Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Örülök hogy én nyithatom meg a 2013 évi februári babavárós topicot.
Várok ide mindenkit aki most vagy mostanában tudja meg hogy babát vár!

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Szia Piroska

Remélem én is tartozhatok majd a februári várandósok közé.:))

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Szia Krisy79!

Gratulalok! De jo hogy mar nem vagyok egyedul! Ugy latom egy idosek vagyunk :) es masodik baba lesz.
Te mikor teszteltel? Mikor mesz orvoshoz?
Bocsi az ekezetkert, legtobbszor mobilrol irok majd.

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 

 
 

Szia Piroska

Én hétfőn teszteltem 2 erős csíkocskával :lol:

Az orvossal kicsit bizonytalan vagyok, mert úgy gondoltam, hogy majd akkor megyek ha már lesz szívhang ami kb még 2 hét.
De nekem 2009-ben már volt egy spontán vetélésem a 7. héten ezért nem tudom mit csináljak. :oops:

Láttom nálatok már a 3 baba :lol: Gondolom jól jönne most egy kisfiú :)

Te mikor mész dokihoz? Hol fogsz szülni? Vannak már tüneteid?

Majd még jövök

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok ha minden igaz február 3.-a várom az első babánk. Én már tegnap voltam nőgyógyásznál és hát látta már a petezsákot de nem volt benne tuti de viszont jól megnyomkodott ami miatt bántam hogy oda mentem.

Szép napot mindenkinek! :D
zsanett21
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok,csatlakozni szeretnék...
Zsanett,nagyon hasonló a történetünk!! :-)
Február 2.-ra várjuk az első babát! Nagyon boldog vagy vagyok!!
Én 4+5naposan voltam ultrahangon,de még csak egy mini pötty volt látható,na meg a 30mm-es méhnyálkahártya,
ami a doki szerint nagyon jó! jövő kedden, azaz 6+3naposan kell visszamennem,remélem akkor már többet látunk!!
Sok helyen olvastam,hogy 6hetesen a szerencséseknek már látni lehet, ahogy pumpál a szív :D

Mindenkinek boldog babavárást kívánok!!!!
loretta111
Debrecen
 
 


Gratulálok Loretta!

Nagy az izgalom gondolom nálatok is hisz neked is az első baba!

Ti hova mentek orvoshoz??

Szép Napot! :)
zsanett21
 
 
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék, ha lehet :) Túl 3 pozitív teszten, várjuk az elsõ babánkat :))) Boldogság :) Ha jól számoltam február 8 lesz a nap :)
imono
 
 


Üdv az újaknak :lol:

Föleg gratula az első babákhoz :lol:

Zsanett én még nem tudom hova menjek orvoshoz mert ahol a fiamat szültem már nem tudok visszamenni, úgyhogy orvos váltás lesz csak még nem tudom kihez :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Udvozlom az uj tagokat es gratulalok minden pocaklakohoz!
Krisy a kerdeseidre a valaszt irom mindenkinek ha mar ilyen jol sokasodunk.
Nekunk 3. baba lesz, mar a 2. is fiunak keszult de mivel lany lett ugy dontottunk
bevallalunk meg egy gyermeket hatha fiu lesz. De ha a 3. is lany lesz 4. mar nem lesz :)
En hetfon megyek orvoshoz mert nemreg volt egy problemam ami miatt amugy is akkor kellene vissza mennem. Remelem addigra lathato es hallhato lesz pocaklakom. Meg nem tudtam normalis becenevet adni neki:)
Tuneteim olyan mint hanyinger meg nincs ami azert erdekes mert a ket lannyal volt, viszont a melleim erzekenyek es neha megszedulok gondolom ezek a kissebb problemak. Szulni itt fogok a varosi korhazban es annal akinel a lanyokat szultem.

Kinek milyen tunetei vannak?

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


(Jo sokat irtam tobb mar nem fert elozoleg)
Neveken mar gondolkoztok?
Emlekszem milyen izgatott voltam mikor az elsot vartam, aztan a masodiknal mar nem annyira volt ido nagyon rakoncetralnom most meg szinte rutinnak tunik. Bar azt mondjak minden terhesseg mas ezert lesz ez is ujszeru.
Kinek milyen erzesei vannak igy elsore? Mindenkinek tervezett baba?

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Gratulálok mindenkinek, remélem örömteli hónapok következnek.
Mi terveztük a Párommal, azaza sorsra bíztuk inkább, ha jönni szeretne jöjjön, és szeretett volna, így jött :)
Persze elsõ babázóként még nagyon izgatott vagyok, szerintem az elsõ doki látogatásig az is leszek nagyon, amit 2 hét múlvára tervezek.
A Párom rettentõen örül, tegnap reggel óta letörölhetetlen mosoly ül az arcán :)
Valamiért az az érzésem, hogy fiú lesz, persze ez majd kiderül, de ha bébire gondolok mindig fiúként jelenik meg :) De mindegy is, tényleg, mi nagyon várjuk :)
Elkezdtem folsavat és elevitet szedni, azt olvastam az nagyon hasznos. Bár a folsavat már szedem egy hete kb, remélem még idõben volt :)
imono
 
 


Imono- az ilyen vitaminokat sosincs keso elkezdeni. En Femibiont szedek miota tudom hogy babas vagyok ebben van folsav is. Nekem tobbek mondtak hogy az Elevittol epekovuk lett en meg sokat hiztam a Femibiontol. Majd ezt is kerdezd meg a dokidtol hogy o melyik bogyot javasolja.
Es elmondtatok mar valakinek? Leendo nagyszuloknek?

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Neeem, még csak egy barátnõm tudja, akinek már van egy kisfia, így õt értesítettem. Mivel enyhe IR-es és PCOS vagyok, így még várunk a tutira, nagy a vetélés esélye ennél a betegségnél :( Majd júli végén mondjuk el szerintem, de persze ez változhat. Na meg személyesen akarjuk, és arra most nincs lehetõség.
Köszönöm a vitaminos tanácsot, és amúgy is minden tanácsot :)
Jó, hogy rátok találtam.
imono
 
 


Sziasztok!
Mindenkinek gratula a pozi teszthez.
Én már hétfőn jöttem volna, de akkor nagyon halvány volt még a csík, de napról napra erősödött, úgyhogy itt vagyok. Utsó mensi szerint február 3. lenne, de mivel szülés után nagyon hosszúak lettek a ciklusaim. így én inkább 10. környékére saccolom. Majd reméljük az UH többet mond majd, de dokihoz csak 20-án megyek, hogy többet lássunk.
Mi is orosváltás előtt állunk, bár még abban sem vagyok biztos, hogy fogadok-e, mert a szülésznőnek több értelme van, csak lehet, hogy abban a kórházban, ahol én szülök csak együtt lehet fogadni a kettőt, csak szülésznőt nem...
Név: férjemet ismerve küzdelmes lesz a kiválasztás
Vitamin: én most Gravida mellett döntöttem, előtte én is Femibiont szedtem (legtöbb doki ezt ajánlja sztem, és valóban ez a legjobb, de ára is van rendesen)
Mi terveztük és kis korkülönbséget szerettünk volna. Végülis február óta volt szabad a pálya és most jött össze. Pedig már kezdtem feladni (egyszerűen nem lehetett kiszámítani az össze vissza ciklusaim miatt, hogy mikor lehet pé), meg aztán nekünk első gyerkőc azonnal összejött, így most fura volt a várakozás, de kellett, mert így még nagyobb az öröm.
Mi még senkinek nem mondtuk el és várni is akartunk vele. :)
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újaknak!

Én B vitamin komplexumot szedek és folsavat.
Mi nem terveztük a párommal hisz még csak holnap után lesz az esküvőnk de nagyon örülünk neki:)
Tanácsotokat szeretném kérni, hogy mi úgy gondoljuk hogy csak szülésznőt fogadunk ennek anyagi okai is vannak, szerintetek jó döntés?

Mindenkinek szép baba várást!
zsanett21
 
 
 
 


Zsanett, szerintem elég egy szülésznő, ha jó és segítőkész. Én sok embert ismerek, aki csak szülésznőt fogadott és nem bánták meg. Csak nálunk csinálnak ilyen nagy ügyet az orvos fogadásból...
20140503222551
 
 


Köszönöm a válaszod Tinus én is így gondolom.

Az az igazság hogy végig a szülésznő van velem ami nekem fontos és ha nem 100 ezreket adsz annak is örülnek. Margit kórházba valakinek valamilyen tapasztalata nagy valószinűségel ott fogok majd szülni.

Szép napot!
zsanett21
 
 
 
 


Sziasztok

Láttom egyre többen vagyunk. :lol:

Nekem sincs semmilyen tünetem max a mell érzékenység illetve éjszaka is járok pisilni, de ennyi. Néha el sem hiszem hogy babát várok. Lehet, hogy csinálok azért még egy tesztet bár az első tesztnél mire felöltöztem a pisilésből már ott volt a két erőteljes csíkocska.

Én úgyanazt kezdtem el szedni vitaminokból amit a Dáviddal is szedtem annak idején. 2x1 MagneB6, folsav és Gravida.

Nálunk sem volt az orvosnak sok dolga, mert kb annyit csinált, hogy megrepesztette a burok fél 9-kor és fél 11 kor már jött is Dávid. Nálunk utána volt egy fél órás dolga amikor összevart, mert a kis lurkó nagyon sietett és repesztett mindent, de kb ennyit csinált.

Én is 20.-a környékén gondoltam elmenni a dokihoz, hogy már többet láthassunk.
A családnak csak a 12. hét után gondoltam elmondani.

Piroska: akkor drukkolok, hogy kisfiú legyen. Nálunk remélem kislány lesz, bár én Dávidnál sem kérdeztem meg, hogy fiú vagy lány lesz, mert úgy voltunk vele legyen meglepetés.

Zsanett gratula az esküvőhöz várjuk a beszámolót. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok, olvastam majd jovok bovebben csak Kamillam fogzik es lazas :(

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Piroska: jobbulás a picinek reméljük hamar kibújnak a pici fogacskák.

Képzeljétek tegnap találtam magamban egy kullancsot. :shock:
Mikor kell életem első kullancsát összeszednem ha nem most. :cry:
Remélem nem lesz tőle semmi gáz.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Sziasztok!

Imomo- ha megkérdezhetem mi az a IR PCOS betegség amit írsz? Mivel jár, tünetei is vannak?

Tinus- Üdv közöttünk! Én is úgy jártam a tesztel mint Te nagyon halvány volt az első keresni kellett rajta a második csíkot de nem csoda hisz egy nappal azután csináltam hogy megkellett volna jönnie a menzeszemnek. Viszont mikor Kamillával voltam terhes akkor aznap csináltam mikor megkellett volna jönni és halvány de szemmel jól látható volt a másdoik csíkom. Igazad van a szülésznő témában, én is valószínűleg nem fogadnék orvost ha nem tudnám hogy császáros leszek mivel az első kettő is az volt nem kérdés hogy a harmadik is az lesz és ott azért van meló a dokinak és nem mindegy ki vág fel. Amúgy tény és való hogy előtte a szülésznő készit fel és utána is ő van jelen míg fel nem kerűl a kismama az osztályra. A Femibion ára tényleg húzos és a dokik többsége is ezt javasolja az utóbbi miatt nem volt kérdés számomra hogy mit szedjek ja és mert a párom ragaszkodott hozzá.
Nekünk az első gyermek 3 hónap próbálkozásra sikerűlt (havi 1 aktusból), a második pedig rögtön összejött a mostani pedig a 2. hónapban sikerűlt.

Zsanett- Gratulálok! Legyetek nagyon boldogok még annál is mint amilyenek most vagytok! Szerintem eldönteni hogy fogadsz-e dokit vagy sem a szived joga. Azért kíváncsi lennék hogy akihez elmész doki melyik szülésznőt ajánlja mert azt ugyis megmondják. Én is megkérdeztem az enyémet és meg is mondta.

Krisy- sokan írígyelhetnek szülésed időtartalma végett :)
Saját magam megnyugtatása végett elvittem Kamillát a dokihoz ő is a fogára tippelt sajnos akár 3 napig is eltarthat ha még 4. nap is lázas vissza kell vinnem. Szegény olyan bágyadt és bújós volt egész nap nagyon sajnáltam de azért mikor lentebb ment a láza jókat nevettünk egymáson.
Remélem hogy nem okozott semmi bajt a kullancs és kiszedted vagy elmentél vele orvoshoz? Ezt azért majd említsd meg a nőgyógyásznak is majd nem árt ha tud róla.
Emlékszem mikor Kamilla pár hónapos volt én is találtam egyet a füle mögötti részen, megilyedtem mert még ilyen közelről nem találkoztam kullancsal. Aztán nagyító és csipesz segítségével kiszedtem.

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Piroska,
Az IR inzulinrezisztenciát jelent, ami annyit tesz, hogy túl sok inzulint termelek. Ugye a cukorbetegek nem termelnek, na én meg túl sokat és ha nem kezelik, akkor a hasnyálmirigy felmondhatja a szolgálatot, ami a 2-es típusú cukorbetegség már. Szóval diéta, gyogyi és mozgás. A PCOS ennek a hozadéka, mert ettől megborul a hormonháztartás és nem úgy termelődnek, ahogy kéne, így nekem ez zsíros bőr, rendszertelen menstruáció, pattanások formájában jön ki, de lehet még tünet a petefészekciszták, elhízás, ilyesmik. Szerencsére nekem az utóbbik nincsenek, de így is azt mondták, hogy kezelés nélkül nincs esélyem a spontán megtermékenyülésre. Ebben segít a gyogyi, és a szigorú diéta. A gyógyszernek még van egy olyan hatása is, hogy segíti a beágyazódást, mert nagy a vetélés kockázata. Szerencsére én enyhén vagyok érintett, de ismerek olyanokat, akik évek óta küzdenek a babáért :(
Viszont nagyon kell tartani a diétámat, mert az kulcs. Ez egy napi 5szöri étkezésen alapuló 160grammos szénhidrát diéta. Meg van adva mikor miből mennyit. De úgy tűnik működik, mert elsőre összejött a bébi :) :) :)
imono
 
 


Piroska, ahalvány csíkokcska igaz már erősödött, de azt hiszem akkor leszek teljesen nyugodt és biztos a dologban, ha látunk is valamit:) Nekem is császár volt az első, mégis vacilálok az orvoson, még nem döntöttem. Nem is a pénz miatt amúgy. Az első dokimmal is elégedett voltam, de nem maradt jó élmény a szülés és valahogy hozzá kapcsolódik és így nem akarok nekivágni. Nekem nem császárnak indult, csak egyáltalán nem tágultam, hiába voltak órákig 2 perces fájásaim. Viszont nem vagyok benne biztos, ha nem vagyunk egy kicsit türelmesebbek (igaz elég sokat vajúdtam), akkor nem jön-e természetesen... ezt már nem tudjuk meg. Mindenesetre az az érzésem, hogy legközelebb meg kell próbálni, hátha megy simán, persze nem ragaszkodom hozzá mindenáron, hiszen fő az egészség.
Ezek szerint nálatok sem kellett sokat várni a babákra:) Neked miért volt császár?

Imono, de jó, hogy ezt leírtad, én pl mindig azt hittem, hogy a PCOS mindig cisztásodással jár.

Krisy, nekem 9 hónapos terhesen volt kullancs csípésem. Be is tojtam, mert a helye teljesen belilult kékült pirosodott és sürgősen bőrgyógyászhoz utaltak. A bőrgyógyász megnyugtatott, hogy nem Liam kór, mert az olyan kokárdaszerűen gyulladt bőrt csinál (olyan körköröset, szerintem netem vannak képek), úgyhogy figyelgesd és érdemes eltenni a kullancsot is, hogyha esetleg van valami, akkor bevizsgálják. De reméljük minden rendben lesz.
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Elõször is mindenkinek gratulálok!

Én is csatlakoznék. A héten csináltam tesztet, ami hosszú idõ után végre pozitív lett. :D De éreztem is, hogy megváltozott vmi, de elsõ terhesség (de fura ezt leírni), így nem voltam biztos, hogy emiatt van. Amúgy sem volt soha extra pontos a ciklusom.

Én is most nézek orvost, mert pont most költözünk és olyan helyre akarok menni, amit könnyen meg tudok közelíteni, meg munka után is tudjak menni. Kicsit para is vagyok, hogy nem lesz-e gond, ha csak a 7-8. héten tudok elõször menni a dokihoz.

Niksi
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Szia Niksi! Gratulálok :)

Én oda tervezek menni, ahol a betegségemet is kezelik, mert ott tudják a korelőzményt, meg van ilyen terhes csomagjuk, ami kicsit drága, de mivel jobban kell magamra figyelni, így nekem megéri :) Én is majd 20-a körül tervezek menni, hogy hallhassuk a szivét :)
imono
 
 


Sziasztok

Niksi gratulálok a 2 csíkhoz :lol: Szerintem nem gond ha csak akkor mész dokihoz legalább többet fogtok láttni, és már lesz szívhang is. :) Egyébként én is csak másfél hét múlva fogok menni dokihoz.

Ki mikor megy dokihoz?

Piroska, Tinus: Köszönöm a kullancsos hozzászólásokat. Nem mentem vele orvoshoz a férjem csipesszel kiszedte utána teafaolajjal lefertötlenítettem, csak még elég piros a helye ezért vagyok egy kicsit megijedve, de azt mondják, hogy az még 7-10 napig teljesen normális. A kullancsot azért eltettük ha még szükség lenne rá. Most várunk aztán megláttjuk mi lesz.

Nálunk Dávid a 4. hónapban a nászuton érkezett hozzánk ez a pici meg a probálkozások második hónapjában.

Piroska a szülésznő is azt mondta, hogy vannak nők akik szülésre születtek, mert olyan felépítésű a medencéjük és könnyen kijön a baba. :) Tényleg gyors volt, de az utolsó két óra az brutálisan fájt. :oops: Nem tudom, hogy a kistesó akkor most milyen gyorsan fog jönni, mert azt mondják a második fele annyi idő alatt jön. :shock: De ez még odébb van. :lol:

Nektek van már valami tünetetek? Nekem semmi és mintha a mellem sem fájna már annyira. :(

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy, biztosan nem lesz gond a kullanccsal, de jó hogy megtartottátok :)

Nekem még a mellfájdalmam megvan. Van, hogy fáradtnak érzem magam, de az lehet a kusza időjárás miatt is. Valamint, ha valamit hasizomból csinálok, akkor pici szúrást érzek az alhasamban, de ez sem mindig, szóval inkább csak a mell érzékenysége van meg. Kíváncsi vagyok mikor lesz több, vagy más, mert így azért aggódok, hogy minden rendben van-e odabent :P
imono
 
 


Sziasztok!
Én is csatlakoznék a februári anyucikhoz. A tesztek szerint (amiből csináltam eddig vagy 8at, tuti, ami tuti...)5-6 hetes lehetek most, szóval február elejére várom bébikét, aztán majd kiderül.
Nekünk ő lesz a 2., van már egy ovisunk. :)
Remélem minden rendben lesz, az elsőnél sajnos majdnem végig hánytam, napi 15-20szor :oops: ...a 6. hónaptól volt csak picit jobb.
:?
Tünetem kb., mint Piroskának...szédelgek, feszül a cicim..és fogytam 2 kilót, így most bőven 50 kg alá kerültem... :?

Fogadott doki témához: szerintem, aki megteheti, az fogadjon mindenképp, nem mindegy, hogy ki császároz, ha azt kell, vagy hogyan indítja meg a szülést, ha úgy adódik, hogy áll a fájdalomcsillapításhoz, vagy hogyan varr össze ha nagyon repedsz...
hannipanni
Budapest
 
 


Megall az ember esze! Kint fejti a szomszed a borsot az udvaron es azt mondja a 2,5 eves lanyomnak hogy abbol ne egyen amit o mar kifejtett ha enni akar fejtsen maganak. Bocsi lanyok most nagyon pipa vagyok, kesobb reagalok...

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Sziasztok!

Hát képzeljétek én eddig semmi nagy tünetet nem produkálok. Álmosnak álmos vagyok, de az attól is lehet, hogy rendszerint fel kell kelni a gyerekhez éjszaka.
Hannipanni, neked is gratula. És az ovis fiú vagy lány? Fogadott orvosról én is így gondolkoztam szülés előtt, most már nem annyira. Látjátok ahány ember annyi tapasztalat...
Krisy, biztos nem lesz baj a kullancs miatt. Képzeljétek pont a napokban mászott rajtam is egy a kertben, még jó, hogy időben észrevettem. Aztán vettünk a gyereknek rögtön egy ultrahangos riasztót, most az van a cipőjén, ha kimegyünk. Hátha tőlem is távol tartja őket...
20140503222551
 
 


Ma nekem is majd leragad a szemem...

Nóri

Kép
imono
 
 


Imono- köszi a választ már ezzel is többet tudok :) akkor nálad nem nagyon fordulhat elő az sem hogy nagyon meghízz a terhesség alatt ugye?

Tinus- Hajnival aug. 4-re voltam kiírva be is feküdtem akkor és 5-én délelőtt borzasztó faájdalmaim voltak már ebédelni sem tudtam, ezek nem szülési fájdalmak hanem teljesen mások voltak aztán lefeküdtem fáztam és közben melegem is volt mert ugye nyár volt. Míg nem kiderűlt hogy lázas vagyok ez miatt azonnali császárt rendeltek el. Én közben úgy jártam hogy megfogadtam a város legjobb orvosát aki pont 4-én délben ment el nyaralni és átadott a helyettesének aki éppen 5-én reggel ment haza így vissza kellett hívniuk. Úgyhogy a helyettesítő dokinál született Hajni és már a szülés utáni 6 hetes kontrollra is hozzá mentem vissza meg már Kamillával is hozzá jártam. Sokkal szimpibb egy időssebb dokiról van szó magán úton lehet hozzá járni de a szülésért mindenki annyit ad neki amennyit gondol mivel ő nem mondja meg.
Kamillánál már kérdezte hogy akarok-e sima szülést vagy legyen ő is császár én inkább az utóbbit választottam ami zintén nem volt baj mert olyan sárga és zöld volt már a magzatvíz a kakitól hogy kár lett volna ha simán szülök és kivárjuk míg az beindul.

Niksi- Üdvözöllek közöttünk!
Nem gond ha csak a 7-8. héten tudsz menni de azt számításba kell venni és nem csak nálad mindenkinél hogy ha esetleg előfordul olyan hogy nem jó helyen van a baba úgy értem esetleg méhen kívüli a terhesség akkor a 8. hétig a "legszerencsésebb" tőle megválni. Nem ijesztgetésképpen írtam, de mivel várandóssak vagyunk mindent számításba kell vennünk hisz nem látunk magunkba.

Krisy- nekem bizonyára nehéz szülésem lett volna ha engedtek volna spontán szülni mert még a kiírt időpontban is mindkét gyerekkel olyan zárt és kemény volt a méhszájam hogy csoda lett volna ha normálisan tágulok. Azért nem mondom lehet hogy most így az utolsó szülésnél lehet benne lennék spontán és ismerek is olyat aki csak harmadszorra szűlt így és örül hogy megtette a dokim semmiképpen nem fogja engedni.

HanniPanni- Gratulálok neked is és üdv közöttünk!
Nekem sincs még tünetem azon kívűl ami idáig volt, ha nem tudnám a két csíkot nem hinném hogy egy élet növekszik bennem. Az a baj hogy ez miatt képes az ember ugyanazt csinálni mint előtte rohangálni a gyerekek után meg ilyenek, azért egy kicsit lassítani kellene a tempón nehogy baj legyen.

Tinus- milyen az az ultrahangos risztó hol lehet olyat venni?

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Az a baj ezekkel a tünetmentességekkel, hogy simán lefutottam a bébivel a szokásos 10km-emet, mert ugye nem tudtam, hogy érkezik. Persze már nem teszem meg, de azért kapott szegény tudtom nélkül... :roll:

Piroska,
Valóban nem szabad sokat híznom, és mivel ez a betegség élethosszig tartó diétát követel, így elvileg nem is fogok nagyon, mert cukrot én egyáltalán nem eszek. Néha egy-egy bűnözés, de mióta tudom Zsebit :P még az sincs. De így legalább mindig figyelek a tápanyagbevitelre, és az mindig minőségi :wink:
imono
 
 


Piroska, mi ilyet vettünk:
http://www.egeszsegbolt.hu/414-kullancs ... zulek.html

lehet bababoltokban is kapni.
20140503222551
 
 


Azért remélem, hogy nem lesz gond. Közben jövõ hét szerdára kaptam idõpontot a dokihoz.

Nem vagyok tisztában vele, de ha nekem 32 napos a ciklusom átlagosan és jövõ hét kedden lesz két hete, hogy nem jött meg, akkor most hányadik hétben vagyok?

Örülök, hogy nálam tapasztaltabbak vagytok. Én csak kedd óta bújom a netet a terhességgel kapcsolatban. Eddig csak az egészséges étkezésre és a mozgásra próbáltam odafigyelni, de az persze baba nélkül is fontos. Hétfõn még elmentem jógázni, de a jövõ hetet már kihagyom, mert ott sokkal dinamikusabb dolgokat csinálunk, mint a kismama jógán. Nem akarom megeröltetni magam.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok

Újabb tünet fémes íz van a számban :shock: , eddig nem tudtam mire vélni, de most néztem utána és ez is egy tünet a sok közül.

Hannipanni: Üdv köztünk gratula a kistesóhoz. :lol: A nagyobbik mennyi idős?

Piroska: Jó kis szomszédotok van, ahelyett hogy adott volna egy marékkal a kicsinek :) Az én barátnőmnek is 2 császára volt és most várja a harmadikat azt mondta neki a doki, hogy megprobálhatja simán szülni ez a kicsitől függ. Egyébként én is túl hordtam Dávidot 3 nappal de nekem szerintem a doki egy kicsit rásegített, mert a kiirt időpontba kellett mennem vizsgálatra és akkor még teljesen zárt voltam. Akkor a hüvelyi ultrahang után kézzel is megvizsgált akkor azt hittem leugrom az asztalról úgy fájt és délutánra elment a nyákdugóm ez volt szerdán és szombaton hajnalban kezdödtek a fájdogálások, de én minnél kevesebbet akartam bent lenni a kórházban ezért csak este fél nyolckor mentünk be a férjem unszolására és akkor már bő két ujjnyira tágultam.

Niksi: Nézd meg mikor volt az utolsó menszesz első napja és onnan kezd számolni a heteket. Akkor szerdán nagyon drukkolunk és várjuk a híreket.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


20140503222551
 
 


Tinus, köszi ez tök jó naptár. Amiket eddig próbáltam, azoknál csak az utolsó ciklust lehetet megadni.

Érdekesek ezek a tünetek, én naponta teljesen mást érzek. Ti szoktatok szédülni? Nekem alapból is alacsony a vérnyomásom és olvastam, hogy ilyenkor eleve még alacsonyabb. Este le kellett ülnöm, mert az ájulás kerülgetett.

Nem lehet egyszerû helytállnotok a gyereknevelésben. A párunknak el lehet magyarázni, hogy miért vagyunk hulla fáradtak, de a gyerkõcöt ki kell szolgálni. :)
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Krisy- megvannak a tarsashaz elonyei es hatranyai...
Nekem azt mondtak a korhazban hogy azert nem lehet csaszar utan siman szulni mert abban a fajaserositoben olyan anyag van ami hegszetvalast okozhat.
Es emlekszem is hogy amikor Hakni szuletett volt a szobaban egy csajszi aki igy jart hogy elso csaszar masodik sima es a belso hasfal varratai szetszakadtak es verzett igy megszulte a babat spontan de utana csaszar kellett a verzes miatt.
Ezert mondtam a dokimnak hogy koszonom en ebbol nem kerek.

Niksi-vannak olyan szulesnaptarak a neten ahol be kell irni az utolso 3 mensi datumat es az atlagot is hogy hany naponta jon meg. Keress egy ilyet az biztos pontosabb. A szedelges nalam minden nap van olykor lekell ulnom mert ha nem ugy erzem elesnek.


Kamillam meg mindig lazas azota is ejjel es nappal is, ma vettunk neki borostyan lancot hatha az segit.
En hetfon megyek dokihoz mar nagyon izgatott vagyok.

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Sziasztok!

Csatlakozni szeretnék hozzátok! :)
Úgy néz ki, hogy február 12-re várjuk a 3. gyermekünket :)

Nahát! Még ismerős is van a 2011. júniusi topicból! :wink:

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Zsófi, üdv itt!!! :D
Azt hittem ti megálltok kettőnél. de jó, de jó.
20140503222551
 
 


Tinus!

Én is pont azt hittem :lol: de így alakult és természetesen ha jönni akar, akkor mi nagyon-nagyon várjuk! :wink:
Na jó...először sokkot kaptunk Apával, mert én még vissza akartam menni dolgozni, nameg a Milán is csak 1 éves...de már másnap futottam Femibionért és kész :D
Már csak abban reménykedek, h ez a terhesség nem lesz annyira szörnyű mint a Milussal (ha még emlékszel rá). Szóval remélem nem lesz semmi gubanc... :roll:

Íme a tesztem: Kép

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 


Üdv Zsófi a csapatban. :)

Piroska, drukkolok, hogy beválljon a borostyán a picinél.
niksi28
Budapest III. kerület
 
 


Szia Zsófi, gratulálok Nektek :)

A mai nap eddig a legrosszabb...Délelőtt semmi gond nem volt, aztán fél 3 magasságában olyan gyomorégés jellegű dolog jött rám, de iszonyat erős, alig vártam, hogy hazaérjek, persze egyik jármű sem akart érkezni. És mindvégig ilyen mindjárt hányok volt a torkomban, de ennek ellenére hasmenés lett belőle. Aztán aludtam, de nem igazán lett jobb... Ez általánosnak mondható? :? MOst ettem kicsit hátha jobb lesz...

Nóri

Kép
imono
 
 


Zsófi:))) ez szuper, biztos minden rendben lesz, a lényeg, hogy pozitívan állsz hozzá.

Imono, hát lehet ilyenekre számítani. A "mindjárt hányok" nekem is ismerős, az elsőnél 12 hétig ez volt, de szerencsére sose lett belőle több. Most viszont semmi ilyen nincs még.
20140503222551
 
 


Sziasztok!

Szia Zsófi, üdv közöttünk, örülök hogy van ismerős számodra itt a topicban és annak is hogy nálatok is 3. gyermek érkezik majd.

Imono- nekem a terhességen kívűl is volt párszor olyan hogy felkeltem éjszaka és nem tudtam hogy most alul van fent fog kijönni valami. De nálad biztos a várandósság okozta.

Na megyek elteszem magam holnapra...

Kép
Kép
Kép
v.piroska
 
 


Túl az első hányáson :? Nem életem napja volt...és a hasmenés és hányás közepette nem a csodás állapot járt a fejemben, de tudom hozzátartozik, szóval okés, és már jobban vagyok, de azért megszenvedtem vele, mert még nagyon kellemetlen gyomorszáj fájdalom is járt hozzá, talán az volt a legrosszabb...

Nóri

Kép
imono
 
 


Sziasztok!

Ha nem bánjátok csatlakoznék. Nem tudom,milyen gyakran érek majd ide, de azért igyekszem. :D
Szóval nálunk is a 3. baby van pocakban. Véletlenke (egy balesetes óvszer eredménye) , de annyira jönni akar, hogy nincs más választásunk. Ő döntött. :lol: Számításaim szerint február 1. lesz a nagy nap, de mindkét csemetém 2 héttel hamarabb jött, így bármi lehet. Meg télen még nem szültem. Én a jövő héten csütörtökön megyek dokihoz és még nem mondtuk senkinek. Elevitet szedek és Mg-ot. Tünetek a szokásosak: puffadás, hányinger, álomkór, kicsi hasfájás, mintha meg akarna jönni. Jó eséllyel ugyanott és ugyanannál a dokinál fogok szülni, ahol a fiúkat. A kórházban nem engedik a szülésznő fogadást, de az előzőekben sem hiányzott.
A nevekkel még bajban leszek egy darabig, kérlek ne haragudjatok, próbálom felvenni veletek a tempót és az újabb hsz-kre reagálni. :wink: :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Gratulálok az újaknak!
Tegnap volt az esküvőm nagyon csodálatos volt mindenki nagyon aranyos életem egyik legszebb napja volt a tegnapi:))
Nem mellékesen egész nap elég jól bírtam este már azért a kocsikázást nem bírtam meg volt az első rosszullét:(
Holnap megyek orvoshoz!

Mindenkinek szép napot!!! :)))
zsanett21
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: