Új privát üzeneted érkezett!

Judit, na ja, ahogy Mági írta a 3.-nál is hülyének nézik az embert. Engem még plusszba a kis korkülönbség miatt is... :roll: Pedig utána mindenki elismeri, hogy ez így milyen jó. Én plusszba még nagyn fiatal is vagyok, most leszek még csak 31 és már 3? Igen, mondjam azt, hogy az elsőt 25évesen szerettem volna?! :lol:

Konkri, bennem teljesen vegyes, de mostanában inkább úgy vagyok, hogy már jó lenne ismét "fittnek" lenni, engem bazira megvisel. Ahogy Mágnes is írta, nem bírok már annyit és ez engem is zavar. :?

Villő, csodaszép Bubuka!!!! :D :D :D :D :D :D Mintha nem 2hetes, hanem 2hónapos lenne.
Ja, nem 200-ra ment fel, csak 140-re, azért nem aggódtam annyira, csak kúszott és kúszott, a fejem meg szét akart szakadni. 200? Engem annyival akartak kórházba vinni az EKG-nál, de aztán lebeszéltem őket, ott volt a két lányom is. :D De 27-én védőnőzök és megnézetem vele a vizeletet is, meg szúrópróba szerűen mérem a vérnyomim azért. Köszi a választ!!!!!

Mági, igen, semmit sem ér. nagyon fals értékeket mutat, nekem mindkettő van és csak a karos a jó. Mondanám, hogy kölcsön adom, de sajna nekem is kell.... :?

Tegnap kifogtam egy olyan, de olyan hülyét a vaterán. Most már ott tartok, hogy nem is válaszolok. Egyszerűen az eszem megáll. Honnan van ennyi idióta?????????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Voltam dokinál,tenyésztés levéve,külső méhszáj 1 újnyira nyitva :shock: :shock: belső teljesen zárt.A doki azt mondta nyomni a magnerotot 36.hétig nem akar látni,addig ki kell húzni,oké az 1 hét vasárnaphoz :shock: :shock: Én igazából még húznám ameddig csak lehet.Jövő hét csüt.vérvétel,vizelet és azt követő héten(36.-on) lesz az első CTG.Befordultunk a célegyenesbe.

napsugáreperke!
Fönt az elsőn vártam a dokira és közbe tolták be az újszülött osztályra a babákat.Meg kérdeztem az egyik anyukát,hogy mit kell hozni a babáknak.Egyértelmű választ kaptam:MINDENT :shock: :? ruha,pelus,popsitörlő,takaró stb...Én már tényleg nem tudom mi legyen.Az én kórházi csomagom már így is úgy tele van,hogy abba még 4napra baba cuccokat is csomagolni képtelenség.Lehet össze rakom itthon,hogy ne apának kelljen és,ha kérik akkor utánunk hozza.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Nézegetem a kajarendelős oldalakat, mert eldöntöttem, az elején igenis fogok rendelni magamnak. Apa bent eszik az "üzemi konyhán", a gyerekek az oviban, magamnak pedig rendelnék, amíg össze nem rázódunk...
Miért nincsen szoptatós/kismama menü sehol?? Az ok, hogy nem kell különösebben figyelni az étrendre, de azért sólettel nem indítanék, vagy a karfiolt is kihagynám..
Egyáltalán van tapasztalatotok ételfutár cégekkel? Melyik az, amelyik ehető, és az ára sem a csillagos ég?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

 
 

Ibici- én alapból minden gyereknél készítettem csomagot. sztem nem nagy cucc az már, a pelus táskába befér... 3-4-5 body (ha gáz van ki tudod lötykölni, vasalni nem muszáj) ugyan ennyi rugi- és hát ugye nem nagy darabok ezek se. 2 pár zokni, 1 sapi, törölköző, pelusozáshoz meg amúgy is jó ha van pár kendő-alátét-textilpelus. fürdetőkrém, de végülis sztem a sima víz is megteszi (személy szerint engem zavarna ha baba létem első napjaiban offra dörgölnék a mázat rólam) pici krém (sudocream-ből van olyan mini is- lehet kaptál a felicitas csomiba) egy csomag popsitörlő - deezt pl én a saját motyómba is tettem, mert én ezzel sok mindent csinálok :) sminket törölni, takarítok is vele... :)
a kistakaró ment a táska tetejére
pelusból meg vettem egy kis csomagot... (van 20-28 darabos is)

mivel nekem esélyes hogy esetleg befekszem, így a babamotyót apa hozza... úgy se kapom meg pár óráig a babát...
de ha mégis megyünk csak úgy hopsza szülni- hát akkor két táska + egy kis csomag pelus. (vagy a tedd akkor két utazó táskába)
nem fog senki hülyének nézni- én még nem láttam embert kis cuccal szülni menni. ráadásul kifele meg még több motyóval jön az ember...
útközben bekerül a saját párna, meg a babaajándék csomag, és akkor még viszel egy kaska gyereket is meg a rokonok által beszállított halom motyó, ami el se fogy...

Ági- én is tuti rendelek majd kaját, de é igazából most is lazán vagyok a főzéssel... ha nincs időm, akkor puff,hozatok két menüt és elég négyőnknek (1600) és nem mentem boltba, nem indítottam be sütőt, még néha a mosogatás is kimarad...
kismama menü- nem tudom... azt hiszem a gastroyal-nak vannak azért lightosabb menüi. ha nem sima kifőzdétől rendelsz, akkor frankón össze tudod állítani... igaz ezek talán drágábbak.
nekünk két menü van, vagy van c menü és az elég diétásszerű...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Én egy négy napos, gurulós bőrönddel megyek. A pelsut majd másnap Apa hozza (annyi van azért, ami aznapra kell), illetve van egy külön neszeszerem, ami rárakható a bőröndre. De én tervezem, hogy ha fölbosszantanak hamarabb jövök. :mrgreen: Az Istvánnak erre sok az esély. :lol:

Ibici, én mindkettővel 2ujjnyival rohangáltam és napra jöttek. :roll: Tuti most is így van. :lol:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Itthon van a csipet csapat :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Jo persze mindenkepp becuccolok csak nekem ez olyan furi,mert Vikinel maskep volt,hat igen ez mar majdnem 11eve volt.Most meg a valsag szo mindenhol jol jon,mindenrr ra lehet fogni.Na mindegy ez van,ezt kell szeretni.

Tigerminni!
De jo:D Kerunk majd kepeket,ha tudsz rakni!!!

sti!
2 ujnyival :shock: :shock:
Akkor meg en is raerek:):DEgyebkent mondta a doki is,hogy akar tul is lehet hordani ilyen mehszajjal:)

Etel futaron meg nem gondolkodtam,de nem rossz otlet.Legalabb 1-2 hetre mig az ember magahoz ter.Segitsegem nem sok lesz csak apa,de a rantottan kivul nem tud semmi extrat fozni.Az meg 2 hetig kicsit uncsi volna :):):)

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Fú Gemini! Gyorsak és ügyesek voltatok akkor! Sok sikert, meg csak csupa jót!

Ja Ibici én is írni akartam,hogy nyitott külső nem nagy gáz- ha a belső is nyílik... ezzel tényleg túl lehet hordani, nyugi!
nálunk válság se volt még és akkor is kellett a cucc, mondjuk nekem ez így jó, mert én utálnám más, akár kórházi cuccba öltöztetni a gyereket. tudom máshol meg csak abba lehet... :)

Sti: éni s börivel mennék, ha lenne... így is akkora a pakkom, hogy a szülésznő szokta cipelni :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trigemini2012 2012.08.17 15:28-kor.

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Bocs, ha nem reagálok mindenre, mindenkire... Olvasni olvasok eléggé rendszeresen, de az írás kimarad...
Eléggé lefoglal a 3 csemete ellátása... fejés, etetés, tápszer készítés+ minden egyéb... és én sem vagyok még teljesen fitt :oops: :?

Villő
Te hogy vagy a császár után?

Nem tudom, de én nagyon rosszul viselem a műtét utáni időszakot... fáj, nem tudok rendesen mozogni...

Nem értem meg azokat, akik kérik, hogy császárral születhessen meg a babájuk...

Kép
trigemini2012
Fehértó
 
 


Gemini!
Szuperek vagytok! Megnéztem a blogod is...
Remélem hamar felépülsz és jobban leszel! nem semmi volt amit kihordtál!
Gyönyörű családotok van!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Gemini, de szupi hírek!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De jóóóóó, nagy-nagy gratula! És gyors fölépülést!!!!!!

Hol van Gemini blogja? :oops: Én nem látom. :shock:

Ma jön a segítségem. Szombatonként fog takarítani vagy vasalni, mikor mit. :D Már alig várom. Remélem szombaton is jön, ma csak beszélgetés lesz. :D És Rozikámat is várom már (mosogatógép). Gondolkoztam, hogy már nem fogok addig mosogatni sem. :D

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti- alul Gemini bejegyzése alján ott vannak a gombok: profil, pü, www - na a www-re kattints... :)

Rozi- nekem a lányom lesz Rozi, Te meg a motyogatógépet hívod Rozinak :)

átsétáltam a fiúkkal a szomszéd tsz-be- após ott portás, Apa meg haza fele felszedi őket, addig porszívózok egyet- de amit mondani akarok- felraktam a hastartó protektorom és hát egy álom volt a séta... én hülye napközben meg szenvedtem mint a kutya. most is éreztem hogy keménykedni akar a hasam, de simándi nyomtam a sétát...
szóval én vagyok a vídia- nem gondoltam én a 13-14.héten,hogy idáig kibírom és főleg így a végére...nagyon sirály!
most már csak azt remélem hogy Fancsi lesz 2,5 kiló apgar 10/10 oszt jó :)
fú én tök beteg voltam, hogy Martin csak 9/10 lett... pedig csak a bőre miatt kapott lehúzást...

ja kérdés: ti hogy vagytok, mert én már tök sokszor érzem a babaszagot, de én így a vége fele már mindig így vagyok...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Hogy érzem magam?
Nos, legszívesebben beásnám magam egy gödörbe szülésig.
Mindenen elbőgöm magam, sehogy sem jó, fájnak a lábaim. Lent voltam a gyerekekkel az udvaron, lejött a Védőnő szomszéd, rámnézett, és mondta, hogy 2-3 nap, látszik az arcomon.
Szóval mindenki tudni véli, hogy azonnal szülök, de én nem érzem, csak azt, hogy ismét úgy dolgoznak a hormonok, mint az elején, megint állandóan aludnék.. Irritál lassan mindenki és minden .
Na, hát így érzem most magam :wink:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

3 bébi nagyon cuki! :lol:

Ém semmit nem érzek, ez normális? A hasam úgy fenn van még, és olyan "fiús" a formája, hogy van aki próbál meggyőzni, hogy Sárika fiú lesz. :shock: De tuti nem, én is láttam, hogy lány és olyan lányos is ahogy mozog.

Persze a medencém az fáj, főleg a hidegfrontot viselem rosszul.

Akinek már van gyereke, annak volt az előző szülés előtt valami tünete? Vagy van akinek teljesen váratlanul jött a szülés? Olyan izgi, hogy hogy fog kezdődni! Már összepakoltam mindent, csak nem volt a boltban 1-es kis csomag pelenka, az kell még...

Zsófi


Kép

Kép
bruck
Budakeszi
 
 
 
 


Mági- szerintem eljön a holtpont...

én úgy gondolom, hogy a babák nem születnek akkor mikor anya nyomi- bocs hogy így írom... vagy lehet hogy akkor előtte az anyuka már felpörög...
várom az sms-ed, viszont szerintem még nem most lesz- csak hogy én is mondjak valamit :)
amúgy mi van veled befekvés terén? szó van róla? milesz ha megint 1 órás szülés lesz?
én most csak a 17-i befekvésre gyúrok... előbb nem szeretnék... és 19-én indítsunk... de már arra is ráálltam, hogy esetleg futni kell... majd fejben tartom a gyereket :) de szerintem nem akar ő olyan előbb jönni.
abba meg bele se gondolok, hogy mi van ha itthon indul be a szülés és tényleg egy órás lesz megint.

Bruck: elsőről tudok nyilatkozni- az spontán volt, de jele semmi... egyszer csak elkezdett fájni- amire én azt hittem hogy semmi, mert össze-vissza 2-3-4 percenként jöttek... gondoltam csak gyakorol a testem... :) ja a következő két szülésre :)

forma: azt mondják hogy a fiúkkal hegyes az ember hasa, a lányokkal meg a fenék nő- hát én pont fordítva látom. végre nem sokkal szélesebb a potrohom, mint a vállam.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Villő, Gemini, szépek a babák! De jó Nektek, hogy már babáztok :-) Gemini, mielőbbi felépülést kívánok Neked!
Én is már nagyon várom, hogy Noémi kint legyen, persze maradjon bent, ameddig lehet, csak egyre kíváncsibb vagyok :-)

Konkri, miért gondolod, hogy Fanni kicsi lesz? Bocs, ha már írtad :oops:

Nekem a kórházi csomag egész normális méretű lett (van egy kis szülőszobai sporttáska és egy közepes méretű a kórházi napokra), és ha bármi hiányzik, vagy kevés, azt a férjem behozza.

Én elég jól viselem az állapotom, apró kellemetlenségeim vannak, de semmi komoly. A férjem szerint nagyon fitt kismama vagyok :-) Elfogult :-)

Bruck, szerintem is nagyon izgalmas, első gyereknél minden új. Én se érzek semmit, de ez normális és van még pár hét szülésig.

Mági, Sti, Judit kitartást! A többedik gyerekkel biztos, hogy sokkal nehezebb a terhesség vége felé, ott vannak a testvérek, akiket ugyanúgy el kell látni, foglalkozni kell velük stb.
Konkri, Te most nagyon fitten nyomod :-)

Lilypie First Birthday tickers
manni30
Budapest
 
 


Sziasztok!

Gemini, de jó, hogy már otthon vagytok! Jó a kép a gyönyörű családról!

Villő, nagyon szép a kisfiad!

Ági, egy-két tünetedben magamra ismerek. Nagyon fáj a lábam, és kezdek nyűgös lenni és türelmetlen a gyerekekkel. Sokat pihennék, de ugye ezt 2 gyerek mellett kevésbé lehet.

Konkri, tényleg nagyon energikusab nyomod.

Ma én is voltam kórházban kb fél napot. Reggel labor, de a hosszú hétvége miatt az ellenanyagszűréshez nem tudták levenni a vért, mehetek újra jövő héten.
CTG továbbra sem mutatott fájásokat, baba szívverése rendben. UH is OK volt, becsült súly 3000 gr. Julcsi feje egészen lent van, de egyéb nyoma nincs a közelgő szülésnek. Méhszáj tök zárt (bár ha nekem elkezd nyílni, akkor az eddig azt jelentette, h hamarosan szülés lesz).
És találkoztam ma a szülésznőmmel, akit korábbról (tök máshonnan) ismerek :) , és kiderült, h a doki ugyan a jövő héten szabin lesz, de behívható, ha esetleg szülök (azaz nem utazik el messze).
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Konkri, köszi!
Nekem Fanniként van bennem a lyánykád. :D De látod családilag csípjük a Rozikat. :lol:

Bruck, dettó mint Konkrinál. Semmi jel, sőt, nálam már indításról volt szó(ugye már rég kinyíltam, semmi jel, terminus után...), majd egyik hajnalban bazi nagy fájás, amit rögtön tudsz, hogy na ez az. De azért még vársz, mert csak az első élményed, és mi van, ha becsap az ösztönöd. :lol: Fájások detto 2-3-4 percenként, össze-vissza keverve vagy csak méri el hajnalban. :wink: Szülésznő szerint semmi, de azért menjek be. (még jó!), hajnali 5.15-re meg lett a babám, mindenki majdnem lecsúszta, mert azt hitték csak vaklárma. :lol:

Mági, kitartás!!!!!! Nem tudom megnyugtat e, én már kb. 1hónapja antiszoc vagyok. :roll:

Gemini, megnéztem a blogod és nagyon jó. A 33.héthez írod, hogy semmi jel, minden tök beton... :lol: :lol: :lol: :lol: Nagyon cuki a mini-csapat :D

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Gemini! Szuper a kiscsapat! :D mégegyszer hatalmas gratuláció, olyan szépen megnőtek a pocidban! :D
Tegnap mi is voltunk a dokinál, aki szerint Márk nagy valószínűséggel időre fog jönni, minden a legnagyobb rendben mindenhol.... :lol: most 2600 grammra mérte, azt mondta, hogy ha végig tudom vinni, akkor kb. 3600 g lesz a végére....Cseni 3850 g volt, szóval reális, hogy most is hasonlón méretű babánk lesz.

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy ez a szülés milyen lesz. Nekem hosszú volt, és váltig állítja mindenki, hogy most biztos rövídebb lesz....de sok olyat is hallok, hogy percre pontosan ua volt. na majd meglátjuk. Na meg a nagy kérdés, hogy ugyanúgy fog e indulni???

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Gemini:
Nagyon édesek a babák!!! Létszámban most többen vagytok, mint mi :lol:

Konkri:
Nem volt szó befektetésről, de nem is szeretném, mert nincs kire hagyni a gyerekeket. A férjem nem tud annyit itthon lenni velük, hogy akár 1-2 hetet benn töltsek, így a legideálisabb az lenne, ha végre itthonról tudnék szülni menni. Vagy akár CTG-ről :)
Azt én sem tudom még, hogyan lesz, ha a 2 gyerekkel rámjön a szülhetnék, de pánikhelyzetben pörög az agyam, úgyhogy meg fogom oldani ott és akkor valahogyan :)
Vannak verziók a fejemben, de minden attól függ, mikor indul el Soma.
Nálunk még a kórházban töltött időszak is macerás kissé, mert szintén problémás, hogy Apa hogy marad itthon a gyerekekkel.
A főnöke azt kérte, jövő hét végéig még bírjam ki.. jó fej (naná, hogy pasi :) )

Szülés jeléről nem tudok nyilatkozni, mindkettőt a patológiáról lecsattogva szültem, indítva.. :)

Konkri:
Ha 21 a kiírt dátumod, akkor 19-én miért indítanának? Nincs még terminus túllépésed.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Jó reggelt!

Manni: kérdésedre válaszolva Fanni azért kicsi, mert két héttel kisebb- ilyenkor már belefér a tól-ig határokba, de két héttel később fogant, két héttel később volt a szívhang és végig produkálta a két hét csúszást- ezt több doki is erősítette...
és mivel a gyerekeim eddig csökkenő tendenciát mutatnak súlyban - fél kiló, így remélem, hogy azért az alap 2,5 meglesz... de érzésem szerint már közelítjük a kitűzött súly célt...

Mági: hogy lehetne 19-én indítás?- úgy hogy nyitott méhszájjal lehet indítani- még ha nincs is terminus vége (sztem azt papíroznak le a jegyzőkönyvbe amit akarnak)... de végülis mindegy, nekem csak az számít, hogy 17-től ott legyek a szülőszoba környékén... akkorra elindítom az ovit... apa 4es ciklusokat dolgozik... így 4 naponta mamázhatnak a fiúk...de végülis ha úgy van akkor hétvégi időszakban Apuék is tudnak velük lenni, illetve van két húgom is- abból az egyik jelenleg munkanélküli... és még akár én anyum is jöhet egy hétre... szóval nekem opciók vannak gyerek felügyeletre... nekem 17-től csak az számít hogy Fanni jól legyen. jól szülessen... lehetőleg ne egy autóban- mert én attól sztem sokkot kapnék...

na megyek, ma IronLady leszek :)

szép napot, kevés nyügit!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Én vagy pörgök, vagy hót nyomi vagyok. Szerintem életemben nem sírtam annyit, mint az elmúlt pár hétben. A medencém feszül szét, fáj a derekam, a hasam folyton keményedik, és egy hülye fájós-húzós érzésem van napok óta, egész lent. Ha nagyon tornázik a baba, akkor 5 percenként futás pisilni. Nagyon tudnék napközben aludni. Éjjel viszont nem megy, minden órában felébredek. Van mikor tök türelmetlen vagyok. És hát a fájások, néha nagyon megindulnak, aztán semmi. De összességében nem vizesedem, vérnyomás, cukor rendben, szóval nincs nagy bajom, csak terhes vagyok. Már leginkább magamnak. Szeretnék már hasra feküdni, meg lehajolni, gyerekeimet simán fölvenni, stb.

Nálam mindhárom előzmények nélkül indult. Vagyis a harmadiknál az előtte való két hétben minden este rendszeres fájásaim voltak, de mindig elmúltak, és egyszer valahogy éreztem, hogy ez más, de reggelig nem változott semmi, 12 nappal a terminus után, 5 perces fájásokkal még beton volt a méhszáj. Aztán 2 óra múlva már kint volt Maja. A másodiknál 8 nappal előbb, mint vártuk, indult a móka, szerintem a természetes prosztaglandinoknak köszönhetően... Arra tök nem készültem. Volt két nap, mikor szaladt a ház, semmi sem passzolt, hogy én szülni menjek, de mégis mentünk. Valahogy tudja az ember, hogy EZ már AZ a fájás. Bár nekem még most a negyediknél is felmerül a kérdés, hogy biztos tudni fogom? De biztos, csak most olyan várakozós minden.
Mára is nagy rendezkedés van betervezve, de én itt nyomogatom a gépet...
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


konkri:
És a dokid belemenne egy terminus vége előtti indításba? Beszéltetek erről? Nem kötözködés képpen kérdem, csak ilyenről még nem hallottam, kivéve, ha programozott császárról, vagy s.o.s. helyzetről (toxémia,lepényelégtelenség) van szó. :shock:

judit:
Én is ma állapítottam meg, ha jön a meleg, akkor én azonnal átváltok csökkentett üzemmódba, gyakorlatilag vegetálok, ellátom a gyerekeket, de semmi másra nem vagyok képes. Úgy kellett megerőszakolnom magam, hogy felmossak reggel... Aztán, amikor jön a hidegfront, én leszek Villám Gizi, és végigsöprök a lakáson.. :lol: Kár, hogy szülés előtt már nem lesz hidegfront... :cry:

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Mági- Martint is pont egy héttel előbb indította... sima szülés volt...
az volt az indok,hogy 3 ujjnyi méhszáj- fertőzés veszély (egy hétig szedtem augmentint is megelőzés képpen- bár én kicsit ágáltam ellene, de védőnő szerint inkább így mint úgy legyen)... nem tudom ez mennyire okés így orvosilag, viszont leszámítva azt hogy egy picit hiányzott lelkileg az az egy hét, örülök, hogy így történt- mert ha konkrétan nem vagyok bent a szülőszobán, akkor azt se tudom hogy megyek be oda akár a kórteremből is, mert első fájás után már beszélni se tudtam, kb 3. fájásom már toló volt. épp hogy visszamásztam- Apa segített fel az ágyra.

szóval ez már az előzőnél is így ment...

én most is hasonló forgatókönyvvel készülök. bár ott a b verzió,hogy még tovább tart a bent lét, vagy a c verzió, hogy spontán jön...

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri:
Ja értem, akkor volt indok.
Bár, ha azt mondod, hogy a csajszi eleve kisebb, akkor én biztosan várnék, és akár tovább is hordanám. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


majd kiderül 28-án... a múltkor mondta a doki,hogy szerinte nem húzzuk ki 40 hétig- erre mondtam, hogy de azért próbáljuk... így azért belemennék a ciklus szerinti 39+5-ös szülésbe... akkor az egy 38 hetes méret lenne...
az eddigi méretei alapján,meg ahogy érzem most, már valahol kettő kilót meghaladhatta...
a feje tuti hogy lent van, de még nem mindig kilövésre készen...
viszont én már talán kezdek átesni a lelki holtponton és már kezdem várni a jöttét.

te meg már mint egy időzített bomba :)

este eszembe jutott Manoka! hol lehet? és Babee is eltűnt, bár ő írt hogy vacakol a net vagy a gép...
Galex is csöndben van...
hol vagytok csajok?
Witch gondolom üzen ha van valami... ő biztos Jamit ápolgatja és pihen, meg még dolgozik is :)

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


A zárt fórum ügye hogy áll?


A határozott döntést vártam... :wink:
DE akkor legyen és itt? :wink:

molly80
 
 


Szerintem bele lehet vágni, ahogy figyeltem, senki sem ellenkezett :lol: És igen, itt legyen :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Kép


Ekkorák vagyunk...



Én még nem akarok szülni... :wink:

molly80
 
 


Mágnes
Írtam emilt a szerkesztőnek! :wink:

molly80
 
 


Na helloka, végszóra megjelentem :wink:

Próbáltam mobilról, írtam pár bekezdést aztán a böngésző lefagyott, 2 sor után nem látom mit írok így a helyesírási hibákat se látom, meg ott ékezet sincs, plusz folyamatosan félre gépelek...szóval inkább feladtam és megvártam míg lesz pár percem a gép előtt.

Trimenini, nagyon szépek a babáid és annyira jó hogy ilyen gyorsan hazamehettetek. El sem tudom képzelni milyen nehéz lehet neked, de egyben iszonyatosan jó is. Sajnálom hogy ilyen rossz volt neked a császár után. Én nagyon jól voltam hamar, remélem most is úgy lesz.

Villő, Noel nagyon szép formás babó, és olyan jót nevettem amikor írtad h követeli a magáét, egyből az én Nonom jutott eszembe, igazi kis oroszlán a mai napig, mindent adj uram de rögtön, nem bír várni.
Hozzá órát lehetett volna igazítani anno, szigorúan 3 óránként követelte a kaját olyan 3 hónapos korában...

Látom sokan szenvedtek...én is beállok a sorba. Martin feje iszonyat lent van, gyakorlatilag alig tudok járni, folyton fáj a hólyagomnál, és persze pisi 10 percenként.

Tegnap voltam első ctg-n, persze semmi, kenetet végül nem vettek, mert hogy császár lesz. Utcsó vérvétel és UH.
Persze mondanom se kell szokásos hatalmas méretek, 38+5 napos a méretei alapján, becsült súly 3430 gramm. Vizem sok, dokinéni lazán mondja hogy ha bent marad babó a tervezett szept 14-ig, akkor 4,5 kg simán lesz....hát köszi szépen, persze császár, nem gond, csak azt még 4 hétig nekem kell cipelnem...
Lehet h az 56-os bodyk rugik felejtősek lesznek. Ha pedig olyan jó evő lesz ez a gyermekem is mint amilyen Nono volt anno, akkor tuti őt sem fogom magamon hordozni...Nono 2 hónaposan megduplázta a születési súlyát, és majdnem 8 kg volt...

Szerdán kezdődik Nononak az új ovi, de szegény már most sírt, hogy ő bizony nem akarja...a régit szeretné. Ami persze nem is biztos hogy elindul...mondjuk úgy alapjáraton nem hiányzik neki az ovi, nagyon jól érzi magát itthon velünk. Talán ez is a baj...

Akkor is sírásra görbül a kicsi szája, amikor beszélgettem vele Martin születéséről, hogy mi kórházban leszünk. Nem szeretné, hogy ne legyek vele. Megszakad érte a szívem... :cry:
Nem igazán tudom elképzelni, hogy fogja feldolgozni a tesó érkezését.

Ági izgulok ám nagyon mikor lesz Soma érkezése, remélem kibírja amíg apa főnökének is jó lesz :lol:

Éjjelente még jól alszom, leszámítva hogy 2-3 pisitime-ot.
Csak sajna nagyon későn fekszünk le, reggel meg a nyomi diéta miatt kelni kell 7kor...tegnap este bárhová leültem mindenhol elaludtam...

Most éppen előszoba átalakításban vagyunk, vettünk egy paxot, hátha több helyünk lenne, mert áthoztuk harasztiból a babakocsit és gyakorlatilag tele lett vele minden. És a mózes és a sport még itt sincs. Basszus okay hogy panel, jóval kisebb ez a lakás mint a másik, de nem tudom a folyosón sem hagyni a kocsit, mert nem zárt az előtér. Szóval mindennek el kellene férnie, kocsi váza, hordozó majd később a mózes, meg Nono futóbringájának is kellene hely....
Hálóba végül nem vettünk Martin kis rucijainak paxot, nem tetszett h fehér a 30 mély és ugye nálunk amúgy is 60 cm mély és barna fekete van. Így Nono kis nyitott polcát hoztuk el és beraktuk az ajtó mögé. Viccesen néz ki, hogy fehér a pax ajtó, fekete barna a szekrény meg az ágyunk fehér a kis kombi ágy, erre a nyír színű kis polc is ott virít... lakberendezők álma. Plusz a nyitott polc tuti porosodni fog...abban reménykedem h Martin nem sokáig fog éjjel kelni és talán átmehet majd Nono nagyobb szobájába, ahová meg nem kell majd polc, mert ott is van egy hatalmas pax. És akkor a nyír kisbútor mehet vissza harasztiba.
Tegnap mondja párom, hogy mi vagyunk a pax család, van 3 helyiségben is :lol:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Molly nagyon szép a pocakod :lol:
Fura neked 2 baba van a popcakodban de nem látom nagyobbnak az enyémnél.... :oops:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Gabi, vmit elnyomhattam mobilról mert nem találom az üzidet, nem tudok rá válaszolni.... :oops:

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Cső csajok!

Olvasgattam mindent, de már képtelen vagyok normálisan visszaemlékezni mindenre, úgyhogy előre is bocsi.

Gemi: jó, hogy otthon vagytok, jók a képek is! :)

Sti: nyugi, azért nem olyan lyukas az agyad, tényleg én kérdeztem a szüléssel kapcsolatban.

Sissy: köszi, a kórház lapján már néztem a felkészítőt, akartam is menni rá aug. elején, de pont aznap volt a diéta kontroll is és így nem tudtam. Szept. első hétfőjén lesz a következő, talán arra. Ma találkoztunk a szülésznővel, mindent elmondott, megmutatta a szülőszobát is. Nagyon kedves. Megint szóba kerültél, sikeresen be is azonosított, és mondta, hogy "áh igen, megint lánya lesz" :)
Na és eszembe jutott Mági is, amikor a szülésznő össze-vissza forgatta a kör alakú kis számolóját de sehogy se akart neki összeállni a szülési időpont a menzesszel. :) Végül elfogadta azt a bizonyos okt.11-et, de még visszatérünk rá, miután megnézette egy dokival a leleteim. Höhö.

Szept. 4-én első ctg. Duuurrrrvaaa! :) Addigra csomaggal menjek.

Konkri: köszi a baldachinnal kapcsolatos infót, de közben vettünk, ágyneműgarnitúrával együtt. Mindjárt gyün a kép róla. Mostanában folyton emlegetem a mondatod, nagyon tetszik, megragadt a "fülemben": fáj, hogy beszarsz. :) :lol: :lol: Ez lesz a szlogenem, olyan jókedvre derít, mert hozzáképzelem azt a bizonyos laza stílust és hangsúlyt: fáááj, hogy beszarsz. :)

Molly: jól nézel ki! Nyomjad a moderátorságot! :wink: Én nem tudom, mi a menete. Mindig csodálkozom, hogy a képeiden pulóverben és hosszú nadrágban vagy...én meg meztelenkedem (már amennyire lehet), olyan melegem van mostanság!

Én még nem érzem ezeket a nyűgöket, fájásokat, vagy bármi hasonlót, de nyilván ez azért van, mert még "csak" a 33.hétben vagyok. Pár hét és ismerős lesz, amiket írtok...addigra ti már babáztok előre láthatólag.
Még le tudok hajolni, tudok aludni, bár valamilyen idegpontokat nyomkod a fiam, az elég rossz, de ennyi baj legyen.
Még egyáltalán nem érzem, hogy húú de várom, hogy babázhassak. Én inkább félek, paranoiázom. Pontosan nem tudom mitől, de valahogy nem érzem még késznek magam. Remélem, ez még változik. Most azért kicsit megnyugodtam, hogy a szülésznővel beszéltünk, így van egy biztos pont.

Csüt. voltam a 32 hetes Uh-n: baba 1700 gramm és minden oké vele. A leleten végülis minden ugyanaz mint a 12,illetve a 18 hetesen, kivéve a méreteit. Különben szóról szóra egyformák. Illetve most már azt írták rá hogy a lepény 1.fokban érett. Nektek is? Ez gondolom normális, ahogy halad előre a terhesség.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Mági: ezt a tanári dolgot én is akartam írni. Anyukám szokta mindig mondani, hogy ez elég kiakasztó, hogy az egészségügyben néhol milyen durván megy ez a pénzadogatás, de engem egyből kirúgnának, ha mondjuk az érettségi szóbeli kettesért elfogadnék egy 10ezrest. Na igen. Ezen szerintem már vagy nem lehet változtatni, vagy nagyon hosszú idő kell még hozzá. Én speciel tanárként simán elmennék külföldre dolgozni, de erre nincs lehetőség. Másik meg tényleg az, hogy az orvosoknál is csak bizonyos szakterületeken megy ez így, mert ki ad pénzt valakinek pl. aki a szövettanból megállapítja, hogy rákos a páciens? Pedig ők (is) életet mentenek ezzel. Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy az embernek ez a szakmája, tehát el sem várom, hogy nekem plusz ajándékot adjanak azért, mert pl. tovább bent maradok a gyerekkel gyakorolni. Magasabb fizetés, na, az, kéne. :) De nem csak nekünk...az ápolóknak, a mentősöknek, és még sorolhatnánk. Egyelőre meg kell elégednünk (nekünk középiskolai tanároknak) a borzalmas újításokkal, mint pl. a kötelező óraszám megnövelése. Na de ne menjünk bele. Nálunk most azért nem kell elküldeni senkit, mert eljövök gyedre.

Inkább babatémázzunk! :)
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
szifla
Budapest XIV. kerület
 
 


Most fôleg csak olvasó üzemmódban vagyok, nyaralunk :-)....

Gemini: gratula a gyönyörû babákhoz!

Szifla: szép a babszoba!

Rólunk annyit, hogy tegnapelôtt skerült 4 jógagyakorlatnak köszönhetôen megfordítani Pocamokat, és már fejvégû végre!!!!

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Konkri, én sem készültem még fel. Mondtam tegnap este apának, hogy egyszerűen nem indulhat be még a szülés, annyira nem hangolódtam rá. Ráadásul nálunk még a babasarok sincs teljesen kész. Persze azt összedobná a kórházi esték alatt Samuval, de akkor is, nekem ez így nem kerek. Amíg viszont nincs kész a játszóterünk :), addig apa nem foglalkozik a lakáson belüli szerelgetéssel, szóval Zsömike még pihengethet pár hetet odabent. :)

Gemi, gyönyörűek vagytok! Nagyon szuper, hogy ilyen hamar hazamehettetek! Könnyű belerázódást kívánok a mindennapokba! Ez most egy irtó izgalmas időszak az életetekben, annyira jó, hogy a férjed hosszabban otthon tud lenni veletek! ;)

Maci, merre nyaraltok? Honnan tudod, hogy megfordult a baba? Érezted, vagy UH is volt azóta?

Szifla, nagyon szuper a babasarok! Főleg a falidísz tetszik. Jó előre elkészültetek vele. 1 hónappal előbbre vagyok kiírva, de még sehol sem állunk. :oops:

Molly, szép a pocid! Nagyon csini maradtál! Nagyon jól bírod az ikerterhességet te is! ;)

Mindig, ha belépek, azt hiszem, Mági vagy Judit már babázik. :) Nagyon kíváncsi vagyok. :)

Csütörtök este bementem a szülésznőhöz ctg-re, minden rendben,... Totál el volt hűlve, hogy milyen hatalmas a hasam. Én nem látom olyan különösen nagynak, vagy csak ez a megszokott nekem. :roll: Samu húgoméknál aludt, ez volt a főpróba, hátha éjszaka szülünk... Még sosem aludt nélkülünk, de jól érezte magát. Éjjel felkelt 2-3 körül, és akkor nyűglődött egy sort, de utána már reggelig aludt. Ez még itthon sem jellemző. (Mármint, hogy csak egyszer ébred éjjel.) Másnap reggel túlestem az utolsó vérvételen (Erpé, nem értem, neked miért nem vették le? Nekem nem problémáztak az ellenanyagszűrés miatt.) , aztán elmentünk Samuért, és állatkerteztünk 2-ig. Hazafelé bealudt a babakocsiban, és 3 órát aludt . :) Mi közben elintéztük a nagybevásárlást. (Samut anyuéknál hagytuk.) Az auchanban tök rosszul lettem hirtelen (Férjem közben az obiban volt.). Azt hittem, el fogok ájulni, de nem lett baj végül. :)

Ti vettetek/vesztek ajándékot a nagytesóknak a kicsi nevében? Én még nem vettem meg, ez is nyugtalanít. Valami szuper jót szeretnék. Először a fakopáncsban gondoltam egy gitárra, mert annak örülne Samu, de rájöttem, hogy most nem olyan kell, amivel csak felügyelet mellett tud játszani. :?
Amúgy nagyon kezdi érezni Samu a kistesót. Kicsit megváltozott a viselkedése. Inkább apás lett, engem néha el is utasít. Olyan, mintha tudatosan készülne a nehéz napokra. Aztán sokkal érzékenyebb is, mint régen, könnyebben elsírja magát. Az itteni háziorvos asszisztensnőjével jóban vagyok (jár hozzánk masszírozni, ez ilyen csajos program pár itteni barátnővel), és kevert Samunak egy illóolaj-keveréket, ami segít átlendíteni ezen az időszakon, és bakter 2 napja használjuk, és már ma látványos volt a javulás! Hihetetlen! :shock: Nagyon boldog vagyok, mert bántott, hogy nem tudok segíteni rajta.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, még egy Samu-tünet. :) Eddig nem nagyon játszott plüssökkel, és pár hete elkezdte dédelgetni, puszilgatni, ölelgetni, tejcsivel kínálni,... a báránykáját. (Babakora óta mellette alszik egy angyal és ez a bárány.)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso: mi megvettük Csengének az ajándékot, amit a kistesó fog hozni... ez az elsők között volt, a babasarok még nálunk sem készült el....sőt, most hogy a doki azt mondta, valszínű bent marad a kiírt időpontig Márk, Apa még jobban megnyugodott :D

A változás nálunk is érzékelhető! Csenge sose babázott, most pedig nagyon. Takargatja őket, tologatja a babakocsiban stb....

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Sziasztok!

Volt éjjel vaklárma... 1-4-ig öt perces fájások,de már igazán fájósak. Mikor azt mondtam, hogy menjünk, egyszerűen elmúltak. Most megint kezd valami készülődni, de most csak néznek rám, hogy az éjszakaiból sem lett semmi. Hát ha nem ma, akkor holnap,én már tuti nem húzom szeptemberig. És be vagyok szarva, ez tényleg nagyon fáj...
judit34
Ausztria
 
 
 
 
 
 


Judit, jujjj, várjuk a híreket!!!!! IZGI!!!! :D :D :D :D

Barbazso, nálunk rideg-tartás van. :D Nem kapnak a csajok ajándékot. Botika kap a csajoktól, de azt is Anyum találta ki. Bibu bazi lelkes, Tyutyu kissé frusztrált.
Nekem Bibu viselkedett így, de csak a szülésnapjától és nálunk olyan 1,5 évig tartott. Ház ez van. :roll: Most már normális a viszonyunk ismét, de addig bazi nehéz volt. Én semmit sem csinálhattam. Meg nekem Tyutyu sem volt álom-baba. :(

Már van csavarunk az ágyhoz, már csak össze kéne tenni. :mrgreen: Még függöny és szőnyeg kéne, aztán megvagyok. A gyerek rucik az új motyógépre várnak.... :lol: Azt hiszem lehet benne gőzölni, így vasalni tuti nem fogok... :mrgreen:

sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Húhaaa Judit! Mennek a drukkok!!!!!! :D :D Készülődik a következő topic baba!!!!!

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
rizsmike
Budakalász
 
 


Judit: nagyon izgi! várjuk a fejleményeket! :D

Molly: aranyos a pocakod!

Barba: "csak" apukámék vidéki kertjében nyaralunk. Ôk nincsenek itt, nagyon nyugis a környezet: Nílának is nagy kert, homokozó, csúszda; nekünk medence, szauna (persze, most én mindkettôt kihagyom). Természetesen Uh alapján állította a doki, hogy megfordult; elôzô nap (doki elôtti nap) csaináltam végig a gyakorlatokat. Nagyon megerôltetô volt, de megérte. Kicsit be volt ragadva a medencébe, de sikerült kimozdítani....már aggódtam, hogy faros marad.

van, aki "vizesedik" egy kicsit? én ma vettem észre egy kicsit a kezemen, remélem, nem veszélyes...

KépKép

KépKép
macianyu108
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Macianyu: én is elkezdtem vizesedni- a lábam... de ez ebben a melegben sztem előfordulhat- a szervezet visszatartja a vizet+utolsó hetek...

Judit, mennek a drukkok!

Zso: annak idején Marcu kapott ajándékot, de igazából én semmi értelmét-lényegét nem láttam, mert rohadtul letojta az ajit :) Martinnal foglalkozott... most is várja már, ő fel is fogja rendesen, ráadásul mostanság van a környezetünkben 2 8 hónapos baba és nagyon jól viselkednek velük.
egyik nap már Martin is mondta egy könyvre, hogy a Fannié...

én az elmúlt napokban inkább azon idegeltem magam, hogy mi lesz akkor ha haza jövünk... anyu jönni akar, de én nem akarom, hogy azonnal jöjjön- legalább pár napot vagy egy hetet adjon... nekem ő nem segíteni kell ide... meg ha jönne, akkor ugye másnak se mondhatom, hogy ne jöjjön... én nem félek attól, hogy egyedül ne tudnám ellátni a dolgom, tudom,hogy menni fog minden pitty-patty... de szeretnék nyugalmat!
arra is gondoltam, hogy ha haza jövünk, akkor Marcell egy hétig itthon lenne- remélem megengedik az ovónők... (nehogy valaki gyerek ovibaszállítás címén jöjjön ide) én max az ételfutrárt akarom látni :)
de most picit nyugi vagyok- aztán 28án doki, akkor talán többet tudok a végső dátumról és akkor beszélek anyuval... a többit meg az uram elintézi...
legalább 3-4 nap csak én és 3 gyerek adasson meg, ha hazajövünk, az se érdekel, ha apa pont dolgozik... inkább egyedül vagyok, de senki ne jöjjön.

na megyek főzök vmit... :(

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!
Nagy a pangás !!
Hol vagytok??

macianyu!
Én nekem is feszül a jobb kezem,de ennyi.Az a lényeg,hogy máshol ne vizesedjünk!

Judit!
Mizu??Babázol már??

Tesó:
Nekem Viki teljesen be van zsongva :lol: :lol: Nagyon várja Balit :) :) Mindenbe segít IMÁDOM!!Teregette a ruhácskákat,vasalt,rendezget.De hát ő már nagy lány,ajándékozás nem lesz nálunk szerintem,ha csak ő nem készül valamivel az öcsinek.Rajz,dekoráció hasonló.

szifla!
Nagyon szép a szoba és a babakocsi is!!

molly!
Szép a pocid :lol: :lol: Tényleg nem sokat hízhattál nagyon csini maradtál!!

gemini!
Nagyon szép babáid vannak!!Na és a fiúknak mekkora a cumijuk!! :lol: :lol: :lol: Nagyon édesek!!

Gondoltam rá,hogy viszek én is a kórházba cumikát.Kíváncsi leszek,hogy egyáltalán lehet-e?Illetve Bazsi mit szól majd hozzá,mert emlékszem Viki azonnal kiköpte :lol: :lol: Gondolta ebből nem jön semmi nem is kell :lol: :lol:
Már második éjszaka 2körül tudok elaludni.Reggel meg aludnék mint a bunda.Vikinek megvannak a könyvek,füzetek egyebek.Közel 30.000ft iszonyat,bekötve iskolára készen.
Holnap megyek a gyerek orvoshoz.Kérte,hogy szülés előtt 1 hónappal jelentkezzek és kiírja a kence-ficéket.Legalább már az is meg lesz.

Kép
Kép
a.ibici
 
 


Sziasztok!
Tegnap este 23:01 kor megszületett Beni bana 2460 g, és 50.cm... Majd jövök még, ja csaszi volt...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Szinte éreztem, mikor megláttam, hogy írtál...
Gratulálok! Sok boldogságot nektek!

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Witch:
Gratulálunk, és sok boldogságot kívánunk nektek!



Hát kíváncsi leszek Witchék történetére is,magától indult-e be, vagy pedig valami nem stimmelt.
:roll:


Vizesedés:
Naná! Nudli lábujj... :twisted: A kezem még nem olyan durva, reggel érzem, hogy nehéz ökölbe szorítani, de a lábfejem eléggé nyomi ,és fáj is.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: