Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Eddig sajna nem tudtam jönni, itt voltak a párom gyerekei hétfőtől szombatig, úgyhogy elvoltam havazva. Gépezni nem lehet, mert neki sem engedem meg, az állandó veszekedés miatt, így következetesen én sem ülhetek itt.
Ákos egy kicsit besokalt a sok ember és az állandó program miatt, szegény gondolom alig várta hogy visszajöjjön a nyugalom.

Nem tudom hallottatok-e "A suttogó titkai I-II" könyvről, de nekem bejön. Most vettem ki a könyvtárból a második és harmadik kötetet, mivel az első a kisbaba 1-9 hónapját öleli fel. Ebben olvastam a szobatisztaság kérdéséről, miszerint már 9 hónaposan el lehet kezdeni a gyereket a bilire ültetni, a napi rutin részévé válás miatt. Tegnap Ákost felkelés után rögtön ráültettem és belekakilt, igaz hogy ő rendszerint ezt teszi a pelenkába is. De a könyv szerint is figyelni kell a gyerek jelzéseit és ennek megfelelően biliztetni, gondolom elég macerás lesz ha már most elkezdem, de megpróbálom.
Ákosnak úgy néz ki egyszerre 4 foga jönfelül, voltak elég rossz éjszakáink mostanában, de remélem hamar elmúlik.

rekuja: gratula a felálláshoz, megnéztem a videót is. Ákosom már nem igen akar elmaradni a babakocsiban, vettem neki kis cipőt és állandóan menne, de vezetni sem lehet egész nap, mert elég fárasztó.

piki: elég jól mennek a napok, már 15 hetes vagy. Elkezdtem szedni a shatavarit, első két nap szaggatott a fejem, de nagyon azt hittem ettől van, de ahogy elmúlt a kánikula úgy a fejfásjásom is elmúlt, úgyhogy megnyugodtam. :D
Hogy áll a felújítás?

panndi: hordozás az nagyon jó, én is néha magamra vettem a kisfiam ha nagyon nyűgös volt. Most már 8,5 kg és a kendőt is visszaadtam. Viszont vettem vaterán egy chiccó háti hordozót csővázasat, főleg kiránduláshoz. De már használtam főzésnél, szemét levitelnél, úgy néz ki be fog válni.

Mindenkinek szép napot, amíg még tart a jó idő.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


ede Bilizteted? Ez aranyos :) Amúgy párom meg valami tudományos folyóiratban olvasta, hogy milyen korán bilire lehet szoktatni őket, de mondtam, még várjunk vele egy évet, mert télen a sok ruha miatt nem praktikus a gyakorlás. Nálunk is kiszámítható a kakiidő, de nem minden nap van, szóval 2-3 naponta a délutáni alvás végén jön kakai-maki a pelus-belusba, aztán anya jól kilakoltatja :lol:
amúgy tiéd a laptető, te babásodsz be legközelebb :lol:
Úgy nem megy, ha tolja a babakocsit? Akkor mégse beléd kapaszkodik, és nem kell lehajolnod :)

panndi Minap gondoltam rád, láttam egy anyukát, kocsiban tolt egy picit, a kocsi mind2 oldalán egy-egy ovis „kapaszkodott” amíg átmentek az úton :lol: Látom a jövőm!

Hordozás: Én rengeteget hordozok, eleinte kendőztem, aztán vettem egy kengurut, ebben lehet hátra is, előre is 3,5-20 kg közötti babát vinni, nagyon kényelmes és praktikus, sokszor főzök csajszival felkötve. Lehet oldalra, a hónom alá is tenni, akkor tök jól lát mindent. De persze marha nehéz a kis 7 kilócskájával :) keresek képet a kengurumról, bizti nagyon vágytok rá :lol:
Kép

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Az első oldalt átfutottam, csatlakozhatok? Mi is jövőre szeretnénk kistestvért, decemberben állunk neki. A 22 hónap korkülönbség nekünk nagyon bejött, szerintem ideális, a következő is jöhetne így. :wink:
Szívem szerint már most elkezdeném, de a dokim azt mondta, a császár miatt várjunk 1 évet. :(

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 

 
 

Szia beze :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


rekuja, sokszor nézünk így ki :) Vagy rajtam lóg Gábor, és a kezeimet a lányok fogják. Imádom :lol:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Most már tudok többször jönni, csak annyira élveztük a nyarat hármasban. :lol:

Pandi,
Gábor nagyon cuki! Szabad az út a tesónak :shock: :lol: ez igen!!! Hány babát szeretnétek? Én is imádtam terhes lenni és csak reménykedek, hogy a következő terhességem és szülésem nem lesz olyan jó mint Domival mert még képes leszek kihasználni az összes lombik adta lehetőséget (persze, csak ha sikerül ismét elsőre)

Rekuja,
szeptemberben kezdünk. :lol: már most elkezdtem szedni a vitamint. Az mondta a doki, hogy a szülés után kb 8 hónapnak el kell telni, nem szabad hogy még szoptassak és rendes ciklusaim legyenek. Ez a feltétel. Már nem kell sok vizsgálat csak hormon és az altatáshoz szükséges vizsgálatok. Ennyi. Pénteken megyek vérvételre meg EKG-ra.

Beze,
üdv!!! :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


lili77 Fú az már mindjárt itt van 8) Milyen protokolt csinálnak? Fogigátló 1 hónap és utána szurik? (nekem ez vállt be). Nagyon-nagyon köszi, hogy mondtad, mennyit kell várni, mert így időben (tegnap) elmentünk a dokinénihez, és így kaptunk időpontot februárra :shock: Ez volt a legkorábbi :shock: Mondjuk január-februárra akartuk, de azért tényleg durva, hogy valóban fél évet kell várni, hogy sorra kerülj. Szóval majd ősszel jöhetnek a hormon stb. vizsgálatok, aztán uccu neki 8) De addigra én már spontán terhes leszek 8)
Írj majd lécci, hogy hogy álltok, igulok érted :)

Beze 22 hónap korkülönbség nekem is tökéletes lenne :) Boldog házassági évfordulót, ha jól látom, most volt :) Hogy boldogulsz a kettővel? Terhesség alatt a nagy emelgetését hogy oldottad meg? (tudom, mindenkitől ezt kérdezem :))

Na, apa altatás címen ríkatja Cicalányt, rájuk nézek. Apa meg fog sértődni, hogy nem bízok benne...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok
valószínűleg társulnék...ma teszteltem nagyon nagyon halvány két csíkost...májusra kistesó,ha minden igaz :)
beleférek a képbe? :) visszaolvasok..

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Rekuja,
:lol: :lol: :lol: hidd el gyorsan itt lesz január-február. Persze akinek még nincs babája és lombik előtt áll nem írok ilyet mert tudom, hogy egy nap is az örökkévalóság, de így már azért sokkal jobb. Nem is nagyon gondolok az időre és ezért lelkiismeret furdalásom is van. :( Írok majd, hogy hol járunk. :lol: altatást nálunk is meg kell oldani, mert csak a hasamon alszik el az esetek 60%-ban a többinél magától. szóval ezt már októbertől nem művelheti. Apának meg kell tanulnia.

evilany,
üdv nálunk! :lol: simán beleférsz ne viccelj. :lol: Gratulálok, májusi baba szuper!! Dominik május 12-én született. nem volt vészes mert a nagy meleget megúsztuk. :lol: Nem mellesleg imádtam a terhességet. :lol: :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili köszi,én is imádtam,annak ellenére h.Tomi aug-i és a végére minden utolért :) ezt is imádni fogom,bár épp egy sikeres fogyókúra zajlott nálam és zumbázni kezdtem amit imádok,imádnék...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Lili, panndi, köszönöm szépen! :)

Rekuja, 14hetesen volt egy fenyegető vetélésem Marcussal, onnantól kezdve nem emelhettem semmit, szerencsére a szüleim sokat segítetek, Lexi is egyre önállóbb lett, amikor pedig megkapta a leesésgátlós ágyat, akkor minden megoldódott. :wink:
Köszönöm, nagyon aranyos vagy! Igazából ez a kapcsolatunk évfordulója volt, de a templomit is ekkor tartottuk, szóval 2:1. :lol:
nekem könnyebb kettővel, tudom, furán hangzik, de így van.

Evilány, halk gratula! :wink:

panndi, milyen 3-al? Hiányoztál ám, nem jössz vissza?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Sziasztok :)

evilany: én is zumbázni kezdtem, amikor Gábor megfogant :lol:

lili: négy babát tuti, de már inkább az öt felé hajlunk :)

beze: nagyon jó három gyerekkel, hiányozni fognak, ha kezdődik az ovi, nagyon belerázódtunk ebbe a sokgyerekes létbe :)
Köszi a hiányolást, sokan nekem is hiányoztok onnan, de ha vissza is mennék, szerintem már nem lenne ugyanolyan :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Evilány Gratula a bezebrásodáshoz :) Ideális korkülönbség :)

Lili Hát igen, az altatás is popsicipelős eset. Igazából nem maga a bealvás, csak ha fáradt, van egy anyahiányos periódus, amikor testközelt és ringatást akar. Nem alszik el, de megnyugszik annyira, hogy ha leteszem, pár percen belül alvás legyen belőle. Kis cukim :)
Uncsitesóméknak is május 12-i a leánykájuk, csak ő idei :) Az tényleg jó nap :)

Beze Ezek szerint Lexi már nem rácsoságyban aludt, mire a pici jött? Mikor kapott „nagy” ágyat? Csak mert Szaffi szemezget a rács tetején átmászással :evil:

Pandi Szeretem a bejegyzéseidet, mindig úgy érzem, jó döntés a sok baba :)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Pandi,
hűha minden elismerésem. Én túl parázós vagyok és nagyon agyalós nem merem bevállalni már a négy babát. A három még benne van a pakliban, mert októberben kettőt kérünk vissza. :lol:

Kismamik,
hogy viselitek ezt a nagy meleget?

Rekuja,
vigyázzatok nagyon, mert ezek a Kismanók tudnak érdekes dolgokat csinálni akkor is ha nem nézzük ki belőlük, hogy meg tudják csinálni. Nekem már a hajam szála égnek áll. Ma megyek EKG-re. És utána már csak várni kell pirit és kezdünk. :lol: :lol: :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!

Egyszer már voltam itt,csak a nyár elviszi az időnket.Gratula a Babásodásokhoz.Sajnos nekem megjött 4 napja,így még nem jön a Tesó.Ezek a hosszú várakozások két hónap között...Mondjuk még szoptatok kétszer,így lehet,nem is jön addig...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ja,és mi is bilizgetünk már.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Na én is itt, csak szokás szerint zajlik nálunk az élet.

Mi élvezzük az életet sok gyerekkel, bár tény, hogy sokszor fárasztó, de megéri ;)

Nálunk Fruzsi már jár újra csanába, Zsófi jövőhéten kezdi az ovit, még pár dolgot kell neki venni hozzá, mindig van valami :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Rekuja, Lexi másfél évesen átmászott a rácsos ágyon, szerencsére matracra esett. 19,5 hónaposan vettük aztán a leesésgátlós ágyat, azóta abban alszik. Szaffid nem semmi! :shock:

panndi, azért én, és többen is örülnénk, ha néha írnál oda is. :wink:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Lili NE is mond, tényleg olyanokat csinál Szaffi, és semmi félelemérzetet nem látok rajta, pedig elég sokat bebuksizza magát :( Mostanában a kanapéról próbál felmászni vagy a zongorára, vagy az ablakpárkányba, én meg csak a kanapé egyik végén tudok ülni :roll: De azt se akarom, hogy minden tiltva legyen, vagy egész nap rácsok közt éljen. Általában Ranschburg Tanár urat követem, és ő mindig azt mondta, hogy hagyni kell felfedezni. Annyi mindent tiltanom kell, legalább a nem „halálosan” veszélyes dolgok hadd maradjanak meg :roll:

Sissy Üdv újra itt :) Figyeld meg, ott lesz hamarosan az a tesó is :) No persze ez jól hangzik :) Én minden hónapban azzal nyugtatom magam, hogy így Szaffi nyert még egy hónap egyeduralmat :lol:

Panndi Izgi lesz a három gyerekből kettőt máshova vinni :) Hihetetlen, hogy már Gábor is 2 hós, tényleg kell egy negyedik, hogy legyen kivel babázni :lol: :lol: a 15 hós különbséghez amúgy is lassan teherbe kén már esned :lol: Babakocsiból testvérfellépősöd van, vagy Fruzsi már nem fárad el? A két lánynál hogy volt, Zsófi nem igényelt ilyet?

Beze Na akkor még ráérek azért nem rácsos ágyat venni :) Ennek sajna nem lehet kivenni a rácsait, hogy inkább kimásszon majd, mint át :roll: Egyetlen reményem, hogy kis termetű a csaj (67 cm és 7kg), így talán amíg nem tudja a hóna alá kapni a rácsot, még nem nyomja át magát :roll:

Jaj, olyan jó, hogy végre nincs kánikula és lehet kimozdulni itthonról! Szaffi általában fél10 és 1 között alszik valamikor 2 órát, és utána van egy hosszabb ébrenléti periódusa, amikor el lehetne vele menni császkálni, de a kánikulában ez kizárt volt. Tegnap -nagy kaland- bebuszoztunk az otp-be ügyeket intézni, és olyan jó volt végre egy kis „függetlenség” :D Ma a postára tervezek bemenni. Ez mondjuk hiányzik, eddig bent laktunk a központban, és mindent el tudtam intézni séta alatt, most viszont külön szervezést igényelnek a dolgok. Szoknom kell, nem akarok folyton attól függeni, hogy apa itthon tudja-e hagyni a kocsit. Meg ha apa buszozik, akkor bő fél órával később ér csak haza, vagyis az esti közös séta nagyon lerövidülne, annyit meg nem ér, hogy autóval menjünk. Amúgy is, Szaffi élvezi a bkv-t, lehet sasolni a népeket :D
Viszont kell egy másik babakocsi, a sajátom nehéz bkv-hoz (elvileg 4-ből 3 busz lapospadlós, hát eddig 4x buszoztam, ebből csak 1 volt az). Nővéremtől örököltem egy esernyőre csukhatót, de annyira kis rozoga meg kényelmetlen mindkettőnknek (én görnyedve tolom, neki meg kicsi az ülőrész és nem tudja a sarkait letámasztani, amit szeret). Viszont még egy kocsi nem fér el a tárolóban, így is telt ház van a sok gyerek miatt :roll: Az élet nagy kérdései :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


sziasztok
panndi írta:
evilany: én is zumbázni kezdtem, amikor Gábor megfogant :lol:

és abbahagytad?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Abbahagytam, öt hetesen vérezni kezdtem, nem akartunk kockáztatni :roll:

Ja, teherbe kéne esnem :lol: Na de kb majd fél év múlva jön el a mi időnk, vagy még több.

Nem volt testvérfellépőnk, Zsófi 19 hónaposan már jó sokat tudott gyalogolni, Fruzsi meg már pláne :) Mi 15 hónapos korukban mindkét lánytól elvettük a babakocsit, azóta sétálnak, így megszokták :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Én tervezek majd testvérfellépőt,Tomi egyenlőre nem megy,meg hát talán egyszerűbb lesz.
Zumba,bánatom,olyan jó volt kicsit eljárni,kikapcsolni,mozogni...de elég durva fizikai megerőltetés,nem véletlenül fogyta vele szépen.Indul ugyanott most egy zumba gold nevezetű,idősebbeknek szóló torna,lehet megnézem,hátha az jó lesz... :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Panndi Hát, én nem veszem el sztem a kocsit tőle, mert ahogy mindent meg kell vizsgálni, sose jutnánk el a 800 méterre levő közértig :lol: Kocsival kb ¾ óra oda-vissza, ugyanez gyalog egy tipegővel nem biztos, hogy belefér egy ébrenléti periódusba :lol: Meg akkor cipelhetem a bevásárlást is :roll: De még kiderül, mi lesz jövőre, idén télen még bizti kell neki a kocsi, ha meg minden jól megy, akkor jövőre novemberben jön a tesó, azon a télen a pici úgyis még rám lesz kötve, még egyszer nem leszek olyan ütődött, hogy megpróbálom kocsiba rakni az újszülöttet, és nem értem, mért sír, hogy inkább cipeljem :D Még jó, hogy nem vettünk mózeskosaras rész :D

Évilány Oké, nem egy zumba minőség, de elvileg minden körzeti rendelőben, ahol van terhesgondozás meg gyógytorna, van terhesgyógytorna. Csepelen van, de elvileg máshol is kéne lennie, bár eddig bárkinek mondtam, senki másnál nem volt :D Tök ingyenes, kell egy beutaló valamelyik körzeti nőgyógyásztól. A legszebb az egészben, hogy ugyan ingyenes és szakemberek csinálják, de se a védőnők, se a nőgyógyászok nem tudnak róla semmit :evil: A gyógytornászoknál kell érdeklődni és akkor megmondják, mikor van, kitől-milyen papírt kell hozni. Nálunk heti kétszer fél óra van, 3-5 ember járt csak, mert senki sem hallott róla :o Tényleg nem egy zumba,viszont tele van nyújtó gyakorlattal, tuti nem árt a babának, és ha vmid fáj, a gyógytornász tud mondani spec dolgokat, amik jók rá. Nekem tök sokat számított, hogy egy egészségügyi végzettségű emberke mozgat át terhesen, én ettől jobban mertem mozogni (volt már egy vetélésem, meg hát lombik, szóval azért eléggé paráztam).

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja,köszi,de az nekem nem fog bejönni...az előzőnél is marhára untam,fel is adtam...pont ez volt a jó a zumbában,rákattantam,nem untam el..tornáztam én már az égvilágon mindent :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Hát igen, a zumba jó volt nagyon, de ugye nálam is voltak előzmények (felszívódó baba, beteg baba), úgyhogy a vérzés után még parásabb lettem.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Csatlakoznék én is hozzátok. Bár a kislányom már nem olyan pici,áprilisban múlt 2 éves.
Mi is jövő évben szeretnénk második picurt.

Már egy hónapja nem szedem a fogigátlót,de még védekezünk azért két hónapot. Biztos,ami biztos.
December környékén meg mehet élesben! :D

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!
Már rég jelentkeztem, de azért időnként benéztem :)
Nekünk úgy néz ki nem lesz mostanában kistesó. A dokim azt mondta én abba a 10 %-ba tartozom , akinek szoptatás alatt nincs peteérése. Úgyhogy most próbálom elhagyni, de nem nagyon megy (kicsim 14 hónapos). Cumisüveg, cumi nem kell neki, elhajítja, vagy játszik vele.Valakitől valami ötlet?
Előre is köszönöm.
tamara75
 
 


Szia Tamara!

Már azt hittem megszűnt ez a topik. Kedd óta senki nem jelentkezett.
Remélem,nem baj,hogy jöttem... :oops:

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok, de ez nem egy olyan hű de pörgős topic :)
Tök jó, hogy kistestvért terveztek. Én már nagyon várom a következő babát :oops:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


sziasztok

Tamara,passz,az én fiam magától elhagyta 1 évesen(és rá 1 hétre terhes voltam)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak.
Bocs hogy eddig nem írtam, az augusztus elég sűrűre sikeredett, de azért párszor beleolvastam a topikba.
Voltunk a Velencei tónál pár napot, majd utána Olaszországba mentünk ki a tesómhoz, majd anyósom következett. Jóformán ki se pakoltam a táskát már mentünk is, most aztán hegyeben a vasalni való. Egy kicsit el is fáradtam, most jó lesz itthon lenni. Olaszba több mint kétezer km-t mentünk, nagyon szép volt, Ákos is szerencsére jól bírta. Rettentő hőség volt, meg is fáztunk, úgyhogy előbb haza kellett jönni, mert Ákost nem akartam kint elvinni orvoshoz, pedig nagyon csúnyán köhögött.
Képzeljétek múlt héten pár nap eltéréssel 4 foga is kibújt felül, úgyhogy most már 6 foga van.
A biliztetés úgy néz ki nekem bejön, reggel már majdnem mindig a bilibe kakil és pisil, délután még nem akkora a siker, de próbálkozunk. A szépen ül a bilin, olvasok neki, vagy játszunk valamivel, úgyhogy nem kényszer neki.

Sajna a második baba nem igen akar érkezni, úgyhogy valószínűleg a szoptatás is közrejátszik. Ákost egy hete szoktattam le a délutáni szopiról, szerencsére nem igen vette zokon. Így már csak reggel meg este szoptatok, de jövő hónapban lesz Ákos 1 éves és teljesen le akarok állni a szoptatással.

Rekuja: sikerült valakinek a barátnőid közül a másik honlapról shatawarit venni?

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Bocs Rekuja, nem tőled akartam kérdezni az előbb :lol:

Pikitől kérdezném a shatawarit sikerült-e máshonnan olcsóbban megrendelni. Habár úgy nézem ő sem volt egy ideje.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Szia Ede71!

De jó,hogy még szopik a kisfiad!
Hanna kb. 3 hónapos kora óta nem akar. Kellett neki adnom az elejétől tápit is,így nem akart már bajlódni egy idő után a szopival. :(

Nagyon tartalmas nyaratok volt akkor,úgy látom. Biztos sok élménnyel gazdagodott Ákoska! :)


Mi idén nem voltunk nyaralni. Csak egy-egy napot strandon,Állatkertben,stb.
Építkezünk ezerrel,így arra megy el minden pénzünk.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Szia Susycat!

Ákos születése után nekem sem volt tejem az első pár napban, sőt a kórházból is tápszerrel és csecsemősök által kreált nagy bűntudattal jöttem haza. 1 hétig még tápszereztem Ákost, közben fejtem, szoptattam és homeopátiás bogyót szedtem. Végül meglett az eredmény és elhagyhattuk a tápit. :D
Susycat: olvastam hogy szedtél fogigátlót, nekem is felírta a nődoki, de utána néztem a neten és elég sok rossz hír volt róla, és az ára sem volt éppen barátságos, így kis is dobtam a receptet.

Tegnap voltam Ákossal védőnőnél, alig tudta lemérni, mert majdnem leugrott a mérlegről. 73 cm és 8,92 kg, több mint fél kilót hízott, érzem is a súlyát.

A külföldi nyaralást csak úgy tudtuk megoldani, hogy a húgom kint él és nála laktunk, belföldön is ismerősöknél voltunk. Egyébként mi sem tudtunk volna ennyi helyre elmenni.

Kicsit irigyellek hogy építkeztek, én is családi házban gondolkodom, de amíg itthon vagyok gyeden, semmi esetre sem akarunk belevágni egyéb plusz kiadásba.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Szia Ede! :)


Bizony jó lesz,ha végre elkészül a házikónk. Talán jövő nyár végén beköltözhetünk. Kb. addigra szeretnénk,hogy a kis tesó megérkezzen.


Szép nagy fiú Ákoska! Képet tudsz rakni róla?
Ti hol laktok?

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznek hozzatok!junius 14.-en volt a kislanyom 2eves.szeretnenk kistestvert.rajta vagyunk az ugyon.ha meg ebben a honapban sikerulne,akkor 3 ev lenne a korkulonbseg koztuk.olvasgatlak titeket.

Eddig sajna nem tudtam jönni, itt voltak a párom gyerekei hétfőtől szombatig, úgyhogy elvoltam havazva. Gépezni nem lehet, mert neki sem engedem meg, az állandó veszekedés miatt, így következetesen én sem ülhetek itt.
Ákos egy kicsit besokalt a sok ember és az állandó program miatt, szegény gondolom alig várta hogy visszajöjjön a nyugalom.

Nem tudom hallottatok-e "A suttogó titkai I-II" könyvről, de nekem bejön. Most vettem ki a könyvtárból a második és harmadik kötetet, mivel az első a kisbaba 1-9 hónapját öleli fel. Ebben olvastam a szobatisztaság kérdéséről, miszerint már 9 hónaposan el lehet kezdeni a gyereket a bilire ültetni, a napi rutin részévé válás miatt. Tegnap Ákost felkelés után rögtön ráültettem és belekakilt, igaz hogy ő rendszerint ezt teszi a pelenkába is. De a könyv szerint is figyelni kell a gyerek jelzéseit és ennek megfelelően biliztetni, gondolom elég macerás lesz ha már most elkezdem, de megpróbálom.
Ákosnak úgy néz ki egyszerre 4 foga jönfelül, voltak elég rossz éjszakáink mostanában, de remélem hamar elmúlik.

rekuja: gratula a felálláshoz, megnéztem a videót is. Ákosom már nem igen akar elmaradni a babakocsiban, vettem neki kis cipőt és állandóan menne, de vezetni sem lehet egész nap, mert elég fárasztó.

piki: elég jól mennek a napok, már 15 hetes vagy. Elkezdtem szedni a shatavarit, első két nap szaggatott a fejem, de nagyon azt hittem ettől van, de ahogy elmúlt a kánikula úgy a fejfásjásom is elmúlt, úgyhogy megnyugodtam. :D
Hogy áll a felújítás?

panndi: hordozás az nagyon jó, én is néha magamra vettem a kisfiam ha nagyon nyűgös volt. Most már 8,5 kg és a kendőt is visszaadtam. Viszont vettem vaterán egy chiccó háti hordozót csővázasat, főleg kiránduláshoz. De már használtam főzésnél, szemét levitelnél, úgy néz ki be fog válni.

Mindenkinek szép napot, amíg még tart a jó idő.[/quote]
linuska
Dunaszeg
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznek hozzatok!junius 14.-en volt a kislanyom 2eves.szeretnenk kistestvert.rajta vagyunk az ugyon.ha meg ebben a honapban sikerulne,akkor 3 ev lenne a korkulonbseg koztuk.olvasgatlak titeket.

Eddig sajna nem tudtam jönni, itt voltak a párom gyerekei hétfőtől szombatig, úgyhogy elvoltam havazva. Gépezni nem lehet, mert neki sem engedem meg, az állandó veszekedés miatt, így következetesen én sem ülhetek itt.
Ákos egy kicsit besokalt a sok ember és az állandó program miatt, szegény gondolom alig várta hogy visszajöjjön a nyugalom.

Nem tudom hallottatok-e "A suttogó titkai I-II" könyvről, de nekem bejön. Most vettem ki a könyvtárból a második és harmadik kötetet, mivel az első a kisbaba 1-9 hónapját öleli fel. Ebben olvastam a szobatisztaság kérdéséről, miszerint már 9 hónaposan el lehet kezdeni a gyereket a bilire ültetni, a napi rutin részévé válás miatt. Tegnap Ákost felkelés után rögtön ráültettem és belekakilt, igaz hogy ő rendszerint ezt teszi a pelenkába is. De a könyv szerint is figyelni kell a gyerek jelzéseit és ennek megfelelően biliztetni, gondolom elég macerás lesz ha már most elkezdem, de megpróbálom.
Ákosnak úgy néz ki egyszerre 4 foga jönfelül, voltak elég rossz éjszakáink mostanában, de remélem hamar elmúlik.

rekuja: gratula a felálláshoz, megnéztem a videót is. Ákosom már nem igen akar elmaradni a babakocsiban, vettem neki kis cipőt és állandóan menne, de vezetni sem lehet egész nap, mert elég fárasztó.

piki: elég jól mennek a napok, már 15 hetes vagy. Elkezdtem szedni a shatavarit, első két nap szaggatott a fejem, de nagyon azt hittem ettől van, de ahogy elmúlt a kánikula úgy a fejfásjásom is elmúlt, úgyhogy megnyugodtam. :D
Hogy áll a felújítás?

panndi: hordozás az nagyon jó, én is néha magamra vettem a kisfiam ha nagyon nyűgös volt. Most már 8,5 kg és a kendőt is visszaadtam. Viszont vettem vaterán egy chiccó háti hordozót csővázasat, főleg kiránduláshoz. De már használtam főzésnél, szemét levitelnél, úgy néz ki be fog válni.

Mindenkinek szép napot, amíg még tart a jó idő.[/quote]
linuska
Dunaszeg
 
 


Linuska most nem tudlak követni,azt hiszem,Ákos,és 2 éves kislány?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Linuska üzenetébe belekeveredett sztem ede egy nagyonrégi üzenete, mivel neki van Ákosa és sztem ő írta ezt a pici kori biliztetést :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!valahogyan osszekavaradtok itt a dolgok,lehet azer,mert telefonnal irok :P
linuska
Dunaszeg
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok! Van egy több, mint két éves kicsi fiam és egy lassan egy éves pici lányom. Köztük 13 hónap a korkülönbség. Sajnos nem tudtam visszaolvasni. Elkezdtem, de reménytelen a gyerekek mellett ugyebár :) , úgyhogy megpróbálok "menet közben" megismerni mindenkit. Ha lehet még névtelenségbe burkolóznék, mert már rajta vagyunk a 3. gyerek projekten és ezt sajnos nálunk sem mindenki nézi jó szemmel, így inkább titkolózunk, hogy majd kész tények elé állítjuk a tisztelt családtagokat. Így egyszerűbb, nem kell hallgatni a szövegelésüket, amit már nagyon unok...elég lesz majd akkor ha már nem titkolhatjuk a dolgot. :) Fiam Neo, lányom Jamy és hamarosan remélem beköltözik a pocakomba egy újabb kis babácska. :)

Igazából nálunk elég sokrétű, hogy miért lett ilyen kis korkülönbség. Neora sokat vártunk, így Jamyvel hamar elkezdtünk próbálkozni, hogy ki ne "csússzunk" a betervezett időből. Ő viszont elsőre összejött. A harmadikkal azért picit vártunk, de már nem szeretnénk többet aminek főleg anyagi szempontjai vannak (ezt a mai világban már nem szabad szégyellni) Jamy eléggé anyás és imádja a cicit, de sajnos a szopizást reggelre és estére kellett korlátoznom, hogy megjöjjön egyáltalán a mensim. Sikerült, úgyhogy ez az első aktív hónapunk, már alig várom.
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Csináltam vonalzót, remélem sikerült... :roll:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Picit visszaolvastam!

Tamara!

Én először az éjszakai szopikat hagytam el, mert már én nem bírtam fizikailag az éjszakázást. Vizet adtam neki amikor felkelt és szerencsére csak picit nyüszögött hamar hozzászokott, hogy nincs cici. Következő éjszaka már a vizet sem kérte, rákövetkezőn már fel se kelt. Szóval csak anya kellett neki. Annyi engedmény van, hogy hajnalban már kap cicit (kvázi reggeli) , aztán mellettem visszaalszik még kicsit a nagyágyban. Napközben meg fokozatosan hagytam el a szopit, ahogy kapott egyre több rendes kaját. A déli volt a vízválasztó, mert eddig azzal aludt el délután, most összebújunk és még nagy nehezen, de végül elalszik. Remélem egyre jobb lesz ez is. Este nem gond, mert akkor is kap még cicit. Így, hogy naponta kétszer van csak, lecsökkent annyira a tejtermelés, hogy beindult nálam a peteérés. Néha sajnálom Jamyt, de megérti majd, és már nagylány, semmi baja nem lesz, ha most már elválasztom szép lassan. Talán nekünk anyáknak egy kicsit nehezebb lelkileg, meg melósabb fizikailag, de hosszútávon megéri. Egy kipihent boldog kismama jobb egy gyereknek, mint egy mosogatórongy csalódott, mert nem jöhet a tesó amikor ő már annyira vágyik rá.
Sok sikert hozzá, ha belevágsz mégis! ;)

Susy!

Mi is nemrég építkeztünk, sok türelmet és kitartást, tudom milyen nehéz. Bocsánat, de csak ezt az oldalt olvastam vissza, lehet, hogy már írtad, de mióta építkeztek? És most hol laktok, albiban? Milyen színűek lesznek a falak?

Majd még próbálok olvasgatni, most épp alszanak a dedek, de van ilyenkor még ezer dolgom, de biztos tudjátok ti is. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Izisz Nem vagy névtelen, Izisz vagy :D Hogyhogy a család tiltakozik a 3. gyerek ellen :?: :shock: Ez nekem mindig olyan meglepő! Nálunk meg szegény nővéremet piszkálja mindenki, hogy mért nem akar az új párjától is egy gyereket, meg bizti csak mondja, hogy neki elég a nagylánya (9 éves). Remélem, hamar bepocakosodsz, már csak azért is, hogy a családnak jól megmutassátok :evil:
Vonalzó és nevek alapján gondolom nem itthonról írsz :)

Linus Mobilról írás valóban mókás dolog :D Tudod milyen bosszantó volt, mikor a szülőszobán vajúdás közben két fájás közt írtam a csajoknak, hogy hol vagyok, és nem ment el :evil: Írhattam újra :evil:
Neked a kicsit hamar összejött annak idején? Hátha lehet ebből a következő babásodásra következtetni :roll:

Ede Van valami, amit érdemes Olaszban venni a picinek? Apa holnap repül 4 napra Torinóba, gondoltam „rendelek” vmit :) Hátha az olasz babarucik egyszerre praktikusak meg szépek :roll: Vagy ezek ellentmondásos elvárások? :roll:

Susycat Nem is kell nyaralnotok menni, ott laktok Tatabányán az erdők mellett :) Szeretünk arra felé kirándulni. Hozzáteszem, a városban még egyszer sem voltunk :oops: Minden tavasszal gombászunk egy nagyot a Síkvölgyi tavaknál. Praktikusan a kucsmagomba és a medvehagyma egyszerre terem :) Arról nem is beszélve, hogy Tarjánon van az egyik legjobb vendéglő az országban (az Örgeg favágó, vagy mi a neve). Néha csak ezért megyünk oda kirándulni :oops: No meg mert Csepelhez közelebb van, mint a Pilis vagy a Börzsöny! Merre építkeztek, a városban, vagy valamelyik kis faluban a környéken? Van néhány gyöngyszem arra felé, bár ha onnan járnék dolgozni, lehet, nem így élném meg :roll:

Lili Mi a helyzet leszívás/beülti/szurik fronton?

Sissy Mintha változott volna a vonalzófotó a nagylánykáról, nem? Nemtom, írtam-e, több barátnőm is szopi mellett esett teherbe, szóval azért nem kizárt nálatok se :wink: Legalább legyen miért izgulni :D

Csajszim önállóan áll, ha van kéznél egy játék, amibe kapaszkodhat. Persze a felállás még nem megy egyedül, de már nagyon próbálja, már egész alacsonyra támaszkodva is kinyújtja magát álló helyzetbe. Egyre kevesebbet eszik meg alszik. Az evés sztem túlstresszelem, hiába próbálom tudatosan lezseren venni, egyszerűen nem megy. Jóval kevesebbet eszik, mint 3 hónaposan. Napi kb fél üveg bébikaja, tök-csirke vagy tök-marha, semmi másból nem eszik 3 kanálnál többet :shock: Saját főztömből még ezt se :shock: Most 2 napja nem hajlandó meginni a tápit sem, csak kb 3x 100ml-t. Van (még) pisis pelus 5, meg tiszta virgonc, nevetős, életerős. Fogalmam sincs, honnan az energia. Tuti fotoszintetizál :roll:

Én meg elkezdtem az egyetemet (pedagógus szakvizsga, 2 év). Ciki vagy sem, nagyon élvezem, és mivel apa vigyáz a csajra, még lelkiismeret-furdalásom sincs, hogy rossz kezekben van. Heti egy nap, ebben a félévben 11 péntek összesen, de általában csak fél napra tudok elmenni, mert apa főnöke nem hajlandó szabit adni neki, szóval „itthonról dolgozik” egy-egy fél napot :roll: Sajna lesznek olyan napok, amikor muszáj lesz egész nap ott lennem :( Azoktól azért félek, mert reggel 9 és este5 között, plusz utazás, azt én még soknak érzem. Majd a végéről lelépek. Mondjuk 3kor :lol: Úgy tervezem, most megcsinálok 1 tanévet, de a jövő ősziben már szülni szeretnék :lol: Aztán még pont be fog férni még egy tanév a harmadik babó előtt :D Merek nagyot álmodni, mi? :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja: én semmit nem vettem Ákosnak kint, mivel nem is voltam babaáruházban. A tesóm szokott néha hozni ezt azt (pelenka, játék, kisruha) de szerintem nem olcsóbb kint. :lol:

Szaffi evésével kapcsolatban, szerintem nem kell aggódnod, majd csak beindul a kis csaj. Szerencsére nekem Ákos nagyon jó evő, minden féle főzeléket főzők neki és eszik rendesen. Gyümölcs pürék, joghurtok zabpehellyel szintén nagyon bejönnek neki. Szerencsére Ákos már mindent ehet, de ennek ellenére is külön főzök neki, só és cukor nélkül, nem tiltakozik.

Izisz: valószínűleg én is hasonló cipőben járok mint Te, sajna nem igen akar összejönni a (nekem) 2. bébi. Már 3 hónap óta megvan a mensim, de hiába a próbálkozás nem sok eredménye volt eddig.
Most kezdtem én is elválasztani Ákost, szeptemberig 3x szopott még, de most már csak az esti maradt meg. Szerencsére a déli hamar lemaradt, mivel Ákos az erkélyen alszik babakocsiban, így egy+két nyügisebb délután elfogadta, hogy nincs cici. Hajnalit most hagyom el, fel is kell a drága, a víz nem kell neki, nyöszörög, nem akar visszaaludni, úgyhogy egy kicsit kínlódás. De fő a kitartás, remélem azért meglesz az eredménye :)

susycat: mi Veszprémben lakunk, majd teszek fel Ákosról képet is, de mostanában örülök ha egy kicsit géphez jutok. Ákos eléggé beindult, mindent lerámol és mindig tiltott területen jár. :lol:
Egész nap csak a kis srác után rámolok, amikor alszik (délután 3 órát is szerencsére) akkor tudok főzni, vagy valamit csinálni. Ma például lecsót főztem be, 15 üveggel lett, de csak azért mert elfogyott a hagyma, úgyhogy holnap folytatom a dolgot.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Sziasztok!
szeretnék én is csatlakozni. Mi a harmadik babára gyúrunk. Van egy 3 éves nagyfiam, egy 20 hónapos kisfiam és most jó lenne esetleg egy kislány. Idén még próbálkozunk spontán, hátha csoda történik, de ha nem jön a tesó, akkor jövőre megpróbálkozunk a lombikkal. Persze mindezt teljes titoktartással, mert a család nálunk is biztosan lehidalna, ha tudnák, hogy gyúrunk a harmadikra. No, azt hiszem anyáméktól megkapnánk a magunkét :?
Igyekszem visszaolvasni és képbe kerülni.

Kép
Kép
maanoka
Szeged
 
 


Sziasztok
Maanoka,és milyen volt nálatok az eleje?..Nálunk 21 hónap lesz a különbség,kicsit fázok az elejétől,visszatekintve hogy Tomi milyen baba volt..(4 hónapig vagy kézben lógott vagy cicin...köztes állapotokban ordított...)
Mi is fontolgatjuk a 3-at :wink: férjemék 5-en vannak tesók :lol:

Ede,15 üveg lecsó :shock: :wink:
Mindig elképedek másoknak mennyi energiájuk van :oops: össze kéne kapni magam :?

Rekuja időnként Tomi is fényevő,nagy mumus ez sok helyen.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Apa elrepült, amit Cica úgy ünnepelt hogy éjjel kétszer kelt enni. Ennyit arról, hogy a tápis babák átalusszák az éjszakát :D De legalább eszik valamikor! Persze akkor is „harc van”, mire elhiszi, hogy jó dolog enni, akkor meg benyomja az egész üveggel.

Ede Remélem, apa legalább nekem hoz csokit az olaszoktól :lol: 10 hósan mindent adsz neki lightosan fűszerezve? Az mondjuk jól hangzik. Pépelsz még? Hány fogacska van?
3 hónap próbálkozás még nem a régóta kategória, nyugi :) Bár tudom, az ember annak érzi, és ez marha bosszantó :evil:
Lecsóbefőzés tök jó! Saját termés vagy piaci?

Maanoka Két kisfiúval sem lehet egyszerű, hát még 3-mal :lol: Unokatesómék 3 kislányt szerettek volna, most van három fiúk és iszonyú boldogok velük :) Binduska milyen név becézett formája? A fiaid spontánok, vagy ők is lombikok, azért mennétek lombikra jövőre? Lehet, hogy tudod, csak mondom, hogy kb fél éves várakozás van lombiknál, mert hosszú a sor. Mi most augusztusban beszéltünk a dokinéninkkel és februárra volt a legelső időpont (jan-febr akartuk, szóval ideális volt :))

Évilány Nemevésen azért stresszelek, mert Cicalány tiszta apja, és az apja annak idején ezzel zsarolta a családot. Hozzáteszem, apát anyósom fél évesen a nagyszülőkre hagyta, mert másik városban dolgozott :roll: Csak aztán nehogy önbeteljesítő jóslat váljék belőle :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Minél előbbi babásodást kívánok! :lol: :lol: :lol:

Rekuja,
mai nappal kezdünk. :lol: Indul a marvelon. 26-án uh. Kavarognak bennem az érzelmek. Boldog vagyok, van lelkiismeret furdalásom, hogy nem tudok annyira rákoncentrálni mint Domira, és némi félelem is van, a sikertelenség és a "nagy siker" miatt. (itt a többes terhességet értem, mert félek a koraszüléstől). Szóval ma már sírással kezdtem a napot az első fogigátló után, de majd letisztul ez. :wink: Szaffi nagyon édes!!!!!!!! Domi sem eszik 16 hónapos és 9300 gramm 81 cm. :shock: hiába tömöm nem akar enni mindig.

Most sajna csak ennyi voltam mennem kell. Pocakosoknak pocaksimi, babáknak mamáknak puszi!

:lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: