Új privát üzeneted érkezett!

Ez az csajok, csak így tovább! Először megnyugtattok hogy normális dolog, aztán sokkoltok hogy lesz ez meg szarabb is... :lol: Csók érte!

Kriszti, az elmúlt 3 napban összeszámolni nem tudom hányszor potyogtak a konnyeim, és sajnos mindig fejfájással ér véget... :cry:

Bobi, ma volt du 2-kor 36 fok. A napi átlag most nyáron 35 és 45 között van, ha épp nem esik. Ha igen, akkor lemegy kb. 25-ig. :lol:

Reni... :lol: 7 óra az eltérés, tehát amikor én itt reggel 10-kor felkelek, Nálatok akkor van du. 5. Igazából nem tudom hogy depi vagy sem, de ha úgy lesz mint Rekacs írta hat... :roll: Nem leszek boldog. De ez van, mit lehet tenni. :wink:

Malna, a baba szeretnénk ha kettős állampolgár lenne, és mivel 3 éve nem vagyok mo-n, így se tb-m, se semmi, szóval itt szülok. Így ha hazamegyunk nyáron látogatóba, otthon is anyakonyvezni fogjak. Remelem! :D
Amúgy rendes helyem volt utazasnal, csak mikor oda mentem a melletem levő 2 hely üres volt, így fekve tudtam aludni. Most nem volt szerencsém... :roll: végig repültem 11 órát egyseggel... :?

Ja, amúgy Linda tok cuki a képen :D

És Bobi, ne gondolj ilyenekre, minden rendben lesz, meglátod! Én ha akarnám sem tudnám meg, mivel nálunk nincsenek vizsgálatok...

Ma elmentem a " gyerekert" :lol: Szegény bentlakásos suliban volt amíg nem voltunk itt (6 hét), mar úgy hiányzott!
Ő Coco a 14 hónapos labrador kölyök (a maga 40 kilojaval) :lol:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Era!
Azért nem törvényszerű a depi!!! Kendével nekem sem volt és nálatok tél sincs! Inkább csak gondoltam elmondom,hogy ilyen is van és ez is normális. És a depi is elmúlik.
(és az is normális lesz,hogy kb jövő tavasszal teljesen ki leszel készülve,hogy nem jönnek fel a régi ruháid:))
Hu 11 órát üni..az emberkínzás,nem,hogy kimama!!!!

Böbi! Tudod,nálunk van az én Kolost akarok,apa meg még nem egyezett bele. A 12 heti uh-n már látszott a kuki.

kende január 25-én született. És ugyebár Hanga akkor volt két éves. Így biza Kende már két hetesen kinn volt a levegőn..és annyira bejött neki,hogy onnantól napközben mindig kinn aludt.Beszereztem neki egy báránybundzsákot és abban húzta a lóbőrt.
Ez a gyerek sem fogja megúszni, a kimenést. VAlamikor mikuláskor megszületik egy elsős és egy középsős gyerek mellé. Akiket én viszek intézménybe,de ha a reggelt meg is oldjuk délután tutira nekem kell értük menni.Szóval ki kell vinnem...de szerencsére itt falun,minden közel van.Kende ovija kb 600m, Hanga sulija kicsit több,mondjuk 700m,de egy nagy körben beszedhetők,így kb 1700-2000 m az egész út. Amit persze gyalog szoktam megtenni...aztán majd kicsikölökkel, télen,hóban kiderül...
Mondjuk azt remélem,hogy 2011-ben még valahogy áthidaljuk és csak 2012 januártól áll be a rendes élet és akkorra már közel hat hetes lesz.
Terveim már vannak?
Arról is,hogy hol fog aludni. Mert az emeleten laknak nálunk a gyerekek. Ott van három fél szoba,így a kicsinek is van szobája. Viszont mi lenn alszunk a fsz-en és nem nagyon akarok éjjel ötször lépcsőzni(Kende három hónapos koráig ötször kelt :shock: ). Szóval a terv,hogy lesz a nappaliban járóka és abban húzza kicsikölök....míg élet van,addig a hálóban. De én szaranya vagyok,nem bírok gyerek mellett aludni, akkor ugyanis nullát alszom,minden forgására felkelek....szóval ez a terv...aztán lehet ISten add egy olyan gyereket,aki tényleg az éjaszkat rendeltetés szerűen használja és akkor mehet a szobájába(amit apa már most bedrótozott,hogy minden surranást halljunk :D ), de persze ezt csak nagyon csendben és sűrű kopogások közt remélem....hisz ilyen gyerekem még nem volt.
Ami viszont tuti,kinövik az éjszakai kelt a négy éves már legalább egy éve végigalussza az éjszakát:), tehát csak három évet kell kibírni:)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Már meg is jártuk tegnap a dokit, kaptam Klion kúpot, és vett kenetet, de mondta, h addig is kell a kúp, mert ilyenkor bármi lehet.. és, ha netalán bakteriális fertőzés, az bizony vetéléshez is vezethet. Örülök, hogy egyből elmentünk.

A babucit viszont nem láttuk, mert nagyon sokan voltak a dokinál, én meg soron kívül mentem, és tudja, h hétfőn megyünk nagy UH-ra. Kicsit szomi voltam, mert direkt ettem csokit, hogy ne aludjon babuci, de nem szerettem volna erőszakoskodni...

Nem akartam nagyon részletezni, de az volt a gondom, hogy az eddig komfortos hüvelyflórám felborult, és az eddigi normális folyásom sárgás lett, és olyan nem is tudom… Szóval ezért mentem el dokihoz.

Reni
Megcsináltam a vonalzóm aláírásba biggyesztését, szerintem.. vagyis ma ugrik a majom a vízbe… :roll:

Böbi
Én sem érzem még a picit. Kis Lustika a miénk is. :?

Málna
Nekem tetszik a Sámuel név, és Nálatok ideális, mert könnyen ejtik-értik odakint is!

Rékacs, nekem a Kolos is tetszik, Kende és Hanga mellé pedig ideális, olyan szép név mind a három!

Nálunk még mindig nincs fiúnév, csak 5 lánynév legalább… Megint vannak újak, a Karolina, és a Laura..
Fiúnév a Hunor volt, de ez most nem biztos, a Botond pedig már nem tetszik..

Ami lakás-szoba dolgot illeti, nekünk egyszerű a dolgunk, mert pinduri a lakásunk. Szoba-félszoba, tehát a hálóból lesz a gyerekszoba, a szobák pedig összenyílnak.
A gond majd ott kezdődik, ha nagyobb lesz a gyerkőc, akkor kell egy nagyobb lakást néznünk. :roll:

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 

 
 

Jó reggelt Kismamik!

Nem vagyok Paramami! :) Hű, valami gáz lehet az írásomban, ha ez jött le, összeszedem magam! :lol: Én még ezt a fránya AFP-t is kihagytam volna, de a doki elküldött, hogy ha nem megyek, csak gondom lesz vele. Na, mától csak pozitívan! :)

Málna, a Samu nekem is tetszik!

Balia, tök jó, hogy elmentél!!!! Aranyos vagy, hogy még csokit is ettél! :)

Rékacs, nekem is tetszik a Kolos! Amikor először hallottam életemben, furcsa volt, de azóta ismerek egy kisKolost és mára természetes név lett és tetszik is.
Nekem reggelente apa viszi majd oviba Gyv-t, de délután én megyek érte, így Szörpike is két hetesen már rendszeresen fog kimenni...... Igaz, mi kocsival járunk oviba, de sokat lesz a teraszon, az biztos.

Renáta, köszi a Linda uh képet, tényleg nem gnóm! :)

Timi még nyaral?????


Era, érzékenységedben sírsz vagy miért? Szomoró vagy? Félsz? Apa nem úgy áll hozzá? Mi a baj? Próbálunk segíteni, hogy ne pityeregj annyit!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára flowergarden 2011.07.19 09:28-kor.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Ja, és lakás : nekem mindig velünk vannak az első pár hónapban, utána mennek külön, ez most is így lesz.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Böbi

Az én dokim se nagyon pörög, az AFP-n, annyit kérdezett, hogy megvan-e az eredmény, mert akkor beírja. Kábé ennyi..

Persze, még nincs meg.

Én kicsit örülök, hogy még Szörpike sem mozgolódik, így nem érzem magam egyeüdl, hogy csak az enyém nem..
Lehet, h a végén tényleg kisfiúk lesznek? :roll:
Két kis lustaság! :D
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Balia, nekem azért furcsa, mert 3. baba és azt gondoltam, ekkor már érezni fogom! :)

Neked nem furcsa, az elsőt csak a 20. héten éreztem.

Az a baj, hogy nincs vonalzód, nem tudok tippelni! :D

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Azóta,hogy leírtam a depimet egy csomó gondolatom lett róle...msot ezzel tarktállak Titeket.Mert igaziból eddig nem is foglakozatm vel. Hangánál volt,Kendénél még pisilni sem értem rá,nem hogy depire,aztán elzsladt az élet és most,hogy jön a harmadik és eszembe jutott a szorongás és társai,így ez is mellé került.
Azt hiszem azért lettem depis,mert első gyerek volt és már nagyon vártuk és már elmúltam harminc és kicsit sem voltam rugalmas és laza. Mindenre ráparázta. nem ment a szopi,mert lapos mellbimbóm miatt félreszívta Hnag és berepedt és két hónapig a bal cicimet cska fejni tudtam.Még most is megvan ahegg,ahol jól berepedt. Aztán meg a nővérem (aki úgyebár héttel idősebb és amit ő mond arról mindig azt hiszem,hogy szentírás9 közölte,hogy minden szopit mér KELL!!!! Én meg mérnök vagyok, és egy mérés,nem mérés,tehát minden szopi előtt és után kétszer rátettem...éjjel is, egészen három hónapos koráig,amikor is mérlegtelenítettema háztartást...és akkor még rota virussal kórházaztam is mikor Hnaga hat hetes volt (a terhesség alatt is késtszer kerültem a lászlóba Rotával...)...ha ezeket csak egysével nézem is, tök depi,nem? No és akkor,hogy én nem számoltam azzal,hogy mekkora felelősség.Hogy ha nem eszik,az az én hibám,ha nem kakil(Hnaga heti egyet kakilt,valószínűleg azért mert elég keveset evet és azt mind megemésztette, hízott ugyan,de meglehetősen girnyó és mimóza volt,egészen a melléetetésig...aztán ez megoldódott), ha éjjel sír én hibám, ha nappal nem alszik én hibám....és a többi....szóval jól rápörögtem az elején.
Aztán leszűrtem a tanilságot és Kendénél már igyekeztem semmin nem pörögni.No,meg nem is tehettem,hisz ott volt Hanga és még dolgozatam is....

Most kiváncsi vagyok,hogy lesz. Arra vágyok,hogy ez egy igazi nyugis kismama lét legyen.Hogy semmin ne izguljam magam agyon. Hanga most kezdi az elsőt,az is nagy feladat lesz, jó lenne,ha nem pörögnék túl semmit.

Na,azt hiszem én tényleg félidős avgyok,mert már annyira nem a terhesség foglakoztat,hanem ami születés után vár ránk :)

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


JA még azt akartam,hogy igen Málna a Samuel az tök jó. Mert magyarul is szép, úgy is,hogy Samu,meg úgy is ,hogy Sámuel. Meg a Szemjüel :D is szerintem tök jól hangzik és mindenki ismeri....nem kell magyarázkodni,sem itthon sem kinn.
És a jelentése is olyan szép: Isten meghallgatott...és tényleg:)


Era,nektek a Samu,nem jön be? Vagy mexikóban ez nem név? de biztos,az,hisz e egy keresztény név és a mexikóiak hardcore katolikusak,nem? Vagy ez egy sztereotípia?

Nálunk ez a név harc,annyira uncsi.Mert szerintem már tetszik Zolinak a Kolos,de csak azért sem,mondja,hogy oké....mi meg a gyerekekkel,már úgy hívjuk. A múltkor anyu kérdezte,hogy és akkor Kolos?
Erre HAnga:"Persze!....már csak apát kell meggyőzni!" (Amúgy Hanga mérhetetlenül lakonikus, így ez egy hosszú mondat volt Tőle, és nagyon komoly fejjel mondta,azt hittem megzabálom)

NA,ha egy üzelt beindul....már megint teleírom az oldalt!!!

Megyek inkább dolgozni,ma lepasszoltam a kölköket,hogy a rám szakadt vackokat kisimogassam.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Rékacs, hidd el, most nem lesz időd depire!!!!!!!! Ha meg igen, jössz és kibeszéljük belőled! :) Én is ebben bízom! :DDDD
Én nem voltam ennyire rágörcsölve, én is fejtem, nekem is alig volt tejem, de Iringónál már nem görcsöltem, amikor 3 hetesen láttam, hogy itt most sem lesz tej, akkor jött a tápszer. Ez van.
Én is teleírom ma a lapot! :D

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Nos, a vicces,hogy Kendénél lesz@artam,hogy szopi vagy tápszer,ígyhát orránszájján dől a tej és szinte csak szopizott nyolc hónapos koráig,amikoris, hipp-hopp leszokott épp ugyanakokr,mint Hnaga (mármint korban) és rá két hétre meg is jött. Szóval valószínűleg,ha nem paráztam volna,Hnagánál is működött volna a dolog....mellbimbóm meg már van:) CSináltak ezek a büdös kölkök:D

és nem tervezek depit:D

na, dolgozzak már....annyira kis fing vagyok ma...mi van ma, front???
Alig bírok lábra állni

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!

Hétvégén hazahoztuk a fiamat, bár most egy hiszti gépre hasonlít. 3 napja nem alszik délután, elég fárasztó.

Ma voltunk genetikai uh, minden rendben van a doktornő szerint, és kislány. Bár a buksijában van valami, de az felszívódik, sőt az is amiben van, az alapba, csak ilyenkor nagyobb vérellátás kell a babáknak.

Málna, örülök hogy rendben vagytok. Babakocsit lehet interneten keresztül is vásárolni. :wink:

Böbi, édes lehetet Gábor baba.
Nekem a PC babakocsi nem vált be.

Renáta, azért a mamázás nem viselte meg annyira a Gergőt mint nekem mondta. Nagy buli a tojásszedés. Jó hogy a tyúkot le nem zavarta róla. :lol:
Nagyon ügyes Linda.

Réka, a Balcsis kép nekem nagyon tetszik, én tuti ki is raknám.

Babakocsi: nekünk is venni kell, de hogy milyet??? Könnyű, jó és strapabíró legyen.

Név: apának még nincsenek javaslatai.

Zárt: ha mindenki betölti a 20. hetet mehetnénk. Aki akart úgy is itt van.

ennyit sikerült megjegyezni........
franci
 
 


Franci, eddig is ilyen lányos vonalzó volt? :D
Az jó, ha minden rendben és az az izé felszívódik! Nem is kell vele visszamenni csak a 28 hetes uh-n! Akkor tuti minden oké!

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Franci :D Juuuujjjj de jó, gratu a kiscsajhoz! Lehetek féltékeny? :oops:

Bobi... Igazából mindenen bogok, és nagyon idegesít! Kicsit olyan, mint Reni írta... Ha apa elmegy dolgozni, ha hazajon, ha azt mondja hogy igen, ha azt hogy nem... Olyan kisnyuszi feeling. Ha van rajta sapka akkor azért, ha nincs, akkor azért. :roll: Sosem voltam ilyen, mindig hozzam jöttek sírni. Na mindegy, azért próbálom kontrollálni, de szinte sosem sikerül... :?

Rekacs! Hangat megnéztem volna mikor ezt közzétette! :lol:
Nekem is tetszik a Samu, majd este feldobom apának, meglátjuk nála nyerő-e. :wink: Amúgy igen, eléggé vallásosak itt, hozzáteszem engem meg se kereszteltek, tehát nekem nem oszt nem szoroz. 8)
Sokaknak adnak számomra felfoghatatlan neveket, mint pl. Jesus.

Megfurdettem a kutyát és úgy elfáradtam hogy állva el tudnék aludni...
Odaát mar késő van, jó ejt mindenkinek! :wink:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Franci! Gratu a nunishoz! :D

Hétvégén mi is a dédiéknél voltunk. Hát érezni nálunk is, hogy ott "mindent" szabad. A tyúkoknak ott is felüdülés most, hogy eljöttünk.

Levi itthon, megint valami vírusos nyavaja a torkán, de szerencsére időben csíptük el, úgyhogy már jól van. Azért a héten itthon, mert láza is volt.
Még jövő héten van böli, aztán vége.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Szép napot!

Itt már derül az ég (bp belváros)! 8)

Én örülnék a zárt fórumnak, mert, ha van valami eü-dolog, azt itt ország-világ előtt oly kellemetlen leírni.. Márpedig ilyen biztos lesz nekem még.

Nagyon örülök, hogy ilyen tapasztaltak vagytok, lesz kiktől kérdeznem majd!

Franci

Csodaszép az új lányos vonalzód! :wink: Gratulálok!!

Ami a depit illeti, majd itt leszünk, és segíttünk egymásnak remélem. Én abban bízom, h mivel első gyerek, és nagyjából tök egyedül leszek vele (anyukám dolgozik nyugdíj mellett), így remélem, h nem lesz időm még befordulni sem.. :roll:

Era

Úgy megölelgetnélek, ez olyan édes, ez a kisnyuszi effektus... Sétálj nagyokat kutyuval a tengerparton, nekem az segít a hangulatváltozásokon, ha jól lefárasztom magam!

Kriszta

Jobbulást a kisfiadnak!

Én figyelem magunkat, de Bogyóka nagyon lapít, így nem mozog semmit, vagy csak éjjel, amikor alszom?

De a pocim egyre nagyobb! :)

Még ötöt kell aludni a Hajdu Krisztás 18 hetes nagy UH-ig, már nagyon várom, és kezdek izgulni is!

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


sziasztok
Balia en is mindig felek a fertozesektol, mindig azt hiszem, hogy van, aztan mindig negativ....
De jo, uh, ugye Bogyokarol most fogod megtudni, hogy fiu v. lany?
Nekem Samu mar rendesen mocorog, de vannak csondes napok. 5.terhesseg, konnyen erzem. Allitolag ha a lepeny elol van, nehezebb erezni, ugyhogy ne nyugtalankodjatok!
Raadasul en fekszem, ti meg lotifutiztok...elringatjatok.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Sziasztok Lányok!

Vége a pihenésnek újra munkába álltam és itt vagyok az "éterben" is. Mit mondjak olvastam és olvastam. Nem semmi :D

Nagyon gratulálok azoknak, akik már tudják a nemét (és egy picit irigykedek is). Erre csak annyit, hogy annyira szeretnék már venni egy normálisabb tartót a babás papíroknak, de nem tudom milyen színben :? Benya vagyok mi? De 25-én remélem a pici-poci is felfedi titkait.

Depi

Drága Era és Rékacs minden együttérzésem a Tiétek. Nem vagizok, mert hullámokban rajtam is rajtam van. Egyszerűen belelátok emberekbe olyan érzéseket, amik nem is úgy vannak. Attól érzem a dolog komolyságát, hogy el is hiszem magamnak :( Van aki rám szól és akkor csillapodik (pl. férjem, kolléganőm, így sajna el kell hinnem amit mondanak), kivéve, ha az a főnököm. Ő nem tud meggyőzni, hogy nincs igazam :twisted: De nem kell messzire menni egy kis bömbiért. Természet csatorna...aranyos kisoroszlánokat legyilkolászott a nagyoroszlán...és kész, nekem annyi. Na, ha ez még fokozódik?!

Nőcis bajok

Csajszik nagyon vigyázzatok az uszodákkal és a nyílt vizekkel is, mert nagyon magas a járvány veszélye. ÁNTSZ-es biztos forrás, tuti! Kismamiknak abszolút TILOS!!!! Tengervíz az OKÉ, persze nem a hajókikötőben :lol: Uszodára visszatérve, ha mégsem bírod magad türtőztetni az uszoda eü.személyzetét kell megkérdezned, hogy mit ajánl, de egytől-egyig azt fogják tanácsoni, hogy NE, max. a tusolás :? Én így jártam, simán lepattintottak a ceglédi strandon.

Balia, gyógyulj meg mihamarabb!!! Ja és én is támogatnám a zárt topikot. Le merem fogadni, hogy egy csomóan olvassák a fórumot, ami nem gond, csak mégse tartozik minden mindenkire.

Nagy zabálások ideje

Na nekem meg ez a mumusom. Basszus, amilyen jól rajtoltam a kilókkal, most annyira gázos. A gázosat vegyétek szó szerint annak :P azaz mindentől vagy lufi vagyok, vagy megkövülök. Most is menetet vág rajtam a lasztesznaci. Csak egy sztori. Tegnap mekis vacsit "főztem" mert a férjemnek eltőrtem a Cé-kólás poharát a múltkor és anyuci pici fia abból szeretett inni. Na most újból azt adják szóval ez volt a háttérszöveg, de az igazság az, hogy ölni tudtam volna egy hambiért, egy olyan hambiért. Na ez az antibio menü úgy belecsücsült a gyomromba, hogy a hányással küzdöttem este. Nagyon rossz volt! Tudom senki nem tartott fegyvert a fejemhez, de úgy ZABÁLTAM mintha időre mérték volna (Megjegyzem: ezen a ponton is sírhatnékom volt, de ha rágondolok most is van.) Úgy gondoltam, nem is megesküdtem, hogy mától visszafogom magam. Nem jól haladok :x De estére vagy joghurtot, vagy dinnyét nyomok és kész.

Mozgás

Ne izéljetek már, hogy mindenkinek ficánkol a hasa (vagyis benne a babucika) :shock: Ti biztos nem vagytok lufik :D Az én drágámat agyonnyomja a nagy gyomor meg az állandóan teli húgyhólyag :lol: Mutatta is a férjem -a két tenyere közé szorította az arcát- na így néz ki szegény gyerkőc :D Most még viccesen mondta 8)

Babakocsi

Ó hát van választék rendesen. Mi megdumcsiztuk a férjemmel, hogy mi az az összeghatár (50eFt körül) amiben gondolkodjunk. A Brendonban nem nagy a választék abban az árkategóriában, de tudom, hogy vannak olcsóbb helyek és minden bizonnyal azt fogjuk kihasználni, de itt lehet "kóstólgatni". Aztán meglátjuk, milyen ügyesek vagyunk. Nekem csak olyan igényeim lennének pl., hogy ha feltolom a padkán ne huppanjanak le a kerekei 8)

Köldökzsinórvér levétel

Mi a vélemény, azon kívül, hogy drága. (Lehet részletre is havi 15eHUF-ért)

Nekem is megjött az integrált és az AFP is. minden okés :) Szupi. 25-én 18. hetes UH. Pénteken védőnő jön házhoz. Ennyi, uff :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Szia Kavaika!

Jujj, de jó sokat írtál! 8) Gratulálok a tökéletes integrált, és AFP eredményekhez!

Köszönöm, már jobban vagyok, úgy tűnik, használ a kúp!

Még mi sem tudjuk a nemét, és még a mi babunk sem mocorog.. Viszont egyszerre megyünk UH-ra, úgyhogy 25.-e jó kis nap lesz! :)

A babás irattartót én úgy oldottam meg, hogy kék színű, de virágos mintás, így lányos is - fiús is!

Ami a sajtburgert illeti, én azért a kezdetektől ölni tudok. Mindegy, hogy Meki, Burger, vagy retro-burger...
Eleinte ettem is bőszen, mert nagyon sokáig tartottam a +1 kg-ot.. Aztán múlt héten +2 kg, csak úgy hirtelen, ez így együtt +3, úgyhogy most nálam is este csak gyümi, vagy jobb esetben 18:00 után már semmi kajcsi. :cry:

Köldökzsinórvér levétel -> én úgy tudom az eddig levett mintákból itt Mo.-n eddig két esetben használtak fel, nem tudni, h milyen célra, és mekkora sikerrel.
Viszont nemcsak, h drága a levétel, de az éves tárolási költséggel is számolni kell.
Mi nem kérjük, egyelőre ez az álláspontunk, de, ha sok pénzünk lenne, akkor nem osztanék-szoroznék, levetetnénk.

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Kavaika udv ujra itt!! :wink:

Na szóval... Zabálás :lol:

Én a 20. hétig 2-3 óránként ettem. :oops: Most meg... Annyira nem kívánom a kaját, tegnap pl reggel ettem 2 joghurtot, majd egy kis csokit és este egy salátát. Ráadásul ha eszem sem fér belém sok. Pedig anno.... Hajjj egy 32 centis pizza nem jelentett gondot! :oops:
A doki meg mindig mondja hogy reggel tessék proteint ( sonka/sajt/tonhal) enni, na hat ez nem megy... Ez van.

Balia :lol: Kisnyuszis effektus sajnos így van, ez most egy ilyen időszak... Próbálok csak úgy nem foglalkozni vele. 8)
Meg elfoglalni magam, de kocsi szervizbe, tenger gyalog kb. fel (1?) óra, így marad a takarítás, kutya, alvás, tv.

Amúgy örülök hogy a hambit emlegetitek... :oops: meg is kívántam, bár nálam a kínai a tuti befutó. :lol:

A kilokrol fogalmam sincs, mindig a doki mer (16 hét +1 kg) mostmár hozza ia időpontot kene kérnem... :roll:

Szép napot! :wink:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Balia,végül mi is Hajdú Krisztához megyünk, mi csak 5-én, majd írd már meg, hogy most adnak-e fotót vagy sem. 2.5 éve adtak, de most úgy tudom, csak nyomtatott formában, cd-n nem.

Kavaika, 2 hete uszodáztam, nem bírtam magammal, de most már jobban figyelek.

Őssejt: mi eddig levetettük, most is lefogjuk. Azon az elven, hogy annyi más hülyeségre elszórtunk már pénzt, utazások, autó, tv (volt idő, amikor jobban szalad a szekér :) ), és ha valamelyik gyerek beteg lenne és nem lenne saját őssejtje, akkor soha nem tudnánk magunknak megbocsájtani, hogy erre sajnáltuk. Saját őssejttel hatékonyabb a kezelés. Mondom, csak azért, mert előtte sok pénzt szórtunk el, most erre nem sajnálhatjuk.

Nálam a fish mac a menő! :) Minden héten legalább egy....

Nekem a gyomorsavam indult be.

Ma hazahoztam a gyönyörűségemet, lefotóztam nektek, olyan szééééép! :)És tényleg egy pattintás az egész.


Kép

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Rennie...... Elkezdődött......

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Jajj Bobi de szép! Irigykedem kicsit, meg vagyok orulve a zoldert... :oops:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


tetszik...tetszik...tetszik :lol: Klassz a verda :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Sziasztok!

Végre lehűlt az idő, már kicsit elegem volt a kánikulából.. :?

Böbi

Nagyon klassz a kicsi-kocsi! :wink:

Mindenképpen beszámolok majd, h milyen volt a találkozás Hajdú Kriszta doktornővel, és milyen volt az UH, bízom benne, hogy kapunk képet, mert az utolsó képünk a 12 hetes... :shock:
És remélem, hogy minden rendben lesz. :roll:

Az elkezdődött, mire utal? Érezted Szörpikét??? :)

Tegnap engem is utolért Era a kisnyuszi-állapot, nekem az volt a bajom, hogy most nincs fiúnevünk, és a párom nem volt képes komoly lenni este, csak viccelődött, buta neveket mondott be, és ezen az apróságon tök kiakadtam. :cry:
Éjjel háromkor is felébredtem, és azon gondolkodtam másfél órát, hogy a babánk, ha kisfiú, mi legyen a neve, nem vagyok normális.
Amúgy nem lettem okosabb, csak annyi, hogy ma tök álmos vagyok.
Nekem nagyon tetszik a Dorián, csak kicsit lányos...

Kislány nevünk bezzeg még egy van: Karolina. Lánynév-vonalon a bőség zavara állapot áll fent. :lol:

Nem baj, ma körülnézek újfent a neten nevek ügyében.

Legyen szép napotok!

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Balia, a rennie-re utaltam, hogy elkezdődött. Gyomoréges :D

Amikor Gyöngyvirág nevét megtaláltuk, legalább egy hétig nem aludtam miatta, hogy jó döntés-e! :)

Timi, hazaértél? Más oldalakon már láttalak garázdálkodni, hozzánk is gyere! :D

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Böbi

Oh, a Rennie-ből sejthettem volna, de továbbgondoltam..

Ugye milyen nehéz dolog a név-választás? Annyi körülményt figyelembe kell venni.

Most nyomtattam listát, írott betűkkel + vezetéknévvel együtt, hátha így könnyebb lesz választani.
Meg majd az is könnyít, ha már csak lány, vagy csak fiúnéven kell agyalni. :D

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Balia
A Dorián név nekem nagyon régóta tetszik (egy nagyon jó Oscar Wilde mű, a Dorian Gray arcképe elolvasása óta), de a férjemnek nagyon nem. Én támogatom a nevet :)

Böbi
Nem akarok okoskodni 8) , de nekem is van gyomorégés és ezt olvastam róla: "Ahogy növekszik a méh, úgy tolódik egyre feljebb a gyomrod, ami gyakran gyomorégést okoz. Megelőzésképpen érdemes egyszerre csak kis adagokat fogyasztani, és naponta inkább többször enni." kis adagok.....hahahaha :twisted:

Torna
Eldöntöttem jövő héttől tornázok 8) Durva mi? Jó, akinek van gyerkőce Ő mozog eleget, de én egyre tunyább vagyok. A terhesség előtt rendszeresen tornáztam, de most olyan narancsbőrös a combom és már integetni sem merek a háziasszonyos lengőkaromtól :? Van egy Réka DVD-m kimondottan kismamiknak. Kérdeztem a védőnőt, hogy van-e Szegeden torna, de csak de.10h-tól.

Babakocsi

Nekem ez tetszene:
Kép [/img]

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Kavaika

Nagyon klassz ez a babakocsi, látszik rajta, hogy stramm, és egyben van!

Ugye, milyen szép név a Dorián? :wink: Én az HBO-n láttam nemrég a Dorian Grayt, nagyon tetszett!

A további felmerülő nevek: -Milán Dániel, -Márk, és a -Noel Dániel. Ez utóbbinál eléggé aggaszt, h most divatnév, viszont a jelentése, hogy "karácsonykor született" ez nagyon passzolni fog.

A legnagyobb bajom a nevekkel, h egyiknél sem érzem, hogy Na, ez az igazi!!!. Nem baj, most így van már legalább pár jelölt, elteszem ezeket jövő hétig.

Ami a tornát illeti, néha este tornázom a tv előtt, de csak kicsikét. Mire innen hazaérek (mh), már elég hulla vagyok hozzá. (És lusta is vagyok... :( )

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


A Milán szép! Nálunk, ha fiú lesz Milán Olivér lesz :D Ismerek Noel gyerkőcöt. Nagyon édi :) Szép név és szerintem nem is olyan felkapott, vagy igen?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


:)

Szép nevetek lesz! :wink:

Nálunk apa nincs annyira oda érte, mert ismert egy Milánt, akit nem kedvelt...

Ezért a sorrendünk most:
1. Dorián
2. Márk
3. Milán Dániel v. Noel Dániel

A vezetéknevünk: Bartha, ehhez illik mindegyik szerintem.

Ha kislány lesz, valószínűleg Nóra Lilien lesz.

(Ha mégsem akkor: Daniella, Nikoletta, Karolina, vagy Laura. :) )

Nektek mi a kislány-nevetek?

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Kedves Többiektől pedig bocs, hogy már megint a név-mizériával vagyok elfoglalva.. látszik, hogy most nyáron kevesebb a munka.. 8)
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Nálunk, ha kislány Maja lesz a neve. A vezetéknév Kohajda :) Találtam Neked valamit, amiből csemegézhetsz: http://andre.hupont.hu/25/ausztriaban (a lap közepétől a piros sávban kezdődnek a neves oldalak). A Lengyel elég szegényes, még az én nevem sincs benne :( Meg is sértődtem :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Kavaika, nagyon szép a babakocsi! Látszik, hogy nem lift nélküli társasházban laktok! :lol:

Balia, a névválasztás nehéz dolog, nem csoda, ha ennyit agyaltok rajta!!! Ha lehet szavazni, nekem a Noel Dániel a befutó.

Csajok, a 85/45 vérnyomásom szerintetek normális? :roll:

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Böbi

Azt hiszem, Te ébren alszol... 8)

Én néha kora délután iszom egy kis tejeskávét, vagy egy pohár kólát... :oops:

Kavaika

Tök jó ez az oldal, egyből a nevek mellett van a névnap + a jelentés, köszi!

A Maja nekem önmagában nem tetszene, de úgy, hogy Kohajda Maja nagyon klassz!

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


A teljesség igénye nélkül próbálok pötyögni :roll:

TIMI merre bújkálsz????? :lol:

Zárt topic:
Nekem 8. Mondjuk sosem jutott eszembe, hogy netszédelgőt nyfogó kismamik oldalát olvasgatják valami szaftos kis nőgyógyászati vagy más pletyka reményében :lol: :lol: :lol: Mondjuk én sem szoktam más fórumokba beleolvasgatni :) Mindenki magából indul ki :P De szerintem simán zárhatjuk a kaput. Újak már régóta nincsenek.

Lilla
Ne aggódj! Lesz vmi neve annak a babának akkor is, ha fiú :lol: Ezért mondják, hogy a baba választja a nevét ;) Mert tetszik valami, de mégis úgy érzed, hogy nem ez az igazi :D
Mi is így vagyunk. A 9. héten jött egy "agylövésem", hogy ha lány, akkor lehetne Luca! Valahonnan a kisagyamból jöhetett a dolog, mert 2 gyerekkel bevásárlás után egyensúlyoztam épp a zebrán :lol: Este aztán megkérdezte Zsolti és rögötn tetszett neki :) Fiú névvel nem jutottunk dűlöre, de egy jó ideje nem foglalkoztat a dolog. Ha mégsem lány és csal a megérzésem, akkor majd gondolkozunk ;)
Nekem a Noel az nem :oops: Valahogy nagyon idegen hangzású. Vagyis tetszik, de nem itthon 8) Viszont a vezetéknevetekkel mégiscsak ez cseng a legjobban :lol: Szerintem ;) Bartha Noel, Bartha Nóra ...Nagyon jók :) (A második név sztem csak egy dolog. Azt valójában úgysem fogja mondogatni senki :roll: )

Kata
Hurrá itt ;) Babakocsielég komolynak látszik :D Azért próbáld ki, ha tudod!!!! A képen úgy néz ki, hogy nem kanyarodnak az elsőkerekek, sztem jó az, ha tilit-tolizol vele vásárlás előtt ;) Asszem Te írtad, hogy ne essen le a kereke, nincs több igényed :) Azért sztem ezt gondold újra :) Nem kell persze a legdrágábbat venni! Brendonnál CSAK olcsóbb helyek léteznek ;) Bár jó akciót ott is ki lehet olykor fogni... Azért ez lesz a verdád javarészt :) Nem árt, ha neked és a babának is kényelmes ;) Érdemes használtakat is nézni! A huzat mosható és ki lehet fogni féláron jó állapotú flancos kocsikat :) itt nem a márkára, hanem a felszereltségre gondolok :)
Azt mondod...akinek van már gyerek az mozog? :D Én most szívesen cserélnék veled :lol: Kb. annyit ülök, amennyit eszem :shock: Annyit fekszem, amennyit alszom.... Mondjuk éjfél és reggel 7 között. Igaz....enni sincs olyan sok időm...Látom is a mérlegen az eredményt :lol: :shock: Mikor Lindát vártam se pihentem túl magam...mégis felkaptam 13 kilót :roll: Most egész jók a kilátások...kop-kop-kop-kop-kop-kop 8)

Depi:
Nem vagyok szakértő, de sztem a depi elkerülése akkor megy könnyebben, ha magabiztos az ember. Könnyű azt mondani, tudom :D Én bárkinek azt javasolnám, hogy az anyaság a vérünkben van! Akkor miért kellene paárzni, hogy nem megy ez, nem megy az? Így születünk. Tudjuk, mi kell a babánknak. Csak ne engedjük, hogy a rokonok, a szomszéd néni meg a "csodakönyvek" irányítsák a gondolatainkat! Ide tartozik az orvos és a védőnő is :roll: Józan paraszti ész kell a kisbabákhoz, semmi több. Szerintem. A babák nem civilizációs elvárásokkal születnek :lol: Ne a környezet elvárásainak akarjon az anyuka megfelelni, hanem a babájának :) Az meg nem akkora dolog. A babának úgyis az a jó, ami a mamájának is :)
Én ezt mondanám, ha kérdezné valaki :oops: :lol:

Őssejt: Hááát én optimista vagyok. Valszeg a keretbe sem férne bele 3x tudomisénhányszázezer :roll: De valójában nekem meg sem fordult a fejemben :oops: Egész életem folyamán nem emlékszem, hogy találkoztam volna olyan esettel a környezetemben, ahol megoldást jelenthetett volna....Szerencsére nagyon problémákkal sem találkoztam...

Franci
Éljen a kicsilány :) Mondjuk a vonalzódat (Kiscicám...meg a színe is)elnézve ez nem volt akkor meglepetés :wink:
Fel a fejjel! Kicsit kiduzzogja magát, aztán a hiszti is el fog múlni :)
Most akkor elkeserítselek? Ha meglesz a kistesó megintcsak számíthatsz kitörésekre, hisztire és olyanokra, amiket eddig sosem csinált :roll: Gyakran előfordul, hogy a nagy "törleszt" amiért rá kevesebb figyelem jut. Így aztán csinál magának :? Tudod, ez olyan, mint a pletykalapok. Mind1, a rossz kritika is figyelemfelkeltő ;) Persze ez nem törvényszerű! Valahol azért csak ki kell jönnie a gőznek ;)
Észosztásnak vége :oops: Csak vélemény volt...

Era
Dario :lol: Nme olyan vészes amúgy :D Jesus..szerintem tök jó név! Nekünk fura, de a latin részeken tök gyakori név. Csak el kell vonatkoztatni :) Mondjuk én sem választanám :lol: Mi újság a Samuval? Meg merted már kérdezni? :D
Jól van, látom ti sem akartok unatkozni :lol: Kiskutya-kisgyerek :)

Kedden levették az AFP-t, eredmény jövőhét péntekre!!!! Mondjuk nekem tökmind1, csak fura, hogy 100 év, mire elkészül :shock: Uh-ra 2-án megyek :D Alig várom!!!!!

Izgulós mamik:
Én kölcsönöztem magzati szívhanghallgatót :D Iván miatt főként, mert Lindánál is imádta hallgatni :) bár nem mondom, megnyugtató olykor hallani, hogy minden oké, ha épp napokig nem érzem a ficánkolást és Linda cseppet sem kímél :? Olykor bele-beleugrik a pocimba vagy belerúg :roll: Két hónapra oda-visszaszállítással és mindennel együtt 6500,- Ha érdekel valakit.
Ez volt a reklám helye

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Böbi
A vérnyomásod NAGYON nem normális!!!!!!! Rémesen alacsony!

Kavaika
Én aszittem te Kata vagy :oops: Mintha ez lenne a táblázatban :roll: Hehe, böbi jól írta :d Tényleg látszik a kocsin, hogy nem liftnélkül társasházban laktok :lol: Mi igen :)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


hahahaha, de! Lift nélküli társasházban lakunk a másodikon :lol: :lol: :lol: Akkor, ha jól értem gyúrhatnék a babakocsival? Még jó, hogy vagytok :D Bár őszintén mondva én naivan arra gondoltam, hogy a tárolóban lerakom, mint a többiek 8) Egyébként pont december környékén kellene költöznünk, de még nem találtuk meg az igazit :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Reni
Igen Kata vagyok, de a teljes keresztnevem Katarzyna Agata :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Kata
Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, értem, akkor nem Katalin :lol:
Húúúú, merész vagy :D Hááát nemtom, nekem eddig mindig fel kellett hozni a kocsit. Nincs tároló :roll: Mondjuk mi elsőn lakunk, de köszi, az is elég :? Egy átlagos kocsi 10-15kg között van és a baba pikpak lesz 10kg. Mondjuk mielőtt járni tudna. Ha a kocsit lent tudod hagyni az mázli, de ha mondjuk télen sétálsz vele vmennyit és beájul, akkor nem szívesen ébreszted fel azért, hogy kivedd a kocsiból és felvidd. De lent sem maradsz szívesen, mert ha alszik 1,5-2 órát nem biztos, hogy Te addig lent fagyoskodnál ;) Szal most is aszondom..gondold meg ;) Ha lent tudod hagyni és bazinehéz a kocsid, akkor legalább legyen kivehető része, hogy az alvó babát fel tudd vinni :D
Még egy kérdés :oops: ...Újszülöttel/szülés előtt költözni???????? Áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá
Látom szereted a kihívásokat :shock: Hármasikreket nem szeretnél? :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Na persze ezek valóban átgondolandó dolgok, ami a babakocsit illeti :shock:
A költözés szükséges, mert pici a pecó, illetve ez egy korábbi projekt, mint, hogy megtudtuk a babucit (már szemet vetettek a lakásrunkra) :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Sziasztok!

Nem bánjátok,ha osztok észt babakocsiban :lol: :roll:
Mint említettem,nagy babakocsiszédelgó vagyok és elég sokat kipróbáltam..
Összefoglalom,hogy szerintem mire érdemes figyelni. Jó?
- legyen minél könnyebb, léteznek 6-8 kilós kocsik,amik mindent tudnak,amit a 13-14 kilósak...és lehet,hogy nem kel lemeletre cipelni,de akkor is adódik nem egyszer lépcső,amit a 10 kilós gyerek és a kocsi és asok rászerelt vacakkal kell megmászni.
-legyen minél könnyebben irányítható.Lehetőtleg egy kézzel.Ha első baba is van benne, lesz második is:) és egy gyereknél is lehet,hogy a kezedben valami más i kell,hogy elférjen. Egy kocsi akkor jól irányítható,ha az első kereki bolygók. Üzletben úgy tudod kipróbálni,hogy megpörgeted., ha pörög akkor jó, ha meg kell emelni az elejét,akkor szerintem nem jó.
- legyen minél tágasabb, ha lehet dönthető vízszintesig és a lábtartó emelhető vízszintesig. HA a kétéves gyerek elalszik,jó,ha alábát is fel lehet hajtani,hogy ne lógjon neki.
- szerintem az öt pontos öv nem életbevágó. és soha nem kötöttem le a gyerek felső testét. Hanga kimondottan egyenes háttal szeretett ülni,nem hátra dölve.
- legyen nagy alsó kosara, kismillió terméket kell magaddal cipelni és tuti,ha el tudod rakni
- legyen kartartója, vagy akár tálcája. A már ülő kölök tök jól eljátszik az odapakolt dolgokkal
- ha lehet bírkja el a másik gyereket is., a pegperegoknál és chicoknál eleve van tesvérfellépő. a garconak úgy van a kupolája,hogy rá tud csücsülni a nagy tesó. És van oylan kocsi is,aminél a lábtartóra elfér a tesó.
- minél kisebbre lehessen összecsukni,hogy a kocsiba kényelmesen beférjen, és jó, ha egyszerű összecsukni,hisz nem egyszer már bömből a gyerek az autósülésben,mikor Te kilnódzs a csomagtartónál, hulla idegesen,hogy elpakold a kocsit....ha könnyen csukódik kisebb a stressz:)
- szuper ha beépített az esővédő, azaz nem különálló és elhagyható tartozék,hanem mondjuk a kupolába van cipzározva,mint az esőkabátok kapucnija. A pegperegoknál van ilyen,másiknál nem tudom.
- jó ha rápattintható az autósülés, mint amit feltett Böbi.
- a mózesnak nálam nem vált be a puha,mert ha elalszik benne a gyerek és ki akarod emelni,hogy bevidd a lakásba,akkor úgy megnyeklik
- én nem utolsó sorban: évekig a társad a kocsi, jó, ha szereted.
Uygan lehet hordozni is a ygereket és én angyon szeretem is, bár nem kendőt hanem MT-t használtam az előzőnél,de azért a kocsi szerintem a közlekedési eszköz....különben a sok cuccot kell tolni, ami még a gyerekkel jár....kb a második tavasztól már játszóteres,ami homokzó felszerelés és kismotor és uzsi és pelus és stb....szóval viheted a hátadod de a többi vackot hova rakod?, ígyhát,jhó, ha az ember szívesen veszi elő a kocsit,szereti, ez nem megy elsőre, ki kell tapasztalni,hogy melyik fekszik kézre.

ÉS használtan épp oylan jók a kocsik, annyira nem lehet lelakni, és akkor félárnál kezdődik.
Szerintem praktikus brendonban próbálgatni és vaterán/teszveszen lőni.

Nos, befejeztem....remélem nem baj,hogy osztottam észt.....

Más: tegnap úgy voltunk dokinál,hogy az egész kis csapat jött, mármint az uh-ra. Mivel dokibácsinknak most született két hete a negyedik gyereke,így nem akadt fenn, a leendő mérnök fiamon,aki percek alatt szétkapta a rendelőt, sem a lányomon,kai azonnal felfeküdt az ágyra és beterpesztett,hogy fáj a has,meg kell vizsgálni
De nem ez a lényeg,hanem,hogy megnézhették ők is kismaszatot...és nagyon tetszett,mindenkinek.dokibácsi,mindent szépen megmutogatott.Olyan szépen látszott a pofija, meg a lába, keze, szíve.,....jó volt!!!

JA, és apa azt mondta ma,hogy 50%-ban Kolos....haladok!!!!! :P :wink: :lol:

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 


Sziasztok!
Kész regényt kellett végig olvasnom… jó ez így!!! :D

Böbi, nem volt ilyen lányos a vonalzóm, csak mikor a saját doki mondta hogy talán lány, akkor mertem elhinni hogy kismanó helyett egy kiscica lakik odabent.
Jó a járgány.
Gyomorégést sajnálom. Vérnyomid még engem is túltesz. Nekem múltkor 90/60 volt. Védőnő csak annyit mondott: nem kapok agyvérzést. :lol:

Era, mennyi az időeltolódás?

Kriszti, Levinek jobbulást!
Akkor ott is pihennek most a pipik. Anyóséknál nagyon kicombosodtak.

Lilla, hamar eltelik az az 4 nap. Hajdú K. nagyon kedves és aranyos volt számomra, pedig én államiban voltam. És szerencsére nagyon alapos is volt.

Málna, Samu lesz a picurka?

Kata, ha a vérvételen minden ok, akkor az uh csak ráadás.
Szép járgány, de ha BKV-zol valami könnyűt szerezzél be.

Renáta, láttam a boltba a katicás rucit.
Amúgy én is ilyen”agylövések” alapján választok nevet. Gergő is így jött. Most így vagyok a Nórival. És én is olyan 8-9 hetes voltam.
Kismanó volt a picur, csak egyszer csak jött a megérzés, hogy Ő valahogy cicás. Aztán a dokim is mondta hogy talán lány, akkor cseréltem le az alsó vonalzót.
Hisztire felvagyok készülve, már amennyire lehet. Mikor bölcsibe került, akkor nálunk aztán minden volt, csak atombomba nem.

Réka, a szomszéd lányok be se voltak kötve kocsiba, Gergőnek muszáj volt az 5 pontos öv mert kimászott volna.
Jó lehetett az uh a csipett-csapattal.

Evés: nekem a sűrűn keveset jött be, már az elején is. És valahogy most is ez megy.

Köldökzsinórvér: én szeretném levetetni, ki tudja mi lesz 30-40 év múlva. Persze remélem nem lesz rá szükségük, de ha kell legyen.

Babamozgás: A lepényem elől van, sajna keveset érzem a mocorgásokat. (Gergőnél hátul volt, az jó volt) De ha erősödik majd jönnek a bulik.

Mért nem látom a vonalzókat ha be vagyok jelentkezve??????
franci
 
 


Kavaika, mi is 2.-on laktunk, nekünk is volt tárolónk, de két hónap után mégis lecseréltem a babakocsit! :wink:
Ha kivehető a mózes része, úgy esetleg, nekem nem volt kivehető.
Viszont úgy értem, hogy még nem tudjátok, hogy hova költöztök, ha megvan a lakás, ahhoz válassz babakocsit! :D

Nekem a tesómon segítene az őssejt, de legalább 3-4 kezelés kellene hozzá, cirka 10 millió, de mivel rajtam kívül se kutyája, se macskája, se pénze, így nem lesz őssejt kezelés :(
Ha lenne saját őssejtje, lehet, hogy egy is elég lenne...

Renáta, nekem sem volt eszemben a zárt topic, ameddig a családtagjaim nem köptek be innen vitt infót....

Mi holnap elutazunk, vasárnap jövünk, rosszak legyetek! :)

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Kavaika! Kezet rázhatunk, mi is költöznénk még december előtt, ha lehet. Nem gondoltam volna, hogy lesz még egy ilyen elvetemült, mint én. :D
Nálunk is az van, hogy egy szobásban lakunk, amúgy is volt csere beígérve, de most kicsit előrébb kerül.

Milyen szuper babakocsik! Az enyém is batár, el akartam adni, de így, hogy lehet találunk egy olyan lakást, ahol van a földszinten tároló, így nem adom, mert nagyon szeretem. Pedig fix kerekei vannak.

Név. Nálunk egy tök átlagos Horváth vezetéknévhez kellene találni. A Bianka úgy néz ki, hogy fix, bár eléggé fáj a szívem az Inez-ért. Fiúból még ötlet sincs. Azaz, hogy nekem bejön a Barnabás és a Vince is, de párom leszavazta, azaz a második még kérdőjeles, attól függ milyen zokni van rajta.
Mindenképpen akarunk fiúnevet is választani, nehogy a szülőszobán érjen a ledöbbenés...

Őssejt. Elolvastuk Levinél kapott szóróanyagot, majd megláttuk az árát és kidobtuk. Hát erre nagyon nincs keret.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Kata
Hááát, remélem gyorsan találtok megfeleő lakást :) A költözés meg csak lesz valahogy :roll: De nem fogod elfeljeteni az biztos :lol:

Franci
Dejóóóó! Akkor talán az én agylövésem is bejön :lol: ÉS akkor nem a játékbaba fogja elhordani a pinnyangós rucit :wink:

Babakocsi:
Jók, amiket Réka írt, de szerintem mindenkinek más a szempontja. Különben nem oszlanának meg a vélemények egy és ugyanazon kocsiról 8)
Szerintem pl. a karfa tök felesleges, nekem csak útban van, a régi és a sportkocsinkon nincs is. Se nekem, se a gyerekeknek nem hiányzott. Játékot máshozá is fel lehet csippenteni.
AZ 5pontos öv pl. elengedhetetlen sztem!!!!! Nem tudhatod előre, hogy milyen típusú lesz a gyerkőc! Linda még az 5pontosból is ki tud kecmeregni, ha nem figyelek eléggé és ilyenkor simán fel is áll :shock: Ivánnal sem mertem volna kipróbálni, hogy mi lenne, ha nem kötöm be. Ő is ficánkolós típus. Persze én is látok gyerekeket kényelmesen ücsörögni a kocsiban, de nem mindegyik ilyen!!!!
A mostani kocsimnak nincs bazinagy alsókosara, de megszoktam, hogy oda nem teszek sokmindent. A tolókarra tudsz táskát akasztani, abba is sokminden belefér. Én sokat használom a kocsit, piacozom vele és nem akkora gáz, hogy kicsi a kosara. Eleinte féltem, a régi kocsimé bazinagy volt.
Az irányíthatóság...Az én fixkerekes Bergonom könnyebben fordult, mint a bnőm bolygókerekes Pierre Cardenje ;)
Az igaz, hogy most első baba, de lehet, hogy lesznek tesók is :) Mi egygyerekes családnak indultunk és lám...mi lesz belőlünk :lol: Evés közben jön meg az étvágy :P
A méret azért fontos, mert kisebb közértekben néha alig lehet kiférni még egy keskenyebb kocsival is, nemhogy egy nagyobbal :shock: Hogy mekkorára csukható, ott az a lényeg, hogy beférjen a csomagtartóba. Akárhogy. A többit megoldod ;) De érdemes lemérni a kocsit vásárlás előtt összecsukva és a csomagtartót is!!!!! És összevetni, hogy menniyire fontos, hogy maradjon hely a kocsi mellett és emnnyi. Egyáltalán befér-e? De ez sem akkora cucc, nekem pl. tökmind1. Nem vittem babakocsit sehová. Kendő, Mei-tai, a a kocsizós helyekre.
De valóban...puding próbája az evés. Viszont végiggomdolni érdemes. Mindenki a saját életéhez igazodva :)
A tapasztalatom amúgy az, hogy van egy kocsi, amit az anyukák addig használnak, amíg a baba nem ül önállóan és aztá vesznek egy könnyű, kicsi portkocsit ;) Mondjuk én a saját kocsimmal tök elégedett vagyok, most nem cseréltem sportkocsira, de javarészt ezt látom a játszón is, hogy cserélnek egy kicsire ;)

Zárt topic:
Mondom, nekem mind1:) Szerintem ma is lezárhatjuk ;) Értem Böbi szempontjait, meg másét is. Nekem pl. nem is tudják, hogy milyen fórumon írogatok, csak azt hogy írogatok :D Meg én nem írkálok semmi titkosat, így könnyen beszélek :P

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Sziasztok!

Imádom, hogy így zajlik itt az élet! :D

Ma van utolsó munkanapom, egy hét szabi előtt, így jövőhéten kicsit kevesebbet leszek otthonról, de azért jövök majd, és beszámolok az UHukról! :wink:

Tegnap megvolt a nagy névválasztás este, tv kikapcs, leültünk, és mondtam Danimnak, hogy ez nekem fontos, vegyük komolyan, ez lett belőle:
Fiúnév:
- ha karácsony napjain születik, lehet Noel Dániel, így félig-meddig Ő választja a nevét
- ha nem karácsony napjain születik, akkor Dorián lesz, vagy Márk.
(A Milánt Danim leszavazta.)

Lánynév:
- Nóra Lilien
(Talonban maradt a Daniella, és a Nikoletta.)

Ezennek befejeztem az agyalást, és nem fárasztalak tovább Titeket!
Szerintem egészen szép neveket találtunk. :P

Ami a költözést illeti, a picikével mi még majd éppenhogy elférünk (1,5 szoba amerikai konyhás), de legkésőbb, ha suliba megy, akkor már necces lesz, a nagyszobából nyílik a kisszoba, meg a fürdőszoba... :roll:

Mi egyelőre amúgy ebben az egy gyerkőcben gondolkozunk, de majd meglátjuk! :shock:

Tök szépen levezettétek a babakocsiknál mire figyeljünk! Mondjuk, nálunk ez most nem téma, az ajándék használt kocsi miatt, de azért hasznos volt elolvasni! :!:

Én is biztos lecserélem majd amúgy nyáron egy könnyű kis sport babakocsira, ha nagyobb lesz a baba, mert ezt a nagy mostanit nem tudjuk a kocsiba betenni, és így nem tudunk vele kirándulni menni. :shock: De a kirándulás télen úgysem lesz aktuális.

Lia

Családient.hu vonalzók
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Tényleg szupi, amit írtatok a kocsikról. Most még csak kóstolgatok, úgyis meg akarom fogdosni mielőtt kiválasztom :wink: Ígérem bele nem ülök :lol:

Balia szépek a nevek és ugye, hogy lehet a pasikkal komolyan is beszélni :twisted: Néha az ember lányának be kell dobnia magát. Erről majd bővebben, ha egyszer zárt lesz a topic 8)

Költözés szempontjából nem izgulok, mert megoldjuk, de én azt gondoltam, hogy a sok hitelét fizetni nem tudó tulajdonos majd megvesz azért, hogy vásárlót találjon. Na a fenét! Az ingatlanos is vonogatja a vállát, hogy várjunk szeptemberig, majd akkor meglátjuk, hogy megindul a piac. Ja, vagy csak a nyárra már elege van :)

Volt ma háznál a védőnéni. Tök aranyos, olyan tyúkanyós, gondoskodós. Bár, ha elköltözünk úgy is más lesz :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Jujj BALIA azert remelem nem vészes a kisnyuszi effektus... :roll:

Én próbálom elfoglalni magam egész nap (kutya, mosás, főzés takarítás...) és nem gondolkodni hulyesegeken. :oops:

FRANCI 7 óra az eltolodas, itt annyival kevesebb van.

Próbálom követni a dolgokat, sajnos babakocsi ügyben nem tudok hozzászólni, de nagyon jó, hogy kifejtettetek a dolgokat, mennyivel könnyebb lesz így választani!!! :lol:

RENI :D név meg mindig nincs :roll: Próbálunk egyezkedni de sajnos Apa nem egy könnyű eset... :roll:
Coco kutya tiszta lökött, jól el elcsesztek nekem a kutya iskolában, mostmár azt sem csinálja meg amit előtte igen. :shock: :?

Mivel szerettek (Reni :D) írni, feldobnek meg egy témát mert igazából nem tudok ezügyben dönteni.
MOSHATÓ vagy ELDOBHATÓ pelus???
(a moshatoval szemezek, de lustaság szempontjából az eldobható kacsintgat 8) )

Ha valamire elfelejtettem válaszolni ezer bocsi, de kihagyazagy (reggel 2x égettem oda a cuccost a sütőben...) :evil:

Kertem időpontot holnapra a dokihoz, megnézzük a tokit :P

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok!

Én Kende egyéves kor után kaptam agylövést mosható pelus ügyben.Addig komplett hülyének néztem,aki moshatózik (általában végletesen kategorizálok,majd teljesen megváltoztatom a véleményem....de legalább tudom magamról :lol: )
Szóval hallgattam egy rádió műsort,amiből megtudtam,hogy a pelenka nem bomlik le :roll: , és én akkor már több mint három éve aktívan termeletem a pelenkát.
Hát beszereztem egy pár kushies allinone( AIO) pelust., aztán másfajtákat is, de Kendével,mivel már nagy fiú volt nem jött be,csak az AIO (ha akarjátok átadom tudásom legjavát, de nem túl nagy, a milyen fajta pelusok vannak).És utána úgy használtuk,hogy ha velem volt mosható,ha mamival,apával,vagy bölcsibe,akkor eldobható.
A moshatóval az a helyzet,hogy valóban több energiát igényelg anyától,de ez az ember általi energia kerül a legkevesbbe az unokáimnak, így ez engem meggyőzött.

Mivel újszülöttet,meg mini csecsemőt még nem moshatóztam,így én most beszereztem a mamai-ről javarészt használtan 11 fajta pelust ( eddig 19 ezret költöttem rá,de tudom,hogy el fogom tudni adni használtan és az árának egy része még vissza is térül), hogy kipróbáljam és majd amelyik bejön abból veszek többet.
VAn olyan barátnőm aki kettőt is végig moshatóval nyomott és szerinte kb 40 pelus kényelmes....
Hanga nagyon élvezi a moshatókat,mert a babáira próbálgatja...és tényleg van köztük olyan pihe-puha,hogy sajnálom,hogy majd kakis lesz:)

Na,Era....jól feldobtad:)

Akik lakást keresnek: merre nézelődtök? Ha segíthetek szóljatok, építész vagyok.

Rékacs és
KépKép
Kép
Kép
imolyozs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: