Új privát üzeneted érkezett!

Bálintnak kedd este folyni kezdett az orra, semmi extra, de itthon maradt, mert így tudom szívogatni, meg gyümölcsöt tömni bele. Szépen kezd elmúlni, most át váltott köhögésbe, ami neki colt már. Kapja is a Stodal, imádja. De jól van, sokat eszik, köhög de alszik. Örül, hogy itthin van. Ma már Balázs is nyűglödött, és szörcsög, vettem neki is orrspray-t. Szívni is kell neki. Sajna asz a baj, hogy ő háton alszik, és cumival, így eldugult orral ez nem nagyon megy. Éjjel is felüketesen aludt, most is nehezen aludt el. Eddig egész jól megúsztuk, végüli. bálint szeptember3a óta bölcsis, ez az első, hogy itthon tartom, de ez sem vészes. Remélem Balu sem dől ki jobban

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok,
Ildi, Kat jobbulást a Csöppöknek!!!
Egész jól bírtátok hogy eddig nem került haza betegség az oviból...
Nálunk Lénókával szívózunk, már csak napi 2x, de 10 napja húzódik...

Tegnap nagyot buliztunk Olival, annyira édesen örült az ajándékoknak, pedig csupa apróságot kapott :lol:
Apája is cuki volt, hozott Neki egy Szamos Trüffel tortát, húúú de fincsi! :wink:

Képzeld Kat, jövőhéten hozzánk is jön a gyógytornász felmérni Lénót, hogy minden ok-e Vele. Még Oli idejében megbeszéltük, hogy ha lesz Tesó, akkor majd születés után és félévesen ellenőrzi, hát a kezdő vizsgálat sajnos elmaradt idő hiányában :roll:

Veronika, ma vettem Lénónak olyan extra nagy habtapit amit írtál, a konyhában már ki is próbáltuk, szuper!
Köszi szépen a klassz tippet, puszi érte :lol:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Lányok, még jó, hogy hallgattam a megérzésemre és elvittem ma dokihoz, mert a miénk ráadásul szabin volt, ott voltunk 1 őrán át legalább... viszont Barnusnak így hirtelen a mezei vírusból lett egy jó kis légcsőhurutja :( :( :( Kapott valami kúpot reggel-este kell adni, ezt a torkára, mert állítólag sok hólyag van benne 

Magnoli, Lotti ritkán beteg, de ez a vírus az egész ovit ledöntötte a lábáról. Lotti szedett 30 napon át egy immunerősítőt, most újra kezdjük, ez az, amit 10 napig kell szedni, majd 20 nap szünet és ezt 3 körben... reméljük használ és már nem hoz haza semmit!

Boldog Névnapot Olivérnek így utólag is!

Szerdán megyünk vissza a dokihoz, így a wellness is ugrott... ez a mi formánk... nem baj, csak gyógyuljon meg manó, 2 napja szinte semmit sem aludtam és szoptatok jó sokat, hogy hátha az is segít...

kat, nektek is jobbulást!

Na most nem látom a többi hozzászólást, de megyek is, mert babuska nyekereg...

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

 
 

Ildi, hű szegény Barnus! :oops:
Ilyen hólyagos torokgyulladást szedtünk össze mi is szeptemberben Zalakaroson, alig bírtam Lénót etetni, úgy fájt a torka, még a cumikáját sem tűrte meg a szájában :(
Erős fájdalomcsillapító segített...
Az jó ha Barnus tud szopizni, most extra fontos is Neki a folyadékpótlás és a védő immunanyagok miatt amit Tőled kap...
Megkérdezhetem hogy Lotti milyen immunerősítőt kapott?

Kat, az ovikban van rendszeres képesség és mozgásfelmérés amivel nyomonkövetik a gyerekek fejlődését, vagy ez a szülők külön feladata?
És a bölcsikben csinálnak ilyesmit?

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


És köszönjük Oli köszöntését Ildi! :lol:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Nálunk főleg este ment a nyekergés, nem bírtuk egyszerűen sehogy se elaltatni és aztán adtam neki Nurofent, bár nem volt láza, "csak" hőemelkedése, viszont utána 10 perc után elaludt :O Nem igazán tudom, hogy mit adhatnék még fájdalomra, mert a Paxirasol a köhögésre van, nem hiszem, hogy enyhíti a fájdalmát  Cumit elfogadja, cici nagyon kell neki, azon alszik el csak nyugodtan, még kézben is rossz most neki az altatás :( És ahogy köhög szegénykém, annyira kis szegény elesett veréb :(

Lotti Broncho-Vaxom tasakos immunerősítőt kapott, 5500 forint  De reméljük hatni fog, bár augusztusban szedtünk egyet végig 30 napig (doki így mondta), de hát biztos van, amit nem lehet elkerülni :(

Arra gondolok, hogy jó az immunrendszerének, hogy beteg, csak neki (nekünk) nem jó most... :(

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szegény pici Barnus, megértem hogy kifáradtál, minden szempontból...
Az jó ha a Nurofen segített, esetleg jó még a hideg párásító (van belőle inhalátor is), és jó sok tejcsi...
Köszi a BV tippet.

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Jobbulást a babócáknak! Sajna ez az időjárás is rátesz, lubickolnak a bacik-vírusok.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Hellocsajok,

Jobbulást a babáknak! Ez a ramaty idő senkinek sem jó, csak a bacilusoknak.. és a nagy hideg most jön...

Magnoli, a szamos trüffel torta nagyon jól hangzik!!! biztos nagyon fincsi volt!  Nagyon rendes volt apától hogy hozott!! dícséret érte!
Konyhába tetted a habtapit? de onnan nem kellett kidobálni a bútorokat ugye?

Szegény Barnus! Jobbulást neki! Olyan rossz látni amikor egy ilyen kis vigyori baba levert és nem mosolyog egész nap!! Kitartás Ildi.
Te is szedjél vitamint, hogy bírjad! és igyál sokat!

Jobbulást minden betegeskedő babának!

Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Köszi csajok!
Barnusnak beadtuk este a kúpot (torkára, hólyagokra), aránylag jól aludt, 4-kor voltunk kint enni, utána végig csak forgolódott, hallatszott durván,ahogy zakatolt a takony+ reggel mértem és hőemelkedése volt. Amúgy jókedvű. Most már a porszívó orrszívózásra jön a takony, a sárga. Erről jut eszembe, magnoli!!! Anno te írtál az orrszívásról, hogy pontosan hogy kell? Mert úgy emlékeztem, hogy volt valami hosszabb, és kerestem össze-vissza, de nem találtam, esetleg megírnád nekem újra vagy megmondanád, hol keressem? Ezer köszi! Szerintem az orrszíváson múlik a legtöbb, ezért is helyezek rá nagy hangsúlyt, én nem sajnálom, hogy szívom az orrát, bár sír, de tudom, hogy ez a legjobb,amivel segíthetek.

A BV immunerősítő vényköteles, a doki ajánlotta. Most elkezdjük újra adni Lottinak. Hideg párásító megy egész éjjel :)
Én nagyon kivagyok, főleg az éjszakák miatt, mert ha ő alszik, én akkor sem tudok nyugodtan, sokszor nézem, fogom, hogy meleg-e... a torkom is fáj... 

időjárás, ne is mondjátok, én már várom a telet, a hideget és legfőképp a havat, Lotti imád szánkózni! Ti is szoktatok?  Babókat már viszitek majd? :) Mert az a baj, hogy ugye még nem tud ülni, így a szánkón hogy lenne meg? :/

habitapit mi is felavattuk, ez volt Lottinál is, ez a betűs. Ilyen nagyot vennék, csak nagyon drága és sajna már a gyedet kapom, nem a tgyást, és nagyon megérezzük...

monis, köszi, amúgy szedek vitamint 2 hete, az aktivalt, de ez amit Lotti hazahozott valami makacs vírus. A rendelő fullon volt tegnap is! :O

magnoli, amit kérdeztél kattól... az oviban sokszor vannak ilyen felmérések, mozgás, logopédia. Aztán az óvónők adnak írásos véleményt. Nálunk így indult el Lottinak a fejlesztő foglalkozás nemrég (hála az oviban a tornateremben, oda jön ki a fejlesztő), mert nagyon sokszor esett, lelökött dolgokat................... aztán elvittük a nevelési tanácsadóba, ahol mondták, hogy kéne neki fejlesztés, mert vannak olyan csecsemőkori reflexek, amik nem tüntek el teljesen... amúgy ezt volt nehéz elhinni, hogy az én szuper gyönyörű, okos, szivacsagyú, rátermett Lottim nem tökéletes :) De jó, hogy figyeltek erre (is), a mi ovink ilyen szempontból is nagyon jó, vagyis a mi csoportunk.
A bölcsiben is voltak ilyen dolgok, pl. ha úgy érezték a gondozók, hogy a gyereknek vannak valamilyen téren hiányosságai, hívtak a nevtanból valakit,pszichológust asszem és megnézte a gyereket. Nekem ezzel kapcsolatban egy kifogásom volt, hogy a szülőt nem kérdezték meg, hogy ezt elfogadja-e, pl. Lotti miatt volt kint valaki anno és megfigyelte 1-2 órára, beszélt vele stb.... nekem ez furi volt, nem esett jól... de már akkor is előjött ez, ami most, szóval akkor lehet, hogy jobban figyelnünk kellett volna erre. Csak tényleg nehéz belátni, hogy a gyereked nem tökéletes és fejleszteni kell... főleg Mo-on, itt ha valaki pszichiáterhez jár, már rögtön arra gondolnak, hogy nem stimmel vele valami, Amerikában pedig szinte kötelező, megszokott dolog :) 

Na megyek, babust sikerült jól elaltatni, ma megyünk anyuékhoz 1,5 hónap után :O Holnap anyósékhoz, de csak rövid időre Barnus miatt...

Szép hétvégét mindenkinek!

Ja, karácsonyi ajcsik babának, a FB-on írtunk erről... ti mit vesztek? Mert én eddig nem akartam szinte semmit, mert vannak játékai, viszont a Brendonban megláttam egy márkát, ezt nézzétek meg, mindent megvennék :)

http://www.brendon.hu/jatekok/?filter=; ... &ProdNo=30

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Magnoli: ahogy Nusildi írta, az óvodáknak kötelező félévente a programjuk alapján kidolgozott tematikával felmérni a gyerekekert. ennek tartalmaznia kell mozgás, értelmi, érzelmi, kognitív, finommotorikus felmérést, és erről tájékoztatást kell adni a szülőknek, akár írásos formában, akár fogadó óra formájában. Emellett középső csoport végén, és nagycsoport elején felméri a logopédus is a gyerekeket, majd ezalapján kerülnek fejlesztésre a gyerekek a Nevelési Tanácsadó keretein belül. Emellett a II.kerület egy úgynevezett DIFFEr mérésben is részt vesz, amiről szintén tájékoztatást kapsz, és itt a kerületben minden óvodában dolgozik fejlesztő pedagógus. Egyébként minden mérésről, amit nem az óvónő végez tájékoztatni kell a szülőt, aki aláírja a beleegyezését. Szóval tudtod nélkül nem figyelheti meg senki.
A bölcsiknél ez máshogy van, mert ők nem oktatási intézmény

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok, most sajnos nincs időm írni, de holnap pótolom.
Ildi, idemásolom (71.oldal):
"Orrszívózás: nagyon szuper találmány, amikor én kicsi voltam, még nem volt, számtalanszor szúrták fel a fülem a ráhúzódó takony miatt
Legjobb a porszívós változat.
Menete: a gyerek hanyatt fekszik, nyaka alá lehetőleg kis párnát tegyünk hogy hátrafelé billenjen
Ha nem lóg ki a takony:
1, 1-1 fújás orrspray (pl.Nasivin Sanft)
2, kb. 5 perc múlva 1-2 fújás fiziológiás sós ("tengervízes") orrspray mindkét oldalra, majd várunk 15-25 percet amíg hat. A víz feloldja az orrüreg falára tapadt trutyit.
3, jöhet a szívás, a gyerek fölé térdelve az egyik oldalt befogjuk, a másikból szívunk pár másodpercig, majd oldalcsere amíg jön...
4, ha végeztünk, még 1-1 orrspray és nyugtatás.

Ha kilóg a takony, akkor elsőként 1-1 szívás és csak utána jöhet az 1-es pont.
Van aki nem használ sós sprayt, ez ízlés kérdése, de célszerű, mert oldja a nyákot.
A tengervizes spray-ből célszerű fekve fújhatót venni (nem mind ilyen), mi a Sterimart vagy a Physiomert szoktuk (utóbbi olcsóbb).
Ezek akkor is jók, ha csak kicsi száraz váladék van, de tud a gyerek levegőt venni, olyankor elég is a spray szívás nélkül, kitüsszenti utána a trutyit.
Mivel itt a fűtésszezon, ideje megkezdeni a babaszoba párásítását, erről korábban már írtunk.
A babák végigsírják a tortúrát, de ez ilyenkor hasznos, mert maguktól nem tudják hogy ha az orrukon nem tudnak, akkor a szájukon kell levegőt venniük, és sírasnál kinyitják a szájukat.
Mikor kell szívni, hányszor?
Ha nem kap levegőt, nem tud enni, tehát amikor taknyos, minden etetés előtt.
Altatás előtt is célszerű hogy tudjon aludni.
Ezen kívül annyiszor, ahányszor szükséges, akár napi 100-szor...
Ha nem tudjuk eldönteni, hogy kell-e, tegyük be a cumit, ha tudja szívni, akkor fog tudni enni is, ha kilöki, akkor szívás, minden értelemben
Aki nem cumizik, annál cicipróba eldönti, ahogy Picúr írta, ha nem löki ki, akkor kap levegőt."

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Adri tegnap beindult, mostmar tenylegesen lathatoan halad elore! Tegnap a kuszas-maszas fura kombinacioval csinalta, ma mar kuszik, de paros kezzel-labbal csinalja!

Kozben meg gyakorolgatja az ulest is, hal istennek mult het vasarnap ota nem volt tobb hanyatt eses :)

Innentol izgi, mostmar latvanyosan fejlodnek! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, nagyon ügyes Adri, gratu a haladáshoz!!!
Képzeld Lénó négykézláb szintén páros lábbal rúgja el magát, aztán hasratoccsan, de halad!!!
Próbálom mutatni Neki, hogy egyik láb felhúz, elrugaszkodik, másik kéz előre nyújt, aztán fordítva...
Próbálja-próbálja :lol:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Adri inkabb paros kezzel megy elore az alkarjan :)
Szurkolok Lenonak is! :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,
Nem nagyon tudtam jönni, annyira el voltam havazva (szó szerint is :lol:)
Hajrá Adri és KisPicúr, jövünk mi is kúszni-mászni, már sikerül Lénónak is haladnia :wink:

Lányok nagyon köszönöm az ovis felméréssel kapcsolatban írtakat!
Ildi, átérzem hogy nehéz lehetett amit Lottidról mondtak, és hogyan fejlesztettétek ezután?
Mert gondolom már minden ok, ha a "Kalandparkban" mókázik, ahhoz biztos nagyon jó mozgás szükséges...
Mondjuk az nekem se lenne szimpatikus, hogy a bölcsiben a megkérdezésem nélkül vizsgálják a gyerekemet...
Kat, de jó lenne ezeknek a felméréseknek valahol utána olvasni...
Jobban van már Barnus és Balu?
Lénó már egész jól lekűzdötte a megfázást.

Ajándékötlet engem is érdekel, klasszak a Brendonosok :lol:
Mondjuk féléveseknek még szinte minden játék érdekes amit meg lehet rágcsálni vagy akár még hangot is ad, sőt villog :shock:

Hozzátápival lassan haladunk, bohóckodásos figyelem eltereléssel lecsúszik egy kis Aventes pohárnyi vegyigyümi is... :oops:
Egy étkezést sikerült kiváltanunk, sallala...
Krumplit, sütőtököt már próbáltuk, most igyekszem a zöldségekre koncentrálni, asszem a cékla lesz a következő krumplival...
Aztán decembertől próbáljuk a husit, hű de Nagyfiúk lettünk :wink:
Ja és nagyon klafa az Alnatura 4Korn...

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Gratula Adrinak és Picurnak a kúszáshoz!
Jobbulást Barnusnak és Balunak
Szuper hogy már Lénó is halad ... 
Gergőt próbálom gyakran letenni a földre hogy kússzpn, de egyenlőre még forogva halad inkább... hasra, hátra, hasra, hátra..

Haladunk az almával is. A levét már szereti!! Éljen!! A pép még furi...
Banánt mikor lehet adni? egyik hozzátápis táblázat ban az van hogy már 6 hónapos kortól, de a másikban meg azt látom hogy csak 12 hónapos kortól.. akkor most mi az igaz...
igy télen nem tudok hirtelen görögdinnyére váltani....

Magnoli, aventes pohárnyi vegyigyümi... mi van a vegyigyümiben? aventes pohárnyi az tök sok!! 150 ml.. vagy több..

Jut eszbe kell még adni a K vitamint??  még van 3 ampulla.. mit csinálok a maradékkal? megeszem én?
mi még csak most kezdtük az almát... szóval eddig csak tejcsi volt...

Én hintát szeretnék gergőnek... van vmi jó beltéri hinta ötlet? vagy fúrjuk be az ajtófélfába?




Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


Köszönöm a kérdést: Balu eddig is jól volt, csak orrszívóztam, de aludt, evett, tudott cumizni, nem szörcögött, de ha befújtam, majd kiporszívóztam nagyon sok dolog jött ki. Szóval remélem ennél rosszabb nem lesz

Monis: nekem van egy natur színű Adamo hintám eladó. Sajnos mi megvettük, de nem tudtuk használni, mert álmemyezetünk van, és abba nem lehet belefurni, a lépcső korlátjára volt felakasztva, amikro Bálmit kicsi volt, se ott nem lehetett nagyon lökni, mert beleakadt a lépcsőbe, így kb 3x volt benne, és azóta be van zsákolva. Szóval, ha ilyenbe gondokodsz, akkor szólj

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Magnoli,
köszi az orrszívásos irományt!!! Az a baj, hogy már félek szívni, mert képzeld, tegnap kicsit véres is volt a takony :( Most csak 3 óránként szívom és finoman,nagyon finoman, de így nem elég hatékony. Félek ettől a vértől :( :( 
Egyébként már jobban van, vasárnap már nem volt hőemelkedése, de ma is köhögött, hallani, ahogy zakatol neki a takony bent :( Holnap du. megyünk vissza a dokihoz, Lotti ma ment oviba, ő jól van, persze még köhécsel, de már rendben van.
Lotti fejlesztés, na ez megint érdekes, mert a bölcsiben elküldtek minket egy nevtanba, ami egy felmérés volt 10 e forintért. Ott javasolták az Ayres (remélem így írják) terápiát, de ez januárban volt, hamar jött a jó idő és annyit pörgött-játszóterezett, hogy úgy éreztük, van elég mozgása, bár ez a terápia spéci lett volna...de itt inkább haragudtam a világra, azt gondoltam, hogy ellenünk vannak, miért kéne terápia, ez egy szupertündér kiscsaj... aztán jött az ovi, ahol pár hónap után az írásos elemzésben jöttek elő megint a dolgok, de tényleg nagyon tipikus dolgok, mindent lelök, nagyon sokszor elesik, beüti magát, ha ő a napos, kiborítja a vizet... ha történik valami,már mindenki mondja, hogy na megint a Lotti... ekkor tudatosult bennem, hogy ez valószínűleg neki is rossz, mondta az óvónéni is, hogy látja, hogy rosszul esik ez Lottinak és hogy később az iskolában is gondok lehetnek... na így vittük a nevtanba Zuglóba. Most a fejlesztés az oviban megy, torna, mindenféle feladat. Még nem tudom, hogy hogyan megy neki, de beszélni szeretnék majd a nővel aki tartja, szimpi, szigorú, fiatal. 

HT-jól haladtok, ha lemegy egy AVENT pohárnyi :D tapsitapsi!
Nálunk tegnap Barnus egy almát egy bio babakeksszel majdnem benyomott, pici maradt, de ez se volt egy pohárnyi. Mondjuk mi most megálltunk a HT-val a betegség miatt, csak azt kap, ami eddig is ment.

Husit ki ad már? Én most azon töröm a fejem, hogy hogyna csináljam. Pipihusi, csak főzzem meg simán vízben vagy sütő vagy hogy??? Aztán jó lenne fagyasztani, hogy ne kelljen minden nap főzögetni.

Monis, hinta, anyuéknál, anyóséknál is van, az ajtófélfába van felfúrva két lyuk, oda van beakasztva, sima mezei hinta, imádta minden unoka :) Anyós már háromszor kérdezte meg, hogy már felszereljék-e, mondtuk már hogy neeeeem, amig nem ül magától Nyelvöltés
K vitamint én nem adom már, elfogyott ami volt és ennyi, nekünk összvissz volt 6 ampulla.
Szuper, hogy az almalé bejön Gergőnek! :)
Banánt adhatsz már most. Pont összefutottam a védőnővel pénteken amikor dokitól jöttünk és kérdeztem, azt mondta, hogy adhatok már cukkinit, tököt, jöhet a sóska, spenót (mondjuk csajok, én nem tudok sóska és spenótfőzeléket csinálnliiiiiiiiiiiiiiiiiii, aki tud, segít???????). Rákérdeztem a banánra, mert Lotti imádta, azt mondta, hogy már adhatom a banánt is nyugodtan. Nekünk az lesz a köv. ha Barnus meggyógyul+répa.

kat, jobbulást nektek is, nálunk is olyan ronda ragacsos sárga jön Barnusnak :( De legalább kijön. Fél ovi hiányzik!!! :O 

Veronika, de ügyes Adri, gratula neki! 

Nálunk ma kezdett kicsit kúszni előre is, de inkább hátrafelé halad továbbra is. Nagyon aktív, ügyes kis felfedező.
Sajnos a wellness elmaradt, szerdán indultunk volna. Viszont Lottit megnyugtattam, hogy szombaton csinálunk kettesben valamit, apa meg odaadja cici helyett a gyümölcsöt Barnusnak délelőtt. Remélem beválik!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nusildi: ha már eszik krumplit, sütőtököt, répát, fehérrépát, akkor simán főzd meg ezekben kevés vízzel a húst, attól lesz egy kis íze, semmi mást ne adj hozzá. Aztán fagyaszthatod. Nekem anno a gyerekdoki azt mondta kezdetben csirkeszárnyat vegyek, mert az ízesebb, és pont egy kezdő babakaja. A spenóttól, sóskától ne félj, még úgysem kell ízesízened, vagy krumplival add, vagy simán kis vízzel főzd meg, és adj hozzá valami gabonapelyhet, vagy rizst.
Bízz a szakemberekben Lotto esetében, ezek a kismanók írtó gyorsan fejlődnek, és ha sikerélményük lesz, nagyon  magabiztosak lesznek, és ahogy írtad és az óvó néni is látja, Lottit is zavarja a dolog. Ezek a feldatok játékosak, tásrsasok, memorik, szinező, ő játszásnak fogja fel. Ha most figyeltek rá, gyorsan korrigálható, és tényleg nyom nélkül elmúlnak, és a suliban csak sikerei lesznek, ami az alap mozgatórugója a tanuláshak. Ezt ne hibaként fogd fel. Én azt szoktam mondani az anyukáknak, hogy mindenki gondolja végig a saját életét, és mondja meg, ő higyan teljesít, miben ügyes, miben nem. És ilyenkor kiderül, hogy mi sem vagyok 100%osak. És most Lotti kap egy leheőséget a fejlesztésekkel, amivel tökéletesítheti jobban magát.

A banánt azért szoktak néha későbbre sorolni, mert déli gyümölcsök allergizálhatnak. Igazából a magok allergizálhatnak, így én ha adok banánt, akkor ki fogom vágni közepén a magokat. De én a banánt Bálintnál is nagyon soká adtam, mert anno egy fül-orr doki mondta, hogy ezek az allergiák takonyban is megnyílvánulhatnak

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Picur nevében is köszönöm a gratulációkat, azóta ügyesedik a legényke, néha olyan slunggal közlekedik, hogy a hátsója felemelkedik, kishíjján átborul a saját fején. De persze csak a kiszemelt játék után veti így magát. :) Egyre édesebben, határozottan mutatja, ha szeretné, hogy felvegyem, úgy nyújtja a kis kezeit, és vigyorog ezerrel, meg tudnám zabálni. Éééééééés képzeljétek, már napközben is simán elalszik a kiságyában, nincs már ordítás, hiszti, hanem egy édes mosoly anyának, és néhány őőőő, meg éééé az alvós haverkáknak, és szundi. El vagyok képedve a kiskrapektól! :)

Hozzátápi: nálunk még mindig a 60-70 gramm megy le, szopizás után. De azt nagyon nagy kedvvel eszi meg Picur, már izgul, ha látja a kanalát, meg a kis (japán feliratos - hahaha) tálkáját. Ma pl. sárgarépás-sütőtökös csirkecombot evett a Drágám. Köszönte szépen, mind egy szálig lement. :)

Főzés, Ildi, piritsd meg egy kis olíva olajon a husit, engedd fel vízzel, majd turmixold össze a főzőlével együtt, és mehet a jégkockatartóba. :) Ha extrázni akarsz, dobj egy marék rizst a combhoz, és ha megpuhult, úgy turmixold össze. Spenótot szerintem csak párold meg, és úgy turmixold össze. Én külön készítettem el a zöldségeket, a gyümölcsöket, és külön a husikat. Aztán ezeket variálom.




Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Ti hányszor adtatok husit a babáknak egy héten?

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Nekem anno azt mondta a védő néni, hogy már megszokta, és bírja, akkor annyiszor, ahányszor a család húst eszik. Ha ez 7x, akkor annyiszor, ha 4x akkor annyiszor

KépKép
KépKép
kat78
 
 


elmeletileg 2-3-szor mondjak...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


na kozben pont kat is irt :))

hat igen, logikus hogy annyiszor amennyiszer a csalad is eszik mert kesobb is az lesz... a 2-3-szori meg elmeletileg az "egeszseges", felnottnek gyereknek egyarant, bar ezt ki tudja... :)

Mi mar 2 etkezest kivaltottunk, de husi meg nincs, foleg gyumolcs es gabona... ra kell most mar alljak a zoldsegekre is....

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Kat,
nezegetem az eves - alvas napirendet amit meg az elozo oldalon tettel be es irigykedem :)


Ejjel 12 ora hossza kaja nelkul? Ez igen... en ma is ketszer etettem, 1-kor es 6-kor... Este 9-10 kozott alszik el es reggel 8 korul kel, de ezalatt 1-2-szer eszik... 4-6 oranal tobbet nem bir ki (pedig meg joval kisebb koraban volt 8-9 ora is...)

A nappali alvas se semmi, Adri 3-szor alszik osszesen atlag 2.5 orat egy nap... rossz esetben 3×fel orat, jo esetben 3 orat... de az atlag az 2.5 ora nappal, 3 reszletben...
sz.veronika
 
 


Ma úgy látszik sok lesz belőlem... :lol: Hoztam megint képet... :) Pálmival együtt pancsiztak, csak ő a kád másik felében van :)


Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Köszi az infókat! :)

Adri de cukin úszkál a kádban! :)

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Cuki-cuki, csak eppen sz...t se er ez a furdetokarika, mert felloki magat a labaival es fejjel elore esne bele a vizbe ha nem kapnam el...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,
Monis, Gergő nagggyon cukkeró a manósapkában :lol:
Ott is látszik milyen hosszú, művészujjai vannak, ebből gondolom hogy szép magas pasi lesz belőle...
Hintát Olinak a Brendonban vettünk anno (épp akciós volt), csak a kötelét kellett hosszabbra cserélni mert nálunk nagy a belmagasság.
Próbálom belinkelni, Little Tikes:
http://www.brendon.hu/Products/List?Sea ... &ProdNo=30
Azóta használjuk amióta ülni tud, nagyon szereti. Praktikus mert amikor a rossz idő miatt nem jutunk le a játszóra, akkor is tud mókázni. Az ajtófélfába fúrtuk fel, oldalra került egy kampó, ide félrehúzzuk amikor nem használjuk.

Ildi, pici piros a takonyban nem baj, ilyenkor a nyálkahártya sérülékenyebb, biztos jártál már Te is így orrfújásnál.
Lényeg hogy az orrcsepp és a sós orrspray segít megszabadulni a váladéktól, és mindaddig érdemes szív(óz)ni, amíg hallod hogy "liftezik vagy zakatol" a takony.
Betegség alatt én sem erőltettem a hozzátápit, igazad van.
A wellnesst sajnálom, végül sikerült halasztani?
Lottinak drukk a fejlesztéshez, az Ayres tornáról is jókat hallottam. De persze az plusz idő és plusz költség, hátha bejön a mostani módszer és akkor nem is lesz rá szükség.
Husi: csirkemellet az Aventes párolós mixerrel készítettem el, pépesítve tettem jégkockatartóba. Fagyasztás után pedig zacskóba. Ugyanígy bántam (el) csirkemájjal is...
Decemberben kezdem majd adni, addig Oli ételében tesztelem (nem hajlandó husit enni)...

Kat, ha a babakonyhában ilyen ügyes vagy, magatoknak is biztos finoman főzöl, szólj ha befizethetek hozzátok ebédre :lol:

Veronika, Adri nagyon édes a kádban!
Jó hogy írod hogy nem jött be a tartó, mert terveztem venni...
Olim is rossz evő, de a husileves meg a "pucér pizza" kedvenc nálunk is :wink:
Már kipróbáltuk, hogy a Pizza Forte-nél lehet kicsi 4db-os (pucér) kicsit sajtos pizzát rendelni (500 ft, nem vészes)...
Turbomen is kajás éjjel, a maximum eddig hogy este 22:00-05:30-ig, vagy ahogy ma: 23:00-07:00-ig bírta kaja nélkül. De ha rendesen elalszik este (8-9) körül, akkor 2-4-ig valamikor tuti kér enni... Hát ennyit arról hogy tápival jobban alszanak...

Képzeljétek volt nálunk a gyógytornász és kell Lénónak a Dévényes kezelés, mert tiszta feszes a háta és a lábai is...
Gondoltam, mert ritkán fordul hasról hátára, ha elfárad hason, inkább sír hogy vegyük fel...
Annyira sajnálom Lénót és magamat hibáztatom hogy miért nem erőltettem a megbeszélt születéskori vizsgálatot, akkor sokkal hamarabb és kevesebb fájdalommal megoldhattuk volna ezt a dolgot :(

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Monis, a linkelés sikerült, hurrá!
A mienk a sárga, toddler swing típus, szerintem szupi.

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Jó hogy írtátok a fürdetőkarikát, múlt héten vették meg Balunak Anyumék karácsonyra:)

Magnoli: nagyon szeretek főzni, megnyugtat, főleg a sütés. Igaz manapság magamra főzök, így ez nem nagy tudomány. Ne hibáztasd magad a torna miatt, még időben vagytok, nem biztos hogy feszes volt születésekor, és pár alkalom biztos elég lesz

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok,
Kat, köszönöm a bíztatást, jól esett :lol:
Sajnos Lénó már a pocakomban gyakran hátrafeszítette magát, emlékszem hogy mondták az ultrahangon.
Amiután megszületett, egyenes háttal tartotta magát a karomban, amire külön büszke voltam, pedig inkább gyanúsnak kellett volna lennie hogy túl feszes :(
Mostmár persze mindegy, igyekszem segíteni rajta, és ha véletlenül összejön egy "hármaska", Nála nem fogjuk ellógni a kezdő vizsgálatot :lol:
Képzeld az első torna óta hátonfekvésből próbál felülni, kirakja oldalra a mancsait és erőlködik, félig sikerül is Neki, erősíti a hasizmait...
Közben gőgicsél, újabban gögögö-zik, nagyon cuki :wink:

A fürdetőkarika reméljük tetszeni fog Balunak :wink:
Jobban van már???
A rizst gyakran írod bébikajának, hogyan készíted? Simán főzöd vagy pirítod is ahogy a felnőtteknek? Esetleg előfőzött rizst használsz? Főzés után a felesleget lefagyasztod valamiben?

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Magnoli: a rizst peppé főzöm olaj nélkül, mint a rizottónál. Majd fagyasztom azt is. Most vettem a DMbe Alnatura tejberizshez való rizst, azt gondolom az könnyebben szétfő. Majd beszámolok róla. Ha megfőt a párolt kajával együtt szétturmixolom

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Hellocsajok,

Kat, köszi a felajánlást, biztos szuper az adamo hinta, de szerintem azzal már kicsit elkéstünk, mert már most ülni akar állandóan gergő, szóval szerintem hamarosan jó lesz neki egy normál beülős hinta..
de én szívesen elringatnám magam az adamo hintában!

Szerintem maradunk a Magnoli és Ildi által javasolt ajtófélfa hintánál, ott "van is hely" máshol nincs is szabad sarok a lakásban...

Veronika, milyen gyümölcsöt adsz Adrinak? ÉN elakadtam az almánál.. próbáltuk már a Hipp őszibarackot, de nem akarok olyan sok bébiételt adni.. mit lehet még?
vagy inkább  zöldség legyen?

tényleg milyen hőmérsékleten kell adni a kaját? szobahőmérséklet? vagy melegítsem?
és mi a helyzet a lefagyasztott cuccokkal? hogy olvasztjátok ki? mikroban? hogy melegíted?

Veronika nagyon édes Adri a kádban. Miben fürdik? olyan mint egy hinta.. vagy ez egy speciális fürdős izé?

Magnoli, köszi a hintás linket, én is vmi ilyesmit gondoltam neki... mire apa fúr két kampót az ajtófélfába addigra már ugyis tud ülni gergő...
Köszi a dícséretet a manó sapira, a sapkát a petőfi csarnokban vettem a börzén...
már újszülött korában is azt mondták rá hogy milyen hosszú ujjai vannak... vagy zongorista vagy nőgyógyász lesz belőle.. ( a nőgyógyászom szerint..)

Magnoli, Lénó nagyon ügyesen négykézlábazik... a fordulás is menni fog hamarosan.. a torna biztos segít hamar! szerintem nem késtetek le még semmit, hisz még csak most kezdenek kúszni a manók...
Ja és hajrá hármaska... hátha kislány lesz!  vagy mégegy fiú

hétvégén tököt sütök gergőnek... azt csak simán beteszem a sütőben? nem kell fűszerezni? (én nem szeretem sosem csinálta még magunknak sem..)
és utána turmixolni kell? elég botmixer? vagy rendes turmixgép? és a maradékot fagyasszam le?
vagy eláll a tök pár napig a hűtőben? ( de bonyolult vagyok..) egyszerűbb ha veszek egy bébikaját...  





Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


monis,
vegyel bebikajat :) Amugy viccen kivul, en azt adok... alma, oszi, banan, szolo, afonya, cseresznye, sargabarack, szilva van eddig a kiprobaltak listajan... keverem vanilias rizspeppel is ha mar magaban eszi... illetve imadja meg a bebikajakbol a "jo ejt" dolgokat, ezek olyan tejbegriz szerusegek ..

A furcsis az furdetokarika neven fut... Adri mar ul, ezert tudom mar bele tenni...

Cuki amugy, probal maszni :) Ez abbol all, hogy negykezlab elore lep kettot a ket kezevel, de a labait meg nem tudja utana tenni, igy leteszi magat hasra es kuszva fejezi be a mozdulatsort :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok!

  Már régen írtam, de egy szabad pillanatom sincs.  Bátor nagyon édes, egyre többet nevetgél, megzabálom, olyan édes. Sajnos takonykórban szenved az egész család, Bátornak szívom az orrát, de elég lassan javul, már kedd óta tart, és nem látok változást. De mondta a gyerekorvos, hogy mivel nem tudja kifújni, így sajna egy ilyen pici babánál több hétig is tarthat. Adok neki C vitamint is, remélem gyorsan meggyógyul.
A héten voltam az új dokimnál rákszűrésen, nagyon de nagyon szimpatikus volt, sokat beszélgettünk a szülésemről, sok kérdést megválaszolt, amik azóta is gyakran bennem voltak. Rákérdeztem, hogy a következő szülésem is császár lesz-e, azt mondta, hogy ha őt fogadom fel, akkor én dönthetem el. Ez nagyon szimpatikus volt. Azzal magyarázta ezt, hogy ha erőltetné a császárt, de én tartok tőle, az még rosszabb, mert pszichésen nagyon negatívan befolyásolná a várandósságot és a szülést is. Szóval a döntés a kezemben van.  De ezen még ráérek gondolkodni. Ő 9 hónapot mond a 2 terhesség között minimum, nem egy évet, de mi mindenképpen kivárjuk, aztán meglátjuk.
  Elkezdtem a hozzátáplálást, nem igazán megy, főleg, mióta beteg. Szerencsére van elég tejem, a gyerekorvos szerint addig ne is aggódjak, de bízom benne, ha már nem lesz náthás, akkor menni fog. Az alvás ugyanolyan...legalább 5x kelünk, de a 20 kelés sem ritka... 

Veronika olyan szuper, hogy Adri már ül. Nem is láttam még ilyen karikát, majd mi is beszerzünk egyet. 

Magnoli mikor lesz a műtéted? Sajnálom, hogy járnotok kell toránra, de sipsup forogni fog Lénó, nem is fogod győzni keresni, éppen merre mászkál.  És szuper, hogy egy alkalom után is már ilyen nagy fejlődést tapasztalsz.

Kat én is csatlakozom Magnolihoz,megyek hozzád ebédelni, szólj, ha van az ebédbefizetés!  Én is fagyasztottam le párolt répát és sült tököt a jégkockás módszerrel, de eddig többet dobtam ki mint amennyit Bátor megevett. Remélem egyszer beindul.  

Puszi mindenkinek!
savariaa
Érd
 
 


Ebedre en is befizetek :lol:

Adrikam nagyon beindult a mozgassal, nekem ez olyan izgi azok utan hogy Palmi mindent keson csinalt :) Kozben meg persze semmi jelentosege, hogy ki mikor mit csinal, hiaba csinalt mindent keson, most meg kiemelkedoen ugyes....

Ildi,
Palmi is sokszor beveri magat, elgondolkodtattal... lehet folytatnunk kene az Ayres-t, csak olyan lehetetlen idopontban volt, penteken alvasidoben... Furcsa kettosseg, hogy olyan akrobata mutatvanyokat csinal hogy csak na, kozben meg siman agyban ulve beuti a fejet az oldalfalba...

Adri meg tegnap mar sikeresen maszott par lepeseket, ugy tunik kezd rajonni a laba hasznalatara is :) Ujabb mutatvanya, hogy negykezlabrol a kezeivel belekapaszkodik valamibe (fotel, labam) es felhuzza magat terdelesbe (terden all, a felso teste fuggoleges), majd kinyujtja a labait - kvazi all, de a felsoteste elore van, ha nem is teljesen de vizszintben (tovabbra is kapaszkodva oda ahol terdenallasban kapaszkodott). Na nem tudom ez mennyire volt ertheto... es tegnap le se lehetett "loni" egyfolytaban kapaszkodott fel... nem tudom hova ez a sietseg, de nagyon izgi :) Azert sejtem hogy a hatanak, labanak nem annyira jo, de ha o ennyire csinalja? Ugy tudom amit segitseg nelkul meg tud csinalni, azt csinalhatja, nem?

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Na sikerült is lekapnom :)

Felállás





Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Veronika, nem semmi, hogy felállt Adri!!!  Unokatesóm kisfia állt már 7 hónaposan, akkor is csak néztem, hogy te jó ég, hová sietnek ezek a  mai fiatalok  Nagyon ügyike!
Akkor kezet foghatunk, ezek a csajok! Lottinak kék-zöld foltos a lába, simán azt hihetnék, hogy verik otthon  Nem tudom milyen most ez a torna, nagyon dícséri, de majd beszélni szeretnék a nőcivel aki tartja, hogy mit lát, van-e fejlődés stb.

Móni, én a gyümis kaját langyosan adom, pl. most szilva-alma bébiételt eszünk és az ugye hűtőben eláll 2-3 napig, tegnap kóstolta először a szilvát, ma meg kellett melegíteni kicsit, kb. 20 mp és tökéletes lesz. Főzeléket nem ettünk még. A fagyasztott dolgot és rátettem a radiátorra és olyan jó meleg lett, hogy nem kellett már melegíteni :)
Adamo hintába én is beleülnéééééééééééék :)
sütőtök, simán felvágod 3-4 db-ra, sütőbe be, kb. 1 óra alatt megsül, semmit se tegyél rá, csak alá a sütőpapírt. Beleszúrsz villát, ha érzed hogy puha akkor jó, én botmixerrel és babavízzel összepépesítettem, aztán AVENT pohárba tettem és fagyasztóba. Szerintem a hűtőben 2 napig azért eláll.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


magnoli, köszi, el tudjuk halasztani a pihit, sőt, annyira, hogy jövő hét csütörtökön megyünk :) 
Most már jól van Barnus, nem köhög, bár én még hallom a taknyot a torkánál, de még megy az antibiotikum neki szerdáig. Csütörtökön megyünk vissza a dokihoz. Mázli,mert nem lett pocóval se baj az antibiotikum miatt, reménykedek hogy már nem is lesz!
Én is jégkockatartóba szeretném adagolni a pipihusit, de nincs, kéne venni, de múltkor az Ikeában se volt :( 
Pizza forte 4 db-os - nagyon jóóóó,nagy találmány, mi is szoktuk rendelni, amúgy a legjobb pizzák náluk vannak komolyan mondom!
Sajnálom hogy Lénónak kell a kezelés! De lehet hogy pikk-pakk helyre jön,nem?

Veronika, kádas kép, nagyon édeeeeeeeeeeees, most láttam csak :)

Mi még nem váltottunk ki étkezést, viszont szombaton csajos programon voltunk Lottival végre, kettesben, séta Városligetben, játszóház 2,5 óra :) Barnus elvolt itthon apájával, tejpépet evett cici helyett, állítólag az egészet bezabálta :) Az egyik nagyon kedves ismerősöm azt mondta, hogy neki a doki mondta, hogy a tejpép a babáknak olyan, mint nekünk felnőtteknek az instant leves :) Viszont én szeretem az instant levest is, így bíztam benne, hogy Barnusnak bejön, így is lett :) Nagyon örülök, mert így simán ki tudnánk váltani egy étkezést. Még nem fogunk, mert ha nem megyünk el, akkor azért cici van, de jövő hét vasárnap már szervezem a korizást, Lotti nagyon nézi mindig a koripályát, most elviszem :) Én imádok korizni, tudok is, remélem nem töri el rögtön a lábát a jégre lépés első pillanatában :DDDDDDDDDDDDD

picur, még nem adtam husit. Majd jövő héttől tervezem, de lehet megvárom még a wellness-t és utána a köv. héten, hogy nehogy bekavarjon neki a pociba vagy nem tudom. A védőnő azt mondta minap, hogy 7 hós kortól elég a husi, szóval ráérünk még, de egyébként ez is ahány hely, annyiféle iromány... szilvát pl. valahol írják 6 hósan, valahol 8. hónaptól... mi most esszük a szilvát amúgy és nagyon ízlik neki.

kat, köszi a husi infót, szerintem úgy fogom főzni, ahogy írtad, zöldségekkel! Csirkeszárnyban nem vagyok otthon, szerintem pipimell lesz :)
Banánnál én is kiszedtem a magos részt anno :) Védőnő a banánt is mondta, hogy már adhatom+cukkinit, sóskát és spenótót... 

Na megyek, mert alszik, lent voltunk ma korán vásárolni, erre aludt 2 órát a kocsiban, én meg itt szobroztam a ház előtt csomagokkal megpakolvaaaaaaaa :)

Jaj és tök jó, mindjárt jön a Télapóóóó, Barnus kis szőrmemamuszát is kitesszük az ablakba, Lotti már le is stipistopizta amit neki hoz a Télapó, mondván, hogy a babó még nem ehet csokit... a rafkós :)

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Hellocsajok,

Veronika, köszi a megegnyugtatást bébikaja ügyben. Már vettem neki őszibarackok, sárgabarackot, és szilvát.. egyenlőre egyesével próbáljuk, aztán  majd jöhetnek vegyesen is..

Nálunk egyre nehezebb a fürdetés, a kiskádjában már nem akar hanyatt feküdni, ülni még nem tud teljesen egyedül kapaszkodás nélkül, és ráadásul kalimpál a lábával, kezével.. szóval a végére a kádon kívül több viz van mint belül...de élvezi nagyon..

a nagykádhoz sajnos ketten nem férünk oda, kicsi a hely (ott van mellette a mosógép, mosdó... de lassan át kell szoknunk..

Veronika, de ügyesen felkapaszkodik Adri! és utána le is tud ülni? vagy mindig ott állsz mellette?
Ildi, szuper, hogy tudtatok közös programot csinálni Lottival! Biztos nagyon hiányzott már neki hogy csak vele legyél..
Ildi, köszi a kajás tippeket, hétvégén töközök..
szupi hogy már jobban van Barnus, és tudtok menni wellnessezni! jó pihenést!! Biztos szupi lesz! Jövőre már mi is tervezzük..
Instant levest én is szeretem...
mi felnőttek is eszünk sok olyat ami nem túl egészséges, csak finom.. akkor a baba is ehet néha tejpépet... sőt még abban sok vitamint is tesznek..
Milyen ügyes apa hogy elvolt vele egész délelőtt...
Korizásnál vigyázzatok! Habár a kicsit ügyesen tudnak esni, nem lesz gond!

De lehet hogy Barnus mamuszában bébikaja lesz, és azt nem is kéri Lotti.. nem??
Mi majd megyünk apa munkahelyére télapó ünnepségre, kíváncsi leszek... de ez egy kései télapó csak a jövőhéten lesz...

Többiek hogy vagytok?
Picur? mmc? Savaria? Andi?


Lilypie First Birthday tickers
monis
Budapest XIII. kerület
 
 
 


A beígért adventi naptárok

A hómeberes Bálinté, a pingvines Balázs

Köszönöm a bizalmat ebédmenü ügyben, feltétlenül szólok, ha vállalok házhozszállítást:)

KépKép
KépKép
kat78
 
 



KépKép
KépKép
kat78
 
 


Gondoltam megpróbálom nagyobba feltenni, de nem ment. Akkor csajok, elő a nagyítót, akit érdekel

KépKép
KépKép
kat78
 
 


Sziasztok,
Örülök hogy javul Barnus és Balu, további jobbulást :lol:

Épp a szülészeten várok a dokimra, rákszűrésre jöttem. Hű mennyit ültem itt Lénóval a pocakban... Most is nyekeregnek a pindúrok, jaj annyira édesek :lol:
De jó lenne megint újrakezdeni :wink:

A gyógytornával haladunk, szegény Lénóm sokat sír, mert fáj Neki a feszes izomzat masszírozása, bár attól se lennék boldogabb ha hypoton lenne és nem sírna közben :oops:

Savaria, kitartást az éjszakákhoz és jobbulást Bátornak meg persze Nektek is! :lol:
A sérvemet jövőhéten műtik, persze félek...

Monis, mi is kézmelegre melegítjük az ételt Lénónak.
Pár kanálért lehet hogy tényleg érdemesebb üveges ételt próbálni...

Kat, szépek a zsákocskák :lol:
Én csak Olinak készítettem, Balunak miket tettél bele?
Bálint elfogadja hogy csak napi egyet nyittok?
Mert Oli nehezményezi :?

Ildi, nálunk is Oli eszi meg Lénó csokiját...
Jó wellnessezést Nektek!

Picúr, és ha szopi előtt adod a hozzátápit, nem fogadja szívesebben KisPicúr?

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Monis, mi már jó ideje a nagy kádban fürdetjük Lénót.
Aláteszünk egy Brendonos fürdető szivacsot és akkor nem is kell tartani :lol:

Veronika, nagyon ügyes Adri, hamarosan szaladni fog :lol:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!


Köszönjük kérdéseteket jól vagyunk, bár épp ma vert le majdnem egy órás hisztit a gyermekem, majd aludt kemény 25 percet. És vigyorog. Érthetetlen... Persze ilyen trutyi időben nem viszem ki aludni, bent meg nem akart most.

Magnoli, direkt adom szopi után a kaját, mert még nem akarok (nem is tudok) kiváltani szoptatást, mert azonnal bedurrannak a csajok. Fejni meg utálok, és fáj is. Szóval eszik rendesen a gyerek, déli szopi után kb. fél órával meg kapja a szilárdat. Már minden csúszik neki, a zöldségek is, husi is, gyümölcsöket is nagyon szereti.

Kakával megkínlódtunk 4 napig nem volt, majd kirakott két nap egymás után akkora pakkot, hogy fürdés lett utána mindkétszer. Pedig adok neki vizet is, gabonapépet is, aztán mégse jött időben. Ki érti ezt??

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
picuralmos
 
 


Sziasztok!

Volt nagy ijedelem nalunk este... Adri nem birt enni, akart, de amint szivott egy kortyot fulladni kezdett... de vegul le birta nyelni... viszont 3-4 ilyen befullados probalkozas utan mar nem is volt hajlando bevenni a szajaba a cumisuveget, se a kanalat...

Folyik az orra, igy nem tudtuk hogy vajon a torka miatt nem bir nyelni a betegseg kapcsan, vagy valamit bekapott es lenyelt es az akadalyozza...

Felhivtam az ugyeletet, azt mondtak Nurofen + Fenistil cseppek es fel ora utan probaljam ujra, addigra hatnak... a Nurofen leviszi a torokfajast, a Fenistil meg a duzzanatot... ha utana se tud enni akkor irany a korhaz...

Kozben elaludt a normal alvasidejeben es hiaba ebresztettem fel oraval kesobb, kopte ki a cumisuveget, nem volt hajlando megszivni, fordult be aludni... kenytelen voltam hagyni es varni amikor magatol keri a kajat... vegul ejfelkor kerte es megivott 110 ml-t... huhh...nagy ko esett le a szivemrol... azota mar evett hajnalban is egy nagyot (150ml)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Sziasztok,
Jézusom Veronika, szegény Adri!!!
Ha csukott szájjal tud az orrán át szépen levegőt venni, akkor inkább a torokfájás lehet a ludas...
Ha nyitott szájjal veszi a levegőt, de láthatóan úgy jól tud lélegezni (nem fullad) és taknyos, ilyenkor próbáljátok orrcseppezni, majd 10 perc hatóidő után jöhet a sós spray, ismét várni majd szívni.
Torokfájásra jó a Nurofen vagy más lázcsillapító kúp...
Bármilyen fulladásra utaló jelnél azonnal hívjatok mentőt, ilyenkor nem szabad tétovázni, ügyes voltál hogy hívtad az ügyeletet!!!
Elviszed ma a gyerekdokihoz? Biztos megnézné a torkát...
Írj hogy jobban van-e...
Sok puszi Neki!!!

Picúr, ha ilyen ügyesen eszik KisPicúr, próbálhatnád szopi előtt etetni, így kevesebbet szopizna utána. Előbb-utóbb egyre többet enne és kevesebbet szopizna, így csökkenne a tejecskéd és lassacskán kiválthatnál egy étkezést, végülis már 8 hónapos a Nagyfiú :lol:

Üdv: Magnoli

Kép
Kép
magnoli
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: