Új privát üzeneted érkezett!

Nekünk Cardo matracaink vannak. Valószínűleg a fiúknak is olyan lesz...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Már megint az enyém a laptető :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Pfúúú már nem is tudom hogy hol, de azt olvastam, hogy kókuszmatracot csecsemőnek ne!!! Fogalmam sincs miért, majd megnézem hol olvastam. Nekem ötletem sincs matrac ügyben, hogy hol és milyet, még bizony ennek is utána kell járni.

Jessica
Édesek azok a picurka rucik!! Már én is alig várom, hogy megkapjam a babaholmikat, még nézegetni is jó érzés :)

Nah közben itt nagy unalmamban csinálgatom a táblát, lehet hogy holnapra már el is készül. Végülis szerintem közülünk én vagyok a legráérősebb kismama. Még nincs másik gyerek, már táppénzen vok, főznöm sem kell minden nap egymagamra. Úh szívesen átvállalom a táblát.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 

 
 

Milyen egy jó gyerekmatrac?

A következő összefoglalásban a nyolc éves szakmai tapasztalatomon túl, a háromgyerekes gyakorló apuka objektív váleménye is helyet kap.

Itt egy kicsit egy könnyebb dolgunk lesz, mint a felnőtt matracok esetében, hiszen -sajnos- a kényelem és a komfort meghatározása nem a felhasználó kezében van, hanem a szülők döntenek gyermekük kényelméről, komfortjáról.

Nem tűnik nehéz döntésnek, megkérdezünk egy-két barátot ismerőst, hogy nekik milyen gyerekmatracuk van, és így viszonylag gyorsan bezárul a piaci körkép. Pedig ha egy kicsit jobban megvilágítjuk a kérdést, hamar rá kell jönnünk, hogy a csecsemők-kisgyermekek ergonómiája nem sokban tér el a felnőtt igényektől, sőt további elvárásaink is lehetnek egy gyerekmatraccal szemben.

Kezdő szülők gyakori kérdése, hogy hogyan fektessük a csecsemőt, hason vagy hanyatt? Itt többnyire a szakemberek, szülők véleménye is megoszlik. És milyen érdekes, hogy -tekintettel, hogy gyermekeim lágyhab matracokban nőnek fel- mindegyik csecsemőkorától fogva oldalra fordul és oldalt alszik.

Elmondhatjuk, hogy hasonlóan a felnőtt matracokkal szemben támasztott követelményekkel a gyerekmatracokra is érvényes: a matrac feladata, hogy a testen minden pontján egyenletesen támassza alá, elosztatva így a felületen a különböző testrészek különbségeiből adódó nyomáspontokat. Ezt Florian Heidinger, a Müncheni Ergonomiai Központ munkatársa sokkal egyszerűbben fogalmazta meg nekünk: „A matracmag feladata, hogy egyenletesen támassza alá a testet. Minden olyan anyag, ami a testet merev tartásba kényszeríti, az egészségre ártalmas“ – magyarázza Dr. Florian Heidinger, a Müncheni Ergonómiai Intézet (Ergonomie Institut München)

Kicsit szétnézve -nem majmolva- Nyugat-Európában, azt tapasztaljuk, hogy a nagy matracgyártók kivátel nélkül gyermekprogramjukban lágyhab matracokat kínálnak, és a hazánkban oly népszerű kókusz alapanyagnak szinte nyomára sem bukkanunk.

Trendek és valóságok

Tagadhatatlan trend lett nálunk a kókusz. Ugyanilyen trend volt a 60'-as években a nylon ing, próbálnánk meg ma eladni őket. Tehát a világ változik, az alapanyagok változnak és a kutatási eredményeknek köszönhetően viszonylag gyorsan változnak a trendek is, így kis hazánkban is egyre inkább szorul háttésbe pl. a kókusz, mint alapanyag és előtérbe kerülnek a modern légáteresztő, formastabil és ergonómiai szempontok szerint tökéletesen alakítható hideghabok.

Mit is tud egy kókuszmatrac?

Mint a német Dunlopillo volt kereskedelmi- és marketing igazgatója nagyon sok kereskedésben megfordultam és így az évek során rengeteg (hasznos és haszontalan) tapasztalatra tudtam szert tenni. Egyik ilyen látogatásom során -mint gyanútlan leendő apuka- megkérdeztem egy eladót, hogy miért is jó a kókusz gyerekmatrac?

Válaszok és valóságtartalmuk

-Mert jó kemény
-az miért is jó?
-mert alátámasztja a gyereket?
-ezt tudja egy hab matrac is, nem?
-igen, de ez biomatrac
-attól a szintetikus latextejtől bio, amivel átitatják, hogy rugalmas legyen?
-nem, hanem a kókuszrost egy természetes anyag, plusz hogyha bepisil a gyerek, akkor a zuhany alatt át lehet mosni a kókuszrostot
-értem. Köszönöm a segítségét.

És a gyanútlan apuka megeszi a történetet, és miért is ne enné meg, amikor olyan szépen van tálalva.
1., A kókuszrost egy élelmiszeripari melléktermék, sok esetben ökológiailag nem ellenőrzött gazdaságokból származik, India, Pakisztán és hasonló orszákok szegény vidékeiről, viszont sok van belőle és valahová el kell adni. Megértem.

2., A lószőr is átszellőzött és ráadásul nem szívott magába nedvességet. A jó minőségű hideghabok légáteresztő képessége bátran versenyre kel a kókusz-termékek légáteresztő képességével.

3., A gyerekmatracok mérete jellemzően 60*120cm és 70*140cm. Méretükből adódóan ez kis gyerekeknek való, tapasztalatom szerint, olyan 1,5-2 éves kor körül kinövik a kiságyat, kimásznak belőle és óhatatlanul másik, nagyobb ágyba kerülnek. Akinek van gyereke az tudja: sajnos 2,5-3 korukig a mai gyerekek pelenkások (főleg éjszaka), így teljesen kizárt, hogy egy baba a matracba bepisiljen. Viszont milyen jól hangzik, hogyha, akkor lehet mosni.

Miért a habmatracok?

A hideghab előretörésével, korszerűsödésével olyan kialakítású terméket készíthetünk, amilyen igény éppen felmerül. A hideghabokból elkészíthető termékeknek csak a fantázia szabhat határokat. Könnyű, légáteresztő, formastabil, nem hajlamos a melegedésre és nyitott sejtszerkezetének köszönhetően elkerülhető az oly' veszélyes széndioxid visszalégzés.

Alakíthatóságuknak és a habok keménységének szabályozhatóságával, különböző felületi kialakítású és eltérő keménységű matracokat készíthetünk, ellentétben a kókusz alapanyag "ugyanolyanságával"

Az alapanyagok fejlődésével felbukkantak az antibakteriális habok, amelyben nem alakulhatnak ki a baktérium- és gombatelepek, így a háziporatka megtelepedése is megakadályozható.

A habok nem rostokból állnak, így az nem töredezik, nem porlik, formastabilitásának köszönhetően hosszabb élettartamú.

Milyen legyen egy gyerekmatrac huzata?

Legyen mindenképpen mosható, tapasztalatok szerint a 60C°-os mosás minden higiéniai és egyészségügyi igényt kielégít, így a háziporatkák inaktiválására is megoldást nyújt. A matrachuzat legyen funkcionális alapanyagból, az egyszerű pamut huzatokhoz képest napjainkra már lényegesen fejletteb, nagyobb légáteresztő- és páraszabályzó képességgel bíró huzatok ia megtalálhatók, pl.: AmicorPure, Lyocell, Tencel

Sajnálatos, hogy éveknek kell még, hgy elteljen, mire kicserélődnek a trendek és a jól promótált termékek marketing-mázán keresztül előtérbe kerülhetnek a valódi használati értéket képviselő gyerekmatracok.

Szerencsés választást kíván a:
BioHome! Alváskultúra. csapata

Üdvözlettel:

Pálinkás lászló

http://matracforum.blog.hu/

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Nekünk minden matracunk Novetex. A fiúké sima kókusz, a miénken van egy kicsi szivacs is.
A kókuszmartac azért jó a csecsemőknek, mert rostok között szellőzik. Mivel kemény, így a gerincét is jól tartja, és hason fekve az orra sem süpped bele a matracba, és a matracon keresztül is levegőhöz jut. Ráadásul a baktériumok és atkák sem maradnak meg benne. És mindig száraz.
Vendég
 


jóreggelt!

jessica, nagyon cukik a ruhák:)
én igazán az 50-56os ruháknál az átlapolós bodykat szerettem, az volt a legpraktikusabb.

matrac téma: nálunk ikeás ágyak is vannak és a matracok is. Zsófi babaágyába én választottam, most a hosszabbítható ágyba Ő választott. Nekünk elég kemény ágyunk van, de nagyon szeretjük, fontos volt, hogy jól alátámassza a derekunkat, ne süppedjen, jó vastag is, ágynemű húzásnál egyedül nem is tudom forgatni :)
Zsófinál van egy gumisréteg(-pisi-teafolyás ellen)és azon egy pamutvászon gumis szélű lepedő. Semmi baja egyik matracának se, ezeket is fordítjuk, szellőztetjük.
Ez is olyan szerintem, hogy ki mit hisz, de mindenképp érdemes megtapogatni személyesen, nem csak megrendelni, és nem teljesen megbízni az eladóba, aki szerint a drágább jobb...a kókusz bioooo, és ami bió, az a legjobb a gyerekednek, és micsoda dolog, hogy nema legjobbat akarod neki....
Ágyneműket én varrom hozzá neki.

Lassan indulunk védőnénihez, sajnos Zsófi leszokott a reggeliről velem együtt, de talán egy friss kiflire elcsábul útközbe...:)
csengobarack
Csór
 
 


Jesssica! ezek a ruhák.....húúúú......nagyon édesek!! :D
laptető: Hát ennek most már tényleg van jelentése, persze csak egy kicsi előnyt kaphatsz, sokat nem "engedélyezünk", hogy legyen időtök nagyra nőni!!!! :lol:


Matrac: nincs konkrét elképzelésem, hogy milyen fajta/márka lenne a jó. Az biztos, hogy nem az ára fog dönteni, hanem a minősége, igényeink, stb.

Keresztfiamnak (1 éves) kókuszmatraca van, nagyon meg vannak vele elégedve.

Nekem mindig gyanús az, amikor valamire azt mondják, hogy ez a szuper és közben egyfajta másikat szidnak.
Jobb szeretem, amikor szakmailag alátámasztott tényekkel több szempont szerint összehasonlítanak több márkát/fajtát. Aztán abból mazsolázza ki magának mindenki, hogy mi a számára fontos szempont, és mi az, ami kevésbé fontos.

Szerencsénkre ma már az internet sokat segít nekünk ebben, ha tudjuk okosan használni.

Kb. úgy mint a babakocsinál: egy városi aszfaltra való babakocsit senki ne akarjon már eladni egy "hegylakónak" aki csak kemény terepen fogja használni... (Néhány eladó/szaküzlet simán eladná neked, ha hagyod magad rábeszélni) :twisted:

Csengőbarack! evett a lányod finom illatos kiflit? :)

Aneetha! Nagyon kedves vagy, ha bevállalod a táblázatot! Köszönjük! :D

Kép
luuujza
 
 


Aneetha!
Köszi, hogy vállalod a táblát.

Jess!
Aranyosak a ruhácskák!

Tegnap voltam az orvosomnál, minden oké, és nagyon lánygyanús továbbra is. De mivel mindig elmászott az UH fej elől, és sokszor csak a hátát mutatta, így nem 100%. Mondta is neki az orvosom, hogy maradjon már egy kicsit nyugton, hogy meg tudja mérni. :lol: Képet nem kaptam, de 4D video van a pendrive-omon. Azt ha nem haraszotok nem tenném fel ide, mert nem akarom, hogy látszódjanak az adatok. Majd megpróbálok kiszerkeszteni belőle egy képet.

Ruhák
Én se vagyok márkafüggő, és boltfüggő, ami megtetszik, jól néz ki azt megveszem.

Matrac, ágy
Nekünk Ramiról az megvan, és kókusz, semmi deformitás nincs rajta, pedig 4 éves koráig aludt rajta. Kiságy még a Vikié volt, a legegyszerűbb 60*120-as. Sőt az ágynemű is megvan róla. Tehát ezekkel nem kell foglalatoskodnom.

Babakocsi még mindig
Ja a kagylóülésektől herótom van nekem is. Nem hiszem hogy kényelmes lehet lábbal az egek fele nézve aludni. Ezért babakocsinézegetés közben minidig pipa vagyok, ha látok egy jó kocsit, megtetszik, a végén meg kiderül, hogy a sport része ilyen... :cry: Hát nem tudom még mindig. Ami ma reggel örömömre szolgált, hogy ma vettem észre munkába jövet, hogy az egyik bababolt átköltözött a munkahelyemtől 2 saroknyira. Lyukasóráimat legalább hasznosan tölthetem. :lol:

moni
 
 


Sziasztok!

Látom, a matrac a téma, hát mi kókuszmatracot vettünk az elsőnek és azon aludt a második is (néha, egy kicsit ;-), egyébként nagyrészt velünk a nagyágyban). A fő előnye az volt, hogy tuti biztos voltam benne, hogy nem fulladnak bele. Ugyanis mindkettő KIZÁRÓLAG hason tudott aludni, lehetőleg lefelé fordított arccal :-). Egy elsőgyerekes, mindentől parázó anyának ez komoly érv. A kettes számú fő előny, hogy amikor levettük a pelenkát, de még sokszor becsurgott éjjel a pisi, akkor 2 perc alatt lemostam a zuhany alatt a matracot, ráterítettem a kádra, és reggelre szárazon és illatosan találtam. A hátránya viszont, hogy a gyerekek nem nagyon szerettek rajta aludni (mondjuk valószínű nem a matrac miatt, hanem azért, mert sokkal szívesebben aludtak hozzám bújva). Mivel viszont a szoptatás időszakában, az első másfél évben csak a nappali alvás alatt, éjjel pedig csak az első szopiig (mondjuk éjfélig) aludtak rajta, utána mellettem a nagy ágyban, ezért azt a pár órát kibírták, én pedig nyugodtan voltam, hogy addig sem tudják belefúrni az orrukat egy puha matracba. Szóval mi továbbra is maradunk a kókusznál, viszont a nagyágyhoz tolva, az én oldalamon, és éjjel bármikor magamhoz hengerítem a dedet, ha szüksége van a tejemre vagy egyszerűen a közelségemre, és alszunk édesen együtt tovább (a totál szintetikus memóriamatracunkon ;-) ).

A szopi befejezése után a gyerekek fokozatosan leszoktak az átmászkálásról, és az ötéves kicsim a mai napig a kókuszon alszik, szereti a kis kuckóját. Kérdeztem, hogy nem érzi-e keménynek (a komfortfokozata szerintem a betonéval vetekszik, de hát én 60 kg vagyok, ő meg 19), és azt mondta rá, hogy dehogyis: finom ágyikó :-) Na erre varrjak gombot!

Egyébként találtam egy nagyon jó cikket a testközelségről, ami tisztára meghatott, valahol ez is kapcsolódik az ágy-alvás témájához, és nagyon a szívemből szól:
http://www.babaszoba.hu/articles/Sir_a_ ... 1027172738

Mindenkinek szép napot, majd írok még a terhesgondozós "élményeimről" is, de az egy másik történet...

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nemsokára indulunk a gyerekkel oltásra. Nagyon jó, hogy sokan írtatok babakocsi ügyben, bizony igaz, hogy mindenkinek más az igénye. Amúgy a legjobb tényleg két kocsi lenne, egy túrázós, meg egy könnyű kis városi :-)
Még egy dolgot felejtettem ki, a dönthetőségről.

Én is olyat akartam, ami teljesen hátradönthető (olyan is) viszont soha nem használjuk, mivel a fiam egyszerűen nem alszik el a babakocsiban. Vannak ilyen gyerekek. Csak az a baj, hogy nem tudhatod előre, a tied milyen lesz. A másik, pedig hogy amikor ülteted, akkor mekkora a dőlésszöge. Én direkt olyat kerestem, ami 90 fokra dönthető, mert sok olyan van, amiben nem egészen ülve, hanem kicsit fekve van a gyerek. én próbáltam olyat Fricivel és képes volt egy órán át a kapaszkodóba kapaszkodni, de az istennek nem dőlt volna hátra. Még jó, hogy nem olyat vettünk..

Matrackérdéssel én nem sokat foglalkoztam, olyan van, amit örököltünk az unokahúgoméktól, de azt hiszem, hogy kókuszmatrac. Szerintem a férjem kihalt volta, ha meglátja mennyibe kerülnek ezek a dolgok és képes lenne egy inkább deszkán altatni a gyereket.... :roll:
Vendég
 


Képet én sem szívesen rakok fel magunkról, max levágom a fejünket róla, de annak nem sok értelme van. Esetleg, ha zárttá alakulunk, akkor. Veszélyes dolog az internet, tényleg elég sok vadbarom használja fel mások fényképeit ilyen-olyan célokra. Pont most volt egy elég durva botrány ilyen visszaélésekből egy másik fórumon. :(
Vendég
 


" Szerintem a férjem kihalt volta, ha meglátja mennyibe kerülnek ezek a dolgok és képes lenne egy inkább deszkán altatni a gyereket.... :roll:"


Hát ez nagyon jó!!!! Percek óta ezen nevetek itt a gép előtt egymagamban!!!!! :lol: :lol: :lol:


Ha van rá lehetőség, hogy zárttá tegyük a topikot, és a többiek is beleegyeznek, én támogatom az ötletet. Többiek véleménye?
luuujza
 
 


" Szerintem a férjem kihalt volta, ha meglátja mennyibe kerülnek ezek a dolgok és képes lenne egy inkább deszkán altatni a gyereket.... :roll:"


Hát ez nagyon jó!!!! Percek óta ezen nevetek itt a gép előtt egymagamban!!!!! :lol: :lol: :lol:


Ha van rá lehetőség, hogy zárttá tegyük a topikot, és a többiek is beleegyeznek, én támogatom az ötletet. Többiek véleménye?
luuujza
 
 


" Szerintem a férjem kihalt volta, ha meglátja mennyibe kerülnek ezek a dolgok és képes lenne egy inkább deszkán altatni a gyereket.... :roll:"


Hát ez nagyon jó!!!! Percek óta ezen nevetek itt a gép előtt egymagamban!!!!! :lol: :lol: :lol:


Ha van rá lehetőség, hogy zárttá tegyük a topikot, és a többiek is beleegyeznek, én támogatom az ötletet. Többiek véleménye?
luuujza
 
 


A nagy jókedvemben megagyalágyult a gépem/babanet..... :roll:

Kép
luuujza
 
 


Lehet zárttá tenni, én speciel szégyenlős vagyok egy kicsit :-)
juditanya75
Budapest
 
 


Lujza, én meg ezen röhögtem jót, mert pont így vagyok vele én is:

"Képet én sem szívesen rakok fel magunkról, max levágom a fejünket róla, de annak nem sok értelme van. "
juditanya75
Budapest
 
 


Jó "reggelt" mindenkinek!
Bár lehet pofátlanság 10:52 ezt írni, de hát ma ez esett jól.. Mentségemre szóljon, szellőztetés megvolt, a mosógép már dolgozik, a mai teendőim felét pedig már tegnap megcsináltam. :lol:

Nagyon klassz, hogy ilyen sok értékes infót tudunk egymással megosztani mindenféle témában, nagyon jó volt jessica80 cikke a matracokról.
Nekünk egyelőre egy kókuszmatracunk van, jó állapotú megörökölt alig használt darab, valószínűleg veszünk még egy ugyanilyet a másik Csibének is.

Én még nem merek se ruhát, semmit nézegetni, pláne venni. Nem vagyok babonás, csak a tavalyi terhességem nem úgy alakult ahogy szerettem volna és hát úgymond "félek a tűztől". Az "évfordulót" szerencsésen túléltem, már csak a "kritikus" 16-17-18. hetet kell átugorjuk, talán akkor megkönnyebbülök.
Úgyhogy én még nem vásárolgatok, nem is nézegetek, bár bútor ügyben azért nyitva tartom a szemem, mert nagyon szeretnék jó áron valami szép komplett fenyő-berendezést a Csibéknek. Nem nagy a gyerekszoba, úgyhogy a kinézet mellett fontos a praktikum is.
Ha van valakinek tippje, hogy hol lehet nem túl drága fenyő-gyerekbútorokat venni, írja meg! Köszi!
(jó állapotú használt is jó, mert férjem egyik végzettsége bútorasztalos, úgyhogy teljesen fel tudja újítani őket)

A topik lezárásában én is benne vagyok, szerintem is csak az lássa az írásainkat, adatainkat, aki érintett. Ez nem olyan spéci téma, ami bárkinek hasznos lehet, mint pl. kórházas topikok stb.

Még egy, aztán lelövöm magam, mert teleírtam már szerintem az oldalt:
megpróbálom beilleszteni megint a Lillypie-t, de ha nem sikerülne elsőre, akkor bocsi, majd megpróbálom a felesleges sorokat kitörölni, hogy ne foglalják a helyet!

Kép

Kép
judyt28
 
 


SIKERÜLT A VONALZÓ!! :lol: :D :lol: :D
judyt28
 
 


sziasztok!


Kapott, végül zsömlét kért:)))2 db be is vágott, valami csoda folytán volt guszti, finom sonka is hozzá a boltba...

védőnéni: fogytam...:)van még miből... és képzeljétek, MÁR HALLANI, MÉRNI LEHETETT A TÖKÉLETES SZÍVVERÉST IS NÁLA! CSODABABA:)
jó nagyot kerülve hazaértünk, jól el is fáradtam.
most altatok, most is mondogatja még, hogy milyen finom az ágya:D kis élvezkedős
csengobarack
Csór
 
 


Lányok, lehet tiszta bolond vagyok, de miért nem látom nőni a hasam? Korai még 13 + 3 hetesen???
Igaz, van felesleg a pocimon, nem sok, de még csak nagyon picit tudom kitapintani Őket. Talán.

Jess:
- úgy irigylem a szép pocidat

Nyugtassatok már meg, hogy még van időm, csak valamiért rám jött a para...

:( :oops: :?: :(
judyt28
 
 


Csengőbarack:

- én is csak fogytam eddig, nekem is van miből, eddig - 3,5 kg
- nagyon gratula, én is imádom hallani a szívhangokat, megnyugtat
- hány hetes vagy?
judyt28
 
 


Sziasztok,

csak gyorsan már megint :) de legalább olvastam, az is valami...

Szóval matrac: lányomnak kókusz volt, bevált, ő is sokat aludt hason... Mivel tökéletes állapotban van, tavasszal jól átmosom és mehet a tesónak :) Annyiból szerettem nagyon, hogy volt amikor a pelusból kifolyt ez-az, és simán lemostam a kádban és rendben is volt... Persze majd tavasszal kiderül milyen állapotban van, ha lehozzuk a padlásról is kibontjuk a zsákból...

Judyt,
nekem konyhabútorfronton anno az RS volt a legolcsóbb, tudom hogy van fenyőbútor-részlege is de az árait nem ismerem... De esetleg érdemes benézni...

Lina,
na az én lányom se dőlt hátra egy pillanatig sem semmilyen babakocsiban :) Csak ha fáradt volt, akkor viszont dönthettem is le, mert el is aludt... Ha ébren volt, akkor kapaszkodott, nézelődött ő is...

Jessica,
nagyon csinik a cuccok!!!! :D

Topic zárttá tételében benne vagyok én is, bár én a másikba is tettem már fel fotókat annak idején...

Na megyek, mert kifut a főzelék... Szép napot!!!

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Judyt28!

Nekem az első gyereknél 16 hetesen volt az esküvőm , (előre hoztuk fél évvel), és még azon a héten is kétszer be kellett veni a szoknya derekát. Nem volt hasam. Na jó, volt, de az csak a túlsúlytól. A terhességből semmi sem látszott.
Bezzeg a másodiknál már hamarabb nőtt.
A harmadik pedig... szinte még nem is pozitív tesztem, amikor a hasam elkezdett nőni. :)
Ez egyébként genetika is.
Vendég
 


Judyt!

Ne aggódj! Az első babánál sokan csak 4-5.-hónaptól kezdenek pocakosodni. (Sőt nemrég láttam esküvői képeket, ahol a menyasszony 6 hónapos volt és alapból nem is látszódott, csak egy-két képen, ahol oldalról fotózták) Ez teljesen változó!!!
Ha a vizsgálatok/ultrahangok során minden rendben van, akkor teljesen nyugodt lehetsz!!
Hidd el nekem, fogunk még arra gondolni, hogy: húúú de nagy már, sehogy se kényelmes.... :lol:

Kép
luuujza
 
 


Csengobarack
És akkor se reggelizne Zsófi, ha együtt ülnétek le? :wink:

Luujza
Mindig azt mondogatom a fiacskáimnak, hogy legkorábban március közepe után bújhatnak ki! DE... inkább legyen április közepe után... :wink:

Moni
Lánygyanú :lol:

Juditanya
Egyértelmű, hogy kell a babáknak a testközelség! A kenguru-módszer is ezen alapul. Jobb koraszülött osztályokon éppen azért nem is korlátozzák az anyukák látogatását, lehetővé teszik, hogy minél többször karjába vegye még a lélegeztetett babát is!
Stimulálóan hat a babák idegrendszerének a fejlődésére (ezzel a légzésükre, keringésükre a bőr-bőr kontaktus) :wink:

Zárt topik
Én úgy tudom, hogy itt is lehet kérni zárt, rejtett topikot!

Kókuszmatrac
Nézegettem amerikai honlapokat, ott pl. már nem is nagyon árulják...
Akkor most mi van???? :roll: :roll: :roll: :roll:

Judyt
Ne irigyeld a pocakomat! Eléggé kényelmetlen tud lenni! :oops: :wink:
Bár, engem most nagyon semmi más nem érdekel, csak a pocakomban levő két kisvakarcs fejlődjön szépen! :wink:
Egyébként pocakméret nagyon egyéni! A fontos az, hogy a babák nővekedjenek szépen! (egyébként a kisebb pocak szülés után is kisebb lesz :wink: )

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Elég késõn, de szívesen csatlakoznék Hozzátok, ha még van tagfelvétel. Látom, már sokan vagytok, de talán még nem késtem le Rólatok! :wink:

Késõi jelentkezésem oka kettõs: Egyrészt babonából én a 12. heti uh-ig nem szóltam senkinek, másrészt a munkahelyemen is "titkolóztam".

Magunkról annyit írnék így elöljáróban, hogy november 04-én töltöttem a 12. hetet, második babámat várom, van egy 3 éves kiscsajszim és még dolgozom. Május 19-re vagyok kiírva és Krisztusi korban vagyok! :lol: 8)
kami07
Budapest
 
 


sziasztok!
jessica:sajnos a kaja szaga nagyon zavar még délelőtt, én is max 11körül tudok egy fél almát enni...du eszek ált még egyszer, aztán gyümit estefele megint..
de ma aztán rendes adagokat vágott be a kisasszony:)
13hetes3napos ma a baba, de kb egy hete érzem esténként, hogy mocorog:) már zsófit is 14 és fél hetesen éreztem, pedig első baba volt, és volt a pocimon hájacska.. doki szerint érzékeny vagyok rá, babák is úgy helyezkednek és mozgékonyak:)

fenyőbútor: ikeába 10-e alatt van a fenyő ágy, mi 2 évig használtuk,semmi baja. Van ott 3fiókos szekrény is 5e körül... érdemes teszveszen is körbenézni, ha a felújításra is éreztek kedvet, sajnos ma nagyon sok a farostból, lemezekből készült bútorok...
csengobarack
Csór
 
 


Sziasztok!

Na elkészült a tábla! Remélem be is tudom illeszteni. Előre is elnézést azért, ha valamit kihagytam vagy rosszul írtam be. Szóljatok rám nyugodtan és javítom. Hetente felteszem az éppen aktuális változatát ha úgy megfelel.

Zárt topic...
Benne vok, bár fogalmam nincs, hogy kell megvalósítani.

Judyt28
Nyugi!! Ez nálam is para dolog volt, hogy másnak már látszik 10 hetesen is hogy terhes és nem csak jól beebédelt, nálam meg még a 13. héten sem látszik semmi. Nálam 14+2 -n történt az először, hogy egyik napról a másikra hirtelen feltűnt, hogy:
"nézd már mekkora gyomrom van" :shock: :)
És nem csak úgy (mint előtte néha), hogy estére kicsit nagyobb, mintha fel lennék puffadva, aztán reggelre meg semmi, tök lapos az egész poci, hanem reggelre sem múlt el a nagyobbacska poci :)
Már-már annyira, hogy megvettem életem első kismamanadrágját, majd holnap dobok egy képet :) És ebben még látványosabb, hogy van hasam, mert ugye nem nyomja el, mint a többi szűk nadrág, amiket eddig hordtam.

Amúgy az evés még mindig nem nagyon megy. 16-án megyek a védőnőhöz, addigra jó lenne híznom egy picit, mert megjegyezte a múltkor, hogy: "Még egy dekát sem hízott!! :?"
Próbálom én magamba erőszakolni a főtt kaját (vagyis inkább csak a sültet), de hát ez van. Majd alakulok. A baba szépen nő, normálisak az értékei, csak anyuci nem hízik. :)


Szóval tábla itt (passz hogy miért ez a neve, nem én adtam neki...):
1320865334.4028.xls

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Kami! Üdv itt!!

Aneetha! Szép munka a táblázat!! Ügyes vagy! Részemről jól írtad az adatokat!! Köszi! Amint zárttá válunk, a hiányzó adataimat is megadom! (+én is 16-án megyek a védőnőmhöz)

Amúgy én sem tudom, hogy kellene itt zárt topikot kérni/nyitni. Erősen kezdő felhasználó/fórumozó vagyok itt a babaneten.... :oops:

Bútor: mi is az ikea-ban intézzük a bútorokat! :wink:

Matrac: azt hiszem ebben az ügyben még gyűjtenünk kell az okosító információkat! :shock:

Kép
luuujza
 
 


Zárt topic:
Én benne vagyok, de szerintem várjunk még. Adjunk lehetőséget azoknak, akiknek május végi babájuk lesz, és csak a genetikai uh után szeretnének csatlakozni.

Aneetha!

Jó lett a táblázat. De nálunk annyiban módosult a helyzet, hogy már a lánynév sem biztos. De nagy valószínűséggel mégsem Zoé lesz. Most van egy csomó más lehetőség, de döntés nincs.
Fiúnév viszont Fülöp. A férjem azzal ugyanis nem foglalkozik, mert meggyőződése, hogy most lány lesz.

Csengőbarack!

Nekem mindig olyan fura, ha valaki ilyen korán érzi a babát. Márcsak azért is, mert olyan kicsik még, hogy szinte észrevehetetlen a mozgásuk.
Szerintem egy bélmozgás simán összetéveszthető vele. Nekem nem terhesen is volt olyan érzésem néha, mint amikor a fiúk mocorogtak a pocakomban. Ezért is nem merem én soha korán azt mondani, hogy ez már a baba volt.

Kami!

Üdv köztünk!

Jessica!

Szerintem is jó a testközelség. De annyira gyerekfüggő, hogy mire van szüksége.
Az első gyereknél elkészítettük neki a hiper-szuper gyerekszobát. Mivel egyinkünek sem volt soha saját szobája és mindig vágytunk rá, így gondoltuk a fiunknak megadjuk. Már a kórházban velem aludt az ágyon Beni. (Egyágyasban voltam.) Itthon is az első két hétben először mellettünk a mózesben a hálóban, aztán már köztünk. Jó érzés volt. De két hetesen azt mondtuk, hogy azért van saját szobája, hogy ott aludjon. Át is vittük az ágyába. Az első ébredésig aludt benne, aztán szopizáshoz kivettem magam mellé egy szivacsra és ott is maradtunk. Két nap múlva Apa is csatlakozott hozzánk egy másik szivaccsal. Így ment ez még 10 hónapig. Mindenkinek kényelmes volt, és kipihentebbek voltunk, mint valaha. Mert így a baba alvásritmusa az enyémhez igazodott. Akkor ébredt szopizni, amikor én is félálomban voltam. És kb két perc múlva aludtam is tovább, ő pedig evett szépen.
Nem mondom, hogy egyszerű volt átszoktatni ezek után a saját ágyába, de 3 kemény nap volt. Azt is Apa vállalta. Egyébként Beni azóta is szívesen alszik másokkal.
A kicsinél aztán tanultunk az előzményekből. Készíttettünk egy egyedi ágyat. 240x220cm. Hogy elféjünk. Az elejétől kezdve mellettem aludt Marci. De nyugtalan volt. Aztán behoztuk az ágyát a szobánkba, közvetlenül a miénk mellé. Kicsit javult a helyzet. Aztán lett egy méter távolság az ágyak között. Egy ideig nem sok minden változott, de aztán jöttek az óránkénti ébredések. Hetekig tartott, én kimerült voltam. Éjjel nem tudtam 40 percnél többet aludni egyfolytában. Nappal pedig ott volt a nagyobb is, akit le kellett foglalni. Majdnem négy hónapos volt, amikor meguntam. Átvittük a kiságyat a saját szobájába. Két nap múlva csak egyszer ébredt éjszaka enni. Két hét múlva végig aludta az éjszakát. Azóta is csak annyi a dolgunk vele, hogy lefektetjük, becsukjuk az ajtót, és elalszik magától másnap reggelig.
Szóval teljesen külnböző a két gyerek, teljesen más igényekkel.
Viszont mindkettő hason alszik az első pillanattól kezdve.

Judyt!

Amikor Marcit szültem, az utolsó uh-on, 38 hetesen egy másik nő is jött a dokimhoz. Kis formás pocakja volt. De kb feleakkora, mint az enyém. Néztem is, hogy milyen jó, hogy még élvezheti egy ideig.
Végül egy napon szültünk. Csakhogy ő ikreket. És 3 kg körüli volt mindkettő. Azóta sem értem, hogy hol fértek el benne. Szóval a has méretének semmi köze a baba méretéhez. Inkább a genetikához.
Vendég
 


Bútor:
Én szeretnék egyedit csináltatni. Persze attól is függ, hogy mennyiért vállalják. De találtunk Egerben egy helyet, ahol viszonylag olcsón és jó minőségben dolgoznak. És tényleg egyedi. Nekünk tetőtérben van/lesz a gyerekszoba, így nehéz szabvány bútorokal berendezni.
Amikor beszéltem a tulajjal, kb ugyanolyan árat mondott a bútorokra, mint amennyiért anno a Faktumot vettük.
http://berillzoo.com/
Olyan mintát marnak a bútorba, amilyet a vevő szeretne. És a szín bármi lehet, mert ők keverik ki. Azt mondta, hogy akár egy müzlis papír alapján is elkészítik. :)
Vendég
 


Most csak gyorsan, aztán ha marad időm írok még.

Zárttá alakítani meglévő topicot nem lehet, hanem csinálni kell egy újat. Onnan tudom, hogy a másik topicban, ahol fenn vagyok kb 1 hónapja alakultunk zárttá (majdnem 2 év után!!!) és hihetetlen hogy kinyílt mindenki, csak úgy özönlöttek a képek, nagyon jó ötlet volt. Azt speciel én intéztem, nem egy nagy dolog, szívesen megcsinálom itt is.

Annyi a hátránya,hogy ugye új topicot kell nyitni, amit kívülállók nem is látnak, hogy van olyan, csak a tagok látják. Szóval a hátrány, hogy akkor ez a pár oldalnyi hozzászólás elvész, ezért szerintem jobb ha hamar döntünk. Természetesen ez a topic nyíltan megmarad, így ha valaki még akar csatlakozni, az utolsó hsz-ekből látja, hogy zártak lettünk és kérheti a tagfelvételt az adminisztrátortól. Ha gondoljátok elintézem, de nem ígérem, hogy most rögtön :-D
Vendég
 


Jajj milyen vagyok:
Kami07 üdv köztünk, persze már a táblába is felvettelek, csak elfelejtettelek üdvözölni. :)

Lina
Jó lenne ha meg tudnád valamikor/valahogy oldani!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Kami
Üdv itt!

Zárt topik
Egyszerű intézni... egy emilt kell írni a szerkesztőknek... topik neve és egy ember kell, aki majd a tagok felvételét intézi...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Kép

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Szép jó reggelt Neked is Jess! :)

Bár régen éltem-haltam a kávéért, 3-4-et is megittam egy nap, most még csak az "illatától" (inkább szag) is rosszul vagyok.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Írtam a szerkesztőknek emilt...



Rejtőzködők, zúgolvasók!
Jelentkezzetek be, ha nem akartok kimaradni a csapatból!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Kami üdv köztünk!

Tegnap megvolt az UHU a dokimnál. Minden remdben, Nagyon cuki volt Kisbogyó, egy percre sem állt meg. :o)) Perzse okosabb nem lettem. Nagyon jó doki, de nem egy UHU specialista. Jövő szerdán genetikai UHU.

A kávét én sem bírom mostanában. Amikor rágondolok, nagyon meg tudnám inni, csak aztán mire elkészül.... :D

Hú lányok már van akinek megvan a neve? Én még nem jutottam el eddig. ...

Aneetha köszi a táblázatot! Nagyon ügyes vagy!

Szép napot Mindenkinek! Fehérvár tiszta köd!!! :x
makimarcsi
Székesfehérvár
 
 


Jessica!

Köszönjük a reggeli kávét és a szervezést!!


Takarításhoz nincs valami "doppingotok"?......hogy nekem mennyire nincs kedvem nekirugaszkodni.....ááá :twisted:

Kép
luuujza
 
 


Sziasztok!
Nagyon régen nem írtam ide, úgy terveztem, hogy majd a jövő héttől jövök csak mert pénteken leszek még csak túl a 12 heti ultrahangon. Szóval addig még nem nagyon szeretnék jönni, de ha ott minden oké akkor utána majd annyit jövök, hogy meg is untok. :) Viszont a zártból sem szeretnék kimaradni ha nem gond. Szóval addig is sziasztok és mindeniknek jó babavárást.

Zsuzsi
Kép
Kép
torpimano
 
 


Törpimanó!

Nagyon tetszik Áronod vonalzója!!! :wink:

Kép
luuujza
 
 


jóreggelt!

catherine: mozgás kérdés: szerintem ez is egyedi, igazán te tudod mit érzel. De uh-n is én mutattam merre keresse egyből a doki, tegnap szívhang szintén, így lehet mégis csak igazam van, utána a könyvbe is simán beírták.

közelség: mi itt kicsit elrontottuk a nagyot:)a kórházba voltak gondok, szülés után, s túlreagálta igencsak a személyzet, majd 5napi gyógyszerkezelés, és zsófi rengeteg fogyása után végre hazajöhettünk. Mondanom se kell, hogy mivel nem volt velem, alig volt tejcsi, beparáztattak mindennel, első út volt a legjobb légzésfigyelőig, mellszívóig. Eredményei: légzésfigyelő rengetegszer becsipogott, mikor a 2620g kislány szépen, egyenletesen lélegzett rajta...volt, olyan fáradt voltam, hogy az egyiket meg se hallottam, pedig 1 m-re volt, csak a másodikra ugrottam...szépen aludt..
mellszívó, megint legjobb, drága, csilivili...csakhogy semmit nem csinált..
hasfájás is korán beindult, így volt a babaerszény, majd a mei-tai...nah azokba mindig megbámultak, ő meg jóízüen, rekordidő alatt elaludt...imádott rajtam lenni, és súlya se volt:)

már úgy várom a hétvégét, végre lesz kis segítsééég...
csengobarack
Csór
 
 


Catherine,

bizony nehéz kérdés ez a mellszívózás is, mert tényleg nem tudhatod előre, hogy egyátalán fog-e kelleni, illetve, hogy melyik típus jön be. Én kapta anno kölcsönbe egy elektromos medelát, ennek most olyan 25ezer lehet az ára, de nem néztem utána, lehet hülyeséget írok. Illetve egy kézi aventet. Hát nekem a kézi jött be, úgyhogy olyat vettem magamnak. Ez újonnan boltban cumisüvegsterilizálóval együtt volt 15ezer.

Jess, köszi, hogy intézkedtél zárt ügyben.

Na tegnap defektet kaptam a babakocsival. :evil: És hogy hol? Hát a Rózsadombon a járdán. Kész röhej, hogy itt napi több km-t megyek az erdőben árkon bokron át, erre pont a városban lesz defektem. NA úgyhogy ma mehetek a bicikliszervizbe, de legalább itt van 2 percre. Hát igen. Terepbabakocsi nem való belvárosba, csak ide vidékre :-D
Vendég
 


Ja, voltam fogorvosnál tegnap. Fogínygyulladásom van. Hát király.

Kisfiam szegényke kapott tegnap 3 oltást, de kutya baja (ezt lekopogom).
Vendég
 


Mellszívó:
Nekem is Medela van. Kézi és az elektromos kiegészítő is hozzá. Az elektromos része semmire sem jó szerintem. A kézi viszon nekem bevált. Igaz, hogy nem használtam sokat. Pontosabban csak mellgyulladások idején. Mert abból is volt egy pár.
Az akkori gyerekorvosunk szoptatási tanácsadó is. Ő mondta, hogy ha az ember nem fej külön, akkor két hét alat beáll a kereslet-kínálat. Tehát pont annyi tej lesz, amennyire a gyereknek szüksége van. Nekünk bevált.
A nagyobbat egy-másfél éves koráig terveztem szoptatni. 15 hónaposan magától hagyta abba. A kicsinél már csak egy éves koráig szerettem volna. Ő valahogy más volt. Abba is hagyta 11 hónaposan magától.
De hat hónapig mindketen kizárólag anyatejen éltek.
Vendég
 


Sziasztok!

Jessica80:
- nagyon guszta a kávés fotó, azt hiszem csinálok is egyet magamnak, van itthon még koffeinmentes + hab is :lol: Nyamm!

szjudy77:
- köszi az RS-tippet, én imádom a fenyő-bútoraikat, bár még csak képről, lehet elmegyünk majd egyszer körbenézni, az árakat nem ismerem

catherine, luuujza, jessica80:
- köszi a megnyugtatást pocak-ügyben, azt hiszem csak rámjött egy kis aggódás ezügyben, hiszem amúgy meg minden érték tökéletes

kami07:
- üdv. köztünk!

aneetha:
- köszönjük a táblázatot! :wink:

Ja, elkészült a kombinált teszt eredménye, minden rendben van! Juppi! :P
judyt28
 
 


Hello lányok! :D

Köszönöm a kedves fogadtatást!

ANeetha: Köszönöm, hogy bevettél a táblába. A többi adatot én is akkor mondom/küldöm, ha már zárt topic lesz.

Lujza: Ha nagyon nincs kedvem takarítani, akkor zenére szoktam. :oops: :oops:

Lina: Fogínygyulladásért sajnállak... Kell valamit tenned vele? Gondolom gyógyszert nem kaptál.

Juditanya, Lina: Teljesen egyetértek "szégyenlősség "fronton. Én adatokat is ezért nem adtam meg.

Cathrine: SZerintem is várjunk még 1-2 hetet a genetikai uhu-k miatt.. bár én most "hazabeszélek", mert nekem is ez volt a késői jelentkezés egyik oka.

Csengőbarack, Judyt28: Gratu a fogyáshoz. Már ha nem baj, hogy gratulálok! :wink: Én is próbálok nagyon figyelni a kajálásra, eddig még nem híztam, amire tök büszke vagyok.

Jessica: Nagyon csini pocid van és a ruhák is cukik! És köszi, hogy intézed a zárt topicot.

És még néhány általános:

Kávé: Nekem jöhet! :wink: Meg nem is árt, ugyanis a vérnyomim inkább alacsony, és az ízét is szeretem.

Matrac: Nekünk a kókuszmatrac bevált, kistesónál is annál fogunk maradni.

Mellszívó: Nekem Avent van, de annyi macera volt vele, hogy nagyon ritkán használtam és nagyon hamar leszoktam róla. Utáltam tisztogatni, úgyhogy nekem a kis kezem vált be fejés fronton. Bár megjegyzem kb. összvissz 10-15 alkalommal fejtem.

Testi kontakt: Szerintem kell és jó. Most olvastam egy jó kis cikket arról, hogy a baba sokszor azért sír, mert egyedül van a kiságyában és szorong... Tudom furi, de biztos van benne valami. Én pl. sajna vagy hál' Istennek a lányomat az első 3-4 hónapban szinte alig tettem le. Még a napközbeni alvásokat is sokszor úgy ejtettük meg, hogy ő a mellkasomon aludt. Tudom, ez már a ló túloldala, és a kistesónál nem is fogom tudni megtenni ezt, de akkor és ott nekem is és szerintem neki is jól esett. :wink:
kami07
Budapest
 
 


Lányok!

Lenne két kérdésem:
1: Ki van már táppénzen/ vagy még babával otthon?

2: Lehet, hogy már volt szó róla, de a 12. hét betöltése után elvileg már jár a családi adókedvezmény. HA eddig 1 gyerek után vettem igénybe, de most 2 után vagyok jogosult, akkor kinek, hol, milyen nyomtatványon kell jeleznem? Vagy inkább majd az Szja bevallásban érvényesítsem?
kami07
Budapest
 
 


Szia Kami!

Korábban volt ez téma, de olvastam olyat akinek a terhesgondozóban adják ki a papírt (azt nem tudom micsoda) nekem a nőgyógyászom ad egy igazolást. Adókedvezményes papír van az interneten, de elvileg a férjed munkahelyén a bérosztályon segíthetnek, ha olyanok az ott dolgozók. Állítólag az orvosi igazolást nem is kell leadni, de neked meg kell őrizni, mert bármikor ellenőrizhetnek. Mi még nem intézzük, mert úgyis csak a november havi fizujához járna, azt meg csak dec 7-én zárják férjeméknél. Ja és nem 12 hét, hanem 91 nap azt hiszem.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: