Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Láttam,hogy van már egy hasonló témájú topik,de hátha ez aktívabb lesz...
38 éves 8 hetes kismama vagyok. Van egy 5 éves kislányom. Bár terveztük a következő babát, mégis tele vagyok kétségekkel, félelemmel ami a koromat illeti. Nem vagyok- e "öreg" a babázáshoz, minden rendben lesz-e? Nem lesz-e ennyi idősen túlzottan megterhelő a babavárás?
Szeretettel várok mindenkit aki hasonló cipőben jár mint én, és szeretne beszélgetni, megosztani a gondolatait!

Andi
noviandi
Pécs
 
 


hahó!
Boldog lehetsz már van egy Ötéves angyalod, s egy nyolchetes újság!
Remélem minden rendben megy majd. :-)
csak semmi aggódás... figyelj magatokra, s ha jó az orvosod, hát Rá is :-)
Késő, korán ? Én hiszem, ha összejön, az nem a véletlen műve lesz. Várom babámat, bár még el sem indult... Bár lehet már a gondolat elindított valami megfoghatatlant...
Kismamának lenni olyan mint egy csodagyárban dolgozni. :-)
Babus (ami nem az én nevem, hanem már sz ÖVÉ :-) )
babus66
Budapest
 
 


Szia!

Bocs, hogy a nevedet a Picurkáddal összekevertem.
Múlt héten voltam a 12 hetes uh-n,és integrált tesztet is csináltattam. A vérvétel második fázisa nov. 23-án lesz, aztán még kb. 10 nap az eredményig, hogy minden rendben van-e. Az eredmények ismeretében remélem kicsit meg fogok tudni nyugodni. Most,hogy voltam a 12 hetes vizsgálaton, elég sok kismamával találkoztam akik 35, sőt 40-en is túl voltak,és első babájukat várják. Volt egy kismama akivel beszélgettem, és ő 44 évesen szülte az első babáját, aki most 2 éves, és most várandós a másodikkal,mert eldöntötték,hogy mindenképpen lesz tesója a "nagynak". :)
Ti most már "élesben" ráálltatok Babusra?
Tényleg találtál esetleg más 40 év körülieknek babás topikot?
noviandi
Pécs
 
 

 
 

Szia!
Igen, Nem és igen.
vagyis. :-)
Igen, november 14.-én megyünk Róbertékhez, már tudok egy két akadályt gyerekügyben, de remélem leküzdhetők. Ahogy én most saccolom, olyan 15-20 % esélyünk van, de szeretném a "mi mindent megpróbáltuknk" érzést. Ha egyszer most értünk ide...
Ha nem megy, elfogadom. Ha igen. akkor nagyon :-) lesz minden, s a nap is máshogy fog sütni az égen. :-)
Nem, nem találtam más ilyesmi 40-en túli fórumot. Hírességek is inkább már csak akkor mesélnek, amikor egyenesbe jutottak. A statisztikák bíztatóak. Bár néha riogatnak, de a vég mindig az, hogy egészséges gyereknek örülnek. (kisebb bajai bárkinek lehetnek, azokat ma már kezelni tudják)
Bízom benne én is, hogy ott, mármint a Klinikán találkozunk majd hasonlókkal, s így belépünk a kicsit későn de reménykedők csapatába.

Te hova jársz ? Hol vizsgálgatnak ?

Remélem csupa jó híreket, eredményeket kaptok, s tovább is rendben lesztek. Aki jönni akar, az jöjjön, akit ennyire várnak, az legyen egészséges! :-)

Köszönöm hogy ha írsz... :-)
babus66
Budapest
 
 


Szia!

Kíváncsian várom majd,hogy mit mondasz nov.14-e után. A kevés esély is esély! Fő a pozitív gondolkodás, hisz az már fél siker. :)
Hová valósi vagy?
Én pécsi vagyok, a szülészeti Klinikán ejtik meg a vizsgálatokat, és még magándokihoz is járok, akinél a lányomat szültem. Meg vagyok vele nagyon elégedve. Nem egy aggódos típus, nem rossz értelemben,de lazán áll a dolgokhoz. Így én sem izgulok annyira.
Úgy érzem iszonyú lassan telnek a napok, már nagyon szeretnék túllenni a második vérvételen, és tudni az eredményt.
Tegnap este voltam a magándokimnál,és azt mondta,hogy amennyiben alacsony kockázatot mutat majd a vérvétel eredménye, akkor megnyugodhatok,és nem kell semmi több vizsgálat, de ha netán közepes, vagy magas kockázatot hoznak ki a Down kórra akkor kéri,hogy tényleg vessem alá magam a magzatvíz mintavételnek. De hozzátette,hogy abból induljunk ki,hogy alacsony kockázat lesz és kész! :D
Ha nem vagyok indiszkrét,megkérdezhetem,hogy régóta próbálkoztok már, vagy a munkahely/karrier esetleg partner miatt nem vállaltál eddig babát? Ha nem akarsz, vagy nem publikus természetesen megértem.
A lányom tegnap mondta el az oviba,hogy lesz kistesó,és ma amikor mentem érte, már azzal fogadott az ovisnéni,hogy gratulál, és drukkol,hogy minden rendben legyen. Olyan jólesett! Mondta,hogy a lánykám olyan lelkesedéssel beszélt a kistesóról, hogy látszik rajta mennyire várja. Én azért kicsi féltékenykedésre utaló jeleket is látok, de most még van egy csomó idő,hogy ezeket megbeszéljük vele. Elvégre majdnem 6 évig csak ő volt egyedül.
Azt még nem is írtam,hogy tegnap bejelentettem a melóhelyen,hogy babát várok. Mindenki örült neki, főnökeim egyből azt kérdezték,hogy úgye azért még sokáig fogok tudni jönni dolgozni,mert számítanak rám.

Bocs, ha túl sok lettem volna.... :)
noviandi
Pécs
 
 


Szia!
Szerintem a kislányok már akár 6 évesen is lehenek anyácskák, abban az értelemben, hogy bennük van a kicsiről való gondoskodás. Bár mondják az 5- 6 év túl nagy korkülömbség, de lehet hogy valakinél meg épp ez az ideális, hisz a "nagy"-ot is volt idő babusgatni, s mivel már kicsinő, a maga szintjén már tudja, milyen anyáskodni. megérzi a pici mennyire rá szorul. s ez a felelősség tetszhet.
Én miért ilyen későn? Nem, nem a karrier. Talán a túl kötött család, talán mert amikor más a saját apróságain törte a fejét, akkor én ezt a vágyat a Nővérem gyermekeivel kiéltem...Talán mert... Aztán elmúltam 30... aztán nem jött az Ő, se nagy, se kicsi. Aztán ... Párommal egy netes társkeresőn ismerkedtünk meg. 5 éve... lakás kellett, hitel kellett, neki van egy nagy fia, ... hitel elmúlt, gyerek már nem igényli annyira... s egy reggel arra ébredtünk, hogy hiányzik valami/valaki az életünkből. S ki mondtuk, eléggé egy időben, hogy próbáljuk meg!
Nem sikerült egyből a megfelelő orvost megtalálni, de remélem most már jó úton járunk. Bízunk.
munkahely ? Hát az is egy érdekes mecs lesz, ha... De nem lehet akadály!! Az nem!
Bocs, én is hosszú lettem :-)
Mikor lesz második vérvételed, meg eredményed ?
Ne kórra gondolj, hanem az épségre!
Énekelj babádnak, énekelj együtt a Nővérével :-) vagy szoktatok ilyet ? :-)
Szép , nyugodt őszi napokat!
Szia!
babus66
Budapest
 
 


Szia!

Hát igen, olyan gyorsan repülnek az évek, aztán az ember egyszer csak azt veszi észre,hogy hopp máris 40 éves lett, és igazából nem is érzi magát "öregnek". Legalábbis én egyáltalán nem érzem magam 38 évesnek, sőt hál'istennek a környezetemben élők szerint is jópár évet letagadhatnék. De azért az a bizonyos belső óra csak ketyeg.
Annyira drukkolok,hogy összejöjjön a várva-várt baby!
A második vérvételre nov.23-án megyek, aztán kb. 10 nap mire meglesz az eredmény. Annyira,de annyira siettetném az időt! Szeretnék már végre megnyugodni,hogy nem lesz semmi gond.
Kislányomnak is szoktam esténként még most is énekelni. Ezt már a babácska is hallja.. Aztán majd kicsit később beszélgetni is fogok vele/hozzá.
Nem írad,hogy hová valósi vagy? Milyen vizsgálatokat fognak majd végezni Nálatok?
Szép estét!
noviandi
Pécs
 
 


Szia!
Néha figyelmeztetni kell azokat, akik rég óta ismernek, hogy vegyék figyelembe, elmúltam 40. :-) Remélem ezt nem azért felejtik el, mert nem tudnak haladni az évekkel, hanem inkább azért, mert nem úgy öregszem. :-)
Budapesten élünk.
Milyevn vizsgálatok ? Hát... szerintem minden ami az un. protokollba belefér. De ezt pontosabban majd 14.-én. Ha nem is minden tökéletes, remélem még rá tudnak segíteni. :-)
Édesanyám kérdezte nem rég, ha visszafordíthatnám az időt, hány éves koromra tekerném vissza? ( Ő most 72, s néha nehezen éli ezt meg. :-( )
Azt válaszoltam neki, hogy eddig minden időszakomról tudok valami jót mesélni..:-) Remélem ez a mostani is ilyen lesz pár év múlva. :-)
S ez most nekem nem egy rózsaszin ködben járás, hanem egy melengető őszi napsütés :-)
Ahogy olvaslak, Te is valahogy hasolóan szemléled az életed. Igaz ? :-)
Azt hiszem most nekem is az idő lesz az ellenfelem, mert a vizsgálatokra, esetleg kezelésekre egy csomó kell majd, én meg már haladnék.. szaladnék. :-)

Foglaljuk le magunkat addig pl. ezzel a levelezéssel! :-)

KÖSZÖNÖM hogy írsz! :-)
Napsütést!
babus66
Budapest
 
 


sziasztok.
csatlakoznék hozzátok. Én 37 éves leszek nemsoká és 6-ik babámat várom juliusra:)
Vendég
 


Szia Babus!
Bár tudom,hogy nem ez a neved, de valamit légyszíves írjál, mert így nem tudlak megszólítani. :D :D
Én is úgy érzem,hogy jól érzem magam a bőrömben, de azért hazudnék, ha nem vágynék egy kicsit vissza arra az időszakra, amikor 25 év körül voltam. Akkor olyan minden csak jó volt körülöttem. De persze a mostani koromnak is megvan a szépsége, csak mostantól valahogy jobban foglalkoztat az idő múlása.
Jövő hét hétfő már nincs messze, aztán majd remélhetőleg tudsz bőven mesélni,hogy mi volt az orvosnál. :)
Szia!
noviandi
Pécs
 
 


Szia Ronika!


Üdv. közöttünk! Nagyon örülök,hogy csatlakozol, bár gondolom látod,hogy egyenlőre nem egy pörgős topik, de bízom benne, hogy többen veszik a bátorságot esetleg arra, hogy " ennyi idősen" babát vállalva szívesen csatlakoznak majd ehhez a topikhoz.
Mesélj kicsit légyszíves magadról! Nem semmi ennyi gyerek. Gondolom akkor nálatok aztán zajlik az élet rendesen. Mennyi idősek a gyerekek? Hogy bírsz velük? Van segítséged? Bocs a sok kérdésért,de tényleg érdekel, hogyan tudod a mindennapokat megszervezni/levezényelni.
Tervezed a magzatvízmintavételt? Mikor mész legközelebb vizsgálatra?
Hú, remélem nem ijesztettelek el ennyi kérdéssel. :)

Andi
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok,

Én is írnék néha ha nem gond. Igaz nem 40 vagyok, csak 38 és egyenlőre nem vagyok babás, de reménykedek(csak már annyira nem egyszerű a dolog ennyi idősen),, azért talán maradhatok.

Gratulálok a pocakosoknak és irigy-irigy Ronikára. :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


judy a lányomat Izabelnek hívják:)

andi
az 5 gyermekem 4 fiu és egy lány 15 év házasságból lett. két éve élek egyedül tavaly váltam el. Ez a baba besikeredett de a leendő apuka nagyon szeretné ezért nem vetettem el. közösen fogjuk nevelni és mindenben támogat.

ha jó az integrált teszt nem szívesen szuratnám magamat.
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv. Judy!

Persze,hogy maradhatsz, és őszintén drukkolok,hogy minél előbb összejöjjön a baba. Mióta próbálkoztok? Gratulálok a 4 gyerkőchöz! Iza babát amikor vártad kértél magzatvízmintavételt? Mert akkor már te is 35 felett voltál. Bocs, hogy lassan már mindenkitől ezt kérdezem, de annyira félek tőle, sőt nem is félek egyenesen rettegek, és imádkozom,hogy jó legyen az integrált teszt eredménye, és el tudjam kerülni.
Látom fehérvári vagy.Nekem az ikertestvéremék laknak ott, Feketehegyen a Virág utcában.

Ronika!

Minden elismerésem a Tiéd, hogy egyedül neveled az 5 csemetét. Van segítséged? A volt férjeddel gondolom azért tartjátok a kapcsolatot,de kiveszi rendesen a részét a gyereknevelésből/velük való foglalkozásból?
Most nézem a vonalzódat, és látom,hogy Bence baba lesz. És ha lány lesz? :D
Tart még most is a kapcsolat a leendő apukával?

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


andi
igen tart mert lényegébe véve őnála fog lakni a baba úgy néz ki. de ez még kialakul.
Vendég
 


Noviandi!
Bocsi, hogy bepofátlankodom ide, de nagy valószínűséggel mi sem fejeztük még be a további babaprojektet. :P
A magzatvíz mintavétel miatt írnék. Bár én még csak 34 vagyok, de a rossz AFP miatt voltam, és megosztanám veled a tapasztalataimat. :wink:
Maga a mintavétel szinte 1-2 perc alatt megvan, és abszolút fájdalommentes. Végig UH-n nézik a babát, hogy véletlenül se történjen baj. :wink: Nekem azt mondták, kb 3-4 napot pihenjek, és az első 1-2 napban leginkább ágyban fekve. Ilyenkor ajánlott a nagyobb mennyiségű magnézium ( esetleg egy kis vörösbor ).
Én kb 10 perccel azután, hogy megtörtént a mintavétel majdnem el is ájultam. El se akartam hinni, de úgy legyengített a dolog. :roll: Szerintem már ezért is érdemes pihenni pár napot.
Az eredményért 3 hét után kellett menni ( mint látható nem volt gond :P ) . Ha valamit találtak volna, akkor telefon úgy 10 nap után.
Mi voltunk 16 hetesen 4D-n, ahol alaposan megnéztek mindent, és rendben találtak, mégis szörnyű élmény volt ez a 3 hét. Ahányszor csak csörgött a telefonom, görcsbe rándult a gyomrom.
Remélem, hogy tudtam segíteni, és nem ijesztettelek el nagyon.

KépKép KépKép
KépKép
KépKép
csenge10
 
 


Mindenkinek boldog babavárást ! :P

KépKép KépKép
KépKép
KépKép
csenge10
 
 


Csenge!

Köszönöm,hogy leírtad személyes tapasztalataidat!
Nekem sajnos a közvetlen környezetemben többen nem jártak ilyen szerencsésen mint TE. Voltak akik a mintavételt követően viszonlag gyorsan elvetéltek, pedig feküdtek, pihentek ahogy javasolták nekik. Két barátnőmnek viszont koraszülött gyereke lett, amit egyértelműen a mintavételnek tudtak be az orvosok. Az egyik 7 hónapra, a másik 7,5 hónapra szült és máig rengeteg problémával küzdenek. :(
Persze tudom,hogy nem ezekből kellene kiindulni, csakhát mivel viszonylag közelről érintenek, így érzékenyebb vagyok.
Orvosommal sokat beszélgettem erről, igaz, ő azt mondta,hogy abból kell kiindulni,hogy minden rendben lesz az integrált teszt eredményével, és akkor nem is kell a továbbiakkal foglalkozni. Ha viszont nem jó az eredmény,akkor feltétetlen alá kell vetnem majd magam. Az orvosom is elismerte,hogy van kockázata, hiszen akár a hasról a zselés anyag is bekerülhet a tűvel és fertőzést okozhat, illetve tény a vetélési kockázat és koraszülések is nagyobb számban fordulhatnak elő.
Gratulálok a gyerekeidhez! A Zselyke név nekem is nagyon tetszik! :)

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Noviandi!
Problémák nekem is voltak a terhesség alatt, de én nem tudnám kijelenteni azt, hogy emiatt. A vége is szülésindítás lett, mert nem volt már egy csepp magzatvíz sem.
A lényeg az eredmény, és az tökéletes! :P
10-ből ketten mentünk vissza az eredményért. :wink:
Én a 3 hét alatt átértékeltem magamban sok mindent, és a végén ott tartottam, hogy ha javasolnák, se biztos, hogy megszülném akkor és ott.
Ha fel tudod vállalni egy esetleges betegséggel járó problémákat. akkor szerintem el se menj.
De.... gondolj arra is, hogy vannak olyan kromoszóma rendellenességgel járó betegségek, amik az élettel összeegyeztethetetlenek.

Mi azért tudjuk, hogy semmi szükséged a gondolkodásra, mert minden rendben! :P

KépKép KépKép
KépKép
KépKép
csenge10
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatom?

Noviandi
Mi megcsináltattuk a méhlepény-biopsziát. Nem húztuk az időt a vérvételes tesztekkel, és pontosabb, biztosabb megerősítést akartunk, hogy inden rendben van a babánkkal.
Így most már tudjuk, hogy egészséges kislányunk lesz :lol: :lol: :lol:

Utána vetélés, koraszülés
Mi a bizonyíték, hogy összefüggés van a beavatkozás és a vetélés, koraszülés között?
Ha azt mondják, hogy a szúráskor fertőződik a baba, akkor minden vérvétel, injekció életveszélyes lenne!!
Az biztos, hogy a beavatkozás után javasolt a pár napos pihenés. A méhizomzat olyan speciális müködésű, hogy minden érintére, behatásra összehúzódással reagál.
Ezért se szeretik az orvosok egy része a túl gyakori méhszájvizsgálatot, ezért nem javasolt a pocak túlzott simogatása...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beus68 2011.11.20 22:30-kor.
beus68
Debrecen
 
 


beus és mennyire fáj a méhlepénybiopszia? mert én azt szeretném nem a magzatvízvételt.
Vendég
 


Beus!
Azért vérvételkor nem a magzatvízzel érintkezik a tű és a rajta lévő anyagok, szennyeződések. :wink:
A másik, hogy egy lyuk keletkezik a magzatburkon, aminek össze kell forrnia, mert ha nem, akkor a szivárgó magzatvíz beindítja a szülést.

Az én babáimat kifejezetten megnyugtatta a simogatás. Sokszor "odabújtak" a kezemhez.

Gratulálok a kislányodhoz! Enyém idén áprilisban született. :wink:

KépKép KépKép
KépKép
KépKép
csenge10
 
 


Ronika
Egy tűszúrás volt. :wink:
Annyira nagyon nem volt kibírhatatlan... nem azt mondom, hogy mindennap megcsináltatnám, de túléltük... :wink:

Csenge
Vérvételkor a vérrel érintkezik... :wink:
Ha megfelelő technikával csinálják, akkor szinte a tű kihúzásakor összefekszenek a sebszélek. (speciális formájú a tű :wink: )
Simogatással szerencséd volt :lol: :wink:
Pl. a barátnőmnek nem javasolta a sok pocaksimogatást a doktora, mikor koraszülés-veszély miatt kórházba került :?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beus68 2011.11.20 22:36-kor.
beus68
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Üdv. közöttünk Beus!
Most láttam csak,hogy te is fent vagy a 2012 májusi topikban. Én is csatlakoztam. Bevallom sokáig a kor miatt nem akartam, mert láttam,hogy mindenki fiatalabb, és hátha másokat nem érdekel a korból kifolyólag adódód esetleges" nyavalyáim". :)
A méhlepénybiopsziáról én eddig nem is hallottam. Nekem egyből a genetikán azt mondták,hogyha az integrált teszt eredményével gond lesz, akkor egyből magzatvízmintavételt fognak "kötelezően" ajánlani.
Gratulálok a kislánykádhoz! Én is szeretném majd tudni a nemét, de egyenlőre most tényleg csak azzal foglalkozok,hogy minden eredményem rendben legyen, és ha már biztos vagyok abban,hogy egészséges lesz, akkor már nagyon fogom várni az uh-kat,hogy mikor látnak majd valamit. :)

Én is vagyok a pocaksimogatással, mint Csenge. Én amióta megéreztem a kislányomnál a mozgását,azóta simogattam a pocakot. És sokszor szinte ő is odabújt ahol a kezemet érezte. Nekem nagyon megnyugtató volt, és iszonyú jó érzéssel töltött el.

Ti nem aggódtok a kor miatt? Lehet,hogy ez nálam már kóros,mert az orvosom is folyton azt mondja,hogy ne görcsöljek már rá annyira, de mindenhol egyfolytában azt sulykolják,hogy mennyivel nagyobb a fejlődési rendellenességek kockázata, mennyivel nő a koraszülések száma stb. És hogy már 40 körül régebben szinte "nagymamakorban " voltak ilyenkor a nők stb.
Ne értsetek félre nagyon is tervezett volt a második baba, és kimondhatatlanul örülünk neki, de én már anno arra is rágörcsöltem,hogy 40 éves korom előtt szülessen meg. Ez valahogy a lélektani határ volt nálam. Most ez sikerült, de mégsem tudok elszakadni attól a gondolattól, hogy hány éves leszek mire érettségizni fog, megérem e azt mire felnő. Bocs, ha nagyon " negatív" voltam, tudom, hogy nem kéne ilyennek lennem! Ne haragudjatok! :(

Babus!

Hétfőn a doki után jelentkezz ám! Várom!

Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Igen, ez egy érdekes kérdés, hogy hány évesek is leszünk, mikor érettségiznek a gyerekeink! A legidősebb fiúnk érettségiekor, mi voltunk a legfiatalabb szülők, pontosabban volt még 3 velünk egyidős pár. A harmadik gyerekünknél már benne voltunk a 3 legidősebb párban. A negyediknél, esetleg 5.-nél már bele se gondolok.
Azt viszont megfigyeltem, hogy egy dolog a konkrét kor, és egy másik dolog, hogy mennyire vagyunk fiatalosak. A kis gyerekek meg határozottan fiatalítanak. Garancia meg semmire sincs.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék hozzátok ha megengeditek :) , bár én már nem vagyok pocakos és nem is tervezünk következő babát, de nemrég születetett meg a 3. gyermekünk akit 40 évesen szültem.
A baba pikk-pakk megfogant és a terhességemmel sem volt semmi probléma, a 40. hétre sima szüléssel érkezett a "kis"asszony, 4,5 kilóval és 60 centivel.
Én bizony voltam amniocentézisen, nem mertem bevállalni anélkül, már csak a nagyok miatt sem. A fiamat 35 évesen szültem, már nála is kértem a vizsgálatot. Akit érdekel, szívesen leírom az ezzel kapcsolatos élményeimet (csupa pozitív).

Drukkolok, aki babavárás előtt áll!!!!

Zsóka 8)

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Szia Zsóka!

Üdv. Nálunk!
Naná,hogy érdekel! :) Légyszíves ha van egy kis időd írd le részletesen, így ha esetleg aktuális lesz, akkor felkészültebb tudok lenni!

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok! Mesélnétek a petevezeték átjárhatósági vizsgálatról ? Volt valakinek ? Milyen volt? Mire számíthatok ? :roll:
babus66
Budapest
 
 


Kisbarack! :-)De szép babákat látok! Remélem azért nem mindig ilyen angyalok mint a képeken ? Ugye tudnak picit rosszalkodni is ? :-)
babus66
Budapest
 
 


én nagyon forszírozom a corinohboj-t mint a magzatvizet. a bajcsyt fel kell hívjam ez irányba csak viszont előbb elmegyek csütörtökön a dokimhoz akit fogadok:
Vendég
 


Szia Ronika!

Miért szeretnéd jobban a chorion-biopsiát? Nem annyira kockázatos, vagy miért?


Petevezeték átjárhatósági vizsgálathoz nem tudok hozzászólni. Annyit hallottam róla,hogy van akinek nagyon fájt, van akinek szinte egyáltalán. Elvileg annak fáj jobban, akinek valamelyik petevezeték nem átjárható, és amikor befecskendezik a kontrasztanyagot, az feszíti, és mensi szerű görcsöket okoz.
Mikor csinálják?

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Helo!
Andi, kedden, azaz 22-én.... Ez úgy tudom a meddőségi kivizsgálás része, pláne ha kilátásban van inszemináció...

Nem félek, csak arra jár nak a gondolataim. Végül is ha fáj sem ugrom le az asztalról... Remélem ezt egyszer kell átélni... S amúgy is a cél a fontos... :-)

Jól vagy ? Hodeg ? Szmog ? Zsófi ? :-) Bent nyugalom ? ...
babus66
Budapest
 
 


hát bevallom lehet nem kell majd mert az apuka vett amerikából egy olyan tesztet ami vér alapján mindent megmondanak a 7-ik héttől. nemet meg hogy baj van e.
Vendég
 


Sziasztok!

Velünk semmi különös nincs. Babóka növekszik a pocakban, egyre inkáb a jelenlétét, mert feszül a hasam rendesen. Akkor nov. 22-én drukkolok ám nagyon! Tudod én 23-án megyek az integrált vérvételre, aztán kb. 10 nap idegeskedés. :( Holnap még utoljára kimegyek korizni a családdal, én még utána is mennék párszor, de férjem határozottan eltiltott tőle. Zsófi 3 évesen tanult meg korizni, megy mint a bajnok, hihetetlenül ügyes.
Jövő ilyenkor már én is ismét a jégen szeretnék majd lenni, majd addig a pálya mellett valaki tologatja a kocsibat a babócát. :)

Ronika!
Hú, ilyen teszt nekem is nagyon kéne! Ilyen tesztet csak ott lehet kint beszerezni?

Hogy telik a hétvégétek?

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Szia Noviandi! :-) Hogy jut eszedbe korizásra gondolni ? :-O Maradj csak nyugton két csúszásmentes talpacskádon. Csak szép ovatosan, pocakosan. :-) Majd csúszkálhatsz még eleget. Most nyugi, pici torna, ha jól esik, de semmi szeleskedés!!! Lehet te most nem kettő helyett kívánsz enni, hanem kettő helyett mozogni ? Jönni menni ? :-) Te jó ég, mit fogsz tenni még... & hónapig ?.. De ez szerintem azt is jelenti, hogy jól vagy s minden nagyon rendben s ennek örülök.
Köszi hogy drukkolsz, másnak én is gondolok Rád, s bízom a jó eredményedben!
Előbb Anyumnál voltam, ott volt két testvérem is, egy csomót vihogtunk :-) Három bolond tyúk, + ANYU, aki mostanában olyan nénis lett. Olyan más, de most is nagyonszerethetős. :-)
Picit korán sötétedik... :-(
Fényt akarok! :-)
Bár a szívemben van,,, egy reménysugárnyi. :-) Hasolnó jókat Neked is! :-)
babus66
Budapest
 
 


Ronika, Nálatok miféle Apuka van ? Amerikás ? :-O
Nem baj, úgy 10-20 év múlva nálunk is lesz ilyen teszt... majd a gyerekeknek már... talán..:-)
Elég optimista vagyok így :-)
A lényeg hogy jó híreket kapjatok, Roni Neked is drukkolok!
babus66
Budapest
 
 


Babaáknak és Babátváróknak ajánlom :

http://www.youtube.com/watch?v=MwvSg-6Tpu8

http://www.youtube.com/watch?v=FR4d7mgUaBk

Ilyet itt lehet ? :oops:
babus66
Budapest
 
 


Babus!
Lehet!
Cserébe mi egy jó eredményt és egy csodálatos babát kívánunk!
Noviandi!
Én egy olyan vérvételről tudok, aminek 3 napon belül megvan az eredménye. Angliába küldik ki és persze fizetős. Talán a klinikán tudnak erről felvilágosítást adni. Külföldön az amnio helyett végzik. :wink:
Csak óvatosan! Vigyázz arra a kicsi kincsre!

22-re gyönyörű napsütéses időt, és sok mosolyt kívánok!

KépKép KépKép
KépKép
KépKép
csenge10
 
 


Sziasztok!

Tudom,hogy csúszkálhatok még eleget szülés után is, de gondoltam most még néhányszor kimegyek kicsit a pályára, amíg nem áll előre a hasam. Tényleg nagyon óvatos vagyok, és jól is tudok korizni. :)

Csenge!
Köszi az infót, rákérdezek a Klinikán. Én az integrált tesztért is 20.000 Ft-ot fizettem, és azt mondták,hogy 10 napnál előbb tutira nem lesz meg az eredmény. Persze kérhettem volna már a 12. heten a magzatvízmintavételt, és akkor kb. mostanra már lenne eredmény.

Holnap megint kezdődik a hét! Olyan gyorsan elment a hétvége! :(

Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Én most nem bánom, ha szaladnak a hetek... csak menjenek, békében, nyugalomban, s főleg egészségben... :-)
Lgeinkább most látni szeretném a jövőt... mi vár ránk ?... :-)
Bízom.
Bizz Te is!
Bizzunk együtt ! :-)
babus66
Budapest
 
 


Sziasztok!

Most találtam rátok, ha nem baj, csatlakoznék!

Magunkról: pont 40 éves vagyok és az ötödik gyermekemet várom.
Jelenleg a 26. hétben vagyok, a genetikai vizsgálatokon már túl estem.

Judy! Szia! Nagyon kihaltunk az anyatanyáról!! :lol:

kukucsi!
Nagyon eltűntél!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is.
39 éves múltam, 3. babámat várom, aki kislány lesz. :)
A két kisfiam után sehogysem sikerült a harmadik babánknak megfogannia, pedig nagyon szerettük volna. Aztán idén tavasszal úgy gondoltam, hogy van két szép egészséges gyermekem, elég a hiábavaló várakozásból. Májusban eladtam az összes babaholmit, aztán júniusban kiderült, hogy mégsem kellett volna. :D
Magzatvíz vizsgálaton én is átestem. Szinte meg sem éreztem a szúrást, utánna sem volt semmi görcsölés szerencsére. Én azt gondolom, hogy jobb a biztonyosság...
Bár a 3 hét várakozási idő borzasztóan lélekölő volt.

Andi!
Bizzunk abban, hogy neked nem lesz rá szükséged, de ha mégis, akkor nem kell tőle ennyire félni. Nem lesz semmi baj!!!!

Nem semmi 4-5 gyerekkel megszervezni a programokat úgy, hogy mindenki időben a megfelelő helyen legyen.
Én egyenlőre azt sem tudom, hogy az iskolába hogyan juttatom el a két nagyobbat az újszülött mellett. Lesz reggeli kapkodás. :D

Bea

KépKép

KépKép

KépKép
bea720818
Budapest
 
 


Sziasztok!

Yusz, Bea! Üdv nálunk! :)

Babus: Bízom, bízzunk együtt! :D Írd már meg légyszíves,hogy hogyan szólíthatunk? Légyszi-légyszi. :)

Yusz, tudod már a baba nemét? Nem semmi ennyi gyerkőc! Gratulálok hozzájuk! Gondolom a nagyokkal már nincs annyi gond, vagy tévedek?

Bea, ez tényleg érdekes, hogy ahogy már "lemondtatok" a babáról, megfogant. :D Gratulálok a kislányhoz, képzelem,hogy két fiú után azért mekkora öröm. A fiúk egyhelyre járnak suliba? Mert akkor talán kicsit könnyebb őket suliba juttani, nem?
Köszi a bíztatást a magzatvízmintavétellel kapcsolatban, azért nagyon szeretném, ha nem kerülni rá sor.

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


SZiasztok!

A magzatvízvizsgálatról csak röviden: én mindkétszer a Baross utcában voltam (SOTE) Dr. Papp Csabánál. A lelki oldala sokkal rosszabb,mint maga a beavatkozás. Tényleg semmi az egész, de a tudat, hogy a méhedbe szúrnak egy tűt, az nem a legjobb. Mindkét gyerkőcnél teljesen negatív volt mind a kombinált, mind az AFP eredményem, de én nem mertem bevállalni még így sem magzatvízvizsgálat nélkül.

Szóval aki amnio előtt áll, tényleg ne féljen, mert a fizikai része semmiség.

Babus ááááá nem ilyen jók ám, mint a képeken :D :wink: A fiam szemén itt is látszik, hogy egy nagy csibész.

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok,

Bocsi, hogy eltűntem, de itthon volt a párom Hollandiából és ilyenkor nem nagyon tudok gép elé ülni. Na meg lakáseladás kellős közepén vagyunk. Ma írjuk alá a szerződést és remélhetőleg csütörtökön végre megszabadulunk a svájci frankos hitelünktől. :oops: Csak menjen minden rendben. :oops:

Üdv az újaknak. :lol: :lol: Nekem jó tapasztalatom van a magzatvízvételről. Én nem éreztem a szúrást, igazából azért nem mert császár volt Barbika és a hasam egy része azóta érzéketlen és pont oda böktek, így semmit nem éreztem belőle. Persze a várakozás idegölő volt. :oops: :oops:

Igyekszem jönni, ha lezajlottak a lakással kapcsolatos ügyek.

Ja..és pont beletrafáltunk most a peteérésbe. Kiváncsi vagyok az eredményre. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Judy! Csak nem??? Belevágtok az ötödikbe?? Az tök jó!!!!
Mire jutottatok a lakáseladással? Én egyre inkább vacillálok az átváltás miatt. Kiszámoltam, ha most átváltom ft hitelere, akkora lesz a kamatom, hogy szinte ugyanitt tartanék. Mivel ki szeretném jövőre fizetni, eladás után.
Arra nem sok reményt látok, hogy még idén megveszik a lakásunkat...

Andi!

Hát igen, szép a nagy család, de az tuti, hogy néha cafatokban vannak az idegeim. :lol:
A nagyokkal ugyanúgy van gond, csak más jellegű, sőt mondhatnám néha sokkal nehezebb velük. A fiam 18 elmúlt, már felnőttnek érzi magát és úgy gondolja, kijár neki a felnőttek kiváltsága. A lányom 15 lesz, a fiúkat nem győzöm távol tartani tőle....
A két kicsi semmi hozzájuk képest.
Amúgy a pincuri is lány lesz. Teljes lesz a nőuralom. :wink: Szegény férjem már beletörődött, bár azért titkon örült volna egy fiúnak.
Ami kicsit aggaszt, hogy a kicsik között 2-2-2 év lesz, ami nagyon kevés, hiszen még a 4 éves lánykámmal is rengeteg foglalkozni való van, én meg már nem vagyok mai csibe, fáradok. :(

Azt elmesélem magamról, hogy én elváltam, a két nagy más apától van, aki nem tartja velünk a kapcsolatot. A férjem meg szerintem a világ legrendesebb embere, sajátjaiként neveli és szereti a nagyokat.

Én még egyszer sem szúrattam, most is a kombi teszt eredményéhez kötöttem. De szerencsére nagyon jó lett, szinte a legjobb az eddigiekhez képest, az afp is jó lett, minden eredményem jó.
Meg elmentem egy 4D-s teljes genetikai vizsgálatra, ahol átnézték tetőtől talpig a kicsit. Az nagyon alapos, sokkal jobb, mint a kötelező uh-ok.
Persze tudom, hogy ez sem 100%, de azért nagyon remélem, hogy nem lesz baj.

Bea!

Hidd el, gyorsan belerázódsz! Mondjuk én is parázok, a két kicsi mellett hogy fogom tudni a csecsemőt ellátni. Főleg az éjszakázás a gondom, mert a két nagynak és a középső kicsinek van külön szobája, a legkisebb nálunk alszik a nappaliban.
Őt még nem tudom betenni a gyerekszobába, mert éjjel többször felébred és a cumisüveget keresi, amit oda kell adni.
A csecsemő meg ugye sokszor kel éjszaka, egymást fogják felsírni.
Na, mindegy, majdcsak kialakul valahogy. :lol:

ronika!

Hú, hát nálatok is jó sok a gyerek! :wink: Lehet, hogy írtad, nem olvastam mindent el, mekkorák a csemetéid és milyen összetétel??

Már itt is lehet kapni a gyógyszertárakban egy tesztet ami megmondja a baba nemét 12 hetes kor előtt. Viszont az a genetikai betegségek kimutatására nem alkalmas. Különben vettem volna. Elég húzós ára van.

Most látom, hogy nem számolnak a vonalzóim. :( Csak a pocaklakóé és a legkisebb csemetémé követi az időt. :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz, Judy eez igen, 5 lurkó... :wink: Van segítségetek? Hűű én még így 3 mellett is sokszor kevésnek érzem magam.

Tényleg van ilyen teszt? Nem is hallottam még róla..

Kép Kép Kép

Zsóka
kisbarack01
Budapest II. kerület
 
 


Sziasztok!
Emese, jelentkezz, milyen volt a petevezeték átjárhatósági vizsgálat?

Judy, aláírtátok a szerződést? Hová fogtok költözni?
Mi holnapután megyünk közjegyzőhöz, mi is megszabadulunk a CHF-hitelünktől, csak mi nem lakáseladással, hanem végtörlesztünk. Egy részét kp.-ből betörlesztjük, egy kis részére meg Ft-alapú hitelt veszünk fel. Férjem bankba dolgozik,így kapunk kamatkezdveményt. Így kb. 40.000 Ft-tal lesz kevesebb a törlesztőnk,és nem leszünk kitéve az árfolyamingadozásoknak.
Drukkolok,hogy 5.baba gyorsan összejöjjön! :)

Yusz, gratulálok a kislánykádhoz! Tényleg nőuralom van/lesz nálatok! Szerencséd van a férjeddel,hogy így elfogadja a nem saját gyerekeket is.
A kicsik között tényleg kicsi a korkülönbség. :) Azt hiszem felkötheted majd a gatyát! :lol: :lol:
Én sem hallottam erről a tesztről, ami kimutatja a baba nemét. Mi a teszt neve? És mégis mennyibe kerül? És mennyire megbízható?

Holnap délelőtt megyek az integrált teszt 2. fázisos vérvételére. Aztán kb. 10 nap az eredményig. :(

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Sziasztok,

Végre lezárult ez a lakásmizéria. Egész héten minden nap szaladgáltam a bank az ügyvéd a NAV és az ingatlanos között. Csütörtökön végre kifizette a vevő a hitelemet a bankban, így mára nulla deviza tartozásom van. Szerdán kell bemennem az OTP-be a törlési engedélyért és akkor le is zárják a szerződésemet. A birtokba adás január 10 lesz, addig kell kiköltöznie az albérlőmnek.

Hát ne tudjátok meg mennyivel nyugodtabb vagyok. Annyira nyomta már a lelki világomat és a pénztárcánkat. Az biztos, hogy soha többet nem veszünk fel deviza hitelt, forintot is csak úgy hogy előtte konzultálok valami pénzügyi tanácsadóval.Tanultunk az elmúlt 5 évből.

Csajszikáim jobban vannak, de még mindig köhögnek és taknyolnak.

Andi,
Anyuéknál lakunk már évek óta. Nekik van egy nagy családi házuk, mienk a tetőtér. Van fent konyha, fürdő, 4 szoba.Mondjuk elég nehéz vele együtt élni, de muszáj tűrnünk. :oops: :oops:
Kisbarack,
Mivel anyuéknál lakunk, így azért van segítség. Persze én csinálok mindent egyedül, de ha pl vásárolni kell menni és nem akarom vinni a gyerekeket, akkor nyugodtan otthon hagyhatom őket. Vagy ha el akarunk menni a párommal valahova, akkor annak sincs akadálya. :lol: :lol:
Yusz,
Igen, lehet hogy a törlesztő nem sokkal lenne alacsonyabb, viszont a tőkerész 180-on lenne számítolva. Gondolom nektek is kevesebb a tőke 180-on, mint az aktuális árfolyamon. :oops: :oops:
Amúgy én sem bíztam az eladásban, aztán látod...hirtelen jött valaki akinek tetszett és még egy hét sem tellett el és ripsz-ropsz megszabadultunk a hiteltől. :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem mondhatni,hogy nagy pörgés van :(

Utálom már ezt a ködös, nyirkos időt! :(

Judy, tényleg szerencsés vagy,hogy a mai helyzetben sikerült eladni a lakást. Elhiszem,hogy megkönnyebbültél,hogy nincs már devizahiteled. Én is hasonlókat érzek, bár én a hiteltől nem szabadultam meg végleg, de legalább nem devizában vagyunk eladósodva. Nekünk már ez is könnyebbség, elég jelentős összeget befizettünk, és a maradékot váltottuk ki Ft-hitellel.
Jobbulást a gyerekeknek! Lánykámnak is folyik az orra, köhécsel, remélem hamar túllesz rajta!
Elhiszem,hogy nem egyszerű szülőkkel együtt élni, de ahogy írtad, van pozítiv oldala is. :)

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: