Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Mara már el is mentettem. :D .
Most nézem a vonidat, elvileg max egy hét. :lol: De jó olyan izgi. aztán lehet, hogy már ma? Jelentkezz ám az eredménnyel , izgulunk érted.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Lehet csak én vagyok ilyen kórház ellenes, de én örülnék, ha kidobnának max 24 órán belül, ha minden rendben velünk :) Nyilván csak akkor, ha tényleg jön rendesen házhoz a doki, aki meg tudja nézni a kicsit is, hogy a sárgasága milyen, hogy megfelelően eszik-e, stb. itthon csak azért kell megvárni a 72 órát, mert akkor van egy enzimvizsgálat, amit a kórház csinál meg. De ezt is el lehet intézni otthon, ha jön az orvos. Márpedig jön, mert pl. az oltást is be kell adni a kicsinek...

Kép

Kép
bettica
 
 


Andi: Azért ma még csaknem :)

Egyébként az egyik szomszéd fiai, már követelik Bencét. Úgy jegyezték meg, hogy szeptember elejére jön, és ugye itt az iskola, tehát jönnie kell :)
Nagyon gyurnak rá, pedig kiskamaszok (4. és 7. osztályosok) :)

hofeherke
 
 

 
 

Andi: Ugye olvastad Imi levelét? Módosított valamin...
Többiektől bocs, hogy ide írtam :)

hofeherke
 
 


Hú, Mara tényleg. Neked max 1 hét. De izgis :-)

Még aznap kidobnak a kórházból... ez elég necces. Ez a 3-4 nap, ami nálunk van sztem egész korrekt. Nem?

Betti, örülök, hogy mégis megvan a pöttyös labda :-)
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Írtam egy hosszút, hát nem látom sehol :evil: . Hogy nem írom újra az tuti :evil: . Olyan álmosság van rajtam, hogy csak na.

Megfogadom a tanácsokat és nem várok még egy hetet a sétával, szerintem Hannát is előbb kivittem. Kitettem volna ma a teraszra aludni, de most meg olyan meleg van. Majd esetleg meglátom később.

Keszthelyen meg kitettek egy kisbabát az utcára, még csak be sem takargatták. Egy postás találta meg és bent volt az újságba a képe... Hát pont vele találkoztam tegnap a gyerekosztályon és azt kérdezte hol van a csecsemő osztály. Milyen rendes, bement érdeklődni utána :(

Betti,
nekem is pöttyös labda volt a jelem, oviban is, bölcsiben is :D .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Nekem folyamatosan magas a vérnyomásom, most pakolom a motyóm aztán fekszem befele a kórházba
szerintem baba nélkül már nem jövök ki...
Ha lesz rá lehetőség bekérem majd a gépemet, ha meg történik valami betti és Kinga száma van nekem elmentve majd jelentkezem!
etike
 
 


Jaj Etike :(

Lányok, túl éltük ezt a fránya nyarat többé - kevésbé remekül, erre most derülnek ki a bajok? Etike, jelentkezz majd mindenképpen, jó?

Mara? Te mikor is tudod meg, hogy milyen lett a vv eredményed?

Kép

Kép
bettica
 
 


Etike: Drukkolunk nektek nagyon!!! Ott jó helyen leszel!

Betti: Remélem már nemsokára. De most nem vagyok ám annyira ideges, aggódós, mint a magzatvízvételkor. Úgyhogy ezt jó jelnek veszem. Csak nem lesz most már semmi baj...

Most csak azon aggodalmaskodtam, hogy mi van, ha nem sikerült rendes mintát leadnom reggel. Ha itthon adom, attól tartok nem sterilizálom-e túl az edényt, ha bent kell, akkor meg azon, hogy a nem épp higiénikus WC-ben mi kerül még vajon bele? De ugye ott a vérvétel is, és ha mégis van valami baj, annak nem csak a vizeletből kell kiderülnie.

hofeherke
 
 


Beszéltem a dokival. A vizeletemben most is volt fehérje, de nem annyi, mint tegnap. A vérképemből meg csak egy érték emelkedése utal toxémiára. De azért holnap a rendelőjében kezdünk fél kilenckor, és onnan be kell menni a kórházba.

Szerintem ma előrehozva megünnepeljük a férjem szülinapját... ha nem is leszek itthon ne maradjon ki az ünneplés.

hofeherke
 
 


Hmm, lehet Bence a párod szülinapján fog megszületni? Micsoda ajándék lenne :)
Ha nem eléggé sterilizálod az edényt vagy törlöd meg magad alulról, akkor sztem max a bacik száma lehet eltérő, a fehérjére ez nincs hatással, nem? Hm, azért ez is egy érdekes téma, ha valaki tudja a választ, világosítson már fel ;) Köszi!

Baj pedig már tuti nem lesz, jó kezekben lesztek és nagyon oda fognak rátok figyelni. Elég nagy már Bence, ha sürgős császár is lenne, akkor sem lesz semmi baj :) Majd írj, hogy mizu ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Etike, Mara,
mennek a drukkok, jelentkezzetek majd!!! Hát igen, baba nélkül már nem jöttök haza, engem is ez éltetett és így jobban ki lehet ám bírni :D .

Igaza van Bettinek, hogy átvészeltük a nyarat, most meg.... Dehát ez már a vége... Baj már biztos nem lesz, a babák már nagyok, úgyhogy ne aggódjatok!

Voltunk kint a levegőn, csak a teraszon. Kaja után mentünk ki, gondoltam majd elalszik kicsit a babakocsiban. Hát gondoljátok ment? Ááááá, nem, elnézelődött egy kicsit, utána jött a nyifi, álmos is lett, be kellett jönnünk. Nem tud elaludni a cici nélkül. Nem kortyolt belőle kettőt,már be is vágta a szundit :D . De azért kb 1 órát voltunk kint.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Két helyen úgy fáj a seggem, alig tudok leülni,oda kaptam a méhösszehúzó oxykat :roll: . Érdekes, hogy a vágásom nem is fáj, de a szuri helye az igen. Meg ahova be volt kötve az infúzió, az is fáj :roll: .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Csajok, szorítok! Ügyesek legyetek :-)

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Hülye e-on, egész napra kikapcsolta itt az áramot. Fejlesztés címszó alatt. Csaba végre beüzemelte az aggregátort, de ma nem merte kipróbálni, mert ha valamit rosszul kötöttek be, akkor valakit megcsapott volna az áram. De este kipróbálta, és ezentúl nálunk nem lesz áramszünet, az fix.
Mire bekapcsolták, addigra elmentünk Bendiért, utána meg vettem egy új telót, így sosem leszek net nélkül :)

Bendi imádja a sulit, nagyon kis lelkes, kapott piros csillagot is (a napköziben ez a piros pont). Már van egy rajongója, egy szöszi kislány személyében, barátai is, és az ebédet is megette. Azt mondta,h a suli jobb, mint az iskola.

Fb-re töltök majd fel Karneválos fotókat, meg sulisat is.

Mara, nekem holnap kell fehérjét nézetnem, akkor megkérdezem, baj nem lesz-e. A folyásomat lesem, mert nekem nincs már nyákdugóm sem.
Nagyon drukkolok, és írj!!!

Csillanya, én most akkor az egy-két napig semminél járok, mert éjjel egyáltalán nem fájtam. ALUDTAM reggelig! És aludtam 10-12.30-ig is!!! Haha, nem avgyok felmosórongy!

Anita, Csillanya, pedig a fiúk tök érdekesek: álló fütykössel simán le tudnak pisilni pelenkázáskor :D

Daligra, ennyi alvás??? Te egy hős vagy.

Betti, köszi, hogy hoztál rólam hírt!
A labda szuper :)
Nekem nem mondott semmit a szülésznő nst-n, olyan fapofa. De majd kikérdezem én szerdán, ha még kell mennem. Különben, nekem az a megérzésem, hogy ráhúzunk Pötyivel is.
Én is kórházellenes vagyok, jövök haza, amint lehet :)

Etike, te már nem olvasod, de neked is mennek a drukkok!

Bocs, akit kihagytam, megyek fürdetni még, mert Bendi persze nem akar aludni.

Jó éjt!

Kép

Kép
kinga82
 
 


Mara: Sajnos erre nincs jó fülcsepp:(, de talán kopp kopp de ma már jobb, csak a szűkületet érzem. Bakker most olvasom a vérvételt, ááááááh, nekem is néha úgy szúrnak, hogy 5ször… nagyon drukkolok holnapra!

Csillaanya: Én mára terveztem a kórházi csomagot, vagy holnap délelőttre, nem akarok elmenni hétvégén, amíg nincs összerakva.

Bettica: Hasonló jó hírekkel tudok jönni:). Domim süni volt és most hogy csoportot váltott, a zöld süni, kék lett, úúúúgy örült neki. És ahhoz képest, hogy ma volt az első nap és új csoport nagyon flottul ment minden, élvezte és 10 és 4 között ott is hagytam, aludt, evett.

Etike: Nagyon drukkolok, jelentkezz!

Mi jól eltekintve attól, hogy mindjárt összeesek!

Ha belementek írok a babanetre, hogy szeretnénk zártra a csoportot, mert különben nem raknék ide képet! Mi a vélemény?

Kép
mannababoca
 
 


Sziasztok!

Megint nem aludtam. Most meg összehúzódások. Tiszta ödéma a fejem, de nem volt fehérje a pisimben.

Manna, én a zártra szavazok, írj nyugodtan.
Én összeraktam a kórházi csomit, de pl a kisruhát Pötyinek nem. Van két variáció, hidegebb és melegebb időre, és majd elhozzák azt utánam. A mellszívót sem sterilizálom, csak bekészítem, anyukám frissen sterilizálja majd és behozza azt is.

Betti, kerülhet bele fehérje kívülről is: hüvelyváladékból, tisztálkodás nélküliségből. Ezért javasolják a dokik, hogy pisiminta vétel előtt mosakodjunk meg. Ezt egy nyilvános wc-ben elég érdekes lenne megoldani...

Kép

Kép
kinga82
 
 


sziasztok.
bocs hogy csak most de tegnap kibuktam.voltam uh-n és a gyereke mugy gondolta hogy kijön a fejfekvésből és faros lett..ugyhogy most agonizálok rendesen hogy vissza fordul e egyáltalán.

Kép

Kép
nikianya21
 
 


joreggelt

Nikianya, o, nagyon sajnálom, hogy a fenébe csinál ilyet az utolso pillanatban :( azért remélem ahogy sikerult neki megfordulni most a végén, ugyanugy vissza is tud fordulni! lehet csak egy kis akrobatával van dolgunk! mindenesetre nagyon drukkolok! nekem is most kedden az elso kérdésem volt, amikor láttam h lefelé van, h ugye már nem tud visszafordulni?
Manna, ha gondolod irj a zártság miatt, sajna ugy néz ki ez a tanyanélkuliség kezd állandosodni :((
mi ugy kb egyforma idosek vagyunk? én végulis elkezdtem a babaruhákat szortirozni, meg mostam is már egy adagot, büdi padlásszagu az osszes.. és most konstatáltam, h roviduju bodynk alig van.. ugye novemberi meg április elseji gyerekek után, akkor azért elég hideg volt, de ha most marad ez a kellemes ido még szeptember végén, akkor lehet kéne szerezni pár darabot abbol is!

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
csillanya
Abaújszolnok
 
 


Lányok!

Írtam a szerkesztőnek, hogy szeretnénk zárttá tenni a csoportot!

Ne lepődjetek meg ha nem tudtok belépni, írjatok nekem és természetesen mindenkit beengedek! Lécci írjátok meg a pontos felhasználóneveteket, hogy azonosítani tudjak mindenkit:)

Puszi

Kép
mannababoca
 
 


Nikianya, olvastam fb-n. Talán még vissza fog fordulni, van még pár hete!

Manna, kinga82

Kép

Kép
kinga82
 
 


Manna, csak új topikot lehet nyitni, ami zárt lesz. Régit nem lehet azzá tenni én úgy tudom.

Nikianya: Lehet ennek is megvan az oka! Ismerek olyan kismamát, akinél ilyen történt és kiderült, hogy rövid volt a köldökzsinór...

Kép

Kép
bettica
 
 


Csilla: Szerintem már nem lesz rá szükség ;) Jövő héttől jön a kicsit hűvösebb idő, 24-25 fokkal. Épp azon tanakodtunk Apával, hogy kedd-szerda jön a hidegfront, én meg amilyen érzékeny vagyok rá, tuti akkor megszületik Kata :D
Egyébként 1-2 darab biztosan nem fog ártani, azt is remekül ki lehet használni egy kis pulcsival vagy hosszú ujjú rugival...

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
Manna, szolnokdia a felh. nevem.

Képzeljétek, most jöttem a kozmetikustól. Olyan szuperjól érzem magam, tiszta feltöltődés volt, de komolyan... Hú, de nagyon :-)

Maráról még nincs hír? Sms-t nem küldött?

Betti, ugye a szülésznőd mondta, hogy már nincs sok neked? Akkor lehet, hogy tényleg jön Kata a fronttal :-).

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Ide találtam,csak más a felhasználónevem,mert nem volt meg a jelszavam,újat kellett csinálnom.

Nagyon le vagyok maradva,mert mielőtt elromlott az anyatanya,előtte sem volt internetem.

Még egyben vagyok,hétfőn fekszem be,kedden reggel császároznak.Eléggé tele van a gatyám.Kedden leszek 39+2 napos.

Olvasok vissza........
meso27
Budapest X. kerület
 
 


Na akkor nyissunk egy új topikot

2011. szeptemberi babások - címmel?

Jó lenne ha az újszülött képeket már fel tudnánk rakni!

Kép
mannababoca
 
 


Mesó!!! Hello! Azért, amikor először bekerültél a kórházba, nem is gondoltad volna a 39. betoltött hetet... De jó! Ne légy beszarva, mindne rendben lesz! Eddig minden OK volt, most nem lehet semmi zűr!

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Manna, nekem ok.

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


Manna részemről mehet. Felhasználónevem balra :)

Meso: Kedd? Hú aztamindenit az mindjárt itt van! :) És milyen jól sikerült kihúznotok eddig! ;) Emlékszem, hogy számoltál visszafelé, hogy csak eddig vagy addig maradjon bent, jól fejlődjön, rendben legyen az áramlás. Nagyon ügyesek vagytok, látod mennyit számít, hogy tudják az orvosok, hogy probléma van és időben be tudnak avatkozni? Annyira örülök, hogy eljutottatok eddig és biztos vagyok benne, hogy továbbra is minden rendben lesz :)

Mi lehet Szilviékkel?
Mara nekem még nem irt, reméljük minden rendben megy náluk is.

Én meg képzeljétek úgy jártam, hogy szerdán kellett volna felhívnom az ÁEK-es dokit, hogy megfelelő-e a Clexane adag, amit most szúrnom kell. Mondanom sem kell, hogy valószínűleg félretették a telefont, mert nem sikerült beszélnem velük, folyamatosan foglalt volt a vonal (kísértetiesen hasonlít a szitu a Margitos UH időpont kérésre, ahova még mindig nem sikerült időpontért telefonálnom!). Ha 10x nem hívtam őket, akkor egyszer sem! Tegnap elfelejtettem délben telefont ragadni, ma viszont elkezdtem próbálkozni. Kicsengett, de nem vette fel senki. Aztán vagy 20. alkalomra felvették, majd közölték hogy jövő héten délután lesz már csak a doktornő... Komolyan mondom, több stresszel jár, ha az ember szeretne mindennek utána járni korrektül, nehogy baj legyen, mintha inkább hagyná az egészet a fenébe és nem foglalkozna vele... :cry:

Kép

Kép
bettica
 
 


Mara írt, felvették az osztályra, marad is már bent. Ha addig semmi gond nincs, akkor csütörtökön megindítják Bencét.

Mesó, de jó, hogy még egyben! Annyira örülök,hogy sikerült eddig kihúzni!

Nekem ma azt mondta a védőnő, hogy szerinte napokon belül baba lesz (gondoltam, nagyon nem lő mellé, 8 nap múlvára vagyok kiírva)....

Kép

Kép
kinga82
 
 


Ó Mara, akkor már Te is tudsz legalább egy időpontot :)

Ma lementem a dokihoz, hogy a táppénzt lezárja és tgyás legyen helyette. Hát, nézett rám, mint a sült halra, hogy ezt most ő hogy kell írja és hova és kinek és... Asszisztense, aki csinálni szokta, ma nem dolgozik. Mondom remek, ezzel is mehetek még vissza :( Hogy én milyen szerencsétlen vagyok :( Tényleg ennyire nehéz elintézni bármit is? Lányok! Segítsetek, nektek hogy írta meg a papírt a doki? Az oké, hogy irt egy másik négyzet alakú papírt (tehát nem a hosszúkást), ráírta a szülés várható időpontját és ennyi? És mikor lehet ezt majd leadni? Csak mert most még egy orvosi pecsét sincs rajta... :roll: (Könyvelő meg most nyaral külföldön...)

Kép

Kép
bettica
 
 


Hú, Mara, szorítok!

Betti, sajnos nem tudok segíteni, én nem igényeltem előbb a tgyást.

Dia
Lilypie Pregnancy tickers
szolnokdia
Budapest IV. kerület
 
 


sziasztok!

szülinapos születés..érdekes..nálunk 6-án lesz a férjem szülinapja és lehet h csak addigra születik meg Gveni..bár nekemis mondták többen h napokon belül meglesz, mert elégé kezd torz fejem lenni, és furán is érzem magam..arról nem bezsélve, hnéha lábra sem birok állni ugy fáj a jobb combom töve,a keresztcsontom, hasam..

A fiuk tényleg képesek akkor pisilni mikor kibontjákőket a pelusból de nekem anno adtak egy jó tanácsot, amit megfogadtam..nem szabad egyből levenni apelust, csak meglazitani, ugy tenni mintha levennénk, és megvárni mig pisil..utána elkerülhető a baleset..

Elkezdődött a suli, ovi nálunk, kisebb nagyobb zökkenőkkel..Boni örül az "első" iskolás napoknak, Gábor vizsont nem mehetett ma oviba mivel az ovonő kéri h augusztusra is irassak igazolást neki arról h mehet oviba..addig nem engedik h járjon..ugyhogy neki meghosszabbodott a nyári szünete..

AMugy ugy döntöttünk nem váltunk orvost, korházat, mert amugy sem venne már át senki 39 héten..bizakodom..

ha zártra teszitek a forumot kérlek engem se felejtsetek el/ki!

Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Betti, lezárja a tápit egy olyan hosszúkás papíron, nekem ráíratta az oep-es nő, hogy " Tartós keresőképtelen állományba vétel". Aztán kitölt egy olyan majdnem A4-es lilát (mint a tápis elején), aláhúzza a "terhes" állományba vételt és 9-es kódot írnak rá, plusz a szülés várható időpontját. Leadhatod a munkáltatónál (én ott hagytam, ne vesszen el), ki kell még tölteni hozzá 2 papírt az oep oldaláról (ezt a könyvelő tudni fogja), és majd amikor a kórházi záród, a TAJ kártya és a szül. akvi megvan, akkor a munkáltató továbbítja az oep-hez. Személyesen már nem lehet intézni július 1-től sem a TGYS-t, sem a tápit.

Csilla, akkor nálatok felemás az évkezdet.

Bendi azt mondta,h ma már annyira nem volt jó a suli, de az ovinál még így is jobb. Ma két piros pontot is kapott, egyet versre, egyet a napköziben.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!
Én annyira rottyon vagyok, hogy azt el mondani nem lehet. Rám jött az alhatnék, de nem tehetem mert akkor ki vigyáz a gyerekekkel. Arról nem is beszélve , hogy egy fáradt ember mennyire ingerlékeny és nyűgös. Mondtam is apának, hogy ha így kell szülnöm akkor nem fogom bírni.
Ja ne haragudjatok, egyszerűen nincs agyam readálni, totál agyament lettem.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Kinga, köszi!

És egy jó hír Mardortól:
"Nem fogjátok elhinni, de JÓ HÍREM VAN!
Ezt az SMS-t kaptam az előbb: "Sikerül az adatmentés, most másolom a dolgokat. Ma este újraindítok minden oldalt!"
Persze nem akarom elkiabálni, de ez határozottan ígéretes. :-))"

Kép

Kép
bettica
 
 


Daligra, tessék lepihenni!!! A párod próbáljon meg most hétvégén kicsit több időt hagyni neked... Tényleg nem fogod így bírni :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica aranyos vagy, de sajna dolgozik 12-23-ig , ma is kb.22:30 körül fog hazaérni és azért nem várhatom el tőle , hogy reggel 7-kor már kelljen, ráadásul újra rosszalkodik a hasa ami meg nagyon idegesít engem.
Nagyszerű hírek. remélem minden jó lesz. alig várom már.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Daligra, sztem egy napot azért bevállalhatna így. Nyilván nem a legjobb, de az sem megoldás, hogy Te fogsz magadra vállalni mindent. Tapasztalatból tudom, hogy ha csak 1 alkalom is jön össze, rengeteget segíthet. Ha mást nem, akkor vigye le a gyerekeket egy kicsit a játszóra délelőtt, addig meg Te tudnál pihenni. Nem kell neki korán kelnie, csak picit vállalja be a játszóterezést vagy udvarozást. Te pedig szigorúan alvással, pihivel töltsd az ajándékba kapott időt ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


Daligra,tenyleg kellene pihenned.Tudom,h nem a legjobb megoldas de nem tudnak esetleg dvd-t nezni,mig te pihizdl?Ezzel nyerhetnel akiarmasfel orat.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Mara, Etike, drukkolok hogy minden rendben legyen! De jó helyen vagytok, nem lesz semmi baj!

Meso, szuper hogy a 40-ik héten vagy! Őszintén szólva irigykedem is! Amikor kórházba kerültél, imádkoztam Értetek, nehogy korán jöjjön a baba, erre nekem jött korán...Nah, mind1, most már lassan túlteszem magam rajta! Ne izgulj, minden rendben lesz kedden! Milyen jó, nemsokára babázol Te is:)

Nikianya, nahát, pici fiad gondolt egyet...drukkolok hogy megforduljon! Vagy hát, ki tudja miért fordult meg. Amikor nekem elfolyt a magzatvizem, még én sem tudtam, hogy "jól jártam" még ezzel is...A lényeg hogy a baba jól legyen!

Andi, muszáj pihenned! Tényleg ha mást nem, pár órára menjen el a párod a gyerkőcökkel, amíg tudsz pihenni!

Kinga, örülök hogy Bendi így élvezi a sulit:)

Csilla, a Gveni nevet hol találtátok? Nem itt láttad tőlem?:) Csak kíváncsi vagyok:) És akkor ezek szerint így is fogjátok becézni Ti is...


Mi jól vagyunk, bár totál ki vagyok merülve! Ármin felcseréli a nappalt az éjszakával, és műsorozik éjjelente. Napok óta hajnal 3-fél5 közt fekszek le először. Már többször bőgtem, hogy én ezt nem bírom. És sajnos most már nem megy simán az etetések utáni visszaalvás. Sokszor kb másfél órát még fen van, hol bekakil, hogy csuklik, és ráadásul nem akar a helyén aludni, vagy mellettem, vagy a kezembe marad meg. Ha leteszem, sír. És megértem, be kell pótolnunk az elmúlt 1 hónapot, míg nem lehetett velem, de sajnos én ezt nem bírom:( nem alhat köztünk, mert oda nem tudom tenni a légzésfigyelőt, ami elvileg neki még kötelező, na meg szegény Gveninek nagyon rosszul esne, ha Ármin mindig velünk alhatna, ő meg nem. De így is sokszor alszik a légzésfigyelő nélkül. Egyik nap negyed5kor már nem érdekelt, magam mellé vettem, hogy végre így hajnalban alhassak már végre. És persze nekem is jól esik a közelsége! De a sírás-nyüglődést nem bírom ilyen hulla fáradtan. Azt hiszem nem vagyok valami jó anyuka:(
Az a baj, hogy már alapból úgy kezdtem az éjszakázást, hogy teljesen kimerültem ebbe a nehéz szülésbe, a kórházba járásba.
Igazból július 16 óta nem aludtam végig 1 éjszakát sem:( Najó, nem sírok tovább.

Egyébként Árminka szépen gyarapodik, kedden volt 2210gr. Már csak szopizik, nincs cümisüvegezés sem, max ha csuklik, abból adok neki egy keveset, hogy elmuljon, mert akkor már nem akar olyankor cicizni. 60-80ml-ket eszik. Szívesen mutatnék már képeket, remélem akkor tényleg jó lesz már a Tanya!
Óóó, felsírt Ármin! Mennem kell! Pihenjen még aki tud:)

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Sziasztok!

De jóóó, akkor talán ma már visszaköltözhetünk?

Szilvi,
dehogy nem vagy jó anya, sőőőt, szerintem nagyon jól csinálod. Azért ezt nem lehet egyszerű végigcsinálni....
Az alvásért nem irigyellek, de talán hamarosan majd megváltozik ez is. Azért napközben tudsz valamit pihenni, mokor Ármin is alszik?
NMagyon ügyes, hogy már csak ciciből eszik és szépen megy felfelé a súlya is. Annyira kíváncsi vagyok már a képekre!

Én este vagyok úgy, mint te. 7 óra fél 8 körül szoktunk fürödni, utána cici. Leteszem és nálunk is kezdődik, hogy vagy betrottyant vagy csuklik vagy csak úgy simán felébred és nyüglődik. Akkor kb 10-ig szeret a cicin lógni, mire végre le tudom tenni és tényleg alszik. Éjszaka csak egyszer kel, olyan 3-4 körül, akkor már könnyebben le tudom tenni (bár ma pont nem, másfél óra volt, mire újra elaludt), aztán reggel meg 8-9 körül kel. Úgyhogy asszem egy szavam nem lehet :D .

Kinga,
na de ügyes Bendi. Hát azért valószínűleg még vissza fogja sírni az ovit.
A könyvelőnek kell a zárójelentés is? Ezt nem is tudtam? Azt nem tudod esetleg, hogy pl. én is egy héttel előbb bent voltam a kórházban, mint Borka megszületett és ugye az nem a tgyásból megy, hanem arra valami kórházi kezelést vagy mit fizetnek? Ez vajon hogy megy, milyen papír kell ehhez? vagy ezt a könyvelő intézi?
TAJ kártyát még nem kaptuk meg, csak a lakcímkártyát, remélem a héten az is megjön.


Andi,
tényleg próbálj meg pihenni valahogy, tudom, hogy nem lehet egyszerű a gyerekek mellett, de kérjél meg valakit, hogy legalább egy fél napra is, de vigyázzanak rájuk. Már az is csodát tehet.

Meso,
kedd már mindjárt itt van, de jóóóó lesz :D . És hát nem győzőm elégszer elmondani, hogy le a kalappal, nagyon ügyesen végigcsináltad :D . Izgulsz???? Nekem annyira jó élmény volt ez a császár, hogy nem is gondoltam volna. Drukk, hogy te is így érezd majd!

Etikéről nincs hír????

Nikianya,
hát ha így megfordult, akár vissza is fordulhat :roll: . Érdekes, mit nem tudnak produkálni. Dehát ha így is marad, Istenem. Az a lényeg, hogy egészséges, majd csak kibújik így vagy úgy :D .

Nekünk még 4 napunk lenne. Így a csaszi után már biztos nem kívánnék egy spontán szülést, de hiányzik az utolsó napok izgalma :D . Persze nekem is voltak így is izgalmak, de így azért más.

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Sziasztok!

Szilvi, sajnálom, hogy ilyen érzéseid vannak. Nagyon nehéz lehet most neked és a kialvatlanság szerintem az egyik legszörnyűbb dolog. Minden nagyobbnak, rosszabbnak tűnik tőle, megtöri az embert rendesen. Figyelj oda, hogy kezelni tudod-e a helyzetet! Muszáj lenne nappal aludni, vagy valamikor, amikor esetleg más foglalkozik a kis nyűglődővel. Szoptatni nem tud senki helyetted, de ringatni, pelenkázni más is tudja. Ennek ellenére nem vagy rossza anyuka, hogyan is mondhatsz ilyent? Ez most egy nagyon nehéz időszak nektek, amivel nehéz megbirkózni, és az lenne a fura, ha nevetve, fél lábon csinálnád végig. Esetleg a légzésfigyelő gondját meg lehetne oldani egy olyan kisággyal, amit a szülői ágyhoz lehet csatlakoztatni. Külön is van, meg veletek is. Azt hiszem, Mannáék vettek ilyen kiságyat.

Anita, igen, a zárót is vinni kell a könyvelőnek. Amikor kijöttél a kórházból, ott kaptál egy papírt a zárókkal elvileg, hogy mikortól meddig voltál kórházban. Na, az alapján fizetik az oepben a kórházi tartózkodást. Nem tudom a nevét, de minden alkalommal adják, amikor Bendivel voltam bent, akkor is automatikusan közte volt. Egy ilyen igazolás, amin a bent töltött idő, meg a kód rajta van. Na, előkerestem egyet: "Igazolás kórházi (klinikai) fekvőbeteg gyógyintézetben a betegség megállapítására, vagy gyógykezelésre, illetőleg szülés céljából történő ellátásról"

Etike azt írta,h Betti és az én számomat mentette, és ír, ha van valami, egyelőre csak befektették.

Megyek összekapom a házat gyorsan, aztán kiviszem a kisördögöt a Kalandvárosba.

Kép

Kép
kinga82
 
 


Mara írt: Bence elindult magától, már a szülőszobán vannak!!!!! Mara, drukkolok, ez szuper, lassan meglesz a következő topikbaba! :D :D :D

Kép

Kép
kinga82
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy így aggódtok miattam. Tegnap este annyira ki voltam már, hogy a Graceval együtt beájultam, de ma is olyan vagyok mint egy mosott sz.. .

Szilvi most csak a kimerültség beszél belőled. ne aggódj minden rendben lesz, majd a kiskrapek is megszokja a helyét, azért ő neki is furcsa otthon miután annyi időt odabent töltött. Ne aggódj JÓ ANYA VAGY.

Ranita akkor nálatok Borka meg nagyon rendes kis csaj. Tényleg Hanna hogyan viszonyul hozzá?

Meso hát ez fantasztikus! Egyszerűen nagyon ügyesek vagytok, hogy ezt így végigcsináltátok. Kedd, jaj ez olyan izgi. Kívánom, hogy ez a szülésed annyira boldogsággal teli legyen mint amennyire az ez előtti szomorú volt. Tényleg nagy legény várja már a kis hugit?

Kinga aztán csak óvatosan azzal a kalandvárosozással ám, nehogy aztán tényleg "nagy kaland" legyen belőle. :lol: Bár tudom nem bánnád, de hát akkor is.

Lilypie Pregnancy tickers
daligra
Balaton
 
 


Köszi lányok a bátorítást!

Jaj, de izgalmas, nagyon drukkolok Marának!:))


Hát ma sem vagyok kipihentebb. Ármin köztünk aludt, de még az sem volt elég neki, végül Gábor hasán fekve nem nyűglődött. Én fél4kor feküdtem le, aztán fél5kor már kelt megint szopizni Ármin. 6kor meg arra ébredtünk, hogy Gveni nagyon sír. Hullámokban ilyen síró rohamok jöttek rá, befeszítette magát, és remegett. Nagyon ijesztő volt, szerintem fájt neki valami, nyúlkált a derekához, meg a hasához. Bőgtem vele együtt, bár tudom nem jó ha ezt látja a gyerek.
Arra is gondoltam talán a féltékenység kezd kijönni rajta.
Aztán kérdeztem anyut, hogy tegnap esett e Gveni, mert ez volt reggel. Erre mondja hogy a székről pont háttal leesett a konyhába, ahol kemény gránit lapok vannak:( De ha akkor lett baja, talán hamarabb kellett volna jelentkeznie a tüneteknek, nem?
Lehet a harisnya szorította, amiben aludt, mert elég szoros...Jaj, nem tudom, próbáltam aztán simogatás közben pár órával később nyomkodni neki ott, hogy érzékenyen reagál-e, de nem. Nem tudom vigyem e el dokihoz röntgeneztetni, vagy sem...Nem hiányozna még valami baj...Ma még figyelem, aztán meglátjuk.
A kezembe tartottam míg megnyugodott, most fogtam először hosszú idő után, remélem már a vágásomnak nem lett baja...


Nappal nem igazán tudok pihenni Gvenitől, bár ha anyu, vagy anyós elviszi játszótérre, akkor azért szoktam. De az utóbbi 2 napban mindig volt valami, pl kijött a gyerekorvos, kozmetikushoz mentem gyantáztatni, tehát nem tudtam pihenni...
Más nem foglalkozik Árminnal, csak én. Úgy alakult, hogy Gábor van Gvenivel mikor itthon van, én meg Árminnal.

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Tényleg Anita, Hanna szereti Borkát? És Neked milyen érzés hogy 2 gyereked van? Mert ugye írtam, hogy nekem sokkal jobb, mint amikor csak 1 gyerekem volt...Irigyellek, hogy jól élted meg a császárt! Én nem. Egyébként ott a koraszülöttön 4 anyuka is mondta, akinek a mostani császár előtt volt már normál szülése, hogy sokkal rosszabb a császár. Az egyik anyuka, akinek 3 gyereke van normál szüléssel,és most ez a baba 26 hetesen született császárral, azt mondta, hogy ha az első már császár, valszeg nem szül több gyereket...

Kép
Kép
Kép
hillsdeli
 
 


Andi, Szilvi,
Hanna imádja a hugit :D , mondják az oviban is, hogy áradozik róla :D . Ha egyet nyekken már ott is van az ágya mellett, beszél, énekel neki, Borka meg csak úgy figyel. De sokszor rá is kell szólni, mert piszkálja, ma is elaludt, erre nekiállt csikizni a talpát. Meg nagy előszeretettel van mindig a feje körül, tegnap pl. megütötte neki a földgömbbel. Nem nagyon, de egyszerre mindkét gyerek elkezdett bőgni. Én meg azt sem tudom, hogy hogyan szóljak rá, mert mindjárt megsértődik, nem akarom megbántani vagy hogy azt érezze most aztán mindenki őt piszkálja.

Húúú, Marának nagyon drukkolok, tisztára végigfutott rajtam a hideg :D .

Kinga,
jaja, olyanom nekem is van.
Kalandvárosozáshoz jó meleg lesz, vigyázz magadra!

Szilvi,
hát nekem meg teljesen más a véleményem. Én inkább 5* császár, mint egyszer szülés. Dehát mindenki más. Én ezerte jobban viseltem ezt, mint a szülést. Most így egy hét után semmi bajom nincs, néha érzem, hogy a belső varratok húznak, de kb ennyi. Spontán szülésnél meg 6 hétig menni se tudtam, mert úgy éreztem szétszakadok.
És ami az érdekes, hogy jobban viseltem a m.k-nél is. Ugye ott is vágták a hasam, de azzal is szenvedtem kb 3 hetet. Én mondjuk ezt annak tudom be, hogy megbeszéltem magammal, nem lesz gond, meg itt van Borka, aki annyi erőt ad, hogy csak na :D .

Ma nem tudom mi van Borkával, másfél- 2 óránként kel és szopizik. Biztos ez a nagy meleg... Nem fogadja el sem a vizet, sem a teát.

Hanna meg most elment anyukámékhoz, apa Pesten, Borkica alszik, úgyhogy anyának is pihi :D .

Kép

Kép
ranita1979
 
 


Hulla vagyok.

Andi, jó poén lett volna a Kalandvárosban szülni!

Anita, én csak az árnyékban ültem. Igazából furi lesz: Bendi már nagy, önálló, most meg lesz egy kis babóca, aki teljesen rám lesz utalva megint.

Mara nem írt még, azért ez eléggé elhúzódik, ha még mindig szül. Jó, én is 13,5 órát vajúdtam, de szegénynek azt nem kívánnám. Most 6 óránál tart kb. Vajon mi lehet?

Kép

Kép
kinga82
 
 


Hu megy a drukk Marának milyen izgalmas..És milyen jo neki hogy már itt tart :D Remélem hamarosan kapunk infot rola :D

Én ma jol bekajáltam estére is tettem félre rákoczi turost .

Szerdán mejek dokihoz kiváncsi vagyok mint mond

Kép

Kép
nikianya21
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: