Új privát üzeneted érkezett!

Zsanett - Bocs, vurgális leszek: Szard le őket! Azt és úgy tedd, ahogy a szíves és a saját eszed, belátásod kívánja! Minden rokon törődjön a maga egészéségvel, főkleg, ha ilyen jóindulatú!

Kirsy - Tök jó a kép!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Zsanett

Csak igy tovabb :lol: :lol: :!:
Koszi a gratulaciot!!

Bettyna

Aranyos az uj vonalzod!!
Es szepek a fiuk is :lol: :lol: :!: :!:

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Krysi

Koszi az email cimedet :lol: :!:
Elkuldtem a teszt kepet!

Puszi!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 

 
 

Nekem ennyi látszódott a képen ( próbálom csatolni)

https://mail-attachment.googleuserconte ... c0EhXMD0iE[/img]

Remélem megnyitható:))

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
zsanett21
 
 
 
 


Zsanett

Nemtudom megnyitni!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Hát igen tudom hogy nem szabad foglalkozni a családdal csak egy udvarba lakunk és azt hiszik hogy segítenek hogy amit ők elcsesznek azt majd én nem.

Óhh nem lehet. Krisy te hogyan illesztetted be ide a képet?

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
zsanett21
 
 
 
 


Sziasztok

Meghoztam györgyi két szép tesztjét.

Kép

Kép

Zsanett: Ahova írsz ott alul van egy olyan felírat, hogy melléklet feltöltése és arra rákattansz utána bejön egy új ablak ahol van az hogy fájl feltöltése ott kiválasztod hol van a gépeden a kép és feltöltöd . Remélem érthetően írtam. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Zsani, ezt így nem lehet megnyitni...

Szerintem is messze a július 3., de addig majdcsak lefoglalom magam... pl.: alvással :)
Nem akarok hetente dokihoz járni, hogy vizsgálgasson. Barátnőm annó ugyanis elment, mikor elmaradt a mensije, akkor 5 hetes volt, majd miután volt szívhang, 6 hetesen, és a 12 hetesig még vagy 2X, szóval nem akarom túllihegni. Hiszem, hogyha minden rendben van, akkor tök mindegy hányszor látja a doki... A doki, itt úgysem tud semmit tenni. (kivéve, ha valami olyan panasz, vérzés van, ami ilyenkor nem szokásos..) Sógornőm is 7 hetesen ment az elsős babóval dokihoz, a 2-kal már 9 is elmúlt. Szóval nem kell görcsölni!!!! Fejlődik az a babó rendesen, csak ne stresszeljetek!!!

Ja és én Sztk-s dokihoz megyek. Korábban is voltam nála párszor, eddig szimpi volt. Mondjuk azt a dokit, aki a missed ab utáni műtétet cssinálta, attól végleg elbúcsúztam. csak a lehúzásra ment... Ti?

A zárt topikkal kapcsolatban:
Nem hiszem, hogy az eü dolgozók a neten lógnak, és ha bármit is olvasnának, és esetlegesen rá is ismernének egyes történetekre, akkor annak következményei lennének. Itt mindenki úgyis annyi infot oszt meg magáról, amennyit jónak lát.
Sokszor sokan szoktak zúgolvasni, mert pl nem bátrak ahhoz, hogy
írjanak, tőlük én nem venném el ennek a lehetőségét.

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Bettyna gartulálok a szívhanghoz és a babához tényleg szép nagy már most. :lol: Te vagy az első szívhangosunk :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krysi

Koszi hogy fel raktad!!
Kuldok a lanyomrol is ha feltenned..

Koszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Györgyi

Persze küldj csak bármit felrakom szívesen :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Kuldtem :lol: :lol: :!: :!:

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Meghoztam Györgyi gyönyörű és huncut kislányát :lol:

Kép Kép Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Koszi :lol: :lol: :!:

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Wigyorka: Akkor ne hidd....de meglepődnél, hogy mik vannak....és kik olvassák, nézik esetlegesen a képeket....volt olyan, hogy picasa linket osztottunk meg itt (zárt album, csak link alapján nyitható), majd a szopis képeken perverzkedtek idegenek...
Vagy ikres veszélyeztetett terhes kórházban fekvő anyut szedtek elő a nővérkék, hogy miért ír rosszakat a helyről....a legrosszabb, ha a bba a topicba is írsz, ahol szülsz...
Ezek tények. De látod, engem sem tudtak véglegesen eltántorítani, csak a tapasztalattal birtokomban már sokkal óvatosabb vagyok és szerintem ez tök normális.
Nem véletlen, hogy sok régebbi babanetes 3., 4. nickjén fut már.... :roll:

Kép
hannipanni
Budapest
 
 


Györgyi: NAGYON CUKI!!! :D

Kép
hannipanni
Budapest
 
 


Hannipanni

Koszi :lol: :lol: :!: :!:
Ugyis megyunk majd priviben...
Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Györgyi nagyon édes a lányod!

Sajnos ne tölti fel a képemet de sebaj.
Nagyon durva hogy ilyesmivel visszaélni.

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
zsanett21
 
 
 
 


Sziasztok!

Az első ultrahangról mindig adnak képet, vagy nekem kell kérni hogy szeretnék? Hogy működik ez? Edina

Kép
edinacska33
Gyöngyös
 
 


Bettyna, de jó neked!

Györgyi, cuki a lányzó :)

Egyet kell, hogy értsek Hannipannival, nem véletlenül vetettem fel a zárt topikot...

Én is úgy aludnék, de van itt egy rosszcsont, aki nem engedi :)
20140503222551
 
 


Napközben is rá kéne néznem a topicra, alig győzöm visszaolvasni.

Jók a képek. Gratula mindenkinek hozzá.

Nekem a doki azt mondta, hogy a 7. hétben vagyok, de a hosszabb ciklus miatt szerintem csak 4 hetes a pötyim, 3,6 mm-esnek mérte. Szóval emiatt még szívhang nem volt, de pulzálást látott.

Így utólag, hogy már túl vagyok az első vizsgálaton, szerintem attól is függ, hogy mikor érdemes menned, hogy mennyi idő telt el a fogantatástól, végül is az a lényeg, hogy a magzat mennyi idős.

Én jövő héten megpróbálom elintézni a laborokat és akkor 2 hét múlva mehetnék vissza a dokihoz.

Hannipanni, remélem most kevésbé lesz rossz a terhességed, ez a sok hányás nagyon rosszul hangzik. Nálam csak hányinger van, nem fajul tovább a dolog szerencsére.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 11:07-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Azok függvényében, amit írtok, én is támogatom a zárt topikot. Nem gondoltam volna, hogy ilyenek vannak, de el tudom képzelni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 11:07-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Edina nekem az egyik doki (ugyanabba a vizsgálóba) közölte ne viccelődjek képet ez csak sztk másik meg szó nélkül nyomtatta pedig ugyanaz a hely csak más doki:) Szerintem kérdezd azért meg:)

Niki téged már elküldtek labor vizsgálatokra?

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
zsanett21
 
 
 
 


Hoztam nektek Zsanett kis Pindurkáját :lol:

Kép

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Zsanett

De jooooooooooooooo :lol: :!:

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Zsanett, igen.
Sőt 2 hét alatt meg is kéne csináltatnom őket.
Ezzel a házi orvoshoz kell menni:
EKG
Teljes vérkép, vércukor stb.
Vércsoport és Rh-ellenanyagszűrés
Wassermann (RPR/TPHA), TSH - ezek fogalmam sincs, hogy mik
Vizelet üledék

+ a védőnőhöz, szintén lakóhely függő, hogy kihez kell menni.

Én máshol is azt olvastam, hogy ez kell, persze a védőnő várhat, de a többi hasznos. Szerintem, ha jóba vagy a házi orvosodal, akkor külön ajánlás nélkül is megcsinálják. Ja meg elvileg kell rákszűrés és cicivizsgálat is, ha 1 évnél régebben volt. Nekem azt nem csinált, mert benne voltam az egy évben, de azokat a leleteket is vinnem kell majd, mert valahova be is kell majd írni.

Hát én eddig ennyit tudok. Többiek, nálatok nem így van/volt?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 11:08-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a gratukat! Első szïvhangos hihihi! Megtisztelő. :oops:

Györgyi - Nagyon cuki a kislányod! Igazi kis huncut a tűnik.

Vizsgálatok - Bár tudom, nagyon izgultok, de én is azt gondolm, hogy nem kell túl sokszor dokihoz járkálni. Senkinek sem jó. Nem jó neked, mert vársz, idegeskedsz stb, nem jó a babádnak sem mert macerálják, érzi a te idegességedet stb. Higgyetek benne, hogy ha minden rendben van vele, fejlődik szépen, ha nem, akkor meg úgysem tehetsz semmit.
Laborok az elején kötelezők és jobb minél hamarabb, hogy kiderüljön, ha neked vmi pótlásra van szükséged. Rákszűrést az én dokim nem csinál ilyenkor, mert ha netán pici vérzés lenne utána, ne lehetne eldönteni,hogy a babával van vmi vagy a mintavételtől. Persze ha panaszod van folyás ilyesmi, feltétlen nézesd meg magad!

Bocs, én m ennyi voltam hulla vagyok. Ha zártak leszünk majd, akkor hozok képet a fiúkról.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Zsanett gratula a képhez!
Györgyi a kislányod egyből levett a lábamról!

Tegnap érzetem először hogy hulla fáradt vagyok, fél 8-kor le is feküdtem aludni. Nem mondanám, hogy most kipihentnek érzem magam.

Vasárnap amikor még nem tudtam, hogy terhes vagyok cipeltem a 15 literes vödröt benne 13 liter vízzel.... 6 kanyart vittem összesen. Van egy 200 literes malawi sügéres akváriumom és a heti vízcserét csináltam.

Én kedden megyek először dokihoz - magánrendelésre persze- mert az sztk-s rendelésről meg van a véleményem.

Azoktól kérdezem akik már túlvannak az első vizsgálaton a nődokinál, - meg is vizsgált benneteket? Edna

Kép
edinacska33
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek! Ennyire még nem voltam boldog egy kis folt látványától.

Nekem az a furcsa a rendelésen hogy igazából megmondták hogy terhes vagyok de terhességről ne beszélgessünk se babáról , vizsgálatok szóba se jöttek és azt mondta a doki hogy minél később jöjjek vissza 10 hét ilyesmi. Nah de akkor ez a sok vizsgálatot hogy bonyolítom le 12. hétig? És ha valóban babát várok miért ne kérdezhetem a terhességemről?

Nekem csináltak az első alkalommal rák szűrést is és jól meg is nyomkodták a hasam azért fájt 1,5 napig a pocim.

Nekem most intenzív tünet mell fájdalom sose volt nekem ilyen...

Mindenkinek Szép napot!

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
zsanett21
 
 
 
 


Nálam volt vizsgálat is, igaz kicsit másmilyen, mint egyébként. Az Uh-val sem csak a magzatot nézte, hanem a petefészkeket is, hogy azokkal nincs-e gond.

A labort meg mindenkinek ajánlom, mert két alap dolgot magad is látni fogsz, van-e vashiány vagy valamilyen gyulladás a szervezetedbe.
Meg a véred Rh típusa is fontos, hogy kiderüljön, mert ha negatív (nekem az), akkor lehet, hogy ütközni fog a babáéval és akkor adnak vmit.

Kellemes napot mindenkinek, mindjárt hétvége :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 11:09-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenki napról napra jobban és nyugodtabban :)

Nekem a doki az 5 hetesnél már kiírta a labort, ellenanyag vizsgálatot. Minden alkalommal volt manuális vizsgálat és UH is. Ezután pedig két hetente rendelt vissza... A múltkori esetből kiindulva ezért úgy döntöttem, hogy 7 hetesen megyek először. Ugyanis, ha 1 héttel korábbra jelentkezem be, nem biztos, hogy már van szívhang. Az elején ugyanis a fogantatás időpontja nagyon bizonytalan. Én azt gondolom, hogyha nincs kellemetlen vagy bármilyen szokatlan tünetem, akkor nem keresem fel addig a dokit.


Zsanett a dokik valóban furán állnak hozzá... Főleg így az elején. Nem akarok ünneprontó lenni, de a doki (mikor a elhalt a babám) elmondta, hogy a terhes nők 30 %-a elvetél az első 12. hétben. Ezért is utalhatott neked erre a doki. Szerintem azért bunkó módon tette, hogy ilyen elutasító volt. Igenis beszélni kell arról, hogy milyen vitamint kell pl a kismamának szedni, adott esetben milyen kérdések merülnek fel a benned... stb. De miazhogy ne beszéljünk terhességről??

Hurrá!!! Péntek!!!

Wigyorka :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
wigyorka
Budapest XVIII. kerület
 
 
 


Sziasztok!!

Csajok!
Ezt a perverz dolgot En meg nem is hallottam!!
Kb tobb mint 2 eve vagyok a Topikban, es egy par csajjal tartjuk telon, msnen skypon a kapcsolatot, volt is mar nalam 2 csaj a csaladdal, es mindig raktunk ki kepeket.
Zsofi, a 2011, juniusi se lett zart, ott Dike nagyon jo ismerosom, neki is Ivfel sikerult Aron, es ha nem beszelunk par hetig telon, vagy msnen, beszoktam olvasni, mi van veluk, es lattam milyen gyonyoru kisfiad van :lol: :lol: :!:
Ivfesek sem zartak , es mar par eve mukodik, es kepek is vannak fenn, es nincs gondd :lol: :lol: :!:
A Kalisok topikjaban mar tobb mint ezer oldal van, es ott sincs problema.
Az ismeros csajok kozul, 2012. novemberi, es decemberieknel is rakjak fel, es ott sincs gondd.
A zart ellen nem vagyok, csak kicsit fura volt,amit itt
olvastam :shock: :oops: :!: :!:
Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Edina

Koszi :lol: :lol: :!:
Minden Doki mas, de amugy a Te dokid nagyon rendes, es szeintem ultrahangozni fog :lol: :lol: :!:
Most mar ne cipekedj!!

Zsanett

Nalunk ilyenkor nincs rakszures, de minden orvos mas....
Nekem is faj a mellem, pont ma reggel vettem eszre, ego fajdalom!!

Niksi

Jo sok mindenre kell nektek otthon menni.
Itt nem vizsgalnak terhesseg kozben, csak ha panaszod van akkor /esetleg/
Valamikor vesznek vert a vas miatt, meg cukrot neznek 1szer ha nincs gondd, meg egyszer valamit, arra mar nem emlekszem, de nogyogyaszati apszolutt nincs.

Wigyorka

Igazad van!!
Nalunk amikor kontrol van mindig megkerdezik van e kerdesunk, es javasoljak, ha menetkozben eszembe jut valami, mindig irjam fel, hogy akovetkezo kontrolnal tudjam mit akarok kerdezni :lol: :lol: :!: :!:
Nekem a lanyomnal szinte 2 hetente ultrahang volt de legalabb 3 hetente, mivel lombikos, es allandoan kaptam kepeket, volt mikor 3dbot egyszerre.

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Sziasztok!

Zsanett!
Nagyon édes kép! :wink:

Györgyi!
Nagyon cuki a kislányod! :D Mi a neve?
Igen, ismerem Dikét! A júniusi topik tényleg nem lett zárt...
Megmondom őszintén, h nekem mindegy, h zárt vagy nyitott...én olyan fényképet nem raknék fel zártba se ami "nem vállalható" meg olyan dolgot írok le (legyen az a kórházról, orvos(ok)ról, amiért tudom vállalni a felelősséget! Természetesen ha zárt lesz a topik, akkor zárt lesz...nekem úgy is jó :wink:

Ma reggel csináltam megint egy tesztet :oops: ugye múlt héten a digitális még csak 2-3 hetet írt, most kíváncsi voltam, h kiírja-e, h 3 hétnél régebben történt a fogamzás, és igen kiírta, h 3+ :wink:

Múlt heti teszt:
Kép

Ma reggeli teszt:
Kép

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


sziasztok!

Igazából engem meglep, hogy ekkora port kavart ez a zárt topik kérdés. Mivel én vetettem fel engedjétek meg, hogy hozzáfűzzek egy két gondolatot.

Engem személy szerint nem ért még nyílt topikkal kapcsolatosan sérelem, de tény és való, hogy én is hallottam már ilyenekről. Elég amúgy belekukkantani egy két topikba és elég cifra dolgokkal szembesülhet az ember. Értelmetlen viták, spionkodás stb. De a kezdeményezésemnek nem ez volt az oka, csupán annyi, hogy én a habitusomból adódóan érzem úgy, hogy nyíltabban tudok beszélni akár intim kérdésekről is (ami terhesség kapcsán óhatatlanul előjön) és őszintén szólva nem kívánom megosztani zúgolvasókkal, inkább olyanokkal, akikről tudom, hogy hasonló cipőben jának és esetleg segítséggel, tanáccsal szolgálnak. De mondom ez habitus kérdése.

Györgyi, a júniusi topikkal kapcsolatosan annyi lenne hozzáfűznivalóm, hogy az elején onnan lelépett egy csomó csaj zárt topikba, de akkor itt még nem volt ilyen opció, így az anyatanyára vonultak át. Persze voltak akik maradtak (köztük én is és megbántam), vagy volt aki mindekettőbe írt. Szeritem Dike mindkettőben tag volt amúgy. Én annál a topiknál speciel azt éreztem, hogy közel sem olyan aktív és összetartó a társaság, mint azt máshol láttam. Azt sajnos nem tudom, hogy a zárt topik sorsa milyen lett, de én részben ennek is tudtam be. Sokan voltak, akik csak olvastak, de nem írtak, ami tök jó, de ha valaki beír és reakciót vár és senki nem segít neki, akkor én úgy érzem a topik nem érte el célját. Nem tudm, hogy Zsófi hogyan látja ezt, de nekem ez jött le.

Egyszóval, ahogy már írtam korábban is, a nyílt topik megmarad, tehát, akár az is egy lehetőség, hogy akinek a nyíltság jobban tetszik, az marad itt, vagy részt vesz mindkettőben. Ez igazából a ti döntésetek. Próbálom intézni a zártat, amint időm engedi, csak arra kérlek, hogy jelezzétek, ha esetleg ott nem kívántok tagok lenni, már nem emlékszem, hogy ki írta, hogy benne van, ki nem reagált semmit, de akkor alapból úgy veszem, hogy benne vagytok. Aki meg inkább maradna, az írja meg, akár nekem privátban, hogy nem vegyem föl tagnak. Köszi mindenkinek és bocs, hogy hosszúra sikerült. Remélem ez így érthető volt és mindenkinek megfelel a megoldás :)
20140503222551
 
 


Sziasztok

Remélem mindenki jól van. :lol: Nálam elindult az émelygés időszak, de még róka koma nem jött vendégségbe. :D

Vizsgálatok: Nálam most az első vizsgálaton a doki először megcsinálta a rákszűrést mert már 3 éve nem voltam :oops: , utána megvizsgált kézzel és utána hüvelyi ultrahanggal.
A képet én nem kértem azt önszorgalomból nyomtatta ki a doki és adta oda apának, hogy gratulál a babához. :lol:
A doki azt mondta, hogy 2 hét múlva kontroll úgy-e hogy fejlödött e a baba ha minden rendben akkor utána védőnő, EKG, vérvétel stb. Nekem ellenanyagot nem fognak nézni mert én pozítiv vagyok és Dávidnál sem kellett kapnom.

Zárt topic: Eddig én még nem reagáltam a kérdésre, mert nekem mindegy, hogy hol vagyunk megmondom öszintén én is szoktam zúg olvasó lenni, főleg ahol kezdenek indulni a babák, mert én szeretem olvasgatni ki hogy készül a szülésre és magamban drukkolok nekik illetve olyan aranyosak az újszülött fotók amiket felraknak a babákról. De ezért nem érzem magam perverznek :lol:
Az én véleményem az, hogy szerintem csináljuk meg a zárt topicot aki akar jönni az jelentkezik aki meg nem szeretne jönni az meg marad itt. Vélemény?

Zsófi gratula az újabb teszthez.
Ilyet én is vettem kiváncsiságból és nekem is 3+-t írt.

Edinacska nem akarlak elkeseríteni, de nem sok mindent fog még láttni a doki szerintem én a menszi szerint 6+4-nél voltam, de a fogantatás szerint az UH azt írta ki hogy 5+1-nél tartok és láttod nálam sem láttak még babót sem. :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Edina

Egyet ertek Krisyvel, szerintem is tul koran mesz, de te tudod....

Krisy

Legalabb van tuneted :lol: :lol: :!: :!:
Nekem a mellem faj a mai naptol....

Tinus

Ez szerintem nem porkavaras, vagyis en nem akartam kavarni, de 2011.majusi topikban is rogton leptek anyatanyara, es mi kesobb talaltunk ra arra atopikra osszesen 6an csajok.
Mi tovabb irtunk, majd szules utan joval mentunk privatba at, de nem a kepek miatt, hanem mert 6an jol osszezoktunk, es a vegen gondoltunk ha mar mindenki megszult, ugyse kapcsolodik hozzank mar, es jo a csapat...
Nekem is jo lani, mikor rakjak ki az ujszolottekrol a kepeket :lol: :lol: olyan cukik akkor a babocak.
De ha zartat csinaltok, nekem jo, de en sajnalom azokat, akik meg siman belephetnek kesobb, mert esetleg azt latjak milyen jo a csapat, es lenne kedvuk megis hozzank kapcsolodni.
De ti tudjatok..
En nagyon szeretek segiteni embereken, tanacsot adni, lelket onteni az emberekbe.
Anno nekem is szukseg volt ra,es tudom hogy orul az ember ha 2 szep szot kap....
Diket En szemely szerint nagyon csipem, nekem rengeteget segitett a terhessegem alatt, akar szoban, akar irasban, es orultunk egymas bebyenek.
En is irok egy par topikban, En is csinaltam egyet, a 2013ban babat szeretnenk, es az is nagyon jo kis csapat :lol: :lol: :!:
Vannak mar babasaink is, akiknek sikerult teherbe esni, es vannak akikne meg drukkolunk.
Ha zartat akartok csinaljuk,csak a tobbi csatlakozot sajnalom, mert mas zarthoz igy csatlakozni, mint ahogy irtam, hogy jo kis csapat, es En is En is En is szivesen irnek velunk.

Zsof

Nagyon szep a teszted :lol: :lol: :!:

Puszi!!

Kép
Kép
gyorgyi1
Gyöngyös
 
 


Györgyi, én nem is gondoltam, hogy te kavarsz port, hanem a téma általában ennyi begyes hozzászólást szült. :) A későn jövőknek ugyanúgy lesz lehetőségük csatlakozni, ezt megbeszéltük korábban, hagyunk itt egy üzit és, ha ír nekem privit, hogy jönne hozzánk, akkor felveszem tagnak. Ennyi. Szóval nem lesznek lemaradva, de amíg készül a topik úgyis még bővülünk.

Krisy, a felvetésed az amit én is írtam megfordítva. :) Nekem könnyebb lenne, ha az jelezne nekem, aki egyáltalán nem akar jönni és nem veszem föl tagnak, mert azért úgy látom a többségnek nincs ellenére, de lehet akad valaki, aki ragaszkodik ahhoz, hogy csak itt maradjon. Persze mindenki eldöntheti, hogy hova ír. Mondom a nyílt így is úgyis megmarad, tehát élővé lehet varázsolni, ha életben akarjátok tartani.
20140503222551
 
 


begyes=vegyes :D
20140503222551
 
 


Krisy!
Akkor én is gratula a tesztedhez! :D

Tinus!
Én megmondom őszintén, h nekem tényleg mindegy, h nyitott-e vagy zárt-e a topik ahova írok. Tehát akár támogatom is a zártat, és szeretnék majd tagja is lenni, de valószínű ide is írnék (persze csak ha nem magamba kéne beszélgetni...)
Számomra nem a zárt topik kérdése kavart port, hanem az, h azért nehogymár egy eü-s dolgozó holnap számonkérjen, h mit írtam ide, ez nonszensz! Nem, gondoljátok komolyan??? Egy nicknév alatt írunk ide, nem a TAJ-számunkkal! Én is az egészségügyben dolgozok és jogom nem volna senkit felelősségre vonni (sem beteget, sem hozzátartozót) ez az állásomba is kerülhetne, de minimum egy raport a főnővérnél v. igazgatónőnél! Szóval szerintem ez túl lett dramatizálva!
A 2011. júniusi topikról:
Személy szerint én szerettem, a mai napig tartom a kapcsolatot 5 anyukával, igaz már nem a fórumon, hanem a facebook-on :wink:
Megmondom őszintén, h nekem az a tapasztalatom, h általában szinte minden topiknak az a sorsa, h előbb-utóbb kihal! Miután megszületnek a kisbabák még egy darabig megy az irka, h kinek mit tud, meg mit nem tud, mit eszik, mit iszik a babája és aztán mindez lassan elmarad...és kihal a topik. Nagyon kevés az amelyikre nem ez a jellemző (legyen az zárt vagy nyitott)...
Aztán a legtöbb topikra az is jellemző, h az elején írnak oda 30-an, közepén maradnak 15-en, a végére meg jó ha 5-en. És ez nem (csak) a társaságon múlik, hanem valahogy mindig így alakul... Nekem egyáltalán nincs ellenemre a zárt topik (de a nyitott se). Ha valamire nem akarok válaszolni, akkor zártban sem fogok, nyitottban se...Ettől függetlenül Tinus légyszi szólj ha kész a zárt topik! :wink:

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Én már tartozok egy másik fórumon, egy zárt csoporthoz, mert egy témából baráti társaság alakult ki. Szoktunk találkozni, megosztjuk a mindennapokat. Az már tényleg inkább barátság. Én támogatom a zárt csoportot, mert előtte volt nálunk gond, mikor kiderült, hogy valaki ismeri a másikat hálón kivül is, és a közös baráti társaságnak szépen beszámolt mindig, mit írt a lány az életéről... Szóval nem mindenki jó célra használja. Valamint én is nyitottabb lennék szerintebb bizonyos témákban. A kismamaság elég intim dolog, inkább veletek osztanám meg csak, ha lehet, hogy éppen rosszul vagyok, vagy fáj a mellem, vagy akármi, bármi... :)

Nagyon szépségesek a képek a babókról :) Már alig várom, hogy én is lássam, na meg a párom van csak besózva, szegény nagyon aggódik, hogy minden rendben legyen. Hallani sem akart arról, hogy eltoljuk egy héttel :)

Nóri

Kép
imono
 
 


Imono!

Na amit most írtál a zárt topikkal kapcsolatban, az azért tényleg sokkal életszerűbb, és megérthetőbb ok, mint egy olyan, h hátha olvassák az eü-sök és majd számonkér(het)nek...
Mindketten 21-én megyünk akkor :D
Ááá én semmiképp nem tudom eltolni 1 héttel a vizsgálatot, mert a dokim szabira megy (akkor leszek 6+2 hetes...még így is lehet, h korai lesz). Pedig eredetileg 7-8 hetesen mentem volna. Azt olvastam, h a 2. kimaradt menstruáció ideje alatt a legjobb dokihoz menni 1. vizsgálatra...

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Nekem az pont egy héttel későbbi időpont lenne, de nem baj, mindenképpen elmegyünk jövő héten, nagyon kiváncsiak vagyunk :)

Nóri

Kép
imono
 
 


Zsófi, egy utolsó kommentet engedj meg ezzel az eü-s témával kapcsolatosan és ezzel senkit nem akarok megbántani, csak teljesség kedvéért hozzátartozik. :) Lehet, hogy az, hogy valakit fórumos hozzászólás kapcsán attrocitás ért az elszigetelt eset. Nem tudom, mert én nem találkoztam ilyennel. Viszont az tény, hogy eü-sök olvassák, főleg a kórházas fórumokat. Én találkoztam olyannal is, ahova konkrétan beírt a doki. Nem vicc, meg lehet nézni. Arról a kórházi fórumról, ahol én fogok szülni meg köztudott, hogy csekkolják a szülésznők és a betegek van, hogy úgy írják a hozzászólást, hogy szinte üzennek nekik. Ez tényleg nem hamukázás. Ha jobban belegondolsz, ha tudnád, hogy a munkáddal kapcsolatosan írkálnak valahova, te nem lesnél bele? Én tudom magamról, hogy igen...
20140503222551
 
 


Tinus!

De ennek a topiknak nem az a neve, hogy pl. "Zalaegerszegen a Zala Megyei Kórházban fogok szülni" hanem 2013. február...szóval nem kórházas fórum!
De nem tudom, engem valahogy nem érdekelne ha akármelyik szülésznő vagy orvos (ismerek egy párat) ide beleolvasna...nincs előttük mit takargatnom. Ez is hozzátartozik a teljességhez! Amúgy a zárt topikot itt a babaneten tervezed?
De jó Neked! Te már 7 hetes vagy! :D

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi, én ezt azért írtam le, hogy (már nem emlékszem pontosan ki hozta szóba az eü-s beleolvasásokat, szóval, ) hogy lássuk, hogy tényleg van ilyen. Mint már többször írtam engem nem az érdekel, hogy eü-s olvas bele, hanem az, hogy nyugodtam írhassak akár kényes dolgokról is. Ez megint csak szerintem habitus kérdése ki mit talál kellemetlennek, te valószínűleg egy extrovertáltabb személyiség van, és téged nem zavar, hogy ki olvas bele. Ez rendben van, de szerintem ezen kár vitázni, a habitus nem egy választott dolog, hanem adott. De tényleg ezt nem egy vitaindítónak szántam, hanem lezárónak. A babaneten lesz a zárt topik, már folyamatban van, majd szólok, ha elkészül.

Nem tudom pontosan, hogy valójában hány hetes vagyok.. utsó mensi szerint ennyi, de várom az UH-t hogy kiderüljön a szerint mennyi, aztán lehet koriigálom. :)
20140503222551
 
 


Tinus!

Jaj Isten ments, h vita legyen belőle... :roll:
Valószínű tényleg extrovertáltabb vagyok :lol:
Mindegy is, ha lesz zárt oda is szívesen fogok írni, de én maradok itt is! :D
Remélem maradhatok, mert orvoshoz ugye csütörtökön megyek és majd minden ott dől el :roll:
Nagyon félek...én már 3 babát veszítettem el :cry:

Többiek, hogy vagytok? :)

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Sziasztok!

Hűha nagy téma lett a zárt nyitott topikból én mindegyik nézetett megértem és támogatom igazándiból nekem mindenhogy jó a társaság a fontos:)

Én a tüneteim alapján 5 hetesnek gondolom magam mert tipikusan most jön elő amit 5. hét körülre írnak:)

Mindenkinek Szép estét!:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie harmadik születésnapi ticker

Lilypie terhességi tickerek

Zsani :-)
zsanett21
 
 
 
 


A fórumozással kapcsolatban én egyetértek azzal, hogy mindenki eldönthesse, hogy ide-oda vagy mindkét helyre fog írni.
De erről ennyit, ne ragozzuk túl a témát.

Jó ez a digitális tesz, ilyet még nem használtam.

Drukkolok nektek lányok a 21-éhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára niksi28 2013.06.04 11:10-kor.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is drukkolok mindenkinek, aki még a dokilátogatás előtt van.
Szerintem is kicsit túlpörögtétek a zárt, nam zárt témát. Nyilván vannak extrém esetek és nyilván vannk túlszínezett pletykák is. Ha valaki visszahúzódóbb, az is érthető. Én 3 évig írtam nyíltba a Szabival egyidőben született gyerekek anyukáival. Utána lettünk zártak, mert már nagyok a gyerekek és olyan témák merültek fel, amiket az ember csak a barátaival beszél meg. Szóval szerintem mindegyiknek megvan az előnye is, hátránya is. Nekem is jól estett anno, mikor Szabit vártam, szültem, szoptattam, hogy voltak tapasztaltabb anyukák, akiktől segítséget kérhettem. A kórházas és a dokis topikban is. A végén oda jutottam, hogy a védőnőt inkább elkerültem ( egy buta banya volt) és inkább a csajokat kérdeztem. Így a 3. babát várva már én is szívesen továbbadom a tapasztalataimat annak, akki kéri akár nyiltan, akár zártan. Képeket viszont nyiltba sak erősen cenzúrázva a fiúk védelmében.

Zsófi - Én személy szerint ma borzasztóan.

Van kiskönyvem! :lol: Elkapott a védőnő az utcán ( már nem a banya,mert elköltöztünk!A mostanit nagyon csípem) és nem eresztett, míg be nem mentem vele a tanácsadóba és meg nem csinálta. 8)

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: