Új privát üzeneted érkezett!

Üdv minden új csatlakozónak! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Balcsi
http://www.downszures.hu/quartett-teszt.php#lap5
Mennyire csúszna nálatok a vérvétel? Milyen körülmények között tudnád levetetni? Tárolni?

Szilly
Jó, hogy jelentkeztél!
Gondokat sajnálom!

Virelle
Kismamáknál a tachycardia bizonyos határig normális.
Aritmia lehet akár vérszegénységtől is...
Aláírás: profilban beállítható!

Itt szépen süt a nap, bár elég hideg van, azért megyünk csavarogni. Kutyának kell a mozgás :lol:
És teszünk-veszünk az új háznál :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Már nem is mondok semmit! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


No itt vagyok, visszaolvastam legalább annyira, hogy amit találtam infót a táblába, beletegyem. Kész a frissítés, 28-an vagyunk :) Ez aztán a létszám. :)
Egyelőre feltehetem publikusan is, vagy legyen rögtön csak a csapat számára látható? Mondjuk eddig minden benne lévő infót nyíltan adtunk meg.

Látom, nagyon felmerült a zárt fórum ötlete. Sajnálom, hogy annyian ellenzitek az Anyatanyát, én nagyon szeretem. A minden csoport számára külön meglévő "tárhely" (lehetőség a fontos infókat, stb-ket könnyen elérhető módon összegyűjteni) rendkívül hasznos, és én komolyan hiányolom innen a babanetről. De meghajlok a többség akarata előtt :)

Egyébként én is támogatom a zártságot hosszútávon, bizony az elmúlt időszakban jó lett volna kicsit jönni és beszélni a nehézségeinkről, de ez egy nyílt helyen nem lett volna okos gondolat.
VISZONT :!: ha azt számolom, hogy én most május 2-ai kiírással még nem töltöttem be a 16. hetet, akkor bizony akik május végére várják a babájukat, még nincsenek túl a genetikai UH-n, kombinált teszten, stb. Teljesen érthető, ha valaki a fórumhoz csatlakozás előtt meg szeretné várni e vizsgálatok eredményét, a 2. trimeszter eljövetelét (ami egyes számítások szerint betöltött 13. héttől kezdődik). Én mindenképp azt mondom, hogy a korrekt dolog, ha megvárjuk ezt az időt, és így adunk nekik is egyenlő esélyt a csatlakozásra.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:03-kor.
szilly
 
 

 
 

Zárt topik
Várom még a szerkesztők válaszát.
Ha itt lesz zárt topikunk, azon belül annyi altopikot csinálunk, amennyi nekünk jólesik :wink: (fantáziánk szerint :lol: :wink: )

Azért már lassan a május végiek is túllesznek a 12. heti vizsgálatokon :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


OK, tudom, hogy mindjárt eljön az az idő, de azért azt a pár napot (hetet) várjuk már meg...

Tábla

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:03-kor.
szilly
 
 


Ha itt lesz zárt topikunk, azon belül annyi altopikot csinálunk, amennyi nekünk jólesik :wink: (fantáziánk szerint :lol: :wink: )


Ez sem rossz ötlet :idea: 8)
szilly
 
 


Készítettem egy account-ot a csapat számára a google-ban. Ha zárt csapat leszünk, publikálom a user-t és a hozzá tartozó jelszót.
A táblázat fent van az account-hoz tartozó google docs-ban, aki belép, tudja szerkeszteni is (nálam van, ill. lesz mindig egy biztonsági másolat). Persze én is vállalom a frissítést, ha valaki megadja az adatokat.
Egy korábbi csoporttal is így csináltuk, nagyon bevált a dolog.
A rendszer fényképalbumában pedig fent voltak a pocakos és babás fotóink, a találkozók képei. Így közülünk bármikor bármi megtekinthette őket, de illetéktelenek (természtesen) nem fértek hozzá.

Addig is a tábla megtekinthető kettővel feljebb a linknél...

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:04-kor.
szilly
 
 


Szilly
Táblázat jó :lol: :lol: :lol: :lol:
Nálunk pöszikések a törpék :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Nálunk pöszikések a törpék :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Tééényleg, új vonalzód van! Gratulálok :D
szilly
 
 


Zárt topic: Szerintem azonnal lehet zárttá tenni a topicot, amint Jessica választ kap. Itt pedig hagyunk egy utolsó üzenetet, hogy aki csatlakozni szeretne, az kinek írjon privát üzenetet. Így fel tudunk később is venni a csoportba embereket, de ismeretlenek nem olvashatnak minden nap.

Szilly!

Ha van annyi időd, vagy bárki másnak, akkor pü-ben is el lehet küldeni minden érintettnek a google felhasználónevet és jelszót.

Tegnap végre vettem magamnak két terhesnadrágot. :) Így most már kényelmes. Viszont ebben sokkal nagyobbnak látszik a hasam. Mintha félidős lennék már, pedig ez még csak a 14. hét. Igaz, harmadik baba.
Vendég
 


Ha van annyi időd, vagy bárki másnak, akkor pü-ben is el lehet küldeni minden érintettnek a google felhasználónevet és jelszót.


Cath, arra most nem lesz időm, hogy az egész csapatnak pü-t írjak, de neked most elküldtem, és igyekszem a zártságig is lassanként mindenki másnak, aki addig is kéri.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:05-kor.
szilly
 
 


Szilly
Köszönjük a táblázatot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beus68 2011.11.20 22:32-kor.
beus68
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Ha még lehet, csatlakoznék én is Hozzátok!
Bár kezdetektől olvaslak Benneteket, bevallom őszintén még vártam volna egy keveset. A végső lökést a zárt topik-ká válás adta meg.
A korom miatt integrált tesztet kértem, és a második fázis nov. 23-án lesz, ami után kb. 10 nap az eredmény. Ha netán gond lesz, akkor kell a magzatvíz mintavétel, amitől rettegek, és nagyon-nagyon szeretném elkerülni.

Jana!

Éljenek a 73-asok! :)


Csengobarack!

Látom fehérvári vagy. Az ikertestvérem is fehérvári, már lassan 16 éve.


Adataim:

Életkor: 38 év
Lakhely: Pécs
Szülés helye: Pécsi Szülészeti Klinika

Ha esetleg valamire még kíváncsiak vagytok, nyugodtan kérdezzetek! :D

Andi

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


De jó! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sorra bújnak elő a rejtőzködők! :lol: :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Csak beugrottam gyorsan feltenni a táblát, bár látom már van fent egy, de megigértem, csak akkor most csináljam v. ne???

Helyzet:
2 napja iszonyatos fogfájás, éjszaka aludni sem tudok már. Holnap fogdoki, még jó hogy 3 hete voltam... :(

Tábla itt:
1321209236.6824.xls

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


noviandi, üdv közöttünk! Drukkolok a jó eredményekhez!

aneetha, Evilany szomorú távozásakor átvettem tőle a táblát, csak nálunk is volt egy-két meredek hét, és emiatt kicsit eltűntem. Mea maxima culpa, nem volt betervezve. De az elmúlt időszaktól függetlenül vállalom a feladatot a jövőben is. Remélhetőleg később nem lesz ismét annyi vihar felénk, hogy el kelljen tűnnöm. Főként ha zártak leszünk, mert akkor jöhetek bátran kisírni magam nektek :cry:

De hogy az elmúlt hetek se tudjanak megismétlődni, a tábla ezentúl bárki számára elérhető egy közös, a csapatnak létrehozott google-account által. Így ha megint kidőlnék, vagy bárkinek úgy egyszerűbb, közvetlenül beírhatók ott az adatok.

Felhasználónevet/jelszót fokozatosan terítem mindenkinek pü-ben, ahogy időm engedi.

Noviandi, beírtalak téged is, és Beus adatait is frissítettem.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:06-kor.
szilly
 
 


A fogfájást nagyon sajnálom :( :(

Ja, és ugye nem sértődsz a tábla miatt? Mert ha gond, hogy csinálom, inkább átadom...
szilly
 
 


Beus
Én is DOTE :wink:
Elvileg van köztünk 4 nap. Még szülhetünk együtt is :lol: :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok! Jó lett a tábla. Ha tehetek egy javaslatot és ti is örülnétek neki akkor vegyük bele ezt is a tábliba: Mi anno decemberi kismamik, megadtuk a tábliban a telószámunkat, hogyha a kórházba kerülünk(szülni) akkor tudjuk értesíteni egymást és ő megírja itt a babaneten mindenkinek a babó adatait esetleg a fényképet is felteszi. Ja és mi a gmailen csináltunk táblit, mert ott mindenki tudta saját magának szerkezteni az adatait. pusszi mindenkinek.
ui: Én még mindig hányok :oops: :cry: :evil:

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Ja és mi a gmailen csináltunk táblit


Zsanimanó, ez a tábla is ott van :)
Én is szeretnék még egy-két + oszlopot. Pl. Mindenki keresztnevét, (vagy teljes nevét) mert nem mindenkié egyértelmű a nevéből. Telefonszám, e-mail-cím...
Amíg a tábla "képét" itt is publikálom, kihagynám ezeket, de utána hajrá :)

Vagy máris bővíthetünk, de akkor a jövőben nem másolom ide a képet róla, hanem mindenki rá tud nézni a google fiókunkban. Rátok bízom.

Doki mit mond a hányásról? Egész nap hánysz, vagy "csak" reggelente? Fogysz is miatta?
szilly
 
 


Köszi Szilly! :)

Jessica!

Én nem is rejtőzködtem, na jó a zúgolvasó jelzőt vállalom! :)

Aneetha!

Együttérzek a fogfájás miatt! Én úgy érzem,hogy elég magas a fájdalomküszöböm, de a fogfájás mindig eszméletlenül megvisel, és sajnos eleve is elég rosszak a fogaim. A védőnőm említette,hogy lassan esedékes lesz a fogorvosi látogatás, de húzom- halasztom, bár tudom a végtelenségig nem lehet.


Tényleg Nektek mondtak valami határidőt,hogy meddig kell elmenni a fogorvoshoz? A lányomnál már annyira nem emlékszem,hogy hogyan volt.

Kép

Kép
noviandi
Pécs
 
 


Igaz csak felületesen olvastam vissza, de Kig apukánkat nem láttam hozzászólni a nekem kiesett időszakban.
Tudunk róluk valamit? Ugye jól vannak?
szilly
 
 


Hú, de sok új "arc"! Üdv mindenkinek!!! Jó sokáig várattatok magatokra, de legalább felbukkantatok, éljen!!!

Szilly!
Rossz időszak:cry: , sajnálom.
Pár hiányzó adat: szülés május 24., ha minden igaz SOTE I.

Noviandi!
Nekem 2 héten belül meg kellett csináltatnom minden "beutalást", utána már a leletekkel kellett visszamennem a dokimhoz. De ez jó volt így, mert én nagyon halogatós vagyok ha nem mentem volna el, nem tudom, mikor szánom rá magam :oops: .

Hányás
Hát én soha nem hányok, helyette van hányinger éjjel-nappal :roll: . néha úgy érzem, jó lenne hányni egy jóképűt, legalább megkönnyebbülnék. De nekem nem megy .... Nem tudom, mi a "jobb".

panda
Halásztelek
 
 


Szilly
Utólagos engedelmeddel csináltam egy zanzásított táblázatot a gmail-ra :oops: :wink:
(sok adattal nem olyan átlátható, kezelhető a táblázat...)

Amikor meglesz a zárt topikunk, ott tudunk csinálni egy név, telefonszámos altopikot :wink:

Fogfájás
Kellemetlen :cry:
Egyszerű fájdalomcsillapító (algopyrin, paracetamol) bevehető.

Én olyan 3-4 havonta szoktam alapvetően fogorvoshoz járni. A DOTE-n a szülészet szemben van a fogászattal :lol: :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


öööö, tőlem rendben, de akkor a bővebb adatos táblát dobjuk ki?
a redundanciát semmiképp sem ajánlom, mert a friss adatokat gáz lenne egyszerre mindig két helyre beírni.

Én az eredeti táblából töröltem a "súly, hossz" oszlopot - e témában ráérünk táblázni, ha elindultak a szülések - , így minden oszlop ráfér egyetlen oldalra. Vízszintesen meg úgy is változik még, ha bővül a csapat továbbra is.

De rátok bízom. Mi legyen akkor?

Konkrét adatoknak, mint név, telszám, stb. nem javaslom az altopik nyitását. Egy táblát mindig könnyebb átlátni, információt kiszedni belőle, mint egy topic bejegyzései között keresgélni. A táblát bárki lementheti magához, akár kinyomtathatja, vagy elérheti offline is.
Ha túl sok az adat egy fülön, lehet a táblázatban is külön füleket nyitni, a nicknevet áthivatkozva az előző fülről, és akkor egy helyen van minden, mégis átlátható.
szilly
 
 


Fogorvos: Érdekes, hogy nekem eddig egyik terhességem idején sem érdekelt senkit, hogy elmegyek-e fogorvoshoz vagy nem. Igaz voltam, de nem volt benne sem a kiskönyvemben, és a dokim meg a védőnő sem kérdezett rá.
Most is megyek majd, ha úgy érzem kell. De nyáron voltam, nem sürgős.

Zsanimanó!

Én úgy tudom, hogy a 12. hét után a hányás már vércukor problémákra is utalhat. (Vagy az a 16. hét után?) Szerintem említsd meg a dokidnak! Lehet, hogy kell majd előbb egy terheléses cukor vizsgálat.

Az egyetlen apukánkat én is hiányolom egy ideje. Remélem minden rendben van velük!
Vendég
 


Közben két csapattag kivételével (az ő nevüket visszadobta a rendszer, hogy nincs ilyen felhasználó :?: :?: :?: ) elvileg mindenki megkapta a gmail-es fiók adatait.
Ha valakihez mégsem ért el a levél, sikítson akár itt, akár pü-ben!
szilly
 
 


Konkrét adatoknak, mint név, telszám, stb. nem javaslom az altopik nyitását. Egy táblát mindig könnyebb átlátni, információt kiszedni belőle, mint egy topic bejegyzései között keresgélni. A táblát bárki lementheti magához, akár kinyomtathatja, vagy elérheti offline is.
Ha túl sok az adat egy fülön, lehet a táblázatban is külön füleket nyitni, a nicknevet áthivatkozva az előző fülről, és akkor egy helyen van minden, mégis átlátható.


Hűűűűűűűűűűű.... ez már nekem nagyon bonyolult :oops: :?
Én csak egy egyszerű belgyógyász vagyok, nem informatikus.... :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Elküldve a maradék kettőnek is, átmeneti hiba lehetett csak...
szilly
 
 


Terhesség alatt a hányás, hányinger előfordulhat. A terhesség során megemelkedő progeszteron-szint lassítja a gyomor-bélrendszer mozgását, a növekvő hasűri nyomás feljebb nyomja a gyomrot, a gyomorkapu záróizma gyengül... emiatt is van a gyomor-, nyelőcső-égés...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Szilly
Köszi, megkaptam :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára beus68 2011.11.20 22:33-kor.
beus68
Debrecen
 
 


Konkrét adatoknak, mint név, telszám, stb. nem javaslom az altopik nyitását. Egy táblát mindig könnyebb átlátni, információt kiszedni belőle, mint egy topic bejegyzései között keresgélni. A táblát bárki lementheti magához, akár kinyomtathatja, vagy elérheti offline is.
Ha túl sok az adat egy fülön, lehet a táblázatban is külön füleket nyitni, a nicknevet áthivatkozva az előző fülről, és akkor egy helyen van minden, mégis átlátható.


Hűűűűűűűűűűű.... ez már nekem nagyon bonyolult :oops: :?
Én csak egy egyszerű belgyógyász vagyok, nem informatikus.... :wink:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Csatlakozom...nekem is bonyolult :wink:
Fül: nekem operálandó testrészt jelent :wink:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára beus68 2011.11.20 22:33-kor.
beus68
Debrecen
 
 


Terhesség alatt a hányás, hányinger előfordulhat...


Én sok helyen azt olvastam, hogy van egy bizonyos mérték (akár az első trimeszterben is), ami viszont már baj, és kezelendő.
szilly
 
 


Konkrét adatoknak, mint név, telszám, stb. nem javaslom az altopik nyitását. Egy táblát mindig könnyebb átlátni, információt kiszedni belőle, mint egy topic bejegyzései között keresgélni. A táblát bárki lementheti magához, akár kinyomtathatja, vagy elérheti offline is.
Ha túl sok az adat egy fülön, lehet a táblázatban is külön füleket nyitni, a nicknevet áthivatkozva az előző fülről, és akkor egy helyen van minden, mégis átlátható.


Hűűűűűűűűűűű.... ez már nekem nagyon bonyolult :oops: :?
Én csak egy egyszerű belgyógyász vagyok, nem informatikus.... :wink:


Én meg a belgyógyászathoz nem értek :lol:

Összedobtam egy alfület az eredeti (bővebb) táblában, megmutatni hogy hogyan is gondoltam. A második fül (bal alul lehet a fülek között lépkedni) neve lett a "személyes adatok", az elsőé a "babavárás". Ha a második fülön a nicknevekre kattintasz, fent a szerkesztőlécen láthatod, hogy a neveket egy képlet hozza át az első fülről. Az összes személyes adat pedig egy helyen, átláthatóan megtekinthető. Ugyanígy az első fület is ketté lehet szedni, ha valakinek sok az oszlop, a látvány egyszerre, bár ez szerintem már felesleges.
szilly
 
 


Létezik a terhességi vészes hányás. Amikor jelentősen akadályozza a táplálkozást, a folyadék-, elektrolitegyensúly felborulásához vezet.
Az esetek nagy részében pszichés eredetű!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Eltűntem, mert fiúk betegek voltak, plussz én is elkaptam a h-f vírust még egyszer, aztán a beutalókkal rohangáltam, mert megcsúsztam velük, de minden rendben van. Aztán Márton napoztunk.

Köszi a Marci köszöntéseket!!! :-)

Látom jóóóó sokan lettünk. Minden újnak üdv: bár én se sokszor jöttem még eddig.

Jessica láttam ám a pocó képedet, szééép nagy! :-)))

Sztem ilyenkor a hányás tök természetes, bár, aki hány az nem annak gondolja.

Fogorvos, igazából a saját érdekünk, hogy ne legyen se szuvas, se gyulladt.

kispiskóta
 
 


Jó reggelt!

A nagy visszatérésben és táblázatozásban el is felejtettem mondani a nagy hírt! 13+4 óta érzem Picurit mocorogni!!! :D :D :D

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:18-kor.
szilly
 
 


:lol: szilly, pont emiatt néztem én is be, mert elfelejtettem írni, hogy szombat este óta (15+2) szerintem én is őt érzem. :lol: Mondjuk a két fiút is pont 16+0-nál éreztem először, szóval időszerű volt. :lol:

kispiskóta
 
 


Kispiskóta, onnan jutott eszembe, hogy rákattintottam a blogodra :lol:
szilly
 
 


sziasztok!

jó fárasztó, munkákban eredményes hétvége volt...
baba is beindult, szívja a kálciumot, fájtak a csontjaim:)
nálunk férjemnek fáj a foga, pedig neki kivételesen tökéletesek, egy tömése sincs, így most rohan a dokihoz...
zsófival én se voltam, nem is szóltak, terhesség után jártam...
fájdalomcsillapító szurit ilyenkor adhatnak töméshez?

nagyomtól a héten elvettük a cumit, már muszáj volt...hát, könnyebbnek tűnik mint reméltük:)igaz 6körül legkésőbb kellt,mert éhes! ezek szerint a szopimozdulattól még az éhségérzete is csökkent..
remélem továbbra is megússzuk a hisztit...

hányás: én a megfázásból adódóan szerintem megint hányok, de csak de., igaz volt előző héten ciki, kocsiból ki, erdőbe rohanás... totál kimerít a dolog...

üdv noviandi!:) még érdekes, hogy nekem is a nagy Zsófi, és máj 13-14re vagyok kiírva:)

én nem kaptam levelet lányok!-írjak címet?
csengobarack
Csór
 
 


csengobarack, pedig ott vagy a listámban, és nálam még olvasatlan a leveled. Ne e-mail-t keress, hanem itt a lap tetején kéne látnod, hogy 1 üzeneted érkezett!
szilly
 
 


szilly :lol: :wink:

csengobarack, hány éves a "nagy"? Miért vettétek el a cumit?

kispiskóta
 
 


Sziasztok!

Na én is előkerülök néha...

Fogorvos: hááát, nekem is kéne menni, nőgyógyász adott is beutalót, de ez elmaradt... :oops: az a legnagyobb bajom, hogy én nagyon nehezen megyek el fogorvoshoz... Volt egy nagyon jó fogorvosom, egy idős bácsi, hozzá szívesen jártam, de nyugdíjba ment... Aztán találtam egy viszonylag normális hölgyet tarcsán, de most már ő se rendel... Megint fogorvost kéne keresnem, de most meg nincs kedvem keresgélni, próbálgatni... Pedig az egyikből kiesett a tömés, azt jó lett volna még pótoltatni... Viszont mivel első fog, lidokain nélkül nem merem, azt meg nem tudom, hogy adhatnak-e még...

Szilly,
köszi, megkaptam az üzit :) Még megnézni nem volt időm, de majd rákukkantok a táblára...

Én még nem érzem a picurt...de még csak 14+2-nél vagyunk... Remélem lassan már érzem mocorogni...

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem.....nagy valószínűséggel a hétvégéim ilyen eltűnősek lesznek....zajlik a családi élet! :lol: Majd ha zártak leszünk, szívesebben kielemezem a pontos okokat, részleteket! :wink:


Jó sokat írtatok!!! Alig bírom követni!

Egy-két fontosabb gyors reakció:

Én is annak örülnék, ha maradnánk itt a babaneten!

Megkaptam a jelszavas-táblázatos üzenetet! meg is néztem, szerintem jó lesz így! Nekem csak az a lényeg, hogy topikon kívüliek ne nézzenek/kotnyeleskedjenek bele!!! :roll:

Hányás-roszullét: Én megúsztam a hányást, szerencsére. Inkább csak émelygős voltam, meg rossz közérzetem volt, gyengének éreztem magam. Kb a 11 héten kezdett csillapodni, a 12. hétre teljesen elmúlt. Én akupunktúrás karkötőt használtam, ez nagyon jó volt, mert teljesen letompította a rosszulléteimet. (Sajnos Mo-on nem lehet kapni, de külföldön elég elterjedt, van ahol az általános gyógyászatban is használják pl. altatás, műtétek utáni rosszullétre, utazási rosszullétre, terhesség alatti rosszullétekre.)

Mocorgás: lehet, hogy fura, de én már a 11.héttől éreztem (fekve, kézzel tapintva). Aztán most szombaton volt első alkalom, hogy csak úgy "kézrátétel nélkül" "megkopogtatott, kaparászott" a kis Ficánka. Amúgy minden ultrahangnál (10. 12. 14. heteken) el voltak hűlve, hogy mennyire aktív, mozog, mekkorákat rugdal, stb. Volt, hogy alig bírták követni az uh-fejjel (vagymi a neve?) :lol:

És pénteken kiderült az igazság! A 12. héten jól gyanította az orvos, de most már tényleg egyértelmű, hogy a mi kis Ficánkánk kisfiú lesz! :lol: (Ennyit a nagy megérzéseimről..... :lol:

Kép
luuujza
 
 


fogorvos: Nekem húztak is fogat a terhesség alatt. Pont az esküvőnk előtti este. Ügyeleten, Egerben, ahol nem volt röntgen. Utána találtam meg itt a saját dokimat Pesten, és mint kiderült, nem is biztos, hogy ki kellett volna húzni. Na mindegy. Ezzel csak azt akartam írni, hogy helyi érzéstelenítés mehet a terhesség alatt is. Sőt, szájsebészeti műtét is, ha szükséges. Ott inkább azzal van gond, hogy utána milyen antibiotikum kell, kell-e, és milyen fájdalomcsillapítót lehet használni utána.

Baba mozgása: Érdekes, hogy régen azt mondták az orvosok, hogy az első gyereknél a 20. hét környékén, a többediknél akár 2-3 héttel előbb is lehet érezni. És attól kezdve 20 hét múlva a legvalószínűbb a szülés. Ehhez képes mostanában sok helyről hallom, hogy már akár a 14. héten, vagy előtte is érzi valaki a babát. Ez nekem még mindig hihetetlen. :) Hogy lehet egy 10-15 cm-es baba mozgásást érezni? Hogy lehet megkülnböztetni a bélmozgásoktól, ami a terhesség alatt igen gyakori? Hiába harmadik gyerek, el sem tudom képzelni, hogy jövő héten már érezzem a mozgását.
De ennek ellensúlyozásásra, esténként hallgatom a szívverését. :)
Vendég
 


sziasztok
szilly:utána egyből rájöttem, köszi::)

kispiskóta: a nagy 2ésfél éves:)most lett igazán az, előtte csak alváshoz kérte,de már egész nap hiszti-cirkusz makacs nagylány, de bebabásodott:)
teljesen szépen tisztán beszél, fogai is szépek, nem akartam, hogy tönkretegye...meg jövőre kistesó, peluselhagyás, cumielhagyás egyszerre sokk lenne..igaz oviba csak később visszük.

babamozgás: zsófinál is elég hamar, 14 hét közepén már éreztem engem is meglepett a mostani hamar mocorgás, de nálam is mint luujzánál, este, pocira kéz,és rebeg, simogat...nekem meg az a fura, hogy végülis miért ne lehetne érezni egy 6-8cm babát?
csengobarack
Csór
 
 


Cath, én mindenütt azt olvastam, hogy az első babát 18.-20. héttől (attól is függ, ki mennyire vékony, mennyire ér rá figyelni, stb.), a másodikat pedig ehhez képest 2-3 héttel korábban, tehát akár a 15.-16. héttől lehet érezni. Ágit anno épp 18 hetesen éreztem.
Ezek után mikor a 14. hét előtt Picuri bejelentkezett, nem is akartam elhinni. Döbbenten kérdeztem a védőnőt, lehet-e (vigyorogva mondta, hogy szerinte elég vékony vagyok hozzá, bizony lehet). Még a blogomba is úgy jegyeztem fel a dátumot, hogy "legyen meg, ha utólag bebizonyosodik, hogy tényleg ő volt".
De azóta is, minden nap érzem. Épp olyan gyakran jelentkezik be, mint a lányom annak idején, és épp ugyanazokban a helyzetekben (lefekvéskor, széken ülve ha görnyedek, a hintában stb.). Minden ugyanaz, csak természetesen sokkal finomabb az érzés még.

Viszont én meg épp úgy nem érzem őt, hogy a kezem a hasamra teszem. Annyira nagyokat még nem rúg ilyen piciként, hogy a külső hasfalig, a kezemig is eljusson a hatása.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 19:22-kor.
szilly
 
 


Igen, sokan furcsállják, amikor valaki viszonylag korán érzi a mozgást.

Én a saját esetemet, előzményeimet tudom elmondani! Nekem már 3 évem arra ment rá, hogy megfigyeltem a testem minden apró rezgését, reakcióját. Olyan mélységeket, és összefüggéseket ismertem meg magamban, amit előtte én sem tudtam. (és nem kell spirituális dolgokra gondolni :lol: )
Mivel nagyon jól ismerem a testem, már most el tudom különíteni a bélmozgásaimat a magzatmozgástól.Én pl a peteéréseimet is órára pontosan tudtam követni (ezt tudom, hogy több nő is érzi), + a petesejt kilökődését szinte percre pontosan. Azt már csak halkan merem begépelni, hogy a beágyazódás idejét is percre pontosan tudom.... :roll:

Na szóval szerintem annyi a lényeg, hogy mindenki más e téren (valaki 10 hetesen megy orvoshoz és nem azért, mert terhességet gyanít...) én már a ciklusom 24. napján tudtam, hogy sikerült (fizikailag éreztem a testem változásait). :oops:

És gondoljunk csak bele, hogyha azt sugallnák a kismamáknak, hogy már a 13-14. héten érezheti a mocorgást, akkor hány kismamát paráztatnának be aki "csak" a 16-20. hét körül érez valamit? Így tiszta az ügy a kismamák felé. Nem kell fölöslegesen stresszt okozni!:oops:

Aztán gondolom erről mindenkinek megvan a saját története/véleménye. Többiek mi a helyzet?

Kép
luuujza
 
 


Sziasztok!

Üdv minden újnak!

Luujza!
A peteerest én is szoktam érezni, de csak ennyit.

Magzatmozgas
Nagyon sok osszetevos a történet. Függ a méhlepény helyzetétől, a magzatburok vastagsagatol, az egyéni érzékenységről, és biztos lehetne meg tovább sorolni. Én hiába próbálok befelé figyelni, nem érzem még egyértelműen Őt, hiába 4. Baba. Vikit éreztem a kegkorabban, 14. Heten, de ha jól rémlik egyedül vele volt hatsofali lepenyem, a Martinnal, és Ramival és most is melso fali van. Sőt most pont a fundusban van. Ramit is viszonylag későn éreztem, és most is uh szerint mar betöltöttem a 16 hetet, de meg nem érzem, pedig mindig figyelem.

moni
 
 


sziasztok lányok,
köszönöm, hogy befogadtatok.
a babamocorgásról: mivel az első kisbabánkat várom, így már én is próbálok arra koncentrálni, hogy a kis babicsekünk mikor jelez nekem először.
nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen érzés lehet .....
azt gondolom, hogy így a 16. hét felé, akár már jelezhet is a kicsike...

van egy körkérdésem felétek. itt van ez ködös-hideg november, Ti milyen vitaminokat szedtek? vagy egyáltalán szedtek?
jana73
Ácsteszér
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: