Új privát üzeneted érkezett!

Dodi, tök jó, hogy már mehettek is haza Andorral, kíváncsi vagyok Botond hogyan fogadja! Természetesen majd részletes beszámolót kérünk! :)

Zsanka: Kristóf szerintem is tök jó név! Férjemnek is nagy favorit volt, csak én mindenképp régi, magyar nevet szerettem volna neki. És persze én győztem! :lol:

Linea nigra: Nekem az elsőnél nem volt, nem bánnám ha most is kimaradna az életemből.

Voltam ma CTG-n és 2 olyan szép fájást produkáltam 3 perces eltéréssel, hogy az asszisztens be is hívta a dokimat, hogy nézzen rá. Doki mondta, hogy no para, gyakorol a méhem, de azért biztos ami tuti rakjam össze a kórházi cuccost. Vasárnap töltöm a 37. hetet, onnantól bármi lehet. Bár én ebben a kérdésben meglehetősen mazochista vagyok és szeretném kivárni a 40. hetet. :lol:
A félreértések elkerülése végett a doki engem is rendes UH-val vizsgál, csak a méhszájat nézi hüvelyivel. Így azt is pontosan meg tudja mondani, hogy hány cm hosszú, szerintem azt manuális vizsgálattal nem lehet megtenni, vagy mittomén, mindegy is. Ők az orvosok, ők értenek hozzá. :wink:

Mabe: Sajnálom, hogy nem szimpatizálsz így a végére a dokiddal. Értékekhez nem tudok hozzászólni, de bízni kell a dokiban, ez a hivatása, csak ért hozzá. Ha mégsem bízol benne esetleg menj el valaki máshoz is egy UH-ra.

Ativerus: Menő verda! :D :wink:
Vendég
 


Anitakel:

Akkor hamarosan Te is babázhatsz :D :D
De tényleg mazochista vagy, hogy ki szeretnéd várni a 40 hetet :D :D :D :D

Én személy szerint örülnék nagyon, ha már a 38. hét környékén kibújna :wink: Főleg, ha tényleg nagy baba lesz..

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
zsanka84
Budapest
 
 


Lányok!
Intézem a zárt topikot.
Magamra vállaltam, hogy leszek moderátor, de ha valakinek más ötlete van, szívesen lenne, akkor szóljon!

Zsebbi
Más nézeteket vallunk!
Én inkább hajlok a háborítatlan szülés irányába és hiszem, hogy az esetek nagy részében a nők képesek egészségesen, egészséges kisbabát szülni mindenféle beavatkozás nélkül.
Ez vonatkozik a terhesség alatti hüvelyi vizsgálatra is... amíg nincs arra utaló jel, hogy gond lenne, miért kellene? Nekem pl. nem is nagyon keményedik a pocakom... jól érzem magam, teli vagyok még most is energiával... :wink:

Ddia
Linea nigra: én még a múlt héten is strandoltam, bikiniben napoztam... mégsincs csíkom (nagyon halványan látszik... inkább csak sejthető)...
Szerintem, egyéni adottság...

Nekem nincs aranyerem ott ahol apa rég nem járt:-)) na az hiányzik!!!!

:roll: :roll: :roll: :roll: :oops: :wink:

Zsanka
Szép neve lesz a kisfiatoknak!

Dodi
Ügyesek vagytok Buddhabébivel :lol: :lol: :lol: :lol:
Botond hogy fogadta a kistesót?
Vendég
 

 
 

Mabe
I. u. ret - ezt nem tudom mit jelent.

Tesómtól szerzett információ... intrauterin retardacio: méhen belüli növekedési visszamaradás
Vendég
 


Én Mirára bízom, mikor akar kibújni... amikor Ő megérett rá... ezt mindig meg is beszélem vele... :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Vendég
 


Sziasztok :)

Először is Dodi: Szívből gratulálok. Andor baba egy tünemény. Nagyon szép baba, és tényleg nagyon hasonlít Botondra. De egyébként szerintem tiszta te :) Örülök, hogy már jöhettek haza, és,hogy minden rendben van :) Majd kérünk beszámolót. Puszi nektek :)

Linea negra. Nekem van . De csak ez az egy csíkom van, szerencsére a terhességi csíkok elkerültek. Erre meg szinte büszke vagyok :D

Nem fogok tudni mindenkinek írni, mert bár visszaolvastam, rengeteget írtatok. Légyszi ne haragudjatok,ha vkit kihagyok. Időm kevés van, Martina oviba jár, de így is csak a délelőttöm szabad. Mert még nem alszik ott, majd talán hétfőtől. Neki egyébként nagyon tetszik az ovi, eddig nem sírt egyáltalán. Ő kérte az ottalvást is. Remélem nem csak az újdonság varázsa az egész :)

Méhszáj vizsgálat Engem eddig mindig vizsgált a doki, kézzel.

Pont tegnap voltam dokinál, zárt vagyok, viszont az van a papíron,hogy lazább külső méhszáj. Ez mit jelent szerintetek?

Egyébként már több mint 2 kg a babám. Pontosan 2134 grammra saccolták :)
Ja és a cukor miatt nekem már a 34. héttől lesz NST. Szóval én mostantől minden héten megyek dokihoz.

jeanner Sajnálom a magas cukorot. Na de mindent a babáért. :) Ha meg letelik a szülés után 6 hét is, akkor már remélem kicsit fellélegezhetünk, és elfelejtjük ezt az egész hercehurcát. :) Ja és cuki a pocakod :)

Zárt topik Én benne vagyok. Csak szóljatok, ha esetleg költözünk :)

Nem tudom már, hogy mit akartam írni...

Dobok egy képet én is.
Kép

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
benirenata
Szerencs
 
 


Carotta, Köszi!
Hát most már tényleg aggódom ..
mabe79
 
 


Sziasztok!
Engem is mindig megvizsgál a doki kézzel majd uh.
carotta:Jó neked,hogy nincs semmi terhes bajod :lol: De szerintem ez köszönhető a korodnak és annak h első terhesség.Nekem se volt semmi de semmi gondom a csajokkal de azóta eltelt már egy kis idő :? Sokkal nehezebben bírom ezt a terhességet és kijött minden nyavajám.Hát öregszem :lol: :oops: Pedig amúgy el se hagyom magam mert minden nap próbálok csinálni valamit és kell is a 2 gyerkőccel :)
Zsanka :Szép név a Kristóf :)
dodi:várunk a beszámolóval és a képekkel :lol: 8)

Ma voltunk CTG-n meg Uh.-n.Megint "csajszim"volt és képzeljétek nagyon kedves volt és szépen megmérte a Milánt :)
BPD-89,8
HC:321
AC:311
THQ:86,4
FL:70
Becsült súlya:2700 g.
Tapasztaltabbak:szerintetek ezek jó méretek?

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Zsanka: Stumpf Kristóf - baromi ütős, nagyon szuper név! Remek választás, én imádom :)
Csatlakozom hozzád, 38. hét, énisénisénis :)

Reni, tuti a pocak, semmi zsír, csak a baba!
Én nem tudom, hogy mit jelent a "lazább méhszáj", de gondolom ez a "bármikor kinyílhat" szinonimája lehet... majd az okosabbak megmondják.

Carotta, részemről simán vállalhatod a zárt topikot, ha nem okoz neked gondot. Szerintem ezzel mindenki egyetért :wink: :lol:

Anitakel, tényleg mazochista vagy :wink: :twisted:
Én úgy tudom, hogy a 40. hét semmivel sem jobb, mint a 38. v. 39. Viszont élettanilag mindenképpen jó, ha beindul a szülés magától.

Mabe, ha a baba szépen hozza a heti gyarapodást, akkor nem értem miért komplikálják a dolgot. Nekem úgy tűnik, hogy fejlődik rendesen. Bár nem vagyok orvos, a dokid meg nem teljesen őszinte, vagy nem tűnik annak. Tök sajnálom, de már csak pár hét és nem kell ilyesmivel foglalkoznod. A hetenkénti ellenőrzés meg csak megnyugtató lehet.

ZSEBBI

maccs1
Budapest
 
 


Húúú, Anyamci, mindig bezavarodok a vonalzódon, hogy mennyi is vagy. Szóval most vagy elvileg 36+0, mert ahogy a múltkor néztem átállítottad szülésdátumhoz centidet, azaz 14 nap múlva leszel 38+0 pontosan... jól mondom? :oops:

Szerintem jó méretek, de csekkolhatod az átlagot mamaneten:

http://www.mamanet.hu/kismama/magzat.html

maccs1
Budapest
 
 


Mabe, ne kezdj el aggódni, nem születnek egyengyerekek, vannak kisebbek és nagyobbak.

(Mondom én, aki meg azon akadok fent, hogy az enyém nagyobb az átlagnál... )

ZSEBBI
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára maccs1 2011.09.09 16:07-kor.

maccs1
Budapest
 
 


Carotta: köszi h intézed! :-)

Hasonló nézeteket vallunk..:-)

Én is megbeszélek mindent Dalmával. :-)

Nekem is van olyan barna csíkom, de olyan kis diszkréten...és csak nem rég jött elő..

Emmával is volt...elmúlt

így 30 felett...... ha a visszerem nem lenne + nem feszítene mindig mindenhol =kemény a pocim...... nem lenne semmi bajom. szerintem kicsi a hely neki...nem nőtt a pocim mérete már lassan 3 hónapja...pedig úgy tűnik... :? vhogy máshogy helyezkedik....mióta fejfekvéses..állandóan pisilni kell. :?

KépKép
kaqk
 
 


Jah:Igen carotta:köszi h bevállalod a topicot. :d
Hol tudok utána nézni,hogy milyen vastagságu csaszis heg a normális??? Az enyém: 4,6 mm.Dokim csak jövőhéten lesz hét vége felé asszem...nem tudom tőle megkérdezni,hogy normális-e én meg kicsit aggódok mert mint írtam viszket is.Igaz zsebbi adott rá nyugtató választ de azért szeretném tudni.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


nektek is rengeteget mozog??????...kész vagyok, minden percben kinyomja magát vhol... :lol: :(

KépKép
kaqk
 
 


Anyamci
Szülészet könyv szerint 4-5mm a határérték.
Vendég
 


Kaqk
Az én hasam is sokszor egy amőbára hasonlít...
Tesómmal szoktunk vigyorogni, hogy Mira, vagy Máté rúgja le hamarabb a pocakra rakott holmikat... :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Carotta, szuper, hogy így intézkedsz! Köszikösziköszi!

Mazochizmus vagy sem ( vélhetően az :lol: ) de az első terhességemnél elég türelmetlen voltam egy darabig ( pláne amikor már a 38. héten 3880 g-nak mérték a gyereket), de a dokim mindig türelemre intett. Azt mondta, hogy egyáltalán nem véletlen, hogy 40 hétre lett kitalálva a terhesség és a baba majd úgyis tudja mikor kell elindulnia kifelé. De minden nap számíthat mert érik az idegrendszere, blablabla.
Szóval ezzel engem teljesen meggyőzött, meg egyébként is kijön belőlem a történész lélek, szeretem a pontosságot, tudni, hogy mi mikor történik :wink:

Anyamci: Én is úgy érzem mint te, hogy az előző terhességem sokkal könnyebb volt. Fiatalabb is voltam 3 évvel, meg nem volt egy gyerekem aki rengeteg energiát kivesz belőlem. Sokkal fárasztóbbnak érzem a gyerekkel való itthon létet mint a munkába járást, de nem adnám semmi pénzért a dolgot! Le a kalappal mindenki előtt aki a sokadik babáját várja, Dia előtt különösen!

Erről jut eszembe, volt az origon egy blog ( 56pizsamapontpostrponthu) ahol nagycsaládosok életét mutatták be kis videókban. Volt 11 gyerekes család is! Nagyon durva ennyi gyerek egy rakáson, meg persze volt 9-8-7-6-stb gyerekes család és mindegyik annyira kiegyensúlyozottnak tűnt. Jó volt őket nézni! De soha nem jutna eszembe ennyi gyereket bevállalni :wink:
Vendég
 


Akkor nekem ez a 4,6 mm. már meghaladja a határt :( Na most ilyenkor mi van vajon?Felhívjam majd a dokimat szerintetek?

zsebbi:Igen 14 nap múlva leszek 38 hetes :) Ma pont 36. betöltöttbe vagyok. Nem írtam át a vonalzóm hanem kicseréltem mikor már biztos volt a dátumom és így már nem a terhességi hetet számolja hanem,hogy hány nap van hátra :lol: 8)

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Anyamci
Én felhívnám... Már csak azért is, hogy ő erre mit mond...
Vendég
 


Anyamci, a csaszis hegre nem írtam megnyugtató választ - csak a babaméretekre -, mert én 7mm-t írtam, mint határt, legalábbis a Csilla a 4DGenesisből azt mondta. Nekem 13mm.

ZSEBBI

maccs1
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy nem jelentkeztem, de közben zajlanak az események.
Szerdán kivették a varratokat, észre sem vettem, most még egy kicsit néha fáj, de amúgy már egészen jól vagyok.
Azért sem irtam eddig, mert szerdán kiderült, hogy a Marcell valamilyen fertőzést kapott, vissza kellett tenni az oxigénre. Gondolhatjátok teljesen kiborultam, csütörtökön ugyanez kijött a Bendegúzon is, összeomlottam mint egy kártyavár szó szerint. Kaptam homeós nyugtatót már, mert két napig csak bőgtem és nem birtam abbahagyni. Lehet, hogy akkor jött ki az egész, szülés stb. Tegnap délután már teljesen jól voltam, és végül is a fiúk is már jobban vannak. A fertőzést nem tudják megmondani, hogy ott kapták-e el, vagy már a méhemben, vagy a születéskor. Most antibiotikummal kezelik, de ez legalább egy héttel le lassitja a dolgokat. Marcikám még kapja az oxigént, viszont ő már 13ml eszik cumiból és 1730 gramm, 1460-ra fogyott vissza a születés után. Bendegúz már nem kap oxigént ő most 1750 gramm, viszont ő most egy nap alatt visszaesett 1820-ról, mert nem volt jól, és kevesebb kaját kapott, meg nála később kezdték el adni az anyatejet, ma 6 ml kapott cumiból de én etethettem meg és tisztába tehettem, neki a legkisebb súlya 1530 gramm volt.. Csak gumikesztyűvel lehet hozzájuk nyúlni, annak ellenére, hogy háromszor kell előtte fertőtleniteni a kezed, + köppeny + lábzsák. Át tették őket másik szobába, mivel nem tudják honnan van a fertőzés, ezért most külön nővérkéhez tartoznak, de ők most nagyon kedvesek. Ma látta őket apa először, gondolhatjátok szerelem első látásra.
Azt mondták, hogy rendbe fognak jönni végül is hiznak csak ez lelassitja, a doktornő azt mondta, hogy semmilyen szervi és agyi bajuk nincs és ez a lényeg, úgyhogy most megnyugodtam valamennyire.
Mindenkinek köszönöm a jó kivánságokat és mindent. Remélem már nem lesz semmi és csak jó hireket tudok majd hozni.
Dodi neked meg óriási gratuláció gyönyörű Andor babához!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
praszlera
Etyek
 
 


Anyamci, kikerestem, amit írtam az előző oldalról:
"Ennek ellenére 1.3cm a hegem, 0.7 felett szokták szeretni." Ez cm, tehát 7mm.
Azt tudom, hogy 3milinél már sikítanak a dokik. Lehet, hogy te is napokon belül babázol? Hívd fel a helyettest a kórházban, a heged egyre csak vékonyabb lesz...

maccs1
Budapest
 
 


Sziasztok!!!

Hát látom,termeltetek rendesen.Lesz mire válaszolnom.Bocsi,ha valaki kimaradna...szoljon rám... :roll: :oops:

Kicsidodi:Tök szupi,hogy már holnap mehettek is haza.Kis Budha...ez édes.Tényleg tünemény kissrác.Örülök,hogy van tejcid is... :D

Praszlera:Kitartást,biztosan minden rendben lesz.Kicsik,de majd szépne megnönel,és utol érik magukat.Neked addig is sok kitartást,eröt,és természetesen várjuk a további hireket.

Anyamci:Sztem is hivd fel a dokidat,csak jobban megnyugodnál te is ha nem agyalnál rajta,hogy most minde oké-e!!!?? :?

Carotta:Nagyon szépen köszönjük,hogy elvállaltad a zárt topik moderátorát...én bevallom alapbol is Rád gondoltam.Annyira jol kezeled a táblázatokat is...szupi csaj vagy... :D :wink:

Kaqk:Nekem nem mozog keveset,csak nagy ritkán csinál magábol Alien-t!!!Amugy éphogy kidugja,fesziti a kis hátát!!! :wink:

Mabe:Tényleg ne aggodj a méreteken,nem születnek egyforma babák,ráadásul mi is mások vagyunk,más testfelépitésüek,és ez is sokat számit... :D

Zsanka:Stumpf Kristof.Sztem nagyon királyul összeillik ...nekem nagyon bejön.. :D
Különben is ez,csak a Ti döntésetek kell hogy legyen.
Én is kapom néha az ivet,hogy miért pont Richárd,honnan jött ez a név???Miért nem választunk neki valami szép Magyar nevet??!!Stb.Sztem ezt had döntsék el a szülök... :oops:

Anitakel:Akkor tényleg készits össze mindent ami szükséges...
bár nekem is rég ezt mondták már,aztán még mindig egyben....
Hát én nem szeretném a 40. hétig kihuzni.Én ugy voltam/vagyok vele,hogy töltsük be a 37. hetet,és utána már jöhet.Nem számit már koraszülöttnek sem utána...

Hát nem tudom hogy megvolt-e mindenki,de már lassan magam is összezavarodom.Ha kiamaradt valaki,sorry,de szoljon nyugodtan... :roll: :oops: :wink:

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Praszlera, kitartás! Ha lassan is, de gyarapodnak a srácok! Örülök, hogy már nem egyedül csinálod végig. Sok erőt kívánok, és mihamarabb rendeződjön az egészségük!

maccs1
Budapest
 
 


Preszlera
Mielőbbi gyógyulást kívánok a fiacskáidnak! Drukkolok, hogy a kis szervezetük minél előbb győzze le a fertőzést!

Zsanka
Sok boldogságot!
Nagyon jól nézetetek ki :lol: :lol: :lol: :lol:
Szép neve lesz Kristófnak :lol:

Carotta
Intézkedj! :lol:

Jeanner
Szép a pocakod :lol: :lol: :lol: :lol:

Engem se szokott a doktor vizsgálni... úgy látszik, ez a DOTE-n nem szokás :wink:

Ativerus
Hannajárgány :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kaqk
Emmának nagyon boldog szülinapot!

Dodi
Buddhabébi :lol: :lol: :lol: :lol:

Mabe
Ha nem vagy elégedett a doktorral, nem tudsz mást választani? Vagy ügyeletesnél szülni?

Reni
Szép a pocakod :lol:

Anymci
Én felhívnám...
Vendég
 


Azt se tudom ki a helyettese :( Na most írtam a Hamvas Dr-úrnak a neten..ő tőle lehet kérdezni de nem volt egyértelműen megnyugtató ő sem. :( Nah lesz min aggódnom egész hétvégén.Lehet ez miatt görcsöl a hasam és fáj?Amúgy mi a következménye ha még pár napig.pl 1 hétig nem császároznak meg..és tovább vékonyul?Észreveszem ha baj van vajon? :cry:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Állítólag ritka a hegszétválás. Tulajdonképpen akkor van nagyobb jelentősége, ha sima szülésre túráznak rá a dokik egy heg mellett. A neten olvastam, hogy csajszit 4.1milinél műtötték. Elvileg nem vékonyodik gyorsan, hétfőn menj be ellenőriztetni. De csak én is azt tudom, amit nemrég utánaolvastam a neten... semmi sem biztos.

maccs1
Budapest
 
 


Tegnap este már nem volt idegzetem ide is írni. Fb-on beszéltem a csajokkal erről a hegvastagságról. Hát ez enyém nincs 3mm!!!!!de a dokim nem parázott,vagy nem akart ijeszgetni,csak előrehozta a szülést 1 héttel
azért este felhívtam,mert tuti nem bírtam volna aludni az éjjel.de azt mondta h nincs nagy gond,jó bőröm van szépen nyúlik,nem reped,de 38-39ik hétig tuti nem húznám ekkorával ,meg hát a 4ik csaszim,4ik nagyműtét.meg azt is mondta,h tényleg akkor van nagy jelentősége,ha simán szeretnék szülni,de hát ez nálam fel se merül.mindenkép figyeljek oda ha éles fájdalmam van,esetleg vérzek stb.akkor azonnal kórház.

Dodi!
De jó h már hazaengednek ma!írigyellek nagyon!majd írj,ha lesz időd,h mi volt,Botond mit szólt Andorhoz

Carotta!
Köszi az intézkedést!mikorra várható a zárt topik?

Praszlera!
Ne aggódj,rendbe jönnek.tudom,h nekünk így kívülállóknak könnyebb ezt mondani,d e akkor is pozitívan kell hozzáálni a dolgokhoz.ha híznak is ,és nem kapnak semmi támogatást (oxigén),akkor biztos nincs nagy gond!nyugi,mert a tejcsid most aranyat ér nekik!

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Hegvastagság
Szerintem, nem a miliméterek számítanak, hanem az, hogy milyen ütemben változik... A hirtelen, rövid idő alatti változás lehet a veszélyesebb... ezért is szokták többször nézni, nem????

(Unokatestvéremnek volt hegszétválása. Másfél évesek voltak az ikrei, mikor a kistesó megszületett. A doktor csak a műtétnél vette észre, hogy szétvált nála a heg :cry: ... pedig SOTE egyik vezető orvosa az illető)
Vendég
 


Szijasztok! :)

Ativerus, ne hari, nem vettelek észre, de írtam privit! :)

Zsebbi, nem is kezelték a cukrod? Kíváncsi lennék, hogy ez mitől függ... vagy a másodiknál már diétáztál? Nagyon érdekelne, mert én nem szeretném ezt még egyszer végigcsinálni... végig??? hol van ennek a vége még... 35. héthez és a babaszobához gratu :)

Zsanka, hogy hogy nehéz??? Ááááááá, mindenki ezt kérdezi, hogy nehéz már??? Hát nem tudom, mi az, hogy nehéz? Dodi ugye írta, hogy betonkemény, de szerintem férfiaknak erről fogalmuk sincs, de ők is kérdezik... a Kristóf díjnyertes, nekem is nagyon tetszett!!!!! :) Amúgy baromi csinos vagy ;)

Mabe, ez 31. heti kép, azóta 3 hét eltelt, bár lentebb nem mentünk :D mindegy, barátnőm simán megszült ennél magasabban lévő pocakkal időre :D

Reni, cukker poci :) hát, hétfőn megokosodok majd cukor ügyben, akkor megyek kontrollra, addig már igyekszem nem is agyalni ezen...

Anyamci, Samu is ekkora a combját leszámítva... a gép erre azt írta, 36+6, 35+6, sóval szerintem jó...

Praszlera, hát sajnálom a fránya fertőzést, nem irigyellek :( de az a lényeg, hogy a babákkal minden rendben amúgy, és olyan szépen híznak :) remélem mihamarabb hazaengedik őket :)

Remélem, én sem hagytam ki senkit...

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Mi megjártuk az ügyeletet pénteken, nem másolnám be ide a story-t, itt el tudjátok olvasni, akit érdekel:

http://zsanibabaja.blogspot.com/2011/09 ... sztas.html

Na a lényeg, hogy kiderült, hogy visszafordultunk farosba, most nagyon szomorú vagyok, de hátha még megfordul, ennek drukkolok most, meg tárgyalunk vele minden nap, talán okos fiú lesz, és visszafordul.. akinek vannak egyéb babaforgató tippjei, várom szeretettel :)

Mi is kaptunk kivételesen képet, bár csak a combjáról, de nem is az a lényeg, a méreteink:

BPD 89mm
OFD 115mm
HC 320mm
APD 91mm
TAD 86mm
AC 278mm
FL 65mm

átlagban 34+2nek feleltünk meg, akkor voltunk 33+5, az 2 nap... szóval szép nagy gyerek, de rendesen fejlődik, az a lényeg, csak ne fordult volna meg :(

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Hű, Jeanner, elolvastam a sztorit! Nem semmi! Én is tutira beparáztam volna, jól tettétek, hogy bementetek! De ez annyira Murphy, hogy ilyenkor romlik el az ember autója :roll: Meg az is, hogy mire ráveszed magad, hogy bemenj végre ,addigra már nem is fáj annyira. Velem ez gimis korom körül volt sokszor, hogy iszonyatosan fájt a menstruációm, már a falat kapartam, anyukám berakott a kocsiba, hogy irány az ügyelet és persze amíg ott várakoztunk egészen jobban lettem :roll: :lol: Sajnálom, hogy Samu baba farosba fordult, de ezek szerint van még helye forgolódni, akár vissza is :wink:

Szép vasárnapot mindenkinek!
Vendég
 


jeanner:Nem semmi :D Már most ők a főnökök ez van 8) :lol:
Lehet majd visszafordul még,nem?Azt szokták mondani,hogy a legutolsó pillanatban is behelyezkedhet fejjel lefele :)
Mi jól :) Elmúlt az aggodalmam is most,hogy jobban utána néztem meg átolvastam a netes doki véleményét erről a hegvastagságról.
Csajok: nekem kezd fájni ahogy mozog Milán.Esténként és éjjel annyira be tud indulni és ahogy mozog az már igen csak fájdalmas.Nem emlékszem,hogy a csajokkal is lett volna ilyen erős mogás arra meg főleg nem,hogy fájt volna.Nektek nincs ilyen probléma?
Nah már nincs egész 2 hetem jupppppiiiiiii :lol:

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Jeanner
Samu már most ugráltat benneteket :wink:

Anyamci
Mira is nagyom mozog. Nekem akkor fáj, ha a kis lábiját belenyomja a gyomromba. Időnként meg hirtelen szaladnom kell a WC-re, mert azt hiszi, hogy a hólyagom a kispárna és belefúrja a fejét :wink:
Vendég
 


Zárt topik
Gondolom, pár nap és lesz.


A zugolvasóknak most még van lehetőségük a csatlakozásra!!!!!
Vendég
 


Nekem azt mondták a dokik, hogy még simán megfordulhat, a 38. hétig nem is törődnek emiatt vele, hogy fekszik. Tegnap délután már próbálkoztunk, de félúton elakadt a szívem, így ráhagyta... nekem már a könnyem csorgott a végén, akkor már belehúzhatott volna, de nem baj, majd talán legközelebb :)

Carotta, pisilős érzést én is ismerem, amíg a fiam jó irányban állt, mindig pisilés követte az éjjeli fordulást, mert ugye ő is fordult és akkor menni kellett... :D most már nincs ilyen, max. 1x megyek éjjel a régebbi 6-8 alkalom helyett...

Anyamci, nekem csak az szokott fájni, amikor próbál visszafordulni, vagy ha hiszti van, és nyomja a bordáimat, de most már ennyire ez sem jellemző... és hát már csak két hét, szóval kitartás ;) már nincs sok és babázhatsz :)

Amúgy apa mondta, hogy de legalább kipróbáltuk az útvonalat, de legalább legközelebb tudjuk, mit nézzünk a kocsin, ha nem indul, de legalább a kórházi csomagomat pakoljam már össze végre :lol: de még kialkudtam 2 hetet, nagyon nem akaródzik pakolni... az egész balhé a dekor befejéze után kezdődött, ha most ezek után becsomagolok, akkor tutira szülünk :lol:

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner
Nekem sincs még összepakolva :oops:
A babaholmit is most kezdem kimosni, ha erőt veszek a lustaságomon :oops: :wink:
Vendég
 


Igen ez a hólyag téma nálunk is nagyon megy :roll: azt hiszi a kicsi fiam az a focilabda :shock: :lol: Nah az tud kellemetlen lenni.Meg néha olyat érzek mintha kaparászna :shock: persze lehet butaság de tényleg olyan érzés szokott lenni.Persze az is éjjel :D :?
Nekem össze van pakolva a cuccom.Igaz még betétet kell venni meg tusfürdőt beletenni de am.útra készen,felőlem mehetünk is :lol: 8)
Ja még a mellszívót kell kifőznöm ha be akarom vinni..bár ezt majd anyum vagy a Krisztián is megcsinálhatja.

vivi a nagylány :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Dorina a kis középső :-)
Lilypie Kids Birthday tickers
Milán baba
Lilypie First Birthday tickers
anyamci
Budapest XXIII. kerület
 
 


Nekem sokszor fáj,amikor mozog.főleg mikor a bordáimba rúg bele,meg amikor oldalt fekszem és azon oldalon fészkelődik,na akkor is be tudnék csinálni

Jeanner!

Nekem Bence 40+3ik napon fordult harántba,végig fejvégű volt.ezért lett csaszi végül.úgyhogy ennek ellenkezője is lehet, még fordulhat vissza Samu fejesbe.

Anyamci!

De jó neked,már nincs 2 hét :lol: :lol: :lol: Nekem még kicsit több,mint 4 hét :lol:

Honey- Ancsa

Kép
KépKép
Kép
honey32
 
 


Jeanner: nem semmi story....biztos vissza fordul...csak beszéld vele!!! a fordító trükkökről nem hallottam jót...nem biztos hogy kell... :oops:


Carotta: végülis még van 3-4 heted..és a mosás vasalás 1-3 nap alat meg van... :lol:

[b]Anyamci
: nekem is fáj sokszor mikor nyújtózik, nyomja térdét, lábát, hátát...
és mint Carotta ....sokszor majd be pisilek..azonnal szaladni kell...mióta fejvégű.... :lol:

nekem egész nap beton kemény a hasam..csak ha ülök, fekszek akkor nem...nőtt 1-2cm-t a hasam 3 hónap alatt.. :lol: szerintem most növésnek indult egyébként mert majd szétszakad a hasam..[/b]

KépKép
kaqk
 
 


Jeanner
Noel is farfekvéses. Doktor nem izgatja miatta magát. Azt mondta, hogy akkor lesz érdekes a baba fekvése, ha beindulnak a fájások. Az akkori helyzet dönti el, hogy sima szülés lesz, vagy császár!

Carotta
Engem a védőnő cseszeget, hogy miért nincs még összekészítve a kórházi holmi, Noel holmija.
Olyan dühös tudok lenni rá! Teli van előítélettel, mert fiatal vagyok, mert egyedülálló anya leszek :cry: :evil: (Azt nem veszi figyelembe, hogy a szüleim teljesen melettem vannak. Anyukám nagyon be van sózva, nagyon készül a nagymama szerepre :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: )
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Carotta, ne is mond, nekem is elfogyott a lendület, szal egy köteg tetrapelus, fürdőlepedő meg ilyenek még váratnak magukra... meg ugye majd az 50-56os szériát is újra akarom mosni... majd :lol:

Honey, én is ismerek olyat, akinek kifordult a baba a 36. héten, és így lett császár.. :( amúgy próbálkozik Samu is, csak valamiért nem nagyon megy egyelőre a dolog, de csak rájön, hogy kell, jó lenne, ha mihamarabb, mert az ilyen próbálkozásaitól csillagokat látok sajna.. :roll: olyan am, mintha beakadna félúton, tolja magát, tolja, aztán feladja és visszaül :( na mindegy, hát legalább próbálkozik, én ennek is örülök :)

Kaqk, olvastam én is eléggé extrémeket, hidd el, azokat hanyagolom ;) négykézláb szoktam olvasni, meg éjjelente világítom alulról a pocakomat, hátha az segít neki. Néha rátesszük a zenélő macit is a pocak aljára, érdekelné tényleg, csak bénázunk még egyelőre...

Sophie, hát neked akkor szerencséd van, nálunk ha 38. heti UH-n is faros, akkor valszeg műtenek, nem várják meg, hogy beinduljon a dolog, legalábbis a dokim azt mondta, hogy 38. héti várnak, hogy fekszik a baba. Ez van, nálunk ez a protokoll. Amúgy Samu kb. 33. hét közepén fordult vissza seggesbe és még nagyon észre sem vettem a dolgot, fájt, de nem tudtam pontosan, mit csinál. Szóval Noelnek még van bőven helye, én a helyedben egy pillanatig nem aggódnék, lehet azóta már be is fordult :)

Blogom: http://eletemnemetben.blogspot.com/

o.O Jeanner O.o

Kép

Kép

Kép
jeanner
 
 


Jeanner: akkor ok.. :lol: világítás...ezt még nem hallottam...:-)

KépKép
kaqk
 
 


Jeanner

● Az ágyon térdelve hajolj előre és könyökölj le (a combjaid ne nyomják a hasadat) fenékkel felfelé, csípődet lazán tartva. Próbáld a fejedet, a válladat és a mellkasodat minél egyenesebb helyzetben tartani. Maradj ebben a pozícióban 15 percig. A gyakorlatot reggel, az ébredés utáni első két órában végezd, öt egymást követő napon keresztül. A gyakorlatot - amely Enkin-féle torna néven vált ismerté - akár naponta többször is megismételheted. Egy tanulmány szerint 71 esetből 65-ben siker koronázta a próbálkozást.

● Feküdj hanyatt kissé megemelt csípővel (a csípő és a térdek legyenek lazák). Lassan fordulj egyik oldaladról a másikra 10 percen keresztül, és ismételd meg a gyakorlatot naponta háromszor.

Ha a terhesség alatt hát, medencetájéki vagy csípőfájdalmaid voltak, fordulj orvoshoz, vagy keress fel egy fizikoterapeutát, mielőtt a gyakorlatokat elkezdenéd.

Egy másik módszer keretén belül az akupunktúra egy bizonyos formáját is igénybe veszik. Egyelőre tanulmányozzák a módszer hatékonyságát. A procedúra sikerességét 80%-osra becsülik, de mielőtt kipróbálnád, kérd ki egy akupunktúrában jártas szakértő véleményét.
http://www.csaladivilag.hu/cikkek/terhe ... itas/1502/
Vendég
 


Vendég
 


Fordítós praktikák: Figyelem, szigorúan személyes vélemény következik és senkit nem akarok megbántani vele!
De pont a múltkor olvastam a bezzeganya blogon, hogy eü-s végzettségűek nagyon ellenezték ezeket a praktikákat.( Persze gondolom ebben is ahány ház annyi szokás :roll: ) Szerintük ezeknek a pózoknak köszönhetően csökken a baba oxigénellátása és arra törekszik, hogy ezen a helyzeten változtasson ezért fordulhat elő, hogy megfordul közben, de nem azért mert úgy neki kényelmesebb, jobb, akármi. De van simán, hogy azért nem tud visszafordulni mert nem engedi a köldökzsinór.
Szóval én biztos nem csinálnék semmit, hogy megforduljon, de ez abszolút a magánvéleményem és biztos lehet hozni kismillió ellenpéldát akik megcsinálták és semmi bajuk nem lett. :wink:
Vendég
 


sziasztok!!!

Ki vagyok borulva csajok ,teljesen...elegem van mindenböl...semmi nem jön össze,most bögtem egy sort,mert Apa dolgozik,és szokás szerint mindig ilyenkor megy minden tönkre...ELÉG!!!!!!!!!!!!!!
Szegény törpök,velük is csak veszekszem...áááá,pedig ök aztán tényleg nem érdemlik meg...
az éjszakám is szar volt....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


én is hasonlókat olvastam..ezért írtam...:-)

Vikianya: sajnálom.. :cry: én is most kaptam meg hogy mi van velem semmi sem jó, mérgesen szólok mindenkihez.. :cry: :cry:

hát itt a vége felé.......ha nem ülök v fekszek kő kemény a hasam...iszonyatosan tud mozogni és fáj is sokszor... gyanítom kicsi a helye.

KépKép
kaqk
 
 


Én nem olvastam utána ilyen megforditásos technikáknak,mert eddig nem volt rá szükség,és remélem nem is lesz...szoval nem tudok hozzászolni... :oops:

Akkor nem csak én vagyok ijen "agressziv"!!???
Itt ülök a gép elött és csak sirok,és sirok...kész vége,kiborultam,elszakadt a cérna...Sajnálom,nem akartam rátok háritani a helyzetemet,de jo kiirnom magambol....

Nekem alig mocorog Ricsi,tök nyugiba van szinte egésznap eddig....
Éjszaka nekem is szokott ugy mozdulni,föleg alul,hogy majd összecsinálom magamat...

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: