert fürcsi után egy nagy dudort fedeztünk fel Balázs lágyékán. Nincs még neki leszállva a jobb heréje, lehet elkezdett lemenni. Megijedtünk, mert már vagy 3 órája sírdogált és semmi nem volt jó neki. Kórházba nem küldtek minket, mert mire odaértünk, eltûnt.
Hétfõn megyünk a gyerekorvoshoz, remélem mond valami bíztatót. Nem szeretném, ha herecsavaródása lenne.
Katsztrófa, h velünk mindig történik valami. Soha nincs nyugalmunk.
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Jól eltûntünk, de mostmár megpróbálok sûrûbben jönni.
Képtelen vagyok beosztani az idõmet!

Gratulálok mindenkinek, akinek idõközben meglett a babája. :)

Andi, hihetetlen, hogy veletek mindig történik valami! :)
Örülök, hogy megoldódott a kajaprobléma. Remélem mostmár nem fogtok szenvedni a hasfájással.

Mi jól vagyunk. Fanni elég jó baba, legalábbis szerintem.
Most rászokott arra, hogy szinte egész nap ébren van,viszont éjszaka alszik. :)
Szerencsére nem sírja végig az egész napot, viszont a pelenkázással nem tud megbarátkozni. Még nem szeret pucéran lenni, olyankor mindig üvölt.
A fürdést imádja, a fürdõkádban mindig megnyugszik és abbahagyja a sírást.
Rászoktunk arra, hogy hason altatjuk, mert így olyan jókat alszik. :) Van, hogy 4-5 órát egy huzamban.
Még mindig szopizik, de nem eszik sokat, és nem is hízik olyan gyorsan, de a minimum még megvan. Kíváncsi vagyok mit mond majd a gyerekorvos.
Lassan itt a két hónapos oltások ideje. Hát nem várom...

Üdv mindenkinek!
Bogi
<A></A>
ether
Cegléd
 
 


Bogi: de jó, h jöttél!
Látom csatlakoztál a májusiakhoz. Imádom õket, már a terhességem eleje óta olvasom õket, de írni nem szoktam. Akkora pangás van itt, h lehet bejelentkezem oda én is. Pedig kár ezért a fórumért, de úgy látom, sehogy sem lehet fellendíteni :(

Miért gondolod, h nem hízik eleget Fanni baba?
Van mérlegetek?Honnan tudod, h nem eszik eleget? Az hogy a szopi kevesebb ideig tarta az csak annak köszönhetõ, h egyre ügyesebb szopizó lesz a baba, nem feltétlenül jelenti azt, h keveset eszik. Én minden nap mérem, nekem így megnyugtató.
Nem jó az, ha nagyon kövér egy baba, nekem nem tetszenek úgy.
Hány kilósak vagytok most?
Ha Balázs baba tudna rendesen szopizni, én biztos nem adnék neki tápszert.
Mikor mentek a két hónapos oltásra? Mi holnap :(
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Hát ez a babás lét nagyon fárasztó, nehéz mindenre idõt találni. Gondolom a többiek is ezért nem jönnek.
Úgy látom a májusiaknál azért kicsit pörgõsebbek a dolgok. Ahogy olvastam õket sok problémában a sajátomat láttam, ezért is akartam csatlakozni.
Követtelek a szoptatásos fórumba is. Kíváncsi vagyok rá milyen választ kapok. :)

Fanni most olyan 3300 gramm körül van. Ahogy számolgattam, ez még pont az alsó határon van. Nekem tetszik így, olyan kis cuki, de nem tudom, hogy nem-e kéne jobban híznia. Jó lenne, ha a védõnõ aktívabb lenne, akkor tudna tanácsot adni...
Nem bánom, hogy nem nõ gyorsabban. Szerintem szép formás baba, és így legalább nem növi ki olyan gyorsan a ruhácskáit. :)
Most épp az 50-es és 56-os méret között van.
Jó lenne, ha valaki azt mondaná, hogy ez teljesen normális, a méreteihez képest rendben vannak az elfogyasztott mennyiségek, és rendben van a súlya. Akkor megnyugodnék és nem idegeskednék rajta.

Az viszont biztos, hogy csökken a tejem mennyisége. Néhány hete ugyan ennyiket evett, viszont amellett le tudtam még fejni 2-3 decit. Most napi 1-1,5 deci van. Nem tudom hogyan tudnám gyarapítani...

Sajnálom, hogy Balázs nem tud rendesen szopizni. Lehet neked is csak gyakorlati tanács kellene, hogyan tedd mellre, és nem lenne gond.
Mi majd csak 2 hét múlva megyünk az oltásra. Nektek viszont akkor nem lesz könnyû napotok holnap. Ne feledd, a babának nem fog annyira fájni, mint neked! :)
Milyen oltást adattok be a kötelezõn kívül?
Remélem Balázs jól fogja viselni, és nem lesz gond se este, se másnap. Majd írj, hogy hogy viselte és hogy vagytok utána!

Üdv mindenkinek!
Bogi
<A></A>
ether
Cegléd
 
 


Bogi:
Kár, ha védõnõ nem segítõkész nálatok.
A gyerekorvos mit mondott az 1 hós státusznál?
2 hét múlva kérdezz majd rá.
Én úgy tudom, h hetente 150-250 g-ot kell hízzanak a babák.
Látom Veronika megírta neked, h Adri mennyit fejlõdött. Ne felejtsd, h õ az elsõ pillanattól kezdve tápszeres, sokkal könnyebb így hízni, mint szoptatással. Nálunk is nagyon gyorsan kiürül a cumisüveg, a cicizés meg ugye nagyon lassan megy, mivel ez kemény munka nekik.
Szerintem ne aggódj, mert ez sem tesz jót a tejtermelésnek.
Ismered ezt az oldalt?
http://www.lll.hu/
Itt a fejésrõl is írnak. Ha nem jön ki szopi után tej, az szerintük nem azt jelenti, h nincs elég tejed.

Holnap írok majd, mindkét oltást beadatom.
Remélem válaszol nekünk a szoptatós tanácsadós csajszi :)
andi565
Budaörs
 
 
 


Megkaptuk az oltásokat.
Volt egy kis ordítás, de viszonylag hamar meg lehetett vigasztalni szegénykémet. Kissé komás lett a drágám, most alszik egy nagyot.
Rákárdeztem, h adjak-e neki lázcsillapító kúpot megelõzésképpen. Azt mondta a doki, h ne, csak ha belázasodik, mivel ezek a mostani oltások sokkal jobbak, mint a régiek.
A kötelezõ mellé én a Prevenar-t is kértem, ami ingyenes.
Jövõ hónapban az agyhártyagyulladás ellenit is beadataom, ez már sajna térítéses, ki kell váltani a receptet.
Én beadatom neki az összes nem kötelezõt is, a Rota kivételével, mivel ebbõl kettõ kell, darabja 18.000! ft. Vicces!
Ti beadatjátok a nem kötelezõket?

Bogi: elfelejtettem kérdezni, h ti még mindig anyudnál vagytok, v hazaköltöztetek már?
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Andi, képzeld el, a kutya nem nézte meg a babámat 1 hónaposan. Vagyis legalább a kutyusaink nézegetik, de se a doki, se a védõnõ!

A doki azt mondta, hogy 2 hónaposan vigyem oltásra, a védõnõ meg nem nagyon jön, de azt írtam is. Amikor jött, akkor meg elfelejtette elhozni a papírt, amit ki kellett volna tölteni, úgyhogy nincs 1 hós státusz.
A súlyát, meg a hosszát is én mértem kíváncsiságból.

A fejésnél az a bajom, hogy nem indul be a tejleadó reflex és ezért nem tudom rendesen kifejni. Ezzel nem nagyon tudok mit tenni.
Te mivel fejsz?

Én is remélem, hogy a szoptatós csajszitól választ kapunk a kérdéseinkre. :)

Remélem ezzel az aluszékonysággal meg is ússzátok az oltásokat. Én az agyhártyagyulladás ellenit még be akarom neki adatni a kötelezõn és a prevenaron kívül.
A rota nálunk is kimarad. Remélem anyatejes marad még egy darabig, hogy kellõképpen megerõsödjön a gyomra és a bélrendszere, hogy ne kapjon el hasonló nyavalyákat.

Még mindig anyuéknál vagyunk. Az az igazság, hogy nyáron amúgy is mindig itt leszünk. Persze vágyom már haza, meg mostmár néha sok is ami itt van, de azért még kényelmes.
Lassan elkezdem felhordani a babámat a lakásba, hogy kezdje szokni az újat, ne legyen neki annyira ismeretlen. Ma el is kezdjük egy viráglocsolás idejéig.

Andi, adtad végül Balázsnak a Gripe watert? Megoldódott a hasfájásotok az etetéssel?
Hogy vált be az etetõfej?

Na megyek, mert hallom a babám.
Üdv mindenkinek!
Bogi
<A></A>
ether
Cegléd
 
 


Bogi: nem semmi védõnõtök van. A miénk nagyon segítõkész, nekem még beutalót is szerzett a mostani cukorterhelésre, h ne kelljen bemennen a Jánosba.
Azt még megteheted, h kihívod házhoz a gyerekorvost( ez nyilván nem ingyenes) és felteszed neki a kérdéseidet.

Én sima kézi Aventtel fejek. Nekem sem mindig megy. Ilyenkor nézem a babát és 1-2 percen belül beindul. A babasírás a legjobb rá egyébként. Én azt vettem észre, amit mindenhol írnak: minél többet fejek, annál több lesz a tejem. Szépen be tudom így durrantani a melleimet. Túlzásba azért nem esek, napi 1X adom a neki a tápot. Embertelen állandóan fejni, más dolgom is van.

Semmilyen hasfájás elleni szer nem vált be. Felesleges pénzkidobás volt. Jobban csikargatták a hasát, mint normál állapotban. Most nem adok semmit. Székrekedésre kamilla teát kap. A DM-ben vettem neki Mira babavizet( kb. 300 ft), ez még jobb székrekedésre, illetve rajta van, h hasfájásra is. Sajnos csak 3 hónapos kórtol lehet adni, így csak pár kortyot csempészek bele a teájába, de így is szépen hat.
Egyébként nem a hasfájás miatt, hanem az éhségtõl sírt szegénykém annak idején. Ahogy pótoltam neki cumisüvegbõl, el is múlt az állítólagos hasfájása.
A Medela etetõfej nagyon jó lenne, ha az én drágám nem ismerné a hagyományos cumisüveget. Pár perig szívja, majd ordít a normál üvegért, pont úgy, mint a mellemen. Tényleg jó az a fej, mert csak akkor folyik ki belõle a cucc, ha a gyerek kivákuumozza, mint a mellet. A következõ babánál csakis ebbõl fogok pótlást adni( ha majd szükséges lesz), nehogy úgy járjak majd vele mint Balázzsal.
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok,

mi is élünk, Bence ma két hetes, küzdünk a hasfájással, alig alszom éjszaka, reggel 7 körül kelés a lányom miatt, így elég fárasztó.
1 hetesen mérte a védõnõ, akkor volt 4 kg, a születési súlyát már visszaszedte + hízott is.
Nálunk a gyerekorvos van szabin 1-tõl aug. 1-ig, így mi majd csak augusztus elején megyünk tanácsadásra, kéthetente a védõnõhöz. Még jó, hogy nem elsõ baba. Csajok egyébként imádják, nagyon édesek.

Andi,
nagyon jók a képek.
Igen sima szülés volt, de ez volt a legnehezebb. Mondta is a szülésznõ, hogy az indított szülés "kicsit" nehezebb. Hétfõn mentünk nst-re tök nyugodtan, de azért vittem a cuccomat is mint minden alkalommal: Minden rendben volt a babával, viszont a doki úgy döntött, hogy szerinte az eredeti 23-ai kiírás pontos, és nem kellett volna 27-re módosítani. Így viszont már vasárnap töltöttem a 41. hetet, ezért felküldött a szülõszobára, hogy döntsön az ügyeletes fõorvos. Apukámmal mentem jött velünk Betti is , így kicsit sírdogált mikor ott kellett maradnom. 11-kor megrepesztették a burkot és lassan indultak a fájások. De nem tágultam eléggé, így 14.20-kor bekötötték az oxitocint, na az meghozta a brutál fájásokat. 17.10-kor született meg a baba. Az utolsó 2 óra elég kemény volt. Az ügyeletes dokinál szültem, nagyon rendes fiatal orvos volt. A szülésznõ pedig ugyanaz aki a lányoknál is.

Bogi,
attól, hogy nem mindig sikerül fejni, még lehet elég tejed a babának. Fanni kis súllyal született ugye?
Bence pont fordítva csinálja, pelusozásnál nézelõdik, a kádban meg ordít. :roll: Bence is sokat alszik hason.

Bence,
de jó, hogy titeket elkerült a hasfájás, mi szenvedünk rendesen.

Timi,
voltatok védõben, mennyit hízott Máté?

Mi a pneumo és a menigococcus és a rota ellenit adatjuk majd be. A lányok is ezeket kapták.

Ma mentek haza a húgomék, így majd igyekszem én is többet jönni.
kri07
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: