Új privát üzeneted érkezett!

Szia oxigen, neked is gratlálok!

vevikk, most egy kis időre elfelejtheted az uh-t, és legalább már túl vagy rajta.
Nálunk az ügyeletes doki, aki először nézett meg tök rendes volt, bár ügyeletben érdekes módon mindegyik az volt eddig, leszámítva aki bent volt, mikor anno beértünk szülni, na az egy tapló, a vicces az hoogy ő fogja a 12.hetit is csinálni.
De az a doki aki normális rendelés alatt az uh-kat csinálja az tényleg bunkó és alig van kedves szavuk - asszem mi azért is maradtunk a magán mellett, no meg a kórházi gépek kész katasztrófák.

dalmicsek, a vicces az hogy a kislánnyal van a legkevesebb bajom, leszámítva, hogy alkalmi süket lett. Ma is édesen ebéd után megnéztük a déli harangszót, majd befeküdt az ölembe és már aludt is :D
A család felnőtt tagjaival -és ide most nem a férjmet értem - sokkal nehezebb, most épp azt próbálják firtatni, hogy nekem vajon tényleg feküdnöm és pihennem kell-e. De ez most hosszú, majd egyszer papírra vetem.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Szia oxigen!
Picurid mikor láttad, vagy fogod látni?

Beu: nálunk is hajlamosak néha elfelejteni, hogy babát várok, és ugyan nincs még méretes hasam, de attól még kímélnem kellene magam.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Julcsi: Rég láttam és sokára fogom :(
Nov. 4-én láttam utoljára, akkor állapították meg, hogy 7+3-nál voltam, mert nem volt rendszeres a mensim, és a ciklusom is hosszú volt.
Legközelebb dec 7-én fogom látni a 12 hetes genetikain.
Szívem szerint nézném sűrűbben is, de mivel semmi baj nincs, és szerencsére soha nem is volt, ez így épp megfelelő.
Ráadásul a munkahelyemen nem tudják, mert próbaidős vagyok (mint kiderült, 2 hetes voltam, amikor kezdtem itt...), január 4-ig nem derülhet ki. És mivel falun lakom és a védőnő pletykás, hozzá sem mentem még.
Háziorvosnál voltam, mert ő nem itteni, ő küldött el vérvételre, ott is minden rendben.
Azt nem tudom, hogy kell-e fizikailag a kiskönyv a genetikai tanácsadásra, met akkor muszáj leszek előtte elmenni a védőnőhöz... Tudja ezt valaki?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 

 
 

oxigen: akkor nem könnyű a helyzeted. Nekem a kiskönyvbe már írt a védőnő, meg a HBSAG vérvétel időpontját is bepecsételték. Hogy a 12 hetes UH-hoz kell e? A fiamnál még külön papírra nyomtatták.

Látom neked megvan a fix időpont, lehet egy nap megyünk. :-)

Ma annyira húzódik a hasam, nem a szokásos görcsölgetés, néha beleszúr oldalt, meg egész nap olyan kényelmetlen az ülés. Inkább csak akkor jó, ha sétálok.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Julcsi: Muszáj volt jó előre leegyeztetnem az időpontot, a nőgyógyásznál erre fel is hívták a figyelmem, hogy hamar telnek a napok az előjegyzésben, nagy a körzetük.
Mindenki budapesti?

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Julcsi: Nam nagyon puffadsz? Nekem olyankor szokott... meg amikor már nagyon szevedek a székrekedéssel.

Beu: Nálunk is most kezdi felfogni a pasi, hogy nem bírok annyit, mint még a nyáron, mert már neki is feltűnnek a fizikai változások, tudatosul benne, mi következik :D
Pedig most kezd visszatérni az energiám, eddig olyan voltam, mint akit kimostak...

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


oxigen: Én nem vagyok budapesti. Megyeszékhelyen lakom. Remélem nem lesz gond az időpont kéréssel, mert legkorábban csak hétfőn tudok telefonálni.
De sajnos puffadok, szinte mindennapos. Kivéve hétvégén, amikor nem kell annyit ülnöm. Nekem az előző terhességemnél a maltofer oldotta meg a székrekedési problémáimat.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Oxigen!

Üdv köztünk!
Nem vagyok bene biztos, de úgy tudom, hogy elég ha a 16 hétig megcsináltatod a kiskönyvet, mert az AFP-re kell. De azért kérdezd meg valaki bennfentestől mesetleg attól, aki a genetikait csinálja.

A méretek, amik tegnap lemaradtak:

CRL: 53,4
BPD: 16,8
Nucha: 1,88
FHR: látható

A lepény a mellső falon van. A fiamnál hátsón volt. Nem tudom, melyik a jobb. Most nézek épp utána.

Egyébként nem kell sokat várnom a következő UH-ig, mert 12-én megyek a saját dokimhoz. Akkor legalább tutira megnézi rendesen. Nem lenne kötelező UH, de mi kértük, mert akkor a párom is láthatja. Meg legalább leellenőrzi a tegnapit. :)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Szia Oxigen, én csak idepofátlankodtam ebbe a rovatba, mint kívülálló, viszont genetikán dolgozom, úgyhogy kérdezz csak nyugodtan. Üdv, Juc. Persze én is kérdezek, hova mész majd genetikára?
bánky judit
 
 


Szia Judit!
Köszönöm, ha tudsz válaszolni! :)
Pécsre megyek genetikára, és az érdekelne, hogy nem lesz-e abból baj, ha védőnőnél még nem voltam, nincs kiskönyvem? Jól megfontolt okaim vannak, röviden: falun élek egy petykás védőnővel, helyben dolgozom és próbaidős vagyok :) Nem szeretném, ha kiderülne.
Vérvételeim, belgyógyászati vizsgálatom megvan.
Ha nagyon muszáj, elmegyek előtte a védőnőhöz, de a lehető legkisebb esélyt hagynám neki, hogy pletykáljon.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Na halljátok, itt reggel úgy havazott 1-2 percig, hogy ki se láttunk az ablakon, azóta meg szitál, na ezt utálom. És fázom, pedig most is megy a fűtés....

Ma mézeskalács koszorút kéne csinálnom, de olyan mérges lettem, mert a semmiért ott hagytam a tescoba potom 5e ft-ot. Nem hiszem el, hogy ez van, vagy csak én nem tudok olcsón vásárolni??!!

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Beu: ez az idő nekem is a halálom. Itt meg hideg van és párás idő.

Milyen lesz a koszorú? Ha kész lesz lefotózod, és megmutatod?

Én már tűkön ülök. Még másfél óra és indulok a dokihoz.
Ma megint volt ilyen sárgás izé. De most úgyis mondom az orvosnak.

Drukkoljatok, hogy minden rendben legyen. Olyan rég láttam már. El se tudom képzelni, hogy mekkora lehet.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Nem csodálom, már én is mennék!!!
Majd csinálok fotót, de addig itt a tavalyi, az volt az első ilyen fajta. Kép

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Jaj, ez nagyon gyönyörű! Van valami sablonja, ami letölthet? Sima mézeskalács receptet használtál? Szeretek én is sütögetni.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


sziasztok lanyok.

megjottem az UHrol.
29mm CRL, gyonyoru babo, mar latszanak a kezek-labak.
kovetkezo a 12.heti lesz dec 16-an.

viszont rossz hrt is kaptam: a tavaly tortentek miatt legkesobb a 30.heten be kell fekudnom a korhazba. annyira szomoru vagyok emiatt :(
persze mindent a babaert, de akkor is, a ferjem nelkul 10 het????te joisten :(

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


bixi: gratulálok a picurkád méreteihez, és örülök, hogy minden rendben. A vége miatt nem irigyellek. Én a fiammal a terhességem elején 6 hetet voltam kórházban hiperstimuláció miatt, az is egy örökkévalóságnak tűnt. De azért jó, hogy így legalább odafigyelnek majd rátok.

vevikk: Isten éltesse a kisfiadat születésnapja alkalmából! Kép

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Sziasztok!

Gyorsan írok, lehet nem tudok mindenre válaszolni...

Székrekedésre nekem az aszalt szilvát ajánlották, de én még nem próbáltam, mert nekem most inkább hasmenésem van.

vevik: gratulálok a jó eredményekhez, és kitartást a bunkó dokikhoz.

jucsi: mi volt ma az uh-n?

oxigén: gratulálok a picihez és üdv a csapatba! Én sem Budapesti vagyok, és vagyok a legmesszebb, mert én Erdélyi vagyok.

beu: meg tudlak érteni, hogy hogy reagál a család, mert nálunk is ugyan az a szitu. Nekem a doki a papírra azt írta, hogy két hétig nem kelhetek ki az ágyból mégis mondták, hogy "terhesség nem betegség", meg hasonló beszólásokat. Engem ezek nem érdekelnek, mert a férjem mellettem áll, a szüleim is és anyósomék is. Csak nagy családunk van és van jó sok sógornőm és sógorom, akinek még gyerekük sincs és nem tudják mivel jár a terhesség.

Csajok én nagyon félek, mert itt himlő járvány van és az egyik 5 hónapos unokaöcsém elkapta a himlőt. Állítólag az már előtte két héttel lappang a szerzetbe. Ma reggel jöttek ki a pöttyei, de tegnap én vigyáztam rá 1 órát azalatt megpuszilgattam és megfogdostam. A múlthéten egy kismamának meg kellett szakítani a terhességet, mert elkapta a himlőt. Szóval nagyon félek.

Bocsi ha hosszúra sikeredett.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


julcsi_29: kép nélkül ne gyere el :P

bixi: nagyon örülök a jó eredményeidnek és ne aggódj még messze az a 30 hét, addig felkészülsz rá.

vevik: Isten éltesse a fiadat.

beu: nagyon szép az a mézeskalács koszorú és nagyon ötletes is.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Julcsi!
Köszi a köszöntést.

Bixi!
Biztos nagyon nehéz lesz a párod nélkül, én sem bírnám ki, de így tuti vigyáznak rátok, és nem fordulhat elő mégegyszer az a tragédia! Úgyhogy fel a fejjel, és addig is legyetek minél többet együtt a pároddal!

Beu!
Nagyon jó ötletet adtál. Holnap meg is csinálom!!! Épp most mondtam le az adventi koszorúról, mert olyan drágák és most nincs rá pénzem. De így nem kell lemondani, és szinte semmibe sem kerül.

Kaccso!
Nem voltál még bárányhimlős? Én sem, de én megcsináltattam az ellenanyagvizsgálatot, bár még nincs eredménye. Tesóm akkor volt himlős, amikor pár hetes voltam, és nem kaptam el. Azóta sem, pedig többször is voltam himlősök közelében. Azt mondta a védőnő, hogy van akin alig jön ki, vagy úgy születik, hogy van ellenanyag a szervezetében. Ne aggódj, nem lesz semmi baj!!!
Ráadásul ha a 12. hét után kapod el, akkor kicsi a valószínűsége, hogy elveszik a babát, mert már kifejlődnek a létfontosságú szervek!!! Én utána olvastam. NYUGI!!!!

Kép

Kép
vevikk
 
 


Szasztok.
Kaccso, mi nem kérünk kiskönyvet a tanácsadáson. Azt szeretjük, ha a 12. hét körül jön a kismama, többnyire mi szoktuk megcsinálni azt az UH-t, ill. mindenképpen csinálunk ultrahangot. A lepény helyzete határozza meg, hogy mikor csináljuk a mintavételt, mi a lepényből veszünk mintát, nem tudom a pécsiek is ezt csinálják vagy magzatvizet vesznek, azt csak a 16. hét után érdemes, mert a magzat bőréről levált hámsejteket kell tenyészteni.

Genetikán kikérdeznek a családról, van-e valami veleszületett betegség, amit esetleg külön kell vizsgálni. Elmondják, hogy milyen kromoszóma betegségeket tudnak kizárni, ami statisztikailag, az életkor előrehaladásával sűrűbben fordulhat elő.

Ami fontosabb, mint a kiskönyv, hogy a mintavételkor legyen valami papírod a vércsoportodról, mert ha negatív az Rh, akkor adnak anti-D-t. Majd írok a mintavételről is.

Vevikk, az AFP egy nagy kaka vizsgálat. Már rég ki kellett volna venni a szülészeti protokollból. Megbízhatatlan, egyetlen dologra lehet csak használni, hogy a terheseket felidegesítsék a védőnők. Régen a magas AFP-nél nyitott gerincre, ilyenekre gyanakodtak, az alacsony AFP-nél meg kromoszóma rendellenességre. Még három éve is szúrtunk AFP miatt, teljesen fölöslegesen. Aminek van értelme a 35 év alattiaknak, az a kombinált teszt 12-13 hetesen, ez egy vérvétel, figyelembe veszik a tarkóredő méretét (nucha) és két dolgot néznek a vérből, ebből számolnak egy rizikót. Aztán tovább lehet fejleszteni és hozzávenni egy 16. hetes vérvételt, ott négy dolgot néznek vérből és ebből a két vizsgálatból hoznak ki egy rizikószámot. Az eredmény annál jobb, minél nagyobb szám jön ki. Az orvosi határ az 1:300. Ez alatt érdemes kr.vizsgálatot kérni.

A placenta ott tapad, ahol akar, tök mindegy, hogy mellső vagy hátsó, a fundusban van, vagy bal, ill. jobb oldalon. Egy helyen ne legyen a méhszájon vagy közel hozzá. Ha teljesen rajta van, akkor tuti a császár, ha közel van hozzá, akkor a terhesség majd felnyomja, de koraterhességben okozhat enyhe vérzést, az meg idegességet jogosan. 12 hetesen már ezt látják, ha nem szóltak, hogy mélyen van a lepény, akkor nincs baj.

Beu, nagyon hangulatos a kép.
bánky judit
 
 


Jaj, egy fontos dolgot elfelejtettem, ezeket a vérvételeket a drága OEP nem téríti, a 12 hetes kb. 9-10 ezer, ha mindkettőt megcsináltatod az már kb. 30 ezer.

Nagyon mérges vagyok, mikor a kedves orvos elküldi ezekre a vizsgálatokra a 42 éves terhesét, biológiailag bebizonyítja a vizsgálat, hogy tényleg 42 éves, mert jó esetben kijön az életkori kockázat, ami kb. 1:80, ami meg ugye jóval az 1:300 alatt van. A terhes meg verheti a fejét, kidobott 30 ezret és kiköt a genetikán, ami viszont ingyen van. Ill. már az is van magánban, már ha valaki milliomos.
bánky judit
 
 


vevik: emlékem szerint nem voltam, de megkérdeztem anyukámat is és ő is azt mondta, hogy a tesóim voltak, de én nem. Én is sokszor voltam himlősök között, de egyik fajtáját sem kaptam el soha, most is reménykedem. Én még éppen csak holnap töltöm a 12 hete. Szerdán megyek dokihoz, akkor neki elmondom és lehet, hogy elküld vérvételre. Bár szerdáig még 5 nap van azalatt simán kijöhet. Toxoplazmás vizsgálatokat elvégeztettem előtte, de a himlőre nem gondoltam. :(

Judit: kösz a választ, igazából Oxigén tette fel a kérdést :). Rám annyira nem vonatkozik, mert én nem Magyaro.-n élek, úgyhogy más a rendszer. Nálunk semmi ilyen vizsgálat nem kötelező, küld a családorvos és a nőgyógyász is, de én nem szeretném elvégeztetni. Az ismerőseim körében sokszor jött ki rossz eredmény, végül úgy döntöttek nem vetetik el és egészséges gyerekek születtek. Én úgy gondolom fölöslegesen nem idegesítem magam, mert ha rossz eredmény jönne ki akkor is megtartanám a babát.

Szép estét!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Kaccso, imádom a pozitív gondolkodásodat, így kell csinálni. Sokszor én is úgy érzem, hogy fölösleges vizsgálatokat végeztetnek.

Jó éjt nektek is, mindjárt leteszem magamat is, kicsit túlpörögtem.
bánky judit
 
 


Sziasztok!

Vevikk ezek tök jó értékek! Boldog szülinapot a kisfiadnak!

Bixi sajnálom a kórházat, de jobb félni, mint megijedni. Majd ha eljön az idő, akkor cseréljünk telószámot és ha megyek a belgyógyászatra (ha cukrom lesz, hetente megyek) vagy ctg-re akkor meglátogatlak :) Persze ha nem bánod :)

Juci az Afp-vel kapcsolatosan én vagyok a tökéletes példa. Nagyon alacsony volt az AFP-m, valami 0,29 vagy ilyesmi, de az integrált alapján nem kellett elvégeztetni az amniot és egy teljesen egészséges kislányom született. Tényleg csak arra jó, hogy idegeskedjen az ember lánya.

Beu de jó ez a koszorú, lehet, hogy én is megcsinálom.

Kaccso nagyon szorítok, hogy ne kapd el a himlőt, jaj csak ez hiányozna még. ezek szerint két hét mire kiderül, hogy elkaptad-e? Kitartást!

Ti mikor mentek fogorvoshoz? Nekem ez most nagy para, mert az orvosom, akit nagy nehezen találtam meg, kiköltözött Angliába. Most azon filózok hová menjek. Nekem nagyon rosszak a fogaim, már több százezer forintnyi tömés, pótlás stb van a számban, félek, hogy egy új orvos csak elrontaná, mert tutira van lyukas fogam a lányommal való terhesség után. Nem félek a fogorvostól, csak attól, hogy belerondít a "méregdrága fogsoromba" :)

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Jaj ez lemaradt.

Oxigén gratulálok és üdv a csapatban. Próbaidőn vagy? Nem irigyellek. Én úgy tudom, hogy a juttatások miatt a 12. hétig el kell menni a kiskönyvért, de ez lehet hogy azóta elavult. Én nem is emlékszem, hogy a védőnőn és a nőgyógyin kívül bárki megnézte volna ezt a kiskönyvet egyébként.

Kép
Kép
dalmicsek
Gyömrő
 
 
 
 


Úgy tudom, hogy mindegy, hogy mikor váltod ki a kiskönyvet, csak az a lényeg, hogy valamennyi pecsét (talán négy?) legyen benne a szülésig. Valaki, aki már jár védőnőhöz, kérdezze meg.

Amúgy jó reggelt mindenkinek. Brr. Piacolás, főzés, pincepakolás, szárítópakolás, nagytakarítás vár rám. És még a nap sem süt, az kicsit feldobna.

Házfelújítás, erkélyfelújítás utáni kupi van, dec. 17-én apukám 80. szülinapja, nagycsaládi összejövetel, addigra csill-vill lakás kell.
bánky judit
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy eddig nem írtam, de tegnap este csak arra volt időm, hogy vonalzót állítsak. Későn értünk haza, aztán az esti szokásos rutin, és jó fáradtan kerültem ágyba.

Szóval a lényeg, hogy van egy mocorgó baba a pocimban, crl: 44.3 mm. A doki szerint már jócskán 11 hetes, de én a neten a mérettáblázatban néztem, hogy ez pont 11 hetesnek felel meg, és eszerint állítottam a vonalzón. Így az új céldátum: 2012.06.15. Különben korábban én is erre a napra saccoltam. ez még így is 6 nappal későbbi fogantatás a vérzésemhez képest.
Képet úgy szereztem, hogy a telefonommal fotóztam le, mert abban a gépben nem volt papír. Na de majd a 12. hetesen. Arra valószínű dec. 5 vagy 6-án megyek. Ha sikerül feltennem a képet azért megmutassam? Nem valami jó szögből van.

Bárányhimlős elvileg én sem voltam, és hétfőn kapok beutalót az ellenanyag szűrésre. Onnan még két hét? Nálunk is a húgom volt, és a környezetemben is voltak azóta is. Van egy gyanúm, hogy én is átestem rajta, csak max. csekély tünetekkel.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Na ti aztán termeltetek!!!

Julcsi, a recept, igen a sima mézeskalács recept, a különböző fűszerek helyett én kimondottan mézessütikhez való fűszert használok.
Sablon nincs, az alapját - ki mekkorát szeretne, akkora tányért vág körbe és egy kisebbel a közepét, a leveleket és a csillagokat meg az alap méretéhez szoktam alakítani. (Az egyszerűség kedvéért, mikor az alapot vágnátok, a kinyújtott tésztát előbb tegyétek a tepsibe és ott vágjátok, mert különben eldeformálódik)
Neked is jó méreteid vannak:DDD

bixi - szuper hírek!!! a 30.hétől majd mi is szórakoztatunk

kiskönyv - én is úgy tudtam, hogy 12. hétig kell, de aztán még Pankánál mondta a védőnő, hogy elég, ha akkor megyek, ha már tuti biztos. végül is csak a 4 pecsét a lényeg, az meg bőven meg lesz. most is valamikor a 13. héten fogok csak tudni menni.

Fogorvos, ne is mond, pont a peteérés táján voltam és olyan f*** fúrt, hogy egész délután fájdalomcsillapítót ettem, így egyáltalán nem csodálkoztam, hogy egy héttel későbbre tette mind a két doki a peteérést. Szóval majd vmikor sor kerül rá, de nem most!!!
Pankánál, amúgy egyáltalán nem is mentem fogorvoshoz, s a kutya se nézte.


Na megyek összeragasztom a koszorúkat, mert aztán még szóéri a házelejét :DD
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Lehet, hogy hülye ötlet, de terhesség előtt mindenkit meg kéne fertőzni bárányhimlővel, toxoplazmával, meglenne a védettség.
bánky judit
 
 


judit: nem hülyeség amit írsz, erre oda kellene figyelni, főleg lányoknál. Én a toxoplazmás vizsgálatot megcsináltam a terhesség előtt, de himlőre ki gondol terhesség előtt?

julcsi: gratulálok a jó eredményhez. Na ná, hogy tedd fel a képet, akármilyen is.

Én ma megnyugodtam, már nem parázok rajta. Anyukám is felhívott reggel, hogy ő úgy emlékszik kaptam védőoltást himlő ellen és azért sem kaptam el soha. Azért majd a dokinak elmondom és akkor még egy vérvétellel le lehet ez ellenőrizni. Hanem még arra is gondoltam, hogy a családorvosom is kell tudja és majd hétfőn telefonálok.

Ma vagyok 12 hetes és ez még nekem nem mérföldkő, de azért örülök.

Nálunk nem kötelező a fogorvos látogatás, de az első terhesség előtt rendbe tettettem és mos tmár kibírja, míg meglesz a baba.

Szép hétvégét!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


kaccso: szerintem is lehet valami oka, ha nem kaptad el eddig, és szerintem az, hogy már átestél rajta. Én is ebben bízok, mert akkor nem lenne gond, hogy én menjek a gyerekért az óvodába. Most nemigen szeretek menni, mert sok a pici bacigazda. A kisfiam is megint náthás. Remélem ennél több nem is lesz.

Én fogászatilag rendben vagyok. Pont a beágyazódás környékén volt szájsebészeti műtétem (ahogy így utólag számoltam), az alsó bölcsességfogamat műtötték ki. Keserves volt, mert elég erős és kampós fogaim vannak. A fogorvos meg azt mondta egyenlőre nincs kezelésre szoruló fogam. De azért a 28. hét környékén kell mennem vizsgálatra, hogy van-e valami változás.

Na itt a kép, nem valami jó a minősége. Jobbra alul van a feje. És képzeljétek az volt érdekes a számomra, hogy már látszódott a
két agyfélteke. (itt most pont nem)
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


sziasztok.

aranyosak vagytok :)

dalmicsek, igen mindenkepp csereljunk majd szamot, irok majd priviben.

mi hazajottunk Nyiregyhazara a hetvegere, es meg holnapig maradunk. joforman csak eszek es alszok, tok jo. neha azert jo,h anyukam foz es nem kell rohangaszni fel ala. :)
tegnap volt a 10 eves erettsegi talim, nagyon vicces volt. viszont erdekes, meg csak egy sracnak van 2 kisfia es velem egyutt 3an vagyunk terhesek. A 26 emberbol ennyi az osszes gyerek....eleg szomoru.

en megvagyok. sogorom fogorvos, igy o pecsetel majd a kiskonyvbe, de mivel eletemben csak 1 tomott fogam volt, igy nem hiszem,h gond lenne vele.
legalabb a fogaimmal ne.

julcsi: en is valami hasonlo kepet kaptam, de jelenleg nem tudom bescannelni :(
nagyon cuki, gratulalok!!

puszi, bixi

Kép
Kép
Kép
bixi
Budapest
 
 


Na én végre kész lettem tegnap estére a koszorúkkal, azért lefárasztott, de a sütésük jobban, ráadásul a csajszi állandóan lopkodta a díszeket :lol:

Julcsi, azért a lényeg látszik :lol: nagyon édi.
Bixi, akkor még élvezd a jólétet!!

Képek
Kép

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Julcsi a lényeg látszik a képen és az a lényeg, hogy te tudd nézegetni. Neked elég ha ránézel és már oda tudod képzelni az összes többit, amit láttál. Azt még nem tudták, hogy fiú, vagy lány?
Tényleg ki mit szeretne?

Beu: nagyon szép a koszorú, az idén már nem de talán jövőbe kipróbálom.

Bixi: élvezd a pihenőt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Jó reggelt!

Na a gatyáim már nem bírták tovább, és tegnap előástam a kismama nacikat, hát mit mondjak, sokkal kényelmesebbek és meglepő módon sokkal passzentosabbak mint Pankánál,. nála ilyenkor még nem tudtam hordani, mert leestek, de ezt most jó jelnek veszem :lol:

Már csak 7 óra és mehetek uh-ra, na már be vagyok sózva :oops:

Fiú-lány, hát igazság szerint tök mindegy, szerintem ez már csak részlet kérdés. De van aki azt mondja fiú lesz, nekem nem igazán van most megérzésem, bár mikor ki voltam mint a liba akkor én is azt mondtam tuti fiú. Majd meglátjuk.

SZép napot mindenkinek! Itt már süt a nap :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Uj vagyok...annyira hogy az elobb begepelt egyoldalas iromanyomat egy kattintassal eltuntettem! :oops:

Mar faradt vagyok (ejszakas muszakban dolgozom) igy nem kezdem el elorol, de majd bepotolom! :)

Mindenkinek gratulalak a pocaklakojahoz es egeszseges eleteros gyonyoru fiucskat vagy kislanykat kivanok mindnekinek!!!

En 12 hetes es 2 napos terhes vagyok immar es december elsejen lesz az elso ultrahangom. :) Elso tervezett babank es en kislanyra "gyurok" :P Nem tudom miert....valahogy ezt erzem... na de majd meglatjuk! A lenyeg a lenyeg hogy olyan szep legyen mint mi es legalabb olyan egeszseges is! :D

Irigyellek benneteket, szinte Ti majdnem mindannyian tul vagytok mar legalabb egy de van aki mar tobb UH-n is!

beu: mar neked sem kell sokat varnod! :wink:

Itt mar kezd kibujni a Napocsaka sugara, de nekem irany az agyiko!

Udv mindenkinek innen a messzi Angliabol!

(u.i.: egy kerdes mielott teljesen elbucsuzom: eddig nem voltak sem emelygos sem hanyos problemaim, de teganp este hanytam..es csak vizet,amit a delutani alvas utan megittam....sztetetek elkepzelheto hogy meg johet hanyos idoszak???Ilyenkorra mar inkabb elmulni szokott es nem elkezdodni,nem igaz? :shock: )

Lilypie Second Birthday tickers
zsuzskababa
Külföld
 
 


Sziasztok!

Beu: Nagyon szép ez a koszorú!

Bixi: Gratula a méretekhez!
Tudom, hogy nehéz az a 10 hét, de azért megnyugató, ha figyelnek rád, nem? Én sokkal nyugodtabb voltam, a kislányommal 6 hetet voltam bent, toxémia gyanúval. Most már nehezebb lenne, de akkor nagyon jó volt, hogy azt éreztem, figyelnek rám.

kaccso: Erdélyben merre leksz? Nagyon jó barátaink laknak kint, épp most hétvégén beszéltünk róla, hogy ha jól leszek, még tavasszal kimegyünk hozzájuk egy kicsit. :)
Bárányhimlő ügyben én sem vagyok okosabb, mint a többiek. :(

Judit: Köszönöm, hogy írtál. Én ugye 35 múltam. És akkor most nem vagyok okosabb, hogy mit tegyek? Kérjm a méregdrága, nem támogatott vizsgálatot, vagy ne, mert az OEP majd megcsináltatja?
Igazából nem gondolom, hogy bármi baja lehetne, de ha igen, az a genetikai UH-n úgy is kiderül, nem? Te mit tennél?

Zsuzskababa: Üdv itt! :) És gratul a babóhoz! zülni is kint fogsz, vagy hazajössz? Mit dolgozol kint, hogy éjszakás vagy?
Ha nem vagy émelygős azóta, akor lehet, hogy csak valami nem tetszett a szervezetednek azért "dobta ki". Ha megmarad és most kezdesz el hányós lenni, akkor érdemes szólni majd az ultrahangnál a dokinak.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzskababa: üdv köztünk és én is csak hasonlókat tudok kívánni nektek, mint te magadnak :), legyen szép és egészséges babátok. Szerintem nincs semmi gond a hányással, én tudok olyant, aki a második trimeszterben kezdett rosszul lenni. Amúgy az egyszeri hányás lehetett azért is, mert valami nem esett jól.
Úgy látom egyidősek a babáink :), én is ma vagyok 12+2 napos.

Oxigén: én Hargita megyében lakom, pontosabban Szentegyházán, ami Csíkszereda és Székelyudvarhely között van.

Beu: nagyon várom mit mondanak az uh-n.

Én szerdán kell menjek, de már én is nagyon be vagyok sózva, úgy számolom a napokat, mint egy óvodás, aki várja a Mikulást :).

Mindenki vigyázzon magára!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Zsuzskababa üdv itt! Hát jól bírod, hogy csak mostanság mész először uh-ra. De ha nincs, nem volt eddig, gond, akkor tényleg felesleges aggódni.

Kaccso, ez komoly!! :D mi egyik évben ott voltunk a - mindjárt eszembe jut, hol.... - Szépasszony panzióban.
Akkor talán ismered is az akkori idegenvezetőnket, akivel azóta is tartjuk a kapcsolatot, igaz ha jól tudom Csikszeredán lakik már a férjével és kisfiával - Tőke Barabás Juditkát?

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok! :)

Koszonom szepen a sok koszontest, jol esett! :)

oxigen: igen,szulni is itt fogok, mar 5 eve itt elek, van nehany baratno korulottem,akik mind itt szultek es nem igazan latom okat, hogy miert mennek haza.
DHL-nel, egy 24 oras elelmiszer raktarban, irodistakent dolgozom. Azert is ejszaka mert miutan Londonbol kikoltozott a raktar azzal ijesztgettek minket, hogy kevesebb lesz a fizetes, mivel mar nem London regio, igy az ejszakas muszakot valasztottuk a parommal az ejszakai potlek miatt. De hal`istennek mint utobb kiderult, ez nem tortent meg...sot... :)

Kaccso: "ikreink" lesznek! :):):) Juheeej! :):):)
Remelem a himlo bacikkal nem kell harcba szallnod! :(
En is nagyon remelm hogy csak valami hirtelen nem tetszo dolog kikivankozott es nem marad meg ez tartosan, de ha megis, feltetlenul jelezni fogom dokinak! Ugy latom, Te is egy nappal megelozol az UH-ban! :P Na sebaj, ha eddig kibirtam! :):):)

beu: itt kevesbbe (hogy is mondjam hogy ne hangozzon butan) aggodjak tul (ne hari senki) a terhesseget. Ha nincs semmilyen panasz,komplikacio, akkor nem kell surun a dokihoz menni. Sot ahogy irtam korabban itt tobbnyire csak a noverkevel talalkozunk, orvossal csak akkor ha valami komoly baj van. A verteszteket, szureseket itt is megcsinaljak hasonloakat amiket Ti is irtatok. A Down-szindromat alapbol szurik, korra valo tekintet nelkul.
Mar korabban is tudtam,hogy az elso UH 12 e14 hetes kor kozott tortenik meg igy ezen nem is izgattam magam. Persze en is tudok rossz peldat, az egyik magyar lanynak amikor az elso UH-n volt derult ki hogy halott a babaja es muteti uton el kellett tavolitani, es ez masodszor is elofordult nala...uh ez szerintem inkabb valami mas problema lehet (a ferje annak ellenere hogy terveztek a babat tovabbra is tudatmodosito szerekkel elt...hat melyik baba akar igy a vilagra jonni? ) Szomoru. :cry:

Itt kicsit mas a rendszer, a korhazban peldaul szules utan sem tartanak bent meg egy napig sem ha nincs semmi komplikacio a szulesnel. Nem tudom ,hogy miert van igy...de ugy latszik naluk ez bevalt.

Elso baba amugy, korabban nem voltam terhes es ebbol kovetkezik, hogy vetelesem sem volt, igy nem is feltetelezem, hogy barmi gond lenne! Fo a pozitiv hozzaallas. :D

Nem birtam tovabb aludni,felebresztett a postas, most tul vagyok egy alman...a "reggeli" (tudom,hogy mar delutan van :P ) emelygesnek nyoma sincs. De nalam ilyenkor van "reggel".
zsuzskababa
Külföld
 
 


Még egy bőőő óra és mehetek!!!! Na most már izgulok :lol:

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Minden rendben lesz! :) Es biztos eszmeletlen elmeny! Csak ugyesen! :)

Lilypie Second Birthday tickers
zsuzskababa
Külföld
 
 


Beu: nagyon várjuk az eredményt :).
Igen itt van Szentegyházán ez a panzió, és azt hiszem Juditkát is ismerem. Ha az akire én gondolok akkor a férje szentegyházi, csak Csíkszeredába laknak. Ha még jöttök erre, jó lenne találkozni :).

Zsuzska: ez nagyon meglepő, hogy szülés után nem tartanak bent a kórházba. Ennek van sok jó oldala is, de van rossz is. pl. Jó minél hamarabb otthon lenni, de az első pár nap még is jó, ha megfigyelnek és esetleg megtanítanak erre-arra.


Én ma kicsit felhúztam magam, mert megjött az antitestes véreredményem. Élőszőr is azon, hogy azért kértek el egy rakás pénzt, mert a veszítés miatt több mindent kell megnézzenek, mint a sima Rh-soknak. Erre fel felhívtam a tesóm (ő is Rh-os) és elmondtam miket néztek meg, neki semmi baj nem volt, és ugyanezeket nézték meg. Sőt a papíromra az volt ráírva, hogy első terhesség, de ez a második. Plusz, ami a tetőpontja ennek az idétlenségnek, hogy kihozták, hogy most Rh+os vagyok. Most igazodjak el, mi is az igazság. Jó, hogy nincs egy harmadik lehetőség, mert ha elmennék egy harmadik helyre biztos azt hoznák ki. Nagyon bosszant, hogy elkérnek egy vagyon és utána nem figyelnek oda.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kaccso
Üröm
 
 


Kaccso, azt tudom hogy Leventének hívják a férjét, de az kimaradt, hogy honnan származik.

Szóval kis maszat pont akkora amekkorának lennie kell, 4,27cm. össze-vissza kapálódzott, a szíve is rendben. Panka nagyon élvezte, ráadásul a dokim jól felnagyította neki és mindent látott :D még 4D képet is kaptunk, szóval én nem panaszkodom.
A legviccesebb az volt mikor apa felkiáltott, hogy ő látta a fügyijét, de ezt még a doki sem erősítette meg, persze apa meg van győződve róla hogy fiú és látta :lol:
akkor néhány kép Kép OLYAN ÉDES KIS FORMÁS FEJE VAN :D
Kép

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 


Szep estet mindenkinek! :)

Kaccso:sajnos ezt nem en dontom el, hogy szertnek e bent maradni vagy sem, hanem ez itt igy mukodik. Itt a midwife (vedono) az aki hazakiser es megmutatja a szukseges tudnivalokat, illetve az elos par napban latogat.
Szerintem is megnyugtatobb lenne az a par nap megfigyeles, de ez van.
Ha nincs semmi gond, akkor uccu haza! :)
Nem ertek a vertesztekhez, de ezt hogy tudjak ennyire elnezni hogy egyszer negativ vagy aztan meg pozitiv? Es ez tenyleg eleg figyelmetlenseg, hogy annak ellenere hogy az also veteles miatt kertek reszletesebb vervizsgalatot es akkor a papirra megis azt irjak hogy elso terhesseg? Raadasul meg csak semmi extrat sem csinaltak...hm...azert ott is vannak hianyossagok es itt nem babra megy a jatek! Bosszanto lehet!

beu: hat ez igazan gyonyoru, vagy nemis tudom mit mondjak!!! :D A 4D kep annyira edes kis manos! :):):) Akkor sejtheto hogy "Apa" mit szeretne! :):):)
Gratulalok a gyonyoruen fejlodo babadhoz! :)

Lilypie Second Birthday tickers
zsuzskababa
Külföld
 
 


Engem most sajnos var a munka...eleg nehez lesz, nem sokat aludtam ma...:( Remelem nem lesz suru este! Szoritsatok! :wink:

Lilypie Second Birthday tickers
zsuzskababa
Külföld
 
 


Beu: nagyon jó lett a kép! Hasi vagy hüvelyi UH val csinálták? Jó az UH gép, ha ilyen frankó képet tud. És igazán cuki a 4D képen a maszatka. Milyen jól látszanak a karjai. Nem is gondoltam volna, hogy már ennyire kifejlődnek ennyi idős korra.

KépKép
KépKép
KépKép
julcsi_29
 
 


Sziasztok!

Vége a szülinapoknak!!!
Lassan játékboltot nyithatunk, és még hátra van a Mikulás meg a karácsony! :)
Mi ágyat vettünk a törpének tegnap. Az első éjszaka simán zajlott, pedig azt hittük, hogy nem lesz egyszerű az átszokás. Remélem a többi is ilyen lesz.
Sajnos a koszorút nem sikerült megsütnöm. Már nem maradt rá energia.

Beu!
A te koszorúd nagyon szép lett!
A kis manó pedig igazán formás!


Zsuzska!
Üdv köztünk. Nem semmi, hogy az angolok ennyire lazák. :)
Annak én is jobban örülnék, ha hazaengednének, mert az első pár nap elég lehangoló a kórházban. (Legalábbis nekem az volt.)

Kép

Kép
vevikk
 
 


Sziasztok!

Megjöttem a nődokihoz, írt fel extra B6-ot, és volt egy extra babamozi is :) A lényeg, hogy minden rendben van, keményedések nincsenek, a szédülés majd elmúlik, és lehet, hogy mégis egy héttel nagyobb a baba, majd a jövő heti genetikain lefixálják :) Nagyon aktív volt, és mindenét megmutatta, ahogy bucskázott, úgy hogy kigyönyörködtük magunkat!

Beu: nagyon jók a képek!

Zsuzskababa: hú, azért ez meredek... én első nap megmozdulni nem tudtam volna, nemhogy összecsomagolni és hazamenni egy babával, de biztos annak is megvan az oka. :)
Mondjuk engem nem is engedtek volna, volt egy kis bonyodalom, de legalább kialudhattam magam még bent :)

Kaccso: Kérj egy kontroll vérvételt, hogy tényleg változott-e. Nem lehet? Ha bemutatod mindkét eredményt, csak mond valamit az orvos...

vevikk: Gondolom jól kifáradtál.

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Az uh sima hasi volt, mert tényleg jó a gép.
Ma nagy örömömben a védőnőt is felhívtam és hétfőn mehetek a kiskönyvemért :lol:
Most a genetikait kéne intéznem, s a doki ajánlása alapján ez is egy vagyon lesz, de akkor csinálják meg rendesen viszont nekem akkor nem kell más extra vizsgálat, így is úgy is megmarad, ha ezt akarja.

Tegnap este átfutottam az előző terhességnél milyen és mikor kellett menni dokihoz és úgy tűnik a protokoll megváltozott, sőt besűrítették a vizsgálatokat. Na ez király lesz.

Kép

Kép
Notes:

Kép
beu5
Budapest XVII. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: