Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zita! Jobbulást!

Rájöttem egyik nap,hogy nem biztos,hogy előbb érzem majd a picuri mozgását. :(
Hannánál hátsó fali lepényem volt. Így 18 hét körül éreztem először mocorgást.
Most viszont elöl van a lepény. Lehet most is csak 18 hét körül érzem majd. :roll:
Örülnék azért,ha nem így lenne...

Annyira örültünk a hónak,hogy majd hétvégén szánkózhat a Hanna a mamáéknál. Erre korai volt,tegnapra már semmi sem maradt belőle. :(

Mindenkinek szép napot!

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Jobbulást mindenkinek, aki vmit elkapott!! Mi hétvégén megyünk az anyósomékhoz, akinek kicsit fáj a torka, remélem nem szedünk össze semmit..:S
Vigyázzatok magatokra!!

a mozgásról még korábban volt szó, azóta ki hogy áll ezzel? nekem a doki azt mondta, hogy a 20. hétig semmit nem támogat..:((( nekem az nem megy, úszni azóta is járok, azt nem adnám szívesen fel és itthon tornázom,amikor a rosszulléttől tudok mozdulni. Mikor mondtam, hogy én Lénával még a 8. hónap végén is felmentem simán a 10. emeletre a a munkahelyemen, lesett..
Szerinte a sporttól előfordulhat, hogy vmelyik szerve nem/nem megfelelően fejlődik. szerintetek?? szerintem meg pont a normális kereteken belüli sportolás a keringést segíti..:S
veci
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!
Második gyerekem várom július végére. Amikor a kisfiammal voltam várandós sokat voltam itt, most csak be-be kukkantok.
Van köztetek olyan aki a Péterfyben fog szülni, esetleg szült már?
V.

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 

 
 

Sziasztok!

Kicsit belassult a topik, akkor kérdezek, hátha megmozgatja egy kicsit.
Ma a kislányom megkérdezte, hogy te Anya, most már mondd el végre, hogy a kistesóm, hogyan került a hasadba!!! Kicsit meg rökönyödve, de mondtam neki, hogy két ici-pici kis sejtecskéből lett a kistesó, meg apa-anya szerelméből. Aztán kérdezte, hogy akkor nekem már korábban is volt kistesóm??? Kérdeztem, hogy hogy érti, erre mondta, hogy hát egyébként is szeretitek egymást és sejtek is vannak akkor, hogy hogy csak most lett??? Annyira köntörfalazni nem akarok és el sem hiszi, mert nagyon komoly dolgokra szokott rákérdezni. Viszont azt sem mondhatom, ami a teljes igazság.
Megkértem, hogy halasszuk holnapra a témát, mert addig beszerzek egy könyvet amiben meg is tudom neki mutatni, hogy mi hogy történik. Túl sok jó könyvet e témában nem találtam, mert azok szerintem inkább nagyobb gyerekeknek szólnak, de majd kicsit átköltögetem. Az egyik amit kinéztem az a "A sehány éves kislány", ebbe még belenézni nem tudtam, a másik amit találtam az a "Peti, Ida és Picuri", na de abban olyan duma van, hogy iszonyat, pl. hogy "anya és apa, ha mindketten akarják, akkor könnyen megy, mert ilyenkor anya puncija nedves és puha", no hát ilyet azért nem szeretnék még neki mesélni.....

Valakinek van esetleg hasonló korú gyermeke(5) vagy akinél a nagytesó érdeklődik e téma iránt?
Hogyan mondjátok ezt el neki, hogyan világosítjátok fel?

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Hát tényleg nem nagy a pörgés mostanság...

Veci, szerintem abszolút igazad van, a mozgásnak nagyon sok pozitív hatása van. Fura a dokid hozzáállása. Ha problémamentes a terhesség, nem nyitott a méhszáj, akkor egy kis mozgás csak jót tesz mamának és babának is!
Én járok heti egyszer pilatesre és egyszer kismamatornára (elvben, néha persze kimarad, pl most a náthám miatt), meg tervezek egy dvd beszerzést is, hátha itthon is rá tudom venni magam :)

Virnya, gratula a kistesóhoz! Mekkora a nagytesó? Nekem nem rémlik, hogy lenne köztünk péterffy-s. :roll:

Szofi, újfent nagyon jó lett az írásod! Itt viszont már régen jártál!

Pimpoka, hát nálunk még ilyen mélységig nem merül fel a téma :) Nekem 7-8 évesen akadt kezembe a Peti, Ida, Picuri - hát talán még akkor is korai volt egy kissé, szóval igazad van, az nem 5 évesnek való. Viszont szerintem a Sehány éves kislány az nagyon szép könyv, én is tervezem a beszerzését, szerintem az simán mehet már!

Én még mindig taknyolok, de remélem már kifelé jövök a náthából. :roll: Azért jól telt a hétvége, ma voltunk a Margitszigeten, Julcsi futóbringázott egy csomót, nagyon ügyi már, persze jól elfáradt :D Utána meg tök jót ebédeltünk Pesten :)

Pénteken nagynehezen rávettem magam és voltam védőnőnél. Persze nem volt semmi, csak beírogatta a kiskönyvembe meg a papírjaira az újabb adatokat... :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Virnya,üdv köztünk! Írj majd picit bővebben magatokról!

A Sehány éves kislány megvan nekünk is. Szerintem nagyon aranyos kis könyv. Hannának már elolvastam. Bár ő még nem kérdez annyira necces dolgokat! :lol:

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!

Kisfiam novemberben végén volt 6 éves és évek óta szeretett volna kistesót. (és a férjem is)
Születése után azonnal jöhetett volna a tesó, de nem jött, ellenben a dackorszak, amikor is megfogadtam, hogy soha többé kisgyerek. :-)
És további négy évig nem is történt semmi, mígnem december elején gyanússá vált valami...Mellesleg épp előző nap írtunk alá adásvételit egy romos házra, ahová épp hárman férnénk el kényelmesen.
Így most lelkiismeret furdalással (hogy nem tudom izgatott szeretettel megélni ezt a terhességet) és jó adag parával (hogy óriás pocakkal fogunk felújítani) nézek az elkövetkezendő hónapok elébe.

Álmost a SztImrében szültem, de orvost szerettem volna váltani, és mivel sértődés lett (lenne) belőle, ha SztImrében maradnék, de más dokinál, így kórházváltás is lett. A Péterfyben a férjem barátjához járok (aki ráadásul sokgyerekes remek családapa) de maga a kórház nem túl szimpatikus.
Anno megfogadtam, hogy a következő szülés ambuláns lesz (aznap-másnap hazamenés), de ez a doki (sem) támogatja. Most abban maradtam magammal :-), hogy ha nem jut egyágyas szoba, ls minden oké a babával, akkor hazamegyek és kész. :-)

Hát elsőre ennyi. :-)))

v.
Próbáltam frissíteni az adatlapom, de nem találom hozzá a megfelelő linket.

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Virnya, szerintem a babák pontosan tudják, hogy mikor kell érkezniük. Biztos nem véletlen, hogy megfogant.
A házat még csak most kezditek majd felújítani, biztos lehet még egy kis helyet szorítani benne a kistesónak is, hogy kényelmesen elférjetek.
És milyen volt egyébként Álmos dackorszaka? Hogy inkább soha többet kisgyerek tapasztalatod lett???
Én nem tartom jó ötletnek az ambuláns szülést, lehet, hogy az anya rendben érzi magát, de azt a 3-4 napos ott tartózkodást nem csak az anya miatt találták ki. Ha a gyermek ellátásra szorul, akkor otthon azt ki teszi meg??? Egy nap alatt azért nem minden gebasz derül ki.


Zita, gyógyulást neked! Szedtél valami szereket a náthádra?

Veci, szuper, hogy ennyit mozogsz! Én a gerinctornát folytatom egyenlőre, csak még mindig fosós-hányós vírus van a kórházba, ahová járok.

Nagytakarítok ma, semmi kedvem, utálom, de muszáj.

Kép

Kép

Kép
pimpoka
 
 


Sziasztok!

Virnya! Átérzem a helyzetet. Mi meg újat építünk. Szeretnénk a nyár végén legkésőbb beköltözni,de a nagyja még hátra van. :D

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


sziasztok,

csero, örülök, hogy jól sikerült a buli :)

kbaba, mi volt az uh-n? jó volt?
jelszót megkaptad?

zita, jobbulást!

veci, szerintem nyugodtan lehet mozogni, pláne, ha a terhességed előtt is rendszeresen mozogtál. én ma este voltam kismama tornán, jól esett. szóval ha nincs konkrét oka, hogy Nálad miért nem javasolja, nem hiszem, hogy rosszat csinálsz azzal, ha nem punnyadsz otthon mozdulatlanul.

virnya, üdv itt! Péterfyről nincs infóm :(

Mindenkinek jó éjt :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Sziasztok!
Látom, nem csak nekem jutott eszembe, hogy ide üzenjek és bocsánat, ha már unalmas, de hátha mégis jól jön valakinek:

Rengeteg szép kislány ruha és kellékem van, nagyon olcsón oda tudom adni, hogy ne foglalja a helyet. Ha valakit érdekel ide írjon: blankabode@yahoo.com

További kellemes várandósságot kívánok nektek!
34372
 
 


jó reggelt,

úgy látszik, én zártam és én is nyitok :)
szóval:
eltelt 1 hét, és eddig csak 8 emberke nyilatkozott a nyitott vs zárt topik ügyben (7:1re a zárt vezet).
légyszi, a többiek is foglaljanak állást:
picuri
szofi
kukoricalányka
zita
kbaba
linda27
eperke
krisztina125
virnya


köszönöm :*

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Sziasztok!Felőlem lehet zárt topic ...nekem legjobban a facebookos megoldás tetszene...Később írok az ultrahangról ....Tanulok ..holnap még vizsgázok aztán erre a félévre ennyi ha sikerül.
kbaba
Tatabánya
 
 


köszi kbaba, felírtalak :) (a privit is megkaptam, köszi!)
drukk a vizsgához, a tanulási szünetben pedig várjuk a híreket az uh-ról :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Sziasztok,

Szofi, nagyon jó az új írásod is, kár hogy ide nem jössz :-(

Zita, hova jársz kismama tornára, valahova Érdre, és mikor van?

Én talán most csütörtökön végre eljutok az első aquanatalra, erre jártam Katával is, és imádtam, de most két gyereket itthon hagyni este nehezebb, mint egyet volt, mert ez 19-20-ig van.

Veci, szerintem is lehet mozogni, és ahogy írod a jó vérkeringés inkább jó a babának, mint sem rossz.

Virnya, üdv!
Péterffyről én se tudok semmit.
Akkor most nem terveztettek babát, de jött? Biztos tudta mikor kell érkeznie, még időben, hogy neki is tudjatok egy szobát csinálni :-)
Én se szülnék ambulánsan, ahhoz túl paranoiás vagyok. Én Katával alapítványi szobát kértem, ott nem nagyon vegzáltak a nővérek, nem vitték el tőlem Katát, csak reggel fél órára, meg este fél órára fürdetni, de ezt a 3 estéből egyszer ellógtam :oops: (aludt és nem akartam felébreszteni és odaadni a nővérkéknek). A másik előnye meg az volt, hogy Aliz egész délután benn volt velem, benn játszottunk a szobában, és így ő se volt elválasztva tőlem, most is ez a tervem, csak legyen majd szabad szoba.

Pimpoka, az én kislányom is 5 éves, neki ez a kérdés még nem merült fel a fejében (szerencsémre), de a kuki, nuni téma nagyon foglalkoztatja, így én most ezen a téren vagyok megakadva, mit mondjak neki, hogy ne elijesszem őt ettől a témától, de mégse kelljen belemennem a szex témakörébe.... és persze meg is értse...

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Kbaba, drukk az utolsó vizsgához!

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Szilva, szerintem én már szavaztam, én vagyok az az egyszem a nyílt mellett, nem? :)

Ducky, Érden nem találtam terhestornát, itt csak a Pilates van, kismamatornára a Mom Wellnessbe járok, vagyis az túlzás, mert eddig egyszer voltam, de remélem heti egyszer eljutok majd oda. Az Aquanatal merre van? Tök kipróbálnám azt is, bár van egy kis parám a fertőzésektől :oops:

Kbaba, kitartás, drukk a vizsgához! Mit tanulsz?

Pimpoka, nem szedtem semmit a náthára. Fokhagymát edtem, teáztam, ja de néha egy-egy Strepsilst elszopogattam. Még mindig dugul az orrom, néha kapar a torkom, de talán már kifelé jövök belőle. :roll:

Virnya, kitartást a felújításhoz! Csak lesz még egy kis hely ott a kistesónak is :)

Susycat, hű, ti is építkeztek? Tatabányán? Kitartást nektek is, nagy öröm lesz majd beköltözni, ez lebegjen a szemed előtt!

Mi kb pont 3 éve költöztünk, Julcsival a pocakomban, egyik albérletből egy másikba, háát, utána keményedtem rendesen. Pedig nem is volt sok cuccunk. Aztán Julcsi 1 éves volt, mikor ideköltöztünk. Örülök, hogy most nincs ilyen tervünk a közeljövőben :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Hű, de ficánkol most éppen a kis porontyom :D
zita978
 
 


zita, igazad van, bocsi :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Sziasztok!

Szilva! Én is a zárt mellett voksolok! :)

Kbaba! Nagy kalappal a vizsgához!
Aztán írj,majd az uh-ról!

Zita! Nem Tatabányán építkezünk,hanem Kocson. Ez egy falu Tata mellett. Párom és én is ott nőttünk fel,család ott él.

Én babócámat még nem érzem. :(
Pedig minden nap noszogatom,hogy rúgjon jól belém! :lol:

Megyek palacsintát sütni!

Szép napot!

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


tudom susy, Te már szavaztál :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Sziasztok!

Én még egy picit nyitva hagynám a topikot. Pár éve jöttek még így a 12-16 hét környékén anyukák. De az sem zavar, ha zárt.

Köszönöm a biztatást, persze, el fog férni a gyerek, ha más nem a mi szobánkban. (Mellesleg Álmossal is egy évig egy szobában voltunk)

Csütörtökön megyek UH-ra, megnézi a doki, hogy mikor tud ledöfni (corionbipszia) valószínűleg jövő hét lesz belőle.
Vajon ilyenkor már látják, hogy tökös e gyerek vagy kiscsaj?
Ilyenkor illik azt mondani, hogy mindegy, csak egészséges legyen. Azért én úgy örülnék, ha kislány lenne. Persze a kisfiúnak is, de mégis...

v.

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Hali Lányok!

Én is meg vagyok, csak elég rosszul (sokat fáj az alhasam, meg a derekam, nem szabadna emelgetnem, de hát egy 21 hónapost, hogyan ne emeljek azért őt is kell néha), ezért tudok ritkán jönni. Igyekszem majd visszaolvasni és most csak egy dolgora reagálnék:

Tündérlétra: én a régi nevemmel a "picurival" vagyok benne a szavazásban, de természetesen még most is a zártat javaslom. :)

Szép estét Mindenkinek! :)

Kép

Kép
csnixi
 
 


sziasztok, remélem jól vagytok, nekem ma annyira fájt a fejem, hogy egész nap csak feküdtem,hol itt, hol ott. Szegény Léna meg csak sertepeltélt körülöttem. De nagyon édes volt, néha megsimogatott, meg kaptam egy puszit..

pimpoka, nem semmi! Én köpni-nyelni nem tudnék. Mondjuk szerintem sem kell túl részletesen belemenni a "témába".

virnya, milyen volt a a dackorszak, hogy ennyire megviselt. Ettől én is tartok, mert Léna már most elég akaratos, nagyon következetesek és kitartónak kell lenni vele, hogy ne az legyen mindenben, amit ő szeretne..:S
szerintem is tudja az a tesó, hogy mikor jöjjön. Nekem a főnököm fogalmazott jól, azt mondta, hogy szerinte nincs olyan, hogy jókor jön egy gyerek, mindig vannak nehézségek, amik indokok lehetnek, hogy miért ne most. Jó, egy felújítás azért nyomós, de majd nagyon drukkolunk..:)

csnixi, ez az emelgetés tényleg nehéz. Nekem is azt modta a védőnő, hogyminél kevesebbetemeljem Lénát (20 hónapos).. kösssz. persze igyekszi az ember nem mindenértfelvenni, de a pelenkázóra nek kétszer kell felrakni egy nap, az etetőszék, stb..
szegénykém nézett is tegnap a játszótéren, mikor a nagycsúszdára csak 4-szer raktam fel és mondtam, hogy inkább menjünk a kiscsúszdára,amire fel tud mászni.
veci
Budapest II. kerület
 
 


Veci!
Jobban van a fejed? Baromi rossz betegen otthon miközben kisgyerekre is vigyázni kell. Jobbulást!

susyCat!
Kitartást, építkezni se lehet piskóta. Ilyen időben tudnak haladni a munkások? Merre építetek?

Olyan kevés az első babás mama. Hol vannak? Remélem -bár nem sorolom magam az ősanyák közé - tudunk nektek segíteni.

V.

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


köszönöm, most már jó. sajna be kellett vennem gyógyszert, mert már azt hittem elájulok. de szerencsére megjött a felmentősereg, tudtam pihenni..

igen, fura, hogy inkább a nagyobb gyerekekről van szó.. remélem nem ez "ijeszti el" az első babásokat.

virnya, mi az a "corionbipszia". nekem ilyen Lénánál sem volt..??
azt hiszem a 18-20 hetes ultrahangon szokták megmondani, ha mutatja magát. én nagyon értelek, én is azt mondom, hogy csak egészséges legyen, de azért nagyon örülnék egy pici fiúnak..

lányok, ti miket főztök? én olyan rosszul vagyok, hogy kajára gondolni sem tudok, azt csinálom, ami a leggyorsabb és a legkevésbé büdi..:S viszont talán nem a legegészségesebb. talán egy néhány jó ötlet segítene?!
veci
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok, ne haragudjatok, hogy eltűntem, de iszonyat, hogy mi munkánk van, és hulla vagyok estére. Az utolsó 3 cikkemet éjszaka írtam a Babanetre is.... De mindig, amikor van két percem legalább olvasok.

Virnya, üdv köztünk!! Ki nem volt szimpi a sztimrében?

Lányok, édesek vagytok, köszi a hiányolást!

Tündér, én nyitva hagynám. Képet tegyünk akkor máshová. Pl. nekem a csanis topicomban a mostani csapatnak legalább a fele olyan anyuka, aki még a szülés után talált meg minket... Nagyon kevesen vagyunk. Amott 50 körül volt a létszám a szülsénél, és még így is nagyon elkoptunk... Meg nem volt jó tapasztalatom a zárt topiccal sem. De mindegy, ahova írtok, oda írok én is.

Zita, de jó, hogy Te már így érzed a picit!!

Puszi lányok, igyekszem gyakrabban jönni... :( :(

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Csajok! Bocs, hogy csak most, de írtam vagy kétszer, hogy totál hulla vagyok! Tőlem mehet a zárt, bár fogalmam sincs, hogy működik! Szóval majd kérek felvilágosítást! Holnap védőnéni, jövőhéten AFP.. :S Rosszul vagyok a vérvétel gondolatától is, még az előző helye sem múlt el teljesen... :( Remélem ti jobban vagytok.. :)

kukoricalanyka
Hangony
 
 


Szofi, én is attól félek, hogy ha záródik a topik, akkor előbb-utóbb meg fog halni. Most sem pörög túlságosan és olyan kevesen vagyunk még :roll:
De úgy látom, kisebbségben vagyunk, úgyhogy reménykedjünk, hogy nem lesz igazunk :)

Na, én el tornázni 8)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok! Végeztem a védőnéninél! Minden rendben, hallottuk a pici szívét. :) Az ellenanyagos vérvétel eredménye is most jött meg. Nekem kell majd szuri, :S amire annyit mondott Zsuzsa, hogy iszonyat sűrű löttyöt fognak, igen vastag tűvel belém szúrni! Szép kilátások. Bár mivel ez a szülés utáni két órában fog majd megtörténni, nem hiszem, hogy mérvadó fájdalom lenne! Valaki magyarázza már el nekem ezt a nyitott-zárt topikot! :D

kukoricalanyka
Hangony
 
 


Sziasztok!

Kbaba! Hogy sikerült a vizsga?

Én is elég fáradt vagyok mostanában. Még egy 10 perces séta is kifárasztott tegnap. Na jó,közben toltam a 16 kilós Hannát a babakocsival. :) Reggel is simán aludnék még 10-ig is. :lol:


Virnya! Hát,igen,nem egyszerű. Tavaly márciusban kezdtük, novemberre felkerült a tető is! :)

Elvileg szombaton rakják be az ablakokat. Azt lehet asszem -10 fokig csinálni. Aztán majd,ahogy az idő engedi a válaszfalak is bekerülnek. Apukám kőműves,ő fogja csinálni.
Ha az ablakok bent lesznek már nem lesz olyan hideg és huzat ott bent. Tudják a fűtést,vízszerelést elkezdeni.
Egy faluban építkezünk,Tata mellett, Komárom-Esztergom megyében.
Teszek képet a házról,ha nem gond! :D



Kép Elölről

Kép Hátulról

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Kukoricalányka, a zárt topiknak a lényege, hogy csak az arra jogosult emberek láthatják. Ki kell nevezni egy topik moderátort, aki fel tudja majd venni a topiktagokat, és akkor csak a topiktagok látják a topikot. Most bárki láthatja a neten, hogy miket írkálunk, persze aki kíváncsi rá :)

Susycat, nagyon szép lesz a házatok! Jó, hogy apukád tud benne segíteni!

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Virnya! Üdv itt! :) Anno is egy topikban voltunk. Dani 10-én volt 6 éves. :) Kitartás a felújításhoz!
Miért kell corionbiopszia? Az állítólag hamar megvan és abból 100%-ra meg tudják mondani a nemet. Jó uh-on már 15 héttől elvileg éátható.

Pimpoka! Az enyéim még nem kérdeztek bele szerencsére a részletekbe. Dani (6) megelégedett annyival, hogy a doktorbácsi a pocakomból szedte ki (császár előnye), megnézte a heget is és ezzel elvan. Somi(3,5) pedig meg van győződve arról, hogy a kistesó a köldökömön keresztül ment be és pont. Próbáltuk mondani, hogy nem, de nem hatja meg. Arról könnyebben meg tudtuk győzni, hogy de azért ki nem ott jön a baba. (itt is nagy segítség volt a hegem) :)
Azért én is beszerzem ezt a Sehányéves kislány könyvet, hátha szükség lesz rá.

Kbaba! Megvolt a vizsga?

Susycat! Nagyon szép a házatok! Drukk, hogy hamar helyére kerüljön az utolsó bögre is. :)

Kukoricalanyka! Szívhanghallgatás szuper. :) Egyébként nem is értem miért kell már most beijeszteni ezzel a szurival. Oké, biztos nem lesz kellemes, meg muszáj is, de azért még vissza van pár hét.

Szofi! Nagyon jók az írásaid! :) Nem irigyellek a sok munka miatt, próbálj azért pihenni minél többet, ha tudsz!



csero
Pécs
 
 


Tegnap végre eljutottam vérvételre. Mivel uh szerint kellett mennem, ezért hétfőn megjelentem a beutalómért, amit nem tudtak kiadni, mert összeomlott az egész rendszere a PTE-nek (egyetemek, klinikák, minden). Mondták, hogy menjek másnap. Másnap megjelentem, erre lecsesztek, hogy miért nem telefonálok, mert még mindig rossz a rendszer és menjek haza. Szerdán már felhívtam őket, hogy mehetek-e és mivel megjavultak, ezért kiadták a papírjaimat. Kár volt ennyire kepesztenem, mert lecsapoltak 5 kémcsővel. Még mindig nem tartozik a vérvétel e kedvelt elfoglaltságaim közé. :roll:
Azért bosszant csak, mer ugye ha az Afp-t nem időben veszik le, akkor tévesen rossz eredményt is adhat. Az meg aztán pont nem hiányzik, hogy ez miatt még elküldjenek pár helyre. Szóval remélem minden oké lesz.

De hétfőn, ha már ott voltam, megnéztük a Prücsköt uh-on. :) Olyan kis gyönyörűséges! :) Elképesztő méretekkel rendelkezik már! A fejátmérője 3,8 cm! Még a combcsontja is 2 cm-es. :) Nagyon kis cuki. Nemét nem kérdeztem, elfelejtettem, örültem hogy minden oké. :) Azért vertem a fejem a falba utána, hogy miért nem jutott eszembe. :) De majd két hét múlva! 7-én megyek a 18 hetesre, remélem szétdobja a lábacskáit. :)

Elképesztő egyébként, hogy mennyit mozog a Bébink. Már nem csak egy-kettőt buborékozik, hanem konkrétan táncot lejt a pocakban. :) Ma mikor hanyatt feküdtem annyira "felszínre úszott", hogy éreztem ahogy megfordul és továbbúszik. :) Már nagyon vártam, hogy ilyen sokszor jelentkezzen. :)

Lehet esetleg G-mail-es fiókot is csinálni és ott mindnekinek lehet saját fényképalbuma.

Mondjuk nekem a facebook-os zárt csoport az nagyon tetszik. Facebookra mindig ránézek, ha gépközelben vagyok, meg oda telefonról is simán "feljutok" :)



csero
Pécs
 
 


Sziasztok,

nem nagyon van most időm se írni, se olvasni, mert itthon van Aliz, mert picit taknyi, így inkább itthon gyógyul.

Viszont kukoricalányka hsz-ére szerettem volna írni, hogy ez egyáltalán nem biztos, hogy kapsz majd szurit a szülés után, gondolom negatív a vércsoportod, azért mondta a védőnő, de csak akkor kapnál szurit, ha a babád vércsoportja meg pozitív lenne. Nekem 0rh- vérem van, a férjemnek ABrh+, így bármilyen vércsoportuak lehetnének a lányok, de mind a ketten Brh- -ok lettek, így én eddig megúsztam a szúrit

na már hívnak is mennem kell.

KépKépKépKép
KépKép
KépKép
duckylion
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csero! Én is hasonlóan jártam mint,te. Tegnap akartam időpontot kérni az AFP-s vérvételre,febr. 3-ra.
Akkor nem volt jó a rendszer.
Ma meg már csak 7-re tudtak adni helyet. :? Mondom az fasza,addigra már 16+4 leszek. De a dokim megnyugtatott,hogy az még belefér.
Mehettem volna 6-án is,de előtte még beutaló kell rá a Terhesgondozóból. Oda viszont szintén 6-án mehetnék 11-re. Így meg már nem érek oda a vérvételre utána! :x
Nem voltam ideges.
Szerintem a 18 hetes uh-ra kérek már holnap időpontot. :)

Bocsi,hogy ilyen bő lére eresztettem! :oops:

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Csero, de jó neked, hogy láthattad a picikédet! Én egy hét múlva megyek genetikaira, már annyira várom!

Hű, ez az AFP nagy szívás :twisted: Jó, hogy kihagytam :)

Ducky, a Camponahoz jársz aquanatalra? Lehet én is kipróbálnám egyszer :roll: Majd megkérdezem a dokimat jövő héten.

Lányok, többen említették ezt a facebook dolgot... aki megírja nekem priviben, hogy találom ott meg, azt bejelölöm, aztán létrehozom a csoportunkat, ha szeretnétek. Ott csak van egy-két fotó mindenkiről :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok Lányok!

Huhh, kicsit régen jelentkeztem, de egyszerűen levegőt venni sincs időm+erőm. Azért visszaolvasgattam, de nézzétek el nekem, ha nem tudok mindenre reagálni.
Na kezdem azzal, hogy tegnap éjjel majdnem megfulladtam. :? Feljött a savam, és szerintem a légcsövembe folyhatott egy pici belőle, mert köhögési rohamom lett tőle. Azt hittem, elpatkolok.... A férjem végigaludta :shock:
Lehet, nem kellett volna este egy fél tábla csokit megenni és rá citromos vizet inni? De ha azt kívántam...? :oops:

Virnya!
Üdv közöttünk! A dackorszakról tényleg írhatnál bővebben! Ne csigázz bennünket! :wink: Korionbiopszián volt a barátnőm is, azt hiszem életkorhoz kötik, vagy ahhoz, ha vmi nem stimmelt a 12 hetes Down-szűrésen.
Ott ténnyleg kiderül a neme 100%-ra, mert megszámolják a kromoszómákat.

Susycat!
Szupi lesz a házatok, és a gyerkőcöknek milyen jó lesz ott felnőni, friss levegő, nagy tér mozogni.... Nekem volt egy Kocsról származó csoporttársam az egyetemen (Debrecen), nem Te vagy az? Oda jártál?

Szofi!
Jó, hogy jöttél! Elhiszem, hogy nem könnyű megszervezni az életet: munka, család, házimunka, meg még ugye vizsgálatokra járni. Én múlt pénteken borultam ki, mert rájöttem, hogy nem tudok mindent tökéletesen megcsinálni, valami mindig csorbát szenved. Az írásod ismét nagyon jó lett.

Ducky!
Jobbulást Aliznak, remélem, hamar túlmegy rajta.

Kukoricalányka!
Én is 0Rh- vagyok, és mondták az első terhességnél, hogy csak akkor kell Anti-D-t kapnom, ha a kicsi Rh+ lesz. De Domi is Rh- lett, úh. kimaradt, még van remény :wink:

Csero!
Mire nem jó egy császár? :lol: Nálunk még szerencsére nem merült fel ez a kérdés, de majd szeretnénk egy 4D-s UH-t csináltatni, és arra Domit is bevinni, mert szerintem még nem esett le neki ez a kistesó dolog...
Tök jó, hogy ilyen sokat mozog már a kicsi. Remélem, minden oké lesz az AFP-vel. Fasza, hogy a technika hogy ki tud babrálni az emberrel. :x

Veci!
Én is alig főzök valamit, nem is kívánom a meleg kaját, a pékárut annál inkább. Pont azt, amire a legkevésbé van szüksége a bébnek.
Sportolást talán te kérdezted: a mozgás abszolút pozitív hatású, de a kemény sportot kerülni kell. Light-os torna, gyaloglás belefér sztem. Meg azt kell figyelni, hogy a méhszáj zárt legyen, csak akkor szabad tornázni, meg figyelni, hogy milyen gyakorlatokat szabad végezni egy kismamának.

Na, azt hiszem, jó bő lére eresztettem.
Magunkról annyit, ma voltam terhesgondozáson, doki csinált egy röpke UH-t is, és úgy látta, ha minden igaz, kislányunk lesz!!! :D Domi jól tippelt.
Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
anyesz
Szeged
 
 


Sziasztok lányok! Aranyosak vagytok, úgy örülök, hogy hiányoltatok, meg tetszik, amiket írok. Jól vagyok, csak nagyon sok a munka, de nem baj, utána leszek eleget itthon.

Kukorica, nem irigyellek a szurkálásért, de majd csak sikerül, hát, ha műszáj, akkor sajnos muszáj...

Zita, ja, abszolút egyet értek topic ügyben. Engem soha nem találsz meg a facebookon, mert Szabó vagyok :) Írd meg Te magad priviben, és bejelöllek én!

Zsuzsi, nagyon szép lesz a házatok, igazi családi!

Csero, de irigyellek az UH-ért, az enyém még olyan rohadt sokára lesz. Feb. 20.

Anyesz, olyan jót röhögtem ezen a fulladásos témán, mármint nem úgy értem, bocsi. Csak hogy a citromos víz, meg a csoki :D De ha azt kívántad - sajnos ez mindent visz.

Csajok, nekem még tegnap is rám jött az öklendezés.

Olyan jó, hogy már sokan ennyire érzitek a babót, azt már én is nagyon várom!!!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Kukoricalányka, szerintem ne aggódj, sajnálom, hogy máris ezzel riogatnak. A szülés után gondolom észre sem veszed. Én a gátvarrást vigyorogtam végig, ahogy a kicsilányunk szuszogott mellettem az apukája karjában... :)

Susycat, gratulálok a házhoz. Ilyenkor úúgy irigykedek mindenkire, akinek már van háza. Mi még csak gondolkodunk, hogy hol, milyet. Kismaroson szeretnénk, de az meg messze van és a szüleim is Bp-en laknak, oda nehezebben tudnak segíteni..:S szóval csak tépelődünk a dolgon. Én is nagyon drukkolok, hogy minél hamarabb befejezzétek és minden rendben legyen!

csero, nem semmi, mennyit ugráltatnak és milyen stílusban. Jó, hogy láttad a picurit, tényleg szép méretek!

Anyesz, vigyázz magadra! Ez nem semmi, egyrészt tényleg félre tudod nyelni, másrészt a sav a nyelőcsövedet is marja. Ha felpárnázod a fejed, nem segít. Nekünk a gyerekorvos annó Lénának azt mondta bukás ellen, hogy emeljük meg a fejénél az ágy lábát. Jó, ez más, de van benne valami, hogy kevésbé tud feljönni.
Grat a (valószínű) kiscsajszihoz!!!!!!
veci
Budapest II. kerület
 
 


sziasztok,

engem sem könnyű FB-n megtalálni, úgyhogy én is várom a priviket névvel, és jelölök :)

anyesz, gratula a leányzóhoz!

szerintem ha egy topik behal, annak nem feltétlenül a zártság az oka... innen többen is vagyunk az anyatanyán, oda elég szépen jelentkezgetnek a Lányok, pedig zárt. szerintem itt sem lenne akadály, úgy kell kérni a zárttá tételt, hogy lehessen újabb tagokat felvenni.

egyébként a szavazás eldőlt 10:3 arányban :wink:
zárt:
ducky
picuri
susy
anyesz
kukoricalányka
veci
pimpoka
kbaba
csero
szilva

nyitott:
szofi
zita
virnya

nem szavazott:
linda27
eperke
krisztina125

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Hát nem tudom miért riogattak vele! Lehet, hogy még nem is biztos?? :O Szép! Nekem abszolút biztosra mondta a védőnő!!! Remélem nektek lesz igazatok! :)
Így már értem a zárt topikot, de akkor még várjunk egy picit! Hátha jönne még valaki! Nekem is olyan jó volt rátok bukkani! :)

kukoricalanyka
Hangony
 
 


Szilva, akkor mi a következő lépés? Vállalod a moderátori szerepet?
A főmoderátornak kell írni, hogy mit szeretnénk és megadni a tagok nevét.
Fent van egy ilyen gomb, hogy "segítség", az alatt, hogy "levél a moderátornak".

Hát ha az anyatanyán is vagytok, előbb-utóbb valamelyiket elkezditek majd preferálni... szerintem. :roll: :roll:

Csero, bejelöltelek!

Csero a profiljának a linkjét küldte el priviben, így tök könnyen megtaláltam. Amúgy neki sincs ritka neve :)

Anyesz, gratula a lánykához! Dejó, dejó! :D

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


zita, persze szívesen vállalom, ha csero, mint a topik létrehozója nem szeretne ezzel élni (azt gondolom, őt illeti elsősorban a moderátori jog :))
(én egyébként eddig is több helyen fórumoztam, plusz blogolok (bár mostanság azt hanyagolom, mert nincs mit írnom jelenleg), és egész jól boldogulok :wink: )
akkor küldöm én is az adatlapom linkjét mindjárt priviben :)

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Zita! Köszi, visszajelöltelek. :)

Szilva! Én örülnék, ha vállalnád, mert én nem mindig tudok jönni. Így gördülékenyebben menne szerintem veled. :)

Anyesz! Gratula a kislánykához! :) Csoki meg citromos víz :) :) :) Így már én is jártam. Tegnap álompitét ettem este. Jó volt :)



csero
Pécs
 
 


Ma Barbie tortát készítek az egyik barátnőm kislányának. Annyira nincs kedvem! :cry: Legszívesebben visszamásznék az ágyamba és aludnék. Brühü.... Azt hiszem ma egy kicsit nyűgös vagyok. :roll:



csero
Pécs
 
 


Én meg most vettem ki a sütőből egy nagy adag máglyarakást :D Alig várom, hogy megkostóljam :lol: De előbb a tonhalas-zöldséges tészta. :lol: Még egy picit bírom, de hamarosan elkezdem az ebédet :)

Szilva, jelöltelek :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


OK csero, akkor írok a főmodinak! (és asszem bejelöltelek fb-on :))

zita, Téged visszajelöltelek!

Kép
Kép
tündérlétra
 
 


Létrehoztam a csoportot, baloldalt láthatjátok a főoldalon. Csak a csoport tagok látják. Egyelőre hárman vagyunk :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Létrehoztam a csoportot, baloldalt láthatjátok a főoldalon. Csak a csoport tagok látják. Egyelőre hárman vagyunk :)
Én ,hogy tudok belépni nem látom....köszi
kbaba
Tatabánya
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: