Új privát üzeneted érkezett!

Aneetha
Te is Debrecenbe jársz? Ott is fogsz szülni? Vagy csak az amnio miatt mentek oda?
IR nem szűnik meg, ha az értékeid jók is! Csak egy egyensúly alakult ki a kezelés hatására! (a cukorbeteg se hagyhatja abba a gyógyszert, ha normalizálódtak az értékei :wink: )
Babakocsi alapvetően tetszik....

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zugolvasok én is.
Jó kis csapat ez, kezd pörögni, nekem csak ez a b.netes felület nem tetszik, egy másikat sokkal jobban szeretek, csak ott meg kevesen vagyunk :(

Nálunk ezek az új hírek: 12 hetes uh: 64 mm-es ülőmagasság
Holnap pedig megyek kombinált vérvételre. Nekünk "csak" 9ezer-be kerül, mert a kórháznak van valami szerződése a Sejtbankkal.

Babakocsi vásárlásánál nagyon sok szempontot kell figyelembe venni, ha van rá igény szívesen összefoglalom saját tapasztalatok alapján. Én nemrégiben megvettem álmaim kocsiját nem is annyira drágán, viszont nem mindenkinek tudom ajánlani, attól függ ki mire használja.

Gyerekruha kérdés: jó esetben csomó mindent kap az ember a rokonoktól, örököl barátoktól, vagy nagy tesóról. Én bizony szoktam turizni a gyereknek (magamnak még sose találtam semmit) de pl most vettem Fricinek 5 db pulóvert (Next, HM és MS márkák) 920 Ft-ért, a múltkor meg 5 db bélelt nadrágot és egy mellényt 2100-ért. Használt ruhákban egyedül alsóneműt nem veszek neki (bodyt és harisnyát), illetve nem használjuk más cipőjét. Ezek az elveim.
Amúgy C&A-ban vannak nagyon jó kis 5db-os kiszerelésű bodyk, amik olcsóbbak mint a tescos és nekem jobban bejön minőségileg is. Sokszor a C&A olcsóbb, mint a Tesco és a H&M-be is érdemes bemenni, sokszor vannak akciók.

A DM-ben érdemes majd regisztrálni bababónusz programra, akkor kap az ember 2 db 20%-os C&A kupont, ami nagyon jól jön majd, ha téli cuccokat kell venni, mert azok bizony drágák.

Bocsi ha hosszú voltam, ezekről még szívesen írok, ha van kérdés, iszonyat nagy akció-figyelő vagyok, az októberi babásokkal sokszor rendelünk tömegesen, legutóbb pl 40 pár cipőt Kanadából, amire így 25% engedményt kaptunk!
Vendég
 


Ja bocs, de hülyeséget írtam, 50%-os C&A kupont adnak. Bocsi
Vendég
 

 
 

Lina
Egy kezdőnek minden tanács jól jöhet! :wink:
Boltokkal csak egy bajom van... kisvárosban nem nagy a választék :?

Mi a bajod a babanettel? Melyik oldal jön be inkább?
(én fórumozok máshol is, de szerintem ez eléggé átlátható oldal... van, ami sok dolgot akar adni és éppen ezért nagyon átláthatatlan :oops: :? )

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jessica
Csak az amnio miatt kell Debrecenbe menni, szülni Miskolcon szeretnék. Igen, tudom hogy nem szűnik meg az IR, de szerencsére nincs semmi mellékhatás gyógyszer nélkül (én meg semmit nem szedek, ha nem muszáj), pedig már 1,5 éve nem szedem. Igaz azóta nem is voltam terheléses inzulinszint mérésen, pedig a múlt héten kértem beutalót a belgyógyásztól, akihez menni kellett kötelező jelleggel, de nem adott :O , mondván hogy teljesen felesleges, ha a vércukorszintem normális :? Ezzel nem értettem egyet, de most mit tudok tenni...

Lina
Én kíváncsian várom a tapasztaltabbak véleményét!! Ha lesz időd, akkor összefoglalhatnád, hogy te milyen szempontokat részesítesz előnyben babakocsi vásárlásnál. Köszi előre is!

Használt ruha...
Én imádok "turizni"! Szoktam használt ruhákat venni, szerintem jó dolog. Bár fehérneműt én sem vennék használtan. Barátnőmnek 2 lánya van és ő is vesz nekik használt ruhát. Némelyik jobb mint az új!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Vásárlás:
jó pár dolgot a nővéreméktől átveszünk, csak ezt a készletet fogjuk kiegészíteni. Mi amúgy január-február magasságára tervezzük a vásárlást. Nálunk van rá esély, hogy Ausztriában fogunk vásárolni. (férjem ott dolgozik, én is rendszeresen jövök-megyek) Persze figyeljük mindkét országban az akciókat és az aktuális árfolyamot.....

Babakocsi:
Nálam a teutonia a legmeggyőzőbb, de még tél végéig többé-kevésbbé nyitott vagyok a kérdésben. (nem szeretném fél év után lecserélni a babakocsit, csak azért mert tönkremegy).

IR.....
Én is a "szerencsés" nyertesek közé tartozom... a gyógyszert a 10. héten hagytam el, azóta maradt a diéta és a vércukorszint-kontroll.

Kép
luuujza
 
 


Az én dokim szerint IR esetén csak olaj lenne a tűzre cukros lötyit itatni (hivatalos terheléses vércukorszint és inzulin ellenőrzése céljából). Terhesség alatt főleg nem hiányzik....

Nálam az a felállás, hogy itthoni vércukorszint mérővel ellenőrzöm az éhgyomri és a reggeli utáni 120 perces értékeimet. Amíg ez rendben van, addig mehet a jelenlegi diétám. Viszont ha megindul a cukrom a terhesség előrehaladtával, akkor jönnek az egyéb intézkedések....

Kép
luuujza
 
 


Lina!
Hiába 4. Gyerkocom várom, mindig jönnek újabb és újabb fejlesztések, amik jobbak, mint addig voltak. Ezért érdeklődöm azoktól, akik nemrég vettek. Vannak amik nagyon fontosak, ilyen a bolygó kerék, és nem átalakítható felső, hanem a vázon forgatható, mivel Raminal egy Bergonom volt, és utaltam úgy tolni, ha nem velem szemben van, mert más lett a sulyelosztasa úgy a kocsinak, ha átfordítottam a kart, és meg kanyarodni se bírtam vele. Meg rabeszeltek a boltban a fix kerékre, mert az jobb terepen, hat a nagy francokat! Kész szenvedés volt nekem, mivel a 2 nagynal bolygósom volt. A másik baja az volt, hogy rohadt nehéz volt összecsukni, így csak itthon tologattuk, abban altattam kinn, és vennünk kellett egy könnyen kezelhető kocsit az első autózás után, mert alig lehetett osszecsukni, kb 5 percunkbe került... :cry:
Így most onnan indulok, hogy kellene egy könnyen összecsukható travel systemes kocsi, ami strapabíró. Na ez az amire meg nem bukkantam rá. Így nagyon úgy néz ki, hogy megint 2 kocsink lesz, igen ám, de akkor úgy, hogy vmi könnyű, amire ra lehet tenni a hordozót, ez lenne az autóban, és amikor mar nem kell a hordozó, akkor kényelmes toloka. És egy strapabíró itthonra. Ja és sokat nem akarok rá költeni... Szoval kemény dió.

Használt cuccok
Amikor 40 euert elhoztam egy komplett teli ruhatarat... 2 euert Sinaci, kabat, belelt nacik, 1 euert pulcsik... És kinn auban szinte csak h&mes cuccok vannak, meg cundasak. És ezeknél jobb márkák, tcm, benetton,
s'oliver ... stb.

Body
Nekem nem jöttek be se a tescos, se a cundas bodyk, mert nem patentosak nyaknal, megnyúlnak a nyaknal, és lecsusznak a vállról. Szóval csak scamp. Ja és csak új. :lol: Ahogy cipőben is. :lol:

moni
 
 


Aneetha
Ha már mentek Debrecenbe...
http://www.mensmentis.hu/debrecen_szakembereink.html
Valicskó doktornő nagyon szuper!!!!!! :lol: :wink:

Én szedem az IR-re a gyógyszert változatlanul... :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 



Kép
jessica80
Budapest
 
 


Nem irigylem egy IR-est és címeket sem, szerencsére nem ismerem mit jelent.

Jessica!
Persze más ha az ország másik végen élsz, mi amíg jó volt az eu volt hogy heti szinten kijartunk, aztán havi szinten, most mar az üzemanyag is sok, így ritkábban. De sztem év elején többször fogunk menni. Mert kinn a learazas, az tényleg learazas. Magamnak én sem veszek hasznaltat, mert nem igazán találok.

moni
 
 


Látszik, hogy a babaruhákhoz nem értek :oops: :oops: :oops:
Miért kell patentosnak lennie?
A picurka (50-56-62-es) holmik olyan sokáig használatosak (normál esetben), hogy legyen ideje kinyúlni?
Én úgy gondolom, hogy azokat pár hétig hordja a gyerek...

Inkább maradok az IR-nél... ahhoz inkább értek :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Szabolcs megye keleti feléből elég sokat kell Ausztriáig utazni. Menet közben nekünk valami szállás is kellene :oops: :?

Nekünk Ukrajna, Románia van közel... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Babakocsi
Ikres :lol: :wink:
Legyen kényelmes a babáknak, lehessen terepen is közlekedni vele... nem éppen szuperek itt a járdák :cry:
Tudjuk élni a napi életünket... (a mindennapokban nem járunk kocsival)

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jessica!
Ott legalább olcsóbb az üzemanyag! :lol: :lol:
Nekem Rami kicsi volt, az 50es ruhákat majdnem 2 hónapos koráig rá tudtam adni, meg az 56 bodykat is. De nagyon gyerekfuggo ez. 50es bodyt nem érdemes venni. Főleg a scampek kisebbek, a cundasak nagyobbak, mint az átlag.

moni
 
 


Ikres Baratnomnek, ha jol emlekszem hoco volt, használtan vette, de nagyon strapabíró volt. 1 éves kor után meg úgyis kell a toloka.

moni
 
 


Csak nagyon macerás átjutni a határon... meg a vámon... nagyon ellenőrzik a benzinmennyiséget az autóban :?

Remélem, hogy a fiaim azért nem lesznek nagyon kicsik :lol: :wink:

A hugom kislánya az 56-os ruhákat talán 2-3 hétig hordta...

Ha 2 hónapig is hord a gyerek egy ruhát, utána nem mindegy, hogy már kinyúlt, eldeformálódott? :roll:
(nekünk nem lesz több gyerekünk, még a kistesónak se tesszük el... :? )

Persze, ahol még lesz gyerek, a családban van másik gyerek, ott mások a szempontok...

Kép
jessica80
Budapest
 
 



Jessica!
Amúgy én debreceni vagyok, 18 évig ott éltem. Másik fórum, amit nagyon nagyon szeretek: anyatanya. Sok funkciója van, mégsem bonyolult. Kedvenceim a szavazás, a fórumtag-tabló adatokkal-képekkel és a linkgyűjtemény funkció. és persze az, hogy zárt az egész, illetéktelenek nem látják mit írok.

Patentra tényleg érdemes figyelni, bár nekem bodyknál sose volt gondom a patent nélküliekkel, inkább a pulóvereken jobb, ha oldalt van gomb vagy patent, mert azoknak a nyaka nehezebben nyúlik meg. Nekünk egy csomag 56-os bodynk volt, azt pár hétig hordta a gyerek, aztán már 62-est. Bár májusi babáinkat szerencsére jó pár hónapig nem kell agyonöltöztetni. A méretezésnél figyelni kell, mert a H&M mérete pl óriási. A tescos, CA-s sokkal kisebb. Még CA-n belül is vannak eltérések, a darabos bodyk nagyobbak, mint a csomagosak :?
Vendég
 


Lima!
Én is vagyok a tanyán! Hogyan oldjátok meg az egyben rendelést? Egy helyről írtok? Vagy vki itthon szetpostazza? Külföldi posta mennyire sok?

Jessica!
Tetszenek a kocsik. Hogyhogy külföldi oldalakat nézel? Én meg külföldről nem mertem rendelni a posta miatt. Hogyhogy nem szeretnétek több gyerkocot? Amúgy nekem fontos a minőség. Nem szeretem ha egy mosás után úgy néz ki egy ruha, mintha agyon használt lenne.

moni
 
 


Amúgy nem akarok okoskodni és messze nem vagyok tapasztalt anya, csak mivel még olyan pici a nagyobbik elég élénken megvannak a kezdeti problémák a fejemben....

Babakocsinál nálunk ezek voltak a szempontok:
- terepkerék, felfújható belsőkkel, mert a kutya miatt minden nap járjuk az erdőt, plusz az utak minősége is megkívánja
- bolygósítható első kerék. Főleg akkor, ha tényleg egy komolyabb terepkerekű kocsit vesz az ember, iszonyat nehéz bolygás nélkül fordulni. Legjobb, ha a kapaszkodónál állítható a fix/bolygó üzemmód és nem elöl a keréknél.
Nekünk 3 kerekű van, ami szerintem könnyebben kanyarodik mint a 4kerekű, viszont olyan rámpákon, ahol középen lépcső van, picit nehezebb felmenni (de megvan hozzá a technika)
- én őszintén szólva nem vagyok a híve a 3 részes babakocsinak (mózes, autós hordozó, sportülés). Én ilyennel kezdtem, sógoroméktól örököltem egy elég komoly kocsit, de a mózest használtam vagy kétszer....
- gondolkozz el azon, hogy akarod-e pl hordozni a gyereket (kendőben) én amíg pici volt, azért nem mózeseztem, mert sokat volt kendőben. A pici gyakorlatilag abban fog élni, más megoldást nem látok, muszáj rohangálnom a "nagyobbikkal".
- az autós hordozkmind arccal anyának néznek, sajnos a sportülésekről ez már nem mondható el. én olyat találtam, ami nagyon egyszerűen állítható velem szembe, vagy előre nézőbe.
- jó, ha van alul nagy pakolós kosár része.
- az enyémen van kézifék, amiről azt hittem, hogy baromság, de nyáron voltunk hegyekben kirándulni vele és lefelé gyakorlatilag végig be volt húzva...
- a méret olyan szempontból számít, hogy ha gyakran mentek autóval kirándulni ne foglalja el az egész csomagtartót.
- ha terepkocsit vesztek meg kell nézni a maximális szélességet, mert sok nem fér fel az átlagos közlekedési eszközökre, csak az alacsonypadlós eu-konform járművekre. Az enyém ilyen, de azért ha akar az ember egész jól el tud bp-en közlekedni így is.

Ha valamit kihagytam, akkor pótoljátok nyugodtan. Persze én terepkocsi-párti vagyok, úgyhogy kicsit egyoldalú lehettem. Bocsi.

Ja, csak egy tipp: ha valaki a Brendonban nézne kocsit érdemes megnézni a Brendon outlet áruházát is! Én is ott fogok a babakocsimhoz autós hordozót venni a kicsinek.
Vendég
 


Moni!
Van egy nagyon jó kis csapat és szinte mindig van valakinek valahol valami ismerőse. Cipőket Kanadából rendeltünk Kép
ilyen kis puhatalpúakat, 1850 Ft volt postaköltséggel együtt (1 dollár cipőnként). Ma pl a fakopáncstól rendeltem 10% kedvezménnyel karácsonyi ajándékokat a csapatnak.

Elsősorban bizalom kell hozzá, mi gyakran csinálunk bababulikat, találkozunk személyesen. Az utolsó két rendelést én intéztem, meghitelezem a pénzt mindenkinek (most elég meredek volt, a két rendelés 100ezer) de szerencsére pár napon belül mindenki utalta. Hozzánk szállítják és utána szétosztjuk.
Vendég
 


Azta, délután jártam erre, és alig tudom követni a dolgokat :lol: ! Hurrá :wink:!

Aneetha!
Nem rossz, így egyedül? Ha megszületik a baba, akkor is ketten lesztek? Vagy ez csak időszakos dolog?

Vásárlás
Mi gyakorlatilag mindent megkapunk a húgoméktól. Kezdve onnan, hogy kiságy, komód, babakocsi (alig használt Peg Perego Pliko P3-mindennel felszerelve), játékok, kád, sterilizáló meg minden, ami kell egy gyereknek. Meg egy csomó olyan is, ami teljesen felesleges :wink:, a tesóm ugyanis teljesen a fogyasztói társadalom bűvkörében él és minden sz@rt megvesz a gyerekeinek :roll: . Ruhája annyi van gyerekenként, amivel egy ovis csoportot simán fel lehet öltöztetni. 2 fia van, úgyhogy, ha a mi babánk is fiú lesz, akkor ruhára sem kell költeni, sőt. Ha lány, háááát... Akkor legalább valamit én is vehetek az eldobható pelenkán kívül :lol: .

Body
Igaz, az enyémek már rég voltak kicsik, de nekünk anno nagyon bejött a Prince Oliver márka, de már 10 éve is 1000 Ft volt darabja :oops: . Van még ilyen?

Ruhaméretek
Nekem gyakorlatilag egy időben születtek a gyerekek, ezért nagyon boldog voltam, hogy ugyanazok a ruhák jók lesznek Ádámra, mint 2 éve Noémire. Én ugyanis mániákusan uniszex ruhákat vettem, csak 1-2 igazán csajos cucca volt Noéminek, mert tudtam, hogy másodjára fiam lesz :lol:. Na, Noémi 2 hónapig hordta az 56-os cuccokat, ugyanennyi ideig a 62-est és 68-ast is. Ádám viszont nőtt, mint az eszetlen. 56-os 2 hét :roll: , 62-es 3 hét :roll: . Mikor nyár közepén már a 68-as cuccokat kellett elővennem, akkor döbbentem rá, hogy csupa hosszú ujjú bodynk, és vastag, plüss rugink van, mert Ez a mérte Noémire novemberben kellett :shock: . Úgyhogy vehettem egy csomó ruhát :lol: .

Babakocsi
Nekünk régen egy Pierre Cardin 2 funkciós volt, imádtam. Nagyon könnyű volt (nem volt autónk, ez fontos szempont volt), jó volt vele közlekedni, nagy volt a belső tere, még 1,5 évesen is jól elfért benne az amúgy gigantikus méretű gyerekem. Ha most kellene vennem, most is ilyet vennék. Állítólag az a Ped Perego is jó, tesóm szerette, remélem, nekünk is bejön majd. Nekem sokkal kisebbnek tűnik, mint a mi régi babakocsink, de lehet, hogy csak az idő nagyítja fel a méreteket.

Oltás
Én sem tervezem beoltatni magam. Sosem oltattam, de influenzás se voltam még soha az életemben. Komolyan. Mikor csak 13-an voltunk a 36-ból suliban, akkor sem... Remélem, most is megúszom.

panda
Halásztelek
 
 


Panda!

Ja, bocsi szerintem velem van tele a fal, csak most anyumnál alszik a gyerek és van időm itt garázdálkodni.
Nekem sógornőm olyan, hogy mindenből megvette a legjobbat, így van nekünk az összes bababútorunk, légzésfigyelő, meg mindenből a legjobb :-)

Viszont a picinek én semmit nem fogok venni, mert nem fogom megtudni, hogy milyen nemű, csak amikor már megszületett!!!! Ha kisfiú lesz, akkor Friciről marad csomó ruhája, ha meg kislány, semmi baja nem lesz tőle ha kék bodyban hozom haza a kórházból, aztán az unokahógokról nyilván a legmárkásabb ruhák fognak reászállni...

Na lelövöm magam, ma már nem írok esküszöm
Vendég
 


Lina!
Anyatanyával én is szemezek már rég óta, de meg szeretném várni a csütörtöki Uh-t, ki tudja.... :oops:

Babakocsi 2.0
Egyértelműen saját igény függő. Nálunk pl. elég jók az utak, nem kellett felfújható kerék. De nem volt autónk (így nem kellett travel system, csak egy sima 2 funkciós...), könnyűnek kellett lennie, hogy én tudjak buszozni vele, meg elég nagynak is, hogy ha útközben elalszik a gyerek elférjen benne. Állítható tolókar, kosár alulra (leginkább a bevásárlás miatt). Azt nem tudom, hogy egy egymás mögötti ikerkocsi hogy fér fel pl. egy buszra, sztem sehogy.

panda
Halásztelek
 
 


Lina,
Írjál csak :lol:! Tesóm dettó, ő is csak márkásat, legjobbat mindenből, úgyhogy mi sem panaszkodhatunk :wink:

panda
Halásztelek
 
 


Lina!
Link a kocsidrol?

Panda!
Ez most a scamp! :lol: Kb 4-5 éve váltottak nevet!

Na mára befejezem a csacsogast! Jó ejt mindenkinek!

moni
 
 


Lina
Nekem éppen az AT nem jött be :oops:
(egy időben voltunk ott lombikosokkal, aztán átköltöztünk a családinetre)
Én egyetemista voltam Debrecenben, egyébként szabolcsi lány vagyok :wink:
Kendő jó ötlet... csak nekem megint gond a 2 gyerek... :wink:

Moni
Éppen elég sok anyagi, lelki, testi megterhelést okozott, amíg idáig eljutottunk. Nagyon örülünk, hogy lesz két kisfiúnk, de további lombikokba nem vágunk bele! (donor petesejtek kellettek most is :cry: )

Külföldi oldal: formákat nézek, hogy egyáltalán milyen ikreskocsik vannak... (vannak rokonok az USA-ban :wink: )

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Moni
Jaaaa :oops: , ennyire vagyok otthon a mostani babaruha márkákban... De majd belejövök :wink:

Én is lépek, holnap dolgozom, még vasalni kellene, meg mosogatni, fürdeni, ilyenek...

panda
Halásztelek
 
 


Móni!
http://www.brendon.hu/Products/ViewDeta ... e&store=-1

Ilyen van, csak barnában és akciósan vettem a brendonban 50ezerért. Hordozót az outletben 20 körül lehet rá kapni.

Na tessék meg is szegtem az esküm. Legjobb ha inkább kijelentkezek. :oops:
Vendég
 


Influenza oltás: Háziorvosom homeopátiás doki is, így ő ellenzi. Terhesen én sem szeretném. Egyszer adattam csak be magamnak, amikor a kicsi fiam fél éves volt és szopizott még. Akkor volt a nagy H1N1 hisztéria. A gyerekorvos szerint ezzel őt is védtem.

Babakocsi: Nekem PegPerego Pliko P3 van. Még Beninek vettük. Aztán használta a hugom kislánya és Marci is. Én maximálisan meg voltam és vagyok vele elégedve. Egyetlen hátránya, hogy a tolókar nem egyben van, mivel ernyő alakúra csukható. De azt hiszem a Chicconak is van ugyanilyen, csak egy kiegészítővel a tolókarhoz, hogy egy kézzel is lehessen tolni. És talán a Janénak van olyan ernyő alakúra csukható kocsija, ami egy kézzel tolható. Ez akkor érdekes, ha van nagyobb gyerek is.
A másik nagy előnye a PP-nek, hogy van rajta alapból testvérfellépő is. Beni sokszor utazott rajta.
Az, hogy ernyő alakúra csukható azért volt fontos, mert így kis helyen elfér. A lakásban és a kocsiban is. Mi ugyanis viszonylag sokat utazunk. Havonta egyszer legalább a nagyszülőkhöz, aztán nyaralás, hétvégéi kiruccanások. A sok cucc mellett a babakocsinak már nem jut túl sok hely egy átlagos autóban.
Nekünk egyébként jó volt a mózes is, mert sokszor aludt benne a gyerek a teraszon. A hordozó pedig... Szerintem megfizethetetlen. Eleve biztonságos, ami nekem sokat számít. A másik pedig, hogy ha elaludt benne a gyerek az autóban, akkor nem kellett felébreszteni, csak egy mozdulattal beilleszteni a babakocsiba.

Jessica!

Ikeres babakocsi ilyen van a barátainknak:
http://bababolt.echt.hu/babakocsi/pegperego?cid=52862
Nagyon könnyű kormányozni, és a gyerekeket egymással szemben is lehet ültetni.

Babaruhák: Beninél még mi is Prince Oliver (Scamp) bodykat vettünk, mert jópofák voltak, és a C&A-ban egy csomó minden mást. Vagyis szinte mindent.
Aztán Marcinál már felfedeztük, hogy a Tescos ruhák is jó minőségűek, és az is amit a Aldiban árulnak. Most is itt vesszük nekik. Ár-érték arányban a legjobbak. És őszintén? Én hülyeségnek tartom, hogy erre dobjon ki az ember egy csomó pénzt. A gyerekeknek annyira mindegy mi van rajtuk. Sőt, sokkal jobban tetszik az, amit másokon is lát. Nekem van ismerősöm, akinek sokkal több pénze van, mint amit az ország nagy része el tud képzelni. Mégis az Aldiban veszi a legtöbb ruhát a gyerekeinek, mert jó és szeretik. Nem mindegy, hogy egy farmeret például öt vagy kétezerért veszek. Főleg, mivel kúsznak-másznak benne. Igaz, a csecsemőknél ez még nem áll fenn. De van olyan, hogy naponta többször kell átöltöztetni. Van olyan baba, aki folyamatosan bukik. Vannak foltok, amelyek nem mindig jönnek ki a ruhából. Én a drága ruhát sajnálnám erre.
Egyetlen dolog van, amin nem szabad spórolni szerintem, az a cipő. Abból mindig csak újat. (Bár én másból sem veszek használtat.)

Egyébként ma mi is voltunk kombinált teszten. Minden eredmény tökéletes. Az uh is. Így nem javasolták az amniot, aminek én nagyon örülök.
Viszont szerintem elég nagy baba már most. Csak néztem ilyen értékeket mér a doki...
Vendég
 


Húú de jól felpörgött itt az élet!!

Tapasztaltabb babakocsi-vásárlók és új érdeklődők: ti találtatok már olyan gyártót, márkát, akik adnak garanciát a babakocsira? Peg perego ad? Én még csak a teutonia-t találtam, ők 2 vagy 3 évet adnak (nem emlékszem pontosan :oops: ).

Influenza és egyéb oltás: eddig sem adattam be, most sem szándékozom.


Jessica:

Nagyon jó az a cikk, amit belinkeltél! Habár nekem sok újat nem mondott, de nagyon szépen, érthetően összefoglal minden lényeges dolgot az IR-ről.
Én azt tapasztalom a környezetemben, hogy az embereknek fogalmuk sincs, hogy miről van szó, mi az az IR, de érdeklődőek, nyitottak.

Ikres babakocsi: egy ismerősöm használt egymás melletti és mögötti (vonatos :) ) változatot is, neki az utóbbi vált be a közlekedésben.

Kép
luuujza
 
 


Sziasztok!

Igen, az Aldi is jó, meg a Lidl is, pl a zoknikat, harisnyákat ott szerzem be. Sztem a tesco drága, néha még akciósan is.

Oltás
Na én leszek talán az egyetlen kivétel aki oltat. Ugyanis tavaly nem tettem, tettük, és tök nehezen bírtunk egy egyszerű nyavalyából is kikeveredni. Meg ugye itt a munakhelyen a sok gyerek.

PP kocsival én is szemezek, mert a legnagyobbamnak anno az volt, és imádtam. Igaz az lapra csukható volt Caravell vázas, és átlakíthatós mózeses. Most az autóban ilyen szóba sem jöhet, mert igaz 7 személyesünk van, elég nagy is, de ha anyut is visszük, akkor tele vagyunk, és a lapra csukható plusz a cuccok neccesen férnének el. És hát mi is utazó nagykövetek vagyunk. :lol: Vikinél Neonatom volt, na abban hatalmasat csalódtam, mert nagyon ingatag volt, és a karfa része műanyag volt, meg is repedt. Olyan volt mint ez a PP amiről Cath írt. Raminál meg jött a Brendon, meg egy Chicco tolóka. Na ez utóbbit imádtam. Barátnőmtől vettem meg, ugyanannyiért tovább is tudtam adni. Amúgy most aBrendonban akciós ez a PP, de még nem akarunk vásárolni, így csak reménykedni tudok, hogy lesz később. Meg ugye még a párom is véleményez, és neki nem jönnek be az esernyőre csukhatók...

Lina!
Köszi. Na ilyen max otthoninak jó. Az lenne a legjobb, ha sikerülne egy PP-t használtan, jó állapotban meg, egy ilyet is használtan jó állapotban megcsípni. :lol:

moni
 
 


Én úgy tudom, hogy a Peg Perego babakocsikra van legalább egy év garancia.
Vendég
 


Köszi! utána is fogok nézni, hogy mi a helyzet PP garancia ügyben! :wink:

Kép
luuujza
 
 


Sziasztok!

Hú de felpörgött a topic, alig győztem visszaolvasni :D

Látom a vásárlás a téma... Nekem sok mindent nem kell venni, a babaágyat csak lehozom a padlásról, a babakocsikat és az autós hordozót addigra visszahozza barátném, mert nála van kölcsönbe, ruhák meg a hugoméknál gyűlnek... neki adtam tovább, meg ugye ők is vásároltak hozzá a két csajnak, úgyhogy ha lányom lesz, akkor kb semmit nem kell venni, mert annyi ruhája lesz, csak győzzem ráadni :D Akkor leszek kicsit bajban, ha fiú, bár az első csomagban még elég sok az uniszex darab emlékeim szerint, csak később kezdtek rózsaszínedni a csajok (lányom mostanában más színt nem is nagyon óhajt felvenni... :roll: )

Babakocsit nem veszek újat, van egy Hauck-om otthoni sétálósnak, ami széles és nagy (szerintem még a 3 éves lányom is bele tudna ülni ha akarna...), nagy bolygókerekei vannak, és teljesen téliesíthető... Az egyetlen szívfájdalmam, hogy nem átfordítható a tolókar, ki kell venni az ülőrészt, úgy lehet csak forgatni, de csak emiatt most nem fogok egy csomó pénzt elkölteni új kocsira...
Autózáshoz meg van egy Graco Mirage-om babahordozóval, igaz, lapra csukható, de a kombi peugeot-ba azért befér :D Ja, meg esernyőkocsim is van a későbbiekre, úgyhogy teljes a felszerelés :D

Jessica, én a Gracot nagyon szeretem babakocsiban, szerintem nagyon jó minőség és viszonylag elérhető áron, de az ikres kocsija sajna annak is elég húzós árban van...

Ruha: én rengeteget vásároltam turiban, meg a hugom is a csajoknak. A picik még nem rúgják még szét a ruhákat, pláne a Next, George és egyéb angol cuccokat, és nagyon jó minőségű ruhákat lehet venni fillérekért. Persze ki kell fogni, úgyhogy ez csak akkor működik, ha nem most azonnal kell pl egy kabát, mert kinőtte a gyerek... Én időnként benézek, turkálok kicsit, ha találok valami jót, azt elhozom, ha nem akkor nem... Emellett Tesco-ban, Auchan-ban és C&A-ban szoktam vásárolni. DE! fehérneműt és cipőt én se veszek használtan, ez nekem is alapelvem (na jó, a múltkor egy mamuszt vettem, mert a gyerek kinézte a turiban, és nem bírtam leszedni a lábáról... de sokat nem volt a lábán utána). Cipőből van hogy ráadok olyat, amit az unokatesótól kaptunk, HA nincs szétrúgva. Amin már látszik, hogy sokat hordta a nagyobb gyerek, azt már nem adom rá, mert nem tenne jót a lábának...
A Scamp-ot én is nagyon szeretem, de sajnos nem tudom, hol lehet olcsóbban kapni.. Csak a saját weboldalukat ismerem, az viszont nem olcsó sajnos... :( Úgyhogy Moni, ha megtalálod azt az oldalt, akkor megköszönném a tippet :wink:

Na azt hiszem elég hosszú voltam ma reggelre :D Szép napot!!!

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Judy:

Úgy látom nálatok aztán tényleg minden meglesz, ami a gyereknek kellhet, vásárláson nem nagyon kell törni a fejed! :wink:

Nagyon tetszik, hogy ilyen jól kisegítitek egymást! :wink:

Kép
luuujza
 
 


sziasztok!

huh,nagyon pörögtetek, nem győztem olvasni:)

először is: voltunk tegnap dokinál. Láttuk uhn a manót!Nagyon sokat fejlődött 3 nap alatt, hihetetlen mennyire változott a fej-test-végtagok aránya:)Persze végig megnem állt, mocorgott össze-vissza, nagyon cuki volt.
3hét múlva kell menni afp-re, megint jól megcsavarták, hogy csinálják fehérváron...
sajna dokimnál pont előttünk fogyott el az igazolásos papír a 91.napról...nem értem miért nem elég egy uh vagy kismamakönyv másolat...

vásárlás: hát, én reménykedem, hogy kislány lesz:) mivel zsófi is májusi, így ruhát semmit nem kéne venni. Viszont direkt vettem mindig semlegesnemű, talán kicsit fiúsabb ruhákat is minden méretből, így méret és nemszerint vagyok válogatva 86-ig...:)
Amit mindenképp kell vennem, majd jövőre: babakocsi, rugalmas kendő, sterilizátor...

babakocsink: kb 2hó után folyamatosan kijött a tolókarja, nehéz is volt, és keskeny. Pierre Cardin volt, hát, túl adni se tudtam rajta...tényleg ajánlatos már használtan venni, kb féláron babakocsikat.
Fontos a babakocsiba szerintem: könnyű legyen, 9-10kg(nekünk kertesházhoz, terepre, pár lépcsőhöz is fontos. Kényelmes belül, nézzétek meg mindig élőbe azért, mert soknak csuklik a sportrésze befele,(több részből áll) és rettentő kényelmetlen benne lenni!
Jobb, ha vízlepergetős anyagú, bár kell mindenképp esővédő.
Miután kb 8hót használtuk a P.c-kocsit, vettünk egy abc esernyőt, na az valami csodás. A tetejét végig lelehet húzni, eső, szél, nap ellen tökéletesen véd. (garis volt brendonba)
Gyorsan összerakható, csukható legyen, ne kelljen apuka hozzá.
szóval vagy abc lesz nekünk vagy sikerül kifogni egy bugaboot norm áron. Mózeskosaras. Mivel még több babát szeretnénk így már nem nagyon szeretnék venni. Erre spórolok:)

Hordozókendő:meitait használtam, vagy másfél évig, rengetegszer abba aludt csak el, jó hasznát vettük, ebből se mind1 sajna milyen.. előtte babaerszényünk volt, de visszavonták pont mire kinőttük, mert ostoba amerikai nők nem tudták használni és meghalt benne a babájuk...-:((láttam sok vált. ilyet is, és a többit nem használnám, mert simán kieshet a baba, ennek volt belül öve.

sterilizátor: kb 7szer majdnem leégett a ház, mert a cumik,üvegeket fent hagytuk tisztítani az edénybe a főzőlapon.. volt, hogy nagybevásárlásból jöttünk meg(4óra után,)vagy bealudtam-ájultam, füstre kelltem... hihetetlen kimerültség.

ruhák: tescosat tényleg ajánlom!100 pamut, nem dörzsölődik, nem nyúlt,elfogadható ára is szokott lenni.auchanba ritkán vettem, ott elég vékony anyagból van...teszveszről, bababörzékről szoktunk ruhát keríteni...sajna kapni nem kaptunk kb semmit.Még a h&m amit szeretek, használtan is jók. C&a-dm kupon téli overál lett nekünk is:)
mi 50-56os ruhát kb 3hóig hordtuk:D kihasználtuk őket.
csengobarack
Csór
 
 


Sziasztok,

Mi Graco babakocsit használtunk a "nagynál" és nagyon szerettem. Könnyen összecsukható, bolygókerekes és hatalmas bevásárlókosara van. Most a Tesómék használják, de ha megszületik a kis törpe akkor jön vissza. Szívesen ajánlom, bár az ikres válotatát nem ismerem ( sajnos... :D ).

Szerencsére nekünk sem kell szinte semmit venni. Beninek nem örököltünk semmit, szóval az volt a nagy beszerzés. Mivel vártuk a tesót mindent megtartottunk. Illetve most kölcsönben vannak a Tesóméknál de mire kell jönnek vissza. Mivel nekik kislányuk van így azért ők is vettek ruhákat, szóval akár lány akár fiú ruha van bőven. Már csak az élvezet kedvéért kell vásárolni.

A scamp-et én is nagyon szeretem. Én vaterázni szoktam elég jó áron. Természetesen újakat. Nem vagyok turi ellenes, csak béna és türelmetlen. Csak bundazsákokat és téli vastag ( drágább ) cuccokat szoktam használtam beszerezni, főleg vaterán.

Holnap megyek dokihoz. Remélem lesz UHU is. Már nagyon várom. Aztán jövő héten a 12 hetes genetikai. Attól azért tartok egy kicsit. Mégiscsak 37 éves leszek mindjárt.

Húha ez hosszú lett. :oops:
makimarcsi
Székesfehérvár
 
 


azt elfelejtettem,hogy a Graco-ra is van garancia. Legalább is a miénkre volt 1 év...
makimarcsi
Székesfehérvár
 
 


Overál, csizma nekünk már évek óta az Aldiból van.
A csizma vízálló és meleg. most 3000 Ft volt.
http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_26987.htm
Az overál pedig puha, könnyű, és azt is kibírja, ha a gyerek 2 órán keresztül fetreng benne a hóban. Idén 2500 Ft-ért lehetett venni.
http://www.aldi.hu/hu/html/offers/2867_26985.htm
Bár igaz, hogy aznap kell megvenni, amikor elkezdik árulni, mert gyorsan elfogy. Az elmúlt években rájöttek az emberek, hogy jó minőség igen olcsón.

Body: Az is fontos szerintem, hogy ki mire használja a bodyt. Nálunk csak alsóruha. Én éppen ezért a legegyszerűbb fehéret szeretem. Arra adom a pólót. Időjárástól függően hosszú vagy rövidujjút. A body csak azért kell, hogy ne legyen ki a dereka. Ezért fölösleges a drágát megvenni.
Nyáron pedig néha csak póló rövidnadrággal, ha már nagyobbak.
Az első nyáron mindkét fiú szinte csak napozót hordott olyan meleg volt.
Vendég
 


Luujza,
na igen, egy csomó mindent átadunk - egyszerűbb így mindenkinek... Persze mindent nem lehet, pl gyerekágyat, sterilizálót még én is javában használtam, mikor a tesómnak kellett volna, úgyhogy azt ők is vettek... A babakocsi neki nem felelt meg, ő Quinny-t akart, úgyhogy megvették... De azért amit lehet, azt persze átadunk :)

Tényleg, Aldit, Lidl-t kihagytam, ott is lehet jó dolgokat kifogni :) Pl már vagy 2 éve Aldiból van csizmánk, fillérekért és nagyon jó - még a hugom lánya is használta a következő évben....

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Jessica!
Elfelejtettem válaszolni neked. Így már abszolút érthető, hogy miért. Húúú nem irigyellek!

Lemaradtam az Aldis hotaposorol. :cry: :cry: :cry: Én is mindig ott veszem... Monjuk nemhiába osztrák minőség. Overall is onnan van, még tavalyelőtt vettem, majdnem ilyen mint a belinkelt, csak sötétebb rszin.

Olyan jó akik kapnak rucikat, és jókat. Én a sogornomnek mindenr odaadtam Vikimrol, 9 hóval idősebb a lánya mint Rami. Ő sokmindent vesz, meg a tesoja is vesz, mert neki meg nincs gyereke, és hat én csak a nem éppen legszebb darabokat kapom meg. Jó, néha van kivétel, dze mostanában nem is ad... Merthogy még jó nekik, amikor meg megkapjuk, akkor mar kicsi Raminak, holott majdnem 1 fejjel magasabb a lánya, mint Rami. Mondjuk túl sokat nem foglalkozom vele, mert be tudom olcsón szerezni. De ilyenkor amikor olvasom, hogy másnál működik... Sajna nekem nincs tesom. Közel távol baba sincs, mar mind nagyok.

Mindig a babakocsin agyalok, mi is lenne jó...

moni
 
 


Látom ez a babakocsi kérdés mindenkinél nehéz dió...

Persze érthető, hisz olyan nehéz okosnak lenni, hosszútávra jól dönteni és millió tényezőt figyelembe venni... :roll:

Kép
luuujza
 
 


Panda
Jó, hogy sok holmit kapsz a tesódtól :lol:
Biztos, hogy nekünk is lesz egy csomó holmink a tesóméktól. Bár neki téli születésű kislánya van :wink:

Nekem biztosan valami bajom van, de a hétköznapokon engem teljesen hidegenhagynak a mindenféle ruhamárkák. Van néhány márkás ruhám (ünneplő :oops: :wink: ), de a mindennapi használatra nekem pl. a kínai is megteszi. (vannak olyan pólóim, amik 5-6 évesek... és még teljesen jó állapotúak).
Gyerekenél is mindegy szerintem, hogy a héköznapokon milyen noname holmi van rajta... a foltok a márkás ruhákból se jönnek ki jobban, mint az egyszerűbbekből...

Catherine, Csengobarack
Gratulálok a jó eredményhez!

Csengobarack
Netről nem lehet letölteni, kinyomtatni azt az igazolást?
A lényeg rajta az orvos aláírása, pecsétje, meg a rendelés pecsétje...

Babakocsin én is agyalok...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Jessica
Köszi az infókat!
Az IR-es dolgok tényleg jól össze lettek rakva azon az oldalon.

Panda
Néha rossz egyedül. De egyrészt már évek óta így élünk, úgyhogy már hozzá szoktunk, másrészt anyukámék a velünk szemben lévő házban laknak, ha úgy van, csak átsétálok hozzájuk vagy fordítva. :)

Én még tapasztalatlan vagyok babaruha vásárlás terén, de eddig akárkivel beszéltem mind azzal a tanáccsal láttak el, hogy bizony csak a patentosat vegyem bodyból, és hogy Tesco és Aldi jó hely erre. Mi is kapunk majd egy-két babaruhát barátoktól, mondjuk mindenkinek kislánya van, úh nekünk tuti fiú lesz. Kiságyat is kaptunk, már el is hozták, "csak" matracot kell bele venni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Jessica!
A tesómnak 2 téli gyereke van, de pont olyanok, mint nálunk: A nagy lassan nőtt, kis girnyó volt (most is az), a kicsi meg gyorsan nőtt és bazi dagadt volt (most is az). Úgyhogy mindenféle méretből mindenféle fajta ruha van, mert a kicsire pont nyáron a nagy téli ruhái voltak jók, úgyhogy egy teljes ruhatárat kellett venniük újra. Pont mint nálunk :lol: .


Ruhamárka
Engem sem érdekel különösebben, a gyerek úgysem tud olvasni :wink: , de a minőség igen. Az viszont nagyon sokszor nem márka és árfüggő. Én a CundA-ban is vettem már olyan pocsék minőségű pólót és pulcsit, hogy 2 mosás után kihajítottam a kukába, pedig még olcsó sem volt :evil: .

Csere-bere
Mi nemcsak a tesómmal adjuk oda-vissza a cuccainkat, de a barátainkkal is. Nem túl nagy a baráti körünk, de nagyon jóban vagyunk, így kismama cuccok, babakocsi, hordozó, kiságyak, ruhák közöttünk is vándorolnak ide-oda.

Babakocsi3.0
Ami nekem még nagyon fontos szempont volt, hogy vízszintesig dönthető legyen. A mai babakocsik nagy része nem ilyen, hanem csak egy kis kagyló-féle ülőkéjük van, na az nekem nem jön be. Biztos a szakmám miatt kissé agymosott vagyok, de hogy az nem jó a gyerek gerincének, ha napi rendszerességgel abban fekszik, az tuti. Ráadásul a téli hidegben mozogni sem tud benne, nagyon beöltöztetni sem lehet abban a kis izében.

Makimarcsi
A genetikai Uh-tól én is félek kicsit, nekem most csütörtökön lesz...

panda
Halásztelek
 
 


Jessica,
kínait csak azért nem szerettem mikor kicsi volt a lányom, mert nagyon műanyag - legalábbis itt a kínaiban nem volt 100% pamutos gyerekcucc... És amíg kicsi, én jobban szeretem a pamutot. Most már persze vannak műanyagos cuccaink, kínaiból is meg máshonnan is, de most már nagyobb, és nem olyan kényes a bőre... Amúgy magamnak én is nagyon sokat vásárolok kínaiban :) Szóval ne értsd félre, nem vagyok márka-fan, a turiban se a nevét nézem a ruhának... :D mondta egy turis ismerősöm, hogy vannak olyan vásárlói, akik bejönnek és mindent megvesznek, amibe az van írva, hogy NEXT... Pedig azok között is tud pocsék állapotú lenni... Engem sose érdekel a neve, csak a minősége :)

Panda,
abszolút egyetértünk babakocsi-ügyben :D Én is ezért szeretem a Hauck-omat, széles, vízszintesig dönthető, nagykerekű... BKV-n nem tudnék vele közlekedni, az tuti, de nem is arra használom :D

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Kép

Anyukám most hozta :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ő már kezdi a vásárlást a babáimnak :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Máris felveődött még egy érdekes téma. A matrac.
Én abszolut kókuszmatrac párti vagyok. A legjobb a gerincnek, és szellőzik. Az én gyerekeim imádják. Mindkettő azon alszik.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: