Új privát üzeneted érkezett!

Köszönöm a gratulákat és mindenkinek kívánom,hogy hasonló jó eredményeket kapjon :) és találja meg a neki legmegfelelőbb orvosi környezetet :)
A munkával kapcsolatban csak annyit(mint 3 gyerekes anyuka) én az első gyerkőc után(1,5éves volt) mentem dolgozni és amikor kiderült h újra babát várok(6 hetesen) ki is írtak,mert ápolónő voltam...majd mire visszamehettem volna kopogtatott a harmadik fiunk is :) de mire ő 3 éves lett már nem tudtam vállalni a 3 műszakos melót :( sajna eljöttem és jött 1 év munkanélküli,ami alatt még szereztem egy új szakmát is mire felhívtak a jelenlegi mhelyemről,h mehetek(1 évet vártam rájuk) és boldogan vetettem magam a melóba....most lett könnyebb mert nagyok és nem igénylik a felügyeletet,ha betegek sem..de most kezdem előlről :D Munkahelyről mentetek gyedre? Ki mivel foglalkozott babázás előtt?
a kedvezmények sokat jelentenek :) bár az ingyen tk csak az ált-nál ingyenes :( mert a középnél csak egy részét adják ingyen a többit vagy beszerzed vagy megveszed jó pénzért :( de azért így is lehet spórolni sokat :D

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Huh annyit írtatok!
Angeltina: gratulálok az eredményeidhez, kissé már irigy is vagyok, hogy sokan már a 12. hétnél tartotok. Nekem olyan lassan megy az idő!

ZÁRT CSOPORT: lehetséges. A 2011. márciusiak is zárt csoport lett. Adminnak kell szólni, hogy zárttá akarjuk tenni, és mindenkit meg kell hívni oda, aki ide tartozik privát üzenetben.

Munkahelyről Táppénzre mehetsz, de az annyira nem jó, mert az lesz az alap, amiből majd kapod a Gyedet és az alig lesz vmi.
Tehát jobb ha kibírod kb 8. hónapig utána vagy elmész tp-re vagy szülési szabadságra. Majd kapod a Tgyást. Sokkal jobban jársz még ha minimál bérre is vagy bejelentve.
:wink:

Nálunk vagy kerület függő nem tudom, ha otthon vagy a picivel, nem veszik fel sem a bölcsibe sem az oviba, hiába 3 éves. Az iskola érettséghez kell az, hogy ha nem is veszik fel 3 éves kortól, uccsó évben fel kell hogy vegyék és az 5 éves.
Benne vagyok már egy ideje a témában, tapasztalatból mondom, de persze biztosan függ attól is, hogy mennyire túl terhelt a bölcsi és az ovi.

Én most kaptam egy álláslehetőséget, ami nagyon jó lenne, le kéne mondanom a Gyedet, hogy tudjak benne dolgozni, de minek, ha újból lelépek?! Meg hát nem nyugis munka.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Ki mit érezz kisfiú vagy kislány lesz a pociban?
Ha nem az utro és duphastontól voltam rosszul, akkor lehet fiú lesz? Én fiút érzek most amúgy, erre vagyok a legkíváncsibb. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 

 
 

Goffyka: hogy mit érzek?...megmondom őszintén nem is gondolok bele igazán,csak reménykedem,hogy a dokim egyszer csak közli : "megérdemeltem már" :D akkor tudni fogom,h kiscsaj :) Tudod én nem szedtem semmit egyikkel sem,de ez az első 3hó nehéz volt,még a fiúkkal annó csak faltam az üveges nutellát és élveztem az életet :) ezzel ellentétben most rosszul voltam és az édesség gondolata is brrrr.... :) Tehát vagy tényleg kiscsaj vagy csak öregszem és nehezebben viselem :D
Sajna nem fogok tudni végig dolgozni,mert a munkaköröm sem és sztem a főnököm sem díjazná,ha foglalnám a helyet mikor már nem veszik hasznom :( Mint gondozó mindig úton vagyunk,rohanunk,háztól-házig.......csak adminisztrálni tudnék,de az nem elég(a többiekkel volna kitolás) :( Talán ezt az évet,ha kihúzom :)
jaaa! Nekem is vánszorog az idő :D ...úgyhogy kitartás :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Sziasztok!
angeltina:én ugyan így vagyok mint te a két fiammal semmi bajom nem volt 1x ha megszédültem és ettem az édességet most meg nagyon szarul voltam és nem kívánom az édeset csak a sósat és savanyút :D reméljük kislány de ha fiú sem bánom egy örök szerelem :)
remélem nálunk jöv. hét szerdán kiderül.... nálatok a család mit szeretne??gyerekek??
és érdekes most pár hete azt érzem kislány a fiúkkal nem éreztem semmit 8)

szép estét!!!!
tünös
 
 


Ez érdekes mert én meg pont hogy eszem a cukorkákat, de a lányoknál is ettem. Ez a terhességem csak annyiból más, hogy nem vagyok rosszul, nincs az a nagyon émelygésem, hogy semmit nem tudok megenni, és nem hányok, nem öklendezem stb. Még a ló nagy vitaminokat is be tudom venni. Fogmosásnál sem öklendezem.
A szagokat nem bírtam eddig, most már az is kezd jobb lenni.

Hát nálunk már nem ártana egy fiú, mert csak lányok vannak mindenhol.
Gyerekek: nagyobbik semmilyet nem akar, nem is tudja még, a kicsi meg még nem érti ezt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Ki hogyan táplálkozik, esztek rendesen? Kávé, cigi rossz szokásokról leszoktatok?

Én fogyókúrában voltam már fél éve, -5kg-tól szabadultam meg, és még ennyitől szerettem volna. Fél éve nem ettem édességet...na ezt most bepótolom :oops:
De érdekes a súlyom uaz még mindig, mert mellette rászoktam a gyümölcsre, nem eszek sokat belőle, de minden nap kb 3-szor rám jön, pl 1 alma, pár szem szilva, napi 1 banán.
Azt vettem észre, nem ettem már mióta felvágottat, nem kívánom egyszerűen. Ivásra még rá kell szoktatnom magam, alig iszom.
És a rossz szokások közé tartozik a reggeli tejeskávém, ha azt nem iszom meg, egész nap ide-meg oda dőlök és mint a mosott kaki, olyan vagyok. Tehát az kell.
Néha becsusszan egy kis kóla....hmmm de finom az íze, oly rég ittam.
És mentol mentol mindenhol-még rímelt is! Cukorban, rágóban, illatosítóban, párologtatóban. Nem is tudok nélküle aludni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Angeltina:Gratulálok!!!!Éljen éljen a 12hét

Goofyka:
És ki csinálja meg a zártat? Ki vállalja?

Megérzésnek fiú tejesen más az első terhességtől,lánykám is fiút emleget.. :)
Elsőnél kutya bajom sem volt azt sem tudtam mi az a rosszul lét,most szédültem,bokákoltam és 2pofára ettem az erőset.
Kínai naptár szerint is fiú...de majd minden az idejében kiderül :wink:

Rossz szokásom nincs nem cigiztem előtte sem,a kv-t is letettem egyből ahogy dupla csíkos lettem. Reggel van egy bögre kakaó,imádom! 8)

Édesség..hát nem kéne de van hogy lecsusszan 1-2 gumi cukorka...bár ha rám jön inkább a narancsért nyúlok...

Lányok esténként nem fáj nektek a pocakotok?
Nekem sajna igen egy kicsit...holnap megyek épp dokihoz rákérdezek,de úgy félek :oops: :D

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Tünös:ha mernék a megérzésre gondolni:lány :) de őszintén csak a környezetem emlegeti folyton a nemét :P nekem az egészség a fontos :) A kínai szerint (és a Jónás szerint is) lány...:D Megmondom őszintén nem is sürgetem a dolgot valahogy most nem foglalkoztat (de a környezetemet! :) ...igen)
rossz szokások?hmmm..
Cigi..volt régen,de a szagát sem bírom :D és régen is csak hébe-hóba és csak a "hegyilevegő"-nek nevezett fehéret :) kávé:...mivel a vérnyomásom alacsony így kávéztam,de az első amitől megundorodtam az ez volt :) és azóta sem kell(csak így álomkóros vagyok :D ) pedig javasolták! Viszont nagyon teás vagyok...és sokat főzök(főleg a különféle zöld teákat),de a gyerekek miatt is csak a 100 százalékos gyümölcsteákat! És a súlyomra is próbálok figyelni mert utána nehezen megy le :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Sziasztok!

@ka(ti)
:lol: Akkor jól megmondta a frankót a dokid... Azért vagy rosszul mert terhes vagy.... :lol:

angeltina
Hatalmas gratula és irigy-irigy! :D Milyen jó Neked, nehezen várom én is az uh-ot...
Örülök, hogy jó dokid van, az meg tényleg annyira jó érzés, ha emlékeznek az emberre! :D
Én pénzügyes voltam, közszolga... lassan már nekem is jelentkeznem kell a melóhelyen, hogy hát még ráhúzok legalább 2 évet, na majd október magasságában.... Remélem jól tudom, hogy ha lejár a gyedem mehetek táppénzre és nem kell a gyes extra alacsony összegével bajlódni. Na majd megkérdezem odabent az illetékes tudortól :)

tünös
Én is abban reménykedek, hogy mond a doki majd valamit a nemére vonatkozóan... :D
Én sem az Istvánba megyek amúgy.

bozsofi
lauren ügyben nekem ilyen eszembe sem jutott.... meg hasonló sem... :shock: ... de lehet benne igazság :roll:

goofyka
Én sajna nem tudok rendesen enni... levesen kívül szinte mindentől hányingerem van :( Persze azért magamba nyomok pár falatot (nagy levegő-bekap- lenyel). Én a csokira nem nagyon birok ránézni, ami elég fura, mert csoki nélkül nem nagyon tudtam létezni 3 hónappal ezelőtt. Chips sem esik jól, szóval nasik kilőve, kivéve a magvakat... tökmag, napraforgó, mogyoró, pisztácia, kesudió... egész nap képes lennék ezeket enni! Gyümi lemegy, de nem kívánom. Kávé amúgy is alkalmi dolog volt nálam, bár az alacsony vérnyomásom miatt nem lenne rossz napi 1 csésze legalább tejeskávéban, cigitől meg alapból rosszul vagyok.
Inni meg nem nagyon jut eszembe így jó ha napi 1 liter lemegy... tudom nem jó ez, de mire elindulnék inni, Nóri mindig visszarángat... lassan már mindenhova pakolok 1 üveget, hátha úgy...
Én is nagyon teás vagyok.....

Nemére vonatkozóan van megérzésem, de nem tudom eldönteni ez vágyálom miatt van, vagy amúgy. Ez a terhességem nekem is más, mint az előző, de ez sem teszi biztossá, hogy nem megint lányom lesz. Végülis jó lenne 1 fiú, mert a családban csak lányok vannak, testvéri viszony szempontjából lehet lány lenne jobb... ki tudja, lényeg hogy egészséges legyen, igazából most engem sem érdekel pillanatnyilag annyira a neme. :)

Én is úgy tudom lehet zárt topikot nyitni, én sem vagyok itt olyan jártas.... esetleg aki jártasabb elvállalja? Vagy írhatok én is csak nem tudom hova kell..... :?:

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Megérzések: én mind a 2 fiamnál lányt éreztem, úgyhogy már inkább tartózkodom az ilyen irányú megérzéseimtől. :)) Mielőtt megfogant ez a bébi, határozottan kislányt szerettem volna, amióta a pocakomban van, azóta viszont ugyanilyen határozottan érzem, hogy édesmindegy. :) "Közhelyesen" szólva, csak egészséges legyen. :D
Nekem ez a terhességem pont olyan, mint az előzőek, mondjuk én nem hiszek benne, hogy a baba neme határozná meg, főleg, hogy ennyi idősen (12. hétig asszem) még nem termel a szervezetük nemi hormonokat. :) Meg én tudok olyat, nem egyet, hogy mondjuk fiú-lány-fiú érkezett, és mégis a 3. terhessége volt szar anyukának. :)

hányós, szenvedős kismamik:
tegnap egy remek doktornőtől kaptam rehidráló folyadékot, és egy másik gyógyszert, ami a gyomorhurutot szünteti meg. + A lelkemre kötötte, hogy 2 b6 vitamin tablettát még azelőtt vegyek be, mielőtt felkelek. Éééééés: remek a gyógymód, komolyan mondom! Ég és Föld, ahogy ma érzem magam, illetve, ahogy az elmúlt hetekben voltam!

lauren-ügy:
lehet, hogy nekem van beteges üldözési mániám, de valahogy egyre kevésbé stimmel ez az egész: ma láttam meg, hogy nagyjából ugyanakkor, amikor Irina megírta, hogy megtalálta lauren fotóit, kaptam egy privit az egyik kismaminktól, aki - nyilván teljesen jó szándákkal!! - ugyanezt írta meg nekem, azzal, hogy neki valaki felhívta a figyelmét lauren tevékenységére. Ez az ismertelen jóakaró azt írja, hogy gyanús lett neki lauren, és innen már néhány perc volt csak, amíg rájött a turpisságra. - Néhány perc alatt? Hogyan?
Már az is fura, hogy miért rak fel valaki képeket - amivel azért mégiscsak könnyebb lebukni - ha nem a saját dolgairól ír? Oké, lehet, hogy ártalmatlan bolond.
De hogyan lehetséges, hogy valaki, akinek semmi köze a topicunkhoz, jön, találomra beleolvas, és sitty-sutty, 5 perc alatt leleplezi?
Bocs, hogy ennyit kattogok ezen az ügyön, de nem hagy nyugodni, főleg így, hogy még egy csavar került belé...
Vagy van télleg valami program, amivel fotók eredetét télleg néhány perc alatt ki lehet deríteni?
Egyébként ki az adminünk? Irina? Ő egyedül? - csak mert amióta robbant a lauren-bomba, ő nem írt, remélem nem vette el végleg a kedvét lauren a fórumozástól! (az én kedvemet kis híján...)

Goofyka,
nem kötekedni akarok, csak a helyzetedet segíteni: 2014. szeptember 1.-től a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény értelmében minden 3. életévét betöltött gyermek óvodaköteles lesz, óvodai nevelésüket biztosítani KELL. Ez tehát országos érvényű szabály, tök mindegy, hol laksz, ez a szabály vonatkozik - egyelőre úgy néz ki - a következő évtől minden gyerekre. A parlament elfogadta, ha addig nem módosítják, ez lesz a szabály. Amit Te írsz, az teljesen igaz, ebben az évben még! Úgyhogy nem kell a ketteskéteknek 4,5 éves koráig otthon lennie. :)

kávé:
én még eddig mindenhol azt hallottam/olvastam, hogy napi 1 tejeskávé nyugodtan mehet. :) Én szeretnék is majd inni, de egyelőre rosszul vagyok, ha csak rá gondolok (amúgy imádom).
Cigizni én cigiztem, de csak koca, és azt is rögtön letettem, amint kiderült, hogy nem vagyok egyedül a bőrömben.

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Ja, Liliom,
nekem is szokott feszülni a hasam. Nem feltétlenül este, de szokott. Nyúlnak a szalagok, állítólag ezért. De ez télleg csak feszítő érzés, nem görcsös. Azért kérdezz rá mindenképp a dokinál, az biztos jobban megnyugtat! :)

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés, majd jövök este bővebben!

Voltam uhu-n, ahol is láttam a 27 mm-es Icipicikénket. Korának megfelelő, 10 hetes. Vérömlenynem hála ég nyoma sincs, de utrót még 2 hétig szedjem.
Kaptam infúziót a hányásra. Hát várom egyenlőre a hatását. :?

Majd jövök bővebben este! Szép délutánt Mindnekinek!!!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Megjöttünk az uhuról...
Még most sem térek magamhoz...a babánk 9cm és 15hetes...vagyis márc 15-e a nagy nap.
Ledöbbentünk mert nekem végig rendesen meg volt teszteltem is.Így nem gondoltam hogy már rég babás vagyok,hisz 2test sem mutatott semmit :oops:
Nagyon cuki volt ,minden rendbe vele,értékeink jók,szíve vese ok.
De 2hét múlva újra kell mennünk...
Úgy sírtam mint egy 5éves,úgy féltem hogy valami rosszat mondanak ezek után!
Remélem maradhatok itt nálatok? :oops:

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Sziasztok!

Gratula mindenkinek a jó eredményhez.

Én is ma voltam uh-n korának megfelelő, tarkóredő rendben mindene rendben, így egy kicsit megnyugodtam, végig ficánkolt.

Bozsofi! Leírnád mit adott a doki gyomorhurutra? Kíváncsi vagyok.

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


Liliom:hatalmas gratula aztaaa...15 hetes:) jól átvágott a kicsike :) de jóó hirtelen hogy repül az idő :D ugye? Gondolom,hogy meglepődtetek....:)
@ka(ti): gratula a 27mm- es babához :)
Bogyó: örülök,hogy nálatok is minden rendben :) de veled mizu? Jobban vagy?

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Liliom: ezt a meglepit!!!!!!!!!! Gratulálok! Átugrottatok egy hónapot, aztaaaaa!!!
Természetesen maradhatsz a topicban-szerintem!!! :wink:

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Sziasztok,

En is voltam uh-n a heten, kisteso 5,5cm es doktorneni azt mondta hogy mindent rendben lat, de azert javasolta a kombinalt tesztet (a korom miatt)

Bozsofi, Irina ugyanionnan tudott a dolgokrol ahonnan te (es a tobbi kismami). Es az a lebuktato (tenyleg regi motoros) onnan tudott rola hogy en "dicsekedtem a csodaval" a lanyom topikjaban (ami egyebkent zart) es utananezett. Koszonet erte!
Ezt is zarta lehet tenni, csak kerdes hogy mikor??? Most vagy kesobb?

Liliom, micsoda meglepi :D Gratulalok a nagy babahoz :) azt nem tudtak megmondani hogy kisfiu vagy kislany? :)

Kati, Angeltina nektek is gratula a jo uh-hoz :)

Angeltina, nallatok mennyi volt a nyaki redo? Nallunk 1,4 ami nem rossz, de a kislanyomnal anno 0,8 volt (ehhez kepest nekem magasnak tunik)

Kép

Kép
ica79
 
 


Sziasztok!


Ica79! A tarkóredő tökéletes emiatt ne aggódj, nekem a lányomnál 1,4 volt most meg 1,5.
3-ig jó nekem a doki azt mondta 2,5 fölött lehetne aggódni de még az sem biztos hogy gondot jelentene, az 1,4 szuper :D

Angeltina! Köszi kérdésed, alakulgatok... :lol:

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


Ica: nálunk a tarkóredő 1,2 és a dokim annyira jónak találta,hogy amikor szóba került a genetika ő azt mondta,h uh alapján nem gondolná a vizsgálatot és a 35 éves korom sem vészes tehát megbeszéltük,hogy hétfőn elmegyek a genetikai tanácsadásra és kész. Szintén sokat beszélgettem olyan anyukákkal a környezetemben akik hasonló korban(vagy később) szültek és lebeszéltek róla :D

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Koszi a megnyugtatast, akkor lehet csak az en dokim extra fihyelmes :) (ami nem is baj!)
En 34 vagyok....mire szulok mar a 35-be leszek es azt mondta hogy nincs semmi gond az uh alapjan, de O mindenkepp javasolja a kombinalt tesztet mert nem vagyok mar 20 eves. Jovo heten megcsinaltatom, bar eredmeny ugyis csak kesobb lesz...

Jo hetveget mindenkinek! :)

Kép

Kép
ica79
 
 


Ica,
köszi szépen, hogy megírtad a lauren-sztorit, megnyugodtam, ígérem lekattanok a témáról! :)

Liliom,
azta! :))) Gratula, és persze, hogy maradj!!!
Doki mit mondott a pocakfájásra? És nem gond, hogy így nem volt 12. heti uhu?

Bogyó,
normolytot és esomeprazolt kaptam. Megírom majd, hogy melyiket-mire, csak most felébredt a ketteske, és reklamál. :)

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sziasztok!

Természetesen nem rémísztgetni szeretnék egy kismamát sem, de az eset sajnos a közvetlen környezetemben, a legjobb barátnőmmel történt, tegnap volt pont egy éve.

Aki nem szereti a negatív dolgokat, ne olvassa el!!!!

Tarkóredő és kombinált vérvétel és szuper uhu géppel elvégzett vizsgálat után, ahol minden a legeslegnagyobb rendben volt, valami isteni sugallat miatt bevállalták az integrált tesztet, ahol már akadtak HATÁRÉRTÉKEN BELÜLI eltérések. Kissé magasak voltak, de mindenki lebeszélte őket a további vizsgálatokról. Ők mégis mentek és 28 éves létére magzatvizet vetettek. Aznap, amikor lejárt a határidő, együtt voltunk délután és nyugtáztuk, hogy szuper, nem hívták őket az istenhegyiről. Így tuti semmi baj nincs. Másnap reggel csörgött a telefonom és a barátnők iszonyú zokogással közölte, hogy az ő 16 hetes babája, bizony down szindrómás és nem tudja, hogy mit csináljon. Vagyis tudja... De mégis iszonyú volt a döntést meghozniuk. Már másnap ment is "megszülni" a kislányát. :cry: :cry: :cry:
Bocsánat, tényleg nem kenyerem senkit megrémíteni és nem szabad ebből sz egy esetből kiindulni, de engem anno iszonyúan érintett. Az én lányom, akkor volt fél éves.
És biztos van millió ellentörténet is, amikor rosszak voltak a számok, a szülők mégis vállalták a babát és mégis egészségesen megszülettek.

Én tutira integráltat csináltatok!!!

Ja, Cegléden 9000 ft-ért csinálják. Annyi, hogy nincs meg 3 óra múlva az eredmény, mint az Istenhegyin, hanem 1 hét múlva az interneten lesz fent.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Ica79:
Nekem most lett volna a genetikai teszt (tarkóredő) ott derült ki hogy nem 11 hanem 15hetes vagyok .Vérvételem jó,teszt jó.
De okt 5-én megyek még egyszer egy ellenőrzésre hogy minden stimmeljen.
Nemét majd 22-én tudják megmondani.

@Kati:

Szerintem egy ilyen topikba rossz történeteket belinkelni felesleges,mert az emberek autó maticer meg ijednek és streszelnek más rossz élményein. főleg hogy nem mindenki tud kiadni 9000ft egy ilyen tesztre.....
Mint pl én is...hiába azt mondják superul néz ki a babám,még is streszelek és most még jobban..

Nem bántásból írom de anyák leszünk, vagyunk..ne riógassuk már egymást-...

Lilypie Fourth Birthday tickers


Lilypie Pregnancy tickers
liliom4
Dánia
 
 


Sziasztok, lányok!
Bocsi, h ritkán tudok jönni, de mindig olvaslak Titeket!
Utoljára visszatérve a lauren-ügyhöz: akkor már tudjátok, h nem én találtam meg a képeket, csak értesültem róla (ellenőriztem stb.), és amikor már a második ilyen képlenyúlás (amit mástól tudtam meg) volt a 4 gyerekes család blogjából, akkor azt éreztem, hogy betelt a pohár.
A dolgok háttere nekem sem világos, két dologra tudok gondolni:
1) vagy van egy szegény nő (?), aki gyereke(ke)t akart és ezért ilyen furcsa, de hihetően tálalt sztorival próbált meg egy közösségben figyelmet kapni
2) valaki a maga -- nem minősítem, milyen -- módján így próbálta meg felhívni a figyelmet a fórumozás hátulütőire (ha nem is pedagógiai céllal, lehet mögötte szórakozás is).
Itt nem vagyok admin, a régi topikunk privát verziójában vagyok. Általában a topikgazda (aki indítja) lesz az admin. :-)
Az "anya"topikomban amúgy az elmúlt 5 évben rengeteg közös buli, együttnyaralás és sok program volt a kemény mag részéről, úgyhogy ott senki nem tudta megjátszani azt, ami nem volt igaz. A sűrű való életbeli kapcsolat azért kivéd pár dolgot. Plusz mindig meggondolandó, hogy az ember mit ír le magáról másoknak: ez, bármilyen meghitt, még mindig egy nyilvános fórum, bárki olvashatja.

Liliom: maradj, maradj! nem semmi meglepetés lehetett, hogy a babátok jóval idősebb! :-)
én is görcsölgetek sokszor esténként, idegesít is rendesen, a fiamnál nem volt semmi ilyen, még szülés előtt sem, nem is értettem, miért írják az anyukák, hogy keményedik a hasuk.

Kati, sajnálom, ami a barátnődékkel történt. Én kombináltra jelentkeztem be, de ha rossz lesz az érték, nem valószínű, hogy vállalom a további szurkálásos vizsgálatot. Sajnos azóta semmi bizalmam a chorion- és az amniovizsgálatban, amióta megtudtam, hogy ezek sem adnak 100%-os találatot (bár a közhiedelem szerint igen), és rossz eredmény esetén is lehet egészséges a baba. De ezt most gondolom, majd meglátom 3 hét múlva.
Egyébként ezer kérdésem lesz az orvoshoz: szóval ha mondjuk látnak orrcsontot, hogyhogy kijöhet, hogy a baba down-os (bár tudom, a Down kifejeződése is igen eltérő lehet a genetikai meghatározottság ellenére is)?

Mindenkinek a legjobbakat!

Irina :-)
(9+1)
irina
 
 


ha rossz lesz az érték = ha rossz IS lesz az érték
irina
 
 


számos + és - egyedi esetet lehetne bizony felhozni a vizsgálatok mellett és ellene,de valószínüleg azért is írjuk alá mindig a sok-sok nyilatkozatot :) és végül mindig a saját tapasztalatainak hisz az ember :) teljes megnyugvást pedig mindig a kézzel fogható bébi ad igazán :D
talán beszéljünk másról : lefárasztottam magam(dúl az energiám :D ) a terepet rendeztük az udvaron :) és feltérképeztem,hogy unalmas napjaimban mit fogok csinálni itthon :D ( lakás szépítés terén) emellett sütöttem-főztem :) most kicsit pihenek,de forog az agyam,mint aki ma akarja megváltani a világot :D
Remélem mindenki jól van, kellemes hétvégét :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Ica,
gratula Neked is a Manóhoz! :)

Irina,
ha úgyse szúratod magad hasba, bármit is dob ki a kombinált teszt, akkor miért csináltatod meg? :o
Én most már bevállalom az amniot, 37 leszek, mire megszületik a hármaskánk. Tudtam, hogy megint én leszek a nagyi a csapatban! :D

Egyébként közérdekű közlemény, hátha mást is érint: most mesélte a dokim, hogy az I. sz. női klinikán 0,3%-ra csökkent az amnios beavatkozások miatti vetélések aránya! Nem hasraütésre mondta, mérték, mérik, és konferecián tudatták a legújabb eredményeket!

Angeltina,
süt Rólad, hogy a 2. trimeszterbe léptél! :D Kis energiabomba! :D

Bogyó,
ígértem a gyógyszereim mellé magyarázatot:
normolyt: elekrolit hiányt pótolja, hányások után
esomeprazol: a gyomornyálkahártyáját teszi rendbe, szerintem nálam ez volt a fő proléma, öngerjesztővé vált a hányás a kiszáradás és a gyomrom állapota miatt.
+ reggel 2db B6 vitamin, de még az ágyban fekve! Kifli, B6, felkelés, ez legyen a sorrend. Ma reggel ezt elrontottam, szarabbul is vagyok, tény, hogy sokat köhögök is, ami nyilván szintén kavargatja a gyomrom.

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


halihóóó mindenki...:D
Van rajtam kívül vki aki szintén nem tud mit kezdeni az energiájával? Nem tudok nyugiba maradni csak megyek- csinálom - agyalok :D
ma majdnem vettünk egy babakocsit,annyira beleszerettem de...korainak találtam :( semleges színek,lágyan ringatózó és praktikus (szép állapotú,olcsó) Csak olyan nyuszi voltam,de kompromisszumot kötöttem magammal,mert elkértem a telószámot és ha rábeszélem magam felhívom,hogy elkelt-e? A többit az "angyalokra" bízom :D
Egyébként ma megint kitettem magamért :D
mindenkinek hasonló energikus mindennapokat :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Angeltina: Irigy az energiádért!!! Nekem nincs... :roll: :roll: :roll: Én is lehozattam már az itteni Brendonba egy babakocsit és már szóltak is, hogy megérkezett, de még tutira nem megyek be. Szóltam, hogy még pár hét tutira, de rendesek, mert elteszik. Milyet néztél?

Nálunk eltelt a hétvége, valamivel kevesebb hányással, de azért volt még... :?

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Bozsofi, jó kérdés, de akkor ennyi erővel indíthatnék az amnióval is, akkor minek a vérteszt és az uh-vizsgálat? :-)
Azért azokon is sok minden látszik szerintem.
Nem Te vagy itt a nagyi, vagy ha igen, én is. Betöltöm a 37-et, mire megszületik a babánk.
irina
 
 


Gyors hsz, bocsi, többire majd reagálok!

Elmondtuk az anyukáméknak!!!! Anyu tapsolt örömében, apu mosolygott, igazából közömbösen viselkedett. :D :D :D

Én meg azt hittem nem fognak örülni. :cry: :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Kati:nem vagyok nagyon toppon az újabb márkákkal :D ,de ez geoby nevezetű És az tetszett benne,hogy a fekvő(később ülő) rész külön ringatózott a vázon és nem rárkódik benne a baba,szürke-narancs kombinácios színű, a mozeskosár szerű rész könnyen lekapható a vázról,hatalmas az alsó tárolója :D ...erre tegnap este beállítottak sógornőmék és közölte,hogy a jövőhónap vége fele idecuccolja a babahlmikat ( legyen mit csinálnom üres perceimben),persze ott is van kocsi,de nem az én stílusom, mert nekem egy könnyű vázu könnyen összecsukható kocsi kell,de itthonra lesz váltás :D addig meg még ideérne a meló a lakást rendezgetem tovább :D :D :D
Goffyka: nálunk is majdnem mindenki tudja csak még éppen a családom azon része aki nekem sokat számítana,de sajnos családi események sorozata miatt nem beszélünk :( :( :( de megint én leszek az aki feladja a büszkeségét és felemeli a telefont :/
Szép napot mindenkinek :D

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Szép napot mindenkinek :D
ma voltam genetikán minden oké,a dokinő aranyos volt :) köszöntem,de nem kértem vizsgálatot :) viszont azt mondta,hogy bármilyen rossz eredménnyel keressem soron kívül nyugodtan :) remélem nem kell találkoznunk többet :D
egyébként teljesen nyugodt vagyok,mert minden kérdésemre választ kaptam :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára angeltina 2012.09.24 15:53-kor.

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


:) :D :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Angeltina, orulok hogy minden eredmeny jo! :) genetikan mit csinalnak? Ertelmezik az uh leletet? Vagy van valamilyen vizsgalat is?

Kép

Kép
ica79
 
 


Átbeszéltük az uh-t és megbeszéltük a genetikai vizsgálatok lényegét :) szintén szólva így,hogy pontosan tudom mi a lényege...a genetikai vérvétel nem azt mondja meg,h beteg-e a baba(down) hanem,h az anya genetikailag milyen eséllyel szülhet down-os babát,és nagyon sok fejl rendellenességet ki sem mutat :( ha az eredmény rossz akkor javasolják a mintavételt :( Öszintén mi voltunk a párommal vérvételen ahol jó lett az eredmény és mivel nálunk olyan problémák(a fiuknál) is adódtak amit nem is mutatna ki egy ilyen vizsgálat így nem megyek :) bízom a JóIstenbe :D és a megérzéseimbe :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Angeltina, ha nem vagyok indiszkret, megkerdezhetem hogy milyen problemakat nem mutatott ki a genetikai vervetel a fiuknal?
Azt tudom hogy a teszt csak nehany rendellenesseget mutat ki (down, edwards, meg meg vagy 3-4 rendellenesseg) de az ultrahang tobbmindent kimutat elvileg, nem?
Nekem csupa heg a hasam, az ultrahangosok utaljak mert nehez jol latni a babat, en mindenkepp csinaltatni akartam vervetelt (ma voltam)

Kép

Kép
ica79
 
 


Ica:nálunk igen sokkoló volt az első fiunk születése :( mikor hosszú vajúdás után végre megszületett az...szóval haemangioma volt ajobb arcfelén nagy kiterjedésben. Sajna szörnyű élményben volt részem az orvosok hülyeségéből adódóan.De nem panaszkodom mert az egyetlen doki,aki akkor még véletlenszerűen volt mellettem Dr Sári Tamás végig mellettem maradt(pedig akkor még igen friss kis orvos volt,de annál lelkiismeretesebb) :) ...és most hosszú tortúrák után a 16 éves fiam arca :) a másodikál kicsit kisebb volt a gond volt két pici 6. Ujjkezdeménye amit lecsippentettek :) a harmadik egészségesen született :D szóval sokat megéltünk,de hálás vagyok az égnek a három csodaszép fiamért :) és ma már csak rossz emlék és sok sikerélmény :) És ezek után sem akarom a vizsgálatokat :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


:) már megint kétszer küldte el,
remélem mindenki jól van :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan elújságolom aztán nyomás aludni... :)

Megvolt a 12 hetes uh, minden rendben, 12 hetes kereken a babóca :D
Vagyis annyi gáz van. hogy a lepény rajta van a méhszájon... na remélem elhúzódik onnan!!! Volt már valakinek ilyen??? Kicsit rémisztő amit a neten irogatnak róla... és nem akakrok császárt!!!!
Na majd csütörtökön megértekezem a saját dokival.... :)

Ja... és azt mondja a doki, bizony fiam lesz... :)
Persze ez még akár változhat, úgyhogy még nem kezdek el ruhákat vásárolgatni :lol:

Jó éjszakát mindenkinek! :)

Dormira

Lilypie Third Birthday tickers

Kép
dormira
 
 


Dormira: gratulálok! Sok embernek van még ekkor a lepény a méhszzájon. Ez akkor okozhat valóban gondot, ha a méhed növekedésével nem fog feljebb helyezkedni. Addig is kíméletes életmód ajánlott és, azt mondják, hogy no sex!
Gratula a fiúcskához! Ha jó a gép, akkor simán meg tudták mondani. A fiúkat meg lerhet hamar.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Dormira, gratula a kisfiuhoz! :)
A mehszajrol a kesobbiekben elvileg felhuzodik a meh, de ahogy Kati is irta, csak ovatosan...

Angeltina, akkor ti is keresztulmentetek egy-ket dolgon mar. Minden jo ha jo a vege! :) Energiaval hogy allsz? Meg mindig tultenges van belole? :D
Szerintem nekem alacsony a vasam mert csak tengek-lengek.

Tegnap voltam Integralt treszten es csinaltak hozza uh-t is :) Kistesot kisfiunak tippelte a dokibacsi es O is ugy latta hogy minden rendben vele.

Nektek volt mar kenetvetel?

Kép

Kép
ica79
 
 


Ica: nektek is gratulálok!!!! Az egészséghez először és a kukishoz másodszor!

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Lányok, lesz zárt? Ha gondoljátok, megpróbálok utána járni. És attól még mindig jelentkezhetnek a zugólvasók, mert ez a topic itt marad.

Kép

Kép
@ka(ti)
 
 


Dormira:Nagyon gratula a kisfiúhoz :lol: legfőképp az egészségéhez
Ha vigyázol magadra biztos nem lesz baj :lol: és jó esetben az idő teltével helyre fog igazodni nyugi.. :)
Ica:Gratula nektek is :lol: a nemére te kérdeztél rá vagy csak mondták?Nekem ez eszembe sem jutott,hogy megkérdezzem az uh-n :? de majd a legközelebbin talán...vagy nem is tudom akarom-e tudni? :oops: Talán kicsit tartok tőle,hogy a megérzésem becsapott és ....de akkor is mind1,mert imádni fogom,csak apa is kicsilánynak hívja :) Egyébként az energiám még mindig toppon van :lol: csak most van is mi lekösse :shock: A mhelyen zajlik az élet és eközben egyre több emberben tudatosul,hogy ha elmegyek....megmondva az őszintét jól esik hallani,de kicsit kárörvendő is vagyok,mert így aki miatt plussz igát húzok majd visszakapja a dolgokat... :lol: Kicsit ma még túl is pörögtem mert bekeményedett a hasam a 3x2 magneb6 szedése mellett is :roll: de most pihenek és lógatom a lábom :lol: Csak a védőnőm nem ért ide hozzánk,pedig ezért lógtam el a mhelyemről is :lol: De még felhívni sem tudom,mert hangposta jelentkezik :x Na mind1
Remélem a többiek is jól vannak és nincs senkivel semmi gond?
Merre vagytok?Liliom te érzed már biztos a mozgásokat :) ugye?
Bogyó te hogy vagy? Kezded már látni a várandósság jó oldalát?
Bozsofi te hogy vagy? És a többieket is hiányoljuk...! :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára angeltina 2012.09.26 16:58-kor.

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 


sziasztok!
megjöttünk mi is a 12.heti uh vagyis a kombi tesztről babó 6.8cm minden értéke jó volt azt mondták minden ok de sajna a nemét nem tudták még pedig 3d volt de a doki aranyos volt megígérte hogy ha a 16.héten megyek akkor bejelentkezés nélkül ugorjak be és ingyen megnézi és megmondja 100% a nemét :D jó fej volt kaptunk 2db képet picurról egy simát és egy 3d.nagyon cuki a felvételen láttam nyújtogatta a nyelvét :)
10nap múlva küldik mailen az eredményt.
ica79:neked hány hetes uh volt?mármint hogy megtudták mondani a nemét????
tünös
 
 


Tegnap voltam az uh-n , 12+ 2. napon. Allitolag a fiukat jobban meg tudjak mondani mert az a tutibb, a lanyokat nehezebb ilyen koran megallapitani.

Kép

Kép
ica79
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratula a jó eredményhez, én rákérdeztem a nemére de nem tudták megmondani :D
2 hét múlva megyek a saját dokimhoz, hátha ő tud valamit mondani.

Angeltina! Még nem jött el a megváltás, de várom nagyon :D (amúgy valamivel jobb a helyzet, még a reggelek amik kissé nehézkesek)
Te bejelentkeztél már a Vasasba, én mindig elfelejtem őket felhívni :oops: talán holnap

Én támogatom a zárt topikot, bár én nem értek hozzá

Lilypie First Birthday tickers
bogyo30
.
 
 


Bogyó: mivel a Sári csinálta a vasasba a 12 hetest,úgy beszéltük meg,hogy 18-án megyek hozzá megint oda,de most mondta,h keressem a tanácsadás miatt a Kata védőnőt is :) Egyébként kiadott egy csomó beutalót is előre(a köv genetikai uh-ig,ami nov 12.) :) Tök jó mert a Bea az aszisztensnője már eleve úgy ad időpontot,amikor ők vannak ott. :D Egyébként örülök,h kezdesz jobban lenni :)

Lilypie First Birthday tickers
angeltina
Ásotthalom
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: